ویزای آلمان

کشور آلمان یکی از بزرگ ترین کشورها در اتحادیه اروپا می باشد که به دلیل صنعت و اقتصاد قدرت مند، زیر ساخت مناسب و امکانات شهروندی بسیار عالی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. کشور آلمان افراد متخصص را برای کار به خود جذب می کند؛ همچنین سیستم آموزشی عالی آلمان باعث شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل برای دانشگاه های آلمان ، اقدام کنند. نظام اقتصادی آلمان شرایطی ایجاد کرده که اطمینانی برای سرمایه گذاران می باشد. اخذ ویزای آلمان برای ایرانیان کمی سخت شده که شما می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ما جهت راهنمایی و اخذ ویزا بهره مند شوید.

کشور آلمان افراد زیادی را با شرایط مختلف به سوی خود جذب کرده، حتی تقاضای اخذ ویزا برای درمان وگردشگری در آلمان بسیار می باشد. هر کدام از روش های مهاجرتی نوع ویزا خاص خودش را دارد؛ اگر قصد مهاجرت دارید در ابتدا باید هدف از مهاجرت را مشخص کنید و به نسبت هدفتان نوع ویزای خود را انتخاب کنید. با توجه به روش درخواست ویزا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان متغیر می باشند. همانطور که می دانید زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی است و برای مهاجرت به این کشور برای ارتباط مردم باید دانش زبان آلمانی داشته باشید؛ به همین دلیل یکی از مدارک مورد نیاز، مدرک زبان آلمانی در سطح (A2) است.


انواع ویزاهای کشور آلمان

ویزای آلمان با توجه به هدف سفر یا مهاجرت در نظر گرفته شده، ویزاهای کوتاه مدت که شامل: ویزا های درمانی، توریستی و ترانزیت و ویزاهای بلند مدت اقامتی که شامل: تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری می باشند. در جدول زیر با انواع مختلف ویزای آلمان آشنا خواهید شد.

نوع ویزا مدت اقامت ملاحضات

تایپ ویزا A

از کمتر از 24 ساعت الی 48 ساعت
اگر برای سفر به کشور مقصد خود باید طبق برنامه پروازی توقفی در کشور آلمان داشته باشید باید درخواست ویزای فرودگاهی کنید تا امکان ترانزیت فرودگاهی برای شما ایجاد گردد.

تایپ ویزا B

تقریبا 5 روز الی 1 هفته
اگر در برنامه سفر شما در کشور آلمان توفقی وجود دارد و شما باید از فرودگاه خارج شوید، باید این نوع از ویزا را درخواست کنید تا بتوانید از ترانزیت فرودگاهی و خروج از فرودگاه بهره مند بشوید.

تایپ ویزا C

90 روز
این نوع ویزا برای سفر توریستی به کشور آلمان می باشد که برای حداکثر در مدت زمانی 6 ماه می توانید 90 روز در خاک آلمان اقامت توریستی داشته باشید.

تایپ ویزا D

بیش از 1 سال
این نوع از ویزا برای افرادیست که قصد اقامت بیش از 1 سال را دارند. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را دارند.

ویزای آلمان برای تحصیل در این کشور

کشور آلمان برای دانشجویان انتخاب عالی می باشد زیرا که این کشور با سطح کیفیت بالا برای آموزش و سیستم آموزشی یکپارچه همچنین امکان تحصیل رایگان را دارد. شما با داشتن مدرک زبان آلمانی سطح (B2) حتی اگر آلمانی نباشید، امکان تحصیل رایگان در این کشور را دارید و می توانید در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری به تحصیل رایگان در این کشور بپردازید. مدت زمان دریافت مدرک کارشناسی در کشور آلمان 3 سال می باشد و برای ارشد با توجه به رشته تحصیلی بین 1 الی 2 سال زمان لازم دارید. مقطع دکتری با توجه به رشته انتخابی شما، استاد راهنمایتان بین 3 الی 5 سال می باشد. برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان ارائه مدرک تحصیلی ضروری است و برای اثبات توانایی هزینه های تحصیل و زندگی تمکن مالی باید ارائه بدهید. در جدول زیر مدارک مهم مورد نیاز جهت ارائه به سفارت مشاهده می نمایید.

شما می توانید در کشور آلمان در بهترین دانشگاه های دنیا حضور داشته باشید؛ قدمت دانشگاه های آلمان با اساتید برتر، برای دانشجویان محلی و خارجی امکان تحصیل عالی ایجاد شده است. در جدول زیر با 5 دانشگاه برتر آلمان و رتبه جهانی آنها آشنا می شوید.

نام دانشگاه رتبه در آلمان رتبه جهانی
لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ LMU 1 32
دانشگاه فنی مونیخ 2 43
دانشگاه هایدلبرگ 3 44
دانشگاه هومبولت برلین 4 74
دانشگاه علوم پزشکی چریته برلین 5 80

ویزای آلمان برای کار در این کشور

برای دریافت ویزای کار آلمان و کار در این کشور شما می توانید از کارفرما و شرکت های آلمانی پیشنهاد کاری دریافت کنید؛ که برای این روش نیاز است شما رزومه تحصیلی، سوابق کاری و مدرک زبان را برای شرکت های مرتبط با زمینه شغلی ارسال کنید، وقت مصاحبه آنلاین بگیرید و کارفرما را متقاعد کنید. پس از متقاعد سازی، دعوت نامه کاری از کارفرما دریافت می کنید و اقدام به اخذ ویزای کار آلمان کنید. اگر در این روش موفق به دریافت پیشنهاد شغلی نشده اید می توانید درخواست ویزای جست و جوی کار را داشته باشید؛ کشور آلمان جهت توسعه اقتصاد و صنعت خود نیازمند افراد متخصص می باشد و این نوع ویزا را فراهم آورده تا متقاضی که دارای تخصص و سابقه کاری می باشد اجازه داشته باشد تا 6 ماه در خاک آلمان به جست و جوی کار بپردازد.

ویزای کار آلمان ملاحضات مدت ویزا قابلیت تمدید
جاب آفر (job offer) برای دریافت این نوع از ویزا نیازمند است کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی بدهد. بستگی به مدت زمان قرارداد کاری شما دارد. دارد
جست و جوی کار برای افراد متخصص و دارای سابقه کاری. 6 ماه ندارد

ویزای آلمان برای درمان در این کشور

علوم پزشکی و درمانی کشور آلمان یکی از شناخته شده ترین ها در جهان می باشد. آلمان با گروهی از پزشکان متخصص، کادر درمانی قوی، تجهیزات و آزمایشگاه های پیشرفته و مدرن توانسته خدمات درمانی را برای مردم این کشور و دیگر کشورها بهبود بخشد. به همین علت هر ساله افراد زیادی جهت درمان، اقدام به دریافت ویزای درمانی آلمان می کنند و با درخواست کسانی موافقت می شود و ویزا برای آنها صادر گردد که توانایی پرداخت هزینه های درمان را داشته باشند. برای اخذ ویزا اینطور بررسی می شود که بیمار در کشور خود بهبود نیافته و برای سلامتی به این کشور سفر می کند. این نوع از ویزا می تواند تا مدت نا معلوم تمدید شود تا وقتی که بیمار یا بهبود یافته باشد یا توانایی پرداهت هزینه های درمان خود را نداشته باشد.

ویزا درمانی ملاحضات
علت ارائه این نوع از ویزا داشتن کادر درمانی با تجربه داشتن تجهیزات پزشکی داشتن بیمارستان های استاندارد
شرایط اخذ ویزا بیمار در کشور خود بهبود نیافته و توانایی پرداخت هزینه های درمانی در آلمان را دارد
مدت زمان ویزا قابل تمدید تا زمان بهبودی بیمار و توانایی پرداخت هزینه های درمان

دیگر ویزاهای کشور آلمان

علاوه بر ویزاهایی که پیش از این توضیح داده شد، انواع دیگری هم وجود دارند که طبق قوانین آلمان برای افراد خارجی امکان دریافت آنها وجود دارد. در ادامه چند نوع از ویزاهای مهم و کاربردی این کشور را برای شما ارائه می دهیم. در جدول زیر اطلاعت بیشتری در مورد انواع ویزا آلمان جمع آوری کرده ایم و برای مطالعه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

نوع ویزا ملاحضات مقدار سرمایه
ویزای توریستی برای بازدید از اقوام درجه یک، گردشگری و دیدن جاذبه های آلمان صادر می شود و جزو زیر گروه تایپC  ویزا نیز می باشد. مدت زمان این نوع ویزا 90 روز در هر 6 ماه است. در این نوع از ویزا افراد اجازه کار یا کاریابی نخواهند داشت. در این نوع از ویزا شما باید اثبات کنید که برای مدت زمان حضورتان در آلمان توانایی پرداخت هزینه های سفر خود را دارید.
ویزای پیوستن به خانواده فردی با ویزای کار، تحصیل یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده باشد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود از این نوع ویزا استفاده کند. باید اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینه های خانواده خود را دارید.
ویزای دوره زبان فردی که قصد یادگیری زبان آلمانی را در کشور آلمان داشته باشد از این نوع ویزا استفاده می کند. اجازه کار یا تحصیل یا تمدید وجود ندارد. باتوجه به طول دوره مبلغی بین 4000€ الی 12000€ (یورو) برای پرداخت هزینه های کلاس دارد.
ویزای سرمایه گذاری در سال های پیشین کشور آلمان در زمینه جذب سرمایه گذار بسیار موفق بوده. افراد با سرمایه گذاری در این کشور می توانند اقامت دائم داشته باشند و با این نوع از ویزا از خدمات درمانی و تحصیلی رایگان بهره مند بشوند. کمترین میزان سرمایه گذاری در شرکت های زنجیره ای که برای حداقل 100000€ ( یورو) می باشد.

نکات مهم برای دریافت ویزای آلمان

برای درخواست و نتیجه موفق در دریافت ویزای آلمان نکاتی ریز وجود دارد که حتما باید توجه و بررسی شود. یکی از توصیه های مهم تهیه مدارک مورد نیاز به صورت کامل است؛ از دیگر مواردی که باید توجه داشته باشید تمکن مالی است که باید درباره آن بدانید که سفارت آلمان این مبلغ را بلوکه می کند و هنگامی که افراد به خاک آلمان می رسند می توانند به صورت ماهانه از تمکن مالی برداشت داشته باشند. وجود بیمه درمانی در هر نوع از ویزا مهم و ضروری است و هدف از سفر و اثبات آن به سفارت دیگر نکته ای است که حتما به آن توجه داشته باشید. حتما قبل از اتمام ویزای خود آماده خروج از کشور باشید.


اشخاص برای مهاجرت به آلمان شرایط متفاوتی دارند، بنابراین برای مشاوره تخصصی مرتبط با شرایط خودتان و انتخاب بهترین روش مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.


ثبت پرسش