مهاجرت به استرالیا

به افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند پیشنهاد می شود به دلیل زمان بر بودن این امر اطلاعاتی در خصوص راه های مهاجرت به این کشور به دست بیاورند. ما تضمین می کنیم که اگر با دانش و اطلاعات کامل و دقیق اقدام به مهاجرت و اقامت در استرالیا کنید قطعا می توانید با حداقل هزینه و زمان ممکن این پروسه را پشت سر بگذارید. به طور کلی روش های متعددی برای مهاجرت و اقامت در کشور استرالیا وجود دارد اما با توجه به افزایش تعداد درخواست برای مهاجرت به این کشور شرایط برای پذیرش درخواست نسبت به گذشته کمی سختگیرانه تر شده است. با این حال همچنان برای افراد واجد شرایط امکاناتی وجود دارد که می توانند با فراهم کردن این الزامات به راحتی به این کشور سفر کنند. در این مقاله که به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده سعی داریم به بررسی موضوع مهاجرت و روش های مهاجرت به استرالیا بپردازیم.


مهاجرت کاری به استرالیا

یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به استرالیا مهاجرت کاری بدون کارفرما یا همان ویزای مهارت و تخصص است، اخذ این ویزا با توجه به مهارت فرد و کسب حداقل امتیاز تعیین شده امکان پذیر می باشد که این امتیاز بندی بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند: سن، مدرک تحصیلی، سوابق کار و میزان تسلط به زبان انگلیسی به دست می آید. افرادی که موفق به اخذ 65 امتیاز شوند می توانند ویزای 189 استرالیا را دریافت کنند. حال اگر دارای این شرایط هستید و موفق به داشتن اسپانسر ایالتی شده باشید می توانید 5 امتیاز دیگر کسب کنید و ویزای 190 استرالیا را دریافت کنید. اگر فردی قصد مهاجرت کاری به کشور استرالیا را داشته باشد و موفق شود از کارفرمایی معتبر در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کند می تواند با ویزای 186 استرالیا اقدامات لازم را در جهت مهاجرت به این کشور انجام دهد.

 اگر کارفرمای شما از ایالت یا مناطق کم جمعیت اسپانسر شما شده باشد می توانید با کسب 10 امتیاز ویزای 491 را دریافت کنید، اعتبار این ویزا 4 ساله است اما متقاضی این شانس را دارد که پس از گذشت 2 سال از کار و زندگی در مناطق کم جمعیت اقامت دائم استرالیا را به دست بیاورد. همچنین اگر در مناطق کم جمعیت کارفرمایی اثبات کند که صلاحیت لازم برای استخدام در موقعیت شغلی در نظر گرفته شده را دارید می توانید با اخذ ویزای 187 به کشور استرالیا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. از آنجایی که سیاست های کشور استرالیا در راستای تمرکز زدایی از شهرهای بزرگ است متقاضیان با دریافت ویزای مناطق کم جمعیت و خاص شانس بیشتری برای مهاجرت کاری و اخذ اقامت استرالیا دارند.


مهاجرت تحصیلی به استرالیا

سومین مقصد جذاب تحصیلی در دنیا کشور استرالیاست، لازم به ذکر است که در بین 50 دانشگاه برتر در دنیا نام 5 دانشگاه استرالیا نیز دیده می شود. دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا حقی برای اقامت دائم در این کشور ایجاد نمی کند؛ در حقیقت دانشجویان خارجی و بین المللی اجازه دارند تا پایان دوره تحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند و اگر متقاضی اقامت دائم در این کشور باشند باید از طریق سایر ویزاها اقامت در استرالیا را تجربه کنند. مهمترین مدرک جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور می باشد، به این منظور دانشجو باید در اولین قدم به بررسی دقیق دانشگاه های این کشور بپردازد و بهترین گزینه را با توجه به وضعیت تحصیلی و بودجه انتخاب کند.

پس از آن باید از طریق مراجعه به وب سایت دانشگاه رشته تحصیلی مورد نظر را انتخاب کرده و با تکمیل فرم در نظر گرفته شده و بارگزاری مدارک درخواست خود را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اعلام کند. اگر واجد شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر باشید گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه برای شما صادر می شود که به موجب اخذ آن می توانید از طریق سفارتخانه یا کنسولگری این کشور اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا انجام دهید. دانشجویانی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های استرالیا همچنان در این کشور اقامت داشته باشند می توانند وارد بازار کار این کشور شده و ویزای تحصیلی را به ویزای کار تغییر دهند؛ همچنین دانشجویانی که دارای حداقل سرمایه لازم هستند می توانند سرمایه گذاری در کشور استرالیا را تجربه کرده و اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.


مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت و اقامت در استرالیا ازدواج با فرد تابع کشور استرالیاست اما باید به این مسئله دقت داشت که در همان ابتدا ازدواج متقاضی نمی تواند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد. به موجب اخذ ویزای ازدواج متقاضی خارجی می تواند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد و پس از گذشت مدت زمان مشخص و با دوام بودن ازدواج فرد می تواند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورد. به طور کلی برای ازدواج با فردی با تابعیت کشور استرالیا باید دارای شرایط ذیل باشید.

•        باید از طریق دولت استرالیا سلامت و شرایط پزشکی متقاضی مورد بررسی قرار گیرد

•        دولت استرالیا شرایط مالی شریک زندگی را بررسی می کند در حقیقت باید مشخص شود که فرد توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر را بدون دریافت کمک های دولتی دارد

•        همسر شما باید دارای تابعیت و شهروندی کشور استرالیا باشد و یا حداقل دارای اقامت دائم این کشور باشد

•        همچنین اگر شریک شما دارای تابعیت یا اقامت دائم کشور نیوزلند باشد هم شما می توانید ویزای ازدواج استرالیا را دریافت کنید


تولد فرزند و مهاجرت به استرالیا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند موظف به رعایت قوانین و مقررات وضع شده در این کشور هستند و باید قوانین و شرایط این کشور برای کسب اقامت دائم و تابعیت را بررسی کنند. شرایط اخذ تابعیت استرالیا به این صورت نیست که کودک به محض تولد در این کشور بتواند تابعیت را به صورت خودکار به دست بیاورد. در حقیقت استرالیا تابعیت را بر اساس اصل خون به افراد اعطاء می کند؛ به این صورت که اگر در زمان تولد کودک، والدین یا حداقل یکی از آن ها دارای تابعیت کشور استرالیا باشند کودک متولد شده تابعیت استرالیا را اخذ می کند. دقت داشت باشید که از طریق تولد فرزند در کشور استرالیا نمی توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست بیاورید.


مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور استرالیا به دلیل شرایط ایده آل اقتصادی و استاندارد های بالای زندگی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران در سراسر دنیا قرار گرفته است. از این رو علاقه مندان با بررسی دقیق قوانین سرمایه گذاری، میزان ریسک و خطر سلب مالکیت می توانند سرمایه گذاری موفق و بادوام را در کشور استرالیا تجربه کنند. یکی از انواع شیوه های رایج برای سرمایه گذاری در استرالیا ثبت شرکت و کارآفرینی است که با اخذ ویزای 188 فرد می تواند در بازه 4 ساله بیزینس خود را به ثمر برساند و اقامت دائم این کشور را کسب کند. در این روش فرد باید دارای حداقل 500000$ (دلار) گردش مالی باشد و موفق شود از سیستم امتیاز بندی حداقل 65 امتیاز به دست بیاورد.

همچنین سرمایه گذاران می توانند سرمایه گذاری معمولی و سرمایه گذاری ویژه در استرالیا را تجربه کنند که به این منظور باید دارای شرایط تعیین شده باشند. در سرمایه گذاری معمولی به حداقل 2 میلیون$ (دلار) سرمایه نیاز است و متقاضی باید دارای سوابق مدیریتی در سطح بالایی باشد همچنین باید حداقل مالکیت 10% از بیزینس را داشته باشد. برای سرمایه گذاری ویژه سرمایه گذار باید دارای 5 میلیون$ (دلار) سرمایه باشد و تعهد دهد که حداقل 5 میلیون$ (دلار) دیگر در ظرف مدت 4 سال در استرالیا سرمایه گذاری می کند. دقت داشته باشید که در این روش نیز باید از سیستم امتیاز بندی حداقل امتیاز را کسب کنید.


معایب و مزایا مهاجرت به استرالیا

در لیست کشورهای پیشرفته در دنیا که به عنوان کشورهای مهاجر پذیر نیز محسوب می شوند نام کشور استرالیا دیده می شود، با مهاجرت به استرالیا متقاضی آینده خود را تامین می کند و از مزایای بسیاری بهره مند می شود؛ اما دقت داشته باشید که مهاجرت و اقامت در استرالیا ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. در جدول زیر به مزایا و معایب مهاجرت و اقامت در کشور استرالیا اشاره می کنیم:

معایب مهاجرت به استرالیا مزایا مهاجرت به کشور استرالیا
بازار اقتصادی کوچک سهولت در اخذ ویزای تحصیلی و سرعت در پیگیری پرونده
لهجه انگلیسی سخت برای افرادی که قصد کار در این کشور را دارند مشکلاتی ایجاد کرده است استرالیا کشور ثروتمندی است و دارای اقتصاد قدرتمند و با ثباتی می باشد
دوری از سایر اقتصاد های پیشرو امکان استفاده از خدمات درمانی و بیمه
نژاد پرستی بر علیه مهاجرین حقوق و دستمزد ماهانه به خصوص در شهرهای بزرگ بالاست
با توجه به دوری از قاره های دیگر رفت و آمد به این کشور مشکل است سیستم آموزشی در تمامی دوره های تحصیلی عالی و با کیفیت عمل می کنند
هزینه خرید ملک در این کشور گران است سیستم مراقبت های بهداشتی قوی و با کیفیت
هزینه زندگی در این کشور بالاست استرالیا دارای سطح بالایی از زندگی می باشد

هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به استرالیا و سایر کشورهای مطرح و مهاجر پذیر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته تا از مشاوره های کارشناسان حقوقی و وکلای مجرب بهره مند شوید تا با کسب اطلاعات دقیق و جامع انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و پیشرفته، تدریس به زبان انگلیسی، فرصت های فراوان برای کارهای پاره وقت و دانشجویی، آمادگی برای ورود به بازار کسب و کار، به کار گیری بهترین متد های آموزشی و تدریس بر اساس استاندارد های جهانی، وجود شهرهای دانشجویی برتر در دنیا و ... مورد توجه دانشجویان و متقاضیان زیادی از سراسر دنیا قرار گرفته است. علاوه بر این درخواست های ویزای دانشجویی با سرعت بررسی شده و نتایج در طول مدت کوتاهی به دانشجو اعلام می شود. شرایط تحصیل و مهاجرت به کشور استرالیا و قوانین اخذ اقامت این کشور برای متقاضیان موضوع جذاب و مهمی محسوب می شود به همین دلیل تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به طور جامع به بررسی شرایط تحصیل در استرالیا بپردازند.تحصیل در مدارس استرالیااگر قصد تحصیل در مدارس کشور استرالیا را دارید باید بدانید که تحصیل در مدارس این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان با سن کمتر از 18 سال امکان پذیر است. دانش آموزان باید از سن 7 سالگی تا پایان سن 12 یا 13 سالگی مقطع ابتدایی را به پایان رسانند و وارد مقطع تحصیلی دبیرستان شوند. با گذراندن مقطع تحصیلی متوسطه تا سن 17 یا 18 سالگی فرد می تواند وارد دانشگاه شود و تحصیلات عالی را پشت سر بگذارد. دوره کالج را می توان در دوره متوسطه جای داد به این صورت که دانشجو از سن 15 سالگی تا 18 سالگی در کالج های کشور استرالیا تحصیل می کند.مدارس در کشور استرالیا همانند موسسات آموزش عالی به 2 صورت خصوصی و دولتی فعالیت می کنند، دانش آموزانی که دارای تابعیت استرالیایی هستند و یا والدین آن ها دارای تابعیت این کشور می باشند می توانند در مدارس دولتی تحصیل کنند اما اغلب دانشجویان خارجی به دلیل عدم حضور والدین در مدارس شبانه روزی خصوصی تحصیل می کنند. در حال حاضر استرالیا به والدینی که فرزندانشان در مدارس این کشور تحصیل می کنند ویزای همراه اعطاء می کند.تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی استرالیادانشجویان خارجی و بین المللی می توانند بدون محدودیت و شرایط خاصی در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی استرالیا ادامه تحصیل دهند، برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی شرایط و مقرراتی وجود دارد که در جدول زیر به طور خلاصه به این مقررات اشاره می کنیم.مقطع کارشناسی طول مدت تحصیل در این مقطع در دانشگاه های استرالیا 4 ساله است، برای تحصیل در این مقطع دانشجویان باید پس از گذراندن دوره فاندیشن می توانند سال تحصیلی را آغاز کنند. جهت اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع فرد باید دارای مدرک 12 ساله دیپلم و پیش دانشگاهی باشد علاوه بر این لازم است مدرک معتبر زبان IELTS با نمره 6 ارائه شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه بین 15000AUD (دلار استرالیا) الی 33000AUD (دلار استرالیا) برآورد شده است. مقطع کارشناسی ارشد طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 1 الی 2 سال است، برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس ارائه مدرک فارغ التحصیلی از مقطع لیسانس و مدرک معتبر زبان IELTSnbsp;با نمره6.5/ 7nbsp;الزامی است. دانشجویان بر اساس موضوع پایان نامه خود در این مقطع راه را برای ورود به مقطع دکتری هموار می کنند. برای تحصیل در این مقطع باید سالانه مبلغی بین 20000AUD (دلار استرالیا) تا 37000AUD (دلار استرالیا) پرداخت کنید. مقطع دکتری طول مدت تحصیل در این مقطع بین 3 الی 4 سال است، برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع ارائه مدرک معتبر زبان IELTS 7nbsp;الزامی است. در حقیقت بدون داشتن این مدرک نمی توانید پذیرش دانشگاه را کسب کنید. دانشجویان باید با ارائه رزومه تحصیلی قوی نظر استاد راهنما یا سوپروایزری را جلب کنند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالانه بین 14000AUD (دلار استرالیا) تا 37000AUD (دلار استرالیا) می باشد. شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیابا توجه به این موضوع که سیستم آموزشی در کشور استرالیا امکان آموزش رایگان برای دانشجویان خارجی و بین المللی را فراهم نکرده ، برخی از دانشجویان تمایل دارند با کار در دوران تحصیل بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. استرالیا به دانشجویان این مجوز را می دهد تا در طول دوران تحصیلی در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند تا علاوه بر تامین هزینه ها سوابق و روزمه کاری کسب کنند. دانشجویان می توانند در طول هر 2 هفته به مدت 40 ساعت مشغول به کار باشند، بر اساس این قانون فرد می تواند این زمان را در طول 14 روز تقسیم بندی کند برای مثال فرد می تواند در هفته اول به مدت 15 ساعت و در هفته دوم به مدت 25 ساعت مشغول به کار باشد.دقت داشته باشید که اگر بیشتر از زمان مشخص شده کار کنید ویزای تحصیلی شما لغو خواهد شد و اجازه ادامه تحصیل در این کشور را ندارید. حقوق و دستمزد مشاغل دانشجویی با توجه به موقعیت کاری و شهر متغیر است اما معمولا دانشجویان می توانند با حقوق به دست آمده 60% از هزینه های خود را تامین کنند. مشاغلی مثل: فروشندگی، نیروی رستوران/ کافه/ بار/ هتل، خدمات ساختمانی، کار در آژانس ها و مراکز خدماتی و مراقبت از کودکان جزء کارهای دانشجویی به شمار می آیند.بورسیه و تحصیل در استرالیایکی از مزایای تحصیل در کشور استرالیا این است که به دانشجویان واجد شرایط بورس تحصیلی تعلق می گیرد اما باید به این موضوع دقت داشته باشید که بیشتر بورس های تحصیلی در مقطع دکتری به دانشجویان تعلق می گیرد و اگر دانشجویی بتواند فول فاند شود می تواند به صورت رایگان در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهد. بورسیه تحصیلی در استرالیا در انواع مختلفی و با توجه به شرایط دانشجو ارائه می شود و معمولا هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه را ساپورت می کنند. برای اخذ بورسیه تحصیلی لازم به ارائه مدارک و مستنداتی است که به شرح ذیل می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک IELTS 7nbsp;یا بالاتر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رزومه (CV) تحصیلی کامل و قوی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 توصیه نامه از اساتید برتر دانشگاهی که در آنجا تحصیل می کنید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه SOPnbsp;یا بیانیه هدف قوی که شرایط شخصی دانشجو در آن شرح داده شده باشداعتبار دانشگاه جهت تحصیل در استرالیاهمانطور که گفته شد سطح علمی بالای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استرالیا و کیفیت آموزشی از عواملی هستند که باعث جذب دانشجویان زیادی به این کشور شده اند. دانشگاه های این کشور رتبه های بسیار خوبی در رنکینگ های جهانی به دست آورده اند به طوری که دانشگاه های این کشور با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی برابری می کنند. بیشتر از 30 دانشگاه در کشور استرالیا در بین 1000 دانشگاه برتر در دنیا و تعدادی از آن ها بین 100 دانشگاه برتر در دنیا قرار دارند. دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا در سال 2020- 2021 را دارند باید بدانند که برخی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند، یعنی با تحصیل در این دانشگاه ها مدرک شما معتبر بوده و به واسطه آن می توانید در ایران مشغول به کار شوید.ویزای دانشجویی جهت تحصیل در استرالیادانشجویان خارجی و بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه به ویزای تحصیلی این کشور نیز احتیاج دارند. ویزای تحصیلی توسط سفارتخانه یا کنسولگری این کشور ارائه می شود و لازمه دریافت آن ارائه مدارک و مستنداتی است که در ادامه به آن ها اشاره می شود. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند در پی آن هستند که همراه با اعضای خانواده به این کشور مهاجرت کنند، این امکان برای دانشجویان فراهم شده تا برای همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال ویزای همراه دریافت کنند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات ثبت نام (تاییدیه الکترونیکی برای ثبت نام)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیانیه ورود (GTE)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسناد دانشگاهی و تجربه کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شواهد مهارت انگلیسی شما (مدرک معتبر IELTS)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جزئیات بیمه نامه درمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شواهد توانایید مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس پاسپورتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترجمه رسمی و تایید شده مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر سن شما زیر 18 سال است باید رضایت نامه والدین ارائه کنیدامیدواریم با مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با تحصیل در استرالیا به دست آورده باشید، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات تخصصی و کامل را در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه های استرالیا در اختیار متقاضیان قرار دهند و پرونده های مهاجرتی آن ها را با موفقیت به سرانجام برسانند. برای کسب مشاوره های تخصصی با ما در تماس باشید.
ادامه مطلب

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص
مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص یکی از روش های مهاجرتی می باشد که توسط دولت این کشور برای جذب نیروی کار متخصص و ماهر برنامه ریزی شده است. اقتصاد توسعه یافته و پویا و نرخ بیکاری پایین باعث شده که استرالیا همواره نیروی کار ماهر و متخصص را جذب کند، همین موضوع باعث شد تا برنامه مهاجرتی ویژه نیروی کار متخصص طراحی شود. در 20 سال گذشته نرخ بیکاری در کشور استرالیا 10% بود، اما طی تغییراتی که در سیستم اقتصادی این کشور صورت گرفت نرخ بیکاری روز به روز کاهش یافت و به حدود 5% رسید، نرخ بیکاری در این کشور نشان می دهد فرصت های شغلی مناسبی در بازار کار استرالیا وجود دارد. در این نوشتار تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص می پردازند و اطلاعات جامعی در اختیار متقاضیان و علاقه مندان قرار می دهند.شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصهر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا منتشر می شود، افرادی که دارای مهارت و تخصص در هر یک از این زمینه ها باشند می توانند ویزای تخصص استرالیا را دریافت کنند. لازم به ذکر است مشاغل در این لیست به 3 دسته تقسیم می شوند که به شرح ذیل می باشند:Regional Occupation List (ROL): شامل مشاغلی می شود که در منتطق کم جمعیت استرالیا به این مشاغل نیاز است.Short Term Skilled Occupation List (STSOL): شامل مشاغلی می شود که کشور استرالیا به مدت کوتاهی به این مشاغل نیاز داردMedium and Long Term Strategic Skill List (MLTSSL): شامل مشاغلی می شود که در استرالیا به صورت بلند مدت به آن نیاز استافرادی که به دنبال اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص و مهارت هستند باید از طریق سیستم امتیاز بندی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا انجام دهند. ویزای کار استرالیا در انواع مختلفی ارائه می شود که یکی از پر مخاطب ترین آن ها ویزای 189 است که به موجب آن فرد باید موفق شود از طریق سیستم امتیاز بندی حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز به دست بیاورد تا بتواند بدون اخذ دعوت نامه شغلی وارد کشور استرالیا شود و کار خود را شروع کند. ویزای 491 و مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصافرادی که موفق به اخذ حداقل امتیاز تعیین شده در سیستم امتیاز بندی نشده باشند و واجد شرایط لازم برای دریافت ویزای 189 استرالیا نباشند می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای 491 انجام دهند. برای اخذ این ویزا متقاضی باید دارای اسپانسر ایالتی باشید؛ به موجب اخذ دعوت نامه شغلی ویزای 491 با اعتبار 5 ساله برای شما صادر خواهد شد. با اخذ ویزای 491 فرد تعهد می دهد تا به مدت 5 سال در مناطق کم جمعیت مشخص شده به طور تمام وقت مشغول به کار باشد. خاطر نشان می شود با داشتن اسپانسر ایالتی 15 امتیاز به شما تعلق می گیرد پس لازم است فرد از سیستم امتیاز بندی حداقل 50 امتیاز به دست آورده باشد تا بتواند با اخذ 65 امتیاز ویزای 491 را دریافت کند.ویزای 400 و مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصاین ویزا به عنوان ویزای کوتاه مدت برای افراد متخصص شناخته می شود، افرادی که قصد دارند در طول مدت 90 روز در مشاغل بسیار تخصصی کار کنند و یا به دعوت از موسسه ای معتبر در کشور استرالیا برای شرکت در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دعوت شده اند می توانند این ویزا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که در مواردی خاص و محدود اعتبار ویزای 400 تا 6 ماه افزایش می یابد. برای اخذ این ویزا فرد باید دارای شرایطی باشد که عبارتند از: داشتن پشتوانه مالی، اثبات موقت و کوتاه مدت بودن کار و نیاز به حضور شما در این کشور، داشتن دعوتنامه و حمایت از طرف سازمان مربوطه و داشتن مهارت، تخصص یا دانش مورد نیاز در استرالیا بدون وجود نیروی کار محلی. یکی از مزایای اخذ ویزای 400 استرالیا این است که فرد می تواند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت در این کشور را دریافت کند. هزینه لازم جهت اخذ ویزای 400 برای متقاضی اصلی 285$ (دلار)، برای همراهان با سن کمتر از 18 سال 75$ (دلار) و برای همراهان با سن 18 و بیشتر از 18 سال 285$ (دلار) می باشد. طول مدت صدور ویزای 400 بین 10 الی 20 روز است.لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2020-2021همانطور که گفته شد برای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص باید دارای مهارت و تخصص در یکی از مشاغل مورد نیاز در این کشور باشید. با بررسی جدول زیر می توانید از برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا مطلع شوید.گرایش های پزشکی فنی و مهندسی امور مالی و حسابداری سایر مشاغل ماما مهندس تولید حسابدار امور مدیریتی پیشخدمت متخصص زنان مهندس سازه حسابرس امور داخلی مکانیک پرستار مهندس شبکه مخابرات مدیر امور اداری راننده کامیون متخصص گوش، حلق و بینی مهندس صنایع حسابدار معلم متخصص گوارش مهندس عمران حسابرس مالی بازاریاب دیجیتال روانپزشک مهندس کشاورزی کارشناس ریسک مالی شاغل در مزارع متخصص پوست مهندس الکترونیک کارشناس بازاریابی ظرفشویی حقوق و دستمزد در مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصمیزان حقوق و دستمزد دریافتی از شاخص های مهم برای ارزیابی یک کشور به عنوان مقصدی برای مهاجرت کاری محسوب می شود. متخصصانی که قصد ورود به بازار کسب و کار کشور استرالیا را دارند باید با بررسی حقوق و دستمزد و هزینه های زندگی ماهانه در این کشور، نسبت درآمد با مخارج را بررسی کنند. بر اساس آخرین آمار اعلام شده در سال 2020 میانگین حقوق و دستمزد در کشور استرالیا 90900AUD (دلار استرالیا) اعلام شده ، اما همانطور که می دانید حقوق و دستمزد در موقعیت های شغلی مختلف و با توجه به سوابق کاری، مهارت و تخصص فرد و مدرک تحصیلی متغیر می باشد. حداقل حقوق پرداختی به کارکنان در استرالیا 23000AUD (دلار استرالیا) و حداکثر حقوق و دستمزد 405000AUD (دلار استرالیا) می باشد.هزینه زندگی در کشور استرالیا ارزان نیست اما همانطور که می دانید هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی و موقعیتی که در آنجا اقامت دارید متفاوت است. هزینه زندگی در کلان شهرهای استرالیا مثل: سیدنی، ملبورن و بریزبن گران تر از سایر شهرهای این کشور می باشد. هزینه زندگی ماهانه برای فرد مجرد در کشور استرالیا 3230AUD (دلار استرالیا) و هزینه زندگی برای خانواده ای 4 نفره 6058AUD (دلار) در نظر گرفته شده که با توجه به میانگین حقوق و دستمزد مهاجران می توانند به راحتی در این کشور اقامت داشته باشند.کاریابی و مهاجرت به استرالیا از طریق تخصصدر صورتی که به دنبال اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص هستید باید از طریق برنامه های نیروی کار ماهر اقدامات لازم را انجام دهید. متقاضی می تواند از طریق Subclassnbsp;فعال در برنامه مهاجرتی ویزای کار این کشور را به دست آورد؛ اگر موفق به اخذ حداقل امتیاز تعیین شده در سیستم امتیاز بندی نشدید باید برای کار در کشور استرالیا از کارفرمایی معتبر در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنید.برای پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور استرالیا راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد، به این صورت که فرد می تواند از طریق موسسات کاریابی معتبر و وب سایت های کاریابی به دنبال شغل مورد نظر خود در این کشور باشد، همچنین متقاضی می تواند به صورت آنلاین آگهی های شغلی منتشر شده در روزنامه های محلی را بررسی کند. اما کاریابی از طریق موسسات کاریابی در بین متقاضیان طرفداران زیادی دارد زیرا این موسسات به طور مستقیم با کارفرمایان در ارتباط بوده و رزومه متقاضی را در اختیار کارفرمایان قرار می دهند.همانطور که گفته شد ویزای کار کشور استرالیا در انواع مختلفی ارائه می شود هموطنان عزیز می توانند برای بررسی دقیق شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزای کار استرالیا و یا سایر کشورهای مورد نظر همه روزه با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوند.
ادامه مطلب

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری با توجه به وضعیت اقتصادی این کشور و رقابت تنگاتنگ با اروپا و آمریکا تضمین شده است. از لحاظ قوانین و مقررات، استرالیا جزء بهترین کشورها در دنیا محسوب می شود به طوری که بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک جهانی کشور استرالیا از لحاظ آسانی برای راه اندازی تجارت جایگاه دوم را به خود اختصاص داده که وجود بیش از 18000 موسسه بین المللی اثبات کننده این ادعا می باشد. سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق راه های گوناگونی امکان پذیر است و ویزای سرمایه گذاری این کشور با توجه به شرایط و نوع سرمایه گذاری شما در این کشور صادر می شود. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری کسب کنید.شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاریدر حال حاضر یکی از روش های مهاجرت به استرالیا که موجب اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود سرمایه گذاری است، این روش مهاجرتی برای متقاضیانی مناسب است که دارای تمکن مالی هستند. وضعیت اقتصادی کشور استرالیا رو به رشد بوده و علاوه بر این استاندارهای بالایی در این کشور وجود دارد. پس اگر سرمایه گذاری موفقی در این کشور داشته باشید می توانید به سود عالی دست پیدا کنید علاوه بر این می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده به دست بیاورید. استرالیا با مساحت 7.5 میلیون کیلومتر مربع به عنوان ششمین کشور بزرگ در دنیا شناخته می شود در حال حاضر این کشور دارای جمعیت 26 میلیون نفری است. شهر کانبرا به عنوان پایتخت این کشور محسوب می شود و شهرهای ملبورن، پرت و سیدنی به عنوان شهرهای بزرگ در این کشور شناخته می شوند. زبان رسمی و رایج در استرالیا زبان انگلیسی است که این خود نظر بسیاری از سرمایه گذاران را برای مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور جلب می کند.ثبت شرکت و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذارییکی از راه های سرمایه گذاری در کشور استرالیا که بسیار پر طرفدار و پر متقاضی می باشد ثبت شرکت در این کشور است؛ به این منظور فرد باید مالک تجارت باشد و مدیریت آن را بر عهده بگیرد. افرادی که قصد ثبت شرکت در استرالیا را دارند باید بیزینس پلن قوی ارائه دهند که سبب ایجاد رقابت، ایجاد بازار بین المللی، ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان استرالیا، تولید و اختراع شده و مشخص شود به اقتصاد کشور استرالیا کمک می کند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور استرالیا بین 400000$ (دلار) الی 2 میلیون$ (دلار) می باشد. اگر با درخواست شما موافقت شود می توانید مراحل دیگری را برای ثبت شرکت در کشور استرالیا انجام دهید، متقاضی باید به عنوان شناساگر دولتی کد اقتصادی منحصر به فردی دریافت کند.پس از دریافت کد می توانید نام شرکت را ثبت کنید و به معرفی شرکت خود از طریق راه های گوناگون بپردازید. علاوه بر این متقاضی پس از ثبت شرکت می تواند دامنه وب سایت طراحی کند و اقدامات لازم را در جهت افتتاح حساب بانکی برای شرکت انجام دهد. بسته به نوع کسب و کار هر 3 ماه یکبار باید میزان مشخصی از ارزش افزوده را به عنوان مالیات پرداخت کنید، اداره مالیات، درآمد و هزینه های شرکت های خصوصی را به صورت دقیق بررسی کرده و بر آن ها نظارت دارد. به طور کلی می توان گفت صاحبان شرکت باید 27% از سود سالیانه خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند.کارآفرینی و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری اخذ ویزای ساب کلاس 188 یا کارآفرینی یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا است، افرادی که مهارت لازم جهت ایجاد شغل و کارآفرینی را دارند می توانند این ویزا را دریافت کنند. برای کارآفرینی در این کشور به تاییدیه از یکی از ایالت های استرالیا نیاز دارید، سن کارآفرینان باید کمتر از 55 سال باشد ولی در برخی از ایالت ها به متقاضیان با سن بیشتر از 55 سال نیز تاییدیه اعطاء می شود. برای اخذ ویزای ساب کلاس سیستم امتیاز بندی در نظر گرفته شده است که به موجب آن فرد باید حداقل 65 امتیاز از طریق معیارهای مختلف مثل: سن، سوابق کار مدیریتی، سرمایه، مدرک تحصیلی، تسلط به زبان به دست بیاورد.برای اخذ این ویزا نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست اما اگر فردی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشد باید دوره آمادگی زبان را بگذراند و پس از آن فعالیت خود را آغاز کند. اعتبار ویزای کارآفرینی 4 ساله است و در صورت موفقیت در پایان اعتبار ویزا می توانید اقامت دائم استرالیا را کسب کنید. اما اگر فردی در طول این 4 سال موفق به انجام تعهدات خود نشود تنها می تواند ویزا را به مدت 2 سال تمدید کند. ویزای ساب کلاس 188 به دلیل شرایط آسان مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملکبازار خرید ملک در کشور استرالیا برای متقاضیان خارجی و بین المللی محدود است، در واقع اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید باید دارای مجوز اقامت موقت یا اقامت دائم استرالیا باشید. در این کشور FIRB (هیئت بازرسی سرمایه گذاران خارجی) وظیفه دارد شرایط سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید ملک در کشور استرالیا را دارند بررسی کند و از سلامت عملکرد متقاضی مطمئن شود. با توجه به اینکه بازار املاک و مستغلات در کشور استرالیا همراه در حال رشد و توسعه است متقاضیان با خرید ملک می توانند از سود خوبی برخوردار شوند. خاطر نشان می شود افرادی که دارای مجوز اقامت موقت در کشور استرالیا هستند می توانند برای خرید ملک وام بانکی دریافت کنند.ویزای ساب کلاس 132 و سرمایه گذاری در استرالیااین ویزا مختص مدیران و صاحبان شرکت های بزرگ می شود، به طور کلی ویزای ساب کلاس 132 به سرمایه گذارانی تعلق می گیرد که توانایی سرمایه گذاری کلان در کشور استرالیا را دارند. سرمایه گذاران برای دریافت ویزای ساب کلاس 132 باید تعهد دهند که به محض ورود به استرالیا مبلغ 1.5 میلیون$ (دلار) سرمایه وارد این کشور می کنند. یکی از مزایای اخذ این ویزا این است که فرد می تواند قبل از ورود به خاک استرالیا برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت دائم دریافت کند. به منظور اخذ این ویزا فرد باید دارای شرایطی باشد که عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سن سرمایه گذار باید کمتر از 55 سال باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد باید حداقل مالکیت 51% از بیزینس را داشته باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد اصلی یا همراهان باید دارای سرمایه ای بالغ بر 400000AUD (دلار استرالیا) باشند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار باید با ارائه مدارک بانکی اثبات کند که گردش سرمایه وی بالغ بر 3 میلیون$ (دلار) است&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید اثبات کند که ارزش دارایی وی در حدود 1.5 میلیون$ (دلار) است و این مبلغ قابلیت انتقال به کشور استرالیا را دارداقامت دائم و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاریهمانطور که گفته شد سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق راه ها و روش های گوناگون امکان پذیر است اما باید به این نکته توجه داشت که تمامی این روش ها منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود. پروسه سرمایه گذاری در استرالیا بین 1 تا 4 سال به طول می انجامد و بسته به نوع سرمایه گذاری و میزان سرمایه فرد موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. لازم به ذکر است متقاضیان می توانند در طول انجام پروسه سرمایه گذاری به همراه همسر و فرزندان خود با سن کمتر از 18 سال در استرالیا اقامت داشته باشند.پس از گذشت 1 الی 4 سال از سرمایه گذاری موفق و سود ده در کشور استرالیا و اثبات میزان سودآوری می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید و با گذشت 1 سال از اخذ اقامت دائم می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت استرالیا برای خود و اعضای خانواده انجام دهید و از حقوق شهروندی در نظر گرفته شده بهره مند شوید.برای آنکه ریسک سرمایه گذاری در کشور استرالیا و سایر کشورهای مورد نظر را پایین بیاورید بهتر است با وکلا و مشاورین متخصص در این حوزه مشورت کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت آمادگی دارد تا اطلاعات تخصصی در رابطه با سرمایه گذاری در کشورهای مطرح دنیا را در اختیار متقاضیان قرار دهد و پرونده های مهاجرتی را با موفقیت به سر انجام برساند.
ادامه مطلب

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج
مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که در صورت با دوام بودن ازدواج منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. قانون ازدواج سال 1961 و مقررات ازدواج سال 2017 قوانین ازدواج در استرالیا را تعیین کردند، ویزای ازدواج در این کشور در 4 نوع ارائه می شود که در ادامه به طور کامل به بررسی انواع ویزاهای ازدواج استرالیا می پردازیم. لازم به ذکر است که دریافت اقامت استرالیا از طریق ازدواج برای افرادیست که در این کشور حضور دارند و برای افرادی که در خارج از استرالیا اقامت دارند متفاوت است. از علاقه مندان به این موضوع دعوت می شود این نوشتار را که به همت تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده مطالعه کنند تا پاسخ سوالات خود را در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج کسب کنند.شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواجیکی از روش های ممکن جهت اخذ اقامت استرالیا ازدواج با فردی با تابعیت این کشور است زیرا در قریب به اتفاق بیشتر کشورهای دنیا به متقاضیان خارجی (زن یا مرد) که با شهروند یا مقیم آن کشور ازدواج رسمی و قانونی می کنند اقامت دائم و تابعیت آن کشور اعطاء می شود. کشور استرالیا از این قائده مسئثنی نیست و برای متقاضیان خارجی ویزای ازدواج صادر می کند به موجب اخذ این ویزا دولت استرالیا به شما مجوز می دهد تا به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید. برای ازدواج در این کشور فرد باید دارای شرایطی باشد که این شرایط عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زوجین در زمان ازدواج حداقل 18 سال سن داشته باشند مگر آنکه دادگاه درخواست شما را تایید کند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در زمان ازدواج مجرد باشید (اگر پیش از این ازدواج کرده اید باید مدارک طلاق یا فوت همسر را ارائه کنید)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درک آنچه به معنای ازدواج است&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زوجین باید باید با رضایت قلبی و بدون زور و اجبار با یکدیگر ازدواج کنند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارتباط با یکدیگرجهت اثبات واقعی بودن ازدواج و علاقه به یکدیگر (حداقل 1 سال قبل از درخواست ویزا باید با همسر خود ارتباط داشته باشید) &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تسلط به زبان انگلیسی جهت برقراری ارتباط با همسر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات توانایی مالی اسپانسر جهت پرداخت هزینه های زندگی و مشخص بودن محل اقامتویزای 300 و شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواجاین ویزا به عنوان ویزای نامزدی نیز شناخته می شود، پروسه زمان دریافت این ویزا معمولا بین 4 تا 6 ماه می باشد. فردی که قصد دریافت ویزای 300 استرالیا را دارد باید حداقل 18 سال سن داشته و به قصد نامزدی یا ازدواج این ویزا را دریافت کرده باشد همچنین این فرد باید از قبل نامزد خود را دیده باشد و او را بشناسد. دقت داشته باشید اگر قصد دریافت ویزای نامزدی استرالیا را دارید نباید از داخل خاک این کشور درخواست خود را اعلام کنید. اعتبار ویزای 300، 9 ماهه است و فرد باید در طول این مدت وارد کشور استرالیا شود و اقدامات لازم را برای ازدواج با نامزدش انجام دهد. اگر در طول این مدت اقدامات لازم برای ازدواج صورت نگیرد و فرد در پی اخذ ویزای 801 استرالیا یا ویزای 820 استرالیا نباشد ویزای نامزدی وی باطل گشته و فرد باید به کشور خود بازگردد.برای اخذ این ویزا همسر شما باید دارای شرایطی باشد که می توان به شهروند یا مقیم کشور استرالیا بودن، اسپانسر بودن (باید از زمان صدور ویزا تا پایان اعتبار نیاز های اولیه زندگی مثل: محل اقامت، خورد و خوراک و نیازهای مالی فرد را تامین کند اما در صورتی که فرد دارای سن کمتر از 18 سال باشد والدین موظف به تامین این نیازها هستند) و محدودیت اسپانسری (اگر در طول مدت 5 سال گذشته اسپانسر ویزای نامزدی را دریافت کرده باشد تنها تحت شرایط خاصی می تواند اسپانسر شود) اشاره کرد. برای اخذ ویزای نامزدی متقاضی موظف به پرداخت مبلغ 6800$ (دلار) می باشد، اگر بخواهید برای وابستگان نیز ویزا دریافت کنید برای افراد بالا 18 سال مبلغ 3400$ (دلار) و برای افراد کمتر از 18 سال مبلغ 1700$ (دلار) بپردازید.مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و ویزای 820 و 801 با اخذ ویزای 820 فرد می تواند به صورت موقت در کشور استرالیا اقامت داشته باشد و اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای 801 انجام دهد در حقیقت با اخذ ویزای 801 متقاضی می تواند به صورت دائم در کشور استرالیا اقامت داشته باشد. برای اخذ این 2 ویزا اسپانسر شما باید دارای تابعیت یا اقامت دائم استرالیا یا نیوزلند باشد و بتواند در طول مدت اعتبار ویزای 820 (2 سال) نیازهای اولیه همسر را تامین کند که این مورد باید به صورت کتبی ثبت شده و مدارک تمکن مالی ارائه شود. در جدول زیر به مقایسه ویزای 820 و ویزای 801 استرالیا می پردازیم.<ویزای 801 ویزای 820 شرایط متقاضی متقاضی باید حداقل 18 ساله باشد متقاضی باید حداقل 18 ساله باشد اقدام جهت اخذ ویزا برای اخذ ویزای 801 نیازی به حضور در کشور استرالیا نیست برای اخذ این ویزا فرد باید در کشور استرالیا حضور داشته باشد و اقدامات لازم را انجام دهد اعتبار ویزا نامحدود 2 ساله اختیارات متقاضی مجاز به انجام مشاغل به صورت تمام وقت امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا با بودجه دولتیتوانایی اسپانسر شدن برای اقوام درجه 1بهره مندی از حق بیمه درمانی ورود به بازار کسب و کار و شروع کار به صورت تمام وقتبهره مندی از خدمات درمانیامکان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا اخذ تابعیت با گذشت 4 سال از اخذ اقامت دائم استرالیا می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور انجام دهید شرایط ازدواج در داخل خاک استرالیاممکن است فردی با تابعیت کشور خارجی در استرالیا اقامت موقت داشته باشد و در طول این مدت بخواهد با فردی با تابعیت استرالیا ازدواج کند، در این شرایط لازم است فرد مراحلی را پشت سر بگذارد. در صورتی که پیش از اخذ ویزا به مدت 12 ماه با یکدیگر در رابطه بوده اید و یا ازدواج رسمی و ثبت شده در این کشور داشتید می توانید ویزای 820 استرالیا را که مجوز اقامت موقت به متقاضی خارجی می دهد دریافت کنید. پس از گذشت 2 سال از ازدواج در صورتی که همچنان با یکدیگر زندگی می کنید و یا صاحب فرزند شده اید می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای 801 انجام دهید و به صورت دائم در کشور استرالیا اقامت داشته باشید.پاسپورت و مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواجهمانطور که گفته شد پس از گذشت 4 سال از اخذ اقامت دائم استرالیا می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت این کشور انجام دهید. تبعه کشور استرالیا می توانند پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند اما برای اخذ تابعیت و پاسپورت استرالیا چه شرایطی لازم است؟ فرد باید به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط باشد همچنین باید با قوانین وضع شده در استرالیا آشنا باشد و از آن ها پیروی کند. علاوه بر این باید مالیات تعیین شده را پرداخت کرده و در طول مدت اقامت مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد. با اخذ تابعیت این کشور از تمامی حقوق شهروندی مطابق با شهروندان کشور استرالیا بهره مند خواهید شد.در رده بندی پاسپورت های تمامی کشورها در سال 2020 کشور استرالیا جایگاه 6 ام را به خود اختصاص داده و هم ردیف با پاسپوت کشورهای اسلوونی، استونی و ایسلند می باشد. به موجب اخذ پاسپورت استرالیا می توانید به 168 کشور در دنیا بدون اخذ ویزا سفر کنید اما برای ورود به 88 کشور در دنیا به ویزا نیاز دارید. امیدواریم مطالعه این نوشتار به متقاضیان و علاقه مندان کمک کرده باشد تا پاسخ سوالات را در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به دست آورده باشند. برای کسب اطلاعات تخصصی و بهره مندی از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت حضوری و غیر حضوری با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل یکی از شیوه های رایج برای مهاجرت به این کشور است که با توجه به شرایط تحصیلی بسیار خوب و دانشگاه های معتبر در سطح دنیا طرفداران زیادی دارد. مهاجرت تحصیلی از راه های متداول برای مهاجرت به استرالیا است اما منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی شود و فرد تنها می تواند به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد. کشور استرالیا دارای جایگاه سوم در دنیا از لحاظ تعداد دانشجویان خارجی و بین المللی پس از کشور انگلستان و آمریکا می باشد، برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا قوانین و شرایطی وجود دارد اما محدودیت های خاصی برای اخذ پذیرش دانشجویان خارجی در نظر گرفته نشده است. تا پایان این نوشتار تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را دنبال کنید تا اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل کسب کنید.شرایط تحصیل و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلدانشجویان و متقاضیان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا به مدرک اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور و ویزای تحصیلی استرالیا نیاز دارند. برای اخذ پذیرش تحصیلی باید دانشگاه های این کشور را بشناسید که در ادامه به معتبر ترین دانشگاه های این کشور اشاره می شود، پس از آن لازم است با بارگزاری مدارک و مستندات لازم در وب سایت دانشگاه مورد نظر درخواست خود را مبنی بر اخذ پذیرش تحصیلی اعلام کنید؛ اگر واجد شرایط لازم برای ادامه تحصیل باشید گواهی اخذ پذیرش تحصیلی برای شما ارسال خواهد شد. اما شرایط تحصیل در موسسات آموزش عالی استرالیا به این صورت است که دانشجویان می توانند در 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی ادامه تحصیل دهند. اما از میان رشته های تحصیلی استرالیا برخی از رشته ها پر طرفدار هستند که از این میان می توان به رشته های مدیریت و تجارت، مهندسی و تکنولوژی و گرایش های مرتبط، صنعت غذایی، مهمانداری و گرایش های مرتبط، علوم سلامت و بهداشت، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و فیزیک، فناوری اطلاعات، کشاورزی/ محیط زیست و گرایش های مرتبط، هنر های خلاق و معماری و ساختمان اشاره کرد.شناخت دانشگاه های برتر کشور استرالیادانشگاه های کشور استرالیا به دلیل دارا بودن بهترین متد های آموزشی همچون متد های به کار رفته در دانشگاه های آمریکا و انگلستان سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا هستند. همچنین با توجه به اینکه دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران هستند دانشجویان ایرانی زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های معتبر استرالیا را انتخاب می کنند. لازم به ذکر است که در بین 100 دانشگاه برتر و معتبر در دنیا نام 7 دانشگاه در کشور استرالیا نیز دیده می شود. در جدول زیر به معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و رتبه جهانی بر اساس QS در سال 2020 می پردازیم.معرفی دانشگاه رتبه در کشور استرالیا رتبه جهانی Australian National University (ANU) 1 29 University of Melbourne 2 38 University of Sydney 3 42 University of New South Wales (UNSW) 4 43 University of Queensland (UQ) 5 47 Monash University 6 58 University of Western Australia (UWA) 7 86 University of Adelaide 8 106 University of Technology Sydney (UTS) 9 140 University of Newcastle, Australia (UON) 10 207 شهرهای دانشجویی و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلدر لیست ارائه شده از 30 کشور برتر دانشجویی در دنیا از لحاظ هزینه، کیفیت زندگی و استخدام دانشجویی نام 5 شهر استرالیا دیده می شود. هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای استرالیا متفاوت است همچنین سبک زندگی فرد در میزان هزینه های زندگی موثر می باشد، در مقایسه هزینه زندگی در استرالیا با ایران می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور بدون احتساب کرایه خانه 78% گران تر می باشد همچنین کرایه خانه در این کشور 85% بیشتر از کرایه خانه در ایران است. کیفیت زندگی در کشور استرالیا بالاست؛ بالطبع هزینه های زندگی در این کشور ارزان نمی باشد. هزینه زندگی ماهانه برای فرد مجرد 2835AUD (دلار استرالیا) و برای یک زوج 4118AUD (دلار استرالیا) در نظر گرفته شده است. از برترین شهرهای استرالیا برای زندگی دانشجویی می توان به سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرث، کانبرا و آدلاید اشاره کرد.ویزای تحصیلی و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلویزای دانشجویی کشور استرالیا با اعتبار 12 ماهه صادر می شود و دانشجو موظف است هر ساله ویزای خود را تمدید کند، دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارند می توانند علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی برای همراهان نیز ویزا دریافت کنند. ویزای دانشجویی استرالیا با نام کلاس 500 شناخته می شود برای اخذ این ویزا متقاضی اصلی باید مبلغ 620AUD (دلار استرالیا)، به ازای هر همراه با سن بالای 18 سال مبلغ 460AUD (دلار استرالیا) و به ازای هر همراه با سن کمتر از 18 سال مبلغ 150AUD (دلار استرالیا) پرداخت کند. برای اخذ ویزای تحصیلی باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور اعلام کنید، با توجه به اینکه سفارتخانه استرالیا در تهران قرار دارد متقاضیان ایرانی می توانند به راحتی اقدامات لازم را انجام دهند. مدارک و مستندات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به شرح ذیل هستند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر (ارائه تاییدیه الکترونیکی)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و ویزای همراهان و ارائه رسید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم ارائه شده توسط سفارتخانه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار و 2 برگ خالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شناسایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسناد دانشگاهی و تجربه کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه شواهد مهارت انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شواهد توانایی مالی (اثبات توانایی در پرداخت هزینه زندگی، شهریه دانشگاه، هزینه زندگی همراهان و توانایی در خرید بلیط برگشت به کشور مبدا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جزئیات بیمه درمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس پاسپورتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر سن متقاضی کمتر از 18 سال است باید رضایت نامه والدین ارائه شودهزینه تحصیل و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلشهریه دانشگاه های استرالیا با توجه به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی)، مقطع تحصیلی و رشته انتخابی تعیین می شود، برای تحصیل در استرالیا در کالج ها باید سالانه مبلغی بین 18000AUD (دلار استرالیا) الی 25000AUD (دلار استرالیا) پرداخت شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 20000AUD (دلار استرالیا) الی 30000AUD (دلار استرالیا)، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 20000AUD (دلار استرالیا) الی 37000AUD (دلار استرالیا) و مقطع دکتری بین 14000AUD (دلار استرالیا) الی 37000AUD (دلار استرالیا) برآورد شده است.شرایط اقامت پس از تحصیل در استرالیاهمانطور که در ابتدای مقاله گفته شد ویزای دانشجویی به شما اجازه موقت در کشور استرالیا را می دهد اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه همچنان در کشور استرالیا اقامت داشته باشید می توانید وارد بازار کسب و کار این کشور شوید و یا در صورت داشتن سرمایه لازم سرمایه گذاری در کشوری با اقتصاد پیشرفته و با ثبات را تجربه کنید. ورود به بازار کسب و کار استرالیا پس از تحصیل یکی از معمول ترین روش های اقامت در این کشور می باشد به این منظور دانشجویان باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای 489 استرالیا انجام دهند.با اخذ ویزای 489 استرالیا می توانید به مدت 18 ماه در کشور استرالیا اقامت داشته باشید و به جستو جو شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشید، دقت داشته باشید که اعتبار این ویزا تمدید نمی شود و اگر نتوانید در پایان این مدت مشغول به کار شوید باید کشور استرالیا را ترک کنید. با گذشت 4 سال از شروع کار در کشور استرالیا و پرداخت مالیات می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ اقامت دائم این کشور انجام دهید و با گذشت 2 الی 3 سال از اخذ اقامت دائم این کشور این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.علاوه بر مهاجرت تحصیلی راه های دیگری برای مهاجرت به کشور استرالیا وجود دارد که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود. برای کسب اطلاعات تخصصی و بهره مندی از مشاوره های رایگان با تیم مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار
مهاجرت به استرالیا از طریق کار بهترین روش مهاجرت و اقامت در این کشور است، استرالیا با هدف رشد اقتصادی هر ساله افراد ماهر و متخصص را از سراسر دنیا جذب می کند. ممکن است هر ساله تغییراتی در شرایط درخواست یا مدارک مورد نیاز به وجود آید پس اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید بهتر است پیش از انجام اقدامات لازم از متخصصین در این حوزه اطلاعات لازم را کسب به دست بیاورید. در مقاله پیش رو که توسط تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تنظیم شده است و اطلاعاتی در رابطه با شرایط کار، قوانین کار و ویزای کار استرالیا در سال 2020 در اختیار متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند قرار میدهند.شرایط کار و مهاجرت به استرالیا از طریق کاربه دلیل کمبود نیروی کار ماهر، مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص یکی ازروش های مناسب می باشد چراکه این کشور نیازدارد نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز را استخدام کند، از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا می توان به: برنامه نویس، حسابدار، تکنسین برق، مهندس الکترونیک، مهندس تولید، مهندس پزشکی، نقشه کش برق، جراح عمومی، پرستار، داروساز، دندان پزشک، دامپزشک، روان شناس، ماما، متخصص پوست، مدیر امور مالی، مدیر تحقیقات، مدیر پروژه، کارشناس منابع انسانی، پیشخدمت، معلم و راننده کامیون اشاره کرد. برای ورود به بازار کار کشور استرالیا لازم است به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، دارای مدرک تحصیلی مرتبط و سوابق کاری باشید. دقت داشته باشید برای اخذ برخی از ویزاهای کار استرالیا لازم است از سیستم امتیاز بندی حداقل 65 امتیاز کسب کنید، امتیازات بر اساس معیارهای مختلفی مثل: سن، سوابق تحصیلی، مدرک تحصیلی و میزان تسلط به زبان انگلیسی به افراد تعلق می گیرد.برای مهاجرت کاری به هر کشوری بهتر است برخی از موارد مثل نرخ بیکاری را بررسی کنید، در کشور استرالیا در ماه می سال 2020 نرخ بیکاری به 7.1% افزایش یافت که دلیل اصلی آن تعطیلی مشاغل بر اثر بیماری کرونا بوده است. اما در ماه نوامبر سال 2019 نرخ بیکاری در کشور استرالیا 5.2% اعلام شد که مشخص می شود شرایط کار در این کشور مناسب است.قوانین کار و مهاجرت به استرالیا از طریق کاراطلاع از قوانین کار در کشور استرالیا به متقاضیانی که قصد ورود به بازار کسب و کار این کشور را دارند کمک می کند تا با آگاهی کامل کار را شروع کنند. قانون کار استرالیا مربوط به کشورهای مشترک المنافع است و در رابطه با حقوق و دستمزد، وظایف کارگران، اتحادیه ها و کارفرمایان است. قانون کار استرالیا دارای ساختار 2 گانه است که در رابطه با برخی از موضوعات از قوانین مشترک المنافع پیروی می شود و در برخی از موارد دیگر از قوانین ایالتی پیروی می شود. در ادامه به برخی از قوانین کار در کشور استرالیا اشاره می کنیم.nbspnbspnbspnbsp; طبق قوانین وضع شده در کشور استرالیا کارکنان باید در طول هفته به مدت 36 ساعت مشغول به کار باشند، زمان شروع کار در برخی از مشاغل از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر و در برخی از مشاغل از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است.nbspnbspnbspnbsp; کارفرمایان در صورت نیاز به کارکنان بیشتر می توانند نیروی کار خارجی و بین المللی واجد شرایط را استخدام کنند، دقت داشته باشید که ساعت کاری نیروی کار بومی و خارجی تفاوتی ندارد.nbspnbspnbspnbsp; قرار داد باید به صورت کتبی ثبت شود و در آن موقعیت شغلی، ساعت کار و اضافه کاری و میزان حقوق و دستمزد ذکر شده باشد.nbspnbspnbspnbsp; به محض استخدام کارکنان موسسه باید از طریق کپی بیانیه عادلانه از اطلاعات و شرایط موسسه مطلع شوند و همچنین از حقوق و دستمزد خود تحت استانداردهای ملی استخدام آگاه شوند.nbspnbspnbspnbsp; پاداش از سوی طرف های ذینفع توسط FWC تعیین شده و نیازی به مذاکرات جمعی نمی باشد.nbspnbspnbspnbsp; در قوانین مرخصی مواردی وجود دارد که کارفرمایان موظف به رعایت این قوانین هستند مثل: مرخصی زایمان، مرخصی ازدواج، مرخصی پس از ازدواج.nbspnbspnbspnbsp; سن بازنشستگی در کشور استرالیا 57 سال است.ویزای کار و مهاجرت به استرالیا از طریق کارویزای کار استرالیا از متداول ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم این کشور محسوب می شود. دولت این کشور سیاست های خود را در راستای جذب نیروی متخصص تنظیم کرده و فرصت های شغلی و شرایط زندگی مناسبی برای این افراد در نظر گرفته است. ویزای کار استرالیا در انواع مختلف و با توجه به شرایط فرد صادر می شود لازم به ذکر است که 8 نوع ویزای کار جهت اقامت موقت و دائم صادر می شود که در جدول زیر به طور اجماعی به معرفی این ویزاها می پردازیم.نوع اقامت نوع ویزا شرایط دائم اسپانسر شغلی استرالیا (ویزای 186) سن زیر 45 سالاز سوی کارفرمایی معتبر برای موقعیت شغلی انتخاب شویدتسلط کامل به زبان انگلیسی دائم حمایت کارفرما در منطق کم جمعیت (ویزای 187) از کارفرمایی در منطقه مشخص شده دعوت نامه شغلی دریافت کنیدسن کمتر از 45 سالبه زبان انگلیسی مسلط باشید دائم ویزای مهارتی به صورت مستقل (ویزای 189) دارای شغلی مرتبط با رشته تحصیلیکسب حداقل 65 امتیازسن کمتر از 45 سال دائم اسپانسر ایالتی (ویزای 190) شغل مرتبط با رشته تحصیلیاخذ حداقل 65 امتیاز که 5 امتیاز از طریق اسپانسر ایالتی تامین می شود موقت کار موقت برای افراد متخصص (ویزای 400) از طرف سازمان دعوت نامه شغلی داشته باشید موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص (ویزای 476) سن کمتر از 31 سالدر طول 2 سال گذشته مدرک مهندسی را از موسسه مورد تایید در استرالیا گرفته باشید موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا (ویزای 485) سن کمتر از 50 سالحداقل 2 سال به تحصیل در استرالیا پرداخته باشید موقت اسپانسر مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی (ویزای 491) شغلی مرتبط با رشته تحصیلیسن کمتر 45 سالکسب حداقل 65 امتیاز بهترین شهرهای استرالیا برای کار و زندگیکشور استرالیا دارای اقتصاد با ثباتی می باشد به طوری که در بین اقتصاد های برتر دنیا جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده و مردم این کشور از بالاترین استاندارد های زندگی برخوردار می باشند. انتخاب بهترین مقصد برای کار و زندگی از بین شهره های استرالیا از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که در این شهرها فرصت های شغلی زیادی وجود دارد علاوه بر این کارکنان از حقوق و دستمزد بالاتری نیز برخوردار خواهند شد، اما باید دقت داشته باشید که هزینه های زندگی در این شهرها در مقایسه با سایر شهر ها بیشتر است. بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی و کار عبارتند از: سیدنی، ملبورن، بریزبن، آدلاید، هوبارت، پرث، کانبرا و داروین.معرفی مشاغل پر درآمد در کشور استرالیامیزان حقوق و دستمزد برای افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند امری مهم و ضروری می باشد؛ معمولا متقاضیان به دنبال مشاغلی هستند که درآمد بالایی داشته باشد. میانگین حقوق و دستمزد در کشور استرالیا ماهانه 90900AUD (دلار استرالیا) است اما کارکنان با توجه به شغل و سوابق کاری خود ماهانه حقوقی بین 23000AUD (دلار استرالیا) الی 405000AUD (دلار استرالیا) دریافت می کنند. در ادامه لیستی از مشاغل پر درآمد در سال 2020 در کشور استرالیا ارائه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی فناوری اطلاعات 125000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر حسابداری 135000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحلیلگر مالی 122000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر مالی 193000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندس هوا فضاء 114000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معمار 109000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر شعبه بانک 170000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحلیلگر تجارت 111000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر پروژه ساخت و ساز 155000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر ارشد اجرایی 204000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دندانپزشک 214000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر منابع انسانی 142000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معلم دوره متوسطه 76700AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیر فروش 163000AUD (دلار استرالیا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وکیل 186000AUD (دلار استرالیا) امیدواریم پس از مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با مهاجرت به استرالیا از طریق کار به دست آورده باشید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت و به سر انجام رساندن پرونده های مهاجرتی آمادگی دارد تا مشاوره های رایگان تخصصی در خصوص کار در استرالیا و سایر کشورهای مطرح در دنیا را در اختیار متقاضیان قرار دهند.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی در استرالیا
اطلاع از تحصیل در استرالیا رشته پزشکی و شرایط تحصیل در گرایش های پزشکی برای دانشجویان خارجی و بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند امری ضروری و مهم است. از علت های تحصیل رشته پزشکی در استرالیا می توان به سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور اشاره کرد علاوه بر این دانشجویان می توانند پس از پایان دوره تحصیلی در کشور استرالیا اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند چرا که پزشکان در کشور استرالیا از شرایط مطلوبی برخوردار هستند. از سمتی پایین بودن نرخ جرم، اجازه کار در طول دوران تحصیل، امنیت بالای اجتماعی و مهاجر پذیر بودن این کشور باعث شده تا افراد زیادی مهاجرت تحصیلی به استرالیا را انتخاب کنند. تحصیل در استرالیا در رشته پزشکی موضوعیست که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی آن می پردازند و اطلاعات جامعی در این رابطه در اختیار متقاضیان قرار می دهند.شرایط تحصیل پزشکی در استرالیادر کشور استرالیا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پزشکی زیادی وجود دارد که هر یک از این دانشگاه ها امکان تحصیل در گرایش های مختلف پزشکی را برای دانشجویان بومی و بین المللی فراهم کرده اند. لازم به ذکر است که برای سال تحصیلی 2020-2021 تعدادی از دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته اند که فرد می تواند با ارائه مدرک دانشگاهی در ایران مشغول به کار شود. اما در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در این کشور می توان گفت طول مدت تحصیل بین 4 تا 6 سال است و دروس تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجو موظف به ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی می باشد.همچنین دانشجویان باید دارای معدل بالا باشند و موفق شوند از آزمون ISAT یا آزمون GAMSAT حداقل نمره قبولی را کسب کنند. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در مقایسه با هزینه تحصیل در آمریکا و انگلستان گران است اما با توجه به اینکه هزینه های زندگی در این کشور به صرفه و ارزان است تحصیل پزشکی در استرالیا معقول می باشد. از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه های معتبر استرالیا می توان به کیفیت عالی دانشکده های پزشکی، شرایط مناسب برای دانشجویان رشته های پزشکی، شیوه زندگی عالی و سطح رفاهی بالا در استرالیا، تحصیل در برترین دانشگاه های پزشکی در دنیا و قبول مدرک تحصیلی در سایر کشورها اشاره کرد. ANUMS و تحصیل در رشته پزشکی در استرالیادانشگاه پزشکی ملی استرالیا یکی از دانشگاه های دولتی در شهر کانبرا است که در سال 1946 توسط پارلمان این کشور تاسیس شد، دانشجویان باید برای اخذ پذیرش از دانشکده پزشکی دانشگاه ملی استرالیا دارای شرایط تحصیلی و معدل خوبی باشند باشند. علاوه بر این دانشجو باید از آزمون GAMAST نمره قبولی را کسب کرده باشد و دارای مدرک زبان IELTS 7 باشد. هزینه تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مبلغی بالغ بر 415200$ (دلار) است.دانشگاه سیدنی و تحصیل در استرالیا رشته پزشکیدر دانشکده پزشکی دانشگاه سیدنی انواع رشته های علوم سلامت و بهداشت و علوم بیومدیکال در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. برای اخذ پذیرش از دانشگاه سیدنی باید از آزمون GAMAST حداقل نمره قبولی را کسب کرده باشید، مدرک زبان مورد نظر این دانشگاه برای تحصیل در رشته های پزشکی IELTS 7 است. جهت تحصیل در دانشکده پزشکی در مقطع کارشناسی باید برای هر دوره مبلغ 56000AUD (دلار استرالیا) پرداخت کنید.دانشگاه ملبورن و تحصیل در استرالیا در رشته پزشکیاین دانشگاه در ایالت ویکتوریا شهر ملبورن جای گرفته و دارای دانشکده علوم پزشکی می باشد در حقیقت دانشکده پزشکی این دانشگاه به عنوان برترین دانشکده پزشکی برای تحصیل در استرالیا محسوب می شود و در سطح جهانی جزء 20 دانشگاه برتر در دنیا می باشد. این دانشگاه برنامه تحصیلی 4 ساله با تمرکز بر روی دوره های آناتومی، بیوشیمی و فیزیولوژی ارائه میدهد. اما اگر قصد تحصیل در دوره های تخصصی را دارید مدرک تحصیلی شما باید توسط انجمن پزشکان تایید شود همچنین باید دارای 3 سال سابقه کار حرفه ای باشید. جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ملبورن ارائه نمره قبولی از آزمون GAMAST یا MCAT، ارائه مدرک IELTS 7 و شرکت در مصاحبه الزامی است. شهریه دانشکده پزشکی ملبورن در مقطع کارشناسی بین 28736$ (دلار)الی 61760$ (دلار) و در مقطع کارشناسی ارشد بین 24064$ (دلار) الی 77824$ (دلار) برآورد شده است.دانشگاه فیلیندرز و تحصیل پزشکی در استرالیاFlinders University یکی از دانشگاه های دولتی کشور استرالیا است که در سال 1966 در شهر آدلاید ساخته شد. این دانشگاه پیشگام در ارائه برنامه MD در طول مدت 4 سال است، این دانشگاه دارای ایده های نوین در زمینه های تحقیقات پزشکی می باشد. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه فیلیندرز این است که دانشجویان از امکاناتی مثل آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته برخوردار هستند. برای تحصیل پزشکی در دانشگاه فیلیندرز 2 راه وجود دارد که عبارتند از:ورود مستقیم به دوره 6 ساله MD/ BCS: هر ساله حدودا 30 دانشجو بین المللی برای ورود به این دوره پذیرش دریافت می کنند، پس شرکت در این دوره بسیار رقابتی است. شرط پذیرش به این صورت است که دانشجو باید دارای معدل بالای 19 از مقطع پیش دانشگاهی، حداقل نمره در آزمون ISAT و مدرک زبان IELTS 7 باشد. پس از بررسی اولیه درخواست باید در مصاحبه حضوری شرکت کنید؛ دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوند می توانند به طور مستقیم سال تحصیلی را آغاز کنند. شهریه تحصیلی در 2 سال اول سالانه 40000AUD (دلار استرالیا) و پس از آن سالانه 64000AUD (دلار استرالیا) می باشد.ورود غیر مستقیم به دوره های پزشکی: ابتدا دانشجو باید در یک دوره 3 ساله مرتبط با بیومدیکال شرکت کند و پس از آن اقدامات لازم را جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد 4 ساله (MD) انجام دهد. برای ورود به این دوره باید دارای معدل بالا در مقطع کارشناسی و حداقل نمره در آزمون GAMST باشید؛ شهریه تحصیل سالانه 64000AUD (دلار استرالیا) است.دانشگاه کوئینزلند و تحصیل در استرالیا رشته پزشکییکی دیگر از دانشگاه های معتبر و قدیمی استرالیا دانشگاه کوئینزلند است که با ارائه برنامه های آموزشی و پژوهشی در گرایش های مختلف رشته پزشکی امکان اخذ مدرک MBBS را فراهم کرده است. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه کوئینزلند این است که این دانشگاه دارای بیمارستان های آموزشی و موسسات تحقیقاتی می باشد. برای تحصیل در این دانشگاه نیز همانند سایر دانشگاه های نامبرده نیاز به ارائه نمره قبولی از آزمون GAMSAT می باشد، علاوه بر این دانشجو باید مدرک زبان IELTS 7 را نیز ارائه کند. هزینه تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی در دانشگاه کوئینزلند سالانه 70000AUD (دلار استرالیا) برآورد شده است.حقوق و دستمزد پزشکان در استرالیابا اخذ مدرک تحصیلی از رشته های پزشکی دانشجو می تواند در کشور استرالیا و سایر کشورهای مورد نظر در دنیا مشغول به کار شود. اما اگر قصد کار در کشور استرالیا را دارید باید بدانید که با توجه به اینکه فارغ التحصیل دانشگاه های استرالیا هستید به به عنوان نیروی کار جذاب برای کارفرمایان این کشور شناخته می شوید. دانشجویان باید بر اساس رشته تحصیلی خود به دنبال شغل مورد نظر باشند و با پیدا کردن اسپانسر اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کار انجام دهند. دانشجویانی که قصد دارند به صورت موقت مشغول به کار باشند باید ویزای Subclass 485 را دریافت کنند اما اگر قصد دارید در طول دراز مدت برای یک کارفرما مشغول به کار باشید باید از طریق Skillselect پروفایلی در EOI ایجاد کنید. یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که اگر شخصی در بخش بهداشت و درمان در استرالیا مشغول به کار است ماهانه چه مبلغی بابت حقوق و دستمزد دریافت می کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت حقوق و دستمزد ماهانه بر اساس معیارهای مختلفی مثل: موقعیت شغلی، سوابق کاری و مدرک تحصیلی متفاوت است. در سال 2020 افرادی که در این بخش ها مشغول به کار هستند با توجه به معیارهای ذکر شده دستمزدی بین 28400AUD (دلار استرالیا) الی 405000AUD (دلار استرالیا) دریافت می کنند.هموطنان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، آزمون ورودی و نحوه اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی استرالیا و یا سایر کشورهای مورد نظر با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.
ادامه مطلب

ثبت پرسش