مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از جمله مهم ترین مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر بوده است و دولت آلمان نیز از پذیرش مهاجران استقبال کرده است. شرایط اجتماعی کشور آلمان و افزایش میانگین سنی در این کشور سبب شده است تا دولت آلمان برای حفظ قدرت خود نیازمند جذب نیروی جوان خارجی از روش های مختلف باشد.

اعمال قوانین جدید در این کشور پیشرفته اروپایی ، نظیر امکان تحصیل رایگان برای شهروندان خارجی و امکان پذیرش نیروی کار از کشور های دیگر سبب سهولت مهاجرت و اخذ اقامت آلمان شده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان از طریق قانونی وجود دارد که مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به دانش خود در این زمینه، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد.


روش های مهاجرت به آلمان

اشاره داشتیم که روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که هر یک از آن دارای شرایط خاصی است و متقاضیان مهاجرت به آلمان باید دلیل قانع کننده ای برای سفر به این کشور داشته باشند و دریافت ویزا برای انجام سفر الزامی است. هر ویزای کشور آلمان نیازمند ارائه مدارک مختلفی است و هزینه دریافت هر یک از آن ها نیز به مراتب متفاوت است. مهاجرت به آلمان را می توان به طور کلی به دو دسته مهاجرت کوتاه مدت و مهاجرت بلند مدت تقسیم بندی کرد.

متقاضیان باید با دقت شیوه مهاجرت خود به کشور آلمان را مشخص کنند و برای دریافت ویزای مشخصی اقدام کنند در صورتی که خللی در این میان ایجاد شود، سفارت کشور آلمان هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت و کلیه هزینه های پرداختی توسط متقاضیان، ضبط خواهد شد.


ویزای آلمان

برای اینکه یک شهروند خارجی بتواند وارد کشور آلمان شود باید ویزای مربوط به دلیل مهاجرت خود به این کشور را تهیه کند. امکان ورود به این کشور بدون دریافت ویزای کشور آلمان غیرممکن است و با متخلفین برخورد می شود.

مهم ترین مدارکی که افراد به آن نیاز خواهند داشت، تصویر شخصی، انگشت نگاری، گذرنامه معتبر و بیمه درمانی در طول سفر خود به کشور آلمان هستند.

گذرنامه متقاضی سفر به کشور آلمان باید به صورت کامل سالم باشد، هر گونه خط خوردگی، پارگی، لک، سوختگی و موارد مشابه سبب عدم اعتبار آن خواهد شد و همچنین حداقل دو صفحه آن باید خالی باشد. دو مورد دیگری که در رابطه با گذرنامه باید به آن توجه ویژه داشت زمان صدور و تاریخ انقضای آن است. گذرنامه متقاضیان سفر به کشور آلمان باید حداکثر 10 سال قبل صادر شده باشد و از نظر تاریخ انتقضا باید حداقل 3 ماه پس از بازگشت از کشور آلمان اعتبار داشته باشد.

از دیگر الزامات وارد شدن به آلمان بیمه درمانی در این کشور است و هر فردی که می خواهد به آلمان سفر کند باید تحت پوشش یکی از بیمه های درمانی معتبر در کشور آلمان باشد. دانشجویان و افرادی که قصد اقامت بلند مدت در آلمان را دارند می توانند با استفاده از بیمه های 3 ماهه راهی آلمان شوند و پس از قطعی کردن اقامت خود، بیمه درمانی را تمدید کنند.

همچنین همه افرادی که قصد دارند وارد کشور آلمان شوند، در مرتبه اول، باید مورد انگشت نگاری قرار گیرند. تصویر شخصی افراد نیز باید بر اساس قوانین خاصی(بیومتریک) ارائه شود تا مورد تایید سفارت آلمان قرار گیرد.


مهاجرت کوتاه مدت به آلمان

پیش تر اشاره داشتیم که برای مهاجرت به کشور آلمان دو روش کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد. به طور کلی می توان اشاره داشت که ده روش مختلف برای مهاجرت به کشور آلمان برای بازه زمانی کوتاه مدت در نظر گرفته شده است که هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه مرتبط به خود است. به طور کلی به کلیه مهاجرت هایی که حداکثر یک سال به طول بیانجامد مهاجرت کوتاه مدت گفته می شود. از جمله مهم ترین روش های مهاجرت کوتاه مدت به آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•         مهاجرت توریستی یا ملاقات خویشاوندان

•         مهاجرت تجاری به آلمان

•         ویزای ترانزیت فرودگاهی

•         مهاجرت برای کارآموزی

•         مهاجرت برای کاریابی در آلمان

•         مهاجرت برای شرکت در دوره های آموختن زبان آلمانی

•         مهاجرت برای تایید صلاحیت حرفه ای

•         مهاجرت به آلمان برای ساخت فیلم یا شرکت در حوزه های دینی و فرهنگی

•         مهاجرت برای ایجاد نمایشگاه در آلمان


مهاجرت بلند مدت به آلمان

زمانی که فردی قصد دارد برای مدتی بیش از یک سال در کشور آلمان بماند، مهاجرت او به کشور آلمان یک مهاجرت بلند مدت به شمار می روند. صدور ویزای مهاجرت بلند مدت به کشور آلمان با سخت گیری های بیش تری انجام می پذیرد اما در بسیاری از موارد امری امکان پذیر و رایج است. از جمله روش های مهاجرت بلند مدت به کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•         مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

•         مهاجرت به آلمان از طریق کار

•         مهاجرت به آلمان از طریق خویش فرمایی

•         مهاجرت به آلمان برای شرکت در دوره های بلند مدت زبان آلمانی

•         مهاجرت درمانی به آلمان

•         مهاجرت برای پیوستن به همسر و والدین به آلمان

•         مهاجرت علمی به آلمان

•         مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به آلمان

•         مهاجرت از طریق پناهندگی به آلمان

در ادامه برخی از مهم ترین روش های مهاجرتی به کشور آلمان را مورد بررسی قرار می دهیم.


مهاجرت تحصیلی به آلمان

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کشور آلمان را می توان «مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل» نامید. زمانی که دانشجویان از امکان تحصیل رایگان در کشور آلمان باخبر می شوند و اطلاعات خود را در زمینه شرایط علمی کشور آلمان افزایش می دهند، تمایل پیدا می کنند تا به به تحصیل در این کشور پردازند.

دانشجویان کشور آلمان اجازه کار موقت در این کشور را در ضمن تحصیل خواهند داشت و پس از پایان تحصیل شانس بسیار بالایی برای یافتن شغل در این کشور خواهند داشت. هزینه زندگی در کشور آلمان برای دانشجویان در حدود 700 تا 900€ در طول یک ماه است که با کمک بورسیه های تحصیلی می توان بخشی از آن را پرداخت کرد. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان باید 8700€ را در یک حساب بانکی در کشور آلمان بلوکه کنند.


مهاجرت کاری به آلمان

«مهاجرت به آلمان از طریق کار» به عنوان یکی دیگر از روش های رایج مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی شناخته می شود. بسیاری از افراد با استفاده از ویزای جستجوی کار که از روش های کوتاه مدت مهاجرت به این کشور است، راهی آلمان می شوند تا بتوانند شخصا یک شغل مناسب برای خود فراهم آورند. البته این فرصت وجود دارد که با استفاده از موسسات معتبر کاریابی در کشور آلمان یک شغل برای خود پیدا کنید.

پس از یافتن شغل می توان برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان اقدام کرد چرا که در بسیاری از موارد کارفرمایان آلمانی نسبت به دریافت اجازه کار در کشور آلمان شخصا اقدام می کنند و متقاضیان پس از ورود به کشور آلمان تنها باید برای دریافت اجازه اقامت خود در آلمان اقدام کنند.


مهاجرت از طریق خویشان به آلمان

به دو صورت می توان برای دیدار اقوام به کشور آلمان سفر کرد. در مرتبه اول افرادی که قصد دارند یکی از خویشان خود را در کشور آلمان ملاقات کنند، می توانند به صورت کوتاه مدت و برای مدت حداکثر 90 روز راهی کشور آلمان شوند. اما شکل دیگر مهاجرت به این کشور از طریق اقوام روش اقامت بلند مدت است. در این حالت تنها خویشان وابسته به فرد امکان مهاجرت به کشور آلمان را بدست خواهند آورد.

در حقیقت همسر، فرزندان کمتر از 18 ساله یا مشغول به تحصیل در دانشگاه و پدر و مادر وابسته به فردی که دارای اقامت دائم در کشور آلمان هستند می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. در این صورت فرد دارای اقامت باید اثبات کند که شرایط مالی مناسب برای تامین هزینه های آن ها داشته باشد.


مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که فردی حداقل سرمایه 350000€ برای بلوکه کردن در کشور آلمان داشته باشد می تواند «مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری» را در نظر بگیرد. البته روش هایی نظیر ثبت شرکت و خرید ملک در کشور آلمان نیز وجود دارد که به کمک آن می توان اقامت کشور آلمان را بدست آورد.

هزینه های بالای دریافت اقامت کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری به گونه ای است که بسیاری از افراد با وجود امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور، تمایلی به انجام آن ندارند.

در صورتی که قصد دارید بر اساس یک دلیل مشخص راهی کشور آلمان شوید، باید شرایط خود را پیش از سفر به این کشور به خوبی بررسی کند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربیات خود در گذشته، قادر خواهند بود برترین روش مهاجرتی به این کشور را به شما معرفی کرده تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن راهی این کشور شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مهاجرت تحصیلی امروزه به عنوان یکی از مهم ترین روش های مهاجرت در جهان شناخته می شود و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نیز از این نظر در رده سوم قرار دارد.سالیانه هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل در آلمان راهی این کشور می شوند تا بتوانند در آینده خود تغییر چشمگیری ایجاد کنند. ادامه تحصیل در کشور آلمان به دانشجویان کمک خواهد کرد تا بتوانند در فاصله زمانی کوتاهی پس از پایان تحصیل خود، یک شغل مناسب در نقاط مختلف جهان بیابند.در کشور آلمان بیش از 500 دانشگاه وجود دارد و به همین منظور می توان گفت که دانشجویان از فرصت بسیار مناسبی برای تحصیل در این کشور برخوردار هستند. هزینه های اندک تحصیل در کشور آلمان می تواند برای دانشجویان یک فرصت انگیزشی مناسب باشد تا به مهاجرت به آلمان از طریق تحصیلnbsp;اقدام کنند. تمام کوشش ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تسهیل شرایط تحصیل و مهاجرت به کشور آلمان برای ادامه تحصیل است. مراحل مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل چگونه است ؟برای اینکه بتوان از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان سفر کرد باید مراحل مشخصی را پشت سر گذاشت. هر یک از این مراحل نیازمند زمان مشخصی است که باید در برنامه ریزی های سفر به آن توجه ویژه داشت. مهم ترین مراحل پیش روی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان عبارتند از:• فراگیری زبان آلمانی یا انگلیسی• بررسی مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه• بررسی شرایط مالی تحصیل در آلمان• دریافت بیمه درمانی• دریافت ویزای تحصیلی آلمان• سفر به آلمان و ثبت نام در دانشگاه• دریافت اقامت در کشور آلمانزبان تحصیل در آلمانبرای اینکه بتوان به راحتی در آلمان به زندگی پرداخت و شرایط بهتری برای تحصیل یافت، بهتر است زبان رسمی این کشور را آموخت. برای تحصیل در کشور آلمان و آگاهی از حداقل سطح تسلط به زبان آلمانی باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرد. در برخی از موارد دانشگاه هایی که امکان آموزش زبان آلمانی را دارند، دانشجویان با سطح زبان A1 را مورد پذیرش قرار می دهند اما آن ها باید در طول یک بازه زمانی مشخص خود را به سطح B2 یا C1 برسانند. در برخی از رشته های خاص ممکن است از دانشجویان خواسته شود که سطح زبان خود را به C2 برسانند.شرایط برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند متفاوت است و آن ها باید قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ، مدرک خواسته شده را ارائه دهند. حداقل نمره آیتلس مورد پذیرش دانشگاه های سطح متوسط آلمان 6 است و در آزمون تافل نیز دانشجویان با نمره 80 توانایی خواهند داشت تا برای دریافت پذیرش درخواست خود را به ثبت برسانند. اخذ پذیرش تحصیلی در آلمانبرای تحصیل در آلمان دانشجویان باید حتما از طرف یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. به همین منظور بهتر است با توجه به شرایط تحصیلی خود به جستجوی بهترین گزینه های ممکن بپردازند و مدارک خود را برای آن ها در تاریخ مشخص شده ارسال کنند. در مقالهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلماraquo; در رابطه با تاریخ های مهم نیز توضیحاتی ارائه کرده ایم که مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد. متقاضیان تحصیل در آلمان باید دوره قبل تحصیل خود را به پایان رسانده باشند و مدارک تحصیلی خود را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهند. اسکن صفحه اصلی گذرنامه و همچنین یک قطعه عکس به همراه ریز نمرات، آخرین مدرک تحصیلی و مدرک معتبر تسلط به زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ضروری است. شرایط مالی تحصیل در آلمانشاید شما نیز بارها در رابطه باlaquo;تحصیل رایگان در آلماraquo; مطالب مختلفی را مطالعه کرده باشید. ما نیز ضمن تاکید بر این نکته اعلام می کنیم که در این بین، شرایط خاصی نیز وجود دارد و برخی از دانشجویان برای تحصیل در آلمان نیاز به پرداخت شهریه خواهند داشت. در صورتی که دانشگاهی که انتخاب کرده اید در منطقه بادن وورتنمبرگ قرار گرفته است، شما باید به عنوان دانشجوی بین المللی شهریه دانشگاه خود را به صورت کامل پرداخت کنید. شهریه در دانشگاه های این منطقه در حدود 150euro; برای هر سال تحصیلی است. مهم ترین شهرها منطقه بادن وورتنمبرگ عبارتند از: اشتوتگارت، کارلزروهه، منهایم، فرایبورگ و هایدلبرگ.علاوه بر این همه دانشجویان بین المللی باید ثابت کنند که سالانه می توانند اعتبار مالی 870euro; را در حساب بانکی خود بلوکه کنند تا دولت آلمان به صورت ماهیانه و به عنوان هزینه زندگی آن را در اختیار دانشجویان قرار دهد. البته شاید بتوان گفت که این مبلغ برا تامینlaquo;هزینه های زندگی در آلمان» بخصوص در شهرهای بزرگ این کشور کافی نباشد. دانشجویان علاوه بر این که موظفند در آغاز هر ترم حدود 20euro; به عنوان حق تحصیل (برای هزینه های تغذیه در دانشگاه و حمل و نقل درون شهری) پرداخت کنند، باید انتظار پرداخت 700 تا 90euro; به عنوان هزینه های ماهیانه زندگی خود را داشته باشند. چگونه ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، دریافتlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; از ضروری ترین کارهایی است که باید انجام شود. برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویان باید حتما پذیرش تحصیلی خود را در دست داشته باشند و نسبت به دریافت بیمه درمانی معتبر در کشور آلمان برای مدت سه ماه نیز اقدام کرده باشند. همه دانشجویان باید پس از قطعی شدن اقامتشان در کشور آلمان نسبت به تمدید بیمه درمانی خود اقدام کنند. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور آلمان به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از:✔ ارائه آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه ریز نمرات همان دوره✔ گواهی تمکن مالی معادل 870euro;✔ گواهی تسلط به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز دانشگاه و یا آلمانی حداقل در سطnbsp; A1✔ گواهی تکمیل فرم شرکت در دوره های زبان آلمانی برای افرادی که دارای نقص در پرونده هستند✔ گواهی بیمه درمانی معتبر در آلمان✔ گواهی پذیرش از موسسات علمی معتبر در کشور آلمان✔ گذرنامه معتبر✔ فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی آلمان✔ دو قطعه عکس✔ پرداخت 6euro; هزینه صدور ویزا دریافت اقامت آلمان از طریق تحصیلپس از آنکه ویزای تحصیلی به دست دانشجویان سپرده شود، آن ها مجوز سفر به آلمان را پیدا خواهند کرد. ویزای تحصیلی در کشور آلمان تنها سه ماه اعتبار قانونی دارد و در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه باید مجدد برای دریافت آن اقدام شود. پس از آن که دانشجویان ثبت نام خود را قطعی کردند، باید با مراجعه به شهرداری شهر محل اقامت خود و تحویل مدارک مورد نیاز، اقامت خود در کشور آلمان را به صورت قطعی انجام دهند. این مسئله به دانشجویان کمک خواهد کرد تا بتوانند به کمک آن ویزای تحصیلی خود را تا پایان مدت اقامت در آلمان به عنوان دانشجو تمدید کنند و در غیر این صورت باید پس از پایان اعتبار ویزا، راهی کشور خود شوند.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربیات خود در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور می توانند امکان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را برای شما نیز فراهم آورند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص
مهاجرت به آلمان از طریق تخصص، یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور آلمان است که افراد زیادی شرایط آن را مورد بررسی قرار می دهند. افرادی که دارای تخصص ویژه هستند، می توانند از طریق تخصص خود راهی کشور آلمان شوند. این افراد می توانند در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به سایرین اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند. افرادی که از طریق تخصص خود، راهی کشور آلمان می شوند انگشت شمار هستند چرا که این تخصص ها به گونه ای است که توسط دولت آلمان تعیین می شوند. افرادی که دارای شاخصه های فنی یا علمی ویژه هستند قادر خواهند بود تا مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را تجربه کنند و طبیعتا از رفاه اجتماعی بیش تری در کشور آلمان برخوردار باشند.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با آگاهی از شرایط ویژه مهاجرت متخصصان به کشور آلمان می تواند در بهترین شرایط ممکن، امکان مهاجرت شما به کشور آلمان را فراهم آورند.کاریابی و جستجوی کار در آلمانهمه افراد باید پیش از اینکه وارد کشور آلمان شوند، شغلی برای خود فراهم آورند. برای اینکه افراد بتوانند شغل آینده خود در کشور آلمان را بدست آورند، دو روش وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. روش اول راهی است که در سراسر جهان رایج است و افراد می توانند با مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در کشور آلمان، شرایط مشاغلی که در آن به نیروی کار نیاز است را مورد بررسی قرار دهند و سرانجام در صورت دریافت پذیرش اولیه به صورت آنلاین در مصاحبه کاری شرکت کنند.در روش دوم که در کشورهای بسیار محدودی از جمله آلمان امکان پذیر خواهد بود، فرد می تواند برای دریافت ویزای جستجوی کار در کشور آلمان اقدام کند. به کمک ویزای جستجوی کار، هر فرد می تواند به مدت 6 ماه در کشور آلمان اقامت موقت داشته باشد و در این مدت شغل مورد نظر خود را بیابد و به صورت حضوری در مصاحبه کاری خود شرکت داشته باشد و قرارداد نهایی را به امضا برساند.در حالت اول فرد پس از انجام مصاحبه کاری خود، باید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کند اما در روش دوم فرد قادر خواهد بود که ویزای جستجوی کار خود را بهlaquo;ویزای کار آلماraquo; تبدیل کند. امکان مهاجرت به آلمان از طریق تخصصمتقاضیان خارجی کار در آلمان تنها در صورتی می توانند توانایی کار در کشور آلمان را بدست آورند که کلیه شرایط تعیین شده توسط دولت آلمان را در اختیار داشته باشند. برای اینکه افراد بتوانند به مهاجرت به آلمان از طریق تخصص دست پیدا کنند باید در دسته بندی زیر قرار بگیرند.الف- افرادی که دارای تخصص های ویژه هستند بخصوص در زمینه های زیر:• محققین حرفه ای با توانایی های خاص یا سطح علمی بالا• کارکنان حوزه تدریس که دارای موقعیت علمی برجسته هستند و شخصیت های علمی برجستهب- افرادی که از طریق انتقالات درون سازمانی به ماموریت کاری در کشور آلمان فرستاده می شوند مانند مدیران برجسته و متخصصینج- افرادی که دارای تخصص های ویژه فنی هستند و دارای مدارک اثبات کننده مهارت خود هستندد- افرادی که شخصا یک پیشنهاد کاری خاص دریافت می کنندویزای کاری آلمانهمه افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را دارند نیز باید مانند سایر افرادی که قصد کار در آلمان را دارند، باید برای دریافت ویزای کاری آلمان اقدام نمایند. هزینه دریافت ویزای کاری کشور آلمان در حدود 7euro; است که متقاضیان باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنند. این مبلغ قابلیت استرداد ندارد و در صورت عدم موفقیت در کسب ویزا این مبلغ به شما باز نخواهد گشت.مدت زمان انتظار برای دریافت ویزای کاری در بهترین شرایط 1 ماه به طول خواهد انجامید و با توجه به حجم درخواست های ارسالی به سفارت کشور آلمان ممکن است خیلی بیش از اینها به طول بینجامد. این یک مسئله بسیار مهم برای انجام برنامه ریزی دقیق برایlaquo;مهاجرت به آلماraquo; است.مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای کاری به آن نیاز خواهد بود عبارتند از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری • گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت• گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند مانداجازه اقامت در آلمان از طریق کار و تخصصمهاجرت به آلمان از طریق تخصص تنها به دریافت ویزای کاری ختم نمی شود و پس از آن فرد باید خود را برای سفر به آلمان و دریافت اجازه اقامت آماده کند. ویزای کاری به هر فرد اجازه می دهد که به مدت سه ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشد و در صورتی که در این مدت نتواند اقامت خود در کشور آلمان را قطعی کند، باید آلمان را ترک کند.برای اینکه بتوانید اقامت کشور آلمان از طریق کار را بدست آورید باید به اداره امور مهاجرین در نزدیک ترین فاصله از محل زندگی خود مراجعه کرده و شرایط اقامت خود در کشور آلمان را مطابق با قوانین کشور آلمان فراهم کند. به طور معمول اقامت کاری در کشور آلمان در مرحله اول 2 ساله خواهد بود و افراد پس از 5 سال می توانند اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند.افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را تجربه می کنند اما شرایط متفاوتی پیش رو خواهند داشت و می توانند در یک بازه زمانی کوتاه تر اقامت خود در آلمان را از طریق کار دائمی کنند.برای دریافت اجازه اقامت موقت در کشور آلمان، ارائه مدارک زیر الزامی است:• گذرنامه معتبر• فرم درخواست اقامت• دو قطعه عکس •گواهی عدم سوءپیشینه قضایی که از کشور مبدا صادر شده باشد• گواهی تسلط به زبان آلمانی&bullnbsp; بیمه درمانی• قرارداد کاری رسمی با کارفرما• تاییدیه آدرس محل اقامت از طریق گواهی اقامت در هتل یا قبض مربوط به انرژی واحد مسکونیزمانی که شما برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنید، قادر خواهید بود از امکانات شهروندان آلمان برای خود و خانواده استفاده کنید. دسترسی به دستمزد مناسب، کیفیت بالای زندگی در آلمان و شرایط کلی کشور آلمان از جمله برترین شرایط زندگی برای مهاجران در دید مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کار
زمانی که صحبت از مهاجرت و اخذ اقامت آلمان در میان باشد، بدون شک مهاجرت به آلمان از طریق کار می تواند به عنوان یکی از اولویت های اصلی شناخته شود.به دلیل فراهم بودن شرایط کار در این کشور، سالیانه جمعیت زیادی برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان، به سفارت این کشور مراجعه می کنند. آلمان فرصت های بسیار مناسبی را در اختیار نیروی کار خارجی قرار می دهد و آن ها قادر خواهند بود تا در پست های مدیریتی نیز مشغول به کار شوند. همه متقاضیان کار در آلمان، بجز شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر، باید پس از یافتن شغل مناسب در این کشور، برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند و پس از ورود به این کشور اقامت موقت خود را قطعی کنند.مهاجرت به آلمان از طریق کار، که از جمله روش های مورد تایید ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است، یکی از روش های مناسب برای بدست آوردن اقامت دائم کشور آلمان است.مهاجرت به آلمان از طریق کار برای غیراروپاییاندولت آلمان به خوبی از این مسئله با خبر است که برای حفظ قدرت خود به نیروی متخصص در زمینه های مختلف نیاز خواهد داشت. به همین منظور از تمام مهاجرانی که می توانند قدرت اقتصادی کشور آلمان را افزایش دهند یا دستاورد جدیدی برای این کشور داشته باشند، با آغوش باز پذیرایی می کنند.مهم ترین زمینه های شغلی موجود برای نیروی کار خارجی را می توان در زمینه های IT، مهندسی، سلامت و تحقیقات جستجو کرد. با این وجود همه این افراد باید در دسته بندی های مربوط به واجدین شرایط کار در آلمان قرار بگیرند. در این دسته بندی ها، ایرانیان در دسته غیر اروپایی ها جای می گیرند. این افراد قادر خواهند بود تا برای کار در کشور آلمان مطابق با قوانین این کشور اقدام کنند. آن ها باید پیش از ورود به آلمانlaquo;ویزای کار آلماraquo; را دریافت کنند. دریافت این ویزا بسیار مهم است چرا که غیر اروپاییان بلافاصله پس از ورود به خاک آلمان باید برای دریافت اجازه اقامت خود در این کشور اقدام کنند.افرادی که از طریق ویزاهای اقامت موقت راهی کشور آلمان می شوند به هیچ عنوان توانایی دریافت اجازه اقامت نخواهند داشت و همین مسئله در توجه به نوع ویزای درخواستی در کشور آلمان بسیار مهم است. اجازه اقامت هر فرد در کشور آلمان به طول مدت قرارداد کاری او بستگی دارد و افراد قبل از پایان مدت اعتبار آن، باید نسبت به تمدید اجازه اقامت در کشور آلمان اقدامات لازم را انجام دهند. طول مدت اجازه اقامت اولیه در کشور آلمان معمولا 2 ساله است.روند مهاجرت به آلمان از طریق کارهر فرد برای مهاجرت به آلمان از طریق کار باید مجموعه ای از فعالیت های قانونی را مورد توجه قرار دهد و به کمک آن در این مسیر گام بردارد. مرحله اول، یافتن شغل مناسب در کشور آلمان است که به دو صورت قابل انجام است. شهروندان خارجی این فرصت را خواهند داشت که با استفاده ازlaquo;موسسات معتبر کاریابی در آلماraquo; نسبت به یافتن شغل اقدام کنند.همچنین ویزای جستجوی کار در کشور آلمان نیز به افراد این اجازه را خواهد داد که به مدت 6 ماه در این کشور به صورت حضوری برای یافتن شغل اقدام کنند. پس از آنکه فرد موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شد، باید در یک مصاحبه کاری حضور پیدا کند تا بتواند رضایت کارفرما را به صورت کامل جلب کند. در صورت قطعی شدن قرارداد کاری فرد باید نسبت به دریافت ویزای کاری خود اقدام کند.پس از دریافت ویزا، دارنده شغل می تواند به کشور آلمان سفر کند اما باید توجه داشت که اقامت او در کشور آلمان تنها سه ماه اعتبار دارد و او باید تا قبل از پایان این مدت با مراجعه به اداره مهاجرت در این کشور نسبت به دریافت مجوز اقامت برای زندگی در آلمان اقدام کند.ویزای کاری آلماناشاره کردیم که پس از امضای قرارداد کاری با کارفرما، فرد باید نسبت به دریافت ویزای کاری خود در آلمان اقدام کند. مدت اعتبار ویزای کاری معمولا در مرحله نخست دو ساله است اما اگر قرارداد امضا شده مدت زمان کمتری را نشان دهد، ویزای کاری نیز مطابق با آن تنظیم می گردد. باید به این نکته نیز اشاره داشت که ویزای کاری آلمان قابلیت تمدید چندگانه را دارد.مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری آلمان به عنوان یکی از الزامات مهاجرت به آلمان از طریق کار عبارت است از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری • گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت• گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند مانداجازه اقامت در آلمانبرای تکمیل روند مهاجرت به آلمان از طریق کار، فرد باید در اولین فرصت پس از ورود به کشور آلمان، با مراجعه به نزدیک ترین اداره امور مهاجرین، نسبت به دریافت اجازه اقامت خود در کشور آلمان اقدام کند. این اجازه اقامت موقتی بوده و تا پایان دوره ای که ویزای کاری فرد اعتبار دارد، اعتبار خواهد داشت. زمانی که دارنده شغل در کشور آلمان نسبت به تمدید ویزای کاری خود اقدام می کند، باید اجازه اقامت خود را نیز تمدید کند.برای دریافت اجازه اقامت موقت در کشور آلمان، ارائه مدارک زیر الزامی است:• گذرنامه معتبر که دارای اعتبار قانونی باشد• فرم درخواست اقامت• دو قطعه عکس در قطع گذرنامه• گواهی عدم سوءپیشینه قضایی که از کشور مبدا صادر شده باشد• گواهی تسلط به زبان آلمانی• بیمه درمانی• قرارداد کاری رسمی با کارفرما• تاییدیه آدرس محل اقامت از طریق گواهی اقامت در هتل یا قبض مربوط به انرژی واحد مسکونیمهاجرت به آلمان از طریق کار، به نیروی کار خارجی کمک خواهد کرد تا حداقل پس از 5 سال سابقه کار قانونی در کشور آلمان بتواند اجازه اقامت دائم در این کشور را تحت شرایط خاص بدست آورد. در صورتی که فرد بتواند رضایت کارفرمای خود را برای تمدید قرارداد جلب کند، کسب اقامت کشور آلمان به صورت دائم کار دشواری نخواهد بود.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می کنند در صورت تمایل به کار در خارج از کشور، حتما کار در آلمان را به عنوان یکی از الویت های خود در نظر داشته باشید و از راهنمایی های ایشان در این زمینه بهرمند شوید.
ادامه مطلب

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان
برای دریافت ویزای کار آلمان، برخلاف بسیاری از کشورهای جهان متقاضیان نیازی به امضای قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی نخواهند داشت. در کشور آلمان این فرصت وجود دارد که افراد برای یافتن شغل مورد نظر خود برای مدتی در کشور آلمان بمانند تا در صورت یافتن شغل مناسب برای خود بتوانند اقامت موقت در آلمان از طریق کار را برای خود و خانواده بدست آورند. همه افرادی که در کشور آلمان کار می کنند، می توانند پس از گذراندن مدت زمان مشخص، با توجه به شرایط مالی و شغلی خود، اقامت دائم کشور آلمان را نیز بدست آورند. دریافت اقامت دائم کشور آلمان به معنی بهرمندی از تمامی امکانات شهروندان آلمانی بجز حق رای است.از آن جا که دریافت ویزای کار آلمان مقدمه مهاجرت کاری به این کشور است، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تشریح شرایط دریافت آن را وظیفه خود می دانیم.کاریابی در آلماناگر قصد کار در کشور آلمان را دارید اما هنوز موفق به دریافت شغل مناسبی در این کشور نشده اید، چند نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. یافتن شغل در کشور آلمان کار چندان دشواری نیست بخصوص برای افرادی که دارای تخصص های ویژه ای هستند.به کمکlaquo;موسسات کاریابی معتبر در آلماraquo; افراد می توانند از فرصت های شغلی موجود در کشور آلمان با خبر شوند. آنان همچنین این امکان را در اختیار دارند که با بارگذاری رزومه کاری، کارفرمایان را از آمادگی خود برایlaquo;مهاجرت به آلمان از طریق کار» مطلع کنند. کارخانه های بین المللی در کشور آلمان نیز این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهند که از طریق مکاتبه مستقیم ، امکان اشتغال در آن مکان را مورد بررسی قرار دهند.کارفرمایان در کشور آلمان معمولا از کارفرمایان این مدارک را درخواست می کنند: رزومه کاری، کپی مدارک تحصیلی، تاییدیه از کارفرمایان قبلی، و نمونه کار قبلی. بدون انجام مصاحبه کاری، معمولا یافتن شغل مناسب در کشور آلمان تقریبا غیرممکن است. کارفرمایان در بسیاری از موارد این امکان را ایجاد می کنند که با انجام یک مصاحبه کاری به صورت آنلاین، شرایط کار شما در کشور آلمان را فراهم می آورند.ویزای جستجوی کار آلماناین امکان در کشور آلمان وجود دارد که علاقمندان به کار در این کشور برای یافتن شغل، بدون نیاز به نامه کارفرما برای 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتی که در این مدت فرد موفق به یافتن شغل و امضای قرارداد رسمی شود، می تواند به ویزای کار آلمان دست پیدا کنندnbsp;برای اینکه بتوان این ویزا را دریافت کرد، باید فرد حداقل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد معتبر در اختیار داشته باشد و در زمینه رشته تحصیلی خود حداقل 5 سال تجربه کاری داشته باشد. فرد همچنین باید گواهی تمکن مالی برای اقامت در کشور آلمان برای مدت 6 ماه را داشته و بیمه درمانی خود را تضمین کند.مدارک لازم برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان عبارتند از:• گذرنامه معتبر که حداقل 12 ماه پس از بازگشت از آلمان اعتبار داشته باشد• کپی صفحه اول گذرنامه• 3قطعه عکس جدید• نامه ای رسمی که نشان می دهد هدف از سفر چیست، برنامه شما برای یافتن کارفرما چیست و گزینه های بعدی شما برای یافتن شغل در صورت عدم موفقیت چگونه است.• گواهی رسمی مدرک تحصیلی یا هر گونه گواهی که نشان دهنده توانایی فردی است• رزومه کاری• گواهی محل اقامت در کشور آلمان• گواهی تمکن مالی• گواهی های رسمی وضعیت کنونی فرد در کشور خود مانند شناسنامه، گواهی ازدواج و امثال آن• گواهی بیمه درمانیدریافت ویزای کار آلمانویزای کار آلمان یکی از قدرتمندترین انواع ویزای کار در جهان شناخته می شود و افراد اما برای بدست آوردن آن باید تلاش بسیاری از خود نشان دهند. شهروندان اروپایی، کانادا، استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، سوئیس و جمهوری کره نیازی به دریافت ویزای کار آلمان نخواهند داشت اما سایرین باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. همه افراد قادر به دریافت ویزای کار آلمان نخواهند بود و تنها افرادی می توانند این ویزا را بدست آورند که دارای تخصص خاصی باشند یا در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان دارای مهارت باشند.برای کار در کشور آلمان باید به گونه ای برنامه ریزی ها انجام شود که برای دریافت ویزای کاری باید حداقل 1 تا 3 ماه از لحظه درخواست زمان در نظر گرفت.مدارک لازم برای کسب ویزای کاری آلمان عبارتند از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری &bullnbsp;گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت&bullnbsp; گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند ماند.ورود نیروی کار خارجی به آلمانپس از آنکه فرد به عنوان نیروی کارخارجی و برایlaquo;کار در آلمان» راهی این کشور شد، می تواند آزادانه وارد مرزهای آلمان شده و یا از آن کشور خارج شود. با این وجود فرد باید در اولین فرصت به اداره مهاجرین کشور آلمان مراجعه کند تا بتواند اجازه اقامت خود را بدست آورد. فرد باید در این مصاحبه مدارک مورد نیاز نظیر گذرنامه، فرم درخواست اقامت، دو قطعه عکس، گواهی عدم سوءپیشینه قضایی، گواهی تسلط به زبان آلمانی، بیمه درمانی و قرارداد کاری را به اداره مهاجرت تحویل دهد.مدت زمان اجازه اقامت فرد در کشور آلمان با طول مدت قرارداد کاری او برابر است. فرد اجازه خواهد داشت تا اجازه کار خود را به تعداد نامحدود و مورد نیاز تمدید کند. ویزای کاری کشور آلمان در مرحله اول معمولا برای مدت 2 سال صادر می شود و فرد پس از آن باید برای تمدید قرارداد، ویزا و اجازه خود اقدامات لازم را انجام دهد. باید به این نکته توجه داشت که هرگز نباید اجازه داد که مدت اعتبار ویزا به پایان برسد و قبل از وقوع این اتفاق باید نسبت به تمدید آن اقدامات قانونی را انجام داد.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهاجرت کاری به آلمان را یکی از برترین روش های مهاجرت می دانند و در بسیاری از موارد موکلین خود را در مسیر پیدا کردن کار در آلمان همراهی می کنند.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان از جمله برترین فرصت های آموزشی در جهان است که بسیاری از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی شرایط آن را بررسی می کنند.آلمان به عنوان یکی از پیشتازان در عرصه گسترش علم در جهان است و همین مسئله بسیاری را به سمت تحصیل در این کشور ترغیب می کند. دسترسی به برترین مدارس و دانشگاه های جهان در کشور آلمان سبب شده است تا ویزای تحصیلی این کشور به یکی از مهم ترین ویزاهای تحصیلی جهان تبدیل شود. اگر چه بسیاری از کشور ها در رشته های مشخصی دارای برتری هستند اما تحصیل در هنر، پزشکی و مهندسی در آلمان در برترین جایگاه جهانی قرار دارد.هزینه های کم تحصیل، امنیت و رفاه اجتماعی در کشور آلمان از دیگر دلایلی است که تحصیل در آلمان را به یکی از مهم ترین خواسته های مخاطبین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تبدیل کرده است.نظام آموزشی آلمانسیستم آموزشی کشور آلمان با سیستم آموزشی در کشور ایران دارای شباهت های اولیه است. دانش آموزان در سال های اول تحصیل باید به مدت 4 سال در مدارس ابتدایی حاضر شوند و پس از آن وارد دبیرستان خواهند شد. دوره دبیرستان به دو بخش تقسیم می شود که همین مسئله سبب می شود که دانش آموزان از کلاس پنجم تا نهم در یک مدرسه و از دهم تا دوازدهم در مدرسه دیگری به تحصیل بپردازند. در کشور آلمان تحصیل به مدت 12 سال برای جوانان اجباری است و همه کسانی که قصد دارند وارد دانشگاه شوند نیز باید سال دوازدهم را با موفقیت پشت سر بگذارند.در نظام آموزش عالی کشور آلمان نیز از سیستم بولونیا استفاده می شود که در بسیاری از کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور آلمان 400 دانشگاه عمومی وجود دارد که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار ناچیز است و 120 دانشگاه خصوصی نیز در این کشور ساخته شده است که هر یک با توجه به شرایط مخصوص خود شهریه های تحصیلی را مشخص می کنند. ویزای تحصیلی در آلماندر کشور آلمان دو نمونه ویزای تحصیلی وجود دارد که متقاضیان می توانند برای دریافت آن اقدام کنند. ویزای نوع اول ویزای تحصیلی برای افرادی است که پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های کشور آلمان دریافت نکرده اند اما می خواهند روند تحصیل در آلمان را برای خود ساده کنند. اعتبار این ویزا 3 ماه است و ممکن است تحت شرایط خاص تا 6 ماه دیگر تمدید شود. نوع دوم ویزا، ویزای تحصیلی برای افرادی است که موفق بهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان» شده اند. این ویزا نیز در مرحله اول تنها سه ماه اعتبار دارد اما تا پایان دوره تحصیل در این کشور قابلیت تمدید خواهد داشت.دریافت وقت سفارت در کشور آلمان کمی زمان بر است اما می توان انتظار داشت که ویزای شما در یک بازه زمانی 20 تا 25 روزه صادر شود اما یک مسئله مهم تر مدارکی است که برای دریافتlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; به آن نیاز خواهید داشت. اخیرا این زمان، به طور غیر قابل باوری، افزایش یافته است.مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمانبرای اینکه بتوانید ویزای خود را از سفارت کشور آلمان دریافت کنید باید مدارک زیر را به صورت کامل در اختیار آن ها قرار دهید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:&bullnbsp; ارائه آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه ریز نمرات همان دوره&bullnbsp; گواهی تمکن مالی معادل 870euro;&bullnbsp; گواهی تسلط به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز دانشگاه و یا آلمانی حداقل در سطnbsp; A1&bullnbsp; گواهی تکمیل فرم شرکت در دوره های زبان رسمی آلمان برای افرادی که دارای نقص در پرونده هستند&bullnbsp; گواهی بیمه درمانی معتبر در آلمان&bullnbsp; گواهی پذیرش از موسسات علمی معتبر در کشور آلمان&bullnbsp; گذرنامه معتبر&bullnbsp; فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی آلمان&bullnbsp; دو قطعه عکس&bullnbsp; پرداخت 6euro; هزینه صدور ویزاهزینه تحصیل در آلمانیکی از مهم ترین دغدغه های ذهنی برای افرادی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند،laquo;هزینه های تحصیل و زندگی در آلماraquo; است. باید به این نکته اشاره کنیم که آلمان به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای تحصیل از نظر هزینه ها شناخته می شود چرا که بر اساس قوانین اعمال شده از سال 2014 در بسیاری از استان های این کشور دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی آلمان نخواهند داشت. تنها هزینه ای که در هر ترم از دانشجویان دریافت می شود یک هزینه 60 تا 20euro; است که برای تغذیه و امور اداری از همه دانشجویان دریافت می شود. شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان اما سالیانه از 2000euro; تجاوز می کند.علاوه بر هزینه های مربوط به امور دانشگاهی، هزینه های زندگی در کشور آلمان نیز باید توسط دانشجویان پرداخت شود. همین مسئله بسیاری از دانشجویان را بر آن می دارد که با توجه به شرایط تحصیلی خود بتوانند از دانشگاه اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دریافت کنند. از سوی دیگر استفاده از کمک هزینه های تحصیلی مانند بورسیه های تحصیلی در آلمان، می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان در این کشور را تامین کند.به طور کلی می توان گفت که با پرداخت 800 تا 90euro; در طول ماه، دانشجویان می توانند یک زندگی دانشجویی در سطح عالی داشته باشند اما این نکته قابل کتمان نیست که راه های زیادی برای کاهش هزینه های ماهیانه زندگی در آلمان برای دانشجویان وجود دارد که از جمله آن ها می توان به زندگی در خوابگاه های دانشجویی اشاره کرد.زبان تحصیل در آلمانهمnbsp; دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند باید به حداقل سطح زبان آلمانی مسلط باشند. این افراد حتما باید پس از ورود به کشور آلمان در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنند و به سطح مورد نظر دانشگاه برسند. در بسیاری از دانشگاه های کشور آلمان، حداقل سطح زبان مورد نیاز C1 است. در صورتی که بتوانید در کشور محل اقامت خود به این سطح برسید، قادر خواهید بود تا از روز نخست در کلاس های درس حاضر شوید.امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان نیز برای افراد فراهم آمده است و شرکت در آزمون های آیلتس و تافل و کسب نمره های 6 و 80 به عنوان حداقل نمره مورد پذیرش در دانشگاه های کشور آلمان در نظر گرفته شده است. با این وجود باید توجه داشت که رشته های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می شود و در برخی از رشته های نظیر پزشکی این محدودیت ها به مراتب بیش تر است.بر اساس تجربیات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید، علاوه بر اینکه سطح زندگی شما در دوره تحصیل در شرایط بهتری قرار می گیرد، شما قادر خواهید بود تا پس از پایان دوره تحصیل خود در کشور آلمان، از شانس بیشتری برای یافتن شغل برخوردار شوید.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان
اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان اولین قدم مهاجرت تحصیلی به آلمان برای علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های این کشور است.زمانی که فردی قصد دارد تا به عنوان یک دانشجو بین المللی راهی کشور آلمان شود، ابتدا باید از طریق مکاتبه مستقیم با دانشگاه، پذیرش تحصیلی خود را بدست آورد. افراد در ابتدای امر باید مدارک تحصیلی خود را آماده کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهند. مسئولین دانشگاه تمامی مدارک را مورد بررسی قرار خواهند داد و در صورتی که این مدارک نسبت به سایر مدارک دریافتی در اولویت قرار گیرند، یک نامه مبنی بر اجازه تحصیل در کشور آلمان برای متقاضی ارسال می گردد.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اعلام می دارد افرادی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان نشوند، سفارت این کشور درخواست آنان برای دریافت ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار نخواهد داد و در نتیجه مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل غیر ممکن خواهد بود. اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانبرای اینکه بتوان به عنوان یک دانشجو وارد کشور آلمان شد، اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان یا Hochschulzugangsberechtigung اولین قدم پیش رو خواهد بود. مدرک تحصیلی پایان دوره دبیرستان یا یک مدرک تحصیلی دانشگاهی مقدمه ورود به دانشگاه های آلمان است. در صورتی که نمرات دوره قبلی فرد دارای ضعف باشد، باید در دوره های تکمیلی یا Studienkolleg شرکت کند تا توانایی نام نویسی در یکی از دانشگاه های آلمان را بدست آورد.برای حصول اطمینان از اعتبار مدرک تحصیلی، متقاضیان باید به موسسات معتبری که در این زمینه ایجاد شده است مراجعه کنند. در این موسسات یک سیستم مشخص طراحی شده است تا مخاطبین امکان ادامه تحصیل در آلمان را بررسی کنند. در این سایت افراد متوجه خواهند شد که مدرک تحصیلی آن ها دارای اعتبار است یا خیر؛ همچنین ممکن است اعلام شود که فرد باید برای مدتی مشخص در کشور خود در رشته مورد نظر به تحصیل بپردازد تا بتواند برای ورود به کشور آلمان آماده شود. پس از انجام بررسی های اولیه فرد می تواند به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و شرایط ویژه دانشگاه را مورد بررسی قرار دهد. به طور معمول هر دانشگاه با توجه به جایگاه علمی خود مدارک مشخصی را از دانشجویان درخواست می کند. همه مدارک مورد نیاز دانشگاه باید به زبان آلمانی ترجمه شود ولی در صورتی که رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد، امکان ترجمه مدارک به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.پس از بارگذاری مدارک در سامانه دانشجویان بین المللی دانشگاه، در بازه زمانی مشخص شده، باید منتظر ماند تا کلیه مدارک دریافتی توسط مسئولین دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که مدارک ارسالی مورد تایید دانشگاه باشد، اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان حاصل شده و زمان دریافت ویزای تحصیلی آلمان فرا رسیده است.شرایط مالی تحصیل در آلمانیکی از مواردی که برای تحصیل در آلمان و پیش از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط مالی علاقمندان به تحصیل در این کشور است. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از سوی یکی از دانشگاه های کشور آلمان، به گواهی تمکن مالی نیز نیاز خواهد بود که معادل 870euro; برای یک سال است.برای اینکه بتوان چنین امکانی را به اثبات رساند راه های متفاوتی وجود دارد که از جمله مهم ترین این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbsp; والدین فرد می توانند گواهی درآمد و سپرده خود را ارائه دهند.&bullnbsp; یک نفر ساکن کشور آلمان می تواند گواهی حمایت مالی از فرد دانشجو را در اداره مهاجرت آلمان به امضا رساند.&bullnbsp; می توان یک حساب بانکی در کشور آلمان افتتاح کرد و مقدار مشخصی را در این حساب بلوکه کرد که به صورت ماهیانه مبلغ مشخصی از آن قابل برداشت است.&bullnbsp; ارائه ضمانت نامه بانکی&bullnbsp; ارائه گواهی مربوط به دریافتlaquo;بورسیه تحصیلی کشور آلمان» از یکی از موسسات معتبر و شناخته شدهبرای اطمینان از وضعیت مالی خود باید اطمینان حاصل کنید که کدام روش، مورد پذیرش سفارت کشور محل اقامت شما قرار خواهد گرفت اما می توان اشاره داشت که رایج ترین روش، بلوکه کردن سرمایه در یکی از بانک های کشور آلمان است.توجه داشته باشید که محاسبه سرمایه افراد در بانک های ایران بر اساس قیمت ارز دولتی محاسبه می شود و قیمت ارز در بازار آزاد دارای اهمیت نیست و ملاک، نرخ ارز دولتی است.مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانبرای دریافت پذیرش از دانشگاه اشاره داشتیم که باید مراحل مشخصی طی شود اما مدارک اولیه مورد نیاز نیز دارای اهمیت بسیار فراوانی است. از جمله مهم ترین مدارکی که همه متقاضیانlaquo;تحصیل در آلماraquo; به آن نیاز خواهند داشت عبارتند از:&bullnbsp; گواهی امکان ادامه تحصیل در کشور آلمان&bullnbsp; گواهی پایان تحصیل آخرین مقطع تحصیلی و ریز نمرات بعلاوه بررسی اجمالی آن&bullnbsp; یک قطعه عکس&bullnbsp; اسکن صفحه نخست گذرنامه که دارای اطلاعات شخصی فرد است&bullnbsp; گواهی تسلط به زبان خارجهچه زمانی برای ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آلمان مناسب است؟از جمله مهم ترین مسائلی که باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان قرار گیرد، تاریخ های مهم مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان است. در صورتی که نتوان مدارک را در بازه زمانی مشخص شده ارائه کرد ممکن است فرد یک سال تحصیلی از برنامه های خود عقب بماند. مهم ترین تاریخ های دریافت پذیرش در کشور آلمان عبارتند از:&bullnbsp; آخرین مهلت ثبت درخواست: معمولا از هفته آخر ماه می تا 15 جولای&bullnbsp; نامه دریافت پذیرش: آگوست یا سپتامبر&bullnbsp; نامه رد درخواست: سپتامبر یا اکتبربرای شروع تحصیل در ترم دوم هر سال تاریخ های مهم به شرح زیر است:&bullnbsp; آخرین مهلت ثبت درخواست: معمولا از هفته آخر ماه دسامبر تا 15 ژانویه&bullnbsp; نامه دریافت پذیرش: فوریه یا مارچ&bullnbsp; نامه رد درخواست: مارچ یا آپریلمدرک زبان مورد نیاز تحصیل در آلمانبرای تحصیل در کشور آلمان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، آلمانی یا ترکیبی از آن ها وجود دارد. دانشجویانی که قصد دارند در رشته های انگلیسی زبان در کشور آلمان تحصیل کنند می توانند با مدرک معتبر آیلتس یا تافل، تسلط خود به زبان انگلیسی را به اثبات رسانند. حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه های کشور آلمان در آزمون آیتلس 6 و 80 در تافل است.برای تحصیل در رشته های آلمانی زبان نیز دانشجویان باید حتما مدرک C1 زبان آلمانی را در اختیار داشته باشند. در بسیار از رشته های تحصیلی در کشور آلمان امروزه مدرک C2 مورد پذیرش قرار می گیرد. برخی از دانشگاه های کشور آلمان، دانشجویان با سطح آگاهی زبان آلمانی A1 را نیز مورد پذیرش قرار می دهند اما این دانشجویان باید ابتدا در دوره های زبان رسمی آلمان شرکت کرده و به سطح مورد نظر برسند تا مجوز حضور در دانشگاه را بدست آورند.مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با توجه به شرایط فعلی شما مسیری را طراحی کنند که اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما امکان پذیر شود.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان
شاید بتوان گفت که کیفیت تحصیل و همچنین امکان تحصیل رایگان در آلمان سبب شده است تا این کشور به سومین مقصد مهم مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.آلمان یکی از مهم ترین کشور های جهان در زمینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی است و با اعمال سیاست های جدید موفق شده است کشورهای بریتانیا و هلند را در زمینه جذب دانشجویان نخبه پشت سر بگذارد. زمانی که تحصیل در آلمان به صورت رایگان از سال 2014 برای دانشجویان بین المللی به یک فرصت جدید تحصیلی تبدیل شد، بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، آلمان را بهترین گزینه ممکن برای خود در نظر گرفته و راهی این کشور شدند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز با توجه به شرایط تحصیل در این کشور، شرایط تحصیل بسیاری از مخاطبین خود در کشور آلمان را فراهم می آورند.واجدین شرایط تحصیل رایگان در آلمانشاید برای همه این سوال پیش بیاید که چه کسانی می توانند در کشور آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند؟ جواب این سوال را می توان در یک کلمه ارائه کرد؛ همه! همه افرادی که از کشور آلمان، اتحادیه اروپا یا سراسر جهان که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند می توانند به صورت رایگان در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. تنها تفاوتی که در این میان برای افراد غیر اروپایی وجود دارد آن است که آن ها بایدlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; را بدست آورند و پس از آن نسبت به دریافت اجازه اقامت خود اقدام کنند.باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان تنها می توانند در دانشگاه های دولتی یا عمومی، تحصیل رایگان در آلمان را تجربه کنند. دانشگاه های غیر دولتی کشور آلمان تمام هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور را از دانشجویان دریافت می کنند. این هزینه ها معمولا در آغاز هر سال تحصیلی از دانشجویان دریافت می شود و قابلیت استرداد ندارد.قوانین ویژه تحصیل رایگان در آلمانبه طور کلی، چنانچه گفته شد، همه می توانند به تحصیل رایگان در آلمان دسترسی داشته باشند اما در این میان نیز استثنائاتی وجود دارد که باید حتما به آن توجه داشت. چنانچه اشاره داشتیم، تحصیل تنها در دانشگاه های دولتی در کشور آلمان به صورت رایگان ممکن می شود و به همین دلیل است که دانشگاه های خصوصی در آلمان در تلاش هستند تا شرایطی را ایجاد کنند که امکان رقابت با دانشگاه های عمومی را داشته باشند. آن ها با در نظر گرفتن شرایط ویژه نظیر کمک هزینه های تحصیلی یا بورسیه های تحصیلی کشور آلمان، شرایط تحصیل در این کشور را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.در کشور آلمان، دو نمونه مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد که آن را می توان به دوره های پیوسته و ناپیوسته تقسیم بندی کرد. در دوره های پیوسته، افراد پس از دریافت مدرک دوره کارشناسی می توانند وارد مقطع بعد تحصیلی شوند اما شرایط برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته کمی متقاوت است. در برخی از رشته ها مانند MBA دانشجویان باید حتما دارای تجربه کاری مناسبی باشند تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های آلمان دریافت کنند. دانشجویان این رشته ها باید شهریه دانشگاهی خود را به طور کامل پرداخت کنند.قوانین ایالتی در کشور آلمان از سال 2017 دچار تغییر شده است و دانشگاه های منطقه بادن وورتنمبرگ از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کنند. این شهریه ها معمولا کم است و ممکن است در حدود 150euro; در طول یک سال تحصیلی باشد. مهم ترین شهرهای این منطقه عبارتند از: اشتوتگارت، کارلزروهه، منهایم، فرایبورگ، هایدلبرگ.هزینه های زندگی در آلمانمتاسفانه زمانی که اعلام می شود امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد، بسیاری از افراد بر این باور هستند که بدون نیاز به هیچ گونه سرمایه ای می توانند در این کشور اقامت داشته باشند اما شرایط چنین نیست. همه افرادی که قصد تحصیل در آلمان را دارند باید قبل ازlaquo;مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل» شرایط مالی خود را به خوبی بررسی کنند. متقاضیان تحصیل در آلمان باید حداقلeuro;8700 در حساب بانکی خود سرمایه اولیه داشته باشند. این سرمایه در یک حساب بانکی در کشور آلمان بلوکه خواهد شد و ماهیانه در حدود 72euro; از آن در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.باید به این نکته نیز اشاره کنیم که دانشجویان در آغاز هر ترم تحصیلی باید هزینه ای در حدود 60 تا 20euro; را به عنوان حق ثبت نام پرداخت کنند. این هزینه سبب می شود که دانشجویان بتوانند از برخی از امکانات نظیر وعده های غذایی در دانشگاه و همچنین بلیت های حمل و نقل عمومی رایگان بهرمند شوند.آلمان یکی از کشورهای ارزان قیمت غرب اروپا برای دانشجویان به شمار می رود می توان گفت که هزینه های زندگی ماهیانه افراد در این کشور در حدود 80euro; خواهد بود اما زندگی در شهرهای بزرگ تری مانند مونیخ، هامبورگ یا فرانکفورت می تواند هزینه های بیش تری را در بر داشته باشد. اقامت در خوابگاه های دانشجویی، کار در کشور آلمان به عنوان دانشجو به صورت نیمه وقت و استفاده از بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور به دانشجویان کمک می کند که بخشی ازlaquo;هزینه های زندگی در آلماraquo; را کاهش یا تامین کنند.اقامت پس از تحصیل در آلمانبسیاری از دانشجویانی که برای ادامه تحصیل خود به کشور دیگری مراجعه می کنند یکی دغدغه بزرگ را همواره به همراه خود خواهند داشت که پس از پایان تحصیل چه اتفاقی برای آنان رخ خواهد داد؟ در صورتی که فردی تحصیل در آلمان را برای ادامه زندگی خود انتخاب کند، قادر خواهد بود پس از پایان دوره تحصیل خود، در کشور آلمان بماند. او توانایی آن را خوهد داشت تا بر اساس قوانین آلمان ویزای تحصیلی خود را 18 ماه پس از پایان تحصیل تمدید کند.در این دوره فرد فرصت خواهد داشت که یک شغل مناسب برای خود پیدا کند. با توجه به شرایط کاری در آلمان و نرخ کم بیکاری در این کشور، می توان انتظار داشت که این زمان یک زمان بسیار مناسب برای یافتن یک شغل مناسب در کشور آلمان خواهد بود. افراد به کمک ویزای کاری آلمان می توانند به راحتی در کشور آلمان اقامت خود را بدست آورده و پس از مدت مشخصی اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرتی خود از آمادگی کامل برخوردارند تا شرایط مهاجرت تحصیلی شما به کشور آلمان را فراهم آورند.
ادامه مطلب

بلو کارت آلمان چیست؟

بلو کارت آلمان چیست؟
این روزها سوالی که برای اکثر هموطنان مایل به کار در اروپا پیش می آید، این سوال اساسی است که بلوکارت آلمان چیست؟ بلوکارت آلمان بهترین و سریعترین مسیر برای اخذ اقامت اروپایی و کار در آلمان برای مهندسان و پزشکان می باشد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم تا در این مقاله ضمن معرفی بلوکارت یا کارت آبی آلمان، درباره شرایط کلی اخذ بلوکارت آلمان نیز توضیحات جامع و کاملی به هموطنان عزیز ارائه دهیم. پارلمان اتحادیه اروپا از سال 2009 قانونی را وضع کرد که به موجب آن به شهروندان کشورهای خارجی دارای مهارت حرفه ای بالا این اجازه داده می شود که ویزای اقامت کار خود را در کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) به آسانی بیشتر اخذ نمایند. قانون جدید جذب و استخدام متخصصان خارجی به تاسی از گرین کارت آمریکا با عنوان بلو کارت اتحادیه اروپایی (EU Blue Card) شناخته می شود.اما در آگوست 2012، دولت آلمان نیز قانونی را به تصویب رساتد تا این دستورالعمل اروپایی را عملی سازد. ویژگی اصلی قانون جدید معرفی نوع جدید اقامت در کشور آلمان معمولا مورد اشاره به عنوان بلوکارت آلمان (EU Blue Card for Germany) می باشد. قانون مذکور برای جذب هر چه بیشتر شهروندان خارجی متخصص به منظور تکمیل تعداد روبه رشد مشاغلی است که مستلزم کارگران مهارت بالا هستند. قانون جدید همچنین محدودیت های پیش روی دانشجویان خارجی که مایل به اقامت و کار در آلمان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی شان می باشند را تسهیل می کند.شرایط کار در آلمان 2019آلمان دارای شرایط کار جذابی برای اکثر خارجیان است. بهره گیری از مزایای کار و تامین اجتماعی اجباری و بالاترین درآمدها در جهان گوشه ای از مزایای کار در آلمان است. میانگین نرخ بیکاری آلمان در سال2019nbsp;در حدود 3.2% می باشد که پایین تر از متوسط نرخ بیکاری 6.5% در کل اتحادیه اروپایی (EU) می باشد. آلمانی ها در هفته 35 ساعت کار کرده و به طور میانگین ماهیانه حدود 4,65euro; دریافت می کنند که بالاتر از هر کشوری در اروپا است.اما خبر خوش بازار کار آلمان برای فارغ التحصیلان و متقاضیان تحصیل در آلمان نیز این است که سیستم آموزشی آلمان در سطح برتری قرار دارد و زمینه برای استخدام فارغ التحصیلان کاملا مهیا است. در حقیقت، بیکاری فارغ التحصیلان در آلمان تنها 2.3% می باشد که پایین ترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در اروپا است. قابل توجه دانشجویان علاقه مند اینکه بالاترین درآمدهای پرداختی در آلمان 2019 متعلق به مشاغل دارای مدارک تحصیلی زیر می باشد:مشاغل میانگین درآمد سالانه به یورو euro;) پزشکی و دندانپزشکی 80,000.00 حقوق 75,000.00 مهندسی صنعتی 70,000.00 مهندسی 70,000.00 ریاضیات و علوم کامپیوتر 68,000.00 علوم طبیعی 66,000.00 بازرگانی و اقتصاد 65,000.00 معماری 55,000.00 روانشناسی 54,000.00 علوم زمین 53,000.00 علوم سیاسی و اجتماعی 53,000.00 آموزش 50,000.00 بر این اساس، متخصصان و فارغ التحصیلان خارجی با توجه به شرایط خود می توانند جهت کار در آلمان متقاضی یکی از انواع ویزای کار آلمان در سال 2019 به شرح زیر باشند::• ویزای جستجوی کار یا Job Seeker • ویزای کارگران ماهر یا highly-qualified worker • بلو کارت آلمان یا Blaue Krteشرایط اخذ بلوکارت آلمان چیست؟بلوکارت آلمان یا به آلمانی Blaue Krte ، مخصوص کارگران غیر اروپایی دارای مهارت بالا است که مایل به کار در کشور آلمان را هستند. مهارت بالا به معنای داشتن مدرک دانشگاهی و نیز سابقه کار تخصصی می باشد و از شرایط اخذ بلوکارت آلمان در سال 2019، علاوه بر ارایه مدرک آکادمیک می توان به داشتن قرارداد کاری با حداقل دستمزد سالیانه در حدودeuro;53,600nbsp;یورو اشاره کرد. به عبارت دیگر، کارگران مهارت بالای دارای پیشنهاد کاری و دستمزد حداقل دو سوم سقف درآمدی فرد شاغل آلمانی (Beitragsbemessungsgrenze der deutschen Rentenversicherung) صلاحیت درخواست بلوکارت آلمان را دارند. بر اساس قوانین آلمان، شرط دستمزد سالانه مشاغل خاصی که دچار کمبود نیروی کار ماهر هستند می تواند تا 41,808euro; باشد. کلیه مشاغل مهندسی، کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)، ریاضیدانها، پزشکان و پرستاران جزو این مشاغل خاص می باشند. اما مدارک لازم برای اخذ بلوکارت آلمان عبارت است از:کپی فرم درخواست ویزای اقامت موقت آلمان 4 قطعه عکس پاسپورتی 2 فوتوکپی از پاسپورت بین المللی معتبر تاییدیه ارزیابی بازار کار قرارداد کاری با کارفرمای آلمان با حداقل دستمزد سالیانه در حدودeuro;53,600 یورو مدارک دانشگاهی یا فنی و حرفه ای بیمه سلامت معتبر مدرک اثبات تمکن مالی کافی مدرک زبان آلمانی در سطح B1 (در صورت امکان) رسید پرداخت هزینه درخواست شرایط اخذ بلوکارت آلمان برای دانشجویان خارجیهمانطوری که مطلع هستید، شرایط تحصیل و کار در آلمان برای دانشجویان خارجی در مقایسه با دیگر کشورهای خارجی فوق العاده مطلوب است. هم اکنون، دانشجویان خارجی در دانشگاه های آلمان مجاز به کار تا حداکثر 120 روز کامل یا 240 نصف روز از سال می باشند. این در حالی است که در سالهای قبل، دانشجویان ملزم به کار تا 90 روز کامل یا 180 نصف روز بودند. همچنین از مزایای دیگر تحصیل در آلمان می توان به مجوز اقامت و جستجوی کار 18 ماهه دانشجویان خارجی در آلمان اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشجویان مدارس فنی و حرفه ای نیز مجاز به جستجوی کار 12 ماهه در آلمان هستند. هر دو گروه از فارغ التحصیلان مجاز به کار بدون محدودیت در طی این دوره ها می باشند.اما گزینه دیگری نیز برای دانشجویان خارجی با قانون بلوکارت آلمان وجود دارد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های آلمان نیز با داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آلمانی می توانند متقاضی بلوکارت آلمان باشند. اما برای کسب صلاحیت های لازم می بایستی که شرایطی را داشته باشند. ارایه قرارداد کاری، داشتن مدرک دانشگاهی و نیز برخورداری از تمکن مالی کافی از جمله شرایط اخذ بلوکارت آلمان برای فارغ التحصیلان از دانشگاههای آلمان می باشد.مزایای اخذ بلوکارت آلمان چیست؟بلوکارت آلمان علاوه بر تسهیل در اخذ اقامت اروپا برای شهروندان خارجی مهارت بالا همچنین، دارای مزایا و امتیازات دیگری برای دارنده این کارت می باشد. در ابتداء لازم به ذکر است که بلوکارت آلمان بطور اولیه ای برای مدت چهار سال معتبر است ( اما اگر قرارداد کار کوتاهتر از چهار سال باشد، دوره اعتبار بلوکارت نیز ممکن است کمتر از چهار سال باشد). اما از امتیازات ویژه بلوکارت آلمان می توان به امکان درخواست ویزای اقامت نامحدود (Aufenthaltstitle) پس از 3 سال اقامت و کار در آلمان اشاره نمود.اما در صورتی که شما به عنوان دارنده بلوکارت آلمان دارای دانش کافی از زبان آلمانی (Level B1) باشید، شما می توانید پس از 2 سال ویزای اقامت نامحدود آلمان را اخذ نمایید. مزیت دیگر بلوکارت آلمان برای دارنده آن این است که اعضای خانواده متقاضی نیز مجاز به حق کار درکشور آلمان به طور نامحدود می باشند. همسران ملزم به دانستن زبان آلمانی جهت پیوستن به دارندگان بلوکارت در این کشور نیستند. از مزایای دیگر برخورداری از بلوکارت آلمان می توان به آزادی مسافرت به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) اشاره کرد. اما ممکن است بسته به قوانین هر کشوری و نیز تفسیر از قانون اتحادیه اروپایی (EU) محدودیت هایی هم در میان باشد. مثلا، دارندگان بلوکارت آلمان قبل از مسافرت به هر کشوری، بایستی 18 ماه در آلمان اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ بلوکارت آلمان و مشاوره تخصصی با کارشناسان مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
سالیانه هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان راهی این کشور می شوند چرا که از قدرت آموزش پزشکی آلمان آگاهی کامل دارند.تصمیم برای تحصیل در کشور آلمان در رشته های پزشکی می تواند یک نقطه عطف در زندگی افراد باشد چرا که بیشتر دانش آموختگان کشور آلمان در رشته های پزشکی سرانجام موفق به یافتن شغلی مناسب در این کشور خواهند شد.قبل از این که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان در رشته پزشکی اقدامی انجام شود، بهتر است ما را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراهی کنید تا اطلاعات تکمیلی را در رابطه با تحصیل پزشکی در آلمان را در اختیار شما قرار دهیم.یافتن دانشگاه پزشکی در آلماندر کشور آلمان هیچ دانشگاه پزشکی مجزایی وجود ندارد اما 38 دانشگاه این کشور به ارائه رشته های مختلف پزشکی در این کشور می پردازند. هر فرد می تواند برای یافتن یک رشته متناسب با شرایط خود در کشور آلمان، به صورت آنلاین در اینترنت به جستجو بپردازد. این کار باید با دقت کامل انجام شود و علاقمندان به تحصیل پزشکی در آلمان باید دانشگاه خود را با توجه به رزومه تحصیلی خود انتخاب کنند. در برخی از دانشگاه های کشور آلمان برای دریافت پذیرش از دانشجویان هزینه ای دریافت می شود که هرگز قابل استرداد نیست. به همین منظور بهتر است قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، شرایط تحصیلی مخاطبین با شرایط علمی دانشگاه های آلمان تطبیق داده شود.برترین دانشگاه های پزشکی در آلماندر بخش قبل در رابطه با تطبیق شرایط تحصیلی و دانشگاه مورد نظر صحبت کردیم و در این بخش اطلاعات در همین رابطه در اختیار شما قرار خواهیم داد. برترین دانشگاه های آلمان در زمینه پزشکی در جدول زیر ارائه شده است:نام دانشگاه QS Usnews دانشگاه هومبولت برلین 33 78 دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ 40 35 دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ 42 50 دانشگاه تکنیکال مونیخ 51-100 105 دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن 101-150 140 دانشگاه هانوفر 101-150 121 دانشگاه فرانکفورت 101-150 130 دانشگاه فرایبورگ 101-150 142 دانشگاه هامبورگ 101-150 100 دانشگاه گوتینگن 151-200 225 این امکان وجود دارد که با مراجعه به این سامانه ها از وضعیت کلی دانشگاه های پزشکی در کشور آلمان آگاهی بیشتری بدست آورید.اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمانبعد از یافتن دانشگاه پزشکی مورد نظر، علاقمندان باید از شرایط اخذ پذیرش نیز آگاهی پیدا کنند. دانشگاه های آلمان از یک رویه مشخص پیروی نمی کنند و این امکان وجود دارد که هر دانشگاه مدارک خاصی را برای تحصیل پزشکی در آلمان از متقاضیان طلب کند. اما برخی از امور در همه دانشگاه های این کشور از شرایط یکسانی برخوردار است که باید توسط مخاطبین انجام پذیرد.تمام دانشجویان بین المللی باید پیش از هرگونه اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان، ارزش مدرک تحصیلی خود در کشور آلمان را مورد بررسی قرار دهند. موسساتی در کشور آلمان وجود دارد که می توانند به خوبی اعتبار مدرک تحصیلی را مورد سنجش قرار دهند. در صورتی که مدرک شما مورد تایید قرار نگیرد، شما باید در دوره های آمادگی شرکت کنید.به این نکته نیز باید توجه داشت که تحصیل در کشور آلمان بخصوص در رشته های پزشکی به شدت رقابتی است و افراد باید رزومه تحصیلی بسیار قدرتمندی در اختیار داشته باشند. افرادی که قصد دارند از مقطع کارشناسی وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند، نیاز به نمره سطح عالی در درس های شیمی و زیست شناسی خواهند داشت. همچنین برای تحصیل پزشکی در آلمان دانشجویان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند چراکه به ندرت می توان دوره آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در کشور آلمان یافت. سطح زبان مورد نیاز را می توان در سایت دانشگاه دید اما حداقل سطح زبان آلمانی B2 است اما دانشجویان باید حتما در دوره های آموزش زبان نیز شرکت کنند.برخی از دانشگاه های کشور آلمان برای پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی، یک آزمون ورودی را نیز طراحی می کنند تا از سطح اطلاعات آنان اطمینان حال کنند. مطالعه مقالهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان» اطلاعات بیش تری در اختیار شما قرار خواهد داد.هزینه تحصیل پزشکی در آلمانپس از آنکه از سال 2014 تغییراتی در قوانین آموزشی کشور آلمان بوجود آمد، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این کشور نیز تقریبا رایگان شده است اما هنوز رشته های پزشکی به صورت رایگان ارائه نمی شود. هزینه های دانشگاه به ملیت دانشجویان و همچنین نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) بستگی دارد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی برای اروپاییان نهایتا 30euro; است.دانشجویان بین المللی باید سالیانه در حدود 1500 تا 350euro; را بعنوان شهریه سالیانه خود در دانشگاه های دولتی کشور آلمان پرداخت کنند. برخی از استان های کشور آلمان نیز هنور از این قوانین پیروی نمی کنند و شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی همچنان مطابق سالیان دور بسیار بیش تر از اروپاییان است.مدت زمان تحصیل پزشکی در آلماندانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان را دارند باید حداقل 6 سال و 3 ماه در این کشور به تحصیل بپردازند. دوره تحصیل پزشکی در کشور آلمان به مراحل مختلفی تقسیم می شود:دوره اول، دوره پیش بالینی: دو سال اول تحصیل پزشکی در کشور آلمان به طور کامل در محیط دانشگاه برگزار می شود و دانشجویان دروس پایه را می آموزند و اطلاعات جزئی در رابطه با علوم پزشکی و بیماری ها در اختیار آن ها قرار می گیرد. در پایان این دوره یک آزمون شفاهی و کتبی برگزار می شود که مربوط به دانش افراد در رابطه با آناتومی بدن، فیزیولوژی و بیوشیمی است.دوره دوم، علوم بالینی: در این دوره که سه سال به طول می انجامد، دانشجویان با اطلاعات بیش تر و تخصصی تری در رابطه با علوم بالینی روبرو خواهند بود. در طول این مدت کنفرانس ها، جلسات آزمایشگاهی و دوره های تمرینی فراوانی برگزار می شود تا دانشجویان برای کار در محیط بیمارستان آماده شوند. در این دوره دانشجویان پزشکی در دوره های کارآموزی نیز شرکت می کنند. در پایان این دوره نیز یک آزمون کتبی برای سنجش اطلاعات علمی دانشجویان برگزار می شود.در سال پایانی تحصیل در آلمان دانشجویان باید در یک آزمون جامع شرکت کنند تا سطح علمی و توانایی حرفه ای آن ها مورد ارزیابی قرارگیرد. در صورتی که دانشجویی موفق به گذراندن این دوره نشوند، مدرک تحصیلی در اختیار آن ها قرار نخواهد گرفت؛ اما در صورت قبولی می توانند در بهترین مشاغل آلمان مشغول به کار شوند.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در سال های اخیر مفتخر بوده است که شرایط تحصیل بسیاری از موکلین خود در کشورهای مختلف جهان را فراهم آورد. در صورتی که قصد دارید تحصیل پزشکی در آلمان را تجربه کنید، می توانید با مشاورین این موسسه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.
ادامه مطلب

