مهاجرت به آمریکا

شهروندان خارجی که تمایل به مهاجرت و زندگی دائم در ایالات متحده آمریکا هستند باید از قوانین مهاجرتی و روشهای خاص درخواست ویزا مطلع باشند و همچنین روش های مختلف مهاجرت به آمریکا را بدانند تا متناسب با شرایط خود بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا را انتخاب کنند. ایالات متحده آمریکا هر سال با صدور 675,000 ویزا در برنامه های مختلف مهاجرتی پذیرای مهاجرین می باشد. این کشور که خود در گذشته از مهاجرین مختلف پدید آمده امروز قوانین مناسبی را برای ارائه خدمات به مهاجرین و درخواست مهاجرین تصویب کرده و اصولا یک کشور مهاجرپذیر شناخته می شود. قانون و اصول مهاجرت در ایالات متحده آمریکا بر پایه اتحاد و دیدار مجدد اعضای خانواده، پذیرش نیروهای متخصص برای به کارگیری آنها، حمایت از پناهندگان و افزایش تنوع نژادی می باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله انواع روش های مهاجرت به آمریکا را برای شما شرح داده اند.


درباره کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوریست که در قاره آمریکای شمالی در مرز با اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام واقع شده است؛ کشورهای همسایه آمریکا، کانادا و مکزیک هستند. جغرافیای ایالات متحده با کوههایی در غرب، دشت های وسیع در مرکز و کوههای کم ارتفاع در شرق دارای تنوع است. سیستم دولتی آمریکا یک جمهوری فدرال مستقر در قانون اساسی و دارای یک سنت دموکراتیک قوی بوده؛ رئیس ایالات و رئیس دولت رئیس جمهور کشور می باشد که در انتخابات مردمی تعیین می شود. ایالات متحده دارای اقتصاد بسیار پیشرفته ایست که در آن انواع مختلفی از آزادی های خصوصی همراه با برنامه ریزی اقتصادی متمرکز و مقررات دولتی وجود دارد. ایالات متحده آمریکا همچنین یکی از اعضای همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) و توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) است.

مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می تواند هم فرایندی جالب و دلهره آور باشد. ایالات متحده یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر سیاسی، اقتصادی و تجاری می باشد. هزینه زندگی در بسیاری از شهرهای داخل کشور نسبتاً پایین بوده و اکثریت افرادی که در این کشور مستقر هستند از یک سطح زندگی بسیار راحت و رفاه برخوردار هستند. دلار آمریكا یكی از قویترین و تأثیرگذارترین ارزهای جهان است و همین امر باعث شده تا كشور از ركود اقتصادی گذشته خود خارج شود. وسعت زیاد ایالات متحده در مقایسه با جمعیت این کشور به معنای فراوانی زمین است به طوری که بسیاری از مردم با ساخت خانه های خود در خارج از شهر از این امر استفاده می کنند.


اقامت در آمریکا برای مهاجرین

مهاجرت به آمریکا به صورت کلی می تواند زندگی فرد مهاجر را دچار تغییرات فراوان کند. این کشور یک مقصد محبوب برای مهاجرین است و با اجتماعات بزرگی از جوامع مکزیکی، اسپانیایی، ایتالیایی، آمریکایی آفریقایی، پورتوریکو، هندی و چینی یکی از چند فرهنگی ترین کشورها در جهان به شمار می آید. املاک و مستغلات در ایالات متحده آمریکا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته نسبتاً کم تر است اما قیمت ها در شهرهای بزرگ مانند شهر نیویورک که جزء بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی می باشد، بسیار بیشتر است. در کل، ایالات متحده آمریکا مکانی عالی برای اقامت مهاجران است. جاذبه های فراوانی برای سکونت شما وجود دارد و اگر وقت خود را به عنوان مهاجری برای زندگی در آمریکا بگذرانید، زندگی و تجربه کاری ارزشمندی کسب خواهید کرد.


زبان و آب و هوای آمریکا

ایالات متحده آمریکا زبان رسمی ندارد، اما زبان انگلیسی رایج ترین زبان این کشور است و توسط دولت و سازمان های فدرال مورد استفاده قرار می گیرد. درصد زیادی از جمعیت در آمریکا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که به دلیل هجوم مهاجران اسپانیایی زبان به این کشور می باشد. وقتی بحث آب و هوا پیش می آید، ایالات متحده آنقدر بزرگ است که مناطق مختلف کشور الگوهای آب و هوایی مختلفی را تجربه می کنند. بین ماه های آگوست و اکتبر بخش عمده ای از ساحل شرقی در معرض طوفان ها قرار می گیرد. با این حال هوای بقیه سال بسیار دلپذیر است. ایالات واقع در جنوب هوای گرم، خنک و کم باران را در طول فصل تجربه می کنند در حالی که این ایالت ها و شهرها در شمال دارای هوای معتدل و چهار فصل هستند.


روش های مهاجرت به آمریکا

این کشور به دلیل اقتصاد قوی و فرصت های شغلی فراوان و قوانین مناسب شهروندی یکی از مکان های پرمتقاضی برای مهاجرت به حساب می آید لذا میزان تقاضا و افرادی که خواستار کسب اقامت ایالات متحده آمریکا هستند بسیار زیاد است و یک جور رقابت برای اخذ پذیرش درخواست ویزا برای این کشور وجود دارد. به صورت کلی کشور آمریکا ویزاهای متفاوتی را برای افرادی که خواستار ورود موقت و دائم به این کشور هستند صادر می کند. به صورت کلی 7 روش اصلی برای کسب اقامت آمریکا و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در لیست زیر شرح داده شده است.

•        مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

•        اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری (E2-EB5)

•        مهاجرت به آمریکا از طریق کار (EB2)

•        اخذ اقامت آمریکا از راه ازدواج

•        مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

•        کسب اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری

•        مهاجرت به آمریکا از راه تولد فرزند


مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

ایالات متحده آمریکا دارای بهترین امؤسسات آموزشی موفق در جهان است. دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام آی تی و دانشگاه های کالیفرنیا و شیکاگو طبق آمار منتشر شده در سال 2020 جزو ده برتر دانشگاه جهان شناخته شده اند و این خود نشانه برتری سیستم آموزشی این کشور و جایگاه آن در سطح بین الملل است. میزان هزینه شهریه این دانشگاه ها مسلما بسیار بالا می باشد اما به طور کلی هزینه دانشگاه های آمریکا با توجه به دوره ها، مقاطع تحصیلی و رنکینگ آنها متغیر می باشد. کمک هزینه های دانشگاهی مانند بورسیه در برخی از این دانشگاه ها به دانشجویان خارجی ارائه می شود.همچنین به دانشجو اجازه 20 ساعت در هفته کار در محدوده و منطقه دانشگاه محل تحصیل داده می شود. ویزاهای صادر شده در این بابت به نام ویزای F1، ویزای J1 و ویزای M1 شناخته می شوند که با توجه و وضعیت و شرایط دانشجو صادر می گردد و قابل تمدید می باشد.

مزایای تحصیل در آمریکا

همانطور که اشاره شد ایالات متحده آمریکا هم اکنون بهترین دانشگاه ها و کالج های جهان را در اختیار دارد و تحصیل در این دانشگاه ها بسیار فرصت خوبی برای آموزش علم و کسب مهارت و تخصص است. مهمترین مزایای تحصیل در آمریکا :

•        تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

•        امکان بورسیه تحصیلی

•        مدارک صادر شده دارای اعتبار جهانی

•        ورود به بازار کار جهانی پس از فارغ التحصیلی

•        تنوع رشته ها و تحصیل موضوعات جدید

•        ارتباط با بهترین اساتید و دانشمندان


اخذ اقامت دائم آمریکا از راه سرمایه گذاری

یکی از روش های پر هزینه برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری در این کشور است؛ مسلما این روش برای سرمایه دارانی که خواستار مهاجرت به این کشور هستند توصیه می شود. در این روش فرد سرمایه گذار می تواند در دو حالت که ویزای E2 و EB-5 نامگذاری شده اند در این کشور سرمایه گذاری کند؛ ویزای EB-5 اقامت دائم ایالات متحده را به افرادی که در پروژه های مصوب دولت در سراسر ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری می کنند، تعلق می گیرد. با استفاده از این ویزا دسترسی به سیستم آموزشی ایالات متحده، حق زندگی، بازنشستگی، کار و تحصیل در ایالات متحده امکان پذیر است. میزان مبلغ سرمایه گذاری در امریکا 1 میلیون دلار و یا 500,000$ (دلار) در مناطق روستایی یا مناطقی که اشتغال کم است می باشد. ویزای E2 نیز مانند EB-5 است با این تفاوت که به کشورهای خاصی تعلق می گیرد.


مهاجرت به آمریکا از طریق کار

ایالات متحده آمریکا امروز قدرتمندترین اقتصاد جهان به شمار می آید، نرخ بیکاری این کشور در سال های اخیر کم تر از 4% رسیده و فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد. لذا مهاجرت کاری به آمریکا یکی از روش های پرطرفدار برای اخذ اقامت این کشور به شمار می آید. به صورت کلی ویزاهای متفاوت مهاجرتی و غیرمهاجرتی کاری برای متقاضیان کار از سوی دولت آمریکا صادر می گردد. از جمله ویزاهای کاری که منجر به اخذ اقامت دائم ایالات متحده آمریکا می گردد می توان به ویزاهای کار EB1,EB2 و EB3 اشاره کرد.

مهاجرت کاری EB1: اگر توانایی فوق العاده ای داشته باشید، یک استاد برجسته یا محقق باشید، یا یک مدیر یا مدیر چند ملیتی هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت این نوع ویزای که مبتنی بر اشتغال است باشید. در این نوع مهاجرت هر طبقه شغلی الزامات خاصی دارد که باید برآورده شود.

مهاجرت کاری EB2: ویزای EB2 دومین دسته کارتهای سبز مبتنی بر اشتغال است که اقامت دائم ایالات متحده را به اتباع بیگانه با درجه های پیشرفته یا توانایی استثنایی اعطا می کند. افراد واجد شرایط ویزای مهاجرت EB2 شامل افرادی می شوند که دارای مدرک پیشرفته یا معادل آن هستند و یا از توانایی استثنایی در استفاده از علوم، هنر یا تجارت برخوردار باشند.

مهاجرت کاری EB3: افرادی که دارای مهارت و تخصص حرفه ای هستند و نیروی ماهر هستند می توانند از این طریق به اقامت دائم آمریکا دست پیدا کنند. این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که کارگران ماهری که حداقل 2 سال سابقه کار یا آموزش را گذرانده اند و نیروی کار ماهری که می توانند ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی بالاتر یا معادل آن مانند مدرک لیسانس هستند.


مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور ازدواج است. بر اساس قوانین مهاجرتی ایالات متحده آمریکا چنانچه فردی غیر آمریکایی با فردی تبعه آمریکایی ازدواج کند می تواند به این کشور مهاجرت کند و گرین کارت آمریکا را دریافت کند. توجه داشته باشید که ازدواج شما باید قانونی باشد و ازدواج های سوری تبعات سنگینی در پی خواهد داشت. برای ازدواج با یک فرد آمریکایی باید این ازدواج در یکی از دفاتر رسمی آمریکا ثبت شده باشد و سپس درخواست اقامت آمریکا انجام گردد. مرحله آخر این روش حضور در یکی از سفارت خانه های آمریکا و انجام مصاحبه با افسران سفارت می باشد. سرانجام پس از گذشت سه سال زندگی مشترک با تبعه آمریکا گذرنامه امریکایی به شخص تعلق می گیرد. در نظر داشته باشید که پس از ورود به کشور آمریکا با ویزای نامزدی تنها 90 روز فرصت دارید که ازدواج خود را برگذار کنید.


مهاجرت به آمریکا از راه تولد

بر اساس قوانین موجود در کشور آمریکا، اصل خاک در این کشور علیرغم حذف این قانون در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی برای جلوگیری از عدم کنترل مهاجرین، اجرا می شود. یعنی اگر فردی وارد محدوده زمینی، هوایی و ... آمریکا شود و در یکی از قلمروهای این کشور فرزندی به دنیا بیاورد، فرزند به دنیا آمده یک آمریکایی محسوب میشود و پاسپورت آمریکایی به او تعلق می گیرد و از مزایای شهروندی برخوردار می شود. توجه داشته باشید در این صورت به والدین اخذ تابعیت تعلق نمی گیرد اما می توانند اقامت دائم ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند. توجه داشته باشید اماکن متعلق به کشور آمریکا در کشورهای دیگر نیز جزو خاک آمریکا محسوب می شود برای مثال اگر فرزند در یکی از سفارتخانه های آمریکا و یا در یک کشتی که متعلق به کشور آمریکاست به دنیا آمده باشد تابعیت آمریکا را دریافت می کند و والدین می توانند به آمریکا مهاجرت کنند.


مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

با توجه به قوانین تصویب شده در سال 1980 در ایالات متحده آمریکا افرادی که به دلیل نژاد، افکار و عقاید سیاسی، مذهب و دیگر موارد امکان بازگشت به کشور خود و ادامه زندگی در کشور خود نیستند توسط آمریکا تحت حمایت قرار می گیرد و اقامت دائم به آنها تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که این روش مخصوصا برای ایرانیان با توجه به روابط دو کشور و خطرات ناشی از تغییر دین و دیگر موارد دارد به شدت خطرناک می شود و به هیچ عنوان مشاورین این موسسه این روش را توصیه نمی کنند. توجه داشته باشید که دولت آمریکا برای پناهندگی هر سال ثقفی تعیین می کند و این سقف با توجه به سخت گیری های انجام گرفته در سال های اخیر رو به کاهش بوده است. طبق قوانین وضع شده فرد پناهجو می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را همراه خود به این کشور بیاورد.


اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت ایالات متحده آمریکا استفاده از لاتاری است. البته این روش کاملا شانسی بوده و فرد برنده نیاز به شانس بسیار دارد. همچنین این روش کم هزینه ترین و سریع ترین روش مهاجرت به آمریکا می باشد. طبق قوانین وضع شده در آمریکا به دلیل افزایش تنوع نژادی در این کشور دولت هر سال برنامه ای به عنوان لاتاری برگذار می کند. طبق این قانون دولت آمریکا هر سال به 15,000 نفر بصورت تصادفی گرین کارت صادر می کند و اجازه اقامت در خاک این کشور به فرد برنده را می دهد. فرد برنده شده در لاتاری می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را همراه با خود به آمریکا ببرد و این یکی دیگر از مزایای برنده شدن در لاتاری می باشد. توجه داشته باشید ثبت نام صحیح و ثبت اطلاعات درست یکی از مواردیست که شرکت کنندگان باید آن را رعایت کنند.


هزینه زندگی در آمریکا

بحث هزینه زندگی یکی از موارد مهم برای مهاجرین می باشد چرا که در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه های مشکلات بزرگی برای مهاجر پیش خواهد آمد و تجربه ای تلخ را رقم خواهد زد. برای مقایسه هزینه زندگی بین شهرهای آمریکا و کشورهای دیگر، توجه به این نکته ضروری است که هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا واقعاً به منطقه و شهری بستگی دارد که شما مهاجران خود را در آن مستقر می کنید. مانند اکثر کشورها، هزینه زندگی در شهرهای بزرگتری مانند لس آنجلس، شیکاگو، نیویورک و هیوستون بطور قابل توجهی بیشتر از برخی از مناطق دیگر است. به صورت میانگین هزینه اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 896$ (دلار) است و اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1550$ (دلار) می باشد. شهرهای آرکانزاس، میسی سیپی و ایندیانا از ارزان ترین شهرهای آمریکا هستند و منهتن و سان فرانسیسکو جزو گران ترین شهرهای آمریکا به شمار می آیند.


مهاجرت به آمریکا از طریق روابط خانوادگی

برای مهاجرت به ایالات متحده با استفاده از این مسیر، باید یک عضو خانواده مقیم دائم یا شهروند آمریکایی در این کشور داشته باشید؛ اما فامیل بودن کافی نیست، بلکه باید از نزدیک با هم در ارتباط باشید. بسته به رابطه، ممکن است روند اخذ اقامت سریع یا کند پیش برود؛ مسیرهای سریع شامل مواردی است که شما همسر یا پدر و مادر شهروند ایالات متحده دارید (وقتی زیر 21 سال هستید) یا والدین یک شهروند آمریکایی هستید که حداقل 21 سال سن دارید. اگر شما یک خواهر و برادر از شهروندان ایالات متحده دارید، زمان انتظار برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا طولانی خواهد بود (حدود 10 سال) که ممکن است بخواهید راههای جایگزین را بررسی کنید. ساکنین دارنده اقامت دائم می توانند همسر خود را در حدود 2 سال به ایالات متحده بیاورند.

در این مقاله سعی شد اطلاعاتی درباره کشور آمریکا، طرق مهاجرت و روش های اخذ اقامت دائم آمریکا شرح داده شود. در نظر داشته باشید که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد و برای درخواست خود باید به کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید. قبل از اقدام خود قوانین آمریکا و هزینه زندگی در آمریکا را به خوبی بررسی کنید تا با آگاهی کامل دست به مهاجرت بزنید. در صورت وجود هر گونه ابهامی مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
مطمئنا تحصیل در یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان می تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان باشد. ایالات متحده آمریکا همواره با جذب بهترین اساتید، دانشجویان ممتاز همراه با تجهیزات و امکانات پیشرفته و برنامه های متنوع در صدر بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. یکی از روش های مهاجرت به آمریکا تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور می باشد. در حال حاضر هر سال بیش از هزاران دانشجوی خارجی به این کشور مهاجرت می کنند و به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا می پردازند. افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب هستند و از پس هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا بر می آیند می توانند برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کنند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش، به بررسی موضوع تحصیل در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می پردازد.در نظر داشته باشید که شهریه های هر دانشگاه با توجه به رتبه جهانی آن دانشگاه، مقطع تحصیلی و مدت زمان تحصیل، رشته تحصیلی و عواملی از این دست متفاوت می باشد و هر دانشگاه کمک هزینه های مربوط به خود را نیز ارائه می دهد. عوامل جانبی مانند شهر محل تحصیل، نوع اقامت و موارد دیگر نیز در میزان هزینه تحصیل نقش دارند. همچنین برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ، دانشجویان خارجی مستلزم تسلط کافی بر زبان انگلیسی هستند و در آزمون های بین المللی زبان بایستی نمره مناسب را بدست بیاورند. همچنین با توجه به رشته تحصیلی آزمون های ورودی برای برخی رشته هاnbsp;در مقاطع بالا مانند آزمون MCAT برای رشته های پزشکی و یا آزمون GRE برای رشته های مهندسی اشاره کرد.سیستم آموزشی در آمریکاایالات متحده آمریکا دارای متنوع ترین سیستم آموزش و پرورش در جهان است که موسسات آموزشی دولتی و خصوصی بسیاری در تمام سطوح و رشته های مختلف دارد. حدود 90% درصد دانش آموزان در ایالات متحده دبیرستان را می گذرانند و ایالات متحده نیز درصد بیشتری از فارغ التحصیلان دانشگاهی (بیش از %50) نسبت به بسیاری از کشورها دارد. بسیاری از دانشگاه های آمریکایی و سایر موسسات آموزش عالی بین المللی در آمریکا شناخته شده و میزبان بهترین دانشجویان از سراسر جهان می باشند. آموزش تمام وقت در همه ایالت ها اجباری می باشد که شامل دانش آموزان اتباع خارجی که اقامت دائم آمریکا دارند و دانش آموزانی که بیش از 1 سال اقامت موقت دارند می شود. همه فرزندان، صرف نظر از وضعیت قانونی والدینشان، حق دارند در مدارس ایالات متحده ثبت نام کنند. تحصیل اجباری معمولاً از 6 سالگی شروع می شود و بسته به ایالت، بین 14 تا 18 سالگی ادامه می یابد.مقاطع تحصیلی در مدارس آمریکامقاطع تحصیلی در آمریکا شامل سه سطح ابتدایی، متوسطه و بالاتر است. دوره ابتدایی شامل 1 سال مهد کودک و 5 سال دوره ابتدایی می باشد، دوره متوسطه معمولاً از راهنمایی (سال 6-8) و دبیرستان (سال 9-12) تشکیل شده است. آموزش های حرفه ای، آموزش مقطع بزرگسالان و مدارس یا کلاس های خاص نیز بخشی از برنامه آموزشی در اکثر ایالت ها هستند. بسیاری از ایالت ها و انجمن ها، مدارس یا کلاس های ویژه ای را برای کودکانی که نیازهای ویژه آموزشی از جمله کسانی که دارای مشکلات عاطفی و رفتاری، مشکلات یادگیری، مشکلات ارتباط، شنوایی جزئی یا ناتوانی جسمی دارند، فراهم می کنند. همچنین مدارس خصوصی وجود دارد که از کودکان با استعداد و با توانایی بالا استقبال می کنند.مقاطع تحصیلی در دانشگاه های آمریکاپس از پایان مقاطع تحصیلی در دوران متوسطه دانشجویان می توانند به انتخاب خود در یک دوره 2 سال فوق دیپلم و یا در یک دوره 4 ساله کارشناسی در دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند. پس از پایان این مقطع، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های آمریکا ارائه می گردد. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا و تحصیل در مقطع کترشناسی را دارند می بایست مدرک دیپلم با معدل خوب داشته باشند و همانطور که گفته شد حداقل مدرک ایلتس 6 داشته باشند و برای پذیرش در این مقطع می بایست در آزمون ورودیSAT یاnbsp;ACT شرکت کنند. این آزمون ها، تست های ورودی کالج ها و دانشگاه ها برای ارزیابی دبیرستانی ها برای پذیرش به دانشگاه می باشد. این آزمون ها معمولا در موضوع های زبان انگلیسی، علوم پایه، ریاضی، ریدینگ و رایتینگ می باشد.مقطع تحصیلی مدت تحصیل شهریه میانگین سالانه (دلار) کارشناسی 4 سال 15,000$-20,000$ کارشناسی ارشد 2 سال 15,000$-23,000$ دکترا 4-6 سال 17,000$-25,000$ پزشکی و دندانپزشکی 7-8 سال 35,000$-55,000$ مهاجرت به آمریکا با ویزای تحصیلیافرادی که خواهان مهاجرت به آمریکا و تحصیل در ایالات متحده هستند نیازمند اخذ مجوز برای ورود به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا می باشد. به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی از سوی دولت آمریکا صادر می گردد که بدین صورت می باشد:ویزای F1 : این ویزا به دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در یکی از دانشگاه ها و کالج های آمریکا هستند داده می شود. این نوع ویزا برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاهی در درجات مختلف می باشد. برای دریافت این نوع ویزا دانشجو باید از یکی از این موسسات نامه پذیرش دریافت کند این نوع ویزا ظرفیت سالانه ندارد و دانشجویان بسیاری می توانند از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت کنند؛ این ویزا به افرادی داده می شود که اثبات کنند پس از تحصیل تمایل به بازگشت به کشور خود را دارند.ویزای M1 : این ویزا مانند ویزای F1 می باشد با این تفاوت که فقط در برخی رشته ها مانند دوره های فنی، کلاس های آشپزی، کلاس های خلبانی، مکانیکی و ... تعلق می گیرد. این ویزا نیز محدودیت سالانه ندارد و بصورت نامحدود به افراد واجد شرایط صادر می گردد. دارندگان این ویزا می توانند در 6 ماه ابتدای تحصیل خود تغییر رشته دهند؛ همچنین می توانند گواهینامه رانندگی، حساب های بانکی و بیمه درمانی داشته باشند. دارندگان این ویزا نمی توانند در دوره های زبان شرکت کنند.ویزای J1 : این ویزا به افرادی داده می شود که برای تحقیقات و تدریس به صورت موقت به ایالات متحده آمریکا می آیند؛ مدت این نوع ویزا حدود 2 سال می باشد. این نوع ویزا نیز بصورت نامحدود صادر می گردد و محدودیت ظرفیت ندارد.هزینه تحصیل در آمریکاشهریه ها در دانشکده ها و دانشگاه ها بسیار متفاوت می باشد؛ دانشکده ها و دانشگاه های دولتی هزینه های کم تری نسبت به دانشگاه های خصوصی در بر دارند. همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان خارج از ایالت بسیار بیشتر از هزینه تحصیل دانشجویان ساکن ایالnbsp; است؛ متوسط ​​هزینه شهریه و شهریه کالج ها و دانشگاه های چهار ساله دولتی (ایالتی) حدود 10,000$ (دلار) در سال برای افراد مقیم و 25,00$ (دلار) برای ساکنان خارج از ایالت میباشد. برای موسسات خصوصی، متوسط ​​هزینه حدود 35,000$ (دلار) در سال است؛ در سالهای اخیر هزینه های دانشگاه های خصوصی به طرز نگران کننده ای افزایش یافته و بسیاری از دانشکده ها استانداردهای ورودی خود برای جذب دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه را دارند پایین آورده اند. علاوه بر هزینه شهریه، هزینه های دیگر شامل هزینه های ثبت نام، بیمه درمانی، هزینه خدمات ورزشی و پارکینگ نیز می باشد که در شروع هر ترم پرداخت می شود. هزینه خوابگاه، کتاب و ملزومات، حمل و نقل و سایر هزینه ها که به طور متوسط 8,000$ تا 15,000$ (دلار) در سال به هزینه های شما اضافه می شود. بیشتر خانواده ها برای تأمین هزینه تحصیلات دانشگاهی در برنامه های پس انداز و سرمایه گذاری شرکت می کنند، و تعداد بسیاری انتظار دارند که فرزندانشان از طریق وام و مشاغل عصرانه و تابستانی نقش موثری در پرداخت هزینه های تحصیلات خود داشته باشند. بسیاری از دانشجویان برای تأمین اعتبار تحصیلات خود، در هنگام استراحت های کوتاه مدت و تابستانی، به صورت پاره وقت کار می کنند البته دانشجویان خارجی باید پیش از این بررسی کنند که آیا ویزای آنها اجازه چنین کاری را می دهد یا خیر.بورسیه دانشگاه های آمریکابورسیه های تحصیلی به طور مستقیم توسط دانشگاه ها و همچنین سازمان های مدنی، کارگری و مدیریتی اعطا می شوند، بطوری که حدود 30% از دانشجویان در دانشگاه هاروارد بورسیه می شوند. اگرچه دانشگاه های دولتی معمولاً در مقطع کارشناسی به دانشجویان خارجی کمک مالی نمی دهند، اما دانشجویان خارجی می توانند بورس تحصیلی یا بورس جزئی را بابت شهریه خود از دانشگاه خصوصی دریافت کنند. بورسیه های تحصیلی کامل که تمام هزینه های شهریه را پوشش می دهد بسیار نادر هستند. یک دانشجوی خارجی می تواند برای بورسیه تحصیلی یا گزینه های دیگر مستقیماً به دانشگاه آمریکایی مراجعه کند و سفارتخانه های آمریکا می توانند اطلاعات مربوط به طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های موجود را ارائه دهند؛ درخواست کمک مالی از کالج یا دانشگاه به هیچ وجه تحت تأثیر درخواست پذیرش نیست، زیرا هرکدام به طور مستقل بررسی می شوند.مدارک لازم ویزای تحصیلی امریکادانشجویان خواستار تحصیل در دانشگاه های آمریکا پس از انجام مکاتبات با دانشگاه مورد نظر و دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه آمریکایی بایستی مدارک خود را برای کسب یکی از ویزاهای تحصیلی اشاره شده به سفارت خانه آمریکا ارائه دهند این مدارک عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم I-20 که نشان دهنده تمکن مالی شما برای تحصیل و زندگی در آمریکا بوده که شامل صورت حساب بانکی و سوابق مالی 3 سال گذشته می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش دانشگاه و کپی آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجر DS-160&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه ویزا 160$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مربوط به تسلط زبان آیلتس، تافل و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در صورت داشتن اسپانسر و حامی در آمریکا، فرم I-134 همراه با صورت حساب بانکی 3 سال اخیر حمایت کننده ارائه گردد.با آگاهی کامل از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های امریکا و هزینه زندگی در آمریکا می توانید انتخاب بهتر و متناسب با شرایط خود برای مهاجرت به آمریکا جهت تحصیل داشته باشید. همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت و تحصیل در کشورهای دیگر هستید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار
به دلیل محیط مناسب کاری، درآمد بالا و فرصت های شغلی فراوان، ایالات متحده آمریکا یکی از مقصدهای اصلی مهاجرین برای کار می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق کار به دلیل داشتن پشتوانه مالی و آسوده خاطر کردن مهاجرین برای رفع هزینه های زندگی، یکی از روش های پر طرفدار برای مهاجرت می باشد. علی الخصوص در کشور پیشرفته ایالات متحده آمریکا به دلیل شرایط مناسب کاری و مزایای کاری در آن، مهاجرین زیادی را تشویق به استفاده از این روش یعنی کار برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده می کند. دولت آمریکا قوانین مناسبی را با توجه به شرایط مختلف متقاضیان کار خارجی وضع کرده و تنوع مختلفی از ویزاهای کاری چه دائم چه موقت صادر می کند. در اینجا کارشناسان با دانش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انواع روش های مهاجرت به آمریکا از طریق کار و کسب اقامت موقت و دائم با دریافت ویزای کاری را به تفصیل شرح داده اند.متقاضیان کار در آمریکابه صورت کلی اقراد خارجی که برای کار به ایالات متحده آمریکا می آیند شامل 3 گروه می شوند؛ گروه اول مربوط به افرادی می باشد که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند که مانند شهروندان آمریکا می توانند به ایالات مختلف این کشور سفر کنند و به کار مشغول شوند. گروه دوم به افراد خارجی مربوط می شود که گرین کارت آمریکا را ندارند اما می خواهند برای کار به آمریکا مهاجرت کنند و اقامت دائم آمریکا را کسب کنند و مشغول به کار شوند. این دسته از افراد نیازمند کسب مجوز اشتغال (Employment Authorization Document) هستند. گروه سوم نیز مربوط به افرادیست که می خواهند به طور موقت و در بازه کوتاهی به آمریکا مهاجرت کنند و در این مدت کوتاه مشغول به کار موقت شوند. ابن نوع افراد می بایست یکی از ویزاهای کاری موقت آمریکا را دریافت کنند تا اجازه ورود و کار در آمریکا را داشته باشند.کاریابی در آمریکا و مهاجرتمشکل اصلی افرادی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، یافتن شغل نیست، بلکه اخذ ویزا می باشد؛ مگر اینکه گرین کارت داشته باشد. اولین قدم برای کار در ایالات متحده، یافتن کارفرمایی است که خواستار درخواست ویزای کار شما باشد. بیشتر کارفرمایان به دلایل مختلف ترجیح می دهند یک کارگر بومی را به جای فرد خارجی استخدام کنند و دردسرهای اداری را تاب نمی آورند. بیشتر ویزاهای کاری به افراد دارای تخصص و مهارت های تخصصی داده می شود. در صورت داشتن رزومه قوی و تخصص مناسب می توانید با استفاده از سایت های کاریابی و موسسات کاریابی به یافتن کار امیدوار باشید. همچنین اگر به دو یا چند زبان صحبت می کنید، یا مهارت های ویژه دیگری دارید، شانس بهتری برای یافتن کار در ایالات متحده خواهید داشت. همچنین ایالت های خاصی مانند نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس وجود دارد که به استخدام کارگران بین المللی شهرت دارند.مزایای کار در آمریکاهمانطور که می دانید کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر مالی و اقتصادی می باشد به طوری که نرخ بیکاریnbsp;3.7% این کشور گواه بر این موضوع دارد. افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند و در این کشور مشغول به کار می شوند می توانند از مزایای بسیاری سود ببرند. مهاجرین خارجی که موفق به کسب اقامت دائم کاری در ایالات متحده آمریکا شده اند می توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود اقدام کنند. در لیست زیر برخی از مزایای کار در آمریکا ذکر شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پتانسیل زیاد برای کسب حقوق و درامد بالا: کماکان واحد پولی این کشور یعنی دلار یکی از ارزشمندترین ارزهای دنیاست. کار در حوزه های فناوری، دارایی، سرگرمی، محیط زیست، پزشکی و بهداشت و ... که در آن شرکت های آمریکایی بر صحنه جهانی غالب هستند درامد بسیار بالایی دارد به طوری که حقوق این افراد بیش از 100,000$ (دلار) در سال می رسد و این مقدار نسبت به دیگر کشورها بسیار بالا می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه درمانی: استانداردهای بیمه درمانی ایالات متحده مطمئناً بسیار بالا و پر کاربرد است و دامنه گسترده ای را پوشش می دهد، به دلیل مواردی مانند پرداخت هزینه، پرداخت داحلی یا بیرون شبکه ای، امکان مراجعه به برخی از متخصصان، رویه های تحت پوشش، پوشش های تکمیلی و مواردی دیگر بسیار عالی است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مالیات: در حالی که ایالات متحده نرخ مالیات بسیار پایین کشورهایی مانند سنگاپور یا مناطق کوچکتر مانند موناکو را ندارد، اما طبق استانداردهای جهانی و بسته به اینکه در کدام ایالت کار می کنید مانند تگزاس که نرخ مالیات بسیار کمی دارد، شما می توانید مالیات کلی بسیار پایین نسبت بر درآمد داشته باشید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سود: روشی که اکثر آمریکایی ها به ثروتمندی می رسند، معمولاً نه از حقوق و دستمزد بلکه از سهم سود صاحبان کار است. بسیاری از شرکت ها و به ویژه شرکت های بخش فناوری، سهم سود به دست آمده را به صورت کمک هزینه یا گزینه هایی به کارمندان به عنوان بخشی از بسته های حقوقی ارائه می دهند. اگر یک شرکت خیلی خوب عمل کند و سود میلیاردی کسب کند کارمندان اصلی آن شرکت از سود حاصل حقوق اضافی دریافت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تعطیلات و مرخصی: قوانين آمريكا در مورد تعطيلات سختگيرانه نيست و اساساً يك شركت باید حداقل 2 هفته (يا 10 روز كاري) مرخصی به کارکنان خود در کنار روزهای بيماري بدهد. علاوه بر این حتی اگر ایالات متحده تعطیلات فدرالی مانند 4 جولای، روز شکرگذاری و غیره داشته باشد، هیچ شرکت خصوصی موظف نیست روز مرخصی را به کارمندان خود بدهد. در عمل از 12 تعطیلات فدرال در سال، یک شرکت متوسط ​​ممکن است 8-10 از آنها را تعطیل کند. بیشتر شرکت ها در حال انعطاف پذیری هستند و شرکت های جدید تر احتمالاً حدود 3 تا 4 هفته برای کارمندان تعطیلات در نظر می گیرند.حقوق و دستمزد در آمریکامیزان حقوق فقط بخشی از پیشنهاد شغلی است، اما حداقل برای آمریکایی ها معمولاً مهمترین است. هزینه زندگی در آمریکا خصوصاً در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد، با این حال، درامد نیز در آنجا بالاتر است. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت 7.25 دلار است، اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری دارند. حقوق برخی از حرفه ها، مانند حقوق پرستاران یا معلمان مدرسه، از ایالت به ایالت دیگر متفاوت می باشد، بنابراین عاقلانه است که قبل از شروع درخواست برای شغل، تحقیق کنید. عامل مهم دیگری که باید در نظر بگیرید بسته مزایای یک پیشنهاد شغلی است. بسته به اندازه و ماهیت شرکت، کارفرمای شما ممکن است مزایایی از جمله بیمه درمانی، برنامه بازنشستگی، بیمه دندانپزشکی و بیمه عمر را ارائه دهد. بهتر است قبل از تصمیم گیری درباره عواملی که ممکن است بر حقوق و مزایای شما تأثیر بگذارد آگاه شوید.انواع ویزای کاری در آمریکاویزاهای کار در آمریکا به دو دسته ویزای کاری مهاجرتی و ویزای کاری غیر مهاجرتی تقسیم می شوند. افرادی که خواستار اخذ اقامت دائم ایالات متحده هستند باید برای ویزاهای مهاجرتی اقدام کنند این نوع ویزاها در 5 حالت به متقاضیان داده می شود که به ویزایnbsp;EBمعروف هستند. ویزاهای غیر مهاجرتی نیز افرادی که قصد کار موقت در دوره ای کوتاه در ایالات متحده آمریکا دارند صادر می شود، این نوع ویزاها بسته به شرایط مختلف در 13 نوع ویزا صادر می شود. در زیر نام تمامی این نوع ویزاها بر اساس دسته بندیشان برای افرادی که خواستار مهاجرت به آمریکا از طریق کار هستند آورده شده است:ویزای کاری مهاجرتی آمریکا : EB-1, EB-2, EB-3, EB-4, EB-5ویزای کاری غیر مهاجرتی آمریکا : H-1B, H-1B1, H-2A, H-2B, H-3, I Visa, L-1, P-1, P-2, P-3, R-1, TN, O-1اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق کارافرادی که می خواهند از طریق کار، اقامت دائم آمریکا را کسب کنند و به این کشور بصورت دائمی مهاجرت کنند می توانند از ویزاهای کاری مهاجرتی آمریکا استفاده کنند و با در خواست این نوع ویزا اجازه ورود و کار در حالت دائمی را کسب کنند. توجه داشته باشید که برای کار به صورت دائمی در آمریکا برای افرادی که شهروند این کشور نیستند نیاز به اخذ مجوز اشتغال کار (EAD) می باشند که توسط درخواست کارفرما و ارائه مدارک به سفارت صورت می پذیرد. در حال حاضر 5 نوع ویزا برای کار و کسب و کار در آمریکا در نظر گرفته شده که در زیر شرح داده شده است.نوع ویزا توضیحات EB-1 افرادی که توانایی خارق العاده (مانند قهرمانان ورزشی) در زمینه های علمی، ورزشی، هنر، تجارت و دیگر زمینه های دارند می توانند از این طریق اقدام کنند. EB-2 افرادی که مدارک تحصیلی پیشرفته دارند به خصوص در زمینه هنر، علمی و تجارت می توانند از این طریق اقدام کنند. EB-3 کارگران ماهر خارجی و غیر ماهر که شرایط خاص این نوع ویزا را داشته باشند از این طریق می توانند اقدام کنند. EB-4 برای افراد "خاص" مانند کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی، کارمندان مذهبی و کارمندان پست های خدمات خارجی آمریکا و ... EB-5 برای افراد سرمایه گذاری که مایل به سرمایه گذاری بیش از 500,000$ در امریکا هستند تعلق می گیرد. مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار غیرمهاجرتیهمانطور که اشاره شد ویزاهای کاری غیرمهاجرتی برای افرادی که به صورت محدود و موقت می خواهند وارد آمریکا شوند و به کار مشغول شوند صادر می شود. این نوع ویزاها عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-1B: افراد متخصصی که دارای مدارک تحصیلی بالا در رابطه با کار دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-1B1: این نوع ویزا فقط به افراد ملیت های شیلی و سنگاپور تعلق می گیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-2A: برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی، محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با استثنائات محدود صادر می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-2B: برای کار غیر موقت یا فصلی غیر کشاورزی، محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با استثنائات محدود صادر می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-3: برای آموزش، غیر از فارغ التحصیلان پزشکی یا دانشگاهی که در کشور خود کارآموزی وجود ندارد یا برنامه های آموزشی عملی در مورد آموزش کودکان دارای معلولیت ذهنی، جسمی یا عاطفی که در کشور خود وجود ندارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای I: برای روزنامه نگاران و کسانی که در بخش اطلاعات یا رسانه کار می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای L-1: برای کار در شعبه ها، ​​شرکتهای وابسته یا شرکتهای فرعی کارفرمای فعلی با ظرفیت مدیریتی یا اجرایی و یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-1: برای افراد یا گروهی که در مسابقات خاص بین المللی شرکت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-2: برای هنرمندان جهت کار موقت صادر می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-3: برای اجرا، تدریس یا مربی کردن تحت برنامه های فرهنگی یا اجرای نمایش سنتی قومی، موسیقی، تئاتر یا هنری است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای TN: این ویزا به وکلا، دانشمندان، مهندسان، معلمان کانادا اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای R-1: برای افرادی که برای کار در سازمان های مذهبی به آمریکا می آیند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای O-1: افرادی که در رشته های هنری، تجاری و ورزشی مهارت بسیار بالایی دارند.برای کسب اطلاعات از شرایط مهاجرت به آمریکا و روشهای مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
ایالات متحده آمریکا با 13000 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی قدرتمندترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور به دلیل رشد اقتصادی سال های اخیر و نرخ های پایین بیکاری و داشتن ثبات اقتصادی و همچنین ارتباط و حضور گسترده در بازارهای جهانی سرمایه کذاران خارجی زیادی را به خود جذب کرده؛ همچنین دولت این کشور به سرمایه گذاران خارجی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند مزایایی را مانند اقامت دائم و گرین کارت را اهدا می کند. سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور بوده که در غالب برنامه ای که توسط دولت ارائه شده، امکان پذیر است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نگارش را با موضوعnbsp;مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در آمریکا آماده کرده اند.برنامه مهاجرت به آمریکا با سرمایه گذاری EB5برای کسانی که مایل به اخذ وضعیت اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا هستند، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری EB5 ایالات متحده کارآمدترین روش برای دستیابی به چنین وضعیتی است. از سال 1990 که کنگره این برنامه را ایجاد کرد، هر سال، دولت ایالات متحده آمریکا ویزای قابل توجهی را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجهی در کشور هستند، اختصاص می دهد. توجه داشته باشید که قوانینی از این برنامه در نوامبر 2019 دچار تغییر شده و میزان حداقل مبلغ سرمایه گذاری افزایش یافته و همچنین براساس برنامه EB5، افراد و اعضای خانواده درجه یک آنها می توانند در مدت زمانی کوتاهی مقیم دائم ایالات متحده آمریکا شوند. ویزای EB5 به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا از طریق سرمایه گذاری و ایجاد شغل در اقتصاد ایالات متحده، اقامت دائم آمریکا را بدست آورد.طبق این برنامه، سرمایه گذاری باید بین 900,000$ تا 1.8 میلیون (دلار) باشد و حداقل 10 شغل برای شهروندان آمریکایی یا مهاجران خارجی ایجاد کند. تفاوت این میزان سرمایه گذاری بسته به منطقه سرمایه گذاری (روستایی یا شهری) و میزان نرخ بیکاری در آن منطقه می باشد. با داشتن ویزاهای EB5، سرمایه گذار می تواند به طور دائم در هر ایالاتی که بخواهد زندگی و کار کند و باید به کلیه قوانین و مقررات ایالات متحده پایبند باشد و مالیات بپردازد. این نوع ویزاها بسیار متفاوت از انواع دیگر ویزا است زیرا نیازی به درخواست کارفرمای آمریکایی برای مهاجرت ندارد. دارنده ویزاهای EB5 می تواند برای مدت معینی و در صورت واجد شرایط بودن، به ایالات متحده و خارج از کشور سفر کند و در صورت واجد شرایط بودن، همچنین می تواند برای دریافت مجوز اقدام کند و شهروند ایالات متحده آمریکا شود.انواع ویزاهای سرمایه گذاری EB5از آنجا که ویزاهای EB5 بخشی از ویزاهای مهاجرتی کاری است، این نوع ویزاها دارای محدودیت سالانه هستند و ظرفیت ویزاهای سرمایه گذاری EB5 فقط 7.1% از کل 140،000 ویزای اشتغال یعنی حدود 10،000 ویزا در سال می باشد، در صورت پرشدن برنامه های سالانه، ویزاها در لیست انتظار برای سال بعد قرار می گیرند. به صورت کلی ویزاهای برنامه EB5 به 4 دسته تقسیم می شوند که در زیر آمده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای T5 : این ویزا به افراد ثروتمند و مایل به زندگی در ایالات متحده این امکان را می دهد تا در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم ایالات متحده را کسب کنند. سرمایه گذاری در این نوع ویزا باید در مناطق روستایی انجام شود و باید در مناطقی از ایالات متحده سرمایه گذاری انجام شود که نرخ بیکاری در آنحا بالا باشد؛ همچنین این سرمایه گذاری باید شغل ایجاد کرده و به نفع مردم آن منطقه باشد. به دلیل محدودیت در تعداد صدور در سال، این نوع ویزا کمتر از 3000 عدد در سال صادر می گردد و باعث رقابت زیاد و اتمام سریع این نوع ویزا می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای R5: این ویزا برای افرادی که خواهان سرمایه گذاری در بخش خطوط هوایی و خلبانی در مناطق عمومی هستند صادر می گردد؛ به دلیل ظرفیت کم این نوع ویزا، اخذ این نوع ویزا دشوار است و زمان زیادی را در بر دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای C5nbsp; این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که خواهان سرمایه گذاری بیش از 1.8 میلیون دلار در آمریکا هستند و موجب افزایش اشتغال می شوند. همچنین آنها باید شرایط زندگی و اقامت در آمریکا را داشته باشندو به آنها ویزای دائم تعلق می گیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای I5: برای آن دسته از سرمایه گذارانی است که در مراکز منطقه ای در مناطق هدفمند با بیکاری زیاد و در مناطق روستایی سرمایه گذاری می کنند. مراکز منطقه ای برای افزایش رشد اقتصادی از طریق افزایش صادرات، اشتغال، بهره وری و سرمایه گذاری داخلی ایجاد شده اند. مراکز منطقه ای می توانند در مناطق عمومی یا در مناطق هدفمند باشند. این نوع ویزا نیز فقط به تعداد 3000 ویزا در سال به سرمایه گذاران صادر می گردد.شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5 برای اینکه فرد سرمایه گذار واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری EB5 باشد، شرایط متعددی وجود دارد که شخص باید آنها را رعایت کند. سرمایه گذار باید در یک شرکت بازرگانی جدید که در تاریخ 29 نوامبر 1990 یا قبل از آن تأسیس شده سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری باید از طریق خرید سهام و بازسازی آن بعنوان یک شرکت تجاری جدید انجام شود، یا تجارت را گسترش دهد و باعث افزایش 40% ارزش سهام آن شرکت و یا تعداد کارکنان آن شرکت شود. علاوه بر این، سرمایه گذار EB5 باید برای حداقل 2 سال میزان اشتغال را به 10 نفر افزایش دهد به طوری که مشاغل شغلی باید دائم و تمام وقت باشد؛ که می توانند مشاغل مستقیم یا غیرمستقیم باشند. مشاغل مستقیم مواردی هستند که در شرکت بازرگانی ایجاد شده که سرمایه گذار در آن سرمایه گذاری کرده است. مشاغل غیر مستقیم کارهایی هستند که در نتیجه سرمایه گذاری در شرکت تجاری به وجود آمده، اما افراد برای شرکتهای دیگر کار می کنند؛ این مشاغل می توانند در زنجیره تامین سود شرکت تجاری باشند.درنهایت، سرمایه گذار در برنامه EB5 باید حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز را سرمایه گذاری کند. به طور کلی، حداقل میزان برای سرمایه گذاری 1,800,000$ (دلار) در اقتصاد ایالات متحده آمریکا است، اما اگر سرمایه گذار یک منطقه روستایی یا منطقه ای با بیکاری بالا را انتخاب کند، می تواند با سرمایه ای به اندازه 900,000$ (دلار) سرمایه گذاری کند؛ این مبلغ باید دارایی های شخصی سرمایه گذار باشد و نباید قرض یا وام گرفته شود. این مقدار قبل از نوامبر 2019، 500,000$ (دلار) بود که به تازگی این مقدار افزایش پیدا کرده است.شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری C5 برای اخذ ویزای C5 در برنامه سرمایه گذاری EB5 برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شرایط زیر باید برقرار شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار ویزا C5 باید در خارج از مناطق هدف سرمایه گذاری کند. مناطق هدفمند مکان هایی در ایالات متحده آمریکا هستند که نرخ بیکاری و فقر بالایی دارند. بنابراین سرمایه گذار C5 باید سرمایه گذاری را در منطقه ای با سطح بیکاری عادی انجام دهد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در خارج از مناطق هدف 1.8 میلیون دلار می باشد که باید از دارایی های شخصی فرد سرمایه گذار باشد و قرضی نباشد.شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری T5 برای اخذ ویزای T5 در برنامه سرمایه گذاری EB5 برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری موارد زیر بایستی رعایت گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار ویزای T5 بایستی سرمایه خود را در آنچه که منطقه هدفمند اشتغال (TEA) نامیده می شود سرمایه گذاری کند؛ مناطق TEA مناطقی هستند که نرخ بیکاری بالایی دارند و همچنین روستایی هستند و نیاز به اشتغال بیشتری دارند. برای این نوع ویزا، سرمایه گذار نمی تواند در منطقه عمومی با سطح نرمال بیکاری سرمایه گذاری کند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار بایستی حداقل 10 شغل ایجاد کند و این مشاغل باید تمام وقت باشند.مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5برای دریافت ویزای سرمایه گذاری، ابتدا بایستی صلاحیت خود را با مقامات آمریکایی تأیید کنید. سازمان مسئول صدور ویزاهای EB5 سازمان USCIS است، برای واجد شرایط شدن باید درخواست خود را از طریق ارسال فرم I-526، ارائه کنید. سازمان مربوطه آن را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که تأییدیا رد شده اید؛ در صورت تأیید، دادخواست شما به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می شود که مسئولیت صدور ویزای شما را بر عهده خواهد داشت. مرکز ملی ویزا شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور را به شما اختصاص می دهد و بسته ای را با دستورالعمل ها و فرم های مربوط به نحوه اعمال ارسال برای شما ارسال می کند. بسته فقط زمانی که تاریخ اولویت شما مجاز به اپلای است ارسال می شود. پس از آن مدارک لازم خواسته شده به سفارت ارائه می گردد؛ این مدارک شامل موارد زیر است که پس از تایید فرم I-526 و دریافت شماره پرونده بایستی ارائه گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه صورت حسابهای بانکی برای اثبات میزان سرمایه لازم&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه دارای اعتبار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم I-526&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی پزشکی و واکسیناسیون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوابق کیفری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رزومه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم DS-260&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دیگر مدارک خواسته شده بسته به شرایط مطمئنا برای سرمایه گذاری در آمریکا بایستی شناخت کافی درباره شرایط، هزینه ها و زندگی در آمریکا و قوانین این کشور حاصل گردد. چنانچه تمایل به سرمایه گذاری در دیگر کشورها را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از اطلاعات مشاورین با تجربه این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام

مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام
در حال حاضر روش های متفاوتی برای مهاجرت کاری به آمریکا و استخدام وجود دارد، یکی از این روش ها مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام EB4 است. دولت آمریکا هر سال میزان مشخصی را برای پذیرش کارگران خارجی در نظر میگیرد، این میزان در سال 2020، 140,000 نفر می باشد که در غالب 5 اولویت صورت می گیرد، یکی از این اولویت ها که اولویت چهارم می باشد به نام استخدام EB4 شناخته می شود. توجه داشته باشید که این نوع ویزا برای افراد خاص و ویژه تعلق می گیرد که در ادامه این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اختیار شما قرار داده شده به بررسی این نوع ویزا و افرادی که شامل این نوع اولویت می شوند می پردازد.مهاجرت و کار در آمریکابازار کار در ایالات متحده آمریکا بسیار فعال و پویا است و به افرادی که مایل به تلاش سخت هستند، حقوق و دستمزد بالایی را وعده می دهد. روزهای کاری در آمریکا طولانی بوده و انجام اضافه کاری برای بسیاری از افراد عادی می باشد؛ علاوه بر آن زمان تعطیلات بسیار نادر است و معمولاً بیش از ده روز در سال نیست و این می تواند یک مشکل اساسی برای افرادی باشد که شغل خود را در اولویت قرار نمی دهند. نکته مهم دیگر کار در ایالات متحده، عدم امنیت شغلی و امنیت اجتماعی است و اینکه اخراج کارکنان به راحتی صورت می گیرد. قراردادهای شغلی معمولاً طرفدار کارفرمایانیست که اغلب می توانند بدون اطلاع قبلی افراد را دچار مشکل کنند. مزایای اجتماعی فقط پس از حداقل ده سال کار، کمیاب و در دسترس هستند.اگر برنامه شما برای یافتن شغل در ایالات متحده آمریکا شامل کار به عنوان یک مهاجر خویش فرما است، ممکن است خوش شانس نباشید. به دلیل نداشتن گزینه های راحت ویزا، مهاجرت به آمریکا به عنوان کارگر خویش فرما می تواند دشوار باشد. با این وجود، حتی با در نظر گرفتن همه اینها، ایالات متحده هنوز مقصد بسیار جذابی برای بسیاری از مهاجران شاغل است. دلیل عمده این امر پول است، زیرا متوسط ​​حقوق در ایالات متحده آمریکا نسبتاً زیاد بوده و همچنین بسیاری از شرکت های نوآورانه در ایالات متحده فعالیت دارند و فرصت های زیادی برای رشد و یادگیری وجود دارد. نرخ بیکاری در حال حاضر حدود 3.7% می باشد و فرصت های شغلی در زمینه های متفاوت بسیار زیاد هستند.فرهنگ کار در آمریکاکار در ایالات متحده آمریکا می تواند منجر به یک تجربه خواستنی و در عین حال با ارزش باشد. شغل برای بسیاری از آمریکایی ها اولویت شماره اول بوده و افرادی که کارشان را در اولویت قرار می دهد باید بتوانند به راحتی با فرهنگ کار در آمریکا سازگار شوند. در آمریکا، محیط کاری نیز حرفه ای و فرهنگ کار و فرم لباس در ایالات متحده آمریکا متفاوت است. افراد ترجیح می دهند که به طور دلخواه لباس بپوشند (مگر اینکه برخلاف خط مشی شرکت باشد)، برنامه های کاری انعطاف پذیر هستند و در کل فضای کار غیر رسمی می باشد. محیط اداری غیررسمی است و هیچ سلسله مراتب تهیین شده ایی بین مدیران و زیردستان آنها وجود ندارد. با کارمندان به عنوان برابر رفتار می شود و از دیدگاه های آنها استقبال می شود و ایده های آنان شنیده می شود.مهاجرت و ساعات کاری در آمریکادر آمریکا، ساعات کاری تا آنجا که به شرکتهای فناوری اطلاعات مربوط می شود قابل انعطاف هستند. ساعات کاری اکثر مشاغل در آمریکا معمولا از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. اگر کارمند هستید، باید حداقل 8 ساعت در روز یا 40 ساعت کار در هفته را داشته باشید؛ اما نتایج کار بیش از هر چیز اهمیت دارند. تعداد کمی از شرکتهای IT امکان ارتباط از راه دور را فراهم می کنند که یک کارمند بتواند از راه دور یا در خانه کار کند. آمریکایی ها به اصول مدیریت زمان اعتقاد دارند، آنها سر وقت به محل کار می روند و بسیار قانونمند هستند؛ به ندرت آنها را در ساعات دیرهنگام یا آخر هفته در حال کار خواهید دید. آنها آخر هفته های خود را پیش از موعد برنامه ریزی می کنند و برای حفظ حریم خصوصی خود ارزش زیادی قائل هستند.مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای استخدام EB4مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای استخدام EB4 به صورت کلی به افراد و مهاجرین خاصی تعلق می گیرد که در لیست زیر نام این گروه ها آورده شده است. در صورتی که افراد متقاضی جزو این گروه مانند (گویندگان رسانه یا وزیران) در زمینه مربوط به کار خود باشند به آنها اقامت دائم و ویزای کاری تعلق می گیرد. این افراد با رعایت قوانین ایالات متحده می توانند به کار و زندگی در آمریکا مشغول شوند و پس از مدت زمان مشخص قادر به تغییر شغل و مهاجرت به دیگر ایالات متحده آمریکا خواهند بود. همانطور که گفته شد این نوع ویزا هر سال به تعداد خاصی از مهاجرین ویژه تعلق می گیرد که حدود 7% از مقدار 150,000 در سال یعنی 9,940 نفر در سال می توانند از طریق ویزای EB4 به آمریکا مهاجرت کنند. در صورت تکمیل این ظرفیت، تقاضا ها به سال بعد موکول می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نوجوانان خاص (که سختی بسیاری را پشت سر گذاشته اند و خواستار کسب اقامت دائم آمریکا هستند.)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان مذهبی یا وزرای دینی (از 8 دسامبر 2017، تقاضاهای کارمندان مذهبی به جز وزرا پذیرفته نمی شوند)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان سازمان بین المللی G-4 و کارمندان سازمان NATO-6&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان بین المللی دولت ایالات متحده که در خارج از کشور مستقر هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اعضای نیروهای مسلح&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارکنان منطقه کانال پاناما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مترجمان افغان و عراقی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اتباع افغان و عراقی که خدماتی را برای پشتیبانی از ایالات متحده ارائه داده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارکنان و گویندگان رسانه رادیو و تلویزیونشرایط مهاجرت به آمریکا از طریق EB4برای دریافت ویزای EB4، شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را داشته باشند تا بتوانند شامل اخذ اقامت دائم توسط این ویزا شوند به طوری که متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی معتبر و دائم از یک کارفرمای ایالات متحده آمریکا دریافت کرده باشند. توجه داشته باشید که پیشنهاد دریافت شده نباید فصلی یا پاره وقت بوده و باید تمام وقت باشد. همچنین متقاضیان باید در حرفه خود جایگاه شغلی داشته باشند و اگر پیشنهادات شغلی دریافت شده از سوی از کارفرمایان خارج از حوزه تخصصی آنها باشد، واجد شرایط ویزای EB4 نخواهند بود. علاوه بر شرایط متقاضیان، شرایطی هم برای کارفرمایان ایالات متحده نیز وجود دارد که باید رعایت شود به طوری که آنها باید ثابت کنند که از نظر مالی تامین هستند و می توانند یک کارگر خارجی را استخدام کنند. کسانی که این معیارها را برآورده نمی کنند، واجد شرایط درخواست ویزای EB4 نیستند یا اجازه استخدام متقاضیان ویزای EB4 را ندارند.روند دریافت ویزای استخدام آمریکا EB4اگر شما جزو گروه های نام برده شده هستید کافیست پس از اقدام کارفرما و دریافت پیشنهاد شغل به سفارت آمریکا رفته و مدارک خود را ارسال کنید. بصورت کلی دریافت ویزای EB4 روندی ساده دارد و در دو مرحله صورت می گیرد.1nbspnbspnbsp; در ابتدا کارفرمای آمریکایی می بایست درخواست استخدام کارمند خارجی را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) ارائه دهد.2nbspnbspnbsp; در این مرحله پس از تأیید درخواست کارفرما توسط سازمان های مربوط، کارمند خارجی باید برای اخذ ویزای EB4 در سفارت ایالات متحده آمریکا خود اقدام کند و مدارک مورد نیاز را ارسال کند.مدارک لازم برای اخذ ویزای EB4&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه ای که بیش از 6 ماه اعتبار دارد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه فرم DS-261&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه پیشنهاد کاری کارفرما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه داداخواست پذیرفته شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه شغلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارکی مانند عدم سوء پیشینه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی پزشکیمراحل اخذ ویزای استخدام آمریکا EB4پس از بررسی وضعیت خود و قرار گیری در یکی از گروه های اعلام شده در ویزای EB4، متقاضی با دریافت پیشنهاد از سوی کارفرما بایستی مراحل اخذ ویزای استخدام EB4 را در یکی از سفارات آمریکا پیگیری کند. این مراحل به صورتی که در جدول زیر نشان داده شده طی می گردد.مرحله 1 کارفرمای ایالات متحده آمریکا باید تشکیل پرونده داده و دادخواست خود را با تکمیل فرم I-360 به اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا ارائه دهد. مرحله 2 متقاضی کار باید فرم DS-260 را که بصورت آنلاین است را تکمیل نماید و بخش های مربوط را پر کند. مرحله 3 متقاضی باید معاینات و تست های پزشکی را پشت سر گذاشته و تاییدیه آن را ضمیمه اسناد و مدارک ارسالی کند. مرحله 4 متقاضی تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای EB4 را به سفارت آمریکا در محل اقامت خود ارسال کند. با توجه به نبود سفارت آمریکا در ایران متقاضی می بایست به کشورهای همسایه مراجعه کند. مرحله 5 شرکت در مصاحبه حضوری و پاسخگویی به سوالات افسران سفارت مرحله 6 دریافت بسته NVC و سفر به کشور آمریکا استخدام کارکنان رسانه رادیو و تلویزیون در آمریکا طبق بندی در قانون مهاجرت و ملیت، آژانس ایالات متحده برای رسانه های جهانی (USAGM) یا شرکت صاحب امتیاز USAGM، می تواند برای استخدام یک نیروی خارجی (همسر و فرزند به عنوان همراه) در قسمت رادیو و تلویزیون درخواست ارائه کند تا فرد برای این آژانس در ایالات متحده مشغول به کار شود. در حالت کلی منظور از کارکنان رسانه: گزارشگر، نویسنده، مترجم، ویراستار، تهیه کننده یا گوینده پخش اخبار می باشد؛ همچنین میزبان پخش و تحلیل اخبار، متخصص تحلیل خبر و سایر شغل های مربوط به رسانه جزو این دسته می شوند. توجه داشته باشید افرادی که در قسمت پشتیبانی و فنی این حوزه فعالیت می کنند شامل این گروه نمی شوند، همچنین منظور از رسانه های صاحب امتیاز، رادیو آزاد آسیا (RFA) و رادیو آزادی اروپا (RFE/RL)می باشد.در نظر داشته باشید که مدت زمان صدور این ویزا به دلیل تعداد محدود و کم این نوع ویزا و با توجه به تاریخ درخواست شما حدود چند ماه تا چند سال به طول می انجامد. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به دیگر ویزاهای آمریکا از جمله ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا می توانید به مقاله های منتشر شده توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه یا با کارشناسان این موسسه تماس حاصل کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB1

مهاجرت به آمریکا EB1
بزرگترین اقتصاد جهان، ایالات متحده آمریکا امروزه به دلیل داشتن فرصت های شغلی در بخش های متفاوت و آزادی اقتصاد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد. این کشور هم اکنون از نظر آزادی اقتصاد در رده 12 جهان قرار دارد و مکان مناسبی برای سرمایه گذارن و کارفرمایان بین المللی است. از این رو فرصت های مناسب شغلی در بخش بین المللی و دیگر بخش ها برای کارگران خارجی وجود دارد. دولت آمریکا در غالب 5 مسیر به افرادی که واجد شرایط هستند ویزای کاری دائمی صادر میکند و این افراد با استفاده از این ویزاها می توانند به آمریکا مهاجرت کنند و به کار مشغول شوند. یکی از این مسیرها EB1 است که به افراد متخصص این اجازه را می دهد تا به اقامت دائم این کشور دست یابند. در این نگارش که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 شرح داده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چه افرادی واجد شرایط ویزای EB1 هستند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB1 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مزایای استفاده از ویزای EB1 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط استفاده از ویزای EB1 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای تخصص EB1 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک لازم برای اخذ این ویزا چیست؟مهاجرت و فرهنگ کار در آمریکامردم به دلایل مختلفی کار در ایالات متحده را انتخاب می کنند؛ طیف گسترده ای از فرصت های شغلی، پتانسیل پیشرفت کاری رو به جلو و چشم انداز مناسب همراه با حقوق و درامد بالا فقط برخی از مزایای کار در این کشور است. با این حال، این مزایا بهایی دارد و بسیاری از آنها تعجب می کنند که فرهنگ کار آمریکا چقدر سخت و رقابتی است. به طور متوسط​​، آمریکایی ها بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند، که در ابتدا برای مهاجرین کمی دشوار می باشد. معمولاً هر سال دو هفته مرخصی به کارمندان داده می شود؛ قوانین حمایتی از شغل نیز در آمریكا كمتر بوده، به این معنی كه شركت ها انعطاف پذیری بیشتری در استخدام و اخراج كارمندان به دلخواه خود دارند. گرچه شرایط سخت کاری برای تازه واردان سخت به نظر می رسد اما کار در ایالات متحده می تواند منجر به یک تجربه فوق العاده و با ارزش شود.ویزای کاری تخصص EB1ویزای EB1 دسته اول یا اولویت اول در ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است. مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 این فرصت را به افرادی که دستاوردهای تحصیلی یا شغلی خوبی دارند و دارای مدارک علمی بالا و مهارت هستند می دهد تا بطور دائم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنند. افرادی که بتوانند ثابت کنند که این شرایط را دارند می توانند به کار و زندگی در ایالات متحده آمریکا بپردازند؛ آنها همچنین قادر به دریافت اسناد ایالات متحده مانند گواهینامه رانندگی، املاک شخصی خود در آمریکا هستند و می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند، ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند. توجه داشته باشید این افراد پس از دریافت ویزای EB1 قادر به اخذ اقامت دائم در ایالات متحده خواهند شد.افراد واجد شرایط دریافت ویزای EB1به صورت کلی افرادی که دارای مهارت خاص و تخصص ویژه هستند برای دریافت ویزای تخصص EB1 باید جزو یکی از 3 گروه زیر باشند.1nbspnbspnbsp; افرادی که توانایی های خارق العاده ای در زمینه های هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت دارند. دستاوردهای این افراد باید گسترده و یا شناخته شده بین المللی باشد؛ همچنین این افراد برای دریافت ویزای EB1 نیازی به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی ندارند.2nbspnbspnbsp; اساتید و محققان برجسته ای که به دلیل کار و مشارکت در زمینه های مربوط به خود در سطح بین المللی شناخته شده اند و به رسمیت شناخته می شوند. اساتید و محققان باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند و آنها باید ثابت کنند که برای پیشبرد رشته خود جهت تحقیق یا تدریس در دانشگاه به ایالات متحده آمریکا می آیند.3nbspnbspnbsp; مدیران چند ملیتی یا مدیرانی که حداقل 1 سال در مدت 3 سال گذشته را در یک شعبه بین المللی یا یک شرکت آمریکایی کار کرده اند. آنها برای ادامه کار برای آن شرکت در ایالات متحده آمریکا باید از ویزای EB1 استفاده کنند و پست آنها باید مطابق با پستی که در کشور خارجی کار می کرده اند باشد و یا این پست بالاتر باشد.شرایط دریافت ویزای EB1 برای افراد متخصصافرادی که جز گروه اول گفته شده یعنی افراد متخصص که دارای دستاوردهای بین المللی هستند برای دریافت ویزای EB1 و اخذ گرین کارت باید حداقل سه شرط از موارد زیر را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به خاطر دستاوردها و عملکردشان، یک جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از آنها خواسته شده باشد تا کار دیگران را به عنوان یک فرد و یا در یک گروه ارزیابی کرده باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آنها مقالات یا تحقیقاتی را در مجلات و رسانه های معتبر منتشر کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آنها در حوزه های مربوط به خود به صورت علمی، هنری، ورزشی یا مرتبط با کار خود شرکت کرده باشند و همکاری کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مقالاتی را نوشته باشند که در نشریات معتبر یا رسانه های اصلی منتشر شده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارهای خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های بین المللی به نمایش گذاشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شواهدی مبنی بر اینکه آنها در سازمانی برجسته نقش تعیین کننده ای داشته اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حقوق بالایی دریافت کنند و انتظار رود که در مقایسه با سایر افراد در رشته خود میزان قابل توجهی درامد دریافت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی دریافت کرده باشد.شرایط دریافت ویزای EB1 برای اساتید و مدیرانمدیران چند ملیتی برای اخذ ویزای EB1، باید از شرکتی یا شعبه ای از شرکت چند تبعه ای در کشور خارجی، یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده و یا آنجا شاغل بوده و یا کار کرده باشند. اساتید و محققان برای اخذ ویزای EB1 باید حداقل دو شرط از موارد زیر را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به خاطر دستاوردها و عملکردشان، یک جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; باید اثبات کنند که دیگران مطالبی را در مورد كار و دستاوردهای خود در زمینه مربوط به خود نوشته باشند و منتشر كرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از آنها خواسته شده باشد تا کار دیگران را به عنوان یک فرد و یا در یک گروه ارزیابی کرده باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نویسنده یک پژوهش علمی باشد و در زمینه مربوط به خود مشارکت داشته باشد. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مقاله یا کتاب در ژورنال های معتبر منتشر کرده باشد.مراحل درخواست ویزای EB1برنامه های ویزای EB1 مراحل مختلفی دارند که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را درگیر می کند. مراحل درخواست این ویزا دو بخش دارد؛ کارفرمای ایالات متحده مجوز کار دریافت می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد. در صورت تأیید، کارمند خارجی درخواست ویزای EB1 را در سفارت ایالات متحده آمریکا در کشور خود می کند. اگر بر اساس توانایی های فوق العاده خود متقاضی دریافت این ویزا هستید، دیگر نیازی نیست که کارفرما درخواست برای شما ارسال کند، بلکه می توانید یک درخواست برای خود تهیه کنید. برای متقاضیان استاد یا محقق و مدیر چند ملیتی، نیاز است که کارفرما درخواست ویزا را برای آنها ارسال کند. همچنین هزینه های مربوط به این نوع ویزا، هزینه فرم I-140، فرم DS-260، گواهی پزشکی و هزینه های مربوط به ترجمه مدارک می باشد.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB1همانطور که گفته شد در صورتی که فرد متقاضی متخصص دارای مهارت خاص بوده نیازی به کارفرما و مراحل اداری مربوط به کارفرما ندارد و بدون نیاز به کارفرما مراحل اخذ ویزای EB1 را در یکی از سفارات آمریکا پیگیری می کند. اما اگر فرد محقق، استاد یا مدیر باشد، می بایست ابتدا مراحل توسط کارفرما پیگیری شود و پس از دریافت مجوز اقدام به ارسال مدارک و فرم ها به سفارت کند. مراحل اخذ ویزای EB1 به اختصار توضیح داده شده است:مرحله اول دریافت و ارسال فرم DS-260 که متقاضی خارجی باید قسمت های آن را پر کند و آن را ارائه نماید. این فرم که عنوان درخواست ویزای EB1 برای متقاضی می باشد به کنسولگری آمریکا در کشور محل اقامت آنها ارائه می شود. مرحله دوم در بسته مرکز ملی ویزا ، در مورد معاینات پزشکی و واکسیناسیون که متقاضی باید انجام دهد نیز الزاماتی وجود دارد. متقاضی باید برای تکمیل مدارک به پزشک مجاز مراجعه کند و تاییدیه پزشکی بگیرد. مرحله سوم پس از تایید فرم DS-260 توسط مرکز ملی ویزا مدارک و اسناد لازم برای ویزای EB1 باید به سفارت ارسال شود. مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB1پس از انجام دو مرحله اول فرد متقاضی می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکnbsp;EB1 را به کنسولگری ارائه کند که شامل موارد زیر می باشد:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبارnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پیشنهاد کارفرماnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تایید شده DS-260nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس پرسنلیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی امضا شده پزشکیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مجوز کار تایید شدهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه کارفرمای پیشینnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک اثبات کننده واجد شرایط بودن ویزای EB1nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک ترجمه شدهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء سابقه در نظر داشته باشید که ممکن است زمان صدور ویزای EB1، چندین ماه تا چندین سال طول بکشد. همچنین با داشتن ویزایEB1nbsp;می توانید به بیمه پزشکی آمریکا دست یابید هرچند هزینه مراقبت های پزشکی در آمریکا بسیار بالا می باشد. در نظر داشته باشید با دریافت این نوع ویزا می توانید همسر و فرزند زیر21 سال خود را به این کشور بیاورید.کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره امور مهاجرت به آمریکا می باشند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB2

مهاجرت به آمریکا EB2
کشور مهاجر پذیر ایالات متحده همواره با پذیرایی از افراد متخصص و با مهارت هم به پیشرفت اقتصاد خود کمک کرده و هم شرایط مناسب برای زندگی فرد مهاجر برقرار کرده است. کیفیت مطلوب زندگی در آمریکا و بازار فعال این کشور باعث شده افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور برای اشتغال و زندگی باشند. در این راستا دولت آمریکا زمینه های مناسبی را برای پذیرش نیروی کار خارجی از جمله نیروی کار حرفه ای فراهم کرده است. به همین منوال تعداد خاصی از ویزاهای متفاوتی را هر سال برای ورود نیروهای کار خارجی کنار گذاشته است؛ یکی از این ویزاها ویزای کاری EB2 می باشد که با این نوع ویزا فرد مهاجر امکان اخذ اقامت دائم در آمریکا و امکان کار در این کشور را خواهد داشت. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را با موضوعnbsp;مهاجرت به آمریکا از طریق EB2 برای افراد متقاضی کار در آمریکا تدارک دیده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 به چه افرادی تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 چه مدارکی لازم دارد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط اخذ ویزای EB2 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای مهارت EB2 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک لازم برای اخذ ویزای EB2 چیست؟امنیت شغلی و محیط اداری در آمریکاقوانین حمایت از شغل در ایالات متحده به اندازه سایر اقتصادهای پیشرفته قوی نیست؛ این بدان معنی است که شرکت ها می توانند با محدودیت های کمتری کارمندان را استخدام و اخراج کنند و این امر باعث ایجاد بازار کار منعطف اما امنیت شغلی کمتر برای کارگران می شود. با این حال، این موضوع نیز بسته به شغل شما متفاوت خواهد بود، برخی از حرفه ها، مانند دندانپزشکی، وکالت، روانشناسی و آماریابی از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند، در حالی که حرفه هایی که کمتر تخصصی هستند چندان مطمئن نیستند. در حالی که این می تواند یک جنبه ارعاب آور در بازار کار باشد، بیشتر آمریکایی ها نگران از دست دادن شغل خود نیستند. به طور سنتی، ساحل شرقی از نظر پوشش و رفتار نسبت به ساحل غربی محافظه کارانه تر و رسمی تر است؛ اگرچه، به طور کلی، محیط های اداری در آمریکا غیر رسمی هستند و نظرات شخصی همیشه در جلسات مورد استقبال قرار می گیرد.ویزای کاری حرفه ای EB2ویزای کاری EB2 دسته دوم یا اولویت دوم در ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال در آمریکا می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق حرفه EB2 این امکان را به افرادی که دارای مدارج علمی بالا می باشند می دهد تا بصورت دائم به ایالات متحده آمریکا عازم شوند و به کار مشغول شوند. دریافت ویزای EB2 بدین معنی است که به طور دائم به ایالات متحده منتقل خواهید شد و در آنجا در زمینه تخصص خود فعالیت خواهید کرد و از حقوق دارندگان دائمی گرین کارت بهره مند خواهید شد. در این حالت شما ملزم به پرداخت کلیه مالیات های قابل اجرا و پیروی از قوانین ایالات متحده هستید. همچنین شما مجاز به مسافرت در داخل و خارج از ایالات متحده خواهید بود و پس از چند سال می توانید شغل خود را تغییر دهید و از یک ایالت به ایالتی دیگر مهاجرت کنید. علاوه بر این، در صورت واجد شرایط بودن، می توانید تابعیت ایالات متحده را نیز درخواست کنید و به یک شهروند آمریکایی تبدیل شوید. از آنجا که دولت آمریکا برای صدور این نوع ویزاها سقفی در نظر گرفته است و ویزاهای مبتنی بر اشتغال محدودیتی در تعداد ویزاهای سالانه صادر شده دارد، از بین 140،000 ویزای کاری مهاجرتی، تقریبا 29% این ویزاها برای EB2 آن هم در حالتی که از تعداد ویزاهای EB1 باقی مانده باشد اختصاص می یابد؛ این بدان معناست که 40,040 ویزا به علاوه ویزای EB1 برای گروه ویزای EB2 صادر می شود. توجه داشته باشید به دلیل تعداد کم ویزاهای صادر شده در سال، زمان انتظار برای دریافت این نوع ویزا بسیار طولانی می باشد و ممکن است چندین سال به طول بی انجامد.افراد واجد شرایط دریافت ویزای EB2به صورت کلی افرادی که برای دریافت ویزای کار EB2 متقاضی هستند باید جزو یکی از دسته های زیر باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که دارای مدرک پیشرفته هستند: کسانی که دارای مدرک تحصیلی پیشرفته مانند مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد و 5 سال سابقه در زمینه خود هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که توانایی های استثنایی دارند: افرادی هستند که توانایی ها و دستاوردهای استثنایی را در حوزه های تجاری، هنری و علمی بدست آورده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسانی که می توانند برای منافع ملی بهره مند باشند: افرادی هستند که می توانند ثابت کنند که کار در ایالات متحده آمریکا برای کشور منافع دارد و به نفع ملی ایالات متحده است.شرایط دریافت ویزای EB2 برای افراد تحصیلکردهافرادی که دارای مدارج علمی معتبر یعنی لیسانس به بالا هستند و دارای تجربه کافی در رشته خود هستند با داشتن همه شرایط زیر می توانند ویزای EB2 را اخذ کنند و به صورت دائمی به آمریکا مهاجرت کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; با سوابق آکادمیک ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی پیشرفته مانند مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد یا معادل آن در ایالات متحده آمریکا هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; با استفاده از نامه های کارفرمایان قبلی، ثابت کنند که آنها 5 سال تجربه در زمینه تخصص خود پس از اتمام دوره لیسانس را دارند.شرایط دریافت ویزای EB2 برای افراد ویژهمنظور از افراد ویژه افراد دسته دوم و سوم هستند یعنی افرادی که دارای توانایی های خاص هستند و همچنین افرادی که اذعان دارند برای منافع ملی ایالات متحده آمریکا مفید واقع می شوند. این افراد برای دریافت ویزای EB2 باید حداقل سه شرط از شروط زیر را رعایت کنند.1nbspnbspnbsp; ارائه مدارک، گواهینامه ها یا جوایزی که نشان می دهد که فرد در زمینه های هنری، علمی و تجاری و یا سایر زمینه های تخصصی به برتری دست پیدا کرده است.2nbspnbspnbsp; نامه هایی از کارفرمایان پیشین داشته باشند که ثابت کند حداقل 10 سال تجربه کار تمام وقت در رشته تحصیلی خود را دارند.3nbspnbspnbsp; مجوز یا گواهی نامه ای داشته باشد که نشان می دهد فرد قادر به ارائه حرفه خود است.4nbspnbspnbsp; ثابت کند که در مشاغل قبلی خود حقوق بالایی داشته است که نشان می دهد فرد توانایی های استثنایی و ویژه ای دارد.5nbspnbspnbsp; نشان دهد که در یک یا چند انجمن حرفه ای مربوط به رشته خود عضویت دارد.6nbspnbspnbsp; برای افرادی که ادعای منفعت دارند باید اثبات کنند که کار آنها به نفع دولت ایالات متحده است.7nbspnbspnbsp; فرد ثابت کند که دستاوردهایش مورد تایید دولت ها و سازمان های معتبر می باشد.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB1توجه داشته باشید که کارفرما برای استخدام فرد خارجی غیر شهروند نیاز به اخذ مجوز اشتغال (EAD) دارد؛ این مجوز طبق نظر وزارت کار آمریکا با تشکیل فرم ETA 750 صادر می شود. همچنین مراحل بعدی توسط اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا و مرکز ملی صدور ویزای آمریکا پیگیری می شود و در صورت موافق آنها ویزای EB2 صادر می گردد. مراحل اخذ ویزا پس از موافقت ارگان های گفته شده به شکل زیر است.مرحله اول: متقاضی فرم DS-260 را باید دریافت کند و آن را پر کند سپس این فرم را تحویل سفارت دهد؛ این فرم به عنوان درخواست متقاضی برای ویزای EB2 تلقی می گردد.مرحله دوم: پس از تایید فرم ارسال شده، مرکز ملی ویزا (NVC) بسته ای درخواستی را ارسال می کند که نیازهای آن از جمله آزمون های پزشکی در آن مطرح شده؛ متقاضی تست های پزشکی را پشت سر گذاشته و آنها را ارائه می کند.مرحله سوم: در این مرحله متقاضی مدارک خواسته شده را که با توجه به شرایط متقاضی اعلام می گردد به سفارت ارائه می کند.مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB2همانطور که اشاره شد مدارک لازم در مرحله سوم بایستی تحویل کنسولگری آمریکا گردد. با توجه به اینکه سفارت ایالات متحده در ایران وجود ندارد، فرد متقاضی مدارک را به یکی از سفارات آمریکا در کشورهای همسایه تحویل دهد. این مدارک عبارتند از :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری EB2&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; برگه تایید فرم DS-261&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; پیشنهاد شغلی ارسالی از طرف کارفرما در آمریکا&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک هویتی مانند گذرنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس 51x51mm&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; گواهی دستاوردهای آکادمیک&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک دال بر تاثیر کار شما بر منافع ملی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه CV و مدارک تحصیلی&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; سوابق کیفری و گواهی پزشکی&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک اثباتی برای درخواست ویزا مانند نامه کارفرمای پیشینمصاحبه حضوری در سفارت برای اخذ ویزای EB2مرکز ملی ویزا درخواست شما و اسناد ضمیمه شده شما را بررسی خواهد کرد و در صورت کافی بودن مدارک، مصاحبه ای را برای شما در سفارت ایالات متحده از شما درخواست می کند. در مصاحبه شرکت کنید و تا حد امکان به سؤالاتی که معمولا مربوط به سوابق و سایر جزئیات می شود با صراحت و صداقتnbsp;پاسخ دهید. مصاحبه کننده تصمیم نهایی راجع به اینکه به شما ویزای EB2 داده می شود یا خیر، تصمیم گیری می کند. اگر ویزای EB2 شما تأیید شود، یک بسته دریافت خواهید کرد؛ شما نباید تحت هیچ شرایطی این بسته را باز کنید. هنگام سفر به ایالات متحده، آن را با خود ببرید و آن را به یک افسر مهاجرت در گیت ورودی ایالات متحده تحویل دهید. فقط آنها مجاز به باز کردن آن هستند و تصمیم می گیرند که آیا شما اجازه ورود به کشور را دارید یا خیر.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آمریکا و قوانین مهاجرت به صورت تلفنی یا حضوری می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید و از تجارب وکیلان و مشاورین این موسسه بهره ببرید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB3

مهاجرت به آمریکا EB3
ایالات متحده آمریکا به دلیل نرخ بیکاری پایین، فرصت های شغلی خوب همراه با درآمد مناسب یکی از بهترین مکان ها برای کار و زندگی در جهان می باشد؛ همواره متقاضیان زیادی از طریق کار خواستار مهاجرت به این کشور هستند. در حال حاضر کشور آمریکا هفتمین کشور ثروتمند جهان است و در بازار جهانی از نظر اقتصادی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و ارز این کشور از ارزش بالایی برخوردار است. در حال حاضر دولت آمریکا برنامه های متفاوت مهاجرت کاری را برای متقاضیان کار ارائه کرده تا افراد واجد شرایط بتوانند مهاجرت کاری به آمریکا داشته باشند. یکی از این برنامه ها ویزای EB3 می باشد که برای افراد ماهر و غیرماهر که به دنبال کار در آمریکا هستند تدارک دیده شده است. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله شما را با نحوه مهاجرت به آمریکا EB3 آشنا می کند و شرایط لازم را توصیف کرده است.کلیه کارفرمایان ایالات متحده آمریکا موظف هستند تأیید کنند که کارمندان به طور قانونی قادر به کار در ایالات متحده هستند. اگر فردی شهروند آمریکا یا مقیم دائم ایالات متحده نباشد، برای کار نیاز به اخذ مجوز کاری و همچنین ویزای کاری خواهد داشت. این مجوز به طور رسمی به عنوان یک مجوز اجازه اشتغال (EAD) شناخته می شود، که یک غیر شهروند را قادر به کار در ایالات متحده آمریکا می کند. توجه داشته باشید که هم وظیفه کارفرمایان و هم کارکنان است که وضعیت اشتغال قانونی خود را اثبات کنند. به طوری که کارمندان باید ثابت کنند که مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا هستند و کارفرمایان موظفند هویت و صلاحیت همه کارمندان جدید را تأیید کنند.محیط کاری در آمریکاکار در ایالات متحده بر این اصول است که کار خوب، صادقانه و سخت پاداش می گیرد؛ به همین دلیل اخلاق کاری، کارآیی و نظnbsp; در بین مشاغل بسیار ارزشمند است. با این وجود، محیط کاری می تواند بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید و در بخشی که کار می کنید، متفاوت باشد. ساعت کار سنتی در ایالات متحده دوشنبه تا جمعه از 9:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر به همراه نیم ساعت زمان بای ناهار می باشد. با این وجود، زمان کار انعطاف پذیر نیز است و بسیاری از شرکت ها به کارکنان خود اجازه می دهند که برنامه های کاری خود را تنظیم کنند. در حالی که هفته کاری استاندارد در آمریکا 40 ساعت طول می کشد، بسیاری از آمریکایی ها در نهایت ساعات بسیار طولانی تری کار می کنند و از ددلاین ها و اضافه کاری ها برای پیشرفت موقعیت خود استفاده می کنند.مهاجرت کاری به آمریکابه صورت کلی چندین دسته از کارگران خارجی مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا هستند، مانند کارگران مهاجر دائم، کارگران موقت (غیر مهاجر) و کارگران دانشجویی یا مبادله ای که مشغول کار در این کشور می شوند. افراد مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا به طور کلی به 4 دسته شهروندان آمریکایی، اتباع غیر شهروند آمریکا، مقیمان دائم قانونی، افراد غیر شهروند و غیر مقیم تقسیم می شوند. کارگران غیر شهروند و غیر مقیم که ممکن است مجاز به کار در ایالات متحده باشند، شامل گروه های زیر می شوند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران موقت (غیر مهاجر): یک کارگر موقت فردیست که به دنبال ورود موقت به طور خاص برای یک هدف خاص است. غیر مهاجران برای مدت زمان مشخصی وارد ایالات متحده می شوند و برای یک بار در ایالات متحده آمریکا، به فعالیت یا کار موقت با در اختیار داشتنن ویزای غیر مهاجرتی می پردازند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران دائم (مهاجر): کارگر دائمی فردی است که مجاز به زندگی دائم و کار در ایالات متحده آمریکا می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشجویان : دانشجویان، تحت شرایط خاص، مجاز به کار در ایالات متحده هستند؛ با این حال، آنها باید از یک مقام مجاز از دانشگاه خود مجوز بگیرند.مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB3در هر سال مالی (اول اکتبر تا 30 سپتامبر)، تقریباً 140,000 ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال طبق مقررات قانون مهاجرت ایالات متحده آمریکا در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد. ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال به پنج بخش و اولویت تقسیم می شوند که یکی از این ویزاها، ویزای EB3 می باشد. تعداد ویزاهای EB3 که در سال صادر می شود محدود است؛ از کل 140,000 ویزای مهاجرتی صادر شده برای دسته های اشتغال، 28.6% یا حدود 40,040 ویزا برای EB3 اختصاص داده شده است. پس از رسیدن این سهمیه سقف سالی ، بقیه برنامه ها و پرونده ها برای سال بعد پیکیری می شوند. ویزای EB3 ویزای کاری اولویت سوم است که به سه نوع کارگر امکان می دهد به صورت دائم به ایالات متحده بروند و در آنجا کار کنند. این گروه از کارگران عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران ماهر: کسانی که حداقل 2 سال سابقه کار یا آموزش را گذرانده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نیروی کار متخصص: کسانی که می توانند ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی بالاتری یا معادل آن مانند مدرک لیسانس هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران غیر ماهر: کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کار یا آموزش دارند. کارگران غیر ماهر ویزای EW-3 را که زیر مجموعه ای از این نوع ویزاست را دریافت می کنند.مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق EB3با ویزای EB3، کارگران خارجی می توانند به ایالات متحده آمریکا بروند و به طور دائم در آنجا زندگی کنند و اقامت دائم آمریکا را بگیرند؛ همچنین این کارگران می توانند بدون نیاز به اخذ سند مجوز اشتغال (EAD) کار کنند. بعد از گذشت چند سال در همان شغل، آنها همچنین می توانند کارفرمایان و پست های شغلی خود را تغییر دهند. افراد دارندگان ویزای کاری EB3 گرین کارت دریافت می کنند و ملزم به پرداخت کلیه مالیات های مربوط به آنها هستند. آنها همچنین مجاز به سفر در داخل و خارج از ایالات متحده خواهند بود، و همچنین می توانند به ایالت دیگر نقل مکان کنند و مشفول به کار و زندگی در آمریکا شوند. همه این موارد از مزایای استفاده از این نوع ویزا می باشد.مهاجرت نیروی کار به آمریکا از طریق EW3از آنجا که ایالات متحده به دلیل داشتن نیروی کار ماهر شناخته شده است، بسیاری از کارفرمایان به دنبال کارگران غیر ماهر هستند. کارگران غیر ماهر کسانی هستند که کمتر از دو سال تجربه یا آموزش در موقعیت شغلی خاص دارند. ایالات متحده آمریکا ویزای EW3 را به عنوان بخشی از ویزای EB3 ایجاد کرده است. کارفرمایان ایالات متحده که نمی توانند فرد مناسبی را در ایالات متحده برای یک موقعیت شغلی متناسب با یک کارگر ماهر پیدا کنند می توانند از یک کارگر غیر متخصص خارجی درخواست کنند تا با ویزای EW3 آنها را به آمریکا بیاورد. موقعیت کاری غیر ماهر نمی تواند موقت یا فصلی باشد و باید دائمی باشد.از آنجا که ویزاهای مبتنی بر اشتغال محدودیت سالانه دارند، فقط سالانه 10,000 ویزای EW3 داده می شود که باعث می شود این نوع ویزا بسیار رقابتی باشد و افراد ممکن است سالها برای دریافت این نوع ویزا منتظر بمانند.روند استخدام نیروی کار خارجی توسط کارفرما EB3روند ویزای EB3 مراحل مختلفی دارند که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را درگیر می کند. مراحل درخواست ویزای EB3 شامل دو بخش است که کارفرمای ایالات متحده مجوز کار دریافت می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد که در صورت تأیید، فرد متقاضی به سفارت آمریکا رفته و مراحل اداری را طی می کند. یکی از الزامات کارفرمای ایالات متحده برای استخدام کارگر خارجی این است که ثابت کند هیچ کارمند آمریکایی برای کار وجود ندارد. این کار با دریافت گواهینامه کار از وزارت کار ایالات متحده (DOL) قابل انجام است. علاوه بر این، کارفرمای ایالات متحده باید ثابت کند که هیچ تبعیضی نسبت به کارگر خارجی نخواهد داشت. وزارت کار درخواست را پردازش می کند و کارفرما و کارگر را از تصمیم مطلع می کند.در صورت تأیید، کارفرما گواهینامه استخدام را دریافت می کند و برای دریافت تاییدیه نهایی،کارفرما باید درخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ارائه دهد. این کار با تشکیل فرم I-140، درخواست مهاجرتی برای کارگر بیگانه به USCIS انجام می شود. USCIS از کارفرما می خواهد که اسناد مالی مانند اظهارات، اظهارنامه مالیاتی و ... را برای ارزیابی اینکه آیا قادر به پرداخت حق و حقوق کارگر خارجی هستند را ضمیمه کند. در صورت تأیید درخواست، پرونده به مرکز ملی ویزا (NVC) می رود؛ سپس بسته ای را برای کارگران خارجی در هر یک از دسته ها ارسال می کند. این بسته شامل شماره پرونده و شماره فاکتور می باشد که کارگر خارجی می تواند از آن استفاده کند.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB3به صورت کلی برای مهاجرت به آمریکا از روش مهاجرت کاری EB3 شرایط زیر باید برقرار باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی معتبر و دائم از یک کارفرمای آمریکایی در ایالات متحده دریافت کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متقاضی کار باید صلاحیت مطابقت با توضیحات شغلی را از نظر سطح تحصیلات و تجربه شغلی داشته باشد.پس از اینکه کارفرما مجوز استخدام نیروی کار خارجی را دریافت کرد. مرکز ملی ویزای آمریکا شماره پرونده و شماره فاکتوری را برای متقاضی صادر می کند. مراحل زیر برای اخذ ویزای کاری EB3 توسط فرد متقاضی در سفارت آمریکا انجام می گیرد.مرحله اول تکمیل و ارسال فرم DS-261 که کارگر خارجی باید هر بخش را پر کند و آن را ارسال کند. این فرم به عنوان درخواست ویزا برای کارگر خارجی به سفارت ایالات متحده در کشور محل اقامت آنها ارائه می شود. مرحله دوم انجام معاینات پزشکی و واکسیناسیون و دریافت تاییدیه پزشکی مرحله سوم پس از تایید فرم DS-261 توسط مرکز ملی ویزا مدارک و اسناد لازم برای ویزای EB3 به سفارت آمریکا ارائه می شود. مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB3پس از انجام مرحله اول و دوم فرد متقاضی می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکاnbsp;EB3 را به سفارت آمریکا ارائه کند این مدارک عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای بیش از اعتبار 6 ماه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تایید شده DS-261&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سابقه کیفریدر نظر داشته باشید که ممکن است زمان صدور ویزای EB3، 6 ماه تا 3 سال به طول بیانجامد حتی اگر سقف سالانه صدور ویزا پر شده باشد این مدت ممکن است به 6 سال نیز برسد. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره اخذ گرین کارت آمریکا و روشهای مهاجرت به آمریکا به مقالاتی که توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مراجعه بفرمایید.
ادامه مطلب

تابعیت آمریکا از طریق تولد

تابعیت آمریکا از طریق تولد
در حال حاضر راه های متفاوتی برای کسب شهروندی آمریکا وجود دارد. علاوه بر روند طبیعی که برای ساکنین دائم امریکا همانند دارندگان کارت سبز برای کسب شهروندی آمریکا وجود دارد، تولد در ایالات متحده آمریکا نیز یکی دیگر از راه های کسب شهروندی این کشور می باشد. همانطور که می دانید کسب شهروندی امریکا امتیازات ویژه ای از جمله استفاده از حق و حقوق یک شهروند امریکایی و استفاده از اعتبار بالای پاسپورت امریکایی را در پی دارد. با توجه به اهمیت موضوع تابعیت آمریکا از طریق تولد، تیم مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به نحوه اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد، قوانین موجود در این رابطه و موارد دیگر مانند امتیازاتی که والدین می توانند از این روش کسب کنند پرداخته اند.ایالات متحده آمریکا به همراه چندین کشور دیگر از جمله کانادا قوانینی وضع کرده اند که چنانچه فردی در خاک کشورشان متولد شود می تواند شهروند آن کشور باشد؛ لذا متقاضیان علاقه مند جهت استفاده از این قانون با مهاجرت به کشور آمریکا و تولد فرزند خود در این کشور می توانند فرزندی تبعه امریکا داشته باشند و فرزندشان حق و حقوق یک شهروند آمریکایی را کسب کند. البته توجه داشته باشید تولد فرزند در امریکا موجب نمی شود که والدین نیز بتوانند تبعه این کشور شوند اما پس از گذشت چندین سال می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. توجه داشته باشید که برخی کشورهای اروپایی نیز از این قانون استفاده می کردند اما قوانین آنها برای جلوگیری از افزایش میزان مهاجرت دچار تغییر گشت و این امکان در حال حاضر درکشورهای اروپایی وجود ندارد.تابعیت آمریکا از طریق خاک یا خونبصورت کلی دولت های همه کشورها معمولا از قوانین اصل خاک یا اصل خون برای تابعیت فرزند استفاده می کنند. بر طبق اصل خاک، صرف نظر از تابعیت والدین سرزمینی که در آن فرزند متولد می شود اهمیت دارد اما بر طبق اصل خون تابعیت والدین نقش اصلی را تعیین می کند و محل تولد در نظر گرفته نمی شود؛ بدین ترتیب که هر تابعیتی والدین داشته باشند فرزند هم همان تابعیت را خواهد داشت. امروزه بیشتر کشورهای دنیا اصل خون را ملاک قرار داده و اصل خاک را اجرا نمی کنند اما کشور امریکا کماکان این قانون را اجرا می کند و فردی که در قلمرو این کشور به دنیا بیاید تابعیت امریکا را دریافت می کند. از طرفی دیگر فردی که والدین امریکایی داشته باشد در صورت تولد در کشوری دیگر باز شهروند امریکا محسوب شده و بدین ترتیب اصل خاک و خون در کشور امریکا برای تابعیت این کشور اجرا می شود.طرق تابعیت آمریکا از طریق تولدبصورت کلی به 4 روش می توان تابعیت ایالات متحده آمریکا را کسب کرد که این روش ها عبارتند از تابعیت از طریق تولد، تابعیت از طریق ازدواج، تابعیت از طریق فرزند خواندگی و در آخر تابعیت از طریق اقامت دائم امکان پذیر است. توجه داشته باشید که اگر فردی حتی در سفارت امریکا یا کشتی متعلق به آمریکا نیز به دنیا بیاید باز جزو محدوده امریکا به شمار می آید و تابعیت این کشور را دریافت می کند. به صورت کلی یک فرد از طریق تولد به سه روش می تواند تابعیت آمریکا را دریافت کند که این روش ها به صورت زیر می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد در ایالات متحده آمریکا یا یکی از قلمروهایش به دنیا بیاید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متولد شده دارای پدر و مادری باشد که حق شهروندی آمریکا را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فردی که هر دو والدین یا یکی از والدین حق شهروندی آمریکا را گرفته باشد.تابعیت آمریکا توسط والدین همچنین در مواردی ممکن است فرد بدون آنکه بداند حق شهروندی آمریکا را بصورت اتوماتیک دریافت کند که این موارد شامل:1nbspnbspnbsp; افرادی که در کشور امریکا به دنیا آمده اند اما بیشتر زندگی خود را در کشورهای خارجی گذرانده باشند. بعضی افراد به اشتباه گمان می کنند چون مدت زیادی را به زندگی در آمریکا نپرداخته اند بنابراین حق شهروندی آنها باطل شده است.2nbspnbspnbsp; افرادی که به اشتباه گمان می کنند شهروند آمریکا نیستند در حالی که دارای اجداد یا والدین تبعه امریکایی هستند. اگر فردی خود در خارج از امریکا متولد شده باشد و پدربزرگ یا والدین تبعه امریکایی داشته باشند از حق شهروندی امریکایی برخوردار خواهند بود.3nbspnbspnbsp; کودکانی که به اشتباه گمان می کنند به علت سن کم شهروند امریکا نیستند. فرزندان کم تر از 18 سالی که والدین آنها شهروندی امریکا را می گیرند می توانند با کارت سبز شهروندی امریکا را دریافت کنند.مزایای تابعیت آمریکاتوجه داشته باشید افرادی که اقامت دائم ایالات متحده آمریکا دارند با افرادی که تابعیت این کشور را دارند یکی نیستند و این دو باهم تفاوت دارد. به طور کلی تابعیت یعنی وابستگی حقوقی، معنوی، عاطفی و سیاسی یک فرد نسبت به آن سرزمین و دولت آن سرزمین که فرد از همه جهات تابع آن کشور خواهد بود؛ اما فردی که اقامت دائم آمریکا را دارد فقط بدین معناست که اجازه ماندن در این کشور را دارد. در زیر به طور خلاصه مزایای تابعیت امریکا از طریق تولد را ذکر کرده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مزایای تابعیت آمریکا &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ ویزا دائم امریکا برای والدین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از حقوق و مزایای شهروندی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ تابعیت فرزندان از طریق تبدیل کارت سبز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مسافرت بدون وبزا به بسیاری از کشورها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن حق رای &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار و استخدام در سازمان های دولتی و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان زندگی در کشورهای دیگر بدون از دست دادن حق شهروندی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان درخواست برای مهاجرت اعضای خانوادهتابعیت از طریق اصل خاکهمانطور که گفتیم از طریق استفاده از اصل خاک و تولد در یکی از مناطق آمریکا، می توانید فرزند خود را تابع این کشور کنید. این قانون در امریکا در سال 1868 میلادی پس از اتمام نزاع داخلی بر سر آزادی بردگان مصوب شد؛ بدین ترتیب طبق بند 1 متمم 14 قانون اساس آمریکا بیان شده که " همه کسانی که در کشور ایالات متحده امریکا متولد می شوند و یا به صورت قانونی در امریکا اقامت دارند شهروند امریکا به حساب می آیند." این قانون قبل از سال 2004 نیز در کشورهای اروپایی اجرا می شد اما پس از افزایش مهاجرت و پناهندگی این قانون برداشته شد. کماکان امریکا و 29 کشور دیگر از قانون اصل خاک استفاده می کنند که اسامی آنها در جدول زیر آمده است.کانادا امریکا اروگوئه آرژانتین باربادوس برزیل چاد شیلی کوبا دومینیکا آنتیگوا باربودا اکوادور فیجی السالوادور غنا گواتمالا گرنادا جامائیکا هندوراس مکزیک پاکستان پاناما پرو سنت کیس لسوسو پاراگوئه گرنادینز ونزوئلا سنت لوسیا کشور آمریکا با توجه به شرایط فوق العاده و استثنائی خود همواره یک از بهترین کشورها برای زندگی بوده است لذا اقامت در آمریکا و راه های مهاجرت به این کشور همواره مورد درخواست متقاضیان بوده است. چنانچه خواستار مهاجرت به کانادا کشور همسایه امریکا نیز می باشید، می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید و از مشاوره کارشناسان زبده این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا
کشور آمریکا هر سال میزبان میلیونها نفر بازدید کننده و گردشگر از سراسر کشورهای خارجی می باشد. این کشور با داشتن جاذبه های فراوان طبیعی، شهری و به طور کلی توریستی مکانی محبوب برای دید و بازدید از این کشور است. همچنین این کشور به دلیل میزبانی بسیاری از کنفرانس ها و سمینارهای علمی، افراد متخصص و دانشمند را از سراسر دنیا را به کشور خود می کشاند. برای ورود به کشور آمریکا نیاز به اخذ ویزا و اجازه برای حضور در این کشور خواهید داشت. افرادی که برای گردشگری و بازدید و به طور کلی سفرهای کوتاه مدت به خاک کشور آمریکا می خواهند وارد شوند، ویزای توریستی آمریکا تعلق می گیرد. در ادامه این مقاله توجه شما را به اطلاعاتی درباره اخذ ویزای توریستی آمریکا که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است، جلب میکنیم.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای توریستی به ایرانیان تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چند نوع ویزای توریستی داریم؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدت زمان اعتبار ویزای توریستی چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراحل اخذ ویزای توریستی چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای توریستی آمریکا قابل تغییر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکا چیست؟انواع ویزای توریستی آمریکابه طور کلی، یک شهروند خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کند که شامل ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم می شود. ویزای توریستی آمریکا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که توسط دولت آمریکا برای افرادی که خواستار ورود به این کشور برای مدت کم هستند صادر می گردد. ویزاهای توریستی ویزاهای غیر مهاجرتی برای افرادیست که می خواهند برای تجارت و بازدید به طور موقت وارد ایالات متحده شوند که جزو دسته ویزا B-1، گردشگری دسته ویزا B-2 و یا ترکیبی از هر دو هدف B-1 / B-2 می باشد. توجه داشته باشید با توجه به پیچیده شدن روابط ایران و آمریکا کمی سختگیری ها در مورد ایرانیان برای صدور ویزای توریستی زیاد شده اما همچنان این امکان برای ایرانیان عزیز با توجه به شرایط وجود دارد.ویزای توریستی آمریکا B1ویزای توریستی B1 آمریکا که ویزای توریستی تجارت نیز نامیده می شود اساسا برای مسافرانیست که به قصد تجارت و مشاوره با همکاران تاجر، شرکت در کنفرانس و یا شاید تسویه حساب یک ملک یا ثبت یک قرارداد باشد. توجه داشته باشید که دریافت این نوع ویزا به منظور تضمین شما برای ورود به این کشور نیست چرا که پس از ورود به فرودگاه و خاک این کشور ویزای شما باید توسط ماموران وزارت امنیت آمریکا DHS و سازمان اداره حفاظت از مرزها CBP بررسی و تایید شود. پس از بررسی و مهرشدن پاسپورت شما ورود شما به این کشور تضمین می گردد. ویزای توریستی B1 آمریکا با اهداف زیر صادرمی شود :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در سمینارها و همایش های علمی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در جلسات کاری و اقتصادی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انجام مذاکرات تجاری و کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جهت ثبت قراردارد و امضا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حضور در نمایشگاه های بین المللی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در مجامع علمی، اقتصادی، پژوهشی و ...ویزای توریستی آمریکا B2این ویزا فقط و فقط برای افرادی صادر می شود که برای دید و بازدید، گردش و یا دیدار اقوام و آشنایان خواستار ورود به ایالات متحده آمریکا هستند؛ داشتن دعوتنامه از سوی دوستان و آشنایان می تواند روند صدور این ویزا را تسریع ببخشد. توجه داشته باشید بیشترین مدتی که با این ویزا می توانید در کشور آمریکا بمانید 180 روز می باشد. همچنین این ویزا برای افرادی که نیاز به استفاده از خدمات پزشکی و درمانی کشور آمریکا را دارند نیز صادر می گردد. توجه داشته باشید که درخواست ویزا به صورت فردی نسبت به در خواست ویزا به صورت گروهی یا خانوادگی از شانس بیشتری برای پذیرش برخوردار خواهد بود. در ضمن اگر هدف شما از سفر ترکیبی از اهداف دو ویزای B1 و B2 باشد به شما ویزای B1/B2 تعلق میگیرد. صدور ویزای توریستی B2 آمریکا با اهداف زیر انجام می شود :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سفر، گردشگری و تعطیلات &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بازدید از اقوام و آشنایان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از خدمات پزشکی و درمانی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط سازمان های اجتماعی و خدماتی برگذار می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در مسابقات و رویدادهی غیر حرفه ای در صورت عدم دریافت مبلغ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ثبت نام در یک دوره آموزشی یا تفریحی بدون دریافت مدرک حرفه ایروند اخذ ویزای توریستی آمریکابا توجه با اینکه کنسولگری آمریکا در ایران وجود ندارد برای دریافت ویزای توریستی آمریکا نیاز به اقدام از یکی از کنسولگری های کشورهای همسایه مانند ارمنستان، امارات و یا ترکیه را خواهید داشت. برای دریافت این نوع ویزا نیاز به مراجعه به وبسایت رسمی کنسولگری این کشور دارید. سپس با دریافت و پر کردن فرم DS-160 و ارائه عکس دیجیتالی خود به گرفتن وقت قبلی از کنسولگری برای انجام مصاحبه نیاز خواهد داشت. مبلغ این نوع ویزا با توجه به زمان درخواست تعیین می شود این مبلغ بین $150 تا $200 (دلار) است. عموما مصاحبه برای افراد پایین تر از سن 13 سال و بالاتر از سن 80 سال انجام نمی گیرد. مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا به صورت خلاصه بدین شکل است:1nbspnbspnbsp; مراجعه به وبسایت سفارت آمریکا2nbspnbspnbsp; ارائه عکس دیجیتالی 3nbspnbspnbsp; دریافت و تکمیل فرم DS-160 و ارائه آن به سفارت4nbspnbspnbsp; گرفتن وقت مصاحبه در سفارت5nbspnbspnbsp; حضور در سفارت و ارائه مدارک لازم 6nbspnbspnbsp; انجام مصاحبه با افسران سفارت7nbspnbspnbsp; دریافت برگه تایید، ریجکت یا انتظار از سفارت مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکاتوجه داشته باشید که رای افسران سفارت در مورد ویزای شما بسیار تعیین کننده است. مدارک شما باید کامل باشد و ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را نیز خواهید داشت. لازم است بدانید عدم تطابق مدارک و نادرستی آنها موجب برگشت خوردن درخواست شما می شود لذا در صحت و درستی مدارک اطمینان حاصل نمایید. مواردی مانند بارداری، داشتن پرونده های پیشین و یا عدم تمکن مالی می تواند از دیگر دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی شما باشد. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توضیح هدف و مقصود از سفر به این کشور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم DS-160&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شناسایی ترجمه شده مانند پاسپورت &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شناسنامه ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گردش حساب مالی بانکی 6 ماه اخیر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه سند ملک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی اشتغال به کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رزومه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوتنامه دوستان و آشنایان در صورت وجود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه های درخواستیتوجه داشته باشید که عکس دیجیتالی به صورت تمام رنگی با زمینه سفید باشد و زمان آن از 6 ماه بیشتر نگذشته باشد و سایز آن 22x35 میلیمتر باشد. همچنین در صورت ازدواج با تبعه امریکایی یا پیدا کردن کار می توانید با اعلام درخواست خود در صورت موافقت وضعیت ویزای خود را تغییر بدهید. جهت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا مقالات تهیه شده به دست مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه بفرمایید.
ادامه مطلب

مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا

مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا
همانطور که می دانید در کشور ایران با توجه به اتفاقات سال های گذشته، سفارت خانه آمریکا وجود ندارد؛ لذا روابط ایران و آمریکا کمی روند کار برای مهاجرت به این کشور را پیچیده کرده است. کشور آمریکا با توجه به امکانات فراوان و مزایای بسیاری که دارد همواره آرزوی بسیاری از متقاضیان برای زندگی در یک کشور پیشرفته می باشد. در حال حاضر راه های متفاوتی برای سفر و مهاجرت به آمریکا وجود دارد و ویزاهای متفاوتی در این باب صادر می شود که روند کاری مربوط به خود و مدارک مورد نیاز خود را می خواهد. در ادامه این مقاله که به تحریر مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در آمده، انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا شرح داده شده است.انواع ویزای آمریکابه صورت کلی ویزاهای صادر شده از سوی دولت آمریکا به دو بخش ویزاهای مهاجرتی و ویزاهای غیر مهاجرتی تقسیم می شوند؛ به طوری که ویزاهای مهاجرتی جهت سفر دائم، مهاجرت و زندگی طولانی مدت در این کشور است و ویزاهای غیر مهاجرتی جهت سفر های موقت مانند بازدید، سفرهای تجاری و یا اقامت تحصیلی می باشند. توجه داشته باشید که بیش از 100 نوع ویزا توسط دولت امریکا صادر می شود که هر کدام به منظوری خاص تنظیم شده و مدارک لازم برای ویزای مربوطه مورد نیاز متقاضی متفاوت می باشد. تمامی ویزاهای این کشور توسط سازمان شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده امریکا (USCIC) صادر می گردد. از جمله ویزاهای پر درخواست در این کشور عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای کاری آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای توریستی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای تحصیلی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای سرمایه گذاری آمریکاویزای توریستی آمریکاویزای توریستی آمریکا که یک ویزای غیر مهاجرتی می باشد به منظور سفرهای کوتاه مدت برای گردش، بازدید و یا شرکت در همایش ها و سمینارها و از این دست مقاصد می باشد. این ویزاها نهایتا تا 180 روز اعتبار دارد. این ویزا ها به اسم B شناخته می شوند و سه نوع دارد.نام ویزای توریستی توضیحات B1 جهت سفر به منظور قراردادهای تجاری و فعالیت های اقتصادی، شرکت در همایش ها یا سمینار های علمی و تحصیلی و همینطور شرکت در جلسات کاری یا کنفرانس های تحقیقاتی در زمینه های متفاوت B2 جهت سفرهای تفریحی و گردشی به این کشور، دیدار دوستان و اقوام مقیم این کشور و یا سفرهای درمانی و استفاده از خدمات پزشکی این کشور B1/B2 جهت سفر همزمان تفریحی و تجاری که تلفیقی از ویزای B1 و B2 می باشد. ویزای تحصیلی آمریکاکشور آمریکا امروزه با داشتن بهترین کالج ها و دانشگاه های دنیا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل می باشد چرا که مدارک صادر شده از این دانشگاه ها دارای اعتبار جهانی بوده و دانشجو پس از فارغ التحصیلی سریعا وارد بازار کار شده و از حقوق و مزایای عالی برخوردار می شود. ویزای تحصیلی نیز برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل صادر میشود و انواع مختلفی دارد:نام ویزای تحصیلی توضیحات F این ویزا برای افرادی که درخواست تحصیل در مقاطع دانشگاهی که شامل دوره های زبان نیز می باشد صادر می گردد. M این ویزا برای افرادی که در خواست شرکت در دوره های آموزش، تحقیق و تدریس در آمریکا را دارند صادر می گردد. J این ویزا برای افرادی که در خواست شرکت در دوره های کوتاه مدت غیر آکادمیک مانند موسسات غیر علمی و یا کارگاه های آموزشی را دارند صادر می گردد. مراحل اخذ ویزای آمریکا با توجه به نبود کنسولگری آمریکا در ایران برای اخذ ویزای آمریکا نیاز به حضور و ارسال مدارک به یکی از کنسولگری های آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مانند ارمنستان، ترکیه یا امارات خواهید داشت. توجه داشته باشید که برای حضور در سفارت آمریکا نیاز به گرفتن نوبت از سفارت می باشید. در نظر بگیرید ممکن است برای چندین ماه وقت سفارت پر باشد لذا این مدت تعویق را در زمانبندی خود لحاظ کنید تا دچار مشکل نشوید. برای تعیین نوبت قبلی ابتدا به سایت سفارت مربوطه رفته و ثبت نام کنید سپس فرم درخواستی ویزای خود را پر کرده و پس از پرداخت هزینه های خواسته شده برای تعیین نوبت اقدام کنید. پس از رسیدن نوبت متقاضی باید به سفارت مراجعه کرده و به صورت حضوری مصاحبه کند تا ویزای متقاضی پس از ارسال مدارک صادر گردد. مدارک زیر برای گرفتن وقت قبلی برای سفارت به لازم می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت و کپی از صفحه اول آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم پرم شده ویزای درخواستی (فرم DS-160)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس اسکن شده 5x5 با زمینه سفید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه آدرس ایمیل و شماره تلفن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن ویزای قبلی آمریکا در صورت داشتن آنمدارک لازم برای اخذ ویزا در سفارت امریکاپس از تعیین وقت قبلی و رسیدن نوبت سفارت، شخص متقاضی باید مدارکی را برای ارائه حضوری به سفارت در روز مصاحبه همراه خود داشته باشد. معمولا پس از ارسال مدارک حدود 30 الی 60 روز زمان می برد تا ویزا صادر گردد. توجه داشته باشید امکان تمدید ویزا پس از بررسی در خاک آمریکا انجام می گیرد. متقاضیان ویزای K1 و ویزای مهاجرتی باید تا دو روز قبل از روز مصاحبه معاینات پزشکی خود را انجام بدهند. همچنین توجه داشته باشید که اعتبار مدارک ترجمه شده 6 ماه بیشتر نیست و نباید اعتبار آن تمام شده باشد. تمامی مدارک و اسناد باید طوری باشد که افسر سفارت متقاعد به حضور شما در خاک این کشور گردد. مدارک مورد نیاز به شرح زیرند:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه حداقل 6 ماه دارای اعتبارnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و ... به همراه ترجمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه کارت پایان خدمت و ترجمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس5x5nbsp;دو قطعهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه تمکن مالیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه ترجمه سوابق بیمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم دعوتنامه در صورت داشتن آنnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه فرم DS-160nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرینت مالی 6 ماه اخیرnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده و فرم 20-1 برای متقاضیان ویزای F1nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم درخواست ویزای مربوطهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه واریز هزینه های سفارتnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شغلی شامل پروانه نظام مهندسی، گواهی اشتغال به کار و ...nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه سند ملکی و ترجمه آندر این مقاله سعی شد اطلاعاتی درباره انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها مانند کانادا به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و از تجربه وکیلان این موسسه استفاده کنید.
ادامه مطلب

مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان

مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان
ایالات متحده آمریکا هر سال مهاجرین زیادی را پذیرا می باشد؛ این مهاجرین از اقصی نقاط جهان برای اهداف توریستی، تفریحی، کاری، تحصیل و دیگر اهداف به خاک کشور آمریکا می آیند؛ از این رو دولت آمریکا برای اخذ مجوز به این افراد ویزاهای متفاوتی را صادر می کند که هر کدام از این ویزاها مدارک لازم مربوط به خود را دارد. مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به دلیل نبود سفارت این کشور در ایران کمی مشکل بوده و هموطنان عزیز را دچار مشکل کرده است. بنابریان ایرانیان عزیز برای گذراندن مراحل مهاجرت به آمریکا و دریافت انواع ویزا نیاز به حضور در یکی از سفارت خانه های کشورهای همسابه دارند تا مراحل اخذ ویزای آمریکا را در آنجا پیگیری کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شما هموطنان عزیز دعوت می کند در این مقاله همراه ما باشید تا مراحل اخذ ویزای آمریکا و روند آن را برای شما شرح دهیم و سوالات زیر پاسخ داده شود. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای آمریکا به ایرانیان تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراحل اخذ ویزای آمریکا چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدت زمان اعتبار ویزای های آمریکا چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط لازم برای اخذ ویزای آمریکا چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای آمریکا چه مدت به طول می انجامد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا چیست؟ویزای آمریکا برای ایرانیاندر حال حاضر با توجه روابط پیچیده سیاسی و اقتصادی آمریکا و ایران و با روی کار آمدن ترامپ رئیس جمهور این کشور، صدور ویزا برای ایرانیان بسیار سخت گشته است و ایرانیان عزیز برای اخذ ویزای آمریکا دچار محدودیت شده اند. در حال حاضر ویزاهای آمریکا برای ایرانیان با سخت گیری بسیار و به تعداد کمی صادر می شود. اکثر ویزاهای صادر شده برای ایرانیان ویزاهای تحصیلی و تحقیقاتی می باشد. همچنین با توجه به نبود کنسولگری ایالات متحده آمریکا در ایران، ایرانیان عزیز برای انجام مراحل اخذ ویزای آمریکا می توانند به سفارتخانه های آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنند و مراحل اداری و مصاحبه را در آن کشورها انجام دهند.مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیانبیشتر شهروندان کشورهای جهان به غیر از 39 کشور مانند ژاپن و استرالیا (آن هم تا 90 روز) برای ورود به ایالات متحده آمریکا به اخذ ویزا احتیاج دارند. قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت ایالات متحده به دفعات تغییر می کند، بنابراین توصیه می شود هر بار که اقدام به اخذ ویزا می کنید وب سایت های دولتی را بررسی کنید و یا از مشاورین اطلاعات مربوط به تغییرات قوانین را کسب کنید. به صورت کلی مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به شرح زیر می باشد:1nbspnbspnbsp; در مرحله اول ابتدا بایستی هدف از سفر به ایالات متحده را مشخص کنید؛ از آنجا که تعداد ویزاهای صادر شده از سوی دولت آمریکا بسیار گسترده است و هر کدام شرایط خاصی دارد، انتخاب درست ویزای درخواستی برای ورود به این کشور بسیار مهم می باشد. پس از مشخص شدن هدف سفر خود، ویزای مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.2nbspnbspnbsp; پس از انتخاب نوع ویزای درخواستی، می بایست فرم درخواستی ویزای غیر مهاجرتی DS-160 را به صورت آنلاین پر کنید. این فرم به صورت انگلیسی می باشد و در آن از شما اطلاعتی حاوی نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات امنیتی مانند سوابق کیفری و ... را می خواهد. معمولا این فرم همراه با عکس دیجیتالی ارسال می شود. توجه داشته باشید که فرم را درست پر کرده و تمامی اطلاعات صحیح باشد. پس از ارسال فرم، تاییدیه فرم را دریافت کنید.3nbspnbspnbsp; در این مرحله بایستی هزینه درخواست ویزای خود را پرداخت کنید، به خاطر داشته باشید در صورت تصمیم به لغو یا رد درخواست ویزا، هزینه ویزا قابل بازگشت نیست. علاوه بر هزینه درخواست ویزای آمریکا، از شما خواسته می شود هزینه صدور ویزای آمریکا را نیز پرداخت کنید. هزینه صدور ویزا با رابطه ای که ایالات متحده با کشور وطن شما دارد تعیین می شود. این بدان معناست که میزان این هزینه برای افراد کشورهای مختلف متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که رسیده های پرداختی خود را برای ارائه پیش خود نگه دارید.4nbspnbspnbsp; تعیین وقت سفارت: کلیه متقاضیان ویزای ایالات متحده بین 14 تا 79 سال ملزم به مصاحبه حضوری در سفارت ایالات متحده هستند. برای داشتن این مصاحبه اجباری، باید از سفارتی که به آن می خواهید مراجعه کنید، وقت قبلی تعیین کنید؛ از آنجا که ممکن است سفارت حجم کاری بالایی داشته باشد، مدت زمان انتظار از روزها تا هفته ها متغیر باشد، باید حتماً مصاحبه خود را در اسرع وقت برنامه ریزی کنید؛ این اتفاق زمانی انجام می شود که فرم DS-160 خود را ارسال می کنید. سپس نامه تأیید مصاحبه را دریافت خواهید کرده و باید در روز مصاحبه این نامه را همراه داشته باشید. در این مرحله بایستی تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای خود را همراه با تاییدیه فرم DS-160 به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه ببرید و آنها را ارائه کنید.5nbspnbspnbsp; در این مرحله پس از تعیین وقت، در روز موعود به سفارت رفته و مصاحبه حضوری انجام خواهید داد. شما باید به موقع در مصاحبه با تمامی مدارک خود حاضر شوید. افسرانی که با شما مصاحبه می کنند، بر اساس ویزایی که برای آن درخواست کرده اید، درباره سابقه و سایر جزئیات مربوط به شخص شما سؤال خواهد کرد. اگر می خواهید برای کار یا تحصیل به ایالات متحده بروید، ممکن است زمان مصاحبه طولانی تر از زمانی باشد که درخواست ویزای توریستی آمریکا را دارید.6nbspnbspnbsp; پس از انجام مصاحبه بایستی منتظر نتیجه مصاحبه و درخواست ویزای خود باشید. این پروسه معمولا با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن است چندین روز تا چندین ماه طول بکشد. توجه داشته باشید قبل از تایید اقدام به انجام خرید بلیت و یا هزینه های مربوط به سفر نکنید چون ممکن است درخواست شما رد شود.انواع ویزای آمریکادر حال حاضر ویزاهای آمریکا به دو صورت ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی صادر می گردد. ویزاهای مهاجرتی همانطور که از اسم آن پیداست برای اقامت دائم صادر می گردد و ویزاهای غیرمهاجرتی برای اقامت موقت صادر می گردد. مؤلفه دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که آیا ویزایی انتخابی شما ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود است. ویزای یک بار ورود به شما امکان ورود یک باره در طول اعتبار آن را می دهد؛ پس از این مدت، اعتبار ویزای شما از بین می رود و در صورت تمایل به بازگشت به ایالات متحده، مجددا باید درخواست دهید. ویزای چند بار ورود در مدت زمانی که در ویزای شما اعلام شده ، ورودهای متعددی را در داخل و خارج از کشور مجاز می کند. اگر به منظور سفر خود به ورود چند باره نیاز دارید، اطمینان حاصل کنید که نوع ویزا شما به این نوع دسترسی اعطا می کند.ویزاهای رایج غیر مهاجرتی آمریکا ویزاهای رایج مهاجرتی آمریکا نام ویزا دسته بندی نام ویزا دسته بندی B1-B2 توریستی EB1-EB2 کارگران ماهر F1-M1-J1 تحصیلی EB3 استخدام H-1B کاری موقت EB5 سرمایه گذاری E سرمایه گذاری K1 ازدواج مصاحبه در سفارت برای اخذ ویزای آمریکاتقریباً تمام متقاضیان ویزای آمریکا ملزم به مصاحبه با یکی از افسران سفارت هستند، هرچند که این مصاحبه ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد اما بسیار در اخذ ویزای شما حیاتی است. بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست کرده اید، مصاحبه کننده می تواند در مورد شغل، تحصیلات و مدارک تحصیلی، امور مالی، شرایط زندگی و پیشینه شخصی شما سؤال کند. اگر بیکار هستید یا اخیرا دانشگاه را به اتمام نرسانده اید، ممکن است درخواست شما با دقت بیشتری بررسی شود زیرا افسر سفارت ممکن است گمان کند که قصد دارید در ایالات متحده به دنبال کار باشید. اگر به عنوان گردشگر به ایالات متحده می روید، علاوه بر بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود برای دوره اقامت خود، باید بلیط برگشت، برنامه های مربوط به سفرهای خود را ارائه دهید. توصیه می شود هرگونه مدارک جانبی را که به شما در پاسخ به سؤالات مصاحبه کمک می کند، همراه خود بیاورید. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیانایرانیان عزیز توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما کامل باشد چرا که در صورت ناقص بودن آن قبل از ارسال مجبور به سفرهای متعدد به کشور ثالث خواهید شد و از نظر هزینه شما را دچار مشکل خواهد کرد. همچنین نواقص مدارک پس از ارسال نیز موجب رد درخواست ویزای شما خواهد بود. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا با توجه به در خواست ویزای شما متفاوت است، برای مثال افرادی که جهت تحصیل اقدام به دریافت ویزا می کنند می بایست تمامی مدارک مربوط به تحصیلات و نامه پذیرش دانشگاه را ارائه نمایند. در حالت کلی مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به صورت زیر می باشد:nbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم پر شده DS-160nbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی ترجمه شده مانند شناسنامه nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبارnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی برای سفر و اقامتnbspnbspnbspnbsp; نامه پذیرش دانشگاه یا نامه پیشنهاد شغلی کارفرما برای تحصیل یا کارnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک پزشکیnbspnbspnbspnbsp; گواهی اشتغال به کارnbspnbspnbspnbsp; ارسال رزومه CVnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوتنامه دوستان و اقوام در صورت وجودnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه های ویزا و فرم هاnbspnbspnbspnbsp; ارائه صورت حساب بانکی 3 سال گذشتهnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت آمریکابرای اخذ ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا و اخذ اقامت آمریکا انجام یک مصاحبه خوب در سفارتخانه این کشور از موارد بسیار مهم می باشد. ارائه مدارک و اسناد کامل و همچنین صداقت در پاسخگویی به سوالات در مصاحبه حضوری امکان پذیرش در خواست شما ایرانیان عزیز را بالاتر می برد.با توجه به درخواست فراوان ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای فراوان در این زمینه آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما می باشد.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا
ایالات متحده آمریکا با پذیرش بیش از 1 میلیون دانشجوی خارجی مقصد اول دانشجویان بین المللی می باشد. این کشور با داشتن بیش از چندین هزار کالج و دانشگاه میزبان و پذیرای بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا مستلزم رعایت شرایطی می باشد که در صورت رعایت آن ها، فرد متقاضی می تواند مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشد و از مزایای آن بهره ببرد. هر کدام از دانشگاه های آمریکا استانداردها و شرایط لازم مربوط به خود را دارند، اما محوریت اکثر آنها یکی می باشد. اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های آمریکا فرصتی استثنائی برای تحصیل در بالاترین سطح و کیفیت و همچنین یک سرمایه گذاری برای آینده می باشد؛ چرا که با داشتن مدرک و تخصص از این دانشگاه ها فورا به بازار کار جهانی ورود پیدا کرده و از حقوق بالا و مزایای بسیاری بهره خواهید برد.اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقاطع مختلف و رشته های متنوع برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. یکی از موارد مهم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، مدرک زبان انگلیسی و یا زبان دوم می باشد؛ اکثر دانشگاه ها و دانشکده ها یکی از شروط خود برای اخذ دانشجوی خارجی را مدرک بین المللی زبان مانند تافل و یا ایلتس می دانند. همچنین در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت می باشد، این تفاوت بسته به دولتی یا خصوصی بودن دانشکاه، ایالت محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. البته کمک های مالی مانند بورسیه تحصیلی نیز در بسیاری از این دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله که به دست مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است با ما همراه باشید. مزایای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکابه صورت کلی کیفیت و سطح سیستم آموزشی آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست و نام بهترین دانشگاه های آمریکا همواره در لیست دانشگاه های برتر جهان بوده است. اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های آمریکا مزایای بی شماری دارد که در اینجا به چندی از آنان اشاره کرده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اعتبار بالای مدارک صادر شده از سوی این دانشگاه ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در بهترین کیفیت و امکانات &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل در رشته های متنوع و نو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان بورسیه تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارتباط با دیگر دانشگاه های برتر جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دسترسی به کتابخانه ها و فضای باز برای تحقیقات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ورود سریع به بازار کار پس از فارغ التحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل زیر نظر بهترین اساتید و دانشمندانشرایط کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکابا توجه به اینکه دانشگاه ها و دانشکده های آمریکا از قانون کلی پیروی نمی کنند و هر کدام بصورت مستقل و جداگانه اداره می شوند، استاندارد ها و شرایط هر یک از این دانشگاه ها متفاوت می باشد و برای دریافت جزئیات شرایط این دانشگاه ها باید به سایت این دانشگاه ها رفته و کسب اطلاع کنید. اما به صورت کلی شرایط عمومی این دانشگاه ها معمولا یکسان است و موارد زیر را از متقاضی درخواست می کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک تسلط بر زبان (ایلتس یا تافل)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک تحصیل به همراه ریز نمرات ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدت زمان تحصیل و آخرین سال فارغ التحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بررسی رشته و مقطع تحصیلی دانشجو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک و فرم های لازم برای پذیرش دانشجوآزمون های ورودی دانشگاه های آمریکا بیشتر کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده برای پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد، آزمون های ورودی برای مقایسه میزان توانایی دانشجویان برگزار می کنند. این آزمون ها به این دلیل انجام میگیرد که سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان از نظام های متفاوت آموزشی می باشد و فقط این نمرات نمی تواند معیار اصلی برای مقایسه و پذیرش دانشجویان بین المللی باشد. این آزمون ها در جدول زیر برای مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی انجام می گیرد و در صورت قبولی دانشجو پذیرش می شود. تمامی این آزمون ها به زبان انگلیسی می باشد و بایستی یک سال قبل از اقدام به پذیرش برای شرکت در این آزمون ها آماده شوید.مقطع آزمون توضیحات کارشناسی SAT آزمون ورودی دبیرستانی ها TOEFL آزمون تسلط بر زبان انگلیسی ACT آزمون ورودی دبیرستانی ها کارشناسی ارشد TOEFL آزمون تسلط بر زبان انگلیسی GRE آزمون ورودی رشته های علوم انسانی، علوم و ریاضی GMAT آزمون رشته های مدیریت و تجارت LSAT آزمون ورودی دانشکده های حقوق MCAT آزمون ورودی دانشکده های پزشکی DAT آزمون ورودی دانشکده های دندانپزشکی PCAT آزمون کالج های داروسازی OAT آزمون ورودی رشته چشم پزشکی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکادر ابتدا باید رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید مشخص کنید و سپس با توجه به بودجه خود و میزان شهریه های دانشگاه های آمریکا و برنامه های آموزشی این دانشگاه ها را چک کنید. توجه داشته باشید که فقط یک انتخاب نداشته باشید و چندین دانشگاه را انتخاب کنید تا در صورت عدم پذیرش از یک دانشگاه امید خود را از دست ندهید. معمولا زمان مکاتبه با دانشگاه از موارد مهم می باشد معمولا 10 ماه قبل از شروع ترمی که خواستار شروع تحصیل هستید مکاتبات خود را با دانشگاه آغاز کنید. به صورت کلی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا به صورت زیر می باشد.1nbspnbspnbsp; انجام مکاتبات با دانشگاه و اساتید2nbspnbspnbsp; ارسال فرم درخواست پذیرش 3nbspnbspnbsp; ثبت نام در آزمون های ورودی4nbspnbspnbsp; شرکت در آزمون های ورودی5nbspnbspnbsp; دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه6nbspnbspnbsp; پرداخت شهریه اولیه درخواستی7nbspnbspnbsp; ارسال انگیزه نامه به دانشگاهمسئولین دانشکده اطلاعات مربوط به برنامه های دانشگاهی و فرم درخواست را برای شما ارسال می کند؛ ممکن است بتوانید فرم درخواست دانشگاه مورد نظر را بصورت آنلاین دریافت کنید. هزینه هر درخواست بین 35 دلار تا 100 دلار است؛ این پول برای پردازش درخواست شما پرداخت می شود و حتی اگر پذیرش نیابید، قابل بازگشت نیست. اگر درخواست خود را ارسال می کنید، برای تأیید درخواست شما، با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید. دفتر پذیرش، نمرات شما را که در طی چهار سال آخر دوره متوسطه کسب کرده اید، بررسی خواهد کرد؛ همچنین نتایج شما از کنکور سراسری در کشور شما نیز بررسی خواهد شد. اگر متقاضی مقطع کارشناسی و بالاتر هستید، نمرات شما در دانشگاه یا کالج قبلی نیز مورد توجه قرار خواهد. چندین روز قبل از اتمام روز مهلت درخواست، حتماً درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید، این به شما فرصت می دهد تا هرگونه تاخیر احتمالی را برطرف کنید.پرداخت پول به دانشگاه به عنوان سپرده اکثر دانشگاه های آمریکا از دانشجویان خود می خواهد برای رزرو آنها برای کلاس ها و خوابگاه ها، مبلغی را در مهلت مشخصی پرداخت کنند. برای دانشجویان بین المللی، این سپرده می تواند به اندازه شهریه ترم یا شهریه کل سال باشد. اگر متقاضی کمک های مالی هستید یا قصد دارید در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید، باید بلافاصله سپرده خود را پرداخت کنید. از آنجا که بسیاری از دانشگاه ها برای کلیه دانشجویان خوابگاه کافی در دانشگاه ندارند، در صورت ارسال درخواست خوابگاه و هزینه آن در اسرع وقت شانس بهتری برای گرفتن اتاق در محوطه دانشگاه خواهید داشت. همچنین ممکن است شما بخواهید بیانیه ای را ارائه دهید که نشان می دهد در طی سال هایی که در دانشگاه خواهید بود چقدر پول در دسترس خواهید داشت. اگر بورس تحصیلی دارید یا دولت یا سازمانی از شما حمایت مالی می کند، باید جزئیات آن را ارسال کنید.ویزاهای تحصیلی آمریکابه صورت کلی 3 نوع ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در ایالات صادر می گردد به طوری که ویزای F1 برای تحصیلات دانشگاهی، J1 برای آموزش های عملی که در کشور خود وجود ندارد و ویزای M1 برای تحصیلات غیرآکادمیک یا رشته های خاص می باشد. اگر متقاضی دریافت مدرک دانشگاهی یا دوره زبان انگلیسی هستید، می توانید با ویزای F1 که متداول ترین ویزای تحصیلی می باشد موفق به مهاجرت به آمریکا شوید. همچنین شما موظف خواهید بود ظرف 60 روز پس از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردید. ویزای تحصیلی آمریکا فقط برای تحصیل در آن دانشگاه خاص معتبر است، بنابراین برای انتقال به دانشگاه دیگر باید مراحل اداری آن را طی کنید. توجه کنید که در روند اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان یک مصاحبه وجود خواهد داشت و در آن از شما خواسته می شود اثبات کنید که بودجه کافی برای تامین هزینه های خود .مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکادانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه، می بایست مدارک لازم برای اخذ پذیرش را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند، این مدارک عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; تکیل فرم درخواست پذیرشnbspnbspnbspnbsp; ارسال تمامی مدارک تحصیلی همراه با ریز نمراتnbspnbspnbspnbsp; ارسال نمرات آزمون های ورودی درخواستی مانند ACT, DATnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک زبان تافل یا آیلتسnbspnbspnbspnbsp; ارسال انگیزه نامه متقاضی برای تحصیلnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکسnbspnbspnbspnbsp; ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوطnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی مانند گذرنامهnbspnbspnbspnbsp; ارائه برنامه و پلن تحصیلی شامل اهداف تحصیل و ...nbspnbspnbspnbsp; ارائه فعالیت های اخیر مربوط به تحصیل مانند مقالات و ...در نظر داشته باشید که علاوه بر اخذ خوابگاه، منطقه تحصیل، استفاده از تخفیفات کارت دانشجویی و صرفه جویی در نحوه زندگی، استفاده از بورسیه تحصیلی یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های تحصیل در مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد. افرادی که نمرات عالی در تحصیلات پیشین و همچنین آزمون های ورودی دارند از شانس بیشتری برای بورسیه شدن برخوردارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی داشته اند تا تمامی اطلاعات مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به آمریکا در اختیار شما قرار گرفته باشدnbsp;
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی
پناهندگی ممکن است به افرادی که خواهان زندگی در ایالات متحده آمریکا هستند و به دلیل آزار و اذیت بخاطر نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه خاص اجتماعی یا عقیده سیاسی قادر به بازگشت به کشور خود و یا ادامه زندگی در کشور خود نیستند، اعطا شود. در سال های اخیر دولت آمریکا قوانین سفت و سختی به منظور حفظ امنیت کشور خود برای پذیرش پناهجویان گمارده است به طوری که در سال 2019 آمار پناهندگان در این کشور به کم تر از 25,000 نفر رسید. توجه داشته باشید مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی یک روش غیر قانونی برای مهاجرت می باشد و امکان ایجاد وقایع ناگوار و تلخ و ضررهای مالی و جانی را به همراه دارد لذا این روش به هیچ عنوان توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود.مفهوم پناهندگی در آمریکاطبق قانون ایالات متحده آمریکا، فرد پناهنده شخصیست که به دلیل "ترس بنیادی از آزار و اذیت" ناشی از نژاد، عضویت در یک گروه خاص اجتماعی، افکار سیاسی و مذهب قادر به تمایل و یا مایل به بازگشت به وطن خود نیست. منشأ اصلی این تعریف براساس کنوانسیون 1951 سازمان ملل متحد و پروتکل های 1967 مربوط به وضعیت پناهندگان است که ایالات متحده آمریکا در سال 1968 به عضویت آن درآمد. به دنبال جنگ ویتنام و تجربه ایالات متحده در اسکان مجدد پناهندگان هند و چینی، کنگره قانون پناهندگی را در سال 1980 تصویب کرد که تعریف کنوانسیون را در قوانین ایالات متحده گنجانیده و مبنای قانونی برنامه امروز پذیرش پناهندگان ایالات متحده (USRAP) را فراهم می کند.میزان مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگیرئیس جمهور آمریکا هر ساله با مشورت کنگره، سقف تعداد پذیرش پناهندگان را تعیین می کنند. وزارت امور خارجه و وزارت امنیت داخلی (DHS) آژانسهای اصلی هستند که میزان کارآیی اقشار مختلف پناهندگان را برای پذیرش و همچنین ظرفیت ایالات متحده برای پردازش و میزان آنها را ارزیابی می کنند. برای سال 2019، میزان سقف پذیرش 30,000 نفر بوده در حالی که این میزان در سال 2018، 45,000 نفر تعیین شده بود؛ اگرچه تعداد پناهندگان پذیرفته شده در سال 2018 تنها حدود نیمی از این تعداد یعنی 22,415 بوده است. بیشترین سهم پناهجویانی که در سال 2018 به ایالات متحده آمده اند از آفریقا بوده اند و پس از آن کشورهای خاورمیانه و آسیای جنوبی، آسیای شرقی، اروپا، آمریکای لاتین و کارائیب بوده اند به طوری که:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 46.5% از پناهجویان وارد شده به آمریکا که به تعداد 10,459 نفر ازکشور آفریقا می باشد که در مقایسه با سال 2016 این مقدار 31,624 بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 16.9% از پناهجویان مهاجرت کرده به آمریکا که به تعداد 3,797 نفر ازکشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا نظیر کشورهای (عراق، ایران، سوریه، هند و مصر) می باشد که در سال 2016 این مقدار 3,668 یا 16.3% بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 16.1% از پناهجویان وارد شده به آمریکا که به تعداد 3,612 نفر از قاره اروپا می باشد که در مقایسه با سال 2016 این مقدار 3,957 نفر بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4.2% از پناهجویان مهاجرت کرده به آمریکا که به تعداد 955 نفر از کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب می باشد که در سال 2016 این مقدار 1,340 نفر بوده است.پناهندگی آمریکا از طریق تغییر دینآزادی دین (آزادی داشتن یا نداشتن، تمرین یا عدم تمرین هر دین)، هم در قانون اساسی ایالات متحده و هم در قوانین بین المللی یک حق اساسی است؛ به همین دلیل، قربانیان آزار و شکنجه مذهبی تحت قانون مهاجرت ایالات متحده از برخی حمایت ها برخوردارند. اگر مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اید، یا اگر می ترسید در کشور وطن خود به دلیل یک دین آزار و شکنجه شوید پس می توانید برای پناهندگی در آمریکا اقدام کنید. چنین وضعیتی به شما امکان زندگی و کار در کشور را می دهد و باعث می شود بعد از گذشت یک سال از اقامت دائم (کارت سبز) برخوردار شوید اما توجه کنید که برای تغییر دین باید به کشور همسایه بروید و دین خود را تغییر داده و سپس به ایران بازگردید و ثابت کنید که متحمل آزار و اذیت شده اید که این یک روش بسیار خطرناک برای شما خواهد بود.قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی به طور کلی در آمریکا سه دسته اصلی برای مهاجرت از طریق پناهندگی در اولویت قرار دارند. اگر افراد متقاضی جزئی از این دسته باشند احتمال پذیرش آنها بیشتر است اما به هیچ عنوان تضمین کننده نیست. قبل از پذیرش در ایالات متحده آمریکا، هر پناهنده باید طی یک فرایند مصاحبه سختی را پشت سر بگذارد تا اطمینان حاصل شود که فرد با تعریف پناهنده مطابقت دارد. قوانین ایالات متحده برای پناهندگان مستلزم اثبات ترس بنیادین فرد متقاضی بدون در نظر گرفتن کشور متقاضی و یا شرایط و طبقه فرد متقاضی است. علاوه بر این، افراد معمولا نباید در هیچ کشور دیگری کاملا اسکان داده شده باشند. اگر پس از 5 ماه درخواست متقاضی بی پاسخ مانده باشد فرد می تواند برای کار در آمریکا درخواست دهد. همچنین پس از مورد قبول واقع شدن درخواست پناهنده فرد می تواند تا قبل از 2 سال برای ورود همسر و فرزند کم از از 21 سال اقدام کند.اولویت توضیحات اول افرادی که مدارک کافی مبتنی بر اذیت و آزار خود را دارند و هیچ راه ماندگاری برای رفع آن ندارند. دوم گروه هایی که شامل افراد خاصی از اتحاد جماهیر شوروی سابق، برمه، و عراق می شوند که توسط دولت جزو گروه ویژه برای ورود به کشور امریکا قرار می گیرند. سوم اقوام (والدین ، همسران یا فرزندان مجرد زیر 21 سال) پناهجویانی که قبلاً در ایالات متحده مستقر شده اند. روند مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی پناهجویان پس از گذراندن مراحل امنیتی و قرار گرفتن در محدوده سقف پذیرش پناهندگان در یک سال معین شده، واجد شرایط مهاجرت به آمریکا می باشند. صلاحیت فردی برای وضعیت پناهندگی از طریق مصاحبه های انجام شده توسط افسران خدمات شهروندی و مهاجرت امریکا (USCIS)، که بخشی از سازمان (DHS) است، تعیین می شود. پناهندگان تازه پذیرفته شده توسط برنامه پذیرش پناهندگان (RAP) اسکان داده شده و به خدمات مهم دسترسی پیدا می کنند. این سازمان به طور مشترک توسط دفتر جمعیت پناهندگان و مهاجرت (PRM) در وزارت امور خارجه و دفتر اسکان پناهندگان (ORR) در وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) اداره می شود. هماهنگ کنندگان منطقه ای پناهندگان و مراکز پشتیبانی اسکان مجدد در خارج از کشور (RSC) یک روند ترخیص امنیتی را انجام می دهند.پس از پذیرش پناهندگی به طور مشروط برای اسکان، (RSC) درخواست تضمین استقرار را به ایالات متحده می فرستد و مرکز پردازش پناهندگان (RPC) با همکاری آژانس های داوطلبانه خصوصی (VOLAGs) محل زندگی پناهنده را مشخص می کنند. پناهندگان اسکان یافته در آمریکا نیازی به داشتن یک حامی مالی ندارند. اگر پناهنده ای که برای پذیرش پذیرفته شده است اقوامی در ایالات متحده داشته باشد، تلاش می شود که پناهنده را در نزدیکی خویشاوند خود قرار دهند. پس از اطمینان از قرار گرفتن در محل، و معاینات پزشکی و بررسی های امنیتی کامل شده سازمان های مربوطه برای برنامه ریزی و ترتیب مهاجرت پناهندگان همکاری می کنند. پیش از عزیمت، پناهندگان یک سفته را امضا می کنند تا هزینه های سفر خود را به آمریکا بازپرداخت کنند؛ این وام مسافرتی یک وام بدون بهره است که پناهندگان پس از مهاجرت به کشور 6 ماه پس از دریافت آن بازپرداخت می کنند.از جمله مواردی که درخواست پناهندگی در آمریکا رد می شود عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم تطابق فرد متقاضی با مفهوم پناهنده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلایل امنیتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلایل بهداشتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلیل تعدد زوجات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلیل ارائه نادرست حقایق در مورد درخواست ویزا مانند قاچاقمدت زمان اسکان پناهندگان مهاجر در آمریکاروند اسکان پناهندگان در ایالات متحده آمریکا می تواند بسیار زمان بر باشد، این در حالیست که براساس گزارش سازمان حقوق بشر، زمان پردازش برنامه اسکان پناهندگان ایالات متحده می تواند بسیار طولانی شود و برخی از پناهندگان در مناطق خطرناک یا در شرایط دشوار رها می شوند. همچنین بر اساس گزارشات وزارت امور خارجه در سال 2016، روند کلی و مدت زمان اسکان پناهندگان به طور متوسط 18 الی 24 ماه طول می کشد. با این حال، غربالگری امنیتی در سال های اخیر پیچیده تر شده و ممکن است حتی این زمان طولانی تر شود. این غربالگری امنیتی شامل افزایش جمع آوری اطلاعات بیشتر برای بررسی دقیق تر متقاضیان، به اشتراک گذاری بهتر اطلاعات بین آژانس ها برای شناسایی عوامل تهدید و رویه های جدید برای تقویت توانایی روند امنیتی برای کشف موارد خطرناک و تقلبی می باشد.مهاجرت خانوادگی به آمریکا از طریق پناهندگیچنانچه فردی در ایالات متحده آمریکا بتواند پناهنده شود می تواند برای ورود خانواده خود به آمریکا اقدام کند. بدین منظور فرد می بایست فرم درخواست ورود اعضای خانواده I-730 را پر کند و به مراجع مربوط ارائه کند. توجه داشته باشید که فرد پناهنده پس از مهاجرت به ایالات متحده آمریکا فقط 2 سال فرصت دارد تا برای ورود اعضای خانواده خود یعنی همسر و فرزند مجرد زیر 21 سال به آمریکا اقدام کند در صورتی که این مدت بگذرد فرد می بایست دلایل قانع کننده ای برای عدم درخواست خود ارائه کند. در نظر داشته باشید که برای ورود همسر، می بایست فرد قبل از ورود به آمریکا با همسر ازدواج کرده باشد. هم چنین فرزند قبل از ورود فرد به خاک این کشور به دنیا آمده باشد و یا مادر، فرزند را در شکم خود داشته باشد در غیر این صورت تقاضا برای ورود فرزند رد خواهد شد.تاکید می شود که مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی با توجه به خطرات آن به هیچ عنوان مورد تایید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نبوده است و جهت مهاجرت به آمریکا راه های جایگزین مانند کار در آمریکا و یا تحصیل در این کشور پیشنهاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به دیگر کشورها مانند کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.
ادامه مطلب

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا چیست؟
کشور آمریکا به دلیل داشتن نرخ بیکاری کم تر از 4% داشتن اقتصادی پویا و امکانات رفاهی و شهروندی فراوان یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت و زندگی به شمار می رود. کشور آمریکا همچنین با داشتن تعداد بسیار زیاد موسسات علمی، دانشگاه های بین المللی محبوب ترین نقطه جهان برای تحصیل نیز به شمار می آید و هر سال افراد زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست می دهند. هم اکنون راه های متفاوتی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ... برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد اما همه این راه ها مستلزم داشتن شرایط خاص و هزینه بسیار زیاد است. اما یکی از روش های مهاجرت با کم ترین هزینه و راحت ترین حالت، استفاده از لاتاری است. اما لاتاری آمریکا چیست؟ و چگونه می توان از آن برای مهاجرت به آمریکا استفاده کرد؟ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله لاتاری آمریکا را به خوبی شرح داده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; لاتاری آمریکا چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط شرکت در لاتاری آمریکا چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; لاتاری چگونه بوجود آمده است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چرا آمریکا هر سال لاتاری برگذار می کند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زمان شرکت در لاتاری آمریکا چه موقع است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چه کشورهای نمی توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند؟قرعه کشی لاتاری آمریکاقرعه کشی لاتاری آمریکا، نام شناخته شده برنامه ویزای مهاجرت های گوناگونی آمریکاست که بی نظیرترین قرعه کشی در نوع خود در جهان است. از طریق این برنامه، مقامات آمریکایی سالانه 55000 کارت سبز به برندگان ارائه می کنند و رویای زندگی و کار در ایالات متحده را برای آنها محقق می کنند. اولین قرعه کشی لاتاری آمریکا در سال 1994 برگزار شد، با این وجود روند درخواست بدون مشکل نبود؛ تقریباً یک سال بعد در سال 1996، امکان استفاده از جایزه این قرعه کشی یعنی گرین کارت آمریکا فراهم شد و از آن زمان بسیاری از برندگان کارت سبز آمریکا را دریافت کرده اند. برنامه لاتاری آمریکا اساسا به این دلیل که ایالات متحده آمریکا می خواهد تنوع فرهنگی خود را حفظ کند، بوجود آمد. از ابتدای 1990 که این قانون تصویب شد تاکنون دولت امریکا سالانه کارت سبز را از طریق قرعه کشی ویزای تنوع فرهنگی که به اختصار DV نام دارد به برندگان اعطا می کند.زمان برگذاری لاتاری آمریکابرندگان قرعه کشی لاتاری آمریکا کاملا به طور تصادفی انتخاب می شوند، در ابتدا ممکن است نام DV-22 گیج کننده به نظر برسد زیرا در سال 2020 یا 2019 درخواست DV-22 می کنید. سال 2022 در برنامه های DV-22 مخفف سال مالیات آمریکا است که از اول اکتبر 2021 آغاز می شود و در ماه سپتامبر 2022 به پایان می رسد. برندگان مسابقه لاتاری و گرین کارت همچنین در این مدت کارتهای سبز خود را دریافت می کنند. نتایج لاتاری نیز پس از گذشت 7 ماه از زمان ثبت نام معولا در ماه می مشخص می شود و به برندگان این قرعه کشی کارت سبز آمریکا تعلق می گیرد. همانطور که می دانید کارت سبز یا گرین کارت کارتی است که با داشتن آن اجازه اقامت در ایالات متحده آمریکا را خواهید داشت. همچنین توجه کنید ثبت نام فقط از سایت https://dvlottery.state.gov/ امکان پذیر است.شرایط شرکت در لاتاری آمریکاتوجه داشته باشید که برخی از کشورها به دلیل زیاد بودن نژاد آنها در کشور آمریکا مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا نیستند که خوشبختانه کشور ایران جزو این لیست نیست و ایرانیان می توانند در لاتاری شرکت کنند. بدین ترتیب کشورهایی مانند بریتانیا، چین، مکزیک، هند، ویتنام و برخی دیگر مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. به صورت کلی قوانین برای شرکت در لاتاری طوری تنظیم شده که اکثر افراد بتوانند در لاتاری شرکت کنند. حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در لاتاری دیپلم می باشد، افرادی که دیپلم ندارند اگر در 5 سال گذشته دارای 2 سال سابقه کاری نیز باشند می توانند در لاتاری شرکت کنند. توجه داشته باشید که تحصیلات فنی حرفه ای برای شرکت در لاتاری مورد قبول واقع نمی شود. افرادی که جزو کشورهای ممنوعه برای شرکت در لاتاری هستند از طریق همسر خود که از کشوری دیگر است می توانند برای شرکت در لاتاری استفاده کنند.تاریخچه لاتاری آمریکااین قرعه کشی برای دریافت حق اقامت دائnbsp;زندگی در آمریکا، در سراسر جهان برگذار می شود. این ایده از رئیس جمهور پیشین آمریكا، رونالد ریگان در سال 1987 ناشی شد؛ در آن زمان، وی از كاهش تنوع قومی و نژادی در ایالات متحده نگران بود، به ویژه پس از تصویب لایحه اعطای عفو و كارت اقامت دائم به 2 میلیون مکزیکی كه به طور غیرقانونی در آنجا زندگی می كردند این ایده را مطرح کرد. دو ایده بسیار مهم در پشت برنامه DV ایالات متحده آمریکا وجود دارد: اول از همه، آمریکا می خواهد از تنوع فرهنگی خود که با تاریخ طولانی مهاجرت تشکیل یافته، محافظت کند. دوما قرعه کشی لاتاری باید تصویر ایالات متحده را به عنوان کشوری از فرصتها بازسازی کند. این قرعه کشی به افرادی که دیگر امکان دریافت ویزای مهاجرت را ندارند این فرصت را می دهد تا ویزای دائمی برای زندگی و کار در ایالات متحده را دریافت کنند.اولین قرعه کشی لاتاری در آمریکااولین نسخه از برنامه ویزاهای تنوع نژادی، "برنامه قرعه کشی NP-5" بود؛ این برنامه در سال 1987 تحت قانون مهاجرت و كنترل (IRCA)nbsp;اعمال شده در سال 1986 اجرا شد و تا دو سال 5000 ویزا به 36 کشور مختلف اعطا شد. در سال 1986 این برنامه برای دو سال دیگر تمدید شد و محدودیت تعداد ویزا به 15000 ویزا برای هر قرعه کشی لاتار افزایش یافت. در سالهای 1990 و 1991، تحت برنامه جدید OP-1 ، حدود 10،000 کارت سبز به برندگان شد. در دو سال بعد، برنامه AA-1 به عنوان یک راه حل موقت تصویب شد و 40،000 ویزا به متقاضیان اعطا گردید. علاوه بر این، فقط 37 کشور مجاز به شرکت در برنامه بودند و از همه ویزاها، 16000 مورد برای ایرلند شمالی در نظر گرفته شده بود.پس از 1991 این قانون اجرا نمی شد و در سال 1994 که نسخه فعلی این برنامه (DV) نیز است برای ارائه 55،000 کارت سبز به صورت تصادفی تأسیس شد. شرایط شرکت در لاتاری به گونه ایست که تقریباً افراد هر کشوری می تواند مشارکت کنند، به استثنای کشورهایی که در حال حاضر میزان مهاجرت بالایی دارند. کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50,000 مهاجرت قانونی به ایالات متحده آمریکا داشته اند نمی توانند در لاتاری شرکت کنند. اما می توانند از طرق دیگر مانند اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ازدواج و دیگر موارد برای ورود به ایالات متحده آمریکا اقدام کنند و با اقامت طولانی مدت کارت سبز این کشور را دریافت کنند.اطلاعات بیشتر درباره لاتاری آمریکالازم است بدانید مدت زمان روند شرکت در لاتاری، اعلام نتایج و سفر به این کشور به طور کلی حدود 2 سال به طول می انجامد. هزینه امور اداری پس از برنده شدن در لاتاری به ازای هر نفر 600 دلار می باشد. توجه داشته باشید شرکت در لاتاری آمریکا کاملا رایگان است و فریب بازارهای سیاه را نخورید. در موارد زیر اطلاعاتی بیشتر درباره لاتاری آمریکا کسب کنید.nbspnbspnbsp; از سال 1994، قرعه کشی لاتاری سالی یک بار برگزار می شود و زمان شرکت در قرعه کشی و ارسال درخواست به طور کلی بین ماه اکتبر و ماه نوامبر است.nbspnbspnbsp; در سال 2000، مقامات مسئول پردازش برنامه های کارت سبز تغییر کردند. مرکز ملی ویزا (NVC) در پورتسموث توسط مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) جایگزین شد.nbspnbspnbsp; از سال 1995، شرکت کنندگان لاتاری مجاز به ارسال یک درخواست برای هر نفر در هر سال هستند؛ افرادی که بیش از یک درخواست ارسال می کنند به طور خودکار رد صلاحیت می شوند. همچنین، کلیه اطلاعات مندرج در برنامه باید صحیح باشد و با درج اطلاعات نادرست شانس شرکت کننده برای برنده شدن به خطر خواهد افتاد.nbspnbspnbsp; در سال 1995، بیش از یک میلیون نفر به دلیل اشتباهات مانند داده های مفقود شده یا کاذب رد صلاحیت شده اند.nbspnbspnbsp; تا سال 2002 شرکت در لاتاری به صورت کتبی بود اما پس از آن شرکت در این قرعه کشی بصورت مجازی و اینترنتی امکان پذیر است.nbspnbspnbsp; در سال 2003، سیستم جدیدی برای مسابقه لاتاری ارائه شد و این برنامه بصورت الکترونیکی اجرا می شود بدین معنا که عکسها باید به صورت دیجیتال بارگذاری شوند و کلیه اطلاعات و داده های شخصی باید بصورت الکترونیکی ارسال شوند.nbspnbspnbsp; مقامات آمریکایی دیگر از روش قدیمی یعنی پست برندگان را مطلع نمی کنند، درعوض، انتظار می رود که شرکت کنندگان وضعیت برنامه خود را بصورت آنلاین پیگیری کنند.مزایای مهاجرت به آمریکا از راه لاتاریهمانطور که گفته شد شرکت در لاتاری کاملا رایگان می باشد و در صورت برنده شدن در این قرعه کشی با کم ترین هزینه می توانید به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنید. در صورت بردن لاتاری می توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود اقدام کنید و خانواده خود را مقیم آمریکا کنید. پس از 5 سال ماندن در کشور آمریکا می توانید اقامت دائم این کشور را بدست بیاورد. با بردن لاتاری از تمامی مزایای حقوق شهروندی یک آمریکایی بهره مند خواهید شد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کم هزینه ترین راه مهاجرت به آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ گرین کارت از ابتدای کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت برای همسر و فرزندان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ اقامت دائم &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از تمام مزایای شهروندی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زندگی و کار در آمریکا بدون هیچ محدودیتیلازم است بدانید که برنده شدن در لاتاری فقط به معنای کسب کارت سبز و اخذ اجازه برای زندگی و ورود به کشور آمریکا می باشد. لذا هزینه های سفر، اقامت و هزینه زندگی در آمریکا به پای خود فرد می باشد. توجه داشته باشید که برای این کار باید مقامات آمریکا از تمکن مالی شما برای زندگی در این کشور مطمئن شوند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی سوالات شما درباره مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشند.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا
مطمئنا تحصیل در کشور امریکا به خصوص تحصیل رشته های پزشکی در امریکا رویای بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی است. امریکا با داشتن مزایای فوق العاده خود همواره جزو بهترین مکان ها برای تحصیل و داشتن آینده ای روشن است. کیفیت دانشگاه های امریکا بر هیچکس پوشیده نیست و بسیاری از متخصصین ماهر از دل دانشگاه های امریکا بیرون می آیند. برای تحصیل در این دانشگاه ها علاوه بر داشتن شرایط مناسب برای مهاجرت به آمریکا، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی از سوی این کشور دارید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در کشور آمریکا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی علی الخصوص رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا پرداخته اند.توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده امریکا مستلزم داشتن مدرک زبان انگلیسی هستید و بدون مدرک زبان امکان تحصیل در امریکا را نخواهید داشت. شهریه دانشگاه های آمریکا یکسان نیست و بسته به دولتی یا خصوصی بودن آنها شهریه متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در این کشور ابتدا باید مکاتبات اولیه با دانشگاه مورد نظر صورت بگیرد و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا ، مراحل بعدی جهت اخذ ویزای تحصیلی صورت بگیرد. جهت تحصیل رشته های پزشکی در کشور امریکا، دانشجویان می بایست در دوره 4 ساله که به دوره پیش پزشکی معروف است این دوره را در یکی از رشته های عصب شناسی، شیمی یا زیست به پایان برسانند.شرایط تحصیل رشته های پزشکی در آمریکابصورت کلی تحصیل رشته های پزشکی در آمریکا 11 سال به طول می انجامد به طوری که از این 11 سال، 4 سال آن در دوره پیش پزشکی یا همان لیسانس، 4 سال دیگر را در دوره های تئوری در دانشکده های پزشکی و 3 تا 7 سال پایانی را در دوره های عملی و کاراموزی در دانشکده های پزشکی سپری می شود. برای ورود به دانشکده های پزشکی، باید در آزمون ورودی (MCAT) شرکت کنید و نمره این آزمون برای قبولی و پذیرش دانشکده های پزشکی بسیار تعیین کننده است. همچنین همانطور که گفته شد برای ورود به دانشگاه های پزشکی نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید و نمره IELTS 6.5 به بالا یکی دیگر از شرایط ورود به دانشکده های پزشکی در امریکاست.مدارک پزشکی صادر شده از دانشکده های پزشکی متحده امریکا توسط سازمان ها و مراکز معتبر پزشکی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO)، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی(WFME) ودیگر سازمان های پزشکی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی از جمله وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند؛ به همین دلیل دانشکده های پزشکی امریکا در جهان از اعتبار زیادی برخوردارند. توجه داشته باشید که دولت امریکا سالانه افراد زیادی را (بیش از 900 نفر) با توجه به شایستگی و شرایط افراد بورسیه تحصیلی می کند. دانشکده های پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر سال دانشجویان خارجی ممتاز را بورسیه تحصیلی می کنند به طوری که مبلغ بورسیه دانشجویان خارجی در سال 2019 بیش از 2 میلیون دلار اعلام شده است.آزمون ورودی رشته های پزشکی MCATآزمون MCAT یک آزمون تستی استاندارد سازی شده بر پایه کامپیوتر می باشد که بیش از 90 سال است مبنای ورود دانشجویان پزشکی به دانشکده های آمریکا و برخی دانشکده های کانادا می باشد. این آزمون که توسط انجمن دانشکده های امریکا برگذار می شود معیار پذیرش متقاضیان رشته پزشکی است و نتیجه این آزمون برای متقاضیان بسیار مهم است. این آزمون از 4 بخش اصول بیولوژیکی و بیوشیمی، اصول شیمی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی، بیولوژی رفتار و روانی و آنالیز بحرانی و مهارت استدلال تشکیل شده است. نمره هر یک از این بخش ها بین بازه 188-132 بارم بندی شده و نمره کل بین 472 تا 528 قرار می گیرد. معمولا نمره بالای 500 در این آزمون، امکان پذیرش دانشجویان را فراهم می سازد.مزایای تحصیل رشته های پزشکی در آمریکاهمانطور که گفتیم برای پذیرش در دانشکده های آمریکا باید از فیلترهای مختلفی عبور کنید و شرایط مسلما راحت نخواهد بود اما پس از گذر کردن از این موضوع و همچنین تقبل هزینه ها، کیفیت تدریس و امکانات فراوان این دانشگاه ها شما را در مسیری قرار خواهد داد که همه این سختی ها را به جان بخرید. مطمئنا تحصیل در دانشکده های پزشکی یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده تلقی می شود چرا که پس از فارغ التحصیلی، فرصت های شغلی فراوانی به سراغتان خواهد آمد و حقوق بالا موجب ساخت یک زندگی با استانداردهای بالا و کیفیت استثنایی می شود. مزایای تحصیل رشته های پزشکی و زندگی در آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست اما برای درک بهتر موضوع به طور خلاصه، مزایای تحصیل پزشکی در امریکا به شرح زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درامدی تا حدود 5500$ (دلار) در دوره پایانی یعنی کارورزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در امدی تا سقف 200,000$ (دلار) پس از اخذ مجوز پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان دریافت بورسیه های مختلف و فاندهای تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار حین تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کیفیت عالی آموزش و امکانات استثنایی دانشکده ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اشتغال به کار طبابت در دیگر کشورها بدون نیاز به آزمون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فضای مناسب برای تحقیق و تفحص برای موضوعات جدیدبرترین دانشگاه های پزشکی در آمریکابر اساس رتبه بندی Qs برترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال 2020، بهترین دانشگاه های آمریکا در زمینه پزشکی کنار کشورهای انگلیس و سوئد، در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است بطوری که دانشگاه هاروارد آمریکا در رتبه اول این رنکینگ قرار گرفته است. در جدول زیر نام این 6 دانشگاه همراه با هزینه شهریه ذکر شده اند.نام دانشگاه رتبه QS در سال 2019 شهریه Harvard University 1 61,000$ Stanford University 4 58,197$ Johns Hopkins University 5 53,400$ University of California (UCLA) 7 34,977$ Yale University 9 61,140$ University of California, San Francisco 10 35,500$ ویژگی تحصیل رشته های پزشکی در آمریکادر ایالات متحده آمریکا، پزشک خوب بودن فقط به انجام یک کار عالی محدود نمی شود بلکه این امر شامل مراقبت خالصانه از منافع بیمار در تمامی جنبه ها است که این شامل توانایی نحوه برقراری ارتباط و نحوه گوش دادن به بیمار است. از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش خواهید یافت که به بیمار خود اهمیت دهید و از او مراقبت کنید: علاوه بر دوره های اصلی که اساساً می توانید در هر دانشکده پزشکی در سراسر جهان آنها را بیاموزید، تحصیل پزشکی در ایالات متحده بر برنامه های مطالعاتی که مربوط به روانشناسی، مراقبت از بیمار، مهارت های ارتباطی و اصول اخلاقی است، متمرکز است. همچنین، برخی دانشگاه ها در سال اول یا دوم تحصیلی دوره های جامعه شناسی و زبان خارجی برگذار می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش می بینید که در مواقع بحرانی چگونه سریع عمل کنید: درست مانند هر مدرسه یا دانشگاهی در ایالات متحده، صرف نظر از برنامه تحصیلی شما، سبک تدریس توجه زیادی به روش یادگیری مبتنی بر مسئله دارد و روش یادگیری طوریست که شما را در مراحل بحرانی مختلف قرار می دهد و آموزش می دهد که چگونه از پس این مراحل موفق بیرون بیایید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به منابع تحقیقاتی و امکانات پیشرفته دسترسی خواهید داشت: تحقیقات یک ویژگی اساسی در دانشکده های رشته های پزشکی در ایالات متحده آمریکا می باشد و موسسه آموزش عالی آمریکا بودجه عظیمی را برای تحقیقات اختصاص داده است؛ به طوری که به عنوان یک دانشجو می توانید این فرصت شگفت انگیز را برای بهره مندی از بهترین منابع تحقیقاتی و امکانات بسیار پیشرفته استفاده کنید و بخشی از اکتشافات شگفت انگیز در زمینه های پزشکی را داشته باشید.دانشکده پزشکی هاروارد آمریکادانشگاه هاروارد یکی از بهترین مراکز آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا است؛ بنابراین نباید جای تعجب داشت که دانشکده پزشکی هاروارد در ابتدای لیست بهترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار بگیرد. تحصیل رشته های پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد آمریکا تلفیقی عظیم از علم، فن آوری، تجربه و آزمایش است که دانشجویان خود را قادر می سازد درد و رنج انسان را در هر کجای دنیا که ممکن است رخ دهد، کاهش دهد و برای بهبود شرایط انسانی در بهترین وضعیت تلاش کند. این دانشگاه بیش از 20،000 دانشجو اعم از دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد همچنین هاروارد بیش از 360،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان دارد. دانشمندان دانشگاه هاروارد تقریباً در هر زمینه از جمله رشته پزشکی تحقیقات انجام می دهند و به دنبال گسترش دانش انسانی از طریق تجزیه و تحلیل، نوآوری و بینش هستند. این تحقیقات سالانه با بودجه حمایتی بیش از 750 میلیون دلار انجام می شود.مدارک لازم ویزای تحصیلی آمریکامتقاضیان پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه باید برای دریافت ویزای تحصیلی پزشکی کهF1 Visanbsp;نام دارد اقدام کنند. توجه داشته باشید که این ویزا 4 ماه پیش از شروع دوره های پزشکی صادر می گردد و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا به شرح زیر می باشد:nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه معتبرnbspnbspnbspnbsp; فرم پذیرش دانشگاه و کپی آنnbspnbspnbspnbsp; 1 قطعه عکس مناسب پاسپورتnbspnbspnbspnbsp; نامه درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجر DS-160nbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه ویزا 160$ (دلار)کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با آگاهی کامل از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های امریکا و تحصیل پزشکی در امریکا در قالب مقاله های نشان شده، تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه داده اند. چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته های پزشکی در سایر کشورها نیز هستید میتوانید با وکلاء زبده این موسسه تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.
ادامه مطلب

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا آرزوی متقاضیان و دانشجویان زیادی در سراسر دنیاست که برخی از افراد دستیابی به این آرزو را غیر ممکن می دانند، اما متقاضیان می توانند با بررسی دقیق شرایط و قوانین تحصیل در آمریکا اقدامات لازم را جهت اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی این کشور انجام دهند. کشور آمریکا به دلیل پیشرفت در مباحث علمی و فناوری، شرایط مطلوب اقتصادی، فرصت های شغلی مناسب و سطح رفاهی بالا هر ساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا است. خاطر نشان می شود اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا کار ساده ای نیست که این خود دلیلی بر کیفیت بالای موسسات آموزش عالی این کشور می باشد، دانشجویان با تحصیل در آمریکا می توانند جهت ادامه تحصیل پذیرش سایر دانشگاه های دنیا را به دست بیاورند. مقاله ای که در ادامه مطالعه می کنید به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با تحصیل در آمریکا گردآوری شده است.مقاطع مختلف تحصیلی و تحصیل در آمریکادانشجویان خارجی و بین المللی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را دارند می توانند در هر 3 مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهند. شرایط تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی متفاوت است که در جدول زیر به این شرایط اشاره می کنیم.مقطع کارشناسی طول مدت تحصیل در این مقطع 4 ساله است و دانشجویان باید در آزمون SAT شرکت کنند. یکی دیگر از شرایط مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی از مقطع کارشناسی ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی می باشد. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند باید پیش از ورود به دانشگاه دوره پیش دانشگاهی را در آمریکا بگذرانند مقطع کارشناسی ارشد طول مدت تحصیل در این مقطع 2 ساله است، دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک تحصیلی 12 ساله دیپلم و پیش دانشگاهی و مدرک تحصیلی 4 ساله مقطع کارشناسی باشند. علاوه بر این برای اخذ پذیرش تحصیلی به مدرک معتبر زبان انگلیسی نیاز می باشد. آزمون های ورودی در مقطع کارشناسی ارشد به شرح ذیل هستند:آزمون MCAT : جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکیآزمون GRE: جهت ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسیآزمون GMAT: جهت اخذ پذیرش از رشته های مدیریتآزمون LSAT : جهت اخذ پذیرش از رشته حقوق مقطع دکتری طول مدت تحصیل در این مقطع بین 4 تا 5 سال می باشد، در 2 سال اول تحصیل دانشجویان موظف به شرکت در کلاس ها و سمینارها می باشند و پس از آن دانشجو باید به تحقیق و پژوهش جهت ارائه پایان نامه بپردازند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری ارائه مدرک زبان IELTS 7 و مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد الزامی است. برای اخذ پذیرش از بیشتر دوره ها باید نتیجه آزمون GMAT یا GRE ارائه شود. هزینه تحصیل و کار در آمریکادانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند باید هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را بررسی کنند، شهریه دانشگاه های آمریکا با توجه به نوع دانشگاه (دولتی/ خصوصی)، رشته و مقطع تحصیلی متغیر می باشد. اما به طور کلی هزینه های تحصیل در آمریکا بالاست، هزینه های تحصیل در ایالت های مختلف این کشور نیز متفاوت می باشد. شهریه سالانه دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی بین 14000$ (دلار) تا 20000$ (دلار)، مقطع کارشناسی ارشد بین 15000$ (دلار) تا 22000$ (دلار)، مقطع دکتری بین 15000$ (دلار) تا 22000$ (دلار) و گرایش های رشته پزشکی بین 35000$ (دلار) تا 50000$ (دلار) برآورد شده است. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا این است که دانشجویان واجد شرایط می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل و زندگی را کاهش دهند و در برخی از موارد به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند.اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های آمریکا نشدید نگران نباشید، زیرا شما می توانید در طول سال تحصیلی در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوید و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنید. دانشجویان می توانند با توجه به مقطع تحصیلی بین 10 تا 30 ساعت در طول هفته کار کنند و در طول تعطیلات بدون محدودیت مشغول به کار شوند، به ازای هر ساعت کار متقاضی مبلغی بین 9$ (دلار) تا 11$ (دلار) دریافت می کند. هزینه سالانه زندگی در برخی از شهر های آمریکا به شرح ذیل است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بوستون/ میامی بین 20000$ (دلار) تا 25000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فیلادلفیا بین 20000$ (دلار) تا 22000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سانفرانسیسکو بین 20000$ (دلار) تا 26000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شیکاگو بین 16000$ (دلار) تا 22000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اوهایو 18000$ (دلار) تا 23000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نیویورک و واشنگتن بین 22000$ (دلار) تا 30000$ (دلار)رده بندی جهانی دانشگاه های آمریکا در سال 2020دانشگاه های کشور آمریکا جزء برترین دانشگاه ها در دنیا محسوب می شوند در این کشور بیش از 4 هزار دانشگاه و موسسات آموزش عالی در حال فعالیت هستند و طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. از بین 20 دانشگاه برتر در دنیا نام 10 دانشگاه کشور آمریکا دیده می شود، البته دانشجویان ایرانی به این نکته توجه داشته باشند که برخی از دانشگاه های کشور آمریکا برای سال تحصیلی 2020-2021 مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند. در جدول زیر به رده بندی بهترین دانشگاه های آمریکا در جهان در سال 2020 می پردازیم.دانشگاه رتبه در جهان Massachusetts Institute of Technology (MIT) 1 Stanford University 2 Harvard University 3 California Institute of Technology (Caltech) 5 University of Chicago 10 Princeton University 13 Cornell University 14 University of Pennsylvania 15 Yale University 17 Columbia University 18 University of Michigan-Ann Arbor 21 ویزای دانشجویی و تحصیل در آمریکاهمانطور که گفته شد دانشجویان خارجی برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا علاوه بر گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور به ویزای دانشجویی آمریکا احتیاج دارند. اخذ ویزای دانشجویی یا سایر ویزاها از طریق سفارتخانه یا کنسولگری کشور آمریکا امکان پذیر است، ویزای دانشجویی کشور آمریکا در انواع مختلفی ارائه می شود که عبارتند از:ویزای F1: معروف ترین ویزای دانشجویی آمریکا می باشد و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کالج و دانشگاه های این کشور را دارند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ این ویزا انجام دهند. برای اخذ ویزای F1 باید پس از دریافت I-20 فرم DS-160 را تکمیل کنید.ویزای M1: شرایط اخذ این ویزا همانند ویزای F1 بوده اما تنها تفاوت آن است که این ویزا برای برخی از رشته های خاص فنی و حرفه ای صادر می شود. دارندگان این ویزا اگر بخواهند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کنند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای M2 انجام دهند. جهت اخذ ویزای M1 باید فرم DS-160 را تکمیل کنید.ویزای J1: این ویزا با نام ویزای فرصت مطالعاتی نیز شناخته می شود، متقاضیانی که قصد تحقیق و یا تدریس در دانشگاه های آمریکا را دارند باید این ویزا را دریافت کنند. مدت اعتبار ویزای J1 با توجه به طول دوره متغیر خواهد بود اما طبق قوانین متقاضی باید پس از 24 ماه کشور آمریکا را ترک کند. با اخذ ویزای J2 می توانید به همراه اعضای خانواده در کشور آمریکا اقامت داشته باشید. برای اخذ ویزای J1 فرد باید تمکن مالی خود را اثبات نماید و اعلام کند که پس از اتمام دوره به کشور مبدا باز می گردد.اقامت پس از تحصیل در آمریکامهاجرت تحصیلی به آمریکا از رایج ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود اما فرد با ویزای تحصیلی می تواند در مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشد و باید پس از فارغ التحصیلی این کشور را ترک کند اما اگر فردی قصد داشته باشد پس از اتمام دوره همچنان در این کشور اقامت داشته باشد باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری آمریکا تغییر دهد. اما بیشتر متقاضیان پس از تحصیل تلاش می کنند شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند و در ادامه مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام را انتخاب میکنند. دانشجویان خارجی و بین المللی که تصمیم دارند پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند باید فرم 765 را تکمیل کرده و درخواست خود را به طور واضح و روش اعلام کنند.هموطنان عزیز که قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا یا سایر کشورهای دانشجویی در دنیا را دارند می توانند برای کسب اطلاعات تخصصی در رابطه با شرایط تحصیل و انجام پرونده های مهاجرتی خود همه روزه با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.
ادامه مطلب

کار در آمریکا

کار در آمریکا
شرایط مناسب کار در آمریکا باعث شده که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا تلاش کنند مهاجرت کاری به این کشور را تجربه کنند. ویزاهای کشور آمریکا در انواع مختلفی و با توجه به شرایط فرد برای مهاجران صادر می شود اما ویزای کار آمریکا جزء ویزاهای پرمخاطب و پر متقاضی محسوب می شود. اقتصاد کشور آمریکا از نوع کاپیتالیستی و سرمایه داری انحصاری است که بزرگترین محصولات آن شامل: ماشین آلات، تجهیزات صنعتی، فولاد، تولیدات نفتی، خودرو، تولیدات صنایع هوایی، تولیدات غذایی و الکترونیک می شود. به طور کلی می توان گفت اقتصاد آمریکا بسیار پیشرفته است که با توجه به این موضوع فرصت های شغلی زیادی در این کشور برای افراد جویای کار و متخصص وجود دارد. در ادامه با تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با شرایط کار در آمریکا کسب کنید.شرایط کار در آمریکادر ژانویه 2020 نرخ بیکاری در کشور آمریکا 3.6% اعلام شده که مشخص می شود وضعیت کار و کاریابی در این کشور در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. برای مهاجرت به آمریکا از طریق کار به دعوت نامه شغلی اخذ شده از کارفرمایی معتبر در این کشور و ویزای کار آمریکا نیاز دارید، برای اخذ دعوت نامه شغلی باید از طریق روزنامه ها و مجلات، وب سایت های کاریابی معتبر، موسسات کاریابی و نمایشگاه های حرفه ای به دنبال شغل مورد نظر خود باشید. با یافتن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی یا تخصص و مهارت خود می توانید مدارک لازم را جهت بررسی درخواست به کارفرما یا موسسه مربوطه ارسال کنید. اگر شرایط لازم برای کار در موقعیت شغلی معرفی شده را داشته باشید برای شما دعوت نامه شغلی صادر می شود که به موجب آن می توانید ویزای کار آمریکا را دریافت کنید.برای ورود به بازار کار کشور آمریکا باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشید و به طور کامل به این زبان تسلط داشته باشید، همچنین متقاضیان باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشند. افرادی که دارای سوابق کاری مرتبط با شغل باشند شانس خود را برای دریافت دعوت نامه شغلی افزایش می دهند. از جمله صنایع برجسته در آمریکا برای یافتن کار می توان به صنایع نقت، صنایع الکترونیک، صنایع داروسازی، صنعت هوا فضاء، مواد شیمیایی، نرم افزار، صنعت سرگرمی و وسایل نقلیه موتوری اشاره کرد.معرفی بهترین شهرهای آمریکا برای کارکسب اطلاعات در رابطه با بهترین شهرهای آمریکا برای کار و زندگی به افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند کمک می کند تا بهترین شهر را برای کار و اقامت انتخاب کنند. در واقع شناخت بهترین شهرها برای کار اهمیت زیادی دارد زیرا در شهرهای بزرگ فرصت های شغلی بیشتری برای متقاضیان در مقایسه با شهرهای کوچک وجود دارد. بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار به شرح ذیل هستند.&bullnbspnbspnbsp; شهر نیویورک: این شهر به عنوان پر جمعیت ترین شهر آمریکا شناخته می شود که دارای 5 ناحیه کویینز، برانکس، بروکلین و استتن آیلند می باشد. نیویورک به عنوان قطب اصلی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جهان شناخته می شود و بسیاری این شهر را به عنوان پایتخت جهان می نامند. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در این شهر در سال 2020، 105000$ (دلار) اعلام شده است. از جمله مشاغل محبوب در این شهر می توان به دستیار تولید، نگهبان، معاون اداری، بازاریاب، هماهنگ کننده رویداد ها، کارشناس منابع انسانی و طراح گرافیک اشاره کرد.&bullnbspnbspnbsp; شهر واشنگتن: این شهر در شمال غربی ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و به عنوان 18 مین ایالت بزرگ و 13مین ایالت پرجمعیت در آمریکا محسوب می شود. ایالت واشنگتن برجسته ترین تولید کننده چوب است، دامداری و دامپروری و فرآورده های دامی سهم مهمی در اقتصاد شهر واشنگتن دارند. محبوب ترین مشاغل در ایالت واشنگتن عبارتند از: بازاریاب، وکیل، منابه انسانی، افسر پلیس، مدیر پروژه، معاون تحقیقاتی و دستیار اداری.&bullnbspnbspnbsp; شهر لس آنجلس: یکی دیگر از پر جمعی ت ترین شهرهای آمریکا که در ایالت کالیفرنیا قرار دارد شهر لس آنجلس است که به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و تنوع قومی شهرت دارد. لس آنجلس دارای اقتصاد متنوعی بوده و میزبان مشاغل در طیف گسترده ای در زمینه های فرهنگی و حرفه ای است.ویزای کار و کار در آمریکاویزای کار بسته به نوع کار، شرایط کار و مدت زمان برای متقاضی در انواع مختلفی صادر می شود. خاطر نشان می شود برای دریافت ویزای کار 3 شرط اصلی وجود دارد که عبارتند از: 1. تاییدیه کارگر توسط کارفرما، 2. کسب پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر در آمریکا و 3. ارائه تقاضا نامه به اداره مهاجرت آمریکا توسط کارفرما آمریکایی جهت استخدام نیروی خارجی. در جدول زیر به معرفی ویزا های کار نوع EB می پردازیم.نوع ویزا شرایط اخذ ویزا ویزای EB-1 مهاجرت به آمریکا با ویزای EB1 برای کارکنانی با مهارت ها و توانایی های خارق العاده، پژوهشگران برجسته و برخی از مدیران ارشد امکانپذیر است. متقاضیانی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و از توانایی بالایی برخوردار می باشند در اولویت قرار دارند ویزای EB-2 افراد حرفه ای با تحصیلات تکمیلی که دارای توانایی استثنایی در راستای منافع ملی آمریکا هستند این ویزا را دریافت می کنند ویزای EB-3 اولویت دریافت برای اتباع کشورهایی است که به عنوان کارگران ماهر و یا متخصصان مشخص شده اند. برای اخذ این ویزا باید دارای حداقل 2 سال سابقه کار و مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر باشید ویزای EB-4 متقاضیانی که به عنوان مبلغان دینی، کارمندان G4 سازمان بین المللی و پزشکان خاص شناخته شده اند این ویزا را دریافت می کنند ویزای EB-5 به سرمایه گذاران خارجی که قصد کارآفرینی در آمریکا را دارند اعطاء می شود، به این منظور فرد باید دارای 1 میلیون$ (دلار) سرمایه باشد و این مبلغ را در مناطق مشخص شده سرمایه گذاری کند سایر ویزا های کار در آمریکادر این بخش به معرفی سایر ویزا های کار در کشور آمریکا می پردازیم.nbspnbspnbspnbsp; ویزای H1-B: به شرکت ها و موسسات آمریکایی اجازه داده می شود که نیروی متخصص و ماهر خارجی را استخدام کنند. به این منظور کارفرما باید اثبات نماید که برای موقعیت شغلی معرفی شده فردی از بین شهروندان آمریکایی واجد شرایط نمی باشد و تنها فرد خارجی دارای تخصص و مهارت در این زمینه است. اعتبار اولیه این ویزا 3 ساله است و در صورتی که قرارداد کاری تمدید شود فرد می تواند این ویزا را به مدت 3 سال دیگر تمدید کند.nbspnbspnbspnbsp; ویزای H2-A: برای کار کشاورزی در کشور آمریکا متقاضیان باید این ویزا را دریافت کنند، با اخذ این ویزا فرد می تواند در فصول مشخص شده برای کار وارد کشور آمریکا شده و در بازه زمانی مشغول کار کشاورزی شود. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند باید اثبات نمایند که پس از زمان مشخص شده کشور آمریکا را ترک می کنند. برای دریافت ویزای H2-A به اخذ دعوت نامه شغلی توسط کارفرما نیاز است. nbspnbspnbspnbsp; ویزای H2-B: این ویزا برای شغل های غیر از کشاورزی که به طور موقت و فصلی هستند صادر می شود، که از جمله این مشاغل می توان به ساخت و ساز، تعمیرات و نگهداری، هتلداری، کار در کشتی کروز، کار در پیست اسکی، کار در پارک ها، کار در رستوران و کافه ها و کار در زمین گلف اشاره کرد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آمریکابرای دریافت ویزای کار باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور در کشور مبدا یا کشورهای همسایه که سفارت آمریکا در آن جا قرار دارد ارائه کنید. با توجه به اینکه کشور آمریکا در ایران دارای سفارتخانه یا کنسولگری نمی باشد متقاضیان باید برای ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا به سفارتخانه این کشور در شهرهای ارمنستان، امارات یا ترکیه مراجعه کنند. پس از بررسی اولیه و مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری باید مدارک و مستندات زیر را در زمان مصاحبه به مسئول مربوطه ارائه کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم درخواست که توسط سفارتخانه آمریکا ارائه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوت نامه شغلی اخذ شده از کارفرمایی معتبر در کشور آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک معتبر زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه و سوابق کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای و ارائه رسید آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک شناسایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس 3*4&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک پزشکی تایید شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تمکن مالی جهت مشخص شدن توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق و دستمزد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء پیشینه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه ترجمه رسمی و تایید شده مدارکدر این مقاله سعی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن بود تا اطلاعاتی در رابطه با کار و نحوه مهاجرت کاری به آمریکا در اختیار متقاضیان قرار دهند. برای کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره های تخصصی در این خصوص می توانید با تیم مجرب و حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.
ادامه مطلب

اخذ اقامت آمریکا پس از تحصیل

اخذ اقامت آمریکا پس از تحصیل
به علت پیشرو بودن کشور آمریکا از نظر علمی خیلی از کسانی که در این کشور تحصیل کرده اند پس از تحصیل متقاضی اخذ اقامت می شوند؛ پس در این مقاله سعی شده است که به اخذ اقامت آمریکا پس از تحصیل بپردازیم. کشور آمریکا واقع در قاره آمریکاست و چهارمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و سومین کشور دنیا از نظر جمعیت به شمار میرود. این کشور از 50 ایالت تشکیل شدهnbsp;پایتخت آnbsp;واشینگتن دی سnbsp;nbsp;بیشترین جمعیت آن در شهر نیویورک متمرکز شده است. ایالات متحده آمریکا یک کشور قدرتمند و پیشرو در زمینnbsp;سیاست، فرهنگ، تکنولوژی و دانش در جهان بهشمار مرود. واحد پول کشور آمریکا دلار آمریکاست که با اعتبارترین واحد پولی جهان شناخته می شود. اخذ اقامت در آمریکا 6 روش دارد که می توان از انواع روش ها به صورت زیر نام برد؛ البته هرکدام از این روش ها خود شامل چند ویزای جداگانه می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به آمریکا از طریق کار&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت آمریکا از طریق تولد&bullnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگیشرایط تحصیل در آمریکا 2020آمریکا کماکان دارای اولین و برترین نظام آموزش عالی در جهان است. جالب است بدانید که بیشترین تعداد دانشگاه های معتبر جهانی و بیشترین برنامه های تحصیلی متعلق به دانشگاه های آمریکا است. پس طبیعی است که دانشجویان زیادی در آرزوی حضور در کالج ها و دانشگاه های آمریکایی هستند و بر سر این هدف خود نیز تلاش می کنند. اما در این بین اطلاع از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا بصورت ذیل الزامی است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست پذیرش تکمیل شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی دیپلم متوسطه و کارنامه تحصیلی (حداقل معدل کل GPA تقریبا معادل 2.0 میباشد)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کلیه مدارک شناسائی اعم از پاسپورت و شناسنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قبولی در تست ارزیابی علمی یا SAT&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS نمره 5.5 به بالا و TOEFL حدود 46 الی 59 (بسته به دانشگاه مربوطه)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه (CV)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توصیه نامه (LOR)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامه (SOP)دانشگاه های آمریکادانشگاه های بزرگ و رده اولی که در کشور آمریکا وجود دارند عاملی شده اند که متقاضیان بسیاری مهاجرت تحصیلی به این کشور را انتخاب کنند. در این کشور دانشگاه هایی همچون هاروارد، استنفورد، پرینستون، ییل، پنسیلوانیا وجود دارد که نگین درخشان دانشگاه ها در سرتاسر دنیا هستند. رتبه بندی دانشگاه های برتر آمریکا از نظر وب سایت Timeshighereducation در سال 2020 به شرح زیرند:رتبه دانشگاه رتبه جهانی 1 دانشگاه تکنولوژی کالیفورنیا Caltech 2 2 دانشگاه اسنفورد 4 3 دانشگاه تکنولوژی ماساچوست MIT 5 4 دانشگاه پرینستون 6 5 دانشگاه هاروارد 7 وجود امکانات آموزشی مطلوب و پیشرفته و همچنین آزمایشگاه های تخصصی باعث شده علیرغم گران بودن هزینه تحصیل در آمریکا هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی متقاضیان خود را داشته باشند.روشهای اخذ اقامت پس از تحصیل در آمریکامعمولا در بین دانشجویان خارجی این ترس وجود دارد که پس از تحصیل مجبور به ترک کشور آمریکا بشوند و به کشور خودشان بازگردند و از جشن فارغ التحصیلی خود گریزانند چون احساس می کنند این به معنای پایان حضورشان در آمریکاست. اما یک دانشجوی بین المللی باید قبل ازینکه فارغ التحصیل شود به دنبال تمدید مهلت زمانی ماندنش در این کشور و تغییر وضعیت خود از دانشجو به یک نیروی کار باشد و این فرآیند را به ماه های آخر تحصیل خود واگذار نکند. براساس قوانین کشور آمریکا راه های مشخص و محدودی وجود دارند که می توان از آن ها جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در آمریکا نام برد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برنامه کارآموزی OPT&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای غیرمهاجرتی H1B&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گرین کارت &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پناهندگیمتقاضی می تواند در حین تحصیل در آمریکا با ارتقا مهارت های شغلی و شخصی خود و قرار گرفتن در محیط حرفه ایی کار مخصوصا در دوره های کارآموزی، قبل از فارغ التحصیلی رزومه قوی بسازد تا در بازار کار آمریکا زودتر جذب شود و راحت تر به اقامت آمریکا دست پیدا کند.برنامه کارآموزی OPT برای اخذ اقامت آمریکاکار آموزی OPT نوعی کارآموزی اختیاری است که دانشجو دارای ویزای F1 می تواند به صورت موقت به اشتغال مشغول شود. دانشجو می تواند هنگامی که سال اول تحصیل اش را تمام کرد درخواست کارآموزی اختیاری بدهد. به دانشجویان بین المللی تنها یک سال کارآموزی اختیاری داده می شود و می تواند قبل یا بعد از اتمام تحصیل از آموزش کارآموزی اختیاری که در اختیارش گذاشته می شود بهره ببرد. این شرایط درحالیست که کارآموزی اجباری را باید حتما در حین تحصیل بگذراند اما برای این نوع از کارآموزی اختیار بیشتری دارد.در مدل کارآموزی اختیاری، دانشجو خارجی می تواند تجربه عملی و همچنین استخدام توسط کارفرما را باهم بدست بیاورد. این مدل کارآموزی می تواند با پرداخت هزینه و یا بدون پرداخت هزینه باشد اما با گذراندن کارآموزی احتمال این که یک کارفرما حامی یک دانشجو شود و دانشجو بتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر بدهد بالاست.ویزای غیرمهاجرتی H1B این ویزا جزء ویزاهای کار در آمریکا محسوب می شود و یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ویزاهای کاری غیر مهاجرتی است. این ویزا برای کارکنان خارجیست که می خواهند به آمریکا سفر کنند و به صورت موقتی برای یک کارفرمای آمریکایی کار تخصصی انجام بدهند. کار تخصصی به کاری اطلاق می شود که فرد حداقل مدرک کارشناسی داشته باشد و آن مدرک مورد نیاز کشور آمریکا باشد. اما در صورتی که فرد مدرک تحصیلی لازم برای یک کار را نداشت باید اثبات کند که در آن کار دارای تجربه و مهارت کافی هست تا واجد شرایط برای گرفتن ویزای کاری شود. شرط دیگر گرفتن این ویزا این است که کارفرمای آمریکایی بتواند اسپانسر شود و توانایی پرداخت حقوق به کارمند خود را داشته باشد.ویزای H1B یک ویزای 6 ساله می باشد. فرد متقاضی هنگامی که دانشجو است در صورت داشتن پیشنهاد کاری که شرایط مذکور را داشته باشد می تواند ویزای تحصیلی F1 خود را به ویزای H1B تبدیل کند و در آمریکا کار و زندگی کند و همچنین معمولا در پنجمین سال پیاپی با ویزای H1B متقاضی می تواند درخواست گرین کارت هم بدهد. تنها مشکل این ویزا این است که قابلیت به همراه داشتن خانواده را از متقاضی خواهد گرفت و فرد نمی تواند با این ویزا همسر و فرزندان خود را به این کشور ببرد.گرین کارت برای اخذ اقامت پس از تحصیل در آمریکاوقتی که از گرین کارت صحبت می کنیم منظورمان همان اجازه اقامت، زندگی، سفر، کار قانونی افراد در کشور آمریکا می باشد. یکی از مزیت های بزرگ گرین کارت آمریکا این است که شما می توانید بعد از چند سال برای کسب تابعیت و اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید؛ این به این معناست که می توانید اجازه ورود و خروج آزادانه به خاک آمریکا را داشته باشید و همچنین اجازه راه اندازی یک کسب و کار و دریافت کمک های مالی از سمت دولت آمریکا را دارید.اگر متقاضی در حین تحصیل در کشور آمریکا مشغول به کار باشد و ویزای H1B داشته باشد و برای کارفرمای خود نیروی مفیدی باشد، کارفرما می تواند برای گرفتن گرین کارت برای آن فرد اقدام کند. برای گرفتن گرین کارت حتما الزامی به بودن در خاک آمریکا وجود ندارد و قبل از مهاجرت هم می توان به گرفتن آن اقدام کرد اما بهتر این است که متقاضی در خاک آمریکا حضور داشته باشد. مدت زمانی که گرین کارت صادر می شود ممکن است طولانی باشد چون افراد زیادی متقاضی گرفتن آن هستند اما گرفتن آن غیر ممکن هم نیست.افراد زیادی متقاضی مهاجرت به آمریکا هستند؛ برای اطلاع از جزئیات و شرایط تحصیل در آمریکا و اخذ اقامت پس از تحصیل نیز می توانید از مشاوره کارشناسان و وکلاnbsp;موسسه حقوقی سفیران سروش سعادتبهره مند گردید.
ادامه مطلب

تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت

تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت
تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در سال 2020 برای بسیاری از ملیت ها به یکی از آرزوهای بزرگ تبدیل شده است. آمریکا کشوری وسیع با صنعت و اقتصادی فوق العاده می باشد، این کشور با مساحت تقریبی 10 میلیون متر مربع و جمعیت تقریبی 320 میلیون نفری اقتصاد اول جهان می باشد و همه این ها باعث شده تا کشور آمریکا به انتخابی مناسب برای مهاجرین تبدیل شود. اقامت دائم در آمریکا مزایای زیادی دارد ولی تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت بسیاری از امتیازات دیگری را نیز در اختیار فرد قرار خواهد داد. در این مقاله درباره راه های تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت و تفاوت های این دو صحبت خواهیم کرد.تفاوت اقامت دائم و تابعیت آمریکافردی که دارای اقامت دائم می باشد می تواند برای همیشه در کشوری که اقامتش را دارد زندگی کند، این در حالیست که تابعیت به شهروند شدن می انجامد و این فرد همچنین مزایای خاصی را از کشوری که شهروندی اش را دارد دریافت می کند. شهروندی ایالات متحده خدماتی را شامل می شود که از جمله آن می توان به اجازه زندگی و کار اشاره کرد؛ این فرد می تواند رای بدهد، با پاسپورت آمریکایی سفر کند، شغل های دولتی برگزیند و می تواند بصورت بلند مدت خارج از آمریکا زندگی کند و شهروندی خود را از دست ندهد. این فرد حتی می تواند شهروند کشور دیگری نیز باشد و حتی شهروندی خود را رد کند. افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند افرادی هستند که دارای گرین کارت هستند، این افراد می توانند آمریکا را ترک کرده و دوباره بازگردند و اجازه کار در آمریکا را نیز دارند ولیکن بسیاری از حقوقی که یک شهروند از آن بهره مند است ندارند، برای مثال نمی توانند رای بدهند و از داشتن شغل دولتی محروم خواهند بود. افرادی که اقامت دائم دارند دارای گرین کارت آمریکا هستند، این افراد هر 10 سال برای تمدید گرین کارت خود اقدام می کنند. افراد دارای گرین کارت باید دقت کنند زیرا در صورت مرتکب جرم سنگین شدن می توانند به کشور خود ریپورت شوند.راه های تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020برای اخذ شهروندی آمریکا در سال 2020 چندین راه مختلف وجود دارد؛ یک از راه ها بصورت مستقیم می باشد، در این حالت در صورتی که فرزند در خاک آمریکا به دنیا بیاید شهروند آمریکا محسوب می شود و همچنین در صورتی که فرزندی در خارج از آمریکا از پدر یا مادری آمریکایی به دنیا بیاید او نیز شهروند آمریکا تلقی خواهد شد ولیکن باید نسبت واقعی ولی آمریکایی و فرزند مشخص شود. حالت های دیگر بصورت غیر مستقیم می باشد و افراد پس از دریافت اقامت دائم یا گرین کارت می توانند درخواست شهروندی یا تابعیت کشور آمریکا را بدهند. داشتن گرین کارت بدین معنا نخواهد بود که شما 100 درصد قادر به دریافت تابعیت آمریکا هستید؛ پس از گذشت 3 تا 5 سال از داشتن گرین کارت می توانید برای شهروندی آمریکا اقدام کنید. افرادی که دارای گرین کارت هستند باید 90 روز قبل از پایان 5 سال مدارک خود را به سازمان مهاجرت آمریکا ارائه دهند، فرد پس از پر کردن فرم معروف N400 باید منتظر بماند تا سازمان مهاجرت فرم، مدارک و اثر انگشت فرد را چک کند و پس از آن متقاضی را برای مصاحبه حضوری دعوت کند. در این مصاحبه آفیسر از تسلط این فرد به زبان انگلیسی باید مطمئن بشود و همچنین تایید مدارک ارسال شده نیز بایستی انجام شود.ازدواج جهت تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020یکی از روشها جهت گرفتن اقامت آمریکا و در پی آن گرفتن شهروندی این کشور ازدواج می باشد. آمریکا دو نوع ویزا برای اقامت از طریق ازدواج با فرد آمریکایی صادر می کند که عبارت است از ویزای نامزدی K1 و ویزای ازدواج. فرد دارای اقامت آمریکا باید بتواند شرایط لازم را فراهم کند تا این نوع ویزا را برای همسر یا نامزد خود دریافت نماید. این شرایط شامل: مدارک شناسایی، تمکن مالی، ثابت شدن رابطه عاشقانه بین دو طرف، داشتن محل زندگی در آمریکا و سند ازدواج می باشد. برای دریافت این نوع ویزا معمولا راه طولانی وجود دارد؛ ویزای ازدواج نوعی از ویزا است که در آن دو طرف باید حداقل یک سال از آشناییشان گذشته باشد و عشق و علاقه بین آن ها ثابت شده باشد که روند صدور این ویزا 1 تا 4 سال طول می کشد.ویزای نامزدی K1 که مدت زمانی که طول می کشد تا صادر شود حدود 3 تا 15 ماه است. این نوع ویزا برای افرادیست که بالای 21 سال دارند. این ویزا غیر مهاجرتی است و در حقیقت موقتیست و 90 روز پس از ورود آن ها به آمریکا باید رابطه این دو به ازدواج ختم شود؛ باید دقت داشت که پس از 90 روز این ویزا باطل می شود و قابل تمدید نمی باشد. بعد از 3 تا 5 سال ازدواج فرد می تواند درخواست خود را برای تابعیت به اداره مهاجرت آمریکا تسلیم کند.سرمایه گذاری جهت تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری چندین نوع مختلف ویزا وجود دارد:ویزای EB5 ویزایی است که به دو بخش سرمایه گذاری 500 هزار دلاری و 1 میلیون دلاری تقسیم می شود که در آن فرد باید حداقل 10 آمریکایی را استخدام کند. این ویزای به ویزای 500 هزار دلاری نیز معروف می باشد.ویزای E2 که متقاضی باید سرمایه ای به میزان 300 هزار دلار را بکار گیرد تا بتواند شغلی را بدست بیاورد، نصف این پول صرف شغل و نصف دیگر در حساب باقی می ماند.ویزای EB3 که با وجود پیشنهاد کاری به فرد داده می شود؛ فرد متقاضی با یافتن کارفرما می تواند این نوع ویزا را دریافت نماید.پس از پنج سال از گذشت اقامت در آمریکا این افراد می توانند درخواست خود را برای تابعیت به اداره مهاجرت آمریکا تقدیم کنند.شرایط درخواست برای تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 5 سال حضور دائم در آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل 18 ساله بودن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تسلط به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نداشتن سوء سابقه و قبول داشتن قانون اساسی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن اطلاعات در رابطه با تاریخ کلی آمریکاکسب تابعیت آمریکا یک امتیاز بزرگ محسوب می شود و دارندگان آن مزایای زیادی را بدست می آورند. برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به آمریکا و کسب تابعیت این کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروnbsp;سعادتتماس بگیرید.
ادامه مطلب

کار در آمریکا با ویزای تحصیلی

کار در آمریکا با ویزای تحصیلی
معمولا بیشتر افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، برای زندگی در آنجا ماندگار می شوند و هنگام تحصیل برای بدست آوردن هزینه های زندگی خود به کار در این کشور می پردازند. در این مقاله به کار در آمریکا با ویزای تحصیلی می پردازیم. کشور آمریکا به عنوان اولین ابرقدرت اقتصادی در دنیا با بزرگترین صنایع و در دست داشتن منابع طبیعی وسیع به مقصدی رویایی برای مهاجران تبدیل شده است. مردم به دلایل زیادی به مهاجرت به این کشور می پردازند که مهمترین آنها مهاجرت برای ساختن آینده ای جدید، مهاجرت برای ارتقای سطح نظام سلامت، فرصت رشد بیشتر برای فرزندانشان، یافتن فرصت های شغلی جدید و همچنین استفاده از نظام آموزشی و تحصیلی کشور آمریکا می باشد.آمریکا از جمله کشورهاییست که سیستم دانشگاهی آن بسیار پیشرفته است و از نظر داشتن دانشگاه های تحقیقاتی و مراکز پژوهشی در جهان حرف اول را می زند. امروزه نیاز به نیروی تحصیل کرده و متخصص در تمامی کشورها دیده می شود و به علت شرایط مناسب آمریکا، بودجه آموزشی بالای آن و امکان پیدا کردن شغل بعد از تحصیل، دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تمایل زیادی برای تحصیل در این کشور دارند. اما اولین قدم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا پیدا کردن دانشگاهیست که به شما پذیرش بدهد. هر دانشگاهی قوانین تحصیلی و همچنین شهریه متفاوتی دارد و باید در سایت آن دانشگاه و یا از طریق موسسه های مهاجرتی درباره شرایط آن تحقیق کرد اما به صورت کلی آمریکا در صدر پر هزینه ترین کشورها برای تحصیل قرار دارد.تحصیل در مقطع تحصیلی لیسانس در ایالات متحده چهار ساله است و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همانند انگلستان هم دوره های تمام وقت یکساله دارد هم دوره های دوساله و تمامی این دوره ها به انگلیسی تدریس می شوند و اگر انگلیسی زبان اول کشور متقاضnbsp; نیست باید بعد از شرکت در دوره های زبان مدرک زبان را به دانشگاه ارائه بدهد. تحصیل در مقطع دکترا بنا به رشته به صورت میانگین بین سه تا چهارسال به طول می انجامد و متقاضی برای این مقطع هم باید مدرک زبان معتبر داشته باشد.انواع ویزای تحصیلی در کشور آمریکابرای تحصیل در کشور آمریکا چند نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که معروفترین ویزای تحصیلی ویزای F1 است؛ دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه ها و حتی کالج های آمریکا هستند باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. این ویزا برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صادر می شود. اگر دانشجو قصد مهاجرت با همسر و فرزند زیر 21 سال را داشته باشد برای همراهانش ویزای F2 صادر خواهد شد که این نوع ویزا معمولا برای دوره های تحصیلی بالای 6 ماه است. دانشجویانی که ویزای F1 دریافت می کنند می توانندnbsp;20ساعت در هفته در سال اول تحصیل خود به صورت پاره وقت با ویزای تحصیلی کار کنند تا اندکی از هزینه های تحصیلی و یا زندگی خود را جبران کنند؛ بعد از سال اول اگر دانشگاه به دانشجو اجازه کار بدهد کار در خارج از دانشگاه هم برای او امکان پذیر خواهد بود.اگر متقاضی به دنبال دوره های کوتاه مدت تحصیل در آمریکا باشد شامل ویزای B1 می شود. نوع دیگری از ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای M1 نام دارد که تنها برای برخی از رشته های خاص فنی و حرفه ایی صادر می شود و اگر متقاضی بخواهد همسر و فرزندان خود را هم به کشور آمریکا ببرد باید برای آن ها تقاضای ویزای همراه M2 بدهد. ویزای تحصیلی دیگری هم وجود دارد که به ویزای فرصت تحقیقاتی J1 مشهور است و مخصوص افرادیست که می خواهند برای تحقیق یا تدریس وارد دانشگاه های آمریکا شوند. این ویزا بستگی به طول دوره تحصیل فرد در آن دانشگاه دارد و اگر فرد برای همسر و فرزند خود ویزای همراه بخواهد باید درخواست ویزای J2 بدهد.برای دریافت تمامی این ویزاهای تحصیلی فرد باید تمکن مالی خود را به سفارت نشان بدهد و همچنین ثابت کند که بعد از تحصیل قصد بازگشت به کشورش را دارد.شرایط اخذ کار در آمریکا با ویزای تحصیلی اگر متقاضی در دوره دانشجویی به دنبال اخذ کار دانشجویی در آمریکاست می تواند از موسسات کاریابی که در زمینه کار در هنگام دانشجویی کار می کنند کمک بگیرد. متقاضی کار با ویزای تحصیلی رزومه خود را به زبان انگلیسی نوشته سپس آن را به شرکت کاریابی می دهد تا برای کارفرما بفرستد و اگر شرایط متقاضی و رشته تحصیلی و باقی موارد مدنظر کارفرما در رزومه فرد وجود داشت، کارفرما رزومه را تائید می کند و نوبت به مصاحبه حضوری می رسد و در صورت قبولی در مصاحبه می تواند مشغول به کار در آمریکا با ویزای تحصیلی شود.نوع دیگری از انواع کار در آمریکا با ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، کار مطالعاتی است، این نوع کار بدین صورت است که دانشجویان بین الملل به صورت دستیار استاد و یا محقق در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا، طبق شرایط رشته خود می توانند از ترم اول در کنار تحصیل به کار تحقیقاتی هم مشغول شوند؛ این نوع کار معمولا برای دانشجویان با ویزای F1 و J1 امکانپذیر می باشد.شرایط اشتغال در حین تحصیل در آمریکابه صورت کلی دانشجویان بین الملل به پنج طریق می توانند در آمریکا در حین تحصیل به اشتغال هم بپردازند که این پنج مورد شامل موارد زیر هستند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرصت های کاری در دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کار آموزی درسی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارآموزی اختیاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشکلات شدید اقتصادی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سازمان های بین المللی در آمریکافرصت شغلی در دانشگاه: این شغل ها اغلب مربوط به رشته تحصیلی فرد نیست و دانشگاه درباره اشتغال به تحصیل تصمیم گیرنده است؛ اغلب این مشاغل شامل کار در کتابخانه، باشگاه، کافی شاپ و باقی موارد می شوند.کارآموزی درسی: یکی از واحدهای درسی و به صورت اجباری است و باید حتما گذرانده شود بسته به نوع، این کارآموزی ها می توانند با حقوق و یا بدون حقوق باشند.کارآموزی اختیاری: این مدل کار آموزی به دانشجویان اجازه می دهد با ویزای F1 آمریکا به صورت موقت کار کنند. دانشجو می تواند پس از پایان سال اول تحصیل درخواست آموزش عملی بدهد و با تجربه ایی که از این دوره ها بدست می آورد به صورت پاره وقت یا 20 ساعت در هفته کار کند.مشکلات اقتصادی: در صورتی که کشور دانشجو دچار جنگ، تنش اقتصادی و یا مشکلات اقتصادی پیش بینی نشده ای که خارج از کنترل دانشجوست بشود، آن دانشجو واجد شرایط اخذ مجوز کار در آمریکا در زمان تحصیل در خارج از دانشگاه می شود.سازمان های بین المللی در آمریکا: اگر دانشجو از یکی از سازمان های بین المللی همانند سازمان تجارت جهانی، صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و غیره باشد می تواند مجوز اشتغال در حین تحصیل را داشته باشد.برای اطلاع از جزئیات و شرایط تحصیل و کار و اخذ اقامت آمریکا پس از تحصیل نیز می توانید از مشاوره کارشناسان و وکلاnbsp;موسسه حقوقی سفیران سروش سعادتبهره مند گردید.
ادامه مطلب

ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا
از آنجایی که آمریکا کشور رویاهاست بسیاری از مردم تلاش دارند به روش های متفاوت به این کشور مهاجرت کنند. یکی از راه های مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت این کشور از راه ثبت شرکت در آمریکا است. ثروتمندان در سراسر جهان برای زندگی در آمریکا از روش سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کشور آمریکا بسیار استقبال می کنند. در این نوع مهاجرت همانند دیگر راه های مهاجرتی در ذهن شخص ممکن است سوالات فراوانی شکل بگیرد، از جمله این سوالات میتوان به این موارد اشاره نمود:nbspnbspnbspnbsp; میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور آمریکا چه میزان است؟nbspnbspnbspnbsp; آیا ثبت شرکت شامل همه نوع شرکت می شود؟nbspnbspnbspnbsp; آیا سرمایه باید به صورت کلی و یکجا باشد یا می توان کم کم سرمایه را وارد کند؟nbspnbspnbspnbsp; آیا با خرید شرکت در کشور آمریکا به فرد اقامت داده می شود؟nbspnbspnbspnbsp; ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت در امریکا لازم است؟nbspnbspnbspnbsp; چه نوع شرکت هایی در کشور آمریکا وجود دارد؟nbspnbspnbspnbsp; آیا خرید شرکت در این کشور امکان پذیر است؟و سوالات این چنین که قبل از آن که شخص اقدام به این امر کند با این سوالات مواجه می شود. شرایط عمومی برای ثبت شرکت در آمریکاآمریکا کشوری با مساحت بیش از 9.5 میلیون کیلومتر مربع است، که در این کشور وسیع حدود 48 ایالت متفاوت موجود می باشد که افراد با ملیت های متفاوت سراسر این کشور به کار و زندگی می پردازند. پایتخت کشور آمریکا واشنگتن نام دارد، این کشور با توجه به مساحت بسیار زیادی که دارد رتبه سومین کشور وسیع جهان را از آن خود کرده است. در همسایگی این کشور در قسمت شمالی آن کشور کانادا و در قسمت جنوب آن کشور مکزیک وجود دارد. جمعیت کشور آمریکا بالغ بر 350 میلیون نفراست که جزء پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار می گیرد و از لحاظ جمعیت اختلاف کمی با کشورهای چین و هند دارد و پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک می باشد. واحد پول در این کشور دلار آمریکا($) است. کشور آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشورها در جهان است که پرقدرت ترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد. کشور آمریکا در زمینه واردات و صادرات جزء برترین کشورها محسوب می شود و رتبه اول و دوم را در این زمینه از آن خود کرده؛ بزرگترین صنایع آمریکا املاک، خدمات تجاری، دولت ها و امور مالی و بیمه هستند. کشور آمریکا در دسته جهان اول قرار دارد و با توجه به اقتصاد قوی خود بیش از30% کل ثروت جهان را در اختیار دارد. کشور آمریکا به دلیل اقتصاد قوی، استانداردها و شاخصه های اقتصادی بسیار بالایی دارد. کشور آمریکا همچنین به طور میانگین متوسط حقوق کارمندان در سطح بسیار خوب قرار دارد و همینطور به دلیل سطح زندگی بالا و نرخ بیکاری زیر 3.6% در سال 2020 افراد در سراسر دنیا در تلاش هستند که از طریق روش های گوناگون در این کشور اقامت بگیرند و به کار و زندگی در آنجا بپردازند. انواع شرکت ها برای ثبت در آمریکااز آنجایی که در مبحث ثبت شرکت ها شناخت نوع شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فرد برای آن که شرکتی را ثبت کند، بسیار مهم است که در مورد آن شرکت آگاهی و اطلاعات مناسبی داشته باشد تا در این پروسه دچار مشکل نشود و بتواند شرکت مورد نظرش را مطابق قصد و نیت خود، انتخاب کند و به ثبت برساند. لذا ما در اینجا تلاشمان بر این است که در مورد انواع شرکت ها در کشور آمریکا اطلاعات کلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با شناخت بهتر انواع شرکت ها و اطلاع در مورد انواع شرکت هایی که در کشور آمریکا قابلیت ثبت دارند آشنا شوید. شرکت ها در کشور آمریکا به سه دسته شرکت سهامی (corporation)، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و شرکت مشارکتی (Partnership) تقسیم میشوند. در ادامه در مورد هر یک از این سه شرکت توضیح مختصری در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.شرکت سهامی: این شرکت توسط سهامداران اداره می شود و تحت مالکیت این اشخاص قرار می گیرد. این شرکت دارای 4 حالت است: C corp شخصیت حقوقی مشتقل از صاحبان سرمایه دارد، S corp قابلیت این را دارد که سودها و ضررها را بر درآمد شخصی مالکان سرمایه انتقال دهد، B corp این شرکت با هدف خدمات اجتماعی تشکیل می شود و دسته آخر سازمان های مردم نهاد هستند که با هدف انجام امور آموزشی، خیریه، فرهنگی و علمی تشکیل می شوند.شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت ها بسیار شبیه به شرکت با مسئولیت محدود در داخل ایران هستند و شخص تنها به میزان سرمایه اش در میزان سود و ضرر این شرکت سهیم است و میتواند از اموال غیر منقول نیز برای این شرکت استفاده کند.شرکت مشارکتی: ساختار بسیار ساده ای دارد و از 3 طریق میتوان آن را ثبت کرد، مشارکت عموم، مشارکت محدود و مشارکت با مسئولیت محدود.هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در آمریکاهمانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد، یکی از راه های مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ثبت شرکت در این کشور است. حال بزرگترین سوالی که ممکن است ذهن شخص را مشغول کند بحث هزینه های ثبت شرکت در این کشور است که حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت در کشور آمریکا به چه میزان است؟ لازم به ذکر است که هزینه ها برای ثبت شرکت سهامی نوع C corp، سهامی نوع S corp، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت مشارکتی با یکدیکر متفاوت است. حال آن که شخص تصمیم خود را مبنی بر ثبت شرکت در کشور آمریکا گرفت و نوع آن را در این کشور مشخص کرد، می تواند شهر و یا ایالت مورد نظر خود را برای ثبت شرکت و راه اندازی آن انتخاب کند و سپس مراحل درخواست ثبت شرکت، دریافت شماره مالیاتی، کدپستی، شماره تماس، بیمه و افتتاح حساب در کشور آمریکا را انجام دهد. نوع شرکت هزینه های ثبت شرکت (دلار آمریکا) هزینه افتتاح حساب شرکت (دلار آمریکا) شرکت با مسئولیت محدود 1590 4950 شرکت سهامی C corp 1750 4950 شرکت سهامی S corp 1750 4950 خوب است که بدانید ثبت شرکت باعث دریافت اقامت این کشور برای شما نمی شود اما با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور میتوانید از نیروی کار ماهر این کشور و از روش مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه سوال در زمینه ثبت شرکت در کشور آمریکا، مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما عزیزان است.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا

شرایط تحصیل رایگان در آمریکا
می توان گفت تحصیل رایگان در آمریکا ایده آل ترین هدف یک فرد برای تحصیل می باشد که در این مقاله به شرایط تحصیل رایگان در آمریکا می پردازیم. آمریکا کشوری پهناور با مساحت 9.833.517 کیلومتر مربع و جمعیت تقریبا 330 میلیون نفر در قسمت میانی قاره آمریکا قرار دارد. این کشور با اقتصاد فوق العاده قوی و همینطور منابع عظیم طبیعی محلی برای پیشرفت همگان است. نظام آموزشی آمریکا نیز بسیار قوی می باشد بطوری که بیشتر دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی جزو 100 دانشگاه برتر جهان هستند. در جدول زیر به رنکینگ دانشگاه های این کشور از نظر سایت THE نگاه می اندازیم:نام دانشگاه رتبه جهانی CALIFORNIA INSTITUTE OF TECHNOLOGY 2 STANFORD UNIVERSITY 4 MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY 5 PRINCETON UNIVERSITY 6 HARVARD UNIVERSITY 7 YALE UNIVERSITY 8 UNIVERSITY OF CHICAGO 9 UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA 11 JOHNS HOPKINS UNIVERSITY 12 UNIVERSITY OF CALIFORNIA, BERKELEY 13 شرایط و نکاتی برای تحصیل رایگان در آمریکادر ابتدا باید ذکر کنیم که کشور آمریکا نیز از دو سطح عمومی و عالیه بهره می برد؛ سطح عمومی که همان دوره مدرسه می باشد از دو بخش دبستان و متوسطه تشکیل می شود و سطح عالیه که همان سطح های علمی دانشگاهیست تشکیل می شود. هزینه های تحصیل در آمریکا بسیار بالا می باشد به طوری که ممکن است حتی تا 50000$ (دلار) نیز هزینه در بر داشته باشد. اما راه هایی وجود دارد تا دانشجویان بین المللی بتوانند در دانشگاه های این کشور بطور رایگان تحصیل کنند. در ابتدا باید برای یک دانشگاه درخواست پذیرش دهیم که لازمه آن معدل بالای 16، حداقل نمره 7 یا 8 TOFEL یا 6 IELTS، مدرک اثبات تمکن مالی و همینطور مدارک هویتی است. همینطور برای تحصیل در آمریکا چندین نوع ویزا وجود دارد که با توجه به نوع دوره تحصیلی شما می توانید یکی از آنها را برگزینید.تحصیل رایگان در مقاطع مختلف دانشگاهی آمریکامقطع کارشناسی در کشور آمریکا 4 ساله می باشد که عموما قبل از ورود به آن 1 الی 2 سال در کالج باید تحصیل کنید. در دانشگاه های دولتی این کشور امکان تحصیل رایگان وجود دارد، اما این رایگان بودن برای دانشجویان بین المللی سخت است البته این نقطه ناامیدی برای تحصیل رایگان در آمریکا نیست. هر دانشگاه استانداردی را برای اهداء کمک هزینه یا بورسیه دانشجویی در نظر می گیرد و متقاضی باید شرایط سخت این دانشگاه ها که در بالا ذکر شده است را پشت سر بگذارد؛ همچنین این دانشگاه ها امتحانی به نام SAT برای آزمودن دانشجویان برگزار می کنند که دانشجویان در صورت کسب نمره حد نصاب پذیرفته می شوند.در مقطع کارشناسی ارشد که 1 الی 2 سال به طول می انجامد، شما در این مقطع باید نمرات خوب دریافت کرده و همینطور مقاله هایی در سطح بین المللی باید داشته باشید و نمرات بالای زبان نیز از شروط اصلی این مقطع است؛ و نکته مهم این است در برخی رشته ها باید نمره خوب GMAT و در برخی رشته های دیگر نمره خوب GRE داشته باشید.برای تحصیل در مقطع دکتری شما باید ابتدا با یک استاد راهنما در ارتباط باشید تا استاد راهنما به شما پذیرش بدهد؛ استاد راهنما نیز برای بورس شدن و تحصیل رایگان در این مقطع تصمیم می گیرد. داشتن رزومه قوی همچون نمرات عالی، تحقیقات علمی معتبر در سطح جهانی و همینطور داشتن سطح زبان عالی بسیار می تواند کمک کننده باشد. مقطع دکتری 4 الی 6 سال زمان می برد؛ همینطور شما می توانید در این چند سال بعنوان دستیار استاد یا همان TA مشغول به کار شوید و قسمتی از هزینه های زندگی در آمریکا را برای خود تامین کنید.دانشگاه هایی برای تحصیل رایگان در آمریکادر آمریکا چندین دانشگاه برای تحصیل رایگان وجود دارد که در ادامه می خواهیم به آن ها بپردازیم:کالج بریا Berea Collegeدانشکده ای در ایالت کنتاکی آمریکا که برای هر دانشجو واجد شرایط 4 سال تحصیل رایگان را در نظر دارد و همینطور در ابتدا به دانشجو یک لپ تاپ تعلق میگیرد. حضور در کلاس ها الزامی است و هر دانشجو ساعاتی محدود در محوطه دانشگاه کار میکند.کالج دیپ اسپرینگز Deep Springs Collegeاین دانشگاه در کالیفرنیا آمریکا قرار دارد و دارای خوابگاه است و هر ساله 25 دانشجو را می گیرد.کالج اوزارکس College of the Ozarksورودی این دانشگاه بسیار سخت است و دانشجویان برای تحصیل رایگان در آمریکا الزام کار در دانشگاه را دارند.آکادمی نیروی هوایی، کشتیرانی تجاری و نظامی آمریکااین دانشگاه ها همه هزینه های دانشجویان را پرداخت میکنند و در مقابل دانشجویان پس از تحصیل باید حداقل 5 تا 6 سال برای ایالات متحده کار کنند.مؤسسه وِnbsp;Webb Instituteاین دانشکده در نیویورک قرار دارد و بیشتر دانشجویان مهندسی عمران و مهندسی دریا را تربیت میکند و این دانشجویان به راحتی پس از تحصیل وارد بازار کار می شوند.هزینه زندگی دانشجویان در آمریکا 2020اگر حتی تحصیل شما رایگان باشد، شما در هر حال ملزم به تامین هزینه های زندگی خود در آمریکا هستید؛ هزینه ی سالیانه زندگی در آمریکا 24000$ الی 26000$ (دلار) است که رقمی بین 2000$ الی 2200$ (دلار) در ماه می باشد. برای تامین هزینه های زندگی در آمریکا راه های مختلفی وجود دارد که متداول ترین آنها عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کمک هزینه تحصیلی یا همان بورسیه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کاره پاره وقت که بتوانید بخشی از هزینه های خود را تامین کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وام های دانشجویی نیز می تواند به تامین هزینه هایتان کمک کند و بعد از پایان تحصیل اقساط آنرا پرداخت می کنیدهزینه های زندگی ماهانه در سال 2020 در آمریکا برای دانشجویان به شرح زیر می باشد:اجاره خانه 800$ حمل ونقل 300$ خوراک 250$ آب و برق و گاز 300$ پوشاک 200$ لوازم التحریر 350$ سایر 60$ در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با راه های تحصیل رایگان در کشور آمریکا آشنا کنیم؛ همانطور که گفنیم راه بسیار سختی برای تحصیل رایگان در آمریکا در پیش دارید اما متخصصان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با انتخاب روش های مناسب و راهنمایی های کارساز در کنار شما هستند و شما را در مسیر مهاجرت به آمریکا همراهی می کنند.
ادامه مطلب

اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا
تحصیل و اعزام دانشجو به آمریکا، یکی از بیشترین درخواست ها را در زمینه مهاجرت به این کشور داراست. آمریکا یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است که مردم با ملیت و فرهنگ های مختلف در این کشور در کنار هم زندگی میکنند، پایتخت این کشور، شهر واشینگتن می باشد. هرساله بیش از 87 هزار دانشجو در سراسر جهان به دلیل اقتصاد برتر جهانی، تکنولوژی بالای این کشور، شرایط زندگی بسیار خوب، تحصیل در دانشگاه های برتر جهان با رتبه های عالی خواستار تحصیل و اقامت در آمریکا هستند. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش بر این دارد در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، معرفی برترین دانشگاه های آمریکا، میزان هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا و شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در این کشور اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار دهد. سوالات متداول دراین خصوص:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه های آمریکا دارای چه رتبه ای در جهان هستند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا امکان تحصیل رایگان در کشور آمریکا وجود دارد؟شرایط اعزام دانشجو به آمریکا در سال 2020طول دوره تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس 4 سال، فوق لیسانس 2 سال و دکتری حدود 3 تا 6 سال می باشد. با توجه به آن که زبان رسمی این کشور، انگلیسی است لذا در تمامی مدارس و مقاطع دانشگاهی دروس به زبان انگلیسی تدریس میشود، لازمه تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور ارائه مدرک زبان حداقل IELTS 6 برای مقطع لیسانس، IELTS 6.5 برای کارشناسی ارشد و IELTS 7 برای مقطع دکتری است. در آمریکا معدل شخص در مقطع قبلی برای دریافت پذیرش از سوی دانشگاه این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است، بطوری که شخصی که قصد دارد در مقطع لیسانس این کشور تحصیل کند حداقل معدلی که باید کسب کرده باشد معدل 14 و در فوق لیسانس معدل 15 و برای تحصیل در مقطع دکتری در این کشور معدل 17 به بالا و داشتن توصیه نامه از سوی اساتید آن دانشگاه نیاز می باشد.افراد برای ورود به بهترین دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس اول باید در آزمون SAT شرکت کنند و اگر نمره قبولی در این آزمون کسب کردند می توانند مشغول به تحصیل شوند. همچنین در این دوره دانشجو باید حتما نامه انگیزه خود را برای تحصیل در این کشور ارائه دهد تا نیت شخص برای مهاجرت به این کشور و تحصیل در آن محرض شود. شخصی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس آمریکا را دارد باید دارای مدرک 4 ساله لیسانس مورد تایید وزارت علوم این کشور باشد. به دلیل محدودیت دانشگاه های آمریکا برای پذیرش دانشجویان مقطع دکتری و دریافت توصیه نامه از اساتید آن دانشگاه کمی سخت است و شخص باید بتواند رضایت اساتید را برای پذیرش جذب کند.هزینه های اعزام دانشجو به آمریکاتحصیل در کشور آمریکا جزو دسته کشور های گران در جهان طبقه بندی می شود. دانشگاه های این کشور به دو دسته کلی تقسیم می شود، دانشگاه های خصوصی که هزینه های بسیار بالایی دارند و دانشگاه های عمومی که نسبت به دانشگاه های خصوصی هزینه کمتری دارد. دانشجویان در این کشور تنها از طریقه کسب مقام و رتبه بالا در زمینه های تحصیلی، ورزشی و تحقیقاتی در دانشگاه می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند تا مقداری از هزینه های تحصیل در آمریکا را برای خود پوشش دهند. بهتر است بدانید دانشگاه های این کشور که رتبه جهانی بالایی دارند هزینه های تحصیلی بالایی را از دانشجو برای تحصیل اخذ می کنند. بیشترین میزان هزینه دانشجویی به دلیل بالا بودن هزینه خوابگاه و خانه به این امر اختصاص میابد؛ البته با توجه به این که شخص در این کشور اجازه کار دانشجویی دارد میتواند میزان کمی از این مخارج را ساپورت کنند.دانشجویان مقطع کارشناسی اجازهnbsp;10ساعت کار دانشجویی، کارشناسی ارشدnbsp;20ساعت و دکتریnbsp;30 ساعت کار در هفته دارند که میزان دستمزد به ازای هر ساعت کار 8$ تا 10$(دلار آمریکا) است. هزینه های تحصیل در کشور آمریکا در سال 2020، در مقطع کارشناسی 12000$ تا 35000$ (دلار آمریکا)، در مقطع کارشناسی ارشد 20000$ تا 45000$ (دلار آمریکا) که در رشته هایی چون پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی هزینه بیشتر است. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور آمریکا حدود 700$ تا 1500$(دلار آمریکا) می باشد که این هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت است و بسته به شهر محل اقامت و سبک زندگی هرکس متغیر است؛ هزینه زندگی دانشجویی شامل هزینه حمل و نقل، خوراک، مسکن، تفریحات می شود.مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آمریکادر سال های اخیر به دلیل هزینه های بالای دانشگاه ها و سختی ویزا درخواست تقاضای تحصیل در آمریکا کم شده است. شخص برای تحصیل در آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است مدارک زیر را آماده کنند. مدارکی که شخص برای دریافت ویزای آمریکا لازم دارد ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، عکس پاسپورتی، ارائه مدارک دال بر تمکن مالی شخص، ارائه مدرک زبان، ارائه مدارک دال بر برگشت به کشور مبدا و نماندن در این کشور می باشند. همچنین مدارکی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است میتوان به مواردی مانند دیپلم 12 سال تحصیلی و ریز نمرات، مدرک مورد نیاز زبان انگلیسی، پرداخت هزینه ثبت نام و همچنین برای مقطع دکترا توصیه نامه اساتید اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های آمریکا به 10 تا از بهترین دانشگاه های این کشور اشاره میکنیم:رتبه دانشگاه رتبه جهانی 1 Massachusetts Institute of Technology (MIT) 1 2 Stanford University 2 3 Harvard University 3 4 University of California, Berkeley (UCB) 5 5 University of Chicago 10 6 Princeton University 13 7 Cornell University 14 8 University of Pennsylvania 15 9 Yale University 17 10 Columbia University 18 آیا امکان اقامت پس از تحصیل در آمریکا وجود دارد؟سوالی که اطلاع از آن ممکن است جزء یکی از انگیزه های اصلی متقاضیان برای تحصیل در کشور آمریکا باشد. دانشجویان دارنده ویزای تحصیلی ایالات متحده (ویزای نوع F1) می توانند برای اخذ اقامت آمریکا پس از اتمام تحصیلات خود از طریق ثبت نام در برنامه کارآموزی اختیاری یا OPT اقدام نمایند. در این طرح، دانشجو می تواند به محض اتمام تحصیلات خود هم آموزش حرفه ای دیده و هم اینکه توسط کارفرما یا امپلویر آمریکایی اسپانسری شود. دوره اقامت فارغ التحصیلان در قالب برنامه OPT آمریکا بسته به برنامه تحصیلی آنها از 12 تا 29 ماه متفاوت است. پس دانشجویان در این کشور از طریق یافتن جاب آفر و عقد قرارداد کاری می توانند ویزای تحصیلی (F1) آمریکا را به ویزای کاری (H1B) تبدیل کرده و مقیم آمریکا باشند. اما سطح درآمدی افراد با توجه به میزان مهارت و تخصص شخص، سوابق کاری و غیره متفاوت بوده و از همین منظر افراد می توانند سالانه درآمدی بین 24000$ تا 423000$ (دلار) کسب کنند.برای راهنمایی های بیشتر در زمینه مهاجرت به آمریکا و اعزام دانشجو به این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

شرایط دریافت اقامت آمریکا

شرایط دریافت اقامت آمریکا
روش دریافت اقامت آمریکا در سال 2020 بسیار گسترده می باشد؛ از جمله راه های مختلف می توان به سرمایه گذاری، ازدواج با تبعه آمریکایی، اقامت شغلی و اقامت تحصیلی به صورت موقت و غیر موقت اشاره نمود. دریافت اقامت بوسیله ی ازدواج مشروط به شرایطی سریع تر شکل می گیرد، در انواع دیگر روش های مهاجرت به آمریکا نیز بسته به نوع اقامت پس از گذشت 5 سال شخص می تواند درخواست پاسپورت آمریکایی کند. از جمله دیگر راه های دریافت اقامت آمریکا شرکت در قرعه کشی لاتاری آمریکا می باشد که بین تمام شرکت کنندگان برگزار می شود. قبول شدگان لاتاری پس از طی مراحلی از سفارت آمریکا ویزا دریافت می کنند، این افراد نیز بعد از گذشت 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم آمریکا را بدهند و گرین کارت را دریافت کنند. دریافت گرین کارت به معنای اقامت دائم آمریکا می باشد و افراد دارای این اقامت می توانند از تمامی خدمات آمریکا از جمله خدمات بهداشتی، تحصیلی، کاری و زندگی دائم در آمریکا استفاده کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی در توضیح روش های دریافت اقامت آمریکا را دارد.دریافت اقامت آمریکا به روش تحصیل در 2020یکی از مناسب ترین روش ها برای دریافت اقامت آمریکا مهاجرت تحصیلی به این کشور می باشد، زیرا با توجه به آمار پایین بیکاری در آمریکا بعد از تحصیل فرد می تواند به راحتی شغلی مرتبط با تخصص و تحصیلات خود پیدا کند. دانشگاه ها در آمریکا به دوسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شوند و عموما شهریه تمامی دانشگاه در آمریکا بسیار بالاست و این موضوع ارتباطی با دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه ندارد. هزینه تحصیل در آمریکا بصورت سالیانه بین 23000$ تا 50000$ (دلار) در سال می باشد، ناگفته نماند که می توان از بورس دانشگاه ها نیز با توجه به شرایط دانشجو استفاده کرد. ویزاهای مختلفی جهت تحصیل در آمریکا وجود دارد که به شرح زیر می باشد:ویزای تحصیلی B1 که برای دوره های تحصیلی کمتر از 6 ماه می باشد و در این نوع ویزا اجازه دریافت ویزا برای همراه داده نمی شود.ویزای تحصیلی M1 این ویزا باری رشته های فنی و حرفه ای صادر می شود و فرد می تواند برای همراهان خود نیز درخواست ویزا بدهد. همراهان شامل همسر و فرزندان زیر 21 می باشند.ویزای تحصیلی F1 که جهت ورود به کالج یا دانشگاه های آمریکا دریافت می شود و فرد می تواند برای همسر و فرزند زیر 21 سال خود درخواست ویزا دهد.ویزای تحصیلی J1 که در آن فرد دارای فرصت مطالعاتی است و معمولا مخصوص دانشجویان دکتری می باشد که می خواهند جهت تحقیق وارد خاک آمریکا شوند. این نوع دانشجویان باید بعد از 2 سال از آمریکا خارج شده و دوباره درخواست ویزا کنند. درخواست ویزای همراه نیز به همراه این نوع ویزا مجاز می باشد.دانشجویان فارغ التحصیل در آمریکا پس از اتمام تحصیل می توانند با پیدا کردن شغل مناسب با تحصیلات خود ویزای تحصیلی خود را به ویزا کاری تبدیل کنند.دریافت اقامت آمریکا به روش سرمایه گذاری و تولد ویزا های سرمایه گذاری برای دریافت اقامت آمریکا چندین نوع مختلف می باشد:ویزای EB5 ویزاییست که به دو بخش سرمایه گذاری 500 هزار دلاری و 1 میلیون دلاری تقسیم می شود که در آن فرد باید حداقل 10 آمریکایی را استخدام کند. این ویزای به ویزای 500 هزار دلاری معروف می باشد.ویزای E2 که متقاضی باید سرمایه ای به میزان 300 هزار دلار را بکار گیرد تا بتواند شغلی را بدست بیاورد. نصف این پول صرف شغل و نصف دیگر در حساب باقی می ماند.ویزای EB3 که با وجود پیشنهاد کاری به فرد داده می شود. فرد متقاضی با یافتن کارفرما می تواند این نوع ویزا را دریافت نماید.یکی دیگر از راه ها برای دریافت اقامت آمریکا تولد در خاک این کشور است برخلاف ایران که اصل خون را به رسمیت می شناسد و می گوید هر فردی که پدری ایرانی داشته باشد هر کجای دنیا متولد شود ایرانی است، کشور آمریکا اصل خاک را قبول دارد و قانون آن به این شکل می باشد که در صورتی که در خاک آمریکا به دنیا بیایید شهروند آمریکا خواهد شد و تابعیت آمریکا از طریق تولد به او اعطا می شود. والدین در صورتی که آمریکایی نباشند پس از تولد فرزند در آمریکا می توانند درخواست اقامت آمریکا را داشته باشند ولیکن هیچ قانونی برای اعطای سریع تابعیت به والدین پس از تولد فرزند وجود ندارد.اخذ اقامت آمریکا با روش کارآفرینیآمریکا عنوان برترین اقتصاد دنیا را یدک می کشد و مسلما سرمایه گذاری در این اقتصاد پیشرو جهان که به تنهایی بیش از 20% اقتصاد جهان را تشکیل می دهد، می تواند ایده سودآور و بسیار مطلوبی به حساب آید. کارآفرینی در اقتصادی با این قدرت و عظمت با امتیازی بنام ویزای اقامت آمریکا پاداش داده می شود. کارآفرینان از طریق کارآفرینی و شروع کسب و کار خود در آمریکا می توانند اقامت کل اعضای خانواده را به دست آورند. اما مسیرهای مهاجرتی پیش روی کارآفرینان برای راه اندازی کسب و کار خود در سال 2020 از این قرار است:1nbspnbspnbspnbspnbsp; اقامت موقت با ویزای O1 و E22nbspnbspnbspnbspnbsp; اقامت دائم با ویزای EB-1 و EB-5دریافت اقامت آمریکا به روش ازدواج در 2020آمریکا دو نوع ویزا برای اقامت از طریق ازدواج با فرد آمریکایی صادر می کند که عبارت است از ویزای نامزدی K1 و ویزای ازدواج. فرد دارای اقامت آمریکا باید بتواند شرایط لازم را فراهم کند تا این نوع ویزا را برای همسر یا نامزد خود دریافت نماید. این شرایط شامل: مدارک شناسایی، تمکن مالی، ثابت شدن رابطه عاشقانه بین دو طرف، داشتن محل زندگی در آمریکا، سند ازدواج می باشد. برای دریافت این نوع ویزا معمولا راه طولانی وجود دارد.ویزای ازدواج نوعی از ویزا است که در آن دو طرف باید حداقل یک سال از آشناییشان گذشته باشد و عشق و علاقه بین آن ها ثابت شده باشد که روند صدور این ویزا 1 تا 4 سال طول می کشد.ویزای نامزدی K1 که مدت زمانی که طول می کشد تا صادر شود حدود 3 تا 15 ماه است؛ این نوع ویزا برای افرادیست که بالای 21 سال دارند. این ویزا غیر مهاجرتی است و در حقیقت موقتیست و 90 روز پس از ورود آن ها به آمریکا باید رابطه این دو به ازدواج ختم شود. باید دقت داشت که پس از 90 روز این ویزا باطل می شود و قابل تمدید نمی باشد.دریافت اقامت آمریکا به روش پناهندگیاین نوع اقامت برای افرادی خاص با دلایل خاص از جمله سیاسی، دینی و ملیتی می باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ولیکن در صورت ارائه مدارک مورد نیاز مبنی بر مشکلات ذکر شده در کشور مبدا پس از انجام مصاحبه با نماینده اداره مهاجرت آمریکا ممکن است پس از 5 ماه اجازه اقامت به این فرد داده شود، این فرد می توان تقاضای ویزای همراه کند و همسر و فرزند زیر 21 ساله خود را به آمریکا بیاورد.دریافت اقامت در بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی مزایای بسیاری دارد که باعث شده افراد از راه های مختلفی خود را برای رسیدن به این هدف آماده کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری کند. شما می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا

شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا
تحصیل در کشور فوق پیشرفته آمریکا آرزوی هر دانشجو می باشد، که به دلیل هزینه های بالا میسر نیست؛ اما متخصصان ما شرایط بورسیه تحصیلی در آمریکا را برای شما مورد بررسی قرار می هند. آمریکا کشوری پهناور با مساحت 9.833.517 کیلومتر مربع و جمعیت تقریبا 330 می باشد که پایتخت آن واشنگتن است. هزینه های تحصیل در آمریکا به شدت بالا می باشد؛ در ادامه به هزینه های یکساله هر مقطع تحصیلی و مدت زمان تحصیل در این کشور می پردازیم:مقطع کارشناسی: 14000$ تا 30000$ (دلار)ndash; 4 سالمقطع کارشناسی ارشد: 15000$ تا 35000$ (دلار)ndash; 2 سالمقطع دکتری: 15000$ تا 25000$ (دلار)ndash; 4 تا 6 سالرشته های پزشکی و دندان پزشکی: 35000$ تا 50000$ (دلار)ndash; 8 سالچرا تحصیل در آمریکا 2020؟شاید پاسخ به این سوال بسیار آسان باشد چراکه نظام آموزش عالی ایالات متحده امسال نیز مثل سال قبل بهترین رتبه آموزشی یعنی رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داد. همین رتبه گویای برتری محسوس آموزش عالی و دانشگاه های مختلف آمریکا نسبت به دانشگاه های دیگر جهان می باشد. علاوه بر کیفیت بی چون و چرای تحصیل در آمریکا، همچنین آمریکا را به خاطر مدارک تحصیلی فوق العاده معتبر، دانشگاه های برتر جهانی، بورسیه تحصیلی مختلف، امکان کار دانشجوئی، اقامت پس از تحصیل و ... می توان بهترین مقصد مهاجرتی برای دانشجویان خارجی به حساب آورد. شما در جدول زیر می توانید با برترین دانشگاه های آمریکا و رتبه جهانی آنها از نظر نظام رتبه بندی QS آشنا شوید:دانشگاه یا موسسه آموزش عالی رتبه در رنکینگ بین المللی موسسه فناوری ماساچوست 1 دانشگاه استنفورد 2 دانشگاه هاروارد 3 دانشگاه کالیفرنیا (برکلی) 4 دانشگاه آکسفورد5 دانشگاه شیکاگو 9 انواع ویزای تحصیلی آمریکادر آمریکا سه نوع ویزای تحصیلی با نام های F1، M1 و J1 وجود دارد که بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد. نکته مهم برای دریافت هر سه ویزا این است که افراد باید دارای تمکن مالی باشند.ویزای تحصیلی F1:ویزای F1 شناخته شده ترین ویزای تحصیلی در کشور آمریکاست و دانشجویانی که قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور را دارند باید از این ویزا استفاده کنند. همینطور افراد متاهل می توانند برای همسر و فرزند خود نیز از ویزای همراه این ویزا که تحت عنوان ویزای F2 می باشد استفاده کنند.ویزای تحصیلی M1:این ویزا نیز تفاوت چندانی با ویزای مورد اول ندارد و تنها تفاوت در اینست که با این ویزا فقط میتوان در رشته های محدودی از فنی و حرفه ای به تحصیل در آمریکا پرداخت؛ همینطور این ویزا ویزای همراه تحت عنوان ویزای M2 دارد.ویزای تحصیلی J1:این ویزا بیشتر برای کارهای مطالعاتی-تحقیقاتی و یا تدریس در دانشگاه ها و کالج ها می باشد صادر می شود و دو سال اعتبار دارد. ویزای J1 نیز دارای ویزای همراه است که با نام J2 شناخته می شود.مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی آمریکا 2020تحصیل در کشورهای پیشرفته جهان می تواند آینده ای روشن را برای دانشجویان بین المللی در بر داشته باشد. از آنجایی که کشور آمریکا کشوری پر هزینه و گران است، می شود گفت بورس هایی که باعث کمک در هزینه های تحصیل و حتی زندگی می شود شما را در رساندن به آینده ای روشن یاری می کنند. بورسیه تحصیلی در آمریکا توسط دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی و حتی مراکز تحقیقاتی برای مقاطع مختلف بر اساس پارامترهایی در نظر گرفته می شود. در مجموع جهت بورسیه شدن در آمریکا به مدارک زیر نیازمند هستید:nbspnbspnbspnbsp; معدل بالاnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه و یا مراکز علمی معتبر( برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری)nbspnbspnbspnbsp; نمرات عالی در امتحانات GRE، SAT، ACT و یا GMAT (باتوجه به دانشگاه)nbspnbspnbspnbsp; رزومه قوی، داشتن اختراعات، مقالات معتبر علمی در ژورنال های مطرح بین المللیnbspnbspnbspnbsp; ارائه اسناد مبنی بر داشتن مهارت و یا استعداد ویژهnbspnbspnbspnbsp; داشتن مدرک زباناخذ بورسیه در مقطع کارشناسی در کشور آمریکامقطع لیسانس در آمریکا 4 سال به طول می انجامد و از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در بهترین دانشگاه های آمریکا ، مدرک دیپلم با معدل بالای 18 و همچنین نمره زبان انگلیسی بالا یعنی داشتن آیلتس 6.5 و یا تافل 100، قبولی در برخی آزمون های مطرح دانشگاهی نظیر SAT و داشتن رزومه قوی می باشد که باید به آنها توجه ویژه نمایید. مقدار بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع کارشناسی متفاوت بوده و بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد، همچنین بهتر است که فاصله ای بین دیپلم و تحصیل کارشناسی وجود نداشته باشد. در ادامه به بعضی از بورسیه های دانشگاهی کارشناسی می پردازیم:بورسیه تحصیلی ICSP : در دانشگاه اورگان از 9000$ الی 270000$ (دلار)بورسیه تحصیلی EGL دانشگاه آمریکایی : این بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان کشورهایی می باشد که برای بهبود جامعه با درآمد پایین خود جهت تحصیل در مقطع کارشناسی وارد آمریکا می شوند. اخذ این بورسیه کلیه هزینه های تحصیل و زندگی فرد را پوشش می دهد)اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشدمقطع کارشناسی ارشد در آمریکا معمولا 1 تا 2 سال طول میکشد و معمولا دریافت بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد سخت و همینطور زمانبر می باشد. برای اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا در این مقطع متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک لیسانس معتبر با معدل بالای 16&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن توصیه نامه از اساتید معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه آیلتس 6.5 به بالا و یا تافل بیشتر از 79&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک GRE و GMAT بسته به رشته و دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مقالات معتبر در مجلات بین المللی نظیر ISIهمچنین می توانید برای دریافت بورسیه در حین تحصیل در آمریکا در دوره کارشناسی ارشد خود، بعد از گذراندن ترم اول تحصیلی و بهره مندی از رزومه قوی علمی از تخفیفات در شهریه تحصیلی بهره مند شوید. تعدادی از بورسیه های تحصیلی این مقطع عبارتند از:بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه ایالتی میشیگاnbsp;: این بورسیه که برای دانشگاه میشیگان تعبیه شده است هر ساله فقط تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را جذب می کند.دانشگاه ایالتی تنسی شرقی : دانشگاه ایالتی تنسی شرقی (ETSU) به دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند این بورس که فقط برای این داشگاه تعبیه شده را اعطا میکند و 50% از هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد.اخذ بورسیه در مقطع دکتری در آمریکابرای تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا شما باید ابتدا با یک استاد راهنما در ارتباط باشید تا این استاد به شما پذیرش بدهد؛ استاد راهنما همچنین برای بورس شدن و تحصیل رایگان در این مقطع تصمیم می گیرد. داشتن رزومه قوی همچون معدل بالای 15، تحقیقات علمی معتبر در سطح جهانی، اراِئه انگیزنامه و همینطور داشتن سطح زبان آیلتس 7 یا 7.5 بسیار می تواند کمک کننده باشد. مقطع دکتری در آمریکا 4 الی 6 سال طول می کشد، همینطور امکان کار در آمریکا با ویزای تحصیلی به عنوان دستیار استاد را در این چند سال دارید تا بتوانید قسمتی از هزینه های زندگی خود را تامیین کنید.هزینه زندگی دانشجویان در آمریکا 2020اگر حتی تحصیل شما رایگان باشد شما در هر حال ملزم به تامین هزینه های زندگی خود در آمریکا هستید. هزینه ی سالیانه زندگی 24000$ الی 26000$ (دلار) است؛ که رقمی بین 2000$ الی 2200$ (دلار) در ماه می باشد. برای تامین هزینه های زندگی راه های مختلفی وجود دارد که در بندهای بعدی به آن می پردازیم:1- کمک هزینه تحصیلی یا همان بورسیه2- کاره پاره وقت 3- وام های دانشجویی (پرداخت اقساط بعد از پایان تحصیل)هزینه های زندگی در آمریکا به صورت ماهانه در سال 2020 به شرح زیر می باشد:اجاره خانه 800$ حمل ونقل 300$ خوراک 250$ آب و برق و گاز 300$ پوشاک 200$ لوازم التحریر 350$ سایر 60$ در این مقاله سعی کردیم تا شما را با شکل کلی بورسیه شدن در آمریکا آشنا کنیم؛ مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا مرحله پایانی مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در کنار شماست تا شما را به هدفتان برساند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج
یکی از برترین کشورهای دنیا آمریکاست و زندگی رویایی در آن که ذهن اکثر افراد را به خود مشغول می کند. افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند و یکی از راه های مهاجرتی به آمریکا از طریق ازدواج است که دارای شرایط ویژه می باشد. نکته مهمی که می توان در این خصوص اشاره کرد این است که مهاجرت از این طریق می تواند در روند اقامت کوتاه مدت و سپس اقامت بلند مدت نقش مهمی داشته باشد. البته باید در نظر بگیرید ازدواج باید به صورت قانونی و ثبت شده در کشور آمریکا باشد. در این مقاله کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مباحثی درباره مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار می دهیم.شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواجاول از همه باید شرایط مهم در مورد ازدواج در آمریکا را بررسی کنیم؛ مهمتر از همه باید ازدواج شما به رسمیت و قانونی شناخته شود. تنها ازدواج وسیله ای برای رسیدن به اقامت نیست باید شرایط هم در نظر گرفته شود، به طور مثال هر دو شهروند و مقیم آمریکا نباشند. برای ازدواج یک آمریکایی و غیر آمریکایی برای نامزدی حتما باید به اداره مهاجرت مراجع کنند و درخواست ویزای نامزدی خود را ثبت کنند. انواع ویزای ازدواج آمریکا عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای IR1 یا CR1 که ویزای مهاجر برای همسر خارجی است. (شرط لازم تکمیل و ارسال فرم I-130)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای K3 نوعی ویزای غیر مهاجر می باشد که با تکمیل فرم I-129F درخواست ارائه می گردد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای K1 نوعی ویزای غیرمهاجر برای نامزد شهروند آمریکایی جهت ازدواج در آمریکاشناخت فرهنگ ازدواج در آمریکادر تمامی کشورها ازدواج شرایط و اصول خود را دارد، کشور آمریکا نیز مانند سایر کشورها دارای قوانین و شرایط خاص خود است. سن ازدواج در آمریکا 18 سال می باشد و رضایت سرپرست متقاضیان ضروری است؛ همچنین سن ازدواج دختران هم تا 17 سالگی با رضایت والدین ممکن می باشد. لیستی از فرهنگ های مورد قبول کشور آمریکا در مورد ازدواج به شرح زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در کشور آمریکا بیشترین مورد ازدواج از سن 18سالگی بوده و اکثرا ازدواج ها پایدار بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در میان مردم آمریکا بیشترین دلیل ازدواج عشق است و دلیل دوم پایه گذاری یک زندگی موفق است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ازداوج سفید در میان مردم آمریکا رواج دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ازداوج همجنسگرایان در کشور آمریکا به ثبت رسیده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از سال 2015 به بعد بررسی نشان داده نوزادان از پدر یا مادر آمریکایی می باشند.شرایط نامزدی در کشور آمریکابه طور کلی در مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا، با دو نوع ویزا رو به رو می شویم؛ ویزای نامزدی و ویزای ازدواج که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. یرای دریافت اقامت آمریکا از طریق ویزای نامزدی در صورتی که یک طرف آمریکایی باشد، اعتبار ویزای نامزدی 3 تا 6 ماه است. مدارک و اسناد باید معتبر باشند و ازدواج باید از روی علاقه باشد، همچنین زوجین باید در طول 2 سال گذشته با هم در ارتباط بوده باشند. مورد بعدی که باید توجه داشت زمان محدود است، به این دلیل زمانی که برای ازدواج و نامزدی وارد خاک آمریکا می شوید فقط 90 روز زمان دارید که مراسم ازدواج خود را به رسمیت برگزار کنید، اگر این فرصت را از دست دهید به هیج وجه تمدید نخواهد شد، پس سرعت انجام پروسه نامزدی بالا می باشد. مراحل پرونده ویزای نامزدی به شرح زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ثبت فرمI-129Fnbsp;که توسط نامزد آمریکایی پر می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تولد و شناسنامه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ثبت فرمG-325nbsp;هر فرد جداگانه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کپی گذرنامه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چند قطعه عکس که نشان دهد این دو شخص کنار هم هستند.اقامت آمریکا از طریق ازدواج پس از اخذ ویزای نامزدی و ازدواج، زوج می توانند برای گرفتن اقامت خود اقدام کنند، اول می بایست درخواست اقامت دهند سپس برای تابعیت آمریکا اقدام کنند. برای گرفتن اقامت دائم یکی از طرفین ازدواج باید تابع کشور آمریکا باشد یا گرین کارت آمریکا را داشته باشد. به طور کلی مهاجرت به کشور آمریکا و گرفتن گرین کارت شامل مراحل زیر می شود:معرفی و تکمیل فرم ازدواج قدم اول گرفتن گرین کارت است که از طریق دادخواست علمی انجام می شود؛ این فرم یک هدف اصلی دارد و آن ثبت ازدواج معتبر است. در این مرحله همسر آمریکایی "اسپانسر" نامیده می شود و همسری که جویای کارت سبز است "متقاضی کارت سبز" می باشد.درخواست فرم گرین کارتدر این مرحله باید به مواردی توجه شود که از اهمیت حائزی برخوردارند؛ مورد اول متقاضی تابع یا مقیم آمریکا باید در حال حاضر در خاک کشور آمریکا زندگی کند و همینطور متقاضی دیگر در خارج از کشور باشد.ازدواج غیابی در کشور آمریکا مورد دیگری که از ازدواج در آمریکا به گوش همگان رسیده ازدواج غیابی است. این نوع ازدواج بستگی به قوانین کشور آمریکا دارد، اما در کل به یاد داشته باشید که کشور آمریکا باید نوع ازدواج را به رسمیت تشخیص دهد تا ویزای این کشور را دریافت کنید. پس به چندین نکته در این مورد توجه کنید، مورد اول این است که زوجین قبل از ازدواج می بایست برای مدتی در کشور آمریکا مقیم باشند. مورد دوم انجام آزمایش خون و مورد بعدی تعیین صلاحیت برای ازدواج است چرا که در برخی کشورها از جمله آمریکا صحت ازدواج باید به اثبات برسد. سفارت یا کنسولگری به هیچ وجه نمی تواند وضعیت تاهل را تعیین کند، پس در این نوع ازدواج، یعنی ازدواج غیابی هیچ رسمیتی وجود ندارد. بهترین گزینه برای ثبت ازدواج از طریق نامزدی و مراسم ازدواج است؛ در نتیجه بهتر است راه های ازدواج صوری و غیابی را فراموش کرده چرا که یک جرم فدرالی شناخته می شود.انواع ویزای ازدواج آمریکازندگی در آمریکا برای همسر خارجی به دو روش ممکن است؛ یک روش درخواست ویزای مهاجرت برای همسر یک شهروند که باید فرم I-130 پر شود؛ روش دیگر ویزای غیر مهاجرتی است برای فردی که با یک آمریکایی ازدواج کرده است، باید دو فرم درخواست پر شود، یک فرم برای بیگانگان یک فرم هم برای نامزد خارجی. ویزای K1 یا ویزای نامزدی آمریکا که به متقاضی اجازه می هد طی 90 روز وضعیت ازدواج خود را مشخص کند، ویزای K2 ویزای غیر مهاجرتیست که برای فرزاندن مجرد زیر 21 سال افرادی است که از طریق ازدواج به آمریکا مهاجرت کردند. ویزای K3 اجازه ی ورود همسر بین المللی را به خاک آمریکا می دهد، این نوع ویزا بعد از ازدواج قانونی به ثبت و رسمیت می رسد اما ویزای K1 قبل از ازدواج می باشد.در این مقاله سعی کردیم مطالبی درباره مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آمریکا و زندگی در شهرهای مهم آمریکا می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برای مشاوره تلفنی و حضوری تماس حاصل فرمائید.
ادامه مطلب

قوانین مهاجرتی آمریکا

قوانین مهاجرتی آمریکا
آمریکا کشوری با وسعتی بیش از 9.5 میلیون کیلومتر مربع حدود 48 ایالت متفاوت دارد. در این کشور قوانین آمریکا بر تمام افراد با ملیت های متفاوت که در این کشور زندگی می کنند حکمران است. این کشور با توجه به مساحت زیادی که دارد رتبه سومین کشور وسیع جهان را از آن خود کرده. در همسایگی این کشور در قسمت شمالی آن کشور کانادا و در قسمت جنوب آن کشور مکزیک قرار دارد. جمعیت کشور آمریکا بالغ بر 350 میلیون نفر میباشد که جزو پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار می گیرد و از لحاظ جمعیت اختلاف کمی با کشور های چین و هند دارد.پرجمعیت ترین شهر واقع در آمریکا شهر نیویورک می باشد که گرانترین شهر نیز محسوب می شود. کشور آمریکا از جمله پیشرفته ترین کشورها در جهان است که پرقدرت ترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد. دو مجلس مهم در رابطه با قانون گذاری، مجلس سنا و مجلس نمایندگان هستند که قانون اساسی این کشور را وضع می کنند. مجلس نمایندگان کشور آمریکا شامل افرادیست که هر 2 سال یک بار با رای مردم ایالت های مختلف عضو این مجلس می شوند. مشاورین ما درموسسه سفیران سروش سعادت حاضرند تا همه نوع اطلاعاتی درباب مهاجرت به آمریکا 2020 در اختیار شما هموطن عزیز قرار دهند.تاریخچه قوانین آمریکا در زمینه مهاجرت به این کشوردر این قسمت در مورد تاریخچه مهاجرت افراد به کشور ایالات متحده آمریکا صحبت خواهیم کرد. در قرن اول تاریخ ایجاد کشور ایالات متحده آمریکا، مهاجرت به این کشور بدون محدودیت بود و هر کسی می توانست به این کشور مهاجرت کند و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کند، همانند ساکنین این کشور مالیات بپردازند، خدمت سربازی بروند و به کار و تجارت در آنجا بپردازد. درحالی که کشور آمریکا در قرن اول خود از سیاست مرزهای آزاد برخوردار بود، اما از همان سال های ابتدایی وجود خود یکسری قوانین مشخصی را ایجاد کردند. بر طبق این قوانین هرکسی که می خواست رأی دهد یا دفتر انتخاباتی داشته باشد، باید تابعیت ایالت متحده آمریکا را داشته باشد. طبق این قانون هرکسی می توانست به این کشور مهاجرت کند، اما فقط کسانی که شهروند این کشور محسوب می شدند می توانستند رأی دهند یا یک دفتر انتخاباتی داشته باشند.تا دهه های 1870 و 1880 مرز آزاد همچنان در آمریکا وجود داشت، اما با شدت گرفتن اصلاح نژادی در این کشور و تبعیزات نژادی، سرانجام دولت آمریکا را به تصویب قوانین در رابطه با مهاجرت سوق داد. با تصویب این قانون به سیاست مهاجرت آزاد که پدران بنیانگذار کشور وضع کرده بودند، پایان داد. قانون اساسی کشور آمریکا در 17 سپتامبر 1787 به تصویب رسید؛ ماده 1، بند 8، این قانون صریحا به کنگره ایالات متحده این قدرت را داد که یک قانون صریح برای اخذ شهروندی و تابعیت افراد ایجاد کند. به موجب این قانون، کنگره در سال 1790 اولین قانون دریافت تابعیت را برای آمریکا، به تصویب رساند؛ این قانون برای کسانی که 2 سال در این کشور سکونت داشتند، صدق میکرد، این قانون در سال 1795 شرایط اقامت را به 5 سال اقامت و در سال 1798 اقامت در این کشور را به 14 سال افزایش داد.قوانین آمریکا برای دریافت ویزای کارافرادی که خواستار مهاجرت به کشور آمریکا هستند، باید قوانین این کشور را جهت دریافت ویزا رعایت کنند. کشور آمریکا ویزاهای مهاجرت متفاوتی دارد که هر کدام بسته به شرایط آن مدت متفاوتی را داراست. یکی از ویزاهای کشور آمریکا ویزای کاری است که برای آن که شخص این ویزا را کسب کند لازم است که در ابتدا یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای آمریکایی دریافت نماید و بعد از آن برای دریافت ویزای کاری به سفارت این کشور مراجعه کند و درخواست ویزا بدهد. کارفرمای آمریکایی برای آنکه بتواند شخص خارجی را استخدام کند باید فرم I-1400 و مهر تایید وزارت کار کشور آمریکا را مبنی بر جذب نیروی کار خارجی را دریافت کند.قوانین انواع ویزای کاری آمریکاانواع ویزاهای کاری آمریکا برای مهاجران خارجی (از نوع H و E) عبارتند از:ویزای H1B: مخصوص متقاضیانی با مشاغل تخصصی و مدارک دانشگاهی می باشد.ویزای H2B: مخصوص متقاضیان در مشاغل غیرکشاورزی آمریکاست.ویزای کارEB1: این ویزا برای افرادی است که دارای نبوغ و تخصص خاصی باشند و به قدری این تخصص خاص باشد که این چنین افراد در آمریکا بسیار کم باشند. اقامتی که شخص با این ویزا می گیرد، اقامت دائم آمریکا است.ویزای کارEB2: این ویزا مطابق قوانین به افراد با مهارت و تحصیلات بالا داده می شود، شخص باید گواهی مهر شده اجازه کار در آمریکا را از وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کند.ویزای کارEB3: این ویزا برای کارگران حرفه ای که از سوی کارفرمای آمریکایی موقعیت شغلی را دریافت کرده اند صادر می شود.ویزای کارEB4: این ویزا طبق قانون آمریکا بنا به درخواست مهاجران ویژه برای شخص مورد نظر صادر می شود. در این نوع ویزا تکمیل فرمI-360 و دریافت مجوز کار برای شخص مهاجر لازم است.ویزای کارE1 یا E2: این نوع ویزا برای افرادی است که قصد ایجاد کسب وکار و یا کارآفرینی در این کشور را دارند.قوانین آمریکا در مورد ویزای تحصیلیبرای ویزای تحصیلی کشور آمریکا، دانشجو بین المللی باید شرایط مشخصه را مطابق قوانین این کشور داشته باشد. در سال های اخیر به دلیل هزینه های بالای دانشگاه ها و سختی دریافت ویزا درخواست تقاضای تحصیل در آمریکا کم شده است. شخص برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا و دریافت ویزای تحصیلی (F1 Visa) و پذیرش از دانشگاه های معتبر آمریکا باید مدارک زیر را آماده کند. مدارکی که شخص برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا لازم دارد عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم های درخواست تکمیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس پاسپورتی جدید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک دال بر برگشت به کشور مبدا و نماندن در این کشور &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تمکن مالی کافی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه ویزا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء پیشینههمچنین از مهمترین مدارکی که برای درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکا لازم است میتوان به این موارد اشاره کرد: ارائه دیپلم 12 سال تحصیلی و ریز نمرات، ارائه مدرک مورد نیاز زبان انگلیسی، پرداخت هزینه ثبت نام و همچنین برای مقطع دکترا ارائه توصیه نامه اساتید لازم است.قوانین آمریکا درمورد ازدواجدر هرکشوری مطابق عادات و رسوم، فرهنگ و مذهب آن کشور در مورد ازدواج قوانینی تعیین می شود و حداقل سنی را برای ازدواج دختران و پسران از دید قانون مشخص می نماید. کشور آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست و افراد باید واجد شرایط قانونی این کشور برای ازدواج باشند تا بتوانند ازدواج خود را به ثبت برسانند؛ که در ادامه به این اصول اشاره می کنیم:اصول ازدواج در کشور آمریکا اصل شماره 1 سن قانونی ازدواج در آمریکا 18 سال به بالا است اصل شماره 2 زوجین بایستی رابطه خود را به اثبات برسانند اصل شماره 3 گواهی ازدواج برای اثبات این امر باید توسط دادگاه صادر شود اصل شماره 4 انجام آزمایشات پزشکی برای ثبت ازدواج الزامی است برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، افراد پس از رسمی شدن ازدواجشان و اخذ سند ازدواج می توانند قانونا برای درخواست ویزای اقامت آمریکا اقدام نمایند. دولت آمریکا با توجه به شرایط متقاضیان برای آنها دو نوع ویزای مهاجر CR1 یا IR1 و ویزای غیر مهاجر K3 (برای همسر) و K1 (برای نامزد) صادر می کند. از جمله مهمترین شرایط برای اخذ این ویزاها نیز اثبات رابطه حقیقی بین زوجین و نیز داشتن تمکن مالی کافی می باشد.برای آگاهی نسبت به قوانین و مقررات کشور آمریکا، شما عزیزان می توانید با همکاران و متخصصین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

تحصیل مهندسی در آمریکا

تحصیل مهندسی در آمریکا
با توجه به سیستم آموزشی برتر، استاندارد بالای زندگی و امکانات ایده آل در آمریکا هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل مهندسی در آمریکا به این کشور مهاجرت می کنند. درست است که روش های مختلفی مثل کار، سرمایه گذاری، بیزینس و ... برای مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد. اما لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی به آمریکا آساترین و سریترین روش برای مهاجرت ایرانیان به این کشور می باشد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده راهنمائی هموطنان گرامی درباب شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در آمریکا می باشند.شرایط تحصیل مهندسی در آمریکا 2020همواره آمریکا و سیستم آموزش عالی این کشور چند سطح بالاتر از استاندارد جهانی و حتی اروپایی ایستاده است؛ این هم چیزی به جز کیفیت برتر آموزشی و استاندارد بالای زندگی در آمریکا نیست. به همین دلیل هر سال میلیون ها دانشجو از سراسر جهان در آرزوی تحصیل در آمریکا از دانشگاه های معتبر این کشور درخواست پذیرش می دهند؛ دانشگاه هایی که همواره در رتبه های بالای رنکینگ جهانی قرار دارند. هم اینک دانشگاه های هاروارد (رتبه 1 جهانی)، استنفورد (رتبه 2 جهانی)، ماساچوست (رتبه 3) از نظر رنکینگ جهانی QS در زمره 3 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.3 دانشگاه مذکور و اغلب دانشگاه های بنام آمریکا در زمینه تحصیل مهندسی نیز از شهرت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشجویان متقاضی می توانند انواع گرایشات این رشته تحصیلی مثل مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و ... را در قالب هر سه مقطع تحصیلی ادامه دهند. جدول زیر اطلاعاتی در مورد تحصیل مهندسی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در اختیار شما قرار می دهد:مقاطع تحصیلی دوره شرایط حق کار ضمن تحصیل مقطع لیسانس بین 3 تا 4 سال اکثر رشته ها بدون آزمون ورودی، ارائه مدارک تحصیلی، آیلتس 6 به بالا،GRE ( جهت دریافت بورسیه) 10 ساعت در هفته در محیط دانشگاه مقطع فوق لیسانس بین 18 ماه تا 2 سال مدرک آیلتس 6.5 به بالا، معدل بالا کارشناسی، GRE(جهت دریافت بورسیه) 20 ساعت در هفته تحصیل مهندسی شیمی در آمریکامهندسان شیمی به طور معمول در زمینه های تولید، تحقیق، طراحی و توسعه مشغول به کار هستند؛ آنه نه تنها برای شرکهای شیمیایی کار می کنند، بلکه در ساخت الکترونیک، پوشاک، کاغذ، نوشیدنی، روغن، گاز، پلاستیک، دارو و مواد غذایی نیز فعالیت می کنند که نام آها معدود است. این رشته یکی از مشهورترین و بهترین مدرهای مهندسی است و میانگین درآمد سالانه این رشته بین 65000 $ تا 116000$ (دلار) می باشد. طبق تقویم آموزشی سال 2020 ایالات متحده، مهندسی شیمی در آمریکا توسط 57 دانشگاه ارائه مشود. هزینه تحصیل در این رشته برای مقطع کارشناسی در دانشگاه برتر آمریکا نظیر University of Wisconsin-Madison ، 38.6379 $ (دلار) در سال می باشد. در این بین 17 دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر جهان در زمینه مهندسی شیمی قرار دارد، 10 دانشگاه برتر مهندسی شیمی در آمریکا عباراند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Massachusetts Institute of Technology (MIT) دانشگاه ام آی تی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Stanford University دانشگاه استنفورد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of California, Berkeley (UCB) دانشگاه برکلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; California Institute of Technology (Caltech) موسسه تکنولوژی کالیفرنیا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Wisconsin-Madison دانشگاه ویسکانسین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Princeton University دانشگاه پرینستون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Minnesota Twin Cities دانشگاه مینه سوتا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Texas at Austin دانشگاه تگزاس آستین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Georgia Institute of Technology دانشگاه جرجیا تک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Yale University دانشگاه ییلتحصیل مهندسی عمران در آمریکافارغ التحصیلان رشته عمران این روزها تقاضای زیادی دارند زیرا هر شهر بزرگی به جاده ها، پها و همچنین امکانات حمل و نقل متنوعی احتیاج دارد و اینجاست که مهندسان عمران بیشترین فرصهای اشتغال را کسب می کنند. مهندسان عمران در آمریکا انواع زیرساخها را می سازند و می توانند در جهت محافظت از محیط زیست با طراحی و اجرای پروژه های سازگار با محیط زیست نیز انجام دهند. بسته به دانشگاهی که افراد در آن تحصیل کرداند و پروژه در دست ساخت، میزان درآمد سالانه این رشته متفاوت می باشد اما به طور میانگین دستمزد این رشته در آمریکا بین $62.100 تا $99.000 (دلار) در سال است. 37 دانشگاه برتر در آمریکا به ارائه رشته مهندسی عمران می پردازند. میانگین هزینه تحصیل در آمریکا در دانشگاه Texas در آستین در مقطع کارشناسی رشته مهندسی 35.999$ (دلار) است. در این رشته نیز همانند رشته مهندسی شیمی، دانشگاه ام آی تی در جایگاه اول قرار دارد، 10 دانشگاه برتر در رشته مهندسی عمران به صورت زیر می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Massachusetts Institute of Technology (MIT) دانشگاه ام آی تی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of California, Berkeley (UCB) دانشگاه برکلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Stanford University دانشگاه استنفورد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Illinois at Urbana-Champaign دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Texas at Austin دانشگاه تگزاس آستین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Georgia Institute of Technology دانشگاه جرجیا تک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Purdue University دانشگاه پردیو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Michigan-Ann Arbor دانشگاه میشیگان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Texas amp;M University دانشگاه تگزاس ای اند ام&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of California, Los Angeles (UCLA) دانشگاه کالیفرنیا، لآنجلستحصیل مهندسی برق در آمریکامهندسان برق در آمریکا وظیفه تولید برق و انتقال آن به شبکه های توزیع مختلف را بر عهده دارند؛ آها باید از برق رسانی مناسب به میلیوها مشاغل و خانه هایی که به آن نیاز دارند اطمینان کنند. در بیشتر پروژه ها، یک مهندس برق باید با مهندسین عمران و مکانیک، کارشناسان محیط زیست، نمایندگان حقوقی و رابطین مالی همکاری کند. میانگین درآمد سالانه مهندسین برق در آمریکا 55.000$ تا 105.000$ (دلار) است. 57 دانشگاه آمریکا دارای دانشکده مهندسی برق هستند؛ میانگین شهریه سالانه در این رشته برای مقطع کارشناسی دانشگاه California Institute of Technology (Caltech)، 52.5115$ (دلار) در سال است. برترین دانشگاه های آمریکا در رشته مهندسی برق شامل موارد زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Massachusetts Institute of Technology (MIT) دانشگاه ام آی تی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Stanford University دانشگاه استنفورد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of California, Berkeley (UCB) دانشگاه برکلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of California, Los Angeles (UCLA) دانشگاه کالیفرنیا، لآنجلس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Harvard University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; California Institute of Technology (Caltech)nbsp;موسسه تکنولوژی کالیفرنیا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Georgia Institute of Technology دانشگاه جرجیا تک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Illinois at Urbana-Champaign دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; University of Michigan-Ann Arbor دانشگاه میشیگان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Princeton University دانشگاه پرینستونمراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکابرای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا متقاضیان ابتدا باید نامه درخواست و پذیرش خود را 6 ماه تا 1 سال قبل از سپتامبر، برای دانشگاه های معتبر آمریکایی در رشته مهندسی ارسال کنند. برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا ارسال مدارکی نظیر رزومه، انگیزه نامه، توصیه نامه، پرداخت هزینه درخواست، ترجمه مدارک به همراه ریز نمرات و مدرک زبان دانشجو ضروری می باشد. بعد از دریافت پذیرش متقاضی تا 4 روز قبل از تعیین وقت سفارت مهلت دارد تا مبلغ لازم تحت عنوان SEVIS FEE (Student Exchange Visitor Information System) را برای بررسی مدارک خود پرداخت نماید. سپس فرم درخواست ویزای تحصیلی را پر کرده و هزینه مربوط به درخواست ویزا را پرداخت کند و در نهایت در وقت تعیین شده در جلسه مصاحبه سفارت حضور داشته باشند و مدارک مورد نیاز را در سفارت تحویل دهد، این مدارک شامل موارد زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت ملی معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم DS-160&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت حق صدور ویزا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; یک قطعه عکس جدید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامههزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان مهندسیهزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان بسته به شهر و ایالت مختلف متفاوت است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور میانگین 1362$ (دلار) در ماه و هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 1088 $ (دلار) در ماه می باشد. با اینکه اکثر دانشجویان بین المللی می توانند از خدمات خوابگاه استفاده کنند اما تفاوت زیادی بین هزینه خوابگاه و اجاره آپارتمان وجود ندارد. نمودار زیر درصد هزینه های ماهانه در موارد مختلف را نشان می دهد:اگر قصد مهاجرت تحصیلی و اقامت در کشور آمریکا را دارید، پیشنهاد می شود مقاله مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل را مطالعه کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در این خصوص با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

کارآفرینی در آمریکا

کارآفرینی در آمریکا
با وجود اینکه شرایط برای کارآفرینی در آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر فراهم نیست، اما یکی از راه های مناسب جهت دریافت گرین کارت آمریکا اقدام از طریق ویزای کارآفرینی است؛ این اقدام یک هدف دست یافتنی و ممکن میباشد. برای کارآفرینی در آمریکا تسلط به زبان انگلیسی، اثبات نقدینگی کافی در آمریکا، دارا بودن مدرک کالج یا دانشگاهی و ارائه عدم سو پیشینه ضروری می باشد. در این مورد هم ارزیابی های اصلی از درخواست متقاضیان را اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) انجام میدهد. اما قبل از اقدام برای دریافت ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری در آمریکا اطلاع از شاخهای اقتصادی تأثیرگذار نظیر نرخ مالیات، تورم، بیکاری، سود اقتصادی این کشور ضروری است. علاوه بر این، برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در ایالات شرایط و مدارکی مورد نیاز است که کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با موشکافی و دقت همیشگی به تحلیل این موارد می پردازند.دلایل استقبال از کارآفرینی در آمریکاابتدا و قبل از هر چیز ما باید به سبک و سنگین کردن دلایل کارآفرینی در ایالات متحده و منافع و مزایای آن برای کارآفرینان بپردازیم. چراکه اصولا قشر سرمایه دار و کارآفرین قبل از هر اقدامی برای به جریان انداختن سرمایه خود به فکر پیش بینی سود و ضرر این کار بر می آید. اما چرا دولت آمریکا تا به این حد از مهاجرت کارآفرینان خارجی حمایت کرده و برای استقبال از آنها ویزاهای اقامتی مختلفی را تعریف کرده است؟ دلایل ساده است:nbspnbspnbspnbsp; کارآفرینی موجب افزایش بهره وری از طریق رقابت بین شرکتها می شودnbspnbspnbspnbsp; کارآفرینی منجربه نوآوری و خلاقیت در تولید محصول یا ارائه خدمات می گرددnbspnbspnbspnbsp; کارآفرینی اشتغالزاست و در واقع شرکت های جوان و جدید موتور اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا می باشنداما حالا بشنویم از دلایل سرمایه گذاران برای کارآفرینی در آمریکا که امتیازات زیر را به عنوان دلایل اصلی خود می دانند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ اقامت دائمی (گرین کارت آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بهره مندی از بهترین کیفیت زندگی در آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برخورداری از اعتبار بین المللی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انجام تجارت آزاد و بدون محدودیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست وام از بانک های آمریکایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسب تجربه بیزینسی در سطح جهانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برخورداری از مشوق های دولتی و ...معرفی ویزای E2 برای کارآفرینی در آمریکاویزای E2 آمریکا نوعی ویزای غیرمهاجرتیست، بنابراین به دریافت گرین کارت و اقامت دائم منتهی نمی شود. با این وجود، در صورت تمایل به انجام این کار، روهایی برای تبدیل ویزای E2 به گرین کارت وجود دارد؛ افراد می توانند ویزای E2 خود را تمدید کنند. مدت زمان رسیدگی به این ویزا بین 1 تا 5 ماه است. توجه کنید که برای دریافت ویزای کارآفرینی E2 برخورداری از شرایط زیر الزامی است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری حداقل 100000$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تبعیت از کشوری که پیمان E2 با ایالات متحده دارد (ایران نیز در این پیمان قرار دارد)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت یا بیزینس دایر شده باید یک تجارت فعال وسودآورباشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید شرکت را هدایت کرده و آن را توسعه دهد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه لازم بایستی به طور قطعی و غیرقابل بازگشت به بیزینس تعلق داشته باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه متقاضی باید به طور قانونی به دست آمده باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات ترک آمریکا بعد از اتمام اعتبار ویزای E2 الزامی استویزای EB-5 و کارآفرینی در آمریکابرخلاف ویزای E2، ویزایEB-5 ویزای مهاجرتیست، بنابراین باید گفت که اخذ این ویزا به دریافت گرین کارت آمریکا منتهی میشود؛ همچنین مبلغ سرمایه گذاری در ویزای EB-5 بالاتر از ویزای E2 است. برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری توسط ویزای EB-5، سرمایه گذاری متقاضی باید منجر به ایجاد 10 شغل به صورت تمام وقت برای کارمندان آمریکایی شود. مدت زمان رسیدگی به این ویزا معمولا بین 1 تا 7 ماه است و با دریافت این نوع ویزا پس از گذشت 18 ماه به شما اقامت 5 ساله آمریکا داده می شود که می توانید بعد 5 سال برای دریافت گرین کارت آمریکا نیز اقدام کنید. شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری حداقل 500000$ (دلار) در یک شرکت تجاری تازه تاسیس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه متقاضی ویزای EB5 بایستی به طور قطعی و غیرقابل بازگشت به بیزینس تعلق داشته باشد و در حساب بانکی باقی نماند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه متقاضی باید به طور قانونی به دست آمده باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید مدیریت کسب و کار یا شرکت تازه تاسیس را خود بر عهده بگیردویزاهای L1 و EBC1 جهت کارآفرینی در آمریکاویزای L1 آمریکا نوعی ویزای غیرمهاجرتی است؛ این ویزا مخصوص افرادیست که قصد اشتغال در شرکت اصلی، شعبه، شرکت وابسته و یا قصد کار با کارفرمای سابق خود در آمریکا را دارند. در ویزای L1 به یک شرکت خارجی مجوز داده می شود تا مدیر یا مدیر اجرایی را از یک شعبه به یک شرکت آمریکایی منتقل کنند. شرایط لازم برای دریافت این ویزا به صورت زیر است:nbspnbspnbspnbsp; باید بین شرکت خارجی و شرکت آمریکایی رابطه ای نظیر شرکت تابعه، دفترشعبه، شرکت وابسته وجود داشته باشد.nbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید حداقل درمدت 3 سال قبل از درخواست ویزای L1 به طور تمام وقت در شرکت خارجی کار کند.nbspnbspnbspnbsp; فرد باید به عنوان مدیر، مدیر اجرایی یا کارمند متخصص و آموزش دیده در شرکت غیر آمریکایی کارکرده باشدnbspnbspnbspnbsp; فرد باید برای کار به عنوان مدیر، مدیراجرایی یا کارمند متخصص شرکت آمریکایی به ایالات متحده بیاید.تفاوت بین ویزای کارآفرینیEB1C و ویزای کارآفرینیL1 آمریکاویزایEB1C ویزای مهاجرتی آمریکاست که دراصل نسخه مهاجرتی ویزای می باشد (دارنده این ویزا واجد دریافت گرین کارت است). بر اساس قوانین مهاجرتی آمریکا ویزای EB1C به یک شرکت خارجی امکان میدهد یک مدیر یا مدیر اجرایی را به ایالات متحده منتقل کند تا برای یک شرکت وابسته آمریکایی کار بکند. در جدول زیر می توان با تفاوت های بین این دو ویزا بهتر آشنا شد:تفاوت دو ویزای کارآفرین آمریکا ویزای EB1C ویزای L1 برای استخدام استخدام مدیران و کارمندان آموزش دیده و ماهر ویزای مهاجرتی ویزای غیر مهاجرتی دریافت اقامت دائم عدم دریافت اقامت دائم کارآفرینی در آمریکا با ویزای EB-1ویزای EB-1نیز یک ویزای مهاجرتیست که به دریافت اقامت دائم منجر میشود؛ برای دریافت این ویزا افرادی که در رشته های علمی، هنری، تجاری یا ورزشی مشغولند باید توانایی یا قابلیت استثنایی و دستاورد منحصربه فرد خود را اثبات کنند، پیشینه این افراد بسیار ارزشمند است. برای دریافت این ویزا در زمینه تحقیقاتی دارا بودن سابقه 3 ساله در آموزش و پژوهش دانشگاه ضروری میباشد و وجود درخواست کارفرمایی که در یک زمینه تحقیقاتی کار میکند و یا به دنبال فردی مناسب برای تدریس وتحصیل در مورد موضوعی تحقیقاتی خود است ضروری است. در این زمینه، اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) به ارزیابی و امتیاز بندی این متقاضیان می پردازد که کسب حداقل نمره 3 برای دریافت این ویزا ضروری است.شرایط ویزایO1 برای کارآفرینی در آمریکاویزای O1 نیز یک ویزای کارآفرینی در ایالات متحده به شمار می رود که مانند ویزای E-2 غیرمهاجرتی و موقتیست و به افرادی که دارای استعداد خاص و ویژه هستند تعلق می گیرد. برای دریافت این نوع ویزا افراد باید توانایی خاص خود را در زمینه های مختلف (علمی، هنری، تجاری و ورزشی) به اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) ثابت کنند. اعتبار ویزای مذکور بین 6 ماه تا 3 سال است که قابل تمدید نیز می باشد؛ افراد برای دارا بودن این ویزا نیازمند اسپانسری در آمریکا هستند، و قانونا حق کار در آمریکا به غیر از پروژه خود را نیز ندارند.به محض اینکه درخواست فرد توسط سازمان ملی ویزای آمریکا تائید شد، زمان مصاحبه فرد درسفارت یا کنسولگری تعیین خواهد شد. خود فرد متقاضی، وکیلش یا فرد ثالث در صورت صالح بودن ایمیهایی را در خصوص تعیین وقت سفارت و غیره دریافت خواهد کرد و طی این ایمیل به وی گفته خواهد شد برای روز مصاحبه چه مدارکی میبایست به همراه داشته باشد.کارآفرینان و سرمایه گذاران محترم جهت مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آمریکا توصیه میشود که از مشاوره های حرفه ای وکلا و کارشناسان مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.
ادامه مطلب

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا
برای تحصیل دندانپزشکی در آمریکا سالانه میلیوها متقاضی از سراسر جهان درخواست ادامه تحصیل می دهند. با توجه به کیفیت سیستم آموزشی، سطح بالای زندگی و امکانات رفاهی بالا در آمریکا مهاجرت تحصیلی به این کشور بسیار ایده آل می باشد. البته لازم به ذکر است که مهاجرت تحصیلی به آمریکا آسانترین و سریعترین روش برای مهاجرت به این کشور میباشد. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا دانشجویان ابتدا باید مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی نظیر زیست شناسی یا شیمی خود را دریافت کنند. متقاضیان دانشکده دندانپزشکی باید در درهای پیش نیاز مانند زیست شناسی، شیمی معدنی و آلی، فیزیک و بیوشیمی نمرات بالایی کسب کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و پاسخگوئی به سوالات هموطنان عزیز درباب انواع ویزاهای مهاجرتی می باشند.شرایط تحصیل دندانپزشکی در آمریکا 2020دانشجویان بعد از دریافت مدرک رشته پیش نیاز و در صورت قبولی در آزمون MCAT می توانند تحصیلات خود را در این زمینه به مدت 2 سال به صورت کارآموزی ادامه دهند. تحصیل در دندان پزشکی شامل دو دوره پیش بالینی و بالینی است؛ در دوره پیش بالینی دانشجو مفاهیم پایه ای و تئوری را آموخته و در دوره بالینی با کارآموزی در بیمارستاها به صورت عملی آموزش دیده می شود. رقابت برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آمریکا بسیار زیاد است و از طرفی دانشگاههای آمریکا متعهدند تا ابتدا شهروندان متقاضی آمریکا را بپذیرند؛ بنابراین دانشجویانی که اقامت دانم آمریکا و معدل بالای دیپلم را داشته باشند شانس بیشتری برای ورود به این رشته ها دارند.برای ورود به دوره بالینی دانشجویان باید پس از دریافت مدرک کارشناسی بین دو گرایش جراحی دندانپزشکی (DDS) Doctor of Dental Surgery یا برنامه دکتر دندانپزشکی (DMD) Doctor of Dental Medicine یکی را انتخاب نمایند. بهتر است بدانید برنامه های DDS و DMD هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو برنامه برای آماده سازی بیشتر متقاضیان طراحی شده اند. بهترین دانشگا های آمریکا در رشته دندان پزشکی به همراه رتبه جهانی آنه در جدول زیر نشان داده شده است:دانشگاه رتبه جهانی رتبه دانشکده پزشکی در جهان University of Michigan-Ann Arbor 21 3 Harvard University 3 5 University of Washington 72 12 New York University 14 University of North Carolina, Chapel Hill 95 18 University of Pennsylvania 16 22 University of California, Los Angeles (UCLA) 36 27 Columbia University 19 35 University of Minnesota Twin Cities 177 37 University of Iowa 420 49 University of Southern California 121 49 دروس دوره های پیش بالینی و بالینی دندانپزشکی در آمریکادر برخی کشورها تحصیل دندانپزشکی محدودیت سنی وجود ندارد و افراد می توانند تا 35 سالگی برای ورود به این دوره درخواست دهند، اما بهترین سن جهت پذیرش در رشته دندان پزشکی 20 سال می باشد. برای درخواست و اخذ پذیرش در رشته دندان پزشکی آمریکا، ارائه نمره قبولی در آزمون MCAT، مدرک زبان IELTS حدود 6.5 به بالا، رزومه و انگیزه نامه، توصیه نامه، ارائه ترجمه مدارک قبلی و پرداخت هزینه بررسی مدرک الزامی می باشد. دانشجویان قبل از ورود به برنامه های DDS و DMD، ملزم به گذراندن دروس تخصصی زیر می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آناتومی دندانپزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فیزیولوژی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آسیب شناسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیولوژی مولکولی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میکروبیولوژی دهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; علوم اعصاب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رادیولوژی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فارماکولوژی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بی حسی دنداندانشجویان متقاضی همچنین در مورد جنبه های مختلف عملی دندانپزشکی مانند پریودنتیکس، ارتودنسی، اندودنتیکس، دندانپزشکی کودکان و کودکان، پروتز بینی و جراحی دهان و دندان می آموزند. برنامه های دندانپزشکی همچنین بر نحوه مدیریت یک عمل و کار با انواع مختلف بیماران متمرکز است. در طول برنامه خود، دانشجویان دندانپزشکی در آمریکا کارآموزی و دوره چرخش بالینی را تکمیل می کنند که به آها اجازه می دهد با بیماران واقعی کار کنند تا یادگیری خود را به کار گیرند؛ در مرحله دوم متقاضیان باید دوره های کارآموزی را در بیمارستانها و مراکز درمانی سپری نمایند.گرفتن تخصص دندانپزشکی در کشور آمریکابعد از اتمام دوره دندان پزشکی متقاضیان می توانند برای تخصص در این رشته اقدام نمایند، دوره تخصص به صورت رزیدنتی و کارآموزی برگزار می شود. این دوره بسیار رقابتیست و تنها دانشجویان بسیار قوی می توانند نمره قبولی برای ورود به این دوره را به دست آمورند، تخصص در رشته دندان پزشکی در آمریکا شامل رشته هایی نظیر تخصص اندودنتیکس، تخصص جراحی، تخصص آسیب شناسی دهان و فک و صورت، تخصص ارتودنسی و ارتوپدی دندانی، تخصص بهداشت عمومی دهان و دوره تخصص رادیولوژی می باشد.هزینه تحصیل دندانپزشکی در آمریکاسطح آموزشی بالای کشور آمریکا، ارائه امکانات رفاهی مناسب و وجود دانشگاهای برتر جهانی در این کشور موجب شده تا تحصیل در این کشور بسیار گران تر از کشورهای اروپایی باشد. همچنین با توجه به اینکه بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی متقاضی رشته دندان پزشکی تعلق نمی گیرد، از بزرترین چالش مربوط به تحصیل شهریه های بالای این دانشگا ها است؛ البته دانشجویان بین المللی مشمول دریافت وا برای پرداخت هزینه تحصیل در آمریکا نیز نمی باشند. علاوه بر آن اثبات تمکن مالی 250000$ (دلار) در سال برای کسب ویزای تحصیلی این رشته الزامی می باشد.شهریه سالانه در رشته دندان پزشکی در دانشگاها و ایالات مختلف آمریکا متفاوت می باشد، اما به طور کلی میانگین شهریه سالانه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاهای خصوصی آمریکا بیش از 40000$ (دلار آمریکا) در سال و در دانشگاه های دولتی بیش از 50000$ (دلار آمریکا) در سال و میانگین شهریه سالانه رشته دندانپزشکی در مقطع دکتری آمریکا 60000$ (دلار آمریکا) در سال می باشد. طبق آمار دفتر کار، حقوق متوسط ​​یک دندانپزشک ایالات متحده نزدیک به 156.240$ (دلار) می باشد، دندانپزشکان متخصص در زمینه هایی مانند جراحی دهان و فک و صورت و ارتودنسی معمولاً مبلغی نزدیک به 208000$ (دلار) یا بیشتر دریافت می کنند.هزینه زندگی دانشجویان دندانپزشکی در آمریکاعلاوه بر شهریه های ذکر شده، میانگین هزینه ماهانه در آمریکا برای زندگی دانشجویی نیز نسبتا بالاست و یک دانشجوی دندان پزشکی به طور میانگین برای یک سال چیزی حدود 10860$ (دلار آمریکا) باید بپردازد که صرف هزینه های شخصی مانند مسکن، غذا و حمل و نقل می شود. با توجه به آمارها در سال 2020 تمام طول دوره دندان پزشکی چیزی حدود 82000$ (دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت. برای اطلاع از برخی هزینه های زندگی در کشور آمریکا برای دانشجویان دندانپزشکی توصیه می شود که حتما به جدول زیر توجه نمائید:آیتم ها هزینه ها یک لیتر شیر 0.85$ (دلار) یک عدد نان 500 گرم تازه 2.73$ (دلار) یک کیلو برنج 4.06$ (دلار) یک کیلو پنیر 11.00$ (دلار) یک کیلو فیله مرغ 9.00$ (دلار) بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.40$ (دلار) اجاره آپارتمان یک خواب وسط شهر 1362.77$ (دلار) همان طوری که در جدول فوق هم به خوبی مشاهده می شود، آیتم اجاره خانه بالاترین هزینه از هزینه های زندگی دانشجوئی را در آمریکا به خود اختصاص می دهد.علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا یا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (F-1 Visa) میتوانند با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی های لازم را دریافت کنند.
ادامه مطلب

تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی

تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی
تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی هم برای متقاضیان تحصیل پزشکی و هم برای متقاضیان تحصیل غیرپزشکی می تواند بسیار جذاب اما سخت باشد، چرا که شرایط تحصیل در این کشور برتر جهان بگونه ای است که دانشجو باید برای اخذ پذیرش حتما مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) و مدارک شناسایی خود را به دانشگاه ارائه نماید. ایضا اینکه داوطلبان تحصیل پزشکی در آمریکا بایستی از آزمون پزشکی (MCAT) و دانشجویان غیرپزشکی نیز در آزمون ارزیابی علمی (SAT) قبول شوند تا صلاحیت ورود به دانشگاه های آمریکا را کسب کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله ضمن تحلیل شرایط تحصیلی دانشجویان خارجی در آمریکا شما عزیزان را همچنین با فرآیند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (F1 Visa) نیز آشنا می کنند.شرایط تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسیآمریکا کماکان از بهترین نظام های آموزش عالی در کل دنیا برخوردار است و تحصیل در این کشور هدف و اولویت اصلی دانشجویان از سراسر جهان محسوب می شود. جالب است بدانید که طبق رنکینگ برترین دانشگاه های جهان (QS) هر 3 دانشگاه برتر جهان یعنی دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد و موسسه فناوری ماساچوست هستند و هر 3 نیز از ایالات متحده می باشند. دانشجویان خارجی می توانند در هر 3 مقطع تحصیلی و در این دانشگاه ها و دانشگاه های دیگر آمریکا پذیرش خود را بگیرند. اما شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و غیرپزشکی آمریکا کمی متفاوت از هم می باشد و دانشجویان در هنگام انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی باید بدان توجه نمایند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط تحصیل پزشکی: ارائه مدرک دیپلم متوسطه، قبولی در آزمون MCAT مدرک زبان آیلتس بالای 6&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط تحصیل غیرپزشکی: ارائه مدرک دیپلم متوسطه با معدل (GPA) بالای 2، قبولی در آزمون SAT، مدرک زبان آیلتس 5.5 و تافل 46 و 59همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی به معنای تحصیل در برترین کالج ها و دانشگاه های جهان است؛ دانشگاه هایی که از هر لحاظ نمونه و الگوی کاملی برای سایر نظام های آموزش عالی جهان هستند. در اینجا جهت آشنایی بهتر شما عزیزان، لیست برترین دانشگاه ها و کالج های آمریکا مطابق رنکینگ معروف QS در سال 2020 معرفی می گردد:دانشگاه رتبه دانشگاه دانشگاه هاروارد 1 دانشگاه استانفورد 2 موسسه فناوری ماساچوست 3 دانشگاه کالیفرنیا (برکلی) 4 دانشگاه کلمبیا 5 دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) 6 دانشگاه ییل 7 هزینه تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسیبا اینکه گفته می شود که هزینه تحصیل در کشور آمریکا بالاست اما نباید فراموش کرد که اولا در به ازای تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و زندگی در کشوری با بالاترین شاخص کیفیت زندگی این سطح از هزینه ها معقول نیز به نظر می رسد. ثانیا دانشجویان حاضر در آمریکا از مزایا و امتیازات ایده عالی مثل کار ضمن تحصیل و برنامه های بورسیه تحصیلی دولتی و غیردولتی برخوردار هستند که در کمتر کشوری از جهان چنین امتیازات گسترده ای در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. همانند هر کشور دیگری هزینه تحصیل در آمریکا نیز به دانشگاه و برنامه تحصیلی شما بستگی دارد. مطابق آمارهای موجود، متوسط شهریه سالیانه دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آمریکا در سال 2020 از این قرار است که دانشجوهای دانشگاه های دولتی به طور میانگین 39890 دلار در سال و هزینه تحصیل در آمریکا در دانشگاه های خصوصی به طور سالانه 49320 دلار می باشد. اما هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان خارجی به گونه ای است که متوسط کل مخارج آنها در این کشور از 1000 تا 1500$ (دلار) متغیر است. دانشجویان عزیز بایستی این نکته مهم را مدنظر خود قرار دهند که بیشترین سهم از بودجه مالی آنها با حدود 34% متعلق به اجاره مسکن در آمریکا است. برای اطلاع از آخرین وضعیت بهای اجاره خانه در آمریکا 2020 توصیه می شود که جدول زیر را ملاحظه نمائید:نوع آپارتمان اجاره خانه ماهانه (دلار) آپارتمان تک خواب وسط شهر 1360$ آپارتمان تک خواب حومه شهر 1086$ آپارتمان سه خواب وسط شهر 2180$ آپارتمان سه خواب حومه شهر 1723$ تحصیل و کار همزمان در آمریکامطابق قوانین کشور آمریکا، ویزای تحصیلی این کشور به دارنده آن اجازه کار نیمه وقت دانشجوئی تا 20 ساعت در هفته را می دهد؛ دانشجویان در زمان تعطیلات تابستانی نیز می توانند به صورت تمام وقت در آمریکا کار کنند. توجه کنید که امکان کار دانشجویی در سال اول فقط به صورت دانشگاهی یا On-campus می باشد اما از سال دوم دانشجو حق کار خارج از دانشگاه یا Of-campus را نیز دارد؛ دانشجویان از این طریق می توانند قسمتی از هزینه های خود را در آمریکا پرداخت کنند. اما پس از اتمام تحصیلات نیز دانشجویان می توانند در آمریکا مقیم شده و با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای آمریکایی در این کشور کار و زندگی کنند. برای این منظور، فارغ التحصیلان جهت دریافت اقامت آمریکا پس از تحصیل دو راه پیش رو دارند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقامت 29 ماهه فارغ التحصیلان رشته های STEM&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقامت 12 ماهه فارغ التحصیلان سایر رشته های تحصیلیدر واقع دانشجویان خارجی دارنده ویزای F1 می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری آمریکا تبدیل کنند، برای این منظور آنها بایستی قبل از اتمام اقامت تحصیلی خود در برنامه کارآموزی اختیاری (OPT) ثبت نام کنند تا بتوانند ضمن کارآموزی همچنین در آمریکا کار هم انجام بدهند و پس از آن با یافتن پیشنهاد کاری از شرکت آمریکایی ازطریق درخواست از اداره مهاجرت ایالات متحده، ویزای تحصیلی F1 Visa خود را به ویزای کاری آمریکا H1B Visa تبدیل کنند.اخذ ویزا جهت تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسیاخذ پذیرش از دانشگاه آمریکایی تنها شرط لازم برای ورود به این کشور و ادامه تحصیل در آنجا نیست بلکه پس از اخذ نامه مذکور از دانشگاه های مورد تایید SEVIP (برنامه دانشجوئی و تبادل ویزیتور)، شما بایستی نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (نوع F1) اقدام نمائید. اخذ این ویزا هم 4 پیش شرط اصلی یعنی اخذ نامه پذیرش، ارائه مدارک شناسائی، اثبات تمکن مالی و نیز مهارت زبان انگلیسی در پی دارد. کل فرآیند اخذ این ویزای کشور آمریکا در سال 2020 به این ترتیب می باشد که پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، باید اقدام به پرداخت هزینه های SEVIP و اخذ فرم I-20 و فرم درخواست ویزای F1 کنید و سپس وقت مصاحبه از سفارت بگیرید.اما مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی شامل پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزای غیرمهاجرتی (DS-160)، دو قطعه عکس، رسید پرداخت هزینه ویزا، فرم تکمیل شده I-20 به اضافه کلیه مدارک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی (آیلتس و تافل) می باشد. توجه داشته باشید که مهلت ارائه درخواست دقیقا 120 روز قبل از شروع برنامه تحصیلی متقاضیان است. هزینه های مربوط به این ویزا نیز از قرار ذیل می باشد:هزینه ها مبلغ به دلار هزینه درخواست ویزای F1 160$ هزینه SEVIS I-190 200$ سوالاتی در خصوص تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسیپرسش های متداول متقاضیان تحصیل دانشجویان ایرانی در آمریکا به زبان انگلیسی مهم و از قرار ذیل می باشد:nbspnbspnbspnbsp; 3 دانشگاه برتر آمریکا کدامند؟ برترین دانشگاه های آمریکا شامل دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد و موسسه فناوری ماساچوست می باشد.nbspnbspnbspnbsp; آزمون های لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در آمریکا به زبان انگلیسی چیست؟ آزمون SAT مخصوص متقاضیان غیر پزشکی و آزمون MCAT مخصوص دانشجویان پزشکی برای اخذ پذیرش از برترین دانشگاه های آمریکایی است.nbspnbspnbspnbsp; سطح شهریه دانشگاهای آمریکا برای دانشجویان خارجی چقدر میباشد؟ هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آمریکا سالیانه حدود 49320$ (دلار) و در دانشگاه های دولتی آمریکا حدود 39890$ (دلار) است.nbspnbspnbspnbsp; شرایط کار دانشجویی در آمریکا به چه نحوی است؟ اجازه کار نیمه وقت دانشجویی تا 20 ساعت در هفته را می دهد. دانشجویان در زمان تعطیلات تابستانی نیز می توانند به صورت تمام وقت در آمریکا کار بکنند.nbspnbspnbspnbsp; هزینه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا F1 Visa در سال جدید چقدر می باشد؟ امسال هزینه این ویزا حدود 160 $ (دلار) می باشد.مشاوره ها و راهنمائی های حرفه ای کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص روش های مهاجرت به آمریکا میتواند گره گشای مشکلات و موانع بر سر راه متقاضیان عزیز باشد.
ادامه مطلب

کاریابی در آمریکا

کاریابی در آمریکا
کاریابی در آمریکا برای بسیاری از مهاجران پس از ورود به ایالات متحده اولویت اصلی است. متقاضیان کار در آمریکا برای اشتغال در این کشور نیازمند به دریافت ویزای کاری هستند، نوع ویزا و مجوز کار مورد نیاز شما بسته به اهداف شغلیتان متفاوت خواهد بود. اتباع خارجی که قصد کار در آمریکا را دارند ولی دارای تابعیت آمریکایی یا اقامت دائم نمی باشند، برای کار در آمریکا به ویزای کار و مجوز کاری (EAD) نیاز دارند که این درخواست توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بررسی می شود. افراد قبل از سفر به ایالات متحده برای کار، لازم است ویزا را از سفارت ایالات متحده یا کنسولگری در کشور خود یا کشوری که نزدیترین محل اقامت درخارج ازکشور است دریافت کنند. اما مهمترین مرحله و چالش اصلی درجهت اخذ ویزای کار آمریکا یافتن کار در این کشور میباشد که شما از طریق اخذ مشاوره از وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به این مهم دست یابید.شرایط کار مهاجران خارجی در آمریکا 2020درحال حاضر نرخ رشد شغل ملی در بازار کار آمریکا 1.2% می باشد که در بعضی از مناطق این درصد متفاوت است، درصد پایین نرخ بیکاری در این کشور آینده شغلی افراد جهت اشتغال در این کشور را تضمین می کند. افراد می توانند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در آمریکا مشغول به کار شوند؛ ساعت کاری که توسط قانون کار در آمریکا تصویب شده از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر دوشنبه تا چهارشنبه می باشد که این ساعت کاری به طور میانگین 2 ساعت بیشتر از کشورهای اروپایی است. علی رغم شیوع گسترده تر ویروس کرونا در جامع آمریکا و نتایج منفی آن بر روی اقتصاد این کشور، در طی چند ماه اخیر شاهد ترقی مجدد انواع بازارهای اقتصادی و مالی دز این کشور هستیم. به طوری که با کاهش حدود 1% نرخ بیکاری در آمریکا در طی ماه های ژوئن و جولای امید به دل متقاضیان کار در آمریکا برگشته است. علاوه بر این امسال میانگین درآمد مشاغل در آمریکا نیز نسبت به سال گذشته حدود 5.7% ارتقاء یافته و این هم بر انگیزه کارجویان برای ورود به بازار کار ایالات متحده در سال 2020 می افزاید. هموطنان عزیز در جدول زیر می توانند میانگین درآمد کار در آمریکا را طی دو سال اخیر مقایسه کنند:سال مالی متوسط درآمد سال 2019 48672$ (دلار) سال 2020 49764$ (دلار) انواع ویزا برای کار در آمریکاافرادی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق کار را دارند، با دریافت ویزای کار این کشور میتوانند حداکثر تا سه سال در آمریکا اقمت داشته باشند؛ این ویزا قابلیت تمدید تا سه سال دیگرهم دارد. در طول این مدت کارفرمای آمریکایی می تواند برای کارمندان و کارگران خارجی خود درخواست کارت اقامت آمریکایی کند. جدول زیر برخی از انواع ویزاهای کاری آمریکا و شرایط اخذ آها در سال 2020 میلادی را نشان می دهد:انواع ویزا کاری مدت اعتبار شرایط دریافت ویزای کاری H1B اعتبار 3 ساله (قابل تمدید) برای نیروی کار ماهر و متخصص از طریق دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر از سوی کارفرما ویزای کاری J1 اعتبار 7 سال (امکان تبدیل ویزا وجود ندارد) برای تبادل نیرو جهت کار در زمینه های آموزش و پرورش، تدریس و یا تحقیق داده می شود ویزای کاری P اعتبار 1 سال مختص به هنرمندان و ورزشکاران ویزاکاری E1 اعتبار بین 2 تا 5 سال این ویزا جهت صادرات و واردات و گسترش تبادل کالا داده می شود، در اینجا شرکت یا موسسه کارفرما اقدام می کنند و شخص کارجو هیچ نقشی در درخواست مجوز ندارد ویزاکاری EB5 2 سال اعتبار (قابل تمدید) از طریق سرمایه گذاری ویزای EB3 - مخصوص نیروی کار غیرماهر و آموزش دیده و مشاغل فنی مهارت محور ویزای کاری H1B آمریکا مخصوص متخصصان دانشگاهیکسب ویزای H1B آمریکا که یک نوع ویزای غیر مهاجرتی یا Non-immigrant است در بین مهاجران خارجی بسیار رایج می باشد و افراد زیادی از طریق این ویزا به کشور آمریکا وارد می شوند. این ویزا برای نیروهای کاری ماهر و تحصیل کرده مناسب است؛ وجود پیشنهاد رسمی کار یا جاب آفر از طرف کارفرما یا شرکت آمریکایی برای اخذ این ویزا الزامی می باشد. در این ویزا کارفرما هزینه ویزای متقاضی را پرداخت میکند و مداک لازم را از طرف متقاضی ارسال میکند. همچنین دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در آمریکا با ویزای تحصیلی F1 می توانند پس از اتمام تحصیلشان در صورت یافتن کارفرما، وضعیت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری H1B تغییردهند. این متقاضیان در صورت گذشت 5 سال کار در آمریکا می توانند برای دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام نمایند. مدارک لازم برای درخواست ویزا کاری H1Bعباراند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر به همراه مدارک شناسایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جاب آفر و پیشنهاد کاری و دعوتنامه کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه مصاحبه با سفارت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالیکاریابی در آمریکا با شرکت در نمایشگاه های کاریشما می توانید با شرکت در این نمایشگاهها از شغهای موجود در شرکهای بزرگ اطراف محل زندگیتان آگاه شوید. یکی دیگر از مزایای این نمایشگاهها صحبت کردن در مورد مهارهایتان و مشاوره گرفتن از کارشناسان این حیطه است، این رویدادها کارمند و کارفرما را در ارتباط مستقیم باهم قرار می دهد. به همراه داشتن چند نسخه از رزومه (CV) کاری خود به این نمایشگاهها توصیه میشود؛ به علاوه شما در این نمایشگاه ها میتوانید از خدماتی نظیرکمک کردن در بهبود رزومه و مدارک خود بهره مند شوید.وسایهای معروف برای کاریابی در آمریکاوزارت کار ایالات متحده (DOL) از طریق وب سایت رسمی خود وظیفه کمک به کارگران، افراد جویای کار و بازنشستگان را برعهده دارد. این سایت دارای منابع استخدامی برای دانشجویان، متقاضیان کار، کارفرمایان و سازماها است. DOL حامی مالی CareerOneStop.org است که می تواند به شما در یافتن اطلاعات شغلی، منابعی برای مدیریت شغلی و ابزارهایی برای کمک به افراد جویای کار، دانشجویان، شاغلین و متخصصان شغلی کمک کند. این سایت طیف کاملی از کمک شغلی و جستجوی شغلی را ارائه میدهد، از جمله خدماتی که میتوانند به شما در تهیه رزومه کاری، جستجوی شغل و یافتن آموزش لازم شغلی کمک کنند.USA.gov نیز اطلاعات و منابعی را در مورد جستجوی شغل، بانهای شغلی، سازندگان رزومه، کمک به اشتغال و موارد دیگر ارائه می دهد. علاوه بر این دو سایت که توسط دولت رسمی آمریکا معرفی شده از بسیاری سایهای دیگر جهت پیدا کردن کار در آمریکا می توان استفاده کرد. برخی از معروترین این وسایها برای پیدا کردن شغل در آمریکا عبارند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; indeed.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Monster.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Thebalancecareers.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Linkedin.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Glassdoor.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; CareerBuilder.coکاریابی در آمریکا به کمک مؤسسات کاریابیمؤسسات کاریابی در آمریکا در دو نوع خصوصی و دولتی وجود دارد، مؤسسات دولتی همانطور کnbsp; از اسمش مشخص است زیر نظر وزارت کار آمریکا فعالیت می کند که توسط منابع آنلاین و دفاترش برای کارکنانش خدمات و ابزار های شغلی فراهم میکند. آژانهای خصوصی نیز در سه حوزه استخدام پرسنل، خدمات موقت کارکنان و خدمات راجع به شرکهای اجرایی تخصص دارند. آژانهای استخدام خصوصی برای کاریابی معمولاً هزینه ای حدود 5$ الی 200$ (دلار) در هرساعت از متقاضیان دریافت میکنند، این موسسه ها گاهی برای ارتقاء مهارت افراد جلسات آموزشی برگزار میکنند. معتبر بودن مؤسسات خصوصی بسیار مهم است و فرد قبل از مراجعه به این مؤسسات باید از اعتبار این مؤسسات اطمینان حاصل کند. برخی از این مؤسسات معتبر عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Pridestaff&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Randstad&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Advantage Resourcing North America&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Brilliant&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Loftin Staffing Services&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Kforce&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Robert Half&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Richard, Wayneamp; Robertsمقاله ای که مطالعه کردید در رابطه با کاریابی در ایالات متحده میباشد چرا که کاریابی و یافتن پیشنهاد شغلی سنگ بنا و اصل مهم در اخذ ویزای کار آمریکاست. اگر درصدد کسب اطلاعات بیشتری دررابطه با مهاجرت به کشور آمریکا میباشید، می توانید طی تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید و پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.
ادامه مطلب

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا
همواره یکی از اولین انتخاب های هر فردی برای مهاجرت امتحان کردن شانس دریافت ویزای آمریکا متناسب با شرایط فردی خود است. این کشور با دارا بودن فرصت در خصوص کار، تحصیل و سرمایه گذاری زمینه خوبی را برای کسانی که قصد دارند ویزای آمریکا را اخذ کنند تا در این کشور زندگی کنند فراهم می سازد. لازم به ذکر است که بدانید برای هر نوع روش مهاجرت در این کشور می بایست که بالا بودن هزینه زندگی در آمریکا را مد نظر داشته باشید. در ادامه این مقاله به مباحـثی که شما عزیزان باید از آن ها آگاه باشید می پردازیم.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا سفر به کشور آمریکا در سال 2020 امکان پذیر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا از شرایط اخذ ویزای کشور آمریکا اطلاعاتی دارید؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; راه های اخذ ویزای آمریکا را می دانید؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از چه روش هایی می توان اقامت کشور آمریکا را به دست آورد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا در حال حاضر امکان مهاجرت به کشور آمریکا وجود دارد؟سیاست کلی ایالات متحده برای اعطای ویزای آمریکااز آن رو که کشور آمریکا جزء قدرتهای بالای سیاسی و اقتصادی دنیا قرار دارد و همینطور بالاترین تولید ناخالص داخل کشوری را در کل جهان در دست داردnbsp;یکی از خواسته های دیرینه درخواست کنندگان می باشد که تقاضای سفر و یا مهاجرت به این کشور را داشته باشند. ایالات متحده آمریکا یعنی کشوری که امروزه بهldquo;سرزمین فرصت هrdquo; ملقب گردیده است، کشوریست که بر پایه تفکرات ترقی طلبانه و توسعه طلبانه اروپاییان تاسیس شد و به قدرت و سرعت رشد کرده، در حدی که می توان گفت در زمان حال، پیشرفته ترین و قدرتمندترین کشور جهان به حساب می آید و زمینه فعالیتی گسترده ای را برای دست یابی به منابع کل جهان ایجاد کرده است. کشور آمریکا پیوسته از فکرهای نو و جدید خوش آمد خاصی را در دستور کار خود قرار می دهد و به کسانی که دارای استعداد ویژه نیز باشند شرایط و تحصیلات خوبی می دهد.امتیازات و انواع ویزای آمریکا در سال 2020گفتنی است که آمریکا مانند دیگر کشورهای جهان از نقاط ضعف و قوت مختلقی برخوردار می باشد. البته می توان ذکر کرد با دقت به استانداردهای زندگی، کشور آمریکا در سال 2020 یکی از کشورهای صاحب سبک و خود کفا و بالا مرتبه است. از دیگر دلایلی که می توان مهاجرت به کشور آمریکا را در اولویت قرار داد این است که این کشور را کشور فرصت ها نام نهاده اند و یا به اصطلاح می توان گفت راه صد ساله را در کشور آمریکا، می شود در یک شب طی نمود. برای همین با دقت به انگلیسی زبان بودن این کشور و همینطور مهاجر پذیر بودن، کشور آمریکا همچنان در رتبه اول برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، می باشد. برای بسیاری از افراد درخواست ویزای آمریکا بسیار مهم و حیاتی است و اطلاع از شرایط و الزامات اخذ این ویزا نیز حائز اهمیت می باشد. ابتدا باید بدانید که ویزای آمریکا مهریست که بر روی پاسپورت متقاضیان زده می شود و به دارنده آن حق ورود به آمریکا را می دهد. معمولا افراد با توجه به اهداف زیر اقدام به درخواست ویزای آمریکا کرده و به این کشور مسافرت می کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در آمریکا (ویزاهای F و M برای اهداف تحصیلی و حرفه ای)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کار در آمریکا (ویزاهای دسته H، L، P، O و E)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گردشگری در آمریکا (ویزای B1 و B2 برای اهداف بیزینس و توریسم)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذاری در آمریکا (ویزای E1 و E2)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پیوستن به خانواده (ویزای K3 و IR1 و CR1)اما نکته اساسی درباره انواع ویزاهای آمریکا این است که اکثر قریب به اتفاق این ویزاها از نوع ویزای غیرمهاجرتی (Non-immigrant visa) می باشند. تفاوت اصلی ویزای غیرمهاجرتی و با ویزای مهاجرتی آمریکا در این است که ویزاهای غیرمهاجرتی موقتی بوده ولی ویزاهای مهاجرتی دائمی هستند که با عنوان گرین کارت هم شناخته می شود. طبق قوانین مهاجرتی آمریکا، بجز شهروندان کانادا و برمودا بقیه اتباع خارجی ملزم به درخواست ویزا جهت ورود به آمریکا هستند. ویزای کاری آمریکاکشور آمریکا در حال حاضر بهترین قطب صنعتی و اقتصادی دنیا می باشد، از این رو بیشترین تعداد سرمایه گذار و کارگر را در خود جای داده است، بالا بودن این قدرت از حیث صنعت و اقتصاد باعث شده تا درخواست کنندگان زیادی در راه اخذ ویزای کاری این کشور باشند. از این جهت بهترین ویزای آمریکا ویزای کاریست که اگر فرد موفق شود کاری پیدا بکند و با کارفرمایی قرارداد ببندد مسیر رسیدن به اقامت این کشور برای فرد کوتاه و راحت می شود؛ اما با هر نوع (تایپ) ویزایی غیر از کاری بخواهد وارد آمریکا شود و اقامت بگیرد روند طولانی و سخت حقوقی و قانونی را باید بگذارند.ویزای کار کشور آمریکا به دو دسته تقسیم میگردد: 1.ویزای کار مهاجرتی: EB-1, EB-2, EB-3, EB-4, EB-52.ویزای کار موقت: H-1B, H-2A, H-2B, H-3, L-1, P-1, P-2, P-3ویزای کار مهاجرتی آمریکا برای افرادی مناسب است که قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارند. ویزای موقت کاری برای اشخاصیست که برای استخدام در یک برهه خاص زمانی نیاز به ورود به آمریکا را دارند و ویزای دائم یا نامحدود به حساب نمی آید. هر کدام از این ویزا ها در ابتدا توسط شرکت استخدام کننده از اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا یا USCIS تقاضا می شود و در صورت تایید تقاضا می توان برای اخذ آنها اقدام کرد. در صورتی که فردی قصد فعالیت در هر یک از تایپ ویزاهای ذکر شده را داشته باشد باید شرایطی را که شامل داشتن سابقه کار در مشاغل مورد نیاز، سن قابل قبول و داشتن سطح زبان کافی برای اخذ این امر را نیز دارا باشد. کسی که ویزای کاری این کشور را به دست می آورد میتواند بعد از 3 تا 5 سال رد کردن بیمه مالیات در این کشور برای اخذ گرین کارت آمریکا خود اقدام نماید.چگونگی اقدام برای تحصیل در راستای گرفتن ویزای آمریکا یکی از راه هایی که می توان از آن طریق ویزای کشور آمریکا را اخذ کرد، گرفتن ویزای تحصیلی کشور آمریکا می باشد، که در این روش فرد متقاضی ابتدا از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و سپس برای اخذ ویزا اقدام کند. دانشگاه های کشور آمریکا پیوسته جزء بهترین های جهان بوده و علاوه بر استاندارد و کیفیت، از دید کمیت هم کشور آمریکا از این حیث اول است. در کشور آمریکا حدودا 5500 دانشگاه و مرکز آموزش و پرورش تاسیس شده که در همه رشته ها محصلان بین المللی نیز به تحصیل مشغول می باشند. به دلیل بالا بودن سطح علمی دانشگاه های آمریکا فرد درخواست دهنده باید از مدارک علمی بالایی برای رسیدن به این امر برخوردار باشد در غیر این صورت شانس وی برای پذیرش ویزا پایین می آید. به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی در آمریکا وجود دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای F1&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای M1&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای J1ویزای F1 برای متقاضیان تحصیل در آمریکا صادر می شود که مایل به تحصیل در مدارس، کالج یا دانشگاه های این کشورند و ویزاهای M1 و J1 ویزاهای تحصیلی محدود به رشته های خاص و کوتاه مدت هستند.چگونگی شرایط ازدواج و تولد در کشور آمریکاهمانند قوانین بیشتر کشورها در آمریکا نیز ازدواج با یک شهروند آمریکایی مشروط به عمل به قوانین این کشور می باشد، که منجر به اخذ اقامت دائم و تبعه شدن آمریکا خواهد شد. اما در ابتدا فرد باید اقدام به دریافت ویزای نامزدی K1 کند که پس از برگزاری مراسم ازدواج، با دریافت ویزای ازدواج چیزی حدود 4 سال اقامت قانونی در این کشور درخواست تابعیت کند. این روند درخواست تابعیت آمریکا از طریق ازدواج هم تقریبا 15 ماه زمان نیاز دارد.همانند قوانین حقوق بین الملل خصوصی، دادن تابعیت آمریکا بر اساس سیستم خاک نیز ممکن است؛ به این معنی که فرد خارجی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند، مستحق اخذ تابعیت آمریکا می باشد. بعد از رسیدن آن کودک به سن 21 سال تمام، والدین وی نیز می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با چند راه قانونی برای اخذ ویزای آمریکا آشنا کنیم، البته که روش های مهاجرت به کشور آمریکا بسیار سخت تر از سال های گذشته شده و این موضوع برای مردم کشور ما بسیار سخت تر نیز می باشد. اگر در این مقاله اطلاعات کافی به دست نیاورده اید و یا هرگونه سوالی در خصوص مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا دارید می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوران این مجموعه اطلاعات کاملی کسب کنید.
ادامه مطلب

تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا

تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا
تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا با توجه به شرایط خاص ایالات متحده آمریکا آسان نخواهد بود. در نظر داشته باشید که تحصیل در این رشته به دلیل خاص بودن ویژگی های آن نیز کمی دشوار است، زیرا دانشجوی رشته ژنتیک همانطور که می دانید، می بایست از سطح زبان و نمرات عالی و سوابق تحصیلی خوبی برخوردار باشد. ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهایی است که در آن بهترین دانشگاه های جهان واقع شده؛ به همین دلیل، اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا مخصوصا در رشته ژنتیک بسیار رقابتی است. هر دانشجویی رویای تحصیل در امریکا را دارد که بتواند در نهایت پیشرفت و اطلاعات به روز خودش را با جهان همراه کند و به سرعت پله های ترقی را طی کند. ایالات متحده آمریکا بر اساس وسعت زیادش دانشگاه های خوبی دارد که هرکدام ظرفیت مناسبی برای دانشجویان بین المللی دارند و خدمات مخصوصی را برای آنان ارائه می دهند.باید بدانید که در آمریکا با آنکه قوانین سراسری حاکم اند اما هر ایالت جداگانه برای مردم محلی خود قوانین و مقرراتی وضع و اجرا و نظارت می کند، بدین ترتیب، سیستم های ایالت ها در خصوص آموزش و پرورش و قواعد آنان نیز مختلف است. شما می توانید ایالت های مورد نظر و دانشگاه هایی که برای شما مناسب است را همراه با هزینه ها و شرایط و مقررات دانشجویان بین المللی بسنجید. دانشگاه های هاروارد و استنفورد و ام آی تی از معروف ترین دانشگاه ها برای تحصیل در آمریکا می باشند، این دانشگاه ها همچنین بهترین رتبه ها را در رتبه بندی جهانی و درخشان ترین نتایج را در جهان دارند. این دانشگاه ها در معیارهای مختلف پیشرفت چشمگیری دارند و مجهز به کارآمد ترین وسایل و ابزار آلات هستند، اشخاصی که علاقمند به تحصیلات تکمیلی هستند تحصیل در آمریکا را در اولویت قرار می دهند.فواید تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکامطمئنا از دلایل تحصیل در آمریکا فواید عالی زندگی در این کشور است، شما می توانید در طول دوره تحصیل خود از مشهورترین شهرها و معروف ترین جاذبه های تاریخی و طبیعی و توریستی دیدن کنید. در آمریکا دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلفی مشغول تحصیل و تحقیق هستند، شما با حضور در این محیط می توانید با فرهنگ و زبان های کشورها آشنا شوید و به اطلاعات عمومی و تخصصی از جهان بیافزایید. شما در آمریکا از محیط پویای علمی و علوم آموزشی به روز بهره می برید، برخی از مکان های مورد علاقه دانشجویان پارک مرکزی در نیویورک و پارک ملی یلوستون و پل گلدن گیت است. اکثر محیط های طبیعی و رستوران های معروف و کتابخانه های مجهز برای دانشجویان سرشار از هیجان هستند. سیستم آموزشی و استادان مجرب و متخصص با بالاترین درجه های علمی و حرفه ای از دیگر مزایای تحصیل در کشور آمریکا است.دوره ها، کارگاه ها، سمینار و کنفرانس های عظیمی که در خصوص رشته ژنتیک در آمریکا برای دانشجویان این رشته تدارک دیده می شود از مهم ترین مسائل مورد توجه برای دانشجویان است که آن ها را ترغیب به تحصیل در این کشور می کند. سیستم آموزشی آمریکا در جهان برای بسیاری از کشورها الگوست و دانشجویان آن از حقوق و مزایای خود راضی هستند. بخش مهمی از رشته ژنتیک در آزمایشگاه ها و بخش دیگر آن در تحقیقات و مقالات و کارورزی و کنفرانس ها تدریس می شوند؛ این شیوه از تدریس نیز از مزایا و فواید تحصیل در رشته ژنتیک در ایالات متحده آمریکا است. نیویورک، شیکاگو، بوستون، لس آنجلس، آتلانتا از بزرگترین شهرهای دانشجویی و پر جمعیت این کشور هستند. این شهرها با فضا و امکانات مناسب برای دانشجویان دانشگاه ها و کالج هایی دارد که مورد درخواست بسیاری از دانشجویان سراسر جهان هستند.مدارک تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکادر آمریکا کالج های فراوانی وجود دارد که در دوره های کوتاه مدت دو ساله مدارک آموزشی اعطا می کنند. این مدارس نام های دیگری همچون کالج دوره اول نیز دارند، اکثر این کالج ها توسط شهرهای ایالت ها و در همان محدوده فعالیت می کنند. این کالج ها مدارک معتبر و مطابق با آموزش کل آمریکا را در مقطع کاردانی ارائه می کنند. مدارک فنی و علمی کاربردی در این میان از بیشترین مدارکی هستند که از این کالج ها کسب می شوند؛ دیگر مدارک پرطرفدار مدارک کارشناسی 4ساله و 3ساله می باشند که بنابر رشته و ایالت و دروس نیز متفاوت هستند. البته که به نظر برخی این مدرک کاردانی دو ساله مقدمه ایست برای دست یابی به بهترین دانشگاه های آمریکا و رشته های تخصصی تر. در جدول زیر معمول ترین مدارک و طول آن ها را می بینید.سطح طول برنامه لیسانس 4 سال گواهینامه 1 سال دکترا 2 سال ارشد 1 سال آمادگی برای تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکابرای آماده شدن و کسب مهارت های پیش زمینه ای در آمریکا در قدم اول می بایست زبان خود را بهبود ببخشید. گذراندن دوره های آمادگی لازم اعم از تافل و آیلتس و مطالعات مرتبط و نگارش مقالات در خصوص ژنتیک شما را برای نزدیک شدن به هدفتان یاری می کند. دوره های پیش پزشکی و یا اطلاعات عمومی آمریکا و اطلاع از قوانین آن و همچنین دوره های علمnbsp; کسب گواهی نامه های معتبر در این جهت برای شما موثر واقع خواهد شد. البته که در آمریکا شرایط متفاوتی در هر ایالت حکم فرماست اما به طور کلی آیین نامه هایی برای اکثریت رشته ها و دوره ها و دانشگاه ها وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت های دانشگاه اطلاعات مناسبی کسب کنید. همچنین شما می بایست مدارک مورد نیاز آنان را ارائه دهید، که برخی از آنان عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن دیپلم دبیرستان یا لیسانس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سوابق دوره قبلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن گذرنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; CV &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک بورسیه یا بودجه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توصیه نامه ها &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحقیقات و مقالات و آزمایش هاتحصیل ژنتیک در آمریکاشما به عنوان شخصی که می خواهد در رشته ژنتیک در آمریکا تحصیل کند، می دانید که انواع مدارک و دوره ها برای شما وجود دارد که با هم متفاوت می باشند. مدارک در رشته ژنتیک از گواهی نامه های کوتاه مدت کاربردی گرفته تا مدارک لیسانس و ارشد و دکترا همگی در میان دانشجویان بین المللی و بومی آمریکایی متدول است، اما گواهی نامه ها با استقبال کمتری مواجه شده اند. در میان دانشجویان بین المللی در ایالات متحده آمریکا مدرک کارشناسی یا لیسانس بیشترین مدرکی است که کسب شده است، در حالی که در میان بومیان آمریکایی مقطع دکتر مورد علاقه می باشد.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی در خصوص تحصیل در رشته ژنتیک در آمریکا و نحوه ی درخواست و مهاجرت تحصیلی به آمریکا با مشاوران مجرب و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش