مهاجرت به آمریکا

شهروندان خارجی که تمایل به مهاجرت و زندگی دائم در ایالات متحده آمریکا هستند باید از قوانین مهاجرتی و روشهای خاص درخواست ویزا مطلع باشند و همچنین روش های مختلف مهاجرت به آمریکا را بدانند تا متناسب با شرایط خود بهترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا را انتخاب کنند. ایالات متحده آمریکا هر سال با صدور 675,000 ویزا در برنامه های مختلف مهاجرتی پذیرای مهاجرین می باشد. این کشور که خود در گذشته از مهاجرین مختلف پدید آمده امروز قوانین مناسبی را برای ارائه خدمات به مهاجرین و درخواست مهاجرین تصویب کرده و اصولا یک کشور مهاجرپذیر شناخته می شود. قانون و اصول مهاجرت در ایالات متحده آمریکا بر پایه اتحاد و دیدار مجدد اعضای خانواده، پذیرش نیروهای متخصص برای به کارگیری آنها، حمایت از پناهندگان و افزایش تنوع نژادی می باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله انواع روش های مهاجرت به آمریکا را برای شما شرح داده اند.


درباره کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوریست که در قاره آمریکای شمالی در مرز با اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام واقع شده است؛ کشورهای همسایه آمریکا، کانادا و مکزیک هستند. جغرافیای ایالات متحده با کوههایی در غرب، دشت های وسیع در مرکز و کوههای کم ارتفاع در شرق دارای تنوع است. سیستم دولتی آمریکا یک جمهوری فدرال مستقر در قانون اساسی و دارای یک سنت دموکراتیک قوی بوده؛ رئیس ایالات و رئیس دولت رئیس جمهور کشور می باشد که در انتخابات مردمی تعیین می شود. ایالات متحده دارای اقتصاد بسیار پیشرفته ایست که در آن انواع مختلفی از آزادی های خصوصی همراه با برنامه ریزی اقتصادی متمرکز و مقررات دولتی وجود دارد. ایالات متحده آمریکا همچنین یکی از اعضای همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) و توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) است.

مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می تواند هم فرایندی جالب و دلهره آور باشد. ایالات متحده یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر سیاسی، اقتصادی و تجاری می باشد. هزینه زندگی در بسیاری از شهرهای داخل کشور نسبتاً پایین بوده و اکثریت افرادی که در این کشور مستقر هستند از یک سطح زندگی بسیار راحت و رفاه برخوردار هستند. دلار آمریكا یكی از قویترین و تأثیرگذارترین ارزهای جهان است و همین امر باعث شده تا كشور از ركود اقتصادی گذشته خود خارج شود. وسعت زیاد ایالات متحده در مقایسه با جمعیت این کشور به معنای فراوانی زمین است به طوری که بسیاری از مردم با ساخت خانه های خود در خارج از شهر از این امر استفاده می کنند.


اقامت در آمریکا برای مهاجرین

مهاجرت به آمریکا به صورت کلی می تواند زندگی فرد مهاجر را دچار تغییرات فراوان کند. این کشور یک مقصد محبوب برای مهاجرین است و با اجتماعات بزرگی از جوامع مکزیکی، اسپانیایی، ایتالیایی، آمریکایی آفریقایی، پورتوریکو، هندی و چینی یکی از چند فرهنگی ترین کشورها در جهان به شمار می آید. املاک و مستغلات در ایالات متحده آمریکا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته نسبتاً کم تر است اما قیمت ها در شهرهای بزرگ مانند شهر نیویورک که جزء بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی می باشد، بسیار بیشتر است. در کل، ایالات متحده آمریکا مکانی عالی برای اقامت مهاجران است. جاذبه های فراوانی برای سکونت شما وجود دارد و اگر وقت خود را به عنوان مهاجری برای زندگی در آمریکا بگذرانید، زندگی و تجربه کاری ارزشمندی کسب خواهید کرد.


زبان و آب و هوای آمریکا

ایالات متحده آمریکا زبان رسمی ندارد، اما زبان انگلیسی رایج ترین زبان این کشور است و توسط دولت و سازمان های فدرال مورد استفاده قرار می گیرد. درصد زیادی از جمعیت در آمریکا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند که به دلیل هجوم مهاجران اسپانیایی زبان به این کشور می باشد. وقتی بحث آب و هوا پیش می آید، ایالات متحده آنقدر بزرگ است که مناطق مختلف کشور الگوهای آب و هوایی مختلفی را تجربه می کنند. بین ماه های آگوست و اکتبر بخش عمده ای از ساحل شرقی در معرض طوفان ها قرار می گیرد. با این حال هوای بقیه سال بسیار دلپذیر است. ایالات واقع در جنوب هوای گرم، خنک و کم باران را در طول فصل تجربه می کنند در حالی که این ایالت ها و شهرها در شمال دارای هوای معتدل و چهار فصل هستند.


روش های مهاجرت به آمریکا

این کشور به دلیل اقتصاد قوی و فرصت های شغلی فراوان و قوانین مناسب شهروندی یکی از مکان های پرمتقاضی برای مهاجرت به حساب می آید لذا میزان تقاضا و افرادی که خواستار کسب اقامت ایالات متحده آمریکا هستند بسیار زیاد است و یک جور رقابت برای اخذ پذیرش درخواست ویزا برای این کشور وجود دارد. به صورت کلی کشور آمریکا ویزاهای متفاوتی را برای افرادی که خواستار ورود موقت و دائم به این کشور هستند صادر می کند. به صورت کلی 7 روش اصلی برای کسب اقامت آمریکا و مهاجرت به این کشور وجود دارد که در لیست زیر شرح داده شده است.

•        مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

•        اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق سرمایه گذاری (E2-EB5)

•        مهاجرت به آمریکا از طریق کار (EB2)

•        اخذ اقامت آمریکا از راه ازدواج

•        مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

•        کسب اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری

•        مهاجرت به آمریکا از راه تولد فرزند


مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

ایالات متحده آمریکا دارای بهترین امؤسسات آموزشی موفق در جهان است. دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام آی تی و دانشگاه های کالیفرنیا و شیکاگو طبق آمار منتشر شده در سال 2020 جزو ده برتر دانشگاه جهان شناخته شده اند و این خود نشانه برتری سیستم آموزشی این کشور و جایگاه آن در سطح بین الملل است. میزان هزینه شهریه این دانشگاه ها مسلما بسیار بالا می باشد اما به طور کلی هزینه دانشگاه های آمریکا با توجه به دوره ها، مقاطع تحصیلی و رنکینگ آنها متغیر می باشد. کمک هزینه های دانشگاهی مانند بورسیه در برخی از این دانشگاه ها به دانشجویان خارجی ارائه می شود.همچنین به دانشجو اجازه 20 ساعت در هفته کار در محدوده و منطقه دانشگاه محل تحصیل داده می شود. ویزاهای صادر شده در این بابت به نام ویزای F1، ویزای J1 و ویزای M1 شناخته می شوند که با توجه و وضعیت و شرایط دانشجو صادر می گردد و قابل تمدید می باشد.

مزایای تحصیل در آمریکا

همانطور که اشاره شد ایالات متحده آمریکا هم اکنون بهترین دانشگاه ها و کالج های جهان را در اختیار دارد و تحصیل در این دانشگاه ها بسیار فرصت خوبی برای آموزش علم و کسب مهارت و تخصص است. مهمترین مزایای تحصیل در آمریکا :

•        تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان

•        امکان بورسیه تحصیلی

•        مدارک صادر شده دارای اعتبار جهانی

•        ورود به بازار کار جهانی پس از فارغ التحصیلی

•        تنوع رشته ها و تحصیل موضوعات جدید

•        ارتباط با بهترین اساتید و دانشمندان


اخذ اقامت دائم آمریکا از راه سرمایه گذاری

یکی از روش های پر هزینه برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری در این کشور است؛ مسلما این روش برای سرمایه دارانی که خواستار مهاجرت به این کشور هستند توصیه می شود. در این روش فرد سرمایه گذار می تواند در دو حالت که ویزای E2 و EB-5 نامگذاری شده اند در این کشور سرمایه گذاری کند؛ ویزای EB-5 اقامت دائم ایالات متحده را به افرادی که در پروژه های مصوب دولت در سراسر ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری می کنند، تعلق می گیرد. با استفاده از این ویزا دسترسی به سیستم آموزشی ایالات متحده، حق زندگی، بازنشستگی، کار و تحصیل در ایالات متحده امکان پذیر است. میزان مبلغ سرمایه گذاری در امریکا 1 میلیون دلار و یا 500,000$ (دلار) در مناطق روستایی یا مناطقی که اشتغال کم است می باشد. ویزای E2 نیز مانند EB-5 است با این تفاوت که به کشورهای خاصی تعلق می گیرد.


مهاجرت به آمریکا از طریق کار

ایالات متحده آمریکا امروز قدرتمندترین اقتصاد جهان به شمار می آید، نرخ بیکاری این کشور در سال های اخیر کم تر از 4% رسیده و فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد. لذا مهاجرت کاری به آمریکا یکی از روش های پرطرفدار برای اخذ اقامت این کشور به شمار می آید. به صورت کلی ویزاهای متفاوت مهاجرتی و غیرمهاجرتی کاری برای متقاضیان کار از سوی دولت آمریکا صادر می گردد. از جمله ویزاهای کاری که منجر به اخذ اقامت دائم ایالات متحده آمریکا می گردد می توان به ویزاهای کار EB1,EB2 و EB3 اشاره کرد.

مهاجرت کاری EB1: اگر توانایی فوق العاده ای داشته باشید، یک استاد برجسته یا محقق باشید، یا یک مدیر یا مدیر چند ملیتی هستید، ممکن است واجد شرایط دریافت این نوع ویزای که مبتنی بر اشتغال است باشید. در این نوع مهاجرت هر طبقه شغلی الزامات خاصی دارد که باید برآورده شود.

مهاجرت کاری EB2: ویزای EB2 دومین دسته کارتهای سبز مبتنی بر اشتغال است که اقامت دائم ایالات متحده را به اتباع بیگانه با درجه های پیشرفته یا توانایی استثنایی اعطا می کند. افراد واجد شرایط ویزای مهاجرت EB2 شامل افرادی می شوند که دارای مدرک پیشرفته یا معادل آن هستند و یا از توانایی استثنایی در استفاده از علوم، هنر یا تجارت برخوردار باشند.

مهاجرت کاری EB3: افرادی که دارای مهارت و تخصص حرفه ای هستند و نیروی ماهر هستند می توانند از این طریق به اقامت دائم آمریکا دست پیدا کنند. این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که کارگران ماهری که حداقل 2 سال سابقه کار یا آموزش را گذرانده اند و نیروی کار ماهری که می توانند ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی بالاتر یا معادل آن مانند مدرک لیسانس هستند.


مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور ازدواج است. بر اساس قوانین مهاجرتی ایالات متحده آمریکا چنانچه فردی غیر آمریکایی با فردی تبعه آمریکایی ازدواج کند می تواند به این کشور مهاجرت کند و گرین کارت آمریکا را دریافت کند. توجه داشته باشید که ازدواج شما باید قانونی باشد و ازدواج های سوری تبعات سنگینی در پی خواهد داشت. برای ازدواج با یک فرد آمریکایی باید این ازدواج در یکی از دفاتر رسمی آمریکا ثبت شده باشد و سپس درخواست اقامت آمریکا انجام گردد. مرحله آخر این روش حضور در یکی از سفارت خانه های آمریکا و انجام مصاحبه با افسران سفارت می باشد. سرانجام پس از گذشت سه سال زندگی مشترک با تبعه آمریکا گذرنامه امریکایی به شخص تعلق می گیرد. در نظر داشته باشید که پس از ورود به کشور آمریکا با ویزای نامزدی تنها 90 روز فرصت دارید که ازدواج خود را برگذار کنید.


مهاجرت به آمریکا از راه تولد

بر اساس قوانین موجود در کشور آمریکا، اصل خاک در این کشور علیرغم حذف این قانون در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی برای جلوگیری از عدم کنترل مهاجرین، اجرا می شود. یعنی اگر فردی وارد محدوده زمینی، هوایی و ... آمریکا شود و در یکی از قلمروهای این کشور فرزندی به دنیا بیاورد، فرزند به دنیا آمده یک آمریکایی محسوب میشود و پاسپورت آمریکایی به او تعلق می گیرد و از مزایای شهروندی برخوردار می شود. توجه داشته باشید در این صورت به والدین اخذ تابعیت تعلق نمی گیرد اما می توانند اقامت دائم ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند. توجه داشته باشید اماکن متعلق به کشور آمریکا در کشورهای دیگر نیز جزو خاک آمریکا محسوب می شود برای مثال اگر فرزند در یکی از سفارتخانه های آمریکا و یا در یک کشتی که متعلق به کشور آمریکاست به دنیا آمده باشد تابعیت آمریکا را دریافت می کند و والدین می توانند به آمریکا مهاجرت کنند.


مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

با توجه به قوانین تصویب شده در سال 1980 در ایالات متحده آمریکا افرادی که به دلیل نژاد، افکار و عقاید سیاسی، مذهب و دیگر موارد امکان بازگشت به کشور خود و ادامه زندگی در کشور خود نیستند توسط آمریکا تحت حمایت قرار می گیرد و اقامت دائم به آنها تعلق می گیرد. توجه داشته باشید که این روش مخصوصا برای ایرانیان با توجه به روابط دو کشور و خطرات ناشی از تغییر دین و دیگر موارد دارد به شدت خطرناک می شود و به هیچ عنوان مشاورین این موسسه این روش را توصیه نمی کنند. توجه داشته باشید که دولت آمریکا برای پناهندگی هر سال ثقفی تعیین می کند و این سقف با توجه به سخت گیری های انجام گرفته در سال های اخیر رو به کاهش بوده است. طبق قوانین وضع شده فرد پناهجو می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را همراه خود به این کشور بیاورد.


اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق لاتاری

یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت ایالات متحده آمریکا استفاده از لاتاری است. البته این روش کاملا شانسی بوده و فرد برنده نیاز به شانس بسیار دارد. همچنین این روش کم هزینه ترین و سریع ترین روش مهاجرت به آمریکا می باشد. طبق قوانین وضع شده در آمریکا به دلیل افزایش تنوع نژادی در این کشور دولت هر سال برنامه ای به عنوان لاتاری برگذار می کند. طبق این قانون دولت آمریکا هر سال به 15,000 نفر بصورت تصادفی گرین کارت صادر می کند و اجازه اقامت در خاک این کشور به فرد برنده را می دهد. فرد برنده شده در لاتاری می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را همراه با خود به آمریکا ببرد و این یکی دیگر از مزایای برنده شدن در لاتاری می باشد. توجه داشته باشید ثبت نام صحیح و ثبت اطلاعات درست یکی از مواردیست که شرکت کنندگان باید آن را رعایت کنند.


هزینه زندگی در آمریکا

بحث هزینه زندگی یکی از موارد مهم برای مهاجرین می باشد چرا که در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه های مشکلات بزرگی برای مهاجر پیش خواهد آمد و تجربه ای تلخ را رقم خواهد زد. برای مقایسه هزینه زندگی بین شهرهای آمریکا و کشورهای دیگر، توجه به این نکته ضروری است که هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا واقعاً به منطقه و شهری بستگی دارد که شما مهاجران خود را در آن مستقر می کنید. مانند اکثر کشورها، هزینه زندگی در شهرهای بزرگتری مانند لس آنجلس، شیکاگو، نیویورک و هیوستون بطور قابل توجهی بیشتر از برخی از مناطق دیگر است. به صورت میانگین هزینه اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 896$ (دلار) است و اجاره بهای یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1550$ (دلار) می باشد. شهرهای آرکانزاس، میسی سیپی و ایندیانا از ارزان ترین شهرهای آمریکا هستند و منهتن و سان فرانسیسکو جزو گران ترین شهرهای آمریکا به شمار می آیند.


مهاجرت به آمریکا از طریق روابط خانوادگی

برای مهاجرت به ایالات متحده با استفاده از این مسیر، باید یک عضو خانواده مقیم دائم یا شهروند آمریکایی در این کشور داشته باشید؛ اما فامیل بودن کافی نیست، بلکه باید از نزدیک با هم در ارتباط باشید. بسته به رابطه، ممکن است روند اخذ اقامت سریع یا کند پیش برود؛ مسیرهای سریع شامل مواردی است که شما همسر یا پدر و مادر شهروند ایالات متحده دارید (وقتی زیر 21 سال هستید) یا والدین یک شهروند آمریکایی هستید که حداقل 21 سال سن دارید. اگر شما یک خواهر و برادر از شهروندان ایالات متحده دارید، زمان انتظار برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا طولانی خواهد بود (حدود 10 سال) که ممکن است بخواهید راههای جایگزین را بررسی کنید. ساکنین دارنده اقامت دائم می توانند همسر خود را در حدود 2 سال به ایالات متحده بیاورند.

در این مقاله سعی شد اطلاعاتی درباره کشور آمریکا، طرق مهاجرت و روش های اخذ اقامت دائم آمریکا شرح داده شود. در نظر داشته باشید که سفارت آمریکا در ایران وجود ندارد و برای درخواست خود باید به کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید. قبل از اقدام خود قوانین آمریکا و هزینه زندگی در آمریکا را به خوبی بررسی کنید تا با آگاهی کامل دست به مهاجرت بزنید. در صورت وجود هر گونه ابهامی مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل
مطمئنا تحصیل در یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان می تواند آرزوی بسیاری از دانشجویان باشد. ایالات متحده آمریکا همواره با جذب بهترین اساتید، دانشجویان ممتاز همراه با تجهیزات و امکانات پیشرفته و برنامه های متنوع در صدر بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. یکی از روش های مهاجرت به آمریکا تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور می باشد. در حال حاضر هر سال بیش از هزاران دانشجوی خارجی به این کشور مهاجرت می کنند و به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا می پردازند. افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب هستند و از پس هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا بر می آیند می توانند برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کنند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش، به بررسی موضوع تحصیل در آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل می پردازد.در نظر داشته باشید که شهریه های هر دانشگاه با توجه به رتبه جهانی آن دانشگاه، مقطع تحصیلی و مدت زمان تحصیل، رشته تحصیلی و عواملی از این دست متفاوت می باشد و هر دانشگاه کمک هزینه های مربوط به خود را نیز ارائه می دهد. عوامل جانبی مانند شهر محل تحصیل، نوع اقامت و موارد دیگر نیز در میزان هزینه تحصیل نقش دارند. همچنین برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های آمریکا ، دانشجویان خارجی مستلزم تسلط کافی بر زبان انگلیسی هستند و در آزمون های بین المللی زبان بایستی نمره مناسب را بدست بیاورند. همچنین با توجه به رشته تحصیلی آزمون های ورودی برای برخی رشته هاnbsp;در مقاطع بالا مانند آزمون MCAT برای رشته های پزشکی و یا آزمون GRE برای رشته های مهندسی اشاره کرد.سیستم آموزشی در آمریکاایالات متحده آمریکا دارای متنوع ترین سیستم آموزش و پرورش در جهان است که موسسات آموزشی دولتی و خصوصی بسیاری در تمام سطوح و رشته های مختلف دارد. حدود 90% درصد دانش آموزان در ایالات متحده دبیرستان را می گذرانند و ایالات متحده نیز درصد بیشتری از فارغ التحصیلان دانشگاهی (بیش از %50) نسبت به بسیاری از کشورها دارد. بسیاری از دانشگاه های آمریکایی و سایر موسسات آموزش عالی بین المللی در آمریکا شناخته شده و میزبان بهترین دانشجویان از سراسر جهان می باشند. آموزش تمام وقت در همه ایالت ها اجباری می باشد که شامل دانش آموزان اتباع خارجی که اقامت دائم آمریکا دارند و دانش آموزانی که بیش از 1 سال اقامت موقت دارند می شود. همه فرزندان، صرف نظر از وضعیت قانونی والدینشان، حق دارند در مدارس ایالات متحده ثبت نام کنند. تحصیل اجباری معمولاً از 6 سالگی شروع می شود و بسته به ایالت، بین 14 تا 18 سالگی ادامه می یابد.مقاطع تحصیلی در مدارس آمریکامقاطع تحصیلی در آمریکا شامل سه سطح ابتدایی، متوسطه و بالاتر است. دوره ابتدایی شامل 1 سال مهد کودک و 5 سال دوره ابتدایی می باشد، دوره متوسطه معمولاً از راهنمایی (سال 6-8) و دبیرستان (سال 9-12) تشکیل شده است. آموزش های حرفه ای، آموزش مقطع بزرگسالان و مدارس یا کلاس های خاص نیز بخشی از برنامه آموزشی در اکثر ایالت ها هستند. بسیاری از ایالت ها و انجمن ها، مدارس یا کلاس های ویژه ای را برای کودکانی که نیازهای ویژه آموزشی از جمله کسانی که دارای مشکلات عاطفی و رفتاری، مشکلات یادگیری، مشکلات ارتباط، شنوایی جزئی یا ناتوانی جسمی دارند، فراهم می کنند. همچنین مدارس خصوصی وجود دارد که از کودکان با استعداد و با توانایی بالا استقبال می کنند.مقاطع تحصیلی در دانشگاه های آمریکاپس از پایان مقاطع تحصیلی در دوران متوسطه دانشجویان می توانند به انتخاب خود در یک دوره 2 سال فوق دیپلم و یا در یک دوره 4 ساله کارشناسی در دانشگاه های آمریکا تحصیل کنند. پس از پایان این مقطع، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های آمریکا ارائه می گردد. افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا و تحصیل در مقطع کترشناسی را دارند می بایست مدرک دیپلم با معدل خوب داشته باشند و همانطور که گفته شد حداقل مدرک ایلتس 6 داشته باشند و برای پذیرش در این مقطع می بایست در آزمون ورودیSAT یاnbsp;ACT شرکت کنند. این آزمون ها، تست های ورودی کالج ها و دانشگاه ها برای ارزیابی دبیرستانی ها برای پذیرش به دانشگاه می باشد. این آزمون ها معمولا در موضوع های زبان انگلیسی، علوم پایه، ریاضی، ریدینگ و رایتینگ می باشد.مقطع تحصیلی مدت تحصیل شهریه میانگین سالانه (دلار) کارشناسی 4 سال 15,000$-20,000$ کارشناسی ارشد 2 سال 15,000$-23,000$ دکترا 4-6 سال 17,000$-25,000$ پزشکی و دندانپزشکی 7-8 سال 35,000$-55,000$ مهاجرت به آمریکا با ویزای تحصیلیافرادی که خواهان مهاجرت به آمریکا و تحصیل در ایالات متحده هستند نیازمند اخذ مجوز برای ورود به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های آمریکا می باشد. به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی از سوی دولت آمریکا صادر می گردد که بدین صورت می باشد:ویزای F1 : این ویزا به دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در یکی از دانشگاه ها و کالج های آمریکا هستند داده می شود. این نوع ویزا برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاهی در درجات مختلف می باشد. برای دریافت این نوع ویزا دانشجو باید از یکی از این موسسات نامه پذیرش دریافت کند این نوع ویزا ظرفیت سالانه ندارد و دانشجویان بسیاری می توانند از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت کنند؛ این ویزا به افرادی داده می شود که اثبات کنند پس از تحصیل تمایل به بازگشت به کشور خود را دارند.ویزای M1 : این ویزا مانند ویزای F1 می باشد با این تفاوت که فقط در برخی رشته ها مانند دوره های فنی، کلاس های آشپزی، کلاس های خلبانی، مکانیکی و ... تعلق می گیرد. این ویزا نیز محدودیت سالانه ندارد و بصورت نامحدود به افراد واجد شرایط صادر می گردد. دارندگان این ویزا می توانند در 6 ماه ابتدای تحصیل خود تغییر رشته دهند؛ همچنین می توانند گواهینامه رانندگی، حساب های بانکی و بیمه درمانی داشته باشند. دارندگان این ویزا نمی توانند در دوره های زبان شرکت کنند.ویزای J1 : این ویزا به افرادی داده می شود که برای تحقیقات و تدریس به صورت موقت به ایالات متحده آمریکا می آیند؛ مدت این نوع ویزا حدود 2 سال می باشد. این نوع ویزا نیز بصورت نامحدود صادر می گردد و محدودیت ظرفیت ندارد.هزینه تحصیل در آمریکاشهریه ها در دانشکده ها و دانشگاه ها بسیار متفاوت می باشد؛ دانشکده ها و دانشگاه های دولتی هزینه های کم تری نسبت به دانشگاه های خصوصی در بر دارند. همچنین هزینه تحصیل برای دانشجویان خارج از ایالت بسیار بیشتر از هزینه تحصیل دانشجویان ساکن ایالnbsp; است؛ متوسط ​​هزینه شهریه و شهریه کالج ها و دانشگاه های چهار ساله دولتی (ایالتی) حدود 10,000$ (دلار) در سال برای افراد مقیم و 25,00$ (دلار) برای ساکنان خارج از ایالت میباشد. برای موسسات خصوصی، متوسط ​​هزینه حدود 35,000$ (دلار) در سال است؛ در سالهای اخیر هزینه های دانشگاه های خصوصی به طرز نگران کننده ای افزایش یافته و بسیاری از دانشکده ها استانداردهای ورودی خود برای جذب دانشجویانی که توانایی پرداخت هزینه را دارند پایین آورده اند. علاوه بر هزینه شهریه، هزینه های دیگر شامل هزینه های ثبت نام، بیمه درمانی، هزینه خدمات ورزشی و پارکینگ نیز می باشد که در شروع هر ترم پرداخت می شود. هزینه خوابگاه، کتاب و ملزومات، حمل و نقل و سایر هزینه ها که به طور متوسط 8,000$ تا 15,000$ (دلار) در سال به هزینه های شما اضافه می شود. بیشتر خانواده ها برای تأمین هزینه تحصیلات دانشگاهی در برنامه های پس انداز و سرمایه گذاری شرکت می کنند، و تعداد بسیاری انتظار دارند که فرزندانشان از طریق وام و مشاغل عصرانه و تابستانی نقش موثری در پرداخت هزینه های تحصیلات خود داشته باشند. بسیاری از دانشجویان برای تأمین اعتبار تحصیلات خود، در هنگام استراحت های کوتاه مدت و تابستانی، به صورت پاره وقت کار می کنند البته دانشجویان خارجی باید پیش از این بررسی کنند که آیا ویزای آنها اجازه چنین کاری را می دهد یا خیر.بورسیه دانشگاه های آمریکابورسیه های تحصیلی به طور مستقیم توسط دانشگاه ها و همچنین سازمان های مدنی، کارگری و مدیریتی اعطا می شوند، بطوری که حدود 30% از دانشجویان در دانشگاه هاروارد بورسیه می شوند. اگرچه دانشگاه های دولتی معمولاً در مقطع کارشناسی به دانشجویان خارجی کمک مالی نمی دهند، اما دانشجویان خارجی می توانند بورس تحصیلی یا بورس جزئی را بابت شهریه خود از دانشگاه خصوصی دریافت کنند. بورسیه های تحصیلی کامل که تمام هزینه های شهریه را پوشش می دهد بسیار نادر هستند. یک دانشجوی خارجی می تواند برای بورسیه تحصیلی یا گزینه های دیگر مستقیماً به دانشگاه آمریکایی مراجعه کند و سفارتخانه های آمریکا می توانند اطلاعات مربوط به طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های موجود را ارائه دهند؛ درخواست کمک مالی از کالج یا دانشگاه به هیچ وجه تحت تأثیر درخواست پذیرش نیست، زیرا هرکدام به طور مستقل بررسی می شوند.مدارک لازم ویزای تحصیلی امریکادانشجویان خواستار تحصیل در دانشگاه های آمریکا پس از انجام مکاتبات با دانشگاه مورد نظر و دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه آمریکایی بایستی مدارک خود را برای کسب یکی از ویزاهای تحصیلی اشاره شده به سفارت خانه آمریکا ارائه دهند این مدارک عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم I-20 که نشان دهنده تمکن مالی شما برای تحصیل و زندگی در آمریکا بوده که شامل صورت حساب بانکی و سوابق مالی 3 سال گذشته می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش دانشگاه و کپی آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجر DS-160&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه ویزا 160$ (دلار)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مربوط به تسلط زبان آیلتس، تافل و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در صورت داشتن اسپانسر و حامی در آمریکا، فرم I-134 همراه با صورت حساب بانکی 3 سال اخیر حمایت کننده ارائه گردد.با آگاهی کامل از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های امریکا و هزینه زندگی در آمریکا می توانید انتخاب بهتر و متناسب با شرایط خود برای مهاجرت به آمریکا جهت تحصیل داشته باشید. همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت و تحصیل در کشورهای دیگر هستید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کرده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

مهاجرت به آمریکا از طریق کار
به دلیل محیط مناسب کاری، درآمد بالا و فرصت های شغلی فراوان، ایالات متحده آمریکا یکی از مقصدهای اصلی مهاجرین برای کار می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق کار به دلیل داشتن پشتوانه مالی و آسوده خاطر کردن مهاجرین برای رفع هزینه های زندگی، یکی از روش های پر طرفدار برای مهاجرت می باشد. علی الخصوص در کشور پیشرفته ایالات متحده آمریکا به دلیل شرایط مناسب کاری و مزایای کاری در آن، مهاجرین زیادی را تشویق به استفاده از این روش یعنی کار برای اخذ اقامت دائم ایالات متحده می کند. دولت آمریکا قوانین مناسبی را با توجه به شرایط مختلف متقاضیان کار خارجی وضع کرده و تنوع مختلفی از ویزاهای کاری چه دائم چه موقت صادر می کند. در اینجا کارشناسان با دانش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انواع روش های مهاجرت به آمریکا از طریق کار و کسب اقامت موقت و دائم با دریافت ویزای کاری را به تفصیل شرح داده اند.متقاضیان کار در آمریکابه صورت کلی اقراد خارجی که برای کار به ایالات متحده آمریکا می آیند شامل 3 گروه می شوند؛ گروه اول مربوط به افرادی می باشد که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده اند که مانند شهروندان آمریکا می توانند به ایالات مختلف این کشور سفر کنند و به کار مشغول شوند. گروه دوم به افراد خارجی مربوط می شود که گرین کارت آمریکا را ندارند اما می خواهند برای کار به آمریکا مهاجرت کنند و اقامت دائم آمریکا را کسب کنند و مشغول به کار شوند. این دسته از افراد نیازمند کسب مجوز اشتغال (Employment Authorization Document) هستند. گروه سوم نیز مربوط به افرادیست که می خواهند به طور موقت و در بازه کوتاهی به آمریکا مهاجرت کنند و در این مدت کوتاه مشغول به کار موقت شوند. ابن نوع افراد می بایست یکی از ویزاهای کاری موقت آمریکا را دریافت کنند تا اجازه ورود و کار در آمریکا را داشته باشند.کاریابی در آمریکا و مهاجرتمشکل اصلی افرادی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، یافتن شغل نیست، بلکه اخذ ویزا می باشد؛ مگر اینکه گرین کارت داشته باشد. اولین قدم برای کار در ایالات متحده، یافتن کارفرمایی است که خواستار درخواست ویزای کار شما باشد. بیشتر کارفرمایان به دلایل مختلف ترجیح می دهند یک کارگر بومی را به جای فرد خارجی استخدام کنند و دردسرهای اداری را تاب نمی آورند. بیشتر ویزاهای کاری به افراد دارای تخصص و مهارت های تخصصی داده می شود. در صورت داشتن رزومه قوی و تخصص مناسب می توانید با استفاده از سایت های کاریابی و موسسات کاریابی به یافتن کار امیدوار باشید. همچنین اگر به دو یا چند زبان صحبت می کنید، یا مهارت های ویژه دیگری دارید، شانس بهتری برای یافتن کار در ایالات متحده خواهید داشت. همچنین ایالت های خاصی مانند نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس وجود دارد که به استخدام کارگران بین المللی شهرت دارند.مزایای کار در آمریکاهمانطور که می دانید کشور آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر مالی و اقتصادی می باشد به طوری که نرخ بیکاریnbsp;3.7% این کشور گواه بر این موضوع دارد. افرادی که به آمریکا مهاجرت می کنند و در این کشور مشغول به کار می شوند می توانند از مزایای بسیاری سود ببرند. مهاجرین خارجی که موفق به کسب اقامت دائم کاری در ایالات متحده آمریکا شده اند می توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود اقدام کنند. در لیست زیر برخی از مزایای کار در آمریکا ذکر شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پتانسیل زیاد برای کسب حقوق و درامد بالا: کماکان واحد پولی این کشور یعنی دلار یکی از ارزشمندترین ارزهای دنیاست. کار در حوزه های فناوری، دارایی، سرگرمی، محیط زیست، پزشکی و بهداشت و ... که در آن شرکت های آمریکایی بر صحنه جهانی غالب هستند درامد بسیار بالایی دارد به طوری که حقوق این افراد بیش از 100,000$ (دلار) در سال می رسد و این مقدار نسبت به دیگر کشورها بسیار بالا می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه درمانی: استانداردهای بیمه درمانی ایالات متحده مطمئناً بسیار بالا و پر کاربرد است و دامنه گسترده ای را پوشش می دهد، به دلیل مواردی مانند پرداخت هزینه، پرداخت داحلی یا بیرون شبکه ای، امکان مراجعه به برخی از متخصصان، رویه های تحت پوشش، پوشش های تکمیلی و مواردی دیگر بسیار عالی است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مالیات: در حالی که ایالات متحده نرخ مالیات بسیار پایین کشورهایی مانند سنگاپور یا مناطق کوچکتر مانند موناکو را ندارد، اما طبق استانداردهای جهانی و بسته به اینکه در کدام ایالت کار می کنید مانند تگزاس که نرخ مالیات بسیار کمی دارد، شما می توانید مالیات کلی بسیار پایین نسبت بر درآمد داشته باشید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سود: روشی که اکثر آمریکایی ها به ثروتمندی می رسند، معمولاً نه از حقوق و دستمزد بلکه از سهم سود صاحبان کار است. بسیاری از شرکت ها و به ویژه شرکت های بخش فناوری، سهم سود به دست آمده را به صورت کمک هزینه یا گزینه هایی به کارمندان به عنوان بخشی از بسته های حقوقی ارائه می دهند. اگر یک شرکت خیلی خوب عمل کند و سود میلیاردی کسب کند کارمندان اصلی آن شرکت از سود حاصل حقوق اضافی دریافت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تعطیلات و مرخصی: قوانين آمريكا در مورد تعطيلات سختگيرانه نيست و اساساً يك شركت باید حداقل 2 هفته (يا 10 روز كاري) مرخصی به کارکنان خود در کنار روزهای بيماري بدهد. علاوه بر این حتی اگر ایالات متحده تعطیلات فدرالی مانند 4 جولای، روز شکرگذاری و غیره داشته باشد، هیچ شرکت خصوصی موظف نیست روز مرخصی را به کارمندان خود بدهد. در عمل از 12 تعطیلات فدرال در سال، یک شرکت متوسط ​​ممکن است 8-10 از آنها را تعطیل کند. بیشتر شرکت ها در حال انعطاف پذیری هستند و شرکت های جدید تر احتمالاً حدود 3 تا 4 هفته برای کارمندان تعطیلات در نظر می گیرند.حقوق و دستمزد در آمریکامیزان حقوق فقط بخشی از پیشنهاد شغلی است، اما حداقل برای آمریکایی ها معمولاً مهمترین است. هزینه زندگی در آمریکا خصوصاً در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بالا باشد، با این حال، درامد نیز در آنجا بالاتر است. حداقل دستمزد فدرال در هر ساعت 7.25 دلار است، اما بسیاری از شهرها و ایالت ها برای برآورد هزینه های زندگی حداقل دستمزد بالاتری دارند. حقوق برخی از حرفه ها، مانند حقوق پرستاران یا معلمان مدرسه، از ایالت به ایالت دیگر متفاوت می باشد، بنابراین عاقلانه است که قبل از شروع درخواست برای شغل، تحقیق کنید. عامل مهم دیگری که باید در نظر بگیرید بسته مزایای یک پیشنهاد شغلی است. بسته به اندازه و ماهیت شرکت، کارفرمای شما ممکن است مزایایی از جمله بیمه درمانی، برنامه بازنشستگی، بیمه دندانپزشکی و بیمه عمر را ارائه دهد. بهتر است قبل از تصمیم گیری درباره عواملی که ممکن است بر حقوق و مزایای شما تأثیر بگذارد آگاه شوید.انواع ویزای کاری در آمریکاویزاهای کار در آمریکا به دو دسته ویزای کاری مهاجرتی و ویزای کاری غیر مهاجرتی تقسیم می شوند. افرادی که خواستار اخذ اقامت دائم ایالات متحده هستند باید برای ویزاهای مهاجرتی اقدام کنند این نوع ویزاها در 5 حالت به متقاضیان داده می شود که به ویزایnbsp;EBمعروف هستند. ویزاهای غیر مهاجرتی نیز افرادی که قصد کار موقت در دوره ای کوتاه در ایالات متحده آمریکا دارند صادر می شود، این نوع ویزاها بسته به شرایط مختلف در 13 نوع ویزا صادر می شود. در زیر نام تمامی این نوع ویزاها بر اساس دسته بندیشان برای افرادی که خواستار مهاجرت به آمریکا از طریق کار هستند آورده شده است:ویزای کاری مهاجرتی آمریکا : EB-1, EB-2, EB-3, EB-4, EB-5ویزای کاری غیر مهاجرتی آمریکا : H-1B, H-1B1, H-2A, H-2B, H-3, I Visa, L-1, P-1, P-2, P-3, R-1, TN, O-1اخذ اقامت دائم آمریکا از طریق کارافرادی که می خواهند از طریق کار، اقامت دائم آمریکا را کسب کنند و به این کشور بصورت دائمی مهاجرت کنند می توانند از ویزاهای کاری مهاجرتی آمریکا استفاده کنند و با در خواست این نوع ویزا اجازه ورود و کار در حالت دائمی را کسب کنند. توجه داشته باشید که برای کار به صورت دائمی در آمریکا برای افرادی که شهروند این کشور نیستند نیاز به اخذ مجوز اشتغال کار (EAD) می باشند که توسط درخواست کارفرما و ارائه مدارک به سفارت صورت می پذیرد. در حال حاضر 5 نوع ویزا برای کار و کسب و کار در آمریکا در نظر گرفته شده که در زیر شرح داده شده است.نوع ویزا توضیحات EB-1 افرادی که توانایی خارق العاده (مانند قهرمانان ورزشی) در زمینه های علمی، ورزشی، هنر، تجارت و دیگر زمینه های دارند می توانند از این طریق اقدام کنند. EB-2 افرادی که مدارک تحصیلی پیشرفته دارند به خصوص در زمینه هنر، علمی و تجارت می توانند از این طریق اقدام کنند. EB-3 کارگران ماهر خارجی و غیر ماهر که شرایط خاص این نوع ویزا را داشته باشند از این طریق می توانند اقدام کنند. EB-4 برای افراد "خاص" مانند کارمندان بازنشسته سازمان های بین المللی، کارمندان مذهبی و کارمندان پست های خدمات خارجی آمریکا و ... EB-5 برای افراد سرمایه گذاری که مایل به سرمایه گذاری بیش از 500,000$ در امریکا هستند تعلق می گیرد. مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار غیرمهاجرتیهمانطور که اشاره شد ویزاهای کاری غیرمهاجرتی برای افرادی که به صورت محدود و موقت می خواهند وارد آمریکا شوند و به کار مشغول شوند صادر می شود. این نوع ویزاها عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-1B: افراد متخصصی که دارای مدارک تحصیلی بالا در رابطه با کار دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-1B1: این نوع ویزا فقط به افراد ملیت های شیلی و سنگاپور تعلق می گیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-2A: برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی، محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با استثنائات محدود صادر می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-2B: برای کار غیر موقت یا فصلی غیر کشاورزی، محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده با استثنائات محدود صادر می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای H-3: برای آموزش، غیر از فارغ التحصیلان پزشکی یا دانشگاهی که در کشور خود کارآموزی وجود ندارد یا برنامه های آموزشی عملی در مورد آموزش کودکان دارای معلولیت ذهنی، جسمی یا عاطفی که در کشور خود وجود ندارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای I: برای روزنامه نگاران و کسانی که در بخش اطلاعات یا رسانه کار می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای L-1: برای کار در شعبه ها، ​​شرکتهای وابسته یا شرکتهای فرعی کارفرمای فعلی با ظرفیت مدیریتی یا اجرایی و یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-1: برای افراد یا گروهی که در مسابقات خاص بین المللی شرکت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-2: برای هنرمندان جهت کار موقت صادر می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای P-3: برای اجرا، تدریس یا مربی کردن تحت برنامه های فرهنگی یا اجرای نمایش سنتی قومی، موسیقی، تئاتر یا هنری است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای TN: این ویزا به وکلا، دانشمندان، مهندسان، معلمان کانادا اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای R-1: برای افرادی که برای کار در سازمان های مذهبی به آمریکا می آیند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای O-1: افرادی که در رشته های هنری، تجاری و ورزشی مهارت بسیار بالایی دارند.برای کسب اطلاعات از شرایط مهاجرت به آمریکا و روشهای مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
ایالات متحده آمریکا با 13000 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی قدرتمندترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور به دلیل رشد اقتصادی سال های اخیر و نرخ های پایین بیکاری و داشتن ثبات اقتصادی و همچنین ارتباط و حضور گسترده در بازارهای جهانی سرمایه کذاران خارجی زیادی را به خود جذب کرده؛ همچنین دولت این کشور به سرمایه گذاران خارجی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند مزایایی را مانند اقامت دائم و گرین کارت را اهدا می کند. سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا یکی از روش های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور بوده که در غالب برنامه ای که توسط دولت ارائه شده، امکان پذیر است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نگارش را با موضوعnbsp;مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در آمریکا آماده کرده اند.برنامه مهاجرت به آمریکا با سرمایه گذاری EB5برای کسانی که مایل به اخذ وضعیت اقامت دائم یا گرین کارت آمریکا هستند، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری EB5 ایالات متحده کارآمدترین روش برای دستیابی به چنین وضعیتی است. از سال 1990 که کنگره این برنامه را ایجاد کرد، هر سال، دولت ایالات متحده آمریکا ویزای قابل توجهی را برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری قابل توجهی در کشور هستند، اختصاص می دهد. توجه داشته باشید که قوانینی از این برنامه در نوامبر 2019 دچار تغییر شده و میزان حداقل مبلغ سرمایه گذاری افزایش یافته و همچنین براساس برنامه EB5، افراد و اعضای خانواده درجه یک آنها می توانند در مدت زمانی کوتاهی مقیم دائم ایالات متحده آمریکا شوند. ویزای EB5 به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا از طریق سرمایه گذاری و ایجاد شغل در اقتصاد ایالات متحده، اقامت دائم آمریکا را بدست آورد.طبق این برنامه، سرمایه گذاری باید بین 900,000$ تا 1.8 میلیون (دلار) باشد و حداقل 10 شغل برای شهروندان آمریکایی یا مهاجران خارجی ایجاد کند. تفاوت این میزان سرمایه گذاری بسته به منطقه سرمایه گذاری (روستایی یا شهری) و میزان نرخ بیکاری در آن منطقه می باشد. با داشتن ویزاهای EB5، سرمایه گذار می تواند به طور دائم در هر ایالاتی که بخواهد زندگی و کار کند و باید به کلیه قوانین و مقررات ایالات متحده پایبند باشد و مالیات بپردازد. این نوع ویزاها بسیار متفاوت از انواع دیگر ویزا است زیرا نیازی به درخواست کارفرمای آمریکایی برای مهاجرت ندارد. دارنده ویزاهای EB5 می تواند برای مدت معینی و در صورت واجد شرایط بودن، به ایالات متحده و خارج از کشور سفر کند و در صورت واجد شرایط بودن، همچنین می تواند برای دریافت مجوز اقدام کند و شهروند ایالات متحده آمریکا شود.انواع ویزاهای سرمایه گذاری EB5از آنجا که ویزاهای EB5 بخشی از ویزاهای مهاجرتی کاری است، این نوع ویزاها دارای محدودیت سالانه هستند و ظرفیت ویزاهای سرمایه گذاری EB5 فقط 7.1% از کل 140،000 ویزای اشتغال یعنی حدود 10،000 ویزا در سال می باشد، در صورت پرشدن برنامه های سالانه، ویزاها در لیست انتظار برای سال بعد قرار می گیرند. به صورت کلی ویزاهای برنامه EB5 به 4 دسته تقسیم می شوند که در زیر آمده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای T5 : این ویزا به افراد ثروتمند و مایل به زندگی در ایالات متحده این امکان را می دهد تا در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند و اقامت دائم ایالات متحده را کسب کنند. سرمایه گذاری در این نوع ویزا باید در مناطق روستایی انجام شود و باید در مناطقی از ایالات متحده سرمایه گذاری انجام شود که نرخ بیکاری در آنحا بالا باشد؛ همچنین این سرمایه گذاری باید شغل ایجاد کرده و به نفع مردم آن منطقه باشد. به دلیل محدودیت در تعداد صدور در سال، این نوع ویزا کمتر از 3000 عدد در سال صادر می گردد و باعث رقابت زیاد و اتمام سریع این نوع ویزا می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای R5: این ویزا برای افرادی که خواهان سرمایه گذاری در بخش خطوط هوایی و خلبانی در مناطق عمومی هستند صادر می گردد؛ به دلیل ظرفیت کم این نوع ویزا، اخذ این نوع ویزا دشوار است و زمان زیادی را در بر دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای C5nbsp; این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که خواهان سرمایه گذاری بیش از 1.8 میلیون دلار در آمریکا هستند و موجب افزایش اشتغال می شوند. همچنین آنها باید شرایط زندگی و اقامت در آمریکا را داشته باشندو به آنها ویزای دائم تعلق می گیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای I5: برای آن دسته از سرمایه گذارانی است که در مراکز منطقه ای در مناطق هدفمند با بیکاری زیاد و در مناطق روستایی سرمایه گذاری می کنند. مراکز منطقه ای برای افزایش رشد اقتصادی از طریق افزایش صادرات، اشتغال، بهره وری و سرمایه گذاری داخلی ایجاد شده اند. مراکز منطقه ای می توانند در مناطق عمومی یا در مناطق هدفمند باشند. این نوع ویزا نیز فقط به تعداد 3000 ویزا در سال به سرمایه گذاران صادر می گردد.شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5 برای اینکه فرد سرمایه گذار واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری EB5 باشد، شرایط متعددی وجود دارد که شخص باید آنها را رعایت کند. سرمایه گذار باید در یک شرکت بازرگانی جدید که در تاریخ 29 نوامبر 1990 یا قبل از آن تأسیس شده سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری باید از طریق خرید سهام و بازسازی آن بعنوان یک شرکت تجاری جدید انجام شود، یا تجارت را گسترش دهد و باعث افزایش 40% ارزش سهام آن شرکت و یا تعداد کارکنان آن شرکت شود. علاوه بر این، سرمایه گذار EB5 باید برای حداقل 2 سال میزان اشتغال را به 10 نفر افزایش دهد به طوری که مشاغل شغلی باید دائم و تمام وقت باشد؛ که می توانند مشاغل مستقیم یا غیرمستقیم باشند. مشاغل مستقیم مواردی هستند که در شرکت بازرگانی ایجاد شده که سرمایه گذار در آن سرمایه گذاری کرده است. مشاغل غیر مستقیم کارهایی هستند که در نتیجه سرمایه گذاری در شرکت تجاری به وجود آمده، اما افراد برای شرکتهای دیگر کار می کنند؛ این مشاغل می توانند در زنجیره تامین سود شرکت تجاری باشند.درنهایت، سرمایه گذار در برنامه EB5 باید حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز را سرمایه گذاری کند. به طور کلی، حداقل میزان برای سرمایه گذاری 1,800,000$ (دلار) در اقتصاد ایالات متحده آمریکا است، اما اگر سرمایه گذار یک منطقه روستایی یا منطقه ای با بیکاری بالا را انتخاب کند، می تواند با سرمایه ای به اندازه 900,000$ (دلار) سرمایه گذاری کند؛ این مبلغ باید دارایی های شخصی سرمایه گذار باشد و نباید قرض یا وام گرفته شود. این مقدار قبل از نوامبر 2019، 500,000$ (دلار) بود که به تازگی این مقدار افزایش پیدا کرده است.شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری C5 برای اخذ ویزای C5 در برنامه سرمایه گذاری EB5 برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شرایط زیر باید برقرار شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار ویزا C5 باید در خارج از مناطق هدف سرمایه گذاری کند. مناطق هدفمند مکان هایی در ایالات متحده آمریکا هستند که نرخ بیکاری و فقر بالایی دارند. بنابراین سرمایه گذار C5 باید سرمایه گذاری را در منطقه ای با سطح بیکاری عادی انجام دهد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در خارج از مناطق هدف 1.8 میلیون دلار می باشد که باید از دارایی های شخصی فرد سرمایه گذار باشد و قرضی نباشد.شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری T5 برای اخذ ویزای T5 در برنامه سرمایه گذاری EB5 برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری موارد زیر بایستی رعایت گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار ویزای T5 بایستی سرمایه خود را در آنچه که منطقه هدفمند اشتغال (TEA) نامیده می شود سرمایه گذاری کند؛ مناطق TEA مناطقی هستند که نرخ بیکاری بالایی دارند و همچنین روستایی هستند و نیاز به اشتغال بیشتری دارند. برای این نوع ویزا، سرمایه گذار نمی تواند در منطقه عمومی با سطح نرمال بیکاری سرمایه گذاری کند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سرمایه گذار بایستی حداقل 10 شغل ایجاد کند و این مشاغل باید تمام وقت باشند.مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5برای دریافت ویزای سرمایه گذاری، ابتدا بایستی صلاحیت خود را با مقامات آمریکایی تأیید کنید. سازمان مسئول صدور ویزاهای EB5 سازمان USCIS است، برای واجد شرایط شدن باید درخواست خود را از طریق ارسال فرم I-526، ارائه کنید. سازمان مربوطه آن را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که تأییدیا رد شده اید؛ در صورت تأیید، دادخواست شما به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می شود که مسئولیت صدور ویزای شما را بر عهده خواهد داشت. مرکز ملی ویزا شماره پرونده و شماره شناسه فاکتور را به شما اختصاص می دهد و بسته ای را با دستورالعمل ها و فرم های مربوط به نحوه اعمال ارسال برای شما ارسال می کند. بسته فقط زمانی که تاریخ اولویت شما مجاز به اپلای است ارسال می شود. پس از آن مدارک لازم خواسته شده به سفارت ارائه می گردد؛ این مدارک شامل موارد زیر است که پس از تایید فرم I-526 و دریافت شماره پرونده بایستی ارائه گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه صورت حسابهای بانکی برای اثبات میزان سرمایه لازم&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه دارای اعتبار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم I-526&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی پزشکی و واکسیناسیون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوابق کیفری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رزومه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم DS-260&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دیگر مدارک خواسته شده بسته به شرایط مطمئنا برای سرمایه گذاری در آمریکا بایستی شناخت کافی درباره شرایط، هزینه ها و زندگی در آمریکا و قوانین این کشور حاصل گردد. چنانچه تمایل به سرمایه گذاری در دیگر کشورها را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از اطلاعات مشاورین با تجربه این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام

مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام
در حال حاضر روش های متفاوتی برای مهاجرت کاری به آمریکا و استخدام وجود دارد، یکی از این روش ها مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام EB4 است. دولت آمریکا هر سال میزان مشخصی را برای پذیرش کارگران خارجی در نظر میگیرد، این میزان در سال 2020، 140,000 نفر می باشد که در غالب 5 اولویت صورت می گیرد، یکی از این اولویت ها که اولویت چهارم می باشد به نام استخدام EB4 شناخته می شود. توجه داشته باشید که این نوع ویزا برای افراد خاص و ویژه تعلق می گیرد که در ادامه این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اختیار شما قرار داده شده به بررسی این نوع ویزا و افرادی که شامل این نوع اولویت می شوند می پردازد.مهاجرت و کار در آمریکابازار کار در ایالات متحده آمریکا بسیار فعال و پویا است و به افرادی که مایل به تلاش سخت هستند، حقوق و دستمزد بالایی را وعده می دهد. روزهای کاری در آمریکا طولانی بوده و انجام اضافه کاری برای بسیاری از افراد عادی می باشد؛ علاوه بر آن زمان تعطیلات بسیار نادر است و معمولاً بیش از ده روز در سال نیست و این می تواند یک مشکل اساسی برای افرادی باشد که شغل خود را در اولویت قرار نمی دهند. نکته مهم دیگر کار در ایالات متحده، عدم امنیت شغلی و امنیت اجتماعی است و اینکه اخراج کارکنان به راحتی صورت می گیرد. قراردادهای شغلی معمولاً طرفدار کارفرمایانیست که اغلب می توانند بدون اطلاع قبلی افراد را دچار مشکل کنند. مزایای اجتماعی فقط پس از حداقل ده سال کار، کمیاب و در دسترس هستند.اگر برنامه شما برای یافتن شغل در ایالات متحده آمریکا شامل کار به عنوان یک مهاجر خویش فرما است، ممکن است خوش شانس نباشید. به دلیل نداشتن گزینه های راحت ویزا، مهاجرت به آمریکا به عنوان کارگر خویش فرما می تواند دشوار باشد. با این وجود، حتی با در نظر گرفتن همه اینها، ایالات متحده هنوز مقصد بسیار جذابی برای بسیاری از مهاجران شاغل است. دلیل عمده این امر پول است، زیرا متوسط ​​حقوق در ایالات متحده آمریکا نسبتاً زیاد بوده و همچنین بسیاری از شرکت های نوآورانه در ایالات متحده فعالیت دارند و فرصت های زیادی برای رشد و یادگیری وجود دارد. نرخ بیکاری در حال حاضر حدود 3.7% می باشد و فرصت های شغلی در زمینه های متفاوت بسیار زیاد هستند.فرهنگ کار در آمریکاکار در ایالات متحده آمریکا می تواند منجر به یک تجربه خواستنی و در عین حال با ارزش باشد. شغل برای بسیاری از آمریکایی ها اولویت شماره اول بوده و افرادی که کارشان را در اولویت قرار می دهد باید بتوانند به راحتی با فرهنگ کار در آمریکا سازگار شوند. در آمریکا، محیط کاری نیز حرفه ای و فرهنگ کار و فرم لباس در ایالات متحده آمریکا متفاوت است. افراد ترجیح می دهند که به طور دلخواه لباس بپوشند (مگر اینکه برخلاف خط مشی شرکت باشد)، برنامه های کاری انعطاف پذیر هستند و در کل فضای کار غیر رسمی می باشد. محیط اداری غیررسمی است و هیچ سلسله مراتب تهیین شده ایی بین مدیران و زیردستان آنها وجود ندارد. با کارمندان به عنوان برابر رفتار می شود و از دیدگاه های آنها استقبال می شود و ایده های آنان شنیده می شود.مهاجرت و ساعات کاری در آمریکادر آمریکا، ساعات کاری تا آنجا که به شرکتهای فناوری اطلاعات مربوط می شود قابل انعطاف هستند. ساعات کاری اکثر مشاغل در آمریکا معمولا از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. اگر کارمند هستید، باید حداقل 8 ساعت در روز یا 40 ساعت کار در هفته را داشته باشید؛ اما نتایج کار بیش از هر چیز اهمیت دارند. تعداد کمی از شرکتهای IT امکان ارتباط از راه دور را فراهم می کنند که یک کارمند بتواند از راه دور یا در خانه کار کند. آمریکایی ها به اصول مدیریت زمان اعتقاد دارند، آنها سر وقت به محل کار می روند و بسیار قانونمند هستند؛ به ندرت آنها را در ساعات دیرهنگام یا آخر هفته در حال کار خواهید دید. آنها آخر هفته های خود را پیش از موعد برنامه ریزی می کنند و برای حفظ حریم خصوصی خود ارزش زیادی قائل هستند.مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای استخدام EB4مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای استخدام EB4 به صورت کلی به افراد و مهاجرین خاصی تعلق می گیرد که در لیست زیر نام این گروه ها آورده شده است. در صورتی که افراد متقاضی جزو این گروه مانند (گویندگان رسانه یا وزیران) در زمینه مربوط به کار خود باشند به آنها اقامت دائم و ویزای کاری تعلق می گیرد. این افراد با رعایت قوانین ایالات متحده می توانند به کار و زندگی در آمریکا مشغول شوند و پس از مدت زمان مشخص قادر به تغییر شغل و مهاجرت به دیگر ایالات متحده آمریکا خواهند بود. همانطور که گفته شد این نوع ویزا هر سال به تعداد خاصی از مهاجرین ویژه تعلق می گیرد که حدود 7% از مقدار 150,000 در سال یعنی 9,940 نفر در سال می توانند از طریق ویزای EB4 به آمریکا مهاجرت کنند. در صورت تکمیل این ظرفیت، تقاضا ها به سال بعد موکول می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نوجوانان خاص (که سختی بسیاری را پشت سر گذاشته اند و خواستار کسب اقامت دائم آمریکا هستند.)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان مذهبی یا وزرای دینی (از 8 دسامبر 2017، تقاضاهای کارمندان مذهبی به جز وزرا پذیرفته نمی شوند)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان سازمان بین المللی G-4 و کارمندان سازمان NATO-6&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارمندان بین المللی دولت ایالات متحده که در خارج از کشور مستقر هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اعضای نیروهای مسلح&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارکنان منطقه کانال پاناما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مترجمان افغان و عراقی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اتباع افغان و عراقی که خدماتی را برای پشتیبانی از ایالات متحده ارائه داده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارکنان و گویندگان رسانه رادیو و تلویزیونشرایط مهاجرت به آمریکا از طریق EB4برای دریافت ویزای EB4، شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را داشته باشند تا بتوانند شامل اخذ اقامت دائم توسط این ویزا شوند به طوری که متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی معتبر و دائم از یک کارفرمای ایالات متحده آمریکا دریافت کرده باشند. توجه داشته باشید که پیشنهاد دریافت شده نباید فصلی یا پاره وقت بوده و باید تمام وقت باشد. همچنین متقاضیان باید در حرفه خود جایگاه شغلی داشته باشند و اگر پیشنهادات شغلی دریافت شده از سوی از کارفرمایان خارج از حوزه تخصصی آنها باشد، واجد شرایط ویزای EB4 نخواهند بود. علاوه بر شرایط متقاضیان، شرایطی هم برای کارفرمایان ایالات متحده نیز وجود دارد که باید رعایت شود به طوری که آنها باید ثابت کنند که از نظر مالی تامین هستند و می توانند یک کارگر خارجی را استخدام کنند. کسانی که این معیارها را برآورده نمی کنند، واجد شرایط درخواست ویزای EB4 نیستند یا اجازه استخدام متقاضیان ویزای EB4 را ندارند.روند دریافت ویزای استخدام آمریکا EB4اگر شما جزو گروه های نام برده شده هستید کافیست پس از اقدام کارفرما و دریافت پیشنهاد شغل به سفارت آمریکا رفته و مدارک خود را ارسال کنید. بصورت کلی دریافت ویزای EB4 روندی ساده دارد و در دو مرحله صورت می گیرد.1nbspnbspnbsp; در ابتدا کارفرمای آمریکایی می بایست درخواست استخدام کارمند خارجی را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) ارائه دهد.2nbspnbspnbsp; در این مرحله پس از تأیید درخواست کارفرما توسط سازمان های مربوط، کارمند خارجی باید برای اخذ ویزای EB4 در سفارت ایالات متحده آمریکا خود اقدام کند و مدارک مورد نیاز را ارسال کند.مدارک لازم برای اخذ ویزای EB4&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه ای که بیش از 6 ماه اعتبار دارد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه فرم DS-261&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه پیشنهاد کاری کارفرما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه داداخواست پذیرفته شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه شغلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارکی مانند عدم سوء پیشینه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی پزشکیمراحل اخذ ویزای استخدام آمریکا EB4پس از بررسی وضعیت خود و قرار گیری در یکی از گروه های اعلام شده در ویزای EB4، متقاضی با دریافت پیشنهاد از سوی کارفرما بایستی مراحل اخذ ویزای استخدام EB4 را در یکی از سفارات آمریکا پیگیری کند. این مراحل به صورتی که در جدول زیر نشان داده شده طی می گردد.مرحله 1 کارفرمای ایالات متحده آمریکا باید تشکیل پرونده داده و دادخواست خود را با تکمیل فرم I-360 به اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا ارائه دهد. مرحله 2 متقاضی کار باید فرم DS-260 را که بصورت آنلاین است را تکمیل نماید و بخش های مربوط را پر کند. مرحله 3 متقاضی باید معاینات و تست های پزشکی را پشت سر گذاشته و تاییدیه آن را ضمیمه اسناد و مدارک ارسالی کند. مرحله 4 متقاضی تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای EB4 را به سفارت آمریکا در محل اقامت خود ارسال کند. با توجه به نبود سفارت آمریکا در ایران متقاضی می بایست به کشورهای همسایه مراجعه کند. مرحله 5 شرکت در مصاحبه حضوری و پاسخگویی به سوالات افسران سفارت مرحله 6 دریافت بسته NVC و سفر به کشور آمریکا استخدام کارکنان رسانه رادیو و تلویزیون در آمریکا طبق بندی در قانون مهاجرت و ملیت، آژانس ایالات متحده برای رسانه های جهانی (USAGM) یا شرکت صاحب امتیاز USAGM، می تواند برای استخدام یک نیروی خارجی (همسر و فرزند به عنوان همراه) در قسمت رادیو و تلویزیون درخواست ارائه کند تا فرد برای این آژانس در ایالات متحده مشغول به کار شود. در حالت کلی منظور از کارکنان رسانه: گزارشگر، نویسنده، مترجم، ویراستار، تهیه کننده یا گوینده پخش اخبار می باشد؛ همچنین میزبان پخش و تحلیل اخبار، متخصص تحلیل خبر و سایر شغل های مربوط به رسانه جزو این دسته می شوند. توجه داشته باشید افرادی که در قسمت پشتیبانی و فنی این حوزه فعالیت می کنند شامل این گروه نمی شوند، همچنین منظور از رسانه های صاحب امتیاز، رادیو آزاد آسیا (RFA) و رادیو آزادی اروپا (RFE/RL)می باشد.در نظر داشته باشید که مدت زمان صدور این ویزا به دلیل تعداد محدود و کم این نوع ویزا و با توجه به تاریخ درخواست شما حدود چند ماه تا چند سال به طول می انجامد. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به دیگر ویزاهای آمریکا از جمله ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا می توانید به مقاله های منتشر شده توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه یا با کارشناسان این موسسه تماس حاصل کنید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB1

