مهاجرت به دانمارک

دانمارک یکی از برترین کشورهای جهان برای اقامت و زندگی می باشد و بسیاری خواهان مهاجرت به دانمارک هستند. این کشور از نظر شاخص زندگی همراه با کشور سوئیس جزو دو کشور برتر اروپا و جهان از نظر کیفیت زندگی بوده و مردم دانمارک نیز به عنوان مردمی بسیار شاد در جهان شناخته می شوند. مهاجرت به دانمارک و اقامت در این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد که همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این نگارش این روش ها را شرح داده اند. البته بایستی توجه داشته باشید که هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالا می باشد و یکی از گران ترین کشورهای اروپا برای زندگی است. در هر حال علاقه مندان به دانمارک با مطالعه این مطلب با روش های اخذ اقامت دانمارک آشنا خواهند شد.


مهاجرت به کشور دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی در واقع جنوبی ترین آن است و با آلمان از جنوب به صورت زمینی هم مرز بوده و از طریق آب با کشورهای سوئد و نروژ مرز مشترک دارد. این کشور یکی از پایدارترین اقتصاد منطقه را دارد و شاخص های اقتصادی آن در بهترین حالت در منطقه می باشند. سیستم و سیاست های دولت جهت رفاه مردم این کشور باعث شده مردم دانمارک به عنوان شادترین مردم جهان و در واقع راضی ترین مردم جهان شناخته شوند. برابری، عدم اختلافات طبقاتی زیاد، درآمد مناسب و عواملی از این دست باعث شده کیفیت زندگی و اقامت در دانمارک بسیار بالا و فراتر از استانداردها باشد. لذا بسیاری از افرادی که قصد زندگی در کشوری مدرن با بهترین کیفیت را دارند دانمارک را برای مهاجرت و اقامت انتخاب می کنند.


راه های اخذ اقامت دانمارک

جهت مهاجرت به کشور دانمارک با توجه به هدف مهاجرت شما و مقصد شما روش های مختلفی برای این کار تدارک دیده شده و مجوز های مختلفی از سوی دولت دانمارک ارائه می شود. دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و لذا شهروندان این کشور برای مهاجرت به دانمارک نیازی به ویزا ندارند اما سایر کشورها برای مهاجرت به دانمارک در ابتدا بایستی مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند. جهت اقامت در دانمارک روش های مختلفی وجود دارد ک در اینجا معرفی شده اند.

•        اقامت در دانمارک از طریق کار

•        مهاجرت به کشور دانمارک از راه تحصیل

•        اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

•        مهاجرت به کشور دانمارک از روش سرمایه گذاری

•        اخذ اقامت دانمارک از راه تولد

•        پناهندگی و مهاجرت به دانمارک


مزایای مهاجرت به دانمارک

دانمارک تعادل عالی بین کار و زندگی را فراهم می کند و با مهاجرت و اقامت در این کشور شما از فرصت های شغلی عالی تا اوقات فراغت و زمان بیشتر در کنار خانواده بهره مند خواهید شد. براساس گزارشات بین المللی دانمارک یکی از بهترین کشورها از نظر تعادل کار و زندگی معرفی شده است. دانمارک به دلایل مختلف مکانی فوق العاده خوب و دوستانه برای زندگی است؛ دانمارک به طور مداوم در مطالعات بین المللی کیفیت زندگی، از جمله شاخص عدالت در اجرای پروژه عدالت جهانی، فهرست مدیریت بانک جهانی و شاخص پیشرفت اجتماعی در صدر قرار دارد. مهاجرت به این کشور و اقامت در دانمارک شامل مزایای زیر می باشد:

✓     مردم و ساکنین دانمارک جزو خوشبخت ترین و راضی ترین افراد روی زمین هستند. در مقیاس 0 تا 10، دانمارکی ها به طور متوسط نمره ​​7.5 را از نظر رضایت از زندگی خود به دست آورده اند که بالاتر از میانگین جهانی است.

✓     همه ساکنین دانمارک از یک سیستم رفاهی با عملکرد خوب بهره می برند که از جمله آنها آموزش رایگان و مراقبت های بهداشتی نیز می باشد.

✓     مسافت های کوتاه، گشت و گذار در شهرهای دانمارک و همچنین جنگل های زیبا و سواحل خیره کننده دانمارک را بسیار آسان می کند.

✓     دانمارکی ها کمترین هفته کاری را در جهان دارند و میانگین ساعت کاری مهاجرین و مقیمان دانمارکی 37 ساعت در هفته است. با این حال، این کشور جزو کارآمدترین ها در اروپا هستند.

✓     ساعات کاری انعطاف پذیر است و کلیه کارگران از نظر آماری مجاز به تعطیلات 5 هفته ای در هر سال هستند و این امر باعث ایجاد فضایی مناسب برای خانواده و اوقات فراغت می شود.

✓     دانمارک عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از سازمان های جهانیست و پاسپورت آن دارای اعتبار بسیار زیادی است.

✓     کشور دانمارک دارای دانشگاه های بسیار معتبر در اروپا و جهان است.

✓     امکان اخذ اقامت دائم دانمارک برای مهاجرین و اعضای خانواده آنها وجود دارد.


اخذ ویزای کار دانمارک و اقامت در دانمارک

با توجه به گران بودن کشور دانمارک و هزینه بالای اقامت در این کشور مهاجرت از طریق کار بهترین روش مهاجرتی به دانمارک می باشد. البته مهاجرت به دانمارک از طریق کار چالش برانگیز است چرا که زبان مردم این کشور دانمارکی بوده و زبان کار و کارهای اداری در دانمارک نیز به زبان دانمارکی انجام می شود. البته مردم این کشور به عنوان زبان دوم خود به زبان انگلیسی آشنا هستند اما دانستن آن مزیت چندانی برای کار در دانمارک ندارد. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا برای کار در دانمارک نیازمند اخذ ویزای کاری دانمارک می باشند تا بتوانند از طریق کار در این کشور اقامت یابند. دانمارک از نظر نرخ بیکاری همانطور که در جدول زیر می بینید در شرایط مطلوبی قرار دارد و به خصوص در بخش های فناوری، انرژی، محیط زیست و مهندسی نیاز به نیروی کار دارد.

سال نرخ بیکاری در دانمارک
2010 7.46%
2011 7.57%
2012 7.53%
2013 7.00%
2014 6.59%
2015 6.17%
2016 6.18%
2017 5.74%
2018 4.98%
2019 4.91%
2020 (نیمه سال) 5.40%

جهت دریافت ویزای کار دانمارک بایستی رزومه خود را به کارفرمایان و آژانس های کاریابی ارسال کنید و به گونه ای مهارت و تجربه خود را نشان دهید؛ همچنین ارائه مدرک دال بر تسلط بر زبان دانمارکی امتیاز ویژه به شمار می آید.


مهاجرت به دانمارک و انواع ویزا

برای ورود به دانمارک اینکه نیاز به ویزا دارید یا نه به ملیت شما بستگی دارد و همچنین مدت زمانی که قصد اقامت دارید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در دانمارک زندگی کنید، ویزا ممکن است به تنهایی کافی نباشد، بنابراین لازم است روشن شود که اجازه اقامت طولانی مدت در دانمارک را دارید. اتباع اتحادیه اروپا، EEA و نوردیک می توانند برای مدت زمانی نامحدود در دانمارک زندگی و کار کنند. سایر اتباع خارجی از کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا به ویزا احتیاج دارند که به آنها اجازه داده می شود تا به مدت معین در دانمارک بمانند. اتباع خارجی مجاز نیستند در این مدت کار انجام دهند مگر آنکه دارای مجوز باشند. جهت زندگی در دانمارک، شما ملزم به اخذ اجازه اقامت از دولت دانمارک هستید.

به طور کلی، هر اقامت که بیشتر از سه ماه در دانمارک طول بکشد، اقامت بلند مدت نامیده می شود. در هر حال، قوانین ویژه ای برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان کشورهای نوردیک و همچنین سوئیس و لیختن اشتاین وجود دارد و آنها نیازی به ویزا ندارند. در جدول زیر از جمله ویزاهای مهم صادر شده در دانمارک را مشاهده می کنید.

انواع ویزا مدت اعتبار قابلیت تمدید
ویزای شنگن کم تر از 3 ماه ندارد مگر در شرایط خاص
ویزای تحصیلی 1 سال دارد
ویزای کاری فصلی کم تر از 3 ماه ندارد
ویزای کار بلند مدت 1 سال دارد
ویزای سرمایه گذاری 2 سال دارد

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

دانمارک یکی از برترین نظام های آموزشی در جهان را دارد و رتبه آموزش در این کشور همواره جزو بالاترین ها در اروپا بوده است؛ تحصیل در دانمارک تا سن 16 سالگی اجباری می باشد و دولت این کشور اهمیت ویژه ای به آموزش در دانمارک می دهد. موسسات آموزشی در دانمارک شامل دو بخش دولتی و خصوصی است که حدود 15% آن را بخش خصوصی تشکیل می دهد. دانمارک همچنین در رده بندی بهترین سیستم های آموزش عالی در برابر پنجاه کشور دیگر در جهان بین 5 کشور برتر قرار دارد. دانشگاه های این کشور بیش از 600 دوره را به زبان انگلیسی آموزش می دهند که به معنی گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی می باشد؛ این دوره ها شامل دوره های مختلف ارتباطات، علوم رایانه، طراحی، فناوری، گردشگری، بازاریابی و بسیاری دیگر است.

دانشگاه های برتر دانمارک در حال حاضر جزو 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و مهاجرت تحصیلی آینده ای روشن را برای دانشجویان به همراه دارد. در اینجا از جمله دانشگاه های برتر دانمارک معرفی شده اند که همه آنها در شهرهای بزرگ کشور دانمارک از جمله کپنهاگ، آلبورگ و آرهوس قرار دارند.

•     دانشگاه کپنهاگ دانمارک

•     دانشگاه فناوری دانمارک

•     دانشگاه آلبورگ

•     دانشگاه آرهوس

•     دانشگاه دانمارک جنوبی

جهت مهاجرت تحصیلی به دانمارک دانشجویان بایستی از یکی از دانشگاه های این کشور نامه پذیرش دریافت کنند. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در دانمارک شمال پرداخت شهریه و هزینه ای در حدود 8000€ (یورو) الی 15000€ (یورو) در سال است؛ همچنین رشته هایی از جمله پزشکی هزینه ای بیش از این دارند.


مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرتی که بسیار خاص می باشد مهاجرت از طریق ازدواج است، لذا هر پسر یا دختری با یک تبعه دانمارکی ازدواج کند و این ازدواج ثابت شود که واقعی است می تواند مجوز اقامت در دانمارک و زندگی با همسر خود را دریافت کند. همانطور که ذکر کردیم این ازدواج باید "واقعی" باشد و ازدواج صوری توسط کنسولگری این کشور ارزیابی می شود و باعث ریجکت شدن درخواست متقاضی می گردد، لذا برای ازدواج با یک دانمارکی بایستی قصد واقعی شما زندگی با همسر خود باشد. علاوه بر این ارائه مدارک لازم دال بر زندگی مشترک با فرد دانمارکی و همچنین تمکن مالی برای زندگی در دانمارک مورد نیاز است. توجه داشته باشید که ارائه مدارکی دال بر توانایی برقراری ارتباط راحت با همسر دانمارکی نیز مورد نیاز می باشد.


مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های پر هزینه برای مهاجرت و اقامت در دانمارک استفاده از سرمایه گذاری است. بازار مناسب دانمارک، اقتصاد پیشرفته این کشور، امکان تجارت آزاد و فرصت های عالی برای کار در بخش های جدید در شهرهای دانمارک، این کشور را برای سرمایه گذاری بسیار مناسب کرده و بسیاری خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند. لذا شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا می توانند با استفاده از سرمایه گذاری در دانمارک اقامت این کشور را در ابتدا به صورت موقت و سپس با برقرار شرایط به صورت دائم بدست آورند. به طور کلی سرمایه گذاری در دانمارک در غالب دو روش زیر صورت می گیرد:

✓     سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

✓     سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی

در حال حاضر شرکت های مختلف بین المللی در دانمارک مشغول به فعالیت هستند و سرمایه گذاران می توانند بخش از سهام شرکت ها را خریداری کنند و سرمایه گذاری کنند و یا خود به عنوان یک موسس در دانمارک معرفی شوند و کسب و کاری را در دانمارک با ثبت شرکت به راه بیاندازند. لازم به ذکر است سرمایه گذاری فرد در دانمارک بایستی در راستای کمک به پیشرفت اقتصاد دانمارک باشد و طرح فرد سود ده باشد. سرمایه گذاران همچنین با استخدام نیرو کار دانمارکی می توانند حرکتی مثبت در افزایش اشتغال در دانمارک ایجاد کنند. در صورت موافقت با پلن سرمایه گذار معمولا ویزای 1 یا 2 ساله به فرد تعلق می گیرد که قابل تمدید است؛ پس از 5 سال زندگی در دانمارک سرمایه گذاران می توانند اقامت دائم دانمارک را بدست آورند.


اخذ اقامت دانمارک از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت در کشور دانمارک همانند دیگر کشورهای اروپایی بر پایه اصل خون می باشد و اصل خاک در این کشور برخلاف کشورهای آمریکا، برزیل و کانادا اجرا نمی شود. لذا چنانچه از یک تبعه دانمارکی در داخل دانمارک و یا هر کجای دیگر متولد شده باشید با ارائه مدارک شناسائی خود و والدین خود می توانید اجازه اقامت در دانمارک را به صورت دائم داشته باشید چرا که در این حال شما به عنوان یک تبعه و شهروند دانمارکی محسوب خواهید شد. همچنین چنانچه از یک مهاجر به دانمارک که دارای اقامت دائم دانمارک است به دنیا آمده باشید می توانید به واسطه اقامت والدین در دانمارک اقامت داشته باشید. در صورت 5 سال اقامت می توانید اقامت دائم دانمارک را بدست آورید. تولد در خاک دانمارک از والدین غیر دانمارکی که اجازه اقامت دائم را ندارند منجر به اخذ اقامت دانمارک نمی شود.

تتت

توجه داشته باشید استفاده از روش غیر قانونی پناهندگی در دانمارک توسط مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اکیدا منع شده و استفاده از دیگر روش های گفته شده توسط این مشاورین مورد تایید و مشاوره متخصصین ما می باشد. پناهندگی با توجه به خطرات ناشی از ریسک بالا، امکان ریجکتی زیاد، خطرات مالی و جانی و خراب کردن پل های دیگر به هیچ عنوان مورد تایید این موسسه نیست.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک
تحصیل در دانمارک و کشورهای حوزه اسکاندیناوی با توجه به پیشرفت چشمگیر این کشورهای در دهه های اخیر مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانمارک به عنوان کوچک ترین کشور منطقه اسکاندیناوی امروزه از نظر آموزش در اروپا و جهان در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در حال حاضر دانشگاه های دانمارک تعدادی از ظرفیت صندلی های خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهند و دانشجویان با رعایت شرایط تحصیل و پذیرش می توانند در کشور دانمارک تحصیل کنند. سیستم آموزش دانمارک سطح استاندارد بسیار بالایی از آموزش را ارائه می دهد و برای همه کودکان و دانشجویان ساکن دانمارک رایگان است؛ با این حال، دانشجویان خارج از کشور برای تحصیل در دانمارک مجبور به پرداخت شهریه هستند. در ادامه همراه با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تا درباره تحصیل و مهاجرت به دانمارک بیشتر بدانید.تحصیل در دانمارک در مقطع پیش دبستانیهمه کودکان زیر 6 سال در دانمارک قادر به ثبت نام در مرکز مراقبت از کودکان و یا مهدکودک هستند. بطور کلی، این مراکز در موسسات محلی یافت می شوند، اگرچه می توانید برخی برنامه ها را در خانه های خصوصی برگزار کنید. اگر ترجیح می دهید فرزندتان در یک برنامه خصوصی شرکت کند، می توانید در روزنامه محلی یا به صورت آنلاین آگهی خود را ارسال کنید. دو سوم هزینه مراقبت از کودک در این مرحله توسط شهرداری شما پرداخت می شود و والدین فقط تقریبا یک سوم از هزینه ها را پرداخت می کنند. بیشتر مراکز مراقبت از کودک و مهد کودکان دارای کارکنان آموزش دیده ویژه ای برای آموزش کودکان هستند.نظام آموزشی دانمارکتحصیل در دانمارک بین 7 تا 16 سالگی اجباری است که شامل مقاطع ابتدایی و متوسطه می شود؛ خانواده ها می توانند فرزندان خود را به مدارس دولتی، خصوصی یا بین المللی بفرستند. تحصیل در دانمارک با گزینه پیش دبستانی یا مهد کودک برای کودکان خردسال امکان پذیر است. دانشجویان پس از 16 سالگی می توانند تحصیلات خود را در دوره های زیر ادامه دهند:nbspnbspnbspnbsp; برنامه های آموزش متوسطه عمومی و حرفه ای، که دانشجویان را برای آموزش عالی آماده می کند.nbspnbspnbspnbsp; برنامه های آموزش و حرفه ای در درجه اول با هدف آماده سازی دانشجویان برای کار در یک تجارت یا صنعت خاص می باشد.برای والدینی که مایل به ارسال فرزندان خود به مدارس خصوصی یا بین المللی در دانمارک هستند، گزینه های جایگزین نیز وجود دارد.تحصیل در مدارس دانمارکهمانطور که اشاره کردیم مدارس دانمارک به دو مقطع ابتدایی و متوسطه تقسیم می شود.دوره ابتدایی: در دانمارک ترکیب مختلفی از مدارس ابتدایی وجود دارد؛ این مدارس تقریبا 87٪ از کل کودکان دانمارکی را به طور رایگان آموزش می دهند. هیچ مقررات سختی در رابطه با كودكان در مدارس وجود ندارد و آنها مجاز به ثبت نام در مدرسه محلی خود یا در عوض مدرسه دیگری در همان شهرداری یا یك شهرداری دیگر هستند. برنامه درسی برای آموزش ابتدایی در دانمارک شامل تعدادی از دوره های اجباری و همچنین برخی از دوره های اختیاری برای گروه های سنی بالاتر است. دانش آموزان به طور معمول از سال سوم تا نهم یادگیری زبان انگلیسی را شروع می کنند، در حالی که از سال هفتم به بعد آنها اغلب شروع به یادگیری یک زبان خارجی اضافی، معمولاً آلمانی یا فرانسوی می کنند.دوره متوسطه: دوره ژیمناسیون 3 ساله (STX) و دوره 2 ساله عالی بالاتر (HF) متداول ترین مسیرها برای دانش آموزانیست که تصمیم می گیرند برای شرکت در دوره متوسطه عالی شرکت کنند. این دوره ها طیف وسیعی از دوره های آموزشی را برای دانش آموزان شامل می شود تا آنها را برای تحصیل در دانشگاه آماده کند. هر دوره موضوعات اجباری خود را دارد که همه دانش آموزان موظف به گذراندن آنها و همچنین طیف وسیعی از موضوعات اختیاری را دارند. این دوره ها معمولا به زبان دانمارکی تدریس می شوند، اگرچه دوره هایی به زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی نیز موجود هستند.تحصیل عالی در دانمارکسه نوع مختلف از موسسه آموزش عالی در دانمارک وجود دارد که همه آنها دارای سطح بالایی از تدریس هستند و تحصیل عالی را ممکن می سازند.دانشگاه های دانمارک: مانند بسیاری از دانشگاه های اروپا، آموزش را با تحقیق ترکیب می کنند تا دانشجویان بتوانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. دوره های در دسترس از رشته های سنتی آکادمیک گرفته تا دوره های میان رشته ای مدرن تر و خلاقانه تر متفاوت می باشد. دانشگاه ها معمولا در شهرهای بزرگ دانمارک و اطراف آن واقع شده و غالباً پیوندهای محکمی با مشاغل، صنعت و سایر موسسات تحقیقاتی دارند. آکادمی آموزش عالی حرفه ای: این موسسات دوره هایی را ارائه می دهند که مطالعه دانشگاهی را با تمرین تلفیق می کند. رشته های تحصیلی معمولی شامل تجارت، IT، فناوری، غذا و گردشگری است. چنین آکادمی هایی در هر دو شهر بزرگ و کوچک قرار دارند و پیوندهای خوبی با مشاغل محلی و صنعت دارند. دوره ها به طور کلی دو سال به طول انجامیده و دوره های پاره وقت برای بزرگسالان نیز ارائه می شود.کالج های دانشگاهی: کالج های دانشگاهی در دانمارک مطالعه تئوریک را با تمرین در طیف گسترده ای از موضوعات ترکیب می کند. دوره های درسی به طور کلی در زمینه هایی مانند مشاغل، آموزش، IT، پرستاری و کار اجتماعی ارائه می شود. دانشجویان با اعزام به محل های کار به عنوان بخشی از دوره خود، برای ورود به دنیای واقعی کار در حرفه مورد نظر خود آماده می شوند. مدت دوره ها معمولا حدود چهار سال است، هرچند ممکن است تغییرات جزئی وجود داشته باشد. دانشجویان برای دستیابی به لیسانس حرفه ای تلاش می کنند، ضمن اینکه این امکان وجود دارد که دانشجویان بتوانند تحصیلات تکمیلی را نیز به صورت نیمه وقت انجام دهند.شرایط تحصیل در دانمارکتا زمانی که یک مدرک تحصیلی برابر با سطح مورد نیاز در دانمارک داشته باشید، می توانید برای ثبت نام در دوره های مختلف عالی در دانشگاه های دانمارک اقدام کنید. در هر حال بایستی دانشگاه دانمارکی که مایل به تحصیل در آن هستید را بررسی کنید تا از شرایط پذیرش مطالع شوید. زبان تحصیل در دانشگاه های دانمارک دانمارکی و انگلیسی است؛ باید سطح بالایی از زبان داشته باشید و برای دوره هایی که به زبان دانمارکی تدریس می شود نیاز به شرکت در آزمون مطالعه زبان دانمارکی مانند آزمون دانمارکی سطح 2 ( Danskposlash;ve 2) هستید؛ در برخی موارد، ممکن است آزمون دانمارکی 3 نیاز باشد. برای دوره های مربوط به یک رشته خاص، شاید لازم باشد اثبات کنید که تجربه کافی دارید، همچنین ارائه مدرک تحصیلی معتبر مورد نیاز می باشد. به صورت کلی شرایط عمومی تحصیل در دانمارک به صورت زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک معتبر تحصیلی با معدل GPA بالا &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک معتبر زبان آیلتس برای تحصیل به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک معتبر زبان دانمارکی برای تحصیل به زبان دانمارکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در صورت نیاز شرکت در آزمون ورودی برای برخی از رشته هاهمچنین در نظر داشته باشید هر موسسه آموزش عالی در دانمارک شرایط پذیرش خاص خود را دارد، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر از جمله جزئیات مربوط به مدارک تحصیلی، آزمون ورودی و انتقال اعتبار باید با موسسه مربوطه مشورت کنید.تحصیل در مقاطع مختلف عالی در دانمارکتحصیل عالی در دانشگاه های دانمارک در سه سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود. مدرک لیسانس دانشگاهی پس از اتمام یک برنامه کارشناسی سه ساله، که بطور معمول در یک یا دو حوزه موضوعی انجام می شود، اعطا می شود. تدریس مبتنی بر تحقیق است و یک پایه علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد؛ این برنامه برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، آماده می کند. کارشناسی ارشد در دانمارک یک دوره پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که دو سال طول می کشد. جهت دریافت مدرک دکترا در دانمارک معمولاً به سه سال تحصیل نیاز دارید، این دوره در مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه هایی که مدرسه دکتری تاسیس کرده اند، ارائه می شود. این مؤسسات آموزشی همه از امکانات عالی برای تحقیقات، کتابخانه و آزمایشگاه برخوردار هستند. شما می توانید با نظارت تخصصی و با دسترسی به آخرین تجهیزات و اطلاعات، تحقیقات خود را انجام دهید.مقطع تحصیلی مدت زمان کارشناسی 3 الی 4 سال کارشناسی ارشد 2 سال دکترا 3 سال تحصیل در دانشگاه های برتر دانمارکدانشگاه های برتر دانمارک در سال 2020 جزو 200 دانشگاه برتر جهان رده بندی شده اند و این رتبه بندی نشان از کیفیت بسیار بالای این دانشگاه ها دارد. در اینجا طبق رده بندی های معتبر، برترین دانشگاه های کشور دانمارک معرفی شده اند.رتبه نام دانشگاه رده بندی QS 2020 رده بندی TIMES 2020 1 دانشگاه کپنهاگن 81 101 2 دانشگاه فنی دانمارک 112 184 3 دانشگاه آرهوس 145 115 4 دانشگاه آلبورگ 324 201 5 دانشگاه دانمارک جنوبی 372 251 6 دانشگاه روسکیلد - 601 7 موسسه تجارت کپنهاگن - 201 هزینه تحصیل در دانمارکهزینه تحصیل در دانمارک در دانشگاه های دولتی این کشور برای شهروندان دانمارک و عضو اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان سوئیس رایگان می باشد. اما شهروندان دیگر کشورها برای تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی می بایستی در حدود 6,00euro; (یورو) الی 20,00euro; (یورو) شهریه بپردازند. البته این دانشجویان می توانند از فرصت هایی مانند بورسیه تحصیلی و وام های دانشجویی برای کم کردن هزینه ها استفاده کنند. به جز هزینه تحصیل در دانمارک متقاضیان بایستی دیگر هزینه های زندگی و اقامت در دانمارک را نیز لحاظ کنند.برای مقایسه شرایط تحصیل در دانمارک و دیگر کشورها می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرید و بهترین مقصد را برای اقامت تحصیلی خود انتخاب کنیدnbsp;
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک
تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی که یکی از رشته های محبوب در جهان و دانمارک است برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. البته تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا بدون یادگیری زبان دانمارکی میسر نیست اگرچه برخی از موسسات آموزشی این کشور به زبان انگلیسی نیز این رشته تحصیلی را ارائه می کنند. در هر حال با توجه به کیفیت بسیار بالای دانشگاه های کشور دانمارک تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی بسیار تقاضا دارد و ورود رقابتی می باشد. لازم به ذکر است هزینه تحصیل رشته های پزشکی در دانمارک بالا است و دانشجویان بایستی این هزینه ها را در نظر بگیرند؛ البته به صورت کلی هزینه تحصیل در دانمارک برای شهروندان این کشور و اتحادیه اروپا رایگان می باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در غالب این مقاله به سوالات متقاضیان تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی پاسخ داده اند.nbspnbspnbspnbsp; شرایط تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در سال 2020 چگونه است؟nbspnbspnbspnbsp; بهترین دانشگاه های دانمارک جهت تحصیل رشته های پزشکی کدامند؟nbspnbspnbspnbsp; مزایای تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی چیست؟nbspnbspnbspnbsp; هزینه تحصیل رشته های پزشکی در کشور دانمارک چه میزان است؟درباره تحصیل در دانمارک در رشته پزشکیدانمارک یک کشور نوردیک و از جنوبی ترین کشورها در منطقه اسکاندیناوی است و از جنوب غربی با سوئد و نروژ و از جنوب با آلمان هم مرز می باشد. دانمارک، یکی از با کیفیت ترین نظام های آموزشی در اروپا و جهان را داراست و تحصیل در دانمارک به خصوص در رشته های پزشکی می تواند بسیار جذاب باشد. رشته های مختلفی در کل برای تحصیل در دانمارک وجود دارد و یکی از آنها که محبوب نیز می باشد، پزشکی بالینی است. دانشگاه های برتر پزشکی بالینی دانمارک در انجام تحقیقات مرتبط با رشته های مختلف پزشکی و زیست پزشکی از جمله پزشکی عمومی و داخلی، قلب و عروق، دستگاه گوارش، زنان و زایمان، دندان پزشکی، رادیولوژی و جراحی و غیره را شامل می شود. با تحصیل رشته پزشکی در کشور دانمارک، ابتدا مباحث پایه را یاد می گیرید؛ پس از آن با بیماری ها و نحوه درمان آنها آشنا خواهید شد. هنگامی که شما تئوری اصلی را یاد گرفتید، لازم است که دانش خود را به صورت عملی و در امر تدریس و همچنین در کلینیک ها بکار ببرید.تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی و شرایط کلیتحصیل پزشکی در کشور دانمارک شامل 3 سال تحصیل کارشناسی و 3 سال تحصیل کارشناسی ارشد همراه با کارآموزی است لذا مجموعا برای تحصیل پزشکی در دانمارک 6 سال زمان نیاز خواهید داشت. تحصیل پزشکی در دانمارک اکثرا به زبان دانمارکی است و برخی از دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود، در هر صورت برای کار در بیمارستان ها و کارآموزی و ارتباط با بیماران دانشجویان نیازمندند تا زبان دانمارکی را فرا بگیرند. آموزش در رشته پزشکی در دانمارک شامل شرکت در سمینار ها، آموزش تیمی و ماندن در کلینیک ها است. در ابتدا باید دروس تئوری زیادی را طی کنید و این مهم است که خواننده خوبی داشته باشید که بتوانید از آن استفاده کنید. پزشکی موضوعی همواره جدید است و بیماریهای جدید و انواع درمان به طور مداوم در حال کشف هستند، بنابراین شما باید برای ادامه تحصیل در طول حرفه پزشکی خود آماده باشید.در جدول زیر همچنین مدت تحصیل رشته های مختلف پزشکی در کشور دانمارک را مشاهده می کنید.رشته تحصیلی مدت زمان پزشکی عمومی 6 داروسازی 5 پرستاری 4 دندان پزشکی 5 شرایط تحصیل پزشکی در دانمارک 2020از شرایط اصلی تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی در سال 2020 گذراندن دوره متوسط و اخذ مدرک دیپلم می باشد؛ لذا چنانچه این مدرک را از کشوری خارج از اتحادیه اروپا و دانمارک گرفته اید بایستی این مدرک را معادل سازی کنید. در هر صورت مدرک دیپلم با نمرات بالا به خصوص در دروس پایه مانند شیمی، ریاضی، فیزیک و زیست بسیار مهم می باشد. برای هر آموزش عالی در دانمارک باید دارای مدرک تحصیلی سطح برابر با دبیرستان دانمارک باشید، همچنین بسته به کشور شما ممکن است علاوه بر گواهینامه متوسطه فوق، تحصیلات تکمیلی دیگر را نیز طی کرده باشید. شرایط خاص تحصیل پزشکی در دانمارک به لحاظ فنی بستگی به دانشگاهی دارد که می خواهید وارد آن شوید، اما در مورد رشته پزشکی شرایط عمومی به صورت زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک A زبان دانمارکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک زبان 6.5 آیلتس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن معدل بالا PGA 6&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در آزمون ورودی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نمره A ریاضی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترکیبی از نمره B فیزیک و شیمی، نمره B شیمی A زیست شناسی و C فیزیک، نمره B فیزیک A بیوتکنولوژیمزایای تحصیل در دانمارک در رشته پزشکیدانمارک یکی از بهترین مکان ها در اروپا برای تحصیل رشته پزشکی است؛ این کشور با داشتن نظام آموزشی پیشرفته و مجهز به همراه دانشگاه های معتبر خود تحصیل پزشکی را به بهترین نحو به دانشجویان خود ارائه می دهد. ضمن اینکه دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست و دارندگان اقامت دائم در دانمارک می توانند به صورت رایگان در دانمارک تحصیل کنند. رشته پزشکی در دانمارک در تنوع مختلفی از زمینه ها ارائه می شود و دانشجویان با تحصیل پزشکی در دانمارک از مزایای زیر بهره مند می شوند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ مدرک معتبر پزشکی در جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در برترین دانشگاه های پزشکی اروپا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارآموزی و کار در بیمارستان ها و کلینیک های دانمارکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت تحصیلی و امکان اخذ اقامت دائم&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نرخ بیکاری بسیار پایین دانمارک و شانس بالای کار پس از تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کیفیت خوب زندگی در دانمارک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت ویزای شنگن تحصیل پزشکی در دانشگاه های دانمارکدانشگاه های دانمارک رشته های مختلفی را ارائه می دهد، بنابراین همیشه گزینه های مختلفی پیش روی دانشجویان است. لذا افرادی که خواهان تحصیل در رشته پزشکی در دانمارک هستند می توانند برنامه های مورد نظر خود را در دانشگاه های دانمارک پیدا کنند. بیشتر برنامه های پزشکی در دانشگاه های دانمارک به زبان دانمارکی آموزش داده می شود، با این وجود برخی دانشگاه ها وجود دارند که امکان تحصیل پزشکی در دانمارک به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. در طول دوره خود شما با کسب تجربه در کلینیک ها تجربه آموزش می بینید، همچنین از مهارت های نظری و عملی خود استفاده می کنید و با بیماران خود ارتباط برقرار می کنید. قبل از ورود به کلینیک و بیمارستان ها، مهارت های عملی خود را در زمینه های مختلف به صورت شبیه سازی شده محک می زنید. در اینجا از جمله دانشگاه های برتر پزشکی در دانمارک معرفی شده اند.رتبه نام دانشگاه شهر رده بندی TIMES 2020 1 دانشگاه کپنهاگ کپنهاگ 101 2 دانشگاه آرهوس آرهوس 115 3 دانشگاه آلبورگ آلبورگ 201 4 دانشگاه دانمارک جنوبی اودنسه 251 تحصیل پزشکی در دانشگاه کپنهاگدانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen) یکی از برترین و قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک است که با دانشکده پزشکی خود امکان تحصیل رشته پزشکی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. این دانشگاه همچنین در سال 2020 به عنوان برترین دانشگاه دانمارک شناخته شده و دارای 3 بیمارستان، 3 کتابخانه و چندین مرکز مختلف برای تحقیقات پزشکی می باشد. در اینجا دو برنامه پزشکی این دانشگاه معرفی شده اند.دندانپزشکی: اگر می خواهید در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دانشگاه کپنهاگ از بهترین هاست. این دانشکده یک برنامه کارشناسی سه ساله و یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله را ارائه می دهد؛ این برنامه دارای دو بخش نظری و کاربردی است. در حقیقت، تمام آنچه را که باید در مورد دندانپزشکی و درمان بیماری های لثه، دهان و دندان بدانید یاد خواهید گرفت و تمام مهارت های لازم برای مراقبت های بهداشتی و تشخیص را در زمینه دندانپزشکی بدست می آورید.دامپزشکی: دپارتمان دامپزشکی و علوم دامپزشکی دانشگاه کپنهاگ برنامه دامپزشکی را ارائه می دهد. اگر می خواهید دامپزشک شوید، این بخش یکی از بهترین ها در دانمارک است. این برنامه در دو بیمارستان آموزشی پزشکی نوین دامپزشکی تدریس می شود که از بهترین بیمارستان های اروپا هستند. با تحصیل این رشته بعد از فارغ التحصیلی می توانید به عنوان دامپزشک در کلینیک ها کار کنید.تحصیل رشته های مختلف پزشکی در دانمارک در دانمارک رشته های مختلفی که زیر مجموعه رشته پزشکی هستند ارائه می شود که در اینجا برخی از آنها معرفی شده اند.برنامه تحصیلی نام دانشگاه پزشکی و فناوری دانشگاه فنی دانمارک پزشکی بیولوژیکی و مولکولی دانشگاه کپنهاگ داروهای شیمیایی دانشگاه آرهوس پرستاری دانشگاه ویا مدیریت و مراقبت های بهداشتی دانشگاه دانمارک جنوبی توسعه بهداشت و تغذیه دانشگاه کپنهاگ داروسازی دانشگاه فنی دانمارک هزینه تحصیل در دانمارک در رشته پزشکیهزینه تحصیل پزشکی در دانمارک با توجه به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است. در دانمارک از دانشجویان دانمارکی و شهروند اتحادیه اروپا شهریه ای گرفته نمی شود اما دانشجویان سایر کشورها برای تحصیل رشته پزشکی باید چیزی در حدود 1500euro; (یورو) الی 3500euro; (یورو) سالیانه هزینه پرداخت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره میزان هزینه بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همچنین با داشتن کارد مجرب خود سال هاست در حال ارائه مشاوره و خدمت به متقاضیان مهاجرت به دانمارک و دیگر کشورهای اروپاییست. برای دریافت مشاوره شما هم می توانید با ارتباط با ما به بهترین روش متناسب با شرایط خود مهاجرت کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری
یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری است لذا افرادی که دارای سرمایه هستند می توانند در بخش های مختلفی در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته توجه داشته باشید که با هر سرمایه گذاری در دانمارک نمی توان اقامت این کشور را بدست آورد. دانمارک برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که برنامه های مختلف سرمایه گذاری برای اقامت تدارک دیده اند، آنچنان برنامه متنوعی پیش بینی نکرده اما راه های سرمایه گذاری افراد خارجی را باز کرده است. هر فرد خارجی که دارای سرمایه است می تواند در دانمارک سرمایه گذاری کند ولو با رعایت قوانین و شرایط سرمایه گذاری در دانمارک. اقتصاد آزاد دانمارک و پیشرفت قابل توجه این کشور، دانمارک را به محلی ویژه برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. جهت مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری، همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه این مقاله را پیشنهاد می کنند.سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارکدانمارک یکی از رقابتی ترین اقتصادهای جهان را دارد؛ اگرچه کوچک است اما یکی از پایدارترین اقتصادهای اتحادیه اروپا است. دلایلی که باعث موفقیت اقتصادی دانمارک می شود شامل زیرساخت های بسیار توسعه یافته، نیروی کار کارآمد و سیستم رفاهی پیشرفته هستند. علاوه بر این، دانمارک از جمله رهبران جهان در ارتباطات بی سیم، اینترنت و رسانه های جدید است. دانمارک یکی از سیستمهای کارآمد توزیع اروپا را دارد؛ به دلیل بهره وری بسیار کارآمد صنعتی و تولید سود بالا، دانمارک قادر است انرژی خود را با تولید نفت، انرژی باد، انرژی زیستی و گاز طبیعی تامین کند. صادرات اصلی این کشور مبلمان، لبنیات، شکر، ماشین آلات، چرم ، ماهی، گوشت، مواد شیمیایی، مواد غذایی، روغن و گاز هستند. شرکای اصلی صادرات دانمارک سوئد، انگلیس، آلمان و ایالات متحده و شرکای اصلی واردات دانمارک شامل سوئد، هلند، آلمان و انگلیس هستند. واردات اصلی این کشور مواد اولیه، ماشین آلات، تجهیزات، غلات، مواد غذایی و کالاهای مصرفی می باشد، تقریبا سه چهارم جریان تجارت این کشور در اتحادیه اروپا است. دانمارک همچنین میزبان بسیاری از شرکت های چند ملیتی مانند کارلسبرگ، توبورگ، لگو، آرلا و لورپاک است و سرمایه گذاری در کشوری با این اقتصاد پایدار بسیار مناسب برای مهاجرت سرمایه گذاران میباشد.روش های سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارکسرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در دانمارک گزینه های مختلفی پیش رو دارند اما همه این گزینه ها شامل اخذ اقامت دانمارک نمی شود. تمکن مالی و مهاجرت از این طریق در کشور دانمارک امکان پذیر نیست و این افراد می توانند با کارآفرینی و یا ثبت شرکت در دانمارک سرمایه گذاری کنند و به این کشور مهاجرت کنند. در اینجا روش های مختلف سرمایه گذاری در دانمارک و امکان اخذ اقامت دانمارک شرح داده شده اند:روش سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت دانمارک ثبت شرکت در دانمارک دارد کارآفرینی در دانمارک دارد خرید املاک و مستغلات ندارد خرید اوراق دولتی ندارد سرمایه گذاری در بورس و سهام ندارد مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاریرشد بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین، دانمارک را به یکی از بهترین اقتصادهای عملکردی در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. نرخ بهره پایین باعث افزایش مصرف خصوصی در دانمارک شده و طیف گسترده ای از فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران جدید و فصلی فراهم می کند. دانمارک کاملا در همکاری های اقتصادی اتحادیه اروپا شرکت می کند و از آزادی تجارت خوبی برخوردار است. در کنار این ها، دانمارک به دلیل اقتصاد پایدار یک مقصد بسیار جذاب است. علاوه بر این، به عنوان مکانی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی شناخته می شود. با ایده درست، هر مهاجر می تواند بخشی از داستان موفقیت اقتصادی این کشور در اسکاندیناوی باشد. از جمله مزایای مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت دانمارک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری در اقتصادی پیشرو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرصت سرمایه گذاری در بخش های نوین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان مهاجرت همراه با اعضای خانواده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسب درآمد ارزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پیشرفت مالی و افزایش سود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زندگی در کیفیت بسیار بالادلایل سرمایه گذاری در دانمارک و مهاجرت به دانمارکاز جمله دلایل سرمایه گذاری در دانمارک عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; صنعت تجارت دانمارک با حداقل میزان بروکراسی، آموزش عالی و قوانین سختگیرانه مالیاتی مشخص می شود.nbspnbspnbspnbsp; سیستم تجاری دانمارک مبتنی بر مبادله آزاد کالاها تمرکز دارد و سرمایه گذاران زیادی را از کشورهای خارجی جذب می کند، که دانمارک را گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری می دانند.nbspnbspnbspnbsp; بازار دانمارک قدرت خرید آزاد، دسترسی آسان برای سرمایه گذاران خارجی، استفاده گسترده از زبان انگلیسی و تورم پایین را در اختیار شما قرار می دهد.nbspnbspnbspnbsp; مطلوب ترین بخش های تجاری در دانمارک شامل آموزش، رسانه، غذا و نوشیدنی و حمل و نقل انبوه است. گذشته از این بخش ها، فرصت های سرمایه گذاری در دانمارک وسیع است و زمینه های سرمایه گذاری بیشتری نیز می توان یافت.nbspnbspnbspnbsp; دانمارک از نظر زیبایی شناسی و محیط زیست یکی از سبز ترین کشورها در جهان است. در جایی که اکثر کشورهای اروپایی هنوز محیط زیست را آلوده می کنند، دانمارک به ندرت هنگام تولید انرژی باعث ایجاد خسارت می شود. تقریبا 10٪ از انرژی این کشور با استفاده از توربین های بادی که در مزارع دانمارکی قرار دارند ایجاد و گسترش یافته اند.nbspnbspnbspnbsp; دانمارک یکی از پایدار ترین اقتصادهای اروپا را دارد و نرخ بیکاری و تورم بسیار پایین است.مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکتیکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. در دانمارک انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که شامل مالکیت انحصاری، مشارکت محدود، مشارکت عمومی، شرکت محدود خصوصی، شرکت محدود با مالکیت عمومی و تعاونی با مسئولیت محدود می شوند. حداقل هزینه ثبت شرکت در دانمارک 50000 کرون است. از جمله موارد مهم برای ثبت شرکت در دانمارک عبارتند از:1nbspnbspnbsp; قبل از راه اندازی شرکت، حتما با یک وکیل مشورت کنید تا از مشاوره حرفه ای در مورد اینکه کدام مدل تجاری برای شما مناسب تر است، استفاده کنید.2nbspnbspnbsp; هیئت مدیره ای را برای شرکت خود انتخاب کنید. هیئت مدیره مسئولیت مدیریت و سازماندهی شرکت را بر عهده خواهد داشت؛ آنها همچنین می توانند به عنوان نمایندگان رسمی عمل کنند. اگر شرکت خصوصی باشد، فقط یک مدیر لازم است.3nbspnbspnbsp; اگر شرکت دولتی است، حداقل به سه عضو هیئت مدیره و یک مدیر عامل نیاز خواهید داشت. حداقل 50٪ هیئت مدیره باید دارای تابعیت منطقه اقتصادی اروپا باشند.4nbspnbspnbsp; شرکت خود را ثبت کنید. شما نیاز به امضای دیجیتال دارید و با استفاده از سیستم webreg در بازرگانی دانمارک ثبت نام کنید.5nbspnbspnbsp; مراحل ثبت نام شامل ارسال اساسنامه و تفاهم نامه شرکت می باشد. اگر همه چیز خوب پیش رود، پس از آن رسید دریافت می کنید که نشان می دهد با موفقیت ثبت نام کرده اید. روند ثبت نام از طریق اینترنتی و یا حضوری صورت می گیرد.6nbspnbspnbsp; از منابع مالی کافی اطمینان حاصل کنید. در دانمارک روش های متنوعی برای جمع آوری بودجه برای تجارت شما وجود دارد که شامل بانک ها، سرمایه گذاران خصوصی و سازمانی و بسیاری موارد دیگر می شود. برای جلوگیری از سوء تفاهم ها و غیرقانونی بودن، هنگام مذاکره برای تأمین اعتبار با یک سرمایه گذار بالقوه، با یک متخصص مشورت کنید.مهاجرت به دانمارک از طریق کارآفرینیبرای تسهیل شرایط مطلوب برای مهاجرین از جمله سرمایه گذاران به دانمارک، این کشور برنامه معتبر سرمایه گذاری را برای کارآفرینان معرفی کرده است. این برنامه سرمایه گذاران در سراسر جهان را قادر می سازد تا به دانمارک مهاجرت کنند، در آنجا زندگی کنند در شرکتهای پایه دانمارک سرمایه گذاری کنند، تجارت خوبی برای آنها انجام دهند و به نوبه خود به رشد اقتصاد دانمارک کمک کنند. این ویزا که به عنوان گروه خود اشتغالی طبقه بندی می شود برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در یک تجارت دانمارکی هستند ارائه می شود. از جمله شرایط لازم برای این نوع سرمایه گذاری:nbspnbspnbspnbsp; باید بتواند علاقه واقعی آینده نگرانه خود را به سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری دانمارک را نشان دهد.nbspnbspnbspnbsp; باید ثروت مالی خود را برای سرمایه گذاری یا پیاده سازی طرح خود در دانمارک اثبات کند.nbspnbspnbspnbsp; باید طرح خود را ارائه کند و ثابت کند که طرح عملی و سود ده است. این ویزا برای یک دوره معمولی 1 تا 2 ساله اعطا می شود؛ اگر دارندگان قصد داشته باشند بیش از این در دانمارک بمانند، باید برای تمدید ویزا اقدام کنند. چنانچه تا 3 سال طرح خود سود داشته باشد ویزا تا 2 سال دیگر تمدید می شود. چنانچه سرمایه گذار 5 سال در دانمارک اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم دانمارک را اخذ کند. تابعیت دانمارک نیز پس از 8 سال اقامت در دانمارک امکان پذیر است.لازم به ذکر است که با خرید ملک در دانمارک به تنهایی نمی توان اقامت دانمارک را بدست آورد چرا که شرط خرید ملک در این کشور داشتن اقامت دانمارک است.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه سرمایه گذاری و مهاجرت به کشورهای مختلف می توانید از مشاورین و متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.
ادامه مطلب

امتیازبندی مهاجرت به دانمارک

امتیازبندی مهاجرت به دانمارک
جهت اخذ گرین کارت دانمارک مقامات این کشو یک سیستم امتیاز بندی به نام امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک را پیش بینی کرده اند تا افراد غیر عضو اتحادیه اروپا و سوئیس برای مهاجرت به دانمارک تحت این امتیاز بندی ارزیابی شوند و درخواست آنها بررسی شود. این امتیاز بندی بر پایه میزان تحصیلات، مهارت زبان و تطبیق پذیری فرد متقاضی است و اگر فردی بتواند 100 امتیاز را کسب کند می تواند در دانمارک اقامت کاری و گرین کارت دانمارک را بدست آورد. پیشنهاد می کنیم در این مقاله همراه با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تا با نحوه امتیاز بندی این سیستم آشنا شوید. لازم به ذکر است این نوع سیستم فقط برای گرین کارت و یا مهاجرت کاری به دانمارک بوده و افرادی که خواهان مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری و یا تحصیل هستند شامل این سیستم نمی شوند.شرایط گرین کارت دانمارک و امتیاز بندی مهاجرت به دانمارکدانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که به دنبال آن شهروندان عضو این اتحادیه به همراه کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین برای مهاجرت به دانمارک نیازی به گرین کارت ندارند و نیازی به سیستم امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک نخواهند داشت لذا این سیستم فقط برای اعضای سایر کشورها که قصد مهاجرت و اقامت در دانمارک را دارند صادر می شود. مدت زمان اعتبار این گرین کارت معمولا 18 ماه و قابل تمدید می باشد؛ لازم به ذکر است افرادی که گرین کارت دانمارک را دارند برای تمدید نیاز به صدور گرین کارت جدید ندارند. شرایط کلی اخذ گرین کارت دانمارک که تحت سیستم امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک ارزیابی می شوند باید به صورت زیر باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی بایستی دارای توانایی مالی برای زندگی در دانمارک حداقل به مدت سال باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی بایستی تحت پوشش درمانی باشد و همراهان او نیز تحت پوشش درمانی باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی بایستی کسب درآمد 50,000 Kr (کرون دانمارک) خود را در سال اول اقامت در دانمارک تضمین کند.لازم به ذکر است که این درآمد توسط مامورین اداره مهاجرت دانمارک ارزیابی می شود و در صورت صحت تحت امتیاز بندی مهاجرت به دانمارک قرار می گیرد.حداقل امتیاز برای مهاجرت به دانمارکجهت دریافت گرین کارت دانمارک همانطور که اشاره کردیم متقاضیان با فاکتورهای مختلفی امتیاز بندی می شوند و چنانچه این افراد دارای حداقل 100 امتیاز باشند می توانند به دانمارک مهاجرت کنند و گرین کارت دانمارک را دریافت کنند. این امتیاز بندی در دسته های مختلف شکل می گیرد که در جدول زیر ارائه شده است.دسته حداکثر امتیاز مدرک تحصیلی 130 مهارت زبان 40 تطبیق پذیری 15 امتیاز بندی میزان تحصیلات برای مهاجرت به دانمارکسطح تحصیلات یکی از مواردی است که برای مهاجرت به دانمارک و اخذ گرین کارت آمریکا مورد بررس قرار می گیرد. برای کسب امتیاز برای سطح تحصیلات خود، شما باید دارای حداقل مدرک لیسانس معادل کشور دانمارک را داشته باشید. مدارک تحصیلی شما باید توسط وزارت علوم، فناوری و نوآوری دانمارک ارزیابی شود و مورد تایید قرار گیرد. هر چه میزان تحصیلات شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری را نیز کسب خواهید کرد؛ درصورتیکه قبلا به تحصیل در دانمارک پرداخته باشید نیز امتیاز مثبتی برای شما خواهد بود. همچنین علاوه بر امتیازاتی که برای مدرک خود کسب کرده اید، امتیازات اضافی و یا پاداش را نیز می توانید به دلیل اخذ مدرک از یک موسسه و یا دانشگاه معتبر در سطح جهان و رتبه زیر 400 رده بندی بین المللی QS دریافت کنید. لازم به ذکر است چنانچه رشته تحصیلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز دانمارک باشد که به عنوان لیست مثبت شناخته می شود، همچنین امتیازات اضافی به شما تعلق خواهد گرفت. در جدول زیر میزان امتیازات تعیین شده از سوی دولت دانمارک برای امتیاز بندی مهاجرت به این کشور از نظر سطح تحصیلات ارائه شده اند.سطح تحصیلات میزان امتیاز کارشناسی 30 کارشناسی + 1 سال کارشناسی ارشد 50 کارشناسی ارشد 60 دکتری (PHD) 80 میزان امتیازات اضافی قادر به دریافت:شرح میزان امتیاز چنانچه فرد در دانشگاهی با رتبه زیر 400 تحصیل کرده باشد. 5 چنانچه فرد در دانشگاهی با رتبه زیر 200 تحصیل کرده باشد. 10 چنانچه فرد در دانشگاهی با رتبه زیر 100 تحصیل کرده باشد. 15 چنانچه رشته فرد مرتبط با لیست مورد نیاز دانمارک باشد. 30 حداقل مدرک برای امتیاز بندی مهاجرت به دانمارکلازم به ذکر است مدرک لیسانس برای اکثر رشته ها حداقل مدرک می باشد و برخی از رشته ها نیاز به شرایط دیگر دارد که در اینجا معرفی شده اند.رشته شرایط حسابداری کارشناسی ارشد مهندسی سازه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی کارشناسی ارشد مدیریت تجارت مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال پزشکی بیمارستان کارشناسی ارشد حقوق کارشناسی ارشد معلمی موسیقی کارشناسی ارشد بخش فناوری و IT مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال مدیریت مستندات تحصیل دانشگاهی حداقل 3 سال بهداشت و مراقبت های درمانی کارشناسی حرفه ای بخش آموزش کارشناسی حرفه ای امتیاز بندی مهارت زبان برای مهاجرت به دانمارکجهت مهاجرت به دانمارک برای مهارت های زبانی می توانید حداکثر 40 امتیاز را کسب کنید که شامل تسلط بر زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی است. امتیازات را می توان برای هر دو زبان اسکاندیناوی (دانمارکی، سوئدی یا نروژی) و یا انگلیسی یا آلمانی کسب کرد و توجه داشته باشید که امتیازات به صورت همزمان برای برای انگلیسی و آلمانی یا دو زبان بیشتر از زبان های اسکاندیناوی شامل نمی شود. زبان رسمی دانمارک، زبان دانمارکی است و زبانی شبیه به زبان های نروژی و سوئدی می باشد. لازم به ذکر است تسلط به این زبان علاوه بر اخذ امتیاز برای مهاجرت به دانمارک کار شما برای زنندگی و کار و همچنین برقراری ارتباط راحت در این کشور را بسیار آسوده می کند. در هر صورت از شما خواسته می شود نشان دهید که حداقل در یک آزمون شرکت کرده اید و زبان دانمارکی سطح 1 را بدست آورده اید. در غیر این صورت، می توانید مهارت زبان را از طریق بیانیه کارفرمای قبلی خود با بیان اینکه شما حداقل یک سال کار خود را با استفاده از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی انجام داده اید یا اینکه اثبات کنید حداقل یک سال تحصیلات عالی خود را در یکی از زبان های گفته شده گذرانده اید. در این دو مورد، شما یک مدرک زبان برابر با یک آزمون مطالعه به زبان دانمارکی به عنوان زبان دوم را بایستی ارائه کنید.مهارت زبان میزان امتیاز سطح 1 (دانمارکی یا معادل سوئدی) 5 سطح 2 (دانمارکی یا معادل سوئدی) 10 سطح 3 (دانمارکی یا معادل سوئدی) 20 مدرک زبان دانمارکی به عنوان زبان دوم 40 سطح 3 آلمانی یا انگلیسی 20 آلمانی یا انگلیسی به عنوان زبان دوم 40 امتیاز بندی تطبیق پذیری برای مهاجرت به دانمارکامتیاز بندی تطبیق پذیری برای مهاجرت به دانمارک که نهایتا شامل اخذ 15 امتیاز می شود به شرح زیر است. توجه داشته باشید که تحصیل و کار همزمان مورد شمارش امتیازات نبوده و فقط یکی از این موارد حساب می شود.نوع تطبیق پذیری میزان امتیاز چنانچه فرد به مدت 1 سال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشد. 5 چنانچه فرد به مدت 3 سال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس تحصیل کرده باشد. 10 چنانچه فرد به مدت 1 سال به صورت متوالی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس اقامت داشته یا کار کرده باشد. 5 چنانچه فرد به مدت 2 سال به صورت متوالی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس اقامت داشته یا کار کرده باشد. 10 همانطور که اشاره کردیم افرادی که رشته تحصیلی آنها مربوط به لیست مشاغل مورد نیاز باشد 30 امتیاز کسب خواهند کرد. این لیست در سال 2020 به صورت زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رئیس بخش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر تحقیق و توسعه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاور کشاورزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندس دریایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معمار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; طراح صنعتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پزشک بیمارستان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاور بهداشت و سلامتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندس ارتوپدی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسیقی درمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاور سمعک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حسابرس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاور HR&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توسعه دهنده وب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقتصاددان مدنی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سازمان دهنده، کانتور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رادیوگرافی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکنسین آزمایشگاه پزشکیبرای اخذ اطلاعات دیگر درباره نحوه مهاجرت به دانمارک و یا دیگر کشورهای اروپا و آمریکایی می توانید با در میان گذاشتن شرایط خود با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از روند کلی آن آگاه شوید و به بهترین شکل به خواسته خود برسید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش