کاریابی در آمریکا

کاریابی در آمریکا برای بسیاری از مهاجران پس از ورود به ایالات متحده اولویت اصلی است. متقاضیان کار در آمریکا برای اشتغال در این کشور نیازمند به دریافت ویزای کاری هستند، نوع ویزا و مجوز کار مورد نیاز شما بسته به اهداف شغلیتان متفاوت خواهد بود. اتباع خارجی که قصد کار در آمریکا را دارند ولی دارای تابعیت آمریکایی یا اقامت دائم نمی باشند، برای کار در آمریکا به ویزای کار و مجوز کاری (EAD) نیاز دارند که این درخواست توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بررسی می شود. افراد قبل از سفر به ایالات متحده برای کار، لازم است ویزا را از سفارت ایالات متحده یا کنسولگری در کشور خود یا کشوری که نزدیک‌ترین محل اقامت درخارج ازکشور است دریافت کنند. اما مهمترین مرحله و چالش اصلی درجهت اخذ ویزای کار آمریکا یافتن کار در این کشور میباشد که شما از طریق اخذ مشاوره از وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به این مهم دست یابید.


شرایط کار مهاجران خارجی در آمریکا 2020

درحال حاضر نرخ رشد شغل ملی در بازار کار آمریکا 1.2% می باشد که در بعضی از مناطق این درصد متفاوت است، درصد پایین نرخ بیکاری در این کشور آینده شغلی افراد جهت اشتغال در این کشور را تضمین می کند. افراد می توانند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در آمریکا مشغول به کار شوند؛ ساعت کاری که توسط قانون کار در آمریکا تصویب شده از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر دوشنبه تا چهارشنبه می باشد که این ساعت کاری به طور میانگین 2 ساعت بیشتر از کشورهای اروپایی است.

علی رغم شیوع گسترده تر ویروس کرونا در جامع آمریکا و نتایج منفی آن بر روی اقتصاد این کشور، در طی چند ماه اخیر شاهد ترقی مجدد انواع بازارهای اقتصادی و مالی دز این کشور هستیم. به طوری که با کاهش حدود 1% نرخ بیکاری در آمریکا در طی ماه های ژوئن و جولای امید به دل متقاضیان کار در آمریکا برگشته است. علاوه بر این امسال میانگین درآمد مشاغل در آمریکا نیز نسبت به سال گذشته حدود 5.7% ارتقاء یافته و این هم بر انگیزه کارجویان برای ورود به بازار کار ایالات متحده در سال 2020 می افزاید. هموطنان عزیز در جدول زیر می توانند میانگین درآمد کار در آمریکا را طی دو سال اخیر مقایسه کنند:

سال مالی متوسط درآمد
سال 2019 48672$ (دلار)
سال 2020 49764$ (دلار)

انواع ویزا برای کار در آمریکا

افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند، با دریافت ویزای کار این کشور میتوانند حداکثر تا سه سال در آمریکا اقمت داشته باشند؛ این ویزا قابلیت تمدید تا سه سال دیگرهم دارد. در طول این مدت کارفرمای آمریکایی می تواند برای کارمندان و کارگران خارجی خود درخواست کارت اقامت آمریکایی کند. جدول زیر برخی از انواع ویزاهای کاری آمریکا و شرایط اخذ آن‌ها در سال 2020 میلادی را نشان می دهد:

انواع ویزا کاری مدت اعتبار شرایط دریافت
ویزای کاری H1B اعتبار 3 ساله (قابل تمدید) برای نیروی کار ماهر و متخصص از طریق دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرما
ویزای کاری J1 اعتبار 7 سال (امکان تبدیل ویزا وجود ندارد) برای تبادل نیرو جهت کار در زمینه های آموزش و پرورش، تدریس و یا تحقیق داده می شود
ویزای کاری P اعتبار 1 سال مختص به هنرمندان و ورزشکاران
ویزاکاری E1 اعتبار بین 2 تا 5 سال این ویزا جهت صادرات و واردات و گسترش تبادل کالا داده می شود، در اینجا شرکت یا موسسه کارفرما اقدام می کنند و شخص کارجو هیچ نقشی در درخواست مجوز ندارد
ویزاکاری EB5 2 سال اعتبار (قابل تمدید) از طریق سرمایه گذاری
ویزای EB3 - مخصوص نیروی کار غیرماهر و آموزش دیده و مشاغل فنی مهارت محور

ویزای کاری H1B آمریکا مخصوص متخصصان دانشگاهی

کسب ویزای H1B آمریکا که یک نوع ویزای غیر مهاجرتی یا Non-immigrant است در بین مهاجران خارجی بسیار رایج می باشد و افراد زیادی از طریق این ویزا به کشور آمریکا وارد می شوند. این ویزا برای نیروهای کاری ماهر و تحصیل کرده مناسب است؛ وجود پیشنهاد رسمی کار یا جاب آفر از طرف کارفرما یا شرکت آمریکایی برای اخذ این ویزا الزامی می باشد. در این ویزا کارفرما هزینه ویزای متقاضی را پرداخت میکند و مداک لازم را از طرف متقاضی ارسال میکند. همچنین دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در آمریکا با ویزای تحصیلی F1 می توانند پس از اتمام تحصیلشان در صورت یافتن کارفرما، وضعیت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری H1B تغییردهند. این متقاضیان در صورت گذشت 5 سال کار در آمریکا می توانند برای دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام نمایند. مدارک لازم برای درخواست ویزا کاری H1Bعبارت‌اند از:

•        پاسپورت معتبر به همراه مدارک شناسایی

•        جاب آفر و پیشنهاد کاری و دعوت ‌نامه کاری

•        هزینه مصاحبه با سفارت

•        اثبات تمکن مالی


کاریابی در آمریکا با شرکت در نمایشگاه های کاری

شما می توانید با شرکت در این نمایشگاهها از شغل‌های موجود در شرکت‌های بزرگ اطراف محل زندگیتان آگاه شوید. یکی دیگر از مزایای این نمایشگاهها صحبت کردن در مورد مهارت‌هایتان و مشاوره گرفتن از کارشناسان این حیطه است، این رویدادها کارمند و کارفرما را در ارتباط مستقیم باهم قرار می دهد. به همراه داشتن چند نسخه از رزومه (CV) کاری خود به این نمایشگاهها توصیه میشود؛ به علاوه شما در این نمایشگاه ها میتوانید از خدماتی نظیرکمک کردن در بهبود رزومه و مدارک خود بهره مند شوید.


وب‌سایت‌های معروف برای کاریابی در آمریکا

وزارت کار ایالات متحده (DOL) از طریق وب سایت رسمی خود وظیفه کمک به کارگران، افراد جویای کار و بازنشستگان را برعهده دارد. این سایت دارای منابع استخدامی برای دانشجویان، متقاضیان کار، کارفرمایان و سازمان‌ها است. DOL حامی مالی CareerOneStop.org است که می تواند به شما در یافتن اطلاعات شغلی، منابعی برای مدیریت شغلی و ابزارهایی برای کمک به افراد جویای کار، دانشجویان، شاغلین و متخصصان شغلی کمک کند. این سایت طیف کاملی از کمک شغلی و جستجوی شغلی را ارائه میدهد، از جمله خدماتی که میتوانند به شما در تهیه رزومه کاری، جستجوی شغل و یافتن آموزش لازم شغلی کمک کنند.

USA.gov نیز اطلاعات و منابعی را در مورد جستجوی شغل، بانک‌های شغلی، سازندگان رزومه، کمک به اشتغال و موارد دیگر ارائه می دهد. علاوه بر این دو سایت که توسط دولت رسمی آمریکا معرفی شده از بسیاری سایت‌های دیگر جهت پیدا کردن کار در آمریکا می توان استفاده کرد. برخی از معروف‌ترین این وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن شغل در آمریکا عبارت‌ند از:

•        indeed.com

•        Monster.com

•        Thebalancecareers.com

•        Linkedin.com

•        Glassdoor.com

•        CareerBuilder.co


کاریابی در آمریکا به کمک مؤسسات کاریابی

مؤسسات کاریابی در آمریکا در دو نوع خصوصی و دولتی وجود دارد، مؤسسات دولتی همانطور که  از اسمش مشخص است زیر نظر وزارت کار آمریکا فعالیت می کند که توسط منابع آنلاین و دفاترش برای کارکنانش خدمات و ابزار های شغلی فراهم میکند. آژانس‌های خصوصی نیز در سه حوزه استخدام پرسنل، خدمات موقت کارکنان و خدمات راجع به شرکت‌های اجرایی تخصص دارند. آژانس‌های استخدام خصوصی برای کاریابی معمولاً هزینه ای حدود 5$ الی 200$ (دلار) در هرساعت از متقاضیان دریافت میکنند، این موسسه ها گاهی برای ارتقاء مهارت افراد جلسات آموزشی برگزار میکنند. معتبر بودن مؤسسات خصوصی بسیار مهم است و فرد قبل از مراجعه به این مؤسسات باید از اعتبار این مؤسسات اطمینان حاصل کند. برخی از این مؤسسات معتبر عبارتند از:

•        Pridestaff

•        Randstad

•        Advantage Resourcing North America

•        Brilliant

•        Loftin Staffing Services

•        Kforce

•        Robert Half

•        Richard, Wayne & Roberts

مقاله ای که مطالعه کردید در رابطه با کاریابی در ایالات متحده میباشد چرا که کاریابی و یافتن پیشنهاد شغلی سنگ بنا و اصل مهم در اخذ ویزای کار آمریکاست. اگر درصدد کسب اطلاعات بیشتری دررابطه با مهاجرت به کشور آمریکا میباشید، می توانید طی تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید و پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.


ثبت پرسش