مهاجرت به اتریش

کشور اتریش که در قلب اروپا قرار دارد با توجه به موقعیت اقتصادی و کیفیت زندگی همواره یکی از کشورهای مناسب جهت مهاجرت و زندگی بوده است. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد و برای زندگی در این کشور تسلط به زبان آلمانی از موارد ضروری است. اتریش در حال حاضر یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می شود و صنعت توریسم آن از جمله منابع اقتصادی این کشور می باشد. برای افرادی که خواهان زندگی در یک کشور اروپایی با سطح کیفی بالا و از نظر استراتژیک خواهان نزدیکی به دیگر کشورهای اروپایی از جمله آلمان می باشند زندگی در اتریش یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت روش های مهاجرت به اتریش، اخذ اقامت دائم اتریش و شرایط مورد نیاز را برای متقاضیان شرح داده اند.


آشنایی با کشور اتریش

اتریش کشوری در مرکز اروپاست و جمعیتی بالغ بر 8.5 میلیون نفر دارد. اتریش با کشورهای آلمان، چک، مجارستان، لیختنشتاین، سوئیس، ایتالیا و اسلوونی هم مرز است. اکثر این کشور را رشته کوه های آلپ فرا گرفته و از نظر اقلیمی، آب و هوای کوهستانی و قاره ایی دارد. وین با جمعیت 1.8 میلیون نفر پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است. زبان رسمی این کشور آلمانی و پول رسمی این کشور یورو (€) می باشد. اتریش از نظر کیفی یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است به طوری که وین پایتخت این کشور برای چندین سال در سال های اخیر به عنوان باکیفیت ترین شهر برای زندگی معرفی شده است. معماری کم نظیر شهرهای اتریش همراه با طبیعتی زیبا به همراه کوه های سر به فلک کشیده و رودهای فراوان زیبایی این کشور را دوچندان کرده و هرسال مسافرین زیادی برای بازدید به خود جذب می کند.


روش های مهاجرت به اتریش

برای مهاجرت به اتریش نیاز به اخذ ویزا و اجازه اقامت دارید؛ این کشور برای ورود مهاجرین اتحادیه اروپا، و مهاجرین از دیگر کشورها راه های متفاوتی را پیش روی متقاضیان گذاشته است و ویزاهای متفاوتی در این باب صادر می کند و قوانین مربوط به خود را برای صدور ویزا دارد. یکی بهترین راه ها برای مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش مهاجرت از طریق تحصیل می باشد چرا که شهریه دانشگاه های اتریش بسیار پایین است اما به طور کلی برا افراد غیر عضو اتحادیه اروپا شرایط کمی سخت تری وجود دارد. علاوه بر تحصیل راه های دیگری برای مهاجرت به اتریش از جمله کار و سرمایه گذاری وجود دارد. بصورت کلی راه های مهاجرت به اتریش به صورت زیر هستند:

•        مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

•        مهاجرت به اتریش از طریق کار

•        اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

•        مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

•        اخذ اقامت اتریش از طریق تولد

•        مهاجرت به اتریش از راه پناهندگی


مهاجرت به اتریش از طریق تخصص

باتوجه به سیستم جدیدی که مقامات اتریشی برای مهاجرت ارائه کرده اند، افراد خارجی می توانند بدون داشتن پیشنهاد کاری برای کار در اتریش اقدام کنند. طبق این سیستم افراد متقاضی با توجه به فاکتورهای سن، تجربه کاری، میزان تحصیلات، مدرک زبان و دیگر موارد مورد ارزیابی قرار می گیرند و به آنها نمره داده می شود. طبق این سیستم چنانچه متقاضیان بتوانند حداقل 70 نمره از 100 نمره بدست بیاورند می توانند با استفاده از ویزای جستجوی کار در اتریش به مدت 6 ماه در اتریش بدون داشتن پیشنهاد کاری از قبل، به دنبال کار در این کشور بگردند. البته در مشاغلی که در اتریش با کمبود حرفه مواجه است نیز با نمره حداقل 65 نیز درخواست متقاضی مورد قبول واقع می گردد. از جمله حرفه هایی که در سال 2020 اتریش با کمبود نیرو مواجه است به صورت زیر می باشد:

•        فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق

•        مهندسان مکانیک فارغ التحصیل

•        مهندسان فارغ التحصیل پردازش داده ها

•        فارغ التحصیلان رشته مهندسی ارتباطات

•        مهندسین فارغ التحصیل (حرفه های ویژه)

•        فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی

•        مشاورین اقتصادی

•        پزشکان


مهاجرت به اتریش از طریق کار

برخی از مشاغل در اتریش تقاضای زیادی دارند و در این مشاغل کمبود کارگران ماهر وجود دارد. برای کارگران ماهر از سراسر جهان شانس خوبی برای یافتن شغل در این کشور وجود دارد. کارت قرمز-سفید-قرمز امکان مهاجرت آسانتر به اتریش را فراهم می کند و افراد ماهر مطابق با مدارک مربوطه می توانند شغل خود را در اتریش بدست آورند. هر سال لیستی از سوی مقامات فدرال اتریش برای مشاغلی که با کمبود نیرو مواجه است منتشر می شود. افرادی که دارای مهارت های این لیست هستند با داشتن پیشنهاد کاری می توانند برای دریافت اقامت اتریش با توجه به کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کنند؛ این کارت توسط سفارت خانه های اتریش در کشورهای مختلف و خود اتریش صادر می گردد.

همچنین از نظر دستمزدی نیز افراد زیر 30 سال بایستی حداقل حقوق €2,610 (یورو) قبل از مالیات و افراد بالای 30 سال حداقل حقوق €3,132 (یورو) قبل از مالیات را در هر ماه دریافت کنند. کارگران ماهر کشورهای غیر اتحادیه اروپا تحت شرایط زیر می توانند برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کنند:

•        تحصیلات حرفه ای را در مشاغل مورد نیاز به پایان رسانده باشند.

•        در اتریش یک پیشنهاد شغلی داشته باشند که حداقل دستمزد قانونی یا مجموعا توافق شده به آن مشخص شده باشد.

•        حداقل تعداد امتیازات مورد نیاز حداقل 55 از 90 امتیاز سیستم امتیاز را برای کارگران مشاغل مورد نیاز را کسب کرده باشند.


مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به اتریش، تحصیل در این کشور است. به طور کلی تحصیل در اتریش برای افراد غیر عضو اتحادیه اروپا روندی سخت و پیچیده ای دارد و مواردی مانند دانشگاه و کشور مبداء متقاضی بسیار اهمیت دارد. برای مثال افراد ایرانی از طریق دانشگاه آزاد نمی توانند برای تحصیل در اتریش اقدام کنند. افراد فارغ التحصیل شده در دانشگاه های اتریش می توانند به مدت 12 ماه برای کار به جستجو بپردازند و کار مرتبط با رشته خود را بیابند. همچنین افراد محصل در اتریش می توانند در طول هفته 20 ساعت کار کنند و هیچ مجوز کاری برای این افراد برای کار تمام وقت در این مدت صادر نمی شود. افراد فارغ التحصیل می توانند در صورت وجود پیشنهاد شغلی که با سطح تحصیلات آنها مطابقت داشته باشد در اتریش حداقل دستمزد لازم را کسب کنند و برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز و دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کنند.


مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری است. با توجه به اینکه اتریش کشور ثروتمندی می باشد سرمایه گذاری در این کشور نیز نیاز به اثبات تاثیر مثبت این سرمایه گذاری در اقتصاد اتریش است. به صورت کلی برای سرمایه گذاری در اتریش حداقل 3 میلیون یورو مورد نیاز می باشد؛ این سرمایه گذاری بایستی کاملا به صورت نقدی و مستقیم باشد و سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم مورد قبول واقع نمی شود. یکی از بزرگ ترین مزیت های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری کسب اقامت دائم برای خود و خانواده است. افراد سرمایه گذار همچنین برای اخذ شهروندی اتریش نیز می توانند اقدام کنند و در صورت رد درخواست آنان سرمایه عودت داده خواهد شد. از مزایای دیگر سرمایه گذاری در اتریش می توان به تحصیل رایگان، استفاده از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی، استفاده از مزایای شهروندی عضو اتحادیه اروپا می باشد.


تابعیت اتریش

طبق قوانین تابعیتی در اتریش، تابعیت اتریش فقط از راه های تولد، اصل خون و تقاضا امکان پذیر است. بنابراین افرادی که دارای تابعیت اتریش می باشند در صورت به دنیا آوردن فرزند در هر جایی، به فرزندشان تابعیت اتریش تعلق خواهد گرفت. افرادی که در اتریش به دنیا می آیند و پدر و مادر آنها تابعه اتریش نیستند نمی توانند تابعیت اتریش را داشته باشند؛ نقض اصل خاک. توجه داشته باشید که فرزند به دنیا آمده از پدر یا مادر اتریشی در صورتی تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد که پدر و مادر به طور رسمی ازدواج کرده باشند در غیر اینصورت فقط 8 هفته پس از تولد برای اخذ تابعیت فرصت باقی خواهد ماند. به صورت کلی در اتریش تا قبل از سن قانونی افراد می توانند دو تابعیتی باشند اما پس از رسیدن به سن قانونی باید یکی از آنها را برگزینند.


مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پناهندگی همواره یکی از روش های مهاجرت به بسیاری از کشورها مانند اتریش می باشد. به صورت کلی فرد پناهنده بایستی اثبات کند که به دلیل شرایط خود چه نژادی چه فکری و موارد دیگر نمی تواند به زندگی در کشور خود ادامه دهد و به دلایل آزار و اذیت ها مجبور به ترک کشور خود شده است. به طور کلی پناهندگی با توجه به خطرات و عواقب بد مانند کمپ های نامناسب، زندگی در شرایط سخت و دیگر موارد هم از نظر اجتماعی هم از نظر جانی و مالی به هیچ وجه توسط مشاورین این موسسه توصیه نمی گردد و راه های جایگزین مانند کار و تحصیل و دیگر راه های گفته شده در این مقاله توصیه می گردد. همچنین توجه داشته باشید که آینده این روش بسیار نامعلوم است و فقط 2 سال زمان می برد تا وضعیت پناهجویان مشخص گردد.


مهاجرت به اتریش با اعضای خانواده

کارگران بین المللی و خانواده های آنها با استفاده از کارت قرمز-سفید-قرمز این امکان را پیدا می کنند که زندگی مشترک خود را در اتریش داشته باشند. اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز یا بلوکارت اتحادیه اروپا می توانند برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کنند؛ این امر به آنها امکان مهاجرت به اتریش را نیز می دهد. مهاجرت اعضای خانواده محدودیت ندارد و سهمیه ای نیست؛ خانواده مهاجرین دسترسی آزاد فوری به بازار کار دارند. با این حال، آنها باید قبل از ورود، دانش زبان آلمانی را در سطح A1 چارچوب مشترک اروپایی داشته باشند. البته برای اعضای خانواده کارگران ماهر و دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا اثبات تسلط به زبان آلمانی از قبل اجباری نیست. کارت قرمز-سفید-قرمز می تواند در سفارتخانه یا کنسولگری اتریش در خارج از کشور یا مستقیما در اتریش درخواست شود.


مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به اتریش ازدواج با تبعه اتریشی است. سن ازدواج قانونی در اتریش 18 سال می باشد اما افرادی که 16 سال دارند می توانند با رضایت کتبی و محضری از طرف والدین ازدواج کنند، البته اگر همسر دیگر 18 سال داشته باشد. افراد برای ازدواج باید به مقامات اتریشی نشان دهند که آنها در حال حاضر با هیچ کس دیگری ازدواج نکرده اند یا هرگز ازدواج نکرده اند یا اینکه به طور رسمی طلاق گرفته اند. همچنین هویت آنها باید اثبات شود و اینکه هرگز مرتکب جرمی نشده باشند. پس از گذشت 6 سال زندگی مشترک با تبعه اتریشی افراد می توانند برای دریافت تابعیت اتریشی اقدام کنند. از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت از این روش می توان به ارائه تمکن مالی و همچنین مدرک زبان اشاره کرد.


مهاجرت به اتریش از طریق کارآفرینی

کارآفرینان نوظهور از سراسر جهان می توانند از شرایط رقابتی و ماهیت بین المللی موقعیت اتریش بهره مند شوند و از طریق کارآفرینی به این کشور مهاجرت کنند. کارآفرینی در اتریش زیر مجموعه سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در اتریش می باشد. افراد خارجی می توانند در اتریش شرکت تاسیس کنند و با استخدام افراد بومی و خارجی موجب کارآفرینی شوند. موقعیتهای کلیدی ممکن است توسط افراد غیر اتحادیه اروپا پر شود آن هم وقتی این اشتغال برای یک منطقه خاص یا اقتصاد وسیع تری سودمند باشد. علی الخصوص هنگامی که اشتغال در اتریش به ارزش حداقل €100,000 (یورو) به ایجاد مشاغل جدید یا تامین امنیت مشاغل موجود کمک کند. برای اینکه شرایط برآورده شود بایستی تمامی جوانب از سوی خدمات اشتغال عمومی اتریش تایید شود.


مهاجرت به اتریش از طریق استارت آپ

از سال 2017 به بعد طبق قانون ایجاد شده در اتریش افراد خارجی می توانند با ثبت شرکت استارت آپی اقامت اتریش را دریافت کنند. حداقل سرمایه لازم برای ایجاد یک شرکت استارت آپ در اتریش €50,000 یورو می باشد. همچنین برای راه اندازی این شرکت نیاز به یک ایده نو و جدید یا ایده ای که باعث بهبود ایده های قبلی شود می باشد. در این سیستم نیز یک امتیاز بندی خاصی از سوی دولت اتریش معرفی شده و افراد برای این کار بایستی حداقل به 50 امتیاز از 80 امتیاز موجود دست پیدا کنند. ارائه یک برنامه تجاری منسجم برای ایجاد و بهره برداری و اعمال نقش فعال در مدیریت شرکت توسط متقاضی از دیگر شرایط مورد نیاز می باشد.

پس از گذشت 2 سال افراد متقاضی با استخدام حداقل 2 نفر به صورت تمام وقت و دستیابی به گردش مالی سالانه حداقل 200,000€ یورو یا اطمینان از تامین اعتبار حداقل 100،000€ یورو و ارائه یا توسعه واقعی یک محصول یا خدمات نوآورانه می توانند اقامت اتریش یا همان کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کنند. تحقق این الزامات با استفاده از ارزیابی کتبی توسط سازمان استخدام عمومی اتریش (AMS) بررسی می شود. همچنین تغییر کارت قرمز-سفید-قرمز + باعث می شود بنیانگذار این استارتاپ دسترسی نامحدودی به بازار کار داشته باشد؛ همچینین دارندگان این کارت می توانند برای اخذ اقامت خانواده خود در اتریش نیز اقدام کنند.


با توجه به هزینه بالای زندگی در اتریش مسلما یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به اتریش اخذ ویزای کاری اتریش و کار در این کشور می باشد تا با دریافت حقوق ماهانه هزینه های زندگی تامین شود. برای هر گونه مشاوره و راهنمایی درباب مهاجرت به اتریش و روش های آن می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید و از مشاوره وکیلان با تجربه و آگاه از شرایط به روز بهره کامل ببرید و به درستی اقدام به مهاجرت کنید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
تحصیل در اتریش به دلیل کیفیت بالای آموزش و فرهنگ غنی این کشور، در سراسر جهان مورد استقبال مردم است. کشور اتریش به دلیل هزینه مناسب تحصیل در کنار فضای مناسب این کشور از نظر زندگی یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و کسب تخصص می باشد. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی است و تحصیل در بیشتر دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی صورت می گیرد. البته تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور امکان پذیر بوده و برخی دانشگاه ها دوره های خود را به زبان انگلیسی برگذار می کنند. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل این امکان را فراهم می کند تا در کنار تحصیل، تجربه زندگی در کشوری امن و زیبا همراه با مردمی با فرهنگ تاثیر گرفته از کشورهای همسایه مانند آلمان و مجارستان میسر می سازد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، به بررسی موضوع مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می پردازد. سیستم آموزشی در مدارس اتریشاتریش دارای سیستم آموزش و پرورش منعطف و متنوعی می باشد که شامل موسسات آموزشی خصوصی و دولتی می باشد. آموزش در اتریش از سن 3 تا 6 سالگی در دوره مهدکودک آغاز می شود البته این دوره در اتریش کاملا اختیاریست و مهد کودک های دولتی و خصوصی در اتریش مشغول آموزش خردسالان می باشند. پس از مهد کودک تحصیل در مدارس آغاز می شود که به مدت 9 سال تحصیل رایگان و اجباری می باشد. دوره ابتدایی در اتریش از سن 6 تا 9 سالگی به مدت 4 سال می باشد. پس از آن دوره متوسطه یا دبیرستان آغاز می شود که 4 سال به طول می انجامد و یک سال دیگر نیز حداقل در دوره های فنی حرفه ای انجام می گیرد. در مقطع دبیرستان به صورت کلی دانش آموزان می توانند یکی از مدارس آکادمیک یا عمومی را انتخاب کنند و به تحصیل بپردازند.مقطع آموزشی مدارس سال مدت تحصیل ابتدایی 6-9 4 راهنمایی 10-13 4 دبیرستان آکادمیک 10-17 8 دبیرستان عمومی 14-17 4 پیش فنی 14-15 1 فنی و حرفه ای 14-18 5 تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریشاولین مقطع تحصیلات عالی در دانشگاه ها و کالج های خصوصی و دولتی اتریش مقطع کارشناسی می باشد. برای ورود به این مقطع بایستی تحصیلات پایه مدارس یا همان مدرک دیپلم گرفته و همچنین فرد در مقطع دانشگاهی پذیرفته شده باشد؛ البته گواهی اشتغال به تحصیل مورد نیاز است. تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش محدودیت سنی ندارد؛ تحصیل در این مقطع حدود 3 الی 4 سال در 6 الی 8 ترم به طول می انجامد. افراد عضو اتحادیه اروپا به صورت تقریبا رایگان و به راحتی در دانشگاه های اتریش پذیرش می شوند. افراد غیر عضو اتحادیه اروپا بایستی سالانه شهریه ای حدود 1000 تا 2000 یورو بپردازند. جهت پذیرش در مقطع کارشناسی در اتریش فرد بایستی در رشته مربوطه در دانشگاه خود پذیرفته شده باشد و چند واحد گذرانده باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریشپس از پایان مقطع تحصیلی کارشناسی در اتریش مقطع کارشناسی ارشد ارائه می گردد. مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در اتریش بیشترین میزان پذیرش را دارد؛ تحصیل در این مقطع 1 الی 2 سال به طول می انجامد. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد ارائه نامه عدم منع تحصیل از دانشگاه تحصیل کرده در مقطع کارشناسی از موارد ضروری می باشد. توجه داشته باشید که دانشگاه های آزاد ایران تقریبا مورد قبول دانشگاه های اتریش واقع نمی شوند و فقط دانشجویان دانشگاه های سراسری شانس ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش را خواهند داشت. دانشگاه های دولتی برای پذیرش نیازمند مدرک زبان آلمانی نیز می باشند این در حالیست که دانشگاه های خصوصی مدرک زبان انگلیسی را ملزوم می دانند.مهاجرت و تحصیل در مقطع دکترا در اتریشآخرین مقطع آموزش عالی در اتریش در مقطع دکترا می باشد. این مقطع در برخی دانشگاه های قدیمی 4 الی 5 سال طول می کشد و به طور معمول در دانشگاه ها به مدت 3 سال به طول می انجامد. مطمئنا داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد لازمه ورود به مقطع دکترا در اتریش است؛ البته داشتن استاد راهنما در رشته های فنی و مهندسی از موارد ضروری برای تحصیل در این مقطع می باشد لذا قبل از اخذ پذیرش بایستی با یکی از استاتید راهنمای دانشگاه های اتریش مکاتبه کنید. در رشته های دیگر معمولا در خود اتریش می توان استاد راهنما پیدا کرد. داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی با توجه به نوع رشته از موارد ضروری می باشد؛ همچنین شرکت در آزمون و گذرندان برخی از واحدها و ارائه مقاله و تحقیق از دیگر الزامات دریافت مدرک دکترا می باشد.شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اتریشبه صورت کلی افرادی که عضو اتحادیه اروپا و شهروند کشور سوئیس نیستند برای تحصیل در اتریش نیاز به اخذ اقامت دارند. شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش نیاز به فراهم کردن مدارک مورد نیاز دانشگاه اتریشی مورد نظر دارد؛ اغلب این دانشگاه ها ترجمه رسمی مدارک مربوطه را نیاز دارند. متقاضی همچنین باید دارای مدرک دیپلم سطح A یا دبیرستان باشد که می تواند معادل گواهینامه آزمون ورودی اتریش در نظر گرفته شود که بایستی مورد قبول دانشگاه واقع شود و یا تکمیل یک تحصیل حداقل 3 ساله در یک مؤسسه آموزشی معتبر پس از دوره متوسطه اثبات گردد. متقاضی بایستی دانش کافی در مورد زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی آیلتس 6.5 را داشته باشد. برای ورود به داشنگاه های اتریش ارائه نامه تحصیلی از سوی دانشگاه الزامیست؛ شرایط سنی معمولا برای ورود مطرح نیست. آزمون های ورودی در بسیاری از رشته ها نیز برای ورود و پذیرش صورت می گیرد.هزینه مهاجرت تحصیلی به اتریششهریه ها در دانشکده ها و دانشگاه های اتریشی با توجه به دولتی بودن یا خصوصی بودن متفاوت می باشد. شهریه در دانشگاه های دولتی برای افراد عضو اتحادیه اروپا رایگان است و برای افراد غیر عضو به ازای هر ترم 36euro; (یورو) الی 76euro; (یورو) برای دانشگاه های دولتی و برای دانشگاه های خصوصی هر ترم 50euro; (یورو) الی 100euro; (یورو) هزینه در پی دارد. هزینه ای حدود 2euro; (یورو) نیز در هر ترم برای بیمه دانشجویی و عضویت در اتحادیه دانشجویی گرفته می شود. هزینه اقامت دانشجویی در هر ماه نیز بسته به شهر و محل و نوع زندگی متفاوت می باشد اما بصورت میانگین هزینه 80euro; (یورو) در ماه را در پی دارد. امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در اتریش نیز می تواند منجر به تحصیل رایگان در این کشور شود؛ افرادی که دارای نمرات بالا هستند و اختراعی را ثبت کرده اند و یا رزومه قوی دارند میتوانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.مدارک لازم ویزای تحصیلی اتریشدانشجویان خواستار تحصیل در دانشگاه های اتریش پس از انجام مکاتبات با دانشگاه مورد نظر و دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه اتریشی بایستی مدارک خود را برای کسب ویزای تحصیلی به سفارت خانه اتریش واقع در کشور خود ارائه کنند. به صورت کلی پروسه اخذ ویزای تحصیلی اتریش از ابتدا تا انتها حدود 18 ماه به طول می انجامد. همچنین توجه داشته باشید که انجام مصاحبه در سفارت نیز از موارد مهم می باشد و زبان آلمانی فرد نیز محک زده می شود و مسلط بودن به این زبان شانس قبولی را بسیار افزایش می دهد. همچنین توجه داشته باشید که افراد پذیرش شده در دانشگاه های اتریش می توانند پس از 6 الی 9 ماه برای دریافت ویزای همراه همسر و فرزند کم تر از 18 سال خود اقدام کنند. در لیست زیر از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش آورده شده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی به سفارت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش دانشگاه اتریشی و کپی آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس رنگی مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه و شناسنامه و مدارک هویتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات اسکان (اجاره نامه، توافق محل اقامت یا خوابگاه)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مربوط به تسلط زبان آلمانی، آیلتس، تافل و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه بیمه نامه سفر به ارزش 30,00euro; (یورو)با آگاهی کامل از شرایط خود و هزینه های تحصیل در اتریش می توانید انتخابی متناسب با شرایط خود برای مهاجرت به اتریش داشته باشید. ضمن اینکه کار موقت در حین تحصیل نیز می تواند در کاهش هزینه ها به شما کمک کند. یکی از مزایای تحصیل در اتریش، فرصت 1 ساله پس از فارغ التحصیلی برای یافتن کار در اتریش می باشد. همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت به اتریش از طرق دیگر هستید می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و یا تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را بیابید.
ادامه مطلب

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش
تحصیل در اتریش به دلیل هزینه بسیار پایین تحصیل و زندگی در یکی از بهترین کشورهای اروپایی همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اتریش قرار می گیرد. یکی از شروط تحصیل در اتریش و پذیرش از سوی دانشگاه های اتریشی ورود به دانشگاه های عالی کشور مبدا قبل از درخواست پذیرش می باشد؛ لذا افرادی که در دانشگاه های سراسری ورود پیدا می کنند می توانند برای ادامه تحصیل یا انتقالی از دانشگاه های اتریش پذیرش بگیرند و در این کشور تحصیل کنند. متاسفانه دانشگاه های آزاد آنچنان در اتریش معتبر نمی باشند و تقریبا ورود به دانشگاه های دولتی اتریش از این طریق غیرممکن است. از آنجا که زبان رسمی مردم اتریش آلمانی می باشد تحصیل در اتریش به زبان های آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. البته برای یادگیری زبان آلمانی می توان در خود اتریش نیز اقدام نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، تحصیل در اتریش و شرایط لازم را بررسی کرده است. تحصیل در مدارس اتریشمدارس اتریش هم به صورت دولتی هم به صورت خصوصی اداره می شوند. به طور کلی کیفیت و سطح آموزش در اتریش از پایه تا آموزش عالی بسیار بالا می باشد و از این نظر جای هیچ نگرانی نخواهد بود. در اتریش 9 سال تحصیل در مدارس برای همه الزامی می باشد و البته تحصیل در این 9 سال رایگان نیز می باشد. دوره ابتدایی در اتریش 4 سال و دوره متوسطه با توجه به نوع مدرسه و نوع برنامه های آموزشی متفاوت می باشد که این تفاوت ها به انتخاب خود دانش آموز و والدین دانش آموز انجام می گیرد. این نوع مدارس به نام های مدارس عمومی، مدارس ویژه، مدارس آکادمیک و فنی و حرفه ای و دیگر موارد می باشد. علاوه بر مدارس دولتی مدارس خصوصی در اتریش وجود دارد که بیشتر آنها مدارس مذهبی می باشند. توجه داشته باشید که تحصیل در مدارس خصوصی اتریش رایگان نمی باشد.تحصیل در دانشگاه های اتریشدر حال حاضر برای دولت اتریش تحصیلات و آموزش عالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در هر 9 ایالت این کشور دانشگاه های متعددی مشغول به فعالیت هستند. از میان این دانشگاه ها در اتریش 22 مورد آن دانشگاه دولتی می باشد که از جمله آنان 6 دانشگاه هنر، 3 دانشگاه پزشکی و 3 دانشگاه فنی و مهندسی که به طور ویژه در این رشته ها فعالیت می کنند. علاوه بر دانشگاه های دولتی 16 دانشگاه خصوصی و 21 دانشگاه علوم کاربردی در کنار دیگر دانشگاه ها در اتریش مشغول به فعالیت هستند. در حال حاضر بیش از 10 دانشگاه اتریش در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. تحصیل در دانشگاه های اتریش با توجه به شهریه بسیار پایین که برای دانشگاه های دولتی حدود 36euro; (یورو) الی 76euro; (یورو) در هر ترم می باشد بسیار قابل توجه می باشد.تحصیل در اتریش بدون مدرک زبانزبان مردم اتریش آلمانی می باشد و تحصیل در این کشور در بیشتر دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی صورت می گیرد. یکی از موارد قابل توجه برای متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی برای پذیرش در دانشگاه های اتریش است لذا افرادی که به این زبان تسلط ندارند می توانند پس از دریافت پذیرش در کشور اتریش زبان آلمانی را فرا بگیرند. یادگیری زبان آلمانی در اتریش معمولا 1 الی 2 سال به طول می انجامد و پس از اتمام دوره های زبان دانشجو می تواند در دوره های اصلی رشته پذیرش شده شروع به تحصیل کند. تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی مخصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد اما نیاز به مدرک زبان انگلیسی ایلتس حداقل 6.5 دارد. هزینه دوره های زبان آلمانی در هر ترم بین 70euro; (یورو) الی 80euro; (یورو) می باشد. در زیر برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان اتریش را می بینید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; IMC University of Applied Sciences Krems&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; (Johannes Kepler University (JKU&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Alps Adriatic University of Klagenfurt&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Vienna&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Applied Sciences Wiener Neustadt&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Graz&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Webster Universityتحصیل کارشناسی در اتریشتحصیل کارشناسی در اتریش بیشتر به زبان آلمانی صورت می گیرد و دانشگاه های کم تری به زبان انگلیسی در این مقطع دوره های خود را برگزار می کنند. دانشگاه های خصوصی شهریه ای بین 100euro; (یورو) الی 200euro; (یورو) دارند و نسبت به دانشگاه های دولتی اتریش گران تر می باشند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی افراد یا باید از خود مدارس اتریش فارغ التحصیل شده باشند یا در یکی از دانشگاه های عالی کشور ثالث ورود پیدا کرده باشند تا با داشتن نامه از سوی دانشگاه و گواهی عدم منع تحصیل درخواست خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش انجام دهند. تحصیل کارشناسی در دانشگاه های اتریش حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل کارشناسی در اتریش با توجه به رشته و نوع دانشگاه متفاوت می باشد اما هزینه آن بسیار پایین تر از دیگر کشورها می باشد.تحصیل کارشناسی ارشد در اتریشتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد و طیف وسیعی از برنامه ها را متناسب با رشته ها و موضوعات مورد علاقه دانشجویان شامل می شود. برای کسب مدارک کارشناسی ارشد اتریش حدود 1 یا 2 سال تحصیل تمام وقت، از جمله زمان برای انجام پروژه تحقیقاتی و پایان نامه مورد نیاز می باشد. دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی اغلب طولانی تر از دانشگاه های علوم کاربردی است. دانشجویان در این مقطع ترکیبی از واحدهای اجباری و اختیاری متناسب با پروژه خود را می گذارنند؛ در طول سال اول، دانشجویان موضوعات کلی تر مربوط به رشته خود را مطالعه می کنند و در سال دوم، دانشجویان واحدهای اختیاری و تخصصی را انتخاب می کنند. این رویکرد دو مرحله ای برای انجام پروژه و پایان نامه درنظر گرفته شده است. در این مقطع تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.تحصیل دکترا در اتریشتقریبا 73,000 دانشجو از میان 350,000 دانشجو در اتریش دانشجویان بین المللی هستند که در مقاطع عالی از جمله دکترا مشغول به تحصیل می باشند. دکترا در اتریش نیز بر اساس چارچوب صلاحیت هایی که در اروپا به عنوان بخشی از فرایند بولونیا اتخاذ شده ، سازماندهی می شود. دوره دکترا اتریش علیرغم عملکرد در چارچوب مشترک اروپایی، یک مدرک تحصیلی کاملا متمایز و با رویکردی ساختارمند در زمینه آموزش و پیشرفت دانشجویان برگزار می شود. در بعضی موارد طول دوره دکتری اتریشی می تواند به شرایط موجود شما بستگی داشته باشد؛ اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد باشید، دوره دکترا به طور معمول 3 سال خواهد بود. دانشجویان برای داشتن دوره های اضافی ممکن است به مدت 4 سال نیز در دوره دکترا به تحصیل بپردازند.داشتن یک استاد راهنما در طول تحصیل دروه دکترا از ملزومات تحصیل در این رشته است و لذا بایستی قبل از اقدام با یک استاد راهنما در مورد رشته و موضوع تحصیل و شرایط خود به توافق برسید. این شخص بر توسعه رساله دکترا شما نظارت خواهد کرد و همچنین ممکن است مسئول ارزیابی پیشرفت شما از طریق برنامه های درسی باشد. در اتریش معمول است که دانشگاه ها علاوه بر راهنمای اصلی، حمایت های دیگری را نیز به دانشجویان اختصاص دهند که می تواند شامل راهنمای دوم یا کمیته رساله باشد. دریافت مدرک دکترا در اتریش نیز مستلزم دفاع از رساله رسمی است؛ این روند شبیه به دفاع دکترا در انگلستان و سایر کشورها می باشد. دو یا چند متخصص آکادمیک در مورد پایان نامه شما سوال می کنند تا مشخص کنند که تحقیقات شما معتبر است و دانش شما برای اعطای مدرک دکترا کافی می باشد یا خیر.بورسیه تحصیلی در اتریشبورسیه تحصیلی در اتریش نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها برای حمایت از افراد شایسته و نخبه که توانایی مالی بسیار کمی دارند اعطا می شود. البته به طور کلی تحصیل در اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان می باشد و بورسیه تحصیلی به افراد دیگر تعلق می گیرد. بورسیه تحصیلی در اتریش بیشتر به دانشجویان مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و در مقطع کارشناسی معمولا بسیار نادر می باشد. افرادی که دارای امتیازات مثبت مانند اختراعات جدید، موضوعات منحصر به فرد و نوین و دارای نمرات بسیار بالا می باشند و به طور کلی می توانند شایستگی خود را اثبات کنند شایسته دریافت بورسیه می باشند. بورس های تحصیلی در اتریش مبتنی بر شایستگی اغلب سالانه به دانشجویان فعلی با سابقه علمی برجسته اعطا می شود.هزینه تحصیل در اتریشهزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا در اتریش رایگان است اما اگر در طول ترم های پیش بینی شده نتوانند دوره های خود را تکمیل کنند بایستی ترمی حدود 36euro; (یورو) بپردازند. دانشجویان خارجی نیز برای هر ترم در مقطع کارشناسی ارشد باید مبلغی حدود 72euro; (یورو) پرداخت کنند؛ ضمن اینکه مبلغ حدود 2euro; (یورو) در هر ترم برای بیمه و انجمن دانشجویی باید بپردازند. همچنین استثنائاتی برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در شرق اروپا و مرکزی ایجاد شده است تا هزینه کمتری برای تحصیل بپردازند. هزینه تحصیل در رشته های مقطع دکترا نیز در دانشگاه های خصوصی برای افراد خارجی به طور میانگین حدود 7,50euro; (یورو) در هر ترم می باشد. هزینه زندگی در اتریش نیز به صورت میانگین حدود 95euro; (یورو) در سال می باشد.با توجه هزینه های تحصیل در اتریش، تحصیل در این کشور یکی از راه های مناسب برای مهاجرت و زندگی در اروپا می باشد. دانشجویان همچنین پس از تحصیل می توانند با یافتن کار در اتریش، ویزای تحصیلی اتریش را تبدیل به ویزای کاری کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و همکاری با متقاضیان عزیز در این جهت می باشد.
ادامه مطلب

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی
اتریش یکی از کشورهای مطرح اروپایی برای زندگی و تحصیل و دارای دانشگاه ها و موسسات معتبری در سطح جهان است. خوشبختانه تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر بوده و دانشجویانی که تسلطی بر زبان آلمانی یا فرانسوی ندارند می توانند برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی اقدام کنند. تحصیل در دانشگاه های اتریش موجب می شود دانشجویان مدرک معتبر در سراسر اروپا را دریافت کنند و همچنین جهت اقامت پس از تحصیل نیز در این کشور اقدام نمایند. در این مقاله که توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است دانشگاه های معتبر در اتریش که تحصیل در آن به زبان انگلیسی نیز صورت می گیرد معرفی شده اند. در نظر داشته باشید که جهت تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی دانشجویان بایستی مدرک معتبر بین المللی زبان را ارائه کنید. شرایط تحصیل در اتریش به زبان انگلیسیافرادی که خواهان تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی هستند بایستی شرایط لازم را فراهم کنند. در اتریش دانشگاه های مختلفی اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد و هر دانشگاه شرایط خاص خود را برای ثبت نام دانشجویان خارجی دارد. توجه داشته باشید که همچنین نوع مقطع تحصیلی برای تحصیل به زبان انگلیسی نیز مهم می باشد و هر چه مقطع بالاتر باشد نیاز به نمره بالاتری در مدرک زبان خواهد بود بدین صورت که برای تحصیل کارشناسی در اتریش به زبان انگلیسی حداقل نمره 6 در آیلتس بایستی ارائه شود. همچنین برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیازمند ارائه مدرک آیلتس 6.5 یا 7 می باشید. علاوه بر مدرک زبان دانشجویان بایستی مدارک معتبر تحصیلی با نمرات بالا را ارائه کنید. توجه داشته باشید که دانشگاه های دولتی اتریش معمولا مدرک ارائه شده از سوی دانشگاه آزاد ایران را نمی پذیرند.مزایا و معایب تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی به صورت کلی تحصیل در اتریش به هر زبانی مزایای زیادی دارد. این کشور جزو اتحادیه اروپاست و دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور روند بولونیا را دنبال می کنند و اعتبار بالایی دارند. شهرهای وین (Vienna)، گراتس (Graz) و اینسبروک (Innsbruck) از جمله شهرهای تحصیلی این کشور هستند و کیفیت زندگی در این شهرها بسیار بالاست و بسیاری از افراد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را به دلیل امنیت این کشور و کیفیت بالای زندگی در آن انتخاب می کنند. زبان اصلی تحصیل در اتریش زبان آلمانیست و زبان انگلیسی زبان دوم تحصیل در اتریش می باشد اما تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش مزایا و معایبی به همراه دارد که در اینجا ذکر شده اند.مزایا معایب تحصیل در اتریش بدون نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دسترسی کم تر به رشته های تخصصی امکان یادگیری زبان آلمانی در طول تحصیل هزینه بالاتر تحصیل امکان تحصیل در اکثر رشته ها در مقطع دکتری دروس بسیار کم در مقطع کارشناسی انتقال به دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی در میان تحصیل نیازمند ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی امکان تحصیل در اکثر دانشگاه ها معتبر اتریش تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی در دانشگاه های برترخوشبختانه تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش در اکثر دانشگاه های برتر کشور اتریش امکان پذیر می باشد و دانشجویان با ارائه مدارک لازم می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند و مدارک معتبر در اروپا و کشورهای جهان را دریافت کنند. دانشگاه وین اتریش یکی از برترین دانشگاه های این کشور است که با رتبه 154 در رده بندی QS جزو 200 دانشگاه برتر در جهان شناخته می شود. این دانشگاه همچنین قدیمی ترین دانشگاه آلمانی زبان در جهان است و دوره های مختلفی را هم اکنون به زبان انگلیسی نیز ارائه می کند. در لیست زیر نام دیگر دانشگاه های مطرح اتریش که تحصیل به زبان انگلیسی نیز در آن ارائه می شود معرفی شده اند.نام دانشگاه رده بندی TIMES 2020 شهر دانشگاه وین اتریش 134 وین دانشگاه گراتس اتریش 201 گراتس دانشگاه ژوهانس کپلر اتریش 601 لینز دانشگاه وبستر اتریش - وین دانشگاه MODUL اتریش - وین دانشگاه IMC اتریش - کرمز دانشگاه علوم کاربردی اتریش - وین دانشگاه آدریاتیک آلپ کلاگنفورت - کلاگنفورت تحصیل کارشناسی در اتریش به زبان انگلیسیبرای تحصیل کارشناسی در اتریش به زبان انگلیسی با محدودیت رشته ها و دروس ارائه شده مواجه خواهید بود چرا که تحصیل در این مقطع در دانشگاه های این کشور بیشتر به زبان آلمانی صورت می گیرد اما دانشگاه های معرفی شده در بخش قبل برخی از برنامه های خود را به زبان انگلیسی در این مقطع برگزار می کنند. مقطع کارشناسی در اتریش حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور با توجه به نوع دانشگاه متفاوت می باشد اما حدود 100euro; تا 200euro; (یورو) شهریه در بر دارد. البته هزینه تحصیل برای شهروندان اتریش و اتحادیه اروپا تقریبا رایگان می باشد. جهت تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در اتریش علاوه بر مدرک زبان آیلتس حداقل 6 نیازمند ارائه مدرک عدم منع تحصیل از سوی دانشگاه خود را خواهید بود. در اینجا از جمله برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی معرفی شده اند:دانشگاه برنامه تحصیلی دانشگاه وین اتریش مطالعات انگلیسی و آمریکایی، زبان انگلیسی دانشگاه IMC اتریش مدیریت تجارت، مدیریت صادرات گرا، تجارت بین المللی شراب، بیوتکنولوژی پزشکی و دارویی، مدیریت توریسم و هتلداری دانشگاه ژوهانس کپلر شیمی بیولوژیک، بیوانفورماتیک دانشگاه وبستر اتریش ارتباطات رسانه، مدیریت توریسم و هتلداری، روانشناسی، مدیریت تجارت بین الملل، روابط بین الملل، تجارت املاک و مستغلات، مدیریت بازاریابی دانشگاه MODUL اتریش مدیریت توریسم و هتلداری، گردشگری و مدیریت، مدیریت بین الملل تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری در اتریش به زبان انگلیسیخوشبختانه تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی در اتریش در طیف وسیعی از رشته ها در دانشگاه های این کشور برگزار می گردد. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در اتریش نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 خواهید بود. همچنین مدرک کارشناسی ترجمه شده به زبان انگلیسی دارای اعتبار بایستی ارائه گردد. کارشناسی ارشد در اتریش حدود 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان پس از تحصیل در این مقطع می توانند برای تحصیل دکتری به زبان انگلیسی در اتریش اقدام نمایند. توجه داشته باشید که تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دانشگاه های علوم کاربردی اتریش کم تر از 2 سال به طول می انجامد. برای تحصیل دکتری در اتریش بایستی حداقل مدرک آیلتس 7 را ارئه کنید و همچنین تاییدیه استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر را بگیرید و سوابق تحصیلی معتبر را ارائه کنید.مراحل تحصیل در اتریش به زبان انگلیسیجهت تحصیل در کشور اتریش به زبان انگلیسی در وهله اول بایستی از یکی از دانشگاه های اتریش که برنامه های انگلیسی زبان را ارائه می کند و برنامه مورد نظر شما می باشد و دارای مدرک تحصیلی در رابطه با آن موضوع هستید پذیرش شوید لذا بایستی این مراحل عمومی را برای تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی دنبال کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رجوع به سایت دانشگاه اتریشی مورد نظر و مطالعه برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اطلاعات لازم در باب مدارک خواسته شده از سوی دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم پذیرش و ارسال رزومه تحصیلی به دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقدامات لازم برای جمع آوری تمامی مدارک لازم از جمله مدارک زبان، ترجمه مدارک و ... &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت نامه پذیرش ارائه شده از سوی دانشگاه اتریشی مورد نظر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراجعه به کنسولگری اتریش و ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت ویزای تحصیلی اتریش و مهاجرت به کشور اتریشتوجه داشته باشید که برای پذیرش از دانشگاه مورد نظر در اتریش حتما در زمان تعیین شده توسط دانشگاه در سایت مراجعه کنید چرا که پذیرش فقط در بازه زمانی های خاص انجام می گیرد. برای دریافت مشاوره تخصصی درخصوص مهاجرت به اتریش با توجه به شرایط خود می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از راهنمایی کارشناسان خبره این مجموعه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش
کشور اتریش یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی می باشد که نظام آموزشی آن نیز در جایگاه مناسبی قرار دارد. مزایایی مانند هزینه پایین تحصیل، امنیت و رفاه زندگی در اتریش، امکان تحصیل و پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی و بسیاری دیگر از موارد موجب شده تا پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش مورد استقبال بسیاری قرار بگیرد. دانشگاه های مختلفی اعم از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی و علوم کاربردی در اتریش وجود دارد که تقریبا شرایط پذیرش در آنها یکسان می باشد. نظام آموزش عالی اتریش تحت برنامه بولونیا می باشد که نظام یکپارچه آموزش در اروپا را سبب می سازد. در حال حاضر پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش برای افرادی که در دانشگاه های سراسری ورود پیدا کرده اند امکان پذیر می باشدnbsp; همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش در مقاطع مختلف را بررسی کرده اند. پذیرش تحصیلی دانشگاه های اتریشاتریش بیش از 60 دانشگاه خصوصی و دولتی دارد و میزبان بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. تحصیل در دانشگاه های اتریش برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان می باشد و برای افراد دیگر کشورها با هزینه بسیار پایین امکان پذیر است. به طور کلی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش بایستی شرایط مورد نیاز دانشگاه را داشته باشید و با انجام مکاتبه و ارسال مدارک نامه پذیرش را دریافت کنید. در صورت دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه های اتریش می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید و درنهایت موفق به مهاجرت به اتریش شوید و در آنجا مشغول به ادامه تحصیل شوید. پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی فقط از طریق دانشگاه های سراسری ایران قابل انجام است و پذیرش دانشجویان دانشگاه های آزاد مگر برای دانشگاه های خصوصی که آن هم امری بعید است امکان پذیر می باشد.پذیرش تحصیلی کارشناسی در دانشگاه های اتریشبرای پذیرش تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های اتریش متقاضیان می بایست در یکی از دانشگاه های دولتی کشور راه یافته باشند و با ارائه نامه اشتغال به تحصیل به دانشگاه اتریشی برای پذیرش در مقطع کارشناسی اقدام کنند. یکی از موارد دیگر که برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریشی بسیار مهم می باشد زبان آلمانی است؛ لذا متقاضیان بایستی مدرک زبان آلمانی را ارائه کنند. البته در صورت نداشتن مدرک زبان نیز با ثبت نام در دوره های زبان و کسب نمره لازم دانشگاه های اتریش این فرصت را به متقاضیان میدهد تا مشکل زبانشان را حل کنند. یکی دیگر از شرایط لازم برای دریافت پذیرش کسب نمرات و معدل بالا در طول سال های تحصیلی و همچنین ارائه مدرک دیپلم می باشد. برای پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه های اتریش میزان سن آنچنان مهم نیست اما می تواند تاثیر گذار باشد.تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریشتحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش از جمله دانشگاه های قدیمی اتریش در کنار برنامه های به روز و مدرن به همراه زندگی در یک کشور زیبا از نظر طبیعت و معماری شهری تجربه بسیار جالبی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کند. به طور کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در 3 نوع دانشگاه اتریش امکان پذیر می باشد که عبارتند از:دانشگاه های دولتی اتریش: در حال حاضر 22 دانشگاه دولتی در اتریش وجود دارد که دانشجویان در آن تحقیقات علمی را در زمینه های مختلفی انجام می دهند و طیف کاملی از برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها ارائه می شود. برای مثال دانشگاه کرم دانوب اتریشnbsp;به طور کامل در دوره های تحصیلات تکمیلی برنامه های مدون خود را ارائه می کند.دانشگاه های خصوصی اتریش: هم اکنون یعنی در سال 2020 تعداد دانشگاه های خصوصی در اتریش به 16 عدد می رسد. این دانشگاه ها در تعیین برنامه ها، دوره ها، میزان هزینه ها و شرایط پذیرش خود مختار هستند و از هم متفاوت عمل می کنند اما همه دانشگاه ها و برنامه ها باید توسط یک شورا که به نمایندگی از دولت اتریش فعالیت می کند، تایید شوند. تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های خصوصی علاوه بر زبان آلمانی نیز برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود.دانشگاه های علمی کاربردی: در حال حاضر در اتریش 21 دانشگاه علمی کاربردی یا Fachhochschule وجود دارد که برنامه های آنها به صورت حرفه ای محور بوده و شامل مدارک کارشناسی ارشد و سایر مدارک تحصیلات تکمیلی با روندی حرفه ای می باشد.پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریشپذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در اتریش با داشتن مدرک کارشناسی و همچنین نامه عدم منع تحصیل از سوی دانشگاه پیشین امکان پذیر می باشد. در حال حاضر بیش از 70,000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های اتریش مشغول به تحصیل هستند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف که به آنها اشاره شد امکان پذیر است. تحصیل کارشناسی ارشد در شهرهای مهم اتریش مانند وین (Vienna)، سالزبورگ (Salzburg)، گراتس (Graz)، اینسبروک (Innsbruck) و لینتس (Linz) بیتشر مورد توجه می باشدnbsp; مدت تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد تا 2 سال به طول می انجامد که شامل واحدهای درسی و پایان نامه می شوند. برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی نیازمند مدرک زبان ایلتس حداقل 6 یا 6.5 خواهید بود. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک ترجمه شده، نامه دانشگاه، ریزنمرات ترجمه شده از موارد اصلی می باشد.تحصیل دکترا در دانشگاه های اتریشتحصیل دکترا نیز مانند کارشناسی ارشد در دانشگاه های اتریش به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر می باشد. تحصیل دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش به دلیل حمایت دولت از این دانشگاه ها بصورت رایگان برای شهروندان اتحادیه اروپا و با هزینه پایین سالی 145euro; (یورو) برای شهروندان دیگر کشورها امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در اتریش در طیف گسترده ای از زمینه ها انجام می گیرد و انتخاب متنوعی از برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه می شود که تعداد کمی از آنها تمرکز بر روی موضوعات هنری یا پزشکی دارند. تحصیل دکترا در دانشگاه های خصوصی اتریش به دلیل عدم حمایت دولت شامل هزینه شهریه بالایی می باشند که هر دانشگاه با توجه به رشته متفاوت است. مدارک تحصیلی دکترایی که در این دانشگاه ها اعطا می شوند توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتباربخشی اتریش (AQ) معتبر شناخته می شوند.پذیرش تحصیلی دکترا در اتریشبرای پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های اتریش همانند کارشناسی ارشد بایستی مدرک مقطع قبلی را داشته باشید و در دانشگاه های کشور قبول شده باشید. یکی از موارد مهم برای پذیرش تحصیلی دکترا در دانشگاه های اتریش ارائه انگیزه نامه مناسب می باشد چرا که در این نامه هدف شما از انتخاب نوع رشته و برنامه شما مشخص خواهد شد؛ همچنین ارائه توصیه نامه استاد برای پذیرش ضروری است. در بسیاری از رشته ها نیز برای پذیرش مقطع دکترا نیاز به یک استاد راهنما یا سوپروایزر خواهید داشت تا با تایید یک استاد آکادمیک بتوانید برای تحصیل در دکترا پذیرش شوید. مدت زمان تحصیل در دکترا نیز 3 الی 4 سال به طول می انجامد. علاوه بر موارد گفته شده ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی همراه با یک رزومه عالی و مقالات منتشر شده در سایت های معتبر برای پذیرش مورد نیاز می باشد.کار در حین تحصیل دکترا در دانشگاه های اتریشبودجه تحصیل دکتری در اتریش ممکن است در قالب یک قرارداد کار یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجو ارائه شود به طوری که دانشجو می تواند به عنوان کارمند در دانشگاه خود همراه با حقوق و مزایای دیگر هم مشغول به تحصیل شود هم مشغول به کار. در ازای این قرارداد کاری از شما انتظار می رود با توجه به شرایط قرارداد خود در تدریس، کارهای آزمایشگاهی و برخی از مسئولیتهای اداری به دانشگاه کمک کنید. این وظایف ممکن است حجم کار تحصیل دکتری شما را کمی افزایش دهد اما این کارها همچنین باعث افزودن تجربه عالی و مفید واقع شدن برای CV یا رزومه شما باشد. همچنین با استفاد از حقوق آن می توانید بخش اعظمی از شهریه خود را بپردازید. قراردادهای استخدامی بیشتر در برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی متداول است، همچنین برخی از دانشگاه های خصوصی ممکن است تعداد کمی بورسیه را به بهترین متقاضیان اعطا کنند.پس از پذیرش از دانشگاه های اتریش متقاضیان بایستی با ارائه مدارک لازم از جمله نامه پذیرش برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش در سفارت خانه اتریش اقدام کنند. همچنین امکان یافتن کار پس از تحصیل در اتریش و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اتریش این امکان را موجب می سازد تا فرد بتواند اقامت دائم اتریش را کسب نماید.برای دریافت اطلاعات بیشتر و اقدام به مهاجرت می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره وکیلان باتجربه در این زمینه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به اتریش از طریق کار
کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. اقتصاد این کشور در سال های گذشته ثبات خوبی داشته و در حال حاضر در سال 2020 نرخ بیکاری این کشور کم تر از 5% می باشد. کشور اتریش همراه با کشور آلمان از جمله کشورهای اروپایی هستند که برای کار افراد خارجی ویزا صادر می کنند و برنامه های خاصی را در این جهت تدارک دیده اند. همچنین شهرهای مهم اتریش از نظر کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در جایگاه بسیار رفیعی قرار دارد به طوری که شهر وین (Vienna) پایتخت این کشور در سال های گذشته بهترین شهر برای زندگی معرفی شده است. همچنین اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان می باشد و آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما عزیزان را درباره مهاجرت به اتریش از طریق کار و روش های موجود راهنمایی کنند.درباره اتریشاتریش کشوری در قلب اروپا جای گرفته که با شمال ایتالیا، چک، اسلوونی، سوئیس، لیختنشتاین، اسلوواکی و مجارستان مرز مشترک دارد. اتریش هم چنین با آلمان بیشترین مرز مشترک را که حدود 784 کیلومتر است دارد. جمعیت اتریش در حال حاضر حدود 8.5 میلیون نفر است که حدود بیش از 88.5% آنها را آلمانی ها و بقیه را نژادهایی شامل ایتالیایی، اسلوونیایی، مجاری، کروات و چک اسلواکیایی و همچنین مهاجرین تشکیل می دهد. مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند و اکثر آنها به زبان انگلیسی نیز آشنا هستند. دولت اتریش یک جمهوری فدرال است و دین مردم اتریش 74% کاتولیک، 5% پروتستان، 4% اسلام و 17% از دیگر ادیان می باشد. این کشور از سال 1995 جزوی از پیمان شینگن بوده و عضو اتحادیه اروپا می باشد. این کشور در کنار رشته کوه های آلپ دارای مناظر طبیعی زیبا و همچنین معماری زیبایی از گذشته برجای گذاشته است.مهاجرت کاری به اتریشبا توجه به اینکه اتریش عضو اتحادیه اروپا می باشد برای حمایت از شهروندان اروپایی، کار در اتریش برای آنها بدون هیچ مجوز و صدور ویزایی امکان پذیر است. به صورت کلی افرادی که در دانشگاه های اروپایی علی الخصوص در خود اتریش فارغ التحصیل می شوند شانس بسیار بالایی برای یافتن کار در اتریش دارند و کارفرمایان اتریش بیشتر به دنبال افراد تحصیلکرده و مسلط به زبان آلمانی و دارای تجربه زندگی در اتریش می باشند. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا موظف هستند تا برای کار در اتریش مجوز کاری دریافت کنند و ویزا نیز داشته باشند. به طوری کلی افراد خارجی علاوه بر خودکارفرمایی و خوداشتغالی می توانند به 4 طریق برای مهاجرت به اتریش از طریق کار اقدام کنند که به صورت زیر می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که دارای مهارت خاص هستند و نیروی کار بسیار ماهر قلمداد می شوند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که در مشاغلی مهارت دارند که آن مشاغل در اتریش از کمبود نیرو رنج می برد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران مشاغل مهم و کلیدی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که در اتریش فارغ التحصیل می شوند و به دنبال کار هستند. مهاجرت نیروی کار ماهر به اتریش افراد خارجی که نیروی کار ماهر به حساب می آیند می توانند به 2 صورت برای مهاجرت به اتریش از طریق کار اقدام کنند. این افراد اگر پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اتریشی دریافت کنند می توانند برای کار در اتریش و دریافت ویزای کاری اقدام کنند. البته توجه داشته باشید که کارفرمای اتریشی بایستی برای درخواست نیروی کار مجموعا 6 ماه درخواست خود را تبلیغ کرده باشد بطوری که حداقل 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا تبلیغ کرده باشد و نیروی کار پیدا نکرده باشد. همچنین افراد دارای مهارت خاص در کشور خود بدون داشتن پیشنهاد کاری با داشتن حداقل امتیازات لازم یعنی 70 از 100 می توانند با استفاده از ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه در اتریش به دنبال کار بگردند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سن، تجربه کاری، میزان تحصیلات، مدارک زبان و دیگر موارد ارزیابی می شود.البته در برخی از فیلدها در سال 2020 طبق اعلام مقامات اتریش کسب 65 امتیاز نیز برای قبول درخواست کار در اتریش کفایت می کند. این بخش ها شامل مهندسی برق، مهدسی مکانیک، مهندسی ارتباطات، مهندس پردازش داده ها، مدیریت بازرگانی، پزشکی، مشاورین اقتصادی و برخی حرفه های خاص دیگر است. توجه داشته باشید برای درخواست ویزای جستجوی کار بایستی شخصا به سفارتحانه اتریش بروید و درخواست ویزای جستجوی کار در دسته D را بدهید. در صورت تایید امور خدمات اشتغال اتریش (AMC) ویزای 6 ماهه به شما تعلق می گیرد. همچنین در صورت داشتن پیشنهاد کاری از اتریش با ارائه مدارک و اظهارنامه کارفرما به مسئولین سفارت درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز را بدهید و به مدت 2 سال اقامت اتریش را دریافت کنید. سیستم امتیازدهی نیروی کار ماهر در اتریشبه طور کلی سیستم امتیاز دهی برای مهاجرت نیروی کار ماهر به اتریش به صورت زیر می باشد.عنوان امتیاز عنوان امتیاز تجربه کاری مهارت های خاص 6 ماه کار در اتریش 10 دارای مدرک کارشناسی 20 تجربه کار در هر سال 2 مدرک کارشناسی در رشته های علوم پایه، کامپیوتر، ریاضیات و تکنولوژی 30 میزان سن دارای مدرک دکترا 40 تا 35 سالگیتا 40 سالگیتا 45 سالگی 201510 در شرکت های مورد تایید اداره بازرگانی اتریش و یا رشته مدیریتی ارشد حقوق 50,00euro;-60,00euro; (یورو) دریافت کرده باشد 20 تحصیل در اتریش مورد بالا اگر حقوق بین 60,00euro; الی 70,00euro; (یورو) باشد 25 کارشناسی یا کارشناسی ارشد 10 مورد بالا اگر حقوق دریافتی بیش از 70,00euro; (یورو) باشد. 30 دیپلم 5 میزان تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی کل امتیازات 100 سطح A1 5 حداقل امتیاز مورد نیاز 70 سطح A2 10 مهاجرت به اتریش از طریق مشاغل مورد نیاز دولت فدرال اتریش مانند برخی دیگر از کشورها هر سال لیستی از مشاغلی که در آن از کمبود نیرو رنج می برد را اعلام می کند تا افرادی که در این زمینه ها خواستار کار و مهاجرت هستند برای آن اقدام کنند. طبق قانون این افراد بایستی آموزش این نوع مشاغل را اثبات کنند و اینکه حتما در این نوع مشاغل از سوی کارفرمایان در اتریش پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند. افرادی که پیشنهاد کاری دریافت می کنند می توانند با ارائه آن درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز اقامت اتریش را دریافت کنند. با داشتن این کارت افراد می توانند به مدت 24 ماه در اتریش کار کنند و در صورت ادامه آن را تمدید کنند. افرادی که از این نوع روش برای مهاجرت به اتریش از طریق کار اقدام می کنند بایستی حداقل 55 امتیاز از 90 امتیاز ممکن را بدست بیاورند. سیستم امتیازدهی در این حالت به صورت زیر است.عنوان امتیاز عنوان امتیاز تجربه کاری شرایط لازم تجربه کار در هر سال 2 مدرک فنی و حرفه ای در شغل های مورد نیاز 20 تجربه کار در هر سال در اتریش 4 صلاحیت پذیرش در دانشگاه 25 میزان سن گذراندن حداقل 3 ساله برنامه های آموزشی در موسسات آموزشی 30 تا 30 سالگیتا 40 سالگی 1510 میزان تسلط بر زبان آلمانی میزان تسلط بر زبان انگلیسی سطح A1 5 سطح A2 5 سطح A2 10 سطح B1 10 سطح B2 15 مشاغل مورد نیاز اتریش در سال 2020طبق اعلام دولت فدرال اتریش مشاغلی که از کمبود نیرو مواجه هستند در سال 2020 با توجه به منطقه به صورت زیر می باشد.شغل منطقه آرایشگری auml;rnten, Obeouml;sterreich, Salzburg, Steiermark, Tirol, Vorarlberg مدیر مسکن، هتلدار، رستوران دار Obeouml;sterreich, Salzburg, Tirol, Voralberg فروشنده مواد غذایی Obeouml;sterreich, Salzburg, Tirol, Voralberg پیشخدمت، نقاش ساختمان Obeouml;sterreich, Salzburg, Tirol, Voralberg حسابداری Steiermark, Obeouml;sterreich, Salzburg شیرینی سازی Niedeouml;sterreich, Obeouml;sterreich فروشندگان منسوجات و پوشاک و دستیاران فروش، مانیکور و پدیکور Obeouml;sterreich, Tirol مهندسی عمران، قصابی، فلزکاری، مکانیکی، مدیر تدارکات Obeouml;sterreich سازندگان کالاهای فلزی ویژه، مونتاژ کننده کالاهای فلزی Obeouml;sterreich اپراتور، نانوا، دستیار باغبان، آشپز Obeouml;sterreich منشی حمل و نقل، انباردار، لوازم خانگی، کاغذ دیواری Obeouml;sterreich کارگزاران بیمه، نمایندگان بیمه Steiermark همانطور که متوجه شدید با دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش می توانید اقامت 2 ساله برای کار در اتریش دریافت کنید. در صورت تمدید آن و ماندن در اتریش به مدت 5 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اتریش و همچنین برای کسب شهروندی اتریش اقدام کنید و از مزایای پاسپورت اتریشی بهره ببرید. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر همواره می توانید روی وکیلان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حساب ویژه باز کنید و به بهترین شکل برای مهاجرت به اتریش و یا دیگر کشورها اقدام کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
ثبات اقتصادی کشور اتریش در سال های اخیر این کشور را به مکانی مناسب برای سرمایه گذاران کرده است. کشور اتریش با نرخ بیکاری 4.6% و همچنین تولید ناخالص داخلی 456.111 میلیارد دلار در جایگاه 26 جهان قرار گرفته است و طبق آمار بانک جهانی این کشور جزو 20 کشور ثروتمند جهان می باشد. موقعیت کشور اتریش در قلب اروپا و همچنین امنیت و رفاه کشور اتریش و توسعه صنعت توریسم در این کشور موجب شده بسیاری برای سرمایه گذاری در اتریش اقدام کنند. در حال حاضر مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به اتریش و کسب اقامت این کشور می باشد. افرادی که بتوانند از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم اتریش را کسب کنند می توانند خانواده خود را نیز به اتریش بیاورند. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و دیگر موارد می باشند.سرمایه گذاری در اتریشکشور 8.7 میلیونی اتریش به دلیل رونق اقتصادی بالا و نرخ بیکاری و تورم پایین جایگاهی مناسب برای سرمایه گذاری می باشد. اتریش همچنین به دلیل زیبایی های طبیعی و معماری شهرهایش یکی از کشورهای توریست خیز جهان نیز می باشد. پایتخت اتریش یعنی وین بهترین شهر از نظر کیفیت زندگی معرفی شده؛ علاوه بر این فرهنگ خوب مردم اتریش و علاقه آنها به هنر و موسیقی اتریش را به یک کشور فرهنگی تبدیل کرده است. به دلایل گفته شده سرمایه گذاری در اتریش در سال های اخیر مورد توجه بوده و سرمایه گذاران با انتقال سرمایه های خود به اتریش به اهداف مالی و رفاهی خود می رسند. در حال حاضر سرمایه گذاری در اتریش به چند طریق مختلف امکان پذیر است اما همه آن روش ها موجب اخذ اقامت اتریش نمی شود. از جمله راه های سرمایه گذاری در اتریش می توان به ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری مستقیم و خود اشتغالی اشاره کرد.مزایا و معایب سرمایه گذاری در اتریشبا توجه به اینکه اتریش عضو اتحادیه اروپا می باشد افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند می توانند از مزایای تجارت راحت با دیگر کشورهای اروپایی استفاده کنند و همچنین از داشتن حساب های بانکی بین المللی نهایت بهره را ببرند. کشور اتریش یک کشور پیشرفته می باشد و تمامی زیر ساخت های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور فراهم می باشد. به صورت خلاصه در جدول زیر مزایا و معایب سرمایه گذاری در اتریش آورده شده است:مزایا معایب صنعت توریسم فعال و پیشرفته وابستگی تجاری به آلمان زیرساخت های مناسب برای سرمایه گذاری بازار داخلی کوچک کیفیت بالای زندگی در اتریش قوانین محدود کننده مهاجرتی وجود نیروی کار ماهر و متخصص مقررات سخت و پیچیده سهولت تجارت در سطح جهانی امکان دسترسی زیاد به بازارهای مالی و مصرفی نحوه سرمایه گذاری مستقیم در اتریش متاسفانه کشور اتریش برخلاف بسیاری دیگر از کشورها با سرمایه گذاری ویزای طلایی صادر نمی کند اما به افراد سرمایه گذار که سرمایه گذاری آنها موجب رشد اقتصاد کشور شود و اشتغال ایجاد کند شهروندی اتریش را نوید می دهد. به همین صورت چنانچه فردی سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری در تجارت و یا سرمایه گذاری نقدی 3 میلیون دلاری در صندوق توسعه دولت اتریش انجام دهد این شانس را دارد تا تابعیت اتریش را اخذ کند. در نظر داشته باشید که این سرمایه گذاری هیچ سودی ندارد و مستقیم و به صورت نقدی بایستی به دولت اتریش واریز گردد. توجه داشته باشید در صورت رد درخواست تابعیت تنها هزینه 3 میلیون یورو به فرد پس داده می شود و هزینه های اضافی از جمله هزینه های پست، کارشناسی، تمبر و ... بازگردانده نخواهد شد. در صورت اخذ شهروندی انریشی فرد نیز می تواند برای اخذ اقامت خانواده خود اقدامات لازم را انجام دهد.سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملکبه طور کلی خرید ملک در بسیاری از کشورها یک نوع سرمایه گذاری تلقی می شود و برای فرد امکان دریافت ویزای سرمایه گذاری را به همراه دارد. اما در کشور اتریش به افرادی که ملک یا مستغلات را در اتریش خریداری می کنند اخذ اقامت اتریش تعلق نمی گیرد و خرید ملک باتوجه به نوع استفاده از ملک برای اجاره، فروش و دیگر موارد فقط یک نوع سرمایه گذاری تلقی می شود. چنانچه افراد دارای اقامت در اتریش باشند می توانند از خرید و فروش ملک سرمایه خود را افزایش دهند و یا از راه های دیگر از آن استفاده کنند. بنابراین افرادی که اقامت اتریش را ندارند بهتر است به دنبال راه دیگر برای سرمایه گذاری در اتریش بیابند تا بتوانند اقامت اتریش را بدست بیاورند.مهاجرت به اتریش از طریق کارافرینی چنانچه بتوانید از طریق ثبت یک شرکت ایده ای نو را پیاده کنید و کسب و کاری جدید به راه بیاندازید و آن کسب و کار موجب ایجاد اشتغال شود می توانید به عنوان یک سرمایه گذار کارآفرین معرفی شوید و برای اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش اقدام کنید و اقامت 2 ساله اتریش را که بعدها نیز قابل تمدید است بدست بیاورید. از شروط اصلی این روش سرمایه گذاری یا کار در اتریش می توان به تاسیس یک شرکت با حداقل سرمایه 50,00euro; (یورو) با سهم حداقل 50% اشاره کرد؛ همچنین فرد سرمایه گذار می بایست طبق سیستم امتیاز بندی معرفی شده حداقل 50 امتیاز را کسب کند تا شرایط اخذ اقامت اتریش را پیدا کند. همچنین فرد بایستی برنامه تجاری جامع و مداوم خود را که برای ثبت شرکت نیاز است ارائه کند؛ شرکت تاسیس شده نیز بایستی محصولات و خدمات را در بازار توسعه دهد. سیستم امتیاز بندی برای این کار به شکل زیر است:عنوان امتیاز عنوان امتیاز تجربه کاری شرایط لازم تجربه کار در هر سال 2 آموزش یا کارآموزی حرفه ای کامل یا داشتن دانش یا مهارت ویژه 20 میزان تسلط بر زبان داشتن مدرک تحصیلی آموزش عالی در اتریش 30 سطح A2 آلمانی 5 گذراندن حداقل 3 ساله برنامه های آموزشی در موسسات آموزشی 20 سطح B1-B2 آلمانی 10 امتیازات اضافی سطح B2 انگلیسی 10 شواهد مبنی بر سرمایه حداقلی 50,00euro; (یورو) 10 سطح C1-C2 آلمانی 15 تامین بودجه توسط یک آژانس استارت اپی در اتریش 10 کل امتیازت ممکن 85 سن تا 35 سالگی 10 مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالیچنانچه فردی بتواند ثابت کند که تمکن مالی دارد و هیچ نیازی به کار در اتریش و یا کسب درآمد از اتریش را ندارد و به طور کلی ماهانه درآمد مشخصی دارد می تواند برای اخذ اقامت اتریش اقدام کند. البته این روش کم ترین میزان اخذ اقامت در اتریش را داشته و استفاده از این روش برای مهاجرت به اتریش بسیار نادر است. برای اینکه فرد نشان دهد که تمکن مالی دارد بایستی ثابت کند که حداقل درآمد ماهانه را داشته و همچنین به ازای هر نفر از خانواده مبلغی در حساب خود دارد. یکی از موارد قابل توجه این روش این است که فرد اجازه کار در اتریش را ندارد چون تمکن مالی دارد و نیاز به کسب درآمد در اتریش ندارد. به طور کلی فرد باید ثابت کند درآمد حداقلی زیر را دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درآمد برای افراد مجرد: نرخ مرجع 909.4euro; (یورو) &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زوج های متاهل: نرخ مرجع 1.363.5euro; (یورو) &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به ازای هر کودک: 140.3euro; (یورو)علاوه بر موارد گفته شده با خرید اوراق قرضه دولتی که مبلغ آن توسط دولت اتریش مشخص می شود به دو صورت برگشت ناپذیر و برگشت پذیر پس از 5 سال می توان در اتریش سرمایه گذاری کرد. علاوه بر سرمایه گذاری در اتریش، کار در اتریش نیز از گزینه های پرطرفدار برای مهاجرت به اتریش می باشد. برای دریافت مشاوره و نحوه مهاجرت می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و از راهنمایی و مشاوره وکیلان زبده این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش
مدارک لازم برای ویزای اتریش با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است و هر کدام نیازمند ارائه مستنداتی به مامور کنسولگری این کشور می باشد. دولت اتریش مانند دیگر کشورها بر اساس مقاصدی که مسافرین و مهاجرین به اتریش دارند ویزاهایی را تعریف کرده اند و بر آن اساس ویزای مربوط را به متقاضیان صادر می کند. به طور کلی ویزاهای صادر شده به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت می باشند؛ ویزاهای کوتاه مدت برای سفر های کمتر از 90 روز و ویزاهای بلند مدت برای مدتی بیش از این صادر می گردد. توجه داشته باشید که کشور اتریش عضو اتحادیه اروپاست و ویزای آن ویزای شینگن است و با داشتن ویزای شینگن به بیش از 20 کشور عضو این اتحادیه می توانید سفر کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش در ادامه این مقاله به بررسی مدارک لازم برای ویزای اتریش پرداخته اند.درباره ویزای اتریشبه صورت کلی برای ورود به کشور اتریش نیازمند اخذ ویزای اتریش خواهید بود. ویزاهای اتریش با توجه به نوع سفر و مقصد شما صادر می گردند؛ ویزاهای کوتاه مدت اتریش از جمله شامل ویزای توریستی اتریش، ویزای پزشکی، ویزای تجاری، ویزای دیدار با دوستان و اعضای خانواده، ویزای ترانزیت، ویزای رویدادهای ورزشی، فرهنگی و ویزای بازدید رسمی اتریش می باشند. همچنین ویزاهای بلند مدت در اتریش از جمله شامل ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری می باشد. توجه داشته باشید که تایید مامور کارگزاری یا سفارت اتریش برای تایید شدن ویزای شما شرط اصلی است و در صورت عدم تایید مامور سفارت ویزای شما صادر نمی گردد. ویزاهای کوتاه مدت اتریش معمولا تمدید نمی شوند مگر در مواردی خاص اما ویزاهای بلند مدت معمولا تمدید می شوند. ویزای کوتاه مدت اتریش معمولا به نام ویزای C و ویزای بلند مدت به نام ویزای D شناخته می شوند.مدارک لازم برای ویزای توریستی اتریشویزای توریستی اتریش پرتقاضا ترین ویزای اتریش است و سالانه میلیون ها نفر برای ورود و سفر به شهرهای مهم اتریش خواهان اخذ این ویزا هستند؛ این ویزا معمولا 90 روز و تا 6 ماه اعتبار دارند. متقاضیان برای دریافت این ویزا بایستی هدف خود را از سفر و بازدید از این کشور توضیح دهند. توجه داشته باشید که در هنگام ورود به کشور اتریش نیز پلیس مرزی این کشور حکم نهایی ورود شما به اتریش را صادر می کند و در هنگام ورود سوالاتی از قبیل دلیل سفر به اتریش، محل اقامت، زمان اقامت و سوالاتی از این دست را از شما می پرسند. البته معمولا برای ویزاهای توریستی آنچنان سخت گیری انجام نمی دهند و به راحتی می توانید به اتریش سفر کنید. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی شینگن به شرح زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای 6 ماه اعتبار که کم تر از 10 سال گذشته صادر شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قطعه عکس رنگی مناسب برای پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بلیط رفت و برگشت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزرو هتل و اقامت گاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کپی از ویزاهای شینگن قبلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم پر شده و امضا شده ویزای توریستی شینگن اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برنامه پرواز و اطلاعات مربوط به آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه مسافرتی به ارزش 3000euro; (یورو)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک دال بر تمکن مالی شما برای اقامت اتریش در مدت زمان اعلام شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی شامل وضعیت تاهل، فرزندان و غیرهمدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریشیکی از ویزاهای بلند مدت رایج در کشور اتریش ویزای تحصیلی است. اتریش با داشتن سیستم آموزشی با کیفیت و دانشگاه های معتبر یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل در مرکز اروپاست؛ لذا دانشجویان برای تحصیل در اتریش نیازمند دریافت ویزای تحصیلی هستند. ویزای دانشجویی اتریش از نوع بلند مدت اجازه اقامت بیش از 6 ماه را به دانشجو می دهد و تا اتمام زمان تحصیل تمدید می شود. همچنین پس از پایان تحصیل معمولا 6 ماه تا 1 سال به دانشجو فرصت داده می شود که برای کاریابی در اتریش و یا برگشت به کشور خود آماده شوید. در اینجا از جمله مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش ذکر شده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارکی دال بر ثبت نام و پذیرش شما از دانشگاهی در اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه پذیرش از سوی دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;عکس رنگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی توانایی مالی برای اقامت طولانی در اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه برای همسر یا فرزندمدارک لازم برای ویزای کار اتریشیکی دیگر از ویزاهای بلند مدت پرتقاضا برای اقامت اتریش ویزای کاری است. چنانچه قصد مهاجرت به اتریش از طریق کار را دارید بایستی ویزای کار اتریش را دریافت کنید. به طور کلی یافتن کار در اتریش کاری سخت است چرا که اتریش کشوری آلمانی زبان بوده و برای یافتن کار در ابتدا بایستی به زبان آلمانی مسلط باشید و همچنین دارای مهارت زیاد و تخصص بالا باشید چرا که کارفرمایان در اتریش موظف هستند شهروندان اتریش را در ابتدا و سپس شهروندان عضو اتحادیه اروپا را در اولویت برای استخدام قرا دهند به همین دلیل باید موقعیت شغلی درخواستی را به مدت حداقل 3 ماه در اتریش و 6 ماه در اروپا آگهی کنند و پس از نیافتن نیروی کار اقدام به استخدام نیروی کار خارجی کنند. برای دریافت ویزای کار اتریش مدارک زیر مورد نیاز است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه پیشنهاد کاری دریافت شده و قرارداد کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مجوز کارفرما برای استخدام نیروی خارجی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه کارفرما برای اخذ ویزای کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم ویزای کار اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس متناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک شخصی و هویتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد یا گواهی مالیات بر درآمد کسر شده &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کپی پروانه کسب و کار برای خود اشتغالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وضعیت مالی و بانکی در 6 ماه اخیر مدارک لازم برای ویزای اتریش برای خردسالان شرایط ویزای اتریش برای خردسالانی که مایل به اقامت کوتاه مدت در اتریش هستند شامل شناسنامه خردسالی که قصد سفر به اتریش را دارند می شود؛ همچنین فرم درخواست اتریش که توسط هر دو والدین امضا شده باشد نیز مور نیاز است. علاوه بر این حکم دادگاه خانواده در مواردی که فقط یک والدین حضانت کامل بر کودک داشته باشد ضروری می باشد. نسخه های معتبر از آی دی کارت و گذرنامه هر دو والدین، همچنین مجوز رسمی والدین برای مسافرت تنهایی خردسال به اتریش، که توسط هر دو والدین یا سرپرستان امضا شده باشد نیز از مدارک لازم است. توجه داشته باشید که هنگام درخواست ویزا برای خردسال در سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان خردسال خود را همراهی کنند.مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش برای بازدید اقوامیکی از ویزاهای رایج کوتاه مدت در اتریش استفاده از ویزای بازدید از دوستان، آشنایان یا اقوام است. برای اخذ این ویزا در ابتدا نیازمند ارسال دعوتنامه از سوی آشنای خود در اتریش هستید؛ همچنین کپی گذرنامه میزبان، اجازه اقامت میزبان (در صورت وجود) و نامه تضمین الکترونیکی (EVE) از مدارک مورد نیاز است. میزبان شما در اتریش باید در اداره پلیس محلی در شهر محل اقامت خود، درخواست نامه تضمین الکترونیکی کند؛ مرجع رسیدگی به EVE، اطلاعات را در مدت 48 ساعت به سفارت اتریش در کشور محل اقامت شما ارسال می کند. علاوه بر این مدارکی از جمله اثبات توانایی مالی مانند صورت حساب بانکی یا نامه حمایت مالی شخص ثالث که از سفر شما برای اتریش حمایت مالی خواهد کرد مورد نیاز است. همچنین برنامه سفر به اتریش شامل هدف از سفر به اتریش، رزرو هتل یا آدرس میزبان باید ارائه شوند.توجه داشته باشید که در صورت نقص مدارک تا 5 روز به شما مهلت داده می شود که مدارک را کامل کنید؛ پس از آن در صورت نقص یا عدم تایید کارگزاری درخواست شما مورد قبول واقع نمی شود و ویزایی صادر نمی گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره با راههای مهاجرت به اتریش و شرایط متقاضی مقالات ارائه شده توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه کنید.
ادامه مطلب

کار در اتریش با ویزای تحصیلی

کار در اتریش با ویزای تحصیلی
اتریش کشوری در قلب اروپا همراه با دانشگاه های با کیفیت در سطح بین الملل کشوری مناسب برای تحصیل و کار برای دانشجویان مهاجر می باشد. اتریش در حال حاضر از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می آید و اقتصاد رو به رشد این کشور همواره باعث رشد تجارت و کسب و کار در این کشور شده است. در حال حاضر نرخ بیکاری در اتریش 4.7% می باشد و فرصت های شغلی مناسبی برای افراد متخصص و دارای تحصیلات عالی یافت می شود. یکی از مزایای تحصیل در اتریش کار در اتریش با ویزا تحصیلی می باشد در حالیکه در بسیاری از کشورها این مورد ممنوع است. البته کار حین تحصیل در اتریش محدود به ساعاتی در هفته می باشد و نمی توان به صورت تمام وقت در طول تحصیل در اتریش کار کرد. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی نحوه کار در اتریش با ویزا تحصیلی پرداخته است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا کار در حین تحصیل در اتریش امکان پذیر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کار در طول تحصیل در اتریش به چه صورت است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا امکان کار پس از تحصیل در اتریش وجود دارد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزا تحصیلی قابلیت تبدیل به ویزا کاری در اتریش دارد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چطور می توان در طول تحصیل در اتریش کار کرد؟تحصیل در اتریشکشور اتریش نزدیک به 70 دانشگاه و موسسه آموزشی اعم از دانشگاه های دولتی، علمی کاربردی و خصوصی دارد. دانشگاه های دولتی اتریش از بهترین دانشگاه های اروپا هستند و تحصیل در آنها از مزایای زیادی برخوردار می باشند. دانشگاه های دولتی اتریش برای افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند رایگان است و نیازی به دریافت ویزا ندارد. همچنین تحصیل در اتریش برای دیگر ملیت ها با پرداخت مبلغی متناسب امکان پذیر است اما برای تحصیل نیاز به اخذ مجوز اقامت تحصیلی می باشد که مستلزم اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و ارائه مدارک به کنسولگری های اتریش قابل دریافت است. اتریش کشوری در همسایگی آلمان قرار دارد و همچنین زبان رسمی این کشور آلمانی است و تحصیل در اتریش به زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. در حالیکه برای تحصیل به زبان انگلیسی در ابتدا نیاز به مدرک ایلتس می باشد و برای تحصیل به زبان آلمانی نیازی به ارائه مدرک نیست.کار حین تحصیل در اتریش برای شهروندان اروپاییبا توجه به اینکه اتریش عضو اتحادیه اروپا می باشد برای حمایت از شهروندان اروپایی، کار در حین تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا (به استثنای شهروندان کرواسی) و سوئیس می توانند بدون مجوز در اتریش آزادانه کار کنند. توجه داشته باشید که دانشگاه شما ممکن است برای کنترل بهتر ساعات کاری را کمی محدود کند زیرا تکمیل به موقع واحدهای مدرک و برنامه های دانشگاهی در سیستم آموزش عالی اتریش از اهمیت خاصی برخوردار است. مشروط بر داشتن داشتن اجازه اقامت معتبر، سایر دانشجویان واجد شرایط برای کار در حین تحصیل نیاز به درخواست اجازه کار دارند. این افراد برای مستند کردن حق اقامت خود، فقط باید برای دریافت گواهی ثبت نام با مراجع ذیصلاح مهاجرت اقدام کنند. این امر همچنین در مورد اقوام مانند همسر، فرزندان، فرزندهای ناپدری و فرزندخواندگان، در صورت تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا صدق می کند.دانشجویان کرواسی نیز به رغم اینکه حق ورود و زندگی آزادانه در اتریش را به عنوان دانشجویان اتحادیه اروپا دارند، نیاز به مجوز کار دارند. این شرط بخشی از انتقال کرواسی به عضویت در اتحادیه اروپا است و تا سال 2020 اعمال می شود. از زمان پیوستن کرواسی به اتحادیه اروپا در سال 2013، شهروندان کرواسی در اتریش مشمول اقدامات به اصطلاح انتقالی هستند که دسترسی آنها به بازار کار اتریش را تنظیم می کند؛ بنابراین اگر این افراد مایل به اشتغال در اتریش هستند، فعلا به مجوز کار احتیاج دارند. کارفرمای آنها باید از طرف آنها از خدمات اشتغال عمومی اتریش (AMS) مجوز درخواست کنند و چنین مجوزی فقط برای این کارفرما یا این موقعیت شغلی معتبر است؛ چنین مجوزی حتی برای اشتغال جزئی نیز لازم است. شهروندان کرواسی تنها پس از گذشت یک سال از ادامه کار می توانند دسترسی آزاد به بازار کار داشته باشند.کار حین تحصیل در اتریش برای شهروندان غیراروپاییاگر شما شهروند هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس نیستید، اما اجازه اقامت تحصیلی یا همان ویزای تحصیلی اتریش را دارید و می خواهید کار کنید، مشمول قانون به اصطلاح اشتغال اتباع بیگانه هستید که به طور کلی، این امکان را برای شما فراهم می کند تا در حد محدودی اشتغال داشته باشید. در یک سطح دقیق تر، مقرراتی اعمال می شود، برای هر نوع شغل وابسته (از جمله اشتغال جزئی) به اجازه کار احتیاج دارید. کارفرمای شما باید از طرف شما از خدمات اشتغال عمومی (AMS) مجوز درخواست کند و چنین مجوزی فقط برای کارفرمای مذکورو موقعیت شغل فعلی معتبر است. دانشجویان کشورهای ثالث ممکن است در طول تحصیل تجربه عملی کسب کرده و مجوز کار در بازار کار را برای تعداد ساعاتی دریافت کنند؛ بدین صورت که در مقطع کارشناسی 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 20 ساعت در هفته می توان در حین تحصیل کار کرد.ویزای تحصیلی در اتریشهمه علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به اتریش به مدت کمتر از 6 ماه نیاز به درخواست ویزا در کنسولگری یا سفارت اتریش قبل از آمدن به اتریش دارند. ویزای C در اتریش به شما این امکان را می دهد كه حداكثر 90 روز در اتریش و سایر كشورهای شینگن بمانید. در صورت اجازه ورود به اتریش بدون ویزا این ویزا لازم نمی باشد. ویزای D نیز برای اقامت حداقل 91 روز تا حداکثر 6 ماه به غیر از شهروندان ژاپنی لازم می باشد؛ همچنین اگر قصد اقامت بیش از 6 ماه در اتریش را دارید می توانید درخواست اجازه اقامت دانشجویی در اتریش را دهید. پروسه اخذ ویزای تحصیلی در اتریش روندی زمان بر است و حدود 18 ماه صدور این ویزا به طول می انجامد. لذا پس از پذیرش از دانشگاه های اتریش هر چه سریعتر مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را به مسئولین سفارت اتریش ارائه دهید.کار پس از تحصیل در اتریشیکی از مزایای بسیار خوب تحصیل در اتریش داشتن فرصت 1 ساله برای یافتن کار پس از تحصیل می باشد. با توجه به نرخ بی کاری پایین در اتریش و شانس بالای یافتن کار علی الخصوص برای افراد دارای مدرک و تحصیل کرده، کار پس از تحصیل در اتریش به سادگی امکان پذیر است. در صورت یافتن کار در اتریش فرد می تواند با مراجعه به مقامات مربوط ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کند و در نهایت با دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش اقامت این کشور را بدست آورد. همچنین علاوه بر گرفتن اقامت اتریش فرد می تواند برای دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام کند و اقامت خانوادگی در اتریش را بدست بیاورد.انواع کار در اتریش با ویزای تحصیلیافرادی که مشغول تحصیل در اتریش هستند به طرق مختلفی می توانند در اتریش کار کنند. نکته قابل توجه برای دانشجویان دکترا در اتریش آن است که این افراد می توانند با دریافت قرار داد کاری در خود دانشگاه مشغول به کار شوند و حقوق مناسبی دریافت کنند. علاوه بر این کار به صورت آزاد یا فریلنسری نیز با توجه به انعطاف زیاد کاری، عدم نیاز به حضور در محل کار از قبل تعیین شده و وابستگی شخصی بسیار ناچیز به کارفرما یکی از گزینه های مناسب کار در اتریش با ویزای تحصیلی می باشد و این بدان معناست که با این قرارداد خدمات آزاد شما محدود به ساعات کاری خاص و یا دستورالعمل کارفرمایان نیستید. کارهای قراردادی تحت نظر کارفرما نیز به دلیل عدم انعطاف و حضور در محل کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل قابل انجام است. همچنین خود اشتغالی نیز یکی دیگر از انواع کار در حین تحصیل مانند تدریس می باشد.همانطور که اشاره شد با دریافت ویزای تحصیلی اتریش می توانید در این کشور بصورت محدود کار کنید و هزینه های تحصیل در اتریش را کنترل کنید؛ همچنین با امکان کار در اتریش پس از تحصیل نیز دریافت اقامت اتریش بسیار آسان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر همواره می توانید از دانش و تجربه وکیلان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره کامل ببرید و به بهترین نحو برای مهاجرت به اتریش اقدام کنید.
ادامه مطلب

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل

اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل
یکی از روش های مهاجرت به اتریش، مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد. لذا بسیاری از طریق پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور ویزای تحصیلی اتریش را دریافت نموده و مشغول به تحصیل می شوند و ساکن اتریش می شوند. توجه داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی به اتریش در ابتدا بایستی شرایط لازم برای پذیرش از سوی موسسات آموزشی در اتریش را داشته باشید و در وهله دوم از نظر تسلط به زبان آلمانی جهت تحصیل و زندگی در اتریش مشکلی نداشته باشید. همچنین در هنگام تحصیل دانشجویان اجازه کار تمام وقت را ندارند و فقط به صورت پاره وقت می توانند کار کنند و توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی در طول تحصیل امری مهم و پر اهمیت است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل را بررسی نموده اند.مزایای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیلبه صورت کلی اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به اتریش می باشد و استفاده از این روش مزایای بسیاری دارد. یکی از این مزایا می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد چرا که هزینه تحصیل در اتریش بسیار مناسب و کم است و هر ترم تحصیلی دانشجو باید مبلغی حدود 75euro; (یورو) باید بپردازد که با استفاده از بورسیه های تحصیلی حتی می توان تحصیل رایگان در اتریش را بدست آورد. علاوه بر این کم ترین مدت تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد صورت می گیرد که حدود 2 سال به طول می انجامد و متقاضی در طول این دو سال با فرهنگ و نوع زندگی در اتریش به صورت کامل آشنا شده و چند و چون کار را درک کرده و برای اخذ اقامت اتریش می تواند به درستی تصمیم بگیرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش پس از پذیرش از دانشگاه راحتی کار در سفارتخانه و عدم سخت گیری مامورین کنسولگری برای ورود به کشور اتریش است. علاوه بر این دانشجویان با تحصیل در اتریش مدرک معتبر نزد شرکت ها و کارفرمایان در اتریش را کسب نموده و بسیار راحت تر برای کار در اتریش و اخذ ویزای کاری در اتریش می توانند اقدام نمایند. همچنین در طول تحصیل دانشجویان می توانند برای کسب تجربه به صورت موقت و یا برای کارآموزی در اتریش اقدام کنند و شغل مورد نظر خود را در طول تحصیل بسنجند. علاوه بر این دانشجویانی که در خاک کشور اتریش هستند کار بسیار راحت تری را برای اخذ اقامت دائم اتریش نسبت به دیگران خواهند داشت.روش های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیلدانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی می توانند به روش های گوناگونی، اقامت اتریش را اخذ کنند. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم اتریش دانشجویان بایستی به مدت 5 سال در اتریش زندگی کنند تا کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کنند. از جمله روش های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق کار در اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از روش سرمایه گذاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از راه ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از روش کارآفرینیاخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق کاردانشجویان پس از پایان تحصیل در اتریش می توانند به مدت 1 سال به جستجوی کار بپردازند و با دریافت یک پیشنهاد شغلی و قرارداد کاری ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری در اتریش کنند. ویزای کاری اتریش معمولا به صورت 1 ساله یا 2 ساله است و در صورت ادامه کار و پیشنهاد شغلی این ویزا تمدید می شود. لذا متقاضیان پس از تحصیل در اتریش چنانچه بتوانند به مدت 5 سال در این کشور کار کنند می توانند اقامت دائم اتریش یا همان کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش را دریافت کنند. توجه داشته باشید که وضعیت بازار کار و نرخ بیکاری در اتریش در وضعیت مناسبی قرار دارد و چنانچه متقاضیان از دانشگاه های اتریش مدرک دریافت کنند می توانند به سادگی در اتریش مشغول به کار شوند. مطمئنا هر چقدر میزان تحصیلات در اتریش بیشتر باشد هم میزان تقاضا برای کار هم میزان دستمزد بالاتر خواهد بود.اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواجیکی دیگر از راه های اخذ اقامت اتریش و دریافت کارت اقامت دائم این کشور، ازدواج است. لذا دانشجویان فارغ التحصیل در اتریش چنانچه با یک شهروند اتریشی ازدواج نمایند می توانند برای دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کنند. البته برای این کار متقاضیان بایستی حداقل 3 سال را با همسر خود زندگی کنند و ثابت کنند که این ازدواج واقعی است. همچنین این افراد باید بتوانند از نظر هزینه های زندگی از پس خود و هزینه همسر خود بر بیایند. مراحل ازدواج بایستی کاملا به صورت قانونی در یکی از دفاتر ازدواج در اتریش ثبت شود. سن قانونی ازدواج برای هر 2 طرف حداقل 18 سال می باشد و چنانچه در سن کم تر از 18 سال یا بین 19 الی 18 سال برای ازدواج اقدام می کنید بایستی اجازه والدین طرف مورد نظر به صورت کتبی صادر دریافت گردد.اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق کارآفرینییکی دیگر از راه های اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل، کارآفرینی است لذا چنانچه دانشجویان فارغ التحصیل بتوانند کسب و کاری را در اتریش راه بیاندازند و به نوعی کارآفرینی کنند می توانند اقامت اتریش را بدست بیاورند و پس از 5 سال اقامت موقت در اتریش اقامت دائم در اتریش را کسب کنند. برای کارآفرینی در اتریش دانشجویان پس از تحصیل می توانند در اتریش شرکتی را ثبت کنند و کسب و کار خود را با ارائه برنامه و پلنی مشخص به راه بیاندازند. جهت ثبت شرکت در اتریش حداقل مبلغ 4000euro; (یورو) مورد نیاز است. همچنین فرد کارآفرین بایستی باعث ایجاد مشاغل جدید شود و مبلغی به ارزش حداقل 10000euro; (یورو) را برای اثبات ایده و طرح خود برای ثبت شرکت و هزینه های دیگر داشته باشد. توجه داشته باشید که کارآفرینی فرد بایستی از طرف اداره اشتغال اتریش تایید شود.اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاریعلاوه بر روش های گفته شده فارغ التحصیلان همچنین می توانند برای اخذ اقامت اتریش از راه سرمایه گذاری اقدام کنند. بدین ترتیب دانشجویان در طول تحصیل می توانند شرایط را وارسی کرده و تجربه زندگی در اتریش را بدست بیاورند و با محیط و فرهنگ مردم اتریش خو بگیرند و در صورت تمایل به اقامت دائم در اتریش اقدام به سرمایه گذاری کنند. اتریش به صورت کلی یکی از کشورهای گران اروپاست و بدین جهت نیز میزان سرمایه گذاری در اتریش هزینه بالایی در پی دارد. بدین صورت که فرد برای سرمایه گذاری در اتریش بایستی مبلغ 3 میلیون یورو را به صورت مستقیم به اتریش وارد کنند. با سرمایه گذاری در اتریش همچنین فارغ التحصیلان می توانند به راحتی برای اقامت اعضای خانواده خود اقدام کنند. البته از این روش از همان ابتدا برای اخذ اقامت اتریش می توان استفاده نمود.اخذ ویزای تحصیلی اتریشمتقاضیان اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل در ابتدای کار و برای تحصیل در اتریش بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایند. برای دریافت ویزای تحصیل اتریش بایستی مراحل زیر را طی کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراجعه به سایت دانشگاه و تکمیل فرم درخواست پذیرش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسب نامه پذیرش تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش به سفارت خانه اتریش &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس رنگی مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارسال مدارک تحصیلی معتبر همراه ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه نامه به ارزش 30,00euro; (یورو)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک مربوط به اثبات توانایی مالی بصورت کلی کار در اتریش یکی از شایع ترین روش ها برای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد؛ همچنین فرصت 1 ساله برای یافتن کار از مزایای تحصیل برای متقاضیان مهاجرت به اتریش می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به روش های مختلف آماده همکاری و ارائه مشاوره به متقاضیان عزیز است.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش
با توجه به موقعیت اجتماعی بالای مشاغل پزشکی، یکی از رشته های محبوب تحصیلی در سراسر جهان تحصیل رشته های پزشکی می باشد. تحصیل پزشکی در اتریش نیز بین دانشجویان داخلی و خارجی بسیار محبوب است و دانشگاه های با کیفیت و معتبری در این زمینه در این کشور قرار دارند. از آنجایی که زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور نیز به صورت آلمانی ارائه می گردد و دانشجویان برای تحصیل پزشکی در اتریش می بایست بر زبان آلمانی تسلط پیدا کنند. مدارک صادر شده در رشته های پزشکی در اتریش بسیار معتبر هستند و دانشجویان با دریافت مدرک از این کشور می توانند در سرتاسر اروپا و بسیاری از کشورها مشغول به کار شوند. در ادامه این نوشتار همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به موضوع تحصیل پزشکی در اتریش پرداخته اند و شرایط آن را بررسی کرده اند.مزایای تحصیل پزشکی در اتریشدانشجویان با استفاده از تحصیل پزشکی در اتریش می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و اقامت دائم اتریش را اخذ کنند. کشور اتریش کشوری پیشرفته در اروپاست و کیفیت زندگی در آن بالاست و دانشگاه های این کشور علی الخصوص دانشگاه های پزشکی دارای امکانات عالی و کیفیت فوق العاده ای هستند و فارغ التحصیلان از این موسسات به عنوان یک پزشک متخصص وارد بازار کار و شغل پزشکی می شوند. تحصیل پزشکی در اتریش مزایای بسیاری دارد که در اینجا به طور خلاصه به آنها اشاره کرده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل پزشکی در یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از بورسیه های تحصیلی در اتریش برای رشته پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار پس از تحصیل در اتریش و اخذ اقامت اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارورزی و کار در بیمارستان های پیشرفته اتریش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان انتخاب از میان رشته های متنوع پزشکی در اتریش مانند پرستاری، دندانپزشکی و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت مدرک بین المللی و مورد تایید مراکز معتبرشرایط تحصیل پزشکی در اتریشبرای تحصیل در اتریش، متقاضیان بایستی یک سری شرایطی را برآورده کنند؛ یکی از شرایط تحصیل پزشکی در این کشور تسلط بر زبان آلمانی است لذا متقاضیان بایستی در کلاس های آموزش زبان آلمانی ثبت نام کنند و با شرکت در آزمون معتبر مدرک C1 آلمانی را دریافت کنند. علاوه بر این دانشجویان بایستی در برنامه آماده سازی و پیش پزشکی که به Foundation شناخته می شود شرکت کنند و در آزمون ورودی رشته پزشکی در اتریش ثبت نام کنند و نمره لازم را کسب کنند. همچنین برای ادامه تحصیل رشته های پزشکی در مقاطع بالاتر در اتریش دانشجویان بایستی در دانشگاه دولتی کشور خود تحصیل کرده باشند، چرا که مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید دانشگاه های اتریش نیست. تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی در اتریش 3 الی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال زمان می برد؛ تحصیل پزشکی در مقطع دکترا نیز در اتریش حداقل 3 سال زمان می برد.آزمون ورودی رشته پزشکی در اتریشهمانطور که اشاره شد برای تحصیل رشته پزشکی در اتریش دانشجویان بایستی در آزمون ورودی و مشترک دانشگاه های این کشور ثبت نام کنند و با کسب نمره لازم برای پذیرش و ثبت نام در دانشگاه اقدام نمایند. این آزمون ورودی به زبان آلمانی می باشد و دانشجویان بایستی تسلط کامل بر زبان آلمانی داشته باشند. آزمون ورودی رشته پزشکی بصورت چهار گزینه ای است و موضوع آن شامل دروس شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک می باشد. همچنین آزمون تست هوش نیز در این آزمون از متقاضیان گرفته می شود. این آزمون در اتریش برای همه دانشگاه های پزشکی مشترک است و سالی 1 بار برگزار می شود لذا دانشجویان بایستی تا 31 مارس برای شرکت در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند. برخی سوالات این آزمون همچنین درباره مسائل پزشکی و ارتباطات میان پزشک و بیماران و روانشناسی اجتماعی است.تحصیل پزشکی در دانشگاه های اتریشاتریش دارای دانشگاه های پزشکی معتبر و با کیفیتی است و دانشگاه پزشکی وین معتبرترین دانشگاه پزشکی در این کشور شناخته می شود و بر اساس سایت THE در رتبه 201 در میان برترین دانشگاه های جهان و رتبه سوم در بین بهترین دانشگاه های اتریش قرار دارد. همچنین اکثر دانشگاه های پزشکی اتریش فقط 5% از صندلی های خود را به دانشجویان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا اختصاص می دهد و به همین دلیل رقابت زیادی برای ورود وجود دارد. این در حالیست که این دانشگاه ها حدود 25% از صندلی های خود را به دانشجویان عضو اتحادیه اروپا اختصاص می دهند. در اینجا دانشگاه های پزشکی معتبر اتریش معرفی شده اند:نام دانشگاه شهر دانشگاه پزشکی وین وین دانشگاه پزشکی گراتس گراتس دانشگاه پزشکی اینسبروک اینسبروک دانشگاه وین وین دانشگاه خصوصی پاراسلوس سالزبورگ دانشگاه گراتس گراتس دانشگاه اینسبروک اینسبروک دانشگاه پزشکی لینز لینز تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی ویندانشگاه پزشکی وین یک دانشگاه پزشکی در شهر وین اتریش است. این دانشگاه پیش از این یک دانشکده پزشکی وابسته به دانشگاه وین بود و از اول ژانویه 2004 به یک دانشگاه مستقل تبدیل شد. استقلال دانشکده های پزشکی از ساختار دانشگاه های عمومی بخشی از اصلاحات بزرگ سیستم دانشگاه اتریش در سال 2003 بود که به تصویب رسید. این دانشگاه همچنین به عنوان بزرگترین موسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و کشورهای آلمانی زبان شناخته می شود. دانشگاه پزشکی وین برنامه های مدرک پزشکی را در پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد که مدت زمان تحصیل برای پزشکی در دانشگاه پزشکی وین 6 سال است و این مطالعات برای شهروندان اتریشی و اتحادیه اروپا رایگان می باشد. دانشجویانی که مدرک C1 آلمانی را ندارند می توانند در کلاس های آلمانی زبان این دانشگاه شرکت کنند که 2 سال به طول می انجامد؛ هزینه این کلاس ها 770euro; (یورو) می باشد.هزینه تحصیل پزشکی در اتریشهزینه تحصیل پزشکی در اتریش برای دانشجویان اتریشی و دانشجویان عضو اتحادیه اروپا تقریبا رایگان است و هر ترم حدود 36euro; (یورو) هزینه در بر دارد؛ این در حالیست که دانشجویان دیگر کشورها هر ترم بایستی حدودا 73euro; (یورو) شهریه بپردازند. دانشجویان علاوه بر هزینه تحصیل در اتریش بایستی هزینه زندگی را در نظر بگیرند که حدودا هر ماه بین 70euro; الی 90euro; (یورو) هزینه در پی خواهد داشت. علاوه بر این دانشجویان نیز می توانند از خوابگاه دانشجویی در اتریش برای اقامت خود استفاده کنند. برخی از دانشگاه های اتریش همچنین بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان شایسته و برتر ارائه می کنند که برای کاهش هزینه ها می توان از آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که دانشجویان می توانند در حین تحصیل نیز به صورت موقت کار کنند و کمی هزینه های موجود را کاهش دهند.تحصیل دندانپزشکی در اتریشتعداد صندلی های مربوط به برنامه مدرک دندانپزشکی در دانشگاه های اتریش برای دانشجویان بین المللی نیز محدود است. هر دانشگاه حدود 5% دانشجوی بین المللی و 25% دانشجویان اتحادیه اروپا را ثبت نام می کند و رقابت برای تحصیل این رشته بسیار بالا و ورود سخت می باشد. برنامه آماده سازی برای رشته دندانپزشکی علاوه بر مراحل تئوری شامل آموزش عملی است تا بتوانید با ابزارهای خاص و انعطاف پذیر مربوط به این رشته کار کنید. کار عملی برای بررسی توانایی دانشجویان در شکل دادن سیم های فلزی با استفاده از الگوهای مشخص است. این آموزش مهارت های حرکتی و ظرفیت های بدنی را برای عملی کردن دانش تئوری دانشجویان فراهم می کند. امتحان ورودی این رشته همچنین توانایی دانشجویان را برای کنترل، جابجایی بین کارهای مختلف و انجام کار در زمان تخمینی بررسی می کند. پس از پذیرش در رشته پزشکی در اتریش بایستی برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید و مدارک لازم را به کنسولگری این کشور ارائه کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه با کادری مجرب و کارشناسان با تجربه آماده همکاری و ارائه مشاوره به متقاضیان عزیز جهت مهاجرت به اتریش و دیگر کشورهای اروپایی است.
ادامه مطلب

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی
مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی یکی از راه های مهاجرت به اتریش اما با خطرات زیاد و پر ریسک می باشد. کشور اتریش مانند بسیاری از کشورهای دیگر تحت کنوانسیون ژنو متعهد شده افرادی که به دلایل مختلف مانند عقیده مذهبی، دلیل نژادی، جنگ، مسائل سیاسی و اجتماعی قادر به ادامه زندگی در کشور خود نمی باشند و به کشور اتریش پناه آورده باشند را به عنوان پناهنده بپذیرد و از آنها حمایت کند و از اجرای قانون و محاکمه به دلیل مهاجرت غیرقانونی بپرهیزند. توجه داشته باشید که مهاجرت از طریق پناهندگی به دلیل داشتن آینده ای نامعلوم، خطرات و مضرات احتمالی و عواقب جبران ناپذیر به هیچ عنوان توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود چرا که استفاده از راه های قانونی و بی خطر با راهنمایی وکیلان و مشاورین این موسسه امکان پذیر است.شرایط مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگیاصلی ترین شرط پناهندگی در اتریش تعریف خود پناهندگی است، یعنی فرد باید در ابتدا بایستی اثبات کند که پناهجو می باشد و قابلیت برگشت به کشور خود را ندارد چرا که زندگی در کشور خود به دلایل آزار و اذیت ها امکان پذیر نمی باشد. به همین طریق اگر دلایل فرد برای درخواست پناهندگی قانع کننده نباشد و کشور فرد پناهنده از شرایط مساعدی برخوردار باشد درخواست پناهجو مورد موافقت قرار نخواهد گرفت. شرط دوم پس از دلیل محکم بر پناهندگی اقدام فرد برای پناهندگی برای یک کشور است یعنی فرد فقط از یک کشور درخواست پناهندگی کرده باشد مگر آنکه درخواست او قبلا رد شده باشد. همچنین یکی دیگر از شروط مهم و اصلی که باعث رد درخواست پناهندگی فرد می شود این است که فرد در طول مسیر خود نباید در هیچ کشور یا نهادی شناسایی شده باشد و از او انگشت نگاری کرده باشند؛ این شرط بر اساس قانون دوبلین می باشد.مراکز پناهندگی در اتریشبه صورت کلی اطلاعات فرد پناهنده در اتریش توسط دفتر فدرال امور مهاجرت و پناهندگی (BFA) مورد بررسی قرار می گیرد. افراد پناهنده در ابتدا بایستی خود را به کشور اتریش برسانند و پس از آن هر چه سریعتر کمتر از 2 هفته خود را به یکی از مراکز پناهندگی در اتریش برسانند. مراکز پناهندگی در اتریش در حال حاضر 3 مرکز می باشند؛ مرکز امور پناهندگان منطقه تالهام (Thalham) در اتریش، مرکز امور پناهندگان در فرودگاه شویخات اتریش (Schwechat) و مرکز امور پناهندگان شرق تریسکریخن (Traiskrichen). در این مراکز مامور رسیدگی به امور پناهدگان و دفاتر پلیس قرار دارند. افراد پس از معرفی خود به این مراکز درخواست پناهندگی خود را اعلام می کنند، مامورین به وضعیت و درخواست پناهجویان رسیدگی می کنند و مصاحبه اولیه را انجام می دهند.کارت های پناهندگی در اتریشافراد پناهنده پس از ثبت درخواست خود در مراکز رسیدگی به امور پناهندگان با توجه به وضعیت خود کارت هایی را از سوی مامورین دریافت می کنند که این کارت ها هر کدام مفهوم خاصی دارد وکاربرد آنها متفاوت می باشد. این کارت ها هر کدام با استفاده از رنگ متمایز شده اند. در جدول زیر مغهوم این کارت ها شرح داده شده اند:کارت توضیحات سبز چنانچه فرد این کارت را دریافت کند بدین معنی است که وضعیت فرد در حال بررسی می باشد و بایستی منتظر پاسخ مسئولین اتریشی باشد. سفید چنانچه فرد این کارت را دریافت کند بدین معنی است که وضعیت فرد بررسی شده است و پناهجو اجازه تردد و رفت و آمد آزادانه در اتریش را دارد. خاکستری افرادی که کارت خاکستری دریافت کنند به عنوان یک شهروند اتریشی محسوب می شوند و از تمامی حقوق یک شهروند اتریشی برخوردار خواهند بود. زرد چنانچه افراد پناهجو کارت زرد دریافت کنند بدین معنی می باشد که وضعیت آنها خاص و ویژه است و درخواست اولیه آنها مورد قبول واقع نشده و وضعیت فرد مجددا بایستی مورد بررسی قرار گیرد و فرد اعتراض خود را وارد کند و با بیانات و دفاعیات جدید تکلیف نهایی خود را در مورد تایید درخواست یا رد درخواست مشخص شود. روند مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگیکشور اتریش به هیچ عنوان به افراد خارج از کشور خود ویزای پناهندگی یا هرگونه درخواست برای پناهندگی را قبول نمی کند و افراد پناهجو می بایست خود را چه به صورت قانونی و چه غیرقانونی به این کشور برسانند. پس از ورود به کشور اتریش افراد بایستی خود را به یکی از مراکز امور پناهندگان در اتریش برسانند؛ توجه داشته باشید چنانچه فرد پس از مدت طولانی و بیش تر از 2 هفته خود را معرفی کنند ممکن است با درخواست آنها در همان ابتدا مخالفت شود. افراد پس از تحویل تمامی مدارک و وسایل خود به مامور پلیس دفتر طی یک مصاحبه بایستی وضعیت خود را شرح دهند و نحوه سفر و ورود خود را به اتریش توضیح دهند؛ چنانچه این افراد دارای بلیت قطار باشند به کشور خود بازگردانده خواهند شد.پس از پاسخ به سوالات مامورین به پناهجو کارت سبز داده می شود تا در محل مستقر شده بتواند بدون مزاحمت تردد کند. چنانچه فرد بر اساس قانون دوبلین در کشور دیگری درخواست پناهندگی نکرده باشد و انگشت نگاری فقط در خود اتریش انجام گرفته شده باشد به فرد کارت سفید داده می شود که اجازه تردد آزادانه در کل اتریش را خواهد داشت. پس از بررسی وضعیت اولیه پناهجو، یک مصاحبه مفصل و طولانی از پناهجو انجام می شود و در این مصاحبه علت درخواست پناهندگی، وضعیت فرد، شرایط زندگی و سوالات دیگر که وضعیت فرد را مورد بررسی کامل قرار می دهد پرسیده می شود. این سوالات بایستی با صداقت کامل جواب داده شود، در صورت تحقیق و پاسخ دروغ درخواست فرد رد خواهد شد. چنانچه درخواست فرد مورد قبول واقع نشود فرد می تواند تقاضای تجدید رای کند و دفاعیات و مدارک محکم تری را ارائه کند.مهاجرت همراهان پناهجو به اتریشطبق قوانین اتریش حمایت از اتحاد خانواده یک حق مهم انسانی می باشد و چنانچه فردی از اعضای خانواده اش یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال دور مانده باشد می تواند برای حضور آنها اقدام کند و درخواست دهد. بدین ترتیب چنانچه فرد پناهجو اعضای خانواده اش جایی غیر از اتحادیه اروپا باشند در صورت درخواست تا قبل از 3 ماه بعد از پناهندگی می توانند برای مهاجرت اعضای خانواده خود به اتریش اقدام کند. همچنین اگر فرد اعضای خانواده اش در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا در سوئیس، لیختن اشتاین، نروژ یا ایسلند مستقر باشند دیدار و اتحاد مجدد با آنها در جریان روند درخواست پناهندگی امکان پذیر خواهد بود در غیر اینصورت در طول درخواست پناهندگی این عمل امکان پذیر نخواهد بود.رد درخواست پناهندگی در اتریشبصورت کلی رد درخواست یا قبول درخواست پناهنده به مصاحبه و مدارک ارائه شده دال بر صحت صحبت ها و اسناد بستگی دارد. چنانچه ثابت شود فرد در طول مصاحبه پاسخ های ضد و نقیض را ارائه کرده درخواست وی رد خواهد شد. همچنین اگر فرد از کشوری آمده باشد که شرایط آن کشور مناسب باشد و امنیت برقرار باشد احتمال رد درخواست بسیار بالا خواهد رفت. همینطور طبق قانون دوبلین اگر فرد از قبل در کشوری دیگر درخواست پناهندگی داده باشد آن فرد به کشور اول بازگردانده خواهد شد و در آن کشور هم احتمال رد درخواست پناهندگی بسیار بالا خواهد رفت؛ همچنین اگر فرد همزمان در کشوری دیگر درخواست پناهندگی داده باشد درخواست وی رد خواهد شد. و درنهایت اگر دلایل فرد برای پناهندگی قانع کننده نباشد درخواست وی رد می شود. پس از رد درخواست فرد بایستی از کشور اتریش خارج شود و اجازه ماندن در این کشور را نخواهد داشت.به صورت کلی روند اخذ پناهندگی حداقل 6 ماه زمان می برد و اقدام به مهاجرت از این طریق علاوه بر نامعلوم بودن آینده آن، به شدت خطرناک است و احتمال بروز هر گونه خطرات جانی و مالی وجود دارد لذا این روش اکیدا توسط وکیلان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت منع شده و استفاده از روش های جایگزین برای مهاجرت به اتریش مانند مهاجرت کاری یا تحصیلی توصیه می گردد و در این باب راهنمایی ها و مشاوره های لازم توسط کارشناسان این موسسه صورت می گیرد.
ادامه مطلب

تحصیل رشته حسابداری در اتریش

تحصیل رشته حسابداری در اتریش
علاقه مندان به رشته حسابداری می توانند تحصیل در رشته حسابداری در اتریش را به عنوان بهترین گزینه انتخاب کنند. زمانی مرکز قدرت امپراتوری بزرگ کشور اتریش بود، پس از شکست در جنگ جهانی اول به یک جمهوری کوچک تقلیل یافت. پس از الحاق توسط آلمان نازی در سال 1938 و متعاقبا اشغال آن توسط متفقین پیروز در سال 1945، وضعیت اتریش همچنان نامشخص بود. معاهده ایالتی در سال 1955 امضا شد و به اشغال آن پایان داد و استقلال اتریش را به رسمیت شناخت و اتحاد آن با آلمان را منع کرد. قانون اساسی در همان سالlaquo;بی طرفی دائمraquo; این کشور را شرط عقب نشینی ارتش شوروی اعلام کرد. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 و ورود اتریش به اتحادیه اروپا در سال 1995 معنای این بی طرفی را تغییر داده است. اتریش در سال 1999 به عنوان یک کشور مرفه و دموکراتیک وارد اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا شد.موقعیت مالی اتریش نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مطلوب است. کسری بودجه 0.7% از تولید ناخالص داخلی در سال 2017 پایین بود و بدهی عمومی پس از رسیدن به بالاترین سطح 84.6% پس از جنگ در سال 2015، مجدداً به 78.4% تولید ناخالص داخلی کاهش یافت. دولت اتریش اعلام کرد که قصد دارد بودجه مالی را در سال 2019 متعادل کند. چندین ریسک خارجی، مانند مواجهه بانک های اتریش با اروپای مرکزی و شرقی، بحران پناهندگان و ادامه ناآرامی ها در روسیه/اوکراین، در سال 2017 کاهش یافت، اما هنوز هم عاملی برای رکود اقتصاد اتریش است. قرار گرفتن در معرض بخش بانکی روسیه و رابطه عمیق انرژی با روسیه خطرات اضافی را به همراه دارد.دوره های تحصیل رشته حسابداری در اتریشدوره هایی که برای تحصیل در اتریش در رشته حسابداری وجود دارد دوره هایی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. فارغ التحصیلان در کارشناسی ارشد رشته حسابداری، می توانند در رابطه با اطلاعات مالی مشاغل مختلف و سازمان ها و شرکت های مختلف کار کنند. در دوره کارشناسی دانشجویان رشته حسابداری دروس حسابداری مالی، مدیریتی و مالیاتی، حسابرسی، همراه با سیستم های اطلاعات حسابداری را مطالعه می کنند. از وظایف یک فارغ التحصیل کارشناسی رشته حسابداری می توان به نظارت، تهیه اطلاعات مالی و مالیاتی شرکت ها، مشاغل و ارگان های دولتی و همچنین کمک به مشتریان فردی برای آماده سازی برای روز مالیات، تجزیه و تحلیل فرم های مالیاتی، به علاوه خلاصه وضعیت مالی فعلی اشاره کرد. دانشگاه گراتس در کشور اتریش این دوره را ارائه می دهد.از وظایف فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته حسابداری می توان به مدیریت مالیات و حسابداری مدیریت، پرداخت حقوق کارمندان شرکت، پرداخت قراردادهای مدنی، اجرای کارهایی با هدف کاهش هزینه کسر مالیات، و ارائه گزارش های مالیاتی اشاره کرد. دانشگاه FHWien Studieauml;nge der WKW (دانشگاه علوم کاربردی پیشرو در اتریش برای مدیریت و ارتباطات) در اتریش این برنامه را ارائه می دهد. شهریه در دوره های نام برده شده را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:دوره شهریه در هر ترم (یورو) طول دوره کارشناسی 7267euro; بین 3 تا 4 سال کارشناسی ارشد 8880euro; یک سال به طور کلی رشته حسابداری فرآیند اندازه گیری، ثبت، انباشت، تعمیم، ذخیره و انتقال اطلاعات مربوط به فعالیت های شرکت به کاربران خارجی و داخلی برای تصمیم گیری است. شغل حسابداری یکی از محبوب ترین مشاغل در بخش های اقتصاد و دارایی برای اخذ اقامت اتریش پس از تحصیل می باشد. یک حسابدار تمام داده های سود و زیان را بررسی می کند و حقوق و درآمد و تمام مشکلات مالیاتی را برطرف می کند.دانشگاه گراتس برای تحصیل حسابداری در اتریشدانشگاه گراتس، واقع در شهر گراتس یکی از بزرگترین دانشگاه اتریش می باشد که دومین دانشگاه بزرگ دانشگاه در اتریش است. همچنین، دانشگاه گراتس، قدیمی ترین دانشگاه این شهر است که در سال 1585 تاسیس شد. هنگام ثبت نام برای پذیرش در دانشگاه گراتس اتریش، باید تمام مدارک لازم را تهیه کنید. لیستی از مدارک لازم را مستقیماً از دانشگاه بخواهید، زیرا ممکن است با توجه به کشور مبداء متقاضی این مدارک متفاوت باشد. با این حال مدارکی که برای درخواست در این دانشگاه به طور عمومی مورد نیاز است در لیست زیر آمده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تمام اسناد دانشگاهی پیشین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست آنلاین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهینامه TOEFL&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شماره تماس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پست الکترونیک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات پرداخت هزینه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه (فارغ التحصیل، کارشناسی ارشد)همان طور که در لیست بالا ملاحظه ی کنید، این مدارک مدارک کلی می باشد که باید آن ها را تهیه کنید. شما همچنین می توانید با تماس به سفارتخانه اتریش در کشور خود یا از طریق سایت اصلی دانشگاه گراتس از لیست کامل مدارک آگاهی داشته باشید. توجه داشته باشید که این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های اتریش است، فقط دوره کارشناسی رشته حسابداری را ارائه می دهد. شهر گراتس با 400000 نفر جمعیت به عنوان یک شهر دانشجویی شناخته می شود و در جنوب کشور نزدیک به مرزهای مجارستان و اسلوونی واقع شده است؛ بنابراین دانشجویان می توانند از سفرهای آخر هفته در کشورهای همسایه اروپای شرقی لذت ببرند. گراتس شهری بسیار مناسب برای دوچرخه سواری است، بنابراین نیازی به ماشین یا حتی وسایل حمل و نقل عمومی ندارید، می توانید پیاده روی کنید یا دوچرخه سواری کنید تا به مقصد برسید. شهر قدیمی گراتس میراث یونسکو می باشد، هنگام قدم زدن در آنجا خود را در یک افسانه احساس خواهید کرد.مزایای تحصیل در رشته حسابداری در اتریشیکی از مزیت های تحصیل در اتریش این است که دهنیتی آرام نسبت به دانشگاه دارید. عموما دروه تحصیلی بین 3 تا 5 سال می باشد که محدودیتی در زمان تحصیل وجود ندارد. بنابراین دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند، نسبت به دانشجویانی که در انگلیس تحصیل می کنند استرس کمتری دارند. هزینه های دوره ها در دانشگاه های اتریش به خصوص برای دانشجویان اتحادیه اروپا کم تر می باشد.زبان آلمانی پرکاربردترین زبان در سراسر جهان نمی باشد، اما اگر بخواهید در اتریش چه در حین تحصیل چه بعد از فارغ التحصیلی شاغل شوید، باید زبان آلمانی بلد باشید. این مهم، برای دانشجویان و فارغ التحصیلان حسابداری، صنایع مکانیک، مهندسی، خودرو، صنایع مالی و نساجی تشدید می شود و فرصت کار در اتریش و آلمان را فراهم می کند. دانشگاه های اتریش انتظار دارند که شما به عنوان بخشی از اعتبارات ترم خود در کلاس آلمانی شرکت کنید که گرفتن مدرک زبان آلمانی را آسان تر می کند.برای تحصیل در رشته حسابداری و کسب اطلاعات درخصوص هزینه تحصیل در اتریش می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش