مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از جمله مهم ترین مقاصد مهاجرتی در سال های اخیر بوده است و دولت آلمان نیز از پذیرش مهاجران استقبال کرده است. شرایط اجتماعی کشور آلمان و افزایش میانگین سنی در این کشور سبب شده است تا دولت آلمان برای حفظ قدرت خود نیازمند جذب نیروی جوان خارجی از روش های مختلف باشد.

اعمال قوانین جدید در این کشور پیشرفته اروپایی ، نظیر امکان تحصیل رایگان برای شهروندان خارجی و امکان پذیرش نیروی کار از کشور های دیگر سبب سهولت مهاجرت و اخذ اقامت آلمان شده است.  روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان از طریق قانونی وجود دارد که مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به دانش خود در این زمینه، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد.


روش های مهاجرت به آلمان

اشاره داشتیم که روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که هر یک از آن دارای شرایط خاصی است و متقاضیان مهاجرت به آلمان باید دلیل قانع کننده ای برای سفر به این کشور داشته باشند و دریافت ویزا برای انجام سفر الزامی است. هر ویزای کشور آلمان نیازمند ارائه مدارک مختلفی است و هزینه دریافت هر یک از آن ها نیز به مراتب متفاوت است. مهاجرت به آلمان را می توان به طور کلی به دو دسته مهاجرت کوتاه مدت و مهاجرت بلند مدت تقسیم بندی کرد.

متقاضیان باید با دقت شیوه مهاجرت خود به کشور آلمان را مشخص کنند و برای دریافت ویزای مشخصی اقدام کنند در صورتی که خللی در این میان ایجاد شود، سفارت کشور آلمان هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت و کلیه هزینه های پرداختی توسط متقاضیان، ضبط خواهد شد.


ویزای آلمان

برای اینکه یک شهروند خارجی بتواند وارد کشور آلمان شود باید ویزای مربوط به دلیل مهاجرت خود به این کشور را تهیه کند. امکان ورود به کشور آلمان بدون دریافت ویزای این کشور غیرممکن است و با متخلفین برخورد می شود.

مهم ترین مدارکی که افراد به آن نیاز خواهند داشت، تصویر شخصی، انگشت نگاری، گذرنامه معتبر و بیمه درمانی در طول سفر خود به کشور آلمان هستند.

گذرنامه متقاضی سفر به کشور آلمان باید به صورت کامل سالم باشد، هر گونه خط خوردگی، پارگی، لک، سوختگی و موارد مشابه سبب عدم اعتبار آن خواهد شد و همچنین حداقل دو صفحه آن باید خالی باشد. دو مورد دیگری که در رابطه با گذرنامه باید به آن توجه ویژه داشت زمان صدور و تاریخ انقضای آن است. گذرنامه متقاضیان سفر به کشور آلمان باید حداکثر 10 سال قبل صادر شده باشد و از نظر تاریخ انتقضا باید حداقل 3 ماه پس از بازگشت از کشور آلمان اعتبار داشته باشد.

از دیگر الزامات وارد شدن به آلمان بیمه درمانی در این کشور است و هر فردی که می خواهد به آلمان سفر کند باید تحت پوشش یکی از بیمه های درمانی معتبر در کشور آلمان باشد. دانشجویان و افرادی که قصد اقامت بلند مدت در آلمان را دارند می توانند با استفاده از بیمه های 3 ماهه راهی آلمان شوند و پس از قطعی کردن اقامت خود، بیمه درمانی را تمدید کنند.

همچنین همه افرادی که قصد دارند وارد کشور آلمان شوند، در مرتبه اول، باید مورد انگشت نگاری قرار گیرند. تصویر شخصی افراد نیز باید بر اساس قوانین خاصی(بیومتریک) ارائه شود تا مورد تایید سفارت آلمان قرار گیرد.


مهاجرت کوتاه مدت به آلمان

پیش تر اشاره داشتیم که برای مهاجرت به کشور آلمان دو روش کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد. به طور کلی می توان اشاره داشت که ده روش مختلف برای مهاجرت به کشور آلمان برای بازه زمانی کوتاه مدت در نظر گرفته شده است که هر یک از آن ها دارای شرایط ویژه مرتبط به خود است. به طور کلی به کلیه مهاجرت هایی که حداکثر یک سال به طول بیانجامد مهاجرت کوتاه مدت گفته می شود. از جمله مهم ترین روش های مهاجرت کوتاه مدت به آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•         مهاجرت توریستی یا ملاقات خویشاوندان

•         مهاجرت تجاری به آلمان

•         ویزای ترانزیت فرودگاهی

•         مهاجرت برای کارآموزی

•         مهاجرت برای کاریابی در آلمان

•         مهاجرت برای شرکت در دوره های آموختن زبان آلمانی

•         مهاجرت برای تایید صلاحیت حرفه ای

•         مهاجرت به آلمان برای ساخت فیلم یا شرکت در حوزه های دینی و فرهنگی

•         مهاجرت برای ایجاد نمایشگاه در آلمان


مهاجرت بلند مدت به آلمان

زمانی که فردی قصد دارد برای مدتی بیش از یک سال در کشور آلمان بماند، مهاجرت او به کشور آلمان یک مهاجرت بلند مدت به شمار می روند. صدور ویزای مهاجرت بلند مدت به کشور آلمان با سخت گیری های بیش تری انجام می پذیرد اما در بسیاری از موارد امری امکان پذیر و رایج است. از جمله روش های مهاجرت بلند مدت به کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•         مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

•         مهاجرت به آلمان از طریق کار

•         مهاجرت به آلمان از طریق خویش فرمایی

•         مهاجرت به آلمان برای شرکت در دوره های بلند مدت زبان آلمانی

•         مهاجرت درمانی به آلمان

•         مهاجرت برای پیوستن به همسر و والدین به آلمان

•         مهاجرت علمی به آلمان

•         مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به آلمان

•         مهاجرت از طریق پناهندگی به آلمان

در ادامه برخی از مهم ترین روش های مهاجرتی به کشور آلمان را مورد بررسی قرار می دهیم.


مهاجرت تحصیلی به آلمان

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کشور آلمان را می توان «مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل» نامید. زمانی که دانشجویان از امکان تحصیل رایگان در کشور آلمان باخبر می شوند و اطلاعات خود را در زمینه شرایط علمی کشور آلمان افزایش می دهند، تمایل پیدا می کنند تا به به تحصیل در این کشور پردازند.

دانشجویان کشور آلمان اجازه کار موقت در این کشور را در ضمن تحصیل خواهند داشت و پس از پایان تحصیل شانس بسیار بالایی برای یافتن شغل در این کشور خواهند داشت. هزینه زندگی در کشور آلمان برای دانشجویان در حدود 700 تا 900€ در طول یک ماه است که با کمک بورسیه های تحصیلی می توان بخشی از آن را پرداخت کرد. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان باید 8700€ را در یک حساب بانکی در کشور آلمان بلوکه کنند.


مهاجرت کاری به آلمان

«مهاجرت به آلمان از طریق کار» به عنوان یکی دیگر از روش های رایج مهاجرت به این کشور پیشرفته اروپایی شناخته می شود. بسیاری از افراد با استفاده از ویزای جستجوی کار که از روش های کوتاه مدت مهاجرت به این کشور است، راهی آلمان می شوند تا بتوانند شخصا یک شغل مناسب برای خود فراهم آورند. البته این فرصت وجود دارد که با استفاده از موسسات معتبر کاریابی در کشور آلمان یک شغل برای خود پیدا کنید.

پس از یافتن شغل می توان برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان اقدام کرد چرا که در بسیاری از موارد کارفرمایان آلمانی نسبت به دریافت اجازه کار در کشور آلمان شخصا اقدام می کنند و متقاضیان پس از ورود به کشور آلمان تنها باید برای دریافت اجازه اقامت خود در آلمان اقدام کنند.


مهاجرت از طریق خویشان به آلمان

به دو صورت می توان برای دیدار اقوام به کشور آلمان سفر کرد. در مرتبه اول افرادی که قصد دارند یکی از خویشان خود را در کشور آلمان ملاقات کنند، می توانند به صورت کوتاه مدت و برای مدت حداکثر 90 روز راهی کشور آلمان شوند. اما شکل دیگر مهاجرت به این کشور از طریق اقوام روش اقامت بلند مدت است. در این حالت تنها خویشان وابسته به فرد امکان مهاجرت به کشور آلمان را بدست خواهند آورد.

در حقیقت همسر، فرزندان کمتر از 18 ساله یا مشغول به تحصیل در دانشگاه و پدر و مادر وابسته به فردی که دارای اقامت دائم در کشور آلمان هستند می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. در این صورت فرد دارای اقامت باید اثبات کند که شرایط مالی مناسب برای تامین هزینه های آن ها داشته باشد.


مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

در صورتی که فردی حداقل سرمایه 350000€ برای بلوکه کردن در کشور آلمان داشته باشد می تواند «مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری» را در نظر بگیرد. البته روش هایی نظیر ثبت شرکت و خرید ملک در کشور آلمان نیز وجود دارد که به کمک آن می توان اقامت کشور آلمان را بدست آورد.

هزینه های بالای دریافت اقامت کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری به گونه ای است که بسیاری از افراد با وجود امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور، تمایلی به انجام آن ندارند.

در صورتی که قصد دارید بر اساس یک دلیل مشخص راهی کشور آلمان شوید، باید شرایط خود را پیش از سفر به این کشور به خوبی بررسی کند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربیات خود در گذشته، قادر خواهند بود برترین روش مهاجرتی به این کشور را به شما معرفی کرده تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن راهی این کشور شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
مهاجرت تحصیلی امروزه به عنوان یکی از مهم ترین روش های مهاجرت در جهان شناخته می شود و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل نیز از این نظر در رده سوم قرار دارد.سالیانه هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل در آلمان راهی این کشور می شوند تا بتوانند در آینده خود تغییر چشمگیری ایجاد کنند. ادامه تحصیل در کشور آلمان به دانشجویان کمک خواهد کرد تا بتوانند در فاصله زمانی کوتاهی پس از پایان تحصیل خود، یک شغل مناسب در نقاط مختلف جهان بیابند.در کشور آلمان بیش از 500 دانشگاه وجود دارد و به همین منظور می توان گفت که دانشجویان از فرصت بسیار مناسبی برای تحصیل در این کشور برخوردار هستند. هزینه های اندک تحصیل در کشور آلمان می تواند برای دانشجویان یک فرصت انگیزشی مناسب باشد تا به مهاجرت به آلمان از طریق تحصیلnbsp;اقدام کنند. تمام کوشش ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تسهیل شرایط تحصیل و مهاجرت به کشور آلمان برای ادامه تحصیل است. مراحل مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل چگونه است ؟برای اینکه بتوان از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان سفر کرد باید مراحل مشخصی را پشت سر گذاشت. هر یک از این مراحل نیازمند زمان مشخصی است که باید در برنامه ریزی های سفر به آن توجه ویژه داشت. مهم ترین مراحل پیش روی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان عبارتند از:• فراگیری زبان آلمانی یا انگلیسی• بررسی مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه• بررسی شرایط مالی تحصیل در آلمان• دریافت بیمه درمانی• دریافت ویزای تحصیلی آلمان• سفر به آلمان و ثبت نام در دانشگاه• دریافت اقامت در کشور آلمانزبان تحصیل در آلمانبرای اینکه بتوان به راحتی در آلمان به زندگی پرداخت و شرایط بهتری برای تحصیل یافت، بهتر است زبان رسمی این کشور را آموخت. برای تحصیل در کشور آلمان و آگاهی از حداقل سطح تسلط به زبان آلمانی باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرد. در برخی از موارد دانشگاه هایی که امکان آموزش زبان آلمانی را دارند، دانشجویان با سطح زبان A1 را مورد پذیرش قرار می دهند اما آن ها باید در طول یک بازه زمانی مشخص خود را به سطح B2 یا C1 برسانند. در برخی از رشته های خاص ممکن است از دانشجویان خواسته شود که سطح زبان خود را به C2 برسانند.شرایط برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند متفاوت است و آن ها باید قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه، مدرک خواسته شده را ارائه دهند. حداقل نمره آیتلس مورد پذیرش دانشگاه های سطح متوسط آلمان 6 است و در آزمون تافل نیز دانشجویان با نمره 80 توانایی خواهند داشت تا برای دریافت پذیرش درخواست خود را به ثبت برسانند. اخذ پذیرش تحصیلی در آلمانبرای تحصیل در آلمان دانشجویان باید حتما از طرف یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. به همین منظور بهتر است با توجه به شرایط تحصیلی خود به جستجوی بهترین گزینه های ممکن بپردازند و مدارک خود را برای آن ها در تاریخ مشخص شده ارسال کنند. در مقالهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلماraquo; در رابطه با تاریخ های مهم نیز توضیحاتی ارائه کرده ایم که مطالعه آن می تواند برای شما مفید باشد. متقاضیان تحصیل در آلمان باید دوره قبل تحصیل خود را به پایان رسانده باشند و مدارک تحصیلی خود را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهند. اسکن صفحه اصلی گذرنامه و همچنین یک قطعه عکس به همراه ریز نمرات، آخرین مدرک تحصیلی و مدرک معتبر تسلط به زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ضروری است. شرایط مالی تحصیل در آلمانشاید شما نیز بارها در رابطه باlaquo;تحصیل رایگان در آلماraquo; مطالب مختلفی را مطالعه کرده باشید. ما نیز ضمن تاکید بر این نکته اعلام می کنیم که در این بین، شرایط خاصی نیز وجود دارد و برخی از دانشجویان برای تحصیل در آلمان نیاز به پرداخت شهریه خواهند داشت. در صورتی که دانشگاهی که انتخاب کرده اید در منطقه بادن وورتنمبرگ قرار گرفته است، شما باید به عنوان دانشجوی بین المللی شهریه دانشگاه خود را به صورت کامل پرداخت کنید. شهریه در دانشگاه های این منطقه در حدود 150euro; برای هر سال تحصیلی است. مهم ترین شهرها منطقه بادن وورتنمبرگ عبارتند از: اشتوتگارت، کارلزروهه، منهایم، فرایبورگ و هایدلبرگ.علاوه بر این همه دانشجویان بین المللی باید ثابت کنند که سالانه می توانند اعتبار مالی 870euro; را در حساب بانکی خود بلوکه کنند تا دولت آلمان به صورت ماهیانه و به عنوان هزینه زندگی آن را در اختیار دانشجویان قرار دهد. البته شاید بتوان گفت که این مبلغ برا تامینlaquo;هزینه های زندگی در آلماraquo; بخصوص در شهرهای بزرگ این کشور کافی نباشد. دانشجویان علاوه بر این که موظفند در آغاز هر ترم حدود 20euro; به عنوان حق تحصیل (برای هزینه های تغذیه در دانشگاه و حمل و نقل درون شهری) پرداخت کنند، باید انتظار پرداخت 700 تا 90euro; به عنوان هزینه های ماهیانه زندگی خود را داشته باشند. چگونه ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، دریافتlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; از ضروری ترین کارهایی است که باید انجام شود. برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویان باید حتما پذیرش تحصیلی خود را در دست داشته باشند و نسبت به دریافت بیمه درمانی معتبر در کشور آلمان برای مدت سه ماه نیز اقدام کرده باشند. همه دانشجویان باید پس از قطعی شدن اقامتشان در کشور آلمان نسبت به تمدید بیمه درمانی خود اقدام کنند. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور آلمان به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از:✔ ارائه آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه ریز نمرات همان دوره✔ گواهی تمکن مالی معادل 870euro;✔ گواهی تسلط به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز دانشگاه و یا آلمانی حداقل در سطnbsp; A1✔ گواهی تکمیل فرم شرکت در دوره های زبان آلمانی برای افرادی که دارای نقص در پرونده هستند✔ گواهی بیمه درمانی معتبر در آلمان✔ گواهی پذیرش از موسسات علمی معتبر در کشور آلمان✔ گذرنامه معتبر✔ فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی آلمان✔ دو قطعه عکس✔ پرداخت 6euro; هزینه صدور ویزا دریافت اقامت آلمان از طریق تحصیلپس از آنکه ویزای تحصیلی به دست دانشجویان سپرده شود، آن ها مجوز سفر به آلمان را پیدا خواهند کرد. ویزای تحصیلی در کشور آلمان تنها سه ماه اعتبار قانونی دارد و در صورت عدم ثبت نام در دانشگاه باید مجدد برای دریافت آن اقدام شود. پس از آن که دانشجویان ثبت نام خود را قطعی کردند، باید با مراجعه به شهرداری شهر محل اقامت خود و تحویل مدارک مورد نیاز، اقامت خود در کشور آلمان را به صورت قطعی انجام دهند. این مسئله به دانشجویان کمک خواهد کرد تا بتوانند به کمک آن ویزای تحصیلی خود را تا پایان مدت اقامت در آلمان به عنوان دانشجو تمدید کنند و در غیر این صورت باید پس از پایان اعتبار ویزا، راهی کشور خود شوند.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر تجربیات خود در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور می توانند امکان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را برای شما نیز فراهم آورند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص
مهاجرت به آلمان از طریق تخصص، یکی از روش های مهاجرت کاری به کشور آلمان است که افراد زیادی شرایط آن را مورد بررسی قرار می دهند. افرادی که دارای تخصص ویژه هستند، می توانند از طریق تخصص خود راهی کشور آلمان شوند. این افراد می توانند در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به سایرین اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند. افرادی که از طریق تخصص خود، راهی کشور آلمان می شوند انگشت شمار هستند چرا که این تخصص ها به گونه ای است که توسط دولت آلمان تعیین می شوند. افرادی که دارای شاخصه های فنی یا علمی ویژه هستند قادر خواهند بود تا مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را تجربه کنند و طبیعتا از رفاه اجتماعی بیش تری در کشور آلمان برخوردار باشند.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با آگاهی از شرایط ویژه مهاجرت متخصصان به کشور آلمان می تواند در بهترین شرایط ممکن، امکان مهاجرت شما به کشور آلمان را فراهم آورند.کاریابی و جستجوی کار در آلمانهمه افراد باید پیش از اینکه وارد کشور آلمان شوند، شغلی برای خود فراهم آورند. برای اینکه افراد بتوانند شغل آینده خود در کشور آلمان را بدست آورند، دو روش وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. روش اول راهی است که در سراسر جهان رایج است و افراد می توانند با مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در کشور آلمان، شرایط مشاغلی که در آن به نیروی کار نیاز است را مورد بررسی قرار دهند و سرانجام در صورت دریافت پذیرش اولیه به صورت آنلاین در مصاحبه کاری شرکت کنند.در روش دوم که در کشور های بسیار محدودی از جمله آلمان امکان پذیر خواهد بود، فرد می تواند برای دریافت ویزای جستجوی کار در کشور آلمان اقدام کند. به کمک ویزای جستجوی کار، هر فرد می تواند به مدت 6 ماه در کشور آلمان اقامت موقت داشته باشد و در این مدت شغل مورد نظر خود را بیابد و به صورت حضوری در مصاحبه کاری خود شرکت داشته باشد و قرارداد نهایی را به امضا برساند.در حالت اول فرد پس از انجام مصاحبه کاری خود، باید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کند اما در روش دوم فرد قادر خواهد بود که ویزای جستجوی کار خود را بهlaquo;ویزای کار آلماraquo; تبدیل کند. امکان مهاجرت به آلمان از طریق تخصصمتقاضیان خارجی کار در آلمان تنها در صورتی می توانند توانایی کار در کشور آلمان را بدست آورند که کلیه شرایط تعیین شده توسط دولت آلمان را در اختیار داشته باشند. برای اینکه افراد بتوانند به مهاجرت به آلمان از طریق تخصص دست پیدا کنند باید در دسته بندی زیر قرار بگیرند.الف- افرادی که دارای تخصص های ویژه هستند بخصوص در زمینه های زیر:• محققین حرفه ای با توانایی های خاص یا سطح علمی بالا• کارکنان حوزه تدریس که دارای موقعیت علمی برجسته هستند و شخصیت های علمی برجستهب- افرادی که از طریق انتقالات درون سازمانی به ماموریت کاری در کشور آلمان فرستاده می شوند مانند مدیران برجسته و متخصصینج- افرادی که دارای تخصص های ویژه فنی هستند و دارای مدارک اثبات کننده مهارت خود هستندد- افرادی که شخصا یک پیشنهاد کاری خاص دریافت می کنندویزای کاری آلمانهمه افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را دارند نیز باید مانند سایر افرادی که قصد کار در آلمان را دارند، باید برای دریافت ویزای کاری آلمان اقدام نمایند. هزینه دریافت ویزای کاری کشور آلمان در حدود 7euro; است که متقاضیان باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنند. این مبلغ قابلیت استرداد ندارد و در صورت عدم موفقیت در کسب ویزا این مبلغ به شما باز نخواهد گشت.مدت زمان انتظار برای دریافت ویزای کاری در بهترین شرایط 1 ماه به طول خواهد انجامید و با توجه به حجم درخواست های ارسالی به سفارت کشور آلمان ممکن است خیلی بیش از اینها به طول بینجامد. این یک مسئله بسیار مهم برای انجام برنامه ریزی دقیق برایlaquo;مهاجرت به آلماraquo; است.مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای کاری به آن نیاز خواهد بود عبارتند از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری • گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت• گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند مانداجازه اقامت در آلمان از طریق کار و تخصصمهاجرت به آلمان از طریق تخصص تنها به دریافت ویزای کاری ختم نمی شود و پس از آن فرد باید خود را برای سفر به آلمان و دریافت اجازه اقامت آماده کند. ویزای کاری به هر فرد اجازه می دهد که به مدت سه ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشد و در صورتی که در این مدت نتواند اقامت خود در کشور آلمان را قطعی کند، باید آلمان را ترک کند.برای اینکه بتوانید اقامت کشور آلمان از طریق کار را بدست آورید باید به اداره امور مهاجرین در نزدیک ترین فاصله از محل زندگی خود مراجعه کرده و شرایط اقامت خود در کشور آلمان را مطابق با قوانین کشور آلمان فراهم کند. به طور معمول اقامت کاری در کشور آلمان در مرحله اول 2 ساله خواهد بود و افراد پس از 5 سال می توانند اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند.افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را تجربه می کنند اما شرایط متفاوتی پیش رو خواهند داشت و می توانند در یک بازه زمانی کوتاه تر اقامت خود در آلمان را از طریق کار دائمی کنند.برای دریافت اجازه اقامت موقت در کشور آلمان، ارائه مدارک زیر الزامی است:• گذرنامه معتبر• فرم درخواست اقامت• دو قطعه عکس •گواهی عدم سوءپیشینه قضایی که از کشور مبدا صادر شده باشد• گواهی تسلط به زبان آلمانی&bullnbsp; بیمه درمانی• قرارداد کاری رسمی با کارفرما• تاییدیه آدرس محل اقامت از طریق گواهی اقامت در هتل یا قبض مربوط به انرژی واحد مسکونیزمانی که شما برای کار به کشور آلمان مهاجرت می کنید، قادر خواهید بود از امکانات شهروندان آلمان برای خود و خانواده استفاده کنید. دسترسی به دستمزد مناسب، کیفیت بالای زندگی و شرایط کلی کشور آلمان از جمله برترین شرایط زندگی برای مهاجران در دید مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کار
زمانی که صحبت از مهاجرت و اخذ اقامت آلمان در میان باشد، بدون شک مهاجرت به آلمان از طریق کار می تواند به عنوان یکی از اولویت های اصلی شناخته شود.به دلیل فراهم بودن شرایط کار در این کشور، سالیانه جمعیت زیادی برای دریافت ویزای کاری کشور آلمان، به سفارت این کشور مراجعه می کنند. آلمان فرصت های بسیار مناسبی را در اختیار نیروی کار خارجی قرار می دهد و آن ها قادر خواهند بود تا در پست های مدیریتی نیز مشغول به کار شوند. همه متقاضیان کار در آلمان، بجز شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر، باید پس از یافتن شغل مناسب در این کشور، برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند و پس از ورود به این کشور اقامت موقت خود را قطعی کنند.مهاجرت به آلمان از طریق کار، که از جمله روش های مورد تایید ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است، یکی از روش های مناسب برای بدست آوردن اقامت دائم کشور آلمان است.مهاجرت به آلمان از طریق کار برای غیراروپاییاندولت آلمان به خوبی از این مسئله با خبر است که برای حفظ قدرت خود به نیروی متخصص در زمینه های مختلف نیاز خواهد داشت. به همین منظور از تمام مهاجرانی که می توانند قدرت اقتصادی کشور آلمان را افزایش دهند یا دستاورد جدیدی برای این کشور داشته باشند، با آغوش باز پذیرایی می کنند.مهم ترین زمینه های شغلی موجود برای نیروی کار خارجی را می توان در زمینه های IT، مهندسی، سلامت و تحقیقات جستجو کرد. با این وجود همه این افراد باید در دسته بندی های مربوط به واجدین شرایط کار در آلمان قرار بگیرند. در این دسته بندی ها، ایرانیان در دسته غیر اروپایی ها جای می گیرند. این افراد قادر خواهند بود تا برای کار در کشور آلمان مطابق با قوانین این کشور اقدام کنند. آن ها باید پیش از ورود به آلمانlaquo;ویزای کار آلماraquo; را دریافت کنند. دریافت این ویزا بسیار مهم است چرا که غیر اروپاییان بلافاصله پس از ورود به خاک آلمان باید برای دریافت اجازه اقامت خود در این کشور اقدام کنند.افرادی که از طریق ویزاهای اقامت موقت راهی کشور آلمان می شوند به هیچ عنوان توانایی دریافت اجازه اقامت نخواهند داشت و همین مسئله در توجه به نوع ویزای درخواستی در کشور آلمان بسیار مهم است. اجازه اقامت هر فرد در کشور آلمان به طول مدت قرارداد کاری او بستگی دارد و افراد قبل از پایان مدت اعتبار آن، باید نسبت به تمدید اجازه اقامت در کشور آلمان اقدامات لازم را انجام دهند. طول مدت اجازه اقامت اولیه در کشور آلمان معمولا 2 ساله است.روند مهاجرت به آلمان از طریق کارهر فرد برای مهاجرت به آلمان از طریق کار باید مجموعه ای از فعالیت های قانونی را مورد توجه قرار دهد و به کمک آن در این مسیر گام بردارد. مرحله اول، یافتن شغل مناسب در کشور آلمان است که به دو صورت قابل انجام است. شهروندان خارجی این فرصت را خواهند داشت که با استفاده ازlaquo;موسسات معتبر کاریابی در آلماraquo; نسبت به یافتن شغل اقدام کنند.همچنین ویزای جستجوی کار در کشور آلمان نیز به افراد این اجازه را خواهد داد که به مدت 6 ماه در این کشور به صورت حضوری برای یافتن شغل اقدام کنند. پس از آنکه فرد موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شد، باید در یک مصاحبه کاری حضور پیدا کند تا بتواند رضایت کارفرما را به صورت کامل جلب کند. در صورت قطعی شدن قرارداد کاری فرد باید نسبت به دریافت ویزای کاری خود اقدام کند.پس از دریافت ویزا، دارنده شغل می تواند به کشور آلمان سفر کند اما باید توجه داشت که اقامت او در کشور آلمان تنها سه ماه اعتبار دارد و او باید تا قبل از پایان این مدت با مراجعه به اداره مهاجرت در کشور آلمان نسبت به دریافت اقامت خود اقدام کند.ویزای کاری آلماناشاره کردیم که پس از امضای قرارداد کاری با کارفرما، فرد باید نسبت به دریافت ویزای کاری خود در آلمان اقدام کند. مدت اعتبار ویزای کاری معمولا در مرحله نخست دو ساله است اما اگر قرارداد امضا شده مدت زمان کمتری را نشان دهد، ویزای کاری نیز مطابق با آن تنظیم می گردد. باید به این نکته نیز اشاره داشت که ویزای کاری آلمان قابلیت تمدید چندگانه را دارد.مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری آلمان به عنوان یکی از الزامات مهاجرت به آلمان از طریق کار عبارت است از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری • گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت• گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند مانداجازه اقامت در آلمانبرای تکمیل روند مهاجرت به آلمان از طریق کار، فرد باید در اولین فرصت پس از ورود به کشور آلمان، با مراجعه به نزدیک ترین اداره امور مهاجرین، نسبت به دریافت اجازه اقامت خود در کشور آلمان اقدام کند. این اجازه اقامت موقتی بوده و تا پایان دوره ای که ویزای کاری فرد اعتبار دارد، اعتبار خواهد داشت. زمانی که دارنده شغل در کشور آلمان نسبت به تمدید ویزای کاری خود اقدام می کند، باید اجازه اقامت خود را نیز تمدید کند.برای دریافت اجازه اقامت موقت در کشور آلمان، ارائه مدارک زیر الزامی است:• گذرنامه معتبر که دارای اعتبار قانونی باشد• فرم درخواست اقامت• دو قطعه عکس در قطع گذرنامه• گواهی عدم سوءپیشینه قضایی که از کشور مبدا صادر شده باشد• گواهی تسلط به زبان آلمانی• بیمه درمانی• قرارداد کاری رسمی با کارفرما• تاییدیه آدرس محل اقامت از طریق گواهی اقامت در هتل یا قبض مربوط به انرژی واحد مسکونیمهاجرت به آلمان از طریق کار، به نیروی کار خارجی کمک خواهد کرد تا حداقل پس از 5 سال سابقه کار قانونی در کشور آلمان بتواند اجازه اقامت دائم در این کشور را تحت شرایط خاص بدست آورد. در صورتی که فرد بتواند رضایت کارفرمای خود را برای تمدید قرارداد جلب کند، کسب اقامت دائم کشور آلمان کار دشواری نخواهد بود.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می کنند در صورت تمایل به کار در خارج از کشور، حتما کار در آلمان را به عنوان یکی از الویت های خود در نظر داشته باشید و از راهنمایی های ایشان در این زمینه بهرمند شوید.
ادامه مطلب

ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان
برای دریافت ویزای کار آلمان، برخلاف بسیاری از کشورهای جهان متقاضیان نیازی به امضای قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی نخواهند داشت.در کشور آلمان این فرصت وجود دارد که افراد برای یافتن شغل مورد نظر خود برای مدتی در کشور آلمان بمانند تا در صورت یافتن شغل مناسب برای خود بتوانند اقامت موقت در آلمان از طریق کار را برای خود و خانواده بدست آورند. همه افرادی که در کشور آلمان کار می کنند، می توانند پس از گذراندن مدت زمان مشخص، با توجه به شرایط مالی و شغلی خود، اقامت دائم کشور آلمان را نیز بدست آورند. دریافت اقامت دائم کشور آلمان به معنی بهرمندی از تمامی امکانات شهروندان آلمانی بجز حق رای است.از آن جا که دریافت ویزای کار آلمان مقدمه مهاجرت کاری به این کشور است، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تشریح شرایط دریافت آن را وظیفه خود می دانیم.کاریابی در آلماناگر قصد کار در کشور آلمان را دارید اما هنوز موفق به دریافت شغل مناسبی در این کشور نشده اید، چند نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. یافتن شغل در کشور آلمان کار چندان دشواری نیست بخصوص برای افرادی که دارای تخصص های ویژه ای هستند.به کمکlaquo;موسسات کاریابی معتبر در آلماraquo; افراد می توانند از فرصت های شغلی موجود در کشور آلمان با خبر شوند. آنان همچنین این امکان را در اختیار دارند که با بارگذاری رزومه کاری، کارفرمایان را از آمادگی خود برایlaquo;مهاجرت به آلمان از طریق کار» مطلع کنند. کارخانه های بین المللی در کشور آلمان نیز این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهند که از طریق مکاتبه مستقیم ، امکان اشتغال در آن مکان را مورد بررسی قرار دهند.کارفرمایان در کشور آلمان معمولا از کارفرمایان این مدارک را درخواست می کنند: رزومه کاری، کپی مدارک تحصیلی، تاییدیه از کارفرمایان قبلی، و نمونه کار قبلی. بدون انجام مصاحبه کاری، معمولا یافتن شغل مناسب در کشور آلمان تقریبا غیرممکن است. کارفرمایان در بسیاری از موارد این امکان را ایجاد می کنند که با انجام یک مصاحبه کاری به صورت آنلاین، شرایط کار شما در کشور آلمان را فراهم می آورند.ویزای جستجوی کار آلماناین امکان در کشور آلمان وجود دارد که علاقمندان به کار در این کشور برای یافتن شغل، بدون نیاز به نامه کارفرما برای 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتی که در این مدت فرد موفق به یافتن شغل و امضای قرارداد رسمی شود، می تواند به ویزای کار آلمان دست پیدا کنندnbsp;برای اینکه بتوان این ویزا را دریافت کرد، باید فرد حداقل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد معتبر در اختیار داشته باشد و در زمینه رشته تحصیلی خود حداقل 5 سال تجربه کاری داشته باشد. فرد همچنین باید گواهی تمکن مالی برای اقامت در کشور آلمان برای مدت 6 ماه را داشته و بیمه درمانی خود را تضمین کند.مدارک لازم برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان عبارتند از:• گذرنامه معتبر که حداقل 12 ماه پس از بازگشت از آلمان اعتبار داشته باشد• کپی صفحه اول گذرنامه• 3قطعه عکس جدید• نامه ای رسمی که نشان می دهد هدف از سفر چیست، برنامه شما برای یافتن کارفرما چیست و گزینه های بعدی شما برای یافتن شغل در صورت عدم موفقیت چگونه است.• گواهی رسمی مدرک تحصیلی یا هر گونه گواهی که نشان دهنده توانایی فردی است• رزومه کاری• گواهی محل اقامت در کشور آلمان• گواهی تمکن مالی• گواهی های رسمی وضعیت کنونی فرد در کشور خود مانند شناسنامه، گواهی ازدواج و امثال آن• گواهی بیمه درمانیدریافت ویزای کار آلمانویزای کار آلمان یکی از قدرتمندترین انواع ویزای کار در جهان شناخته می شود و افراد اما برای بدست آوردن آن باید تلاش بسیاری از خود نشان دهند. شهروندان اروپایی، کانادا، استرالیا، ژاپن، نیوزیلند، سوئیس و جمهوری کره نیازی به دریافت ویزای کار آلمان نخواهند داشت اما سایرین باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. همه افراد قادر به دریافت ویزای کار آلمان نخواهند بود و تنها افرادی می توانند این ویزا را بدست آورند که دارای تخصص خاصی باشند یا در زمینه کمبود های شغلی در کشور آلمان دارای مهارت باشند.برای کار در کشور آلمان باید به گونه ای برنامه ریزی ها انجام شود که برای دریافت ویزای کاری باید حداقل 1 تا 3 ماه از لحظه درخواست زمان در نظر گرفت.مدارک لازم برای کسب ویزای کاری آلمان عبارتند از:• تکمیل دو فرم درخواست ویزای کاری &bullnbsp;گذر نامه با اعتبار حداقل 3 ماه بعد از خروج شما از کشور آلمان• 2 عکس در قطع پاسپورت مربوط به 6 ماه گذشته• نامه ی تاییدیه از طرف کارفرما• رزومه تحصیلی و کاری• کلیه برگه های تایید شده و مدارک مرتبط با کار• بیمه سفر و درمان• رزرو بلیت پرواز به آلمان• رزرو هتل محل اقامت و یا آدرس محل سکونت&bullnbsp; گواهی عدم سوء پیشینه قضایی• پرداخت وجه مورد نظر سفارت آلمان برای ویزای بلند مدت(7euro;)• یک نامه رسمی که در متقاضی در آن تشریح کرده است چه قصدی از سفر دارد و چه مدت در آلمان خواهند ماند.ورود نیروی کار خارجی به آلمانپس از آنکه فرد به عنوان نیروی کارخارجی و برایlaquo;کار در آلماraquo; راهی این کشور شد، می تواند آزادانه وارد مرزهای آلمان شده و یا از آن کشور خارج شود. با این وجود فرد باید در اولین فرصت به اداره مهاجرین کشور آلمان مراجعه کند تا بتواند اجازه اقامت خود را بدست آورد. فرد باید در این مصاحبه مدارک مورد نیاز نظیر گذرنامه، فرم درخواست اقامت، دو قطعه عکس، گواهی عدم سوءپیشینه قضایی، گواهی تسلط به زبان آلمانی، بیمه درمانی و قرارداد کاری را به اداره مهاجرت تحویل دهد.مدت زمان اجازه اقامت فرد در کشور آلمان با طول مدت قرارداد کاری او برابر است. فرد اجازه خواهد داشت تا اجازه کار خود را به تعداد نامحدود و مورد نیاز تمدید کند. ویزای کاری کشور آلمان در مرحله اول معمولا برای مدت 2 سال صادر می شود و فرد پس از آن باید برای تمدید قرارداد، ویزا و اجازه خود اقدامات لازم را انجام دهد. باید به این نکته توجه داشت که هرگز نباید اجازه داد که مدت اعتبار ویزا به پایان برسد و قبل از وقوع این اتفاق باید نسبت به تمدید آن اقدامات قانونی را انجام داد.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهاجرت کاری به آلمان را یکی از برترین روش های مهاجرت می دانند و در بسیاری از موارد موکلین خود را در این مسیر همراهی می کنند.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان
تحصیل در آلمان از جمله برترین فرصت های آموزشی در جهان است که بسیاری از علاقمندان به مهاجرت تحصیلی شرایط آن را بررسی می کنند.آلمان به عنوان یکی از پیشتازان در عرصه گسترش علم در جهان است و همین مسئله بسیاری را به سمت تحصیل در این کشور ترغیب می کند. دسترسی به برترین مدارس و دانشگاه های جهان در کشور آلمان سبب شده است تا ویزای تحصیلی این کشور به یکی از مهم ترین ویزاهای تحصیلی جهان تبدیل شود. اگر چه بسیاری از کشور ها در رشته های مشخصی دارای برتری هستند اما تحصیل در هنر، پزشکی و مهندسی در آلمان در برترین جایگاه جهانی قرار دارد.هزینه های کم تحصیل، امنیت و رفاه اجتماعی در کشور آلمان از دیگر دلایلی است که تحصیل در آلمان را به یکی از مهم ترین خواسته های مخاطبین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تبدیل کرده است.نظام آموزشی آلمانسیستم آموزشی کشور آلمان با سیستم آموزشی در کشور ایران دارای شباهت های اولیه است. دانش آموزان در سال های اول تحصیل باید به مدت 4 سال در مدارس ابتدایی حاضر شوند و پس از آن وارد دبیرستان خواهند شد. دوره دبیرستان به دو بخش تقسیم می شود که همین مسئله سبب می شود که دانش آموزان از کلاس پنجم تا نهم در یک مدرسه و از دهم تا دوازدهم در مدرسه دیگری به تحصیل بپردازند. در کشور آلمان تحصیل به مدت 12 سال برای جوانان اجباری است و همه کسانی که قصد دارند وارد دانشگاه شوند نیز باید سال دوازدهم را با موفقیت پشت سر بگذارند.در نظام آموزش عالی کشور آلمان نیز از سیستم بولونیا استفاده می شود که در بسیاری از کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد. در کشور آلمان 400 دانشگاه عمومی وجود دارد که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار ناچیز است و 120 دانشگاه خصوصی نیز در این کشور ساخته شده است که هر یک با توجه به شرایط مخصوص خود شهریه های تحصیلی را مشخص می کنند.ویزای تحصیلی در آلماندر کشور آلمان دو نمونه ویزای تحصیلی وجود دارد که متقاضیان می توانند برای دریافت آن اقدام کنند. ویزای نوع اول ویزای تحصیلی برای افرادی است که پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های کشور آلمان دریافت نکرده اند اما می خواهند روند تحصیل در آلمان را برای خود ساده کنند. اعتبار این ویزا 3 ماه است و ممکن است تحت شرایط خاص تا 6 ماه دیگر تمدید شود. نوع دوم ویزا، ویزای تحصیلی برای افرادی است که موفق بهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلماraquo; شده اند. این ویزا نیز در مرحله اول تنها سه ماه اعتبار دارد اما تا پایان دوره تحصیل در این کشور قابلیت تمدید خواهد داشت.دریافت وقت سفارت در کشور آلمان کمی زمان بر است اما می توان انتظار داشت که ویزای شما در یک بازه زمانی 20 تا 25 روزه صادر شود اما یک مسئله مهم تر مدارکی است که برای دریافتlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; به آن نیاز خواهید داشت. اخیرا این زمان، به طور غیر قابل باوری، افزایش یافته است.مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمانبرای اینکه بتوانید ویزای خود را از سفارت کشور آلمان دریافت کنید باید مدارک زیر را به صورت کامل در اختیار آن ها قرار دهید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما عبارتند از:&bullnbsp; ارائه آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه ریز نمرات همان دوره&bullnbsp; گواهی تمکن مالی معادل 870euro;&bullnbsp; گواهی تسلط به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز دانشگاه و یا آلمانی حداقل در سطnbsp; A1&bullnbsp; گواهی تکمیل فرم شرکت در دوره های زبان آلمانی برای افرادی که دارای نقص در پرونده هستند&bullnbsp; گواهی بیمه درمانی معتبر در آلمان&bullnbsp; گواهی پذیرش از موسسات علمی معتبر در کشور آلمان&bullnbsp; گذرنامه معتبر&bullnbsp; فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی آلمان&bullnbsp; دو قطعه عکس&bullnbsp; پرداخت 6euro; هزینه صدور ویزاهزینه تحصیل در آلمانیکی از مهم ترین دغدغه های ذهنی برای افرادی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند،laquo;هزینه های تحصیل و زندگی در آلماraquo; است. باید به این نکته اشاره کنیم که آلمان به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای تحصیل از نظر هزینه ها شناخته می شود چرا که بر اساس قوانین اعمال شده از سال 2014 در بسیاری از استان های این کشور دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه در دانشگاه های دولتی آلمان نخواهند داشت. تنها هزینه ای که در هر ترم از دانشجویان دریافت می شود یک هزینه 60 تا 20euro; است که برای تغذیه و امور اداری از همه دانشجویان دریافت می شود. شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان اما سالیانه از 2000euro; تجاوز می کند.علاوه بر هزینه های مربوط به امور دانشگاهی، هزینه های زندگی در کشور آلمان نیز باید توسط دانشجویان پرداخت شود. همین مسئله بسیاری از دانشجویان را بر آن می دارد که با توجه به شرایط تحصیلی خود بتوانند از دانشگاه اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دریافت کنند. از سوی دیگر استفاده از کمک هزینه های تحصیلی مانند بورسیه های تحصیلی در آلمان، می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان در این کشور را تامین کند.به طور کلی می توان گفت که با پرداخت 800 تا 90euro; در طول ماه، دانشجویان می توانند یک زندگی دانشجویی در سطح عالی داشته باشند اما این نکته قابل کتمان نیست که راه های زیادی برای کاهش هزینه های ماهیانه زندگی در آلمان برای دانشجویان وجود دارد که از جمله آن ها می توان به زندگی در خوابگاه های دانشجویی اشاره کرد.زبان تحصیل در آلمانهمnbsp; دانشجویانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند باید به حداقل سطح زبان آلمانی مسلط باشند. این افراد حتما باید پس از ورود به کشور آلمان در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنند و به سطح مورد نظر دانشگاه برسند. در بسیاری از دانشگاه های کشور آلمان، حداقل سطح زبان مورد نیاز C1 است. در صورتی که بتوانید در کشور محل اقامت خود به این سطح برسید، قادر خواهید بود تا از روز نخست در کلاس های درس حاضر شوید.امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در کشور آلمان برای افراد فراهم آمده است و شرکت در آزمون های آیلتس و تافل و کسب نمره های 6 و 80 به عنوان حداقل نمره مورد پذیرش در دانشگاه های کشور آلمان در نظر گرفته شده است. با این وجود باید توجه داشت که رشته های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می شود و در برخی از رشته های نظیر پزشکی این محدودیت ها به مراتب بیش تر است.بر اساس تجربیات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید، علاوه بر اینکه سطح زندگی شما در دوره تحصیل در شرایط بهتری قرار می گیرد، شما قادر خواهید بود تا پس از پایان دوره تحصیل خود در کشور آلمان، از شانس بیشتری برای یافتن شغل برخوردار شوید.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان
اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان اولین قدم مهاجرت تحصیلی به آلمان برای علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های این کشور است.زمانی که فردی قصد دارد تا به عنوان یک دانشجو بین المللی راهی کشور آلمان شود، ابتدا باید از طریق مکاتبه مستقیم با دانشگاه، پذیرش تحصیلی خود را بدست آورد. افراد در ابتدای امر باید مدارک تحصیلی خود را آماده کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهند. مسئولین دانشگاه تمامی مدارک را مورد بررسی قرار خواهند داد و در صورتی که این مدارک نسبت به سایر مدارک دریافتی در اولویت قرار گیرند، یک نامه مبنی بر اجازه تحصیل در کشور آلمان برای متقاضی ارسال می گردد.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اعلام می دارد افرادی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان نشوند، سفارت این کشور درخواست آنان برای دریافت ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار نخواهد داد و در نتیجه مهاجرت به کشور آلمان از طریق تحصیل غیر ممکن خواهد بود.اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانبرای اینکه بتوان به عنوان یک دانشجو وارد کشور آلمان شد، اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان یا Hochschulzugangsberechtigung اولین قدم پیش رو خواهد بود. مدرک تحصیلی پایان دوره دبیرستان یا یک مدرک تحصیلی دانشگاهی مقدمه ورود به دانشگاه های آلمان است. در صورتی که نمرات دوره قبلی فرد دارای ضعف باشد، باید در دوره های تکمیلی یا Studienkolleg شرکت کند تا توانایی نام نویسی در یکی از دانشگاه های آلمان را بدست آورد.برای حصول اطمینان از اعتبار مدرک تحصیلی، متقاضیان باید به موسسات معتبری که در این زمینه ایجاد شده است مراجعه کنند. در این موسسات یک سیستم مشخص طراحی شده است تا مخاطبین امکان ادامه تحصیل خود در آلمان را بررسی کنند. در این سایت افراد متوجه خواهند شد که مدرک تحصیلی آن ها دارای اعتبار است یا خیر؛ همچنین ممکن است اعلام شود که فرد باید برای مدتی مشخص در کشور خود در رشته مورد نظر به تحصیل بپردازد تا بتواند برای ورود به کشور آلمان آماده شود. پس از انجام بررسی های اولیه فرد می تواند به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و شرایط ویژه دانشگاه را مورد بررسی قرار دهد. به طور معمول هر دانشگاه با توجه به جایگاه علمی خود مدارک مشخصی را از دانشجویان درخواست می کند. همه مدارک مورد نیاز دانشگاه باید به زبان آلمانی ترجمه شود ولی در صورتی که رشته تحصیلی به زبان انگلیسی باشد، امکان ترجمه مدارک به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.پس از بارگذاری مدارک در سامانه دانشجویان بین المللی دانشگاه، در بازه زمانی مشخص شده، باید منتظر ماند تا کلیه مدارک دریافتی توسط مسئولین دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که مدارک ارسالی مورد تایید دانشگاه باشد، اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان حاصل شده و زمان دریافت ویزای تحصیلی آلمان فرا رسیده است.شرایط مالی تحصیل در آلمانیکی از مواردی که برای تحصیل در آلمان و پیش از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید مورد توجه قرار گیرد، شرایط مالی علاقمندان به تحصیل در این کشور است. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از سوی یکی از دانشگاه های کشور آلمان، به گواهی تمکن مالی نیز نیاز خواهد بود که معادل 870euro; برای یک سال است.برای اینکه بتوان چنین امکانی را به اثبات رساند راه های متفاوتی وجود دارد که از جمله مهم ترین این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbsp; والدین فرد می توانند گواهی درآمد و سپرده خود را ارائه دهند.&bullnbsp; یک نفر ساکن کشور آلمان می تواند گواهی حمایت مالی از فرد دانشجو را در اداره مهاجرت آلمان به امضا رساند.&bullnbsp; می توان یک حساب بانکی در کشور آلمان افتتاح کرد و مقدار مشخصی را در این حساب بلوکه کرد که به صورت ماهیانه مبلغ مشخصی از آن قابل برداشت است.&bullnbsp; ارائه ضمانت نامه بانکی&bullnbsp; ارائه گواهی مربوط به دریافتlaquo;بورسیه تحصیلی کشور آلماraquo; از یکی از موسسات معتبر و شناخته شدهبرای اطمینان از وضعیت مالی خود باید اطمینان حاصل کنید که کدام روش، مورد پذیرش سفارت کشور محل اقامت شما قرار خواهد گرفت اما می توان اشاره داشت که رایج ترین روش، بلوکه کردن سرمایه در یکی از بانک های کشور آلمان است.توجه داشته باشید که محاسبه سرمایه افراد در بانک های ایران بر اساس قیمت ارز دولتی محاسبه می شود و قیمت ارز در بازار آزاد دارای اهمیت نیست و ملاک، نرخ ارز دولتی است.مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانبرای دریافت پذیرش از دانشگاه اشاره داشتیم که باید مراحل مشخصی طی شود اما مدارک اولیه مورد نیاز نیز دارای اهمیت بسیار فراوانی است. از جمله مهم ترین مدارکی که همه متقاضیانlaquo;تحصیل در آلماraquo; به آن نیاز خواهند داشت عبارتند از:&bullnbsp; گواهی امکان ادامه تحصیل در کشور آلمان&bullnbsp; گواهی پایان تحصیل آخرین مقطع تحصیلی و ریز نمرات بعلاوه بررسی اجمالی آن&bullnbsp; یک قطعه عکس&bullnbsp; اسکن صفحه نخست گذرنامه که دارای اطلاعات شخصی فرد است&bullnbsp; گواهی تسلط به زبان خارجهچه زمانی برای ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آلمان مناسب است؟از جمله مهم ترین مسائلی که باید مورد توجه شما قرار گیرد، تاریخ های مهم مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان است. در صورتی که نتوان مدارک را در بازه زمانی مشخص شده ارائه کرد ممکن است فرد یک سال تحصیلی از برنامه های خود عقب بماند. مهم ترین تاریخ های دریافت پذیرش در کشور آلمان عبارتند از:&bullnbsp; آخرین مهلت ثبت درخواست: معمولا از هفته آخر ماه می تا 15 جولای&bullnbsp; نامه دریافت پذیرش: آگوست یا سپتامبر&bullnbsp; نامه رد درخواست: سپتامبر یا اکتبربرای شروع تحصیل در ترم دوم هر سال تاریخ های مهم به شرح زیر است:&bullnbsp; آخرین مهلت ثبت درخواست: معمولا از هفته آخر ماه دسامبر تا 15 ژانویه&bullnbsp; نامه دریافت پذیرش: فوریه یا مارچ&bullnbsp; نامه رد درخواست: مارچ یا آپریلمدرک زبان مورد نیاز تحصیل در آلمانبرای تحصیل در کشور آلمان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، آلمانی یا ترکیبی از آن ها وجود دارد. دانشجویانی که قصد دارند در رشته های انگلیسی زبان در کشور آلمان تحصیل کنند می توانند با مدرک معتبر آیلتس یا تافل، تسلط خود به زبان انگلیسی را به اثبات رسانند. حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه های کشور آلمان در آزمون آیتلس 6 و 80 در تافل است.برای تحصیل در رشته های آلمانی زبان نیز دانشجویان باید حتما مدرک C1 زبان آلمانی را در اختیار داشته باشند. در بسیار از رشته های تحصیلی در کشور آلمان امروزه مدرک C2 مورد پذیرش قرار می گیرد. برخی از دانشگاه های کشور آلمان، دانشجویان با سطح آگاهی زبان آلمانی A1 را نیز مورد پذیرش قرار می دهند اما این دانشجویان باید ابتدا در دوره های زبان آلمانی شرکت کرده و به سطح مورد نظر برسند تا مجوز حضور در دانشگاه را بدست آورند.مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند با توجه به شرایط فعلی شما مسیری را طراحی کنند که اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما امکان پذیر شود.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان
شاید بتوان گفت که کیفیت تحصیل و همچنین امکان تحصیل رایگان در آلمان سبب شده است تا این کشور به سومین مقصد مهم مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.آلمان یکی از مهم ترین کشور های جهان در زمینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی است و با اعمال سیاست های جدید موفق شده است کشورهای بریتانیا و هلند را در زمینه جذب دانشجویان نخبه پشت سر بگذارد. زمانی که تحصیل رایگان در آلمان از سال 2014 برای دانشجویان بین المللی به یک فرصت جدید تحصیلی تبدیل شد، بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، آلمان را بهترین گزینه ممکن برای خود در نظر گرفته و راهی این کشور شدند.کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز با توجه به شرایط تحصیل در این کشور، شرایط تحصیل بسیاری از مخاطبین خود در کشور آلمان را فراهم می آورند.واجدین شرایط تحصیل رایگان در آلمانشاید برای همه این سوال پیش بیاید که چه کسانی می توانند در کشور آلمان به صورت رایگان تحصیل کنند؟ جواب این سوال را می توان در یک کلمه ارائه کرد؛ همه! همه افرادی که از کشور آلمان، اتحادیه اروپا یا سراسر جهان که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند می توانند به صورت رایگان در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. تنها تفاوتی که در این میان برای افراد غیر اروپایی وجود دارد آن است که آن ها بایدlaquo;ویزای تحصیلی آلماraquo; را بدست آورند و پس از آن نسبت به دریافت اجازه اقامت خود اقدام کنند.باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان تنها می توانند در دانشگاه های دولتی یا عمومی، تحصیل رایگان در آلمان را تجربه کنند. دانشگاه های غیر دولتی کشور آلمان تمام هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور را از دانشجویان دریافت می کنند. این هزینه ها معمولا در آغاز هر سال تحصیلی از دانشجویان دریافت می شود و قابلیت استرداد ندارد.قوانین ویژه تحصیل رایگان در آلمانبه طور کلی، چنانچه گفته شد، همه می توانند به تحصیل رایگان در آلمان دسترسی داشته باشند اما در این میان نیز استثنائاتی وجود دارد که باید حتما به آن توجه داشت. چنانچه اشاره داشتیم، تحصیل تنها در دانشگاه های دولتی در کشور آلمان به صورت رایگان ممکن می شود و به همین دلیل است که دانشگاه های خصوصی در آلمان در تلاش هستند تا شرایطی را ایجاد کنند که امکان رقابت با دانشگاه های عمومی را داشته باشند. آن ها با در نظر گرفتن شرایط ویژه نظیر کمک هزینه های تحصیلی یا بورسیه های تحصیلی، شرایطlaquo;تحصیل در آلماraquo; را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.در کشور آلمان، دو نمونه مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد که آن را می توان به دوره های پیوسته و ناپیوسته تقسیم بندی کرد. در دوره های پیوسته، افراد پس از دریافت مدرک دوره کارشناسی می توانند وارد مقطع بعد تحصیلی شوند اما شرایط برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته کمی متقاوت است. در برخی از رشته ها مانند MBA دانشجویان باید حتما دارای تجربه کاری مناسبی باشند تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت کنند. دانشجویان این رشته ها باید شهریه دانشگاهی خود را به طور کامل پرداخت کنند.قوانین ایالتی در کشور آلمان از سال 2017 دچار تغییر شده است و دانشگاه های منطقه بادن وورتنمبرگ از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کنند. این شهریه ها معمولا کم است و ممکن است در حدود 150euro; در طول یک سال تحصیلی باشد. مهم ترین شهرهای این منطقه عبارتند از: اشتوتگارت، کارلزروهه، منهایم، فرایبورگ، هایدلبرگ.هزینه های زندگی در آلمانمتاسفانه زمانی که اعلام می شود امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد، بسیاری از افراد بر این باور هستند که بدون نیاز به هیچ گونه سرمایه ای می توانند در این کشور اقامت داشته باشند اما شرایط چنین نیست. همه افرادی که قصد تحصیل در آلمان را دارند باید قبل ازlaquo;مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل» شرایط مالی خود را به خوبی بررسی کنند. متقاضیان تحصیل در آلمان باید حداقلeuro;8700 در حساب بانکی خود سرمایه اولیه داشته باشند. این سرمایه در یک حساب بانکی در کشور آلمان بلوکه خواهد شد و ماهیانه در حدود 72euro; از آن در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.باید به این نکته نیز اشاره کنیم که دانشجویان در آغاز هر ترم تحصیلی باید هزینه ای در حدود 60 تا 20euro; را به عنوان حق ثبت نام پرداخت کنند. این هزینه سبب می شود که دانشجویان بتوانند از برخی از امکانات نظیر وعده های غذایی در دانشگاه و همچنین بلیت های حمل و نقل عمومی رایگان بهرمند شوند.آلمان یکی از کشورهای ارزان قیمت غرب اروپا برای دانشجویان به شمار می رود می توان گفت که هزینه های زندگی ماهیانه افراد در این کشور در حدود 80euro; خواهد بود اما زندگی در شهرهای بزرگ تری مانند مونیخ، هامبورگ یا فرانکفورت می تواند هزینه های بیش تری را در بر داشته باشد. اقامت در خوابگاه های دانشجویی، کار در کشور آلمان به عنوان دانشجو به صورت نیمه وقت و استفاده از بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور به دانشجویان کمک می کند که بخشی ازlaquo;هزینه های زندگی در آلماraquo; را کاهش یا تامین کنند.اقامت پس از تحصیل در آلمانبسیاری از دانشجویانی که برای ادامه تحصیل خود به کشور دیگری مراجعه می کنند یکی دغدغه بزرگ را همواره به همراه خود خواهند داشت که پس از پایان تحصیل چه اتفاقی برای آنان رخ خواهد داد؟ در صورتی که فردی تحصیل در آلمان را برای ادامه زندگی خود انتخاب کند، قادر خواهد بود پس از پایان دوره تحصیل خود، در کشور آلمان بماند. او توانایی آن را خوهد داشت تا بر اساس قوانین آلمان ویزای تحصیلی خود را 18 ماه پس از پایان تحصیل تمدید کند.در این دوره فرد فرصت خواهد داشت که یک شغل مناسب برای خود پیدا کند. با توجه به شرایط کاری در آلمان و نرخ کم بیکاری در این کشور، می توان انتظار داشت که این زمان یک زمان بسیار مناسب برای یافتن یک شغل مناسب در کشور آلمان خواهد بود. افراد به کمک ویزای کاری آلمان می توانند به راحتی در کشور آلمان اقامت خود را بدست آورده و پس از مدت مشخصی اقامت خود در کشور آلمان را دائمی کنند.مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرتی خود از آمادگی کامل برخوردارند تا شرایط مهاجرت تحصیلی شما به کشور آلمان را فراهم آورند.
ادامه مطلب

بلو کارت آلمان چیست؟

بلو کارت آلمان چیست؟
این روزها سوالی که برای اکثر هموطنان مایل به کار در اروپا پیش می آید، این سوال اساسی است که بلوکارت آلمان چیست؟ بلوکارت آلمان بهترین و سریعترین مسیر برای اخذ اقامت اروپایی و کار در آلمان برای مهندسان و پزشکان می باشد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم تا در این مقاله ضمن معرفی بلوکارت یا کارت آبی آلمان، درباره شرایط کلی اخذ بلوکارت آلمان نیز توضیحات جامع و کاملی به هموطنان عزیز ارائه دهیم. پارلمان اتحادیه اروپا از سال 2009 قانونی را وضع کرد که به موجب آن به شهروندان کشورهای خارجی دارای مهارت حرفه ای بالا این اجازه داده می شود که ویزای اقامت کار خود را در کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) به آسانی بیشتر اخذ نمایند. قانون جدید جذب و استخدام متخصصان خارجی به تاسی از گرین کارت آمریکا با عنوان بلو کارت اتحادیه اروپایی (EU Blue Card) شناخته می شود.اما در آگوست 2012، دولت آلمان نیز قانونی را به تصویب رساتد تا این دستورالعمل اروپایی را عملی سازد. ویژگی اصلی قانون جدید معرفی نوع جدید اقامت کشور آلمان معمولا مورد اشاره به عنوان بلوکارت آلمان (EU Blue Card for Germany) می باشد. قانون مذکور برای جذب هر چه بیشتر شهروندان خارجی متخصص به منظور تکمیل تعداد روبه رشد مشاغلی است که مستلزم کارگران مهارت بالا هستند. قانون جدید همچنین محدودیت های پیش روی دانشجویان خارجی که مایل به اقامت و کار در آلمان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی شان می باشند را تسهیل می کند.شرایط کار در آلمان 2019آلمان دارای شرایط کار جذابی برای اکثر خارجیان است. بهره گیری از مزایای کار و تامین اجتماعی اجباری و بالاترین درآمدها در جهان گوشه ای از مزایای کار در آلمان است. میانگین نرخ بیکاری آلمان در سال2019nbsp;در حدود 3.2% می باشد که پایین تر از متوسط نرخ بیکاری 6.5% در کل اتحادیه اروپایی (EU) می باشد. آلمانی ها در هفته 35 ساعت کار کرده و به طور میانگین ماهیانه حدود 4,65euro; دریافت می کنند که بالاتر از هر کشوری در اروپا است.اما خبر خوش بازار کار آلمان برای فارغ التحصیلان و متقاضیان تحصیل در آلمان نیز این است که سیستم آموزشی آلمان در سطح برتری قرار دارد و زمینه برای استخدام فارغ التحصیلان کاملا مهیا است. در حقیقت، بیکاری فارغ التحصیلان در آلمان تنها 2.3% می باشد که پایین ترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در اروپا است. قابل توجه دانشجویان علاقه مند اینکه بالاترین درآمدهای پرداختی در آلمان 2019 متعلق به مشاغل دارای مدارک تحصیلی زیر می باشد:مشاغل میانگین درآمد سالانه به یورو euro;) پزشکی و دندانپزشکی 80,000.00 حقوق 75,000.00 مهندسی صنعتی 70,000.00 مهندسی 70,000.00 ریاضیات و علوم کامپیوتر 68,000.00 علوم طبیعی 66,000.00 بازرگانی و اقتصاد 65,000.00 معماری 55,000.00 روانشناسی 54,000.00 علوم زمین 53,000.00 علوم سیاسی و اجتماعی 53,000.00 آموزش 50,000.00 بر این اساس، متخصصان و فارغ التحصیلان خارجی با توجه به شرایط خود می توانند جهت کار در آلمان متقاضی یکی از انواع ویزای کار آلمان در سال 2019 به شرح زیر باشند::• ویزای جستجوی کار یا Job Seeker • ویزای کارگران ماهر یا highly-qualified worker • بلو کارت آلمان یا Blaue Krteشرایط اخذ بلوکارت آلمان چیست؟بلوکارت آلمان یا به آلمانی Blaue Krte ، مخصوص کارگران غیر اروپایی دارای مهارت بالا است که مایل به کار در کشور آلمان را هستند. مهارت بالا به معنای داشتن مدرک دانشگاهی و نیز سابقه کار تخصصی می باشد و از شرایط اخذ بلوکارت آلمان در سال 2019، علاوه بر ارایه مدرک آکادمیک می توان به داشتن قرار دادکاری با حداقل دستمزد سالیانه در حدودeuro;53,600nbsp;یورو اشاره کرد. به عبارت دیگر، کارگران مهارت بالای دارای پیشنهاد کاری و دستمزد حداقل دو سوم سقف درآمدی فرد شاغل آلمانی (Beitragsbemessungsgrenze der deutschen Rentenversicherung) صلاحیت درخواست بلوکارت آلمان را دارند. بر اساس قوانین آلمان، شرط دستمزد سالانه مشاغل خاصی که دچار کمبود نیروی کار ماهر هستند می تواند تا 41,808euro; باشد. کلیه مشاغل مهندسی، کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)، ریاضیدانها، پزشکان و پرستاران جزو این مشاغل خاص می باشند. اما مدارک لازم برای اخذ بلوکارت آلمان عبارت است از:کپی فرم درخواست ویزای اقامت موقت آلمان 4 قطعه عکس پاسپورتی 2 فوتوکپی از پاسپورت بین المللی معتبر تاییدیه ارزیابی بازار کار قرارداد کاری با کارفرمای آلمان با حداقل دستمزد سالیانه در حدودeuro;53,600 یورو مدارک دانشگاهی یا فنی و حرفه ای بیمه سلامت معتبر مدرک اثبات تمکن مالی کافی مدرک زبان آلمانی در سطح B1 (در صورت امکان) رسید پرداخت هزینه درخواست شرایط اخذ بلوکارت آلمان برای دانشجویان خارجیهمانطوری که مطلع هستید، شرایط تحصیل و کار در آلمان برای دانشجویان خارجی در مقایسه با دیگر کشورهای خارجی فوق العاده مطلوب است. هم اکنون، دانشجویان خارجی در دانشگاه های آلمان مجاز به کار تا حداکثر 120 روز کامل یا 240 نصف روز از سال می باشند. این در حالی است که در سالهای قبل، دانشجویان ملزم به کار تا 90 روز کامل یا 180 نصف روز بودند. همچنین از مزایای دیگر تحصیل در آلمان می توان به مجوز اقامت و جستجوی کار 18 ماهه دانشجویان خارجی در آلمان اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشجویان مدارس فنی و حرفه ای نیز مجاز به جستجوی کار 12 ماهه در آلمان هستند. هر دو گروه از فارغ التحصیلان مجاز به کار بدون محدودیت در طی این دوره ها می باشند.اما گزینه دیگری نیز برای دانشجویان خارجی با قانون بلوکارت آلمان وجود دارد. فارغ التحصیلان از دانشگاه های آلمان نیز با داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آلمانی می توانند متقاضی بلوکارت آلمان باشند. اما برای کسب صلاحیت های لازم می بایستی که شرایطی را داشته باشند. ارایه قرارداد کاری، داشتن مدرک دانشگاهی و نیز برخورداری از تمکن مالی کافی از جمله شرایط اخذ بلوکارت آلمان برای فارغ التحصیلان از دانشگاههای آلمان می باشد.مزایای اخذ بلوکارت آلمان چیست؟بلوکارت آلمان علاوه بر تسهیل در اخذ اقامت اروپا برای شهروندان خارجی مهارت بالا همچنین، دارای مزایا و امتیازات دیگری برای دارنده این کارت می باشد. در ابتداء لازم به ذکر است که بلوکارت آلمان بطور اولیه ای برای مدت چهار سال معتبر است ( اما اگر قرارداد کار کوتاهتر از چهار سال باشد، دوره اعتبار بلوکارت نیز ممکن است کمتر از چهار سال باشد). اما از امتیازات ویژه بلوکارت آلمان می توان به امکان درخواست ویزای اقامت نامحدود (Aufenthaltstitle) پس از 3 سال اقامت و کار در آلمان اشاره نمود.اما در صورتی که شما به عنوان دارنده بلوکارت آلمان دارای دانش کافی از زبان آلمانی (Level B1) باشید، شما می توانید پس از 2 سال ویزای اقامت نامحدود آلمان را اخذ نمایید. مزیت دیگر بلوکارت آلمان برای دارنده آن این است که اعضای خانواده متقاضی نیز مجاز به حق کار نامحدود درکشور آلمان می باشند. همسران ملزم به دانستن زبان آلمانی جهت پیوستن به دارندگان بلوکارت در این کشور نیستند. از مزایای دیگر برخورداری از بلوکارت آلمان می توان به آزادی مسافرت به کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) اشاره کرد. اما ممکن است بسته به قوانین هر کشوری و نیز تفسیر از قانون اتحادیه اروپایی (EU) محدودیت هایی هم در میان باشد. مثلا، دارندگان بلوکارت آلمان قبل از مسافرت به هر کشوری، بایستی 18 ماه در آلمان اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ بلوکارت آلمان و مشاوره تخصصی با کارشناسان مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
سالیانه هزاران دانشجوی بین المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان راهی این کشور می شوند چرا که از قدرت آموزش پزشکی آلمان آگاهی کامل دارند.تصمیم برای شرکت در رشته های پزشکی در کشور آلمان می تواند یک نقطه عطف در زندگی افراد باشد چرا که بیشتر دانش آموختگان کشور آلمان در رشته های پزشکی سرانجام موفق به یافتن شغلی مناسب در این کشور خواهند شد.قبل از این که برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی در کشور آلمان اقدامی انجام شود، بهتر است ما را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراهی کنید تا اطلاعات تکمیلی را در رابطه با تحصیل پزشکی در آلمان را در اختیار شما قرار دهیم.یافتن دانشگاه پزشکی در آلماندر کشور آلمان هیچ دانشگاه پزشکی مجزایی وجود ندارد اما 38 دانشگاه این کشور به ارائه رشته های مختلف پزشکی در این کشور می پردازند. هر فرد می تواند برای یافتن یک رشته متناسب با شرایط خود در کشور آلمان، به صورت آنلاین در اینترنت به جستجو بپردازد. این کار باید با دقت کامل انجام شود و علاقمندان به تحصیل پزشکی در آلمان باید دانشگاه خود را با توجه به رزومه تحصیلی خود انتخاب کنند. در برخی از دانشگاه های کشور آلمان برای دریافت پذیرش از دانشجویان هزینه ای دریافت می شود که هرگز قابل استرداد نیست. به همین منظور بهتر است قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان، شرایط تحصیلی مخاطبین با شرایط علمی دانشگاه های آلمان تطبیق داده شود.برترین دانشگاه های پزشکی در آلماندر بخش قبل در رابطه با تطبیق شرایط تحصیلی و دانشگاه مورد نظر صحبت کردیم و در این بخش اطلاعات در همین رابطه در اختیار شما قرار خواهیم داد. دانشگاه ها پزشکی برتر در کشور آلمان در جدول زیر ارائه شده است:نام دانشگاه QS Usnews دانشگاه هومبولت برلین 33 78 دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ 40 35 دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ 42 50 دانشگاه تکنیکال مونیخ 51-100 105 دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن 101-150 140 دانشگاه هانوفر 101-150 121 دانشگاه فرانکفورت 101-150 130 دانشگاه فرایبورگ 101-150 142 دانشگاه هامبورگ 101-150 100 دانشگاه گوتینگن 151-200 225 این امکان وجود دارد که با مراجعه به این سامانه ها از وضعیت کلی دانشگاه های پزشکی در کشور آلمان آگاهی بیشتری بدست آورید.اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی آلمانبعد از یافتن دانشگاه پزشکی مورد نظر، علاقمندان باید از شرایط اخذ پذیرش نیز آگاهی پیدا کنند. دانشگاه های آلمان از یک رویه مشخص پیروی نمی کنند و این امکان وجود دارد که هر دانشگاه مدارک خاصی را برای تحصیل پزشکی در آلمان از متقاضیان طلب کند. اما برخی از امور در همه دانشگاه های این کشور از شرایط یکسانی برخوردار است که باید توسط مخاطبین انجام پذیرد.تمام دانشجویان بین المللی باید پیش از هرگونه اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان، ارزش مدرک تحصیلی خود در کشور آلمان را مورد بررسی قرار دهند. موسساتی در کشور آلمان وجود دارد که می توانند به خوبی اعتبار مدرک تحصیلی را مورد سنجش قرار دهند. در صورتی که مدرک شما مورد تایید قرار نگیرد، شما باید در دوره های آمادگی شرکت کنید.به این نکته نیز باید توجه داشت که تحصیل در کشور آلمان بخصوص در رشته های پزشکی به شدت رقابتی است و افراد باید رزومه تحصیلی بسیار قدرتمندی در اختیار داشته باشند. افرادی که قصد دارند از مقطع کارشناسی وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند، نیاز به نمره سطح عالی در درس های شیمی و زیست شناسی خواهند داشت. همچنین برای تحصیل پزشکی در آلمان دانشجویان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند چراکه به ندرت می توان دوره آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در کشور آلمان یافت. سطح زبان مورد نیاز را می توان در سایت دانشگاه دید اما حداقل سطح زبان آلمانی B2 است اما دانشجویان باید حتما در دوره های آموزش زبان نیز شرکت کنند.برخی از دانشگاه های کشور آلمان برای پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی، یک آزمون ورودی را نیز طراحی می کنند تا از سطح اطلاعات آنان اطمینان حال کنند. مطالعه مقالهlaquo;اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان» اطلاعات بیش تری در اختیار شما قرار خواهد داد.هزینه تحصیل پزشکی در آلمانپس از آنکه از سال 2014 تغییراتی در قوانین آموزشی کشور آلمان بوجود آمد، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این کشور نیز تقریبا رایگان شده است اما هنوز رشته های پزشکی به صورت رایگان ارائه نمی شود. هزینه های دانشگاه به ملیت دانشجویان و همچنین نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) بستگی دارد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی برای اروپاییان نهایتا 30euro; است.دانشجویان بین المللی باید سالیانه در حدود 1500 تا 350euro; را بعنوان شهریه سالیانه خود در دانشگاه های دولتی کشور آلمان پرداخت کنند. برخی از استان های کشور آلمان نیز هنور از این قوانین پیروی نمی کنند و شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی همچنان مطابق سالیان دور بسیار بیش تر از اروپاییان است.مدت زمان تحصیل پزشکی در آلماندانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان را دارند باید حداقل 6 سال و 3 ماه در این کشور به تحصیل بپردازند. دوره تحصیل پزشکی در کشور آلمان به مراحل مختلفی تقسیم می شود:دوره اول، دوره پیش بالینی: دو سال اول تحصیل پزشکی در کشور آلمان به طور کامل در محیط دانشگاه برگزار می شود و دانشجویان دروس پایه را می آموزند و اطلاعات جزئی در رابطه با علوم پزشکی و بیماری ها در اختیار آن ها قرار می گیرد. در پایان این دوره یک آزمون شفاهی و کتبی برگزار می شود که مربوط به دانش افراد در رابطه با آناتومی بدن، فیزیولوژی و بیوشیمی است.دوره دوم، علوم بالینی: در این دوره که سه سال به طول می انجامد، دانشجویان با اطلاعات بیش تر و تخصصی تری در رابطه با علوم بالینی روبرو خواهند بود. در طول این مدت کنفرانس ها، جلسات آزمایشگاهی و دوره های تمرینی فراوانی برگزار می شود تا دانشجویان برای کار در محیط بیمارستان آماده شوند. در این دوره دانشجویان پزشکی در دوره های کارآموزی نیز شرکت می کنند. در پایان این دوره نیز یک آزمون کتبی برای سنجش اطلاعات علمی دانشجویان برگزار می شود.در سال پایانیlaquo;تحصیل در آلماraquo; دانشجویان باید در یک آزمون جامع شرکت کنند تا سطح علمی و توانایی حرفه ای آن ها مورد ارزیابی قرارگیرد. در صورتی که دانشجویی موفق به گذراندن این دوره نشوند، مدرک تحصیلی در اختیار آن ها قرار نخواهد گرفت.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در سال های اخیر مفتخر بوده است که شرایط تحصیل بسیاری از موکلین خود در کشورهای مختلف جهان را فراهم آورد. در صورتی که قصد دارید تحصیل پزشکی در آلمان را تجربه کنید، می توانید با مشاورین این موسسه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.
ادامه مطلب

اخذ پاسپورت آلمانی

اخذ پاسپورت آلمانی
افراد زیادی از سراسر دنیا مایل به کار، تحصیل و زندگی در آلمان هستند و آنها همچنین درصدد اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت آلمانی می باشند. اما گذشته از امتیازات ویژه پاسپورت آلمانی برای دارنده آن، نبایستی از این نکته هم غافل شد که آلمان کشوری مملو از شیوه های بروکراتیک است و اخذ تابعیت این کشور دارای شرایط بسیار پیچیده ای است. با این حال ما با توجه به درخواست هموطنان عزیز، این مقاله را به بخش هایی دسته بندی کرده و سعی می کنیم تا نکات، شرایط و شیوه های درخواست پاسپورت آلمانی را به هموطنان عزیز ارایه نماییم تا بدین سان نشان دهیم که چگونه شما می توانید یک شهروند آلمانی شوید.آلمان کشوری با امکانات پیشرفته و فرصت های عالی برای زندگی است و به ههمین دلیل اخذ پاسپورت این کشور و برخورداری از مزایا و امتیازات آن منتهای آرزوی مهاجران خارجی می باشد. در حقیقت اخذ پاسپورت کشور آلمان برای همگان فراهم نمی باشد و تابعیت آلمانی صرفا از طریق سه روش قبول تابعیت، حق خون و حق خاک به افراد اعطاء می شود. از بین این 3 روش نیز قبول تابعیت آلمانی به دلیل شرایط نسبتا آسان آن برای مهاجران خارجی مورد توجه و تمرکز مقاله حاضر می باشد. برای اخذ راهنمایی های بیشتر و یا دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت و تابعیت اروپایی با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.تعریف پاسپورت آلمانی و امتیازات مربوطهزمانی که شما به عنوان مقیم دایمی در آلمان زندگی می کنید، در حقیقت شما به عنوان شهروند یا تبعه آلمانی محسوب نمی شوید و بر سر راهتان محدودیت هایی وجود دارد. اما چرا بسیاری از شهروندان خارجی مقیم دایم آلمان اغلب به دنبال اخذ تابعیت آلمان و گرفتن پاسپورت این کشور هستند. داشتن پاسپورت آلمانی به شما حقوق و آزادی هایی را اعطاء می کند که شهروندان خارجی ندارند. شما با برخورداری از پاسپورت آلمانی صلاحیت لازم برای داشتن امتیازات زیر را دارید:• حق رای• حق مسافرت آزادانه • حق اجتماع و مشارکت جمعی• حق حفاظت کنسولی• دسترسی نا محدود برای یافتن کار در آلمان• حق تبدیل شدن به مقام مسئول شهری و غیره.اما در کنار این حقوق و مزایا، شما به عنوان دارنده پاسپورت آلمانی همچنین تعهدات و وظایفی هم نسبت به هر شهروند آلمانی نیز دارید که باید آنها را هم رعایت نمایید. این تعهدات و وظایف شامل احترام و اطاعت از کلیه قوانین مقررات آلمانی و حتی انجام خدمت نظامی در کشور آلمان می باشد.انواع تابعیت آلمان برای اخذ پاسپورت آلمانیتبدیل شدن به شهروند آلمانی تحت هر شرایطی امکان پذیر نیست. بنابر قوانین مهاجرت کشور آلمان، کلا 3 روش برای اخذ پاسپورت آلمانی وجود دارد که عبارتند از:✔ اخذ پاسپورت آلمانی توسط قبول تابعیت✔ اخذ پاسپورت آلمانی توسط حق خون یا به لاتین Jus Sanguinis✔ اخذ پاسپورت آلمانی از طریق حق خاک یا به لاتین Jus Soliاخذ پاسپورت آلمانی از طریق قبول تابعیت بدان معنا است که شما حایز شرایط خاصی هستید که دولت آلمان برای اعطای تابعیت تعریف کرده است. اما حق خون به معنای این است که شما تابعیت آلمانی را زمانی دریافت می کنید که شما فرزند مستقیم اتباع آلمانی باشید. این هم شامل تنها والدینتان و نه فامیل های دیگر می شود. اما حق خاک به معنای آن است که شما در داخل مرزهای آلمان متولد شده اید، ضمنا یکی از والدین شما از اتباع آلمانی باشد و یا از والدین بدون تابعیت متولد شده باشید.اخذ پاسپورت آلمانی توسط قبول تابعیتقبول تابعیت آلمانی یا German Naturalization بدان مفهوم است که شما پس از طی یک دوره خاصی از زندگی در آلمان به عنوان مقیم دایمی، اکنون می توانید درخواست پاسپورت آلمانی داده و تبعه کشور آلمان شوید. اما در این زمینه شرایط و مقرراتی هر چند دست و پا گیر در مسیرتان وجود دارد. شما برای اخذ پاسپورت آلمانی از این طریق بایستی شرایط زیر را داشته باشید:زندگی در آلمان با ویزای اقامت این کشور به مدت 8 سال پیوسته زندگی در آلمان با ویزای اقامت آلمان به مدت 7 سال و حضور در دوره اعطای تابعیت آلمانی اثبات مهارت زبان آلمانی با حداقل سطح B1 بر اساس چارچوب مرجع زبانی مشترک اروپایی (CEFRL) اثبات تمکن مالی با ارایه صورت حساب مالی ارایه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری گذراندن آزمون شهروندی آلمان انصراف از تابعیت های قبلی در رابطه با مدرک زبان، شما می توانید مهارت زبان آلمانی خود را در سطح B1 اروپایی از طریق یکی از روش های ذیل اثبات نمایید:• گواهی زبان آلمانی همانند Zertifikat Deutsch• آزمون زبان برای مهاجران یا DTZ• گواهی اثبات کننده اخذ مدرک دیپلم آلمانی• نامه پذیرش از دبیرستانهای آلمانی• گواهی اخذ مدرک دانشگاهی از آلمانشرایط اخذ پاسپورت آلمانی توسط بلوکارت آلمانبلوکارت آلمان در واقع جزو زیر دسته ویزای آلمان محسوب نمی شود بلکه یک نوع مجوز اقامت و کار برای شهروندان خارجی مهارت بالا است. این متقاضیان می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی در قالب قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی (با دستمزد حداقل ماهیانهeuro;52,000 یورو) و نیز معادل سازی مدارک تحصیلی و حرفه ای خود، بلوکارت آلمان را از سفارت آلمان درخواست دهند. بلوکارت آلمان در واقع مجوزی ویژه متخصصان و تحصیل کردگان خارجی است و افراد با این مجوز می توانند در آلمان و در رشته تخصصی مربوطه مشغول به کار شوند.مدت اعتبار بلوکارت آلمان بسته به مدت قرارداد کاری شما دارد ولی ماکسیمم اعتبار آن تا 4 سال است و قابلیت تمدید دارد. اما آیا امکان تبدیل بلوکارت آلمان به پاسپورت آلمانی وجود دارد؟ جواب به این سوال بلی است. به این صورت که افراد پس از 33 ماه اقامت و زندگی در آلمان، می توانند متقاضی ویزای اقامت دایمی آلمان گردند و با اخذ اقامت دایمی آلمان و گذشت 7 الی 8 سال به راحتی می توانند پاسپورت آلمانی خود را اخذ نمایند.کارشناسان دلسوز و مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مراحل مهاجرتی و اخذ ویزای کشورهای خارجی همراه و همگام هموطنان عزیز می باشند.
ادامه مطلب

شرایط ثبت شرکت در آلمان

شرایط ثبت شرکت در آلمان
مهاجرت از طریق ثبت شرکت به کشور آلمان که قطب صنعت و ثروت در اروپا محسوب می شود همواره یکی از اولویت ها برای سرمایه گذاران بوده است. شرایط ثبت شرکت در آلمان با توجه به نوع سرمایه گذاری افراد یا اهداف و خدماتی که شرکت ها دنبال می کنند متفاوت است. یکی از مسائل مهم سیستم مالیاتی رقابتی در آلمان صنعتی می باشد که سبب جذب بیشتر سرمایه گذاران برای ثبت شرکت و انجام فعالیت اقتصادی در این کشور می شود.ثبت شرکت و انجام فعالیت های اقتصادی و بازرگانی در کشور آلمان می تواند بسیار سودآور تر از سایر کشورهای اروپایی باشد زیرا اقتصاد آلمان وابسته به صنعت تولید است. مراجعه به وزارت اقتصاد و فناوری آلمان یا وبسایت سازمان خصوصی سازی اطلاعات زیادی در زمینه ثبت شرکت در این کشور اختیار شما می گذارد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به آلمان نگارش شده است.شرایط و ضوابط ثبت شرکت در آلمانقوانین حقوقی و تجاری کشور آلمان فرصت ثبت شرکت های با مسئولیت محدود که بهترین فرم ثبت شرکت در آلمان است، شرکت های عمومی محدود سهامی و سایر فرم های شرکت تجاری را فراهم می کند. در بعضی از قوانین کشور آلمان بین شهروندان اتحادیه اروپا و اتباع خارجی تفاوت هایی قائل می شود که نتیجه برخی سخت گیری ها برای سرمایه گذاران خارجی است. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان حداقل 25000 یورو سرمایه نیاز دارد و افراد در صورتی که نتوانند سرمایه اولیه را پرداخت کنند الزاماً یک شرکت Unternehmergesellschaft تاسیس می کنند. این نوع شرکت که در نوامبر سال 2008 میلادی معرفی شد یک شرکت با مسئولیت محدود کوچک است که با سرمایه 1 یورو تا 24999 یورو قابل ثبت است. افرادی که به دلیل عدم سرمایه کافی اقدام به ثبت این نوع شرکت می کنند باید سالانه 25% از سود کلی شرکت را سرمایه گذاری کنند تا حداقل مبلغ قرارداد 25000 یورو پر بشود.عقد یک قرارداد مابین شریکان و سهامداران یک شرکت با مسئولیت محدود در دفاتر اسناد رسمی و عمومی کشور آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است. تنظیم یک توافق نامه برای درخواست ثبت شرکت و شریک پذیری حداقل شرط لازم برای ورود یک شرکت به لیست شرکت های ثبت شده آلمان می باشد. شرکت های با مسئولیت محدود در آلمان باید سوابق حسابداری با حداقل مشخص داشته باشند و حسابداری الکترونیک بر اساس GDPU صورت بگیرد. ارائه گزارش سالانه از کارکرد شرکت و میزان سود یا ضرر و ارائه ترازنامه مالیاتی بعد از سه ماه شروع سال مالی جدید انجام شود تا توسط اعلانات فدرال منتشر شود.بررسی انواع ثبت شرکت در آلمانثبت شرکت در آلمان به پنج حالت می تواند انجام شود که در لیست زیر به اختصار هر یک از این روش ها را شرح خواهیم داد:✔ شرکت سهامدار در بخش مشارکت و مالکیت (Mini GMBH)این نوع شرکت خصوصی با مسئولیت محدود می تواند با حداقل 25000 یورو سرمایه اولیه کار خود را شروع کنند و خرید سهام انجام دهد. هر شرکت نیازمند یک هیئت مدیره و انجمن نظارت بر رفتار هیئت مدیره می باشد و شخص سرمایه گذار باید توسط آن ها تایید شود.✔ شرکت سهامداری (Aktiengesellschaft (AGحداقل سرمایه در این نوع شرکت برای خرید سهام باید 50000 یورو باشد که توسط شخص سرمایه گذار تامین می شود. اختیارات سهامداران و شخص سرمایه گذار در این نوع شرکت بسیار محدود است و تمام سرمایه گذاران باید توسط هیئت مدیره و بخش حسابرسی تایید شوند.✔ شرکت مشارکتی Offenehandelsgesellschaft - OHGافرادی که به صورت مشارکتی در یک برنامه اقتصادی یا یک پروژه سرمایه گذاری فعالیت و سرمایه گذاری کنند این نوع شرکت را راه اندازی می کنند. در این شرکت تمام سرمایه گذاران اجازه اعمال نظر بر پروژه اقتصادی را خواهند داشت و می توانند تصمیمات خود را برای پیشرفت کار اعمال کنند. نکته قابل توجه این است که هنگام ورشکستگی در این گونه شرکت ها تمام هزینه ها به عهده سپرده گذاران خواهد بود و بیمه سرمایه برای سپرده گذاران وجود ندارد؛ لازم به ذکر است که در این حالت تمام سود و زیان شرکت متوجه سپرده گذاران خواهد بود.✔ شرکت KOMMANDITGESELLSCHAFTاین شرکت ها معمولاً دو دسته شریک اصلی و شریک عمومی دارند که تصمیمات اصلی شرکت توسط شرکای اصلی اتخاذ می شود در صورت ایجاد ضرر مسئول جبران خسارت سایر شرکا می باشند. این نوع از شرکت ها می توانند به صورت فردی مالکیت داشته باشند و ارزش گذاری شوند اما در این صورت تمام هزینه ها به عهده شخص شما خواهد بود.الزامات و هزینه ثبت شرکت در آلمانعلاوه بر هزینه های جزئی ثبت شرکت در آلمان از حداقل سرمایه خرید سهام که 25000 یورو می باشد به عنوان هزینه ثبت شرکت در آلمان یاد می شود. حضور یک نفر هم برای انجام فرآیند ثبت شرکت در آلمان کفایت می کند اما حضور شخص باید فیزیکی و قرار ملاقات به صورت حضوری باشد. مقرون به صرفه ترین نوع ثبت شرکت در آلمان سطح یک شرکت UG Mini GMBH می باشد که با سرمایه حدود 500 یورو هم قابل ثبت است و به نوعی نسخه کوچک تر از شرکت با مسئولیت محدود محسوب می شود. تهیه و ارسال مدارک شناسایی همراه با فرم هیئت مدیره شرکت و ضمیمه کردن تمام اطلاعات شخصی و تجاری به عنوان درخواست دهنده لازم است.برای کسب و کارهای کوچک و خانوادگی که نیاز به ثبت شرکت در آلمان دارند راه اندازی یک شرکت مشارکتی توصیه می شود که حداقل دو نفر به عنوان شریک و یک نفر به عنوان شخص اول از میان آن دو احتیاج دارد. راه اندازی شرکت های مشارکتی ساده ترین نوع سرمایه گذاری و تجارت در آلمان است که تمام هزینه ها و مخارج آن به عهده شخص سرمایه گذار است. هزینه دفتر ثبت اسناد برای انجام کارهای اداری ثبت شرکت در آلمان حدود 20 یورو الی 60 یورو و هزینه ثبت رسمی اسم شرکت حدود 150 یورو می باشد.پرداخت مالیات بر درآمد در کشور آلمان تقزیباً برای تمام شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ الزامی است و با توجه به سود حاصل از کسب و کار و امتیاز شرکت سالانه محاسبه می شود. برخی از سازمان ها و موسسات خصوصی که برای دولت آلمان فعالیت های اقتصادی انجام می دهند به صورت استثنا معاف از مالیات می باشند که تعداد آن ها زیاد نیست.مالیات شرکت های تجاری در آلمانثبت شرکت در آلمان پرطرفدار است زیرا در مقایسه با کشورهای آمریکای شمالی بسیار ساده تر صورت می گیرد و فرآیند مشخص و نسبتاً کم هزینه ای دارد. در بررسی نرخ مالیات ها باید گفت که مالیات بر درآمد در کشور آلمان در سال 2018 حدود 15% و مالیات بر ارزش افزوده و کمتر از 1% معین شده است. لازم به ذکر است که میزان مالیات در شهرهای مختلف کشور آلمان متفاوت است و از 14% تا 17% متغیر می باشد. اقتصاد آلمان به شدت در اقتصاد اتحادیه اروپا نفوذ دارد و به نوعی قطب اقتصادی اروپا محسوب می شود. به طور متوسط نرخ مالیات در کشور آلمان 31% محاسبه می شود و دلیل آن تامین زیرساخت های پیشرفته و کیفیت بالای تحصیل و زندگی در آلمان می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان یا اخذ اقامت و تابعیت آلمان با کارشناسان متخصص و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا شما را تا رسیدن به سرزمین دلخواهتان همراهی و راهنمایی می کنند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
اقامت آلمان از طریق ازدواج می تواند یک تجربه لذت بخش برای هر فرد باشد. این کشور با داشتن طبیعت زیبا و شهرهای مدرن مقصد مطلوب زندگی برای بسیاری از افراد محسوب می شود؛ در عین حال راحت ترین روش مهاجرت به آلمان همان مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. البته چنانچه شما قبلا ازدواج کرده باشید یا خودتان و همسرتان تبعه کشورهای غیر اتحادیه اروپا و آمریکا و ... باشید کار برای شما کمی سخت می شود. از سال 2014 مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج برای تبعه های کشورهای گروه سوم (یعنی کشورهایی که عضو شنگن نیستند) بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. از سال 2010 تا 2013 سالیانه 55000 نفر برای اخذ ویزای اقامت از طریق ازدواج اقدام کرده اند، در سال 2014 این رقم به 63.677 نفر رسید و طبق آمارهای موجود در سال 2015 تعداد این افراد به 82.440 نفر نزدیک شده است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه به بیان شرایط اخذ ویزای ازدواج و چالش های متناسب با آن می پردازیم.شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواجدر این قسمت برای توضیح شرایط اخذ ویزای ازدواج باید یک سری نکات مهم را قید کنیم :الف) فردی که در آلمان سکونت دارد و می خواهد با یک فرد خارجی ازدواج کند باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:1. اقامت بلند مدت یا تابعیت آلمان را داشته باشد.2. ویزای کاری یا تحصیلی یا جستجوی کار داشته باشد .3. blue card اتحادیه اروپا را داشته باشد.شرایط کلی :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد باید بالای 18 سال باشد (اگر 16 بود حتما رضایت پدر و مادر مورد نیاز است).&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در حال حاضر مزدوج نباشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست ازدواج فامیلی (رابطه خونی) نداشته باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد توانایی حمایت مالی از همسرش را داشته باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به زبان آلمانی مسلط باشد.ب) در ادامه به بیان شرایط فردی که در خارج از آلمان قرار دارد و می خواهد با کسی که ساکن آلمان است ازدواج کند می پردازیم. این حالت نیز خودش 2 فرض دارد :فرض اول: ازدواج با شهروند آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در این راستا فرد باید حتما به حداقل سطح زبان آلمانی A1 دست یابد. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; باید محل سکونتی در ابعاد 12 متر مربع برای هر نفر وجود داشته باشد. فرض دوم: ازدواج با فرد خارجی ای که در آلمان سکونت دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سطح زبان A1nbsp;آلمانی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تمکن مالیnbsp;مورد نیاز &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن محل سکونتی با ابعاد مذکور در بالا.فرض سوم: ازدواج با فردی که شهروند اتحادیه اروپاست و در آلمان سکونت دارد و یاnbsp;blue card دارد: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن تمکن مالی مورد نیاز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن محل سکونتی با ابعاد مذکور.سوالی که در اینجا به ذهن می رسد این است که چه کسانی برای اقامت از طریق ازدواج در آلمان نیاز به ویزا ندارند؟ به غیر از افرادی که اقامت اروپا، سوییس، نروژ nbsp; ایسلند و لیختن اشتاین را دارند، بقیه افراد باید برای اقامت در آلمان ویزا اخذ کنند. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواجدر این بخش به بیان مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج می پردازیم. برای اخذ این ویزا فرد باید مدارک خود را یا به کنسولگری آلمان یا به سفارتی که آلمان اخذ ویزا را به آن تفویض کرده است ارسال کند. نزدیک ترین زمانی که فرد می تواند مدارک خود را به سفارت ارسال کند، حداکثر 3 ماه پیش از زمان سفر به آلمان است. آخرین زمان نیز 2 هفته قبل از زمان مسافرت فرد می باشد. شایان ذکر است که بهترین زمان ارائه مدارک به سفارت تا 3 هفتnbsp; قبل از تاریخ ورود به آلمان می باشد. مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشند :nbspnbspnbspnbsp; شناسنامهnbspnbspnbspnbsp; گواهی شغلیnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم تقاضای ویزاnbspnbspnbspnbsp; داشتن پاسپورت معتبرnbspnbspnbspnbsp; عکس پاسپورتی گرفته شده در سال اخیرnbspnbspnbspnbsp; فتوکپی از صفحات پاسپورتnbspnbspnbspnbsp; فتوکپی از ویزاهای قبلی شنگن (در صورت وجود)nbspnbspnbspnbsp; چنانچه که فرد بیوه است باید حتما گواهی فوت همسر قبلی اش را ارائه کند.nbspnbspnbspnbsp; چنانچه فرد طلاق گرفته است باید گواهی طلاق خود را ارائه دهد.nbspnbspnbspnbsp; همچنین فرد باید مدرکی دال بر اقامت بیش از 3 هفته در آلمان ارائه دهد.مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج مدارک زبان مورد نیاز برای ازدواج در آلمان 3 دسته است که ارائه یکی از این مدارک کفایت می کند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Start Deutsch1: که توسط موسسه گوته ارائه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Telc Deutsch1 : که توسط موسسه Telcnbsp;ارائه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; OSD Zertifikat A1: که همان دیپلم زبان اتریشی است.چنانچه فرد شهروند یکی از کشورهای آمریکا، ژاپن، اسرائیل، کانادا، کره، نیوزلند، لیختن اشتاین، استرالیا، ایسلند و یا عضو اتحادیه اروپا باشد نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.روند دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواججهت ازدواج با فردی که اقامت دائم آلمان را داراست، باید ویزای ازدواج دریافت شود. برای اولین قدم در این راستا، فردی که در آلمان مقیم است باید در دفتر ازدواج مربوطه ثبت نام کند. این مرحله باید حداقل چندین ماه قبل از اقدام به ازدواج طی شود تا امکان ارائه تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا در بازه زمانی مشخص وجود داشته باشد. وقتی که تمامی مدارک جمع آوری شد و مورد تایید مرجع مربوطه قرار گرفت، فرد باید در عرض مدت 6 ماه ازدواج نماید وگرنه باید ریسک انجام دوباره تمامی این مراحل را پذیرا باشد. لازم به ذکر است که مدارک قید شده در بالا حتما باید به زبان آلمانی ترجمه شوند که ترجمه مذکور بسته به پیچیدگی پرونده فرد می تواند بین 60 تا 60euro; (یورو) هزینه داشته باشد. زمانی که فرد با شهروند آلمانی ازدواج می کند، به طور خودکار شهروندی آلمان به او اعطا نمی شود، برای اخذ شهروندی آلمان باید از طریق یکی از راه های ذیلnbsp;اقدام شود:1- قبول تابعیت: که پس از حداقل 8 سال زندگی در آلمان قابل اخذ است. در طی این 8 سال نباید سابقه کیفری خاصی برای فرد ثبت شده باشد و همچنین فرد متقاضی باید به اصول دموکراتیک کشور آلمان پایبند باشد. علاوه بر این فرد باید توانایی زبان خود را به سطح B1nbsp;آلمانی برساند.2- علاوه بر شرایط فوق استثنا هم وجود دارد تا فرد زودتر بتواند تقاضای اخذ شهروندی آلمان را داشته باشد: الف) فرد در دانشگاه معتبری دوره زبان آلمانی را به پایان رسانده و 7 سال مداوم در آلمان زندگی کرده است. ب) فرد با شهروند آلمانی به مدت حداقل 2 سال ازدواج کرده است و برای حداقل 3 سال مداوم در آلمان زندگی کرده است.هزینه های زندگی و اقامت آلمان از طریق ازدواجدر نگاه اول شاید هزینه های زندگی در آلمان برای افراد زیاد به نظر برسد اما باید گفت که این هزینه ها در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی معقول و مناسب است. هزینه غذا، پوشاک، اجاره خانه و فعالیت های فرهنگی فقط ذره ای از میانگین اتحادیه اروپا بیشتر می باشد؛ بیشترین هزینه نیnbsp; به اجاره خانه تعلق می گیرد. مسلما هزینه زندگی در شهرهای لوکس و بزرگ مانند مونیخ بسیار بیشتر از زندگی در شهری کوچک مانند لپزگ است، با این حال همه چیز بستگی به تفکر اقتصادی شما دارد. یک فرد متعارف ماهیانه حدودeuro;850 (یورو) برای زندگی در آلمان هزینه می کند. چنانچه نیاز به اطلاعات تکمیلی در حوزه مهاجرت به کشور آلمان چه از طریق تحصیلی یا مهاجرت کاری را دارید حتما با مشاورین ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

تبدیل اقامت آلمان به تابعیت

تبدیل اقامت آلمان به تابعیت
در حال حاضر و تا سال 2020 موجی فراگیر در خصوص تبدیل اقامت آلمان به تابعیت در این کشور به وجود آمده که آمار چشم گیری را به خود اختصاص داده است. آلمان، پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا و یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را در اختیار دارد و از زمان اتحاد مجدد، شاهد رشد نقش آن در جامعه بین المللی نیز هستیم. این کشور توانسته پس از کشورهای سوئیس، ژاپن و کانادا رتبه چهارمین کشور را در دید کلی U.S.News به خود اختصاص دهد. رویه مهاجرت به آلمان به دلیل پارامترهای مثبت روز به روز در حال افزایش می باشد. همین موضوع باعث ایجاد سوالاتی در باب تبدیل اقامت آلمان به تابعیت در ذهن متقاضیان نیز شده است.شروط اصلی مجوزها بسته به اهداف پیش بینی شده، تنظیم گردیده است؛ خط تقسیم دقیق در بین اهداف موقت و مواردی می تواند به یک وضعیت دائمی در کشور آلمان منجر گردد. در این مقاله که توسط تیم حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است ما مفتخر به راهنمایی در باب تبدیل اقامت آلمان به تابعیت برای اهداف مختلف نیز می باشیم.اقامت در آلماناقامت در کشور آلمان به دو دسته اقامت دائم و موقت تقسیم می گردد. اشخاصی که اهداف توریستی با هدف بازدیداز آلمان و آشنایان را دارند، می توانند مجوز اقامت موقت در آلمان به میزان حداکثر 90 روز را دریافت کنند، اقامت فراتر از 90 روز، بدون اجازه اقامت امکان پذیر نیست. نوع دوم مجوز اقامت بیش از 90 روز می باشد که به منظور تحصیل، کار و یا فعالیت های دیگر صادر می گردد. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، لیتخن اشتاین، ایسلند و سایر برای اقامت بیش از 90 روز نیاز به مجوز اقامت دارند.تابعیت آلمانافرادی که به عنوان یک مقیم دائم در آلمان زندگی می کنند، تحت عنوان یک شهروند آلمانی صلاحیت ندارند. این امر باعث ایجاد محدودیت های در وضعیت زندگی در آلمان می شود و به همین دلیل است که بسیاری از ساکنین دائم این کشور به دنبال اخذ تابعیت نیز هستند. اخذ تابعیت کشور آلمان حق و آزادی هایی را به ارمغان می آورد که غیر شهروندان از آنها برخوردار نیستند. حقوق شهروندان آلمانی عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق رای&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق اجتماع و انجمن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق محافظت از کنسولگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دسترسی نامحدود برای یافتن شغل در آلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق تبدیل شدن به کارمند ملکی و غیرهعلاوه بر حقوقی که مطابق قانون اساسی آلمان است، وظایفی را هم که هر شهروند آلمانی نیز در آن دارد، افراد دارای تابعیت خواهند داشت؛ که این موارد شامل ادغام در جامعه ، احترام و اطاعت از کلیه قوانین و حتی خدمات نظامی آلمان نیز می باشد.انواع تابعیت در آلمانمسیر دریافت شهروندی آلمان تدریجی است و بسته به میزان ادغام مهاجر، نیاز به اقامت قانونی 6 تا 8 سال داردnbsp;همچنین مجوز اقامت دائم لازم است که بسته به مطلوبیت مهاجر، پس از 33 ماه تا 5 سال وضعیت موقتی به وی اعطا می شود. در حین این مسیر برای ماندگاری و پس از آن تابعیت، سطح بالایی از انباشت لازم است، همانطورکه یک وضعیت محکم از خودکفایی مالی نیاز می باشد، که شامل بیمه درمانی کافی و مسکن نیز می باشد. سه مورد کلی وجود دارد که می تواند منجر به گرفتن تابعیت آلمان شود که عبارتست از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; طبیعی سازی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خون (Jus Sanguinis)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خاکnbsp;(Jus Soli)طبیعی سازی در آلمانرویه طبیعی سازی در آلمان بدان معنا می باشد که فرد با زندگی کردن به مدت معینی در کشور آلماnbsp; تحت عنوان اقامت دائم، تابعیت را اخذ می نماید. طبیعی سازی با شرایط زیر امکان پذیر است :nbspnbspnbspnbsp; اقامت و زندگی در آلمان به مدت 7 الی 8 سال ( در شرایط ویژه 6 سال)nbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان آلمانی B1nbspnbspnbspnbsp; توانایی مالی در خصوص تامین هزینه های زندگی در آلمانnbspnbspnbspnbsp; مطیع دولت و عدم سابقه کیفریnbspnbspnbspnbsp; موفقیت در آزمون تابعیتnbspnbspnbspnbsp; رها کردن شهروندی قبلیسوابقی اقامتی هر فرد در سیستم دولتی قرار دارد که تحقق این امر بسیار آسان می باشد. برای اثبات وضعیت مالی می توان از صورت حساب های بانکی استفاده نمود. علاوه بر این موارد، افراد می بایست کلیه تابعیت های قبلی را رها کرده مگر اینکه کشوری اجازه این اقدام را به فرد ندهد همانند کشور سوریه. از مهم ترین عوامل در باب رویه طبیعی سازی، اثبات مهارت زبان آلمانی است که با ارائه هر یک از این موارد می توان اثبات نمود که زبان آلمانی در چارچوب مشترک مرجع اروپایی زبان است:&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهینامه زبان آلمانی Zertifikat Deutsch&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی دال بر تحصیل در مدرسه آلمانی زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات پذیرش در مدرسه متوسطه آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل سپری کردن 4 سال در مدرسه زبان آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تکمیل مدارک آموزش عالی زبان آلمانیدرخواست تابعیت آلماندر صورت اثبات کلیات طبیعی سازی می توان نسبت به آغاز روند دریافت تابعیت درخواست اقدام نمود. تمامی افراد بالای 16 سال موظف به درخواست هستند و برای فرزندان زیر 16 سال والدین آنها موظف به درخواست هستند. افراد می بایست در ابتدا فرم درخواست تابعیت را از یکی از دفاتر مهاجرتی دریافت نمایند و پس از این مرحله متقاضیان می بایست آزمون تابعیت را پشت سر گذارند. آزمون تابعیت شامل 33 سوال چند گزینه ای است که در باب زندگی، جامعه و قوانین آلمان می باشد. طول این آزمون یک ساعت می باشد و برای موفقیت در این آزمون حداقل می بایست به 17 سوال پاسخ صحیح داده شود. چه افرادی معاف از آزمون تابعیت هستند:&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که نمی توانند به دلیل سن، بیماری یا ناتوانایی در آزمون شرکت کنند.&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سن زیر 16 سال&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که مدرک تحصیلی عالی از دانشگاه های آلمان در زمینه های سیاسی، حقوق یا علوم اجتماعی دارند.هزینه درخواست تبدیل اقامت به تابعیت آلمانهزینه های مربوط به طبیعی سازی یا درخواست تابعیت بدین صورت می باشد که می بایست توسط متقاضی پرداخت گردد:آیتم هزینه فرم درخواست برای بزرگسالان 255euro; (یورو) فرم درخواست برای زیر 16 سال 51euro; (یورو) آزمون تابعیت 25euro; (یورو) گواهی تابعیت 25euro; (یورو) تبدیل اقامت به تابعیت آلمان از طریق ازدواجزندگی و اقامت در آلمان از طریق راه های مهاجرتی به این کشور برای شهروندان نیز امکان پذیر می باشد. اخذ اقامت آلمان از طریق کار ، تحصیل، سرمایه گذاری و سایر طرق نظیر ازدواج و تولد نیز امکان پذیر است؛ افرادی که با یک شهروند آلمانی ازدواج کنند نیز می توانند درخواست تابعیت را دریافت کنند. افراد خارجی می بایست کلیات رویه طبیعی سازی یا تابعیت را سپری کنند. آنها همچنین باید شرایط ازدواج را رعایت کنند؛ این بدان معنی است که همسر اتباع بیگانه نمی تواند تقاضای اعطای تابعیت را بدهد، مگر اینکه این زوج حداقل 2 سال از ازدواج آنها گذشته باشد و 3 سال نیز در آلمان زندگی کرده باشند.تابعیت آلمان بر اساس Descentنوع دوم تابعیت آلمان به حق خون یاJus Sanguinisnbsp;است. این بدان معنا می باشد که شما حداقل یک والد آلمانی داشته باشید. در صورت تولد قبل از یک سالگی و اخذ اقامت یکی از والدین از کشور آلمان، فرزند تابعیت آلمان را اخذ می کند. در صورتی که فرزندی از والدین آلمانی و پس از اول ژانویه سال 2000 در یک کشور خارجی به دنیا آمده باشد، نمی تواند تابعیت آلمان را بدست آورد. این قانون تنها در صورتی فراتر خواهد رفت که اگر مقامات آلمانی این فرزند را بدون تابعیت به دست بیاورد. تابعیت آلمان با حق خاکفرزندانی که والدین آلمانی ندارند اما در خاک کشور آلمان متولد شده اند، با تولد یا حق خاک واجد شرایط تابعیت می باشند. شرایط اخذ این تابعیت به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; زندگی یکی از والدین در خاک آلمان به مدت حداقل 8 سال&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; در زمان تولد کودک، یکی از والدین اجازه اقامت دائم را داشته باشد.در صورت بدست آوردن این نوع شهروندی، فرزند مجبور به انتخاب تابعیت والدین یا تابعیت آلمان بین سنین 18 الی 23 سال است. فرزند باید از ملیت والدین دست بکشد تا بتواند پاسپورت آلمانی را بدست آورد، یا درخواست تابعیت دوگانه دهد؛ فقط فرزندانی که پس از 2 فوریه 1990 به دنیا آمده اند، حق دارند این نوع شهروندی را دریافت کنند.تابعیت دوگانه آلماناخذ تابعیت دوگانه روند راحتی ندارد، اما کشوری که شخص در آن زندگی می کند مشخص کننده این امر می باشد. اخذ تابعیت دوگانه در کشورهای نظیر انگلیس و آمریکا نیز امکان پذیر می باشد. اشخاص نمی توانند تابعیت دوگانه در آلمان داشته باشند مگر اینکه به یکی از گروه های زیر تعلق داشته باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا اتحادیه جماهیر شوروی سابق باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شهروند کشوری باشند که اجازه رها کرن تابعیت را نمی دهد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آلمانی قومی باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دارای والدین از ایالات متحده باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اجازه مقامات آلمانی برای حفظ تابعیت دیگر را دریافت کنند.ترک تابعیت آلمانقوانین کشور آلمان به شهروندان اجازه نمی دهد که از شهروندی این کشور چشم پوشی کنند. اما افرادی که تمایل به ترک تابعیت خود را دارند می توانند در صورت شرایط خاص نسبت به این امر اقدام کنند. این شرایط عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست از مقامات آلمانی و کشور پیشنهادی تابعیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرزند خواندگی فرد آلمانی توسط شهروند خارجی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; الحاق به نیروی نظامی یک کشور بدون اجازه اقامت آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به دست آوردن تابعیت دیگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ تابعیت از طریق رویه طبیعی و از دست دادن آن به دلیل فعالیت های غیر قانونیاشخاصی که قبلا تابعیت کشور آلمان را داشته اند و به دلایل دیگی نظیر فعالیت های مجرمانه آن را از دست داده اند، می توانند مجدد نسبت به درخواست تابعیت آلمان اقدام نمایند؛ روال اداری همانند اولین بار می باشد.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همکاری با تیم وکلا و کارشناسان خبره در امر مهاجرت مفتخر به راهنمایی اشخاص در باب تمامی امور مربوط به مهاجرت به آلمان و تبدیل اقامت آلمان به تابعیت و اقصی نقاط دنیا نیز می باشد.
ادامه مطلب

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند
دقت در انتخاب مسیر مهاجرت برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، اولین قدم محسوب می شود. پس باید در قدم اول هدف افراد را برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفت و سپس بهترین کشور را پیشنهاد داد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کارشناسان ارشد حقوق بین الملل سعی بر این دارد تا مسیر اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد را برای شما تشریح کند.این روزها بسیاری افراد هدفشان، تولد فرزند در خارج از کشور خودشان می باشد و به علت ندانستن قوانین تولد همه کشورهای خارجی را برای تولد فرزند انتخاب می نمایند که در ادامه باید گفت بر اساس قوانین مبتنی بر سیستم خاک و خون همه کشورها با تولد فرزند منجر به اقامت و یا پاسپورت نمی شوند و قبل از هر اقدامی باید تحقیق نمود کدام یک از کشورها با تولد فرزند به افراد پاسپورت اعطا می کند و همچنین به اقامت پدر و مادر نیز کمک می نماید.قوانین مبتنی بر سیستم تابعیت آلمان از طریق تولداصل خاک: اصل خاک بهترین و کلیدی ترین اصل به منظور اخذ تابعیت از طریق تولد می باشد زیرا که بر طبق این اصل هر شخصی که در قلمرو و یا سرزمین کشوری متولد شود به راحتی می تواند، تابعیت و یا شهروندی آن کشور که همان nbsp;اخذ پاسپورت آلمانی) است را دریافت نماید. اصل خاک عمدتا در کشورهای مهاجر پذیر مقبول شده که این کشورها به کنوانسیون کاهش بی تابعیتی پیوسته اند که حتی اگر شخصی در کشتی صاحب پرچم و یا هواپیما نیز متولد شود به او تابعیت اعطا می شود.اصل خون: اصل خون دقیقا در مقابل اصل خاک می باشد و یکی دیگر از شیوه های اعطای پاسپورت و یا تابعیت هست اما باید دقت شود که بر مبنای این اصل هر شخصی که فرزند یکی از اتباع کشوری باشد، تابعیت آن کشور را دارا می شود؛ البته این نکته را باید خاطر نشان سازی که بسیاری از کشورها برای جلوگیری از بی تابعیتی افراد تلفیقی از اصل خون و خاک هستند.سیستم تولد و تابعیت کشور آلمانآلمان از تاریخ 1 ژانویه 2000 اعلام نمود که اگرحداقل یکی از والدین اقامت دائمی این کشور را داشته و این اقامت را به مدت 3 سال نگه دارد و حداقل به مدت 8 سال در خاک کشور آلمان زندگی کند، اقامت این کشور را کسب خواهد نمود.با توجه به اینکه آلمان کشوریست که بسیاری از مردم مایل به زندگی، کار و تحصیل در آن هستند، می خواهند بدانند که چگونه می توانند تابعیت آلمان را بدست آورندnbsp;آلمان کشوری مملو از رویه های بوروکراتیک است، بنابراین به طور طبیعی، حتی وزارت امور خارجه فدرال آلمان اعلام می کند که قانون شهروندی این کشور کاملاً پیچیده است افراد باید قوانین مربوط به اخذ اقامت و تابعیت را رعایت نمایند.داشتن تابعیت آلمان به شما حق و آزادی هایی را می دهد که غیر شهروندان این آزادی ها را نخواهند داشت. افراد با تابعیت آلمان دارای حقوق زیر خواهند بود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحقق حق رای در انتخابات مجلس و پارلمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحقق حق رفت و آمد در طول اروپا و شنگن به صورت آزاد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق استخدام در کنسولگری و مناصب سیاسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار درآلمان بدون محدودیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حق خرید املاک منقول و غیر منقولعلاوه بر حقوق بر حقی که در بالا برای هر شهروند آلمانی وجود دارد، حقوق مضاعف دیگری همچنین برای افراد و شهروندان از جمله تاسیس انجمن های مردمی و NGO ها، رعایت و احترام به کلیه حقوق و قوانین بشر دوستانه و حتی رفتن به سربازی وجود خواهد داشت.نحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولدنحوه اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد به سه دسته تقسیم می شود:1nbspnbspnbsp; تابعیت آلمان با متولد شدن در خلال زندگی زناشویی (نکاح) Wedlockگروه اول: شامل کودکانی است که در طول تاریخ 1 ژانویه 1914 الی 31 دسامبر 1974 در آلمان متولد شده اند، این افراد تابعیت آلمان را تنها در صورتی به دست می آوردند که پدر در زمان تولد یک شهروند آلمانی باشد، گروه دوم: شامل کودکانی است از یک مادر آلمانی که درطول تاریخ 1 ژانویه 1964 الی 31 دسامبر 1974 متولد شده اند و تنها در صورتی که بی وطن یا اصطلاحا بی تابعیت باشند، می توانند تابعیت آلمان را دریافت نمایند، گروه سوم: شامل کودکانی که در طول تاریخی پس از یک ژانویه سال 1975 در ازای یک رابطه زناشویی متولد شده اند و در صورتی که یکی از والدین در زمان تولد شهروند آلمان باشد ، تابعیت آلمان را بدست می آورند.همچنین گروه چهارم: شامل کودکانی که بین اول آپریل 1953 تا 31 دسامبر 1974 از یک رابطه زناشویی مادر آلمانی و یک پدر غیر آلمانی متولد شده، که با بدو تولد شهروندی آلمان دریافت نکرده اند، در طول سال های 1975 ، 1976 و 1977 ، والدین آنها می توانند تابعیت آلمان را برای آنها مطالبه کنند. مهلت این روش برگشت ناپذیر در 31 دسامبر 1977 به پایان رسید.2nbspnbspnbsp; قوانین مربوط به تولد خارج از زندگی زناشویی (نکاح) Out of wedlockگروه اول: شامل کودکانی که پس از اول ژانویه 1914 از یک مادر آلمانی در خارج از آلمان متولد شده اند، می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند، گروه دوم: شامل کودکانی که پس از اول ژوئیه 1993 از یک رابطه به غیر از زناشویی (نکاح) از یک پدر آلمانی متولد شده اند می توانند تابعیت آلمان را بدست آورند، گروه سوم: شامل کودکانی که قبل از اول ژوئیه 1993 از پدر آلمانی متولد شود، ممکن است تابعیت آلمان را با اعلامیه قبل از تولد 23 سالگی به دست آورند، در صورتی که حداقل سه سال در آلمان اقامت داشته اند با اعلام محل سکونت میتوانند درخواست شهروندی آلمان را دهند.3nbspnbspnbsp; تابعیت آلمان از طریق فرزند خواندگیاگر حداقل یک شهروند آلمانی در طول تاریخ اول ژانویه سال 1977 فرد خردسالی را به عنوان فرزند خواندگی قبول کرده باشد، آن خردسال حتی اگر خارج از آلمان باشد امکان اخذ تابعیت آلمان را خواهد داشت. کودکانی که بین اول ژانویه 1959 تا 31 دسامبر 1976 توسط یک والدین آلمانی به فرزند خواندگی پذیرفته شده باشد، میتوانند با اعلام این موضوع تا 31 دسامبر 1977 شهروندی آلمانی را به دست آورند. کودکانی که قبل از 1 ژانویه 2000 از والدین خارجی در آلمان به دنیا آمده اند تابعیت آلمان را به دست نمی آورند و نمی توانند به طور مکرر درخواست تابعیت کنند.شرایط تابعیت آلمان از طریق تولد بعد از زندگی در آلماناگر طبق مقرراتی که در بالا ذکر شد فردی تابعیت آلمانی را به دست آورد، در زمان رسیدن به 21 سالگی، نامه ای از مرجع ذیصلاح دریافت خواهد کرد که از شما خواسته می شود اعلام کند که آیا می خواهید تابعیت آلمان را حفظ کنید یا تابعیت خارجی (به اصطلاح "روش انتخاب" ، بخش 29 قانون ملیت) ، مگر اینکه:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هشت سال به طور عادی در آلمان اقامت داشته&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شش سال در مدارس آلمان درس خوانده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش های حرفه ای را در آلمان گذرانده باشید.در صورتی کnbsp;علاوه بر تابعیت آلمان ، تابعیnbsp;یnbsp;کشوnbsp;دیگnbsp;اتحادیه اروپnbsp;یا سوئیnbsp;را نیز داشته باشید، از روش انتخاب معاف خواهید بود. والدینی که آلمانی نیستند باید حداقل 8 سال در آلمان زندگی کرده باشند تا یک شهروند شده سپس اگر اقدام به تولد فرزند نمایند، فرزند آن ها آلمانی خواهد شد.در نوشتار بالا سعی شد تمامی قوانین مربوط به تولد در کشور آلمان خدمت شما عزیزان توضیح داده و از آنجایی که قوانین تولد در هر کشور به قوانین داخلی آن کشور بستگی دارد، افرادی که هدفشان صرفا مهاجرت و تابعیت از طریق ازواج هست باید به قوانین کشور آلمان تسلط یابد و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای ورود افراد و شروع زندگی در آلمان راه های کم ریسک و کم هزینه ای چون اخذ ویزای کار آلمان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقاطع مختلف به شما عزیزان پیشنهاد می دهد.
ادامه مطلب

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
در این مقاله می خواهیم در خصوص پناهندگی در آلمان مطالب مفیدی را گردآوریم تا خواننده بتواند با علم و اطلاع از آن آگاهانه دست به انتخاب سایر روش های مهاجرت به آلمان بزند. در رابطه با کشور آلمان حرف و حدیث های بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان مثال این کشور صنعتی ترین کشور اروپاست و اینکه قطب صنعتی اروپا محسوب می شود و یا اینکه این کشور بعد از آمریکا، ژاپن و چین چهارمین کشور صنعتی در کل دنیا محسوب می شودnbsp;از این قبیل واقعیت ها در مورد کشور آلمان بسیار زیاد بوده، اعم از اینکه در زمینه پزشکی نیز این کشور همواره جزء کشورهای پیشرو در این دانش بوده است. اما یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص آلمان همواره مورد بحث و تبادل نظر بوده و محل مناقشه است پناهندگی در آلمان می باشد که بسیار مباحثه برانگیز است. ما نیز تلاش داریم تا در این مقاله که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به ابعاد گسترده این پدیده در کشور آلمان بپردازیم.درباره سابقه پناهندگی در کشور آلمانهمانطوری که در مقدمه عنوان شد آلمان از نظر صنعتی جایگاه بسیار رفیعی در دنیا دارد و این جایگاه را مدیون سیستم منظم و منضبط کاری است که در این کشور وجود دارد. سالهاست که آلمان با تلاش و پشتکار، خود را به عنوان اولین کشور صنعتی اروپا معرفی کرده؛ این جایگاه در دنیا بعد از آمریکا، چین و ژاپن در پله چهارم قرار دارد. اما با توجه به اینکه جمعیت این کشور رو به پیری می رود در تلاش است تا بتواند کمبود نیروی کار خود را در این سال هnbsp; جبران نماید. در طول چند سال گذشته که در کشورهای سوریه و عراق حملات تروریستی فراوانی صورت گرفت و گروهک توریستی داعش به مردم این کشور حمله ور شد؛ همزمان با باقی کشورهای حوزه شنگن که دارای اقدامات بشردوستانه و جذب پناهجو نیز بودند، آلمان به عنوان کشور پیشرو در جذب این افراد اقدامات بشردوستانه فراوانی انجام داد. اما در طول یکی دو سال گذشته شرایط مقداری متفاوت شده که ادامه این مطالب را خدمت شما بازگو خواهیم کرد.تاریخچه پناهندگی در آلماندر حالی که بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجو در سال 2015 وارد کشور آلمان شدند آلمان توجه افراد بسیاری را در این زمینه به خود جلب نمود. این کشور مدتهاست که یک مقصد مهم برای مهاجران بوده است. بیش از 15 درصد از 80 میلیون نفری که در حال زندگی در آلمان هستند متولد خارج از کشور هستند که اگر فرزندان این عده را که در آلمان به دنیا می آیند نیز اضافه کنیم به 20 درصد افزایش می یابد. برای ده ها سال سیاست گذاران آلمانی این تصور را داشتند که آلمان کشور مهاجرپذیری نیست و همچنین باور عمومی نیز به همین منوال بود. این کشور حتی به عنوان یکی از مقصدهای برتر جهان نیز مطرح نبود. تا اینکه از اوایل دهه 2000 آلمان در جهت تغییر وضعیت خود و تبدیل شدن به کشوری مهاجر پذیر که به استخدام مهاجران کارگر ماهر تاکید دارد دستخوش تغییرات عمیق سیاسی شد. این رویکرد در خصوص مهاجران و پناهجویان مورد آزمایش قرار گرفت؛ با این حال با هجوم گسترده پناهجویان که از سال 2015 میلادی آغاز شد این بحث مهم تر و داغ تر شد.شرایط جدید پناهندگی در آلمان در سال 2020روزنامه آلمانnbsp;Welt am Sonntag گزارش می دهد، آلمان در سال 2019 تعداد پناهجویان کمتری را پذیرفته، علی رغم افزایش تعداد دیپورتی ها و افرادی که به آن ها دستور به ترک کشور داده شده، باز هم دیده می شود افرادی هنوز به دنبال پناهندگی در آلمان هستند.این روزنامnbsp;با اشاره به داده های پلیس فدرالnbsp;گزارش داد که آلمان بین ژانویه و نوامبر سال گذشته 20،587 نفر را به کشورهای مبدا دیپورت کرد، در حالی که این تعداد در سال پیشاز آن 23.617 نفرد بوده است. طبق آمار به دست امده با اینکه خانم مرکل اعلام به نپذیرفتن پناهنجو برای کشور آلمان را نمود اما تعداد دیپورتی ها در سال 2019 کمتر از سال 2018 بوده و از ماه می سال گذشته تعداد 2000 پناهجو نیز دیپورت شده اند. خانم آنجلا مرکل طبق اعلامیه ای در سال 2020 اعلام نمود که کشور آلمان در تلاش رد درخواست پناهندگان جدید و دیپورتی پناهندگان قدیمی می باشد و گفت در صورت دیپورتی افراد باید سریعا کشور آلمان را ترک کنند. طبق این اعلامیه در سال 2020 خانم مرکل اعلام نمود افردا خارجی شرایط و راه های دیگری را برای مهاجرت به کشور آلمان مانند ویزای تحصیلی، ویزای کار آلمان و یا حتی ازدواج با فرد آلمانی را انتخاب نمایند.شرایط پناهندگی در آلمان در سال های گذشتهدر طول تاریخ پس از جابجایی عظیمی که در طول جنگ جهانی دوم در سراسر اروپا رخ داد آلمان به سرعت به کشوری جذاب برای مهاجران کارگر تبدیل شد، اما این بار از جنوب اروپا. تقاضای دیرینه کشور آلمان برای جذب کارگران خارجی که در طول جنگ جهانی دوم از طریق اردوگاه های کار اجباری تامین شده بود پس از مدت کوتاهی با اخراج حدود 12 میلیون نفر از آلمان، دوباره مجبور شدند از طریق کانال دیگری برآورده نمایند. میلیون ها کارگر که عمدتا کارگرانی فاقد مهارت کافی بودند از کشورهای ایتالیا، اسپانیا و یونان در سال های رونق اقتصادی بین سالهای 1955 و اوایل دهه 1970 وارد آلمان شدند. مهاجرت در طی این دهه به طور پیوسته افزایش یافت و در سال 1970 به بیش از یک میلیون نفر رسی با این وجود برای ده ها سال آلمان خود را به عنوان کشوری مهاجرپذیر نمی دانست و همچنین چنین هدفی نیز نداشت. با کاهش بحران نفت آلمان در سال 1973 برنامه مهمان نوازی خود را در خصوص پذیرش نیروی کار پایان داد. فرض بر این بود که بیشتر این کارگران به کشور خود بازمی گردند اما 3 میلیون نفر از این افراد دیگر به کشور خود بازنگشتند. در دهه 1980 کانون توجه به مهاجرات بشردوستانه و پناهندگان تغییر یافت و هجوم ها عمدتا از یوگوسلاوی، رومانی و بلغارستان بود و باعث شد که یک تغییر در قانون اساسی جهت سخت شدن سیاست های سخاوتمندانه پذیرش پناهندگان صورت پذیرد.از چه سال هایی تغییرات عمده در پناهندگی کشور آلمان صورت گرفت؟تغییرات و سیاست های قانونی بعدی مهاجرت کار گران ماهر را آزاد اعلام کرد. معرفی اتحادیه اروپا و کارت آبی اتحادیه اروپا در سال 2009 و تصویب بعدی آن در قانون آلمان ( بلو کارت آلمان ) در سال 2012 مهاجرت کاری مهاجران ماهر خارج از اتحادیه اروپا را تسهیل کرد. دو عامل نیز باعث تغییر این تفکر شده بود؛ اول، تغییر جمعیت و جمعیت در حال کاهش، این واقعیت را به وجود آورد که اگر آلمان بخواهد وضعیت اقتصادی و سیستم رفاه سخاوتمندانه خود را حفظ کند نیاز به جذب کارگران ماهر خارجی دارد. به موازات تغییرات عمیقی که در قوانین مهاجرت به آلمان به وجود آمد این کشور سیاست های پناهندگی خود را نیز تغییر داد. دو بخشنامه اتحادیه اروپا دستورالعمل صلاحیت های اتحادیه اروپا در سال 2004 و دستورالعمل مراحل پناهندگی اتحادیه اروپا در سال 2011، آلمان را ملزم کرد که به تدریج بسیاری از محدودیت های ایجاد شده توسط مصالحه پناهندگی 1992 را لغو کند. این بخشنامه ها میخواستند به افرادی که در کنوانسیون ژنو به آنها پناهندگی داده می شود همان حقوق کسانی را که طبق قانون ملی به آنها پناهندگی داده می شد اعطا کنند و آن حقوق تضمین شود.صحبت در خصوص پناهندگی در آلمان بسیار است اما در این مقاله بیش از این مجال گفتگو در این خصوص نیست. ولی به عنوان نکته پایانی باید اذعان نمود که بهتر است به پناهندگی در آلمان نیندیشید زیرا طبق تعریفی که از پناهندگی ارائه شده این قانون شامل حال ایرانیان نخواهد شد. ضمن اینکه در سال های اخیر پناهندگان شرایط خوبی را در آلمان و کشورهای اروپایی ندارند و به دلایل دیگری اعم از شرایط رفاهی و امکانات زندگی به هیچ عنوان این روش را برای مهاجرت توصیه نخواهیم کرد. جهت کسب اطلاع از روش های صحیح جهت مهاجرت به آلمان و اقصی نقاط دنیا توصیه می کنیم تا با متخصصان حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش