مهاجرت به چین

با توجه به قوانین تصویب شده در سال 2019، مهاجرت به چین برای خارجی ها و به طور کلی کار و زندگی برای افراد خارجی در این کشور آسان تر شده است. امروزه با توجه به قیمت پایین کالا و بازار مناسب چین، این کشور به مکان مناسبی برای خرید و فروش، کسب و کار و تجارت تبدیل شده است. برای دریافت ویزای چین و مهاجرت به چین، راه ها و روش های مختلفی وجود دارد. این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است تا اطلاعات لازم برای مهاجرت به چین و اخذ اقامت چین و تمامی شرایط آن، انواع ویزا و مدارک لازم و هم چنین راه های مهاجرت به این کشور را در اختیار شما قرار دهد.


آشنایی با کشور چین

چین کشوری در شرق آسیا، بزرگترین کشور آسیایی و پرجمعیت ترین کشور جهان است. وسعت این کشور پس از روسیه و کانادا در جایگاه سوم قرار دارد به طوری که هم اندازه کل اروپاست. این کشور تقریبا کل شرق آسیا را اشغال کرده و 14/1 سطح خاکی زمین را به خود اختصاص داده است. به دلیل وسعت زیاد، این کشور دارای شرایط آب وهوایی متنوع و مختلفیست به طوری که در قسمت های شمالی آب و هوای سرد و در دیگر قسمت ها آب و هوای گرم و معتدلی دارد. پکن با جمعیت بیش از 21 میلیون نفر، پایتخت این کشور می باشد؛ شهرهای شانگهای و هنگ کنگ نیز از شهرهای مهم این کشور به حساب می آیند. هنگ کنگ و ماکائو دو جزیره جنوبی چین هستند که به صورت مستقل اداره می شوند، همچنین شهرهای پکن و شانگهای گران ترین شهرهای کشور چین می باشند.

با توجه به رشد اقتصادی چین در سال های اخیر، کشور چین به دومین اقتصاد بزرگ جهانی تبدیل شده و امروزه در دنیای اقتصاد و تجارت یک ابرقدرت محسوب می شود. واحد پول این کشور یوان (RMB) می باشد؛ چین با رشد اقتصادی بیش از 6% سالیانه خود، بزرگترین تولید کننده و صادرکننده کالا در جهان به شمار می رود از این رو داد و ستد و تجارت در این کشور بسیار پر رونق می باشد و سالانه تاجرین و بازاریان زیادی را به خود جذب می کند به طوری که اخیرا میزان رفت و آمد تاجران و بازاریان ایرانی نیز به این کشور گسترش پیدا کرده است. کشور چین از سال 2010 تا بدینجا دومین وارد کننده کالا و اولین صادر کننده کالا در جهان به حساب می آید. چین با استفاده از نیروی کار فراوان خود و برنامه های اقتصادی خود انتظار می رود در سال های آینده به اولین کشور اقتصادی جهان تبدیل شود.


مزایای مهاجرت به چین

همانطور که می دانید چین یکی از بزرگ ترین بازارهای جهانی را در اختیار دارد و مهاجرت به این کشور می تواند شما را به بزرگترین بازار جهان وصل کند. کافیست با ثبت یک شرکت یا خرید درصدی از سهم یک شرکت حداقل 25% در چین سرمایه گذاری کنید و از بازار آن سود ببرید. هم چنین هزینه های بسیار پایین این کشور با نرخ تورم پایین می تواند عامل دیگری برای مهاجرت به این کشور باشد. از طرفی دیگر چین از نظر علمی نیز اخیرا در جایگاه خوبی قرار گرفته و با پیشرفت امکانات و سطح کیفی نظام آموزشی خود، از دانشگاه های معتبر در سطح جهانی برخوردار و مدارک صادر شده از این دانشگاه ها نیز از اعتبار بالایی برخوردار است. از مزایای مهاجرت به چین بصورت خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

✓        نرخ تورم کم تر از 5%

✓        هزینه پایین زندگی

✓        امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی

✓        امکان ثبت شرکت

✓        قیمت پایین مسکن و اجاره

✓        ورود به بزرگترین بازار جهان

✓        زندگی در محیطی تلفیق شده از سنت و مدرنیته


روش های مهاجرت به چین

برای مهاجرت به چین نیاز به اخذ ویزا و مجوز اقامت دارید. این کشور برای ورود مهاجرین راه های متفاوتی را پیش روی شما گذاشته است و ویزاهای متفاوتی در این باب صادر می کند و قوانین خاص به خود را برای صدور ویزا دارد. چین معمولا به افراد خارجی اقامت دائم نمی دهد و فقط در شرایط خاصی می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. یکی بهترین راه ها برای اخذ اقامت دائم چین استفاده از ویزای سرمایه گذاری است؛ چناچه شما به صورت مستقیم بیش از 500,000$ (دلار) در این کشور سرمایه گذاری کنید می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. افرادی که دارای خانواده چینی مثل پدر یا مادر چینی می باشند نیز می توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند.

از طرفی دیگر نیز تحت شرایط خاص افرادی که دارای مهارت ویژه ای هستند و می توانند مقامی مهم در جایگاه مهم اقتصادی، علمی و فناوری در چین داشته باشند و بتوانند نقش مهمی را ایفا کنند به آنها اقامت دائم تعلق خواهد گرفت. توجه داشته باشید برای کسب اقامت دائم طبق قوانین وضع شده در چین فرد متقاضی در سال حداقل باید 3 ماه در چین مقیم باشد و در 5 سال نیز حداقل 1 سال در چین اقامت مستمر داشته باشد تا ویزای دائم به او تعلق گیرد. علاوه برموارد گفته شده راه های دیگر برای مهاجرت به چین وجود دارد که این راه ها عبارتند از:

•        مهاجرت به چین از طریق تحصیل

•        مهاجرت به چین از طریق کار

•        اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

•        مهاجرت به چین از طریق ازدواج

•        اخذ اقامت چین از طریق تولد


مهاجرت به چین از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به چین، کار در این کشور می باشد. با توجه به نیروی کار در این کشور پیدا کردن کار بدون واسطه و ارتباط کار بسیار سختی برای شما خواهد بود. اما با داشتن تخصص و مهارت بالا و همچنین برقراری ارتباط با شرکت ها و کارفرمایان چینی می توانید در این کشور مشغول به کار شوید و علاوه بر کسب درامد در این کشور زندگی کنید و بتوانید در آینده به عنوان یک سرمایه گذار خارجی اقدام کنید. توجه داشته باشید دانستن زبان چینی برای برقراری ارتباط و استخدام عامل بسیار مهمی به شمار می آید چرا که بسیاری از شرکت ها و سازمان های چینی به زبان چینی فعالیت می کنند. معمولا ویزای کاری در چین 1 ساله صادر می شود و قابل تمدید است. برای دریافت این ویزا نیازمند دریافت تاییدیه پزشکی و ارائه گواهی پزشکی می باشید.


مهاجرت به چین از طریق تحصیل

کشور چین با داشتن نظام دانشگاهی پیشرفته و متصل به دیگر دانشگاه های سطح بالای جهان همراه با تجهیزات و امکانات مناسب آموزشی یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل به شمار می رود. این کشور هم اکنون از نظر آموزشی در جایگاه 4 جهان قرار دارد که نشان دهنده اهمیت موضوع علم و آموزش برای این کشور است. سالانه هزاران دانشجو از طریق تحصیل به چین وارد می شوند و اقامت این کشور را دریافت می کنند و بعد از تحصیل به بازار کار ورود پیدا می کنند. به صورت کلی روند اخذ اقامت تحصیلی چین روندی ساده دارد به طوری که پس از ارتباط با دانشگاه چینی و اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، مراحل اخذ ویزا در سفارت چین انجام می شود. ویزاهای اخذ اقامت چین از طریق تحصیل به صورت بلند مدت و کوتاه مدت صادر می شود که به نام ویزای X شناخته می شوند.


اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت چین، سرمایه گذاری در این کشور است. کشور چین با توجه به بازار بزرگ جهانی که در اختیار دارد یکی از کشورهای مورد توجه برای سرمایه گذاران خارجی است. این کشور با رشد اقتصادی قابل توجه خود در حال تسخیر بازار جهانیست به طوری که رتبه اول صادرات را در اختیار دارد. هم چنین بسیاری از شرکت های جهانی با توجه به نیروی کار فراوان چین، بسیاری از دفاتر و کارخانه های خود را به این کشور منتقل کرده اند. هم اکنون راه های متفاوتی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که می توان به ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری از طریق خرید سهام اشاره کرد.

توجه داشته باشید مطالعه تمامی قوانین کشور چین لازمه هر گونه اقدام جهت سرمایه گذاری می باشد. این کشور قوانین خاص و مربوط به خود را دارد. برای مثال مالکیت ملک در کشور چین پس از 70 سال متعلق به دولت چین خواهد شد و با خرید ملک فقط تا 70 سال می توانید از مالکیت آن استفاده کنید. همچنین برای خرید ملک حداقل باید 1 سال قبل از خرید ملک در این کشور سکونت داشته باشید. میزان مالیات نیز با توجه به درامد و میزان حقوق برای هر فرد متفاوت می باشد. سرمایه گذاری مستقیم به مدت 3 سال نیز منجر به اخذ اقامت دائم چین می شود. با سرمایه گذاری بیش از 500,000$ (دلار) در بخش های تعیین شده توسط دولت یا در شهرستان های غربی چین و سرمایه گذاری بیش از 1 میلیون دلار در بخش های مرکزی چین اخذ اقامت دائم چین امکان پذیر است.

راه های سرمایه گذاری در چین
سرمایه گذاری مستقیم بیش از 500,000$ (دلار)
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک با توجه به قوانین
سرمایه گذاری از طریق ثبت دفاتر نمایندگی
سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت با مالکیت محدود
سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در منطقه آزاد شانگهای
سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت با سرمایه گذاری مشترک
سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت های بازرگانی و خارجی

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به چین و اخذ اقامت این کشور ازدواج است؛ در صورت ازدواج با تبعه چینی می توانید اقامت چین را دریافت کنید. توجه داشته باشید برای ازدواج با تبعه چینی باید دارای تمکن مالی برای رفع هزینه های زندگی خود و همسر خود به مدت 3 سال باشید. همچنین برای اخذ اقامت دائم باید سه سال زندگی مشترک در این کشور داشته باشید و قبل از آن مجرد نیز بوده باشید. شایان ذکر است تسلط به زبان چینی یکی از لازمه های زندگی با یک فرد چینی می باشد و از عوامل تاثیر گذار برای اقامت و زندگی زناشویی در این کشور است. تولد فرزند نیز در طول این سه سال می تواند روند اخذ اقامت دائم را تسریع ببخشد. در نظر داشته باشید مقوله ازدواج با تابعیت فرق دارد و تابعیت شرایط دیگری دارد.


تابعیت چین

در چین، افراد دو تابعیتی به رسمیت شمرده نمی شوند و تابعیت چین فقط از راه های تولد، اصل خون و تقاضا امکان پذیر است. اگر فرد متولد شده در چین دارای والدین با تابعیت نامشخصی باشند که در این کشور متولد شده اند، به آن فرد تابعیت چینی داده خواهد شد. همچنین اگر یکی از والدین فرد متقاضی دارای تابعیت چین باشد و مقیم چین باشد به آن فرد تابعیت چینی داده خواهد شد. تابعیت چینی از طریق تقاضا نیز امکان پذیر است در صورتی که شخص در چین اقامت داشته باشد و یا شخص دارای بستگان درجه یک در چین باشد؛ در غیر اینصورت معمولا تابعیت به فرد متقاضی داده نمی شود مگر در مواردی خاص و با بررسی شرایط متقاضی این کار امکان پذیر است.


اخذ اقامت چین از طریق تولد

معمولا کشورهای جهان از دو قانون اصل خاک یا اصل خون برای تابعیت یا صدور اقامت دائم برای متقاضیان پیروی می کند. کشور چین نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر امروز از اصل خون برای تابعیت و صدور اقامت استفاده می کند. بنابراین چنانچه فردی در خاک چین متولد شود و پدر و مادر این فرد تبعه چینی نباشند نمی تواند برای اقامت کشور چین اقدام کند. اما بر طبق اصل خون اگر فرد متولد شده دارای پدر و یا مادر تبعه چینی باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت چین اقدام کند. توجه داشته باشید حتی اگر فردی در خارج از چین نیز از پدر یا مادری که تبعه چینی باشد به دنیا آمده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور به چین مهاجرت کند.


مهاجرت به چین برای دیدار اعضای خانواده

کشور چین برای افرادی که خواستار ملاقات و دیدار اعضای خانواده، بستگان و شهروندان چینی هستند ویزاهایی را در نظر گرفته است تا با صدور آن اجازه اقامت افراد متقاضی را بدهد. این نوع ویزاها به نام های Q1,Q2,S1وS2  نامگذاری شده اند و هر کدام برای حالات مختلف در نظر گرفته شده است. این حالات در جدول زیر آورده شده است.

نوع ویزا توضیحات
Q1 افرادی که خواستار دیدار بستگان نزدیک و اعضای خانواده که شامل پدر، مادر، برادر، خواهر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، فرزندان و نوادگان می باشند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. اعتبار این نوع ویزا 180 روزه می باشد و قابل تمدید نیز می باشد؛ تمدید این ویزا از 90 روز تا 10 سال با توجه به شرایط قابل تمدید است.
Q2 این ویزا نیز مانند ویزای Q1 است اما مدت آن کم تر می باشد و قابل تمدید نیز نمی باشد و نیاز به معاینه پزشکی ندارد.
S1 این نوع ویزا برای افرادی که خواستار دیدار بستگان و اعضای خانواده ای که در چین در حال نحصیل یا کار هستند صادر می گردد. اعتبار این نوع ویزا نیز 180 روزه است و به مدت 90 روز تا 10 سال قابل تمدید می باشد.
S2 این ویزا نیز مانند ویزای S1 است اما مدت آن کم تر می باشد و قابل تمدید نیز نمی باشد. همچنین نیاز به معاینه پزشکی ندارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به چین

همانطور که اشاره شد راه های متفاوتی برای اخذ اقامت چین و مهاجرت به چین وجود دارد و ویزاهای متفاوتی نیز برای انواع متقاضیان صادر می گردد. عواملی مانند تسلط بر زبان چینی جهت ارتباط بهتر با کارفرما یا تحصیل به زبان چینی و همچنین به طور کلی زندگی در چین را آسوده تر می کند. برای اخذ انواع ویزا مراجعه به سفارت چین و ارائه مدارک و همچنین مصاحبه و انگشت نگاری مورد نیاز می باشد. توجه داشته باشید هر نوع ویزا مدارک مربوط به خود را می خواهد برای مثال برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به دعوتنامه دانشگاه و فرم درخواست ویزای تحصیلی خواهید داشت. همچنین معمولا تمدید ویزا نیز در خاک کشور چین انجام می گیرد. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت چین به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای چین
گذرنامه همراه با کپی
عکس پرسنلی مناسب پاسپورت
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی پزشکی
تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
پرداخت هزینه های مربوط به ویزا
ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی برای ویزای تحصیلی
ارائه مدارک مربوط به زبان
ارائه مدارک تمکن مالی
ارائه اصل و کپی مجوز کار در صورت درخواست ویزای کار
ارائه دعوتنامه دانشگاه برای ویزای تحصیلی
ارائه دعوتنامه کارفرما برای ویزای کاری

با توجه به هزینه پایین زندگی و کیفیت دانشگاه های چینی، تحصیل در چین از راه های پرطرفدار مهاجرت به این کشور است. همانطور که اشاره شد چین ویزاهای متفاوتی را بسته به درخواست متقاضیان صادر می کند که هر کدام نیازمند شرایط و مدارک لازم به خود است. در این مقاله برخی از راه های اخذ اقامت چین به شما ارائه شد اما در صورتی که راه های اخذ اقامت دیگر کشورها را مد نظر دارید می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان زبده این موسسه بهره مند شوید.

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل
چین چهارمین کشور دنیا از نظر وسعت و با جمعیتی حدود 1.4 میلیارد نفر پر جمعیت ترین کشور جهان شناخته می شود اما این کشور با پیشرفت چشمگیری که در سال های اخیر کرده به طوری که علاوه بر رشد اقتصادی و تجاری از نظر علمی نیز جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کرده است. رنکینگ بالای دانشگاه های چینی در سال های اخیر همراه با هزینه های مقبول باعث شده که این کشور، مکانی مناسب برای تحصیل توسط خارجی ها به حساب بیاید. از این رو میزان درخواست مهاجرت به چین از طریق تحصیل کماکان رو به افزایش است. امروزه، چین یک کشور بسیار پیشرفته به شمار می آید و از نظر علمی می تواند جای مناسبی برای محققین و دانشجویان ممتاز باشد لذا تحصیل در چین و مهاجرت به چین از طریق تحصیل می تواند از نظر علمی و اقتصادی در آینده یک سرمایه گذاری محسوب شود.همانطور که می دانید یکی از روش های مهاجرت به چین، از طریق تحصیل در چین و استفاده از ویزای تحصیلی در این کشور است. از مزایای تحصیل در کشور چین می توان به انگلیسی بودن زبان تحصیل آن اشاره کرد و نیاز نیست حتما به زبان چینی مسلط بود. برای افرادی که نیاز دارند تا در دانشگاه هایی که به زبان چینی آموزش می دهند تحصیل کنند، می توانند در آزمونی به نامHSKnbsp;شرکت کنند و در صورت نمره قبولی به تحصیل با زبان چینی در دانشگاه های مربوط اقدام کنند. در این نگارش کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را با موضوع مهاجرت به چین از طریق تحصیل و دیگر اطلاعات مورد نیاز مربوط به تحصیل در این کشور بیشتر آشنا کنند. مزایای تحصیل در چینهمانطور که گفته شد برای تحصیل در دانشگاه های کشور چین نیاز نیست که زبان چینی یاد بگیرید و این مزیت بسیار خوبی نسبت به دیگر کشورهای آسیایی به شمار می آید. افرادی که می خواهند به زبان چینی نیز تحصیل کنند با گرفتن نمره سطح 4 الی 8 در آزمونHSKnbsp;بسته به قوانین دانشگاه های چینی می توانند به این دانشگاه ها ورود پیدا کنند. لازم است بدانید دولت چین اخیرا بودجه قابل ملاحظه ای را برای بورسیه تحصیلی کنار گذاشته و فرصت خوبی را برای دانشجویان ممتاز دیگر کشورها برای تحصیل رایگان فراهم آورده است. در لیست زیر برخی از مزایای تحصیل در چین آمده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از بورسیه تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه کم تحصیل نسبت به دیگر دانشگاه های معتبر جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در رشته و حوزه های جدید تکنولوژی و علمی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مناسب برای ایرانیان از نظر هزینه و ارتباط خوب دو کشور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه کم زندگی در چین نسبت به دیگر کشورهای پیشرفتهشرایط مهاجرت به چین از طریق تحصیل تحصیل در کشور چین در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در بازه های زمانی مربوط به خود انجام می گیرد که در جدولی ارائه شده. تحصیل در این مقاطع به دو زبان انگلیسی یا چینی امکان پذیر است. برای ورود به مقطع کارشناسی ارانه مدرک زبان انگلیسی الزامیست. همچنین میزان معدل باید بیشتر از 14 باشد و شرایط سنی برای ورود به این مقطع کم تر از 25 سال می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز به دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر بوده، همچنین معدل نباید کم تر از 14 باشد و شرایط سنی برای ورود به این مقطع کم تر از 35 سال است. برای مقطع دکتری نیز معدل بالای 15 و شرایط سنی کم تر از 40 بسته به قوانین دانشگاه مورد توجه می باشد. مقطع دکتری در چین در دو دوره انجام می پذیرد به صورتی که یک دوره برای گذراندن واحدهای درسی و یک دوره برای انجام و دفاع پایان نامه صورت می گیرد.مقطع مدت تحصیل هزینه میانگین در سال (دلار) $ مدرسه 9 سال متغیر کارشناسی 3 الی 4 سال 3000ndash; 4000$ کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال 4000-5000$ دکتری3 الی 5 سال 5000$ دانشگاه های معتبر در چینهمانطور که اشاره شد کشور چین از نظر علمی اخیرا در جایگاه مناسبی قرار گرفته و سالانه دانشجویان زیادی از سراسر جهان به تحصیل در این کشور می پردازند. با توجه به هزینه های کم در مقایسه با دیگر کشورها، چین مکان مناسبی برای ایرانیان عزیز جهت ادامه تحصیل است. کشور چین با بودجه زیادی حاضر به بورسیه دانشجویان مستعد خارجی است و لذا برای دانشجویان مستعد ایرانی فرصت خوبی برای اخذ بورسیه در کشور چین با حداقل هزینه ها فراهم می باشد. همچنین دانشجویان پس از دریافت ویزای تحصیلی در چین می توانند برای اخذ ویزای خانواده خود اقدام کنند. در جدول زیر تعدادی از بهترین دانشگاه های کشور چین بر اساس رنکینگ جهانی QS در سال 2020 آورده شده است.نام دانشگاه رنکینگ جهانی QS Tsinghua University 16 Peking University 22 Fudan University 40 Zhejiang University 54 Shanghay Jiao Tong University 60 University of Science and Technology of china 89 مهاجرت به چین از طریق تحصیل رشته های پزشکیرشته های پزشکی در چین با توجه به مزایای فراوان از جمله عدم آزمون ورودی و عدم ارائه مدارک زبان با توجه به کیفیت نظام دانشگاهی این کشور بسیار پر طرفدار است و سالیانه افراد زیادی از طریق تحصیل رشته های پزشکی به چین مهاجرت می کنند و اقامت تحصیلی چین را دریافت می کنند. دوره های پزشکی و دندانپزشکی که به نام های MBBS و DBS معروف هستند و در طول 5 الی 7 سال در چین ارائه می شود و فرد در حال تحصیل با پذیرش در این رشته ها می تواند در این مدت از ویزای تحصیلی برای اقامت در چین استفاده کند. همچنین پس از پایان دوره های پزشکی می توانید با کسب مدرک پزشکی مشغول به کار شوید و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید. هزینه میانگین شهریه دانشگاه های پزشکی در چین به طور میانگین سالانه بین 5,000$ الی 8,000$ (دلار) می باشد.هزینه تحصیل در چیnbsp; برآورد هزینه تحصیل در چین برای افرادی که خواستار مهاجرت به چین از طریق تحصیل هستند امری مهم است. به طور کلی هزینه شهریه دانشگاه با توجه به سطح، مقطع، نوع زبان و رشته تحصیلی متفاوت است. همچنین منطقه محل تحصیل نیز می تواند تفاوت زیادی در مقدار هزینه ها ایجاد کند. عواملی مانند بورسیه تحصیلی نیز می تواند هزینه های تحصیل در چین را به شدت کم کند. همچنین نوع اقامت مانند استفاده از خوابگاه یا اجاره یک خانه می تواند تفاوت های زیادی را در هزینه ها ایجاد کند. به صورت میانگین و کلی هزینه تحصیل در چین و مهاجرت به این کشور برای تحصیل در جدول زیر آورده شده است :ایتم میانگین هزینه (دلار) شهریه دانشگاه دولتی (سالانه) 3,000$-10,000$ شهریه دانشگاه خصوصی (سالانه) 8,000$-15,000$ هزینه خوابگاه (ماهانه) 150$-400$ اجاره آپارتمان تکخوابه (ماهانه) 300$-1,000$ هزینه خوراک (ماهانه) 170$-300$ هزینه حمل و نقل (ماهانه) 15$-30$ هزینه های جانبی (ماهانه) 30$-50$ روند اخذ اقامت تحصیلی در چینپس از بررسی شرایط خود و داشتن شرایط لازم مانند نمره های درسی، میزان سن، زبان تحصیل و دیگر موارد مانند هزینه های تحصیل و مهاجرت به چین، دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کرده و با ارسال رزومه و مدارک مورد نظر به دانشگاه درخواست خود را برای پذیرش ثبت خواهید کرد. در صورت مورد قبول واقع شدن درخواست و پرداخت هزینه های مربوط، به سفارت کشور چین مراجعه کرده و برای اخذ اقامت تحصیلی و در نهایت مهاجرت به این کشور اقدام خواهید کرد. ویزای تحصیلی متقاضی پس از انجام بررسی های لازم طی مدت کوتاهی توسط سفارت صادر می گردد این نوع ویزا که به ویزای x شناخته می شود به متقاضی این امکان را می دهد تا جهت تحصیل به کشور چین ظرف کم تر از 30 روز اقدام کند.مدارک لازم برای اخذ اقامت تحصیلی در چینویزای تحصیلی چین برای دانشجویان متقاضی به دو صورت بلند مدت و کوتاه مدت انجام می گیرد که بازه زمانی کوتاه مدت، کم تر از 180 روز می باشد و بازه زمانی بلند مدت بیشتر از 180 روز می باشد و 1 ماه فرصت دارند برای اخذ اقامت خود قدام کنند. میزان ویزای بلند مدت پس از مکاتبات انجام گرفته با سفارت چین و دانشگاه مربوطه مشخص می شود. توجه داشته باشید با داشتن ویزای تحصیلی مگر به صورت پاره وقت، مجاز به کار حین تحصیل نخواهید بود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت تحصیلی در چین به شرح زیر می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اصل پاسپورت یا گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه و کپی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سه قطعه عکس 3x4 گرفته شده کم تر از شش ماه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اصل و کپی نامه پذیرش ارسالی از طرف دانشگاه چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تایید سلامت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن به تاییدیه وزارت امور خارجهبرای اخذ اطلاعات درخصوص مهاجرت به برترین کشورهای جهان از جمله کشور چین متناسب با شرایط خود می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از مشاوره با کارشناسان بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق کار
مهاجرت به چین از طریق کار یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. کشور چین به دلیل گستردگی روابط با دیگر کشورهای جهان در سال های گذشته به خصوص پس از پیوستن به سازمان جهانی تجارت در سال 2001 از آن موقع تاکنون قراردادهای تجاری بسیاری را عقد کرده و درب خود را به روی شرکت های خارجی باز گذاشته؛ از این رو فرصت های شغلی خوبی برای افراد در شرکت های چند ملیتی ایجاد شده است. رشد اقتصادی این کشور نیز در دهه های گذشته موجب کاهش نرخ بیکاری شده به طوری که در حال حاضر نرخ بیکاری در چین حدود 4% می باشد. تمامی این دلایل باعث افزایش مهاجرت به چین شده است به طوری که رشد سالانه تعداد مهاجران خارجی برای کار درnbspnbsp;چین حدود 3.9% با بیش از 850000 نیروی کار می باشد.پیدا کردن کار مناسب در هر کشوری می تواند سخت باشد، در چین نیز به دلیل وجود زیاد نیروی کاری و رقابت زیاد پیدا کردن کار دشوار است و همچنین مراحل قانونی و کسب اجازه کار نیازمند یافتن کارفرمای چینی و اخذ اجازه برای اقامت می باشد. بسیاری از افراد که طبق آمار منتشر شده در سال 2010 دویست هزار نفر می باشند از افراد خارجی به صورت غیرقانونی وارد بازار کار چین شده اند. کار غیر قانونی در چین عواقب سختی مانند جریمه های مالی و بازداشت را در پی دارد پس توصیه میشود برای مهاجرت کاری در چین از راه های قانونی اقدام شود. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به مقوله مهاجرت به چین از طریق کار و روند آن پرداخته اند.کاریابی و مهاجرت به چین یکی از ساده ترین راه ها برای جستجوی کار در چین استفاده از اینترنت است؛ وبسایت های چینی در این زمینه بسیار فعال می باشند و مشاغل مورد نیاز هر روز و هر ساعت به آگهی گذاشته می شود. در صورت آشنایی و تسلط به زبان چینی استفاده از این سایت ها می تواند بسیار در عمل کاریابی شما مفید واقع شود و در صورت عدم تسلط به زبان چینی می توانید به سایت های چند زبانه و انگلیسی مراجعه کنید. در بیشتر این سایت ها شرکت های چند ملیتی و خارجی آگهی های خود را قرار می دهند و برای مهاجرین مفید واقع خواهد شد. جالب است بدانید حدود 85% مهاجران خارجی در این شرکت ها مشغول به کار هستند. علاوه بر سایت های اینترنتی مراجعه به موسسات و بنگاه های کاریابی، روزنامه های چینی، مجلات و غیره از راه های کاریابی در چین می باشد. در لیست زیر برخی از این سایت ها آورده شده اند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinajob.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.zhaopin.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.51job.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.jobsdb.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.careerjet.cn&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinahr.com/beijing/&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.newchinacareer.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.learn4good.com/jobs/&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Cn.indeed.comمهارت لازم برای مهاجرت کاری به چینطبق گفته های بسیاری از موسسات کاری و تجربه افراد فعال در چین، تسلط بر زبان چینی یکی از مهم ترین موارد لازم برای یافتن کار مناسب در چین است چرا که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها در چین به زبان چینی یا ماندارین فعالیت می کنند و فقط از نیروهای چینی زبان استقبال می کنند. رونق اقتصادی در چین همانند بسیار دیگری از کشورهای پر قدرت در این زمینه فرصت های شغلی خوبی را ایجاد می کند و نیازمند مهارت ها و تخصص های مورد نیاز در مناطق خود می باشند. چین نیز در برخی از تخصص ها کمبود نیرو دارد و از افرادی که در این زمینه ها مهارت دارند استقبال می کنند. این مهارت ها عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حسابداری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بانکداری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خدمات حقوقی و قانونی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تبلیغات و بازاریابی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تدریس زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مترجمیروند مهاجرت کاری به چینبرای مهاجرت کاری به چین نیاز به پیدا کردن کار در چین و به دنبال آن کارفرمای چینی می باشید. کارفرمای چین در خواست نیروی کار خارجی را در چین خواهد کرد و در این صورت متقاضی می تواند با ارائه مستندات برای اخذ ویزای کار چین اقدام کند. ویزای کار چین که به ویزای Z معروف است اجازه ورود متقاضی به صورت موقت را می دهد. پس از صدور ویزای کار متقاضی می بایست به مدت 24 ساعت پس از ورود به کشور چین خود را به اداره امنیت عمومی چین (PSB) معرفی کند. همچنین افرادی که می خواهند بیش از 180 روز در چین اقامت داشته باشند می بایست برای اخذ اقامت بلند اقدام نمایند. افرادی که از کشور خارج می شوند نیز بایستی برای اخذ مجدد اقامت نیز اقدام کنند. افرادی که برای ویزای کاری چین اقدام می کنند بایستی گواهی اشتغال و مجوز کار داشته باشند.ارزیابی متقاضیان کار در چیندولت چین اخیرا سیستم جدیدی را برای پذیرش و ارزیابی نیروی کار خارجی در چین معرفی کرده که در سه دسته قرار می گیرند و این موضوع برای درخواست ویزای کار تاثیر به سزایی خواهد داشت. این سیستم از اول ماه نوامبر 2016 پیشنهاد شد و بخشی از یک برنامه گسترده اصلاحات است که توسط ژانگ جیانگ وزیر امور خارجه برای کارشناسان خارجی معرفی شده است. این سیستم با هدف کاهش میزان بروکراسی مورد نیاز اتباع خارج از کشور که قصد کار در چین را دارند، ابداع شده است. این طبقه بندی بر اساس فاکتور های میزان تحصیلات، سابقه کاری، دستمزد سالیانه، میزان سن، مهارت زبان و دیگر موارد می باشد. این دسته بندی به صورت زیر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کلاس A برای متخصصان و استعداد های خلاق که نمره آنها از 84 بیشتر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کلاس B برای کسانی است که می توانند به برنامه های اقتصادی چین کمک کنند تا به جلو حرکت کند و همچنین برای متخصصانی که می توانند در کوتاه مدت مسمر ثمر باشند، مناسب است. نمره آنها 60 تا 84 می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کلاس C که برای کارگران غیر ماهر می باشد و محدودیت در این دسته بندی وجود دارد و نمره آن ها زیر 60 می باشد.کاریابی از طریق روابط کاری و تجاری در چین چه فردی خارجی باشد چه بومی، داشتن روابط گسترده کاری و تجاری می تواند در یافتن شغل مورد نظر بسیار کمک کننده باشد. ایجاد ارتباطات حرفه ای و به قولی شبکه سازی می تواند یکی از کلید های اصلی برای یافتن کار در چین و هر کشور دیگری باشد. داشتن روابط مناسب منجر می شود در صورت باز شدن موقعیت کاری، مخاطبین این موقعیت ها را به فرد معرفی نمایند و از این ارتباطات در جهت یافتن شغل استفاده کنند. برای ایجاد یک ارتباط قوی لازم است با افرادی که در چین کار می کنند ارتباط برقرار کنید و همچینی در سایت ها و شبک های کاری فعالیت کنید. به صورت حضوری نیز می توان در شرکت ها و سازمان ها مراجعه کرد و با داشتن کارت ویزیت که هم به زبان چینی هم به زبان انگلیسی باشد ارتباطات را گسترده کرد.مهاجرت به شانگهای چین از طریق کارشانگهای یکی از شهرهای بزرگ چین است و کار در آن برای بسیاری از مهاجرین جذاب است. برخلاف گذشته امروز شانگهای با رشد اقتصادی چین تبدیل به قطب تجارت بین المللی و دارای و بندر اصلی روابط تجاری در شرق آسیا می باشد. تقاضای زیاد و همینطور درخواست کارفرمایان از کارکنان خود برای کار در بیرون از شهر کمی یافتن کار در این شهر را دچار مشکل می کند. برای یافتن کار در شانگهای تسلط به زبان انگلیسی کافی نیست و تسلط به زبان چینی بسیار موثر خواهد بود. در کنار آن داشتن مهارت و تخصص از لازمه های کار و استخدام در این شهر می باشد. همچنین داشتن ارتباطات کاری و تجاری و تبلیغات این چنینی برای یافتن شغل در شانگهای موثر می باشد. علاوه بر بازارهای آنلاین تجاری مانند Jobsin Shanghai یا JobChinaNet، وب سایت های بسیاری از مراکز تجاری مستقر در شانگهای دارای بخش های طبقه بندی شده خاص با پیشنهادات شغلی محلی هستند.مهاجرت به پکن چین از طریق کارکار در پکن (Beijing) به معنای کار در شهر بزرگ پسا صنعتی چین است. امروز، کمتر از یک سوم نیروی کار شاغل در پکن در بخش صنعت مشغول به کار هستند و بیش از 73٪ تولید ناخالص داخلی سالانه قابل توجه پکن (تولید ناخالص داخلی) ناشی از کار در این بخش است. فعالیت های صنعتی در پایتخت چین عمدتا به رشد آینده صنایع در پکن محدود می شود. افراد خارجی که متقاضی کار در شرکت های چینی یا شرکت های خارجی در پکن هستند می بایست ثابت کنند که دارای مهارت و تخصص خاص همراه با تجربه کاری فراوان می باشند. پکن در تلاش است با استخدام افراد شایسته و متخصص به رشد خود و به رشد حمهوری خلق چین کمک کند.زندگی کاری در چیناگر تصمیم دارید که در چین کار کنید، مطمئنا همکاران و دوستان زیادی را پیدا خواهید کرد. حتی در شرکت هایی که به داشتن کارگر خارجی عادت دارند، برخی از افراد محلی ملاقات با شخص خارجی را هیجان انگیز می دانند و دوست دارند با شما درباره تفاوت فرهنگ ها و تجربیات خود صحبت کنند. دفاتر کاری چینی تمایل به ساعات کاری طولانی دارند که بعضی اوقات ممکن است ناامید کننده به نظر برسد. در بسیاری از دفاتر، کارمندان در نیمه روز 90 دقیقه وقت ناهار را تعطیل می کنند، اما بعد از ظهر تا اواخر شب می مانند تا تمام کارهای خود را انجام دهند. دفاتر چینی به صورت کلی دارای ساسله مراتب سخت و غیر منعطف هستند؛ به صورت کلی در سال 10 روز تعطیلات در چین وجود دارد و مرخصی کاری در طول سال بسیار کم می باشد. از نظر فرهنگی نیز کار در چین می تواند کمی شوکه کننده باشد چرا که تفاوت فرهنگی غرب و شرق در دفاتر کاری نیز مشهود می شود.همانطور که اشاره شد یکی از روش های مهاجرت به چین، مهاجرت کاری به چین می باشد. در حال حاضر راه های دیگری نیز برای دریافت اقامت این کشور مانند مهاجرت به چین از طریق تحصیل و یا سرمایه گذاری در چین وجود دارد که هر کدام شرایط مربوط به خود را دارند. یکی از راه های اخذ اقامت چین کار در این کشور به مدت 5 سال می باشد، پس از گذشت این مدت فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم چین اقدام کند. شایان ذکر است مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در امر مهاجرت، همواره آماده پاسخگویی و ارائه اطلاعات لازم به شما عزیزان می باشند.
ادامه مطلب

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری
در حال حاضر یکی از بازارهای داغ و نوظهور برای سرمایه گذاری در جهان کشور چین می باشد. رشد اقتصادی کشور چین در سال های اخیر و بزرگی بازار این کشور و ارتباط با اکثر کشورهای جهان موجب شده نگاه سرمایه گذاران به طور جدی به این کشور بیوفتد. شرایط مطلوب کشور چین برای راه اندازی کسب و کار و یافتن مشتری های فراوان در این کشور افراد زیادی را به این کشور می کشاند. مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر رو به افزایش بوده بطوری که در سال 2019 چین در میزان ورود سرمایه گذار به کشور در رده دوم قرار گرفته است. واحد پول چین یوان می باشد و سرمایه گذاری در این کشور با این واحد پولی ارتباط دارد لذا برای سود و زیان نوسانات ارزی این واحد پولی امری مهم می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری را شرح داده است.روش های سرمایه گذاری در چین و مهاجرتدر حال حاضر راه های متفاوتی برای سرمایه گذاری در چین وجود دارد. چین پس از پیوستن به سازمان تجارت جهانی و فراهم کردن شرایط مناسب برای تجارت با کشورهای خارجی و همچنین گسترش دادن ارتباطات شرکا های چینی با شرکت های خارجی امروز به یکی از بازارهای محبوب برای سرمایه گذاری در جهان تبدیل شده است. مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاران و افرادیست که خواهان راه اندازی گسب و کار خود در چین می باشند. علاوه بر تاسیس شرکت، خرید ملک نیز یک دیگر از راه های سرمایه گذاری در چین است اما باید توجه داشته باشید که فرد خریدار طبق قوانین این کشور کمونیستی فقط تا 70 سال می تواند از امتیازات ملک بهره ببرد. در لیست زیر انواع روش های سرمایه گذاری در چین را مشاهده می کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت و سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت و سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت و سرمایه گذاری در چین از راه خرید سهام&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت و سرمایه گذاری در چین از طریق شراکت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وضعیت سرمایه گذاری در چین و مهاجرتبر اساس گزارشات منتشر شده سرمایه گذاری در جهان توسط UNCTAD، در بخش سرمایه گذاری خارجی (FDI)، چین در سال 2019 پس از هنگ کنگ در رده دوم قرار گرفته است این در حالی است که ایالات متحده آمریکا در جایگاه سوم قرار دارد. بزرگترین وارد کننده و صادر کننده کالا در جهان امروز یک از قدرت های اقتصادی در جهان به شمار می آید. در سال های 2017 تا 2019 شرکت های چند ملیتی چینی پس از ایالات متحده در رده دوم جذاب ترین شرکت های جهان قرار گرفت. این کشور در چندین سال اخیر در رتبه های بالایی قرار داشته و در بین دو سال اخیر با رشد 3.7% میزان ورودی از 136 میلیارد دلار به 139 میلیارد دلار رسیده است. این رشد به دلیل توسعه سریع تکنولوژی، کاسته شدن موانع و ایجاد مناطق تجاری آزاد می باشد. در سال 2018 بیش از 60,000 شرکت توسط سرمایه گذاران خارجی تاسیس شده است.این در حالیست شرکت های تاسیس شده در سال 2018 نسبت به سال 2017، 70% افزایش داشته اند.nbsp;در سال 2019 هنگ کنگ بزرگترین سرمایه گذار در چین بوده. سنگاپور، جزایر ویرجین، کره جنوبی، ژاپن، ایالات متحده، جزایر کیمن، هلن ، تایوان و آلمان سایر سرمایه گذاران مهم بودند. سرمایه گذاری ها عمدتا به سمت تولید، خدمات رایانه ای، املاک و مستغلات، لیزینگ تجارت و خدمات، تجارت عمده فروشی و خرده فروشی، بخش مالی، تحقیقات علمی، حمل و نقل، برق و ساخت و ساز بوده است. طبق گزارش بانک جهانی تجارت در سال 2019، چین در بین 190 کشور جهان در رتبه 46ام قرار گرفته است که پیشرفتی بزرگ نسبت به سال 2018 داشته و دو پله صعود کرده است. همچنین چین یكی از 10 اقتصاد برتر و دارای بیشترین میزان رشد بین سالهای 2018 و 2019 بوده است.سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکتیکی از راه های سرمایه گذاری و مهاجرت به چین ثبت شرکت می باشد. برای ثبت شرکت در چین اول از همه باید بدانید در کدام منطقه و محدوده می خواهید فعالیت کنید و در مرحله بعد نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید چگونه است. برای ثبت شرکت در چین و سرمایه گذاری می بایست حساب کاربری ایجاد کنید؛ همچنین نیازمند مدارک مالی، نیاز به استخدام نیروی بومی و خارجی و طی تمامی مراحل قانونی در چین از جمله کسب مجوز تجاری و تاییده و همچنین مجوز کار می باشید. در حال حاضر در چین 5 نوع شرکت با عملکردی متفاوت می توان ثبت نمود: شرکت هایی که مالکیت آنها کاملا خارجی می باشد، شرکتی که به صورت مشترک اداره می شود، شرکت های مناطق تجاری، شرکت های با مالکیت محدود و همچنین دفاتر نمایندگی شرکت های بین المللی که می توان آن ها را ثبت و مشغول به کاnbsp; شد.سرمایه گذاری از راه خرید سهام در چینیکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در چین خرید سهام می باشد. برای خرید سهام می توانید انواع مختلف سهام و اطلاعات مربوط به بورس اوراق بهادار چین را با بررسی بانکهای اطلاعاتی و همچنین خدمات تجاری آنلاین بورس تحقیق کنید. در انتخاب سهام به مواردی از جمله هزینه، سطح ریسک، تنوع و بازده بالقوه برای سبد سرمایه گذاری توجه ویژه داشته باشید. دقت کنید اگر برای کسب اطلاعات در مورد بازار چین به منابع ترجمه شده رجوع می کنید، این نکته را بخاطر بسپارید که ممکن است این منابع کامل یا جدید نباشند. همچنین از آنجا که بازارهای خارجی می تواند پیچیده تر باشد، ایده خوبی است که قبل از سرمایه گذاری در آنها، از یک مشاور مالی خوب استفاده کنید. انواع سهام قابل خریداری از در بازار چین به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام مقررات و رویه های مختلف به خود را دارند.سهام A: طبقه ای از سهام در شرکت های چینی است که در بازارهای سهام شانگهای و شنژن خرید و فروش می شوند. این نوع سهام را فقط ساکنان و افراد بومی چین و توسط برخی سرمایه گذاران موسسات خارجی معتبر که تایید شده هستند می توانند خریداری کنند.سهام B: طبقه ای از سهام شرکت های چینی است که در بورس اوراق بهادار شانگهای و شنژن تجارت می شود. برخلاف سهام A، این نوع سهام می تواند توسط سرمایه گذاران خارجی خریداری شود. البته تعداد ارائه کننده های این نوع سهام اندک می باشد.سهام H: سهام H طبقه ای از سهام در شرکت های مستقر در چین است که در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تجارت می کند. این نوع سهام را می توان از سرمایه گذاران خارجی هنگ کنگ خریداری کرد. بسیاری از شرکت هایی که دارای لیست سهام H هستند نیز دارای لیست A می باشند.مزایا و معایب سرمایه گذاری در چینطی نیم قرن گذشته، شرکت های خارجی زیادی در چین افتتاح و شروع به فعالیت کرده اند. علاوه بر اینکه مزایای بسیاری برای راه اندازی کسب وکار و زندگی در کشور چین وجود دارد، برخی مشکلات جانبی نیز وجود دارد و آگاهی از آنها می تواند برای تصمیم گیری و اقدام مناسب اهمیت داشته باشد. در بخش زیر مزایا و معایب سرمایه گذاری در چین و مهاجرت به این کشور آورده شده است.مزایا معایب یکی از بزرگترین بازارهای جهانی با بیش از 1 میلیارد مشتری میزان بدهی بالای برخی از شرکت ها موقعیت استراتژیک مطلوب تغییرات زیاد قوانین فرصت های جدید در مناطق غربی چین مراحل اداری زیاد و پیچیده هزینه پایین نیروی کار در چین عدم شفاف سازی و فساد در برخی از شرکت ها توسعه بخش تولید و صنعت تفاوت های فرهنگی و محیط کاری متفاوت یکی از برترین اقتصاد های جهان مدیریت توسعه نیافته توسعه شبکه های صادراتی مانند جاده ابریشم عدم وجود محیط زیست سالم در برخی از شهرها اخذ اقامت دائم چین از طریق سرمایه گذاریدولت چین به افرادی که به صورت مستقیم در PRC به صورت متوالی به مدت 3 سال سرمایه گذاری می کنند و مالیات خود را به موقع پرداخت می کنند و سابقه مناسبی در این زمینه دارند و همچنی شرایط لازم خواسته شده را رعایت می کنند می توانند به صورت دائم اقامت چین را کسب کنند و به چین مهاجرت کنند. این سرمایه گذاران می بایست تجارت پایدار در چین داشته باشند و به صورت کلی افرادی که در زمینه هایی که مورد حمایت دولت می باشد و همچنین کمک شایانی به دولت چین می کند اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند. به صورت کلی داشتن 2 میلیون دلار در PRC برای اخذ اقامت دائم کافی می باشد. سرمایه گذاری بیش از 500,000$ (دلار) در بخش های درخواستی و همچنین در مناطق غربی و سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری در بخش مرکزی چین از شرایط مورد نیاز می باشد.همانطور که اشاره شد یکی از روش های مهاجرت به چین سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد، چرا که هم خود اشتغالی را در پی دارد هم در صورت پایدار بودن در مدت طولانی منجر به اخذ اقامت دائم چین می گردد. برای اطلاع بیشتر از شرایط ثبت شرکت در چین مقاله های مربوط را که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است مطالعه بفرمایید.
ادامه مطلب

ویزای چین

ویزای چین
جمهوری خلق چین با تاریخی به اندازه حدود 4000 سال جزو 4 کشور متمدن دنیا به شمار می آید. این کشور همچنین وسیع ترین کشور آسیایی، با جمعیت حدود 1.4 میلیارد نفری اش پر جمعیت ترین کشور جهان است. جاذبه های تاریخی، فرهنگی و توریستی این کشور موجب شده است سالانه میلیون ها نفر از این کشور دیدن کنند. همچنین رشد اقتصادی فوق العاده این کشور در سال های گذشته و نیروی کار زیاد این کشور موجب شده بسیاری از افراد قصد مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت خارجی در این کشور کنند. همچنین کیفیت بالای دانشگاه های چینی و تدریس دروس به زبان انگلیسی باعث جذب دانشجویان بین المللی به این کشور شده است. در هر صورت و با هر هدف برای سفر به این کشور متمدن نیاز به اخذ ویزای چین را خواهید داشت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را دعوت می کند در ادامه این مقاله همراه ما باشید.آشنایی با کشور چینکشور چین واقع در شرق آسیا با وسعت حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور وسیع جهان می باشد. این کشور همسایگان زیادی از جمله با کشورهای روسیه، هند، پاکستان، افغانستان، ویتنام، کره شمالی و قرقیزستان همسایه است. زبان رسمی این کشور چینی (ماندارین) است که یکی از 5 زبان فعال در سازمان ملل است. این کشور دارای نژادهای متفاوتی می باشد اما نژاد هان 90% نژاد این کشور را تشکیل می دهد. چین کشوری دارای چندین مذهب است که مذاهب بودیسم، تائوئیسم و اسلام در کنار مذاهب دیگر بیشترین گستردگی را دارد. 65% چین را کوه ها و تپه ها تشکیل داده و 5 رشته کوه اصلی در این کشور وجود دارد. همچنین این کشور میزبان 7 کوه با بازتفاع بیش از 8000 متر از سطح دریا دارد. این کشور به دلیل گستردگی اش دارای آب و هوای متنوعی در مناطق مختلف است. واحد پول این کشور یوان با نشان RMB می باشد. انواع ویزای چینبه صورت کلی ویزاهای چین به 4 دسته ویزاهای سیاسی، ویزاهای عادی، ویزاهای خدماتی و ویزاهای افتخاری تقسیم می شوند که همه آنها در غالب 16 ویزا به متقاضیان ارائه می گردد. انواع ویزای چین به شرح زیر می باشد.نام ویزا توضیحات L برای افرادی که به قصد گردش و دید و بازدید به چین می آیند صادر می گردد. X1 برای افرادی که قصد مهاجرت به چین از طریق تحصیل را دارند صادر میشود و اعتبار آن بیش از 180 روز می باشد. X2 برای افرادی که به قصد تحصیل به چین می آیند. اعتبار این ویزا کم تر از 180 روز می باشد. M برای افرادی که به قصد تجارت و فعالیت های تجاری به چین می روند. Z این ویزا برای افرادی که جهت استخدام و کار در چین اقدام می کنند صادر می شود. C برای خدمه و اعضای خانواده آنها مربوط به وسایل حمل و نقل بین المللی مانند هواپیما، کشتی و ... G این ویزا ویزای ترانزیت از کشور ثالث می باشد S1 این ویزا که اعتبار آن بیش از 180 روز است برای اعضای خانواده شامل همسر، پدر و مادر و فرزند زیر 18 سال افرادی که برای کار یا درس به چین آمده اند صادر می شود. S2 این ویزا که اعتبار آن کم تر از 180 روز است برای اعضای خانواده شامل همسر، پدر و مادر و فرزند زیر 18 سال افرادی که برای کار یا درس به چین آمده اند صادر می شود. Q1 این ویزا برای اعضای خانواده فردی که شهروندی چین را اخذ کرده یا اقامت دائم چین را دارد صادر می گردد و اعتبار آن بیش از 180 روز است. Q2 این ویزا برای اعضای خانواده فردی که شهروندی چین را اخذ کرده یا اقامت دائم چین را دارد صادر می گردد و اعتبار آن کمتر از 180 روز است. F این ویزا برای افرادی که برای سخنرانی، همایش های علمی، مبادله و تورهای علمی و از این دست، دعوت می شوند صادر می گردد. R این ویزا برای افراد نخبه و با استعداد صادر می گردد. D این ویزا برای اقامت دائم فرد صادر می گردد. J1 این ویزا برای خبرنگاران با اعتبار بیش از 180 روز می باشد. متقاضیاnbsp; بایستی به دفتر مطبوعات سفارت مراجعه کنند. J2 این ویزا برای خبرنگاران با اعتبار کمتر از 180 روز می باشد. متقاضیاnbsp; بایستی به دفتر مطبوعات سفارت مراجعه کنند. ویزای توریستی چیناکثر افرادی که می خواهند به هدف گردش، تفریح و بازدید از چین به این کشور بروند می بایست ویزای توریستی که به نام L شناخته می شود را دریافت کنند که به آنها امکان می دهد آزادانه در اکثر نقاط چین به عنوان گردشگر سفر کنند؛ با فرض اینکه آنها مطابق سیاست های چین صلاحیت لازم را برای ورود به چین دارند. گذرنامه ها، فرم درخواست و اسنادی که برنامه سفر را اثبات می کند و یا دعوت نامه از چین از مدارک ضروری برای دریافت این نوع ویزا هستند. در اکثر مواقع، یک توریست می تواند ویزای یک بار ورود با مدت اقامت 30 روز را دریافت کند. شهروندان کشورهای انگلیس، ایالات متحده، کانادا و آرژانتین قادر به گرفتن ویزای توریستی 10 ساله در چین با ورود های متعدد هستند.اگر به صورت گروهی با یک تور سازمان یافته به کشور چین سفر می کنید، ممکن است ویزای شخصی در گذرنامه خود نداشته باشید و در عوض، به لیدر گروه تور ویزای تور گروهی داده می شود که در آن تمام اسامی اعضا نوشته می شود. در چنین شرایطی اطلاعات لازم هویتی و ... را از قبل به آژانس مسافرتی عرضه کنید و دیگر نگرانی نخواهید داشت. اگر به طور مستقل و بدون گروه به این کشور سفر می کنید تمامی موارد را باید شخصا پیگیری کنید و مدارک لازم را به سفارت خانه چین در کشور خود ببرید. این نوع ویزا معمولا پس از ارسال مدارک حدود 4 روز کاری و در حالت فوری 2 روز طول می کشد تا صادر گردد. چنانچه اگر قصد نمدید ویزای خود را دارید می بایست 7 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای خود به سفارت رفته و برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید.مدارک لازم ویزای توریستی چینتوجه داشته باشید که برای دریافت ویزای توریستی چین نیازی به انجام مصاحبه نخواهد بود و ارائه مدارک لازم کافی می باشد؛ لذا شخص دیگر می تواند برای دریافت ویزای توریستی شما با همراه داشتن مدارک لازم اقدام کند. اعتبار ویزای توریستی به صورت گروهی معمولا 1 ماهه می باشد و 14 روز اجازه ماندن در چین را خواهید داشت. هزینه این نوع ویزا با توجه به عادی یا فوری بودن و همچنین فردی یا گروهی بودن ویزا متفاوت است اما در کل بین 90$ تا 150$ (دلار) هزینه درپی دارد. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی L بصورت زیر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت با دارای حداقل 6 ماه اعتبار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه شناسنامه و کپی صفحات آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه 2 قطعه عکس رنگی 6X4 با زمینه سفید &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای توریستی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوتنامه در صورت داشتن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه بلیت رفت و برگشت و رزرو هتل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در برخی موارد نیاز به گواهی اشتغال می باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در برخی موارد مانند ویزای گروهی نیاز به صورتحساب بانکی می باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه پاسپورت قبلی در صورت داشتن سفر قبلی به چینروند اخذ ویزای توریستی چینروند اخذ ویزای توریستی چین بسیار ساده می باشد چرا که با داشتن مدارک هویتی و پاسپورت و پرداخت هزینه به راحتی ویزای توریستی را دریافت خواهید کرد. همانطور که اشاره شد برای اخذ این ویزا نیاز به مصاحبه نیست و مدارک را می تواند شخص دیگری به سفارت چین ارائه کند. البته توجه کنید که ممکن است برای امضا و یا موارد دیگر حضور شخص متقاضی در سفارت لازم باشد؛ در ضمن توجه کنید پست مدارک به سفارت غیر قابل قبول می باشد. بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی چین 1 ماه قبل از سفر خود می باشد. همچنین به روزهای تعطیل در چین توجه کنید چرا که در آن روزها کنسولگری ها تعطیل می باشند. توجه داشته باشید برای حمل بیش از 5000$ (دلار) نیاز به اطلاع رسانی آن دارید؛ همچنین واردات میوه و سبزیجات به چین ممنوع است. مراحل اخذ ویزا بصورت زیر می باشد.1- جمع آوری تمام اسناد و مدارک لازم و چک کردن آنها برای کامل بودن آنها2- ارسال مدارک خواسته شده به سفارت چینسفارت چین در تهران آدرس: اقدسیه، خیابان موحد دانش، روبروی آتش نشانی، پلاک 73 تلفن: 0098-2122291240 ایمیل: [email protected] وبسایت: www.chinaembassy.ir ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه ها 8:30 الی 16:30 (12:30 الی 14:30 تایم ناهار می باشد) 3- پرداخت هزینه های خواسته شده4- دریافت ویزا و انجام سفرعلاوه بر ویزای توریستی چین، ویزای کار چین و ویزای تحصیلی چین از ویزاهای پر تقاضا برای ورود به این کشور می باشد. برای دریافت ویزاهای بلند مدت بیش از 6 ماه می بایست گواهی پزشکی به سفارت ارائه گردد. برای اخذ ویزاهای بلند مدت یا مهاجرت به چین متقاضی می بایست علاوه بر ارائه مدارک لازم، در مصاحبه حضوری سفارت چین شرکت کند و در صورت تایید مامورین سفارت ویزای مربوطه را اخذ نماید.چنانچه برای مهاجرت و سفر به کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی به مشاوره نیاز دارید با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و یا تماس با موسسه می توانید از مشاوره کارشناسان و وکیلان باتجربه این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

تحصیل در چین به زبان انگلیسی

تحصیل در چین به زبان انگلیسی
دولت چین با اختصاص بخشی از بودجه خود برای ارتقاع سطح کیفی و استانداردهای جهانی دانشگاه ها و کالج های چینی در دهه های اخیر، دانشجویان بین المللی زیادی را در سال های اخیر به خود جذب کرده است و پیش بینی می شود در سال 2020 تعداد این دانشجویان به 500,000 نفر برسد. همچنین به دلیل سختی یادگیری زبان چینی (مانداریان) دانشگاه های چینی برای جذب دانشجویان بین المللی، بسیاری از دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کند. در حال حاضر تحصیل در چین به زبان انگلیسی و زبان چینی امکان پذیر می باشد و هر سال تعداد زیادی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود. البته به صورت کلی هزینه تحصیل در چینه به زبان انگلیسی کمی بیشتر از تحصیل به زبان چینی می باشد.پروژه 211 دولت چین با هدف تقویت حدود 100 دانشگاه چینی و حوزه های مهم انضباطی به عنوان یک پروژه ملی در حال اجرا می باشد. هم چنین دولت چین با استفاده از پروژه 985 خواستار پیشرفت و ارتقاع سطح کیفی برخی از دانشگاه های این کشور در سطح جهانی شده است به طوری که 39 دانشگاه این کشور در این پروژه قرار گرفته اند. با اجرای این پروژه ها در حال حاضر 30 دانشگاه کشور چین جزو برترین های جهان به شمار می آیند و از این رو دانشجویان خارجی با توجه به هزینه های مناسب و پایین نسبت به کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس تصمیم گرفته برای تحصیل به چین بیایند و هر سال میزان ورود این دانشجویان افزایش می یابد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از افراد علاقه مند به مهاجرت به چین از طریق تحصیل به زبان انگلیسی دعوت می کند در این مقاله با ما همراه شوید.nbsp;برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در چینبرنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی در چین با موفقیت توانسته است دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کند. برای تحصیل در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد در چین، لازم نیست به زبان چینی مسلط باشید چرا که دانشجویان بین المللی می توانند برنامه های تحصیلی در این مقاطع را با تسلط ​​به زبان انگلیسی دریافت کنند. دانشجویان هم چنین می توانند در حین تحصیل به زبان انگلیسی، آموزش زبان چینی را نیز فرا بگیرند. به صورت کلی برنامه های تحصیلی بی شماری به زبان انگلیسی در چین وجود دارد و متقاضیان اغلب با لیست طویلی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه شده توسط دانشگاه های چین مواجه می شوند. اگر قصد دارید در چین در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در چین تحصیل کنید، باید بدانید که سطح انگلیسی در بین استادان و ... ممکن است به اندازه انتظار شما در برخی دانشگاه ها نباشد.تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های چینبه طور کلی تحصیل در دانشگاه ها و کالج های چینی به زبان انگلیسی به دو صورت امکان پذیر است. در حالت اول تحصیل به زبان انگلیسی در برنامه های ارائه شده انگلیسی در دانشگاه های محلی در کشور چین صورت می گیرد به طوری که این نوع برنامه های تحصیلی فقط دانشجویان بین المللی و خارجی را می پذیرد و دانشجویان خارجی و غیر بومی نمی توانند با دانشجویان بومی هم کلاس شوند. اگر هدف اصلی شما برای تحصیل در چین ایجاد رابطه است و امیدوارید با استفاده از این روابط و شناخت فرهنگ مردم چین در آینده به کارتان بیاید و از این تجربیات استفاده کنید نباید در این نوع برنامه ها و دانشگاه ها ثبت نام کنید.اما در حالت دوم، دانشگاه های خارجی در چین وجود دارد که برنامه های تحصیلی آن به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه ها برنامه های خود را مطابق با برنامه های درسی بین المللی ارائه می دهند و دانشجویان اعتبارات و مدرک دانشگاهی خارجی را دریافت می کنند. دانشگاه های خارجی انگلیسی زبان، پردیس های مربوط به خود را دارند و سالهاست با شهرت عالی در چین فعالیت می کنند. این دانشگاه ها علاوه بر دانشجویان بین المللی، دانشجویان برتر چینی را نیز از طریق آزمون ورودی کالج ملی چین پذیرش می کنند. در این دانشگاه ها شما با دانشجویان بومی تمام کلاس ها را می گذرانید و تمام دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. کیفیت این نوع دانشگاه ها نسب به دانشگاه های حالت اول بسیار بهتر می باشد. در لیست زیر نام برخی از این دانشگاه های خارجی را مشاهده می کنید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; The University of Nottingham Ningbo China&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Xian Jiaotong-Liverpool University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; The Sino-British College, Shanghai&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Duke Kunshan University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; New York University Shanghai&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Wenzhou Kean Universityانتخاب برنامه تحصیلی در چین به زبان انگلیسیچین مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور است فقط باید برنامه صحیح و دانشگاه خود را انتخاب کنید. برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی در چین برای دانشجویانی که نمی خواهند دو سال اضافی را صرف یادگیری زبان چینی بگذرانند بسیار گزینه مناسبی می باشد. در نتیجه نیازی به شرکت در آزمونnbsp;HSK(آزمون مهارت زبان چینی) برای پذیرش نیست. هم چنین دانشجویان بین المللی می توانند هنگام انتخاب برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی، دروس یادگیری زبان چینی را برای آموزش انتخاب کنند. هم چنین فرصت های بسیاری برای دانشجویان خارجی برای درخواست بورسیه های تحصیلی وجود دارد. برای انتخاب برنامه تحصیلی در چین به زبان انگلیسی می توانید اطلاعات زیادی را از سایت ها و دانشگاه های چینی کسب کنید. توجه داشته باشید به دلیل عدم ثبت نام دانشجویان و خالی ماندن کلاس ها، بسیاری از این برنامه ها در واقع هرگز آغاز نمی شوند. به عنوان مثال، ممکن است یک دانشگاه در برنامه تحصیلی انگلیسی پنج طرح اصلی ارائه دهد، ولی آنها به دلیل کمبود ثبت نام و تعداد کم، همه دانشجویان را صرف نظر از علاقه آنها در یک بخش قرار دهند. هنگام انتخاب از این نوع برنامه ها باید خیلی با احتیاط عمل کنید چرا که بسیاری از آنها تغییر می یابد و یا تشکیل نمی شود و فقط تعداد کمی از این برنامه های تحصیلی قادر به برآورده کردن انتظارات دانشجویان بین المللی هستند. شهریه پایین یکی از اصلی ترین دلایلی است که بسیاری از دانشجویان متقاضی این نوع برنامه ها می باشند.nbsp;در لیست زیر برخی از سایت هایی که برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می کنند نام برده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; apply.china-admissions.com/search&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.masterportal.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; master.cucas.cn&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; oiec.bnu.edu.cn/zh-hans/study-in-china/english-taught-programتحصیل در شهرهای چین به زبان انگلیسیکشور پهناور چین داری دانشگاه ها و کالج های متعددی است که برنلمه های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز در برخی از آنها ارائه می شود. علاوه بر دانشگاه های محلی در شهرهای کوچک و نا آشنا، تحصیل به زبان انگلیسی در شهرهای بزرگ چین مانند شانگهای (Shanghay)، پکن (Beijing) و هنگ کنگ (Hong Kong) در بین دانشجویان خارجی از محبوبیت خاصی برخوردار است. شانگهای با جمعیت 22 میلیون نفری اش بزرگترین شهر کشور چین است و از نظر تاریخی به عنوان اصلی ترین شهر از نظر تجاری و مالی به حساب می آید. پکننیز پایتخت این کشور صد ها سال است که به عنوان مرکز سیاسی چین شناخته می شود و هنگ کنگ، مستعمره سابق انگلیس و منطقه خودمختار کنونی چین که به عنوان سومین شهر مهم جهانی رتبه بندی شده است. از دیگر مناطق محبوب برای تحصیل خارجیان می توان به تیانجین (Tianjin)، کونمینگ (Kunming)، چنگدو (Chengdu) و دیگر شهرها اشاره کرد.هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در چیnbsp; به صورت کلی با توجه به رده دانشگاه و شهر محل تحصیل، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی هزینه شهریه دانشگاه های چینی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند متفاوت می باشد اما به صورت میانگین هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشکاه های چینی بین 20,000 RMB (یوان)nbsp;الیnbsp;50,000 RMB (یوان) می باشد. البته استفاده از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت یا نهادهای دیگر می توان هزینه تحصیل را کاهش داد؛ البته در کل هزینه های تحصیل در چین بسیار پایین تر از کشورهای هم رده خود می باشد. در کنار هزینه شهریه نیز هزینه های اقامت یا خوابگاه، هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل و زندگی در چین را در محاسبات خود از یاد نبرید. توجه داشته باشید برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی نیاز به مدرک تافل یا ایلتس می باشد. همچنین پس از فارغ التحصیلی می توانید مشغول به کار شده و ویزای چین از نوع تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید. بورسیه تحصیلی در چینبه صورت کلی سه نوع بورس تحصیلی درکشور چین ارائه می شود به طوری که شامل بورس تحصیلی دولت چین، بورس تحصیلی دولت محلی شهر یا استان و بورس تحصیلی موسسات خصوصی است. برای اخذ بورس تحصیلی دولت چین می توانید از اوایل ماه ژانویه تا اواخر ماه مارس هر سال اقدام کنید. البته می بایست برای اطلاعات در مورد جزئیات مربوط به دوره درخواست و مراحل مهم با سفارت چین در کشور خود مکاتبه کنید. بورس های تحصیلی دولت محلی نیز هر کدام شرایط خاص خود را دارد و اکثرا در طول سال برای اخذ آن می شود درخواست دارد. بورس های موسسات خصوص نیز در طول سال باز است و نتیجه درخواست پس از 45 روز کاری مشخص می شود.برای اخذ اطلاعات درخصوص مهاجرت به چین و سایر کشورها متناسب با شرایط خود می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.
ادامه مطلب

کار در چین

کار در چین
همانطور که می دانید کشور چین پر جمعیت ترین کشور دنیاست و اخیرا رشد بسیاری در زمینه تجارت، صنعت، اقتصاد و تکنولوژی داشته است. از این رو کشور چین در زمینه صادرات کالا رتبه اول را در جهان دارد و از نظر اقتصادی در جایگاه بالایی قرار گرفته بطوری که نرخ بیکاری در سال های اخیر به کم تر از 5% رسید و همین امر متقاضیان زیادی را برای کار در چین یا مهاجرت به این کشور به خود جلب کرده است. بازار کار چین در سال های اخیر به سرعت در حال رشد می باشد و به یک بازار رقابتی تبدیل شده که باعث افزایش اهمیت مساله پیدا کردن کار برای مهاجرین شده است. داشتن ارتباطات و همینطور زبان قوی می تواند از موارد بسیار کمک کننده برای پیدا کردن کار در چین باشد. با توجه به روابط گسترده ایران و چین در سال های اخیر، یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به این کشور برای هموطنان عزیزمان، کار در چین می باشد. برای پیدا کردن کار در چین داشتن ارتباطات با افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند می تواند این روند را برای شما به شدت تسریع ببخشد اما باید توجه داشته باشید که دانستن زبان چینی یک امتیاز بسیار ویژه برای شما به حساب می آید چرا که اکثر سازمان ها و شرکت های چینی برای استخدام، دانستن پایه زبان چینی یک نیاز مهم به شمار می آوردند در حالی که اکثر سایت ها و بوردهای آنان به زبان محلی می باشد. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخرند تا شما را با نحوه کار و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت کاری به چین آگاه کنند.کار و کاریابی در چینمعمولا متقاضیان کار در چین به دو صورت می توانند در این کشور کار پیدا کنند؛ یکی از این روش ها از طریق مراجعه به سایت های کاریابی در چین بوده که با توجه به شهر یا منطقه ای که در آن به دنبال کار هستید می توانید شغل مورد نظر خود را بیابید. توجه داشته باشید که بسیاری از این سایت ها به زبان محلی هستند و دانستن زبان محلی چینی یک نیاز اساسی برای پیدا کردن کار مورد نظر شما خواهد بود. همچنین برای ارسال رزومه ممکن است مواردی از اطلاعات شخصی شما مانند تاریخ و محل تولد ، وضعیت تاهل و یا شماره تلفن بستگان خود مورد نیاز باشد. ارسال یک رزومه خوب که مطابق با نیاز های شرکت ها و یا کارفرمایان چینیست از جمله داشتن مهارت های ویژه، سابقه کاری، مدرک معتبر تحصیلی و زبان می تواند از موارد مهم برای پیدا کردن کار مناسب باشد.یکی دیگر از روش های کاریابی در چین استفاده از موسسه های کاریابی و بنگاه های کاریابی می باشد. شرایط و موارد لازم برای اسنخدام ارتباط با این موسسات مانند سایت های کاریابی، ارسال رزومه و براورده کردن شرایط مورد نیاز آنها برای کار می باشد. برای مثال موسسه هادسون به دنبال افراد متخصص دارای مهارت بالا در زمینه حسابداری و مالی، خدمات بانکداری، ساخت و ساز، منابع انسانی، تولید، اطلاعات تکنولوژی و ... در شهر های شانگهای، بیجینگ و گوانجو می باشد. در لیست زیر تعدادی از موسسات و سایت های کاریابی در چین آورده شده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه هادسون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه جمینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گروه مشاورین SHI&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گروه مشاورین مونرو چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinajob.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.expatjobschina.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.findworkabroad.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.hiredchina.comویزای کاری در چینمتقاضیانی که می خواهند در کشور چین به کار مشغول شوند نیاز به ویزای کاری دارند. ویزای کاری در چین که به ویزای نوع fnbsp;مشهور است مجوز کار برای خارجیان در این کشور را فراهم میکند. افراد متقاضی باید برای کسب این ویزا شرایط اولیه با کارفرمای خود در چین را داشته باشند و با هماهنگی آنان به سفارت چین مراجعه کرده و درخواست ویزا کنند. این نوع ویزا معمولا اعتبار یک ساله دارد و قابل تمدید است. متقاضیان این ویزا باید از دولت چین مجوز استخدام را دریافت کرده و همچنین نیازمندند تا تاییدیه پزشکی دریافت کنند که با مراجعه به مراکز سلامت تعیین شده و گرفتن تست های پزشکی به متقاضیان داده می شود. توجه داشته باشید که برای دریافت این گواهی متقاضی سن بالای 16 سال باید داشته باشد. درآمد میانگین در چیندرامد میانگین در چین هر ساله رو به افرایش است هر چند درآمد میانگین مورد انتظار شما نسبت به شغل و محل کار شما می تواند متفاوت باشد. میزان حداقل درامد کار در چین با توجه به شرایط زندگی به گفته دولت بستگی به منطقه ای که در آن زندگی می کنید دارد بطوری که یک کارگر در منطقه هونان چین ماهیانه CNY 1000nbsp;(یوان چین) درامد دارد در حالی که درامد ماهیانه همان کارگر در شهر شانگهای به CNY 2000 (یوان چین) می رسد. بطور کلی هر چه شهری که در آن کار می کنید بزرگتر باشد میزان حداقل درامد نیز بیشتر است. بصورت میانگین در شهر شانگهای میانگین حقوق ماهیانه افراد CNY 12,000 (یوان چین) است اما توجه داشته باشید که میزان هزینه در این شهر نسبت به دیگر شهرها بالاتر است.در جدول زیر میانگین بعضی از مشاغل در کشور چین آمده است تا نمای بهتری از درآمد میانگین و کار در چین داشته باشید.شغل میانگین درامد سالیانه (یوان چین) حسابدار 150,000-250,000 حسابرس 150,000-350,000 طراح HTML 180,000-350,000 توسه دهنده Java 240,000-550,000 مدیر بازاریابی 300,000-800,000 فرهنگ کار در چینروابط کاری یک مورد مهم در فرهنگ کاری چین به شما می آید. مهم نیست که شما چه شغلی در این کشور دارید یک طراح هستید یا حتی یک فریلنسر چون برای موفقیت در کار و ادامه آن نیازمند داشتن یک ارتباط درست با مشتری خود هستید. یک مکالمه کوتاه می تواند رمز موفقیت شما در داشتن یک رابطه تجاری موفق منجر شود بنابراین قادر به صحبت کردن به زبان محلی به صورت صحیح می تواند یک نکته مهم برای روابط کاری در چین به شمار می آید. در چین برای داشتن تجارت موفق در ابتدا به سراغ مطالب کاری نروید بلکه سعی کنید شما در ابتدا به عنوان یک شخص دیده شوید و همچنین سعی کنید از مباحث سیاسی و عقیدتی که موجب اختلافات می شود دوری کنید. نکته دیگری که متقاضیان مهاجرت به چین در خصوص فرهنگ کاری این کشور باید بدانند این است که از تماس فیزیکی مانند گذاشتن دست روی شانه افراد چینی خودداری کنید. در صورت نیاز به آگاهی در مورد کار و اخذ ویزای کاری درکشورهای اروپایی و یا آمریکایی را دارید می توانید به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و یا حضوری مراجعه فرمایید.
ادامه مطلب

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین
چین در حالی که یکی از اقتصادهای برتر در جهان به حساب می آید در حال حاضر نمایانگر کشوری جذاب و با پتانسیل بالا در مقیاس بین المللی از منظر سرمایه گذاری می باشد. چین با داشتن ارتباطات گسترده با مراکز مالی همراه با اقتصادی قدرتمند یک شریک تجاری مناسب در زمینه های مختلف و مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. چین با فراهم کردن شرایط و کاستن موانع موجود و گسترش مناطق آزاد زمینه مناسبی را برای جذب سرمایه گذاران از کشورهای مختلف فراهم کرده ؛ به همین دلیل میزان متقاضیاnbsp;مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان افزایش پیدا کرده است. اگر خواستار ثبت شرکت در چین هستید می توانید شرکت خود را بر اساس نوع ساختار متناسب با نیازها و فعالیت های آینده انتخاب کنید. مراحل ثبت شرکت نسبت به قبل آسان تر شده و مراحل اداری آن کم تر شده است. اگر متقاضی ثبت شرکت در چین هستید می توانید این مقاله را که به دست تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده مطالعه بفرمایید.ثبت انواع شرکت در چینبرای ورود به بازار بین المللی و رشد تجارت، ورود به بازار چین می توانید یکی از بهترین راه ها باشد چرا که چین با تولیدات انبوه، دولت مرکزی پایدار، روابط گسترده، ایجاد زیر ساخت های کلاس جهانی و دستیابی به بازار جهانی زمینه مناسبی را برای رشد کسب و کار در اندازه های جهانی فراهم می کند. برای راه اندازی یک شرکت در چین ابتدا می بایست ساختار شرکت های موجود در چین را بشناسید؛ همچنین نوع فعالیتی که خواستار راه اندازی آن هستید مورد اهمیت می باشد. در حال حاضر اداره امور صنایع و تجارت جمهوری خلق چین گواهی ثبت شرکت های بین المللی را صادر می کند. به صورت کلی انواع شرکت ها در چین به 5 حالت تقسیم می شوند و افراد خارجی با تاسیس یکی از این شرکت ها می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت هایی با مالکیت تمام خارجی (WFOE) که یکی از محبوب ترین نوع شرکت ها برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های سرمایه گذاری مشترک (JV) که مناسب سرمایه گذاران با تجربه جهت شراکت می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دفاتر نمایندگی (RO) که برای نمایندگی و آزمایش تجارت خود در چین مناسب می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های در اندازه کوچک و متوسط (EP) که برای مشارکت کارافرینان مناسب می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های مناطق آزاد هنگ کنگثبت شرکت در چین با تمام مالکیت خارجیشرکت با مالکیت 100% خارجی شرکتی با مسئولیتی محدود است که کاملا متعلق به سرمایه گذاران خارجی می باشد. این نوع شرکت ها در چین ابتدا برای حمایت از صادرات کالا و رشد بخش های فناوری تاسیس می شدند اما پس از ورود چین به سازمان تجارت جهانی این شرایط تغییر کرد و این نوع شرکت ها (WFOE) به طور قابل توجهی در بخش ارائه خدمات به خصوص انواع خدمات مشاوره و مدیریت، توسعه نرم افزار و تجارت نیز مورد استفاده قرار می گیرند. سرمایه ثبت شده در این نوع شرکت ها به طور کامل می بایست توسط سرمایه گذارهای خارجی انجام گرفته باشد. طبق قوانین چین این نوع شرکت ها نمی توانند شامل شعبه های مستقر شرکت ها و سازمان های خارجی باشند. بسته به فعالیت و بخش انتخابی، ثبت این نوع شرکت در چین می تواند با داشتن اسناد خاص و رعایت قانون قابل اجرا به سرعت انجام گیرد.مواردی که برای ثبت شرکت خارجی انجام می گیرد: تصمیم گیری و تایید نام و نوع تجارت ارائه تمامی اطلاعات لازم صاحبان شرکت تنظیم فعالیت های شرکت انتصاب هیئت مدیره و طی مراحل قانونی ارائه گزارش تجاری داشتن حداقل سرمایه لازم به غیر از مناطق آزاد در یکی از بانک های چینی دریافت پروانه کسب و کار مطابق با نوع فعالیت ها ثبت نام در سیستم مالیاتی انواع شرکت های WFOE در چینشرکت های WFOE در چین برای سرمایه گذاران خارجیست که می خواهند مشاغل خود را در چین راه اندازی کنند. توجه داشته باشید که بسته به درامد خود نیز می بایست در این کشور مالیات پرداخت کنید؛ همچنین استخدام یک شرکت حسابداری در چین نیز به منظور حفظ صحیح سوابق و فعالیت های مالی شرکت شما الزامی خواهد بود. برای ثبت این نوع شرکت در صورت داشتن نماینده یا مشاوری که از تمامی قوانین آگاه است، ثبت شرکت در چین امری دشوار نخواهد بود. تاسیس این نوع شرکت ها در اکثر بخش ها به جز بخش های انحصاری و امنیتی دولت چین مجاز می باشد؛ به صورت کلی این نوع شرکت ها در زمینه های زیر تاسیس می شوند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های WFOE که در فعالیت های اقتصادی که منجر به تولید و فروش انواع کالا می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های WFOE که در بخش های خدمات و مشاوره از جمله در بخش مدیریت، فناوری و بازرگانی فعالیت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های WFOE که در بخش تکنولوژی و فناوری فعالیت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های WFOE که در بخش غذایی و نوشیدنی های فعالیت می کنند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های WFOE که در بخش واردات و صادرات کالا فعال هستند.مراحل ثبت شرکت در چینمراحل کلی ثبت شرکت در چین به صورت زیر می باشد.انتخاب نام تجاری و تایید اعتبار آن را توسط اداره امور خارجه صنعت و تجارت جمهوری خلق چین انتخاب نماینده قانونی و انتصاب هیئت مدیره ایجاد گزارش و توافقنامه بین سرمایه گذاران افتتاح حساب بانکی و واریز حداقل مبلغ مورد نیاز اقدام برای دریافت مجوزهای لازم متناسب با نوع فعالیت اقدام برای انجام پرداخت های مالیاتی و دیگر موارد سرمایه لازم برای ثبت شرکت در چینپس از سال 2016 طبق قوانین شرط پرداخت سرمایه اولیه برای ثبت شرکت از میان برداشته شده است، اما مسلما برای راه اندازی شرکت و موفقیت در آن و حفظ کسب و کار نیازمند یک میزان سرمایه اولیه می باشید. میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت و حفظ آن بسته به نوع فعالیت شرکت، گستردگی فعالیت آن و منطقه شرکت دارد. برخی از منابع مبلغ 30,000 RMB (یوان) را برای راه اندازی شرکت خارجی کافی می دانند اما در واقعیت با این مبلغ شرکت پس از مدتی از دور خارج خواهد شد. در جدول زیر میزان مبلغ توصیه شده برای ثبت شرکت و ادامه فعالیت ها در بخش های متفاوت از جمله در شهرهای بزرگ مانند پکن (Beijing)، شانگهای (Shanghai)، گوانگژو (Guangzhou)، شنژن (Shenzhen)، نینگبو (Ningbo) و هانگژو (Hangzhou) پیش بینی شده است.شرکت WFOE در بخش سرمایه پیشنهادی لازم (دلار) مشاوره 15,000$-50,000$ خدمات 15,000$-50,000$ فن آوری 15,000$-50,000$ معاملات 75,000$-140,000$ مواد غذایی و آشامیدنی 75,000$-140,000$ تولید بیش از 75,000$ مزایای ثبت شرکت خارجی در چینبه دلیل مزایای شرکت های نوع WFOE با 100% مالکیت، در سال های اخیر ثبت این نوع شرکت ها در چین بسیار افزایش داشته است. در اینجا مزایای ثبت این نوع شرکت شرح داده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استقلال و آزادی اجرای استراتژی های جهانی شرکت خود بدون نیاز به دخالت شریک چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان فعالیت شرکت به صورت کاملا رسمی به جای اینکه فقط به عنوان نمایندگی فعالیت کند و همچنین شرکت قادر به صدور فاکتور برای مشتریان به صورت واحد پولی RMB و درآمدها به یوان می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قابلیت تبدیل سود از واحد پول چینی به دلار آمریکا برای واریز شرکت مادر در خارج از چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در دست داشتن کنترل منابع انسانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های وابسته به شرکت مادر جدید نیازی به صبر کردن به مدت 2 سال ندارند در حالی که برای ثبت دفاتر نمایندگی نیاز به کذشت 2 سال از ثبت شرکت مادر می باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیریت، بهره وری و توسعه شرکت در این نوع شرکت ها راحت تر می باشد.مجوزهای لازم برای ثبت شرکت در چینبسیاری از فعالیت ها در چین تحت مجوزهای ویژه و انجام الزامات خاصی صورت می گیرد؛ به عنوان مثال، مجوزهای اداری برای فعالیت های مستقر در بخش های خرده فروشی یا تولید الزامی است. شرکت های افتتاح شده در بخش واردات و صادرات، قبل از شروع به کار در چین باید درخواست تاییدیه و مجوزهای ویژه کنند. در برخی از بخش ها نیز مجوز های خاص برای شروع کسب و کار نیاز می باشد. در بخش مواد غذایی و آشامیدنی و دارویی از جمله بخش هایی هستند که نیازمند مجوز خاص هستند. همچنین سرمایه گذاری در بخش خودرو نیز، تابع شرایطی خاص هست به این معنی که برای فروش اتومبیل در این کشور نمی توان بدون ثبت نام و بهره برداری از یک سرمایه گذاری مشترک این کار را انجام داد و برای فعالیت در این بخش نیازمند شراکت با یک شرکت چینی می باشید؛ همچنین بخش ساخت و ساز و ارتباطات نیازمند مجوز می باشد.ثبت دفتر نمایندگی در چیندفاتر نمایندگی توسط شرکت های خارجی برای شرکت و ارتباط با حوزه های کنترل کیفیت، ارتقاء محصول، تحقیقات بازار، تبادل فناوری و سایر فعالیت های مجاز در چین تأسیس می شود. طبق قوانین اداره امور خارجی صنعت و تجارت، دفاتر نمایندگی پس از 2 سال از ثبت شرکت مادر می توانند ثبت شوند. دفاتر نمایندگی در چین می توانند برای شرکت مادر تحقیقات در بازار محلی انجام دهند. آنها می توانند با نمایندگی از شرکت با مخاطبین چینی و خارجی ارتباط برقرار کنند، همچنین می توانند داده ها و موارد تبلیغاتی را به مشتریان ارائه دهند. این شرکت ها می توانند هماهنگ کننده سفرها و قراردادهای شرکت مادر باشند. دفاتر نمایندگی به هیچ عنوان حق امضای قرارداد و معامله را از طرف شرکت مادر ندارند. همچنین نمی توانند فاکتور صادر کنند و پول دریافت کنند. همچنین دفاتر نمایندگی نمی توانند نمایند شرکت دیگری به جز شرکت مادر باشند. همچنین مجاز به خرید تجهیزات تولید و واردات نیستند.یکی از روش های پر طرفدار و قطعی مهاجرت به چین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می باشد. با داشتن شرایط ثبت شرکت در چین می توانید شرکت خود را در این کشور ثبت کرده و به عنوان یک سرمایه گذار به آن مهاجرت کنید. امیدواریم این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد اطلاعت لازم درباره شرکت های چینی و نحوه ثبت شرکت را در اختیار شما قرار داده باشد. همچنین مشاورین و موکلین با تجربه این موسسه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.
ادامه مطلب

اعزام دانشجو به چین

اعزام دانشجو به چین
چین با داشتن دانشگاه های با کیفیت در رده های بالا سبب تقاضای زیاد اعزام دانشجو به این کشور شده است. متقاضان تحصیل در کشور چین می توانند به دو زبان چینی یا انگلیسی به تحصیل مشغول شوند. امروزه چین یکی از ابر قدرت های جهان در زمینه تجارت ، صنعت و اقتصاد از نظر علمی نیز جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کرده است. دولت چین با برقراری شرایط مناسب جهت اعزام دانشجو به چین و در اختیار داشتن بیش از 38 میلیون دانشجو در دانشگاه های متعدد خود، یکی از بزرگترین نظام آموزشی جهان را در اختیار دارد. همچنین دولت چین با دادن بورسیه به متقاضیان مهاجرت تحصیلی در رشته هایی نظیر مهندسی، حقوق، اقتصاد، حقوق مدنی و دیگر رشته ها شرایط اعزام دانشجو به چین را آسان تر کرده است. مانند بسیاری دیگر از کشورها جهت تحصیل و اعزام دانشجو به چین، دانشجویان نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشند. دانشگاه های چین با در اختیار داشتن امکاناتی مناسب مانند خوابگاه های استاندارد، امکانات ورزشی، سالن های مطالعه و در اختیار قرار دادن منابع بی شمار به دانشجویان خود همواره به دنبال افزایش کیفیت سطح تدریس و افزایش میزان تحصیلات در این کشور است. جهت کسب اطلاعات لازم درباره اعزام دانشجو به چین با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید و ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید.شرایط اعزام دانشجو به چینلازم است بدانید برای تحصیل در دانشگاه های چینی به جز رشته پزشکی آن هم در 2 سال آخر نیازی به یادگیری این زبان سخت نخواهید داشت و می توانید به زبان انگلیسی به تحصیل خود در چین ادامه بدهید. چنانچه علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید می توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان چینی، این زبان را فرا بگیرید و با شرکت در آزمون HSK نمره لازمه را کسب کنید و مدرک زبان چینی خود را به دانشگاه ها ارائه بدهید. در نظر داشته باشید تحصیل به زبان چینی نسبت به تحصیل به زبان های دیگر از نظر هزینه ارزان تر است. توجه داشته باشید جهت تحصیل در چین به زبان انگلیسی نیازمنده ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی خواهید بود.مزایای اعزام دانشجو به چینهمانطور که ذکر شد چین دارای بورسیه تحصیلی است و در بسیاری از رشته ها دانشجویان برتر را بورسیه می کند. اما بصورت کلی با توجه به سطح کیفی و رتبه های بالای دانشگاه های چینی تحصیل به صورت غیر بورسیه هم با کنترل هزینه ها قابل انجام است. هزینه های اعزام دانشجو به چین نسبت به هزینه های اعزام دانشجو به دیگر کشورهای هم سطح از نظر آموزشی بسیار پایین تر می باشد. در نظر داشته باشید دانشگاه های چینی علاوه بر رشته های فنی و مهندسی در رشته های پزشکی و داروسازی نیز دارای دانشگاه های با اعتبار جهانی بوده و سالانه میزبان بیش از 100,000 دانشجو می باشد. در زیر مزایای اعزام دانشجو به چین آورده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه های رتبه بالای چین با سطح کیفی بسیار بالا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل در رشته های متنوع از جمله رشته های پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در رشته پزشکی بدون آزمون ورود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه های پایین نسبت به دیگر دانشگاه های معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگانمقاطع تحصیلی در چینامکان تحصیل برا متقاضیان ورود به دانشگاه های چینی در مقطع های مختلف در چین فراهم شده است. دانشگاه های چینی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دوره های آموزشی خود را برگذار می کند. برای تحصیل در هر کدام از این دوره ها شرایطی از جمله میزان سن و میزان معدل را باید داشته باشید که این شرایط در جدول زیر ارائه شده است. مدت دوره کارشناسی در چین حدود 3 الی 4 سال به طول می انجامد و این مدت برای مقطع کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال است. همچنین مدت تحصیل در مقطع دکتری حدود 3 سال به طول می انجامد؛ دوره های پزشکی نیز حدود 7 سال زمان می برد. هزینه شهریه دوره کارشناسی حدود 3000-4000$ (دلار) در سال خواهد بود و این هزینه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب 4000-5000$ و 5000$ (دلار) در سال می باشد. مقطع حداکثر سن حداقل میزان معدل کارشناسی 25 سال 14 کارشناسی ارشد 35 سال 14 دکتری 40 سال 15 دوره پزشکی 30 سال 14 دانشگاه های برتر چینبا افزایش تعداد بسیار زیاد دانشگاه ها در چین، انتخاب دانشگاه برای پذیرش می تواند برای متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل کمی گیج کننده باشد. در این مطلب سعی می کنیم دانشگاه های برتر چین را بر اساس رتبه بندی های Times و QS که از بهترین منابع رتبه بندی داشگاه های جهان می باشند بیان کنیم. البته توجه داشته باشید که فاکتور شهریه و هزینه های هر دانشگاه با دانشگاه دیگر فرق می کند لذا با توجه به امکان مالی و براورد هزینه برای پذیرش خود اقدام کنید. همچنین در نظر داشته باشید که شهر محل تحصیل هم می تواند در هزینه های شما نقش داشته باشد بطوری که هزینه زندگی در برخی کلان شهر های چین از دیگر شهر ها بیشتر است.رتبه دانشگاه های برتر چین بر اساس رنکینگ جهانnbspnbsp; Times 2019 دانشگاه های برتر چین بر اساس رنکینگ جهانnbsp; Qs 2019 1 Tsinghua University Tsinghua University 2 Peking University Peking University 3 University of Science and Technology of china Fudan University 4 Zhejiang University Zhejiang University 5 Fudan University Shanghay Jiao Tong University 6 Nanjing University University of Science and Technology of china 7 Shanghay Jiao Tong University Nanjing University 8 Sun Yat-sen University Wuhan University 9 Beijing Normal University Tongji University 10 Huazhong University of Science and Technology Beijing Normal University مدارک ویزای تحصیلی چیناز انواع ویزای چین که با هدف تحصیل در این کشور صادر می شود به صورت کلی به دو صورت می باشند؛ این دو ویزا که به نام های X1 و X2 نامگذاری شده اند تفاوتشان در میزان مدت ویزاست. میزان مدت ویزای ایکس وان کم تر از سه ماه است و میزان مدت ویزای ایکس تو بیش از سه ماه یعنی 180 روز است. برای کسب این ویزاها پس از دریافت دعوت نامه آن را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به سفارت ببرید. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی چین عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه دعوت نامه ارسالی از دانشگاه چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه به همراه کپی (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 3 قطعه عکس مناسب پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم پر شده درخواست ویزا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی عدم سوء پیشینه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک زبان و سوابق کاریبرای دریافت اطلاعات در خصوص تحصیل و مهاجرت به کشور چین می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان باتجربه این موسسه بهره ببرید.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش از دانشگاه های چین

اخذ پذیرش از دانشگاه های چین
سابقه طولانی آموزش در چین همراه با فرهنگ غنی و کهن خود امروز چین را به مکانی پر تقاضا برای تحصیل دانشجویان خارجی کرده است. در حال حاضر هر سال بیش از 300,000 دانشجوی خارجی از 180 کشور مختلف جهان در چین تحصیلات عالی را دنبال می کنند. دانشگاه های چینی برنامه های زیادی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. اخذ پذیرش از دانشگاه های چین به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از رشته ها و دانشگاه ها متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. در حال حاضر در اکثر دانشگاه های چینی به زبان چینی تدریس می شود و افرادی که به این زبان مسلط هستند با شرکت در آزمونی مدرک این زبان را گرفته و می توانند با هزینه شهریه پایین تری در این دانشگاه ها نحصیل کنند. البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی در چین نیز وجود دارد که آن هم نیاز به تسلط به این زبان می باشد.اخذ پذیرش از دانشگاه های چین در مقاطع مختلف و رشته های بسیاری برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. یکی از موارد مهم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ها، زبان انتخابی برای نحصیل در این دانشگاه ها می باشد. افرادی که تمایل به تحصیل به زبان چینی را دارند می بایست در آزمون HSK شرکت کنند و نمره لازمه را کسب کنند. همچنین اگر برای یادگیری زبان چینی مشکل دارید می توانید به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها تحصیل کنید که در این صورت نیازمند مدرک تافل یا ایلتس خواهید بود. دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های چین به مطالعه این مقاله که به دست تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده بپردازید.nbsp;مزایای اخذ پذیرش از دانشگاه های چینبا توجه به رشد سریع اقتصاد کشور چین در دهه های گذشته، نظام آموزشی این کشور نیز همراه با اقتصاد این کشور رشد چشمگیری داشته است و دانشگاه های برتر این کشور با تکیه بر بودجه های عظیم دولتی و سازمانی سطح و کیفیت خود را بالا برده و اکنون جزو برترین و بزرگترین نظام های آموزشی جهان به شمار می آید. اخذ پذیرش از دانشگاه های چین مزایای بسیاری دارد؛ از جمله هزینه های تحصیل نسبت به دانشگاه های هم رده اروپایی و آمریکایی در چین بسیار پایین است. هزینه زندگی در چین نیز در بسیاری از شهرها و محله ها پایین و مقرون به صرفه می باشد. همچنین از دیگر مزایای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین می توان به موارد زیر اشاره کردnbsp; &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در دانشگاه های رده بالای چین &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل طبق برنامه های استاندارد جهانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه بسیار پایین تحصیل در چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان بورسیه تحصیلی در چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به تسلط به زبان چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ پذیرش در دانشگاه های چین بدون آزمون ورودی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در رشته های پزشکی بدون آزمون ورودیشرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های چینعلاوه بر مدارک زبان برای تحصیل در دانشگاه های چینی، شرایط سنی نیز بسیار مهم می باشد. برای تحصیل در چین در مقاطع مختلف شرایط سنی نیز برای اخذ پذیرش از موارد قابل توجه می باشد به طوری که برای تحصیل در مقطع کارشناسی سن متقاضی نباید بیش از 25 سال باشد. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز حداکثر سن متقاضی برای پذیرش 35 سال می باشد در حالی که حداکثر سن دانشجو برای تحصیل مقطع دکترا 40 سال می باشد. حداکثر شرایط سنی دانشجویان متقاضی تحصیل در چین نیز برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی ، 30 سال می باشد. برای پذیرش در دانشگاه های چین نیز میزان معدل از شروط اصلی می باشد به طوری که برای مقاطع تحصیلی مختلف حداقل معدل بایستی بیش از 14 باشد؛ البته در مقطع دکترا میزان معدل حداقل بایستی 15 باشد. دیگر شرایط کلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید دانشجوی واقعی باشد و ویزای تحصیلی داشته باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی نباید سوابق کیفری داشته باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برخی از مقاطع و رشته ها برای برخی از کشورها محدودیت وجود دارد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی بایستی تمامی مدارک مورد نیاز دانشگاه خود را ارائه کند&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انتقال دانشجو از دانشگاهی به دانشگاه دیگر ملزم به ارائه گواهی توافقنامه دو دانشگاه است که معمولا دانشگاه های چینی مخالف انتقال هستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل به زبان چینی نیاز به مدرک HSK دارد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک TOEFL یnbsp; IELTS دارد.آزمون زبان چینی HSKآزمون HSK یا Hanyu Shuiping Kaoshi یک آزمون استاندارد جهانی برای مهارت و تسلط زبان چینی می باشد. این آزمون توانایی های تسلط غیر بومیان چینی در استفاده از زبان چینی را در زندگی روزمره، دانشگاهی و حرفه ای آنها ارزیابی می کند. آزمون HSK در سال 1984 طراحی و اولین تست HSK در خارج از کشور در سال 1991 انجام شد. از آن موقع تاکنون، مراکز تست چینی در سرتاسر مناطق داخلی و خارجی گسترش یافت. این آزمون در سال 2010 به روز رسانی شد و شیوه جدیدی به خود گرفت؛ این فرمت جدید برای برای استفاده کاربردی تر طراحی شده است. این آزمون شامل یک تست نوشتاری و یک تست گفتاری می باشد بطوری که بخش نوشتار 6 سطح دارد که به حروف یونانی مشخص می شود و بخش گفتار شامل سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته می باشد. هزینه این آزمون در کشورهای مختلف متفاوت می باشد و در پکن بصورت زیر است.سطح هزینه آزمون نوشتاری (یوان) هزینه آزمون گفتاری (یوان) 1 150 RMB 200 RMB (مبتدی) 2 250 RMB 200 RMB (مبتدی) 3 350 RMB 300 RMB (متوسط) 4 450 RMB 300 RMB (متوسط) 5 550 RMB 400 RMB (پیشرفته) 6 650 RMB 400 RMB (پیشرفته) روند اخذ پذیرش از دانشگاه های چینکشور چین که پرجمعیت ترین کشور دنیا می باشد دارای بیش از 1000 دانشگاه و دانشکده می باشد که هر کدام از این دانشکاه ها از پذیرش دانشجوی خارجی استقبال می کند. فرهنگ کهن این کشور که با مدرنیته ترکیب شده جذابیت های فراوانی را برای افراد ایجاد کرده تا به این کشور بیایند و به تحصیل بپردازند. به طور کلی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های چینی در صورت داشتن مدرک زبان و شرایط سنی گفته شده بسیار آسان می باشد. این مراحل در 5 گام می باشد که به صورت زیر است.1- در این گام در ابتدا بایستی تحقیقات خود را آغاز کنید و برنامه تحصیلی مورد علاقه خود را در دانشگاه های چینی بیابید. با توجه به اینکه ممکن است برنامه مورد علاقه خود در همه دانشگاه ها نباشد باید وقت خود را صرف یافتن دانشگاه مورد علاقه خود کنید. هر چند که در همه برنامه های دانشگاهی در چین، نظم و استاندارد خاصی برقرار است. همچنین اگر هیچ اطلاعاتی از سیستم آموزشی در دانشگاه مورد نظر کسب نکردید می توانید با دانشگاه ارتباط برقرار کرده و اطلاعات لازم را از آنها بگیرید.2- در مرحله بعد می بایست مدارک و اسناد مورد نیاز را آماده کنید. پس از انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی، باید از میزان شهریه آن و دیگر هزینه ها و همچنین شرایط مورد نیاز دانشگاه کسب اطلاع کنید و آنها را فراهم نمایید. توجه داشته باشید که به برنامه های کمک تحصیلی و بورسیه که توسط دولت ارائه می شود هم در نظر داشته باشید.3- در مرحله سوم مطمئن شوید که از نظر قانونی و مدارک موجود هیچ منعی برای شما جهت تحصیل در چین وجود ندارد و تمامی شرایط اخذ پذیرش که در این مقاله به آن اشاره شد برقرار باشد.4- در این گام درخواست خود برای تحصیل و مدارک خود را به دانشگاه ارسال کنید و اصطلاحا اپلای کنید. نحوه اپلای می تواند هم به صورت انلاین هم بصورت ارسال ایمیل انجام شود. معمولا درخواست پذیرش از دانشگاه هزینه ای دارد که مطابق با شرایط متقاضی می باشد؛ این هزینه غیر قابل برگشت است. برای درخواست پذیرش به صورت آنلاین می توانید از سایت های معتبر مانند سایت سیستم پذیرش دانشگاه ها و کالج های چینی (CUCAS) استفاده کنید. ممکن است برخی علاقه مند به درخواست پذیرش به صورت ایمیل باشند که ممکن است جواب پذیرش مدتی زمانبر باشد و همچنین امکان رزرو خوابگاه سخت تر باشد.5- در گام آخر می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی خود به سفارت رفته و درخواست ویزای چین خود را ارائه دهید. ویزاهای تحصیلی در چین به سه شکل X1، X2 وL می باشند.اخذ ویزاهای تحصیلی برای دانشگاه های چیندر حالت کلی ویزاهای تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در چین به 3 شکل صادر می شود. ویزای X1 ویزای کوتاه مدت تحصیل در چین است که اعتبار آن کم تر از 180 روز و برای افرادی که برای تحصیل دوره های کوتاه مدت به چین می آیند مناسب است. ویزای X2 ویزای تحصیلی بلند مدت چین می باشد که اعتبار آن بیش از 180 روز است و افرادی که اخذ پذیرش از دانشگاه های چین می کنند معمولا از این نوع ویزا استفاده میکنند؛ این افراد امکان مهاجرت به چین از طریق تحصیل را دارند. ویزای L نیز ویزای کوتاه مدت برای ترم های کوتاه تابستانی یا زمستانی صادر می گردد. توجه داشته باشید که پس از اخذ این نوع ویزاها ظرف 30 و 90 روز بسته به نوع ویزا فرصت دارید که به این کشور سفر کنید و ورود خود را ثبت کنید. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چیندانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین مدارک زیر را پس از دریافت نامه پذیرش به سفارت چین بایستی ارسال کنند، این مدارک شامل:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تکمیل و ارائه فرم JW201 یا JW202&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه تمامی مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک HSK&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک زبان تافل یا آیلتس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش دانشگاه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه قطعه عکس پرسنلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه رسید پرداخت هزینه ها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گذرنامه و کپی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه گواهی پزشکیشایان ذکر است که هزینه تحصیل در چین بسته به نوع دانشگاه و محل تحصیل بسیار متغیر می باشد به طوری که شهریه سالانه دانشگاه ها و کالج های دولتی چین بین 3,000$ الی 10,000$ (دلار) می باشد و برای دانشگاه های خصوصی این مقدار بین 7,000$ الnbsp; (دلار)15,000$ است.همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما درباره تحصیل در چین و سایر کشورها نیز آماده راهنمایی شما عزیزان می باشند.
ادامه مطلب

کارآفرینی در چین

کارآفرینی در چین
انتقال اقتصادی چین از دهه 1980 تا کنون کارآفرینی در چین و توسعه شرکتهای خصوصی را به شدت گسترش داده است. اخیرا، چین کارآفرینی را به عنوان یکی از نیروهای اصلی محرک توسعه پایدار اقتصادی به رسمیت شناخته و بر همین اساس تلاش های بسیاری را برای تشویق و تسهیل فعالیت های کارآفرینی انجام می دهد. به دنبال این پیشرفت جدید، لازم است سیستم های کارآفرینی ملی و منطقه ای چین مورد بررسی قرار گیرد. سه دهه گذشته شاهد پیشرفت چشمگیر کارآفرینی در چین بوده ایم؛ انتقال اقتصادی چین از یک اقتصاد برنامه ریزی شده به اقتصاد تجاری از سال 1978 با آغاز سیاست های اصلاحات آغاز شد. قانون اساسی چین تا سال 1988 مشروعیت شرکت های خصوصی را به رسمیت نمی شناسد، هرچند مشاغل خانگی شخصی و شرکت های جمعی شهری و روستایی قبل از آن شکوفا شده بودند.nbsp;از سال 1992، بخش خصوصی در چین رشد چشمگیری را تجربه کرده و از شرکت های دولتی و جمعی به عنوان محرک اقتصاد چین پیشی گرفته است. با از بین بردن یا کاستن موانع نهادی برای ورود به بازار و توسعه مشاغل خصوصی، اصلاحات اقتصادی چین تا حد زیادی می تواند به ایجاد کارآفرینی منجر شود. در کنار اصلاحات نهادی و انتقال اقتصادی، کارآفرینان چینی نیز در حال تحول هستند. توسعه کارآفرینی در چین وارد دوران طلایی شده است. از سال 2015، کارآفرینی و نوآوری به عنوان استراتژی جدید توسعه ملی اقتصادی چین ظاهر شده است و دولت های مرکزی و محلی چینی منابع عظیمی را به شرکت های نوپا بویژه برنامه های نوآورانه اختصاص می دهند. برای بررسی بیشتر موضوع کارآفرینی در چین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش به این موضوع پرداخته است.کارآفرینی و اقتصاد در چینانتقال اقتصاد چین با روند سه گانه بازاریابی، جهانی سازی و تمرکززدایی شکل می گیرد و نتیجه آن ایجاد بستر مناسب برای فعالیتهای کارآفرینی است. بنابراین کارآفرینان در چین هم با فرصت ها و هم با عدم اطمینان بیشتری نسبت به همتایان خود در اقتصادهای پیشرفته مواجه هستند. همچنین، در مقایسه با اقتصادهای توسعه یافته، کارآفرینی در چین تحت تاثیر چشم اندازهای سازمانی قرار گرفته است. موسسات و سازمان هایی که نقش مهمی را در چین ایفا می کنند بر رفتار کارآفرینی تاثیر می گذارند و سرمایه گذاری و نوآوری های جدید باید ساختارها و عملیات خود را مطابق با این نهادها و سازمان ها تنظیم کنند. انتقال اقتصادی چین محدودیتهای مربوط به کارآفرینی را برداشته و فضای کسب و کار آزادتر را فراهم کرده و موجب رونق کارآفرینی می می شود.ویژگی کارآفرینان موفق در چینویژگی های شخصی کارآفرینان از جمله ویژگی های جامعه شناسی، توانایی شناخت و رفتار نیز برای عملکرد شرکت بسیار مهم می باشد. بسیاری از آمارها نشان داده اند که سن، جنس و سابقه تحصیلی کارآفرینان ممکن است بر تصمیمات مدیریتی آنها تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، کارآفرینانی که دارای سابقه تحصیلی بالایی هستند در امر کارآفرینی در چین بسیار موفق تر عمل کرده اند. بدین ترتیب تجربه زندگی و تحصیل کارآفرینان در کشورهای خارجی، تجربه کاری، پیوندهای سیاسی و سواد مالی نیز دارای اهمیت بسیاری می باشند. این نوع خصوصیات سبب موفقیت بیشتری از کارآفرینان باتجربه در زمینه توسعه شبکه ها و سازمان های مدیریتی، کارآفرینان و مدیر عاملان با تجربه خارجی در چین شده و این کارآفرینان مخصوصا افرادی که دانش علمی دانشگاهی دارند تمایل بیشتری به موفقیت از خود نشان داده اند.توسعه اقتصاد و کارآفرینی در چینکارآفرینی به دو نوع ایجاد مشاغل و نوآوری تقسیم می شود. نتایجnbsp;نشان می دهد که هر دو نوع کارآفرینی تاثیر مثبتی بر میزان تولید ناخالص داخلی سرانه چین در طی سال های اخیر دارند. به طور خاص، اگر کارآفرینی در ایجاد شغل با یک انحراف استاندارد افزایش یابد، نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی سرانه 1.98% افزایش می یابد؛ علاوه بر این، اگر کارآفرینی نوآوری 10% افزایش یابد، نرخ رشد سالانه 0.134% افزایش خواهد یافت. رشد سریع شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی اغلب به عنوان نیروی محرک اقتصادی چین تلقی می شود، زیرا کارآفرینی خصوصی در نوآوری فناوری، اشتغال و بهره وری منطقه ای بسیار مؤثر بوده است. علاوه بر این، تغییر در الگوهای رشد اقتصادی نیز به توسعه کارآفرینی بستگی دارد. به عنوان مثال، تخصیص منابع بین فعالیتهای تولیدی و فعالیتهای دیگر با کارآفرینی مرتبط است، درنهایت توسعه کارآفرینی می تواند موفقیت کلی انتقال اقتصادی چین را تعیین کند.چالش های کارآفرینی در چینبا وجود بالا رفتن هزینه ها، چین با توجه به زیرساخت های توسعه یافته خود و تامین منابع مواد و منابع انسانی مناسب در مقایسه با کشورهای همسایه، کارخانه جهانی به حساب می آید. در همین حال، با گسترش طبقه متوسط ​​آن در 10 سال گذشته و نگرانی های زیاد در مورد کیفیت محصول، در چین تقاضای فزاینده ای برای محصولات خوب از خارج کشور در چین وجود دارد. شرکت های بیشتری در خارج از کشور به دنبال بازاریابی محصولات خود به دنبال چین هستند و در واقع رونق تجارت الکترونیکی در چین باعث می شود انجام کارهای چندان سخت مانند گذشته نباشد. با این وجود، در صورت وجود فرصت، موانع و چالش هایی نیز وجود دارد که کارآفرینان خارجی قبل از شروع کار در چین باید آنها را بدانند. ممکن است چین برای یک کارآفرین فرصتی رویایی به نظر برسد و از بسیاری جهات نیز اینگونه باشد اما همه چیز در چین متفاوت است. به طور کلی انجام تجارت در چین زمان می برد. در غرب، معاملات اغلب به سرعت با یک جلسه رسمی تجاری انجام می شود. اما در چین، آنها از طریق روابط انجام می شوند و گرفتن وقت برای برقراری رابطه با مشتریان بالقوه بسیار مهم است. در قلب این روابط اعتماد نهفته است و این می تواند برای شرکتهای خارجی که در چین فعالیت می کنند به یک چالش بزرگ تبدیل شود به همین دلیل بسیاری از شرکت ها کارمندان محلی را برای انجام این کار برای آنها استخدام می کنند. بازار چین عظیم اما یادگیری زبان چینی بسیار دشوار است؛ در واقع، زبان نباید مانعی باشد. با استخدام یک مترجم، به راحتی می توان از آن استفاده کرد. با این حال، باید از قوانین اساسی کسب و کار آگاهی داشته باشید زیرا نمی توانید به کسی دیگری اعتماد کنید تا بتواند برای شما در مورد کسب و کار تصمیم گیری کند.درباره کارآفرینی در چینعلاوه بر چالش های گفته شده کارآفرینان می بایست به خوبی از قوانین حاکم در کشور چین اطلاع داشته باشند. خوشبختانه امروز می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را بصورت آنلاین در اینترنت پیدا کنید. تقریبا، تمام مقامات دولتی PRC (جمهوری خلق چین) نسخه انگلیسی وب سایت خود را ارائه می دهند. شما همچنین می توانید قوانین و مقررات مربوط را در صلاحیت آن، مانند وب سایت وزارت بازرگانی PRC، که قوانین مربوط به سفارش کلی بازار، از جمله تجارت بین المللی و FDI را شامل می شود، پیدا کنید. همچنین وب سایت مدیریت دولتی برای صنعت و تجارت PRC ، که بر رفتار شرکت حاکم است موجود است. مسلما درک همه این قوانین کار ساده ایی نیست اما با کمک یک مشاور بسیاری از این قوانین تفهیم خواهند شد.یکی دیگر از مواردی که کارآفرینان می بایست به آن توجه کنند هویت شخص یا سازمانی است که با آن قراردادها و توافقات صورت می گیرد. توجه داشته باشید در دنیای مجازی امروز تقلب بسیار شایع گشته است. ممکن است برخی وب سایت ها بسیار عالی به نظر می رسند اما هیچ شرکت واقعی در پشت آن وجود نداشته باشد، بنابراین مجوز تجاری آنها، سندی را که توسط دولت صادر شده ، دقیقا مانند گواهی در بیشتر کشورها را بررسی کنید. از دوست چینی خود بخواهید که آن را در بانک اطلاعاتی دولت بررسی کند، گاهی یک بررسی ساده می تواند شما را از ضرر بزرگی نجات دهد. امروزه همه چیز به سرعت در چین تغییر می کند؛ بعضی اوقات، اگر فرصتی بدست آورید، می توانید از دیگران جلو بزنید بنابراین یک ذهن باز داشته باشید و هیچ ایده جدید را با عجله رد نکنید. با این حال، هنوز هم باید مراقب باشید.مقایسه کارآفرینان چین و اروپامطالعات نشان می دهد كه سرمایه گذاری های جدید خصوصی با تامین مالی خصوصی در چین بسیار بیشتر از سرمایه گذاری های اروپایی می باشد. كه با این تصور كه ​​دولت چین پشت بسیاری از کسب و کارها در این کشور است مغایرت داشته باشد. طبق آمار منتشر شده این نوع سرمایه گذاری ها به نسبت 72% در مقابل 54% می باشد. این نرخ ممکن است ترجیح فرهنگی برای تامین اعتبار خود در کشور چین را نشان دهد و یا به دلیل دسترسی کسب و کارهای کوچک به منابع مالی مناسب در چینnbsp;باشد. همچنین تحقیقات نشان می دهد میزان کارآفرینان خانوم در چین نسبت به کشورهای اروپایی بسیار بیشتر است و این میزان به اندازه 25% در مقابل 18% می باشد.ویزای کارآفرینی در چینطی سال های گذشته، چین به طور فزاینده مفهوم "کارآفرینی و نوآوری" را ترویج کرده و سیاست هایی را برای ارتقا آن در سطح کشور به اجرا گذاشته است. اکنون، چین در حال تبلیغ و گسترش این موضوع است تا اتباع بیگانه را به سرمایه گذاری و کارافرینی در چین تشویق کند. برای کسب این نوع ویزای چین متقاضیان بایستی درخواست ویزای کارآفرینی کنند و سپس آن را با حاشیه نویسی ویژه کارآفرینی به مجوز اقامتی برای امور خصوصی تبدیل کنند. فرآیند درخواست دقیقا بسته به منطقه یا شهری که متقاضیان می خواهند متفاوت می باشد. با این حال، به طور کلی اگر فردی غیر چینی مایل به گرفتن ویزای کارآفرینی در چین باشد، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد. این ویزا معمولا 1 ساله است و تمدید می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید برنامه نوآوری یا برنامه کسب و کار کارآفرینی را ارائه کند و باید فارغ التحصیل از دانشگاه چین باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی بایستی قصد سرمایه گذاری در چین داشته باشد یا برنامه نوآوری یا برنامه تجارت کارآفرینی را ارائه دهد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فارغ التحصیلان عالی از دانشگاه های سطح بالای چین یا دانشگاه های مشهور جهان در خارج از چین که بیش از دو سال قبل از درخواست فارغ التحصیل نشده باشند و در کارآفرینی و نوآوری دستاوردهای برجسته ای را کسب کرده باشند.افرادی که ویزای کارآفرینی در چین را دریافت می کنند پس از گذشت 3 الی 5 سال بسته به شرایط و منطقه می توانند اقامت دائم چین را بدست آورند. ثبت شرکت در چین و دفاتر نمایندگی یکی از مواردیست که بسیاری از کارآفرینان به انجام آن اقدام می کنند.همچنین کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز آماده همکاری و مشاوره با شما عزیزان می باشند.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین
امروزه رشد چشمگیر چین در حوزه علم و تکنولوژی و در اختیار داشتن دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا موجب شده است کشور چین مقصد مناسبی برای دانشجویان علی الخصوص دانشجویان رشته پزشکی باشد. دانشجویان در کشور چین می توانند به دو زبان چینی یا انگلیسی به تحصیل بپردازند؛ توجه داشته باشید که تحصیل در چین به زبان انگلیسی نسبت به زبان چینی دارای شهریه بیشتری می باشد. تحصیل رشته های پزشکی در چین نیز به دلیل نداشتن آزمون ورودی و عدم نیاز به زبان چینی سبب شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در این رشته اقدام کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این دارند تا دانشجویان عزیز در رشته های پزشکی را جهت تحصیل در دانشگاه های چینی راهنمایی کنند.کشور چین با قدمت و تاریخ خود همواره در رشته های پزشکی صاحب سبک بوده و امروزه شاهد وجود دانشگاه های معتبر در این حوزه هستیم. دولت چین با برنامه ریزی های متفاوت خود سعی بر آن داشته تا از نظر کیفی سطح علمی دانشگاه های خود را بالا ببرد و با جذب دانشجویان خارجی از نظر بین المللی نیز در جایگاه بالایی قرار بگیرد که امروزه موفق به این مهم شده است چرا که هم اکنون با داشتن حدود 40 میلیون دانشجو و 1000 دانشگاه یکی از بزرگترین نظام دانشگاهی جهان به شمار می رود. در ادامه این نگارش شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در چین وnbsp;دانشگاه های معتبر در این کشور را بررسی خواهیم کرد.دوره های پزشکی MBBSnbsp;در چیندوره های پزشکی MBBS در چین امروزه دانشجویان خارجی زیادی را برای تحصیل و داشتن کار پزشکی به این کشور جذب می کند. کشور چین امروزه یکی از کشور های پیشرو در زمینه پزشکی است بطوری که دانشجویان پس از گذراندن این دوره های پزشکی می توانند به دیگر کشورها و یا کشور محل زندگی خود برگردند و به کار در چین یا ادامه تحصیل بپردازند. وزارت آموزش جمهوری خلق چین اخیرا لیستی از 45 دانشگاه برای ثبت نام دانشجویان بین المللی تحت دوره لیسانس پزشکی به زبان انگلیسی در سال 2019 را تعیین نمود. تعداد این دانشگاه ها در سال 2014 به 52 عدد می رسید اما اخیرا تعدادی از آنها به دلیل عدم صلاحیت استخدام کاراموز در دوره های پزشکی MBBS از این لیست خط خوردند.مدارک پزشکی صادر شده در مراکز آموزشی پزشکی چین توسط شورای پزشکی چین تایید می شوند که برخی از آنها تحت تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) هستند. دانشجویان خارجی برای یادگیری دوره های پزشکی MBBS به زبان چینی یا انگلیسی می توانند اقدام کنند. این دانشجویان باید برای به رسمیت شناخته شدن این دانشگاه ها یا صلاحیت پزشکی آنان باید با شورای پزشکی کشور زندگی خود هماهنگ شوند. البته در نظر داشته باشید که برای تحصیل در این دوره ها نیاز به مدرک زبان چینی ندارید اما در انتها برای فارغ التحصیلی از این دوره ها خصوصا گذراندن دوره کاراموزی نیاز به یادگیری زبان چینی و مدرک HSK می باشید. در لیست زیر تعدادی از معتبر ترین دانشگاه های چین در رشته های پزشکی آورده شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Fudan University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; China Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Wuhan University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Sichuan University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Zhejiang University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Tongji University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Soochow University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Nanjing Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Capital Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Xian Jiaotong Universityبرنامه درسی دوره های MBBSnbsp;در چیندوره های پزشکی MBBS در چین شامل 5 سال تحصیل و 1 سال کاراموزی در بیمارستان های چینی می باشد. تاریخ شروع این دوره ها در ماه مارس و پایان آن در ماه سپتامبر می باشد. برنامه درسی دوره های پزشکی MBBS شامل دروس زیر در سال های مختلف است.سال تحصیلی ترم 1 ترم 2 سال اول شیمی پزشکی، بیولوژی سلول، فرهنگ چین، مقدمه چین آناتومی بدن انسان، هنر چین، پزشکی، تاریخ شناسی سال دوم ژنتیک پزشکی، رویان شناسی، تاریخ چین، آناتومی انسان انگل شناسی، بیو شیمی، آناتومی انسان، زبان چینی سال سوم میکروبیولوژی، پزشکی چینی، فیزیولوژی، آمار بهداشتی بهداشت، فیزیولوژی، ایمن شناسی، پاتوفیزیولوژی سال چهارم پاتولوژی، واگیر شناسی، علم تشخیص، داروشناسی، روانپزشکی عصب شناسی، طب قانونی، TCM ، رادیولوژی، دندان پزشکی، بیماری های مسری سال پنجم پزشکی، ENT، جراحی، پزشگی زنان، امراض پوستی، پزشکی چشم داروسازی، جراحی، بیماری کودکان، زایمان شرایط تحصیل رشته های پزشکی در چینتحصیل رشته های پزشکی در چین حدود 6 سال زمان می برد بطوری که 4 سال اول آموزش به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دو سال آخر به زبان چینی صورت میگیرد و انتظار می رود دانشجو در این مدت زبان چینی را بیاموزد. تحصیل پزشکی در چین بدون آزمون انجام می گیرد و این یکی از مزایای قابل توجه برای تحصیل در این رشته برای متقاضیان به شمار می آید. همچنین توجه داشته باشید که سن قابل قبول برای ورود به دانشگاه های پزشکی در چین، زیر 30 سال می باشد. لازم است بدانید که برای تحصیل رشته های پزشکی در چین نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی هستید و همچنین متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی با نمرات بالای دروس اصلی مانند شیمی، زیست، ریاضی، فیزیگ و زبان انگلیسی ارائه دهند.مزایا و معایب تحصیل پزشکی در چینممکن است برای متقاضیان جهت تحصیل در رشته پزشکی در چین این سوال بوجود بیاید که تحصیل در چین چه مزایایی دارد از طرفی دیگر معایب تحصیل پزشکی در چین چیست؟ با پاسخ به مجموع این سوال ها در نهایت متفاضی می تواند تصمیم درستی برای مهاجرت به چین و تحصیل در این کشور بگیرد و با درک نادرست از مشکلات احتمالی دچار یاس و پشیمانی نشوید. در جدول زیر بصورت خلاصه شده مزایا و معایب تحصیل پزشکی در چین را برای شما آورده شده تا یک نمای کلی از این موضوع برای شما روشن شود.معایب مزایا یادگیری زبان چینی در دو سال آخر عدم نیاز به آزمون ورودی عدم دریافت ویزای کاری پس از تحصیل دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا فرهنگ و رسوم متفاوت شهریه کم تر نسبت به دیگر کشور ها نداشتن اجازه کار همزمان با تحصیل تحصیل به زبان انگلیسی عدم قبول مدرک در برخی از کشور ها کیفیت خوب آموزش در زمان مناسب - هزینه مقرون به صرفه زندگی هزینه تحصیل رشته های پزشکی در چینبا توجه به محبوبیت رشته های پزشکی، دانشگاه های چینی با امکاناتی وسیع و دانشی به روز این رشته را در بالاترین سطح آموزش می دهند. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی با توجه به حساسیت این رشته و دوره های بلند مدت خود شهریه بالاتری را در پی دارد. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در چین با توجه به دانشگاه و سطح کیفی آن متفاوت می باشد اما به طور کلی هزینه شهریه این دانشگاه ها از 5000$ تا 8000$ (دلار) در سال می باشد. همچنین هزینه های جانبی مانند اقامت، زندگی و دیگر هزینه ها با توجه به نوع اقامت، شهر محل تحصیل و ... متفاوت می باشد اما بصورت میانگین مبلغی حدود 1000$nbsp;تا 2000$nbsp;(دلار) در ماه مورد نیاز دانشجو می باشد. در لیست زیر هزینه شهریه تعدادی از دانشگاه های پزشکی چین آورده شده است.نام دانشگاه شهریه سالانه (دلار) Nanjing Medical University 5900$ Xian Jioting University 7168$ Huazhong University of Science and Technology 7350$ Qingdao University 6000$ Jiangsu University 5770$ Yangzhou University 5145$ Southeast University 5712$ Xinjiang Medical University 7210$ Jilin University 6650$ China Medical University 6800$ Guangzhou Medical University 5400$ Guangxi Medical University 5250$ Shandong University 8000$ Soochow University 5278$ North Sichuan University 5000$ مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی چین در رشته های پزشکیویزای تحصیلی برای دانشجویان متقاضی در دو حالت صادر می شود؛ در حالت اول که به نام X1 شناخته می شود مدت ویزا کم تر از 180روز خواهد بود و در حالت دوم که به نام X2 معروف است مدت ویزا بیش از 180 روز خواهد بود. توجه داشته باشید متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی پس از صدور ویزای چین ، 90 روز فرصت دارد تا به کشور وارد شود. در لیست زیر مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی چین ذکر شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اصل پاسپورت یا گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس پرسنلی جدید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اصل و کپی نامه پذیرش ارسالی از طرف دانشگاه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم تکمیل شده JW201 و JW202&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی پزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دیگر مدارک خواسته شده از طرف دانشگاه مانند گواهی عدم سوء پیشینهتوجه داشته باشید که بررسی تک تک موارد گفته شده می تواند در تصمیم گیری شما برای تحصیل رشته های پزشکی در چین یا کشورهای دیگر حائز اهمیت باشد لذا برای بررسی شرایط خود و انتخاب دانشگاه جهت تحصیل در چین می توانید به سایر مقاله های مرتبط مراجعه کنید. همچنین مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شما را درباره تحصیل در دیگر کشورها از جمله کشورهای برتر در این زمینه راهنمایی کنند.
ادامه مطلب

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین
کشور چین امروز با داشتن نظام آموزشی با کیفیت و استانداردهای جهانی و امکانات فراوان همراه با هزینه های مقرون به صرفه یکی از کشورهای مورد توجه برای خارجیان از سراسر دنیا جهت تحصیل است. مدارک اعطا شده توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات چین در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود و چین با کشورهای بسیار زیادی روابط علمی و همکاری های تحقیقاتی و آموزشی برقرار کرده است. شهریه و هزینه زندگی در کشور چین در مقایسه با دانشگاه های آمریکایی و کالج های اروپایی مقرون به صرفه است. امکان بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که در دانشگاه ها و کالج های چین خواستار تحصیل هستند، فراهم شده است. رشته های پزشکی از جمله رشته دندانپزشکی در چین نیز طرفداران زیادی دارد از این رو این مقاله برای علاقمندان تحصیل دندانپزشکی در چین توسط تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.ورود به دانشگاه های چینی نیاز به آزمون های انگلیسی تافل و یا ایلتس ندارد و تحصیل به زبان انگلیسی در چین علاوه بر زبان چینی در این دانشگاه ها امکان پذیر است. همچنین دانشکاه های چینی برای رشته های پزشکی از جمله دندانپزشکی آزمون ورودی ندارد و این مزیت مسبب افزایش متقاضیان تحصیل در این رشته شده است. برنامه های پزشکی که به زبان انگلیسی در دانشگاه های چینی تدریس می شود که دوره های پزشکی MBBS (لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی)، BDS دندانپزشکی (لیسانس جراحی دندانپزشکی) ،بهداشت دهان ،پزشکی دهان، داروسازی و پرستاری، MDS (کارشناسی ارشد جراحی دندان) یا کارشناسی ارشد دندانپزشکی بالینی، کارشناسی ارشد جراحی عمومی (MS)، فناوری پزشکی، طب پیشگیری، طب سنتی چینی (TCM) و رشته های دیگر را شامل می شود.دوره های BDS دندانپزشکی در چیندوره های دندانپزشکی در چین BDS که مخفف Bachelor of Dental Surgery یا همان کارشناسی جراحی دندان است در دانشگاه های چین برای متقاضیان رشته دندانپزشکی برگذار می شود. این دوره ها در دانشگاه های چینی حدود 5 سال به طول می انجامد که 4 سال آن شامل آموزش تئوری و سال آخر آن شامل کاراموزی در بیمارستان ها و کلینیک ها است که زیر نظر دانشگاه می باشند که با آنها همکاری میکنند. نظام آموزش کشور چین هم اکنون در رتبه 4 جهان قرار گرفته و دوره های پزشکی و دندانپزشکی در چین نیز در سطح و کیفیت بسیار بالایی ارائه می شود. این دوره ها در ماه سپتامبر آغاز و در ماه ژوئن به اتمام می رسد و ماه های ژانویه تا آپریل زمان مناسب برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین می باشد. پس از اتمام دوره های دندانپزشکی در چین و شرکت در آزمون نهایی و قبولی آن به دانشجویان مدرک اعطا می شود.واحد های اصلی دوره های BDS در چین بیوشیمی فیزیولوژی میکروب شناسی پزشکی آسیب شناسی پزشکی آزمایش علوم کاربردی پزشکی داروشناسی تشخیص بالینی آناتومی دهان بافت شناسی دهان ارتودنسی پزشکی عمومی لثه درمانی آسیب شناسی دهان جراحی فک و دهان دندانپزشکی ترمیمی تعویض و کار گذاری دندان مصنوعی علم مواد دندان دندان سازی مطالعه بیماری مخاطی دهان طب دندانپزشکی تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های چینی مورد تایید ایرانهم اکنون دانشجویان زیادی در حال تحصیل دوره های دندانپزشکی BDS در چین هستند، این دوره ها توسط اساتید سطح بالا و حرفه ای با استفاده از امکانات پیشرفته و مدرن ارائه می شود. مدارک پزشکی ارائه شده از دانشگاه های چینی توسط بسیاری از سازمان ها مانند سازمان بهداشت جهانی WHO، شورای پزشکی هند MCI، یونسکو و بسیاری دیگر مورد تایید هستند. هم چنین برخی از دانشگاه های پزشکی چین نیز توسط وزارت بهداشت کشور ایران نیز مورد تایید هستند که هر سال نام آنها توسط این وزارت اعلام می شود. توجه داشته باشید که سال ورود شما باید با دانشگاه اعلام شده توسط وزارت انطباق داشته باشد. جدول زیر دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران در سال 2020-2019 می باشد.Shanghai jiaotong University Fudan University Peking University Sun Yat-Sen University Shanghai University Tsinghua University Central South University Nanjing University Zhejiang University Wuhan University Tongji University Sichuan University China agricultural university University of Science and Technology of China Huazhong University of Science and Technology Soochow University University of Chinese Academy of Science Xiamen University Tianjin University Nanjing Medical University Nankai University Jinan University Ocean University of China Capital Medical University Xian jiaotong University Zhengzhou University Nanjing Agriculture University Jilin University Southeast University Shandong University University Hong Kong Chinese University Hong Kong Beijing Normal University China Pharmaceutical University East china university of science and technology China Med University Beijing university of Chinese medicine(رشته داروسازی و طب سنتی) مهارت های دوره های دنداپزشکی در چیندندانپزشکی شاخه ای از رشته پزشکی است که شامل مطالعه، تشخیص، پیشگیری و معالجه بیماری های مربوط به دهان، اختلالات و شرایط حفره دهان، مخاط دهان، ساختارها و بافتهای مجاور و مرتبط با آن در ناحیه فک و صورت است. همانطور که اشاره شد دوره های دندانپزشکی BDS واحد های متفاوت و ویژه ای را در ارتباط با موارد ذکر شده ارائه می دهد. دانشجویان با شرکت در این دوره ها از جمله مهارت ها و توانایی های زیر را بدست می آورند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش دانش تئوری و مهارت های تجربی پزشکی بالینی و پیش بالینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش دانش تئوری و مهارت عملیاتی بالینی رشته های مختلف دندانپزشکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تشخیص بیماری شایع دندانپزشکی، درمان و پردازش اولیه همانند علائم فوری، میزان دشواری و شدت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش دانش بنیادین در مورد کار دندانپزشکی و مهارت های عمومی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آموزش تحقیق و جستجو با ادبیات و زبان پزشکی، روش های اصلی جراحی با استفاده از تحقیقات اولیه پزشکی دهان و دندانشرایط تحصیل دندانپزشکی در چینخوشبختانه امروز دانشگاه های چینی برای پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی هیچ گونه آزمون ورودی برگذار نمی کنند و برای ورود به این دانشگاه های نیاز به شرکت در آزمون نیست. اما برای پذیرش در این دانشگاه ها باید یک سری شرایط را داشته باشید؛ از جمله این شرایط می توان به نمرات دروس اصلی حداقل 60 % نمرات فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی در دوره تحصیلی دبیرستان اشاره کرد. هم چنین مدرک تحصیلی دوره متوسطه و نمره معدل بالای 12 برای پذیرش امری مهم می باشد. سن متقاضی نیز باید بین 18 تا 25 سال باشد و فرد متقاضی هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد. هم چنین تسلط به زبان چینی و یا انگلیسی نیز می تواند برای پذیرش فرد متقاضی بسیار کمک کننده باشد. البته برای پذیرش نیاز به نمرات ایلتس و یا تافل نمی باشد اما در صورت داشتن آن ارائه آن شانس پذیرش را بیشتر می کند.دانشگاه های برتر پزشکی در چینامروز در چین، تعداد دانشجویان در موسسات آموزش عالی از تعداد آنها در هند و ایالات متحده آمریکا بیشتر شده که با داشتن دانشجویان زیاد و دانشگاه های فراوان، چین را به بزرگترین سیستم آموزش عالی جهان تبدیل کرده است به طوری که سالانه میلیون ها فارغ التحصیل از دانشگاه های چینی وارد بازار کار می شوند. همواره به دلیل تعداد زیاد دانشگاه های چینی شاید متقاضیان برای انتحاب دانشگاه جهت ورود و درخواست پذیرش دچار سردرگمی شوند اما در اینجا لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی چین که توسط رده بندی شانگهای در سال 2019 منتشر شده است را ذکر کرده ایم. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Peking Union Medical College&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Capital Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Nanjing Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Southern Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Tianjin Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; China Medical Universitnbspnbspnbspnbsp; &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Harbin Medical Universitnbspnbspnbsp; &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Shanghai University of Traditional Chinese Medicine&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Chongqing Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Dalian Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Beijing University of Chinese Medicine &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Hebei Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Wenzhou Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Guangzhou Medical Universitnbspnbspnbspnbsp; &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Anhui Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Nanjing University of Chinese Medicine&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Fujian Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Guangxi Medical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Guangzhou University of Chinese Medicine&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Zhejiang Chinese Medical Universityهزینه تحصیل دندانپزشکی در چینهزینه تحصیل در چین امروز نسبت به دیگر دانشگاه های هم سطح خود با توجه به کیفیت خوب آموزش و اعتبار مدارک خود بسیار مقرون به صرفه می باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی با توجه به سطح دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به طور کلی سالانه 30,000 RMB الی 40,000 RMB (یوان) شهریه دانشگاه ها می باشد. هم چنین هزینه اقامت سالیانه و هزینه زندگی در چین مجموعا به طور متوسط 6000$ (دلار) هزینه در پی دارد. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی شهریه ایی بالاتر نسبت به تحصیل به زبان چینی دارد. در نظر داشته باشید نوع اقامت(خوابگاه، اقامت دانشجویی و ...) می تواند در میزان هزینه شما اثرگذار باشد. هم چنین انواع بورسیه تحصیلی نیز به دانشجویان ممتاز و شایسته توسط دولت چین و دانشگاه های چینی ارائه می شود. در جدول زیر می توانید شهریه برخی از دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی را مشاهده کنید. دانشگاه شهر برنامه شهریه سالانه (یوان) Dalian Medical University دالیان BDSnbsp;(انگلیسی) 42,000 RMB Wenzhou Medical College ونژو BDnbsp; (انگلیسی) 28,000 RMB Sichuan University چنگدو لیسانس بهداشت و دهان 36,000 RMB Zhengzhou University ژنگژو BDnbsp; (انگلیسی) 40,000 RMB Xian Jiaotong University زیان BDnbsp; (انگلیسی) 50,000 RMB مدارک مورد نیاز تحصیل دندانپزشکی در چینمدارک مورد نیاز تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه اسکن مدارک تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه ریز نمرات ترجمه شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس جهت پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک هویتی مانند گذرنامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه فرم درخواست پذیرش &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش دانشگاه چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای چینامیدواریم این مقاله اطلاعات کافی را در اختیار متقاضیان رشته دندانپزشکی در چین قرار داده باشد همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکیلان مجرب این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

کاریابی در چین

کاریابی در چین
جمهوری خلق چین پس از طی فراز و نشیب های فراوان امروزه در کمال تعجب بسیاری، در رده دوم اقتصاد جهان پس از ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. این کشور با اتکا به نیروی کار فراوان و برنامه ریزی های مناسب دولت اکنون یکی از بزرگ ترین بازارهای جهان را در اختیار دارد به طوری که در رده اول صادرات کالا در سطح جهانی قرار گرفته است. مسلما این بازار بزرگ بسیاری از شرکت ها و کمپانی های جهانی را به سمت خود جلب کرده است. در حال حاضر نرخ بی کاری نیز در چین 3.8% می باشد و بازار این کشور فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است. کاریابی و یافتن شغل در چین از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد. در این مقاله همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انواع روش های کاریابی و یافتن شغل در چین را برای متقاضیان کار در چین شرح داده اند.انواع روش های کاریابی و یافتن شغل در چینمسلما برای کاریابی و یافتن شغل در چین همانند بسیاری دیگر از کشوره داشتن رزومه یا CV قوی و همچنین تسلط به زبان محلی آن منطقه جزو شرایط حیاتی می باشد. فرصت زندگی و کار در یک فرهنگ متفاوت و شرقی آمیخته با مدرنیته می تواند بسیار جذاب باشد از این رو افراد خارجی بسیاری علاقه مند به کار در چین هستند. همانطور که گفتیم یادگیری زبان ماندرین چینی علاوه بر تسهیل زندگی در چین ، موجب قوی تر شدن رزومه شما نیز می شود. در حال حاضر به روش های متفاوتی می توان در چین کار پیدا کرد. یکی از این روش ها که کمی نامتعارف نیز می باشد داشتن روابط که جزو اصلی فرهنگ چین می باشد است. بدین منظور لازم است تا روابط خود را با افراد چینی به هر نحوی مخصوصا در شبکه های اجتماعی گسترش دهید و یا در شبکه های کاریابی و دیگر بخش ها فعال باشید. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; یافتن شغل از راه سایت های کاریابی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کاریابی از طریق کارآموزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کاریابی از روش ارتباط مستقیم با کارفرمای چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; یافتن شغل از طریق موسسات و بنگاه های کاریابی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کاریابی از طریق تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهیکاریابی و یافتن شغل در چین از طریق آنلایناگر متقاضی مهاجرت به چین از طریق کار هستید و به دنبال یافتن شغل در چین هستید در صورتی که رزومه قوی و مناسب دارید یکی از بهترین روش ها استفاده از سایت های کاریابی می باشد. بسیاری از شرکت ها و کارفرمایان در چین موقعیت های شغلی درخواستی خود را در سایت های کاریابی تبلیغ می کنند و از این راه نیروی مناسب را استخدام می کنند. متاسفانه برخی از سایت های کاریابی در چین فقط به زبان محلی یعنی ماندارین چینی می باشند و این کار را کمی دشوار کرده است اما در کنار این سایت ها، سایت های انگلیسی زبان نیز یافت می شود. اما در کل توصیه میکنیم با آشنایی کمی به زبان چینی احتمال یافتن شغل و کار در چین را برای خود بسیار بالاتر خواهید برد. با مراجعه به این سایت ها و جستجو به زبان چینی و یا انگلیسی فرصت های شغلی مناسب خود را بیابید و رزومه تان را ارسال کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.ganji.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.lagou.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.58.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.zhaopin.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.51job.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinahr.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinajob.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.Monster.com.hk&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.chinahot.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.matchdragon.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.wang-li.comکاریابی در چین از طریق کارآموزییکی دیگر از راه های کاریابی و یافتن شغل در چین کارآموزی می باشد؛ کارآموزی فرصتی مناسب برای تجربه فرهنگ کاری در چین و همچنین یادگیری زبان چینی در کنار کسب تجربه می باشد. اگر بدون یادگیری یک کلمه زبان چینی و بدون هیچ گونه توافق و تماسی و بدون داشتن آینده مشخص دست به کارآموزی بزنید احتمالا ناموفق خواهید بود. اما اگر کارآموزی بخشی از قرارداد استخدام شما باشد، در صورت حضور طولانی مدت و یادگیری زبان چینی، می توانید از این طریق هم تجربه کاری کسب کنید هم در نهایت استخدام شوید. برای کارآموزی در چین 3 روش پیشنهاد می گردد؛ یکی تحصیل در چین و استفاده از بورسیه تحصیلی برای کارآموزی، در روش دوم اقدام به صورت شخصی برای کارآموزی و در روش سوم استفاده از آژانس های کاری برای کارآموزی که در این صورت متحمل هزینه ای خواهید بود.یافتن شغل از طریق موسسات کاریابیعلاوه بر سایت های اینترنتی، موسسات و بنگاه های کاریابی راهی دیگر برای یافتن شغل و کار در چین می باشد. موسسات و بنگاه های کاریابی کارفرمایان و متقاضیان کار را به صورت غیرمستقیم و مستقیم به هم معرفی می کنند. بسیاری از این موسسات با داشتن آرشیوی کامل و به روز از مشاغل درخواستی و همچنین پروفایل های متقاضیان کار در ازای گرفتن حق کمیسیون نیازهای دو طرف را برآورده می کنند. در حال حاضر موسسات کاریابی زیادی در چین مشغول به فعالیت هستند که روش های هر کدام متفاوت می باشد. توجه داشته باشید که به راحتی به هر موسسه کاریابی اعتماد نکنید و سوابق آنها را چک کنید. در زیر برخی از موسسات کاریابی با تجربه در چین معرفی شده اند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی هادسون&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی شی گروپ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی گرون زندر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی رابرت هاف&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی ابان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی جمینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی مونرویافتن شغل در چین از طریق ارتباط مستقیم با کارفرمادر صورت داشتن آدرس ایمیل کارفرمایان، می توانید به صورت مستقیم با آنها تماس برقرار کنید و شرایط خود را برای کارفرمایان توضیح دهید و از مزیت ها و کاربرد های خود برای کار در پست مورد نظر شرح دهید. معمولا نوشتن نامه های طولانی در چین باب نمی باشد لذا با نوشتن یک نامه کوتاه همراه با آنچه که شما را نسبت به دیگران برتری می دهد به کارفرما ارسال کنید. از منابع معتبر در اینترنت می توانید آدرس ایمیل شرکت ها و کارفرمایان مورد نظر را بیابید و به طور مستقیم به آنها ایمیل بزنید. در این ایمیل، شما باید دقیقا ارزش و مهارت کم نظیر خود را شرح دهید زیرا در راستای علاقه ها و نیازمندی های کارفرما می باشد. همچنین اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید با کسی در داخل شرکت مورد نظر آشنا شوید، در مورد وضعیت و نیاز شرکت و روند استخدام اطلاعات بگیرید.کاریابی از طریق تحصیل در چینیکی دیگر از روش های کاریابی تحصیل در چین است. بسیاری از کارفرمایان در چین علاقه مند به جذب نیروی تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی کشور خود هستند. علاوه بر این تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری نسبت به دریافت درجای ویزای کاری بسیار راحت تر می باشد بنابراین این یک مزیت به شمار می آید. البته موانعی مانند عدم اجازه کار در حین تحصیل در چین وجود دارد؛ بنابراین ابتدا باید مدرک دانشگاهی را کسب کرده و سپس برای کار در چین اقدام نمایید. برای این منظور می بایست برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگnbsp; در مدت طول تحصیل از دپوی خود استفاده کنید. البته کارهای شخصی مانند تدریس و ... راه فرار می باشند اما قانونی نیستند. البته همانطور که در قبل اشاره کردیم کارآموزی یکی از فرصت های مناسب برای کسب تجربه و نهایتا کار در چین می باشد.کاریابی در شهرهای چینشهر زیان (Xrsquo;an) پایتخت قدیمی چین با بیش از 4000 سال قدمت مکان مناسبی برای سفر در تاریخ و همچنین هزاران شغل در حیطه تدریس زبان می باشد و لذا افرادی که علاقه مند به حرفه تدریس می باشند می توانند در این شهر مشاغل مربوط به تدریس زبان را بیابند. علاوه بر آن مشاغلی در حوزه های هنری، مهندسی و مدیریت تجارت در این شهر پر رونق است. شهر پکن پایتخت فعلی چین نیز کلان شهری پر رونق از نظر اقتصاد و فرهنگ می باشد. در این شهر نیز آموزش زبان و مترجمی از شغل های محبوب برای خارجیان می باشد اما اگر تجارت حیطه دلخواه شما می باشد شهر پرجمعیت شانگهای مناسب می باشد. کار در شانگهای در مشاغل بازاریابی، سرمایه گذاری، طراحی گرافیک و موارد دیگر وجود دارد. تاریخچه این بندر تجاری همراه یکی از مراکز سرمایه گذاری برتر جهان، با یک پورت تجاری همراه است و فرصت های شغلی فراوانی در خود دارد.تدریس زبان در چینمشاغل تدریس زبان انگلیسی در دبیرستان ها، دانشگاه ها و تعداد بسیاری از مدارس زبان خصوصی در چین در دسترس می باشد. آنها معمولاً از طریق پست الکترونیکی و تماسهای تلفنnbsp; مستقیم توسط مدرسه یا از طریق آژانس ها، تبلیغ می شوند. برخی آژانس ها معلمان را با مدارس چینی آشنا می کنند، آموزش های قبل از عزیمت را ارائه می دهند و فقط حقوق کمتری را برای این سرویس پرداخت می کنند. سایر سازمان ها فقط مشاغل با دستمزدهای پایین یا داوطلبانه را ارائه می دهند و هزینه های بسیار سنگینی را برای بیمه، آموزش و پشتیبانی مداوم به آنها می دهند. توجه داشته باشید که برای تدریس حتما نیاز به مدرک بین المللی تسلط بر زبان مانند تافل و یا ایلتس را خواهید داشت. همچینی داشتن مدرک تحصیلی عالی شانس شما را برای دریافت حقوق بیشتر افزایش می دهد.مطمئنا علاوه بر موضوع کار و کاریابی، شرایnbsp; و هزینه زندگی و در کل مهاجرت به چین از موارد قابل توجه می باشد. همچنین اگر نیاز به کسب اطلاعات در مورد کار و کاریابی درکشورهای اروپایی از جمله آلمان، سوئد و دیگر کشورها هستید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و یا حضوری ارتباط برقرار کنید و از مشاوره کارشناسان و وکیلان زبده این موسسه بهره مند گردید.
ادامه مطلب

شرایط دریافت اقامت چین

شرایط دریافت اقامت چین
کشور چین بزرگترین کشور در کل قاره آسیاست و بیشترین جمعیت یک کشور در کل جهان را دارد. دریافت اقامت چین از آن دست اقامت هاییست که هر فردی برای مقاصد مختلفی قصد اقدام برای آن را دارد. این مطلب دلایل مختلفی چون تحصیل، تجارت، گردشگری و یا بازدید از سومین کشور صنعتی کل دنیا را ارائه می کند. کشور چین به طور کلی در خیلی از مسائل به عنوان برترین کشور دنیا معرفی می شود و پسوند " ترین" در مورد چین بسیار متداول و عادی است. در این مقاله می خواهیم به نحوه اخذ اقامت چین بپردازیم تا افراد علاقه مند به اقامت در چین اطلاعات خود را در مورد آن تکمیل نمایند. در ادامه مطلبی که توسط موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده را مطالعه فرمائید.درباره کشور چین کشور چین یکی از عریض ترین اراضی را در دنیا دارد و تقریبا تمام زمین های آسیای شرقی را اشغال کرده است؛ می توان گفت تقریبا یک چهاردهم مساحت زمین را در بر می گیرد. در میان کشورهای مهم جهان چین از روسیه و کانادا نیز اراضی بیشتری دارد و تقریبا به بزرگی کل اروپا است. کشور تایوان نیز در گذشته بخشی از چین بود که در سال 1949 از این کشور جدا شد. شهر پکن پایتخت این کشور و همچنین مرکز فرهنگی، اقتصادی و ارتباطات این کشور است. شانگهای نیز صنعتی ترین شهر چین محسوب می شود؛ هنگ کنگ نیز به عنوان مرکز تجاری و بندر تجاری در چین پیشرو است. احتمالا مشخص ترین شاخصه و ویژگی چین برای مردم سایر نقاط جهان میزان جمعیت آن است؛ حدود یک پنجم جمعیت دنیا ملیتی چینی دارند. با بیش از 4000 سال سابقه ثبت شده چین یکی از معدود کشورهای موجود است که در اولین مراحل تمدن جهان نیز از نظر اقتصادی و فرهنگی شکوفا شد.دریافت ویزای چین برای اقامت در چیناولین کاری که باید برای انتقال خود به چین انجام دهید گرفتن ویزای این کشور است، مگر اینکه فقط به ویزای توریستی احتیاج داشته باشید که در این صورت باید زمان زیادی را برای جمع آوری تمام اسناد مورد نیاز خود اختصاص دهید. به طور معمول پردازش درخواست ویزای چین و اعلام نتیجه از طرف سفارت این کشور یک هفته به طول می انجامد. با این حال آگاه باشید که ویزاهای چینی فقط در مدت 3 ماه از تاریخ صدور آنها برای ورود معتبر هستند؛ بنابراین اگرچه لازم است زمان کافی برای اخذ ویزای خود اختصاص دهید مهم است که از زمان دریافت ویزا زمان زیادی سپری نشده باشد.انواع ویزاهای چینویزاهای چینی طبق هدف اقامت شما در چین طبقه بندی می شوند مانند گردشگری، تحصیل یا اشتغال. برای اقامت طولانی مدت در چین به یک اسناد و مدارک از سوی یک سازمان مربوطه نیاز خواهید داشت که برای اثبات این امر به مقامات لازم است که شما طولانی تر از اجازه ویزا در چین حضور نداشته باشید.1nbspnbspnbsp; ویزای L-Luxing(travel): این نوع از ویزا که به ویزای توریستی معروف هستند به شما امکان می دهد تا به طور معمول به مدت 30 روز در کشور چین بمانید. اگرچه ممکن است درخواست های طولانی تری برای این ویزا ارسال شود اما مشخصا می توان به مدت 30 روز در چین با این ویزا مستقر شد.2nbspnbspnbsp; ویزای F-Fangwen : این نوع از ویزاها برای مطالعات کوتاه مدت، دوره های تحقیقاتی و مبادلات فرهنگی است. این نوع از ویزا برای یک دوره طولانی مدت جهت اقامت تا 6 ماه معتبر هستند.3nbspnbspnbsp; ویزای Z-renzhi (شغل/پست): ویزای نوع Z را برای افرادی است که برای کار در چین به این کشور مهاجرت می کنند. برای بدست آوردن این ویزا نیاز است که یک دعوتنامه کاری که از طرف کارفرما صادر شده است و یا یک مجوز کاری از طرف یک کمپانی یا شرکت تهیه نمایید. 4nbspnbspnbsp; ویزای M-(Business): ویزای نوع M که به ویزای تجاری معروف است برای کسانی که برای تجارت یا اهداف تجاری وارد چین می شوند صادر می شود. به دارنده این نوع ویزا اجازه ورود و خروج چند باره به چین داده می شود. برای بازدید از نمایشگاه های تجاری این ویزا برای مدت حداکثر 60 روز صادر می شود. 5nbspnbspnbsp; ویزای X-liuxuec : این نوع از ویزا به دانشجویان و کارآموزان بلند مدت که بیش از 6 ماه در چین اقامت دارند اعطا می شود.مدارک لازم برای دریافت ویزای کشور چینبرنامه های ویزا باید به نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری محلی چین ارسال می شود. برای درخواست ویزای خود به برخی از مستندات زیر احتیاج خواهید داشت:nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه nbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست رسمیnbspnbspnbspnbsp; عکس گذرنامهnbspnbspnbspnbsp; دعوت نامه از موسسه یا شرکت میزبان شما که از شما برای کار دعوت بعه عمل آورده باشد.nbspnbspnbspnbsp; یک گواهی معاینه پزشکیمستندات دقیق بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد؛ از قبل بایستی موارد لازم را بررسی نمایید زیرا نیازهای دقیق در معرض تغییر هستند. علاوه بر مدارک خود باید هزینه درخواست ویزا را نیز بپردازید که بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد.دریافت اقامت چینکشور چین به عنوان کشوری پیشرفته که همواره به عنوان یکی از صنعتی ترین کشور های دنیا معرفی می شود که توانسته در سال های اخیر از بسیاری از کشورهای صنعتی دنیا پیشی بگیرد. برای اخذ اقامت چین ابتدا باید ویزای این کشور را بدست آورد؛ با این ویزا به محض ورود به چین ظرف 30 روز مهلت دارید تا اجازه اقامت خود را دریافت نمایید. ویزای اولیه شما حق ورود به چین را برای یک هدف خاص به شما اعطا می کند، اما پس از چند ماه منقضی می شود. اگر مایل هستید به مدت طولانی در چین بمانید باید برای اجازه اقامت که مانند ویزای اقامت کاری است اقدام نمایید و به شما این امکان را می دهد که کشور چین را ترک نمایید و بدون نیاز به اخذ اقامت چین یا ویزای این کشور دوباره به کشور بازگردید تا زمانی که مجوز معتبر داشته باشید حتی اگر ویزای اصلی منقضی شده باشد.انواع اقامت چین سه نوع اجازه اقامت وجود دارد که به شما امکان می دهد که به زندگی در چین بپردازید. یک دسته افرادی هستند که برای آنها می توان مجوز اقامت بلند مدت کسب نمود ( دفترچه کوچک سبز ) که به آنها اجازه می دهد با یک ویزای تایپ D به مدت 10 سال در چین حضور داشته باشند. دسته دیگر مجوزهای اقامت بلند مدتی هستند که صرفا برای مدت 6 الی 12 ماه اعتبار دارند. این مجوز اقامت به طور عمومی برای افرادی است که مجوز اقامت استانداردی برای اکثر خارجیانی که در چین به کار مشغول هستند صادر می شود. اما برای دریافت اقامت چین بایستی مدارک و مستندات زیر را تهیه نمایید:nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه شما با ویزای مربوطه که مطابق مجوز اقامت مورد درخواست شماستnbspnbspnbspnbsp; عکس گذرنامه nbspnbspnbspnbsp; ثبت نام اقامتnbspnbspnbspnbsp; در صورت داشتن قرارداد کاری و مجوز کار آن ها را ارائه دهید از نظر تئوری برای بدست آوردن مجوز اقامت باید موظف به ارائه گواهی معاینه پزشکی باشید. سفارت چین آنها را به عنوان اسناد لازم برای ویزای اقامت لیست می کند. با این حال در بسیاری از مواقع از مردم خواسته نمی شود که مدارک اضافی ارائه دهند؛ بنابراین بهترین توصیه این است که صبر کنید تا موقعی که از شما خواسته می شود آنها را ارائه دهید.در پایان ضمن ابراز امیدواری از مفید بودن مقاله دریافت اقامت چین که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گرد آمده است از شما دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به تکمیل اطلاعات خود در خصوص مهاجرت به چین و دریافت اقامت این کشور با ما تماس بگیرید.
ادامه مطلب

تحصیل در چین

تحصیل در چین
چین یکی از برترین کشورهای آسیا و جهان برای تحصیل است و هر سال تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در چین به این کشور مهاجرت می کنند. نظام آموزشی چین با داشتن هزاران موسسه آموزشی و دانشگاه های مختلف بزرگترین نظام آموزشی در جهان می باشد و با توجه به رشد بی سابقه اقتصاد این کشور در نیم قرن اخیر، نظام آموزشی چین در حال پیشرفت نیز می باشد. دانشگاه های چین به دلیل جذب بیشتر دانشجویان بین المللی علاوه بر زبان چینی دوره های بسیاری را به زبان انگلیسی برگذار می کنند و دانشجویان ایرانی که یادگیری زبان چینی برای آنها سخت می باشد می توانند به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنند. در این نگارش همراه با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید تا اطلاعات بیشتری درباره تحصیل در چین و مقاطع مختلف آن بدانید.مزایای تحصیل در چینامروزه تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی به دلایل مختلفی یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. چین به عنوان کشوری با پویاترین رشد اقتصادی در سراسر جهان شناخته می شود به طوری که در گذشته دانشجوی بین المللی در این کشور بسیار کم بودند اما امروزه ساکنان آسیای میانه، آفریقا، آمریکای جنوبی بیشتر راغب به تحصیل در چین هستند. تحصیل در چین برای دانشجویان خارجی از نظر هزینه بسیار مناسب است که در صورت دریافت بورسیه تحصیلی و تخفیف بسیار پایین می باشد. مولفه بعدی مد نظر برای تحصیل در چین برای خارجی ها، فرصتی برای یادگیری یک فرهنگ شرقی ویژه، یافتن دوستان شرقی، دیدن جذابیت های فرهنگی و تاریخی چین و یادگیری زبان چینی است. علاوه بر این، سطح برنامه های آموزشی چین الزامات بین المللی را برآورده می کند و بسیاری از دانشگاه های غربی شعبه خود را در این کشور باز کرده اند. به طور خلاصه از جمله مزایای تحصیل در چین در اینجا ذکر شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; یادگیری زبان چینی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل با هزینه مناسب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آشنایی با فرهنگ شرقی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تجربه متفاوت زندگی در چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; استفاده از خوابگاه، بورسیه و دیگر مزایانظام آموزشی چیننظام آموزشی چین بسیار شبیه به سیستم آموزش در ایالات متحده آمریکاست و متشکل از مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و پس از آن آموزش عالی با مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. به عنوان یک قاعده کلی آموزش و پرورش در چین شکل هرم را تشکیل می دهد و حضور مردم چین در دوره ابتدایی تقریباً 99% می باشد اما به دلیل کمبود منابع و مکان های موجود و جمعیت بسیار زیاد چین، در آموزش عالی به میزان قابل توجهی درصد مشارکت افت می کند. با این حال، دولت چین نوسازی آموزش عالی را به عنوان یک هدف استراتژیک ملی اعلام کرده و بسیاری از دانشگاه های این کشور توسعه پیدا کرده و به روز شده اند. تحصیلات در چین به مدت 9 سال رایگان و اجباری است که از سن 6 الی 15 سالگی می باشد.مقطع شرایط مدت تحصیل مهد کودک اختیاری متغیر دبستان اجباری 6 سال راهنمایی اجباری 3 سال دبیرستان اختیاری 3 سال دانشگاه اختیاری متغیر تحصیلات عالی در چینآموزش عالی در چین به طور مداوم در حال تغییر و توسعه است. بیش از 2000 دانشگاه و کالج در چین وجود دارد که در کل بیش از 6 میلیون دانشجو در آنها تحصیل می کنند. کشور چین دارای مدارکی از جمله دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم می باشد. به عنوان یک قاعده کلی، مدارک دانشگاهی چین بسیار شبیه به مدارک ایالات متحده است. با این حال، آگاه باشید که با وجود این شباهت، مدارک چینی توسط همه کارفرمایان غربی قابل قبول نیست و اعتبار دانشگاه های چین همیشه در دانشگاه های خارجی شناخته نمی شود اما دانشگاه های برتر چین در وزارت علوم این کشورها مورد تایید هستند. آموزش عالی رایگان در سال 1985 در چین لغو شد؛ پس از دوره دبیرستان، دانشجویان باید آزمون دهند تا مشخص شود در کدام دانشگاه پذیرفته می شوند و برای بورس های تحصیلی مبتنی بر توانایی دانشگاهی شرکت می کنند. دانشجویانی که در امتحان عملکرد ضعیفی دارند، در دانشگاه دولتی پذیرش نمی شوند. آخرین گزینه باقی مانده برای آنها کالج های خصوصی و گران قیمت است که بعضی اوقات به حداقل نمرات آزمون نیاز ندارند.تحصیل در چین و مقاطع مختلفهمانطور که اشاره کردیم تحصیل عالی در مقاطع مختلف چین از کارشناسی آغاز شده و در دکترا به پایان می رسد. در اینجا این مقاطع به طور مختصر شرح داده شده اند.کارشناسی: دانشجویان در این مقطع موظفند برنامه های درسی خود را بین 3 تا 4 سال تکمیل کرده و به تعداد تعیین شده اعتبار و یا همان واحد برسند. پس از فارغ التحصیلی در این مقطع، دانشجویان مدرک لیسانس را دریافت می کنند؛ لازمه تحصیل در مقطع بعدی دریافت این مدرک می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در چین به زبان های چینی و انگلیسی ارائه می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در چین دانشجویان بایستی مدرک معتبر دیپلم 12 ساله را که معدل آنها بالاتر از 14 است ارائه کنند. کارشناسی ارشد: مقطع کارشناسی ارشد در چین پس از مقطع کارشناسی می باشد و دانشجویان با تحصیل حدود 2 سال در این مقطع و ارائه پایان نامه و دفاع از آن می توانند مدرک فوق لیسانس خود را دریافت کنند. جهت تحصیل در این مقطع ارائه مدرک معتبر کارشناسی و مدرک زبان مورد نیاز می باشد.دکترا: مقطع دکترا در چین نیز مانند سایر نقاط جهان آخرین مقطع تحصیلی است و تحصیل در این مقطع در چین حدود 3 الی 4 سال می باشد و دانشجویان موظفند در سال آخر از رساله خود دفاع کنند و نمره لازم را کسب کنند. برای تحصیل در این مقطع دانشجویان بایستی مقطع کارشناسی ارشد را پشت سر گذاشته باشند.شرایط تحصیل در چیندانشجویان خارجی که می خواهند در چین به زبان چینی تحصیل کنند بایستی در آزمون مهارت چینی (HSK) که مهارت دانشجویان در زبان چینی را تعیین می کند، حداقل نمره 6 را کسب کنند. اگر فقط می خواهید در کلاس های زبان ثبت نام کنید، لازم نیست در ابتدا چینی را بدانید، اما تا زمانی که به سطح لازم مهارت زبان نرسیدید، نمی توانید در سمینارها و سخنرانی ها شرکت کنید. بیشتر دانشجویان خارجی که قصد تحصیل دروس غیر از زبان چینی را دارند، تمایل دارند یک یا دو سال ماندارین را شروع کرده و سپس به کلاس های دیگر بروند. جهت تحصیل به زبان انگلیسی در چین نیز دانشجویانی که دارای آیلتس 5.5 هستند می توانند در کلاس های زبان شرکت کنند. در هر صورت ارائه مدرک زبان آیلتس یا HSK برای تحصیل در چین نیاز است؛ علاوه بر این ارائه مدرک تحصیلی معتبر با معدل بالا از دیگر شرایط تحصیل در این کشور است.هزینه تحصیل در چین دانشگاه های چین رایگان نیستند اما شهریه آنها پایین تر از بسیاری از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و انگلستان است و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در این کشور از $3000 (دلار) آمریکا برای یک سال تحصیلی آغاز می شود. البته برخی از رشته ها مانند رشته پزشکی گران تر می باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی چین نیز گران تر می باشند و بسته به رشته متفاوت هستند. تقریبا همه دانشگاه ها در چین دارای سلف غذا و خوابگاه دانشجویی هستند؛ خوابگاه های دانشجویی در چین معمولا 1 تا 7 نفر را در هر اتاق جا می دهد. اگر در محوطه دانشگاه زندگی می کنید برای اتاق خوابگاه خود نیز باید مبلغ 1000$ تا 1500$ (دلار) بپردازید و 1000$ (دلار) برای وعده های غذایی نیز خرج کنید. اکثر دانشگاه های چین دانشجویان خارجی را به داشتن بیمه درمانی ملزم می کنند. برخی دانشگاه ها بیمه درمانی را به عنوان یک سرویس اضافی در بسته قیمت خود ارائه می دهند اما بیشتر دانشجویان باید خودشان از بیمه استفاده کنند. برای کاهش هزینه تحصیل در چین نیز دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی و وام های دانشجویی که به دانشجویان ممتاز و شرایط خاص اعطا می کنند استفاده کنید.تحصیل در برترین دانشگاه های چین 54 دانشگاه چین در رتبه بندی ها بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و از نظر تعداد دانشگاه ها در رتبه دوم جهان قرار دارند. بیش از نیم میلیون دانشجوی بین المللی در چین تحصیل می کنند که 24000 نفر از ایالات متحده، 11000 نفر از فرانسه و 8000 نفر از آلمان می باشند. دانشگاه های برتر چین در شهرهای بزرگ این کشور قرار دارند و به همه امکانات آموزشی شامل کتابخانه، آزمایشگاه، بیمارستان و دیگر موارد دسترسی دارند. در اینجا برترین دانشگاه های چین در سال 2020 معرفی شده اند.رتبه نام دانشگاه شهر رتبه بندی QS 2020 1 دانشکاه تسینگوا پکن 16 2 دانشگاه پکینگ پکن 22 3 دانشگاه فودان شانگهای 40 4 دانشگاه ژجیانگ هانگژو 54 5 دانشگاه شانگهای جیاوو تونگ شانگهای 60 6 دانشگاه علم و تکنولوژی چین پکن 89 7 دانشگاه نانجینگ نانجینگ 120 8 دانشگاه ووهان ووهان 257 9 دانشگاه تونگجی شانگهای 267 10 موسسه فناوری هاربین هاربین 277 همانطور که گفته شد چین دارای دانشگاه های بسیار با کیفیتی است و جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های چین رقابت زیادی وجود دارد. در هر حال برای تحصیل در چین دانشجویان نیازمند اخذ ویزای تحصیلی چین می باشند. جهت تحصیل در کشورهای خارجی می توانید از همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرید و شرایط خود را با آنها مطرح کنید و به کشور مورد علاقه خود مهاجرت کنید.
ادامه مطلب

تحصیل مهندسی در چین

تحصیل مهندسی در چین
در این مقاله سعی براین است تا شما را با اطلاعاتی در خصوص تحصیل مهندسی در چین آشنا نموده و مسائل و قوانین مرتبط برای اخذ ویزا و پذیرش و میزان هزینه های تحصیل و همچنین اسامی دانشگاه های مهندسی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین برای شما عزیزان چگونگی در هم آمیختگی صنعت با مردم کشور چین را توضیح داده ایم تا شما عزیزان اطلاعات کامل تری را در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین از طریق رشته مهندسی داشته باشید؛ امیدواریم که اطلاعات به روز گردآوری شده در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده، برای شما مفید واقع گردد. نمونه سوالاتی که در این مقاله به آنها پاسخ داده ایم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل مهندسی در چین به چه صورت می باشد؟ &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه های تحصیل مهندسی در کشور چین را می دانید؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مهندسی در چین اطلاعی دارید؟ &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل مهندسی در کشور چین در چه دانشگاه هایی امکان پذیر است؟ &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رتبه بندی دانشگاه های مهندسی کشور چین به چه ترتیب می باشدnbsp; دلایل تحصیل مهندسی در چینمعمای بزرگ در مورد ظهور صنعت پیشرو، همیشه به نام چین بوده است؛ چگونه این کشور توانسته تقریباً یک میلیارد انسان را از طریق تولید، صنعت و توسعه سریع شهری از فقر خارج کند. ظهور این پیشرفت مدیون کیفیت بالای آموزش و پرورش است که به مهندسان بومی ارائه می شود، همینطور آن ها بازویی را نیز برای کمک و سرمایه گذاری بین المللی در غرب و سایر مناطق آسیا در خارج از مرزهای خود گسترش داده اند. اکنون با سرمایه گذاری قابل توجه در آموزش و پرورش و ایجاد نیروی کار برای قرن بیست و یکم، چین مجهز به آموزش نسل جدیدی از مهندسین است که بتوانند آنها را به سمت آینده سوق دهند.با 377000 دانشجو بین المللی در رده های مختلف تحصیلی باعث شده که سیستم آموزش چین به طور فزاینده ای تبدیل به یک مرکز بین المللی برای آموزش ابتدایی و آموزش عالی به ویژه در علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات در جهان باشد. با توجه به تقاضای زیاد در کشورهای مختلف، بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در رشته مهندسی به چین می روند و برای کمک به توسعه شهری به کشور های خود بر می گردند. دانشگاه های دارای رتبه بالا که در چین برنامه های مهندسی دارند، دانشجویان بین المللی خود را به مهارت های لازم برای کار و توسعه در کشورهای آسیایی و آفریقایی مجهز می کنند. کسانی که از بهترین دانشگاه های چین با مدرک مهندسی فارغ التحصیل شده اند در پروژه های بزرگ بین المللی در تایلند، الجزایر، مصر، نامیبیا و بسیاری دیگر از کشورها موفق به کار در مشاغل خوبی می شوند و در پروژه هایی با درآمد میلیاردی می توانند به زندگی پر رفاه خود بپردازند.شرایط پذیرش برای تحصیل مهندسی در چینیکی از رشته های دانشگاهی پرطرفدار برای تحصیل در چین، رشته مهندسی است و پذیرش در یک رشته مهندسی در چین هم برای شهروندان چینی و هم برای کسانی که از خارج از کشور وارد می شوند بسیار رقابتی است. مهارت در ریاضیات و علوم توسط آزمون ورودی ملی آموزش عالی یا آزمون استعداد استاندارد ارزیابی می شود. توانایی زبان چینی یا انگلیسی را می توان با ارائه مدرک آزمون زبان مانند HSK یا TOEFL یا IELTS نشان داد. علاوه بر این موارد، متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مهندسی چین نیازمند ارائه مدارک زیر نیز هستند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست پذیرش تکمیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه یا CV&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک اثبات تمکن مالی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامه خوب&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توصیه نامه از اساتید یا دبیران قبلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید هزینه درخواست یا Application feeمعمولا تحصیل مهندسی در چین در 3 مقطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود. کلا دوره کارشناسی در چین 3 سال طول می کشد و دوره کارشناسی ارشد نیز 1 تا 2 سال بوده و در نهایت دوره دکتری (PhD) هم تا 3 سال به طول می انجامد. متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی در چین علاوه بر ارائه مدارک فوق همچنین نیازمند ارائه نمره قبولی در آزمون های GRE و GMAT هستند.رشته ها و دانشگاه های برتر چین برای تحصیل مهندسی اصولا شهرت و اعتبار بالای نظام آموزشی چین بیشتر مدیون برنامه های مهندسی مختلفی می باشد که دانشگاه های این کشور ارائه می دهند. از مهمترین برنامه های مهندسی برای تحصیل دانشجویان در سال 2020-2021 می توان به رشته های مهندسی شیمی، مهندسی عمران و سازه، مهندسی برق و مهندسی معدن اشاره کرد. شاید معتبرترین رنکینگ از بهترین دانشگاه های مهندسی چین در سال 2020 توسط رنکینگ های دانشگاهی جهان QS و با توجه به شاخص هایی مثل شهرت آکادمیک، شهرت کارفرما، استنادهای پژوهشی به هر مقاله و اندیکس H انجام شده است. در لیست زیر می توانید با 10 دانشگاه برتر چین در رشته فنی و مهندسی در سال جاری آشنا شوید:رتبه در چین رتبه جهانی موسسه مکان 1 9 دانشگاه تسینگوآ پکن 2 22 دانشگاه پکن پکن 3 26 دانشگاه شانگهای جیائو تونگ شانگهای 4 32 دانشگاه ژجیانگ هانگ ژو 5 50 دانشگاه فودان شانگهای 6 67 دانشگاه علوم و فناوری چین هافی 7 93 دانشگاnbsp; خیان جیائو تونگ خیان 8 100 دانشگاه علوم و فناوری هوآژونگ ووهان 9 117 دانشگاه نانجینگ نانجینگ 10 119 موسسه فناوری هاربین هاربین هزینه تحصیل مهندسی در کشور چینابتدا باید این نکته را مدنظر قرار داد که تحصیل مهندسی در چین هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. بنابراین برای اخذ پذیرش از دانشگاه های چین، متقاضیان در صورت تمایل می توانند مدرک زبان انگلیسی یا چینی خود را به عنوان مدرک اثبات کننده مهارت زبانی خود ارائه دهند. شهریه تحصیل مهندسی در چین بسته به مقطع تحصیلی و نیز دانشگاه مربوطه ممکن است متفاوت باشد. در جدول زیر می توان با متوسط شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه های کشور چین آشنا شد:دوره تحصیلی سطح شهریه سالیانه (دلار) کارشناسی 3000 الی 4000$ کارشناسی ارشد 4000 الی 5000$ دکتری 4000 الی 5000$ البته مطابق قانون مدیریت ورود و خروج به جمهوری خلق چین مصوب بیست و هفتمین نشست کنگره خلق چین در 30 ژوئن سال 2012، دانشجویان خارجی دارنده مجوز اقامت تحصیلی مادامی مجاز به کار نیمه وقت یا پارت تایم جابز خارج از پردیس دانشگاهی هستند که تاییدیه خود را از دانشگاه شان و مقامات اداره ورود و خروج چین اخذ کنند. دانشجویان مهندسی از این طریق می توانند بخشی از هزینه های تحصیلی خود را تامین کنند. اما علاوه بر این، دانشجویان می توانند متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی دولتی و خصوصی در چین نیز باشند. از انواع معروف این بورسیه های دولتی و غیردولتی چین 2020 می توان به موارد ذیل اشاره نمود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه شورای بورسیه چین (CSC)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دولتی هوبی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دولتی بیجینگ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دولتی گوآنخی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه موسسه کنفوسیوس&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه زندگی دانشجویان مهندسی در چیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مطابق آمارهای موجود، متوسط هزینه زندگی در چین از 600 تا 1000$ (دلار) ادامه پیدا می کند که سبک زندگی هر دانشجو و نیز محل اقامت او در این هزینه ها بسیار تاثیرگذار است. در این رابطه نباید فراموش کرد که متوسط هزینه زندگی در شهرهای بزرگی مثل شانگهای و پکن به مراتب بالاتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچک است. برای اطلاع از ریز جزئیات برخی هزینه های اساسی زندگی دانشجویان در چین 2020 به جدول زیر مراجعه نمائید؛ براساس آمار حاصله، بیشترین درصد هزینه ها در کشور چین با 38% متعلق به هزینه خواروبار می باشد.آیتم ها هزینه ها (به واحد دلار) هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان 2.92$ یک لیتر شیر 2.03$ یک عدد نان تازه 500 گرمی 1.62$ یک کیلو برنج 1.02$ یک کیلو گوشت مرغ 4.00$ یک کیلو گوشت گاو 11.18$ اجاره آپارتمان تک خواب وسط شهر 511.32$ اجاره آپارتمان تک خواب بیرون از شهر 285.95$ بلیط یک طرفه 0.29$ هزینه حمل و نقل ماهیانه 21.93$ در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط اخذ پذیرش و چگونگی تحصیل مهندسی در چین آشنا کنیم و اطلاعاتی از قبیل هزینه های تحصیل، رشته و دانشگاه های این کشور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر چنانچه خواستار اطلاعات بیشتری درباره ادامه تحصیل در چین هستید، شما عزیزان می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلای با تجربه مربوط به این دپارتمان از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.
ادامه مطلب

کار در چین با ویزای تحصیلی

کار در چین با ویزای تحصیلی
معمولا افرادی که درسال 2020 کشور چین را برای تحصیل انتخاب می کنند نیم نگاهی نیز به کار در چین با ویزای تحصیلی دارند. تحصیل در کشور چین مناسب افرادیست که قصد تحصیل در یک کشور پیشرفته با هزینه های مناسب یا حتی پایین را دارند. تجربه نشان می دهد که در صورتی که به زبان رسمی چین تسلط داشته باشید برای کاریابی در این کشور فرصت های بیشتری خواهید داشت. در مورد کار با ویزای تحصیلی در چین ممکن است سوالات بسیاری برای متقاضیان وجود داشته باشد، سوالاتی چون:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط اجازه کار در چین برای دانشجویان خارجی چگونه است؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشجویان خارجی تا چند ساعت در ماه(هفته) اجازه کار در چین را دارند؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در کشور چین دانشجویان می توانند در چه مشاغلی مشغول به کار شوند؟شرایط کار در چین با ویزای تحصیلیکشور چین یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را داراست و از این نظر دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود. نرخ بیکاری سال 2020 در این کشور چیزی درحدود 5.7% است؛ اغلب افراد در چین در یک یا دو شغل مشغول به کار هستند، جالب اینجاست که این نرخ بیکاری برای یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان است. یکی از مهم ترین مسائل در کشور چین انضباط کاری ست؛ در کشور چین دو روز شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد و کارمندان 40 ساعت در هفته مشغول به کار هستند. اضافه کاری در کشور چین مسئله ای بسیار معمول است و به طور معمول بابت ساعات اضافی، حقوق پرداخت می گردد. یکی از مزایای تحصیل در کشور چین امکان تحصیل به زبان انگلیسی است، از سویی امکان تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور وجود دارد؛ در صورتی که مدارک تافل یا آیلتس یا معادل مورد قبول دانشگاههای چین را دارید دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان چینی نخواهید داشت. همچنین بد نیست بدانید تحصیل در کشور چین در زمینه رشته پزشکی به زبان چینی رایگان است؛ اما از مهمترین مزایای تحصیل در چین، کار دانشجوئی در این کشور است و دانشجویان می توانند با ویزای تحصیلی در چین کار کنند. منتهای مراتب آنها تا زمانی می توانند کار نیمه وقت خارج از دانشگاه انجام دهند که از دانشگاه مربوطه و اداره مهاجرت چین تاییدیه لازم را اخذ بکنند.نحوه کاریابی در چین با ویزای تحصیلیکار در دومین کشور قدرتمند جهان در بخش اقتصاد شاید هدف بسیاری از افراد (کارگران و دانشجویان خارجی) باشد. اما در نهایت کاریابی در کشور چین مخصوصا برای دانشجویان بین المللی جزء پروسه های دشواری محسوب می شود. علت سخت بودن کاریابی در چین به شرح زیر است: &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جمعیت زیاد این کشور و به تبع آن نیروی کار ارزان بسیار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرآیند دشوار اخذ مجوز کاردلیل اینکه کاریابی به عنوان یکی از راههای اقامت پس از تحصیل در چین عنوان می گردد این است که در زمان تحصیل که با توجه به اینکه مقطع تحصیلی دانشجویان 3 الی 6 سال طول می کشد متقاضی میتواند رزومه خود را به شرکت ها و کارفرماهای مختلف ارائه دهد. دانشجویان می توانند بعد از اخذ ویزای تحصیلی کشور چین نسبت به کاریابی و اخذ مجوز کار اقدام نمایند؛ در صورتی که متقاضیان کار در چین از یک کارفرما پیشنهاد کاری نداشته باشند قادر نخواهند بود اقامت کاری این کشور را دریافت کنند؛ پس یا باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشند یا به بهانه ای ابتدا با ویزای تحصیلی یا روش های دیگر به این کشور وارد شده سپس اقدام به جست و جوی کار بنمایند. از مهمترین سایت های کاریابی در چین مخصوصا در حوزه مشاغل IT می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Zhaopin.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Chinahr.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 58.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ganji.comمقررات کار در چین با ویزای تحصیلیافرادی که ویزای تحصیلی چین را دریافت می کنند به طور کلی اجازه کار ندارند اما در بعضی از استان های کشور چین تا 20 ساعت اجازه دارند به کار بپردازند. بدین منظور معمولا برای کسانی که مایلند در کشور چین به بهانه تحصیل به کار بپردازند دوره زبان یا دوره های تحصیلی کوتاه مدت اقدام می شود تا بتوانند به یک بهانه پای خود را به این کشور بازنموده به جستجوی کار بپردازند. اما اگر فردی در حال تحصیل در چین است با استفاده از کارهای دانشجویی در حد معمول20 ساعت در هفته به کار پرداخته بخشی از هزینه های زندگی را تامین نماید. در این صورت بد نیست مروری روی مشاغل پر درآمدی که دانشجویان می توانند برآن ها به کار بپردازند داشته باشیم.متوسط درآمد ماهیانه در کشور چین با توجه به توضیحی که در رابطه با نیروی کار ارزان قیمت در چین عنوان شد، باید توجه داشت که میزان درآمد در این کشور در حداقل سطح خود قرار دارد؛ پس نمی توان انتظار حقوق بالایی از کارفرمایان چینی داشت. از سوی دیگر، با توجه به هزینه های زندگی در چین، میزان درآمد ممکن است کفاف زندگی افراد را ندهد، با این حال می توان میزان حقوق دریافتی در کشور چین را به صورت زیر دسته بندی کرد:میزان میزان حقوق دریافتی بهCNY (یوآن) میانگین حقوق ماهیانه 29500 حداقل حقوق ماهیانه 4000 حداکثر حقوق ماهیانه 131000 در کشور چین ممکن است مسائل گوناگونی بر میزان حقوق دریافتی کارگران تاثیرگذار باشند. برخی از این مسائل به شرح زیر می باشند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جنسیت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سابقه کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسته شغلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میزان تحصیلات&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تصمیم کارفرمادر این میان مسائلی چون میزان تحصیلات و سابقه کار یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین پارامترها می باشد.میزان درآمد مشاغل گوناگون در چیندر کشور چین تفاوت حقوق افراد بسیار زیاد است؛ به طور مثال با توجه به جدولی که ذکر شد فاصله حداقل حقوق با حداکثر حقوق چیزی در حدود 100.000CNY (یوآن) است. شاید از پردرآمدترین مشاغل کشور چین بتوان به مشاغل مربوط به رشته های پزشکی اشاره کرد، درسال 2020 پزشک جراح اطفال در کشور چین حقوق ماهیانه ای درحدودCNY105000(یوآن) دریافت می نماید. همچنین دندانپزشکان و پزشکان پوست در رتبه بعدی میزان درآمد قرار دارند. بدین ترتیب، مشاغل پردرآمد در چین عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; IT&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مترجمی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تدریس زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیریت فروش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حسابداری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بازاریابیجالب است بدانید در کشور چین تدریس زبان انگلیسی در بین اتباع خارجی بسیار امر متداولی است؛ همچنین این کار درآمد خوبی هم برای دانشجویان خارجی درپی دارد. در کشور چین مدارس و دانشگاههای زیادی نیازمند مدرس زبان انگلیسی هستند و بازار کار خوبی پیش روی دانشجویان است.تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی نموده تا شرایط کار در چین با ویزای تحصیلی را برای متقاضیان تشریح نماید در صورت هرگونه سوال درمورد شرایط مهاجرت به چین با مشاوران ما تماس بگیرید.
ادامه مطلب

اخذ اقامت چین پس از تحصیل

اخذ اقامت چین پس از تحصیل
یکی از موضوعاتی که از سوی دانشجویان در مورد آن سوال می شود شرایط اخذ اقامت چین پس از تحصیل در سال 2020 است که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است. هم اکنون در سال 2020 تعداد دانشجویان بین المللی و مخصوصا دانشجویان ایرانی در این کشور در حال افزایش است. شرایط تحصیل در دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی بالا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی از جمله مواردی است که میل به تحصیل در کشور چین را افزایش می دهد. یکی از دغدغه های دانشجویان اجازه کار حین تحصیل و یا پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت این کشور است که موضوع اصلی این مقاله است. nbspnbspnbspnbsp; آیا دانشجویان می توانند حین تحصیل در چین به کار مشغول باشند؟nbspnbspnbspnbsp; شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در چین به چه صورت است؟nbspnbspnbspnbsp; آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و اخذ اقامت در چین وجود دارد؟در ادامه به بررسی کامل این موضوع و پاسخ سوالاتی از این قبیل را پرداخته ایم. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را با مشاورین مجموعه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید. شرایط تحصیل در چین 2020در مورد ادامه تحصیل در کشور چین نیز می توان چنین گفت که آنچه که بیشتر سبب جذب دانشجویان خارجی به تحصیل در این کشور می شود اولا کیفیت بالای آموزش عالی و ثانیا هزینه پایین تحصیلی در این کشور است؛ البته به این دو مزیت امتیازات دیگری مثل بورسیه تحصیلی یا کار دانشجوئی را هم می توان اضافه کرد. از میان همه رشته ها، تحصیل در این کشور در گروه رشته های پزشکی نیز بسیار طرفدار دارد؛ زیرا مدارک دانشگاه های کشور چین مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین برای سال 2021 عبارتند از:دانشگاه های چینی مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه فودان دانشگاه علوم و فناوری چین شرقی دانشگاه پزشکی چینی بیجینگ (رشته داروسازی و طب سنتی) دانشگاه علوم و فناوری هواژونگ دانشگاه پزشکی پایتخت دانشگاه جیلین دانشگاه پزشکی چین دانشگاه کشاورزی نانجینگ دانشگاه جنوب مرکزی دانشگاه پزشکی نانجینگ دانشگاه داروسازی چین دانشگاه نانجینگ دانشگاه هنگ کنگ چینی دانشگاه نانکای دانشگاه سون یات سن دانشگاه اوشین چین دانشگاه ژنگ ژو دانشگاه پکن دانشگاه ژجیانگ دانشگاه شاندونگ دانشگاه خیان جیائوتونگ دانشگاه شانگهای جیائو تونگ دانشگاه خیامن دانشگاه شانگهای دانشگاه ووهان دانشگاه سی چوآن دانشگاه علم و فناوری چین دانشگاه جنوب شرق آکادمی علوم چین دانشگاه تیانژن دانشگاه تسینگوآ - آیا می توان حین تحصیل در چین اشتغال داشت؟در میان انواع اقامت ها در چین ویزای تحصیلی بیش از پیش طرفداران بیشتری پیدا کرده، البته اطلاع از حق و حقوقی که یک دانشجو در این کشور دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل مناسب دیدیم که در این نوشتار به بررسی این شرایط بپردازیم. دانشجویان خارجی می توانند در اکثر کشورها حین تحصیل به کار مشغول باشند؛ این موضوع در چین کمی سخت و دشوار است، چرا که دانشجویان اجازه کار را زمانی که تحصیل می نمایند به راحتی دریافت نمی کنند. اما شرایط برای کار بعد از تحصیل در این کشور فراهم است. با توجه به شرایط کنونی و قوانینی که در سال 2013 از سوی دولت چین تغییر داشت در حال حاضر به دانشجویان خارجی که برای تحصیل به چین می روند اجازه کار داده می شود، البته در صورتی که به برنامه تحصیلی آنها خدشه ای وارد نشود. قبل از تغییر قانون دانشجویان بین المللی حق کار در چین با ویزای تحصیلی را نداشتند؛ اما به دلیل جذب دانشجویان بین المللی بیشتر دولت این کشور این اجازه را برای دانشجویان خارجی صادر نموده است. بر اساس قانون چنانچه دانشجوی تمام وقت نباشید می توانید به صورت نیمه وقت حین تحصیل کار کنید؛ همچنین دانشجویان می توانند پس از تحصیل در چین نیز برای اخذ اقامت کاری اقدام نمایند.شرایط کار در چین برای دانشجویان اقتصاد چین هرگز به اندازه کنونی قوی نبوده است، این بدان معناست که فرصتهای شغلی فراوان است. همچنین رقابت برای بدست آوردن موقعیت کاری شدید است، بنابراین توصیه میشود دریابید که چه چیزی باعث میشود دربین سایر کاندیداها در حوزه کاری خود انتخاب شوید. بسیاری از شرکتهای چند ملیتی بزرگ مانندHSBC، مایکروسافت، IBM و Airbus و برخی کمپانیهای شناخته شده درچین هستند که بطور فعال به دنبال کارمندانی با پیش زمینه بین المللی هستند. این خبر بسیار خوبی برای فارغ التحصیلان بین المللی است.مشاغل مورد نیاز چین برای دانشجویانصنایع درحال رشد در چین هر روز در حال افزایش هستند و در مواردی از قبیل محصولات مصرفی، ارتباطات از راه دور، منسوجات، معدن، داروسازی و حمل و نقل به عنوان مثال تنها برخی از صنایعی هستنند که امکان کار برای دانشجویان وجود دارد. همچنین شرایط کار برای نیروهای کار مهندسی، پزشکی، انفورماتیک، فناوری محیط زیست، تولید و گردشگری با کمبود قابل توجهی روبرو است. توجه داشته باشید که دانشجویانی که در چین فارغ التحصیل می شوند باید با شهروندان بومی چینی برای بدست آوردن کار رقابت نمایند.امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری چینویزای دانشجویی چین با نوع X شناخته می شود و برای افرادی که توسط یک کالج یا دانشگاه پذیرفته شده اند صادر می شود. این نوع از ویزای چین به دو نوع X1 و X2 تقسیم می شود؛ ویزاnbsp;X1 برای دانشجویانی صادر می شود که بیش از 6 ماه برای تحصیل به چین می روند و ویزاnbsp;X2 برای کسانی که با همان هدف به چین می روند اما برای مدت زمانی کمتر از 6 ماه صادر می شود. ویزای X1 معمولاً برای ورود چندگانه است که با اعتبار 5 سال صادر می شود؛ دارنده ویزای X1 باید ظرف 30 روز از ورود، در اداه مهاجرت مربوطه ثبت نام کند. حال امکان این است که دانشجو بعد از تحصیل نوع ویزای X1 را به نوع Z که ویزای کاری چین است تغییر دهد.شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در چین همانطور که گفته شد شرایط کار در چین برای دانشجویان بین المللی حین تحصیل کمی دشوار می باشد و به آنها اجازه نمیدهند در هنگام تحصیل به راحتی کار کنند. برخی مشاغل در این کشور از جمله خدمات توریستی و تدریس زبان انگلیسی برای کار دانشجویی در دسترس هستند. آنها پس از فارغ التحصیلی میتوانند برای ویزای کار که (معروف به ویزا نوعZ) هست اقدام نمایند که حداقل به دو سال سابقه کار نیاز دارد. با این وجود، دربرخی موارد استثنائاتی وجود دارد، مانند حوزه آموزش در چین، که معلمان انگلیسی را خیلی خوب جذب مینمایند. شاید مرسوم ترین کاری که در شرایط کنونی در چین بازار کار خوبی دارد همین تدریس زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی معرفی نمود. اما شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری چین (Z visa) عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست ویزا (فرم V.2013) به انضمام یک عکس جدید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک اقامت قانونی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مجوز کار اتباع خارجی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ویزا یا پاسپورت قبلی چین (در صورت وجود)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه درخواست ویزاکاریابی جهت اخذ اقامت چین پس از تحصیلیکی از معایب کشورهای شرقی عدم امکان اخذ اقامت دائم است؛ همانطور که می دانید در برخی کشورها دانشجویان با بدست آوردن پیشنهاد کار پس از تحصیل در آن کشور می توانند برای اقامت کاری و سپس اقامت دائم پس از چند سال اقدام نمایند. اما محدودیتی که در کشورهای آسیای شرقی وجود دارد این است که اقامت دائم این کشور را تنها زمانی می توان بدست آورد که با یک تبعه این کشور ازدواج نمائید، در غیر اینصورت اجازه اقامت کاری شما به صورت سالانه تمدید می شود. اما کاریابی برای اخذ اقامت چین پس از تحصیل مرحله بسیار حیاتی و مهمی است. چراکه بدون پیشنهاد کاری از یک شرکت چینی امکان اخذ مجوز کار و صدور اقامت چین وجود ندارد. بهترین روش برای کاریابی پس از تحصیل در چین استفاده از سایت های کاریابی به شرح ذیل است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Teflsearch.com بهترین سایت برای یافتن مشاغل آموزشی مثل TEFL&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; www.51job.com/default-e.php سایت ایده آل برای یافتن مشاغل مختلف&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; chinahot.com از سایت های کاریابی معروف در چینکارشناسان و وکلای زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا هموطنان گرامی را با شرایط اخذ انواع ویزای کشور چین آشنا نموده و آنها را تا گام آخر راهنمائی نمایند.
ادامه مطلب

تابعیت چین از طریق تولد

تابعیت چین از طریق تولد
راه های بسیاری برای اخذ تابعیت و اقامت کشورهای مختلف دنیا وجود دارد. در مورد مهاجرت به کشور چین، یکی از راه های مهاجرتی پرطرفدار و البته ساده نسبت به دیگر راه ها اخذ تابعیت چین از طریق تولد می باشد که در این مقاله در مورد این موضوع مهم صحبت می کنیم. در واقع به علت شرایط بسیار مناسب اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند، بسیاری از زوج ها اقدام و برنامه ریزی از این روش به منظور دستیابی فرزندشان به پاسپورت کشور دوم می پردازند، زیرا این روش مزایایی از جمله اخذ اقامت دائم برای والدین، اخذ امکانات رفاهی و اجتماعی آن کشور و ... را به همره دارد.از آن جایی که درباب اخذ تابعیت چین از طریق تولد مفاد مدنی و حقوقی بسیاری مطرح می باشد در سال های اخیر، بسیاری از خانواده ها رو به این روش آورده اند که ما در این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد به توضیح دقیق قوانین روز دنیا و چین می پردازیم. در صورت تمایل به کسب راه های دیگر اخذ تابعیت چین با ما همراه باشید.اصول تولد در کشورهای خارجیبر طبق قوانین مدنی و حقوقی هر کشور قوانین تولد بر اساس دو اصل خاک و خون تعریف می شوند. البته باید این را هم متذکر شویم که گاهی بعضی کشورها تک تابعیتی و گاهی بعضی ها دو تابعیتی هستند. خاک و خون ایدئولوژی است که بر اساس دو عامل خانواده (خون) و وطن (خاک) بر تابعیت تأکید مکند. این ایدئولوژی ارتباط مردم با سرزمینی که در آن سکونت و در آن زراعت میکنند را محترم شمرده و ارزش زیادی برای زندگی روستایی قائل است.نام اصل شرح اصل خاک یکی از شیوه های اعمال تابعیت بر اساس تولد فرد در قلمرو سرزمین یک کشور میباشد که بیشتر در کشورهای مهاجر پذیر اعمال می شود اصل خون یکی از شیوه های اعمال تابعیت حتی خارج از قلمرو سرزمینی با متولد شدن از یکی از والدین دارای تابعیت آن کشور است اصول مشترک تابعیت چین از طریق تولد 2020قانون تابعیت چین، هنگ کنگ و ماکائو عمدتا بر اساس ساختار سیاسی چین و حقوق مدنی برای اخد تابعیت از طریق تولد به هم گره خورده اند، اما هر کدام از نظر حقوق مهاجرتی افراد خارجی با هم تفاوت هایی دارند. تابعیت چین از طریق تولد با صلاحیتی به اسم PRC شناخته می شود که عمدتا از اصل خون در تولد پیروی می کند و برای اعطای تابعیت مهم می باشد که هر دو والدین یا یکی از آن ها چه در حال زندگی در کشور چین و چه سکونت در خارج از چین با تولد فرزند به کودک آن ها شهروندی چین را اعطا می کند.نخستین قانون تابعیت چین در سال 1909ایجاد شد و شهروندی چین را مانند هر شخصی که توسط یک پدر چینی متولد میشود، تعریف میکند و فرزندان متولد شده از مادر چینی در صورتی که پدر از تبعه چین نباشد و یا تابعیت ناشناخته داشته باشد، فقط تابعیت خود را به ارث می برند. کشور چین قانون دو تابعیتی را نمی پذیرد به همین منظور زنانی که با خارجی ها ازدواج بکنند اگر تابعیت همسران خارجی خود را بگیرند تابعیت چینی را از دست میدهند. این مقررات در پاسخ به اساسنامه 1907 مصوب دnbsp;هلنnbsp;تصویب شnbsp;كه به طور معكوس با همه چینی های متولد هلند به عنوان شهروندان هلندی رفتارمی كرد.قوانین مربوط به تابعیت چین از طریق تولد مصوبه 2020قانون ملی ملل متحد جمهوری خلق چین درباره اعطای شهروندی چین از طریق تولد متشکل از مواد زیر است:ماده 1: این قانون در مورد كسب، از بین بردن و احیای ملیت جمهوری خلق چین اعمال می شود. ماده 2: جمهوری خلق چین یك كشور چند ملیتی واحد است، اشخاص متعلق به هر یک از ملیتهای چین دارای تابعیت چینی هستند.ماده 3: جمهوری خلق چین تابعیت دوگانه را برای هیچ یک از شهروندان چینی به رسمیت نمیشناسد. ماده 4: هر شخصی که در چین متولد شده است و والدینش یا یکی از آن ها هم تبعه چینی باشند به فرد بر اساس اصل خون تابعیت چین اعطا می شود.تابعیت چین از طریق تولد از اتباع بیگانهقوانین و مواد موجود در مورد تابعیت چین از طریق تولد از اتباع خارجی به شرح زیرهستند:ماده 5: هر شخصی که در خارج از کشور متولد شود و والدین او هر دو و یا یکی از آنها تبعه چینی باشد دارای تابعیت چینی خواهد شد، اما شخصی که والدین او تبعه چینی هستند و هر دو در خارج از کشور ساکن شده باشدnbsp;یا یکی از والدینش تبعه چینی است و در خارج از کشور اقامت گزیده باشد و تابعیت خارجی را بدست آورده تابعیت چینی خود را از دست میدهد.ماده 6: هر فردی که در چین متولد شود و والدین او بی هویت باشند و تابعیت مشخصی نداشته باشند ممکن است به تابعیتی دولت چین در بیایدماده7: اتباع بیگانه یا افراد بی تابعیت که مایل به پیروی از قانون اساسی و قوانین چین هستند با رعایت یکی از شرایط زیر ممکن است تابعیت دولت چین را به دست آورند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نزدیکان یا خویشاوندان چینی داشته باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در حال زندگی در چین باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دلایل قانونی دیگری داشته باشدماده 8: هر شخصی که به عنوان تبعه چینی درخواست تابعیت میکند، باید پس از تایید درخواست خود، تابعیت چینی را بدست آورد.ماده 9: هر شهروند چینی که در خارج از کشور اقامت گزیده و به عنوان یک تبعه خارجی تثبیت شده یا تابعیت خارجی خود را به اراده خود اخذ کرده، تابعیت چینی خود را از دست میدهد.شرایط منع تابعیت چین از طریق تولدافراد در صورت داشتن شرایط زیر نمی توانند تابعیت چین را درخواست دهند و یا آن را حفظ نمایند:ماده 10: هر شخصی که متقاضی دریافت تابعیت کشور دیگریست، باید با تایید درخواست خود تابعیت چینی را از دست دهد. ماده11: افراد خارجی که کارمندان و کارکنان ارتشی هستند از اخذ ملیت و تابعیت چین باید خودداری کنند.ماده 12nbsp;اتباع بیگانه که زمانی تابعیت چینی را در اختیار داشته اند در صورت داشتن دلایل موجه می توانند درخواست اعاده تابعیت چینی کنند.ماده 13: افرادی که مایل به اخذ، امتناع یا بازگرداندن تابعیت چینی هستند، به استثنای موارد مندرج در ماده 9، تابعیت خارجی را حفظ نخواهند کرد مگر افراد زیر18 سال که آن ها می توانند تابعیت خود را از طریق والدین یا نمایندگان قانونی خود حفظ کنند. مراکز درخواست تابعیت چین از طریق تولد افراد برای درخواست شهروندی کشور چین می توانند از مراکز زیر درخواست دهند:ماده 15: درخواست های ملیت و شهروندی توسط دفاتر امنیت عمومی شهرداری ها به متقاضیان ساکن ارائه می شود و برنامه های تابعیت در خارج از کشور باید توسط نمایندگان دیپلماتیک چین و دفاتر کنسولی انجام شود.ماده 16.: تقاضاهای اعطای تابعیت به عنوان اتباع چینی و رد یا بازگرداندن تابعیت چینی در معرض بررسی و تأیید وزارت امنیت عمومی جمهوری خلق چین استnbsp;وزارت امنیت عمومی به شخصی که درخواست وی تأیید شده است، گواهی نامه صادر میکند. ماده 17: وضعیت ملی بودن اشخاصی که تابعیت چینی را قبل از انتشار این قانون به دست آورده یا از دست داده اند، همچنان معتبر خواهد بود.در مقاله ای که مطالعه نمودید تمامی مواد و قوانین مربوط به اخذ تابعیت چین از طریق تولد و اعطای پاسپورت و اقامت چین برای اشخاصی که چه در کشور چین و چه در خارج از کشور چین به دنیا آمده اند با داشتن شرایط خاص ارائه شد. برای اطلاع از راه های مهاجرت به چین و اخذ اقامت چین از راه های متعدد باکارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.
ادامه مطلب

تبدیل اقامت چین به تابعیت

تبدیل اقامت چین به تابعیت
در این مقاله سعی بر این است تا شما را با فرآیند تبدیل اقامت چین به تابعیت آشنا کنیم و انواع روشها برای این فرآیند مهاجرتی را برای شما ذکر می کنیم. اصولا قوانین اخذ تابعیت کشور تعیین کننده مسائل و موضوعاتی از جمله وضعیت دو تابعیتی افراد، قوانین شهروندی، شرایط حق تابعیت افراد، پرداختن به حکم هوکو چینی، حقوق و محدودیت ها برای اخذ تابعیت کشور چین و ... می باشد. امیدوار هستیم مباحث مطرح شده در این مقاله توسط مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای شما عزیزان مفید واقع گردد تا بتوانید با اطلاعاتی بیشتر برای امورات اخذ اقامت چین و تابعیت این کشور اقدام نمایید. سوالات پرتکرار در این خصوص عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا اخذ اقامت کشور چین امکان پذیر است ؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; از چه راه های میتوان تابعیت کشور چین را به دست آورد ؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قوانین تبدیل اقامت چین به تابعیت را می دانید ؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا کسانی که خانواده چینی دارند مشمول اخذ تابعیت این کشور می شوند ؟&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا اطلاعاتی از سیستم هوکو و نقش آن در اخذ تابعیت چین دارید ؟تاریخچه تابعیت چینقبل از اواسط قرن نوزدهم، موضوعات مربوط به شهروندی و تابعیت کشور چین بسیار نادر بود و می توانستند آن را به صورت فردی بررسی نمود. قانون عرفی حاكی از این بود كه كودكانی كه از افراد چینی متولد می شوند، تابعیت پدر را به دست می آوردند؛ اما برای رد شهروندی یا ثبت تابعیت بیگانگان قوانین مشخصی در چین وجود نداشت. افراد چینی امپریالیستی به طور سنتی از مسافرت های خارج از کشور به شدت محدود می شدند و سفرهای بین المللی فقط برای مشاغل رسمی مجاز می بود و در غیر این صورت افراد مجازات می شدند. در ادامه اختلافات ناشی از مسائل ملی رایج تر شد زیرا سلسله کینگ از طریق سلسله معاهدات بین کشوری مجبور شد تجارت با امپراطوری های غربی را باز کند و به افراد اجازه دهد تا به خارج از کشور نیز مهاجرت کنند.دولت چینگ نخستین قانون تابعیت چینی را در سال 1909 وضع کرد که به موجب آن یک شهروند چینی را هر شخصی که توسط یک پدر چینی متولد می شود، تعریف می کرد که بعد از این فرزندان متولد یک مادر چینی نیز تابعیت چینی خود را به ارث میبردند، حتی در صورتی که پدر بدون تابعیت بوده یا از تابعیت ناشناخته برخوردار می بود. زنانی که با شهروندان خارجی ازدواج می کردند اگر تابعیت همسران خود را می گرفتند تابعیت چینی خود را از دست می دادند. تابعیت چینی می تواند به طور دائم از پدران چینی به ارث برده شود و انصراف از تابعیت چینی برای مردان دشوار می باشد، یعنی مردان چینی نمی توانند مانند زنان ملیت خود را در این کشور تغییر دهند؛ این مقررات در اساسنامه 1907 به تصویب رسید.قوانین تبدیل اقامت چین به تابعیت مضاعفقانون 1909 محدودیت هایی را برای افراد چینی با تابعیت دوگانه در چین وضع کرده است. اشخاص چینی که به خاطر تولد خود در یک کشور خارجی ادعای تابعیت دیگری داشتند، از پرداخت مالیات و صلاحیت قانونی چین در مرزهای چین معاف بودند. برای جلوگیری از این امر، سیاست های سختگیرانه ای علیه متقاضیان مهاجرت به چین اتخاذ شد. در گذشته، تابعیت خارجی یک فرد چینی توسط مقامات چین به رسمیت شناخته نمی شد مگر اینکه به طور خاص این موضوع در دادگاه و با حکم قاضی انجام می گرفت؛ خارجیانی که تابعیت چینی را به دست می آوردند نیز تحت محدودیت قرار داشتند.قوانین ملی تبدیل اقامت چین به تابعیتقانون ملیت تا حد زیادی در جمهوری چین بدون تغییر باقی مانده بود، به جز یک تجدید نظر مهم که در سال 1929 توسط كومینتانگ تصویب شد كه تابعیت زن را از همسرش جدا كرد و شرایطی را كه در آن فرزندان بدون تابعیت به دنیا می آیند را به حداقل رساند. پس از انقلاب کمونیستی در کشور چین، دولت جدید کلیه قوانین دوران جمهوری را لغو کرد اما بلافاصله قوانینی را برای جایگزینی آنها ایجاد نکرد. سرزمین اصلی چین فاقد مقررات رسمی تابعیت و شهروندی بود تا اینکه اصلاحات قانونی بیشتر در اواخر دهه 1970 تا 1980 آغاز شد. دولت به طور غیر رسمی اساسنامه 1929 را در این مدت برای حل مسائل تابعیت اعمال كرد، هنگامی که کنگره ملی خلق چین قانون ملیت فعلی را در سال 1980 به تصویب رساند، مصوبه دیگری اضافه شد که به طور خودکار تابعیت اتباع چینی را که در خارج از کشور مستقر شده بودند و داوطلبانه تابعیت خارجی را بدست می آورند، ابطال می کرد.در حال حاضر، قانون تابعیت جمهوری خلق چین (PRC) که علاوه بر چین شامل هنگ کنگ و ماکائو نیز هست در 10 سپتامبر سال 1980 توسط کنگره خلق چین به تصویب رسید. حقوق مدنی و سیاسی شامل اعطای تابعیت چینی به اتباع خارجی تحت نظارت این قانون و توسط سیستمی به نام هوکو Hukou به افراد ذی صلاح اعطاء می شود. بر طبق این قانون افراد متولد خاک چین یا خارج از چین به شرط داشتن تک والدین چینی حق دریافت تابعیت چینی را دارند. اما شهروندان خارجی به محض ازدواج با شهروند این کشور و تشکیل خانواده و زندگی در چین از حق دریافت اقامت دائم (PR) و نه تابعیت چینی برخوردار می شوند.شرایط لازم برای تبدیل اقامت چین به تابعیت در عصر جدیددر حال حاضر افرادی که در جمهوری خلق چین متولد می شوند اگر حداقل یکی از والدین تبعه چینی باشد به طور خودکار تابعیت چینی را دریافت می کنند. مطابق قانون، کودکانی که در خارج از کشور حداقل از یک پدر و یا مادر چینی متولد می شوند نیز تبعه چینی هستند. در هنگ کنگ و ماکائو مقررات گسترده تری اعمال می شود، تمام افراد با منشأ قومی چینی که حق اقامت در هر منطقه را دارند و در قلمرو چین متولد شده اند، بدون در نظر گرفتن ملیت والدین خود تبعه چینی محسوب می شوند.خارجی ها ممکن است در صورت داشتن خانوادهای با تابعیت چینی، حق اقامت دائم در سرزمین اصلی چین یا منطقه اداری ویژه داشته باشند. برنامه های مهاجرت به طور طبیعی معمولاً توسط اداره ملی مهاجرت در سرزمین اصلی چین مورد بررسی قرار می گیرد، در حالی که در ماکائو در نهایت مسئولیت این روند به اداره مهاجرت در هنگ کنگ و دفتر خدمات شناسایی واگذار می شود.حقوق و محدودیت ها در تبدیل اقامت چین به تابعیتطبق قانون، شرایط ویزا برای شهروندان چینی، شرایط ویزا برای شهروندان چینی هنگ کنگ و شرایط ویزا برای شهروندان چینی ماکائو تقریبا متفاوت است. اگرچه سرزمین اصلی چین می باشد، اما در نهایت هنگ کنگ و ماکائو با جمهوری چین یک کشور واحد را تشکیل می دهند و شهروندان چین در هر سه حوزه قضایی هیچ تفاوتی ندارند. اما هر منطقه یک سیاست مهاجرتی جداگانه را درپی می گیرد و می تواند ورود یا خروج شهروندان چینی غیر مقیم که از خارج از آن سرزمین می باشند را منع کند. هنگام مسافرت به کشورهای دیگر، دسترسی به ویزا بسته به محل زندگی دائمی یک شهروند چینی متفاوت است. از سال 2020 ، ساکنان سرزمین اصلی کشور چین می توانند بدون ویزا به 74 کشور جهان سفر کنند، ساکنان ماکائو به 144 کشور و ساکنان هنگ کنگ به 170 نفر کشور.سیستم هوکو در تبدیل اقامت چین به تابعیتهوکو سیستم ثبت نام خانوار است که بر روند مهاجرت داخلی در سرزمین اصلی چین نظارت و آن را کنترل می کند. مطابق قانون، هنگام تولد به شهروندان چینی بر اساس ثبت نام خانواده در طبقه بندی موجود یک هوکو (روستایی یا شهری) اختصاص می یابد؛ نوع رفاه اجتماعی که شخص از دولت دریافت می کند نیز با هوکو گره خورده است. به افراد دارای هوکو روستایی در چین یک مسکن با زمین برای کشاورزی اختصاص داده می شود، در حالی که به ساکنان شهری انواع خدمات دولتی در محل خود ارائه می شود. از جمله خدماتی که تحت هوکو شهری به شهرنشینان چینی در این کشور ارائه می شود می توان به خدمات درمانی، آموزش عمومی، حقوق و مزایای بیکاری و یارانه مسکن اشاره کرد. تا دهه 1980 میلادی تغییر هوکو روستایی به هوکو شهری در کشور چین بسیار نادر بود؛ در حالیکه اصلاحات در سالهای اخیر این موانع و محدودیت ها را تا حدودی کاهش داده است.الزامات تغییر ثبت نام در سیستم هوکو چینی براساس محل اسکان متفاوت است و می تواند در شهر های بزرگ بسیار سختگیرانه باشد. در مقابل، تبدیل هوکو شهری به روستایی در کشور چین به دلیل حق استفاده از زمین در ارتباط با هوکو روستایی نیز بسیار دشوار است.در این مقاله سعی بر این شد تا شما را به قوانینی برای تبدیل اقامت چین به تابعیت آشنا نماییم. با مطالعه این مقاله تغییرات چگونگی تابعیت کشور چین از گذشته تا به حال را مطالعه فرمودید؛ امیدوار هستیم اطلاعات ذکر شده برای شما مفید واقع گردیده باشد، در صورتیکه اطلاعات ذکر شده برای شما مکفی نبوده می توانید با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با همکاران ما از اطلاعات بیشتری درخصوص مهاجرت و ویزای چین بهره مند شوید.
ادامه مطلب

مهاجرت به چین از طریق پناهندگی

مهاجرت به چین از طریق پناهندگی
جمهوری خلق چین (چین)، به عنوان یکی از مقاصد پناهندگان منطقه شناخته شده است. اخیراً، همزمان با افزایش قدرت و همچنین رشد اقتصادی و نفوذ سیاسی چین، بسیاری از پناهجویان این کشور را به عنوان یک کشور ترانزیت و یا مقصد نهایی خود انتخاب می کنند. با توجه به اهمیت پناهجویی، در این مقاله قصد داریم درباره مهاجرت به چین از طریق پناهندگی صحبت کنیم. چین یکی از اولین کشورهای آسیا بود که به عضویت کنوانسیون 1951 مربوط به وضعیت پناهندگان (کنوانسیون پناهندگان) درآمد. در 20 سال گذشته، کشور چین حداقل چهار هجوم جمعی پناهجویان از کشورهای همسایه را تجربه کرده است، یعنی ورود مداوم فرارهای کره شمالی از اواسط دهه 1990، 6 هجوم قومی کوکانگ از میانمار در اوت 2009 و سپس در فوریه سال 2015 تاکنون، و همچنین ورود مداوم قوم کاچینز از میانمار از سال 2011. گرچه چین در حاشیه سیاست گذاری جهانی در مورد پناهندگان باقی مانده ، اما این کشور یکی از کشورهاییست که از نظر رژیم جهانی پناهندگان دارای نفوذ بسیار بالایی است. بنابراین جایگاه کشور چین در مورد مسئله پناهندگان و پناهجویان چیست؟ چین امضا كننده كنوانسیون پناهندگان در سال 1951 و پروتكل 1967 است. با این حال، قانون خروج و ورود آن حق تقاضای پناهندگی را تا سال 2012 ذکر نکرده است. با این حال، در حال حاضر اشخاص می توانند درخواست پناهنگی خود را به این کشور اعلام کنند و در طول دوره بازبینی شرایط خود در این کشور بمانند. از آنجا که چین روش تعیین وضعیت پناهندگی را ندارد، UNHCR در حال حاضر کلیه برنامه های مربوط به وضعیت پناهندگی را مدیریت می کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره جهت اخذ ویزاهای تحصیلی و کاری چین به هموطنان متقاضی می باشد.شرایط مهاجرت به کشور چینچین کشوری که به محض شنیدن نام آن همگان به یاد دوران امپراطوری های باستان می افتند. این کشور دارای یکی از قدیمی ترین تمدن های آسیایی است و هم اینک با جمعیت 1.4 میلیاردی خود پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود. مطابق گزارش آماری بانک جهانی، اقتصاد کشور چین یک اقتصاد صادرات محور و مولد بوده که با تولید ناخالص حدود 14342.90$ بیلیون دلاری حدود 11.81% از کل اقتصاد جهانی را تشکیل داده و به تعبیری دومین اقتصاد بزرگ جهان است. به دلیل وجود همین اقتصاد قوی است که نرخ بیکاری در این کشور پایین و سطح درآمدی نسبتا خوب است.از این گذشته هزینه زندگی در چین (کمتر از 1000$ دلار در ماه) انگیزه مهاجرت به چین را نیز تقویت می کند. از سوی دیگر وجود دانشگاه های برتر در این کشور به همراه امتیازات پرشمار آن باعث جلب توجه دانشجویان بین المللی به این مقصد تحصیلی می گردد. معمولا برای مهاجرت به چین با هر هدفی که دارید، شما نیازمند اخذ ویزا هستید. بر این اساس، انواع ویزای مهاجرتی کشور چین عبارتند از:نام ویزا عنوان لاتین ویزا شرایط اخذ ویزای توریستی L Visa فقط برای اهداف توریستی صادر شده و دارنده آن حق کار و تحصیل در چین را ندارد ویزای بیزینس Mamp; F Visa این ویزا جهت راه اندازی بیزینس، عقد قرارداد، شرکت در مجالس و همایش ها و ... صادر می شود ویزای تحصیلی X Visa ویژه دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در چین ویزای کاری Z Visa مخصوص کارجویان خارجی دارای پیشنهاد کاری از چین ویزای ترانزیت G Visa جهت تردد از قلمرو خاک چین کلیات مهاجرت به چین از طریق پناهندگیبجز 280,000 پناهنده ویتنامی، که عمدتا بین سالهای 1978 و 1982 وارد شده و اکثراً نیز پذیرفته شده اند و به عنوان اتباع چینی که از ویتنام در حال بازگشت بودند مستقر شدند، تعداد پناهجویان دریافت شده از چین تا اواسط سال 1990 بسیار اندک بوده است. با این حال در سال های اخیر، چین به عنوان یک کشور ترانزیت و یا مقصد نهایی برای پناهندگان در حال ظهور است. اگرچه این گروه ها توسط UNHCR و همچنین سایر سازمان ها و دانشمندان بین المللی به عنوان پناهنده در نظر گرفته می شوند، اما 32 مقامات چینی این گروه ها را به عنوان پناهنده به رسمیت نشناخته و از دسترسی یا کمک UNHCR و سایر سازمانهای اصلی بین المللی به آنها خودداری می کنند. فرارهای انجام شده از کشور کره شمالی توسط مقامات چینی به عنوان مهاجر غیرقانونی در نظر گرفته شده و در صورت گرفتار شدن توسط مقامات چینی با اخراج اجباری روبرو می شوند.قوم های کوکانگ و کاچین نیز به عنوان "مرزنشینان " در نظر گرفته می شوند و از طرف مقامات چینی کمک های بشردوستانه دریافت می کنند، اما با این حال حوادث بازگشت اجباری به صورت مکرر رخ داده است. براساس آمار UNHCR، جمعیت پناهندگان و پناهجویان در چین در حال حاضر حدود 300,000 نفر است.پروتکل های مهاجرت به چین از طریق پناهندگیکشور چین در زمینه پناهندگی و اعطای وضعیت پناهندگی دارای پروتکل هایی برای متقاضیان مهاجرت به چین از این طریق می باشد که در مفاد زیر تنظیم و تدوین شده است:1-ورودچین یکی از اولین کشورهای آسیایی و همچنین اولین کشور کومونیست است که در کنوانسیون و پروتکل پناهندگان عضو شد. به عنوان زمینه ای برای پیوستن چین به کنوانسیون و پروتکل پناهندگان، باید یک سری از وقایع تاریخی ذکر شود. اول، همانطور که در بخش قبل ذکر شد، بیش از 200,000 آواره از ویتنام به عنوان اتباع چینی که از اواسط سال 1979 از ویتنام باز می گشتند در این کشور مستقر شده اند. با این پناهجویان بعنوان اتباع چینی برخورد می شد و آنها به طور کلی از سایر حقوق شهروندان چینی برخوردار بودند. متعاقباً چین با به رسمیت شناختن پناهندگان در کشور خود در آگوست 1979 و همچنین الحاق به كنوانسیون و پروتكل پناهندگان در سال 1982، یک سری تعهدات اضافی خود در قبال پناهندگان ویتنامی ایجاد كرد، اما این کشور اجازه داشت تا از كمكهای بین المللی برای پناهندگان استفاده كند. در اواخر سال 1978، چین اصلاحات خود را آغاز كرد و روند گشایش مرزهای خود به روی پناهندگان را شروع کرد. بین سالهای 1981 و 1984، چین به 8 معاهده بین المللی حقوق بشر ملحق شد به احتمال زیاد، پیوستن چین به كنوانسیون و پروتكل پناهندگان در سال 1982 تا حدودی هدایت شده بود. 2-اجرا در سطوح ملیدر دهه اول پس از الحاق چین به کنوانسیون و پروتکل پناهندگان، مقامات چین درک خوبی از مفاد این قرارداد نشان ندادند. از دسامبر سال 2017، چین مقررات کمی از کنوانسیون و پروتکل پناهندگان را در قوانین داخلی خود گنجانده و سازوکار ملی برای تعیین وضعیت پناهندگان ایجاد نکرده است. قانون داخلی چین حاوی هیچگونه مفادی درمورد اینکه چه کسی به عنوان پناهنده واجد شرایط است و کدام سازمان یا نهاد دولتی وظیفه تعیین وضعیت پناهندگی را دارد، بر عهده نمی گیرد. همچنین قانون خاصی برای این که چگونه می توان درخواست پناهندگی داد وجود ندارد. تنها مقررات قوانین چین که مربوط به پناهندگی یا برخورد با پناهندگان است، ماده 32 قانون اساسی چین در سال 1982 و ماده 46 قانون خروج و ورود به کشور در سال 2012 است. قانون اول تصریح می کند که "جمهوری خلق چین ممکن است به بیگانگانی که به دلایل سیاسی درخواست پناهنگی می کنند، پناهندگی اعطا می کند". ارگان های امنیتی و بیگانگان متقاضی دریافت پناهندگی برای اقامت موقت در چین و اخذ شناسنامه موقت از ارگان های امنیتی عمومی چین در طی مراحل تعیین وضعیت پناهندگی، اولین ماده ای است که در قانون چین در مورد برخورد با پناهندگان وضع شده.قوانین مهاجرت به چین از طریق پناهندگیچین گاهی اوقات نتوانسته آمادگی مداوم برای احترام به مفاد و روحیه كنوانسیون و پروتكل پناهندگان را نشان دهد. با این وجود ظهور تدریجی چین به عنوان ترانزیت و مقصد پناهندگان در سالهای اخیر ممکن است فرصتهای جدیدی را برای تعامل بیشتر و ادغام چین در رژیم بین المللی حمایت از پناهندگان ایجاد کند. از طرف دیگر، چین در سالهای اخیر علاقه فزاینده ای به امور پناهندگان نشان داده است. باید به این نکته مهم توجه کرد که پناهندگان همچنین در این کشور اجازه کار ندارند؛ همچنین یک سری قوانین خاص برای اخذ تابعیت از طریق پناهندگی در این کشور وجود دارد از جمله داشتن خویشاوندی که تابعیت این کشور را دارد، سرمایه گذاری و همچنین اگر شخص بتواند در اقتصاد این کشور نقشی داشته باشد. روند پناهندگی در این کشور در 4 سال گذشته به ترتیب ذیل می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در سال 2019 کشور چین تعداد 303,381 نفر پناهنده داشته که نسبت به سال 2018، 5.71% کاهش داشته است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در سال 2018 کشور چین تعداد 321,726 نفر پناهنده داشته که نسبت به سال 2017، 0.02% افزایش داشته است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در سال 2017 کشور چین تعداد 321,699 نفر پناهنده داشته که نسبت به سال 2016، 1.4% افزایش داشته است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در سال 2016 کشور چین تعداد 317,255 نفر پناهنده داشته که نسبت به سال 2015، 5.38% افزایش داشته است.در این مقاله سعی شد اطلاعاتی درباره روش های مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی ارائه شود. در صورت وجود هرگونه ابهام، با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

مشاغل مورد نیاز چین

مشاغل مورد نیاز چین
کشور چین از کشور های پیشتاز در عرصه اقتصادیست که در حال حاضر بازار جهانی را در چنگ خود دارد؛ موفقیت اقتصاد چین در گرو مشاغل و نیروهای متخصص است. مشاغل مورد نیاز چین در هر دوره براساس نیازها و اهداف توسط دولت سازماندهی می شود، براساس گزارش دولت چین بیش از نه میلیون شغل جدید در مناطق شهری در چین در سال 2020 ایجاد شده است. نرخ بیکاری در نظرسنجی حدود( 6٪nbsp; ثبت شده است. اجرای سیاست دسترسی برابر کارگران مهاجر به خدمات اشتغال تحت نظارت وزارت منابع انسانی و تامین اجماعی با توجه به ظرفیت شهرها ادامه خواهد داشت. صدور گواهینامه و اعطای وام در جهت صنایع خدماتی تولیدی مانند تدارکات مدرن در قالب تجارت بین الملل و سیاست های پشتیبانی و ایجاد مزیت های جدید در اقتصاد در دستور کار کشور چین قرار خواهد گرفت.کشور چین در شرق آسیا واقع شده و یکی از پرجمعیت ترین کشورهاست؛ پایتخت این کشور پکن و بزرگ ترین شهر آن شانگهای می باشد. نوع حکومت آن سوسیالیستی تک حزبی است و واحد پول آن یوان نام دارد. این کشور در بین کشورهای هند، پاکستان، اندونزی، آفریقای شمالی، برزیل و مکزیک بیشترین و سریعترین رشد در اقتصاد را داشته و اقتصاد چین برمبنای مالکیت خصوصی استوار است. در حال حاضر چین توسط تولید و صادر کردن کالاهای اولیه و ضروری جهان از ابر قدرت های اقتصادی محسوب می شود. با توجه به جمعیت بالای چین استخدام مهاجران با موانعی روبه رو می شود؛ البته اگر با آگاهی و اطلاع از مشاغل مورد نیاز چین اقدام به مهاجرت نماییم با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد. در ادامه به طور مختصر مشاغل مورد نیاز چین را بررسی خواهیم کرد.زیر ساخت های دولت برای مشاغل مورد نیاز چینمیزان فارغ التحصیلان چین در سال 2020 به 8.74 میلیون نفر می رسد؛ برای جلوگیری از بیکاری و ارتقا مهارت های دانشگاه ها می بایست جذب آنان را در برنامه کاری خود لحاظ کنند؛ خصوصا وزارت منابع انسانی و تأمین اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت دارایی. دولت چین توجه به خانواده های اشتغال صفر و قرار دادن آنها در اولویت را در برنامه خود قرار داده است. تشویق به شغل دبیری و آموزش از دیگر موارد مورد توجه و تاکید دولت برای کار در چین می باشد. ترویج تولیدات هوشمند و ارائه خدمات غیر حضوری همراه با بازرسی و آزمایشات تحقیقی در کنار توسعه و طراحی های هوشمند در لیست خواسته های دولت است. افزایش خدمات و سرویس دهی آنلاین در جهت جلوگیری از ترافیک و هرج و مرج و کنترل بیماری ها نقش مهمی دارد. تجارت الکترونیک و نیروهایی در این زمینه نیز با استقبال خوبی مواجه خواهند شد. مشاغل مورد نیاز چینکشور چین پشتیبانی از نوآوری و خلاقیت در امور دانشگاهی و تحقیقات بنیادی کاربردی را در دستور العمل خود قرار داده است. سرعت بخشیدن به ساخت آزمایشگاه های ملی و تعمیق همکاری های علمی و فناوری بین المللی نیز موجب می شود تا از نخبگان کشورهای دیگر در چین استقبال شود. همچنین از کسانی که خواهان ادامه پروژه های کاربردی هستند با اثبات تقریبی نتایج می توانند امتیازات ویژه ای از سوی کشور چین دریافت کنند. همچنین توسعه سرمایه گذاری در بورس و سهام و استخدام افراد متخصص و با تجربه در این زمینه در لیست مشاغل مورد نظر چین است. از دیگر مشاغل می توان به مقتصدان و دکترها با رویکرد توسعه اقتصاد جهانی در علم اقتصاد اشاره کرد. یعنی اقتصاد دانانی که با تحقیقات خود بتوانند فواصل مالی بین طبقات فقیر و مرفه را کاهش دهند و توسط ضمانت با ثباتی معیشت مردم را کنترل کنند. بهترین مشاغل چین در سال جاری که در این کشور مورد نیاز می باشد در جدول زیر ارائه شده اند:مشاغل سطح تخصص میزان درخواست آموزگار کارشناسی بالا مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی ارشد بالا کارگزاران رایانه ای کارشناسی بالا مهندس مکانیک کارشناسی ارشد بالا مهندس شیمی کارشناسی یا کارشناسی ارشد بالا مدرس زبان کارشناسی متوسط پزشک متخصص متوسط مهندس عمران کارشناسی یا کارشناسی ارشد متوسط پرستار کودک و سالمند کارشناسی متوسط اقتصاددان دکتر کم براساس آیین نامه دولت چین در سال 2020 نوسازی خیابان ها و پارکینگ ها و ساخت و ساز مراکز فرهنگی و گردشگری و ساخت مراکز خرید به تعداد و وسعت بالا در شهرها حائز اهمیت است؛ لذا استخدام نیروی انسانی و کارگران ساختمانی هم به تعداد بالا صورت خواهد گرفت. کارشناسان پرستاری و مربیان مهدکودک جهت نگهداری از آنان نیز از دیگر مشاغل مورد نیاز در چین است. همچنین توسعه نسل جدید شبکه های اطلاعاتی و ترویج وسایل نقلیه جدید مطابق با محیط زیست هم موجب می شود تا از کارشناسان اطلاعات و فناوری و مهندسان صنایع پذیرایی شود.مشاغل چین در زمینه کشاورزی و معدنبازسازی خانه و املاک قدیمی در روستاها و شهرها در چین در سال 2020 آغاز شده است. تاسیسات ساختمان از مشاغل فنی کاربردیست که بدون نیاز به مدرک دانشگاهی و با دارا بودن گواهی نامه علمی کاربردی افراد می توانند به راحتی استخدام شوند. همچنین انتقال آب و گاز و برق به روستاها و راه اندازی تاسیسات و زیر ساخت های مورد نیاز مستلزم وجود کارگران است. از دیگر مشاغلی که نیاز به کارگران ساده دارد عبارتند از: ساخت و توسعه راه آهن ملی. وزارت نیرو و حمل نقل و مسکن و شهرسازی نیروهای مورد نظر را با شرایط خاص خودشان استخدام می کنند. در زمینه کشاورزی از مهندسین و بومیان درخواست همکاری می شود تا محصولات ارگانیک و مطابق با نیازهای جهان کشت و تولید شود. در زمینه معادن و استخراج ذغال سنگ و تامین بازارهای نفتی و تولید انرژی تجدید پذیر مورد توجه است.مشاغل مورد نیاز در چین برای دانشجویانمشاغل دیگری که ممکن است دانشجویان در حال تحصیل در چین به دنبال آن باشند عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تدریس زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پژوهشگران و محققان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فروش محصول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تدوین فیلم و فتوشاپ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خانه دار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پذیرش هتل و بیمارستان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرستار کودک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترجمهبرخی نیز با هدف کار در چین قصد مهاجرت دارند که می بایست مدارک زیر را داشته باشند:nbspnbspnbspnbsp; مدارک شناساییnbspnbspnbspnbsp; مدارک گذرنامهnbspnbspnbspnbsp; عکسnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست کارnbspnbspnbspnbsp; مجوز کار یا معرفی نامهnbspnbspnbspnbsp; مدارک کارورزی یا کارآموزیnbspnbspnbspnbsp; نتایج تحقیقات درخشانبرای اطلاع از کارآفرینی در چین، شرایط کار، حقوق ماهیانه و هرگونه سوال در خصوص انواع مشاغل می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

شرایط بورسیه تحصیلی در چین

شرایط بورسیه تحصیلی در چین
چین یک مقصد عالی برای تحصیل می باشد و بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان می گذارد. همچنین علاوه بر پذیرش از بهترین دانشگاه های چین، بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان ممتاز چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور قرار می دهند. در این مقاله قصد داریم تا شرایط بورسیه تحصیلی در چین را در اختیار شما بگذاریم. سرمایه گذاری آموزش عالی در کشور چین در سال های اخیر بسیار زیاد بوده ، و این امر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند یک انتخاب جذاب می باشد. در دهه گذشته تعداد موسسات آموزش عالی در کشور چین دو برابر شده و هم اکنون تقریبا 3000 موسسه در این کشور وجود دارد. کشور چین که مصمم است دانشگاه هایش در سطح جهانی شناخته شوند، پروژه 211 را در سال 1995 آغاز کرد تا 100 دانشگاه خود را به خط مقدم آموزش عالی متمرکز کند. این سرمایه گذاری و نوسازی تحصیلات دانشگاهی در چین باعث شده که برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، به یک گزینه محبوب تبدیل شود.رتبه برترین دانشگاه های چین در سال 20206 دانشگاه چینی در 100 دانشگاه برتر رتبه بندی QS World University Rankings 2019 رتبه بندی شده اند. به طور کلی، 40 موسسه چینی رتبه بندی را دریافت کردند، در سال جاری حدود 500000 دانشجوی خارجی در حال تحصیل در دانشگاه های چین هستند که بیشتر آنها از کشور ژاپن، آمریکا، کره جنوبی، تایلند و هند می باشند. تعداد دانشجویان بین المللی به لطف طرح بهبود یافته بورسیه تحصیلی جدید دولت افزایش یافته است، که در سال 2017 تقریبا 60،000 دانشجو از خارج از کشور کمک مالی دریافت کردند؛ این میزان در پنج سال گذشته 63 درصد افزایش یافته است.قبل از اینکه از شرایط بورسیه تحصیلی در چین را بدانید، باید درباره برترین دانشگاه های کشور چین و رتبه جهانی آن ها تحقیق کنید. تحولات اخیر در چین، این کشور را در خط مقدم شهرنشینی قرار داده است. در حال حاضر 20 شهر بزرگ وجود دارد که میزبان بیش از سه میلیون نفر متقاضی تحصیل در چین است. اگر از شهرهای شلوغی که گزینه ها و فرصت های فراوانی را ارائه می دهند لذت می برید، تحصیل در شانگهای، پکن یا هنگ کنگ می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. از دیگر شهرهای محبوب جامعه دانشجویی بین المللی در چین می توان از چنگدو، کونمینگ و تیانجین نام برد. در جدول زیر 7 دانشگاه برتر چین همراه با رتبه جهانی آن ها را مشاهده می کنید.نام دانشگاه رتبه جهانی Tsinghua University 23 Peking University 24 University of Science and Technology of China 80 Zhejiang University 107 Fudan University 109 Nanjing University 144 Shanghai Jiao Tong University 157 دوره های محبوب: گزینه های زیادی برای تحصیل در دسترس دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در چین را دارند می باشد. برخی از محبوب ترین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال حاضر در زیر آمده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; علوم کامپیوتر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی عمومی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تجارت بین المللی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اقتصاد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زبانشرایط بورسیه تحصیلی در چین توسط دولت بطور کلی سه نوع بورسیه تحصیلی در چین وجود دارد، که در این بخش فقط به بورسیه تحصیلی توسط دولت چین را برای شما ارائه می کنیم:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه تحصیلی دولت چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورس تحصیلی دولت محلی (شهر یا استان)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوسدر بیشتر موارد، سفارت چین مرجع اعزام در کشور خود است؛ سفارت هر کشور جزئیات درخواست و مهلت خاص خود را دارد. اطلاعات ممکن است هر ساله به روز شود، به همین دلیل متقاضی ابتدا باید با سفارت چین در کشور خود تماس بگیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید درخواست خود را به سفارت چین ارسال کند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پس از بررسی تمامی اسناد، سفارت چین نامه اعطای بورسیه را برای متقاضی ای صادر می کند که واجد شرایط بورسیه تحصیلی دولت چین باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; متقاضی باید با نامه اعطای بورسیه با دانشگاه هایی در چین که می خواهد درخواست دهد تماس بگیرد؛ نامه قبل از دریافت پذیرش از دانشگاه های چین صادر خواهد شد، سپس باید نامه قبل از پذیرش خود را به سفارت چین ارسال کند.توجه: نامه قبل از پذیرش از دانشگاه های چین یک ماده درخواست ضروری نیست. برنامه های همراه با نامه پیش از پذیرش مستقیما برای تایید محل به دانشگاه های میزبان ارسال می شوند. برنامه های بدون نامه قبل از پذیرش برای گذراندن مراحل پذیرش به دانشگاه ها ارسال می شود. برای متقاضیانی که نامه پیش از پذیرش ندارند، شورای بورسیه چین اطمینان نمیدهد که دانشگاه های این کشور میزبان باشند، زیرا ظرفیت دانشگاه ها و صلاحیت متقاضیان نیز در نظر گرفته خواهد شد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سفارت چین همه درخواست ها را برای بررسی نهایی به شورای بورس تحصیلی چین ارسال می کند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در آخر متقاضی باید منتظر اطلاع از دریافت بورسیه شود.گرفتن بورسیه کامل تحصیلی در چینهمه می خواهند بورسیه تحصیلی کامل را بدست بیاورند؛ بورس تحصیلی دولت چین شهریه، خوابگاه، هزینه های زندگی و بیمه را برای کل مدت تحصیل پوشش می دهد. بورس تحصیلی موسسه کنفسیوس به خوبی بورسیه دولت چین است؛ با این حال، این بورسیه محدود به مطالعات چینی است. اگر قصد تحصیل در رشته های دیگر مانند بازرگانی، مهندسی و علوم را دارید، این بورس تحصیلی برای شما مناسب نیست. برخی از دانشجویان بهترین راه برای گرفتن بورس تحصیلی کامل را در درخواست به هرچه بیشتر دانشگاه ها در بورس تحصیلی دولت چین می دانند. اما، ما فکر نمی کنیم این روش درستی برای انجام آن باشد؛ چرا که، شما نمی دانید کدام دانشگاه و رشته را می توانید پذیرفته شوید و یا اینکه می توانید بورس تحصیلی را تا زمان اخطار، دریافت کنید. اگر می خواهید بورسیه تحصیلی کامل بگیرید، بهترین راه تمرکز روی یک یا دو دانشگاه است که شانس بیشتری برای پذیرش دارید. اگر درخواست خود را بسیار جدی بگیرید و پس از دریافت بورس تحصیلی در دانشگاه ثبت نام کنید، به احتمال زیاد افسر پذیرش دانشگاه تمایل بیشتری به شما خواهد داشت. بورسیه های تحصیلی دیگری نیز وجود دارد که می توانید درخواست کنید مانند بورس های تحصیلی ارائه شده توسط دولت محلی، دانشگاه و شرکت. در برخی موارد، اگر امکان دریافت بورسیه تحصیلی دولت چین را نداشته باشید، می توانید بورسیه تحصیلی کامل دیگری را دریافت کنید.انتخاب دانشگاه مناسب در کشور چینشما باید در نظر بگیرید که آیا دانشگاه مورد درخواست شما برای آینده شغلی شما مفید است یا خیر. اکثر دانشگاه های محلی در چین برنامه های انتقال را قبول نمی کنند؛ به این معنا که اگر بعد از ورود به چین دانشگاه را دوست ندارید، انتقال آسان نیست. اگر بودجه دراختیارتان مناسب است، ابتدا باید دانشگاه مناسب را انتخاب کنید، سپس سعی به کسب بهترین بورسیه تحصیلی کنید. برخی از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت محلی، دانشگاه و شرکت ممکن است به خوبی بورس تحصیلی دولت چین نباشد، اینها ممکن است فقط هزینه تحصیل در چین به طور کامل یا جزئی را پوشش دهند.به طور کلی، گرفتن بورس تحصیلی در دانشگاه ها که دانشجویان بین المللی از کیفیت آموزشی که در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد دریافت می کنند، دشوارتر است. همانطور که می توانید تصور کنید، برای درخواست بورس تحصیلی باید با بسیاری از دانشجویان با نمرات عالی رقابت کنید. دانشگاهی با برنامه رتبه بندی بالا یا زبان چینی خوب به این معنا نیست که می توانند فضای یادگیری خوبی را برای دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد فراهم کنند؛ دانشجویان باید سعی کنند از متخصصان یا افرادی که برنامه را قبلاً انجام داده اند مشاوره بگیرند.نکات مهم در شرایط بورسیه تحصیلی در چینقبل از اینکه برای هرگونه بورسیه تحصیلی چین اقدام کنید باید به نکات زیر دقت کنید:nbspnbspnbspnbsp; متقاضی شانس خود را برای گرفتن بورس تحصیلی نمی داند؛ هیچ کس نمی تواند تضمین کند که متقاضی بورس تحصیلی می گیرد یا خیر. با این حال، او می تواند با مراجعه به دانشگاه های کم رقابت یا برخی از رشته های خاص، شانس خود را افزایش دهد.nbspnbspnbspnbsp; دانش آموزان می توانند بورسیه تحصیلی دولت چین را بدون نامه جایزه واجد شرایط بورسیه دولت چین و نامه پیش از پذیرش دریافت کنند؛ برخی از دانشگاه ها نامه قبل از پذیرش را ارائه نمی دهند.nbspnbspnbspnbsp; نامه جایزه به نامزد واجد شرایط برای بورس تحصیلی دولت چین تضمین نمی کند که بورس تحصیلی دریافت کنید.nbspnbspnbspnbsp; اگر متقاضی دانشگاهی که می خواهد برای آن درخواست دهد نامه قبل از پذیرش را ارائه می دهد، باید آن را بگیرد؛ در صورت عدم کسب، هیچ شانسی برای دریافت بورسیه کامل نخواهد داشت.nbspnbspnbspnbsp; اگر هم اکنون در حال زندگی در چین هستید می توانید درخواست خود را با تمام موارد درخواستی به سفارت چین در کشور خود ارسال کنید.با توجه به موارد گفته شده در این مقاله از شرایط بورسیه تحصیلی در چین مطلع شدید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مهاجرت به چین می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.
ادامه مطلب

ویزای توریستی چین

ویزای توریستی چین
گشت و گذار در مکان ها جدید همواره برای انسان لذت بخش بوده، زیرا انسان از کشف کردن نا شناخته ها لذت میبرد. گاها ناشناخته ها در کشور دیگری مانند چین واقع شده اند، و اشخاص برای سفر به چین و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، به ویزای توریستی چین نیاز دارند. کشور چین یکی از پهناورترین و پرجمعیت ترین کشورها دنیاست؛ این کشور میزبان یکی از عجایب هشتگانه جهان، یعنی دیوار بزرگ چین (the great wall of china) می باشد. همچنین این کشور علاوه بر این مسائل دارای ویژگی ها مناسبیست که آن را به مقصد خوبی برای گردشگری و کاوش تبدیل کرده، به عنوان مثال این کشور زادگاه پانداها است. در دهه ها اخیر این کشور همواره با پیشرفت ها دیگر در زمینه ها صنعتی به فکر توسعه مکان ها گردشگری خود نیز بوده و در این راستا توسعه یافته است.مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی چین ویزای توریستی چین یا همان ویزا کوتاه مدت (L) یکی از انواع ویزاهای قابل صدور کشور چین است که متقاضیان برای دریافت آن میبایستی دلیل سفر خود به چین را شرح دهند، به عبارتی دلیل سفر شهروندان خارجی برای دولت چین حائز اهمیت است. سفر به این کشور نیازمند دعوت نامه بوده و بدون دعوت نامه نمیتوان ویزای توریستی چین را اخذ کرد؛ این شرط یکی از سرسختانه ترین شروط اخذ ویزا توریستی می باشد. چراکه چنین اقدامی برای متقاضیان ناآشنا به قوانین، دشوار است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی کشور چین عبارت اند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دعوتنامه از طرف یک آشنا یا یکی از مجموعه های آژانس های مسافرتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برگه تایید رزرو هتل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برنامه سفر (دلایل سفر) به چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بلیط&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه مسافرتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه تمکن مالی به صورت حداقل $5000 (دلار) از طرف بانک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عکس 3 در 4 به صورت رنگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه گواهی اشتغال/ تحصیل&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء پیشینهاخذ ویزای توریستی چین مستلزم مدارک ذکر شده میباشد و دریافت این نوع ویزای چین بدون این مدارک غیر ممکن است. لذا متقاضیان میبایستی قبل از اقدام به انجام مراحل اخذ ویزا توریستی کشور چین، اقدام به تهیه مدارک فوق کنند؛ در غیر این صورت روند اخذ ویزا برای متقاضیان طولانی تر خواهد بود. توصیه می شود متقاضیان از موسسات حقوقی مجرب و کار کشته در این امر یاری بگیرند.مراحل اخذ ویزای توریستی چینمتقاضیان محترم، باید پس از تهیه مدارک ذکر شده اقدام به حضور در سفارت خانه کنند تا برای اخذ ویزای توریستی چین اقدامات لازم انجام شود؛ حدود 4 روز زمان میبرد تا پروسه صدور طی شود. هزینه اخذ ویزای توریستی کشور چین بسته به تابعیت و تعداد دفعات سفر متغیر خواهد بود، به طوری که برخی از کشورها حتی معاف از پرداخت این عوارض اند؛ اما برخی دیگر مانند ایالات متحده آمریکا بالاترین نرخ عوارض را میپردازند. حدود این مبلغ برای ایرانیان $30 (دلار) بوده و متقاضیان ویزا توریستی کشور چین، باید برای تحویل اکسپرس ویزای خود این مبلغ را در هنگام ثبت درخواست ویزا، پرداخت نمایند. به عبارتی راه برای متقاضیانی که برای دریافت ویزای توریستی خود زمان کمی دارند باز است و با کمی هزینه میتوان این درخواست را فراهم کرد.هزینه اخذ ویزای توریستی چین:تعداد ورود شهروندان آمریکایی به دلار شهروندان سایر کشورها به دلار ورود یکباره $130 $30 دو بار ورود $130 $45 ورود 6 ماهه $130 $60 ورود 12 ماهه $130 $90 ورود 24 ماهه $130 $90 شرایط اخذ ویزای توریستی چینهمانطور که گفته شد اخذ ویزای توریستی چین مستلزم داشتن دعوت نامه میباشد، به عبارتی بر اساس قوانین چین نمیتوان بدون دعوت نامه ویزای توریستی چین را دریافت نمود و به این کشور سفر کرد. از این رو متقاضیان یه عنوان یکی از شروط سفر به کشور چین این شرط را نیز میپذیرند. دعوتنامه ها میتوانند دیپلماتیک، شخصی یا از طرف آژانس مسافرتی جهت صدور ویزا صادر شوند. در صورتی که متقاضیان، دوستان یا اقوامی در کشور چین دارند، میتوانند از آنها بخواهند تا برایشان دعوت نامه بفرستند؛ همچنین متقاضیان با داشتن دعوت نامه از موسسات معتبر میتوانند شانس خود را جهت اخذ ویزا توریستی کشور چین افزایش دهند. این موسسات جهت تضمین بازگشت متقاضی به کشور خود پس از بازدید از چین، از متقاضی وثیقه نقدی دریافت نموده و پس از بازگشت وی به کشور مبدا، وثیقه به متقاضی بازگردانده میشود. متقاضیان محترم جهت سهولت و تسریع اقدامات میتوانند با موسسات حقوقی مجرب و کار کشته نسبت به اخذ ویزا توریستی کشور چین اقدام کنند، چرا که روند اخذ ویزا با سهولت نیازمند تجربه در این زمینه است.نکات مهم در مورد روادید توریستی چیننکات بسیار مهمی وجود دارد که متقاضیان قبل از اقدام به اخذ ویزای تورستی چین، باید حتما آنها را بدانند تا از بروز مشکل در پروسه اخذ ویزا جلوگیری شود. به عبارتی این نکات شامل نکات لازم الاجرا نیز میشود که پی بردن به آن برای متقاضیان ضروری است. nbspnbspnbspnbsp; دارندگان پاسپورت بریتانیا می توانند به برخی از مناطق چین سفر کنند که عبارتند از؛ از هنگ کنگ، مکائو و تایوان؛ اما این متقاضیان برای ورود به سایر مناطق چین نیاز به ویزا دارند.nbspnbspnbspnbsp; متقاضیان میتوانند با پرداخت مبلغی تا حدود $30 (دلار) از خدمات تحویل اکسپرس ویزای توریستی چین بهره مند شوند. به عبارتی پرداخت برخی عوارض جهت تسریع روند کاری میباشد و میتواند سرعت صدور ویزای توریستی چین را افزایش دهد.nbspnbspnbspnbsp; شایان ذکر است اخذ ویزای توریستی به معنی اجازه کار یا تحصیل در کشور چین نیست و برای این امور باید ویزای کار چین و ویزای تحصیلی چین اخذ شود.nbspnbspnbspnbsp; مواردی همچون بروز اشتباه در فرم درخواست ویزا، عدم رعایت نکات در مدارک، وجود تهدیدات سیاسی، سوء پیشینه، سابقه اقامت بالا (بیش از حد مجاز) می تواند منجر به ریجکت متقاضی شود.nbspnbspnbspnbsp; متقاضیانی که دارای پاسپورت ایران و ویزای توریستی چین میباشند، حداقل 30 روز و حد اکثر تا 60 روز می توانند در این کشور اقامت کرده و به امور گردشگری خود بپردازند. از این رو بسته به شرایط پس از اتمام تاریخ اقامت متقاضیان و حضور آنها در چین می تواند منجر به بروز مشکلات حقوقی برای این اشخاص شود.nbspnbspnbspnbsp; توصیه می شود قبل از سفر به این کشور در مورد فرهنگ مردم آن کمی تحقیق شود.nbspnbspnbspnbsp; توصیه می شود برای سهولت کار و تسریع آن از موسسات حقوقی معتبر و مجرب درخواست شود.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره با کادری مجرب آماده ارائه خدمات در خصوص روش های سفر و مهاجرت به چین به متقاضیان محترم می باشد.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل رایگان در چین

شرایط تحصیل رایگان در چین
چین کشوریست آسیایی که در شرق این قاره واقع شده که اخیرا دولت چین خدمات تحصیل رایگان را برای برخی دانشجویان فراهم کرده است؛ اما امکان تحصیل رایگان در چین تحت شرایط خاصی اعمال می شود. کشور چین مقصد تحصیلی خوبی برای اشخاصیست که قصد تحصیل در یک کشور پیشرفته را دارند؛ در دهه ها اخیر چین به یکی از کشورهای پیشرفته تبدیل شده؛ به عبارتی این کشور توانسته منابع و امکانات کافی را جهت پرورش نخبگان ایجاد کند تا بتواند از سراسر دنیا نیز نخبگانی را به کشور خود جذب نماید.شرایط تحصیل در چینتحصیل در کشور چین به دلیل الزام یادگیری زبان چینی بسیار دشوار است؛ اما با تحصیل در این کشور متقاضی، تحصیل در یک کشور پیشرفته را تجربه خواهد کرد. از طرفی هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی بسیار بالاست و برخی توان پرداخت آن را ندارند، در این میان نیز می توان به تحصیل رایگان در چین فکر کرد. تحصیل در چین برای دانشجویان بین المللی مستلزم پرداخت شهریه می باشد از این رو چیزی به عنوان تحصیل رایگان در چین وجود نخواهد داشت. البته میتوان با کار دانشجویی هزینه های تحصیل را تامین کرد، اما پیدا کردن شغل در چین بسیار دشوار است و دستمزد کارهای نیمه وقت نیز بسیار پایین هستند. با این حال میتوان از عهده مخارج زندگی در دوران تحصیل در این کشور به خوبی برآمد که این مسِئله توان متقاضیان در زمینه مدیریت مالی را فرا می خواند.دانشجویان معمولا میبایستی هر سال درخواست خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی در چین ارسال کنند؛ در این کشور میتوان 2 نوع بورسیه دریافت کرد که شامل بورسیه کامل و CSC می باشد. بورسیه تحصیلی در کشور چین با توجه به مقطع دانشجو به او تعلق می گیرند. مدارک کاردانی و کارشناسی چین بسیار معتبر و ارزشمند هستند؛ از طرفی نیز می توان با حضور در چین جهت همکاری در آینده برنامه ریزی کرد؛ به این صورت که اهداف اقتصادی را نیز همراه با اهداف تحصیلی پیش برد.شرایط تحصیل رایگان در چین با بورسیه تحصیلی بورسیه های تحصیلی در چین بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را تامین میکنند؛ از موارد تحت پوشش بورسیه ها میشود به مواردی چون پرداخت شهریه دانشگاه و حقوق جهت کمک هزینه تحصیلی اشاره کرد. بورسیه تحصیلی تنها روش برای تحصیل رایگان در چین است و دانشجویان با استفاده این فرصت میتوانند شرایط تحصیل رایگان را برای خود به دست آورند. متقاضیان از ماه ژانویه تا آپریل فرصت دارند تا نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی در چین، اعلام آمادگی کنند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی چین شامل مواردی همچون محدودیت سنی نیز میشود؛ به عنوان مثال: متقاضی کارشناسی ارشد نباید بیش از 32 و متقاضی مقطع دکترا نباید بیش از 40 سال سن داشته باشد. همچنین همانند سایر کشورها بورسیه معمولا به افرادی تعلق می گیرد که سوابق علمی و تحصیلی برتری داشته باشند؛ به عبارتی جهت اخذ بورسیه، باید با دست پر اقدام کرد.مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی چین عبارت اند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کپی مدارک تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رزومه و سوابق علمی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دو عدد توصیه نامه از اساتید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست بورسیه تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سطح علمی و نمرات بالا انواع بورسیه برای تحصیل رایگان در چینکشور چین نیز مانند سایر کشورها ارائه کننده بورسیه های تحصیلی، انواع مختلفی از بورسیه ها را ارائه میکند. به عبارتی این کشور به منظور تسهیل تحصیل در چین برای دانشجویان خارجی اقدام به ارائه بورسیه های متنوع میکند تا دانشجویان متناسب با نیاز خودشان از این خدمات بهره مند شوند. برخی بورسیه ها تحصیلی کشور چین عبارت اند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Great wall&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دو جانبه چین&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بورسیه دولت چیندانشجویان برای برخورداری از بورسیه تحصیلی great wall میتوانند به کمیسیون ملی یونسکو کشور خود مراجعه کنند. این بورسیه توسط سازمان یونسکو اعطا می شود و به دانشجویانی تعلق میگیرد که مشغول تحقیق و تحصیل در کشور چین هستند. این نوع بورسیه یکایک هزینه ها، حتی هزینه خوابگاه دانشجویی را در بر گرفته و حضور دانشجو یا محقق را کاملا رایگان میکند. از این رو شایان ذکر است این بورسیه فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویان و پژوهشگرانی است که قصد گسترش تحقیق و پژوهش خود را دارند؛ البته باید توجه داشته باشید که فرصت ها خوب داوطلبان بیشتری داشته و همواره سخت تر بدست می آیند. بورسیه دو جانبه چین میتواند در بر گیرنده تمام یا بخشی از هزینه ها باشد، این بورسیه علاوه بر دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دکترا به محققان و پژوهشگران نیز تعلق میگیرد. این نوع بورسیه کشور چین حاصل از همکاری موسسات و سازمان ها علمی بین المللی است؛ متقاضیان میتوانند جهت دریافت این نوع بورسیه به مراکز اعزام دانشجوی کشور خود مراجعه کنند. بورسیه دولت چین که سومین بورسیه معرفی شده میباشد به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت حمایت مالی، تعلق میگیرد که مشغول تحصیل و پژوهش در کشور چین باشند.نکات مهم درباره شرایط تحصیل رایگان در چینتحصیل رایگان در چین تنها با وجود بورسیه میسر میشود و متقاضیان بورسیه باید در شرایط رقابتی شدیدی پیروز شوند تا بتوانند یکی از بورسیه های تحصیلی را دریافت نموده و اهداف خود را دنبال کنند. توصیه می شود متقاضیان گرامی جهت رفع ابهامات در خصوص انواع بورسیه ها تحقیقات لازم را در خصوص انواع بورسیه ها در نظام آموزشی چین انجام دهند. در این راستا متقاضیان باید همواره به نکاتی توجه داشته باشند. برخی از نکات مهم عبارت اند از:nbspnbspnbspnbsp; رقابت جهت اخذ بورسیه جهت تحصیل در چین نیز بسیار شدید است. لذا متقاضیان باید از هر نظر آماده باشند.nbspnbspnbspnbsp; برای اخذ بورسیه توصیه میشود متقاضیان شرایط خود و قوانین اخذ هر کدام از بورسیه ها را بررسی کرده و سپس اقدام به انجام امور لازم کنند.nbspnbspnbspnbsp; اخذ بورسیه تحصیلی چین بسته به نوع آن قواعد مختلفی خواهد داشت.nbspnbspnbspnbsp; توصیه می شود متقاضیان به فکر فرا گیری زبان چینی باشند. لذا نسبت افراد با توانایی صحبت به زبان انگلیسی در چین، پایین است.nbspnbspnbspnbsp; شایان ذکر است مهاجرت تحصیلی با کمک موسسات حقوقی مجرب، در تسهیل روند و انجام بهینه امور تاثیر بسزایی دارد.nbspnbspnbspnbsp; به منظور افزایش شانس دریافت بورسیه تحصیلی کشور چین و یا کشورهای دیگر، میبایستی نمرات تحصیلی و سوابق تحصیلی متقاضیان در سطح بالایی قرار گیرد.nbspnbspnbspnbsp; هر سه بورسیه ذکر شده مختص دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و محققان واجد شرایط می باشد.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب، همواره در پی کسب رضایت متقاضیان در امور مهاجرت می باشد و آماده است تا شرایط مهاجرت تحصیلی به چین برای متقاضیان را فراهم آورد.
ادامه مطلب

ثبت پرسش