اخذ پاسپورت آلمانی

اخذ پاسپورت آلمانی
افراد زیادی از سراسر دنیا مایل به کار، تحصیل و زندگی در آلمان هستند و آنها همچنین درصدد اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت آلمانی می باشند. اما گذشته از امتیازات ویژه پاسپورت آلمانی برای دارنده آن، نبایستی از این نکته هم غافل شد که کشور آلمان کشوری مملو از شیوه های بروکراتیک است و اخذ تابعیت این کشور دارای شرایط بسیار پیچیده ای است. با این حال ما با توجه به درخواست هموطنان عزیز، این مقاله را به بخش هایی دسته بندی کرده و سعی می کنیم تا نکات، شرایط و شیوه های درخواست پاسپورت آلمانی را به هموطنان عزیز ارایه نماییم تا بدین سان نشان دهیم که چگونه شما می توانید یک شهروند آلمانی شوید.آلمان کشوری با امکانات پیشرفته و فرصت های عالی برای زندگی است و به ههمین دلیل اخذ پاسپورت این کشور و برخورداری از مزایا و امتیازات آن منتهای آرزوی مهاجران خارجی می باشد. در حقیقت اخذ پاسپورت کشور آلمان برای همگان فراهم نمی باشد و تابعیت آلمانی صرفا از طریق سه روش قبول تابعیت، حق خون و حق خاک به افراد اعطاء می شود. از بین این 3 روش نیز قبول تابعیت آلمانی به دلیل شرایط نسبتا آسان آن برای مهاجران خارجی مورد توجه و تمرکز مقاله حاضر می باشد. برای اخذ راهنمایی های بیشتر و یا دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت و تابعیت اروپایی با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.تعریف پاسپورت آلمانی و امتیازات مربوطهزمانی که شما به عنوان مقیم دایمی در آلمان زندگی می کنید، در حقیقت شما به عنوان شهروند یا تبعه آلمانی محسوب نمی شوید و بر سر راهتان محدودیت هایی وجود دارد. اما چرا بسیاری از شهروندان خارجی مقیم دایم آلمان اغلب به دنبال اخذ تابعیت آلمان و گرفتن پاسپورت این کشور هستند. داشتن پاسپورت آلمانی به شما حقوق و آزادی هایی را اعطاء می کند که شهروندان خارجی ندارند. شما با برخورداری از پاسپورت آلمانی صلاحیت لازم برای داشتن امتیازات زیر را دارید:• حق رای• حق مسافرت آزادانه • حق اجتماع و مشارکت جمعی• حق حفاظت کنسولی• دسترسی نا محدود برای یافتن کار در آلمان• حق تبدیل شدن به مقام مسئول شهری و غیره.اما در کنار این حقوق و مزایا، شما به عنوان دارنده پاسپورت آلمانی همچنین تعهدات و وظایفی هم نسبت به هر شهروند آلمانی نیز دارید که باید آنها را هم رعایت نمایید. این تعهدات و وظایف شامل احترام و اطاعت از کلیه قوانین مقررات آلمانی و حتی انجام خدمت نظامی در کشور آلمان می باشد.انواع تابعیت آلمان برای اخذ پاسپورت آلمانیتبدیل شدن به شهروند آلمانی تحت هر شرایطی امکان پذیر نیست. بنابر قوانین مهاجرت کشور آلمان، کلا 3 روش برای اخذ پاسپورت آلمانی وجود دارد که عبارتند از:✔ اخذ پاسپورت آلمانی توسط قبول تابعیت✔ اخذ پاسپورت آلمانی توسط حق خون یا به لاتین Jus Sanguinis✔ اخذ پاسپورت آلمانی از طریق حق خاک یا به لاتین Jus Soliاخذ پاسپورت آلمانی از طریق قبول تابعیت بدان معنا است که شما حایز شرایط خاصی هستید که دولت آلمان برای اعطای تابعیت تعریف کرده است. اما حق خون به معنای این است که شما تابعیت آلمانی را زمانی دریافت می کنید که شما فرزند مستقیم اتباع آلمانی باشید. این شامل تنها والدینتان و نه فامیل های دیگر می شود. اما حق خاک به معنای آن است که شما در داخل مرزهای آلمان متولد شده اید، ضمنا یکی از والدین شما از اتباع آلمانی باشد و یا از والدین بدون تابعیت متولد شده باشید.اخذ پاسپورت آلمانی توسط قبول تابعیتقبول تابعیت آلمانی یا German Naturalization بدان مفهوم است که شما پس از طی یک دوره خاصی از زندگی در آلمان به عنوان مقیم دایمی، اکنون می توانید درخواست پاسپورت آلمانی داده و تبعه کشور آلمان شوید. اما در این زمینه شرایط و مقرراتی هر چند دست و پا گیر در مسیرتان وجود دارد. شما برای اخذ پاسپورت آلمانی از این طریق بایستی شرایط زیر را داشته باشید:زندگی در آلمان با ویزای اقامت این کشور به مدت 8 سال پیوسته زندگی در آلمان با ویزای اقامت آلمان به مدت 7 سال و حضور در دوره اعطای تابعیت آلمانی اثبات مهارت زبان آلمانی با حداقل سطح B1 بر اساس چارچوب مرجع زبانی مشترک اروپایی (CEFRL) اثبات تمکن مالی با ارایه صورت حساب مالی ارایه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری گذراندن آزمون شهروندی آلمان انصراف از تابعیت های قبلی در رابطه با مدرک زبان، شما می توانید مهارت زبان آلمانی خود را در سطح B1 اروپایی از طریق یکی از روش های ذیل اثبات نمایید:• گواهی زبان آلمانی همانند Zertifikat Deutsch• آزمون زبان برای مهاجران یا DTZ• گواهی اثبات کننده اخذ مدرک دیپلم آلمانی• نامه پذیرش از دبیرستانهای آلمانی• گواهی اخذ مدرک دانشگاهی از آلمانشرایط اخذ پاسپورت آلمانی توسط بلوکارت آلمانبلوکارت آلمان در واقع جزو زیر دسته ویزای آلمان محسوب نمی شود بلکه یک نوع مجوز اقامت و کار برای شهروندان خارجی مهارت بالا است. این متقاضیان می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی در قالب قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی (با دستمزد حداقل ماهیانهeuro;52,000 یورو) و نیز معادل سازی مدارک تحصیلی و حرفه ای خود، بلوکارت آلمان را از سفارت آلمان درخواست دهند. بلوکارت آلمان در واقع مجوزی ویژه متخصصان و تحصیل کردگان خارجی است و افراد با این مجوز می توانند در آلمان و در رشته تخصصی مربوطه مشغول به کار شوند.مدت اعتبار بلوکارت آلمان بسته به مدت قرارداد کاری شما دارد ولی ماکسیمم اعتبار آن تا 4 سال است و قابلیت تمدید دارد. اما آیا امکان تبدیل بلوکارت آلمان به پاسپورت آلمانی وجود دارد؟ جواب به این سوال بلی است. به این صورت که افراد پس از 33 ماه اقامت و زندگی در آلمان، می توانند متقاضی ویزای اقامت دایمی آلمان گردند و با اخذ اقامت دایمی آلمان و گذشت 7 الی 8 سال به راحتی می توانند پاسپورت آلمانی خود را اخذ نمایند.کارشناسان دلسوز و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مراحل مهاجرتی و اخذ ویزای کشورهای خارجی همراه و همگام هموطنان عزیز می باشند.
ادامه مطلب

شرایط ثبت شرکت در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان
مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کشور آلمان که قطب صنعت و ثروت در اروپا محسوب می شود همواره یکی از اولویت ها برای سرمایه گذاری در آلمان بوده است. شرایط ثبت شرکت در آلمان با توجه به نوع سرمایه گذاری افراد یا اهداف و خدماتی که شرکت ها دنبال می کنند متفاوت است. یکی از مسائل مهم سیستم مالیاتی رقابتی در آلمان صنعتی می باشد که سبب جذب بیشتر سرمایه گذاران برای ثبت شرکت و انجام فعالیت اقتصادی در این کشور می شود.ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی و بازرگانی در کشور آلمان می تواند بسیار سودآور تر از سایر کشورهای اروپایی باشد زیرا اقتصاد آلمان وابسته به صنعت تولید است. مراجعه به وزارت اقتصاد و فناوری آلمان یا وبسایت سازمان خصوصی سازی اطلاعات زیادی در زمینه ثبت شرکت در این کشور اختیار شما می گذارد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به آلمان نگارش شده است.شرایط و ضوابط ثبت شرکت در آلمانقوانین حقوقی و تجاری کشور آلمان فرصت ثبت شرکت های با مسئولیت محدود که بهترین فرم ثبت شرکت در آلمان است، شرکت های عمومی محدود سهامی و سایر فرم های شرکت تجاری را فراهم می کند. در بعضی از قوانین کشور آلمان بین شهروندان اتحادیه اروپا و اتباع خارجی تفاوت هایی قائل می شود که نتیجه برخی سخت گیری ها برای سرمایه گذاران خارجی است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان حداقل 25000 یورو سرمایه نیاز دارد و افراد در صورتی که نتوانند سرمایه اولیه را پرداخت کنند الزاماً یک شرکت Unternehmergesellschaft تاسیس می کنند. این نوع شرکت که در نوامبر سال 2008 میلادی معرفی شد یک شرکت با مسئولیت محدود کوچک است که با سرمایه 1 یورو تا 24999 یورو قابل ثبت است. افرادی که به دلیل عدم سرمایه کافی اقدام به ثبت این نوع شرکت می کنند باید سالانه 25% از سود کلی شرکت را سرمایه گذاری کنند تا حداقل مبلغ قرارداد 25000 یورو پر بشود.عقد یک قرارداد مابین شریکان و سهامداران یک شرکت با مسئولیت محدود در دفاتر اسناد رسمی و عمومی کشور آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است. تنظیم یک توافق نامه برای درخواست ثبت شرکت و شریک پذیری حداقل شرط لازم برای ورود یک شرکت به لیست شرکت های ثبت شده آلمان می باشد. شرکت های با مسئولیت محدود در آلمان باید سوابق حسابداری با حداقل مشخص داشته باشند و حسابداری الکترونیک بر اساس GDPU صورت بگیرد. ارائه گزارش سالانه از کارکرد شرکت و میزان سود یا ضرر و ارائه ترازنامه مالیاتی بعد از سه ماه شروع سال مالی جدید انجام شود تا توسط اعلانات فدرال منتشر شود.بررسی انواع ثبت شرکت در آلمانثبت شرکت در آلمان به پنج حالت می تواند انجام شود که در لیست زیر به اختصار هر یک از این روش ها را شرح خواهیم داد:✔ شرکت سهامدار در بخش مشارکت و مالکیت (Mini GMBH)این نوع شرکت خصوصی با مسئولیت محدود می تواند با حداقل 25000 یورو سرمایه اولیه کار خود را شروع کنند و خرید سهام انجام دهد. هر شرکت نیازمند یک هیئت مدیره و انجمن نظارت بر رفتار هیئت مدیره می باشد و شخص سرمایه گذار باید توسط آن ها تایید شود.✔ شرکت سهامداری (Aktiengesellschaft (AGحداقل سرمایه در این نوع شرکت برای خرید سهام باید 50000 یورو باشد که توسط شخص سرمایه گذار تامین می شود. اختیارات سهامداران و شخص سرمایه گذار در این نوع شرکت بسیار محدود است و تمام سرمایه گذاران باید توسط هیئت مدیره و بخش حسابرسی تایید شوند.✔ شرکت مشارکتی Offenehandelsgesellschaft - OHGافرادی که به صورت مشارکتی در یک برنامه اقتصادی یا یک پروژه سرمایه گذاری فعالیت و سرمایه گذاری کنند این نوع شرکت را راه اندازی می کنند. در این شرکت تمام سرمایه گذاران اجازه اعمال نظر بر پروژه اقتصادی را خواهند داشت و می توانند تصمیمات خود را برای پیشرفت کار اعمال کنند. نکته قابل توجه این است که هنگام ورشکستگی در این گونه شرکت ها تمام هزینه ها به عهده سپرده گذاران خواهد بود و بیمه سرمایه برای سپرده گذاران وجود ندارد؛ لازم به ذکر است که در این حالت تمام سود و زیان شرکت متوجه سپرده گذاران خواهد بود.✔ شرکت KOMMANDITGESELLSCHAFTاین شرکت ها معمولاً دو دسته شریک اصلی و شریک عمومی دارند که تصمیمات اصلی شرکت توسط شرکای اصلی اتخاذ می شود در صورت ایجاد ضرر مسئول جبران خسارت سایر شرکا می باشند. این نوع از شرکت ها می توانند به صورت فردی مالکیت داشته باشند و ارزش گذاری شوند اما در این صورت تمام هزینه ها به عهده شخص شما خواهد بود.الزامات و هزینه ثبت شرکت در آلمانعلاوه بر هزینه های جزئی ثبت شرکت در آلمان از حداقل سرمایه خرید سهام که 25000 یورو می باشد به عنوان هزینه ثبت شرکت در آلمان یاد می شود. حضور یک نفر هم برای انجام فرآیند ثبت شرکت در آلمان کفایت می کند اما شخص باید موفق بهدریافت اقامت آلمانباشد و قرار ملاقات به صورت حضوری باشد. مقرون به صرفه ترین نوع ثبت شرکت در آلمان سطح یک شرکت UG Mini GMBH می باشد که با سرمایه حدود 500 یورو هم قابل ثبت است و به نوعی نسخه کوچک تر از شرکت با مسئولیت محدود محسوب می شود. تهیه و ارسال مدارک شناسایی همراه با فرم هیئت مدیره شرکت و ضمیمه کردن تمام اطلاعات شخصی و تجاری به عنوان درخواست دهنده لازم است.برای کسب و کارهای کوچک و خانوادگی که نیاز به ثبت شرکت در آلمان دارند راه اندازی یک شرکت مشارکتی توصیه می شود که حداقل دو نفر به عنوان شریک و یک نفر به عنوان شخص اول از میان آن دو احتیاج دارد. راه اندازی شرکت های مشارکتی ساده ترین نوع سرمایه گذاری و تجارت در آلمان است که تمام هزینه ها و مخارج آن به عهده شخص سرمایه گذار است. هزینه دفتر ثبت اسناد برای انجام کارهای اداری ثبت شرکت در آلمان حدود 20 یورو الی 60 یورو و هزینه ثبت رسمی اسم شرکت حدود 150 یورو می باشد.پرداخت مالیات بر درآمد در کشور آلمان تقزیباً برای تمام شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ الزامی است و با توجه به سود حاصل از کسب و کار و امتیاز شرکت سالانه محاسبه می شود. برخی از سازمان ها و موسسات خصوصی که برای دولت آلمان فعالیت های اقتصادی انجام می دهند به صورت استثنا معاف از مالیات می باشند که تعداد آن ها زیاد نیست.مالیات شرکت های تجاری در آلمانثبت شرکت در آلمان پرطرفدار است زیرا در مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی بسیار ساده تر صورت می گیرد و فرآیند مشخص و نسبتاً کم هزینه ای دارد. در بررسی نرخ مالیات ها باید گفت که مالیات بر درآمد در کشور آلمان در سال 2018 حدود 15% و مالیات بر ارزش افزوده و کمتر از 1% معین شده است. لازم به ذکر است که میزان مالیات در شهرهای مختلف کشور آلمان متفاوت است و از 14% تا 17% متغیر می باشد. اقتصاد آلمان به شدت در اقتصاد اتحادیه اروپا نفوذ دارد و به نوعی قطب اقتصادی اروپا محسوب می شود. به طور متوسط نرخ مالیات در کشور آلمان 31% محاسبه می شود و دلیل آن تامین زیرساخت های پیشرفته و کیفیت بالای تحصیل و زندگی در آلمان می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان یا اخذ اقامت و تابعیت آلمان با کارشناسان متخصص و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا شما را تا رسیدن به سرزمین دلخواهتان همراهی و راهنمایی می کنند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
اقامت آلمان از طریق ازدواج می تواند یک تجربه لذت بخش برای هر فرد باشد. این کشور با داشتن طبیعت زیبا و شهرهای مدرن مقصد مطلوب زندگی برای بسیاری از افراد محسوب می شود؛ در عین حال راحت ترین روش مهاجرت به آلمان همان مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. البته چنانچه شما قبلا ازدواج کرده باشید یا خودتان و همسرتان تبعه کشورهای غیر اتحادیه اروپا و آمریکا و ... باشید کار برای شما کمی سخت می شود. از سال 2014 مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج برای تبعه های کشورهای گروه سوم (یعنی کشورهایی که عضو شنگن نیستند) بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. از سال 2010 تا 2013 سالیانه 55000 نفر برای اخذ ویزای اقامت از طریق ازدواج اقدام کرده اند، در سال 2014 این رقم به 63.677 نفر رسید و طبق آمارهای موجود در سال 2015 تعداد این افراد به 82.440 نفر نزدیک شده است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه به بیان شرایط اخذ ویزای ازدواج و چالش های متناسب با آن می پردازیم.شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواجدر این قسمت برای توضیح شرایط اخذ ویزای ازدواج باید یک سری نکات مهم را قید کنیم :الف) فردی که در آلمان سکونت دارد و می خواهد با یک فرد خارجی ازدواج کند باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:1. اقامت بلند مدت یا تابعیت آلمان را داشته باشد.2. ویزای کاری یا تحصیلی یا جستجوی کار داشته باشد .3. blue card اتحادیه اروپا را داشته باشد.شرایط کلی :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد باید بالای 18 سال باشد (اگر 16 بود حتما رضایت پدر و مادر مورد نیاز است).&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در حال حاضر مزدوج نباشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست ازدواج فامیلی (رابطه خونی) نداشته باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد توانایی حمایت مالی از همسرش را داشته باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به زبان آلمانی مسلط باشد.ب) در ادامه به بیان شرایط فردی که در خارج از آلمان قرار دارد و می خواهد با کسی که ساکن آلمان است ازدواج کند می پردازیم. این حالت نیز خودش 2 فرض دارد :فرض اول: ازدواج با شهروند آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در این راستا فرد باید حتما به حداقل سطح زبان آلمانی A1 دست یابد. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; باید محل سکونتی در ابعاد 12 متر مربع برای هر نفر وجود داشته باشد. فرض دوم: ازدواج با فرد خارجی ای که در آلمان سکونت دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سطح زبان A1nbsp;آلمانی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تمکن مالیnbsp;مورد نیاز &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن محل سکونتی با ابعاد مذکور در بالا.فرض سوم: ازدواج با فردی که شهروند اتحادیه اروپاست و در آلمان سکونت دارد و یاnbsp;blue card دارد: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن تمکن مالی مورد نیاز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن محل سکونتی با ابعاد مذکور.سوالی که در اینجا به ذهن می رسد این است که چه کسانی برای اقامت از طریق ازدواج در آلمان نیاز به ویزا ندارند؟ به غیر از افرادی که اقامت اروپا، سوییس، نروژ nbsp; ایسلند و لیختن اشتاین را دارند، بقیه افراد باید برای اقامت در آلمان ویزا اخذ کنند. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواجدر این بخش به بیان مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می پردازیم. برای اخذ این ویزا فرد باید مدارک خود را یا به کنسولگری آلمان یا به سفارتی که آلمان اخذ ویزا را به آن تفویض کرده است ارسال کند. نزدیک ترین زمانی که فرد می تواند مدارک خود را به سفارت ارسال کند، حداکثر 3 ماه پیش از زمان سفر به آلمان است. آخرین زمان نیز 2 هفته قبل از زمان مسافرت فرد می باشد. شایان ذکر است که بهترین زمان ارائه مدارک به سفارت تا 3 هفتnbsp; قبل از تاریخ ورود به آلمان می باشد. مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشند :nbspnbspnbspnbsp; شناسنامهnbspnbspnbspnbsp; گواهی شغلیnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم تقاضای ویزاnbspnbspnbspnbsp; داشتن پاسپورت معتبرnbspnbspnbspnbsp; عکس پاسپورتی گرفته شده در سال اخیرnbspnbspnbspnbsp; فتوکپی از صفحات پاسپورتnbspnbspnbspnbsp; فتوکپی از ویزاهای قبلی شنگن (در صورت وجود)nbspnbspnbspnbsp; چنانچه که فرد بیوه است باید حتما گواهی فوت همسر قبلی اش را ارائه کند.nbspnbspnbspnbsp; چنانچه فرد طلاق گرفته است باید گواهی طلاق خود را ارائه دهد.nbspnbspnbspnbsp; همچنین فرد باید مدرکی دال بر اقامت بیش از 3 هفته در آلمان ارائه دهد.مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج مدارک مورد نیاز زبان رسمی آلمان برای ازدواج 3 دسته است که ارائه یکی از این مدارک کفایت می کند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Start Deutsch1: که توسط موسسه گوته ارائه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Telc Deutsch1 : که توسط موسسه Telcnbsp;ارائه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; OSD Zertifikat A1: که همان دیپلم زبان اتریشی است.چنانچه فرد شهروند یکی از کشورهای آمریکا، ژاپن، اسرائیل، کانادا، کره، نیوزلند، لیختن اشتاین، استرالیا، ایسلند و یا عضو اتحادیه اروپا باشد نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.روند دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواججهت ازدواج با فردی که اقامت دائم آلمان را داراست، باید ویزای ازدواج دریافت شود. برای اولین قدم در این راستا، فردی که در آلمان مقیم است باید در دفتر ازدواج مربوطه ثبت نام کند. این مرحله باید حداقل چندین ماه قبل از اقدام به ازدواج طی شود تا امکان ارائه تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا در بازه زمانی مشخص وجود داشته باشد. وقتی که تمامی مدارک جمع آوری شد و مورد تایید مرجع مربوطه قرار گرفت، فرد باید در عرض مدت 6 ماه ازدواج نماید وگرنه باید ریسک انجام دوباره تمامی این مراحل را پذیرا باشد. لازم به ذکر است که مدارک قید شده در بالا حتما باید به زبان آلمانی ترجمه شوند که ترجمه مذکور بسته به پیچیدگی پرونده فرد می تواند بین 60 تا 60euro; (یورو) هزینه داشته باشد. زمانی که فرد با شهروند آلمانی ازدواج می کند، به طور خودکار شهروندی آلمان به او اعطا نمی شود، برای اخذ شهروندی آلمان باید از طریق یکی از راه های ذیلnbsp;اقدام شود:1- قبول تابعیت: که پس از حداقل 8 سال زندگی در آلمان قابل اخذ است. در طی این 8 سال نباید سابقه کیفری خاصی برای فرد ثبت شده باشد و همچنین فرد متقاضی باید به اصول دموکراتیک کشور آلمان پایبند باشد. علاوه بر این فرد باید توانایی زبان خود را به سطح B1nbsp;آلمانی برساند.2- علاوه بر شرایط فوق استثنا هم وجود دارد تا فرد زودتر بتواند تقاضای اخذ شهروندی آلمان را داشته باشد: الف) فرد در دانشگاه معتبری دوره زبان آلمانی را به پایان رسانده و 7 سال مداوم در آلمان زندگی کرده است. ب) فرد با شهروند آلمانی به مدت حداقل 2 سال ازدواج کرده است و برای حداقل 3 سال مداوم در آلمان زندگی کرده است.هزینه های زندگی و اقامت آلمان از طریق ازدواجدر نگاه اول شاید هزینه های زندگی در آلمان برای افراد زیاد به نظر برسد اما باید گفت که این هزینه ها در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی معقول و مناسب است. هزینه غذا، پوشاک، اجاره خانه و فعالیت های فرهنگی فقط ذره ای از میانگین اتحادیه اروپا بیشتر می باشد؛ بیشترین هزینه نیnbsp; به اجاره خانه تعلق می گیرد. مسلما هزینه زندگی در شهرهای لوکس و بزرگ مانند مونیخ بسیار بیشتر از زندگی در شهری کوچک مانند لپزگ است، با این حال همه چیز بستگی به تفکر اقتصادی شما دارد. یک فرد متعارف ماهیانه حدودeuro;850 (یورو) برای زندگی در آلمان هزینه می کند. چنانچه نیاز به اطلاعات تکمیلی در حوزه مهاجرت به کشور آلمان چه از طریق تحصیلی یا مهاجرت کاری را دارید حتما با مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

تبدیل اقامت آلمان به تابعیت

تبدیل اقامت آلمان به تابعیت
در حال حاضر و تا سال 2020 موجی فراگیر در خصوص تبدیل اقامت آلمان به تابعیت در این کشور به وجود آمده که آمار چشم گیری را به خود اختصاص داده است. آلمان، پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا و یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را در اختیار دارد و از زمان اتحاد مجدد، شاهد رشد نقش آن در جامعه بین المللی نیز هستیم. این کشور توانسته پس از کشورهای سوئیس، ژاپن و کانادا رتبه چهارمین کشور را در دید کلی U.S.News به خود اختصاص دهد. رویه مهاجرت به آلمان به دلیل پارامترهای مثبت روز به روز در حال افزایش می باشد. همین موضوع باعث ایجاد سوالاتی در باب تبدیل اقامت آلمان به تابعیت در ذهن متقاضیان نیز شده است.شروط اصلی مجوزها بسته به اهداف پیش بینی شده، تنظیم گردیده است؛ خط تقسیم دقیق در بین اهداف موقت و مواردی می تواند به یک وضعیت دائمی در کشور آلمان منجر گردد. در این مقاله که توسط تیم حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است ما مفتخر به راهنمایی در باب تبدیل اقامت آلمان به تابعیت برای اهداف مختلف نیز می باشیم.اقامت در آلماناقامت در کشور آلمان به دو دسته اقامت دائم و موقت تقسیم می گردد. اشخاصی که اهداف توریستی با هدف بازدیداز آلمان و آشنایان را دارند، می توانند مجوز اقامت موقت در آلمان به میزان حداکثر 90 روز را دریافت کنند، اقامت فراتر از 90 روز، بدون اجازه اقامت امکان پذیر نیست. نوع دوم مجوز اقامت بیش از 90 روز می باشد که به منظور تحصیل، کار و یا فعالیت های دیگر صادر می گردد. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، لیتخن اشتاین، ایسلند و سایر برای اقامت بیش از 90 روز نیاز به مجوز اقامت دارند.تابعیت آلمانافرادی که به عنوان یک مقیم دائم در آلمان زندگی می کنند، تحت عنوان یک شهروند آلمانی صلاحیت ندارند. این امر باعث ایجاد محدودیت های در وضعیت زندگی در آلمان می شود و به همین دلیل است که بسیاری از ساکنین دائم این کشور به دنبال اخذ تابعیت نیز هستند. اخذ تابعیت کشور آلمان حق و آزادی هایی را به ارمغان می آورد که غیر شهروندان از آنها برخوردار نیستند. حقوق شهروندان آلمانی عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق رای&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق اجتماع و انجمن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق محافظت از کنسولگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دسترسی نامحدود برای یافتن شغل در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق تبدیل شدن به کارمند ملکی و غیرهعلاوه بر حقوقی که مطابق قانون اساسی آلمان است، وظایفی را هم که هر شهروند آلمانی نیز در آن دارد، افراد دارای تابعیت خواهند داشت؛ که این موارد شامل ادغام در جامعه ، احترام و اطاعت از کلیه قوانین و حتی خدمات نظامی آلمان نیز می باشد.انواع تابعیت در آلمانمسیر دریافت شهروندی آلمان تدریجی است و بسته به میزان ادغام مهاجر، نیاز به اقامت قانونی 6 تا 8 سال داردnbsp;همچنین مجوز اقامت دائم لازم است که بسته به مطلوبیت مهاجر، پس از 33 ماه تا 5 سال وضعیت موقتی به وی اعطا می شود. در حین این مسیر برای ماندگاری و پس از آن تابعیت، سطح بالایی از انباشت لازم است، همانطورکه یک وضعیت محکم از خودکفایی مالی نیاز می باشد، که شامل بیمه درمانی کافی و مسکن نیز می باشد. سه مورد کلی وجود دارد که می تواند منجر به گرفتن تابعیت آلمان شود که عبارتست از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; طبیعی سازی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خون (Jus Sanguinis)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خاکnbsp;(Jus Soli)طبیعی سازی در آلمانرویه طبیعی سازی در آلمان بدان معنا می باشد که فرد با زندگی کردن به مدت معینی در کشور آلماnbsp; تحت عنوان اقامت دائم، تابعیت را اخذ می نماید. طبیعی سازی با شرایط زیر امکان پذیر است :nbspnbspnbspnbsp; اقامت و زندگی در آلمان به مدت 7 الی 8 سال ( در شرایط ویژه 6 سال)nbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان آلمانی B1nbspnbspnbspnbsp; توانایی مالی در خصوص تامین هزینه های زندگی در آلمانnbspnbspnbspnbsp; مطیع دولت و عدم سابقه کیفریnbspnbspnbspnbsp; موفقیت در آزمون تابعیتnbspnbspnbspnbsp; رها کردن شهروندی قبلیسوابقی اقامتی هر فرد در سیستم دولتی قرار دارد که تحقق این امر بسیار آسان می باشد. برای اثبات وضعیت مالی می توان از صورت حساب های بانکی استفاده نمود. علاوه بر این موارد، افراد می بایست کلیه تابعیت های قبلی را رها کرده مگر اینکه کشوری اجازه این اقدام را به فرد ندهد همانند کشور سوریه. از مهم ترین عوامل در باب رویه طبیعی سازی، اثبات مهارت زبان آلمانی است که با ارائه هر یک از این موارد می توان اثبات نمود که زبان آلمانی در چارچوب مشترک مرجع اروپایی زبان است:&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهینامه زبان آلمانی Zertifikat Deutsch&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی دال بر تحصیل در مدرسه آلمانی زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات پذیرش در مدرسه متوسطه آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل سپری کردن 4 سال در مدرسه زبان آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تکمیل مدارک آموزش عالی زبان آلمانیدرخواست تابعیت آلماندر صورت اثبات کلیات طبیعی سازی می توان نسبت به آغاز روند دریافت تابعیت درخواست اقدام نمود. تمامی افراد بالای 16 سال موظف به درخواست هستند و برای فرزندان زیر 16 سال والدین آنها موظف به درخواست هستند. افراد می بایست در ابتدا فرم درخواست تابعیت را از یکی از دفاتر مهاجرتی دریافت نمایند و پس از این مرحله متقاضیان می بایست آزمون تابعیت را پشت سر گذارند. آزمون تابعیت شامل 33 سوال چند گزینه ای است که در باب زندگی، جامعه و قوانین آلمان می باشد. طول این آزمون یک ساعت می باشد و برای موفقیت در این آزمون حداقل می بایست به 17 سوال پاسخ صحیح داده شود. چه افرادی معاف از آزمون تابعیت هستند:&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که نمی توانند به دلیل سن، بیماری یا ناتوانایی در آزمون شرکت کنند.&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سن زیر 16 سال&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که مدرک تحصیلی عالی از دانشگاه های آلمان در زمینه های سیاسی، حقوق یا علوم اجتماعی دارند.هزینه درخواست تبدیل اقامت به تابعیت آلمانهزینه های مربوط به طبیعی سازی یا درخواست تابعیت بدین صورت می باشد که می بایست توسط متقاضی پرداخت گردد:آیتم هزینه فرم درخواست برای بزرگسالان 255euro; (یورو) فرم درخواست برای زیر 16 سال 51euro; (یورو) آزمون تابعیت 25euro; (یورو) گواهی تابعیت 25euro; (یورو) تبدیل اقامت به تابعیت آلمان از طریق ازدواجزندگی و اقامت در آلمان از طریق راه های مهاجرتی به این کشور برای شهروندان نیز امکان پذیر می باشد. اخذ اقامت آلمان از طریق کار ، تحصیل، سرمایه گذاری و سایر طرق نظیر ازدواج و تولد نیز امکان پذیر است؛ افرادی که با یک شهروند آلمانی ازدواج کنند نیز می توانند درخواست تابعیت را دریافت کنند. افراد خارجی می بایست کلیات رویه طبیعی سازی یا تابعیت را سپری کنند. آنها همچنین باید شرایط ازدواج را رعایت کنند؛ این بدان معنی است که همسر اتباع بیگانه نمی تواند تقاضای اعطای تابعیت را بدهد، مگر اینکه این زوج حداقل 2 سال از ازدواج آنها گذشته باشد و 3 سال نیز در آلمان زندگی کرده باشند.تابعیت آلمان بر اساس Descentنوع دوم تابعیت آلمان به حق خون یاJus Sanguinisnbsp;است. این بدان معنا می باشد که شما حداقل یک والد آلمانی داشته باشید. در صورت تولد قبل از یک سالگی و اخذ اقامت یکی از والدین از کشور آلمان، فرزند تابعیت آلمان را اخذ می کند. در صورتی که فرزندی از والدین آلمانی و پس از اول ژانویه سال 2000 در یک کشور خارجی به دنیا آمده باشد، نمی تواند تابعیت آلمان را بدست آورد. این قانون تنها در صورتی فراتر خواهد رفت که اگر مقامات آلمانی این فرزند را بدون تابعیت به دست بیاورد. تابعیت آلمان با حق خاکفرزندانی که والدین آلمانی ندارند اما در خاک کشور آلمان متولد شده اند، با تولد یا حق خاک واجد شرایط تابعیت می باشند. شرایط اخذ این تابعیت به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; زندگی یکی از والدین در خاک آلمان به مدت حداقل 8 سال&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; در زمان تولد کودک، یکی از والدین اجازه اقامت دائم را داشته باشد.در صورت بدست آوردن این نوع شهروندی، فرزند مجبور به انتخاب تابعیت والدین یا تابعیت آلمان بین سنین 18 الی 23 سال است. فرزند باید از ملیت والدین دست بکشد تا بتواند پاسپورت آلمانی را بدست آورد، یا درخواست تابعیت دوگانه دهد؛ فقط فرزندانی که پس از 2 فوریه 1990 به دنیا آمده اند، حق دارند این نوع شهروندی را دریافت کنند.تابعیت دوگانه آلماناخذ تابعیت دوگانه روند راحتی ندارد، اما کشوری که شخص در آن زندگی می کند مشخص کننده این امر می باشد. اخذ تابعیت دوگانه در کشورهای نظیر انگلیس و آمریکا نیز امکان پذیر می باشد. اشخاص نمی توانند تابعیت دوگانه در آلمان داشته باشند مگر اینکه به یکی از گروه های زیر تعلق داشته باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا اتحادیه جماهیر شوروی سابق باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شهروند کشوری باشند که اجازه رها کرن تابعیت را نمی دهد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آلمانی قومی باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دارای والدین از ایالات متحده باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اجازه مقامات آلمانی برای حفظ تابعیت دیگر را دریافت کنند.ترک تابعیت آلمانقوانین کشور آلمان به شهروندان اجازه نمی دهد که از شهروندی این کشور چشم پوشی کنند. اما افرادی که تمایل به ترک تابعیت خود را دارند می توانند در صورت شرایط خاص نسبت به این امر اقدام کنند. این شرایط عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست از مقامات آلمانی و کشور پیشنهادی تابعیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرزند خواندگی فرد آلمانی توسط شهروند خارجی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; الحاق به نیروی نظامی یک کشور بدون اجازه اقامت آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به دست آوردن تابعیت دیگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ تابعیت از طریق رویه طبیعی و از دست دادن آن به دلیل فعالیت های غیر قانونیاشخاصی که قبلا تابعیت کشور آلمان را داشته اند و به دلایل دیگی نظیر فعالیت های مجرمانه آن را از دست داده اند، می توانند مجدد نسبت به درخواست تابعیت آلمان اقدام نمایند؛ روال اداری همانند اولین بار می باشد.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همکاری با تیم وکلا و کارشناسان خبره در امر مهاجرت مفتخر به راهنمایی اشخاص در باب تمامی امور مربوط به مهاجرت به آلمان و تبدیل اقامت آلمان به تابعیت و اقصی نقاط دنیا نیز می باشد.
ادامه مطلب

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند
دقت در انتخاب مسیر مهاجرت برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، اولین قدم محسوب می شود. پس باید در قدم اول هدف افراد را برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفت و سپس بهترین کشور را پیشنهاد داد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کارشناسان ارشد حقوق بین الملل سعی بر این دارد تا مسیر اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد را برای شما تشریح کند.این روزها بسیاری افراد هدفشان، تولد فرزند در خارج از کشور خودشان می باشد و به علت ندانستن قوانین تولد همه کشورهای خارجی را برای تولد فرزند انتخاب می نمایند که در ادامه باید گفت بر اساس قوانین مبتنی بر سیستم خاک و خون همه کشورها با تولد فرزند منجر به اقامت و یا پاسپورت نمی شوند و قبل از هر اقدامی باید تحقیق نمود کدام یک از کشورها با تولد فرزند به افراد پاسپورت اعطا می کند و همچنین به اقامت پدر و مادر نیز کمک می نماید.قوانین مبتنی بر سیستم تابعیت آلمان از طریق تولداصل خاک: اصل خاک بهترین و کلیدی ترین اصل به منظور اخذ تابعیت از طریق تولد می باشد زیرا که بر طبق این اصل هر شخصی که در قلمرو و یا سرزمین کشوری متولد شود به راحتی می تواند، تابعیت و یا شهروندی آن کشور که همان nbsp;اخذ پاسپورت آلمانی) است را دریافت نماید. اصل خاک عمدتا در کشورهای مهاجر پذیر مقبول شده که این کشورها به کنوانسیون کاهش بی تابعیتی پیوسته اند که حتی اگر شخصی در کشتی صاحب پرچم و یا هواپیما نیز متولد شود به او تابعیت اعطا می شود.اصل خون: اصل خون دقیقا در مقابل اصل خاک می باشد و یکی دیگر از شیوه های اعطای پاسپورت و یا تابعیت هست اما باید دقت شود که بر مبنای این اصل هر شخصی که فرزند یکی از اتباع کشوری باشد، تابعیت آن کشور را دارا می شود؛ البته این نکته را باید خاطر نشان سازی که بسیاری از کشورها برای جلوگیری از بی تابعیتی افراد تلفیقی از اصل خون و خاک هستند.سیستم تولد و تابعیت کشور آلمانآلمان از تاریخ 1 ژانویه 2000 اعلام نمود که اگرحداقل یکی از والدین اقامت دائمی این کشور را داشته و این اقامت را به مدت 3 سال نگه دارد و حداقل به مدت 8 سال در خاک کشور آلمان زندگی کند، اقامت این کشور را کسب خواهد نمود.با توجه به اینکه آلمان کشوریست که بسیاری از مردم مایل به زندگی، کار و تحصیل در آن هستند، می خواهند بدانند که چگونه می توانند تابعیت آلمان را بدست آورندnbsp;آلمان کشوری مملو از رویه های بوروکراتیک است، بنابراین به طور طبیعی، حتی وزارت امور خارجه فدرال آلمان اعلام می کند که قانون شهروندی این کشور کاملاً پیچیده است افراد باید قوانین مربوط به اخذ اقامت و تابعیت را رعایت نمایند.داشتن تابعیت آلمان به شما حق و آزادی هایی را می دهد که غیر شهروندان این آزادی ها را نخواهند داشت. افراد با تابعیت آلمان دارای حقوق زیر خواهند بود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحقق حق رای در انتخابات مجلس و پارلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحقق حق رفت و آمد در طول اروپا و شنگن به صورت آزاد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق استخدام در کنسولگری و مناصب سیاسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار درآلمان بدون محدودیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خرید املاک منقول و غیر منقولعلاوه بر حقوق بر حقی که در بالا برای هر شهروند آلمانی وجود دارد، حقوق مضاعف دیگری همچنین برای افراد و شهروندان از جمله تاسیس انجمن های مردمی و NGO ها، رعایت و احترام به کلیه حقوق و قوانین بشر دوستانه و حتی رفتن به سربازی وجود خواهد داشت.نحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولدنحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد به سه دسته تقسیم می شود:1nbspnbspnbsp; تابعیت آلمان با متولد شدن در خلال زندگی زناشویی (نکاح) Wedlockگروه اول: شامل کودکانی است که در طول تاریخ 1 ژانویه 1914 الی 31 دسامبر 1974 در آلمان متولد شده اند، این افراد تابعیت آلمان را تنها در صورتی به دست می آوردند که پدر در زمان تولد یک شهروند آلمانی باشد، گروه دوم: شامل کودکانی است از یک مادر آلمانی که درطول تاریخ 1 ژانویه 1964 الی 31 دسامبر 1974 متولد شده اند و تنها در صورتی که بی وطن یا اصطلاحا بی تابعیت باشند، می توانند تابعیت آلمان را دریافت نمایند، گروه سوم: شامل کودکانی که در طول تاریخی پس از یک ژانویه سال 1975 در ازای یک رابطه زناشویی متولد شده اند و در صورتی که یکی از والدین در زمان تولد شهروند آلمان باشد ، تابعیت آلمان را بدست می آورند.همچنین گروه چهارم: شامل کودکانی که بین اول آپریل 1953 تا 31 دسامبر 1974 از یک رابطه زناشویی مادر آلمانی و یک پدر غیر آلمانی متولد شده، که با بدو تولد شهروندی آلمان دریافت نکرده اند، در طول سال های 1975 ، 1976 و 1977 ، والدین آنها می توانند تابعیت آلمان را برای آنها مطالبه کنند. مهلت این روش برگشت ناپذیر در 31 دسامبر 1977 به پایان رسید.2nbspnbspnbsp; قوانین مربوط به تولد خارج از زندگی زناشویی (نکاح) Out of wedlockگروه اول: شامل کودکانی که پس از اول ژانویه 1914 از یک مادر آلمانی در خارج از آلمان متولد شده اند، می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند، گروه دوم: شامل کودکانی که پس از اول ژوئیه 1993 از یک رابطه به غیر از زناشویی (نکاح) از یک پدر آلمانی متولد شده اند می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند، گروه سوم: شامل کودکانی که قبل از اول ژوئیه 1993 از پدر آلمانی متولد شود، ممکن است تابعیت آلمان را با اعلامیه قبل از تولد 23 سالگی به دست آورند، در صورتی که حداقل سه سال به زندگی در آلمان پرداخته باشند با اعلام محل سکونت میتوانند درخواست شهروندی آلمان را دهند.3nbspnbspnbsp; تابعیت آلمان از طریق فرزند خواندگیاگر حداقل یک شهروند آلمانی در طول تاریخ اول ژانویه سال 1977 فرد خردسالی را به عنوان فرزند خواندگی قبول کرده باشد، آن خردسال حتی اگر خارج از آلمان باشد امکان اخذ تابعیت آلمان را خواهد داشت. کودکانی که بین اول ژانویه 1959 تا 31 دسامبر 1976 توسط یک والدین آلمانی به فرزند خواندگی پذیرفته شده باشد، میتوانند با اعلام این موضوع تا 31 دسامبر 1977 شهروندی آلمانی را به دست آورند. کودکانی که قبل از 1 ژانویه 2000 از والدین خارجی در آلمان به دنیا آمده اند تابعیت آلمان را به دست نمی آورند و نمی توانند به طور مکرر درخواست تابعیت کنند.شرایط تابعیت آلمان از طریق تولد بعد از زندگی در آلماناگر طبق مقرراتی که در بالا ذکر شد فردی تابعیت آلمانی را به دست آورد، در زمان رسیدن به 21 سالگی، نامه ای از مرجع ذیصلاح دریافت خواهد کرد که از شما خواسته می شود اعلام کند که آیا می خواهید تابعیت آلمان را حفظ کنید یا تابعیت خارجی (به اصطلاح "روش انتخاب" ، بخش 29 قانون ملیت) ، مگر اینکه:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هشت سال به طور عادی در آلمان اقامت داشته&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شش سال در مدارس آلمان درس خوانده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش های حرفه ای را در آلمان گذرانده باشید.در صورتی کnbsp;علاوه بر تابعیت آلمان ، تابعیnbsp;یnbsp;کشوnbsp;دیگnbsp;اتحادیه اروپnbsp;یا سوئیnbsp;را نیز داشته باشید، از روش انتخاب معاف خواهید بود. والدینی که آلمانی نیستند باید حداقل 8 سال در آلمان زندگی کرده باشند تا یک شهروند شده سپس اگر اقدام به تولد فرزند نمایند، فرزند آن ها آلمانی خواهد شد.در نوشتار بالا سعی شد تمامی قوانین مربوط به تولد در کشور آلمان خدمت شما عزیزان توضیح داده و از آنجایی که قوانین تولد در هر کشور به قوانین داخلی آن کشور بستگی دارد، افرادی که هدفشان صرفا مهاجرت و تابعیت از طریق ازواج هست باید به قوانین کشور آلمان تسلط یابد و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای ورود افراد و شروع زندگی در آلمان راه های کم ریسک و کم هزینه ای چون اخذ ویزای کار آلمان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقاطع مختلف به شما عزیزان پیشنهاد می دهد.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
در این مقاله می خواهیم در خصوص پناهندگی در آلمان مطالب مفیدی را گردآوریم تا خواننده بتواند با علم و اطلاع از آن آگاهانه دست به انتخاب سایر روش های مهاجرت به آلمان بزند. در رابطه با کشور آلمان حرف و حدیث های بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان مثال این کشور صنعتی ترین کشور اروپاست و اینکه قطب صنعتی اروپا محسوب می شود و یا اینکه این کشور بعد از آمریکا، ژاپن و چین چهارمین کشور صنعتی در کل دنیا محسوب می شودnbsp;از این قبیل واقعیت ها در مورد کشور آلمان بسیار زیاد بوده، اعم از اینکه در زمینه پزشکی نیز این کشور همواره جزء کشورهای پیشرو در این دانش بوده است. اما یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص آلمان همواره مورد بحث و تبادل نظر بوده و محل مناقشه است پناهندگی در آلمان می باشد که بسیار مباحثه برانگیز است. ما نیز تلاش داریم تا در این مقاله که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به ابعاد گسترده این پدیده در کشور آلمان بپردازیم.درباره سابقه پناهندگی در کشور آلمانهمانطوری که در مقدمه عنوان شد آلمان از نظر صنعتی جایگاه بسیار رفیعی در دنیا دارد و این جایگاه را مدیون سیستم منظم و منضبط کاری است که در این کشور وجود دارد. سالهاست که آلمان با تلاش و پشتکار، خود را به عنوان اولین کشور صنعتی اروپا معرفی کرده؛ این جایگاه در دنیا بعد از آمریکا، چین و ژاپن در پله چهارم قرار دارد. اما با توجه به اینکه جمعیت این کشور رو به پیری می رود در تلاش است تا بتواند کمبود نیروی کار خود را در این سال هnbsp; جبران نماید. در طول چند سال گذشته که در کشورهای سوریه و عراق حملات تروریستی فراوانی صورت گرفت و گروهک توریستی داعش به مردم این کشور حمله ور شد؛ همزمان با باقی کشورهای حوزه شنگن که دارای اقدامات بشردوستانه و جذب پناهجو نیز بودند، آلمان به عنوان کشور پیشرو در جذب این افراد اقدامات بشردوستانه فراوانی انجام داد. اما در طول یکی دو سال گذشته شرایط مقداری متفاوت شده که ادامه این مطالب را خدمت شما بازگو خواهیم کرد.تاریخچه پناهندگی در آلماندر حالی که بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو در سال 2015 وارد کشور آلمان شدند آلمان توجه افراد بسیاری را در این زمینه به خود جلب نمود. این کشور مدتهاست که یک مقصد مهم برای مهاجران بوده است. بیش از 15 درصد از 80 میلیون نفری که در حال زندگی در آلمان هستند متولد خارج از کشور هستند که اگر فرزندان این عده را که در آلمان به دنیا می آیند نیز اضافه کنیم به 20 درصد افزایش می یابد. برای ده ها سال سیاست گذاران آلمانی این تصور را داشتند که آلمان کشور مهاجرپذیری نیست و همچنین باور عمومی نیز به همین منوال بود. این کشور حتی به عنوان یکی از مقصدهای برتر جهان نیز مطرح نبود. تا اینکه از اوایل دهه 2000 آلمان در جهت تغییر وضعیت خود و تبدیل شدن به کشوری مهاجر پذیر که به استخدام مهاجران کارگر ماهر تاکید دارد دستخوش تغییرات عمیق سیاسی شد. این رویکرد در خصوص مهاجران و پناهجویان مورد آزمایش قرار گرفت؛ با این حال با هجوم گسترده پناهجویان که از سال 2015 میلادی آغاز شد این بحث مهم تر و داغ تر شد.شرایط جدید پناهندگی در آلمان در سال 2020روزنامه آلمانnbsp;Welt am Sonntag گزارش می دهد، آلمان در سال 2019 تعداد پناهجویان کمتری را پذیرفته، علی رغم افزایش تعداد دیپورتی ها و افرادی که به آن ها دستور به ترک کشور داده شده، باز هم دیده می شود افرادی هنوز به دنبال پناهندگی در آلمان هستند.این روزنامnbsp;با اشاره به داده های پلیس فدرالnbsp;گزارش داد که آلمان بین ژانویه و نوامبر سال گذشته 20،587 نفر را به کشورهای مبدا دیپورت کرد، در حالی که این تعداد در سال پیشاز آن 23.617 نفرد بوده است. طبق آمار به دست امده با اینکه خانم مرکل اعلام به نپذیرفتن پناهنجو برای کشور آلمان را نمود اما تعداد دیپورتی ها در سال 2019 کمتر از سال 2018 بوده و از ماه می سال گذشته تعداد 2000 پناهجو نیز دیپورت شده اند. خانم آنجلا مرکل طبق اعلامیه ای در سال 2020 اعلام نمود که کشور آلمان در تلاش رد درخواست پناهندگان جدید و دیپورتی پناهندگان قدیمی می باشد و گفت در صورت دیپورتی افراد باید سریعا کشور آلمان را ترک کنند. طبق این اعلامیه در سال 2020 خانم مرکل اعلام نمود افردا خارجی شرایط و راه های دیگری را برای مهاجرت به کشور آلمان مانند ویزای تحصیلی، ویزای کار آلمان و یا حتی ازدواج با فرد آلمانی را انتخاب نمایند.شرایط پناهندگی در آلمان در سال های گذشتهدر طول تاریخ پس از جابجایی عظیمی که در طول جنگ جهانی دوم در سراسر اروپا رخ داد آلمان به سرعت به کشوری جذاب برای مهاجران کارگر تبدیل شد، اما این بار از جنوب اروپا. تقاضای دیرینه کشور آلمان برای جذب کارگران خارجی که در طول جنگ جهانی دوم از طریق اردوگاه های کار اجباری تامین شده بود پس از مدت کوتاهی با اخراج حدود 12 میلیون نفر از آلمان، دوباره مجبور شدند از طریق کانال دیگری برآورده نمایند. میلیون ها کارگر که عمدتا کارگرانی فاقد مهارت کافی بودند از کشورهای ایتالیا، اسپانیا و یونان در سال های رونق اقتصادی بین سالهای 1955 و اوایل دهه 1970 وارد آلمان شدند. مهاجرت در طی این دهه به طور پیوسته افزایش یافت و در سال 1970 به بیش از یک میلیون نفر رسی با این وجود برای ده ها سال آلمان خود را به عنوان کشوری مهاجرپذیر نمی دانست و همچنین چنین هدفی نیز نداشت. با کاهش بحران نفت آلمان در سال 1973 برنامه مهمان نوازی خود را در خصوص پذیرش نیروی کار پایان داد. فرض بر این بود که بیشتر این کارگران به کشور خود بازمی گردند اما 3 میلیون نفر از این افراد دیگر به کشور خود بازنگشتند. در دهه 1980 کانون توجه به مهاجرات بشردوستانه و پناهندگان تغییر یافت و هجوم ها عمدتا از یوگوسلاوی، رومانی و بلغارستان بود و باعث شد که یک تغییر در قانون اساسی جهت سخت شدن سیاست های سخاوتمندانه پذیرش پناهندگان صورت پذیرد.از چه سال هایی تغییرات عمده در پناهندگی کشور آلمان صورت گرفت؟تغییرات و سیاست های قانونی بعدی مهاجرت کار گران ماهر را آزاد اعلام کرد. معرفی اتحادیه اروپا و کارت آبی اتحادیه اروپا در سال 2009 و تصویب بعدی آن در قانون آلمان ( بلو کارت آلمان ) در سال 2012 مهاجرت کاری مهاجران ماهر خارج از اتحادیه اروپا را تسهیل کرد. دو عامل نیز باعث تغییر این تفکر شده بود؛ اول، تغییر جمعیت و جمعیت در حال کاهش، این واقعیت را به وجود آورد که اگر آلمان بخواهد وضعیت اقتصادی و سیستم رفاه سخاوتمندانه خود را حفظ کند نیاز به جذب کارگران ماهر خارجی دارد. به موازات تغییرات عمیقی که در قوانین مهاجرت به آلمان به وجود آمد این کشور سیاست های پناهندگی خود را نیز تغییر داد. دو بخشنامه اتحادیه اروپا دستورالعمل صلاحیت های اتحادیه اروپا در سال 2004 و دستورالعمل مراحل پناهندگی اتحادیه اروپا در سال 2011، آلمان را ملزم کرد که به تدریج بسیاری از محدودیت های ایجاد شده توسط مصالحه پناهندگی 1992 را لغو کند. این بخشنامه ها میخواستند به افرادی که در کنوانسیون ژنو به آنها پناهندگی داده می شود همان حقوق کسانی را که طبق قانون ملی به آنها پناهندگی داده می شد اعطا کنند و آن حقوق تضمین شود.صحبت در خصوص پناهندگی در آلمان بسیار است اما در این مقاله بیش از این مجال گفتگو در این خصوص نیست. ولی به عنوان نکته پایانی باید اذعان نمود که بهتر است به پناهندگی در آلمان نیندیشید زیرا طبق تعریفی که از پناهندگی ارائه شده این قانون شامل حال ایرانیان نخواهد شد. ضمن اینکه در سال های اخیر پناهندگان شرایط خوبی را در آلمان و کشورهای اروپایی ندارند و به دلایل دیگری اعم از شرایط رفاهی و امکانات زندگی به هیچ عنوان این روش را برای مهاجرت توصیه نخواهیم کرد. جهت کسب اطلاع از روش های صحیح جهت مهاجرت به آلمان و اقصی نقاط دنیا توصیه می کنیم تا با متخصصان حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

ویزای آلمان

ویزای آلمان
آلمان از هر لحاظ بهترین گزینه مهاجرتی برای ایرانیان محسوب شده و اخذ ویزای آلمان میتواند راه را برای دریافت اقامت اروپایی در یکی از بهترین کشورهای این قاره باز کند. کشور آلمان یکی از بزرگ ترین کشورها در اتحادیه اروپا می باشد که به دلیل صنعت و اقتصاد قدرت مند، زیر ساخت مناسب و امکانات شهروندی بسیار عالی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. کشور آلمان افراد متخصص را برای کار به خود جذب می کند؛ همچنین سیستم آموزشی عالی آلمان باعث شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل برای دانشگاه های آلمان ، اقدام کنند. نظام اقتصادی آلمان شرایطی ایجاد کرده که اطمینانی برای سرمایه گذاران می باشد. اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان کمی سخت شده که شما می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ما جهت راهنمایی و اخذ ویزا بهره مند شوید.کشور آلمان افراد زیادی را با شرایط مختلف به سوی خود جذب کرده، حتی تقاضای اخذ ویزا برای درمان وگردشگری در آلمان بسیار می باشد. هر کدام از روش های مهاجرتی نوع ویزا خاص خودش را دارد؛ اگر قصد مهاجرت دارید در ابتدا باید هدف از مهاجرت را مشخص کنید و به نسبت هدفتان نوع ویزای خود را انتخاب کنید. با توجه به روش درخواست ویزا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان متغیر می باشند. همانطور که می دانید زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی است و برای مهاجرت به این کشور برای ارتباط مردم باید دانش زبان آلمانی داشته باشید؛ به همین دلیل یکی از مدارک مورد نیاز، مدرک زبان آلمانی در سطح (A2) است.شرایط ویزای صادره توسط آلمانآلمان یکی از اعضای قدرتمند اتحادیه اروپایی (EU) و ناحیه شنگن می باشد و شهروندان غیر اروپایی برای ورود قانونی به این کشور صاحب نام اروپایی نیازمند اخذ ویزا می باشند. معمولا ویزاهای صادره توسط دولت آلمان به دو دسته کلی ویزای کوتاه مدت (نوع C) و ویزای بلند مدت (نوع D) دسته بندی می شود. ویزاهای دسته اول همچنین با عنوان ویزای شنگن و ویزاهای دسته دوم نیز با عنوان ویزای ملی آلمان معروف هستند. مدت اقامت قانونی برای دارندگان ویزای کوتاه مدت آلمان نهایتا تا 3 ماه ولی برای دارندگان ویزای ملی نهایتا تا 1 سال می باشد. متقاضیان اخذ این ویزاها معمولا با اهداف زیر اقدام به درخواست می کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیزینس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توریسمانواع ویزاهای کشور آلمانهمانطور که گفته شد، ویزای آلمان با توجه به هدف سفر یا مهاجرت در نظر گرفته شده، ویزاهای کوتاه مدت که شامل: ویزا های درمانی، توریستی و ترانزیت و ویزاهای بلند مدت اقامتی که شامل: تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری می باشند. در جدول زیر با انواع مختلف ویزای آلمان آشنا خواهید شد.نوع ویزا مدت اقامت ملاحضات تایپ ویزا A از کمتر از 24 ساعت الی 48 ساعت اگر برای سفر به کشور مقصد خود باید طبق برنامه پروازی توقفی در کشور آلمان داشته باشید باید درخواست ویزای فرودگاهی کنید تا امکان ترانزیت فرودگاهی برای شما ایجاد گردد. تایپ ویزا B تقریبا 5 روز الی 1 هفته اگر در برنامه سفر شما در کشور آلمان توفقی وجود دارد و شما باید از فرودگاه خارج شوید، باید این نوع از ویزا را درخواست کنید تا بتوانید از ترانزیت فرودگاهی و خروج از فرودگاه بهره مند بشوید. تایپ ویزا C 90 روز این نوع ویزا برای سفر توریستی به کشور آلمان می باشد که برای حداکثر در مدت زمانی 6 ماه می توانید 90 روز در خاک آلمان اقامت توریستی داشته باشید. تایپ ویزا D بیش از 1 سال این نوع از ویزا برای افرادیست که قصد اقامت بیش از 1 سال را دارند. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را دارند. ویزای آلمان برای تحصیل در این کشورکشور آلمان برای دانشجویان انتخاب عالی می باشد زیرا که این کشور با سطح کیفیت بالا برای آموزش و سیستم آموزشی یکپارچه همچنین امکان تحصیل رایگان را دارد. شما با داشتن مدرک زبان آلمانی سطح (B2) حتی اگر آلمانی نباشید، امکان تحصیل رایگان در این کشور را دارید و می توانید در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی در کشور آلمان 3 سال می باشد و برای ارشد با توجه به رشته تحصیلی بین 1 الی 2 سال زمان لازم دارید. مقطع دکتری با توجه به رشته انتخابی شما، استاد راهنمایتان بین 3 الی 5 سال می باشد. برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان ارائه مدرک تحصیلی ضروری است و برای اثبات توانایی هزینه های تحصیل و زندگی تمکن مالی باید ارائه بدهید. در جدول زیر مدارک مهم مورد نیاز جهت ارائه به سفارت مشاهده می نمایید.شما می توانید در کشور آلمان در بهترین دانشگاه های دنیا حضور داشته باشید؛ قدمت دانشگاه های آلمان با اساتید برتر، برای دانشجویان محلی و خارجی امکان تحصیل عالی ایجاد شده است. در جدول زیر با 5 دانشگاه برتر آلمان و رتبه جهانی آنها آشنا می شوید.نام دانشگاه رتبه در آلمان رتبه جهانی لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ LMU 1 32 دانشگاه فنی مونیخ 2 43 دانشگاه هایدلبرگ 3 44 دانشگاه هومبولت برلین 4 74 دانشگاه علوم پزشکی چریته برلین 5 80 ویزای آلمان برای کار در این کشوربرای دریافت ویزای کار آلمان و کار در این کشور شما می توانید از کارفرما و شرکت های آلمانی پیشنهاد کاری دریافت کنید؛ که برای این روش نیاز است شما رزومه تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان را برای شرکت های مرتبط با زمینه شغلی ارسال کنید، وقت مصاحبه آنلاین بگیرید و کارفرما را متقاعد کنید. پس از متقاعد سازی، دعوت نامه کاری از کارفرما دریافت می کنید و اقدام به اخذ ویزای کار آلمان کنید. اگر در این روش موفق به دریافت پیشنهاد شغلی نشده اید می توانید درخواست ویزای جست و جوی کار را داشته باشید؛ کشور آلمان جهت توسعه اقتصاد و صنعت خود نیازمند افراد متخصص می باشد و این نوع ویزا را فراهم آورده تا متقاضی که دارای تخصص و سابقه کاری می باشد اجازه داشته باشد تا 6 ماه در خاک آلمان به جست و جوی کار بپردازد.ویزای کار آلمان ملاحضات مدت ویزا قابلیت تمدید جاب آفر (job offer) برای دریافت این نوع از ویزا نیازمند است کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی بدهد. بستگی به مدت زمان قرارداد کاری شما دارد. دارد جست و جوی کار برای افراد متخصص و دارای سابقه کاری. 6 ماه ندارد ویزای آلمان برای درمان در این کشورعلوم پزشکی و درمانی کشور آلمان یکی از شناخته شده ترین ها در جهان می باشد. آلمان با گروهی از پزشکان متخصص، کادر درمانی قوی، تجهیزات و آزمایشگاه های پیشرفته و مدرن توانسته خدمات درمانی را برای مردم این کشور و دیگر کشورها بهبود بخشد. به همین علت هر ساله افراد زیادی جهت درمان، اقدام به دریافت ویزای درمانی آلمان می کنند و با درخواست کسانی موافقت می شود و ویزا برای آنها صادر گردد که توانایی پرداخت هزینه های درمان را داشته باشند. برای اخذ ویزا اینطور بررسی می شود که بیمار در کشور خود بهبود نیافته و برای سلامتی به این کشور سفر می کند. این نوع از ویزا می تواند تا مدت نا معلوم تمدید شود تا وقتی که بیمار یا بهبود یافته باشد یا توانایی پرداهت هزینه های درمان خود را نداشته باشد.ویزا درمانی ملاحضات علت ارائه این نوع از ویزا داشتن کادر درمانی با تجربه داشتن تجهیزات پزشکی داشتن بیمارستان های استاندارد شرایط اخذ ویزا بیمار در کشور خود بهبود نیافته و توانایی پرداخت هزینه های درمانی در آلمان را دارد مدت زمان ویزا قابل تمدید تا زمان بهبودی بیمار و توانایی پرداخت هزینه های درمان دیگر ویزاهای کشور آلمانعلاوه بر ویزاهایی که پیش از این توضیح داده شد، انواع دیگری هم وجود دارند که طبق قوانین آلمان برای افراد خارجی امکان دریافت آنها وجود دارد. در ادامه چند نوع از ویزاهای مهم و کاربردی این کشور را برای شما ارائه می دهیم. در جدول زیر اطلاعت بیشتری در مورد انواع ویزا آلمان جمع آوری کرده ایم و برای مطالعه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.نوع ویزا ملاحضات مقدار سرمایه ویزای توریستی برای بازدید از اقوام درجه یک، گردشگری و دیدن جاذبه های آلمان صادر می شود و جزو زیر گروه تایپCnbsp;ویزا نیز می باشد. مدت زمان این نوع ویزا 90 روز در هر 6 ماه است. در این نوع از ویزا افراد اجازه کار یا کاریابی نخواهند داشت. در این نوع از ویزا شما باید اثبات کنید که برای مدت زمان حضورتان در آلمان توانایی پرداخت هزینه های سفر خود را دارید. ویزای پیوستن به خانواده فردی با ویزای کار، تحصیل یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده باشد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود از این نوع ویزا استفاده کند. باید اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینه های خانواده خود را دارید. ویزای دوره زبان فردی که قصد یادگیری زبان آلمانی را در کشور آلمان داشته باشد از این نوع ویزا استفاده می کند. اجازه کار یا تحصیل یا تمدید وجود ندارد. باتوجه به طول دوره مبلغی بین 400euro; الی 1200euro; (یورو) برای پرداخت هزینه های کلاس دارد. ویزای سرمایه گذاری در سال های پیشین کشور آلمان در زمینه جذب سرمایه گذار بسیار موفق بوده. افراد با سرمایه گذاری در این کشور می توانند اقامت دائم داشته باشند و با این نوع از ویزا از خدمات درمانی و تحصیلی رایگان بهره مند بشوند. کمترین میزان سرمایه گذاری در شرکت های زنجیره ای که برای حداقل 10000euro; ( یورو) می باشد. نکات مهم برای دریافت ویزای آلمانبرای درخواست و نتیجه موفق در دریافت ویزای آلمان نکاتی ریز وجود دارد که حتما باید توجه و بررسی شود. یکی از توصیه های مهم تهیه مدارک مورد نیاز به صورت کامل است؛ از دیگر مواردی که باید توجه داشته باشید تمکن مالی است که باید درباره آن بدانید که سفارت آلمان این مبلغ را بلوکه می کند و هنگامی که افراد به خاک آلمان می رسند می توانند به صورت ماهانه از تمکن مالی برداشت داشته باشند. وجود بیمه درمانی در هر نوع از ویزا مهم و ضروری است و هدف از سفر و اثبات آن به سفارت دیگر نکته ای است که حتما به آن توجه داشته باشید. حتما قبل از اتمام ویزای خود آماده خروج از کشور باشید.اشخاص برای مهاجرت به آلمان شرایط متفاوتی دارند، بنابراین برای مشاوره تخصصی مرتبط با شرایط خودتان و انتخاب بهترین روش مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.
ادامه مطلب

اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل

اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل
کمبود نیروهای جوان و متخصص در آلمان در سال 2020 در رشته های مهندسی، پزشکی و پرستاری باعث شده که راهی برای فارغ التحصیلان رشته های ذکر شده باز شود تا بتوانند با کمی تلاش موفق به اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل شوند. دریافت بلو کارت آلمان امکانات و مزایای موجود در این کشور باعث شده که فارغ التحصیلان مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند تا بتوانند از این امکانات بهره مند شوند. آلمان نه تنها یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته اروپا می باشد بلکه در سطح جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و کیفیت زندگی در آلمان باعث شده تا این کشور مقصد جذابی برای متقاضیان مهاجرت باشد، تعداد امکانات و مزایای اقامت در آلمان زیاد است که از جمله ی آنها باید به : خدماتی درمانی رایگان، تحصیل رایگان، حضور در حوزه شیگن، تجارت آزاد و نزدیک بودن کشور آلمان به ایران اشاره کرد. در این مقاله هدف مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن است که شما را با اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل آشنا کند.راه های مختلف برای اخذ اقامت آلمان پس از تحصیلبرای اخذ اقامت دائمی آلمان راه های متعددی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرده:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت آلمان از روش کار پس از تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت آلمان از روش پناهندگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت آلمان از روش تولد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت آلمان از روش ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاریاقامت آلمان پس از تحصیل از طریق ازدواج و سرمایه گذاریفارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان پس از تحصیل از راه های مختلف دیگری به جز اقامت کاری می توانند به اقامت خود در آلمان ادامه دهند از جمله ی آن موارد زیر شرح داده می شود:از طریق ازدواجبا توجه به قوانین اداره مهاجرت آلمان در سال 2020 فرد در صورت ازدواج با تبعه آلمانی پس از 3 سال می تواند اقامت دائم آلمان را کسب کند. این شخص باید حداقل مدرک زبان A1 و تمکن مالی کامل جهت اقامت در آلمان را دارا باشد.از طریق سرمایه گذارییکی دیگر از راه های اخذ اقامت سرمایه گذاری در آلمان می باشد که فرد متقاضی می تواند با ثبت شرکت و سرمایه حداقلی 25000euro; (یورو) این کار را انجام دهد. همچنین فرد می تواند از طریق کارآفرینی و یا خرید اوراق قرضه دولتی آلمان اقامت این کشور را بدست آورد.اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان از طریق کار این دسته از متقاضیان پس از پایان تحصیلات خود با توجه با دانش و زبان دوم و سوم خود می توانند شغلی مناسب برای خود در آلمان فراهم کنند. فرصتی 18 ماهه در اختیار فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های آلمانی قرار داده می شود تا با تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای جست و جوی کار به این مهم دست پیدا کنند. باید ذکر شود که تسلط کارجویان به زبان آلمانی جزء فاکتورهای مهم جهت کاریابی محسوب می شود ولیکن الزامی نیست. دانشجویان می توانند پس از تحصیل با کاریابی در این کشور در مدت تعیین شده، بلافاصله ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری آلمان تبدیل کنند. بلافاصله پس از اخذ ویزای کاری فرد می تواند برای انتقال همسر و فرزندان خود اقدام کند. پس از 2 تا 3 سال حضور و فعالیت در آلمان به عنوان نیرویی متخصص شما می توانید اقامت دائم و کارت آبی کشور آلمان را دریافت کنید.باید دقت داشت که فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمانی در صورت بازگشت به کشور خود مجددا می توانند ویزایی 6 ماه برای جست و جوی کار دریافت کنند. دانشجویان دانشگاه های آلمان بهتر است که قبل از فارغ التحصیل شدن به دنبال شغلی مناسب با تخصص خود باشند تا بلافاصله بعد از اتمام دوره تحصیلی مراحل تبدیل ویزای دانشجویی به کاری را طی کنند.اقامت دانشجویان بین المللی در آلمان پس از تحصیل 2020اگر شما از دانشگاهی به غیر از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل شدید این امکان نیز وجود دارد که بتوانید با مراجعه به سفارت و تامین مدارک لازمه ویزایی 6 ماه جهت جست و جوی کار دریافت کنید؛ ویزای جست و جوی کار به Arbeit sucher visnbsp; معروف می باشد. در این مدت اگر متقاضی موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شد و توانست کار کند، این ویزا به مدت ۶ ماه دیگر تمدید میشود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارتباط مستقیم با موسسه های معتبر کاریابی در آلمان و اروپا می تواند فارغ التحصیلان را در اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل یاری کند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت کاری آلمان در 2020پس از یافتن شغل مناسب با توجه به سطح دانش فرد در زبان آلمانی و انگلیسی و همچنین رشته و تخصص فرد، متقاضی می تواند با ارائه مدارک زیر ویزای کاری را دریافت کند :nbspnbspnbspnbsp; ترجمه و تایید مدارک تحصیلیnbspnbspnbspnbsp; مدارک نشان دهند سابقه کار مرتبط با رشته و تخصصnbspnbspnbspnbsp; گواهی تمکن مالیnbspnbspnbspnbsp; مدارک تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسیnbspnbspnbspnbsp; رزومه و انگیزه نامهبلو کارت در 2020 پس از دریافت ویزای کار آلمانبعد از گذشت یک سال از اخذ اقامت کاری آلمان پس از تحصیل، فرد مورد نظر می تواند با داشتن شرایطی درخواست بلو کارت بدهد. این کارت الهام گرفته شده از گرین کارت آمریکا است و رنگ آبی نشانی از پرچم آبی اتحادیه ی اروپا می باشد. دارنده اقامت کاری در آلمان در صورتی که بعد از یک سال درآمد ناخالص سالیانه اش بالای مبلغ 46400euro; (یورو) و درآمد خالصش 36400 (یورو) باشد می تواند درخواست خود را مبنی بر دریافت این کارت ارائه دهد. همچنین فرد مورد نظر بایستی مالیات های در نظر گرفته شده را در موعد مقرر به دولت آلمان بپردازد. مزایا، مدت اعتبار و مدارک جهت صدور بلو کارت آلماناعتبار بلوکارت آلمان 3 سال می باشد؛ بعد از 3 سال سپری شدن از تاریخ صدور کارت آبی در صورتی که فرد همچنان در آلمان مشغول به فعالیت باشد می تواند درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهد. این امتیاز در نظر گرفته شده است که فردی که دارای مدرک B1 زبان آلمانی است بتواند پس از گذشت 2 سال از صدور بلو کارت درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهد. از مزایای بلو کارت در اروپا می توان به حقوق برابر با شهروندان آلمانی و اتحادیه اروپا، اقامت همسر و فرزندان دارنده بلوکارت و تسریع اخذ اقامت دائم کشور آلمان اشاره کرد.جهت صدور بلو کارت مدارکی باید آماده شوند که به شرح زیر می باشد:nbspnbspnbspnbsp; پاسپورتnbspnbspnbspnbsp; ترجمه مدرک دانشگاهیnbspnbspnbspnbsp; سوابق کاری چه در آلمان چه خارج از آلمانnbspnbspnbspnbsp; فرم تمدید اقامتnbspnbspnbspnbsp; یک قطعه عکس ( (34*45میلیمتریnbspnbspnbspnbsp; قراردادهای کاریهر چند که مهاجرت به آلمان بوسیله کاریابی قوانین مشخص و روشنی را دنبال می کند ولیکن به دلیل پیچیدگی های حقوقی و مهاجرتی این روش متقاضیان اخذ اقامت آلمان می توانند با کارشناسان و وکیلان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره داشته باشند و از خدمات این شرکت بهره مند شوند.
ادامه مطلب

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان
به دلیل رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان، این کشور در سال 2020 مقصد نهایی خیلی از مهاجران بوده است. یکی از راه های اصلی اخذ اقامت دائم در این کشور سرمایه گذاری در کشور آلمان می باشد. آلمان عضو کلیدی در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، همچنین بزرگترین کشور در اروپای غربیست که دارای زیرساخت های عالی نظام آموزشی، بهداشت و درمان، سیستم حمل و نقل پیشرفته و سیستم های عالی جاده است. از دیگر مزایای زندگی در آلمان می توان به گذرنامه قدرتمند آن اشاره کرده که با داشتن آن می توانید بدون داشتن ویزا به 170 کشور شامل اتحادیه اروپا، بریتانیا، استرالیا، کانادا و ایالات متحده، سفر کنید. آلمان جز یکی از قدرتمند ترین قطب های صنعتی دنیاست که از مهم ترین صنایع آن می توان به صنایع شیمیایی، الکترونیک، خودرو و کامپیوتر اشاره کرد؛ اما بزرگترین مزیت آن برای مهاجران تحصیل رایگان و امکان کار و اقامت در این کشور پس از اتمام تحصیلات است. شما در هنگام تحصیل در این کشور فقط باید هزینه های زندگی خود را پرداخت کنید و اگر بخواهید در یکی از برترین دانشگاه های دولتی و یا حتی خصوصی تحصیل کنید صرفا باید هزینه ناچیزی بابت ثبت نام و خدمات دانشجویی پرداخت کنید. به دلیل محبوبیت این کشور در بین مهاجران اغلب افراد به دنبال اخذ اقامت کشور آلمان هستند که روش های مختلفی برای آن وجود دارد و یکی از آن ها سرمایه گذاری می باشد.روش های اخذ اقامت در کشور آلمانبعد از ایالت متحده کشور آلمان دومین مقصد مهاجرتی در دنیا شناخته میشود؛ آلمان ثروتمندترین کشور اروپایی است. با وجود شرکت های قدرتمندی همچون فولکس واگن، بنز،BMW ، زیمنس و شرکت های بزرگ تولید مواد شیمایی و دارویی همچون مرک و واکر این کشور تبدیل به بزرگترین قطب صنعتی در قلب اروپا شده و پایگاهی کاملا قابل اعتماد برای سرمایه گذاری است. روش های متنوعی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که 5 مورد از آن ها بدین شرح است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کار در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تولد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ازدواجمزایای سرمایه گذاری در آلمانهنگامی که فردی به کشور آلمان وارد می شود در ابتدا به او اقامت موقت داده می شود، اما اگر بخواهد که تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ کند باید حتما اقامت دائم در این کشور را داشته باشد. همانطور که گفته شد سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت آلمان است اما باید ذکر کرد که هر نوع سرمایه گذاری هم منجر به گرفتن اقامت نخواهد شد. در روش سرمایه گذاری ابتدا به فرد اقامت موقت داده خواهد شد و سپس بعد از حدودا 5 سال پرداخت مالیات در آلمان اقامت فرد تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.انواع راه های سرمایه گذاری در آلماناز منظر قدرت اقتصادی کشور آلمان می توان به این نکته اشاره کرد که در دوره ایی که دیگر کشورهای اروپایی دوره سخت رکود اقتصادی خود را طی می کردند آلمان به این کشورها وام اعطا می کرد. به دلیل قدرتمند بودن این کشور در عرصه اقتصاد و وجود شرکت هایی بزرگ و پیشتاز دنیا در آلمان اقتصاد این کشور بسیار مستحکم است و همین نکته سرمایه گذاران را به انتقال سرمایه و راه اندازی کسب و کار در آلمان تشویق می کند. به منظور سرمایه گذاری در کشور آلمان از چند طریق می توان اقدام کرد:nbspnbspnbspnbsp; از طریق ثبت شرکت در آلمانnbspnbspnbspnbsp; از طریق خرید ملک در آلمانnbspnbspnbspnbsp; از طریق طرح کار آفرینی در آلمانnbspnbspnbspnbsp; از طریق خرید سهام و اوراق قرضهبهترین روش سرمایه گذاری در آلمانطبق قوانین مهاجرتی در کشور آلمان اشخاص غیراروپایی با مهاجرت به این کشور و ثبت شرکت در آن می توانند برای اخذ اقامت اقدام کنند. البته باید خاطرنشان کرد که تنها ثبت شرکت در آلمان منجر به گرفتن اقامت دائم این کشور نمی شود و حتی برای آنکه بتوان شرکتی را در آلمان ثبت کرد باید یک طرح تجاری و اقتصادی قوی که در آن چشم انداز کاری سه سال آینده شرکت تشریح شده است را به اداره بازرگانی آلمان ارائه داد و این طرح حتما باید مورد تائید دولت آلمان قرار بگیرد. بعد از تائید شدن طرح اقتصادی توسط دولت آلمان به متقاضی یک ویزای سه ماهه اعطا می گردد که در این مدت باید افتتاح حساب، محل اقامت و سایر کارهای شهروندی خود را به سرانجام برساند. سپس متقاضی با مراجعه به اداره مهاجرت و ارائه سرمایه ایی در حدود 2500euro; (یورو) می تواند یک حساب برای شرکت خود افتتاح کند. همچنین در صورت وجود گردش مالی بالا متقاضی می تواند موفق به اخذ اقامت دائم شود. برای ثبت شرکت در کشور آلمان متقاضی به مدرک زبان هم نیاز دارد که این مدرک زبان باید سطح B2 آلمانی باشد. ثبت شرکت انواع گوناگونی دارد که می توان از انواع اصلی آن اینگونه نام برد:1nbspnbspnbsp; شرکت با مسئولیت محدود 2nbspnbspnbsp; شرکت مشارکتی3nbspnbspnbsp; شرکت سهامی خاص در روش ثبت شرکت برای مهاجرت به آلمان سهامدار می تواند شخصی حقیقی یا حقوقی باشد، سهامدار و مدیر می توانند یک فرد باشند و همچنین می توانند از هر ملیتی باشند.مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمانبه صورت کلی برنامه ها و فرصت های سرمایه گذاری مختلفی در کشور آلمان وجود دارد. همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم تنها ثبت شرکت منجر به گرفتن اقامت نمی شود اما در رابطه با این سوال که چرا ثبت شرکت بهترین سرمایه گذاری برای مهاجرت می باشد می توان به این مزایا اشاره کرد :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقتصاد پایدار آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بهره مند شدن از قوانین گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مالکیت 100% شرکت در این کشور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان درخواست اقامت دائم آلمان بعد از گذشت سه سال&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افتتاح حساب بانکی در اروپاسرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید ملکسرمایه گذاری از طریق املاک و مستغلات در کشور آلمان یکی از بهترین و کم ریسک ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است اما شما با خرید ملک نمی توانید به اقامت در کشور آلمان دست پیدا کنید مگر خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز در قالب یک طرح اقتصادی به دولت آلمان ارائه شود. از مزایای این نوع سرمایه گذاری می توان گفت که قیمت ملک در آلمان نسبت به باقی کشورهای اروپایی پایین تر است و همچنین افزایش جمعیت و مهاجرپذیری این کشور موجب تقاضای بالا برای اجاره خانه در آلمان شده است.سرمایه گذاری در آلمان از طریق کارآفرینی کار آفرینی در کشور آلمان نیازمند داشتن یک طرح اقتصادی قوی است که مورد تائید دولت آلمان قرار بگیرد و به دولت این اطمینان را دهد که علاوه بر میزان سودآوری بالا و تاثیر مثبت در اقتصاد کشور آلمان کمک شایانی به اشتغالزایی نیز خواهد کرد. اما اگر شما بخواهید به عنوان یک فرد غیرآلمانی برای کارآفرینی به این کشور بیایید باید حداقل مبلغeuro;35000 (یورو) داشته باشید و مقامات دولتی آن را تائید کنند.در این مقاله درباره سرمایه گذاری در آلمان و روش های مختلف آن و همچنین بهترین نوع سرمایه گذاری صحبت کردیم. متقاضیان عزیزی که قصد سرمایه گذاری در کشور آلمان را دارند می توانند با مشاوره تلفنی و یا حضوری از بروزترین مشاوره های کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره لازم را ببرندnbsp;
ادامه مطلب

کار در آلمان

کار در آلمان
اگر به دنبال کار در آلمان هستید، این مقاله شما را راهنمایی می کند که بتوانید اطلاعاتی در زمینه بازار کار آلمان در سال 2020، مشاغل مورد نیاز آلمان و شرایط کاریابی در این کشور به دست آورید. آلمان پنجمین جایگاه اقتصاد برتر جهان را به خود اختصاص داده لذا فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجرین و نیروی ماهر کار که به دنبال کار هستند فراهم کرده است. افراد می توانند با سطح زبان انگلیسی خوب در این کشور شغل مناسبی پیدا کنند، همچنین اشخاصی که دارای مدرک معتبر تحصیلی، سابقه کاری مناسب و حداقل بتوانند به زبان آلمانی صحبت کنند شانس بهتری برای دستیابی به بهترین مشاغل کشور آلمان دارند. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده به ارائه اطلاعاتی در خصوص کار در آلمان پرداخته شده و تلاش شده تا به برخی از سوالات در این زمینه پاسخ داده شودnbsp;nbspnbspnbspnbsp; مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 چه مشاغلی است؟nbspnbspnbspnbsp; شرایط کار برای مهاجران به چه صورت است؟nbspnbspnbspnbsp; حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای کار در آلمان چیست؟nbspnbspnbspnbsp; هزینه های دریافت کار در آلمان چه میزان است؟ویژگی های عمومی و بازار کار در آلمان 2020کشور آلمان یکی از کشورهاییست که پایین ترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد به طوری که در مارس 2020 به پایین ترین نرخ بیکاری 5/8%)) رسید. مطالعات مؤسسه فدرال آلمان در سال 2018 درمورد جمعیت نشان داد که یک سوم مهاجران از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که در آلمان مشغول کار هستند و توانسته اند درمدت 12 ماه کار پیدا کنند، اگرچه این وضعیت پس از هجوم مهاجران بین المللی به آلمان از سال 2019 به طور قابل توجهی تغییر کرده است. کشور آلمان در سال های اخیر با کمبود نیروی کار ماهر در برخی زمینه ها مواجه شده به همین علت، از سراسر جهان جذب نیرو میکنند. طبق آمارهای صورت گرفته سن جمعیت آلمان رو به کهولت و سالمندی میرود، لذا کشور آلمان نیاز به نیروی کار ماهر در زمینه های بهداشت و پرستاری، مهندسی و دیگر رشته ها دارد. ویژگی های کشور آلمان:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جمعیت بیش از 83 میلیون نفر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آب و هوای نسبتا معتدل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دومین مقام در اعتبار پاسپورت در جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سومین کشور صادر کننده جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جزو برترین صنعت خودرو سازی جهانویزای کار آلمان و شرایط کاری آن کشورزمانی که شخصی قصد مهاجرت به آلمان از طریق تخصص و کار را دارد، در ابتدا باید ویزای کار آلمان را دریافت کند تا در این کشور اجازه این امر را پیدا کند، در نتیجه باید مدارک مورد نیاز را با توجه به الزامات و خواسته های آن کشور آماده کند. بدین منظور از چهار طریق میتوان برای این امر اقدام کرد:1-دریافت پیشنهاد شغلی (Job offer) از سوی کارفرمایی که در آلمان است: در این حالت کارفرما یا شرکت برای شخص دعوت نامه کاری ارسال میکند.2-دریافت ویزای جست وجوی کار (Job seeker) در آلمان: این ویزا به شخص 6 ماه مهلت میدهد که بتواند شغل متناسب با توانمندی های شخص که مورد تایید آلمان است را پیدا کند.3-شرکت در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ: چنانچه شخص در لیست رشته هایی که توسط کشور آلمان ارائه می شود، تخصص داشته باشد یا حداقل 2 سال بصورت تخصصی آموزش دیده باشد می تواند برای ویزای کار آلمان درخواست دهد. مدرک لیسانس مورد نیاز نیست ولی شخص باید حداقل 3 سال سابقه کار و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح B1 ارائه دهد.4-کارت آبی (Blue card): یکی از بهترین روش اقامت کاری از طریق دریافت بلو کارت آلمان است و در صورتی شخص می تواند آن را دریافت کند که دستمزد ماهانه او از شغل مورد تایید آلمانeuro;4200(یورو) به بالا باشد.مدارک مورد نیاز برای ویزای جست و جوی کار (Job seeker)nbspnbspnbspnbsp; پرکردن فرم درخواست ویزای جست و جوی کارnbspnbspnbspnbsp; داشتن پاسپورت با حداقل 1 سال اعتبارnbspnbspnbspnbsp; 2عدد عکس پاسپورتیnbspnbspnbspnbsp; اسناد و مدارک محل سکونت در کشور آلمانnbspnbspnbspnbsp; بیمه مسافرتی تا زمان پیدا کردن کار در کشور آلمانnbspnbspnbspnbsp; سوابق کاری و تخصص های فرد متقاضیnbspnbspnbspnbsp; توصیه نامهnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء پیشینهnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغeuro; 75(یورو)هزینه های لازم برای دریافت ویزای کار در آلمانهمه افراد خارجی که میخواهند در کشور آلمان مشغول به کار شوند، باید ویزای کار و اقامت این کشور را دریافت کنند. این که آیا شما اجازه اخذ اقامت در آلمان را دارید یا خیر، به شرایط عمومی و تخصصی شما که شامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، داشتن تخصص و مهارت و شهری که می خواهید در آن مشغول کار شوید بستگی دارد. ترجمه مدارک تحصیلی و کاری، تایید مدرک توسط وزارت دادگستری و امور خارجه، تایید مدرک توسط سفارت آلمان در ایران، هزینه تایید مدارک، هزینه مصاحبه سفارت و هزینه بیمه در زمان اقدام برای دریافت ویزای کار باید پرداخت شود، اما میزان مبلغ برای اثبات تمکن مالی باید در حساب شخص به مدت حداقل 6 ماه تا 1 سال باشد. بخشی از هزینه های دریافت ویزای کار کشور آلمان به شرح زیر می باشد که لازم است شخص این مبلغ را در حساب خود داشته باشد:سرویس مبلغ ترجمه مدارک تحصیلی و کاری حدود 35euro;(یورو) تایید مدارک توسط وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه 15euro;(یورو) تایید مدارک توسط سفارت آلمان در ایران 70euro;(یورو) هزینه تایید مدرک در سازمان 200euro;(یورو) هزینه مصاحبه سفارت 75euro;(یورو) تمکن مالی حدود 4300euro;(یورو) هزینه بیمه حدود 35euro;(یورو) لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در سال 2020کمبود نیروی کار ماهر در برخی حرفه ها و مشاغل در کشور آلمان وجود دارد که باعث می شود بازار کار برخی از رشته ها در این کشور برای مهاجران بین المللی که جویای کار هستند و تخصص و مهارت در آن زمینه ها دارند داغ باشد و افراد اقدام به درخواست ویزای کاری این کشور را بدهند. این رشته ها شامل مهندسین واجد شرایط در زیرشاخه های مکانیک، مواد و متالوژی، کامپیوتر، صنایع، شیمی، برق و عمران، متخصصان فناوری اطلاعات و برنامه نویسان، مددکاران بهداشتی، پرستاران، روانشناسان، پزشکان و تکنسین دندان پزشکی هستند. افراد متخصص دارای مدارک تحصیلی زبان انگلیسی یا آلمانی نیز در زمینه های خاصی مورد تقاضا هستند که این کشور را برای این افراد مجرب، کشور ایده آلی برای مهاجرت می کند. در ادامه به بخشی از این مشاغل به همراه میزان درآمد حدودی آن ها و مقایسه آن ها با یک دیگر میپردازیم:لازم به ذکر است افرادی که تمایل به کار در آلمان دارند ولی مدرک تحصیلی بالایی ندارند هم در صورتی که شخص تخصص خاصی داشته باشد به طوری که آن تخصص در کشور آلمان وجود نداشته باشد یا بسیار کم باشد، می تواند با دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما یا شرکتی در آلمان ویزای کاری دریافت نمایند.افرادی که علاقه مند به مهاجرت به آلمان از طریق کار هستند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های دقیق تر در این زمینه با تیم مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.
ادامه مطلب

کاریابی در آلمان

کاریابی در آلمان
کشور آلمان در سال 2020 از جمله کشورهایی است که اقتصاد و صنعتِ فوق العاده قوی نه تنها در سطح اروپا بلکه در سطح جهان را کسب کرده است. جمعیت این کشور 80 میلیون نفر و مساحت آن 357000 کیلومتر مربع می باشد و به همین دلیل آلمان از جمله کشورهای پرجمعیت و بزرگ اروپا محسوب می شود. این کشور در دهه اخیر با بحران پیری جمعیت روبرو شده و به همین دلیل صنعت اقتصاد آلمان با خطر روبرو شده است؛ این موضوع سبب شده که دولت فدرال آلمان راه را برای مهاجرت نیروهای متخصص از سرتاسر جهان باز کند. طولانی مدت بودن دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی باعث شده که متخصصان و فارغ التحصیلان در ایران به مهاجرت از طریق کاریابی در آلمان روی بیاورند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه کاری گسترده در اعزام دانشجویان و متخصصان می تواند شما را در زمینه کاریابی در آلمان یاری کند.توصیف کشور آلماناین کشور در سال 2020 نیز از قدرت های برتر اقتصادی جهان می باشد در حقیقت این کشور جایگاه پنجمین قدرت برتر اقتصادی جهان را در اختیار دارد. صنعت و تکنولوژی های به روز این کشور باعث شده نسبت به کشورهای دیگر اروپایی نگاه های بیشتری را از طرف مهاجران به خود جلب کند. چه در حوزه فنی مهندسی و چه در حوزه پزشکی و پیرا پزشکی، این کشور با کمبود نیروهای جوان و متخصص روبرو می باشد و از جمله شغل های مورد نظر می توان به موارد زیر اشاره کرد:رشته های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی از جمله: پزشکی، دندانپزشکی، اتاق عمل ، پرستاری ، فیزیوتراپی، علوم ازمایشگاهی و بیهوشی.رشته های فنی و مهندسی از جمله: مکانیک، برق، مخابرات، الکترونیک، آی تی، کامپیوتر، شبکه و اتوماسیون و جوشکار.اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند ولی این موضوع باعث نمیشود که تصور کرد آنها از این زبان در مکالمه های روزمره خود حتی با مهاجران استفاده می کنند. مردم این کشور به شکلی متعصبانه به زبان آلمانی نگاه می کنند تا جایی که این موضوع باعث می شود افرادی که زبان آلمانی را در سطح بالایی نمی دانند به شکل شدیدی دچار مشکل شوند زیرا که در تمامی مکان های عمومی این کشور از زبان رسمی آلمان استفاده شده است. در سال 2020 کمترین نرخ بیکاری در اروپا به آلمان تعلق دارد که 3.6 درصد می باشد که حتی این آمار در برخی از شهرهای این کشور کمتر هم می باشد.کاریابی در آلمان در سال 2020کاریابی در آلمان دو حالت دارد؛ حالت اول بدین شکل است که متقاضی فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های آلمان باشد و به کمک این موضوع به خودی خود دولت آلمان 18 ماه به متقاضی فرصت می دهد تا در آلمان اقامت داشته باشد تا بتواند شغلمورد نظر خود را پیدا کند. حالت دوم به این شکل است که فرد متخصص یا فارغ التحصیل دانشگاه ایرانی باشد، در این حالت فرد دو راه پیش رو دارد:مورد اول: او می تواند در ایران از طریق سایت های کاریابی نظیر لینکدین اقدام به کاریابی در آلمان و کارفرمایی در کشور آلمان پیدا کند. در صورتی که بوسیله ی سایت های کاریابی کارفرمایی پیدا کنید نیازی به مهاجرت به آلمان نخواهید داشت و هزینه ها نیز شدیدا کاهش می یابد ولیکن قانونی در اتحادیه اروپا هست که برای استخدام، کارفرما نمی تواند برای اتباعی غیر اتباع اتحادیه اروپا دعوت نامه کاری بفرستد مگر اینکه برای موقعیت شغلی مورد نظر فردی در اروپا پیدا نشود، که این موضوع باعث شده که احتمال یافتن کار برای اکثر افراد از طریق سایت های اینترنتی کم باشد.مورد دوم: فرد می تواند به کشور آلمان مهاجرت کرده و با ویزای جست و جوی کار در مدت تعیین شده از طرف سفارت شغل مورد نظر خود را پیدا کند. از مزایای کاریابی در آلمان با ویزای جست و جوی کار باید به این موضوع اشاره کرد که : متقاضی به تمام ظرفیت های کاری دسترسی دارد و در نتیجه احتمال یافتن کار با توجه به نیاز مبرم این کشور به نیروهای جوان و متخصص بالا تر می رود. از معایب کاریابی در آلمان با ویزای جست و جوی کار می توان به این نکته توجه کرد که این سفر هزینه بر می باشد و اقامت چند ماه این فرد در آلمان شامل خرج چندین هزار یورو می باشد؛ همچنین روند اداری صدور ویزا نیز نفس گیر می باشد.مدارک مورد نیاز و تاثیر زبان برای کاریابی در آلمانهر چند که در سایت سفارت آلمان در ایران به برخی از موارد تاکیدی نشده است ولیکن پیشنهاد گروه مشاورین ما به این شکل است که جهت دریافت ویزای آلمان برای کاریابی مدارک زیر الزامی می باشد:nbspnbspnbspnbsp; سابقه کاری حتی بدون بیمهnbspnbspnbspnbsp; مدرک تحصیلی که حداقل آن کارشناسی می باشدnbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان (در سایت سفارت بر وجود آن تاکید نشده هرچند که داشتن آن بسیار مفید می باشد)nbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامه به زبان آلمانی یا انگلیسیnbspnbspnbspnbsp; بیمه نامهnbspnbspnbspnbsp; رزرو هتلnbspnbspnbspnbsp; تمکن مالی برای مدت اقامت در آلمان مدرک زبان از جمله مدارک لازم برای گرفتن ویزای کاریابی در آلمان نیست، ولیکن تجربه چندین ساله مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نکته را گوشزد می کند که اکثر افرادی که به زبان آلمانی مسلط نیستند شانس کمتری را برای کاریابی در آلمان دارند؛ لذا مشاورین ما به افرادی که قصد آموزش زبان آلمانی را ندارند توصیه مهاجرت به آلمان را نمی کنند.گرفتن ویزای کاریابی آلمان در سال 2020در حال حاضر مدت زمان گرفتن وقت سفارت آلمان برای گرفتن ویزای جستجوی کار یک ساله می باشد که این موضوع ممکن است متغیر باشد. فرد متقاضی پس از دریافت ویزا 6 ماه فرصت دارد تا بتواند با توجه به مدرک تحصیلی و تخصص خود شغل مورد نظرش را پیدا کند و پس از آن اقامت کاری را در آلمان دریافت کند. این شخص پس از 21 ماه کار در آلمان می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند. خانواده صاحب ویزای جست و جوی کار می تواند پس از گرفتن اقامت کاری به این شخص بپیوندند.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره گرفتن ویزای کاریابی آلمان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان
در این مقاله با مطالعه ویزا توریستی آلمان در سال 2020 همراه شما عزیزان هستیم. آلمان که یکی از کشورهای اروپاییست، مکان های گردشگری بسیار جذاب و دیدنی دارد و پذیرای توریست و گردشگران بسیاری از سراسر جهان می باشد. سیستم دولت آلمان یک سیستم فدرال میباشد و یک سیستم اقتصادی مختلط دارد. شهر های مونیخ ، هامبورگ و برلین دارای مناطق بسیار دیدنی و دارای مردم بسیار شاد و سرزنده هستند و این یکی از دلایل مهمیست که مردم بسیاری سالانه تقاضای دیدن جاذبه های گردشگری آلمان را دارند. همچنین همه ساله نمایشگاه های بین المللی بسیاری در این کشور برگزار میشود که تجار سراسر جهان تمایل به شرکت دارند. ویزای توریستی یا ویزای شینگن این امکان را به متقاضیان مسافرت به کشور آلمان میدهد که به 26 کشور عضو شنگن سفر کنند.اشخاصی که ویزای توریستی آلمان را دریافت می کنند به آن ها هیچگونه اجازه تحصیل و یا کار داده نمیشود و کسانی که قصد تحصیل و یا کار در کشور آلمان را دارند باید به کشور مبدا بازگردند و از سفارت کشور خود درخواست ویزای تحصیل و یا کار را بدهند و سفارت شرایط آنها را برای انجام هر یک از این کار ها بررسی کند. ویزای شنگن فقط اجازه گردشگری یا دیدار اقوام و دوستان در کشورهای عضو شنگن را میدهد؛ شهروندان کشورهایی که عضو شنگن هستند نیازی به دریافت ویزا برای بازدید کشور های حوزه شینگن را ندارند. به دلیل وجود افراد زیادnbsp; که پس از دریافت ویزای توریستی آلمان درخواست پناهندگی در ان کشور را میکنند امروزه دریافت ویزای توریستی هم از سخت ترین ویزاها شده و کشور آلمان نسبت به این موضوع سختگیری هایی نشان داده است، از جمله این سختگیری ها می توان به تمکن مالی و داشتن سفرهای دیگر (travel history) اشاره کرد، داشتن این ها میتواند شرایط را برای توریست آسان تر کند.تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمانگواهی تمکن مالی از جمله مدارکیست که باید در روز مصاحبه همراه با فرم درخواست به سفارت ارائه دهید، این گواهی نشان دهنده این است که شما توانایی پرداخت هزینه های خود در طول سفر و اقامت در آلمان را دارید. نامه گردش حساب شما باید به ریال و ارز کشور مقصد باشد، چون شما میخواهید به کشور اروپایی سفر کنید در نتیجه باید از بانک نامه تمکن مالی برای ویزای آلمان خود را به یورو یا دلار درخواست کنید. شما از روش های زیر می توانید تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان خود را اثبات کنید:1-صورت حساب بانکی برای کشور آلمان (bank account statement) :برای گرفتن این نامه باید به بانک مورد نظر درخواست نامه تمکن مالی را بدهید. این نامه بر اساس اداره بانک بین الملل بانک براساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی داده میشود. در این گواهی نامه موارد زیر ذکر میشود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاریخ افتتاح حساب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میزان گردش حداقل سه ماه آخر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار متناسب با گردش سه ماهه آخر و با مانده حداقل 50 میلیون تومان باشد)2-ضمانت نامه کشور آلمان (sponsorship letter) : این نامه نشان دهنده آن است که شخصی اقدام به پراخت هزینه های شما در طول سفر و طول اقامت شما کرده است، این نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماهه آخر ذکر شود؛ این شخص میتواند شخصی از خانواده شما و یا غیر باشد.3-گاهی اوقات ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه می تواند تمکن مورد نیاز شما را اثبات کند، با یکی از روش های : صورت حساب بانکی، کارت اعتباری، پرداخت نقدی، چک مسافرتی، اثبات کارمند بودن، سند حمایت که توسط ضامن داده میشود. در صورتی که از طرف دوستان یا آشنایان به آلمان دعوت شده اید و قصد اقامت در منزل آنها را دارید، سند ملک آنان نیز میتواند ضمانت نامه به شمار رود؛ و البته این را هم ثابت کنید که بعد از سفر افراد و یا دارایی هایی برای بازگشت به ایران دارید.مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی آلماناولین مدرک برای درخواست ویزای توریستی آلمان، ارائه فرم درخواست که حتما باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی باشد. در صورتی که شخصی برای فرد از آلمان دعوتنامه فرستاده باشد باید آن را به سفارت خانه ارائه کند، این دعوتنامه باید شامل آدرس و مشخصات دقیق ملک که میزبان در آنجا سکونت دارد و فرد مهمان قرار است در آن اقامت داشته، باشد. طبق قوانین آلمان سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی آلمان شامل گردش حساب بانکی طی سه ماه گذشته، رزرو بلیط هواپیما، نامه ای که قصد سفر شما به آلمان را شرح دهد (گردشگری و توریستی، دیدن دوستان و اقوام، رفتن به نمایشگاه ها)، تاریخ دقیق بازگشت شما به کشور مبدا و همچنین مدارک هویتی (پاسپورت، شناسنامه و عکس) می باشد.مراحل اخذ ویزای توریستی آلمانبرای دریافت ویزای توریستی آلمان در ابتدا مدارک کامل و دقیق خود را به سفارت ارائه میدهید، (چنانچه کسی برای شما دعوتنامه فرستاده، آن را نیز همراه اطلاعات دقیق به سفارت ارائه میدهید). پس از آن از سفارت درخواست وقت مصاحبه میکنید، برای دریافت این وقت مصاحبه باید هزینه ویزای توریستی خود را پرداخت کنید. سپس در زمان دقیقی که برای شما مقرر شده در سفارت حاضر می شوید و بعد از مصاحبه و ارائه مدارک باید منتظر اعلام نتیجه از سمت سفارت باشید. زمان پردازش ویزای توریستی بستگی به تعداد درخواست ها در هر سفارت دارد اما معمولا طی بازه ده روزه تا یک ماهه جواب ویزای شما توسط ایمیل به شما اعلام میشود.دلایل ریجکتی ویزای توریستی آلمانیکی از عوامل به شدت تاثیر گذار در دریافت ویزای توریستی آلمان داشتن تمکن مالی بالاست و چنانچه شما توانایی آن را داشته باشید که افسر سفارت را متقاعد کنید که هدف شما از سفر تنها یه سفره چند روزه بوده و بعد از آن به کشور خود بازمیگردید، میتوانید شانس خود را در دریافت ویزا بالا ببرید، در غیر این صورت درخواست ویزای شما توسط مامور مصاحبه رد میشود. علاوه بر این موارد باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز سفارت را داشته باشید و هیچگونه نقصی در مدارکتان وجود نداشته باشد.در این مقاله به طور کامل به مدارک مورد نیاز و شرایط تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان در سال 2020 اشاره کردیم؛ برای جلوگیری از ریجکتی ویزا و برای هرچه دقیق تر بودن مدارک، مشاوران و کارشناسان باتجربه و متخصص در امور مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای دریافت ویزا و راهنمایی در خصوص انواع روش های مهاجرت به آلمان در خدمت همه شما عزیزان هستند.
ادامه مطلب

تحصیل مهندسی در آلمان

تحصیل مهندسی در آلمان
دانشگاه های کشور آلمان، به دلیل سیستم آموزشی رایگان و همچنین رنکینگ های بالای آن، هرساله هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی در سطح جهان هستند. در این میان رشته های مهندسی پرطرفدارترین و بالطبع پر رقابت ترین رشته ها در کشور آلمان از دید دانشجویان بین المللی می باشند؛ به همین منظور در این مقاله سعی داریم تا با آشنایی بیشتر در مورد تحصیل مهندسی در کشور آلمان راه را برای شما عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را در کشور آلمان را دارید، هموارتر کنیم. بی شک آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و همین امر باعث می شود تا دانشجویان بسیاری علاقه مند به تحصیل در رشته های فنی nbsp;مهندسی در آلماnbsp;باشند. دانشگاه های مهندسی آلمان هر ساله در بین دانشگاه های رتبه ی برتر جهان جای دارند. در سال 2018 تعداد 139,559 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در دانشگاه های مهندسی کشور آلمان بودند، در واقع این رشته آنقدر پر طرفدار است که 37% دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در آلمان را دارند، به دنبال تحصیل در این رشته در دانشگاه های آلمان هستند. یکی دیگر از دلایل تمایل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان، سیستم تحصیلی تقریباً رایگان آن است؛ دانشگاه های دولتی در این کشور شهریه نمی گیرند، که در مقایسه با دیگر کشور های اروپا و یا حتی کانادا و آمریکا (با شهریه های بسیار بالا)، بسیار مناسب و پر طرفدار است.دانشگاه های برتر برای تحصیل مهندسی در آلمانهمانطور که گفته شد، دانشگاه های کشور آلمان دارای رتبه های بالا در سطح جهانی می باشند؛ به طور کلی ، دانشگاه های مهندسی در کشور آلمان به دلیل استفاده از روش های آموزشی آینده نگر، برنامه های تحصیلی عمل گرا، کارمندان عالی دانشگاهی، امکانات مدرن و چشم انداز روشن از آینده بسیار ارزشمند تلقی می شوند. برنامه های درسی بسیار انعطاف پذیر بوده تا به دانشجویان این امکان را بدهد که برنامه های درسی خود را مطابق با علایق دانشگاهی شخصی خود انتخاب کنند. علاوه بر این، استادهای این دانشگاه ها از محققان برجسته در رشته های مهندسی انتخاب شده اند. در زیر اسامی دانشگاه های برتر در رشته مهندسی در آلمان لیست شده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی مونیخ (رتبه 63 در دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی آخن (رتبه 92 در دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مؤسسه فناوری کارلسروهه (رتبه 102 در دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی برلین (رتبه 125 در دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه دویسبورگ اسن (رتبه 185 در دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اشتوتگارت (رتبه 207 در دانشگاه های مهندسی جهان)پیش نیاز لازم برای تحصیل در رشته مهندسی در آلمانبرای پذیرش در رشته ی مهندسی در کشور آلمان در مقطع لیسانس داشتن حداقل مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور ضروری است، دوره ای در کالج به نام دوره T-Kurs وجود دارد، که دانشجو در این دوره آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه را برای رشته مهندسی بدست می آورد، این دوره یک ساله است. در این دوره دروس پایه مانند ریاضی، فیزیک، علوم رایانه، شیمی و زبان آلمانی تدریس می شوند. برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد، فرد باید دوره لیسانس خود را در دوره مهندسی به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شده باشد. برای پذیرش در دوره دکتری، دانشجو می بایست با یک استاد راهنما یا سوپروایزر در یکی از دانشگاه های آلمان در ارتباط باشد. متقاضی باید مدارک خود از جمله رزومه، توصیه نامه از اساتید دوره گذشته، مدارک تحصیلی، ریز نمرات و غیره را برای وی ارسال نماید. در صورت مورد تایید بودن مدارک تحصیلی و زبان فرد نزد استاد راهنما، شخص از استاد راهنما یک نامه پذیرش دریافت کرده، که با استفاده از این نامه دانشجو می تواند پذیرش نهایی را از دانشگاه گرفته و در آخر برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری اقدام نموده و در دانشگاه مورد نظر تحصیل نماید.مدرک زبان لازم برای تحصیل مهندسی در آلمانبرای پذیرش در مقطع لیسانس رشته مهندسی داشتن مدرک زبان آلمانی B1 و یا برای دانشگاه های انگلیسی زبان مدرک زبان IELTS 6 اجباری است. برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد، مدرک زبان B2 و در صورتی که دانشگاه انگلیسی زبان باشد، مدرک زبان IELTS 6.5 باید ارائه شود. برای پذیرش در مقطع دکتری، باید توجه داشت که اخذ پذیرش در این مقطع تفاوت زیادی با دوره های لیسانس و کارشناسی ارشد دارد؛ دانشجویان دکتری باید از دانش زبان در حد بسیار بالایی برخوردار باشند و مدرک C1 آلمانی یا IELTS 7 ارائه نمایند. البته در بعضی از موارد، اگر زبان دانشجو در این مقطع در سطح بالا باشد و در مصاحبه با استاد راهنما، روان و بدون مشکل صحبت کند، اگر استاد راهنما تشخیص دهد زبان دانشجو در سطح عالی و مناسب است، نامه پذیرش را بدون نیاز به مدرک زبان برای وی صادر می کند.هزینه تحصیل در رشته مهندسی در کشور آلمانهزینه های تحصیل در آلمان در رشته مهندسی بسته به اینکه دانشگاه انتخابی دولتی است یا خصوصی متفاوت می باشد. البته در بعضی از دانشگاه های دولتی هزینه هایی بین 10euro; تا 35euro; (یورو) در هر ترم بابت خدمات دانشجویی و ثبت نام دریافت می گردد، ولی در بعضی از دانشگاه ها همین مبلغ نیز دریافت نمی شود. باید بدانید که برای برخی از این دانشگاه ها، این قانون تا زمانی برقرار است که فرد تحصیلات خود را در همان بازه زمانی تعیین شده دانشگاه (بطور مثال 2 سال) به اتمام برساند، و اگر نه دانشجو مشمول پرداخت شهریه می شود. اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی در این کشور که بسیاری از آنها انگلیسی زبان هستند، دانشجو ملزم به پرداخت شهریه می باشد؛ این مبلغ چیزی بین 300euro; تا 2000euronbsp; (یورو) می باشد.هزینه زندگی در آلمانآلمان در چند سال اخیر قادر به کنترل تورم خود بوده به طوری که در سال گذشته تورم در این کشور فقط 1.18% بوده است؛ پس می توان گفت با ثبات هزینه ها در این کشور رو به رو هستیم. به طورکلی هزینه های زندگی در آلمان در مرحله ی اول به سبک زندگی فرد و در مرحله ی دوم به شهری که در آن زندگی می کند بستگی دارد. گرانترین شهرهای آلمان شهرهای مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، دوسلدوف و بن می باشند. به هر شکل اگر بخواهیم حدودی از هزینه ها را برای یک زندگی دانشجویی در این کشور در نظر بگیریم، مبلغی حدود 70euro; تا 100euro; (یورو) در ماه خواهد بود که شامل هزینه مسکن، ایاب و ذهاب و خورد و خوراک دانشجو می شود. البته دانشجویان در طول دوران تحصیل مهندسی در مقطع کارشناسی، حداکثر 10 و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، حداکثر 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دانشجویی دارند. در نمودار ذیل مقایسه ای از هزینه اجاره بها در چند شهر این کشور آمده است.رشته ی مهندسی بالطبع پر طرفدارترین رشته در کشور آلمان است و بنابراین رشته ای با رقابت بالا می باشد؛ بازار کار فوق العاده ی این رشته بعد از اتمام تحصیل یکی دیگر از دلایل محبوبیت این رشته در میان دانشجویان است. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات و دید کلی ای از این رشته ارائه دهیم، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.
ادامه مطلب

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان
کشور آلمان به دلیل سیستم آموزش کم هزینه خود (یا به اصطلاح رایگان)، یکی از پر طرفدارترین کشورها در حوزه ی مهاجرت تحصیلی می باشد، از آنطرف رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیل بازار کار فراوان و درآمدهای بالا در میان دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند بسیار محبوب هستند؛ از همین رو شاید بد نباشد در مورد تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان کمی بیشتر بدانیم. آلمان صاحب یکی از قطب های اقتصادی دنیاست که آمار بیکاری آن زیر 4% می باشد، همین امر باعث می شود تا فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور، بعد از تحصیل، فرصت های شغلی مناسبی داشته و بعد از مدت کوتاهی بتوانند مشغول به کار شوند. با این وجود بهتر است بدانید به طور کلی اخذ پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان برای متقاضیان ایران کمی دشوار است. خبر خوب این که این امر با وجود دشواری ها، غیر ممکن نبوده و سالانه تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور شده و به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در کشور آلمان می پردازند. در ادامه به تمامی ابعاد موجود برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور آلمان خواهیم پرداخت. در نمودار زیر، به دلایل اصلی که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در آلمان هستند اشاره می کنیم.ساختار تحصیل دندانپزشکی در آلمانخبر خوب این است که این امر با وجود دشواری ها، غیر ممکن نبوده و سالانه تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی قادر به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور شده و به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی در کشور آلمان می پردازند. در ادامه به تمامی ابعاد موجود برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در کشور آلمان خواهیم پرداخت. معمولا دلایل اصلی که دانشجویان علاقه مند تحصیل در آلمان هستند شامل هزینه پایین تحصیلی، بورس تحصیلی، کار دانشجوئی، اقامت پس از تحصیل می باشد. باید عرض کنیم که کلا کورس دندانپزشکی در کشور آلمان یک دوره 6 ساله از قرار ذیل می باشد:دسته بندی دوره محتوای آموزش 2 سال اول آموزش علوم طبیعی و مبانی علم پزشکی 3 سال دوم کار آزمایشگاهی، کنفرانس و سمینار کلاسی 1 سال آخر آموزش کیلینیکی 48 هفته ای در مطب یا بیمارستان اما برای اخذ پذیرش دانشجویان دندانپزشکی از دانشگاه های برتر آلمان توجه به شرایط و الزامات پذیرشی زیر ضروری است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذراندن دوره آمادگی زبان آلمانیnbsp;Studienkollegو اخذ مدرک پایان دوره&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قبولی در آزمون ورودی دانشگاه داندانپزشکی بنام Aufnahmepuuml;fung&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک دیپلم ترجیحا تجربی با حداقل معدل 75%&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک زبان آلمانی b1 (برای دارندگان مدرک مهارت زبان آلمانی)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر ملnbsp;دانشگاه های برتر تحصیل دندانپزشکی در آلماندانشگاه های کشور آلمان از بهترین دانشگاه ها در سطح جهان هستند؛علاوه بر رتبه ی برتر این دانشگاه ها، کم هزینه بودن آنها نیز یک مزیت بسیار مهم و با ارزش است. دانشگاه ها به طور کلی در کشور آلمان به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند، هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در آلمان رایگان نمی باشد و مستلزم پرداخت شهریه است. از آنجایی که مبحث ما در مورد رشته ی دندانپزشکی است، خوب است بدانید که رشته های پزشکی به طور کلی بیشتر در دانشگاه های دولتی ارائه می شوند که تمامی این دانشگاه ها آزمون ورودی دارند. نکته دیگر این است که دانشگاه های دولتی در کشور آلمان اکثراً به زبان آلمانی تدریس می کنند و به همین منظور داشتن مدرک زبان رسمی آلمان برای پذیرش از آنها الزامی است. در ادامه لیستی از دانشگاه های برتر در رشته دندانپزشکی در آلمان آورده شده:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هایدلبرگ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هومبولت زو برلین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه لودویگ ماکسیملیانس مونیخ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه مینه سوتا فرانکفورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه ابرهارد کریل تایتینگن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشکده پزشکی هانور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه بن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه کلن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه گوتینگن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آخن RWTH&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اولم&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه مونستر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آلبرت لودویگز فریبورگ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هامبورگ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آزاد برلینشرایط لازم برای تحصیل در دندانپزشکی در کشور آلمانبرای تحصیل در رشته دندانپزشکی می توان از دو راه اقدام کرد، راه اول این است که در کنکور ورودی دانشگاه که دو ماه قبل از شروع به تحصیل برگزار می شود شرکت کرد، دقت داشته باشید این کنکور به زبان آلمانی است، که خود زبان هم از موارد امتحانی می باشد و بنابراین سطح زبان آلمانی شما برای شرکت در این کنکور باید حداقل سطح B2 باشد. راه دوم شرکت در دوره های یکساله کالج که به نام M-Kurs شناخته می شوند است، این دوره ها همانطور که گفته شد یکساله بوده و در دو ترم برگزار می شود، که طی این دو ترم دانشجو دروس زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان آلمانی را فرا میگیرد. این دوره ها در واقع دوره های آماده سازی برای کنکور دندانپزشکی دانشگاه های آلمان می باشند و فاقد شهریه هستند، اما برای پذیرش در این کالج ها نیز داشتن زبان آلمانی الزامی است. پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی یک بار در سال در ماه سپتامبر می باشد. لازم به ذکر است برای قبولی در هر کدام از دوره ها علاوه بر مدرک زبان آلمانی، داشتن پیشینه تحصیلی قوی حائز اهمیت است.شرایط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمانتحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان دارای محدودیت سنی نمی باشند، ولی به این نکته توجه کنید که فاصله تحصیلی برای سفارت کشور آلمان بسیار پر اهمیت است، به این معنا که اگر شخصی بین دوره های تحصیلش فاصله باشد امکان رد درخواست ویزای تحصیل وی وجود دارد. به همین دلیل افرادی که قصد پذیرش جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور را دارند، بهتر است زیر 26 سال سن داشته باشند. رشته های پزشکی معمولاً 6 ساله و رشته ی دندانپزشکی 5 ساله می باشند.تقسیم ترمیک رشته ی دندانپزشکیرشته های دندانپزشکی در کشور آلمان از نظر ترمیک دارای 3 مرحله می باشند که به شرح ذیل است.دوره پیش بالینی:این دوره به مدت 5 ترم می باشد. دروس تدریس شده در این ترمها شامل اصول و پایه های علوم طبیعی، پزشکی و لوازم دندانپزشکی هستند. پس از این دوره فرد می بایست اولین آزمون دندانپزشکی را بگذراند. دوره بالینی:این دوره در واقع بخش اصلی تحصیلات است که به مدت 5 ترم می باشد. مباحث اصلی دندانپزشکی در این دوره به صورت سخنرانی، دروس عملی، کارآموزی و سمینار تدریس می شوند. آزمون ایالتی:آخرین مرحله برای دریافت مدرک دندانپزشکی در آلمان، شرکت در این آزمون است. پس از گذراندن این آزمون فرد می تواند نسبت به دریافت مدرک و مجوز خود اقدام کند و به عنوان یک دندانپزشک معتبر مشغول به کار شود.هزینه زندگی در آلمانهزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار منطقی است، هزینه متوسط زندگی برای یک دانشجوی بین المللی در کشور آلمان حدود 80euro; تا 100euro; (یورو) می باشد. البته دانشجویان در طول دوران تحصیل خود در مقطع کارشناسی، حداکثر 10 و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، حداکثر 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دانشجویی دارند. در جدول زیر به مقایسه برخی از هزینه های خورد و خوراک، اجاره و رفت و آمد در شهر های مونیخ، برلین، هامبورگ و فرانکفورت به صورت نمونه می پردازیم.فرانکفورت هامبورگ برلین مونیخ اجاره 868.91ndash; euro; 838.94ndash; euro; 795.90ndash; euro; 1,094.3euro; -1 نان سفید (500g) 1.2euro;ndash; euro; 1.27 -euro; 1.27-euro; 1.4euro; -1 یک وعده رستوران 1euro;ndash; 2 1euro;ndash; 3 8.0euro;ndash; 4 €1_12.25 شیر (1 لیتر) 0.7euro;ndash; 3 0.7euro;ndash; 4 €2ndash; 0.79 0.8euro;ndash; 1 تخم مرغ (12عدد) 1.6euro;ndash; 4 1.7euro;ndash; 1 1.7euro;ndash; 2 1.7euro;ndash; 3 برنج سفید (1 کیلوگرم) 1.9euro;ndash; 3 2.1euro;ndash; 1 1.7euro;- 4 2.1euro;ndash; 2 گوجه (1 کیلوگرم) 2.6euro;ndash; 2 2.6euro;ndash; 4 2.6euro;ndash; 3 2.8euro;ndash; 1 سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.2euro;ndash; 2 1.0euro;ndash; 3 1.3euro;ndash; 1 1.0euro;ndash; 4 تاکسی (1 کیلومتر) 2.0euro;ndash; 1 2.0euro;ndash; 1 2.0euro;ndash; 1 1.9euro; -4 در این مقاله سعی شد چشم اندازی از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا در اختیار شما عزیزان قرار داده شود، بدیهی است در صورت وجود هر گونه ابهام و و یا سوال، و یا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد روش های مهاجرت به آلمان، می توانید با کارشناسان ما در موسسه ی حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرماید.
ادامه مطلب

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان
در این مقاله می خواهیم در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همان طور که می دانید کشور آلمان از جمله کشورهاییست که تا کنون مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. کشور آلمان از نظر موقعیت اجتماعی جایگاه ویژه ایی دارد و با جمعیت 82 میلیون نفر جزء پرجمعیت ترین کشورهای اروپاییست. زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و واحد پول کشور آلمان یورو است. نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد و نیازمند نیروی کار جوان است؛ پس با این وجود تحصیل در آلمان و بورسیه تحصیلی در آلمان از استقبال چشم گیری برخوردار است.کشور آلمان جزء بزرگترین صادرکننده گان کالا و کشوری توسعه یافته ی صنعتی است؛ اما با این وجود ابهاماتی درمورد چگونگی شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان، دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور و هزینه زندگی در آلمان وجود دارد. هیچ جای نگرانی نیست زیرا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهد داد.شرایط بورسیه تحصیلی در آلمانبورسیه تحصیلی در آلمان شرایط ویژه ای دارد که در این مقاله قدم به قدم با هم مورد بررسی قرار می دهیم. در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی با شرایط خاص مورد پذیرش قرار می گیرد؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای مقطع دکترا رزومه ی قوی و علمی مورد نیاز است و همچنین مواردی از قبیل سطح زبان بالا، نمرات و معدل خوب و مقالات علمی و به روز. برای مقطع دکترا مدرک زبان انگلیسی و زبان رسمی آلمان یکی دیگر از شرایط مهم می باشد؛ به طور مثال برای زبان آلمانی حداقل B2 و زبان انگلیسی آیلتس 6.5 مورد نیاز است. بورسیه تحصیلی در آلمان به 2 صورت است یا کل هزینه ها را شامل می شود و یا بخشی از هزینه ها را پوشش می دهد. در مجموع بورسیه ها به دو بخش دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند:بورسیه دولتی خود به 2 دسته تقسیم می شود:بورسیه DAAD : محبوب ترین بورسیه برای فوق لیسانس است که شامل کمک هزینه تحصیلی و فرصت های مالی برای دانشجویان خارجی می شود.بورسیه اراسموس : این بورسیه از طرف کمیسیون اروپا اعطا می شود و کمک هزینه زندگی دانشجو در اروپا را شامل مشود.بورسیه غیر دولتی شامل چندین نوع بورسیه می شود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه تحصیلی هاینریش بل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه تحصیلی کارت هانسن &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دوره فوق دکتر فلوشیپ و انشتین &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه ماویستاهزینه زندگی در آلمانهزینه زندگی در آلمان در مقایسه با کشورهای دیگر تفاوت به سزایی دارد؛ اما اگر بخواهیم به طور میانگین هزینه زندگی در کشور آلمان را در نظر بگیریم چیزی حدود 850 الی 120euro; (یورو) در ماه می باشد. توجه به این نکته را هم نباید فراموش کنیم که بورسیه تحصیلی در آلمان شامل تمام هزینه ها نمی شود. دو شهر بزرگ آلمان یعنی مونیخ و اشتوتگارت از گران ترین شهرهای جهان هستند، در جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی در شهرهای آلمان را برای شما شرح داده ایم:مواردمبلغ رستوران ارزان قیمت 1euro; کاپوچینو euro; گوشت گاو 1euro; بلیط یک طرفه euro; تاکسی یک طرفه euro; هزینه یک بطری شیر 0.7euro; یک کیلو گرم برنج 2.euro; بورسیه تحصیلی در آلمان و دانشگاه های بین المللی در مبحث بورسیه تحصیلی باید در مورد دانشگاه های معتبر نیز اطلاعاتی داشت؛ انتخاب دانشگاه برای تحصیل و اشتغال زایی بعد از تحصیل مورد توجه همگان است. کشور آلمان دارای دانشگاه های بسیاری می باشد که به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند، جدول زیر به منظور شناخت شما با بهترین دانشگاه های آلمان فراهم شده است.نام دانشگاه رتبه در جهان دانشگاه ال ام یو مونیخ آلمان 91 دانشگاه هیلبرگ 93 دانشگاه فنی در مونیخ 111 دانشگاه فنی در آخن 135 karsuhe university 142 دانشگاه هامبورگ آلمان 160 friedrich wihelms university 169 fire berlin university 184 دانشگاه برلین آلمان 191 بورسیه تحصیلی در آلمان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشددانشگاه های آلمان هر گونه هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی را دریافت نمی کنند، برخی از دانشگاه ها حدود 5euro; (یورو) بابت هزینه ی اداری یا سهم ترم را دریافت می کنند. زمان برنامه کارشناسی ارشد بین 2 الی 4 ترم می باشد؛ در مقطع کارشناسی عموما بورسیه اعطا نمی شود یا مراحل سختی دارد، اما در کل متقاضیان می توانند برای اخذ بورسیه درخواست خود را ارائه دهند.م قطع کارشناسی ارشد براساس هزینه است که شامل هزینه ی ثبت نام و تایید هزینه ها می باشد.مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیلی در آلمان لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آلمان جهت بورسیه تحصیلی شامل مواردی از قبیل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر، داشتن آیلتس 6.5، ریز نمرات دیپلم، پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه، 2 توصیه نامه از اساتید، ارائه مدارک زبان انگلیسی و زبان آلمانی می باشند. دانشجویان متقاضی تحصیل در آلمان باید پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ویزای تحصیلی آلمان را از سفارت های این کشور در کشور مبدا دریافت کنند. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی شامل موارد زیر می شود:nbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست ویزاnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه معتبر nbspnbspnbspnbsp; دو فتوکپی گذرنامهnbspnbspnbspnbsp; گواهی تولدnbspnbspnbspnbsp; گواهی ازدواجnbspnbspnbspnbsp; مجوز قبلی اقامت آلمان (درصورت وجود)nbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالیدر مبحث اثبات منابع مالی که یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی در کشور آلمان می باشد، بهتر است که به چند مورد توجه داشته باشید :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وجود 8640 یورو سپرده در یک حساب بانکی مسدود شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه تعهد توسط یک مقیم یا تابع آلمانی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تضمین بانکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی اعطای بورس تحصیلیهزینه بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسیبه طور کلی هزینه متوسط تحصیل در آلمان حدود 85euro; الی 120euro; (یورو) می باشد. افراد پس از تحصیل در این کشور به مدت 18 ماه می توانند به دنبال شغل باشند؛ همچنین دانشجویان بین المللی در طول تحصیل اجازه حداکثر 20 ساعت کار در هفته را دارند. امکان پذیرش بورسیه تحصیلی آلمان برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ضعیف است اما برای دکترا با رزومه عالی مناسب است. مبالغ بورسیه با توجه به مقاطع مختلف متفاوت است. دوره کارشناسی حدود 4 سال است و دانشجویان در حین تحصیل اجازه حدود 10 ساعت کار در هفته را دارند. در این مقطع می توان به بودجه فدرال و دیگر کمک های مالی به عنوان بورسیه تحصیلی می توان اشاره کرد؛ مانند بورسیه تحصیلی LPP که مخصوص افراد بالای 18سال است که مجروح شده اند، حدود 500euro;(یورو)، بورسیه Mailcheck که حدود 1500$(دلار) در نظر گرفته شده است و بورسیه Trendhim حدود 2300$ (دلار) که به دانشجویان واجد الشرایط اعطا می شود.در این مقاله سعی کردیم شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با خواندن آن به پاسخ بسیاری از سوالات خود برسید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان در مورد انواع روش های مهاجرت به آلمان بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مراحل اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان

مراحل اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان
طبق توافق نامه ای که در سال 1985 منعقد شد، کسانی که شهروند کشورهای عضو شنگن هستند می توانند بدون محدودیت در کل محدوده شینگن تردد کنند؛ شهروندان خارج از محدوده شنگن با داشتن ویزای شنگن مجاز به تردد در این محدوده می باشند. یکی از کشورهای برتر محدوده شنگن، کشور آلمان است، بنابراین با داشتن ویزای شینگن شما می توانید وارد کشور آلمان شوید. البته شهروندان بعضی از کشورها می توانند بدون نیاز به ویزا به آلمان سفر کنند اما شهروندان ایرانی باید درخواست ویزا بدهند. در ادامه مراحل اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان را به شما عزیزان توضیح می دهیم.آلمان ویزاهای متفاوتی دارد و شما در ابتدا باید هدف از سفرتان را مشخص کنید و سپس برای اخذ ویزا اقدام نمایید. ممکن است شما برای تفریح و گردشگری به آلمان سفر کنید و هدف سفرتان توریستی باشد و یا بخواهید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان سفر کنید و حتی برای پیدا کردن فرصت کاری، شاید هم برای ادامه فعالیت بخواهید به آلمان مهاجرت و سرمایه گذاری کنید. هر کدام از این موارد زیر مجموعه یک نوع ویزا خاص می باشد که شرایط، مدارک و روند اخذ ویزاها با هم تفاوت هایی دارند.مراحل اخذ ویزای توریستی آلمان برای ایرانیانویزا توریستی آلمان به متقاضیان اجازه این را می دهد که علاوه بر سفر به کشور آلمان بتواند به دیگر کشورهای حوزه شنگن طی مدت مشخص شده در ویزا سفر کنند، در صورتی که قصد گردش و تفریح یا دیدار با اقوامتان را دارید باید از این نوع از ویزا استفاده کنید. توجه داشته باشید که با این نوع از ویزا شما اجازه کاریابی نخواهید داشت. اقداماتی که برای گرفتن ویزای توریستی از کشور آلمان باید داشته باشید به شرح زیر است:1) جمع آوری مدارک مورد نیاز آلمانnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی (انگلیسی یا آلمانی)nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دوقطعه عکس 3.5 * 4.5 nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ سفرnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گردش 3 ماهه حساب بانکیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه مسافرتی (طبق زمان اقامت)nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; واچر هتل nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک شغلیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دعوت نامه (در صورت وجود)nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شناسنامهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مربوط به ازدواج2) ارائه مدارک و درخواست ویزای آلمانمرکز ویزامتریک نماینده قانونی سفارت آلمان می باشد که در ایران ثبت شده است، شما باید برای درخواست ویزای آلمان مدارک جمع آوری شده را به این مرکز ارائه دهید. برای ثبت نام و وقت سفارت باید به صورت آنلاین اقدام نمایید؛ برای ثبت و گرفتن وقت سفارت هزینه ای حدود 79 یورو باید پرداخت کنید. بعد از تایید وقت باید طبق همان زمان در مرکز ویزا حضور داشته باشید و انگشت نگاری کنید، اگر در زمان مقرر نتوانید حضور پیدا کنید هزینه و وقت شما سوخت می شود.3) منتظر نتیجه ویزا آلمان باشیدبعد از انگشت نگاری سفارت آلمان مدارک شما را بررسی می کند و شما در این زمان باید منتظر نتیجه بررسی ویزا باشید؛ معمولا نتیجه درخواست ویزا بین 3 هفته تا یک ماه طول می کشد، اما ممکن است این زمان کوتاه تر یا مدتی بیشتری طول بکشد. با توجه به این موضوع بهترین زمان درخواست ویزا 3 ماه قبل از تاریخ تعیین شده برای سفر می باشد.4) مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آلمانکشور آلمان بیشترین اعتبار زمانی به ویزای توریستی را حداکثر 90 روزه میدهد اما این موضوع به این معنی نیست که برای همه متقاضیان به یک میزان است و کاملا برای هر شخص متغیر است. معمولا برای ایرانیان اعتبار ویزای توریستی آلمان 14 روز اقامت در 1 ماه می باشد؛ اما متقاضی می تواند با برنامه سفر ارائه داده شده به سفارت از این زمان کم کند یا زمان ویزای خود را افزایش دهد. نکاتی که در افزایش زمان ویزا اهمیت دارد، داشتن دعوت نامه یا داشتن سابقه سفر قبلی به آلمان می باشد.مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای ایرانیانتعداد متقاضیانی که برای ادامه تحصیل کشور آلمان را انتخاب می کنند هر روز رو به افزایش است. کیفیت بالای سیستم آموزشی آلمان و موضوعات تحقیقاتی، سطح و شیوه تدریس، هزینه های اندک و حتی رایگان، آینده مطمئن از ویژگی های تحصیل در آلمان نیز می باشد. اکثر دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در کشور آلمان نیازمند ویزای تحصیلی می باشند. برای تحصیل در آلمان 3 روش وجود دارد که به آن می پردازیم:نکته: درحال حاضر فقط امکان درخواست ویزای دانشجویی می باشد و امکان درخواست ویزا متقاضی تحصیل در آلمان وجود ندارد. نوع ویزای دانشجویی آلمان به دو دسته تقسیم می شود، ویزای کمتر 3 ماه که با ویزای شنگن انجام می شود و ویزای بیشتر از 3 ماه که باید ویزای ملیnbsp;(German national visa)nbsp;باشد. در صورتی که با ویزای ملی به کشور آلمان بروید، باید اقامت خود را تمدید کنید و این کار را باید قبل از به اتمام رسیدن ویزا باید انجام داده باشید.مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آلمانبرای تحصیل در آلمان مدارکی که شما باید به سفارت ارائه دهید به شرح زیر می باشد؛ هرکدام از فرم ها باید توسط خود شخص متقاضی تکمیل گردد. علاوه بر فرم ها شما باید پاسپورت معتبر، شناسنامه، گواهی ازدواج، عکس پاسپورتی، مدرک زبان، تاییدیه پذیرش از دانشگاه، مدارک تحصیلی، انگیزه نامه و مدارک مرتبط با تمکن مالی را بnbsp; سفارت ارائه دهید.بهترین زمان برای درخواست ویزا بلافاصله بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان می باشد، توجه کنید که قبل از پذیرش هرگز هیچ اقدامی نکنید. بعد از موفقیت و گرفتن پذیرش مدارک لازم و مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی را آماده می کنید. قبل از گرفتن وقت برای مراجعه به سفارت دقت داشته باشید که تمامی مدارک لازم را آماده کرده و هیچ گونه نقصی در پرونده وجود نداشته باشد؛ هرگونه نقص در پرونده باعث اختلال در روند صدور ویزا شما و یا نتیجه منفی درخواست شما می گردد، پس حتما به این نکته توجه داشته باشید. بعد از آماده کردن تمامی مدارک وقت ملاقات از سفارت آلمان در ایران بگیرید و برای انگشت نگاری به سفارت بروید و سپس منتظر بمانید تا نتیجه درخواست شما اعلام گردد.مراحل اخذ ویزای کار آلمان برای ایرانیانصنعت و اقتصاد کشور آلمان شناخته شده است و رتبه اقتصادی آلمان چهارمین کشور در دنیا می باشد. کشور آلمان در سال های اخیر فرصت های زیادی برای کار در اختیار خارجیان قرار داده؛ بنابراین بسیاری از افراد جهان برای کار به کشور آلمان مهاجرت کرده اند. برای مهاجرت کاری شما نیاز به ویزای کاری آلمان خواهید داشت؛ ویزا کاری آلمان قابل تمدید می باشد و بعد از چند سال امکان گرفتن اقامت دائم این کشور وجود دارد. ویزا کار آلمان به دو دسته تقسیم میشود:1-ویزای جست و جوی کار آلمان برخی از متقاضیان یا کارجویان ترجیح می دهند در داخل کشور آلمان به دنبال کار باشند و به جای مصاحبه آنلاین، مصاحبه حضوری داشته باشند. ویزای جست و جوی کار به متقاضیان اجازه اقامت 6 ماهه در خاک آلمان را می دهد تا بتوانند شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. به این مورد توجه داشته باشید که ویزای جست و جوی کار به متقاضیان اجازه کار در آلمان را نمی دهد. متقاضیان بعد از زمان 6 ماه باید شغل مورد درخواست خود را از بین بهترین مشاغل آلمان پیدا کرده باشند تا بتوانند درخواست مجوز کار در آلمان را داشته باشند. برای درخواست ویزا باید شما واجد شرایط درخواست باشید، تمام مدارک مورد نیاز را جم آوری کرده و سپس درخواست ویزای تکمیلشده خود را ارسال کنید.برای واجد شرایط بودن این نوع از ویزا شما باید برای حداقل مدرک لیسانس داشته باشید به همراه 5 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، همچنین باید توانایی پرداخت هزینه های زندگی برای 6 ماه در خاک آلمان را طی تمکن مالی نشان دهید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای جست و جوی کار آلمان به شرح زیر می باشد.nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبرnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سه عدد عکس پاسپورتیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامای که هدف شما از سفر و نحوه اقدام شخص برای پیدا کردن کار در آلمان را توضیح دهدnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه کاریnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه تمکن مالی بانکnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شناسنامهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی ازدواجnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک بیمه درمانی2-ویزای کاری آلمانویزای کاری آلمان به چندین دسته تقسیم می شود: از مهمترین آنها خود اشتغالی یا استخدام می باشد. کسانی واجد شرایط ویزای کار آلمان هستند که تخصص بالا مانند محققان با دانش ویژه داشته باشند یا کارمندانی که در شرکهای بیالمللی مشغول به کار هستند؛ به ویژه مدیران و متخصصان و شهروندان ایرانی نیز در صورت کمبود نیروی کار در حوزه تخصصی شخص متقاضی و داشتن یک پیشنهاد کاری از آلمان و معادل بودن مدارک تحصیلی شخص متقاضی با مدارک دانشگاهی آلمان متوانند برای این ویزا اقدام نمایند.درصورتیکه واجد شرایط بودید می توانید درخواست ویزای کاری آلمان را ارائه دهید، اما قبل از درخواست مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر می باشد:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست تکمیشدهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو عدد عکس پاسپورتیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبرnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه درمانیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک اثبا کننده داشتن پیشنهاد شغلی از آلمان مانند قراردادnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه کاریnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلی و گواهنامهای حرفایnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوءپیشینهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه پرداخت هزینه خواست ویزامراحل درخواست ویزای کار آلمانمراحلی که بتوانید به سفارت آلمان درخواست ویزا کار کنید درجه اول داشتن یک پیشنهاد شغلی از آلمان می باشد و بعد از دریافت این پیشنهاد شما باید کلیه مدارک مورد نیاز را جمآوری و سپس مدارک را جهتnbsp;ارائه درخواست به سفارت آلمان آماده کنید. پس از ارائه درخواست، هزینه رسیدگی به درخواستتان را پرداخت می کنید در انتها متنطر نتیجه درخواست خود باشید تا نتیجه بررسی اعلام شود. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کاری معمولا بین 1 الی 3 ماه طول می کشد و بعد از دریافت ویزا کاری آلمان می توانید به این کشور سفر کنید به کار و زندگی در آلمان بپردازید و مابقی امور مرتبط با اقامت خود را پیگیری کنید.برای اطلاعات بیشتر از روند درخواست ویزای آلمان برای ایرانیان با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.
ادامه مطلب

کارآفرینی در آلمان

کارآفرینی در آلمان
در میان برنامه های متنوع برای مهاجرت و سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی موضوع کارآفرینی در آلمان یکی از راه های مورد توجه افراد خلاق و کارآفرین است. البته اینکه یک شخص خارجی بخواهد در آلمان یک بیزینس را شروع نماید با فرآیندی که یک اروپایی طی می نماید تفاوت هایی را داراست. در ابتدا یک خارجی برای ایجاد کارآفرینی در کشوری همچون آلمان باید مجوزهایی را دریافت نماید که یکی از مهمترین موارد آن اخذ اقامت در آلمان می باشد.اقامت آلمان از طریق کارآفرینیکشور آلمان نیز همانند سایر کشورهای پیشرفته از كسانی كه قصد انجام فعالیتهای تجاری را دراین کشور دارند استقبال می كند که البته این اتفاق تأثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان خواهد گذاشت. علاوه بر این کارآفرین می تواند با ایجاد کارآفرینی در آلمان به یک منفعت مالی برسد، همچنین می تواند برای اخذ اقامت دائم آلمان نیز اقدام نماید. افرادی که می خواهد به عنوان کارآفرین کار خود را در این کشور شروع کنند می توانند مجوز اقامت آلمان را دریافت کنند. شرایط لازم برای اخذ اجازه اقامت به عنوان کارآفرین متنوع می باشد؛ از همه مهمتر داشتن یک طرح تجاری است، طرحی که در آن الزامات زیر را از سوی کارآفرین نیاز دارد: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تجارت (به عنوان مثال شکل و خط مشی آن)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن تجربه حرفه ای متقاضی و داشتن تحصیلات آکادمیک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تأمین مالی تجارت با ارائه تمکن مالی بطور کلی طرح تجاری باید به نیازهای اساسی این برنامه در آلمان پاسخگو باشد: nbspnbspnbspnbsp; آیا تجارت باعث افزایش پتانسیل بازار و فرصت های فروش سایر شرکت های آلمانی خواهد شد؟nbspnbspnbspnbsp; آیا شرکت شما بصورت پایدار تولید محصولات خواهد کرد؟nbspnbspnbspnbsp; آیا این شرکت به بازار آلمان محصولات خارجی عرضه می کند یا محصولات آلمانی را صادر می کند؟nbspnbspnbspnbsp; آیا منطقه ای که تجارت ایجاد می شود، از کالاهایی که تجارت ارائه می دهد، متضرر شده است؟مزایای کارآفرینی در آلمان چیست؟در شرایط کنونی بسیاری از افراد خلاق و کارآفرین به دنبال ایجاد بیزینس و توسعه کار خود در کشورهای درجه یک هستند و آلمان یکی از ده مقصد برتر کارآفرینان در دنیاست. این کشور به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی شرایط و بستر مناسب تری را به نسبت سایر کشورهای اروپایی برای کارآفرینان داراست. شما به عنوان یک خارجی نیز می توانید از مزایای این نوع اقامت در آلمان نیز بهره ببرید. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت و زندگی در آلمان به اتفاق همراهان شما (همسر و فرزندان زیر هجده سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت دائم پس از سه سال در صورت برآورده شدن شرایط و انجام تعهدات &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت پاسپورت آلمانی پس از هشت سال اقامت و زندگی در این کشورچنانچه شما در این کشور مجوز اقامت دریافت نمائید نیز می توانید از خدمات درمانی رایگان، تحصیل رایگان برای فرزندان و همچنین توسعه کسب و کار خود در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز بهره ببرید.شرایط و خدمات کارآفرینی در آلمان اولین قدم در ایجاد کارآفرینی در کشور آلمان این است که شما بتوانید با بازار این کشور و قوانین و حق و حقوقی که شامل یک کارآفرین خارجی می شود آَشنا باشید. صنعت و اقتصاد قوی آلمان باعث شده افراد زیادی مشتاق به مهاجرت به این کشور باشند. در این بین منافع کارآفرینان در آلمان چیست؟ چرا همچنان از یک دهه قبل تعداد کارآفرینان خارجی در آلمان رو به افزایش است؟ بهتر است عوامل زیر را در نظر داشت. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; منافع اقتصادی بالاتر آلمان یا یک نیاز منطقه ای ویژه برای تجارت شما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توقعی که تجارت شما تأثیر مثبتی بر اقتصاد خواهد گذاشت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تأمین اعتبار از طریق سهام عدالت یا وام بانکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; این تجارت به منافع کلی اقتصادی آلمان آسیب نمی رساند با تحقق این شرایط به طور کلی فرض بر این است که شما شرایط مهاجرت تجاری را رعایت کرده اید، اما برای سرمایه گذاری در آلمان نیز به یک برنامه کاری دقیق نیاز دارید. موردی که از آن به عنوان کلیدی ترین ابزار شما برای شروع درخواست در ایجاد کارآفرینی در اکثر کشورها یاد می شود. طرح توجیهی اقتصادی یا همان بیزینس پلان که شمای کلی بیزینس شما و برنامه های تجاری شما در آن مشخص شده است که باید مورد تائید مراجع مربوطه گردد. شما برای تهیه این طرح توجیهی نیازمند همکاری با یک کارشناس مالی و متخصص هستید.تهیه طرح توجیهی اقتصادی هنگام درخواست مجوز اقامت مبتنی بر افتتاح مشاغل یا برنامه كارآفرینی در آلمان الزامی است که كسب و كار توسط متخصص در این کشور و بر اساس اطلاعات ويژه ارائه شده توسط متقاضي تهيه شود. وزارت اقتصاد ایالتی فدرال مربوطه و یا اتاق صنعت و تجارت برنامه كاری را ارزیابی می كند تا اطمینان حاصل كند كه این طرح الزامات را برآورده می كند. همچنین پارامترهای خاصی در پرونده شما به دست متخصصان و مسئولان این امر آزمایش خواهند شد: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تجربه شما به عنوان کارآفرین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سطح سرمایه ای که سرمایه گذاری می نمائید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثرات آن بر اشتغال و وضعیت آموزش در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سهمی که شما در نوآوری و تحقیق ایجاد می نمائیددر صورتی که همه این برنامه ها از سوی کارشناس مربوطه درست پیش بینی شود و مورد تائید مراجع قرار گیرد وارد فاز بعدی از ایجاد کارآفرینی می شوید که آن هم جمع آوری مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت اولیه است. در این بین نقش یک وکیل در تهیه این اسناد و مدارک بسیار حیاتیست؛ حتما توصیه می کنیم در این پروسه از ابتدا از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. در طی مراحل درخواست، برنامه كاری توسط اتاق ذیصلاح صنعت و تجارت (IHK) و یا وزارت امور خارجه كشور بررسی و ارزیابی می شود.روند اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان کلید دریافت مجوز اقامت آلمان به عنوان کارآفرین نشانگر این است که این تجارت اثرات مثبتی بر اقتصاد آلمان خواهد داشت، یعنی علاقه اقتصادی و یا نیاز منطقه ای به این تجارت وجود دارد و تأمین اعتبار تأمین شده است. زمان تخمین زده شده برای اخذ اقامت اولیه در آلمان به تابعیت فرد بستگی خواهد داشت؛ این زمان در حالتی که شما از ایران برای این موضوع اقدام نمائید حدود حداقل یکسال است که بیشترین زمان را شما در صف مصاحبه ویزای اولیه شما می باشید. به طور کلی بصورت نرمال پروسه دریافت ویزا از زمان درخواست حدود دو ماه طول می کشد؛ همچنین برای مجوزهای اقامت نهایتا چهار ماه زمان نیاز است. پس از موفقیت در کار به عنوان خود اشتغالی یا کارآفرین به مدت سه سال انجام تعهدات، شرایط درخواست اخذ اقامت دائم آلمان فراهم است.متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی دارند در خصوص بررسی شرایط می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند و از مشاوره کارشناسان بهره ببرند.
ادامه مطلب

شرایط دریافت اقامت آلمان

شرایط دریافت اقامت آلمان
شرایط دریافت اقامت آلمان در سال 2020 دچار تغییراتی شده که ما در این مقاله این تغییرات جدید را به استناد قانون اقامت آلمان موسوم به AufenthG بیان می کنیم. مطمئنا آلمان در صدر فهرست مقاصد مهاجرتی هموطنان ایرانی قرار دارد و اطلاع از این شرایط اقامتی می تواند به آنها کمک بسیار بزرگی ارائه نمایند. در این مقاله تغییرات قانونی و مقررات اقامت آلمان در قالب 4 روش قانونی یعنی تحصیل، کار، سرمایه گذاری و نیز ازدواج مورد آنالیز قرار می گیرد. نهایت سعی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که هموطنان عزیز را ضمن آگاهی بخش از آخرین قوانین و شرایط مهاجرتی روز دنیا همچنین با ارائه برترین مشاوره های مهاجرتی آماده دستیابی به اهدافشان کنیم. اما سوالات تخصصی که پاسخ آنها را در این مقاله دریافت می کنید؟nbspnbspnbspnbsp; شرایط اقامت آلمان 2020 چیست؟nbspnbspnbspnbsp; روش ها برای اخذ اقامت آلمان چیست؟nbspnbspnbspnbsp; آخرین شرایط اخذ ویزای کار در آلمان چگونه می باشد؟nbspnbspnbspnbsp; آیا از طریق سرمایه گذاری شانس دریافت آلمان هست؟nbspnbspnbspnbsp; از طریق ازدواج چگونه؟شرایط دریاقت اقامت آلمان ازطریق سرمایه گذاریشاید به دلیل صنعتی بودن اقتصاد آلمان و بازار کار خوب این کشور برای مهاجران، درباره شرایط دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری کمتر شنیده اید؛ ولی باید بگوییم که سرمایه گذاری نیز روشی دیگر برای اخذ اقامت خانوادگی آلمان محسوب می شود. در واقع مطابق بند 21 قانون اقامت آلمان موسوم به AufenthG سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به شرط تامین 3 شرط اصلی زیر می توانند در کشور آلمان کسب و کار خود را راه اندازی کرده و از آن طریق اقامت آلمانی خود را دریافت کنند:شرط1: فعالیت سرمایه گذاری آنها سود اقتصادی درپی داشته و یا در منطقه ای از آلمان سرمایه گذاری کنند که به آن سرمایه نیاز باشد.شرط 2: سرمایه گذاری آنها تاثیرات مثبتی بر روی اقتصاد آلمان داشته باشد.شرط 3: سرمایه کافی داشته یا از قبل وامی برای محقق ساختن طرح بیزینس خود داشته باشند.با این شرایط، سرمایه گذاران می توانند با تهیه اسناد و مدارک لازم جهت اخذ اقامت آلمان اقدام کنند. منتها اقامت دریافتی آنها از نوع اقامت موقت آلمان (اعتبار 3 ساله) بوده و بعد از این 3 سال می توانند برای دریافت اقامت دائم و بعد از 8 سال نیز جهت اخذ تابعیت آلمانی خود مبادرت کنند. اما برای اخذ اقامت آلمان 2020 سرمایه گذاران محترم این 3 راه را پیش روی خود دارند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روش اول، خوداشتغالی: این روش یا از طریق کار به عنوان فریلانسر و یا کار به عنوان کارآفرین در جهت راه اندازی بیزینس امکانپذیر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روش دوم، خرید خانه: خرید ملکی در آلمان به ارزش حداقل 250000 یورو و سپس مشارکت در طرح توسعه منطقه ای با سرمایه 100000 یورویی به مدت 5 سال.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روش سوم، پس انداز: پس انداز در صندوق توسعه ملی با حداقل مبلغ سرمایه حدود 100000 (یورو) .شرایط دریافت اقامت از طریق کار در آلمانروش مهاجرت به آلمان از طریق کار همواره از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور صنعتی محسوب می شود. امسال نیز علی رغم شیوع گسترده ویروس کرونا، وضعیت کسب و کار و شرایط استاندارد زندگی در آلمان تغییر آنچنانی نکرده است؛کما فی السابق آلمان کانون مهاجرت کارگران ماهر خارجی به اروپاست. مسلما آلمان در سال 2020 با نرخ بیکاری 4.2% (ژوئن امسال) و نیز متوسط درآمد ماهیانه حدود 388euro; (یورو) همچنان می تواند بهترین گزینه مهاجرتی برای کارگران و متخصصان خارجی محسوب شود. اما بخش های اقتصادی آلمان که در آنها نیروی کار لازم است عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش فنی و مهندسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش سلامت و مراقبتهای درمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش ساخت و ساز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش مدیریت و امور مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش IT و فناوری های نوین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بخش تجاری و بازاریابیمطابق بندهای 18a و 18b قانون اقامت آلمان AufenthG، افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای کاری آلمان شامل فارغ التحصیلان دانشگاهی (چه از آلمان و چه خارج از آلمان) و نیز کارگران ماهر دارای مدرک فنی حرفه ای می باشند. از نظر آژانس فدرال کار (BA) شرایط این افراد با توجه به الزامات زیر دریافت اقامت آلمان را دارند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک تحصیلی معتبر و برای پزشکان مجوز پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت حقوق سالیانه حداقل 45540 یورو برای افراد بالای 45 سالبا این توضیح در بخش بعدی به بررسی انواع ویزای کار آلمان و شرایط هر یک از آنها در سال 2020 می پردازیم.انواع ویزای کار آلمان و امتیازات اخذ آنکشور آلمان برای هر طیف از نیروی کار خارجی ویزای به خصوصی دارد؛ فارغ التحصیلان دانشگاهی، متخصصان و تکنسین های ماهر، مهندسان و پزشکان و غیره هر یک ویزای خاص خود را دارند. حتی آلمان برای کسانی که واجد شرایط کار در آلمان بوده ولی فعلا پیشنهاد کاری ندارند، ویزایی به نام ویزای جستجوی کار Job seeker visa نیز صادر می کند. بر این اساس انواع ویزای کار آلمان در سال 2020 عبارتند از:گزینه های ویزا شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان ویژه دانش آموختگان از دانشگاه های آلمان با تمدید 18 ماهه اقامت جهت کاریابی در این کشور ویزای جستجوی کار آلمان اقامت 6 ماهه برای پیدا کردن کار در کشور آلمان با شرایط ذیل:حداقل مدرک کارشناسیبیمه مسافرتی معتبرگواهی تمکن مالی ماهیانه حدود 85euro; (یورویی) تجربه کار 5 سال به بالادانش زبان آلمانی در سطح B1 بلوکارت یا کارت آبی اتحادیه اروپا (EU) اقامت 4 ساله در کشور آلمان بشرط:اقامت حدود 33 ماهه در اروپا یا آلماندانش زبان آلمانی در سطح B1جاب آفر یا پیشنهاد کاری از شرکت آلمانیمدرک کارشناسی ارشد به بالامتوسط درآمد دریافتی از شغل موردنظر حدود 34944 تا 4480euro; (یورو) ویزا یا مجوز اقامت کاری صادره برای کارگران ماهر خارجی در آلمان حداکثر 4 سال معتبر است. اما اگر چنانچه قرارداد کاری دارای مدت زمان کوتاهی باشد در اینصورت مدت اعتبار ویزای اقامت نیز به همان مقدار کوتاه خواهد بود. با فرض اخذ اقامت کاری 4 ساله از آلمان، شما پس از گذشت حدود 3 سال صلاحیت دریافت مجوز اسکان یا Settlement permit را پیدا می کنید، این مجوز در واقع همان اقامت دائم PR آلمان می باشد.فرآیند دریافت ویزا و اقامت کاری آلماناکنون که با شرایط دریافت اقامت آلمان برای کارگران خارجی آشنا شدید، لازم است تا با کل فرآیند اخذ این ویزای آلمان در سال 2020 نیز آشنا شوید. فقط نکته ای که از قبل باید بدان واقف شد آنکه ویزای کار آلمان با مجوز اقامت این کشور دو سند متفاوت هستند؛ ویزای کار آلمان صرفا ویزای ورود بوده و از نظر دسته بندی ویزایی نیز جزء ویزای اقامت بلند مدت (نوع D) آلمان است، اما مجوز اقامتی نوعی مدرک اخذ شده برای قانونی کردن اقامت افراد پس از ورود با ویزای کار می باشد. فرآیند دریافت ویزای کار و ویزای اقامت آلمان در سال 2020 به صورت زیراست:مرحله اول: ارزشیابی شرایط&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن جاب آفر یا قرارداد کاری از آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک آکادمیک یا حرفه ای معادلسازی شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مجوز انجام کار (در صورت درخواست)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل درآمد ناخالص سالیانه برای دارندگان بلوکارت اتحادیه اروپایی حدود 55200 یا 43058 یورو برای مشاغل MINT&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تهیه مدرک حقوق بازنشستگی کافی برای متقاضیان بالای 45 سالمرحله دوم: اخذ وقت سفارتآماده سازی مدارک ضروری مثل پاسپورت، قرارداد کاری، مدرک تحصیلی یا حرفه ای و فرم درخواست ویزا برای تحویل به سفارتمرحله سوم: درخواست ویزا از ایران&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه کل مدارک لازمه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 75 یورومرحله چهارم: ورود به آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; صدور ویزای کار (برای ورود) برای کارگران ماهر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزرو بلیط پرواز و مسافرت به آلمانمرحله پنجم: درخواست مجوز اقامت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ وقت قبلی برای حضور در اداره مهاجرت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست مجوز اقامت کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تهیه مدارک لازم برای این نوع اقامت آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه صدور به میزان 100 یوروشرایط دریافت اقامت تحصیلی آلمانآلمان از یک سیستم آموزش عالی برتر و پیشرفته ای در کل اروپا برخوردار است. تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت تحصیلی برتر، امکانات و زیرساخت های مدرن، تحصیل رایگان و شرایط مطلوب اقامت کار پس از فارغ التحصیلی همواره درصدر توجه دانشجویان از سراسر جهان قرار دارد. از سوی دیگر نظام آموزش عالی این کشور تماما جزئی از ناحیه آموزش عالی اروپا (EHEA) و از تابعین قرارداد بولونیا (Bologna process) می باشد و به همین دلیل مدرک دانشگاهی آلمان از اعتبار دوچندانی بین کارفرمایان خارجی برخوردار است. شما در آلمان می توانید هر برنامه تحصیلی را در هر دانشگاهی به زبان های آلمانی (عمدتا) و انگلیسی ادامه دهید. از برترین دانشگاه های این کشور نیز می توان به موارد ذیل اشاره کرد:دانشگاه های برتر آلمان امتیاز جهانی دانشگاه مونیخ 75.5 دانشگاه هایدلبرگ 74.1 دانشگاه فنی مونیخ 71.7 دانشگاه همبولت 70.1 دانشگاه بن 68.3 اما برای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان شما بایستی ابتدا پذیرش خود را از آنها اخذ کنید. فرآیند پذیرش از دانشگاه های آلمان نیز شرایط و الزامات خاص خود را دارد؛ از جمله این شرایط مهم می توان به موارد زیر اشاره نمود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک دیپلم متوسطه و کارنامه همراه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Test-Dash یا سطح B1 زبان آلمانی (مخصوصا برای دانشجویان کارشناسی)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان انگلیسی IELTS نمره 6 یه بالا (برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی)پس از اخذ تاییدیه از دانشگاه آلمانی زمان آن است که داوطلب تحصیل در آلمان خود را برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور آماده کند. ویزای مذکور از نوع ویزای اقامت بلند مدت و مخصوص اقامت بیش از 3 ماه بوده و به همین خاطر بدان ویزای نوع D یا ویزای ملی کشور آلمان گفته می شود. اما شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای مذکور و اعزام به کشور آلمان در سال 2020 بدین قرار است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست تکمیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت ملی معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 قطعه عکس پاسپورتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کلیه مدارک هویتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی اثبات تمکن مالی مناسب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک سکونتی در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه سلامت دانشجوئی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; CV یا رزومه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه پذیرش از دانشگاه آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیوگرافی یا Cover Letter&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک دانش زبان آلمانی TestDaf یا DSH یا مدرک زبان انگلیسی IELTS یا TOEFL شرایط دریافت اقامت آلمان ازطریق ازدواجازدواج روشی آسان و سریع برای دریافت اقامت آلمان محسوب می شود و در این مسیر متقاضیان با هیچ محدودیت قانونی مواجه نیستند. منتها این روش اقامتی نیز همانند روش های دیگری که در بالا ذکر شد شرایط و الزاماتی دارد که متقاضیان بایستی از قبل بدان واقف باشند. در واقع ازدواج با یک تبعه یا مقیم دائم آلمان به شما اجازه اقامت قانونی در این کشور را می دهد اما شما برای زندگی در آلمان به اخذ مجوز اقامتی نیازمند هستید. دولت آلمان ویزای اقامت تکی یا مجردی از طریق ازدواج صادر نمی کند، این بدان معناست که شما فقط مجوز اقامت از نوع الحاق خانواده را دریافت می کنید. منتها شرایط اخذ مجوز اقامت از طریق الحاق به خانواده از این قرار است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء سابقه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان آلمانی در سطح b1&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه سلامت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی سلامت پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تمکن مناسب مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سند ازدواجلازم به ذکر است که مجوز اقامتی صادره از این طریق موقت بوده ولی قابل تمدید است؛ ایضا پس از چند سال ازدواج (معمولا 2 سال) و زندگی در آلمان (حدود 3 سال)، همسر خارجی نیز شرایط دریاقت اقامت آلمان از نوع دائمی آنرا پیدا می کند.سوالات مهم در باب شرایط اقامت آلمانامسال نیز درخواست برای اخذ اقامت آلمان از سوی ایرانیان پرشمار و زیاد است و به همین تعداد نیز سوالاتی از طرف این متقاضیان مطرح است، اینکه:1-شرایط لازم برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری چیست؟ اولا، فعالیت سرمایه گذاری آنها سود اقتصادی در پی داشته و یا در منطقه ای از آلمان سرمایه گذاری کنند که به آن سرمایه نیاز است؛ ثانیا، سرمایه گذاری آنها تاثیرات مثبتی بر روی اقتصاد آلمان داشته باشد؛ ثالثا، سرمایه کافی داشته یا از قبل وامی برای محقق ساختن طرح بیزینس خود داشته باشند.2-شرط اصلی اقامت آلمان از طریق خرید خانه چیست؟ خرید ملکی به ارزش حداقل 25000euro; (یورو) و مشارکت فعال 10000euro; (یورویی) در یک طرح توسعه به مدت 5 سال جزء اصلی ترین شرط می باشد.3-افراد ذی صلاح برای اخذ ویزای کاری آلمان کدامند؟ مطابق بندهای 18a و 18b قانون اقامت آلمان AufenthG، افراد ذی صلاح برای اخذ ویزای کار آلمان در سال 2020 شامل فارغ التحصیلان دانشگاهی (چه از آلمان و چه خارج از آلمان) و کارگران ماهر دارای مدرک فنی حرفه ای می باشند.4-انواع ویزای کار آلمان چیست؟ ویزای کار آلمان در اقسام مختلف ویزای اقامت پس از تحصیل، ویزای جستجوی کار و بلو کارت آلمان برای متقاضیان صادر می شود.5-آیا ارائه مدرک زبان آلمانی برای اخذ اقامت تحصیلی این کشور الزامی است؟ بله، مطابق قوانین تحصیلی کشور آلمان، دانشجویان خارجی برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در این کشور نیازمند ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1 می باشند.6-چگونه می توان از طریق ازدواج به اقامت دائمی آلمان دست پیدا کرد؟ بعد از چند سال ازدواج (معمولا 2 سال) و زندگی در آلمان (حدود 3 سال) با تبعه یا مقیم آلمانی، همسر خارجی نیز شرایط دریاقت اقامت آلمان از نوع دائمی آن را پیدا می کند.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر یک از روش های قانونی فوق برای اخذ اقامت آلمان، آماده ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان گرامی است.
ادامه مطلب

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در سال 2020 برای کسانی که مایل به تحصیل در این کشور هستند یکی از بهترین گزینه هاست. کشور آلمان با برخورداری از نظام تحصیلی رایگان یکی از پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل ایرانیان می باشد. با توجه به نرخ پایین بیکاری در آلمان، این کشور همواره به عنوان کشوری برای زندگی و مهاجرت انتخاب شده است؛ اما یکی از مشکلات متقاضیان تحصیل در آلمان شاید مسئله زبان باشد. در اغلب دانشگاه های آلمان تحصیل به زبان آلمانی رایگان است، اما برای بسیاری از دانشجویان که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند ممکن است ابهاماتی در زمینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان وجود داشته باشد. ابهاماتی چون:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در چه مقاطعی در کشور آلمان به زبان انگلیسی ممکن است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در چه دانشگاه هایی در کشور آلمان رایگان است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان چقدر است؟در گفتار زیر تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت به بسیاری از سوالات شما پاسخ داده اند. در صورت هرگونه ابهام و سوال می توانید با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسیکشور آلمان به عنوان یکی از کشورهای خوب در حوزه اروپا مقصد بسیاری از دانشجویان است. در مقطع دبیرستان تقریبا تمامی مدارس این مقطع را به زبان آلمانی برگزار می کنند؛ در مقطع لیسانس نیز دانشجویان باید بnbsp; زبان آلمانی تا سطح B2 مسلط باشند، البته برخی دانشگاه ها پذیرش به زبان انگلیسی دارند اما باید توجه داشت که تحصیل به زبان انگلیسی دیگر رایگان نیست. همه رشته ها به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند تنها برخی از رشته ها را می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؛ البته برای این دروس نیز باید حتما مدرک آیلتس 6.5 ارائه شود. رشته های خاصی به زبان انگلیسی ارائه می شوند که در زیر به معرفی این رشته ها می پردازیم. این رشته ها عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هنر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زبان و مطالعات فرهنگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مطالعات هنر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دامپزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ورزشالبته به طور کلی می توان برخی از رشته های مربوط به مهندسی را در مقطع کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. این رشته ها در کشور آلمان عبارتند از دروسی چون مهندسی الکترونیک، فناوری اطلاعات، هوا فضا و مهندسی مکانیک؛ که البته به طور کلی به دلیل کمبود نیروی کار در رشته های مربوط به کامپیوتر، نرم افزار و مهندسی فناوری اطلاعات و برنامه نویسی امکان کار به زبان انگلیسی نیز برای این رشته ها وجود دارد. این رشته ها در بعضی از دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شوند. این دانشگاه ها عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; Rheinisch-Westauml;lische Technische Hochschule Aachen(دانشگاه فنی آخن)nbspnbspnbspnbsp; Karlsruhe Institute of Technology (دانشگاه فناوری کارلسروهه)nbspnbspnbspnbsp; Universiauml;t Bremen (دانشگاه برمن)nbspnbspnbspnbsp; Universiauml;t Mannheim (دانشگاه مانهایم آلمان) گفتنیست دانشگاه های فوق در رتبه بندی جهانی دارای اعتبار بسیار خوبی هستند، بنابراین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دو مسیرادامه تحصیل در مقطع بالاتر و کار در شرکت های خوب آلمان را پیش رو دارند.هزینه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسیباتوجه به اینکه هزینه تحصیل در آلمان در دانشگاه های دولتی رایگان است، تحصیل به زبان انگلیسی نیز همچون زبان آلمانی رایگان است، البته این مسئله بستگی به رشته و خود دانشگاه دارد. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه ها و شهرهای مختلف آلمان متفاوت است. به طور کلی دانشگاه های دولتی که به طور اختصاصی بهnbsp;زبان انگلیسی نیز دروسی را ارائه میکنند هزینه ای بالغ بر 50 الی 10euro; (یورو) در ماه دریافت می کنند؛ لذا به دلیل قابل اغماض بودن این میزان شهریه به طور کلی به این دانشگاه ها رایگان گفته می شود. اما برای تحصیل به زبان انگلیسی در دیگر دانشگاه های آلمان (دانشگاه های غیردولتی) شهریه ای به صورت سالیانه 2000euro; (یورو) الی 3000euro; (یورو) باید پرداخت گردد.هزینه های زندگی دانشجویان خارجیهزینه های زندگی دانشجویی در آلمان بستگی زیادی به شهر محل زندگی و سبک زندگی فرد دارد؛ به طور معمول هر فرد در ماه هزینه ای بالغ بر 80euro; (یورو) خواهد داشت. هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه اجاره خانه و خوابگاه، هزینه غذا، حمل و نقل و دیگر هزینه های جاری زندگی ست. در جدول زیر ریز هزینه های زندگی در آلمان ذکر شده است.عنوان هزینه بهeuro; (یورو) هزینه اجاره خوابگاه و آپارتمان فلت در مرکز و حومه شهر 300-700 هزینه اجاره آپارتمان در مرکز و حومه شهر 700-2500 هزینه هر مسیر تاکسی 1.55-2.50 1 قرص نان 500 گرمی 1.24 1 کیلو برنج 2.03 1 کیلو گوشت گوساله 11.65 12 عدد تخم مرغ 1.64 همانطور که گفتیم هزینه تحصیل و زندگی در آلمان به شرایط گوناگونی وابسته است؛ هزینه تحصیل بستگی زیادی به دانشگاه مورد انتخاب و رشته مورد تحصیل فرد دارد. از سویی سازمان هایی هم در دانشگاه های آلمان وجود دارند که به فرد برای تامین هزینه های زندگی کمک می کنند؛ یکی از بورسیه های معروف آلمان DAAD به دانشجویان برتراعطا شده، هزینه زندگی و تحصیل در آلمان را پوشش می دهد. همچنین دانشجویان در حین تحصیل در آلمان باتوجه به مقطع تحصیلی از حق کار برخوردارند؛ به طور معمول برای هرساعت کار دانشجویی در این کشور 9 الی 1euro; (یورو) درآمد دارد. در جدول زیر میزان حق کار هر یک از مقاطع تحصیلی در هفته ذکر شده است:مقطع تحصیلی میزان ساعت کار کارشناسی 10 ساعت کارشناسی ارشد 15 ساعت دکترا 20-30ساعت قوانین سفارت در مورد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسیسفارت آلمان در ایران در مقطع کارشناسی قوانین سختگیرانه و پیچیده ای دارد؛ به طور معمول دانشجویان در صورت داشتن پذیرش و مدرک زبان حتی b2 آلمانی بیش از 12 ماه در نوبت مصاحبه سفارت خواهند ماند. اما برای کسانی که برای مقطع کارشناسی ارشد، دکترا و فرصت های مطالعاتی اقدام می کنند، اگر مدرک زبان آلمانی و انگلیسی تایید شده توسط دانشگاه مورد پذیرش را ارائه دهند این زمان به چیزی در حدود 3 الی 4 هفته تقلیل می یابد. مدت زمان سفارت برای دوره کارشناسی، دوره های فنی و دیگر گزینه ها اغلب بیش از 11 ماه به طول می انجامد.وقت سفارت آلمان از کشور دیگردر حال حاضر باتوجه به سخت بودن پروسه ویزای آلمان و تعصب سفارت بر زبان آلمانی، شرایطی نیز برای یادگیری سریعتر این زبان و گرفتن وقت سفارت در مدت کمتر وجود دارد. طبق قوانین بین المللی اقدام برای گرفتن وقت سفارت از برخی کشورها برای آلمان بعد از مقیم شدن فرد در کشور ثانی وجود دارد؛ به این معنی که در صورتی که فرد در یک کشور دیگر به مدت شش ماه اقامت داشته باشد می تواند از طریق کشور ثانی اقدام به گرفتن وقت سفارت آلمان نماید. در حال حاضر این امکان در کشورهالی مجارستان و ترکیه وجود دارد. بنابراین افراد می توانند با گرفتن پذیرش در دوره های زبان آلمانی در این کشور نسبت به گرفتن وقت سفارت فوری اقدام نمایند؛ معمولا وقت سفارت در این کشورها چیزی در حدود 2 هفته الی دوماه طول می کشد.شما می توانید با تماس با مشاوران خبره موسسه حقوقی مهاجرتی سفیران سروش سعادت در مورد مهاجرت به کشور آلمان و شرایط تحصیل در این کشور اطلاعات لازم را بدست آورید؛ مشاورین ما راهنمای شما در تمام امور مهاجرتی خواهند بود.
ادامه مطلب

مشاغل مورد نیاز آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان
آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان است و مقصد اصلی برای کسانیست که می خواهند در خارج از کشور کار کنند. مشاغل زیادی در این کشور وجود دارد که باعث مهاجرت اتباع خارجی برای کار در آلمان می شود. آگاهی از مشاغل مورد نیاز آلمان می تواند به متقاضیان مهاجرت به این کشور کمک کند تا پیش از ورود به خاک آلمان شانس کاریابی خود را برآورد کنند. آلمان، رسما جمهوری فدرال آلمان، کشور شمال مرکزی اروپا، از بخش های اصلی کوه های آلپ به سمت شمال در سراسر چشم انداز متنوع مناطق مرتفع آلمان مرکزی و سپس در سراسر شمال، از بخش های اصلی فیزیکی قاره عبور می کند. خبر خوب این است که آلمان فرصت های شغلی زیادی دارد و همچنین طبق گزارش های اخیر با کمبود نیرو روبرو است؛ انتظار می رود آلمان تا سال 2030 حداقل با کمبود 3 میلیون کارگر روبرو شود و همچنین، انتظار می رود این روند در سال 2020 نیز وجود داشته باشد. خوشبختانه، تعداد مشاغل موجود در کشور آلمان برای کارگران خارجی از سال 2014 حدود 1.2 میلیون افزایش داشته و تخمین زده شده این روند در سال 2021 و بعد از آن نیز ادامه داشته باشد. دولت فدرال در حال برنامه ریزی برای مهاجرت متخصصان واجد شرایط خارجی می باشد؛ این امر جستجوی کار در آلمان را برای متقاضیان بین المللی آسان تر خواهد کرد و موقعیت های بتری را فراهم می کند. همانطور که گفته شد، متقاضیان واجد شرایط خارج از کشور از قبل شانس خوبی برای یافتن موقعیتی با حقوق خوب در آلمان دارند.مشاغل مورد نیاز آلمان در 2020مشاغل برتر سال 2020 در زمینه STEM و مشاغل مرتبط با بهداشت پیش بینی می شود؛ همچنین دیگر مشاغل برتر آلمان در زمینه های مهندسی، مکانیک، برق و فناوری اطلاعات خواهد بود. بخش مراقبت های بهداشتی به دلیل افزایش سالخوردگی جمعیت در کشور، تقاضای بیشتری برای پرستاران و مراقبان خواهد داشت. بیشترین فرصت های شغلی در قسمت های جنوب و شرق آلمان انتظار می رود. در زیر لیستی از 10 شغل رایج در آلمان مشاهده می کنید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توسعه دهنده و برنامه نویس نرم افزار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندس الکترونیک، برق&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگر بهداشت و پرستار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاور فناوری اطلاعات، تحلیلگر فناوری اطلاعات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقتصاددان، مدیر بازرگانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر حساب، مشاور مشتری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دستیار تولید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نماینده فروش، دستیار فروش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر فروش، مدیر محصول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معمار، مهندس سازهطبق اطلاعات مرکز اروپایی توسعه آموزش شغلی، که پیش بینی مهارت برای آلمان را تا سال 2025 ایجاد کرد، انتظار می رود رشد اشتغال در تجارت و سایر خدمات باشد. این گزارش می گوید حدود 25% فرصت های شغلی مربوط به افراد حرفه ای و فرصت های شغلی مربوط به افراد سطح بالا خواهد بود. فرصت های شغلی در آلمان در سال 2020 و بعد از آن ترکیبی از مشاغل تازه ایجاد شده و نیاز به جایگزینی کسانیست که به دلیل بازنشستگی شغل خود را ترک می کنند یا به مشاغل دیگر می روند. در حقیقت، یکی از دلایل عمده کمبود نیروی ماهر برای مشاغل در آلمان افزایش سن جمعیت می باشد.مشاغلی که انتظار می رود در سال 2020 مورد تقاضا قرار بگیرند، متخصصان علوم، مهندسی، بازرگانی، بهداشت و درمان و آموزش خواهند بود؛ پیش بینی می شود 25% مشاغل مربوط به متخصصان سطح بالا در این زمینه ها باشد. طبق گزارش CEDEFOP 17% مشاغل مربوط به تکنسین هاست در حالی که 14% مشاغل برای متخصصین پشتیبانی باز است. در ادامه شرح مفصلی از مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 آورده شده است.مشاغل مورد نیاز آلمان در حوزه پزشکی و تخصصیانتظار می رود آلمان در سال های آینده با کمبود متخصص پزشکی روبرو شود. افرادی که دارای مدرک پزشکی خارجی هستند می توانند به این کشور نقل مکان کنند و در آلمان مجوز پزشکی را دریافت کنند. متقاضیان هر دو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند مجوز فعالیت در آلمان را دریافت کنند، اما مدرک آن ها باید برابر با مدرک تحصیل پزشکی در آلمان باشد. متخصصان مهندسی در آلمان: پیش بینی می شود رشته های زیر در زیرشاخه رشته مهندسی تعداد زیادی جای خالی داشته باشند. مدرک دانشگاهی در هر یک از این رشته های مهندسی چشم انداز شغلی خوبی دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی سازه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی علوم کامپیوتر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی مکانیک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی برق&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی خودرو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مخابراتدر سال جاری فرصت های شغلی خوبی در تحقیق و توسعه فنی، توسعه نرم افزار و برنامه نویسی و مشاوره برنامه IT در آلمان وجود خواهد داشت.فرصت های شغلی در MINT - ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری در آلمان: افراد دارای مدرک ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و فناوری (MINT) در بخش خصوصی و موسسات تحقیقاتی فرصت شغلی خواهند داشت.مشاغل غیر تخصصی در سال 2020 در کشور آلماندر سال 2020 فرصت های شغلی نیز وجود خواهند داشت که برای پیدا کردن کار در آلمان نیازی به مدارک تخصصی ندارند. مشاغل زیر در گروه غیر تخصصی می باشد:nbspnbspnbspnbsp; مکانیک صنعتی: فرصت های شغلی بسیاری در مهندسی ماشین، مکانیک صنعتی و فناوری عملیاتی وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید یک دوره کارآموزی یک ساله را برای این مشاغل قبل از درخواست شغل تمام وقت انجام دهید.nbspnbspnbspnbsp; فروشندگان خرده فروشی: با رشد در بخش خرده فروشی، فرصت های شغلی زیادی برای خارجی ها موجود شدند که تقاضا برای متخصصان فروش در خرده فروشی و دستیارهای فروش وجود دارد. صلاحیت اصلی این مشاغل این است که بفهمیم مشتری چه می خواهد و فروش را بهبود بخشند. خارجی ها می توانند دوره کارآموزی دو تا سه ساله را انتخاب کنند و پس از آن ممکن است قرارداد کار دائمی به آن ها پیشنهاد شود.nbspnbspnbspnbsp; پرستاران و متخصصان مراقبت از سالمندان: در سال های اخیر تقاضا برای چنین متخصصانی که دوره های آموزشی لازم را به پایان رسانده اند افزایش یافته است. فرصت هایی در زمینه مراقبت های بهداشتی، خدمات فوریت های پزشکی، مراقبت از سالمندان و زنان و زایمان وجود خواهد داشت.انتظار می رود آلمان در سال 2020 و بعد از آن چندین فرصت شغلی در زمینه های مختلف برای مهاجرین داشته باشد. اگر صلاحیت هر یک از مشاغل فوق را دارید، می توانید شانس خود را امتحان کنید و به دنبال کار در آلمان باشید. برای اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید، کارشناسان ما درباره نحوه اخذ ویزای کار آلمان و شرایط آن آماده به خدمت رسانی شما عزیزان می باشند.
ادامه مطلب

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان
فراهم آوردن مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است چرا که کوچک ترین مشکل و نقص در مدارک موجب رد درخواست ویزای آلمان می شود. جمهوری فدرال آلمان قدرتمندترین اقتصاد اروپا و یکی از بنیانگذاران بسیاری از توافق نامه ها و سازمان های اروپایی به عنوان اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. مساحت آن 357386 کیلومتر مربع و جمعیت آن از سال 2018، 82 میلیون و 800 هزار نفر است. این کشور بیش از هر کشور دیگری در اروپا، با 9 کشور دیگر هم مرز است و همین امر آن را به یک جاذبه گردشگری با ارزش تبدیل می کند. آلمان میزبان بسیاری از قلعه ها، کاخ ها و بسیاری از بناهای تاریخی است که بخشی از تاریخ آلمان و تاریخ اروپا را تشکیل می دهند. دروازه براندنبورگ، کلیسای جامع کلن، قلعه نوشوانشتاین، بامبرگ و بسیاری از جاذبه های دیگر آلمان در "لیست بازدیدکنندگان" در اروپا قرار دارد.برای سفر به آلمان، بسیاری از اتباع جهان ممکن است نیاز به دریافت ویزا داشته باشند؛ از سال 1995 که آلمان به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا به عضو منطقه شنگن تبدیل شد، مسافران می توانند با ویزای شنگن وارد آلمان شوند. سفر به آلمان، هیچ وقت منظم و بدون استرس نبوده؛ با توجه به توافق نامه شنگن که در سال 1985 منعقد شد، شهروندان کشورهای عضو شنگن می توانند در سراسر قلمرو این کشورها بدون ویزا سفر کنند. از طرف دیگر، شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن، با دریافت یک مجوز واحد به نام ویزای شینگن اجازه ورود به تمام کشورهای عضو را دارند. هدف اصلی تفاهم نامه شینگن، برداشتن کنترل مرزی برای شهروندان کشورهای عضو این پیمان است که دسترسی آزاد و برابر را برای اتباع هر کدام از این کشورها از جمله آلمان، امکان پذیر می کند.انواع ویزای آلمانبه طور کلی سه نوع ویزا در آلمان وجود دارد که در ادامه به توضیح کامل آن ها خواهیم پرداخت. همچنین، اعتبار و زمان ویزا و اینکه در چه شرایطی از کدام ویزا باید استفاده کنید، را توضیح خواهیم داد:ویزای شینگن: افرادی که تبعه کشورهایی هستند که قرارداد معافیت ویزا با کشور آلمان ندارد و قصد اقامت کوتاه مدت در این کشور را دارند، مثلاً سفر کاری، تعطیلات یا ملاقات با اقوام، باید درخواست ویزای شینگن دهند. این ویزا که برای اقامت کوتاه مدت صادر می شود (ویزای دسته C) در طول شش ماه دارای اعتبار حداکثر 90 روزه می باشد و علاوه بر آلمان در کل کشورهای منطقه شینگن معتبر است. تاریخ اعتبار ویزا (دوره 180روزه) از روزی که وارد آلمان یا هر کشور دیگر عضو شینگن شوید شروع می شود. ویزای ترانزیت فرودگاه: اگر در فرودگاه آلمان توقف کنید و مقصد نهایی شما کشوری خارج از منطقه شینگن باشد، به ویزای ترانزیت فرودگاه (ویزای دسته A) نیاز خواهید داشت. ویزای ترانزیت فرودگاه اجازه ترک فرودگاه و ورود به شهرهای آلمان را نمیدهد. اگر برای تحویل گرفتن چمدان، ورود مجدد به سیستم یا ادامه سفر از طریق وسیله نقلیه دیگر نیاز به خروج از فرودگاه دارید، باید برای ویزای شینگن اقدام کنید. ویزای ملی (برای بازدیدهای طولانی مدت) و ویزای نوع B: اگر شما ویزای شینگن را دریافت کنید حداکثر 90 روز می توانید در آلمان بمانید. اما اگر می خواهید بیش از 90 روز در این کشور بمانید و قصد کار یا تحصیل در آلمان را دارید، باید قبل از سفر برای دریافت ویزای ملی (ویزای دسته D) اقدام کنید. ویزای نوع B یک نوع ویزای ترانزیت است که اجازه حمل و نقل از طریق خاک آلمان را می دهد و دارای اعتبار حداکثر 5 روز می باشد.مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمانبرای دریافت ویزای آلمان، اسنادی وجود دارد که باید قبل از تعیین وقت سفارت تکمیل کنید. بسته به هدف سفر شما به آلمان، تفاوت کمی در نوع مدارک مورد نیاز وجود دارد. در جدول زیر به طور خلاصه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان آورده شده است.مدارک توضیحات گذرنامه گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه قبل از موعد معتبر ویزا اعتبار داشته باشد تا واجد شرایط درخواست ویزای شنگن برای آلمان باشد. عکس دو عکس در هر فرم درخواست محل اقامت اثبات محل اقامت رزرو شده همراه با سایر مدارک به سفارت ارسال می شود. اگر با دوستان/ اقوام اقامت دارید، کپی شناسنامه و گذرنامه آن ها و همچنین اثبات اینکه آن ها می توانند اقامت شما را پشتیبانی کنند اجباری است. بلیط متقاضی باید بلیط برگشتی خود را تهیه کند. بیمه درمانی سفر بیمه درمانی معتبر که کل تعداد روزهای اقامت شما در آلمان را پوشش دهد اجباری است. برنامه سفر اگر هدف از سفر گردشگری است، باید کپی از برنامه دقیق از سفر خود را نیز ارسال کنید. صورت حساب بانک بیانیه رسمی وضعیت مالی شما از بانک در 3 ماه گذشته الزامی است. فرم درخواست پر کردن فرم درخواست که سفارت به شما داده است. مدارک دیگر فرد دانشجو: مدارک ثبت نام در دانشگاه و یک نامه رسمی از مقامات تعیین شده که به او اجازه سفر می دهند.فرد شاغل: یک نسخه از قرارداد او و نامه ای که حاکی از اجازه گرفتن مرخصی سالانه در آن دوره توسط کارفرما شود.فرد خوداشتغال: اسناد رسمی را داشته باشد که تجارت خود را تأیید می کند. شرایط اخذ ویزای آلمان برای خردسالان شناسنامه اصلی افراد زیر سن قانونیامضای هر دو والدین در فرم درخواست و نامه رسمی در صورت سفر تنهایی فرزندرضایت هر دو والدین در صورت سفر با یکی از والدین نکاتی درباره مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان اگر به بیش از یک کشور شنگن سفر می کنید، و آلمان کشوری است که مدت بیشتری در آن اقامت دارید، به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه کنید. اگر در روزهای اقامت در بین کشورهای شنگن که به آن ها سفر خواهید کرد تفاوت قابل توجهی وجود نداشته باشد و آلمان اولین بندر ورود به منطقه شنگن باشد باید در سفارت آلمان درخواست ویزای شنگن کنید. برای دریافت ویزای توریستی آلمان نیازی به هر نوع دعوت نامه رسمی از هر نوع دیگری نخواهید داشت. برای اخذ ویزای دانشجویی، علاوه بر تمام مدارک گفته شده در بخش قبلی، شما باید نامه پذیرش از موسسه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید، و همچنین مدارکی برای اثبات پایداری مالی در آلمان را تحویل دهید.در این مقاله انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان گفته شد. اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار یا تحصیل را دارید، برای اطلاعات بیشتر جهت اخذ هرگونه ویزای آلمان می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعات تماس بگیرید.
ادامه مطلب

تحصیل در رشته موسیقی در آلمان

تحصیل در رشته موسیقی در آلمان
اخذ پذیرش برای تحصیل در رشته موسیقی در آلمان دشوار است زیرا سطح آموزشی بسیار بالا می باشد، متقاضیان زیادی از سرتاسر دنیا دارد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت تحصیل در آلمان در رشته موسیقی یا سایر رشته ها، رایگان بودن دانشگاه های دولتی این کشور در اکثر ایالت ها می باشد، در حالی که غالب کشورهای اروپایی از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا و سوئیس، شهریه به مراتب بالاتری اخذ می نمایند. از آن جمله می توان به دانمارک، سوئد و فنلاند اشاره نمود که معمولا دانشگاه های دولتی آن ها در مقطع کارشناسی برای دانشجویان کشورهای مذکور رایگان است اما دانشجویان بین المللی به تناسب رشته و مقطع تحصیلی باید سالانه 800euro; تا 1800euro; (یورو) شهریه بپردازند.یکی دیگر از مواردی که سبب می شود آلمان طرفداران زیادی داشته باشد، پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور است؛ به این ترتیب علاوه بر امکان کار ضمن تحصیل، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی نیز می توانند با یافتن شغل، اقامت خود را تمدید نمایند. البته باید توجه داشت لازمه پیدا کردن کار در کشورهای اتریش، آلمان و مناطق آلمانی نشین سوئیس، تسلط به زبان آلمانی است. همچنین لازم به ذکر است که رشته موسیقی در دانشگاه های دولتی آلمان در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی ارائه می گردد. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه تحصیل در رشته موسیقی در آلمان طی سال 2021 چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نرخ بیکاری آلمان چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته موسیقی کدام اند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط کار ضمن تحصیل در آلمان چگونه است؟هزینه تحصیل در رشته موسیقی در آلمان7 شهر برتر دنیا برای تحصیل در رشته موسیقی عبارت هستند از:رتبه شهر کشوری که شهر مذکور در آن قرار گرفته 1 وین اتریش 2 میلان ایتالیا 3 پاریس فرانسه 4 بارسلون اسپانیا 5 توکیو ژاپن 6 برلین آلمان 7 دوبلین ایرلند همان طور که مشاهده می شود آلمان یکی از مقاصد برتر برای تحصیل در رشته موسیقی است و امکان تحصیل رایگان در این رشته را نیز دارد. در واقع دانشگاه های دولتی آلمان معمولا فقط در طول ترم هزینه محدودی برای ثبت نام اخذ می نمایند که غالبا بیش از 25euro; (یورو) نمی باشد. تنها ایالت آلمانی که دانشگاه های دولتی آن هم از اواخر سال 2017 دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا سالی 300euro; (یورو) شهریه می گیرند، عبارت است از Baden-uuml;rttemberg. البته دانشگاه های برخی ایالت های آلمان نیز از دانشجویانی که سر وقت فارغ التحصیل نشوند و دوره تحصیلشان بیش از حد معمول شود از آن ها شهریه می گیرند؛ این ایالت ها عبارت هستند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Bremen&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Lower Saxony&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Saarland&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Saxony&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Saxony-Anhalt&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Thuringiaتعدادی از دانشگاه های آلمان که در سال 2021 امکان تحصیل رایگان را فراهم نموده اند عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Mannheim&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Bremen&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Stuttgart&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Cologne&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Hamburgدر مقابل دانشگاه های دولتی آلمان، دانشگاه های خصوصی قرار دارند که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را حتی در مقطع کارشناسی نیز فراهم نموده اند اما از دانشجویان رشته موسیقی معمولا سالانه 2600euro; تا 4000euro; (یورو) شهریه اخذ می نمایند. هزینه دیگری که دانشجویان در آلمان باید به آن توجه کنند، هزینه های ماهانه زندگی است که البته در مقایسه با سایر کشورهای دارای نظام تحصیل رایگان یعنی اتریش، نروژ و فرانسه، بسیار ارزان تر می باشد. در نمودار ذیل حدود هزینه های زندگی در آلمان بیان گردیده است:بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته موسیقی در آلمانبرای اخذ پذیرش رشته موسیقی در دانشگاه های آلمان معمولا به صورت حضوری از افراد خواسته می شود تا ساز مورد نظر خود را بنوازند. همچنین برخی دانشگاه های آلمان ممکن است از افراد درخواست کنند فیلم اجرای خود را ارسال نمایند و در نهایت با توجه به رقابتی بودن فضا کسانی شانس خوبی دارند که سابقه فعالیت در کنسرت ها و جشنواره های موسیقی بین المللی را داشته باشند. اخذ پذیرش از دانشگاه های رنکینگ بالای آلمان سخت تر است و از جمله بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته موسیقی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:بهترین دانشگاه های آلمان Shanghai Jiao Tong Ranking QS Ranking U.S. News Ranking Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich 51 63 43 University of Heidelberg 57 64 56 University of Bonn 87 240 108 Goethe University Frankfurt 101 311 213 University of Freiburg 101 175 158 University of ouml;ttingen 101 195 160 University of Cologne 151 282 245 University of uuml;nster 151 356 276 University of uuml;bingen 151 175 168 Johannes Gutenberg University Mainz 201 403 208 University of Hamburg 201 228 145 University of Kiel 201 501 262 University of Leipzig 201 483 353 کار ضمن تحصیل در رشته موسیقی در آلماندانشجویان بین المللی در آلمان همانند اکثر کشورهای دنیا اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. منتهی حتی در حوزه موسیقی تسلط داشتن به زبان رسمی آلمان برای یافتن شغل در این کشور ضروری است و معمولا کسانی که تنها به زبان انگلیسی مسلط هستند، در اکثر رشته ها نمی توانند چه حین تحصیل و چه پس از فارغ التحصیلی شغلی پیدا کنند. این مسئله اهمیت زیادی دارد چرا که کار ضمن تحصیل می تواند تامین کننده بخشی از هزینه های زندگی در آلمان باشد و کار پس از تحصیل نیز منجر می شود فرد بتواند اقامت خود در این کشور را تمدید نماید. نرخ بیکاری آلمان به شرح ذیل است:سال نرخ بیکاری در آلمان 2021 %3.60 2022 %3.40 کار پس از تحصیل در آلمانکسانی که از دانشگاه های مطرح آلمان که تعدادی از آنها معرفی شدند فارغ التحصیل شده باشند، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در گروه های موسیقی مطرح بین المللی و یافتن شغل در کمپانی های مطرح خواهند داشت. چرا که آلمان و جمهوری چک جزو بهترین کشورهای اروپایی از نظر فراهم بودن فرصت های شغلی هستند، در حالی که نرخ بیکاری جوانان در کشورهای اسپانیا، یونان و ایتالیا بسیار بالا می باشد. همین مسئله سبب شده جوانان بسیاری از کشورهای مذکور جهت پیدا کردن کار به آلمان، چک، سوئیس، مجارستان، اتریش، هلند و سایر نقاط اروپا مهاجرت نمایند.علاقه مندان به تحصیل در رشته موسیقی در آلمان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطرح نمودن سوالات خود برای مهاجرت تحصیلی به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایند.
ادامه مطلب

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان
قدرت بالای اقتصاد آلمان و دنیای تجارت پررونق، گزینه برتر دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته های اقتصاد یا تجارت می باشد؛ از این رو، در این مقاله به بررسی تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان خواهیم پرداخت. دانشگاه های دارای رتبه بالا و بدون شهریه و هزینه مقرون به صرفه زندگی، دانشجویان را از سراسر جهان به آلمان جذب می کند. حدود 60 دانشگاه در آلمان رشته اقتصاد را در مقاطع مختلف مدارک تحصیلی ارائه می دهند. دانشجویان با داشتن مدرک دانشگاه های اقتصاد آلمان می توانند سالانه 90000EUR (یورو) درآمد کسب کنند. دو شاخه گسترده این رشتهndash; اقتصاد کلان و اقتصاد خردndash; به صورت UG (دوره کارشناسی) و PG (دوره تحصیلات تکمیلی) ارائه می شوند. اقتصاد کلان با اقتصاد مقیاس بزرگ و بازار پول در سطح جهان سروکار دارد، اقتصاد خرد نیز به کار یک واحد منفرد تولیدی و تئوری های مربوط به آن می پردازد. تیم تحقیق و ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را برای ایرانیان علاقه مند تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان در سال 2021 تهیه نموده است.چرا تحصیل در آلمان؟تحصیل در آلمان، در دانشگاه ها و کالج های معروف برای تحصیلات عالی، فقط مختص رشته های مهندسی نیست. متقاضیان می توانند در آلمان در بهترین دانشگاه های جهان به زبان انگلیسی تحصیل کنند. آلمان در میان 10 مقصد محبوب تحصیل در جهان قرار دارد، هر روز بر محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین المللی بلندپرواز افزوده می شود. آلمان یک سیستم آموزشی کارآمد، برخی از بهترین دانشگاه های جهان و فرصت های دارای شهریه کم یا بدون شهریه ارائه می دهد؛ در واقع آلمان اصولا بهشت دانشجویان است. بر اساس آخرین گزارش آماری، بیش از 350000 دانشجوی خارجی به تحصیل در آلمان می پردازند که تعداد آن ها روز به روز در حال افزایش است. علاوه بر این، مدارک دانشگاه های آلمان در سراسر جهان شناخته شده هستند، به این معنی که مدارک دانشجویان در سطح بین المللی ارزشیابی می شود و مهارت هایی که دانشجویان کسب می کنند در بازار کار به آن ها مزیت بیشتری خواهد داد. نمودار زیر بزرگترین گروه های دانشجویان بین المللی ثبت نام کرده در دانشگاه های آلمان در سال 2017 را نشان می دهد:آلمان در کنار کشورهای ایالات متحده، انگلیس، کانادا و استرالیا در حال تبدیل به یک مقصد تحصیلی بسیار محبوب می باشد. دلایل اصلی دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش عالی رایگان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اساتید در سطح کلاس جهانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرصت های شغلی بیشمار پس از فارغ التحصیلیشرایط تحصیل در رشته اقتصاد در آلماندانشگاه های آلمان اغلب تمرکز قدرتمندی بر علوم و پژوهش دارند؛ اکثر موسسات دوره های اقتصاد، کسب و کار و ریاضیات ارائه می دهند. این کشور با داشتن هر دو برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی مقصدی محبوب برای ذهن های تجارت گرا می باشد. برنامه های مطالعات اقتصادی با مهارت های پایه در تجزیه و تحلیل علمی مستقل سوالات اقتصادی آغاز می شود و سپس به سمت بررسی عمیق تر مدیریت بازرگانی، امور مالی و بخش های مختلف اقتصادی می پردازد. دانشگاه ها در آلمان سطح بالایی از تحصیلات را در این رشته ارائه می دهند که به یک تجربه جهان واقعی تبدیل می شود. شرایط و الزامات لازم برای دوره های اقتصادی بسته به دانشگاه و نوع برنامه متفاوت است، اما به طور کلی شامل مدرک تحصیلات عالی و توانایی زبان انگلیسی یا آلمانی می باشد.بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته اقتصاد در آلمانسیستم آموزشی آلمان گزینه های مطلوبی را برای تحصیل اقتصاد در موسسات مشهور برای اقتصاددانان، تحلیلگران بازار، سرمایه گذاران و بانکداران آینده ارائه می دهد. بسیاری از متقاضیان، تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان را به دلیل کیفیت و اعتبار بالای دانشگاه های این کشور انتخاب می کنند. در زیر فهرستی از برخی از بهترین دانشگاه های آلمان ارائه می شود که توسط دانشجویانی انتخاب شده اند که مشتاق تحصیل در رشته اقتصاد و رشته های مرتبط با آن در آلمان هستند: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشکده تحصیلات تکمیلی اقتصاد در بن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه مانهایم&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فرای برلین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هومبولت برلین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فرانکفورت آم ماین (دانشگاه گوته فرانکفورت)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه گوتینگندر ادامه بهترین دانشگاه های آلمان در سال 2020 براساس رتبه بندی دانشگاهی جهانی QS را معرفی می کنیم. دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته اقتصاد در این کشور باید با تحقیق و بررسی ببینند که کدامیک از این دانشگاه ها با ترجیحات و خواسته های ایشان بیشترین مطابقت را دارد و به هدف نهایی آن ها می رساند: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی مونیخ &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هومبولت برلین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه فناوری کارلسروهه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آزاد برلین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی برلین &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگهزینه تحصیل در رشته اقتصاد در آلمانتحصیل در رشته اقتصاد در آلمان به سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارد، وضعیت موجود برای دانشجویان داخلی و بین المللی کاملاً مطلوب است. دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند، فقط با پرداخت هزینه ای ناچیز برای تأمین هزینه های مدیریت و سایر هزینه های هر ترم. با این وجود، هیچ کس نمی داند که این سیستم آموزش رایگان در آلمان چه مدت دوام خواهد داشت زیرا اخیراً برخی نمونه های معرفی مجدد شهریه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اتفاق افتاده است. موسسات خصوصی در این کشور برای تأمین بودجه خود معمولاً به هزینه تحصیل وابسته هستند و هزینه تحصیل در آلمان در رشته اقتصاد را تا 20000EUR (یورو) در سال تعیین می کنند. در مورد مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان، هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد "ناپیوسته" بین دانشگاه ها متفاوت است و ممکن است در موسسات دولتی حدود 5000EUR (یورو) در سال و در دانشگاه های خصوصی تا EUR30000 (یورو) باشد.هزینه زندگی حین تحصیل در رشته اقتصاد در آلمانجدا از هزینه های تحصیل و یا عدم وجود آن ها برای تحصیل در رشته اقتصاد در دانشگاه های آلمان، هزینه محل اقامت و زندگی نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه زندگی متوسط، مربوط به محل اقامت، حمل و نقل، غذا و غیره، بسته به منطقه در حدود 9500EUR تا 10000EUR (یورو) در سال است. اساساً، انتخاب تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان نسبتاً ارزان تر از برخی کشورها مثلاً انگلیس است، اما شامل برخی هزینه های قابل توجه می باشد، مانند اجاره آپارتمان یا پرداخت هزینه زندگی در خوابگاه دانشجویی. در مجموع، تصمیم به تحصیل در رشته اقتصاد در آلمان و اقدام برای یکی از دانشگاه های فوق الذکر آلمانی برای برنامه هایی مانند کارشناسی ارشد علوم اقتصادی و مدیریت، یا کارشناسی ارشد اقتصاد توسعه، یا کارشناسی ارشد علوم اقتصاد بین المللی و سیاست اقتصادی همراه با فارغ التحصیلی بعد از آن ممکن است چیزی بیش از سودمند و پرمنفعت بودن باشد. اعتبار موسسه و تأثیر آن بر چشم انداز آینده دانشجو و همچنین کسب مبانی نظری اساسی و مهارت های عملی قوی قابل استفاده در واقعیت اقتصادی مدرن معنای تحصیل اقتصاد در آلمان است.علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در رشته اقتصاد در سال 2021 با موسسه حقوقی سفیران سروس سعادت تماس بگیرند و از راهنمایی ها و مشاوره های مفید و ارزشمند کارشناسان خبره این موسسه استفاده نمایند.
ادامه مطلب

ثبت پرسش