مهاجرت به آمریکا EB1
بزرگترین اقتصاد جهان، ایالات متحده آمریکا امروزه به دلیل داشتن فرصت های شغلی در بخش های متفاوت و آزادی اقتصاد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد. این کشور هم اکنون از نظر آزادی اقتصاد در رده 12 جهان قرار دارد و مکان مناسبی برای سرمایه گذارن و کارفرمایان بین المللی است. از این رو فرصت های مناسب شغلی در بخش بین المللی و دیگر بخش ها برای کارگران خارجی وجود دارد. دولت آمریکا در غالب 5 مسیر به افرادی که واجد شرایط هستند ویزای کاری دائمی صادر میکند و این افراد با استفاده از این ویزاها می توانند به آمریکا مهاجرت کنند و به کار مشغول شوند. یکی از این مسیرها EB1 است که به افراد متخصص این اجازه را می دهد تا به اقامت دائم این کشور دست یابند. در این نگارش که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 شرح داده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چه افرادی واجد شرایط ویزای EB1 هستند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB1 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مزایای استفاده از ویزای EB1 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط استفاده از ویزای EB1 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای تخصص EB1 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک لازم برای اخذ این ویزا چیست؟مهاجرت و فرهنگ کار در آمریکامردم به دلایل مختلفی کار در ایالات متحده را انتخاب می کنند؛ طیف گسترده ای از فرصت های شغلی، پتانسیل پیشرفت کاری رو به جلو و چشم انداز مناسب همراه با حقوق و درامد بالا فقط برخی از مزایای کار در این کشور است. با این حال، این مزایا بهایی دارد و بسیاری از آنها تعجب می کنند که فرهنگ کار آمریکا چقدر سخت و رقابتی است. به طور متوسط​​، آمریکایی ها بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند، که در ابتدا برای مهاجرین کمی دشوار می باشد. معمولاً هر سال دو هفته مرخصی به کارمندان داده می شود؛ قوانین حمایتی از شغل نیز در آمریكا كمتر بوده، به این معنی كه شركت ها انعطاف پذیری بیشتری در استخدام و اخراج كارمندان به دلخواه خود دارند. گرچه شرایط سخت کاری برای تازه واردان سخت به نظر می رسد اما کار در ایالات متحده می تواند منجر به یک تجربه فوق العاده و با ارزش شود.ویزای کاری تخصص EB1ویزای EB1 دسته اول یا اولویت اول در ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال است. مهاجرت به آمریکا از طریق تخصص EB1 این فرصت را به افرادی که دستاوردهای تحصیلی یا شغلی خوبی دارند و دارای مدارک علمی بالا و مهارت هستند می دهد تا بطور دائم به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنند. افرادی که بتوانند ثابت کنند که این شرایط را دارند می توانند به کار و زندگی در ایالات متحده آمریکا بپردازند؛ آنها همچنین قادر به دریافت اسناد ایالات متحده مانند گواهینامه رانندگی، املاک شخصی خود در آمریکا هستند و می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند، ازدواج کنند و صاحب فرزند شوند. توجه داشته باشید این افراد پس از دریافت ویزای EB1 قادر به اخذ اقامت دائم در ایالات متحده خواهند شد.افراد واجد شرایط دریافت ویزای EB1به صورت کلی افرادی که دارای مهارت خاص و تخصص ویژه هستند برای دریافت ویزای تخصص EB1 باید جزو یکی از 3 گروه زیر باشند.1nbspnbspnbsp; افرادی که توانایی های خارق العاده ای در زمینه های هنر، علم، آموزش، ورزش و تجارت دارند. دستاوردهای این افراد باید گسترده و یا شناخته شده بین المللی باشد؛ همچنین این افراد برای دریافت ویزای EB1 نیازی به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی ندارند.2nbspnbspnbsp; اساتید و محققان برجسته ای که به دلیل کار و مشارکت در زمینه های مربوط به خود در سطح بین المللی شناخته شده اند و به رسمیت شناخته می شوند. اساتید و محققان باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحقیق یا تدریس داشته باشند و آنها باید ثابت کنند که برای پیشبرد رشته خود جهت تحقیق یا تدریس در دانشگاه به ایالات متحده آمریکا می آیند.3nbspnbspnbsp; مدیران چند ملیتی یا مدیرانی که حداقل 1 سال در مدت 3 سال گذشته را در یک شعبه بین المللی یا یک شرکت آمریکایی کار کرده اند. آنها برای ادامه کار برای آن شرکت در ایالات متحده آمریکا باید از ویزای EB1 استفاده کنند و پست آنها باید مطابق با پستی که در کشور خارجی کار می کرده اند باشد و یا این پست بالاتر باشد.شرایط دریافت ویزای EB1 برای افراد متخصصافرادی که جز گروه اول گفته شده یعنی افراد متخصص که دارای دستاوردهای بین المللی هستند برای دریافت ویزای EB1 و اخذ گرین کارت باید حداقل سه شرط از موارد زیر را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به خاطر دستاوردها و عملکردشان، یک جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از آنها خواسته شده باشد تا کار دیگران را به عنوان یک فرد و یا در یک گروه ارزیابی کرده باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آنها مقالات یا تحقیقاتی را در مجلات و رسانه های معتبر منتشر کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آنها در حوزه های مربوط به خود به صورت علمی، هنری، ورزشی یا مرتبط با کار خود شرکت کرده باشند و همکاری کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مقالاتی را نوشته باشند که در نشریات معتبر یا رسانه های اصلی منتشر شده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارهای خود را در نمایشگاه ها یا ویترین های بین المللی به نمایش گذاشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شواهدی مبنی بر اینکه آنها در سازمانی برجسته نقش تعیین کننده ای داشته اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حقوق بالایی دریافت کنند و انتظار رود که در مقایسه با سایر افراد در رشته خود میزان قابل توجهی درامد دریافت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موفقیت تجاری در هنرهای نمایشی دریافت کرده باشد.شرایط دریافت ویزای EB1 برای اساتید و مدیرانمدیران چند ملیتی برای اخذ ویزای EB1، باید از شرکتی یا شعبه ای از شرکت چند تبعه ای در کشور خارجی، یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده و یا آنجا شاغل بوده و یا کار کرده باشند. اساتید و محققان برای اخذ ویزای EB1 باید حداقل دو شرط از موارد زیر را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به خاطر دستاوردها و عملکردشان، یک جایزه ملی یا بین المللی دریافت کرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; باید اثبات کنند که دیگران مطالبی را در مورد كار و دستاوردهای خود در زمینه مربوط به خود نوشته باشند و منتشر كرده باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عضو یک انجمن مربوط به رشته خود باشند که به طور مداوم موجب پیشرفت اعضای آنها شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از آنها خواسته شده باشد تا کار دیگران را به عنوان یک فرد و یا در یک گروه ارزیابی کرده باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نویسنده یک پژوهش علمی باشد و در زمینه مربوط به خود مشارکت داشته باشد. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مقاله یا کتاب در ژورنال های معتبر منتشر کرده باشد.مراحل درخواست ویزای EB1برنامه های ویزای EB1 مراحل مختلفی دارند که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را درگیر می کند. مراحل درخواست این ویزا دو بخش دارد؛ کارفرمای ایالات متحده مجوز کار دریافت می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد. در صورت تأیید، کارمند خارجی درخواست ویزای EB1 را در سفارت ایالات متحده آمریکا در کشور خود می کند. اگر بر اساس توانایی های فوق العاده خود متقاضی دریافت این ویزا هستید، دیگر نیازی نیست که کارفرما درخواست برای شما ارسال کند، بلکه می توانید یک درخواست برای خود تهیه کنید. برای متقاضیان استاد یا محقق و مدیر چند ملیتی، نیاز است که کارفرما درخواست ویزا را برای آنها ارسال کند. همچنین هزینه های مربوط به این نوع ویزا، هزینه فرم I-140، فرم DS-260، گواهی پزشکی و هزینه های مربوط به ترجمه مدارک می باشد.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB1همانطور که گفته شد در صورتی که فرد متقاضی متخصص دارای مهارت خاص بوده نیازی به کارفرما و مراحل اداری مربوط به کارفرما ندارد و بدون نیاز به کارفرما مراحل اخذ ویزای EB1 را در یکی از سفارات آمریکا پیگیری می کند. اما اگر فرد محقق، استاد یا مدیر باشد، می بایست ابتدا مراحل توسط کارفرما پیگیری شود و پس از دریافت مجوز اقدام به ارسال مدارک و فرم ها به سفارت کند. مراحل اخذ ویزای EB1 به اختصار توضیح داده شده است:مرحله اول دریافت و ارسال فرم DS-260 که متقاضی خارجی باید قسمت های آن را پر کند و آن را ارائه نماید. این فرم که عنوان درخواست ویزای EB1 برای متقاضی می باشد به کنسولگری آمریکا در کشور محل اقامت آنها ارائه می شود. مرحله دوم در بسته مرکز ملی ویزا ، در مورد معاینات پزشکی و واکسیناسیون که متقاضی باید انجام دهد نیز الزاماتی وجود دارد. متقاضی باید برای تکمیل مدارک به پزشک مجاز مراجعه کند و تاییدیه پزشکی بگیرد. مرحله سوم پس از تایید فرم DS-260 توسط مرکز ملی ویزا مدارک و اسناد لازم برای ویزای EB1 باید به سفارت ارسال شود. مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB1پس از انجام دو مرحله اول فرد متقاضی می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکnbsp;EB1 را به کنسولگری ارائه کند که شامل موارد زیر می باشد:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبارnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پیشنهاد کارفرماnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تایید شده DS-260nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس پرسنلیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی امضا شده پزشکیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مجوز کار تایید شدهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه کارفرمای پیشینnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک اثبات کننده واجد شرایط بودن ویزای EB1nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک ترجمه شدهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء سابقه در نظر داشته باشید که ممکن است زمان صدور ویزای EB1، چندین ماه تا چندین سال طول بکشد. همچنین با داشتن ویزایEB1nbsp;می توانید به بیمه پزشکی آمریکا دست یابید هرچند هزینه مراقبت های پزشکی در آمریکا بسیار بالا می باشد. در نظر داشته باشید با دریافت این نوع ویزا می توانید همسر و فرزند زیر21 سال خود را به این کشور بیاورید.کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره امور مهاجرت به آمریکا می باشند.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB2

مهاجرت به آمریکا EB2
کشور مهاجر پذیر ایالات متحده همواره با پذیرایی از افراد متخصص و با مهارت هم به پیشرفت اقتصاد خود کمک کرده و هم شرایط مناسب برای زندگی فرد مهاجر برقرار کرده است. کیفیت مطلوب زندگی در آمریکا و بازار فعال این کشور باعث شده افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور برای اشتغال و زندگی باشند. در این راستا دولت آمریکا زمینه های مناسبی را برای پذیرش نیروی کار خارجی از جمله نیروی کار حرفه ای فراهم کرده است. به همین منوال تعداد خاصی از ویزاهای متفاوتی را هر سال برای ورود نیروهای کار خارجی کنار گذاشته است؛ یکی از این ویزاها ویزای کاری EB2 می باشد که با این نوع ویزا فرد مهاجر امکان اخذ اقامت دائم در آمریکا و امکان کار در این کشور را خواهد داشت. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را با موضوعnbsp;مهاجرت به آمریکا از طریق EB2 برای افراد متقاضی کار در آمریکا تدارک دیده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 به چه افرادی تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای EB2 چه مدارکی لازم دارد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط اخذ ویزای EB2 چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای مهارت EB2 چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک لازم برای اخذ ویزای EB2 چیست؟امنیت شغلی و محیط اداری در آمریکاقوانین حمایت از شغل در ایالات متحده به اندازه سایر اقتصادهای پیشرفته قوی نیست؛ این بدان معنی است که شرکت ها می توانند با محدودیت های کمتری کارمندان را استخدام و اخراج کنند و این امر باعث ایجاد بازار کار منعطف اما امنیت شغلی کمتر برای کارگران می شود. با این حال، این موضوع نیز بسته به شغل شما متفاوت خواهد بود، برخی از حرفه ها، مانند دندانپزشکی، وکالت، روانشناسی و آماریابی از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند، در حالی که حرفه هایی که کمتر تخصصی هستند چندان مطمئن نیستند. در حالی که این می تواند یک جنبه ارعاب آور در بازار کار باشد، بیشتر آمریکایی ها نگران از دست دادن شغل خود نیستند. به طور سنتی، ساحل شرقی از نظر پوشش و رفتار نسبت به ساحل غربی محافظه کارانه تر و رسمی تر است؛ اگرچه، به طور کلی، محیط های اداری در آمریکا غیر رسمی هستند و نظرات شخصی همیشه در جلسات مورد استقبال قرار می گیرد.ویزای کاری حرفه ای EB2ویزای کاری EB2 دسته دوم یا اولویت دوم در ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال در آمریکا می باشد. مهاجرت به آمریکا از طریق حرفه EB2 این امکان را به افرادی که دارای مدارج علمی بالا می باشند می دهد تا بصورت دائم به ایالات متحده آمریکا عازم شوند و به کار مشغول شوند. دریافت ویزای EB2 بدین معنی است که به طور دائم به ایالات متحده منتقل خواهید شد و در آنجا در زمینه تخصص خود فعالیت خواهید کرد و از حقوق دارندگان دائمی گرین کارت بهره مند خواهید شد. در این حالت شما ملزم به پرداخت کلیه مالیات های قابل اجرا و پیروی از قوانین ایالات متحده هستید. همچنین شما مجاز به مسافرت در داخل و خارج از ایالات متحده خواهید بود و پس از چند سال می توانید شغل خود را تغییر دهید و از یک ایالت به ایالتی دیگر مهاجرت کنید. علاوه بر این، در صورت واجد شرایط بودن، می توانید تابعیت ایالات متحده را نیز درخواست کنید و به یک شهروند آمریکایی تبدیل شوید. از آنجا که دولت آمریکا برای صدور این نوع ویزاها سقفی در نظر گرفته است و ویزاهای مبتنی بر اشتغال محدودیتی در تعداد ویزاهای سالانه صادر شده دارد، از بین 140،000 ویزای کاری مهاجرتی، تقریبا 29% این ویزاها برای EB2 آن هم در حالتی که از تعداد ویزاهای EB1 باقی مانده باشد اختصاص می یابد؛ این بدان معناست که 40,040 ویزا به علاوه ویزای EB1 برای گروه ویزای EB2 صادر می شود. توجه داشته باشید به دلیل تعداد کم ویزاهای صادر شده در سال، زمان انتظار برای دریافت این نوع ویزا بسیار طولانی می باشد و ممکن است چندین سال به طول بی انجامد.افراد واجد شرایط دریافت ویزای EB2به صورت کلی افرادی که برای دریافت ویزای کار EB2 متقاضی هستند باید جزو یکی از دسته های زیر باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که دارای مدرک پیشرفته هستند: کسانی که دارای مدرک تحصیلی پیشرفته مانند مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد و 5 سال سابقه در زمینه خود هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; افرادی که توانایی های استثنایی دارند: افرادی هستند که توانایی ها و دستاوردهای استثنایی را در حوزه های تجاری، هنری و علمی بدست آورده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسانی که می توانند برای منافع ملی بهره مند باشند: افرادی هستند که می توانند ثابت کنند که کار در ایالات متحده آمریکا برای کشور منافع دارد و به نفع ملی ایالات متحده است.شرایط دریافت ویزای EB2 برای افراد تحصیلکردهافرادی که دارای مدارج علمی معتبر یعنی لیسانس به بالا هستند و دارای تجربه کافی در رشته خود هستند با داشتن همه شرایط زیر می توانند ویزای EB2 را اخذ کنند و به صورت دائمی به آمریکا مهاجرت کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; با سوابق آکادمیک ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی پیشرفته مانند مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد یا معادل آن در ایالات متحده آمریکا هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; با استفاده از نامه های کارفرمایان قبلی، ثابت کنند که آنها 5 سال تجربه در زمینه تخصص خود پس از اتمام دوره لیسانس را دارند.شرایط دریافت ویزای EB2 برای افراد ویژهمنظور از افراد ویژه افراد دسته دوم و سوم هستند یعنی افرادی که دارای توانایی های خاص هستند و همچنین افرادی که اذعان دارند برای منافع ملی ایالات متحده آمریکا مفید واقع می شوند. این افراد برای دریافت ویزای EB2 باید حداقل سه شرط از شروط زیر را رعایت کنند.1nbspnbspnbsp; ارائه مدارک، گواهینامه ها یا جوایزی که نشان می دهد که فرد در زمینه های هنری، علمی و تجاری و یا سایر زمینه های تخصصی به برتری دست پیدا کرده است.2nbspnbspnbsp; نامه هایی از کارفرمایان پیشین داشته باشند که ثابت کند حداقل 10 سال تجربه کار تمام وقت در رشته تحصیلی خود را دارند.3nbspnbspnbsp; مجوز یا گواهی نامه ای داشته باشد که نشان می دهد فرد قادر به ارائه حرفه خود است.4nbspnbspnbsp; ثابت کند که در مشاغل قبلی خود حقوق بالایی داشته است که نشان می دهد فرد توانایی های استثنایی و ویژه ای دارد.5nbspnbspnbsp; نشان دهد که در یک یا چند انجمن حرفه ای مربوط به رشته خود عضویت دارد.6nbspnbspnbsp; برای افرادی که ادعای منفعت دارند باید اثبات کنند که کار آنها به نفع دولت ایالات متحده است.7nbspnbspnbsp; فرد ثابت کند که دستاوردهایش مورد تایید دولت ها و سازمان های معتبر می باشد.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB1توجه داشته باشید که کارفرما برای استخدام فرد خارجی غیر شهروند نیاز به اخذ مجوز اشتغال (EAD) دارد؛ این مجوز طبق نظر وزارت کار آمریکا با تشکیل فرم ETA 750 صادر می شود. همچنین مراحل بعدی توسط اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا و مرکز ملی صدور ویزای آمریکا پیگیری می شود و در صورت موافق آنها ویزای EB2 صادر می گردد. مراحل اخذ ویزا پس از موافقت ارگان های گفته شده به شکل زیر است.مرحله اول: متقاضی فرم DS-260 را باید دریافت کند و آن را پر کند سپس این فرم را تحویل سفارت دهد؛ این فرم به عنوان درخواست متقاضی برای ویزای EB2 تلقی می گردد.مرحله دوم: پس از تایید فرم ارسال شده، مرکز ملی ویزا (NVC) بسته ای درخواستی را ارسال می کند که نیازهای آن از جمله آزمون های پزشکی در آن مطرح شده؛ متقاضی تست های پزشکی را پشت سر گذاشته و آنها را ارائه می کند.مرحله سوم: در این مرحله متقاضی مدارک خواسته شده را که با توجه به شرایط متقاضی اعلام می گردد به سفارت ارائه می کند.مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB2همانطور که اشاره شد مدارک لازم در مرحله سوم بایستی تحویل کنسولگری آمریکا گردد. با توجه به اینکه سفارت ایالات متحده در ایران وجود ندارد، فرد متقاضی مدارک را به یکی از سفارات آمریکا در کشورهای همسایه تحویل دهد. این مدارک عبارتند از :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری EB2&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; برگه تایید فرم DS-261&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; پیشنهاد شغلی ارسالی از طرف کارفرما در آمریکا&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک هویتی مانند گذرنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس 51x51mm&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; گواهی دستاوردهای آکادمیک&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک دال بر تاثیر کار شما بر منافع ملی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه CV و مدارک تحصیلی&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; سوابق کیفری و گواهی پزشکی&bullnbsp;nbsp;nbsp;nbsp; مدارک اثباتی برای درخواست ویزا مانند نامه کارفرمای پیشینمصاحبه حضوری در سفارت برای اخذ ویزای EB2مرکز ملی ویزا درخواست شما و اسناد ضمیمه شده شما را بررسی خواهد کرد و در صورت کافی بودن مدارک، مصاحبه ای را برای شما در سفارت ایالات متحده از شما درخواست می کند. در مصاحبه شرکت کنید و تا حد امکان به سؤالاتی که معمولا مربوط به سوابق و سایر جزئیات می شود با صراحت و صداقتnbsp;پاسخ دهید. مصاحبه کننده تصمیم نهایی راجع به اینکه به شما ویزای EB2 داده می شود یا خیر، تصمیم گیری می کند. اگر ویزای EB2 شما تأیید شود، یک بسته دریافت خواهید کرد؛ شما نباید تحت هیچ شرایطی این بسته را باز کنید. هنگام سفر به ایالات متحده، آن را با خود ببرید و آن را به یک افسر مهاجرت در گیت ورودی ایالات متحده تحویل دهید. فقط آنها مجاز به باز کردن آن هستند و تصمیم می گیرند که آیا شما اجازه ورود به کشور را دارید یا خیر.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آمریکا و قوانین مهاجرت به صورت تلفنی یا حضوری می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس برقرار کنید و از تجارب وکیلان و مشاورین این موسسه بهره ببرید.
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا EB3

مهاجرت به آمریکا EB3
ایالات متحده آمریکا به دلیل نرخ بیکاری پایین، فرصت های شغلی خوب همراه با درآمد مناسب یکی از بهترین مکان ها برای کار و زندگی در جهان می باشد؛ همواره متقاضیان زیادی از طریق کار خواستار مهاجرت به این کشور هستند. در حال حاضر کشور آمریکا هفتمین کشور ثروتمند جهان است و در بازار جهانی از نظر اقتصادی در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و ارز این کشور از ارزش بالایی برخوردار است. در حال حاضر دولت آمریکا برنامه های متفاوت مهاجرت کاری را برای متقاضیان کار ارائه کرده تا افراد واجد شرایط بتوانند مهاجرت کاری به آمریکا داشته باشند. یکی از این برنامه ها ویزای EB3 می باشد که برای افراد ماهر و غیرماهر که به دنبال کار در آمریکا هستند تدارک دیده شده است. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله شما را با نحوه مهاجرت به آمریکا EB3 آشنا می کند و شرایط لازم را توصیف کرده است.کلیه کارفرمایان ایالات متحده آمریکا موظف هستند تأیید کنند که کارمندان به طور قانونی قادر به کار در ایالات متحده هستند. اگر فردی شهروند آمریکا یا مقیم دائم ایالات متحده نباشد، برای کار نیاز به اخذ مجوز کاری و همچنین ویزای کاری خواهد داشت. این مجوز به طور رسمی به عنوان یک مجوز اجازه اشتغال (EAD) شناخته می شود، که یک غیر شهروند را قادر به کار در ایالات متحده آمریکا می کند. توجه داشته باشید که هم وظیفه کارفرمایان و هم کارکنان است که وضعیت اشتغال قانونی خود را اثبات کنند. به طوری که کارمندان باید ثابت کنند که مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا هستند و کارفرمایان موظفند هویت و صلاحیت همه کارمندان جدید را تأیید کنند.محیط کاری در آمریکاکار در ایالات متحده بر این اصول است که کار خوب، صادقانه و سخت پاداش می گیرد؛ به همین دلیل اخلاق کاری، کارآیی و نظnbsp; در بین مشاغل بسیار ارزشمند است. با این وجود، محیط کاری می تواند بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید و در بخشی که کار می کنید، متفاوت باشد. ساعت کار سنتی در ایالات متحده دوشنبه تا جمعه از 9:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر به همراه نیم ساعت زمان بای ناهار می باشد. با این وجود، زمان کار انعطاف پذیر نیز است و بسیاری از شرکت ها به کارکنان خود اجازه می دهند که برنامه های کاری خود را تنظیم کنند. در حالی که هفته کاری استاندارد در آمریکا 40 ساعت طول می کشد، بسیاری از آمریکایی ها در نهایت ساعات بسیار طولانی تری کار می کنند و از ددلاین ها و اضافه کاری ها برای پیشرفت موقعیت خود استفاده می کنند.مهاجرت کاری به آمریکابه صورت کلی چندین دسته از کارگران خارجی مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا هستند، مانند کارگران مهاجر دائم، کارگران موقت (غیر مهاجر) و کارگران دانشجویی یا مبادله ای که مشغول کار در این کشور می شوند. افراد مجاز به کار در ایالات متحده آمریکا به طور کلی به 4 دسته شهروندان آمریکایی، اتباع غیر شهروند آمریکا، مقیمان دائم قانونی، افراد غیر شهروند و غیر مقیم تقسیم می شوند. کارگران غیر شهروند و غیر مقیم که ممکن است مجاز به کار در ایالات متحده باشند، شامل گروه های زیر می شوند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران موقت (غیر مهاجر): یک کارگر موقت فردیست که به دنبال ورود موقت به طور خاص برای یک هدف خاص است. غیر مهاجران برای مدت زمان مشخصی وارد ایالات متحده می شوند و برای یک بار در ایالات متحده آمریکا، به فعالیت یا کار موقت با در اختیار داشتنن ویزای غیر مهاجرتی می پردازند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران دائم (مهاجر): کارگر دائمی فردی است که مجاز به زندگی دائم و کار در ایالات متحده آمریکا می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشجویان : دانشجویان، تحت شرایط خاص، مجاز به کار در ایالات متحده هستند؛ با این حال، آنها باید از یک مقام مجاز از دانشگاه خود مجوز بگیرند.مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای EB3در هر سال مالی (اول اکتبر تا 30 سپتامبر)، تقریباً 140,000 ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال طبق مقررات قانون مهاجرت ایالات متحده آمریکا در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می گیرد. ویزاهای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال به پنج بخش و اولویت تقسیم می شوند که یکی از این ویزاها، ویزای EB3 می باشد. تعداد ویزاهای EB3 که در سال صادر می شود محدود است؛ از کل 140,000 ویزای مهاجرتی صادر شده برای دسته های اشتغال، 28.6% یا حدود 40,040 ویزا برای EB3 اختصاص داده شده است. پس از رسیدن این سهمیه سقف سالی ، بقیه برنامه ها و پرونده ها برای سال بعد پیکیری می شوند. ویزای EB3 ویزای کاری اولویت سوم است که به سه نوع کارگر امکان می دهد به صورت دائم به ایالات متحده بروند و در آنجا کار کنند. این گروه از کارگران عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران ماهر: کسانی که حداقل 2 سال سابقه کار یا آموزش را گذرانده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نیروی کار متخصص: کسانی که می توانند ثابت کنند که دارای مدرک تحصیلی بالاتری یا معادل آن مانند مدرک لیسانس هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارگران غیر ماهر: کسانی که کمتر از 2 سال سابقه کار یا آموزش دارند. کارگران غیر ماهر ویزای EW-3 را که زیر مجموعه ای از این نوع ویزاست را دریافت می کنند.مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق EB3با ویزای EB3، کارگران خارجی می توانند به ایالات متحده آمریکا بروند و به طور دائم در آنجا زندگی کنند و اقامت دائم آمریکا را بگیرند؛ همچنین این کارگران می توانند بدون نیاز به اخذ سند مجوز اشتغال (EAD) کار کنند. بعد از گذشت چند سال در همان شغل، آنها همچنین می توانند کارفرمایان و پست های شغلی خود را تغییر دهند. افراد دارندگان ویزای کاری EB3 گرین کارت دریافت می کنند و ملزم به پرداخت کلیه مالیات های مربوط به آنها هستند. آنها همچنین مجاز به سفر در داخل و خارج از ایالات متحده خواهند بود، و همچنین می توانند به ایالت دیگر نقل مکان کنند و مشفول به کار و زندگی در آمریکا شوند. همه این موارد از مزایای استفاده از این نوع ویزا می باشد.مهاجرت نیروی کار به آمریکا از طریق EW3از آنجا که ایالات متحده به دلیل داشتن نیروی کار ماهر شناخته شده است، بسیاری از کارفرمایان به دنبال کارگران غیر ماهر هستند. کارگران غیر ماهر کسانی هستند که کمتر از دو سال تجربه یا آموزش در موقعیت شغلی خاص دارند. ایالات متحده آمریکا ویزای EW3 را به عنوان بخشی از ویزای EB3 ایجاد کرده است. کارفرمایان ایالات متحده که نمی توانند فرد مناسبی را در ایالات متحده برای یک موقعیت شغلی متناسب با یک کارگر ماهر پیدا کنند می توانند از یک کارگر غیر متخصص خارجی درخواست کنند تا با ویزای EW3 آنها را به آمریکا بیاورد. موقعیت کاری غیر ماهر نمی تواند موقت یا فصلی باشد و باید دائمی باشد.از آنجا که ویزاهای مبتنی بر اشتغال محدودیت سالانه دارند، فقط سالانه 10,000 ویزای EW3 داده می شود که باعث می شود این نوع ویزا بسیار رقابتی باشد و افراد ممکن است سالها برای دریافت این نوع ویزا منتظر بمانند.روند استخدام نیروی کار خارجی توسط کارفرما EB3روند ویزای EB3 مراحل مختلفی دارند که هم کارفرما و هم کارمند خارجی را درگیر می کند. مراحل درخواست ویزای EB3 شامل دو بخش است که کارفرمای ایالات متحده مجوز کار دریافت می کند و درخواست های لازم را ارائه می دهد که در صورت تأیید، فرد متقاضی به سفارت آمریکا رفته و مراحل اداری را طی می کند. یکی از الزامات کارفرمای ایالات متحده برای استخدام کارگر خارجی این است که ثابت کند هیچ کارمند آمریکایی برای کار وجود ندارد. این کار با دریافت گواهینامه کار از وزارت کار ایالات متحده (DOL) قابل انجام است. علاوه بر این، کارفرمای ایالات متحده باید ثابت کند که هیچ تبعیضی نسبت به کارگر خارجی نخواهد داشت. وزارت کار درخواست را پردازش می کند و کارفرما و کارگر را از تصمیم مطلع می کند.در صورت تأیید، کارفرما گواهینامه استخدام را دریافت می کند و برای دریافت تاییدیه نهایی،کارفرما باید درخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ارائه دهد. این کار با تشکیل فرم I-140، درخواست مهاجرتی برای کارگر بیگانه به USCIS انجام می شود. USCIS از کارفرما می خواهد که اسناد مالی مانند اظهارات، اظهارنامه مالیاتی و ... را برای ارزیابی اینکه آیا قادر به پرداخت حق و حقوق کارگر خارجی هستند را ضمیمه کند. در صورت تأیید درخواست، پرونده به مرکز ملی ویزا (NVC) می رود؛ سپس بسته ای را برای کارگران خارجی در هر یک از دسته ها ارسال می کند. این بسته شامل شماره پرونده و شماره فاکتور می باشد که کارگر خارجی می تواند از آن استفاده کند.مراحل اخذ ویزای کاری آمریکا EB3به صورت کلی برای مهاجرت به آمریکا از روش مهاجرت کاری EB3 شرایط زیر باید برقرار باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی معتبر و دائم از یک کارفرمای آمریکایی در ایالات متحده دریافت کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متقاضی کار باید صلاحیت مطابقت با توضیحات شغلی را از نظر سطح تحصیلات و تجربه شغلی داشته باشد.پس از اینکه کارفرما مجوز استخدام نیروی کار خارجی را دریافت کرد. مرکز ملی ویزای آمریکا شماره پرونده و شماره فاکتوری را برای متقاضی صادر می کند. مراحل زیر برای اخذ ویزای کاری EB3 توسط فرد متقاضی در سفارت آمریکا انجام می گیرد.مرحله اول تکمیل و ارسال فرم DS-261 که کارگر خارجی باید هر بخش را پر کند و آن را ارسال کند. این فرم به عنوان درخواست ویزا برای کارگر خارجی به سفارت ایالات متحده در کشور محل اقامت آنها ارائه می شود. مرحله دوم انجام معاینات پزشکی و واکسیناسیون و دریافت تاییدیه پزشکی مرحله سوم پس از تایید فرم DS-261 توسط مرکز ملی ویزا مدارک و اسناد لازم برای ویزای EB3 به سفارت آمریکا ارائه می شود. مدارک لازم اخذ ویزای کاری آمریکا EB3پس از انجام مرحله اول و دوم فرد متقاضی می بایست مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری آمریکاnbsp;EB3 را به سفارت آمریکا ارائه کند این مدارک عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای بیش از اعتبار 6 ماه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تایید شده DS-261&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سابقه کیفریدر نظر داشته باشید که ممکن است زمان صدور ویزای EB3، 6 ماه تا 3 سال به طول بیانجامد حتی اگر سقف سالانه صدور ویزا پر شده باشد این مدت ممکن است به 6 سال نیز برسد. همچنین برای دریافت اطلاعات درباره اخذ گرین کارت آمریکا و روشهای مهاجرت به آمریکا به مقالاتی که توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مراجعه بفرمایید.
ادامه مطلب

تابعیت آمریکا از طریق تولد

تابعیت آمریکا از طریق تولد
در حال حاضر راه های متفاوتی برای کسب شهروندی آمریکا وجود دارد. علاوه بر روند طبیعی که برای ساکنین دائم امریکا همانند دارندگان کارت سبز برای کسب شهروندی آمریکا وجود دارد، تولد در ایالات متحده آمریکا نیز یکی دیگر از راه های کسب شهروندی این کشور می باشد. همانطور که می دانید کسب شهروندی امریکا امتیازات ویژه ای از جمله استفاده از حق و حقوق یک شهروند امریکایی و استفاده از اعتبار بالای پاسپورت امریکایی را در پی دارد. با توجه به اهمیت موضوع تابعیت آمریکا از طریق تولد، تیم مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به نحوه اخذ تابعیت آمریکا از طریق تولد، قوانین موجود در این رابطه و موارد دیگر مانند امتیازاتی که والدین می توانند از این روش کسب کنند پرداخته اند.ایالات متحده آمریکا به همراه چندین کشور دیگر از جمله کانادا قوانینی وضع کرده اند که چنانچه فردی در خاک کشورشان متولد شود می تواند شهروند آن کشور باشد؛ لذا متقاضیان علاقه مند جهت استفاده از این قانون با مهاجرت به کشور آمریکا و تولد فرزند خود در این کشور می توانند فرزندی تبعه امریکا داشته باشند و فرزندشان حق و حقوق یک شهروند آمریکایی را کسب کند. البته توجه داشته باشید تولد فرزند در امریکا موجب نمی شود که والدین نیز بتوانند تبعه این کشور شوند اما پس از گذشت چندین سال می توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. توجه داشته باشید که برخی کشورهای اروپایی نیز از این قانون استفاده می کردند اما قوانین آنها برای جلوگیری از افزایش میزان مهاجرت دچار تغییر گشت و این امکان در حال حاضر درکشورهای اروپایی وجود ندارد.تابعیت آمریکا از طریق خاک یا خونبصورت کلی دولت های همه کشورها معمولا از قوانین اصل خاک یا اصل خون برای تابعیت فرزند استفاده می کنند. بر طبق اصل خاک، صرف نظر از تابعیت والدین سرزمینی که در آن فرزند متولد می شود اهمیت دارد اما بر طبق اصل خون تابعیت والدین نقش اصلی را تعیین می کند و محل تولد در نظر گرفته نمی شود؛ بدین ترتیب که هر تابعیتی والدین داشته باشند فرزند هم همان تابعیت را خواهد داشت. امروزه بیشتر کشورهای دنیا اصل خون را ملاک قرار داده و اصل خاک را اجرا نمی کنند اما کشور امریکا کماکان این قانون را اجرا می کند و فردی که در قلمرو این کشور به دنیا بیاید تابعیت امریکا را دریافت می کند. از طرفی دیگر فردی که والدین امریکایی داشته باشد در صورت تولد در کشوری دیگر باز شهروند امریکا محسوب شده و بدین ترتیب اصل خاک و خون در کشور امریکا برای تابعیت این کشور اجرا می شود.طرق تابعیت آمریکا از طریق تولدبصورت کلی به 4 روش می توان تابعیت ایالات متحده آمریکا را کسب کرد که این روش ها عبارتند از تابعیت از طریق تولد، تابعیت از طریق ازدواج، تابعیت از طریق فرزند خواندگی و در آخر تابعیت از طریق اقامت دائم امکان پذیر است. توجه داشته باشید که اگر فردی حتی در سفارت امریکا یا کشتی متعلق به آمریکا نیز به دنیا بیاید باز جزو محدوده امریکا به شمار می آید و تابعیت این کشور را دریافت می کند. به صورت کلی یک فرد از طریق تولد به سه روش می تواند تابعیت آمریکا را دریافت کند که این روش ها به صورت زیر می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد در ایالات متحده آمریکا یا یکی از قلمروهایش به دنیا بیاید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرد متولد شده دارای پدر و مادری باشد که حق شهروندی آمریکا را داشته باشند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فردی که هر دو والدین یا یکی از والدین حق شهروندی آمریکا را گرفته باشد.تابعیت آمریکا توسط والدین همچنین در مواردی ممکن است فرد بدون آنکه بداند حق شهروندی آمریکا را بصورت اتوماتیک دریافت کند که این موارد شامل:1nbspnbspnbsp; افرادی که در کشور امریکا به دنیا آمده اند اما بیشتر زندگی خود را در کشورهای خارجی گذرانده باشند. بعضی افراد به اشتباه گمان می کنند چون مدت زیادی را به زندگی در آمریکا نپرداخته اند بنابراین حق شهروندی آنها باطل شده است.2nbspnbspnbsp; افرادی که به اشتباه گمان می کنند شهروند آمریکا نیستند در حالی که دارای اجداد یا والدین تبعه امریکایی هستند. اگر فردی خود در خارج از امریکا متولد شده باشد و پدربزرگ یا والدین تبعه امریکایی داشته باشند از حق شهروندی امریکایی برخوردار خواهند بود.3nbspnbspnbsp; کودکانی که به اشتباه گمان می کنند به علت سن کم شهروند امریکا نیستند. فرزندان کم تر از 18 سالی که والدین آنها شهروندی امریکا را می گیرند می توانند با کارت سبز شهروندی امریکا را دریافت کنند.مزایای تابعیت آمریکاتوجه داشته باشید افرادی که اقامت دائم ایالات متحده آمریکا دارند با افرادی که تابعیت این کشور را دارند یکی نیستند و این دو باهم تفاوت دارد. به طور کلی تابعیت یعنی وابستگی حقوقی، معنوی، عاطفی و سیاسی یک فرد نسبت به آن سرزمین و دولت آن سرزمین که فرد از همه جهات تابع آن کشور خواهد بود؛ اما فردی که اقامت دائم آمریکا را دارد فقط بدین معناست که اجازه ماندن در این کشور را دارد. در زیر به طور خلاصه مزایای تابعیت امریکا از طریق تولد را ذکر کرده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مزایای تابعیت آمریکا &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ ویزا دائم امریکا برای والدین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از حقوق و مزایای شهروندی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ تابعیت فرزندان از طریق تبدیل کارت سبز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مسافرت بدون وبزا به بسیاری از کشورها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن حق رای &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار و استخدام در سازمان های دولتی و ...&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان زندگی در کشورهای دیگر بدون از دست دادن حق شهروندی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان درخواست برای مهاجرت اعضای خانوادهتابعیت از طریق اصل خاکهمانطور که گفتیم از طریق استفاده از اصل خاک و تولد در یکی از مناطق آمریکا، می توانید فرزند خود را تابع این کشور کنید. این قانون در امریکا در سال 1868 میلادی پس از اتمام نزاع داخلی بر سر آزادی بردگان مصوب شد؛ بدین ترتیب طبق بند 1 متمم 14 قانون اساس آمریکا بیان شده که " همه کسانی که در کشور ایالات متحده امریکا متولد می شوند و یا به صورت قانونی در امریکا اقامت دارند شهروند امریکا به حساب می آیند." این قانون قبل از سال 2004 نیز در کشورهای اروپایی اجرا می شد اما پس از افزایش مهاجرت و پناهندگی این قانون برداشته شد. کماکان امریکا و 29 کشور دیگر از قانون اصل خاک استفاده می کنند که اسامی آنها در جدول زیر آمده است.کانادا امریکا اروگوئه آرژانتین باربادوس برزیل چاد شیلی کوبا دومینیکا آنتیگوا باربودا اکوادور فیجی السالوادور غنا گواتمالا گرنادا جامائیکا هندوراس مکزیک پاکستان پاناما پرو سنت کیس لسوسو پاراگوئه گرنادینز ونزوئلا سنت لوسیا کشور آمریکا با توجه به شرایط فوق العاده و استثنائی خود همواره یک از بهترین کشورها برای زندگی بوده است لذا اقامت در آمریکا و راه های مهاجرت به این کشور همواره مورد درخواست متقاضیان بوده است. چنانچه خواستار مهاجرت به کانادا کشور همسایه امریکا نیز می باشید، می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید و از مشاوره کارشناسان زبده این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا
کشور آمریکا هر سال میزبان میلیونها نفر بازدید کننده و گردشگر از سراسر کشورهای خارجی می باشد. این کشور با داشتن جاذبه های فراوان طبیعی، شهری و به طور کلی توریستی مکانی محبوب برای دید و بازدید از این کشور است. همچنین این کشور به دلیل میزبانی بسیاری از کنفرانس ها و سمینارهای علمی، افراد متخصص و دانشمند را از سراسر دنیا را به کشور خود می کشاند. برای ورود به کشور آمریکا نیاز به اخذ ویزا و اجازه برای حضور در این کشور خواهید داشت. افرادی که برای گردشگری و بازدید و به طور کلی سفرهای کوتاه مدت به خاک کشور آمریکا می خواهند وارد شوند، ویزای توریستی آمریکا تعلق می گیرد. در ادامه این مقاله توجه شما را به اطلاعاتی درباره اخذ ویزای توریستی آمریکا که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده است، جلب میکنیم.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای توریستی به ایرانیان تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چند نوع ویزای توریستی داریم؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدت زمان اعتبار ویزای توریستی چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراحل اخذ ویزای توریستی چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای توریستی آمریکا قابل تغییر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی آمریکا چیست؟انواع ویزای توریستی آمریکابه طور کلی، یک شهروند خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کند که شامل ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم می شود. ویزای توریستی آمریکا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی است که توسط دولت آمریکا برای افرادی که خواستار ورود به این کشور برای مدت کم هستند صادر می گردد. ویزاهای توریستی ویزاهای غیر مهاجرتی برای افرادیست که می خواهند برای تجارت و بازدید به طور موقت وارد ایالات متحده شوند که جزو دسته ویزا B-1، گردشگری دسته ویزا B-2 و یا ترکیبی از هر دو هدف B-1 / B-2 می باشد. توجه داشته باشید با توجه به پیچیده شدن روابط ایران و آمریکا کمی سختگیری ها در مورد ایرانیان برای صدور ویزای توریستی زیاد شده اما همچنان این امکان برای ایرانیان عزیز با توجه به شرایط وجود دارد.ویزای توریستی آمریکا B1ویزای توریستی B1 آمریکا که ویزای توریستی تجارت نیز نامیده می شود اساسا برای مسافرانیست که به قصد تجارت و مشاوره با همکاران تاجر، شرکت در کنفرانس و یا شاید تسویه حساب یک ملک یا ثبت یک قرارداد باشد. توجه داشته باشید که دریافت این نوع ویزا به منظور تضمین شما برای ورود به این کشور نیست چرا که پس از ورود به فرودگاه و خاک این کشور ویزای شما باید توسط ماموران وزارت امنیت آمریکا DHS و سازمان اداره حفاظت از مرزها CBP بررسی و تایید شود. پس از بررسی و مهرشدن پاسپورت شما ورود شما به این کشور تضمین می گردد. ویزای توریستی B1 آمریکا با اهداف زیر صادرمی شود :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در سمینارها و همایش های علمی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در جلسات کاری و اقتصادی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انجام مذاکرات تجاری و کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جهت ثبت قراردارد و امضا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حضور در نمایشگاه های بین المللی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در مجامع علمی، اقتصادی، پژوهشی و ...ویزای توریستی آمریکا B2این ویزا فقط و فقط برای افرادی صادر می شود که برای دید و بازدید، گردش و یا دیدار اقوام و آشنایان خواستار ورود به ایالات متحده آمریکا هستند؛ داشتن دعوتنامه از سوی دوستان و آشنایان می تواند روند صدور این ویزا را تسریع ببخشد. توجه داشته باشید بیشترین مدتی که با این ویزا می توانید در کشور آمریکا بمانید 180 روز می باشد. همچنین این ویزا برای افرادی که نیاز به استفاده از خدمات پزشکی و درمانی کشور آمریکا را دارند نیز صادر می گردد. توجه داشته باشید که درخواست ویزا به صورت فردی نسبت به در خواست ویزا به صورت گروهی یا خانوادگی از شانس بیشتری برای پذیرش برخوردار خواهد بود. در ضمن اگر هدف شما از سفر ترکیبی از اهداف دو ویزای B1 و B2 باشد به شما ویزای B1/B2 تعلق میگیرد. صدور ویزای توریستی B2 آمریکا با اهداف زیر انجام می شود :&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سفر، گردشگری و تعطیلات &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بازدید از اقوام و آشنایان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از خدمات پزشکی و درمانی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط سازمان های اجتماعی و خدماتی برگذار می گردد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت در مسابقات و رویدادهی غیر حرفه ای در صورت عدم دریافت مبلغ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ثبت نام در یک دوره آموزشی یا تفریحی بدون دریافت مدرک حرفه ایروند اخذ ویزای توریستی آمریکابا توجه با اینکه کنسولگری آمریکا در ایران وجود ندارد برای دریافت ویزای توریستی آمریکا نیاز به اقدام از یکی از کنسولگری های کشورهای همسایه مانند ارمنستان، امارات و یا ترکیه را خواهید داشت. برای دریافت این نوع ویزا نیاز به مراجعه به وبسایت رسمی کنسولگری این کشور دارید. سپس با دریافت و پر کردن فرم DS-160 و ارائه عکس دیجیتالی خود به گرفتن وقت قبلی از کنسولگری برای انجام مصاحبه نیاز خواهد داشت. مبلغ این نوع ویزا با توجه به زمان درخواست تعیین می شود این مبلغ بین $150 تا $200 (دلار) است. عموما مصاحبه برای افراد پایین تر از سن 13 سال و بالاتر از سن 80 سال انجام نمی گیرد. مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا به صورت خلاصه بدین شکل است:1nbspnbspnbsp; مراجعه به وبسایت سفارت آمریکا2nbspnbspnbsp; ارائه عکس دیجیتالی 3nbspnbspnbsp; دریافت و تکمیل فرم DS-160 و ارائه آن به سفارت4nbspnbspnbsp; گرفتن وقت مصاحبه در سفارت5nbspnbspnbsp; حضور در سفارت و ارائه مدارک لازم 6nbspnbspnbsp; انجام مصاحبه با افسران سفارت7nbspnbspnbsp; دریافت برگه تایید، ریجکت یا انتظار از سفارت مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکاتوجه داشته باشید که رای افسران سفارت در مورد ویزای شما بسیار تعیین کننده است. مدارک شما باید کامل باشد و ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را نیز خواهید داشت. لازم است بدانید عدم تطابق مدارک و نادرستی آنها موجب برگشت خوردن درخواست شما می شود لذا در صحت و درستی مدارک اطمینان حاصل نمایید. مواردی مانند بارداری، داشتن پرونده های پیشین و یا عدم تمکن مالی می تواند از دیگر دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی شما باشد. مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آمریکا به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توضیح هدف و مقصود از سفر به این کشور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم DS-160&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شناسایی ترجمه شده مانند پاسپورت &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شناسنامه ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گردش حساب مالی بانکی 6 ماه اخیر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه سند ملک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی اشتغال به کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رزومه CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوتنامه دوستان و آشنایان در صورت وجود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه های درخواستیتوجه داشته باشید که عکس دیجیتالی به صورت تمام رنگی با زمینه سفید باشد و زمان آن از 6 ماه بیشتر نگذشته باشد و سایز آن 22x35 میلیمتر باشد. همچنین در صورت ازدواج با تبعه امریکایی یا پیدا کردن کار می توانید با اعلام درخواست خود در صورت موافقت وضعیت ویزای خود را تغییر بدهید. جهت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا و شرایط مهاجرت به آمریکا مقالات تهیه شده به دست مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه بفرمایید.
ادامه مطلب

مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا

مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا
همانطور که می دانید در کشور ایران با توجه به اتفاقات سال های گذشته، سفارت خانه آمریکا وجود ندارد؛ لذا روابط ایران و آمریکا کمی روند کار برای مهاجرت به این کشور را پیچیده کرده است. کشور آمریکا با توجه به امکانات فراوان و مزایای بسیاری که دارد همواره آرزوی بسیاری از متقاضیان برای زندگی در یک کشور پیشرفته می باشد. در حال حاضر راه های متفاوتی برای سفر و مهاجرت به آمریکا وجود دارد و ویزاهای متفاوتی در این باب صادر می شود که روند کاری مربوط به خود و مدارک مورد نیاز خود را می خواهد. در ادامه این مقاله که به تحریر مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در آمده، انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا شرح داده شده است.انواع ویزای آمریکابه صورت کلی ویزاهای صادر شده از سوی دولت آمریکا به دو بخش ویزاهای مهاجرتی و ویزاهای غیر مهاجرتی تقسیم می شوند؛ به طوری که ویزاهای مهاجرتی جهت سفر دائم، مهاجرت و زندگی طولانی مدت در این کشور است و ویزاهای غیر مهاجرتی جهت سفر های موقت مانند بازدید، سفرهای تجاری و یا اقامت تحصیلی می باشند. توجه داشته باشید که بیش از 100 نوع ویزا توسط دولت امریکا صادر می شود که هر کدام به منظوری خاص تنظیم شده و مدارک لازم برای ویزای مربوطه مورد نیاز متقاضی متفاوت می باشد. تمامی ویزاهای این کشور توسط سازمان شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده امریکا (USCIC) صادر می گردد. از جمله ویزاهای پر درخواست در این کشور عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای کاری آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای توریستی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای تحصیلی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزای سرمایه گذاری آمریکاویزای توریستی آمریکاویزای توریستی آمریکا که یک ویزای غیر مهاجرتی می باشد به منظور سفرهای کوتاه مدت برای گردش، بازدید و یا شرکت در همایش ها و سمینارها و از این دست مقاصد می باشد. این ویزاها نهایتا تا 180 روز اعتبار دارد. این ویزا ها به اسم B شناخته می شوند و سه نوع دارد.نام ویزای توریستی توضیحات B1 جهت سفر به منظور قراردادهای تجاری و فعالیت های اقتصادی، شرکت در همایش ها یا سمینار های علمی و تحصیلی و همینطور شرکت در جلسات کاری یا کنفرانس های تحقیقاتی در زمینه های متفاوت B2 جهت سفرهای تفریحی و گردشی به این کشور، دیدار دوستان و اقوام مقیم این کشور و یا سفرهای درمانی و استفاده از خدمات پزشکی این کشور B1/B2 جهت سفر همزمان تفریحی و تجاری که تلفیقی از ویزای B1 و B2 می باشد. ویزای تحصیلی آمریکاکشور آمریکا امروزه با داشتن بهترین کالج ها و دانشگاه های دنیا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل می باشد چرا که مدارک صادر شده از این دانشگاه ها دارای اعتبار جهانی بوده و دانشجو پس از فارغ التحصیلی سریعا وارد بازار کار شده و از حقوق و مزایای عالی برخوردار می شود. ویزای تحصیلی نیز برای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل صادر میشود و انواع مختلفی دارد:نام ویزای تحصیلی توضیحات F این ویزا برای افرادی که درخواست تحصیل در مقاطع دانشگاهی که شامل دوره های زبان نیز می باشد صادر می گردد. M این ویزا برای افرادی که در خواست شرکت در دوره های آموزش، تحقیق و تدریس در آمریکا را دارند صادر می گردد. J این ویزا برای افرادی که در خواست شرکت در دوره های کوتاه مدت غیر آکادمیک مانند موسسات غیر علمی و یا کارگاه های آموزشی را دارند صادر می گردد. مراحل اخذ ویزای آمریکا با توجه به نبود کنسولگری آمریکا در ایران برای اخذ ویزای آمریکا نیاز به حضور و ارسال مدارک به یکی از کنسولگری های آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مانند ارمنستان، ترکیه یا امارات خواهید داشت. توجه داشته باشید که برای حضور در سفارت آمریکا نیاز به گرفتن نوبت از سفارت می باشید. در نظر بگیرید ممکن است برای چندین ماه وقت سفارت پر باشد لذا این مدت تعویق را در زمانبندی خود لحاظ کنید تا دچار مشکل نشوید. برای تعیین نوبت قبلی ابتدا به سایت سفارت مربوطه رفته و ثبت نام کنید سپس فرم درخواستی ویزای خود را پر کرده و پس از پرداخت هزینه های خواسته شده برای تعیین نوبت اقدام کنید. پس از رسیدن نوبت متقاضی باید به سفارت مراجعه کرده و به صورت حضوری مصاحبه کند تا ویزای متقاضی پس از ارسال مدارک صادر گردد. مدارک زیر برای گرفتن وقت قبلی برای سفارت به لازم می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت و کپی از صفحه اول آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم پرم شده ویزای درخواستی (فرم DS-160)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس اسکن شده 5x5 با زمینه سفید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه آدرس ایمیل و شماره تلفن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن ویزای قبلی آمریکا در صورت داشتن آنمدارک لازم برای اخذ ویزا در سفارت امریکاپس از تعیین وقت قبلی و رسیدن نوبت سفارت، شخص متقاضی باید مدارکی را برای ارائه حضوری به سفارت در روز مصاحبه همراه خود داشته باشد. معمولا پس از ارسال مدارک حدود 30 الی 60 روز زمان می برد تا ویزا صادر گردد. توجه داشته باشید امکان تمدید ویزا پس از بررسی در خاک آمریکا انجام می گیرد. متقاضیان ویزای K1 و ویزای مهاجرتی باید تا دو روز قبل از روز مصاحبه معاینات پزشکی خود را انجام بدهند. همچنین توجه داشته باشید که اعتبار مدارک ترجمه شده 6 ماه بیشتر نیست و نباید اعتبار آن تمام شده باشد. تمامی مدارک و اسناد باید طوری باشد که افسر سفارت متقاعد به حضور شما در خاک این کشور گردد. مدارک مورد نیاز به شرح زیرند:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه حداقل 6 ماه دارای اعتبارnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و ... به همراه ترجمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه کارت پایان خدمت و ترجمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس5x5nbsp;دو قطعهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه تمکن مالیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه ترجمه سوابق بیمهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم دعوتنامه در صورت داشتن آنnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه فرم DS-160nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرینت مالی 6 ماه اخیرnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده و فرم 20-1 برای متقاضیان ویزای F1nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم درخواست ویزای مربوطهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه واریز هزینه های سفارتnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک شغلی شامل پروانه نظام مهندسی، گواهی اشتغال به کار و ...nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه سند ملکی و ترجمه آندر این مقاله سعی شد اطلاعاتی درباره انواع ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزای آمریکا در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها مانند کانادا به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و از تجربه وکیلان این موسسه استفاده کنید.
ادامه مطلب

مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان

مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان
ایالات متحده آمریکا هر سال مهاجرین زیادی را پذیرا می باشد؛ این مهاجرین از اقصی نقاط جهان برای اهداف توریستی، تفریحی، کاری، تحصیل و دیگر اهداف به خاک کشور آمریکا می آیند؛ از این رو دولت آمریکا برای اخذ مجوز به این افراد ویزاهای متفاوتی را صادر می کند که هر کدام از این ویزاها مدارک لازم مربوط به خود را دارد. مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به دلیل نبود سفارت این کشور در ایران کمی مشکل بوده و هموطنان عزیز را دچار مشکل کرده است. بنابریان ایرانیان عزیز برای گذراندن مراحل مهاجرت به آمریکا و دریافت انواع ویزا نیاز به حضور در یکی از سفارت خانه های کشورهای همسابه دارند تا مراحل اخذ ویزای آمریکا را در آنجا پیگیری کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شما هموطنان عزیز دعوت می کند در این مقاله همراه ما باشید تا مراحل اخذ ویزای آمریکا و روند آن را برای شما شرح دهیم و سوالات زیر پاسخ داده شود. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا ویزای آمریکا به ایرانیان تعلق می گیرد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مراحل اخذ ویزای آمریکا چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدت زمان اعتبار ویزای های آمریکا چقدر است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط لازم برای اخذ ویزای آمریکا چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روند اخذ ویزای آمریکا چه مدت به طول می انجامد؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا چیست؟ویزای آمریکا برای ایرانیاندر حال حاضر با توجه روابط پیچیده سیاسی و اقتصادی آمریکا و ایران و با روی کار آمدن ترامپ رئیس جمهور این کشور، صدور ویزا برای ایرانیان بسیار سخت گشته است و ایرانیان عزیز برای اخذ ویزای آمریکا دچار محدودیت شده اند. در حال حاضر ویزاهای آمریکا برای ایرانیان با سخت گیری بسیار و به تعداد کمی صادر می شود. اکثر ویزاهای صادر شده برای ایرانیان ویزاهای تحصیلی و تحقیقاتی می باشد. همچنین با توجه به نبود کنسولگری ایالات متحده آمریکا در ایران، ایرانیان عزیز برای انجام مراحل اخذ ویزای آمریکا می توانند به سفارتخانه های آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کنند و مراحل اداری و مصاحبه را در آن کشورها انجام دهند.مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیانبیشتر شهروندان کشورهای جهان به غیر از 39 کشور مانند ژاپن و استرالیا (آن هم تا 90 روز) برای ورود به ایالات متحده آمریکا به اخذ ویزا احتیاج دارند. قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت ایالات متحده به دفعات تغییر می کند، بنابراین توصیه می شود هر بار که اقدام به اخذ ویزا می کنید وب سایت های دولتی را بررسی کنید و یا از مشاورین اطلاعات مربوط به تغییرات قوانین را کسب کنید. به صورت کلی مراحل اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به شرح زیر می باشد:1nbspnbspnbsp; در مرحله اول ابتدا بایستی هدف از سفر به ایالات متحده را مشخص کنید؛ از آنجا که تعداد ویزاهای صادر شده از سوی دولت آمریکا بسیار گسترده است و هر کدام شرایط خاصی دارد، انتخاب درست ویزای درخواستی برای ورود به این کشور بسیار مهم می باشد. پس از مشخص شدن هدف سفر خود، ویزای مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.2nbspnbspnbsp; پس از انتخاب نوع ویزای درخواستی، می بایست فرم درخواستی ویزای غیر مهاجرتی DS-160 را به صورت آنلاین پر کنید. این فرم به صورت انگلیسی می باشد و در آن از شما اطلاعتی حاوی نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات امنیتی مانند سوابق کیفری و ... را می خواهد. معمولا این فرم همراه با عکس دیجیتالی ارسال می شود. توجه داشته باشید که فرم را درست پر کرده و تمامی اطلاعات صحیح باشد. پس از ارسال فرم، تاییدیه فرم را دریافت کنید.3nbspnbspnbsp; در این مرحله بایستی هزینه درخواست ویزای خود را پرداخت کنید، به خاطر داشته باشید در صورت تصمیم به لغو یا رد درخواست ویزا، هزینه ویزا قابل بازگشت نیست. علاوه بر هزینه درخواست ویزای آمریکا، از شما خواسته می شود هزینه صدور ویزای آمریکا را نیز پرداخت کنید. هزینه صدور ویزا با رابطه ای که ایالات متحده با کشور وطن شما دارد تعیین می شود. این بدان معناست که میزان این هزینه برای افراد کشورهای مختلف متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که رسیده های پرداختی خود را برای ارائه پیش خود نگه دارید.4nbspnbspnbsp; تعیین وقت سفارت: کلیه متقاضیان ویزای ایالات متحده بین 14 تا 79 سال ملزم به مصاحبه حضوری در سفارت ایالات متحده هستند. برای داشتن این مصاحبه اجباری، باید از سفارتی که به آن می خواهید مراجعه کنید، وقت قبلی تعیین کنید؛ از آنجا که ممکن است سفارت حجم کاری بالایی داشته باشد، مدت زمان انتظار از روزها تا هفته ها متغیر باشد، باید حتماً مصاحبه خود را در اسرع وقت برنامه ریزی کنید؛ این اتفاق زمانی انجام می شود که فرم DS-160 خود را ارسال می کنید. سپس نامه تأیید مصاحبه را دریافت خواهید کرده و باید در روز مصاحبه این نامه را همراه داشته باشید. در این مرحله بایستی تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای خود را همراه با تاییدیه فرم DS-160 به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه ببرید و آنها را ارائه کنید.5nbspnbspnbsp; در این مرحله پس از تعیین وقت، در روز موعود به سفارت رفته و مصاحبه حضوری انجام خواهید داد. شما باید به موقع در مصاحبه با تمامی مدارک خود حاضر شوید. افسرانی که با شما مصاحبه می کنند، بر اساس ویزایی که برای آن درخواست کرده اید، درباره سابقه و سایر جزئیات مربوط به شخص شما سؤال خواهد کرد. اگر می خواهید برای کار یا تحصیل به ایالات متحده بروید، ممکن است زمان مصاحبه طولانی تر از زمانی باشد که درخواست ویزای توریستی آمریکا را دارید.6nbspnbspnbsp; پس از انجام مصاحبه بایستی منتظر نتیجه مصاحبه و درخواست ویزای خود باشید. این پروسه معمولا با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن است چندین روز تا چندین ماه طول بکشد. توجه داشته باشید قبل از تایید اقدام به انجام خرید بلیت و یا هزینه های مربوط به سفر نکنید چون ممکن است درخواست شما رد شود.انواع ویزای آمریکادر حال حاضر ویزاهای آمریکا به دو صورت ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی صادر می گردد. ویزاهای مهاجرتی همانطور که از اسم آن پیداست برای اقامت دائم صادر می گردد و ویزاهای غیرمهاجرتی برای اقامت موقت صادر می گردد. مؤلفه دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که آیا ویزایی انتخابی شما ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود است. ویزای یک بار ورود به شما امکان ورود یک باره در طول اعتبار آن را می دهد؛ پس از این مدت، اعتبار ویزای شما از بین می رود و در صورت تمایل به بازگشت به ایالات متحده، مجددا باید درخواست دهید. ویزای چند بار ورود در مدت زمانی که در ویزای شما اعلام شده ، ورودهای متعددی را در داخل و خارج از کشور مجاز می کند. اگر به منظور سفر خود به ورود چند باره نیاز دارید، اطمینان حاصل کنید که نوع ویزا شما به این نوع دسترسی اعطا می کند.ویزاهای رایج غیر مهاجرتی آمریکا ویزاهای رایج مهاجرتی آمریکا نام ویزا دسته بندی نام ویزا دسته بندی B1-B2 توریستی EB1-EB2 کارگران ماهر F1-M1-J1 تحصیلی EB3 استخدام H-1B کاری موقت EB5 سرمایه گذاری E سرمایه گذاری K1 ازدواج مصاحبه در سفارت برای اخذ ویزای آمریکاتقریباً تمام متقاضیان ویزای آمریکا ملزم به مصاحبه با یکی از افسران سفارت هستند، هرچند که این مصاحبه ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد اما بسیار در اخذ ویزای شما حیاتی است. بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست کرده اید، مصاحبه کننده می تواند در مورد شغل، تحصیلات و مدارک تحصیلی، امور مالی، شرایط زندگی و پیشینه شخصی شما سؤال کند. اگر بیکار هستید یا اخیرا دانشگاه را به اتمام نرسانده اید، ممکن است درخواست شما با دقت بیشتری بررسی شود زیرا افسر سفارت ممکن است گمان کند که قصد دارید در ایالات متحده به دنبال کار باشید. اگر به عنوان گردشگر به ایالات متحده می روید، علاوه بر بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود برای دوره اقامت خود، باید بلیط برگشت، برنامه های مربوط به سفرهای خود را ارائه دهید. توصیه می شود هرگونه مدارک جانبی را که به شما در پاسخ به سؤالات مصاحبه کمک می کند، همراه خود بیاورید. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیانایرانیان عزیز توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما کامل باشد چرا که در صورت ناقص بودن آن قبل از ارسال مجبور به سفرهای متعدد به کشور ثالث خواهید شد و از نظر هزینه شما را دچار مشکل خواهد کرد. همچنین نواقص مدارک پس از ارسال نیز موجب رد درخواست ویزای شما خواهد بود. مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا با توجه به در خواست ویزای شما متفاوت است، برای مثال افرادی که جهت تحصیل اقدام به دریافت ویزا می کنند می بایست تمامی مدارک مربوط به تحصیلات و نامه پذیرش دانشگاه را ارائه نمایند. در حالت کلی مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان به صورت زیر می باشد:nbspnbspnbspnbsp; ارائه تاییدیه فرم پر شده DS-160nbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی ترجمه شده مانند شناسنامه nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه دارای حداقل 6 ماه اعتبارnbspnbspnbspnbsp; اثبات تمکن مالی برای سفر و اقامتnbspnbspnbspnbsp; نامه پذیرش دانشگاه یا نامه پیشنهاد شغلی کارفرما برای تحصیل یا کارnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک پزشکیnbspnbspnbspnbsp; گواهی اشتغال به کارnbspnbspnbspnbsp; ارسال رزومه CVnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوتنامه دوستان و اقوام در صورت وجودnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه های ویزا و فرم هاnbspnbspnbspnbsp; ارائه صورت حساب بانکی 3 سال گذشتهnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت آمریکابرای اخذ ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا و اخذ اقامت آمریکا انجام یک مصاحبه خوب در سفارتخانه این کشور از موارد بسیار مهم می باشد. ارائه مدارک و اسناد کامل و همچنین صداقت در پاسخگویی به سوالات در مصاحبه حضوری امکان پذیرش در خواست شما ایرانیان عزیز را بالاتر می برد.با توجه به درخواست فراوان ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای فراوان در این زمینه آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما می باشد.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا
ایالات متحده آمریکا با پذیرش بیش از 1 میلیون دانشجوی خارجی مقصد اول دانشجویان بین المللی می باشد. این کشور با داشتن بیش از چندین هزار کالج و دانشگاه میزبان و پذیرای بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا مستلزم رعایت شرایطی می باشد که در صورت رعایت آن ها، فرد متقاضی می تواند مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشد و از مزایای آن بهره ببرد. هر کدام از دانشگاه های آمریکا استانداردها و شرایط لازم مربوط به خود را دارند، اما محوریت اکثر آنها یکی می باشد. اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های آمریکا فرصتی استثنائی برای تحصیل در بالاترین سطح و کیفیت و همچنین یک سرمایه گذاری برای آینده می باشد؛ چرا که با داشتن مدرک و تخصص از این دانشگاه ها فورا به بازار کار جهانی ورود پیدا کرده و از حقوق بالا و مزایای بسیاری بهره خواهید برد.اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقاطع مختلف و رشته های متنوع برای دانشجویان خارجی امکان پذیر است. یکی از موارد مهم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، مدرک زبان انگلیسی و یا زبان دوم می باشد؛ اکثر دانشگاه ها و دانشکده ها یکی از شروط خود برای اخذ دانشجوی خارجی را مدرک بین المللی زبان مانند تافل و یا ایلتس می دانند. همچنین در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت می باشد، این تفاوت بسته به دولتی یا خصوصی بودن دانشکاه، ایالت محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. البته کمک های مالی مانند بورسیه تحصیلی نیز در بسیاری از این دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است. دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه این مقاله که به دست مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است با ما همراه باشید. مزایای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکابه صورت کلی کیفیت و سطح سیستم آموزشی آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست و نام بهترین دانشگاه های آمریکا همواره در لیست دانشگاه های برتر جهان بوده است. اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های آمریکا مزایای بی شماری دارد که در اینجا به چندی از آنان اشاره کرده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اعتبار بالای مدارک صادر شده از سوی این دانشگاه ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در بهترین کیفیت و امکانات &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل در رشته های متنوع و نو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان بورسیه تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارتباط با دیگر دانشگاه های برتر جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دسترسی به کتابخانه ها و فضای باز برای تحقیقات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ورود سریع به بازار کار پس از فارغ التحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل زیر نظر بهترین اساتید و دانشمندانشرایط کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکابا توجه به اینکه دانشگاه ها و دانشکده های آمریکا از قانون کلی پیروی نمی کنند و هر کدام بصورت مستقل و جداگانه اداره می شوند، استاندارد ها و شرایط هر یک از این دانشگاه ها متفاوت می باشد و برای دریافت جزئیات شرایط این دانشگاه ها باید به سایت این دانشگاه ها رفته و کسب اطلاع کنید. اما به صورت کلی شرایط عمومی این دانشگاه ها معمولا یکسان است و موارد زیر را از متقاضی درخواست می کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک تسلط بر زبان (ایلتس یا تافل)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک تحصیل به همراه ریز نمرات ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدت زمان تحصیل و آخرین سال فارغ التحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بررسی رشته و مقطع تحصیلی دانشجو&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک و فرم های لازم برای پذیرش دانشجوآزمون های ورودی دانشگاه های آمریکا بیشتر کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده برای پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد، آزمون های ورودی برای مقایسه میزان توانایی دانشجویان برگزار می کنند. این آزمون ها به این دلیل انجام میگیرد که سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان از نظام های متفاوت آموزشی می باشد و فقط این نمرات نمی تواند معیار اصلی برای مقایسه و پذیرش دانشجویان بین المللی باشد. این آزمون ها در جدول زیر برای مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی انجام می گیرد و در صورت قبولی دانشجو پذیرش می شود. تمامی این آزمون ها به زبان انگلیسی می باشد و بایستی یک سال قبل از اقدام به پذیرش برای شرکت در این آزمون ها آماده شوید.مقطع آزمون توضیحات کارشناسی SAT آزمون ورودی دبیرستانی ها TOEFL آزمون تسلط بر زبان انگلیسی ACT آزمون ورودی دبیرستانی ها کارشناسی ارشد TOEFL آزمون تسلط بر زبان انگلیسی GRE آزمون ورودی رشته های علوم انسانی، علوم و ریاضی GMAT آزمون رشته های مدیریت و تجارت LSAT آزمون ورودی دانشکده های حقوق MCAT آزمون ورودی دانشکده های پزشکی DAT آزمون ورودی دانشکده های دندانپزشکی PCAT آزمون کالج های داروسازی OAT آزمون ورودی رشته چشم پزشکی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکادر ابتدا باید رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید مشخص کنید و سپس با توجه به بودجه خود و میزان شهریه های دانشگاه های آمریکا و برنامه های آموزشی این دانشگاه ها را چک کنید. توجه داشته باشید که فقط یک انتخاب نداشته باشید و چندین دانشگاه را انتخاب کنید تا در صورت عدم پذیرش از یک دانشگاه امید خود را از دست ندهید. معمولا زمان مکاتبه با دانشگاه از موارد مهم می باشد معمولا 10 ماه قبل از شروع ترمی که خواستار شروع تحصیل هستید مکاتبات خود را با دانشگاه آغاز کنید. به صورت کلی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا به صورت زیر می باشد.1nbspnbspnbsp; انجام مکاتبات با دانشگاه و اساتید2nbspnbspnbsp; ارسال فرم درخواست پذیرش 3nbspnbspnbsp; ثبت نام در آزمون های ورودی4nbspnbspnbsp; شرکت در آزمون های ورودی5nbspnbspnbsp; دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه6nbspnbspnbsp; پرداخت شهریه اولیه درخواستی7nbspnbspnbsp; ارسال انگیزه نامه به دانشگاهمسئولین دانشکده اطلاعات مربوط به برنامه های دانشگاهی و فرم درخواست را برای شما ارسال می کند؛ ممکن است بتوانید فرم درخواست دانشگاه مورد نظر را بصورت آنلاین دریافت کنید. هزینه هر درخواست بین 35 دلار تا 100 دلار است؛ این پول برای پردازش درخواست شما پرداخت می شود و حتی اگر پذیرش نیابید، قابل بازگشت نیست. اگر درخواست خود را ارسال می کنید، برای تأیید درخواست شما، با دفتر پذیرش دانشگاه تماس بگیرید. دفتر پذیرش، نمرات شما را که در طی چهار سال آخر دوره متوسطه کسب کرده اید، بررسی خواهد کرد؛ همچنین نتایج شما از کنکور سراسری در کشور شما نیز بررسی خواهد شد. اگر متقاضی مقطع کارشناسی و بالاتر هستید، نمرات شما در دانشگاه یا کالج قبلی نیز مورد توجه قرار خواهد. چندین روز قبل از اتمام روز مهلت درخواست، حتماً درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید، این به شما فرصت می دهد تا هرگونه تاخیر احتمالی را برطرف کنید.پرداخت پول به دانشگاه به عنوان سپرده اکثر دانشگاه های آمریکا از دانشجویان خود می خواهد برای رزرو آنها برای کلاس ها و خوابگاه ها، مبلغی را در مهلت مشخصی پرداخت کنند. برای دانشجویان بین المللی، این سپرده می تواند به اندازه شهریه ترم یا شهریه کل سال باشد. اگر متقاضی کمک های مالی هستید یا قصد دارید در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید، باید بلافاصله سپرده خود را پرداخت کنید. از آنجا که بسیاری از دانشگاه ها برای کلیه دانشجویان خوابگاه کافی در دانشگاه ندارند، در صورت ارسال درخواست خوابگاه و هزینه آن در اسرع وقت شانس بهتری برای گرفتن اتاق در محوطه دانشگاه خواهید داشت. همچنین ممکن است شما بخواهید بیانیه ای را ارائه دهید که نشان می دهد در طی سال هایی که در دانشگاه خواهید بود چقدر پول در دسترس خواهید داشت. اگر بورس تحصیلی دارید یا دولت یا سازمانی از شما حمایت مالی می کند، باید جزئیات آن را ارسال کنید.ویزاهای تحصیلی آمریکابه صورت کلی 3 نوع ویزای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در ایالات صادر می گردد به طوری که ویزای F1 برای تحصیلات دانشگاهی، J1 برای آموزش های عملی که در کشور خود وجود ندارد و ویزای M1 برای تحصیلات غیرآکادمیک یا رشته های خاص می باشد. اگر متقاضی دریافت مدرک دانشگاهی یا دوره زبان انگلیسی هستید، می توانید با ویزای F1 که متداول ترین ویزای تحصیلی می باشد موفق به مهاجرت به آمریکا شوید. همچنین شما موظف خواهید بود ظرف 60 روز پس از اتمام تحصیل به کشور خود بازگردید. ویزای تحصیلی آمریکا فقط برای تحصیل در آن دانشگاه خاص معتبر است، بنابراین برای انتقال به دانشگاه دیگر باید مراحل اداری آن را طی کنید. توجه کنید که در روند اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان یک مصاحبه وجود خواهد داشت و در آن از شما خواسته می شود اثبات کنید که بودجه کافی برای تامین هزینه های خود .مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکادانشجویان پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه، می بایست مدارک لازم برای اخذ پذیرش را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنند، این مدارک عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; تکیل فرم درخواست پذیرشnbspnbspnbspnbsp; ارسال تمامی مدارک تحصیلی همراه با ریز نمراتnbspnbspnbspnbsp; ارسال نمرات آزمون های ورودی درخواستی مانند ACT, DATnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک زبان تافل یا آیلتسnbspnbspnbspnbsp; ارسال انگیزه نامه متقاضی برای تحصیلnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکسnbspnbspnbspnbsp; ارائه رسید پرداخت هزینه های مربوطnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی مانند گذرنامهnbspnbspnbspnbsp; ارائه برنامه و پلن تحصیلی شامل اهداف تحصیل و ...nbspnbspnbspnbsp; ارائه فعالیت های اخیر مربوط به تحصیل مانند مقالات و ...در نظر داشته باشید که علاوه بر اخذ خوابگاه، منطقه تحصیل، استفاده از تخفیفات کارت دانشجویی و صرفه جویی در نحوه زندگی، استفاده از بورسیه تحصیلی یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های تحصیل در مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد. افرادی که نمرات عالی در تحصیلات پیشین و همچنین آزمون های ورودی دارند از شانس بیشتری برای بورسیه شدن برخوردارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی داشته اند تا تمامی اطلاعات مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت به آمریکا در اختیار شما قرار گرفته باشدnbsp;
ادامه مطلب

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی
پناهندگی ممکن است به افرادی که خواهان زندگی در ایالات متحده آمریکا هستند و به دلیل آزار و اذیت بخاطر نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه خاص اجتماعی یا عقیده سیاسی قادر به بازگشت به کشور خود و یا ادامه زندگی در کشور خود نیستند، اعطا شود. در سال های اخیر دولت آمریکا قوانین سفت و سختی به منظور حفظ امنیت کشور خود برای پذیرش پناهجویان گمارده است به طوری که در سال 2019 آمار پناهندگان در این کشور به کم تر از 25,000 نفر رسید. توجه داشته باشید مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی یک روش غیر قانونی برای مهاجرت می باشد و امکان ایجاد وقایع ناگوار و تلخ و ضررهای مالی و جانی را به همراه دارد لذا این روش به هیچ عنوان توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی شود.مفهوم پناهندگی در آمریکاطبق قانون ایالات متحده آمریکا، فرد پناهنده شخصیست که به دلیل "ترس بنیادی از آزار و اذیت" ناشی از نژاد، عضویت در یک گروه خاص اجتماعی، افکار سیاسی و مذهب قادر به تمایل و یا مایل به بازگشت به وطن خود نیست. منشأ اصلی این تعریف براساس کنوانسیون 1951 سازمان ملل متحد و پروتکل های 1967 مربوط به وضعیت پناهندگان است که ایالات متحده آمریکا در سال 1968 به عضویت آن درآمد. به دنبال جنگ ویتنام و تجربه ایالات متحده در اسکان مجدد پناهندگان هند و چینی، کنگره قانون پناهندگی را در سال 1980 تصویب کرد که تعریف کنوانسیون را در قوانین ایالات متحده گنجانیده و مبنای قانونی برنامه امروز پذیرش پناهندگان ایالات متحده (USRAP) را فراهم می کند.میزان مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگیرئیس جمهور آمریکا هر ساله با مشورت کنگره، سقف تعداد پذیرش پناهندگان را تعیین می کنند. وزارت امور خارجه و وزارت امنیت داخلی (DHS) آژانسهای اصلی هستند که میزان کارآیی اقشار مختلف پناهندگان را برای پذیرش و همچنین ظرفیت ایالات متحده برای پردازش و میزان آنها را ارزیابی می کنند. برای سال 2019، میزان سقف پذیرش 30,000 نفر بوده در حالی که این میزان در سال 2018، 45,000 نفر تعیین شده بود؛ اگرچه تعداد پناهندگان پذیرفته شده در سال 2018 تنها حدود نیمی از این تعداد یعنی 22,415 بوده است. بیشترین سهم پناهجویانی که در سال 2018 به ایالات متحده آمده اند از آفریقا بوده اند و پس از آن کشورهای خاورمیانه و آسیای جنوبی، آسیای شرقی، اروپا، آمریکای لاتین و کارائیب بوده اند به طوری که:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 46.5% از پناهجویان وارد شده به آمریکا که به تعداد 10,459 نفر ازکشور آفریقا می باشد که در مقایسه با سال 2016 این مقدار 31,624 بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 16.9% از پناهجویان مهاجرت کرده به آمریکا که به تعداد 3,797 نفر ازکشورهای خاورمیانه و جنوب آسیا نظیر کشورهای (عراق، ایران، سوریه، هند و مصر) می باشد که در سال 2016 این مقدار 3,668 یا 16.3% بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 16.1% از پناهجویان وارد شده به آمریکا که به تعداد 3,612 نفر از قاره اروپا می باشد که در مقایسه با سال 2016 این مقدار 3,957 نفر بوده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4.2% از پناهجویان مهاجرت کرده به آمریکا که به تعداد 955 نفر از کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب می باشد که در سال 2016 این مقدار 1,340 نفر بوده است.پناهندگی آمریکا از طریق تغییر دینآزادی دین (آزادی داشتن یا نداشتن، تمرین یا عدم تمرین هر دین)، هم در قانون اساسی ایالات متحده و هم در قوانین بین المللی یک حق اساسی است؛ به همین دلیل، قربانیان آزار و شکنجه مذهبی تحت قانون مهاجرت ایالات متحده از برخی حمایت ها برخوردارند. اگر مورد آزار و شکنجه قرار گرفته اید، یا اگر می ترسید در کشور وطن خود به دلیل یک دین آزار و شکنجه شوید پس می توانید برای پناهندگی در آمریکا اقدام کنید. چنین وضعیتی به شما امکان زندگی و کار در کشور را می دهد و باعث می شود بعد از گذشت یک سال از اقامت دائم (کارت سبز) برخوردار شوید اما توجه کنید که برای تغییر دین باید به کشور همسایه بروید و دین خود را تغییر داده و سپس به ایران بازگردید و ثابت کنید که متحمل آزار و اذیت شده اید که این یک روش بسیار خطرناک برای شما خواهد بود.قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی به طور کلی در آمریکا سه دسته اصلی برای مهاجرت از طریق پناهندگی در اولویت قرار دارند. اگر افراد متقاضی جزئی از این دسته باشند احتمال پذیرش آنها بیشتر است اما به هیچ عنوان تضمین کننده نیست. قبل از پذیرش در ایالات متحده آمریکا، هر پناهنده باید طی یک فرایند مصاحبه سختی را پشت سر بگذارد تا اطمینان حاصل شود که فرد با تعریف پناهنده مطابقت دارد. قوانین ایالات متحده برای پناهندگان مستلزم اثبات ترس بنیادین فرد متقاضی بدون در نظر گرفتن کشور متقاضی و یا شرایط و طبقه فرد متقاضی است. علاوه بر این، افراد معمولا نباید در هیچ کشور دیگری کاملا اسکان داده شده باشند. اگر پس از 5 ماه درخواست متقاضی بی پاسخ مانده باشد فرد می تواند برای کار در آمریکا درخواست دهد. همچنین پس از مورد قبول واقع شدن درخواست پناهنده فرد می تواند تا قبل از 2 سال برای ورود همسر و فرزند کم از از 21 سال اقدام کند.اولویت توضیحات اول افرادی که مدارک کافی مبتنی بر اذیت و آزار خود را دارند و هیچ راه ماندگاری برای رفع آن ندارند. دوم گروه هایی که شامل افراد خاصی از اتحاد جماهیر شوروی سابق، برمه، و عراق می شوند که توسط دولت جزو گروه ویژه برای ورود به کشور امریکا قرار می گیرند. سوم اقوام (والدین ، همسران یا فرزندان مجرد زیر 21 سال) پناهجویانی که قبلاً در ایالات متحده مستقر شده اند. روند مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی پناهجویان پس از گذراندن مراحل امنیتی و قرار گرفتن در محدوده سقف پذیرش پناهندگان در یک سال معین شده، واجد شرایط مهاجرت به آمریکا می باشند. صلاحیت فردی برای وضعیت پناهندگی از طریق مصاحبه های انجام شده توسط افسران خدمات شهروندی و مهاجرت امریکا (USCIS)، که بخشی از سازمان (DHS) است، تعیین می شود. پناهندگان تازه پذیرفته شده توسط برنامه پذیرش پناهندگان (RAP) اسکان داده شده و به خدمات مهم دسترسی پیدا می کنند. این سازمان به طور مشترک توسط دفتر جمعیت پناهندگان و مهاجرت (PRM) در وزارت امور خارجه و دفتر اسکان پناهندگان (ORR) در وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) اداره می شود. هماهنگ کنندگان منطقه ای پناهندگان و مراکز پشتیبانی اسکان مجدد در خارج از کشور (RSC) یک روند ترخیص امنیتی را انجام می دهند.پس از پذیرش پناهندگی به طور مشروط برای اسکان، (RSC) درخواست تضمین استقرار را به ایالات متحده می فرستد و مرکز پردازش پناهندگان (RPC) با همکاری آژانس های داوطلبانه خصوصی (VOLAGs) محل زندگی پناهنده را مشخص می کنند. پناهندگان اسکان یافته در آمریکا نیازی به داشتن یک حامی مالی ندارند. اگر پناهنده ای که برای پذیرش پذیرفته شده است اقوامی در ایالات متحده داشته باشد، تلاش می شود که پناهنده را در نزدیکی خویشاوند خود قرار دهند. پس از اطمینان از قرار گرفتن در محل، و معاینات پزشکی و بررسی های امنیتی کامل شده سازمان های مربوطه برای برنامه ریزی و ترتیب مهاجرت پناهندگان همکاری می کنند. پیش از عزیمت، پناهندگان یک سفته را امضا می کنند تا هزینه های سفر خود را به آمریکا بازپرداخت کنند؛ این وام مسافرتی یک وام بدون بهره است که پناهندگان پس از مهاجرت به کشور 6 ماه پس از دریافت آن بازپرداخت می کنند.از جمله مواردی که درخواست پناهندگی در آمریکا رد می شود عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم تطابق فرد متقاضی با مفهوم پناهنده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلایل امنیتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلایل بهداشتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلیل تعدد زوجات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم پذیرش به دلیل ارائه نادرست حقایق در مورد درخواست ویزا مانند قاچاقمدت زمان اسکان پناهندگان مهاجر در آمریکاروند اسکان پناهندگان در ایالات متحده آمریکا می تواند بسیار زمان بر باشد، این در حالیست که براساس گزارش سازمان حقوق بشر، زمان پردازش برنامه اسکان پناهندگان ایالات متحده می تواند بسیار طولانی شود و برخی از پناهندگان در مناطق خطرناک یا در شرایط دشوار رها می شوند. همچنین بر اساس گزارشات وزارت امور خارجه در سال 2016، روند کلی و مدت زمان اسکان پناهندگان به طور متوسط 18 الی 24 ماه طول می کشد. با این حال، غربالگری امنیتی در سال های اخیر پیچیده تر شده و ممکن است حتی این زمان طولانی تر شود. این غربالگری امنیتی شامل افزایش جمع آوری اطلاعات بیشتر برای بررسی دقیق تر متقاضیان، به اشتراک گذاری بهتر اطلاعات بین آژانس ها برای شناسایی عوامل تهدید و رویه های جدید برای تقویت توانایی روند امنیتی برای کشف موارد خطرناک و تقلبی می باشد.مهاجرت خانوادگی به آمریکا از طریق پناهندگیچنانچه فردی در ایالات متحده آمریکا بتواند پناهنده شود می تواند برای ورود خانواده خود به آمریکا اقدام کند. بدین منظور فرد می بایست فرم درخواست ورود اعضای خانواده I-730 را پر کند و به مراجع مربوط ارائه کند. توجه داشته باشید که فرد پناهنده پس از مهاجرت به ایالات متحده آمریکا فقط 2 سال فرصت دارد تا برای ورود اعضای خانواده خود یعنی همسر و فرزند مجرد زیر 21 سال به آمریکا اقدام کند در صورتی که این مدت بگذرد فرد می بایست دلایل قانع کننده ای برای عدم درخواست خود ارائه کند. در نظر داشته باشید که برای ورود همسر، می بایست فرد قبل از ورود به آمریکا با همسر ازدواج کرده باشد. هم چنین فرزند قبل از ورود فرد به خاک این کشور به دنیا آمده باشد و یا مادر، فرزند را در شکم خود داشته باشد در غیر این صورت تقاضا برای ورود فرزند رد خواهد شد.تاکید می شود که مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی با توجه به خطرات آن به هیچ عنوان مورد تایید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نبوده است و جهت مهاجرت به آمریکا راه های جایگزین مانند کار در آمریکا و یا تحصیل در این کشور پیشنهاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به دیگر کشورها مانند کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.
ادامه مطلب

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا چیست؟
کشور آمریکا به دلیل داشتن نرخ بیکاری کم تر از 4% داشتن اقتصادی پویا و امکانات رفاهی و شهروندی فراوان یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت و زندگی به شمار می رود. کشور آمریکا همچنین با داشتن تعداد بسیار زیاد موسسات علمی، دانشگاه های بین المللی محبوب ترین نقطه جهان برای تحصیل نیز به شمار می آید و هر سال افراد زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست می دهند. هم اکنون راه های متفاوتی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ... برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد اما همه این راه ها مستلزم داشتن شرایط خاص و هزینه بسیار زیاد است. اما یکی از روش های مهاجرت با کم ترین هزینه و راحت ترین حالت، استفاده از لاتاری است. اما لاتاری آمریکا چیست؟ و چگونه می توان از آن برای مهاجرت به آمریکا استفاده کرد؟ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله لاتاری آمریکا را به خوبی شرح داده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; لاتاری آمریکا چیست؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط شرکت در لاتاری آمریکا چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; لاتاری چگونه بوجود آمده است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چرا آمریکا هر سال لاتاری برگذار می کند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زمان شرکت در لاتاری آمریکا چه موقع است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; چه کشورهای نمی توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند؟قرعه کشی لاتاری آمریکاقرعه کشی لاتاری آمریکا، نام شناخته شده برنامه ویزای مهاجرت های گوناگونی آمریکاست که بی نظیرترین قرعه کشی در نوع خود در جهان است. از طریق این برنامه، مقامات آمریکایی سالانه 55000 کارت سبز به برندگان ارائه می کنند و رویای زندگی و کار در ایالات متحده را برای آنها محقق می کنند. اولین قرعه کشی لاتاری آمریکا در سال 1994 برگزار شد، با این وجود روند درخواست بدون مشکل نبود؛ تقریباً یک سال بعد در سال 1996، امکان استفاده از جایزه این قرعه کشی یعنی گرین کارت آمریکا فراهم شد و از آن زمان بسیاری از برندگان کارت سبز آمریکا را دریافت کرده اند. برنامه لاتاری آمریکا اساسا به این دلیل که ایالات متحده آمریکا می خواهد تنوع فرهنگی خود را حفظ کند، بوجود آمد. از ابتدای 1990 که این قانون تصویب شد تاکنون دولت امریکا سالانه کارت سبز را از طریق قرعه کشی ویزای تنوع فرهنگی که به اختصار DV نام دارد به برندگان اعطا می کند.زمان برگذاری لاتاری آمریکابرندگان قرعه کشی لاتاری آمریکا کاملا به طور تصادفی انتخاب می شوند، در ابتدا ممکن است نام DV-22 گیج کننده به نظر برسد زیرا در سال 2020 یا 2019 درخواست DV-22 می کنید. سال 2022 در برنامه های DV-22 مخفف سال مالیات آمریکا است که از اول اکتبر 2021 آغاز می شود و در ماه سپتامبر 2022 به پایان می رسد. برندگان مسابقه لاتاری و گرین کارت همچنین در این مدت کارتهای سبز خود را دریافت می کنند. نتایج لاتاری نیز پس از گذشت 7 ماه از زمان ثبت نام معولا در ماه می مشخص می شود و به برندگان این قرعه کشی کارت سبز آمریکا تعلق می گیرد. همانطور که می دانید کارت سبز یا گرین کارت کارتی است که با داشتن آن اجازه اقامت در ایالات متحده آمریکا را خواهید داشت. همچنین توجه کنید ثبت نام فقط از سایت https://dvlottery.state.gov/ امکان پذیر است.شرایط شرکت در لاتاری آمریکاتوجه داشته باشید که برخی از کشورها به دلیل زیاد بودن نژاد آنها در کشور آمریکا مجاز به شرکت در لاتاری آمریکا نیستند که خوشبختانه کشور ایران جزو این لیست نیست و ایرانیان می توانند در لاتاری شرکت کنند. بدین ترتیب کشورهایی مانند بریتانیا، چین، مکزیک، هند، ویتنام و برخی دیگر مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. به صورت کلی قوانین برای شرکت در لاتاری طوری تنظیم شده که اکثر افراد بتوانند در لاتاری شرکت کنند. حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در لاتاری دیپلم می باشد، افرادی که دیپلم ندارند اگر در 5 سال گذشته دارای 2 سال سابقه کاری نیز باشند می توانند در لاتاری شرکت کنند. توجه داشته باشید که تحصیلات فنی حرفه ای برای شرکت در لاتاری مورد قبول واقع نمی شود. افرادی که جزو کشورهای ممنوعه برای شرکت در لاتاری هستند از طریق همسر خود که از کشوری دیگر است می توانند برای شرکت در لاتاری استفاده کنند.تاریخچه لاتاری آمریکااین قرعه کشی برای دریافت حق اقامت دائnbsp;زندگی در آمریکا، در سراسر جهان برگذار می شود. این ایده از رئیس جمهور پیشین آمریكا، رونالد ریگان در سال 1987 ناشی شد؛ در آن زمان، وی از كاهش تنوع قومی و نژادی در ایالات متحده نگران بود، به ویژه پس از تصویب لایحه اعطای عفو و كارت اقامت دائم به 2 میلیون مکزیکی كه به طور غیرقانونی در آنجا زندگی می كردند این ایده را مطرح کرد. دو ایده بسیار مهم در پشت برنامه DV ایالات متحده آمریکا وجود دارد: اول از همه، آمریکا می خواهد از تنوع فرهنگی خود که با تاریخ طولانی مهاجرت تشکیل یافته، محافظت کند. دوما قرعه کشی لاتاری باید تصویر ایالات متحده را به عنوان کشوری از فرصتها بازسازی کند. این قرعه کشی به افرادی که دیگر امکان دریافت ویزای مهاجرت را ندارند این فرصت را می دهد تا ویزای دائمی برای زندگی و کار در ایالات متحده را دریافت کنند.اولین قرعه کشی لاتاری در آمریکااولین نسخه از برنامه ویزاهای تنوع نژادی، "برنامه قرعه کشی NP-5" بود؛ این برنامه در سال 1987 تحت قانون مهاجرت و كنترل (IRCA)nbsp;اعمال شده در سال 1986 اجرا شد و تا دو سال 5000 ویزا به 36 کشور مختلف اعطا شد. در سال 1986 این برنامه برای دو سال دیگر تمدید شد و محدودیت تعداد ویزا به 15000 ویزا برای هر قرعه کشی لاتار افزایش یافت. در سالهای 1990 و 1991، تحت برنامه جدید OP-1 ، حدود 10،000 کارت سبز به برندگان شد. در دو سال بعد، برنامه AA-1 به عنوان یک راه حل موقت تصویب شد و 40،000 ویزا به متقاضیان اعطا گردید. علاوه بر این، فقط 37 کشور مجاز به شرکت در برنامه بودند و از همه ویزاها، 16000 مورد برای ایرلند شمالی در نظر گرفته شده بود.پس از 1991 این قانون اجرا نمی شد و در سال 1994 که نسخه فعلی این برنامه (DV) نیز است برای ارائه 55،000 کارت سبز به صورت تصادفی تأسیس شد. شرایط شرکت در لاتاری به گونه ایست که تقریباً افراد هر کشوری می تواند مشارکت کنند، به استثنای کشورهایی که در حال حاضر میزان مهاجرت بالایی دارند. کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50,000 مهاجرت قانونی به ایالات متحده آمریکا داشته اند نمی توانند در لاتاری شرکت کنند. اما می توانند از طرق دیگر مانند اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ازدواج و دیگر موارد برای ورود به ایالات متحده آمریکا اقدام کنند و با اقامت طولانی مدت کارت سبز این کشور را دریافت کنند.اطلاعات بیشتر درباره لاتاری آمریکالازم است بدانید مدت زمان روند شرکت در لاتاری، اعلام نتایج و سفر به این کشور به طور کلی حدود 2 سال به طول می انجامد. هزینه امور اداری پس از برنده شدن در لاتاری به ازای هر نفر 600 دلار می باشد. توجه داشته باشید شرکت در لاتاری آمریکا کاملا رایگان است و فریب بازارهای سیاه را نخورید. در موارد زیر اطلاعاتی بیشتر درباره لاتاری آمریکا کسب کنید.nbspnbspnbsp; از سال 1994، قرعه کشی لاتاری سالی یک بار برگزار می شود و زمان شرکت در قرعه کشی و ارسال درخواست به طور کلی بین ماه اکتبر و ماه نوامبر است.nbspnbspnbsp; در سال 2000، مقامات مسئول پردازش برنامه های کارت سبز تغییر کردند. مرکز ملی ویزا (NVC) در پورتسموث توسط مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) جایگزین شد.nbspnbspnbsp; از سال 1995، شرکت کنندگان لاتاری مجاز به ارسال یک درخواست برای هر نفر در هر سال هستند؛ افرادی که بیش از یک درخواست ارسال می کنند به طور خودکار رد صلاحیت می شوند. همچنین، کلیه اطلاعات مندرج در برنامه باید صحیح باشد و با درج اطلاعات نادرست شانس شرکت کننده برای برنده شدن به خطر خواهد افتاد.nbspnbspnbsp; در سال 1995، بیش از یک میلیون نفر به دلیل اشتباهات مانند داده های مفقود شده یا کاذب رد صلاحیت شده اند.nbspnbspnbsp; تا سال 2002 شرکت در لاتاری به صورت کتبی بود اما پس از آن شرکت در این قرعه کشی بصورت مجازی و اینترنتی امکان پذیر است.nbspnbspnbsp; در سال 2003، سیستم جدیدی برای مسابقه لاتاری ارائه شد و این برنامه بصورت الکترونیکی اجرا می شود بدین معنا که عکسها باید به صورت دیجیتال بارگذاری شوند و کلیه اطلاعات و داده های شخصی باید بصورت الکترونیکی ارسال شوند.nbspnbspnbsp; مقامات آمریکایی دیگر از روش قدیمی یعنی پست برندگان را مطلع نمی کنند، درعوض، انتظار می رود که شرکت کنندگان وضعیت برنامه خود را بصورت آنلاین پیگیری کنند.مزایای مهاجرت به آمریکا از راه لاتاریهمانطور که گفته شد شرکت در لاتاری کاملا رایگان می باشد و در صورت برنده شدن در این قرعه کشی با کم ترین هزینه می توانید به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کنید. در صورت بردن لاتاری می توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزند کم تر از 21 سال خود اقدام کنید و خانواده خود را مقیم آمریکا کنید. پس از 5 سال ماندن در کشور آمریکا می توانید اقامت دائم این کشور را بدست بیاورد. با بردن لاتاری از تمامی مزایای حقوق شهروندی یک آمریکایی بهره مند خواهید شد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کم هزینه ترین راه مهاجرت به آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سریع ترین راه مهاجرت به آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ گرین کارت از ابتدای کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت برای همسر و فرزندان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اخذ اقامت دائم &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از تمام مزایای شهروندی آمریکا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زندگی و کار در آمریکا بدون هیچ محدودیتیلازم است بدانید که برنده شدن در لاتاری فقط به معنای کسب کارت سبز و اخذ اجازه برای زندگی و ورود به کشور آمریکا می باشد. لذا هزینه های سفر، اقامت و هزینه زندگی در آمریکا به پای خود فرد می باشد. توجه داشته باشید که برای این کار باید مقامات آمریکا از تمکن مالی شما برای زندگی در این کشور مطمئن شوند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی سوالات شما درباره مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشند.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا
مطمئنا تحصیل در کشور امریکا به خصوص تحصیل رشته های پزشکی در امریکا رویای بسیاری از دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی است. امریکا با داشتن مزایای فوق العاده خود همواره جزو بهترین مکان ها برای تحصیل و داشتن آینده ای روشن است. کیفیت دانشگاه های امریکا بر هیچکس پوشیده نیست و بسیاری از متخصصین ماهر از دل دانشگاه های امریکا بیرون می آیند. برای تحصیل در این دانشگاه ها علاوه بر داشتن شرایط مناسب برای مهاجرت به آمریکا، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی از سوی این کشور دارید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در کشور آمریکا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی علی الخصوص رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا پرداخته اند.توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده امریکا مستلزم داشتن مدرک زبان انگلیسی هستید و بدون مدرک زبان امکان تحصیل در امریکا را نخواهید داشت. شهریه دانشگاه های آمریکا یکسان نیست و بسته به دولتی یا خصوصی بودن آنها شهریه متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در این کشور ابتدا باید مکاتبات اولیه با دانشگاه مورد نظر صورت بگیرد و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا ، مراحل بعدی جهت اخذ ویزای تحصیلی صورت بگیرد. جهت تحصیل رشته های پزشکی در کشور امریکا، دانشجویان می بایست در دوره 4 ساله که به دوره پیش پزشکی معروف است این دوره را در یکی از رشته های عصب شناسی، شیمی یا زیست به پایان برسانند.شرایط تحصیل رشته های پزشکی در آمریکابصورت کلی تحصیل رشته های پزشکی در آمریکا 11 سال به طول می انجامد به طوری که از این 11 سال، 4 سال آن در دوره پیش پزشکی یا همان لیسانس، 4 سال دیگر را در دوره های تئوری در دانشکده های پزشکی و 3 تا 7 سال پایانی را در دوره های عملی و کاراموزی در دانشکده های پزشکی سپری می شود. برای ورود به دانشکده های پزشکی، باید در آزمون ورودی (MCAT) شرکت کنید و نمره این آزمون برای قبولی و پذیرش دانشکده های پزشکی بسیار تعیین کننده است. همچنین همانطور که گفته شد برای ورود به دانشگاه های پزشکی نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید و نمره IELTS 6.5 به بالا یکی دیگر از شرایط ورود به دانشکده های پزشکی در امریکاست.مدارک پزشکی صادر شده از دانشکده های پزشکی متحده امریکا توسط سازمان ها و مراکز معتبر پزشکی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO)، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی(WFME) ودیگر سازمان های پزشکی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی از جمله وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند؛ به همین دلیل دانشکده های پزشکی امریکا در جهان از اعتبار زیادی برخوردارند. توجه داشته باشید که دولت امریکا سالانه افراد زیادی را (بیش از 900 نفر) با توجه به شایستگی و شرایط افراد بورسیه تحصیلی می کند. دانشکده های پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هر سال دانشجویان خارجی ممتاز را بورسیه تحصیلی می کنند به طوری که مبلغ بورسیه دانشجویان خارجی در سال 2019 بیش از 2 میلیون دلار اعلام شده است.آزمون ورودی رشته های پزشکی MCATآزمون MCAT یک آزمون تستی استاندارد سازی شده بر پایه کامپیوتر می باشد که بیش از 90 سال است مبنای ورود دانشجویان پزشکی به دانشکده های آمریکا و برخی دانشکده های کانادا می باشد. این آزمون که توسط انجمن دانشکده های امریکا برگذار می شود معیار پذیرش متقاضیان رشته پزشکی است و نتیجه این آزمون برای متقاضیان بسیار مهم است. این آزمون از 4 بخش اصول بیولوژیکی و بیوشیمی، اصول شیمی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی، بیولوژی رفتار و روانی و آنالیز بحرانی و مهارت استدلال تشکیل شده است. نمره هر یک از این بخش ها بین بازه 188-132 بارم بندی شده و نمره کل بین 472 تا 528 قرار می گیرد. معمولا نمره بالای 500 در این آزمون، امکان پذیرش دانشجویان را فراهم می سازد.مزایای تحصیل رشته های پزشکی در آمریکاهمانطور که گفتیم برای پذیرش در دانشکده های آمریکا باید از فیلترهای مختلفی عبور کنید و شرایط مسلما راحت نخواهد بود اما پس از گذر کردن از این موضوع و همچنین تقبل هزینه ها، کیفیت تدریس و امکانات فراوان این دانشگاه ها شما را در مسیری قرار خواهد داد که همه این سختی ها را به جان بخرید. مطمئنا تحصیل در دانشکده های پزشکی یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده تلقی می شود چرا که پس از فارغ التحصیلی، فرصت های شغلی فراوانی به سراغتان خواهد آمد و حقوق بالا موجب ساخت یک زندگی با استانداردهای بالا و کیفیت استثنایی می شود. مزایای تحصیل رشته های پزشکی و زندگی در آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست اما برای درک بهتر موضوع به طور خلاصه، مزایای تحصیل پزشکی در امریکا به شرح زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درامدی تا حدود 5500$ (دلار) در دوره پایانی یعنی کارورزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در امدی تا سقف 200,000$ (دلار) پس از اخذ مجوز پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان دریافت بورسیه های مختلف و فاندهای تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان کار حین تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کیفیت عالی آموزش و امکانات استثنایی دانشکده ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان اشتغال به کار طبابت در دیگر کشورها بدون نیاز به آزمون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فضای مناسب برای تحقیق و تفحص برای موضوعات جدیدبرترین دانشگاه های پزشکی در آمریکابر اساس رتبه بندی Qs برترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال 2020، بهترین دانشگاه های آمریکا در زمینه پزشکی کنار کشورهای انگلیس و سوئد، در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است بطوری که دانشگاه هاروارد آمریکا در رتبه اول این رنکینگ قرار گرفته است. در جدول زیر نام این 6 دانشگاه همراه با هزینه شهریه ذکر شده اند.نام دانشگاه رتبه QS در سال 2019 شهریه Harvard University 1 61,000$ Stanford University 4 58,197$ Johns Hopkins University 5 53,400$ University of California (UCLA) 7 34,977$ Yale University 9 61,140$ University of California, San Francisco 10 35,500$ ویژگی تحصیل رشته های پزشکی در آمریکادر ایالات متحده آمریکا، پزشک خوب بودن فقط به انجام یک کار عالی محدود نمی شود بلکه این امر شامل مراقبت خالصانه از منافع بیمار در تمامی جنبه ها است که این شامل توانایی نحوه برقراری ارتباط و نحوه گوش دادن به بیمار است. از ویژگی های منحصر به فرد تحصیل در رشته های پزشکی در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش خواهید یافت که به بیمار خود اهمیت دهید و از او مراقبت کنید: علاوه بر دوره های اصلی که اساساً می توانید در هر دانشکده پزشکی در سراسر جهان آنها را بیاموزید، تحصیل پزشکی در ایالات متحده بر برنامه های مطالعاتی که مربوط به روانشناسی، مراقبت از بیمار، مهارت های ارتباطی و اصول اخلاقی است، متمرکز است. همچنین، برخی دانشگاه ها در سال اول یا دوم تحصیلی دوره های جامعه شناسی و زبان خارجی برگذار می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش می بینید که در مواقع بحرانی چگونه سریع عمل کنید: درست مانند هر مدرسه یا دانشگاهی در ایالات متحده، صرف نظر از برنامه تحصیلی شما، سبک تدریس توجه زیادی به روش یادگیری مبتنی بر مسئله دارد و روش یادگیری طوریست که شما را در مراحل بحرانی مختلف قرار می دهد و آموزش می دهد که چگونه از پس این مراحل موفق بیرون بیایید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به منابع تحقیقاتی و امکانات پیشرفته دسترسی خواهید داشت: تحقیقات یک ویژگی اساسی در دانشکده های رشته های پزشکی در ایالات متحده آمریکا می باشد و موسسه آموزش عالی آمریکا بودجه عظیمی را برای تحقیقات اختصاص داده است؛ به طوری که به عنوان یک دانشجو می توانید این فرصت شگفت انگیز را برای بهره مندی از بهترین منابع تحقیقاتی و امکانات بسیار پیشرفته استفاده کنید و بخشی از اکتشافات شگفت انگیز در زمینه های پزشکی را داشته باشید.دانشکده پزشکی هاروارد آمریکادانشگاه هاروارد یکی از بهترین مراکز آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا است؛ بنابراین نباید جای تعجب داشت که دانشکده پزشکی هاروارد در ابتدای لیست بهترین دانشگاه های پزشکی جهان قرار بگیرد. تحصیل رشته های پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد آمریکا تلفیقی عظیم از علم، فن آوری، تجربه و آزمایش است که دانشجویان خود را قادر می سازد درد و رنج انسان را در هر کجای دنیا که ممکن است رخ دهد، کاهش دهد و برای بهبود شرایط انسانی در بهترین وضعیت تلاش کند. این دانشگاه بیش از 20،000 دانشجو اعم از دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد همچنین هاروارد بیش از 360،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان دارد. دانشمندان دانشگاه هاروارد تقریباً در هر زمینه از جمله رشته پزشکی تحقیقات انجام می دهند و به دنبال گسترش دانش انسانی از طریق تجزیه و تحلیل، نوآوری و بینش هستند. این تحقیقات سالانه با بودجه حمایتی بیش از 750 میلیون دلار انجام می شود.مدارک لازم ویزای تحصیلی آمریکامتقاضیان پس از دریافت نامه پذیرش از سوی دانشگاه باید برای دریافت ویزای تحصیلی پزشکی کهF1 Visanbsp;نام دارد اقدام کنند. توجه داشته باشید که این ویزا 4 ماه پیش از شروع دوره های پزشکی صادر می گردد و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا به شرح زیر می باشد:nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه معتبرnbspnbspnbspnbsp; فرم پذیرش دانشگاه و کپی آنnbspnbspnbspnbsp; 1 قطعه عکس مناسب پاسپورتnbspnbspnbspnbsp; نامه درخواست الکترونیکی ویزای غیر مهاجر DS-160nbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه ویزا 160$ (دلار)کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با آگاهی کامل از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های امریکا و تحصیل پزشکی در امریکا در قالب مقاله های نشان شده، تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه داده اند. چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته های پزشکی در سایر کشورها نیز هستید میتوانید با وکلاء زبده این موسسه تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش