مهاجرت به ترکیه

یکی از مقاصد مهاجرتی مهم ایرانیان، کشور ترکیه می باشد و آشنایی متقاضیان ایرانی با روشهای مهاجرت به ترکیه از اهمیت بسزایی برخوردار است. روش های مهاجرت به ترکیه شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، توریسم، خرید ملک، ازدواج، ثبت شرکت و پناهندگی می باشد و متقاضیان با توجه به شرایط و هدف مهاجرتی خود می توانند متقاضی یکی از این روشهای مهاجرتی شده و فرآیند اخذ ویزای خود را پیگیری نمایند.

کشور ترکیه یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه به شمار می رود که در دهه های اخیر به لحاظ پیشرفتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کانون توجه مهاجران ایرانی قرار گرفته است. همه ساله تعداد زیادی از ایرانیان با اهداف مختلف تحصیلی، کاری، گردشگری، بیزینس و سرمایه گذاری و غیره به این کشور مهاجرت می کنند.. ما در این مقاله به صورت جامعی روشهای مهاجرت به ترکیه را بررسی می کنیم. اگر چنانچه برای اخذ ویزای ترکیه مصمم هستید، جهت تسهیل فرایند اخذ ویزای مربوطه می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.


مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مطابق قانون جدید مهاجرتی کشور ترکیه که در سال 2018 اعلام شد، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه می توانند متقاضی دریافت ویزای اقامت ترکیه باشند. اعتبار ویزای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در حدود 1 سال و به نوعی اقامت موقتی ترکیه محسوب می شود. همچنین امکان تمدید این نوع ویزای اقامت برای متقاضیان ایرانی امکانپذیر است. به هنگام درخواست ویزا، تحویل کپی سند ملک (Tapu) و نیز مدرک تمکن مالی متقاضی به اداره مهاجرت ترکیه یا Gӧç Idaresi الزامی است. از امتیازات این روش مهاجرتی به ترکیه، تبدیل اقامت موقتی به اقامت دائمی ترکیه پس از گذشت 8 سال می باشد.

از دیگر حقوق و مزایای این نوع ویزای اقامت ترکیه می توان به اقامت همراه خانواده، بهره مندی از خدمات رایگان دولتی، اخذ شماره مالیاتی جهت شروع کسب و کار، افتتاح حساب بانکی در بانکهای ترکیه، انجام سرمایه گذاری در هر پروژه ای بدون هیچ محدودیتی، مسافرت خارجی معاف از ویزا اشاره نمود. متقاضیان پس از گذشت 5 سال از اقامت دائمی خود به راحتی می توانند درخواست تابعیت ترکیه را داده و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. بر این اساس، فرآیند مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به صورت مدل زیر می باشد:


پروسه مهاجرت به ترکیه


مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی از آسانترین روشهای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه می باشد. در سالهای اخیر، کشور ترکیه با ارتقای کیفیت آموزش عالی خود توانسته است به مقصد تحصیلی مهمی برای دانشجویان ایرانی تبدیل شود. درحال حاضر، 166 موسسه آموزش عالی در ترکیه فعال می باشد که از این تعداد، 104 دانشگاه از نوع دولتی Devlet Universiteleri  و 62 دانشگاه خصوصی یا ӧzel Universiteleri میباشد. روش مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل با فرآیند پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ترکیه شروع شده و با  اخذ ویزای اقامت دانشجویی ترکیه به اتمام می رسد.

 از شرایط  پذیرش تحصیلی دانشجویان ایرانی در کشور ترکیه، شرکت داوطلبان در آزمون ورودی (YӧS) و اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه می باشد. پس از اخذ نامه پذیرش، داوطلبان مجاز به درخواست ویزای تحصیلی ترکیهrenci Izinleri ğӧ می باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح جدول زیر می باشد:


  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

✔      اصل پاسپورت و فتوکپی از کلیه صفحات آن با اعتبار بیش از 90 روز

✔      فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه

✔      دو قطعه عکس پاسپورتی با ابعاد 2×2

✔      اصل و کپی نامه پذیرش از دانشگاه  مربوطه

✔      بیمه سلامت/سوانح معتبر با پوشش بین المللی کامل و حداقل سقف پوشش 30000 EURO

✔      مدرک تمکن مالی کافی جهت اقامت در ترکیه

✔      گواهی عدم سوء سابقه کیفری


ویزای تحصیلی ترکیه، ویزایی با هدف اقامت بیش از 90 روز متقاضیان در ترکیه توسط دولت این کشور صادر می شود. هزینه صدور ویزای تحصیلی کشور ترکیه در سال 2019 درحدود USD 48 می باشد. پس از اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و مسافرت به این کشور دانشجویان بایستی در عرض 1 ماه از لحظه ورودشان به ترکیه، گزارش اقامت خود را در اداره روابط خارجه پلیس ترکیه ثبت نموده و نسبت به اخذ اقامت دانشجویی خود اقدام نمایند.


مهاجرت به ترکیه از طریق کار

ویزای کار ترکیه یا çalishma Izini  از ویزاهای پر متقاضی ترکیه می باشد که یکی از بهترین روشهای مهاجرت به ترکیه محسوب می شود. شرط کاریابی و انجام کار در ترکیه اخذ ویزای کار و اقامت ترکیه می باشد. کلیه شهروندان خارجی که مایل به کار در  کشور ترکیه می باشند می توانند قبل از کار در ترکیه، ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. بنا به قوانین کار ترکیه، استخدام کارگر خارجی بدون ویزای کار غیرقانونی است. برای مهاجرت به ترکیه و اخذ ویزای کار 2 گزینه پیش روی متقاضیان کار در این کشور قرار دارد که به اقامت کارگران خارجی بستگی دارد:

•         گزینه اول: دارندگان ویزای اقامت معتبر به جز ویزای اقامت دانشجویی، صلاحیت ارائه درخواست مستقیم ویزای کار را به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه دارند.

•         گزینه دوم: ویژه متقاضیان بدون اقامت معتبر می باشد که درخواست خود را می توانند در کنسولگری ترکیه در کشورشان ثبت نمایند.

بنابرین شرط صدور ویزای کار ترکیه، برخورداری از مجوز اقامت معتبر می باشد. هزینه صدور ویزای کار ترکیه برای هر متقاضی حدود  USD 390,00و هزینه صدور ویزای اقامت ترکیه USD 250,000 می باشد. ویزای کار ترکیه بسته به مدت قرارداد شما ممکن است تا حداکثر 1 سال صادر شود و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.


مهاجرت به ترکیه از طریق توریسم

کشور ترکیه یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کل دنیا می باشد و همه ساله ایرانیان مشتاق زیادی برای بازدید از جاذبه های طبیعی و فرهنگی ترکیه وارد این کشور زیبا می شوند. تقریبا می توان به جرات گفت که تمامی شهرهای ترکیه پتانسیل جذب گردشگران خارجی را دارند و این شرایط مرهون وجود فرهنگ و تاریخ غنی و نیز موقعیت طبیعی و جغرافیای جالب کشور ترکیه است. از بهترین شهرهای ترکیه جهت گردشگری می توان به آنکارا، ادیرنه، بورسا، استانبول، آنتالیا و ازمیر اشاره کرد.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق توریسم و گردشگری، نیازمند اخذ ویزای الکترونیک موسوم به e-Visa ترکیه می باشند. ویزای توریستی ترکیه یا همان e-Visa جهت مسافرت و اقامت تا 90 روز برای متقاضیان گردشگری یا بیزینس صادر می شود. لازم به ذکر است که این نوع ویزا به صورت الکترونیکی صادر شده و متقاضیان سفر به ترکیه هیچ گونه مدرکی را دریافت نخواهند کرد. مدرک تایید به طور الکترونیکی (از طریق ایمیل) به متقاضیان صادر خواهد شد. شرایط و مدارک ویزای توریستی ترکیه را در جدول زیر همراه شما مرور می کنیم:

مراحل اخذ ویزای الکترونیک ترکیه

مرحله 1- درخواست ویزای توریستی ترکیه :

✔      تکمیل فرم درخواست  Turkey E-Visa Application Form و ذخیره و آپلود آن به همراه اسکن مدارک لازم ( عکس بیومتریک، پاسپورت معتبر،  رزرو بلیط هواپیما،مدرک تمکن مالی ، بیمه مسافرت) با فشار دکمه Start Your Order  از سایت  www.konsolosluk.gov.tr .

مرحله 2- اعتبار ویزا

✔       e-Visaاز زمان صدورش به مدت 180 روز معتبر است و امکان ورود متعدد با اقامت 90 روزه در ترکیه را فراهم می نماید.

مرحله 3- زمان و هزینه رسیدگی به درخواست

✔      مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا 24 ساعت و هزینه صدور ویزا 20 لیر می باشد


مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

یکی از آسانترین روشهای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد که طرفداران مخصوص به خود دارد. شهروندان کشورهای خارجی ممکن است از طریق ازدواج با شهروند ترک متقاضی ویزای اقامت ترکیه شوند و از این طریق اقامت دائمی خود را در ترکیه بدست آورند. ویزای مخصوص این متقاضیان در واقع همان ویزای اقامت خانواده Aile Ikamet Izini می باشد که اخذ آن از طریق ثبت نام در اداره ثبت احوال شهری میسر می باشد.

شرط اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج یا همان ویزای اقامت خانواده (FRP) وجود اسپانسر ترکیه ای می باشد. در روش مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج اسپانسر متقاضی همسر یا شوهر تبعه ترکیه اوست. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا ارائه مدارک لازم همانند سند ازدواج محضری، پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء سابقه کیفری و مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی در کشور ترکیه ضروری می باشد. حداکثر مدت اعتبار ویزای اقامت خانواده حداقل 3 سال و هزینه صدور این نوع ویزای مهاجرتی ترکیه در حدود 72  لیره می باشد.

ویزای اقامت خانواده علاوه بر همسر، فرزندان و وابستگان درجه یک متقاضی را نیز شامل می شود. این نوع ویزا در حقیقت یکی از آسانترین راههای اخذ اقامت ترکیه است. متقاضیان پس از چند سال اقامت در کشور ترکیه حتی می توانند از این طریق تابعیت کشور ترکیه را اخذ نموده و از مزایای پاسپورت ترکیه بهره مند شوند.


مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

یکی از سریعترین روشهای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد. در ابتداء، سرمایه گذاران و کارآفرین ایرانی می بایست از مقررات مربوط به ثبت شرکت، ساختار شرکتها و شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور ترکیه اطلاع داشته باشند. همچنین، متقاضیان بایستی مفهوم اقامت ترکیه Tϋrkiye Ikameti و از نحوه اخذ آن نیز مطلع باشند.

ویزای متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت با عنوان ویزای اقامت تجاریBakanliği   Ticaret از نوع اقامت موقتی ترکیه بوده و مدت اعتبار آن 1 سال میباشد. انجام ثبت شرکت در ترکیه و اخذ ویزای اقامت تجاری این کشور منوط به تحویل مدارک زیر می باشد:

•         4 قطعه کپی و اصل اساسنامه شرکت با امضای موسسان قبل از ثبت در دفترخانه اسناد رسمی

•         2 کپی از پاسپورت متقاضیان به ازای هر سهامدار حقیقی

•         گواهی فعالیت شرکت حقوقی به ازای هر سهامدار حقوقی

•         4 قطعه عکس رنگی پاسپورتی با ابعاد 4×3

•         ارائه پلان تجاری یا Business Plan

•         1 قطعه کپی از مدارک هویتی محضری مدیران شرکت

•         2 قطعه کپی از اظهارنامه امضاء محضری

•         تعیین تیم مدیریت و ارائه آدرس دفتر شرکت در کشورترکیه

•         اخذ شماره مالیاتی VAT


مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

در واقع، مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور ترکیه پدیده ای است که عمدتا مولود جنگ داخلی در کشور سوریه می باشد. از فوریه سال 2016، کشور ترکیه از 2688686 پناهجوی رسمی و ثبت شده در این کشور میزبانی می کند که آمار قابل ملاحظه ای است. در حدود 30% از این پناهجویان نیز در کمپ های دولتی نزدیک مرز ترکیه اسکان داده شده اند. هم اکنون ترکیه به وطن پناهجویان سوری تبدیل شده است و دولت ترکیه از طریق سازمان امداد ترکیه (AFAD) به بیش از 13 میلیون سوری کمک مالی می نماید.

یه خاطر همین وضعیت تاسف بار پناهندگان در ترکیه، نخست وزیر ترکیه آقای رجب طیب اردوغان در مصاحبه ای در سال 2017 بیان کردند که ترکیه دیگر قادر به قبول پناهنده ای نیست. نخستین مسئله نیز درباره مسئله پناهندگی، بار سنگین مالی این قضیه بر دوش دولت ترکیه است که سبب اتخاذ سیاست درهای بسته میشود. بر اساس قوانین مهاجرتی ترکیه، درخواست ثبت نام پناهجو در ترکیه در اداره مهاجرت ترکیه ثبت و رسیدگی می شود. با توجه به وجود مشکلاتی همانند بلاتکلیفی متقاضیان، امکان رد درخواست، خطرات جانی و مالی به هیچ وجه روش مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی توصیه نمی شود.


فرآیند مهاجرت به کشور ترکیه

پس از اطلاع از روشهای مهاجرت به کشور ترکیه و قبل از مهاجرت به ترکیه، متقاضیان باید اطلاعات کاملی در خصوص شرایط و مدارک مهاجرت به ترکیه داشته باشند. مهاجرت به ترکیه و نیز اخذ ویزای این کشور بستگی به شرایط و هدف متقاضی از سفر به ترکیه دارد. با این وجود در برخی موارد ممکن است بدلیل عدم اطلاع متقاضیان و یا ارائه اطلاعات و مدارک ناقص، درخواست صدور ویزای متقاضیان با مشکل مواجه شود. این امر دقت و حوصله زیاد متقاضیان را می طلبد.


فرآیند مهاجرت به ترکیه شامل اطلاع از پروسه مهاجرت، تکمیل درخواست ویزا، آماده سازی مدارک لازم و تحویل آن به سفارت یا اداره مهاجرت ترکیه می باشد. اگر شما نیز خواستار مهاجرت به کشور ترکیه و اقامت در این کشور می باشید، جهت اطلاع از آخرین قوانین و شرایط مهاجرت به ترکیه و نیز ارزیابی شرایط مهاجرتی خود، می توانید از مشاوره های وکلا و کارشناسان حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اقامت ترکیه از طریق تحصیل
دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی خود، بایستی نسبت به اخذ "اقامت تحصیلی ترکیه" نیز اقدام نمایند. برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه، شما می توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی و در عرض 1 ماه پس از ورود به خاک ترکیه اقدام نمائید. مطابق قوانین مهاجرتی ترکیه، به دانشجویانی که از دانشگاههای ترکیه قبول شده اند، ویزای اقامت تحصیلی ترکیه با اعتبار 1 ساله اعطا می شود. در واقع، اقامت تحصیلی ترکیه از نوع اقامت کوتاه مدت محسوب می شود.در سالهای اخیر، گرایش به تحصیل در ترکیه در بین دانشجویان ایرانی روند صعودی به خود گرفته است. دلیل این امر را هم می توان در کیفیت بالای آموزش، هزینه های تحصیلی ارزان و معقول، مدارک معتبر دانشگاهی ترکیه، گزینه کار ضمن تحصیل، قرابت فرهنگی و نزدیکی مسافت به ترکیه و ... جستجو نمود. هم اکنون در ترکیه ، بیش از 166 دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که مشغول ارائه خدمات آموزشی می باشند.بر طبق آمارهای جدید، در حال حاضر حدود 65000 دانشجوی خارجی نیز مشغول به تحصیل در ترکیه وجود دارد. این امر نشانگر اهمیت بالای تحصیل در ترکیه می باشد. اگر شما نیز مایل به تحصیل در ترکیه و کسب اطلاعات تخصصی در این زمینه می باشید، کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما می باشند. تحصیل در ترکیهترکیه به دلیل قرار گیری در چهار راه بین اروپا و آسیا، از همان زمان های قدیم تا به امروز نقش مهمی در روابط بین المللی ایفاء کرده است. با مسافرت به ترکیه و بازدید از این کشور، شما نیز اذعان خواهید کرد که کشور ترکیه همانند موزه بازی می باشد که مملو از سایت ها و یادمان های تاریخی است. هم اکنون، ترکیه با توجه به بحث ها پیرامون الحاق به EU، بازیگر کلیدی در حل مسائل مختلف جهانی نیز محسوب میشود.در سالهای اخیر، ترکیه از نظر اقتصادی و فرهنگی متحول شده و به مرکز جذب مهاجران خارجی بدل شده است. از عواملی که باعث جذابیت ترکیه به عنوان مقصد مهاجرتی شماره یک شده است، می توان به اقتصاد شکوفای ترکیه اشاره نمود که تنها پس از کشور چین دومین اقتصاد دنیا با سریعترین ضرب آهنگ رشدی محسوب میشودnbsp;همگام با این رشد اقتصادی، سیستم آموزشی ترکیه نیز در سالهای اخیر به رشد و توسعه مطلوبی دست یافته است و ترکیه با ارائه آموزش های برتر دانشگاهی به مقصد تحصیلی دانشجویان خارجی تیدیل گشته است. شما برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل دلایل متعددی از جمله کیفیت بالا و مدرک معتبر، هزینه های مقرون به صرفه، تدریس دروس به زبان انگلیسی و ... در اختیار خواهید داشت. مراحل پذیرش تحصیلی در ترکیهاولین مرحله از اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه، اعتبار سنجی دانشگاههای ترکیه قبل از ارائه درخواست می باشد. اعتبارسنجی دانشگاهی در واقع استعلام اعتبار دانشگاه ترکیه ای از طریق شورای آموزش عالی ترکیه (YӧK) می باشد. هدف از این کار، جلوگیری از اتلاف هزینه و وقت متقاضی می باشد.دومین مرحله پذیرش ترکیه، شرکت در آزمون پذیرش دانشجویان خارجی (YӧS) می باشد که بر طبق قانون، کلیه دانشجویان دارنده مدرک دیپلم دبیرستان و هنرستان می توانند شانس پذیرش خود را در این آزمون امتحان نمایند. در ترکیه، سازماnbsp; گزینش دانشجو ӧsym متولی برگزاری آزموnbsp; مذکور می باشد. آزمون YӧS همه ساله در ماه آوریل برگزار میشود.سومین مرحله از این فرآیند، تکمیل فرم درخواست nbsp; آماده سازی مدرکهای هویتی، پاسپورت معتبر، مدرک قبولی در آزمون YӧS ، مدرک دیپلم و ریزنمرات و نیز مدرک زبان انگلیسی یا ترکی (TӧMER) می باشد. پس از این مرحله، نوبت مرحله چهارم یا اخذ ویزای تحصیلی می باشد. شما در این مرحله با تهیه مدارک زیر، نسبت به درخواست ویزا تحصیلی ترکیه اقدام می نمائید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت با اعتبار بیش از 90 روز؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست ویزا؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 قطعه عکس پاسپورتی؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه پذیرش؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه سلامت؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بلیط برگشت؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک اثبات تمکن مالی؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید پرداخت هزینه اداری؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوءسابقه؛&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی معاینه پزشکی. ویزای اقامت ترکیهمطابق قوانین کشور ترکیه، مهاجران خارجی که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند و یا افرادی که متقاضی تمدید ویزای اقامت خود یا اخذ معافیت ویزایی می باشند، بایستی ویزای اقامت ترکیه را اخذ نمایند. اقامت ترکیه تا آنجایی اهمیت دارد که اصولا کلیه فعالیتهای شما درترکیه (تحصیل، کسب و کار، تجارت، درمان، گردشگری و ...)، بواسطه اخذ ویزای اقامت ترکیه وجه قانونی به خود می گیرد. متولی صدور روادید اقامت ترکیه، اداره مهاجرت Gӧc idaresi می باشد.بر طبق قوانین مهاجرتی ترکیه 2019، ویزای اقامتی ترکیه به دودسته اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت دسته بندی میشود. اقامت کوتاه مدت ترکیه ویژه متقاضیانی می باشد که قصد گردشگری، کار، بیزینس، تحصیل و ... دارند. مدت اعتبار این نوع روادید اقامتی از 1 تا 2 سال متغییر می باشد. در حالیکه، اقامت بلند مدت ترکیه مخصوص مهاجران خارجی می باشد که در ترکیه اقامت پیوسته چندساله ای داشته اند. بر این اساس، انواع ویزای اقامت ترکیه به شرح زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت توریستی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت تحصیلی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت خاتوادگی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت تجاری،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت کاری در ترکیه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; روادید اقامت ترکیه از طریق خرید ملک. ویزای اقامت تحصیلی ترکیهمرحله پنجم از پذیرش تحصیلی ترکیه که در طی 1 ماه پس از ورود شما به ترکیه شروع می شود، اخذ اقامت تحصیلی ترکیه می باشد. بنابر قوانین مهاجرتی ترکیه، دانشجویانی که قصد تحصیل و زندگی در این کشور را برای مدت بیش از 90 روز دارند ملزم به درخواست ویزای اقامت تحصیلی می باشند. در حقیقیت، شما برای تحصیل در ترکیه، علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی خودتان همچنین، نیازمند دریافت اقامت تحصیلی ترکیه نیز می باشید.متقاضیان بایستی نسبت به اخذ اقامت تحصیلی ترکیه در طی 1 ماه پس از ورود به کشور ترکیه اقدام نمایند. مدارکی که شما جهت صدور اقامت تحصیلی بایستی به اداره مهاجرت ترکیهGӧc idaresinbsp;تحویل دهید به این شرح می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست ویزای اقامت تحصیلی ترکیه،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر بین المللی به همراه ویزای تحصیلی ترکیه،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4 قطعه عکس پاسپورتی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه پذیرش دانشگاهی صادره از موسسه آموزش عالی ترکیه: نامه مذکور می بایستی توسط دانشگاه مربوطه صادر و بر روی آن تاریخ های شروع و پایان تحصیل متقاضی قید شود،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه سلامت معتبر. امتیازات ویزای اقامت تحصیلی ترکیهدانشجویانی که برای اولین بار اقدام به درخواست ویزای اقامت تحصیلی ترکیه می نمایند، بایستی از قبل ویزای تحصیلی خود را از کنسولگری ترکیه نیز اخذ کرده باشند. این دانشجویان پس از ورودشان بایستی در طی 1 ماه از تحصیل شان در ترکیه، برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه اقدام نمایند. از امتیازات این نوع اقامت می توان به بهره مندی از خدمات تامین اجتماعی ترکیه، امکان به همراه آوردن اعضای خانواده، انجام کار ضمن تحصیل، افتتاح حساب و دریافت وام بانکی و ... اشاره نمود.بطور خلاصه می توان گفت که، روادید اقامت تحصیلی ترکیه توسط اداره مهاجرت ترکیه برای کلیه دانشجویان خارجی پذیرفته شده از دانشگاههای ترکیه صادر می شود. اقامت تحصیلی ترکیه از نوع اقامت موقت یا اقامت کوتاه مدت بوده و مدت اعتبار آن نیز حداکثر 1 ساله می باشد. از شرایط دیگر اقامت تحصیلی ترکیه امکان تمدید آن برای مدت زمان مشابه می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب از کارشناسان و وکلای مهاجرتی، آماده راهنمائی کامل هموطنان در راستای مهاجرت تحصیلی به ترکیه می باشد.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت
یکی از راههای مهاجرت آسان به ترکیه و اخذ سریع اقامت این کشور، " اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت " می باشد. اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت با عنوان روادید اقامت تجاری از نوع اقامت کوتاه مدت و 1 ساله می باشد. اگر شما سرمایه گذار یا کارآفرین ایرانی می باشید و به دنبال ثبت شرکت در کشور ترکیه هستید به شرط تامین کلیه شرایط لازم، به شما روادید اقامت تجاری ترکیه اعطا می گردد. برای اخذ این نوع روادید، شما بایستی قبل از اتمام اعتبار ویزای تان نسبت به تهیه مدارک و تعیین تاریخ مصاحبه خود اقدام نمائید.اصولا، متقاضیان خارجی که قصد مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور را دارند، نیازمند دریافت روادید اقامت ترکیه Ikametnbsp;می باشند که بر حسب مدت زمان اقامت متقاضی به روادید اقامت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. روادید اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت که موضوع محوری این مقاله می باشد، از نوع روادید اقامت تجاری Business Residence Permit بوده و از نظر مدت زمان اقامت در ترکیه جزو اقامت های کوتاه مدت محسوب می شود.اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت فرآیندی ساده دارد. ابتداء، شما به عنوان سرمایه گذار یا کارآفرین ایرانی بایستی از مقررات مربوط به ثبت شرکت، انواع ساختار شرکتها و مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ترکیه مطلع باشید. همچنین، شما بایستی مفهوم اقامت ترکیه و نحوه اخذ آنرا نیز بدانید. اما با وجود این فرآیند آسان اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت، انجام موفق این فرآیند مستلزم مشاوره با کارشناسان ارشد مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد که با سالها تجربه موفق در زمینه اخذ اقامت ترکیه، قادرند هموطنان عزیز را به بهترین نحو ممکن راهنمائی کنند.انواع ساختار شرکت در ترکیهپروسه ثبت شرکت در ترکیه یک فرآیند کاملا ساده ای می باشد که شامل سیر مراحل قانونی مختلف می باشد. اولین مرحله از این پروسه، آشنایی با قوانین ساختار شرکتها در ترکیه می باشد. کارآفرینان ایرانی که مایل به سرمایه گذاری در ترکیه می باشند بایستی بدانند که اخیرا قوانین ثبت شرکت در ترکیه با تصویب قانون تجاری جدید ترکیه که از 1 جولای سال 2012 لازم الاجرا شده است، تغییر کرده است. قانون تجاری جدید اشکال شرکتهای حقوقی ترکی زیر را به رسمیت می شناسد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های با تعهد محدود،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های سهامی مشترک،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های سهامی مختلط،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های گروهی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرکت های تعاونی.1.شرکت با تعهد محدود در ترکیهاین نوع شرکت، با علامت اختصاری LS در ترکیه، مستلزم حداقل یک عضوی می باشد که بایستی حداقل سرمایه سهام 10000 TRY (حدود 3300 EURO) داشته باشد. حداکثر تعداد کل سهامداران شرکت 50 نفر می باشد. از لحاظ مدیریتی، LS حداقل بایستی یک مدیر مستقل داشته باشد. با این همه، وجود شورای مدیران هم مجاز می باشد. قانون تجاری جدید ترکیه همچنین به شرکت های با مسئولیت محدود اجازه می دهد تا وب سایت های خودشان را داشته باشند.2.شرکت سهامی مشترک در ترکیهA.S (شرکت سهامی مشترک) مستلزم وجود حداقل یک سهامدار می باشد. شرکت سهامی مشترک ممکن است به دو صورت بسته یا باز باشد. شرکت سهامی مشترک بسته بایستی حداقل سرمایه سهام 50.000 TRY و شرکت سهامی مشترک باز حداقل 50.000 TRY و سرمایه ثبت شدهTRYnbsp;100000را تهیه نمایند. شرکت سهامی مشترک باز دارای حق معامله در بازار سهام را از طریق سهام اش دارد، در حالی که شرکت دوم مجاز به این کار نیست.3.شرکت سهامی مختلط در ترکیهاین نوع شرکت با عنوان Comandite companynbsp;همانند نوع شرکت محدود در کشورهای دیگر عمل می کند و می بایستی که توسط سهامداران یا شرکای با تعهد محدود که تعهدشان محدود به اصل سرمایه اولیه می باشد، ثبت گردد. تعریف حداقل سرمایه سهام برای این نوع شرکت تجاری، ضرورتی ندارد و تعهد نسبت به بدهی شرکت برای کلیه سهامداران شرکت به یک اندازه نمی باشد. بر طبق اساسنامه شرکت، برخی از سهامداران ممکن است که تعهد محدود و برخی ها نیز ممکن است کاملا متعهد باشند.4.شرکت گروهی ترکیهاین نوع شرکت یک شکلی از شرکت تشکیل شده با حداقل سرمایه سهام می باشد، که به همراه فعالیت های تجاری به عنوان یک شرکت تشکیل و ثبت می گردد. تعهد اعضا در قبال شرکت محدود به به سهم شان در سرمایه شرکت می باشد. کلیه سهامداران شرکت گروهی بایستی جزو اشخاص حقیقی باشند.مراحل ثبت شرکت در ترکیهبه منظور ثبت شرکت در ترکیه، 4 مرحله اصلی وجود دارد که شما به عنوان کارآفرین خارجی بایستی آن مراحل را طی نمائید:1. در مرحله اول از فرآیند ثبت شرکت و پس از تدوین و امضاء اساسنامه شرکت، مدارک همراه با توشیح مدیران وnbsp;دفاتر تجاری شرکت می بایستی رسما ثبت شود. لازم به یادآوری است که اساسنامه شرکت باید به لحاظ قانونی تایید و از بند 279 قانون تجاری ترکیه پیروی نماید.2. 0.04% از سرمایه بایستی در اداره رقابت پس انداز شود و حداقل سرمایه سهام بایستی در بانک پس انداز شود، در این صورت بانک گواهی سپرده سرمایه را صادر می نماید.3.پس از آن، متقاضی می بایستی از مقررات و شرایط اداره ثبت تجاری تبعیت کرده و فرم تفاهنامه شرکت، نامه تعهدی، و گزارش ثبت اداره را به صورت پرونده ارائه دهد.4.در مرحله آخر، شرکت بایستی برای پرداخت مالیات ثبت نام نماید و شماره VAT خود را از ادارات مالیاتی ترکیه اخذ نموده و در اداره تامین اجتماعی نیز ثبت نام نماید- لازم به ذکر است که کلیه مراحل فقط یکبار انجام می شود. بنابرین، تهیه مدارک و اسناد صحیح در هر مرحله جزو ضروریات ثبت شرکت در ترکیه محسوب می شود.مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیهبسیاری از هموطنان ایرانی به منظور انجام کسب و کار، تحصیل، تجارت و ... عازم کشور ترکیه می شوند. یکی از راههای مهاجرت آسان به ترکیه و اخذ اقامت این کشور از طریق اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد. اما برای ثبت شرکت در ترکیه، چه مدارکی لازم می باشد؟ شما برای انجام ثبت شرکت در ترکیه می بایستی مدارک زیر را به اداره ثبت شرکت ترکیه تحویل دهید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4 کپی و اصل اساسنامه شرکت با امضای موسسان قبل از ثبت در اداره ثبت شرکت یا دفترخانه اسناد رسمی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به ازای هر سهامدار حقیقی، 2 کپی از پاسپورتشان،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به ازای هر سهامدار حقوقی، گواهی فعالیت شرکت حقوقی،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4 قطعه عکس رنگیtimes;3،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تنظیم و تدوین برنامه تجاری یا Business Plan،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 1 کپی از مدارک هویتی محضری مدیران شرکت،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 کپی از اظهارنامه امضاء محضری،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تعیین تیم مدیریت و آدرس دفتر شرکت در ترکیه،&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ شماره مالیاتی VAT.روش اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکتیکی از راههای سریع اخذ اقامت ترکیه ، اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد.کلیه شهروندان غیر- ترک که علاقه مند مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور به مدت بیش از 90 روز ( یعنی طولانی تر از مدت اعتبار ویزای توریستی) می باشند، می توانند اقامت کوتاه مدت ترکیه را اخذ نمایند. بر اساس بندهای 28 و 29 قانون مربوط به شهروندان خارجی و حفاظت بین المللی، کارآفرینان خارجی می توانند برای ثبت شرکت در ترکیه از روادید اقامت 1 تا 2 ساله بهره مند شوند. اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت مستلزم دریافت دعوت نامه یا مدارک مشابه می باشد. شما با اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت از امتیازاتی همانند مسافرت خارجی بدون ویزا، امکان تبدیل اقامت موقتی تان به پاسپورت ترکیه ای پس از 5 سال، بهره مندی خود و اعضای خانواده از خدمات دولتی رایگان و ... برخوردار می شوید.در پایان، اگر شما هم نیازمند اطلاعات بیشتر راجع به مشاوره های اقامتی ترکیه می باشید، شما می توانید با وکلای باتجربه ما در تماس باشید. وکلا و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند بسته های مشاوره تخصصی را در اختیار متقاضیان مهاجرت به ترکیه و ثبت شرکت در این کشور قرار دهند.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یکی از راههای جذاب مهاجرتی پیش روی کارآفرینان و سرمایه گذاران ایرانی می باشد.اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق خرید ملک با سرمایه گذاری نامحدود امری امکانپذیر می باشد. بر طبق قانون جدید مهاجرتی ترکیه مصوب سال 2018 ، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه می توانند متقاضی دریافت اقامت ترکیه باشند. مدت اعتبار اقامت ترکیه از این طریق ( خرید ملک - آپارتمان و .. ) در حدود 1 سال می باشد و امکان تمدید این نوع اقامت برای متقاضیان وجود دارد.از مزایای این روش اقامتی، امکان تبدیل اقامت موقت ترکیه به اقامت طولانی مدت پس از گذشت 8 سال، اقامت همراه خانواده، بهره مندی از خدمات رایگان دولتی، اخذ شماره مالیاتی، افتتاح حساب بانکی در بانکهای ترکیه، انجام انواع مختلف سرمایه گذاری ها بدون محدودیت، مسافرت خارجی معاف از ویزا و نیز امکان اخذ تابعیت ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه پس از گذشت 5 سال از انجام سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه می باشد.کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور تخصصی بر روی موضوع اقامت ترکیه کار می کنند و در کل فرآیند درخواست ویزای اقامت ترکیه از شروع تا پایان این فرآیند همراه شما خواهند بود. تیم کارشناسان اقامتی تا زمانی با شما کار خواهند کرد که درخواست اقامت شما به نتیجه رسیده و شما روادید اقامتی یا پاسپورت ترکیه ای تان را اخذ نمائید.ویزای اقامت ترکیه و انواع آنویزای اقامت مجوز زندگی در ترکیه می باشد. متقاضیان اقامت ترکیه برای بیش از 90 روز، متقاضیان معافیت ویزایی و نیز متقاضیان تمدید اقامت ترکیه در واقع، 3 دسته از افرادی می باشند که صلاحیت دریافت اقامت ترکیه را دارند. درحال حاضر، بیش از 189 کشور در جهان ممکن است جهت زندگی، کار، تحصیل و شروع کسب و کار ویزای اقامت ترکیه را درخواست دهند. درخواست اقامت ترکیه را می توان به صورت آنلاین و یا از طریق سفارت ترکیه پیگیری نمود.نوع ویزایی که با آن ویزا وارد ترکیه می شوید به کارکنان اداره مهاجرت ترکیه کمک می کند تا هدف اقامتی شما را تعیین کنند، و نوع کارت اقامتی مناسب با شرایط شما را صادر نمایند. بر این اساس، انواع روادید اقامتی ترکیه عبارتند از:• ویزا اقامت توریستی،• ویزا اقامت تحصیلی،• ویزا اقامت خاتوادگی،• ویزا اقامت تجاری،• ویزا اقامت بشردوستانه،• ویزا اقامت کاری در ترکیه و• ویزا اقامت ترکیه از طریق خرید ملک.امتیازات اقامت ترکیهاز امتیازات اقامت ترکیه این است که شهروندان خارجی دارنده کارت اقامتی ترکیه می توانند به تنهایی یا به همراه خانواده شان درترکیه زندگی کنند، ازدواج بکنند، گواهینامه رانندگی ترکیه اخذ نمایند، جهت انجام امور تجاری شماره مالیاتی اخذ نمایند، نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام نمایند، املاک ترکیه خریداری کرده و در بازار سهام این کشور سرمایه گذاری نمایند، در مشاغل پردرآمد مشغول به کار شوند و از همه مهمتر معاف از ویزا در داخل و خارج از خاک ترکیه مسافرت نمایند.امکان بهره مندی کودکان زیر 18 ساله از آموزش رایگان و خدمات پزشکی دولتی، اخذ روادید کار جهت بهره مندی از مزایای بازنشستگی و تامین اجتماعی و تبدیل اقامت کوتاه مدت به روادید اقامت بلند مدت پس از گذشت 8 سال از جمله امتیازات دیگر اقامت ترکیه محسوب می شود. اطلاع از این امتیازات اقامتی ترکیه برای کلیه متقاضیانی که قصد مهاجرت و زندگی به ترکیه را دارند، امری مهم تلقی می شود.شرایط و محدودیتهای خرید ملک در ترکیهشما در ترکیه می توانید املاکی مثل املاک مسکونی، اداری، زراعی و تجاری را خریداری نمائید به شرط آنکه شما ملاحظات قانونی را مدنظر قرار دهید. در صورت خرید زمین ، شما درباره نوع ساختمان احداثی بر روی آن زمین، ملزم به استعلام از وزارت محیط زیست و شهرنشینی در طی بازه زمانی 2 ساله می باشید. ثبت اسناد مالکیتتان پس از انجام عملیات خرید برعهده اداره ثبت املاک ترکیه می باشد. برطبق قانون ترکیه، شهروندان خارجی در خرید املاک ترکیه ای دارای محدودیت های قانونی زیر می باشند:• حداکثر ملک خریداری شده توسط یک شهروند خارجی در ترکیه می تواند تا 30 هکتار باشد،• شهروندان خارجی مجاز به خرید املاک از نواحی ممنوعه نظامی و امنیتی نمی باشند و اجاره ملک در این نواحی نیز تنها منوط به اخذ مجوزهای خاص می باشد،• اشخاص حقیقی خارجی می توانند تا 10% از کل مساحت ناحیه یی که ملک خصوصی در آنجا واقع شده را خریداری نمایند،• شرکت های حقوقی که مطابق قوانین کشورهای خودشان تاسیس شده ند، از محدودیت های فوق معاف می باشند.شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملکبر طیق قانون ترکیه، در صورتی که شما ملکی در ترکیه خریداری نمائید، می توانید ویزای اقامت ترکیه را از این طریق اخذ نمائید. بدین ترتیب در صورت تمایل، شما می توانید اقامت 1 ساله خود را دریافت نموده و مقیم ترکیه شوید. از ویژگی های اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، امکان تمدید سالانه آن می باشد. از اختصاصات دیگر اقامت ترکیه این است که دولت ترکیه همچنین به شما اجازه اخذ پاسپورت ترکیه را پس از 5 سال اقامت فراهم می کند.پس، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه می توانند با اخذ روادید اقامتی خود همچنین، اقامت تک تک اعضای خانواده را کسب نمایند. از این طریق، امکانات زیادی به روی این شهروندان باز می شود از آن جمله می توان به امکان تحصیل رایگان فرزندان، کاریابی آسان در ترکیه و نیز اخذ آسان روادید کار اشاره کرد.شما می توانید بدون هیچ محدودیت قیمتی در معامله املاک، ویزای اقامتی خود را دریافت نمائید. Tapu سند مالکیت ملک در ترکیه می باشد که ویزای اقامت بر مبنای این سند برای شما صادر می شود. تا زمان اخذ اقامت دائمی، خریدار ملک می تواند ویزای اقامت توریستی اخذ نماید که به مدت 3 ماه معتبر می باشد. مدت زمان رسیدگی به درخواست اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ممکن است درحدود 2 ماه طول بکشد. مدارک لازم برای اخذ اقامت ترکیه همانطوریکه اشاره شد، یکی از راههای سریع مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور استفاده از شیوه دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می باشد. مدارک ضروری جهت صدور کارت اقامت ترکیه برای مالکان ملک در ترکیه به شرح زیر می باشد:• اصل و کپی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماهه،• 4 قطعه عکس رنگی 4.times;3.5،• فرم درخواست تکمیل شده،• صورت حساب بانکی موید تمکن مالی ( درحدود $ 500 برای اقامت 1 ماهه در آنتالیا و $1000 برای مناطق دیگر ترکیه)،• اصل و کپی سند مالکیت ملک در ترکیه (Tapu)،• بیمه زلزله ملک،• بیمه سلامت برای هر عضو خانواده متقاضی،• وضعیت خانوادگی کودکان ترجمه شده و تایید شده توسط سفارت ترکیه در کشور مبدا.ملاحظات قانونی اقامت از طریق خرید ملکمادامیکه مالک ملک، صاحب مسکن یا زمین مذکور باشد، وی دارای حق تمدید اقامت خود برای یک دوره 1 ساله دیگر می باشد. فرآیند تمدید ویزای اقامت را می توان در ترکیه انجام داد. اقامت دائمی ترکیه ممکن است نه تنها برای مالکان ملک صادر شود، بلکه همچنین امکان دارد برای اعضای خانواده وی نیز صادر شود. لازم به ذکر است که وجود ویزای اقامت ترکیه به شما مجوز کار در کشور ترکیه را اعطا نمی کند.اخذ مشاوره های بهنگام از وکلای باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در زمینه کسب اقامت ترکیه از طریق خرید ملک تخصص ویژه ای دارند، می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. به همین دلیل ما توصیه می نمائیم که برای صرفه جویی در زمان و هزینه تان، پرونده مهاجرتی خود را در اختیار این کارشناسان قرار دهید تا آنها با ارزیابی اولیه از شرایط تان، بهترین گزینه مهاجرتی ممکن را برایتان ارائه دهند.
ادامه مطلب

آزمون تومر

آزمون تومر
آزمون تومر یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های معتبر کشور ترکیه می باشد. هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه اقدام به کسب ویزای تحصیلی کشور ترکیه می کنند. مناسب بودن شرایط و هزینه های تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه باعث شده است تا تعداد متقاضیان و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند هر ساله افزایش یابد. تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه نیز همانند تحصیل در سایر دانشگاه های دنیا نیاز به شرکت در آزمون ها و داشتن شرایط خاصی دارد. آزمون تومر، یکی از این آزمون ها می باشد که متخصصان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این نوشتار قصد دارند تا شما عزیزان را از شرایط حضور و شرکت در این آزمون به صورت کامل آگاه سازند.درباره آزمون تومرآزمون تومر یک تست تعیین سطح زبان ترکی دانشجویان و متقاضیان بین المللی جهت ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. هدف اصلی هدف از آزمون Ouml;MER (Turkish and Foreign Languages Research and Application Center) آموزش زبان ترکی به مهاجران خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه دارند می باشد. آزمون تومر شامل پنج بخش اصلی جهت ارزیابی متقاضیان و دانشجویان خارجی در زمینه های نوشتن، خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و دستور زبان ترکی می باشد. با کسب قبولی در آزمون تومر دانشجویان و متقاضیان می توانند به طور مستقیم وارد دوره های تحصیلی دانشگاهی شوند و مشغول به تحصیل در زمینه تحصیلی مورد علاقه خود شوند.هدف تومر آموزش و آماده سازی دانشجویان و متقاضیان خارجی در زمینه زبان ترکی جهت شرکت در برنامه های تحصیلی، فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی و کاربردی و موارد مرتبط می باشد. تومر، مرکز تحقیق و کاربرد زبانهای ترکی و خارجی، وابسته به دانشگاه آنکارا جهت آموزش زبان ترکی به افرادی که شهروند کشور ترکیه نیستند می باشد. سطح آزمون تومر از A1 تا C2 می باشد و امتحان کتبی و امتحان شفاهی این آزمون به صورت زیر می باشد:سطح CEFR آزمون کتبی A1 گوش کردنخواندننوشتن A2 B1 B2 آزمون شفاهی C1 C2 مکالمه امتحانات شفاهی و نوشتاری به صورت جداگانه برگزار می شوند. این آزمون ها از یکدیگر جدا می باشند، پس دانشجویان و متقاضیان می توانند تمرکز جداگانه بر روی هر یک از آزمون ها داشته باشند و نتیجه بسیار خوبی کسب کنند.سطوح آزمون تومرهمانطور گفته شد، آزمون Ouml;MER شامل شش سطح اصلی A1، A2، B1، B2، C1 و C2 می شود که در بخش زیر شرح داده شده است:سطح A1فرد می تواند با استفاده از موضوعات بسیار ساده ای که در زندگی روزمره برای همه شناخته شده است، نیازهای اساسی خود را برآورده کند. او می تواند خود یا شخص دیگری را معرفی کند. اگر شخصی که با او صحبت می کنید به او کمک کند صریح و آرام صحبت کند، می تواند ارتباط برقرار کند.سطح A2فرد ممکن است با استفاده از اصطلاحات ساده مرتبط با محیط و افراد نزدیک با آن ها ارتباط برقرار کند. او می تواند تبادل اطلاعات را در مورد موقعیت هایی که اغلب با آنها روبرو می شود، انجام دهد.سطح B1زبان شناس می تواند ایده اصلی کلمات واضح استفاده شده را بفهمد. او همچنین می تواند متون دشوار را در مورد علاقه خود درک کند. او قادر به ساخت جمله های ساده اما مرتبط به هم می باشد. فردی که توانایی های زبانش در سطح B1 می باشد می توانند درباره وقایع و اتفاقاتی که در زمان رخ دادن آن ها حضور داشته است، توضیح دهد.سطح B2فردی که دارای سطح زبان B2 می باشد می تواند موضوع اصلی متون پیچیده را درک کند، خود را خیلی سریع و روان معرفی کند و درباره موضوعات مختلف اطلاعات واضح ارائه دهد.سطح C1فردی که دارای سطح زبان C2 می باشد می تواند متون طولانی و پیچیده را درک کند و خلاصه های مفصلی را تهیه کند. او بدون نیاز به جستجوی بیش از حد بسیاری از کلمات می تواند خود را روان و سریع بیان کند. از این زبان می توان در زندگی اجتماعی و حرفه ای یا آموزش استفاده کرد. او می تواند در مورد مسائل پیچیده به روشی باز، برنامه ریزی و تفصیلی بیان کند.سطح C2فردی که دارای سطح زبان C2 می باشد قادر است تمام متون را درک کند. اطلاعات مکتوب یا کلامی به دست آمده از منابع مختلف را خلاصه کند و می تواند در مورد این موضوعات اظهارات روشنی داشته باشد. او می تواند عقاید خود را به سرعت، بسیار روان و بسیار واضح بیان کند. او قادر است جزئیات را به موضوعات پیچیده متمایز و انتقال دهند.در زبان ترکی، سطوح آزمون Ouml;MER به صورت زیر می باشند:• سطح A1: Temel Seviye 2• سطح A2: Temel Seviye 4• سطح B1: Orta Seviye 4• سطح B2: uuml;ksek seviye 2• سطح C1: uuml;ksek seviye 4• سطح C2: Yetkin seviyeسطح مدرک تومردریافت مدرک زبان تومر به صورت دیپلم و گواهی نامه امکان پذیر می باشد. مدرک زبان تومر از نوع دیپلم برای همیشه معتبر می باشد و دانشجویان می توانند با کسب این مدرک وارد دانشگاه های ترکیه شوند. پایین ترین نمره این مدرک C2 می باشد؛ اما بهتر است تا متقاضیان نمره C1 را کسب کنند تا بتوانند در فعالیت های مختلف در کشور ترکیه شرکت کنند. بر خلاف مدرک زبان تومر از نوع دیپلم، مدرک زبان تومر از نوع گواهی نامه حداقل شش و حداکثر دو سال معتبر می باشد. با کسب نمره B2، متقاضیان می توانند مدرک زبان تومر از نوع گواهی نامه با اعتبار شش ماهه دریافت کنند و لازم به ذکر است که جهت دریافت مدرک زبان تومر از نوع گواهی نامه با اعتبار دو ساله، متقاضیان می بایست حداقل نمره B1 کسب کنند. بالا ترین و پایین ترین میزان نمره در مهارت های مختلف آزمون Ouml;MER به صورت زیر می باشد:مهارت ها بالا ترین نمره پایین ترین نمره شنیداری (درک مطلب) 25 15 خواندن 25 15 تعامل (مکالمه) 15 9 تولید (توضیح شفاهی) 10 6 نوشتن (توضیح کتبی) 25 15 مجموع 100 60 همچنین لازم به ذکر می باشد که متقاضیان و دانشجویان بین المللی با کسب نمرات زیر میتوانند مدارک ذکر شده را بدست بیاورند:نمره مدرک کسب نمره 50 تا 59 دریافت مدرت سطح A2 کسب نمره ۶۰ تا ۶۵ دریافت مدرک سطح B1 کسب نمره ۶۶ تا ۷۰ دریافت مدرک سطح B2 کسب نمره ۷۱ تا ۱۰۰ دریافت مدرک سطح C1 مدارک و شرایط لازم جهت شرکت در آزمون تومرشرکت در آزمون Ouml;MER برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد و دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی و یا دانشگاه های انگلیسی زبان در کشور ترکیه را دارند، نیازی به شرکت در این آزمون نخواهند داشت. سایر دانشجویان و متقاضیانی که به فکر ورود به دانشگاه های دولتی کشور و تحصیل در این دانشگاه هستند، می بایست با ارائه مدارک شناسایی (ترجمه شده به زبان ترکی)، پاسپورت (به همراه دو قطعه عکس و مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی در آزمون Ouml;MER شرکت کنند تا مجوز ورود به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه را کسب کنند. هزینه شرکت در آزمون Ouml;MER به نوع آزمون بستگی دارد. جهت کسب مدرک Diploma متقاضیان می بایست 15euro; پرداخت کنند و برای کسب مدرک Sertifika متقاضیان می بایست 10euro; پرداخت کنند.متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده یاری تمامی هموطنان عزیز در زمینه های مختلف مهاجرتی می باشند و شما عزیزان اگر قصد مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت جهت سرمایه گذاری و یا ازدواج در پیشرفته ترین کشور های خارجی را دارید، می توانید با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با مشاوران و کارشناسان با تجربه ما شرکت کنید.
ادامه مطلب

آزمون یوس

آزمون یوس
داشتن اطلاعات و آگاهی کافی درباره آزمون یوس به دانشجویان و متقاضیان بین المللی کمک می کند تا از مسیر ورود به دانشگاه های معتبر دولتی کشور ترکیه به صورت کامل مطلع باشند. کشور ترکیه در همسایگی کشور ایران قرار گرفته است و درصد بالایی از دانشجویان ایرانی که موفق به ورود به دانشگاه های معتبر کشور ایران نمی شوند، اقدام به ورود به اکثر دانشگاه های معتبر دولتی کشور ترکیه می کنند. دانشجویان و متقاضیان خارجی جهت ورود به دانشگاه های معتبر دولتی کشور ترکیه حتما باید در آزمون یوس شرکت کنند و نمره قبولی در این آزمون کسب کنند.با کسب نمره قبولی در آزمون یوس، دانشجویان می توانند در دوره های پزشکی و دندانپزشکی و دوره های تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام کنند. با متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار همراه باشید تا درباره آزمون Ouml;S اطلاعات کافی و کاربردی کسب کنید.درباره آزمون یوسآزمون یوس مهم ترین آزمون ورود به دانشگاه های دولتی و پزشکی و همچنین دانشگاه های دندانپزشکی کشور ترکیه می باشد که تنها یک بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای متقاضیان و دانشجویانی طراحی شده است که تحصیلات دوره متوسطه خود را در دبیرستان های خارج از کشور ترکیه به پایان رسانده اند. لازم به ذکر می باشد که شرکت در ازمون Ouml;S با داشتن مدرک دیپلم و یا فوق دیپلم امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان کشور های خارجی برای کسب مجوز جهت شرکت در آزمون Ouml;S حتما باید مدرک دوره متوسطه خود را ارائه دهند و یا در آخرین سال تحصیل در این دوره اقدام به شرکت در این آزمون کنند.با کسب قبولی در آزمون Ouml;S، دانشجویان و متقاضیان می توانند جهت ورود به دانشگاه هایی چون دانشگاه استانبول، دانشگاه چوکوروا شهر آدانا، دانشگاه کارادنیز تکنیک شهر ترابزون، دانشگاه مارمارا استانبول، دانشگاه 19 ماییس سامسون، دانشگاه مرسین، دانشگاه آنکارا، دانشگاه آتاتورک (ارزروم)، دانشگاه آک دنیز آنتالیا،nbsp;دانشگاه بالیک اسیر، دانشگاه سلیمان دمیرل (اسپارتا)، دانشگاه دوملوپینار (کوتاهیا) و دانشگاه پاموک کاله دنیزلی اقدام کنند. به یاد داشته باشید که تایم ثبت نام و تایم شرکت در آزمون Ouml;S برای ورود به دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد و دانشجویان حتما باید از تاریخ آزمون و تاریخ ثبت نام دانشگاه مربوطه و همچنین تاریخ اعلام نتایج آگاه و مطلع باشند. شما عزیزان اگر به فکر فارغ التحصیل شدن از معتبر ترین دانشگاه های کشور ترکیه هستید، حتما باید اقدام به کسب قبولی در آزمون Ouml;S کنید.سوالات آزمون یوسهمانطور که گفته شد، آزمون یوس آزمون اصلی جهت ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه و تحصیل در برجسته ترین رشته ها از جمله پزشکی، حقوق، روانشناسی، داروسازی، مهندسی مکانیک، معماری و موارد دیگر می باشد. در اکثر موارد، این آزمون از هشتاد سوال تشکیل می شود و تقریبا 55% سوالات این آزمون سوالاتی برای ارزیابی ضریب هوشی (سوالات مربوط به توانایی های عمومی، سوالات هوش) می باشند. سایر سوالات باقی مانده مرتبط با زمینه ریاضیات می باشند و لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون Ouml;S را دارند حتما باید در دوره متوسطه درس ریاضی را به صورت کامل و دقیق یاد بگیرند تا بتوانند به سوالات ریاضی آزمون Ouml;S پاسخ صحیح بدهند. سوالات این آزمون به صورت تستی (پنج گزینه ای) می باشند و شایان ذکر می باشد که در برخی از دانشگاه ها دادن پاسخ غلط به هر سوال، امتیاز منفی (نسبت نمره منفی به مثبت 4:1 می باشد) به همراه خواهد داشت.طراحی آزمون یوسهر ساله بیش از پنج هزار دانشجو بین المللی جهت ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه در آزمون Ouml;S شرکت می کنند. تا سال 2011 میلادی، آزمون Ouml;S هر ساله در ماه ژوئن توسط سازمانOuml;SYM برگزار می شد؛ اما پس از سال 2011، بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمانOuml;SYM، مسئولیت برگزاری آزمون Ouml;S به دانشگاه های کشور ترکیه منتقل شد. به همین دلیل، امروزه تاریخ برگزای آزمون Ouml;S و سولات آزمون Ouml;S در دانشگاه های مختلف کشور ترکیه متفاوت می باشد. یکی از مهم ترین توضیحاتی که توسط سازمانOuml;SYM ارائه شد و همواره در حال اجرا است، متن زیر می باشد:"تمامی دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه در دوره های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند می بایست حتما از مدارس متوسطه فارغ التحصیل بشوند و برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه در آزمون آماده سازی یوس که توسط دانشگاه های این کشور طراحی و توسط سازمان Ouml;K تایید می شود، شرکت کنند و بعد از کسب نمرات کافی در این آزمون، جهت شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاه مورد نظر Apply کنند."زبان شرکت در آزمون Ouml;S زبان انگلیسی و زبان ترکی می باشد؛ اما در چند سال اخیر برخی از دانشگاه های کشور ترکیه این امکان را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده اند تا بتوانند به زبان فارسی به سوالات آزمون یوس پاسخ دهند. هموطنان ایرانی که در دوره متوسطه درس ریاضی را به صورت کامل یاد گرفته باشند، می توانند به راحتی به تمام سوالات ریاضی آزمون Ouml;S پاسخ دهند.ثبت نام برای شرکت در آزمون یوسجهت حضور در آزمون Ouml;S، متقاضیان باید از شرایط ثبت نام به صورت کامل آگاه باشند. مراحل ثبت نام جهت شرکت در آزمون Ouml;S به صورت زیر می باشند:مرحله اول ثبت نام: پیش ثبت نامدر این مرحله، متقاضیان می بایست به وب سایت دانشگاه های مربوطه مراجعه کند. دانشجویان در اکثر دانشگاه ها می توانند به صورت آنلاین با داشتن یک آدرس ایمیل ثبت نام کنند. در سایت دانشگاه مربوطه، دانشجویان باید شهری که در آن می خواهند امتحان دهند را انتخاب کنند و همچنین پاسپورت خود را در سایت اسکن و آپلود کنند. بعد از تکمیل و ارسال فرم مربوطه، دانشجویان ایمیل تاییدیه دریافت خواهند کرد و بعد از دریافت این ایمیل، به دانشجویان شماره درخواست داده می شود و حساب آن ها در دانشگاه تنظیم می شود. در مرحله آخر از پیش ثبت نام، متقاضیان باید پس از فعال شدن حساب کاربری خود، یک نام کاربری و رمز عبور تنظیم کنند. پس از انجام این کار، پروسه اصلی ثبت نام شروع خواهد شد.مرحله دوم ثبت نام: ثبت نام اصلیبعد از اتمام مرحله اول، متقاضیان یک ایمیل دریافت خواهند کرد. در این ایمیل لینکی وجود دارد تا دانشجوین بتوانند در سامانه مدرسه مربوطه Aday Sistemi ثبت نام کنند. در مرحله بعدی، شهری که متقاضی جهت آزمون انتخاب کرده است و همچنین پاسپورت وی بررسی می شوند. به یاد داشته باشید که جا های خالی فرم حتما باید به درست ترین شکل ممکن کامل شوند. در مرحله بعدی، متقاضیان وارد مرحله پرداخت خواهند شد. پرداخت هزینه های حضور در آزمون Ouml;S به صورت آنلاین و توسط کارت اعتباری امکان پذیر می باشد. بعد از انجام عملیات بانکی آنلاین، متقاضیان می بایست منتظر تایید شدن روند پرداخت شوند. بعد از تایید شدن پرداخت هزینه های شرکت در آزمون، ثبت نام دانشجویان با موفقیت انجام می شود.مرحله سوم ثبت نام: بررسی ثبت ناممتقاضیان می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود به وارد سیستم شوند و ثبت نام و تاریخ امتحان را بررسی کنند. در این مرحله متقاضیان کارت ورود به آزمون خود را به صورت یک ایمیل دریافت خواهند کرد.هموطنان عزیز و گرامی برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه و ورود به بهترین دانشگاه های اروپا می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید و در جلسات مشاوره با مشاوران مجرب ما حضور داشته باشید.
ادامه مطلب

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی
تحصیل در ترکیه به دلیل بالا بودن سطح آموزش در دانشگاه ها و برخورداری از ارزش و اعتبار بین المللی مدارک تحصیلی این کشور انتخاب بسیاری از ایرانیان است. تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی مسئله مهم بسیاری از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در این کشور که مسلط به زبان انگلیسی و نا آگاه با زبان ترکی هستند می باشد.ترکیه چند دانشگاه بسیار معتبر دارد که در رنکینگ جهانی برترین دانشگاها رتبه های دورقمی دارند و این موضوع به تنهایی می تواند ملاک مهاجرت تحصیلی به ترکیه باشد. بسیاری از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه با آزمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجو برای تحصیل رایگان مکنند اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیاز به اثبات مهارت در زبان انگلیسی دارد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه تهیه و تنظیم شده است. مزایای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسیترکیه کشوری اوراسیایی می باشد که در مرز بین قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و از سه طرف به دریای سیاه و دریای مدیترانه و دریای اژه راه دارد. این کشور از سمت جنوب با عراق و سوریه و از شرق با ایران و ارمنستان هم مرز است اما از نظر فرهنگی بسیار با کشورهای همسایه خود تفاوت دارد. بدون شک در سال های گذشته کشور ترکیه با تکیه بر مدیریت صحیح توانسته است به استانداردهای اروپا در زمینه سیستم آموزشی بسیار نزدیک شود.فرهنگ و اجتماع این کشور بسیار متاثر از فرهنگ اروپا شده است و دانشگاه های این کشور از نظام آموزشی دانشگاه های معتبر اروپا تاثیر مثبت پذیرفت&ان. با هدف افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ترکیه دولت این کشور تصمیم گرفت امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم کند. اکثر رشته های برتر تحصیلی در دانشگاه های معتبر کشور ترکیه ارائه می شوند و نکته قابل توجه این است که مدارک دانشگاه های این کشور توسط وزارت علوم ایران مورد قبول مباشد.تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی از اهمیت آموختن زبان ترکی برای برقراری ارتباط با سایر دانشجویان و محیط اجتماعی در این کشور پیشرفته کم نخواهد کرد. مدارک تحصیلی دانشگاه های ترکیه ارزش بین المللی بالایی دارد و متواند در تمام کشورهای اروپایی برای کار یا ادامه تحصیل مورد قبول واقع شود. بهترین دانشگاه های این کشور در شهرهای آنکارا و استانبول قرار گرفتاند؛ سکونت در این شهرها برای دانشجویان متواند علاوه بر کاهش هزینهای حمل و نقل آغازگر استفاده از امکانات رفاهی کم نظیر این دو شهر توریستی بشود.دانشگاهای انگلیسی زبان کشور ترکیهکشور ترکیه 175 دانشگاه معتبر دارد که از این تعداد 71 دانشگاه به صورت خصوصی و 104 دانشگاه به صورت دولتی اداره می شوند. نکته قابل توجه این است که در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه امکان دریافت بورسیه تحصیلی و معافیت از پرداخت هزینه تحصیل برای دانشجویان مستعد وجود دارد. در لیست زیر چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور ترکیه را برای راهنمایی بهتر شما همراهان گرامی و علاقمندان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی معرفی خواهیم کرد:دانشگاه بغازیچییک مرکز آموزشی عالی دانشگاهی و دولتی معتبر که چهار پردیس دانشکده دارد و دو مرکز خصوصی که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا رشته های علوم پایه، رشته ادبیات، رشته اقتصاد، انواع رشته های مهندسی و تربیت معلم و استاد را به دانشجویان متقاضی ادامه نحصیل در ترکیه ارائه مدهد.دانشگاه کوچتحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی در دانشگاه کوچ که در شهر استانبول واقع شده است امکان پذیر است لازم به ذکر است که این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه می باشد. این دانشگاه در رشته های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصاد کادر اساتید مجرب دارد و اکثر رشته های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه مکند.دانشگاه مرمرهیکی از دانشگاه های تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی، دانشگاه مرمره استانبول می باشد که دومین دانشگاه ترکیه از نظر مساحت محسوب می شود. دانشگاه مرمره استانبول 11 انستیتو فوق لیسانس و 13 دانشکده به همراه 32 مرکز تحقیقاتی دارد که از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دانشگاه محسوب می شود. اکثر دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی وارد این مجموعه شده اند و به زباهای انگلیسی آلمانی و فرانسوی صحبت می کنند؛ لازم به ذکر است که در دانشگاه مرمره استانبول اکثر دروس به زباهای فرانسوی و آلمانی نیز در کنار زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ارائه می شود.دانشکده هنرهای زیبای سیناناین دانشکده به صورت انحصاری در زمینه هنرهای نو فعالیت دارد و به زیر شاخه های رشته هنر مانند رشته طراحی لباس، نقاشی، عکاسی و دکوراسیون صحنه و لباس مپردازد. دانشگاه هنرهای زیبای سینان در حال حاضر بهترین دانشگاه هنر در تمام کشور ترکیه و حتی خاورمیانه می باشد که طرفداران زیادی بین ایرانیان علاقمند به تحصیل در رشته هنر دارد.دانشگاه فنی استانبولدانشگاه فنی استانبول قدیمترین دانشگاه این کشور محسوب می شود که پنج دانشکده دارد و هر کدام از آن ها دارای خدمات رفاهی و آموزشی مجزا می باشند. برای اشخاصی که قصد دارند در رشته های فنی و مهندسی ادامه تحصیل دهند دانشگاه فنی استانبول با توجه به کیفیت سیستم آموزشی کم نظیر انتخاب فوق العادای میباشد.اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیهگام اول در دریافت ویزای تحصیلی ترکیه اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور و مراجعه به سفارت ترکیه در ایران همراه با نامه پذیرش و مدارک لازم مباشد. از ثبت درخواست ویزای تحصیلی تا اعلام نتیجه حدود 2 ماه زمان خواهد برد که اگر نقص مدرک نداشته باشید و پرونده کامل باشد بعد از این مدت ویزای تحصیلی ترکیه صادر مشود.• گذرنامه معتبر با حداقل 2 ماه اعتبار• تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی• پرداخت هزینه سفارت برای بررسی درخواست ویزا• اثبات تمکن مالی از طریق گواهی گردش حساب بانکی• دو قطعه عکس پاسپورتی با زمینه سفید• اخذ بیمه درمانی معتبر در ترکیه و بیمه مسافرتیبعد از ورود به کشور ترکیه باید ظرف مدت 30 روز برای اقامت بیش از سه ماه در این کشور درخواست اقامت دانشجویی را در اداره مهاجرت ترکیه ثبت کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ترکیه با کارشناسان مجرب و متخصصان امور مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

کار در ترکیه در زمان تحصیل

کار در ترکیه در زمان تحصیل
هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های کشور ترکیه را انتخاب می کنند. برخی از دانشجویان به منظور تامین هزینه های تحصیل و زندگی کار در ترکیه در زمان تحصیل را تجربه می کنند. یکی از شرایط مهم جهت کار در ترکیه در زمان تحصیل تسلط به زبان ترکی می باشد.با توجه به سوالات متداول دانشجویان برای تحصیل و کار در ترکیه در زمان تحصیل کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند در ادامه این نوشتار به بررسی کار ضمن تحصیل در کشور ترکیه بپردازند. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های کشور ترکیه را انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود تا انتها این مقاله ما را همراهی کنید.شرایط کار در ترکیه در زمان تحصیل دانشجویانی که قصد دارند در طول تحصیل در کشور ترکیه مشغول به کار شوند باید بدانند که برای کار در این کشور شرایط و قوانین وجود دارد که رعایت آن ها الزامی می باشد. طبق قانون No 735 که در سال های اخیر تصویب شد، دانشجویان خارجی و بین المللی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند کار در ترکیه در زمان تحصیل را تجربه کنند.بر اساس این قانون دانشجویان پس از گذشت سال اول تحصیلی خود می توانند مشغول به کار شوند. باید به این نکته اشاره کرد که دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی نمی توانند مجوز کار در طول تحصیل را کسب نمایند. یکی دیگر از شرایط لازم برای یافتن کار تسلط به زبان ترکی می باشد.در کشور ترکیه دانشگاه ها و موسساتی وجود دارد که امکان تحصیل و کار به زبان انگلیسی را برای متقاضیان فراهم می کنند، با این حال بهتر است متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل و کار در این کشور را دارند به زبان ترکی مسلط باشند. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که در این کشور موسساتی وجود دارند که زبان فرانسوی و زبان آلمانی در آن جا رایج است، متقاضیانی که به این زبان ها تسلط دارند می توانند درخواست خود را برای کار در این موسسات ارسال نمایند.دانشگاه های پژوهشی مانند: دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه بغازیچی استانبول برای دانشجویانی که کارهای پژوهشی برای دانشگاه انجام میدهند حقوق و دستمزد در نظر می گیرند.اجازه کار برای دانشجویان بین المللیدولت کشور ترکیه با توجه به ملاحظات داخلی روش هایی را برای کار دانشجویان در زمان تحصیل در نظر گرفته است، با توجه به این قوانین کار در ترکیه در زمان تحصیل برای دانشجویان خارجی و بین المللی میسر می باشد. دانشجویان خارجی که قصد کار در طول دوران تحصیل را دارند باید درخواست خود را برای یافتن کار ارائه نماید.درخواست دانشجو توسط هیئت مشورتی بین المللی بررسی می شود، در صورتی که با درخواست فرد موافقت شود متقاضی می تواند در شغلی مشغول به کار شود. اگر دانشجو در شرکت ترکی استخدام شود، شرکت باید اقدامات لازم را برای دریافت مجوز متقاضی انجام دهد.اعتبار مجوز های کار 12 ماهه می باشد، اگر فردی قصد داشته باشد پس از این مدت همچنان مشغول به کار باشد باید اعتبار مجوز کار را تمدید نماید. با تمدید اعتبار مجوز فرد می تواند به مدت 3 سال مشغول به کار باشد، اگر بعد از گذشت این مدت فرد همچنان قصد کار کردن داشته باشد مجوز او برای مدت 6 سال دیگر تمدید می شود.پس از گذشت 6 سال متقاضیان می توانند اقدامات لازم را جهت دریافت مجوز کار در کشور ترکیه انجام دهد.هزینه های تحصیل در کشور ترکیههزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی دانشجو تعیین می شود، اما به طور میانگین می توانیم بگوییم شهریه تحصیلی مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه به زبان انگلیسی سالیانه بین $ 500 تا 1800 (دلار) می باشد. اگر قصد تحصیل به زبان ترکی را دارید باید سالانه شهریه ای بالغ بر $ 300 تا 800 (دلار) پرداخت نمایید. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور را دارید باید سالانه جهت تحصیل در مقطع کارشناسی بین $ 5 هزار تا 20 هزار (دلار) بابت شهریه بپردازید. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید باید هزینه های بیشتری پرداخت نمایید. شهریه تحصیلی در دانشگاه های خصوصی ترکیه سالیانهeuro; 12550 (یورو) به بالا می باشد، جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور باید سالانه شهریه ای بالغ برeuro; 490 (یورو) پرداخت نمایید.اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید باید بدانید که هزینه های تحصیل در این مقطع در کشور ترکیه مقرون به صرفه می باشد. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی این کشور را دارید باید سالانه بینeuro; 500 تا 800 (یورو) بابت شهریه پرداخت نمایید. اما اگر قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی را دارید باید سالیانه مبلغی بینeuro; 5250 تا 17500 (یورو) بپردازید.هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ترکیهدانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارند باید علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه زندگی در ترکیه را در نظر بگیرند. هزینه های زندگی با توجه به منطقه و نوع زندگی فرد متفاوت می باشد. هزینه های مربوط به اقامت یکی از مهمترین هزینه های زندگی می باشد.متقاضیان می توانند در خوابگاه های دانشجویی در نظر گرفته شده اقامت داشته باشند و یا اگر قصد دارند به صورت مستقل زندگی کنند می توانند به دنبال اجاره خانه باشند. در خوابگاه های دانشجویی امکانات زیادی برای دانشجویان وجود دارد، به عنوان مثال دانشجویان می توانند اتاق های تک نفره یا اتاق های چند نفره اقامت داشته باشند. به طور میانگین متقاضیان باید ماهانه مبلغی بین $ 30 تا 300 (دلار) بابت خوابگاه های دانشجویی بپردازند.دانشجویان باید بابت هزینه های اداری و کتب درسی در هر ترم مبلغ $ 100 تا 150 (دلار)، هزینه های حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی $ 300 (دلار) و هزینه های خورد و خوراک $ 1100 (دلار) پرداخت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ریز هزینه های زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در ترکیه را مطالعه نمایید.با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با کار در ترکیه در زمان تحصیل به دست آوردید.جهت دریافت مشاوره های رایگان در رابطه با مهاجرت تحصیلی و کار در ترکیه در زمان تحصیل با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اقامت ترکیه از طریق ازدواج
کشور ترکیه در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه های مختلف داشته و به همین جهت نیز تقاضا برای مهاجرت به این کشور افزایش یافته است. یکی از کم هزینه ترین و امن ترین راه های ممکن، اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج می باشد. اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق ازدواج کار چندان دشواری نیست و افراد با شرایط متفاوت قادر به دریافت آن خواهند بود. در قوانین مهاجرتی کشور ترکیه، یک بند کامل در رابطه با شرایط ازدواج و کسب اقامت این کشور از این طریق ارائه شده است، افرادی که با یکی از شهروندان کشور ترکیه ازدواج کرده باشند می توانند از این طریق اقامت این کشور را بدست آورند.ترکیه یکی از کشورهای اروپایی است که هنوز موفق به ورود به پیمان شنگن نشده و به همین دلیل ورود به این کشور کار چندان دشواری نیست. بسیاری از افراد بدون در اختیار داشتن اجازه اقامت ، در خاک این کشور سکونت می یابند و حقیقت امر آن است که دولت ترکیه نیز سخت گیری چندانی در این خصوص از خود نشان نمی دهد. البته برای ایرانیان برای حضور به مدت 3 ماه در کشور ترکیه نیاز به دریافت مجوز اقامت ندارند و برای مدت بیش از سه ماه باید درخواست مجوز اقامت موقت ترکیه دهند، وجود اقامت قانونی در کشور ترکیه می تواند به افراد کمک کند تا با آسودگی خاطر بیشتری در کشور اقامت داشته و اقدام به تحصیل یا کار کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله با تمرکز بیشتر بر اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج مطالبی در رابطه با قوانین کشور ترکیه در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار خواهند داد.بررسی روش های مختلف مهاجرت به ترکیهقدم اول در دستیابی به اقامت کشور ترکیه، شناخت راه های قانونی مهاجرت به این کشور است. در حال حاضر متقاضیان فراوانی وجود دارند که قصد دارند از کشور ترکیه به عنوان یک سکوی پرتاب برای ورود به کشورهای مطرح اروپایی استفاده کنند. اعتبار پاسپورت کشور ترکیه به مراتب بیشتر از پاسپورت ایرانی است و همین مسئله سبب می شود تا علاقمندان به مهاجرت به ترکیه افزایش پیدا کند.مهم ترین راه های مهاجرت به کشور ترکیه عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق دریافت ویزای تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق دریافت ویزای کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق خرید مسکن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق پیوستن به اعضای خانواده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهاجرت به ترکیه از طریق بازنشستگیاشاره کردیم که روش مهاجرتی که در این مقاله مد نظر قرار گرفته شده مهاجرت از طریق ازدواج که در زیرمجموعه روش پیوستن به اعضای خانواده است، می باشد. در این خصوص ممکن است سوالاتی پیش آید که باید به آن ها پاسخ داده شود. مهم ترین سوالات مطرح شده در این خصوص عبارتند از:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شرایط قانونی ازدواج در کشور ترکیه چیست؟nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج باید در خاک این کشور ازدواج کرد؟nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آیا همسر فرد باید حتما ساکن ترکیه باشد؟nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برای کسب اقامت دائم کشور ترکیه از طریق ازدواج چه قوانینی وجود دارد؟nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; طلاق یا فوت همسر چه تاثیری در روند اخذ اقامت ترکیه خواهد داشت؟قوانین اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواجبند 16 قانون تابعیت کشور ترکیه 3 شیوه را برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج تعیین کرده است که بر اساس آن متقاضی قادر خواهد بود به شهروند رسمی کشور ترکیه تبدیل شود. در متن این قانون چنین آمده است:1- شهروندی کشور ترکیه به صورت خودکار از طریق ازدواج با یک شهروند ترک تبار، به شهروندان خارجی منتقل نمی شود. متقاضیانی که حداقل سه سال همسر قانونی یک شهروند ترک هستند و ازدواج آن ها همچنان دوام دارد می توانند برای درخواست شهروندی کشور ترکیه اقدام کنند. متقاضی بایnbsp; همه شرایط زیر را داشته باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به صورت قانونی ازدواج کرده باشد و ازدواج او همچنان پابرچا باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; عدم ارتکاب به اعمالی که با پیمان ازدواج منافات داشته باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; در اختیار داشتن شرایط کلی و عدم وجود مواردی که ممکن است امنیت ملی یا عمومی ترکیه را برهم بزند.2- درصورتی که زوجی که شهروند ترکیه است، پس از ثبت درخواست فوت کند، شرایط بند اول (پابرجا بودن ازدواج) شامل متقاضی نخواهد شد و او می تواند منتظر پاسخ درخواست اقامت خود از طرف مراجع قانونی باشد.3- طرفین باید ثابت کنند که ازدواج آن ها به صورت کاملا قانونی و بر پایه علاقه انجام شده است و دلیل ازدواج، دریافت اقامت کشور ترکیه نبوده است.قوانین جانبی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواجیکی از مواردی که در پروسه ازدواج ممکن است پیش آید، موضوع قانونی طلاق است. دولت ترکیه به منظور احترام به شهروندان خارجی در نظر گرفته تا به شهروندان خارجی اجازه اقامت موقت دهد. این اقامت ممکن است به افرادی داده شود که در حدود 3 سال در کشور ترکیه اقامت داشته باشند، البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که، درصورتی که دادگاه تشخیص دهد که فرد خارجی مورد آزار و اذیت و یا خشونت های خانگی قرار گرفته است، مدت زمان اقامت فرد اهمیتی ندارد. در صورتی که فرزندی از طریق این ازدواج متولد شود، قادر خواهد بود تا اقامت قانونی کشور ترکیه را بدست آورد چرا که یکی از والدین او شهروند کشور ترکیه است، در این مورد هیچ گونه اهمیتی ندارد که کودک در کدام کشور متولد شده.شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواجتا چندی پیش برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج فرد موظف بود حداقل 5 سال، در یک ازدواج باقی بماند تا بتواند اقامت کشور ترکیه را بدست آورد اما این قانون در سال های اخیر، به 3 سال کاهش پیدا کرد. فرد خارجی باید ثابت کند که از نظر جسمانی و عقلی در سلامت کامل است و سابقه تخلف قانونی ندارد. همچنین فرد باید ثابت کند که به مقدمات زبان ترکی مسلط است و می تواند از طریق سرمایه خود، هزینه های زندگی را تامین کند. در صورتی که فرد نشان دهد برای اقتصاد کشور ترکیه فردی مفید است، می تواند روند دریافت اقامت خود در ترکیه را تسهیل بخشد؛ در حقیقت می توان گفت که دارنده شغل در کشور ترکیه می تواند با استفاده از این شیوه، زودتر به هدف خود دست پیدا کند. برای دریافت تابعیت کشور ترکیه فرد متقاضی باید به مدت 5 سال متوالی با وقفه کمتر از 6 ماه در کشور حضور داشته باشد.مدارک لازم برای اخذ اقامت کشور ترکیهمتقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج باید مدارک متفاوتی را در اختیار مراجع قانونی این کشور قرار دهند. مهم ترین این مدارک عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; گواهی دلیل ورود اولیه فرد به کشور ترکیهnbspnbspnbspnbsp; گواهی تسلط به مقدمات زبان ترکی یا آمادگی مصاحبهnbspnbspnbspnbsp; گواهی اثبات حقیقی بودن ازدواج زوجین و فرزندان آن هاnbspnbspnbspnbsp; گواهی سلامت جسمی و عقلانی متقاضیnbspnbspnbspnbsp; گواهی پرداخت درخواست اخذ اقامتمهم ترین ارگانی که فرد برای درخواست اقامت خود در ترکیه باید به آن مراجعه کند، شهرداری شهر محل اقامت اوست. متاسفانه در سال های اخیر بسیاری از افراد با پرداخت هزینه های مختلف به شهروندان ترک به صورت غیر حقیقی اقدام به ازدواج با آن ها می کردند تا بتوانند از این طریق اقامت کشور ترکیه را بدست آورند. اما با توجه به بررسی های دولت ترکیه در خصوص تایید صحت ازدواج افراد، پروسه اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج های صوری بسیار دشوار شده است.کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند با استفاده از تجربیات خود در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف جهان از جمله کشور ترکیه، شرایط اقامت شما را از طریق هر یک از راه های مهاجرت به کشور ترکیه را متناسب با شرایط ترکیه در صدور ویزا و همچنین شرایط مالی و اجتماعی شما فراهم آورند. شما می توانید در خصوص اخذ مشاوره با مشاورین این موسسه تماس تلفنی برقرار کنید.
ادامه مطلب

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه
برای سرمایه گذاری در ترکیه روش های متنوعی وجود دارد اما در فهم عامیانه، صرفا روش سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک شناخته شده است. در کنار این روش می توان از روش های پرشماری یاد کرد که ممکن است مورد توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد و یا مهاجرت به ترکیه را راحت تر کند. در این مطلب کوتاه که تمام حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است، جنبه های اصلی سرمایه گذاری در کشور ترکیه را بررسی خواهیم کرد. کشور 80 میلیونی ترکیه به لطف نیروی کار جوان، باکیفیت، و نسبتا ارزانِ خود، یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری شرکت ها و اشخاص خارجی است. در ضمن برای سرمایه گذاران خارجی طرح ها و برنامه های تشویقی ویژه ای در نظر گرفته شده است. از دیگر مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه برای خارجی ها، تخفیف های مالیاتی و اختصاص دادن زمین های مساعد می باشد. در این مقاله خواهیم کوشید سودآورترین و بهترین حوزه های سرمایه گذاری در ترکیه در سال 2020 را بررسی کنیم.سرمایه گذاری در ترکیه : خرید املاک و مستغلاتبخش املاک و مستغلات، از مهم ترین حوزه هایی است که اقتصاد کشور ترکیه را پابرجا نگاه داشته است. با توجه به جمعیت فزاینده و پروژه های مرتبط با گسترش فیزیکی شهرها، حوزه املاک و مستغلات ترکیه یکی از قدرتمندترین و سرزنده ترین بخش ها است. از این رو فرصت های سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات تقریبا پایان ناپذیر است و فرصت های درخشانی در این زمینه وجود دارد. اتباع خارجی در سال 2019 چیزی در حدود 6% از میزان فروش مسکن کشور ترکیه را به خود اختصاص دادند و انتظار می رود که این رقم در سال های آینده افزایش یابد. یکی از سهولت های خرید اموال غیرمنقول در ترکیه این است که سرمایه گذاری خارجی ها از این طریق مستلزم داشتن مجوز اقامت در کشور ترکیه نیست. افرادی که بتوانند حداقل مبلغ 250000 دلار را برای خرید ملک در ترکیه صرف کنند، خواهند توانست تابعیت کشور ترکیه را اخذ کنند.سرمایه گذاری در ترکیه : حوزه نساجی و پوشاک آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که در حوزه نساجی و پوشاک در کشور ترکیه فعالیت می کنند، می توانند از امتیازات قابل توجهی برخوردار شوند. کیفیت بسیار بالای تولید، غنی بودن از حیث مواد خام، امکان پاسخگویی به نیازهای ویژه و اختصاصی، انعطاف پذیری در گرفتن سفارش های خارجی و نزدیکی جغرافیایی به اتحادیه اروپا و خاورمیانه از مولفه های چشمگیری است که حوزه نساجی و پوشاک در ترکیه را به صنعتی متمایز و ایدئال تبدیل کرده است. سرمایه گذاران در بخش نساجی و پوشاک در ترکیه از طرح های تشویقی بسیار برخوردار می شوند که پیش بینی می شود این طرح های در سال های آینده نیز تداوم یابد. عمده ترین سیاست های تشویقی برای سرمایه گذاری در این حوزه مشخصا در مناطق شرقی کشور ترکیه به شکل برجسته انجام می پذیرد.سرمایه گذاری در ترکیه : بخش تکنولوژی و IT (فناوری اطلاعات) کشور ترکیه در سال های اخیر توجه ویژه ای را روی تحقیق و توسعه در زمینه فناوری انجام داده است. امروزه در بسیاری از دانشگاه های کشور ترکیه شاهد فعالیت مراکز فناوری هستیم و از این رو پیش زمینه های لازم برای ورود سرمایه های خارجی به این حوزه فراهم است. به طور ویژه در زیرشاخه های برنامه نویسی، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و الکترونیک بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی، کشور ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی پرشماری در حوزه تکنولوژی و آی تی مشغول به کار هستند و از این منظر زمینه بسیار مساعدی برای سرمایه گذاری وجود دارد.سرمایه گذاری در ترکیه : بخش گردشگری و هتلداری کشور ترکیه از لحاظ جاذبه های گردشگری دارای پتانسیل بسیار زیادی است. استقرار کشور ترکیه در کمربند معتدل کره زمین، شمار قابل توجه روزهای آفتابی و دسترسی به دریا از سه جهت، کشور ترکیه را در جایگاه ممتازی از نظر گردشگری قرار داده است. فلات آناتولی از نظر زمین شناختی و ژئومورفولوژیک، منابع آب طبیعی، پوشش گیاهی غنی و گونه های متعدد جانوری از دیرباز تا کنون پذیرای فرهنگ های مختلفی بوده است. آثار تاریخی و باستانی فلات آناتولی، جاذبه های گردشکری ترکیه را در بخش هایی متمایز کرده است.nbsp;کشور ترکیه چشمه های آب گرم طبیعی فراوانی دارد. منابع غنی ژئوترمال یا (زمین گرمایی)، که یکی از منابع انرژی تجدیدپذیر و پایان ناپذیر است، مورد توجه گردشگران از اقصی نقاط جهان قرار گرفته است. در سراسر کشور ترکیه بیش از 1500 منبع آب گرم وجود دارد که حرارت آن ها از 20 تا 110 درجه متغیر است و املاح و مواد معدنی سرشاری را در خود جای داده اند. خواص درمانی این چشمه های طبیعی آب گرم، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند، لذا سرمایه گذاری در این حوزه می تواند سرمایه گذاری سودآور و ارزشمندی برای سرمایه گذاران بین المللی باشد. هر 12 ماه سال، گردشگران داخلی و خارجی فراوانی از این آب های شفابخش بازدید می کنند. سرمایه گذاری در ترکیه : حوزه انرژی و منابع طبیعیدر زمینه انرژی تقریبا در تمام زمینه های اقتصادی، امکان فعالیت وجود دارد. مبلغ مورد انتظار برای سرمایه گذاری در بخش انرژی در کشور ترکیه بالغ بر 130$ میلیارد (دلار) است که این رقم چشمگیر، نشان دهنده عرصه ای فراخ و گسترده برای جذب سرمایه گذار از بخش های مختلف دنیا می باشد. برای درک بهتر میزان اهمیت سرمایه گذاری در حوزه انرژی و منابع طبیعی ذکر همین مطلب کفایت می کند که دولت ترکیه برای جذب سرمایه گذار بین المللی در بخش های انرژی و منابع طبیعی سیاست های تشویقی جامع و وسیعی را در نظر گرفته است. زمینه های سرمایه گذاری خارجی در حوزه انرژی و منابع طبیعی را در این موارد می توان خلاصه کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انرژی های برق آبی (هیدروالکتریک) &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انرژی های بادی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گاز طبیعی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زیست انرژی (بیو انرژی)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انرژی زمین گرمایی (ژئوترمال)از سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیز می توان به این موارد اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معافیت از مالیات بر ارزش افزوده (KDV)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; معافیت گمرکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تخفیف های مالیاتی (40%)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سهم حق بیمه کارفرمایی سازمان تأمین اجتماعی (7 سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خدمات در زمینه زیست محیطی و بازیافتدر این میان بخش محیط زیست و بازیافت به خاطر عواملی چون زباله های صنعتی، تخریب محیط زیست بر اثر فعالیت های صنعتی، گرم شدن کره زمین اهمیت روزافزونی پیدا کرده است. ترکیه به خاطر عضویت در پروتکل کیوتو و به دلیل تلاش برای ورود به اتحادیه اروپا بحث بازیافت را در اولویت برنامه های خود قرار داده است. انتظار می رود در این بخش مبلغی در حدود 7 تا 9 میلیارد یورو سرمایه گذاری شود.دلایل سرمایه گذاری در ترکیهبرای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید مولفه های بسیاری را مد نظر قرار دهیم و بر مبنای آنها، با دیدی باز جوانب مختلف آن را بررسی کنیم. اگر بخواهیم به طور خلاصه دلایل سرمایه گذاری در کشور ترکیه را متذکر شویم، می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کارآمدی اقتصاد ترکیهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جمعیت زیادnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نیروی انسانی کارآزموده و شرایط کاری رقابتیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فضای باز برای سرمایه گذاری در بخش های خلاقانهnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; زیرساختnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موقعیت مرکزیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کوریدور و پایانه انرژی اروپاnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مالیات کم و سیاست های تشویقیnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اتحاد گمرکی با ایالات متحده آمریکا از سال 1996 تا کنونnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بازار داخلی وسیعزمانی که افراد می خواهند بخشی از سرمایه خود را که با سختی و مشقت فراوان کسب کرده اند، در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنند، باید نگاه جامعی در مورد آن داشته باشند. با داشتن وکیل و مشاور کاربلد، شما می توانید از بابت دریافت دقیق ترین اطلاعات مطمئن شوید. از این رو می توانید ضمن تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های همکاران ما بهره ببرید و مسیر مهاجرتی خود را هموار کنید.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق تولد

اقامت ترکیه از طریق تولد
در دنیای مدرن و پیشرفته امروز، امر مهاجرت توانسته ذهن افراد زیادی را به خود اختصاص دهد که این میان اخذ اقامت از طریق تولد در کشورهای توسعه یافته یکی از این گزینه ها می باشد. در این مقاله به مبحث اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد و مبحث قوانین تولد در سال 2020 نیز می پردازیم. سیستم های مبنی بر اعطای تابعیت به دو صورت می باشد که می توان به زیر شاخه های اصل خون و اصل خاک نیز اشاره نمود. در هر کدام از این سیستم ها قوانین مختص به خود وجود دارد که در این نگارش توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به این موضوع پرداخته می شود.تفاوت اقامت و تابعیتیکی از رایج ترین راه های اخذ تابعیت کشورها از طریق تولد فرزند می باشد. همان طور که در بالا به آن اشاره داشتیم، سیستم اعطای تابعیت بر دو مبنای اصل خاک و اصل خون می باشد. تابعیت از طریق خون بیشتر در باب کشورهایی صدق می کند که نظام آن ها سیویل لا civil law می باشد. سیستم اعطای تابعیت از طریق خاک، درباب کشورهایی می باشد که مهاجر پذیر می باشند و سیستم آن ها کامن لا common law می باشد. اقامت به حالتی گفته می شود که شخص با مجوز اقامت رسمی مانند اقامت تحصیلی ، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و تولد به آن دست می یابد. البته ناگفته نماند افرادی که دارای مجوز اقامت باشند از یکسری حقوق شهروندی برخوردار نخواهند بود که می توان به حق رای و کار در مشاغل خاص اشاره نمود.اخذ اقامت ترکیه از طریق تولدکشور ترکیه به اصل خون اهمیت زیادی می دهد؛ نوزادان تازه متولد شده می توانند از ابتدای تولد تابعیت کشور ترکیه را اخذ نمایند. البته ناگفته نماند مادامی که مادر یا پدر تبعه ترکیه باشند، این موضوع فارغ از محل تولد نوزاد می باشد. کشور ترکیه مفهوم تابعیت دوگانه را می پذیرد و به خارجی ها اجازه می دهد تا در شرایط خاص مانند ازدواج، تولد و قصد زندگی دائمی دnbsp;ترکیnbsp;شهروند شوندnbsp;با توجه به شرایط جدید در مورد تابعیت کشور ترکیه، کودک متولد در کشور ترکیه از والدین خارجی در صورتی که نتواند تابعیت کشور والدین خود را به دست آورد، می تواند تابعیت ترکیه را دریافت نماید.ثبت نام نوزاد تازه متولد شده در هر سفارتخانه یا کنسولگری شرایط مختلف خود را دارد؛ مهاجران ترکیه برای ثبت نام در شناسنامه و گذرنامه که دارای هزینه های مربوط به پردازش است، باید به کنسولگری یا سفارتخانه مربوطه خود مراجعه کنندnbsp;پس از صدور گذرنامه و شناسنامه، والدین برای تکمیل فرم ها و پرداخت هزینه های لازم، باید در دفتر مرکزی پلیس منطقه درخواست مجوز اقامت دهند. با این حال، کودکی که از بدو تولد تابعیت ترکیه را بدست می آورد، باید در اداره آمار حیاتی (نوفوس مودورلوگو) ثبت شود.داشتnbsp;بیمه درمانی بین المللی در کشور ترکیnbsp;حائز اهمیت اسnbsp;و هزینه هایی مانند زایمان در یک بیمارستان خصوصی را که گران است، تأمین می کند. معمولاً نوزادانی که به برنامه درمانی والدین اضافه شده اند تنها 30 روز تحت پوشش هستند. هزینه های زایمان در کشور ترکیه بدین صورت می باشد:آیتم هزینه به $ (دلار) بیمارستان دولتی 1.000 بیمارستان خصوصی 2.309 الی 2.638 اقامت فرزند در کشور ترکیه از طریق تولدپایه و مبنای اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد برای کودکانی که به تازگی متولد شده اند، از موارد قانونی مختص به خود پیروی می کند. والدین پس از تولد فرزند می بایست وضعیت اقامت خود را مشخص کنند زیرا در غیر این صورت اقامت آن ها غیر قانونی تلقی می شود. کارت تولد در کشور ترکیه به همراه نامه ابوت پدر و احراز نامه مادر صادر می گردد و به مدت 6 ماه از تاریخ تولد فرزند به وی اعطا می شود؛ این کارت برای والدینی که تمایل به خروج از کشور ترکیه را دارند، حکم روادید را دارد. تا قبل از پایان این دوره 6 ماه می بایست وضعیت اقامت فرزند به صورت کامل مشخص گردد.ثبت تولد در کشور ترکیهزایمان هایی که در کشور ترکیه اتفاق می افتد باید به ادارات جمعیت و ثبت احوال استان ها اطلاع داده شود؛ این شامل کودکانی است که در خارج از ازدواج متولد شده نیز می باشدnbsp;اطلاع رسانی توسط مادر، پدر یا سرپرست قانونی کودک انجام می شود. در غیاب والدین یا سرپرست قانونی، مادربزرگ، پدربزرگ، خواهر و برادر بزرگسال یا سایر افراد همراه کودک باید به ادارات جمعیت و ثبت احوال اطلاع دهندnbsp;مطابق قانون ترکیه، لازم است ظرف 30 روز به اداره های جمعیت و ثبت احوال اطلاع داده شود، اگر اطلاع رسانی طی 30 روز انجام شود، هیچ هزینه ای دریافت نمی شود.مدارک ثبت نام و دریافت اقامت ترکیه از طریق تولدمدارکی که در باب ثبت نام و اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد حائز اهمیت است، می توان به موارد زیر اشاره داشت:nbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مجوز اقامت والدینnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسناد هویتی والدینnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی ازدواج والدینnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تولدتابعیت و اقامت ترکیه از طریق تولددر صورتی که فرزندی مطابق با قوانین زیر به دنیا آمده باشد، می تواند تابعیت کشور ترکیه را اخذ کند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مطابق با قانون شهروندی کشور ترکیه، فرزندی که از پدر یا مادر ترک متولد شود. &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرزندی که از مادر تبعه ترک و پدر خارجی متولد شده باشد و خارج از مبنای ازدواج رسمی به دنیا آمده باشد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرزندی که از پدر تبعه ترک و مادر خارجی متولد شده باشد و خارج از مبنای ازدواج رسمی به دنیا آمده باشددر صورتی که مادر، فرزند خود را در کشور ترکیه به دنیا آورد، فرزند وی مقیم کشور ترکیه خواهد شد و به مدت 6 ماه به فرزند مجوز اقامت اعطا می گردد ولی پس از سن 18 سالگی به وی تابعیت کشور ترکیه اعطا نمی شود. در مجموع می توان گفت اقامت از طریق تولد فرزند در ترکیه نه تنها برای فرزند بلکه برای والدین نیز مقدور نخواهد بود و نمی تواند جز گزینه های این روزه والدین در خصوص اعطای پاسپورت گردد. اخذ تابعیت از طریق تولد بیش تر در کشورهای توسعه یافته و انگلیسی زبان می باشد که می توان به تولد فرزند در کشور کانادا و برزیل نیز اشاره نمود.مهاجرت به ترکیهیکی از محبوب ترین طرقی که در باب مهاجرت به ترکیه می توان به آن اشاره نمود از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و میزان هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه توانسته ذهن افراد زیادی را در خصوص تحصیل در رشته های پیرا پزشکی و فنی مهندسی را نیز به سمت خود سوق دهد. تحصیل در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت و علوم ایران از دیگر دلایلی می باشد که توانسته تحصیل در این کشور را با جذابیت بیشتر مواجه کند. متقاضیانی که تمایل به این رویه دارند می توانند در ابتدا با بررسی شرایط حاکم بر کشور ترکیه در خصوص سیستم های تحصیلی و بازار کاری با موسسات معتبر حقوقی نیز بسنجند. برای اخذ اقامت از طریق کار در این کشور می بایست حتما از این کشور پیشنهاد یا دعوت نامه کاری داشت.مقاله اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. پیشنهاد می گردد که در خصوص رویه مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل و سایر طرق با وکلا ما در تماس باشید.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق پناهندگی

اقامت ترکیه از طریق پناهندگی
این روزها مهاجرت به کشور اوراسیایی ترکیه از راه های مختلف امکان پذیر می باشد که یکی از آنها مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی بوده که توصیه نمی شود.ترکیه از دو بخش تشکیل شده که یک بخش آن معروف به آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده و بخش کوچکی نیز به تراکیه معروف است که در منطقه بالکان در جنوب شرق اروپا قرار دارد. می توان دلیل انتخاب مهاجرت به کشور ترکیه از سوی بسیاری از افراد را هزینه های کم ارز رایج این کشور (لیر) نسبت به دلار و یورو دانست که بسیاری این کشور را برای تحصیل و کار و یا سرمایه گذاری برای اخذ اقامت و پاسپورت انتخاب می کنند. اما متاسفانه این روزها افراد به علت نا آگاهی و مشورت با افرادی که علم مهاجرتی ندارند و اصطلاحا قاچاقچی هستند مسیرهایی مانند مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی را می شوند؛ که بعضا افراد در این راه جان و مال خود را از دست می دهند. در این میان پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که افراد حتی الامکان راه های قانونی مهاجرت به کشور ترکیه را انتخاب نمایند که امن ترین راه های مهاجرت هستند و جان و مال افراد با خانواده آنها به خطر نمی افتد.بررسی میزان مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگیترکیه همچنان میزبان بیشترین تعداد پناهجویان در سراسر جهان است، زیرا تعداد آوارگان به اجبار در سراسر جهان به دلیل درگیری، خشونت و آزار و اذیت به رکورد رسیده است.nbsp;در حال حاضر ترکیه میزبان بیش از 3.6 میلیون پناهنده سوری ثبت نام شده به همراه بیش از 365،000 نفر از سایر ملیت ها می باشد. جمهوری ترکیه یکی از طرفین کنوانسیون پناهندگان 1951 و پروتکل 1967 است و محدودیت جغرافیایی کنوانسیون 1951 را حفظ می کند، بنابراین اسکان مجدد به یک کشور سومی را به عنوان مطلوب ترین راه حل برای پناهندگان که به دلیل حوادثی که در خارج از اروپا رخ داده ، حفظ کرده است.ترکیه برای ایجاد یک سیستم مؤثر پناهندگی ملی مطابق با استانداردهای بین المللی اصلاحات قانونی و نهادی را انجام داده استnbsp;در آوریل 2013، اولین قانون پناهندگی همیشه در ترکیه، قانون خارجی ها و حمایت های بین المللی، توسط پارلمان تصویب شد و در 11 آوریل 2014 به اجرا در آمدnbsp;این قانون ستون های اصلی سیستم ملی پناهندگی ترکیه را تشکیل می دهد و اداره کل مدیریت مهاجرت (DGMM) را به عنوان اصلی ترین نهاد مسئول سیاست گذاری و دادرسی برای همه بیگانگان ترکیه تأسیس نمودnbsp;ترکیه همچنین مقررات حمایت موقت را در 22 اکتبر 2014 تصویب کرد، که حقوق و تعهدات را به همراه مراحل مربوط به افرادی که در ترکیه حمایت موقت می شوند تعیین می کند.اسناد حقوقی مربوط به پناهندگان ترکیهمهم ترین کنواسیون و پروتکل های مربوط به پناهندگی در ترکیهعبارت اند از:&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون 1951 مربوط به وضعیت پناهندگان و پروتکل 1967 آن&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون اروپایی حقوق بشر 1950&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون 1954 در رابطه با وضعیت افراد بدون تابعیnbsp;&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون 1961 در مورد کاهش بی تابعیتی&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی ، 1966&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون علیه شکنجه و سایر رفتارها و مجازاتهای ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز ، 198nbsp;&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون حقوق کودک&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پروتکل علیه قاچاق مهاجران از طریق زمین ، دریا و هوا ، مکمل سازمان ملل&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کنوانسیون علیهnbsp;جرایم سازمان یافته فراملی در مورد حقوق افراد معلول&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قانون حمایت های بین المللی از خارجی هاپناهندگان در ترکیه معمولا از چه کشوری هستند؟ورود 4 میلیون پناهنده سوری این اواخر جامعه ترکیه را تغییر داده است و پیش بینی می شود سوری ها حداقل برای یک نسل این کار را ادامه خواهند داد. روند سازگاری متقابل ترکیه و سوریه تنها آخرین فصل تحول در جامعه ای است که طی دهه های گذشته دستخوش مهاجرت های داخلی و خارجی قابل توجهی شده است. در سال 1980، اکثریت مشخصی از ترک ها در مناطق روستایی زندگی می کردند، امnbsp;امروز جمعیت ترکیه سه چهارم شهری است،nbsp;پناهندگان سوری نیز این روند را تقویت می کنند، که حدود 96 درصد از آنها در مناطق شهری یا نیمه شهری ساکن هستند.در حالی که اکثر ترکها امیدوارند که تمام مردم سوریه سرانجام به سوریه بازگردند، این چشم انداز غیر واقعی به نظر می رسدnbsp;تعداد قابل توجهی از مردم سوریه به احتمال زیاد همچنان برای زندگی در ترکیه باقی خواهند ماند که این موضوع بیشتر جنبه های سیاسی دولت ترکیه را تحت شعاع قرار داده است؛ در واقع، با تکیه بر احساسات عمومی، رهبران ترکیه غالباً اعلام می کنند که در نهایت سوری ها به سوریه باز خواهند گشت.روند درخواست مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگیاگرچه بیشتر پناهجویانی که درخواست پناهندگی در ترکیه می کنند از کشورهای غیر اروپایی هستند، اما ابزار الحاق ترکیه به کنوانسیون 1951 برای وضعیت پناهندگان دامنه درخواست این کنوانسیون را برای پناهجویان اروپایی محدود کرده است. در حالی که قانون ترکیه در مورد اتباع بیگانه و حمایت های بین المللی تحولات اساسی را در سیستم پناهندگی این کشور ایجاد کرده ، بیشتر پناهجویان کنونی به جای اینکه به عنوان پناهنده برای حل و فصل مشکلات کشور مبدا خود در ترکیه پذیرفته شوند، تحت "حمایت موقت" برای اسکان در کشور دیگری قرار می گیرند nbsp;در مورد هجوم مهاجران از سوریه، مقامات ترکیه همچنین با گذشت سالها حقوق و حمایت های خود را گسترش داده است.مراحل درخواست عبارت اند از:&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست های مربوط به وضعیت پناهندگی باید به صورت حضوری در دفاتر استانی اداره کل مدیریت مهاجرت ثبت شود.&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;برای فرد پناهنده وقت مصاحبه ثبت گردد.&middotnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;مقامات پس از اتمام مصاحبه برای متقاضی و سایر اعضای خانواده او یک سند هویتی مربوط به متقاضی و اعضای خانواده او برای حفاظت بین المللی به مدت 6 ماه صادر می کنند. در برخی شرایط، مانند دادن اطلاعات گمراه کننده به مقامات، منجر به ردی سریع پرونده می شود. طبق شرایط حمایت موقت، مقامات نیازهای اساسی پناهندگان را تأمین می کنند و همچنین خدمات اجتماعی، خدمات ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه، اسناد مسافرتی، دسترسی به آموزش های ابتدایی و متوسطه و مجوزهای کار را برای افراد تأمین می کنند. متقاضیان حفاظت ممکن است توسط مقامات موظف باشند در مراکز پذیرش معین شده یا در یک مکان خاص زندگی کنند و به روشی خاص یا در فواصل معین به مقامات روند زندگی را گزارش دهند.راه های قانونی و امن مهاجرت به ترکیه به جای پناهندگیدر گذشته نه چندان دور ، ترکیه در درجه اول به عنوان "یک کشور مهاجر پذیر (یا یک کشور مهاجر فرست) و یک کشور مبدا پناهجویان" در میان مردم شناخته شده. با ظهور قرن جدید، ترکیه شاهد تغییر روند انتخاب مسیرهای مهاجرتی از سوی افراد اعم از مهاجرت تحصیلی ، کاری و سرمایه گذاری با راه اندازی کسب وکار و یا خرید ملک می باشد.مهاجرت تحصیلی به ترکیهاین روزها ترکیه مقصدی ایده آل برای دانشجویانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند شده ، مخصوصا تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی این کشور که با برگزاری آزمون هایی مانند yosnbsp;یا sat برای مقطع کارشناسی و Ales برای کارشناسی ارشد امکان پذیر است.مهاجرت کاری به ترکیه برای مهاجرت کاری به ترکیه افراد باید یک مجوز کار از سوی یک کارفرمای ترک داشته باشند که از آن ها دعوت به همکاری کرده باشد. قطعا این روند به صورت نوشتاری آسان خواهد بود اما در عمل دارای شرایط دشوار هم برای کارفرما در ترکیه و هم برای فرد خارجی هست، پیشنهاد موسسه ما این است که افراد با یادگیری زبان ترکی برای کالج زبان ترکی در ترکیه اقدام کنند و حتی الامکان به زبان انگلیسی نیز مسلط باشند زیرا شرکت ها در کشور ترکیه افراد دو یا سه زبانه را راحت استخدام می کند.برای اطلاعات بیشتر نسبت به راه های قانونی مهاجرت به کشور ترکیه و دانش از مدارک مورد نیاز با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط باشید.
ادامه مطلب

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه
تحصیل در ترکیه یکی از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه می باشد. نزدیکی مسافت و فرهنگ این کشور به ایران، امروز متقاضیان زیادی را به ترکیه جلب کرده است. دانشگاه های ترکیه با استفاده از سیستم انتقال اعتبار و انباشت اعتبار اروپا (ECTS)، از سال 2001 پیرو فرایند بولونیا در آمده اند و در سال های اخیر از کیفیت خوب و مطلوبی برخوردار شده اند. در حال حاضر نزدیک به 90,000 دانشجوی خارجی در ترکیه مشغول به تحصیل هستند و هر سال تعداد متقاضیان تحصیل در ترکیه رو به افزایش می باشد. دانشگاه های ترکیه در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، در دانشگاه های دولتی و خصوصی دانشجو می پذیرد. در حال حاضر از 206 دانشگاه های ترکیه، 129 دانشگاه دولتی و 77 دانشگاه خصوصی وجود دارد. طبق آمار منتشر شده در سال های اخیر، ترکیه میزبان حدود 7.5 میلیون دانشجو هم به صورت حضوری و هم مجازی می باشد. تحصیل در ترکیه یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد و طبق آمار منتشر شده در 10 سال اخیر میزان دانشجویان بین المللی در ترکیه 75% افزایش داشته است. دولت ترکیه پیش بینی کرده است که میزان دانشجویان خارجی در ترکیه تا سال 2023 به بیش از 150,000 نفر برسد. دولت ترکیه امکان بورسیه تحصیلی را نیز برای دانشجویان خارجی فراهم کرده به طوری که در حال حاضر حدود 17,000 دانشجوی بین المللی در این کشور بورسیه تحصیلی گرفته اند. در حال حاضnbsp;تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ترکیهامکان پذیر می باشد. در ادامه این مقاله که به دست مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است اطلاعاتی در باب شرایط تحصیل در ترکیه، سیستم آموزشی ترکیه و دیگر اطلاعات مهم درباره تحصیل در ترکیه در اختیار شما قرار داده شده است. مزایای تحصیل در ترکیهکشور ترکیه که از نظر جغرافیایی پلی میان اروپا و آسیا می باشد از نظر فرهنگی و قدمت نیز بسیار غنی می باشد. از سال 1923 ترکیه به ترکیه مدرن تبدیل شد و از آن زمان روابط فرهنگی و تجاری خود را با کشورهای جهان علی الخصوص کشورهای همسایه گسترش داده است. ترکیه مدرن دارای اقتصاد مقاومتی، جامعه مدنی پویا و دموکراسی پیشرفته است. طی یک دهه گذشته، ترکیه به رشد چشمگیر اقتصادی و پیشرفت چشمگیر در زمینه های سیاسی و اجتماعی دست یافته است. ترکیه یکی از سریعترین اقتصادهای دنیا و در حال حاضر جزو 10 اقتصاد بزرگ اروپا و 20 اقتصاد بزرگ جهان به شمار می رود. این کشور از نظر آموزشی نیز در سال های اخیر رشد بسیاری داشته و 10 دانشگاه ترکیه در رده بندی QS قرار گرفته اند؛ همچنین طبق این رده بندی کیفیت نظام آموزشی کشور ترکیه در رده 43ام جهان قرار گرفته است.دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه از سال 2001، برنامه های تحصیلی خود را مطابق با توافقنامه بولونیا که برنامه استانداردسازی برنامه های تحصیلی در کل اروپا است کرده اند. همچنین بسیاری از دانشگاه های ترکیه در برنامه Erasmus که برنامه ای برای تبادل دانشجویان بین المللی می باشد شرکت می کنند. در سال های گذشته تعداد دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی این دانشگاه ها افزایش یافته است. دانشگاه بین المللی آنتالیا یکی از دانشگاه های تازه تاسیس در ترکیه می باشد که هدف آنها جذب بیش از 50% ظرفیت خود برای دانشجویان بین المللی است. علاوه بر زبان ترکی تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی نیز در بسیاری از دانشگاه های ترکیه امکان پذیر می باشد از این رو یکی دیگر از مزایای تحصیل در ترکیه می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه بسیار مقرون به صرفه می باشد و کار در حین تحصیل نیز در ترکیه امکان پذیر است. از مهمترین مزایای تحصیل در ترکیه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کیفیت بالای آموزش در ترکیه &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل به زبان انگلیسی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک معتبر صادر شده از دانشگاه های ترکیه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه تحصیل مقرون به صرفه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرهنگ غنی و متنوع &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تحصیل در حین کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نزدیکی از نظر مسافت به ایران&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خوابگاه های با کیفیت و استاندارد دانشگاه های ترکیهنظام آموزشی ترکیهنظام آموزشی ترکیه از سال 2012 در مقطع مدارس به سه دوره 4 ساله تقسیم شده است. طبق قانون اساسی این کشور، تمامی شهروندان ترکیه در مقطع ابتدایی بصورت رایگان تحصیل می کنند و دوره تحصیلی 12 ساله برای تمامی شهروندان ترکیه اجباری می باشد. وزارت آموزش ملی اداره امور آموزشی کشور را بر عهده دارد و وظیفه تدوین برنامه های درسی، هماهنگی سازمان های خصوصی و دولتی و ...، طراحی و ساخت مدارس، تهیه مواد آموزشی و غیره را بر عهده دارد. شورای عالی آموزش ملی در مورد برنامه ها و آیین نامه های تهیه شده توسط وزارت نیز تصمیم گیری می کند. در استانها امور آموزشی توسط دبیرخانه های آموزش ملی منصوب شده توسط وزیر سازماندهی می شود که تحت نظارت استاندار استان فعالیت می کنند. حدود 10% از بودجه ملی کشور صرف آموزش ملی می شود که تمامی هزینه ای آن به عهده دولت مرکزی ترکیه می باشد.به صورت کلی سیستم آموزش در ترکیه به دو بخش آموزش رسمی و آموزش غیر رسمی تقسیم می شود. آموزش رسمی همان آموزش افراد در سنین مشخص در مدارس و آموزشگاه ای عالی انجام می گیرد که شامل آموزش مقطع پیش دبستانی، دبستان، متوسطه و دبیرستان می باشد. آموزش غیر رسمی در ترکیه توسط شبکه ای از مراکز آموزشی ارائه می شود که تحت نظارت وزارت آموزش ملی (MEB) فعالیت می کنند. خدمات آموزش غیر رسمی با هدف آموزش خواندن و نوشتن، کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان برای به پایان رساندن آموزش ناقص خود، آموزش حرفه ای مختلف دانش و مهارت های لازم برای بهبود انجام می گیرد. مدارس در ترکیه از روزهای دوشنبه تا جمعه مجموعا 35 الی 40 ساعت به آموزش دانش آموزان می پردازند. تقویم تحصیلی نیز از ماه سپتامبر تا اواسط ماه ژوئن به طول می انجامد؛ همچنین سال تحصیلی در دانشگاه ها به دو ترم تقسیم میشود.مقطع پیش دبستانی و ابتدایی در ترکیهمقطع پیش دبستانی یک آموزش اختیاری برای کودکان بین 3 الی 5 سال می باشد که با هدف رشد جسمی، ذهنی و حسی کودکان و دستیابی به عادت های خوب، آماده سازی کودکان برای تحصیلات ابتدایی، ایجاد فضای مشترک رشد برای کسانیست که در شرایط ناخوشایند زندگی می کنند و همچنین آموزش پایه زبان ترکی به کودکان است. این آموزش ها در مهدکودک ها، کلاس های مهد کودک در مدارس ابتدایی و مهد های خصوصی انجام می گیرد که تحت نظارت وزارت آموزش ترکیه می باشد. در سال 2012 تحصیل در مقطع ابتدایی 4 سال و 4 سال در مقطع راهنمایی که به دنبال آن 4 سال تحصیل در مقطع دوره متوسط می باشد در ترکیه اجباری شده است. شروع تحصیل در مقطع ابتدایی برای دختران و پسران از سن 6 سالگی می باشد و تحصیل در مدارس دولتی ترکیه کاملا رایگان می باشد. در اکثر مدارس ابتدایی تحصیل دروس خارجی از سال 4ام آغاز می شود. اکثر مدارس در ترکیه دارای لباس فرم مشخص هستند تا از اختلاف طبقاتی بین دانش آموزان فقیر و ثروتمند جلوگیری شود. چنانچه دانش آموزی نتواند نمره لازم در یک سال تحصیلی را کسب کند می بایستی مجددا آن دوره را تکرار کند. پس از پایان 8 سال دوره تحصیلی مقطع ابتدایی و راهنمایی فرد می تواند به مرحله بعدی یعنی دوره دبیرستان راه یابد. هدف از آموزش در این دوره آموزش پایه علوم، مهارت ها و رفتارها برای زندگی و آمادگی برای سطوح بالاتر آموزشی می باشد.آموزش دوره متوسط در ترکیهآموزش دوره متوسط در ترکیه 4 سال به طول می انجامد و کاملا اجباری می باشد. این مقطع شامل دبیرستان های دولتی، خصوصی و فنی و حرفه ایی باشد. قبل از سال 2005 این مقطع 3 ساله بود. برخی از مدارس خصوصی دوره متوسط آموزش دو زبانه مانند زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و ... را ارائه می دهند. دبیرستان های فنی حرفه ای نیز مانند کشو ایران دوره های تخصصی مهارت را ارائه می کنند که شامل دور های مهارتی برق، شیمی، الکترونیک، موتور و ماشین آلات، ساختمان و غیره می باشند. همچنین مدارک صادر شده می تواند شامل مهارت های صنعتی، کشاورزی، دامداری، هواشناسی، دامپزشکی، بهداشت عمومی و دیگر رشته ها باشد .اکثر دبیرستان ها نیز در ترکیه دولتی و رایگان می باشند. همچنین دبیرستان های دولتی شبانه و خصوصی نیز در ترکیه مشغول به کار هستند. فارغ التحصیلان این مقطع در صورت قبولی در امتحان ورودی، می توانند به دانشگاه ها را یابند.آموزش عالی در ترکیهدانشگاه ها، دانشکده ها، موسسات، مدارس آموزش عالی، هنرستان ها، آموزشگاه های آموزش عالی حرفه ای، آکادمی ها و دانشکده های پلیس و ارتش و مراکز تحقیقاتی و کاربردی به عنوان مؤسسات آموزش عالی در نظر گرفته می شوند. دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات مدارس آموزش عالی چهار ساله توسط قانون تأسیس می شوند در حالی که مدارس حرفه ای، ادارات و موسسات دو ساله توسط شورای آموزش عالی (Ouml;K) تأسیس می شود. دانشگاه های ترکیه زیر نظر این شورا قرار دارند و برنامه های آنها باید بطور منظم اعتبار سنجی شود. شورای آموزش عالی یک هیئت امنای ملی کاملاً مستقل و بدون هیچگونه وابستگی سیاسی و دولتی است. دانشگاه ها دارای معاونان، سنا و هیئت های اداری و همچنین شوراهای دانشجویی هستند. در دانشگاه ها آموزش به طور کلی به زبان ترکی است؛ اما در بعضی دانشگاه ها انگلیسی، فرانسوی و آلمانی به عنوان زبان آموزش ارائه می شود.تحصیل کارشناسی در ترکیهپس از دبیرستان، متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه ها وارد سیستم امتحانات 2 مرحله ای می شوند که تحت عنوان YGS و LYS که قبلاً با عنوان OSS شناخته میشد نامیده می شوند. این امتحانات متمرکز سراسر کشور هر سال توسط مرکز انتخاب و استقرار دانشجویی (YSYM) اداره می شود که نامزدهای ثبت نام هر دانشگاه و دانشکده را بعد از ارزیابی نمرات موضوعات مرتبط، معدل متوسط ​​دبیرستان و ... با توجه به ظرفیت دانشجویی هر دانشکده انتخاب می کنند و کسانی که نمرات خوبی دارند برای برنامه های دوره 4 ساله دوره کارشناسی ارشد واجد شرایط هستند و در پایان می توانند مدرک کارشناسی دریافت کنند، افرادی که دارای معدل در حد مجاز هستند می توانند در برنامه های آموزش عالی 2 ساله شرکت کنند و در پایان آنها می توانند مدرک کاردانی دریافت کنند. دانشجویان بین المللی نیز برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه می بایست به یکی از زبان های ترکیه ای و یا انگلیسی مسلط باشند تا بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند. برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه ای دانشجویان خارجی می بایست در آزمون YabancıOuml;ğrenciler Sınavı که به Ouml;S معروف است شرکت کنند. آزمون یوس به زبان ترکی می باشد و حداقل نمره لازم این آزمون برای پذیرش 45 می باشد. همچنین افرادی که نمی خواهند در این آزمون شرکت کنند می توانند آزمون SAT که یک آزمون بین المللی به زبان انگلیسی می باشد را جایگزین این آزمون کنند. حداقل نمره مجموع در این آزمون می بایست 1200 باشد و نمره ریاضی بایستی حداقل 650 باشد. مدت تحصیل در رشته کارشناسی 4 سال است و برای رشته های پزشکی 6 سال و رشته دندانپزشکی 5 سال می باشد.تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیهدانشگاه های ترکیه همچنین در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند. توجه داشته باشید که هر کدام از این دانشگاه ها شرایط مربوط به خود برای پذیرش را دارند؛ برای تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم مدرک تافل یا ایلتس می باشید، همچنین کسب نمره قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه مانند ALES، GRE یا GMAT از ملزومات پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ترکیه می باشد. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد معمولا 2 سال به طول می انجامد که در بسیاری از رشته ها شامل ارائه پایان نامه در سال آخر می شود. برای پذیرش در مقطع دکترا نیز شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها الزامیست و طول تحصیل در این دوره معمولا 3 سال به طول می انجامد.تحصیل پزشکی در ترکیههمواره رشته های پزشکی یکی از رشته های محبوب میان دانشجویان بوده است. ترکیه نیز دارای دانشگاه های پزشکی با کیفیت با امکانات مطلوب می باشد و دانشجویان بین المللی را پذیرا می باشد. در رده بندی های جهانی حدود 10 مورد از دانشگاه های ترکیه جزو 1000 دانشگاه برتر جهان می باشند. دانشجویان برای تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه های ترکیه مستلزم شرکت در آزمون ورودی Ouml;S می باشند. رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه حدود 6 سال به طول می انجامد که سال آخر با کار در بیمارستان صورت می گیرد. با توجه به ارتباط دانشجویان با بیماران ترکیه ای در سال های آخر دوره های پزشکی، تسلط به زبان ترکیه ای از جمله موارد مهم می باشد. برای ورود به برخی از دانشگاه های برتر پزشکی ترکیه نیز آزمون MCAT نیز مورد نیاز می باشد.دانشگاه های برتر در ترکیههمانطور که اشاره شد ترکیه دارای دانشگاه های با کیفیت و سطح بالایی در رشته ها و مقاطع مختلف می باشد. در جدول زیر به بهترین دانشگاه های ترکیه طبق رده بندی های جهانی مختلف آورده شده اند. شهرهای استانبول (Istanbul)، آنکارا (Ankara) و ازمیر (Izmir) از جمله شهرهایی می باشد که دارای دانشگاه های متعدد و با کیفیت است.نام دانشگاه رده بندی TIMES 2020 رده بندی U.S.world newsamp; report 2020 رده بندی برترین دانشگاه های جهان 2020 رده بندی شانگهای 2019 Cankaya University 401 - - - Sabanci University 401 850 521 - Bilkent University 501 571 501 701 Hecettepe University 501 532 801 701 Koc University 501 747 451 - Bogazici University 601 186 651 - Istanbul Technical University 601 424 651 801 METU Middle East Technical University 601 398 591 701 Atilim University 801 - - - Istanbul University 801 706 801 401 هزینه تحصیل در ترکیهبصورت کلی هزینه تحصیل در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر و مقرون به صرفه می باشد ؛ همچنین هزینه زندگی در این کشور نیز به صرفه است. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی گران تر از هزینه تحصیل به زبان ترکی می باشد لذا افرادی که می توانند به زبان ترکی تحصیل کنند از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. هزینه شهریه دانشگاه ها با توجه به نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی دانشجوی در ترکیه حدود 300$ الی 350$ (دلار) در ماه در پی دارد؛ هم چنین هزینه لوازم جانبی مانند خرید کتاب و ... چیزی حدود 100$ الی 150$ (دلار) هزینه در بر دارد. در جدول زیر هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آورده شده است:مقطع زبان انگلیسی زبان ترکیه ای کارشناسی 450$-1500$ (دلار) 240$-750$ (دلار) کارشناسی ارشد 600$-900$ (دلار) 300$-600$ (دلار) مدارک لازم ویزای تحصیلی در ترکیهپس از تعیین دانشگاه مورد نظر و مراجعه به سایت دانشگاه و اطلاع از شرایط مربوط به دانشگاه می بایست از دانشگاه مورد نظر نامه پذیرش دریافت کنید. ویزای تحصیلی صادر شده از کنسولگری ترکیه 1 سال اعتبار دارد و متقاضی می بایست تا قبل از 1 ماه پس از صدور، خود را به اداره امنیت کشور ترکیه معرفی کند. به صورت کلی صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان 4 الی 8 هفته به طول می انجامد. از جمله مدارک لازم ویزای تحصیلی ترکیه به شرح زیر هستند:nbspnbspnbspnbsp; ارائه نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه ایnbspnbspnbspnbsp; ارائه CVnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمراتnbspnbspnbspnbsp; نمرات آزمون ورودی دانشگاهnbspnbspnbspnbsp; ارائه مدرک زبانnbspnbspnbspnbsp; اسکن گذرنامه و مدارک شناساییnbspnbspnbspnbsp; ارائه عکس پرسنلیnbspnbspnbspnbsp; ارائه انگیزه نامه nbspnbspnbspnbsp; ارائه توصیه نامه از اساتید و ...مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در ترکیه ، کیفیت خوب و نزدیکی با ایران، این کشوnbsp;را به مکانی مناسب برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف تبدیل کرده است. پس از پایان تحصیل طبق قوانین، می توانید تا یک سال در این کشور به دنبال کار بگردید و اقامت پس از تحصیل در ترکیه را بدست آورید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی نیز می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره وکیلان با تجربه این موسسه بهره مند شوید.
ادامه مطلب

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و کم بودن مسافت و زمان رفت و آمد برای افراد، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل متقاضیان زیادی در بین ایرانیان دارد. ترکیه دانشگاه هایی با رتبه های برتر در سراسر جهان دارد، همچنین دانشگاه هایی در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد که تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی را امکان پذیر می سازند. این دانشگاه ها در کشور های همسایه و همچنین در وزارت علوم و بهداشت ایران مورد تایید می باشد؛ در نتیجه دانشجویان پس از تحصیل امکان کار در کشور خودشان را دارند. هیچ مشکلی بعد از فازغ التحصیل شدن دانشجویان برای یافتن کار وجود ندارد، امکان پیدا کردن کار هم در ترکیه و هم کشور های همسایه امکان پذیر است.شرایط تحصیل در ترکیه چگونه است؟امکان تحصیل در ترکیه برای تمامی مقاطع وجود دارد، و دانشگاه های این کشور به چند نوع دولتی، نیمه دولتی و خصوصی تقسیم میشوند که هزینه های هرکدام از آن ها بنا به رشته و مقطع متفاوت است. دانشجویان امکان کار همزمان با تحصیل و داشتن درآمد را دارند؛ همچنین ترکیه هزینه زندگی مطلوب تری نسبت به کشور های دیگر دارد. مدت زمان تحصیل برای رشته های پزشکی، زیر مجموعه پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 5 سال است، تحصیل در این رشته ها به زبان انگلیسی و به صورت تمام وقت می باشد. دانشگاه های ترکیه برای رشته ی پزشکی دارای مجهز ترین امکانات هستند. برای دانشجویان بین الملل در کشور ترکیه آزمونی طراحی شده که به اختصار YOS نامیده میشود؛ این آزمون هر ساله از سوی دانشگاه های خصوصی و دولتی برگزار میشود که 80 سوال از درس های ریاضی، هندسه می شود و توسط این آزمون هوش متقاضی را می سنجد. آزمون یوس به زبان انگلیسی برگزار می شود و برای شرکت در آن داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اجباری است. هر دانشگاه آزمون ورودی خاص خود را دارد و برخی از دانشگاه ها آزمون را سه بار در سال تکرار می کنند و متقاضیان امکان دادن آزمون را دارند.همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه در منطقه و جهان حرف زیادی برای گفتن دارد. فقط متقاضیان قبل از اقدام به انتخاب دانشگاه و اخذ پذیرش تحصیلی حتما از اعتبار دانشگاه و مدرک اعطایی آن مطلع شوند. بر این اساس، دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال 2020 بدین قرار است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه استانبول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه حاجت تپه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آنکارا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه خاورمیانه آنکارا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آتاتورک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اژههزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیههمانطور که می دانید مهاجرت و زندگی در کشور بیگانه دارای هزینه هاییست که البته تا حدود زیادی به نوع و شرایط زندگی خود فرد بستگی دارد. از مهمترین هزینه های زندگی می توان به هزینه ی تحصیل (شهریه دانشگاه) که معمولا به صورت 2 ترم و سالانه پرداخت میشود و هزینه یک سال زندگی شخصی اشاره کرد. هزینه شهریه یک سال برای رشته دندان پزشکی در ترکیه در سال 2020 ، از 1000$ تا 2000$ (دلار آمریکا) می باشد و همچنین هزینه زندگی برای هر شخص به طور میانگین بین 400 تا 800 دلار می باشد. این مسئله مورد توجه است که هزینه خوابگاه که معمولا هزینه ماهانه دانشجو را شامل میشود بسیار در ترکیه ارزان است و همچنین هزینه رفت و آمد و خورد و خوراک شخص کم ترین هزینه را نسبت به دیگر کشورها دارد. همچنین بسیاری از دانشگاه های معتبر ترکیه با توجه به رزومه تحصیلی و نمرات سالانه بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند. دروس دندانپزشکی در ترکیهتحصیل دندان پزشکی در ترکیه 5 سال طول می کشد و به طور خلاصه سال اول دروس فیزیک، بیولوژی، آناتومی، بیوشیمی، زبان ترکی، زبان انگلیسی، تربیت بدنی، پروتز، نقاشی و کامپیوتر تدریس می شود که برخی از آن ها اختیاری میباشند. در سال دوم درمان بیماری های دندان، اندودونتی، بیوفیزیک، میکروبیولوژی، هیستولوژی، فیزیولوژی مورد بحث قرار می گیرد. در سال سوم تحصیل در ترکیه در رشته دندانپزشکی تکنولوژی علوم ارتباطات، ارتودونتی، پریودونتولوژی، فارماکولوژی، پدودونتی، بیماری های دندان، دندان و فک، پاتولوژی، بی حسی دندان، درمان بیماری های دندان، علوم روانی تدریس می شود. در سال چهارم نوبت به درس های تخصصی می رسد و سال پنجم درس هایی برای آمادگی درمان و کلاس های عملی برگزار می شود.زبان تحصیل در رشته دندان پزشکی در ترکیهنکته قابل توجه این است که رشته هایی مثل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه بدلیل داشتن ارتباط مستقیم بین پزشک و مریض که اکثرا تنها به زبان ترکی مسلط هستند، نیاز به داشتن تسلط بر این زبان دارد. بر خلاف تصور عموم که خیلی از رشته های پزشکی به زبان بین المللی (انگلیسی) تدریس میشود، اگرچه در بعضی از ترم ها دروس تنها به زبان انگلیسی تدریس می شود اما در انتهای تحصیل که دانشجو بسیار با مریض در تماس است، مستلزم آن است که به زبان ترکی تسلط داشته باشد. به غیر از آن زندگی در کشور بیگانه و تحصیل در کنار آن حتی برای گذراندن امورات شخصی نیز نیاز به داشتن دانش زبانی آن کشور دارد.کار پس از تحصیل دندانپزشکی در ترکیهیکی از موارد مهم و قابل توجه این است که پس از اتمام تحصیل در کشور ترکیه امکان کار در این کشور و بسیاری از کشور های زبانزد دنیا امکان پذیر است، یکی از آن کشورها کاناداست که مدرک کشور ترکیه برای آن ها مععتبر است. این در حالیست که هزینه تحصیل در ترکیه تقریبا رایگان یا بسیار مقرون به صرفه می باشد اما تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، انگلیس هزینه تحصیل و زندگی بسیار بالایی دارند. ذکر این نکته که گرفتن ویزا و امکان تحصیل در کشور ترکیه بسیار راحت تر از کشور های دیگر است قابل توجه بوده؛ البته با مدرک معتبر و قابل استفاده در تمام کشور های پیشرفته. همان طور که گفته شد کشور ترکیه بدلیل هزینه های ارزان تحصیل و زندگی که نسبت به تمام کشورها در سراسر جهان دارد متقاضیان بسیاری برای مهاجرت تحصیلی دارد.در این مقاله به اختصار در مورد تحصیل رشته ی دندان پزشکی در کشور ترکیه اشاره کردیم؛ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن خبره ترین کارشناسان امور مهاجرتی همه روزه به صورت تلفنی و حضوری برای نشان دادن بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه به شما عزیزان هستند.
ادامه مطلب

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه

شرایط تحصیل رایگان در ترکیه
انگیزه های تحصیل در ترکیه شامل فرصتی برای تحصیل نسبتاً ارزان و با کیفیت مناسب، با فرصت هایی برای بورس های تحصیلی است که علاوه بر تحصیل رایگان، کمک هزینه ماهیانه را پرداخت می کند که هزینه های اقامت، شهریه، بیمه درمانی و هزینه سفر را نیز در بر می گیرد. به منظور بررسی بیشتر، تصمیم داریم در این مقاله شرایط تحصیل رایگان در ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. در ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد، بیشتر آنها دانشگاه های ایالتی (حدود 120) و بقیه دانشگاه های خصوصی هستند. وقتی از تحصیل رایگان صحبت می کنیم این منظور را داریم که هزینه های دانشگاه آنقدر کم و پایین است و از طرفی دانشگاه آنقدر تسهیلات و تخفیفات در اختیار دانشجو قرار می دهد که در واقع عملاً تحصیل در ترکیه به صورت رایگان صورت میگیرد. در این میان دانشگاه های دولتی بیشتر در این دسته قرار می گیرند، ولی این به این معنا نیست که دانشگاه های خصوصی تسهیلات و تخفیف ندارد. در واقع معنای واقعی تحصیل رایگان شاید بیشتر در دانشگاه دولتی حس شود زیرا که دولت 90% هزینه های شما را متقبل می شود؛ این شرایط برای تمام مقاطع تحصیلی صدق می کند. نکته ای که شاید از اهمیت زیادی برخوردار باشد این است که، بدلیل شرایط عالی این نوع از تحصیل، رقابت بسیار زیاد بوده و بنابراین رزومه های تحصیلی قوی و معدل بالا در قبولی شما نقش به سزایی دارند. در زیر لیستی از دانشگاه های کم هزینه آورده شده اند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه قدیر هس با شهریه سالانه 15000$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه فناوری ازمیر با شهریه سالانه 2500$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اژه با شهریه سالانه 3000$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه فنی خاورمیانه با شهریه سالانه 250$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اسکندر با شهریه سالانه 3900$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آنکارا با شهریه سالانه 4500$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه یاسر با شهریه سالانه 9500$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه بوغازایچی با شهریه سالانه 500$ (دلار آمریکا)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه سبانچی با شهریه سالانه 15000$ (دلار آمریکا) دانشگاه های دولتی برای تحصیل رایگان در ترکیهدر صورت پذیرش از یکی از دانشگاه های نام برده، بورس تحصیلی پنهانی در قالب پرداخت شهریه برای شما مهیا می شود. بدین معنا که دولت ترکیه 90٪ یا بیشتر از کل هزینه تحصیل را بر عهده می گیرد. به این ترتیب، شما می توانید بدون در نظر گرفتن مدرک (لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکتری) تقریباً رایگان تحصیل کنید. حتی اگر گرفتن پذیرش از دانشگاه های سطح بالا و برخی از دانشگاه های شهرهای بزرگ هنوز هم بسیار رقابتی و دشوار به حساب می آید، با این حال وجود 120 دانشگاه دولتی با هزاران گزینه جایگزین باعث می شود شانس شما همچنان به اندازه کافی بالا باشد. همانطور که گفته شد، بدلیل استاندارد های بالا و رقابتی بودن ورودی دانشگاه های دولتی، دانشجویان خارجی می بایست یک امتحان ویژه بین المللی دانشجویی به نام آزمون یوس (Ouml;S) بدهند. در این امتحان مهارت های ریاضی، تفکر تحلیلی و مهارت حل مسئله اندازه گیری می شود؛ شما همچنین باید برای اثبات سطح انگلیسی خود از نمرات عالی دبیرستان و نمره بالا TOEFL یا IELTS استفاده کنید.شرایط دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل رایگان در ترکیههیچ هزینه ای برای درخواست بورس تحصیلی دولت ترکیه وجود ندارد، برخی از کشورهایی که برای برنامه بورس تحصیلی ترکیه مجاز هستند عبارتند از آلمان، ایسلند، ایالات متحده، امارات، پاکستان و غیره؛ کشورهای دیگر نیز در این لیست وجود دارند که داوطلبان فقط می توانند برای برنامه تحصیلات تکمیلی شرکت کنند. معیارهای واجد شرایط بودن بورسیه تحصیلی دولت ترکیه در زیر ذکر شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; سن افراد یکی از معیارهای دقیق است که مورد توجه قرار می گیرد.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر می خواهید برای دریافت مدرک کارشناسی اقدام کنید، نباید قبل از ژانویه 1997 متولد شده باشید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر می خواهید برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد اقدام کنید، نباید قبل از ژانویه 1988 متولد شده باشید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر می خواهید برای دریافت مدرک دکتری اقدام کنید، نباید قبل از ژانویه 1983 متولد شده باشید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برای کارشناسی، 70% نمرات الزامی است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برای کارشناسی ارشد و دکتری، 75% نمرات الزامی است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برای دانشکده پزشکی به 90% از نمرات احتیاج است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اگر شهروند ترکیه هستید یا قبلاً شهروند آن بوده اید، نمی توانید درخواست برنامه کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشجویانی که در ترکیه تحصیل می کنند، قادر به دریافت بورس تحصیلی نیستند.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشجویان منتخب هنگام سؤال باید اسناد خود را نشان دهند.جدول زیر شروط سنی و معدل را بر اساس سیستم ایران نشان می دهد.مقطع تحصیلی سن معدل کارشناسی کمتر از 34 سال 14 کارشناسی ارشد کمتر از 34 سال 15 دکتری کمتر از 34 سال 18 اقدامات لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل رایگان در ترکیهمراحل اخذ پذیرش برای دانشگاه های ترکیه به شرح زیر می باشد. داوطلبان متقاضی در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا از 15 ژانویه تا 20 فوریه می توانند اقدام کنند. مرحله اول: برای تحصیل در ترکیه یک برنامه دانشگاهی مناسب با شرایط خود پیدا کنید. مرحله دوم: مدارک لازم را برای پذیرش آماده کنید. اگر قصد ارسال درخواست را دارید، بررسی شرایط مورد نیاز کشور (که معمولاً در وب سایت دانشگاه ذکر شده) نیز مهم است تا اطمینان حاصل شود که صلاحیت هایی که برای تحصیل انجام شده خود دارید، برای پذیرش در دانشگاه انتخابی مناسب هستند.مرحله سوم: سیستم شما را در روند ارسال درخواست راهنمایی می کند. در صورتی که دانشگاهی که درخواستتان را برایش ارسال کرده اید، هرگونه بازخوردی به شما دهد، سیستم از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد. مرحله چهارم: پس از نهایی کردن درخواست آنلاین خود، برنامه آنلاین چاپ شده را با کپی های معتبر از مدارک مورد نیاز (گواهینامه های تحصیلات قبلی، گواهی مهارت های انگلیسی و غیره) به دانشگاه انتخابی اول خود بفرستید. حتماً از دانشگاه در مورد اینکه چه مدارکی را می خواهید ارسال کنید، تایید بگیرید و اطمینان حاصل کنید که مدارک قبل از مهلت پذیرش ارسال می شوند. مرحله پنجم: اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه منتخب خود شده باشید، دانشگاه مدارک قبولی را صادر می کند. مرحله ششم: در این مرحله باید برای اخذ ویزای خود برای اقامت تحصیلی ترکیه اقدام کنید.در این مقاله سعی شد شمایی کلی از گرفتن بورسیه و تحصیل رایگان در کشور ترکیه به شما عزیزان نشان دهیم؛ در صورت هرگونه سوال یا ابهام با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.
ادامه مطلب

مشاغل مورد نیاز ترکیه

مشاغل مورد نیاز ترکیه
ترکیه کشوریست با فرهنگ متنوع که بین اروپا و آسیا قرار دارد، خانه هایی با معماری فوق العاده، پارک های ملی خیره کننده و نقاط دیدنی بسیار؛ همه این جاذبه ها باعث شده تا صنعت توریسم کشور ترکیه افزایش پیدا کرده باشد و نظر مردم بسیاری از کشورهای مختلف را به خود جذب کند. قوانین شغلی کشور ترکیه بسیار سختگیرانه است و با مهارت پایین زبان انگلیسی مشاغل مورد نیاز ترکیه عمدتاً محدود به آموزش زبان انگلیسی و صنعت گردشگری می باشد. درحالی که جاذبه های گردشگری ترکیه باعث شده که صنعت توریسم این کشور در سال های اخیر پر رونق باشد، اما امروزه دچار رکود اقتصادی شده و آشفتگی های سیاسی و ویروس جهانی کرونا نقش مهمی را در اقتصاد ترکیه ایفا کرده است.شرایط بازار کاری ترکیهاین درست است که ترکیه برای اغلب ایرانیان به عنوان مقصد گردشگری محسوب می شود اما برای برخی از هموطنان ترکیه به عنوان یک مقصد کاری نیز مطرح است. ترکیه ای که نرخ بیکاری آن در سال 2020 حدود 12.9% بوده و میانگین دستمزد کارگران در این کشور هم حدود 7830 TRYnbsp;(لیر) برابر با 1062$ (دلار) در ماه می باشد. اما شرایط بازار کاری ترکیه در سال جدید آن هم با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا به گونه دیگریست؛ جذب نیروهای کار خارجی عمدتا توسط بخش خصوصی ترکیه انجام شده و بیشتر نیز در دو حوزه آموزش و خدمات گردشگری می باشد. بعد از یافتن پیشنهاد کاری از طرف اسپانسر ترکیه متقاضیان می توانند برای درخواست ویزای کار موقتی به سفارت ترکیه مراجعه نمایند. اما مدارک لازم جهت درخواست این ویزا در سال 2020 عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست تکمیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر (اعتبار حداقل 6 ماهه)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تاییدیه عدم سوء سابقه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی تمکن مالی به میزان حداقل 5euro; (یورو) در هر روز&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قرارداد کاری با کارفرمای ترک&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک تحصیلی &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک سکونتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بلیط پرواز رزرو شده&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رسید هزینه درخواست ویزامشاغل مورد نیاز ترکیهکشور ترکیه تلاش بسیاری کرده که اقتصادش را به عنوان یک کشور پیشرفته درحال توسعه گسترش دهد، اما به دلیل بحران های شدید مالی و ارزی همچنین بدهی های بانکی اخیر سرعت توسعه با کندی شدید روبه رو می باشد و کشور ترکیه سعی بر این دارد که سرعت گسترش خود را حفظ کند. در ترکیه نرخ بیکاری برای 82.7 میلیون شهروند در این کشور به 13.5% رسیده و بیشترین تاثیر خود را در بخش های تولیدی، ساختمانی و خدماتی گذاشته است. صادرات وسایل نقلیه و ماشین آلات حدود 50 میلیون دلار برای کشور ترکیه بازدهی دارد، در حالی که یک چهارم صادرات کشور ترکیه می باشد. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا پایتخت اشتغال می باشد و همچنین روابط بین الملل این کشور در شهر استانبول که نقطه اصلی تجارت ترکیه است هستند.مشاغل محبوب فارغ التحصیلان به شرح زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی (Engineering)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; امور مالی (Finance)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آی تی (IT)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیریت فروش (Sales management)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدیریت زنجیره تامین (Supply chain management)در کشور ترکیه به عنوان یک فرد خارجی خیلی سخت مشغول به کار می شوید زیرا محدودیت های زیادی توسط دولت ترکیه اعمال شده است. اگر امیدوار هستید که زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی تدریس کنید و یا در صنعت گردشگری وارد شوید، گزینه های مناسبی را انتخاب کردید؛ کارگران خارجی انگلیسی زبان در این بخش ها از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و شما نیازی به مسلط بودن بر زبان ترکی ندارید و برای موفقیت خود حداقل باید درک کافی به زبان ترکی را داشته باشید. کشور ترکیه به عنوان پلی بین آسیا و اروپا، به عنوان یک دروازه وسوسه انگیز برای کارجویان که امیدوار هستند به چشم انداز کسب و کار جهانی راه یابند شناخته شده است. سایر مشاغل مورد نیاز ترکیه عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; جوشکاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; MDF کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نجاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آشپزی و سرآشپزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خیاطی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دبیری زبان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاغل ساختمانی (نقاشی، گچ کاری، کاشی کاری و ...)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مکانیکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; برقکار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آرایشگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فروشندگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; لیدر تور مسافرتیمشاغل مورد نیاز ترکیه و نحوه اشتغال برای اشتغال در ترکیه و درخواست ویزای کار این کشور، متقاضیان می توانند درخواست ویزای خود را از داخل ایران هم استارت بزنند. شرط اول برای اینکار نیز یافتن پیشنهاد شغلی از ترکیه می باشد. پس از کاریابی، نوبت درخواست ویزا ازطریق سفارت می رسد. منتها برای این امر، کارفرمای ترک بایستی مجوز کار را از وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS) دریافت کرده و آنرا به سفارت این کشور ارسال کندnbsp;برای کار در ترکیه می توانید از خانه خود شروع کنید، زیرا برای دریافت مجوز کار قبل از ورود به کشور به تایید کار نیاز دارید، تعدادی سایت کاریابی وجود دارند که شما می توانید شغل درخواستی خود را از این طریق پیدا کنید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Expat.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; iSKUR&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Jobs In Istanbul&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Marmaris Recruitment&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Reed.co.uk - Jobs In Turkey&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Secretcv.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Totaljobs - Jobs In Turkey&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Yenibiris.comمشاغل مورد نیاز تابستانی ترکیهدر کشور ترکیه کارهای تابستانی زیادی برای کسانی که دوست دارند طعم فرهنگ ترکیه را بچشند و در کنار آن درآمد داشته باشند، به خصوص در صنعت گردشگری وجود دارد. از بهترین جاها برای یافتن مشاغل تابستانی در ترکیه نیز می توان به شهر استانبول اشاره کرد که سطح درآمدی در این شهر به نسبت سایر شهرهای ترکیه بالا بوده و مشاغل تابستانی زیادی در آن وجود دارد. از جمله این مشاغل در کشور ترکیه می توان به اشتغال در فروشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، کترینگ و ... اشاره نمود. شما می توانید از سایت های زیر برای مشاغل مورد نیازتابستانی و جایی برای اقامت کمک بگیرید.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; iAgora.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Learn4Good - Summer Jobs In Turkey.com&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; SeasonWorkers.comمشاغل آموزشی مورد نیاز ترکیهبا ادامه ارتباط کشور ترکیه با اقتصاد های انگلیسی زبان، معلمان TEFL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) در تمام نقاط ترکیه برای دانش آموزان در هر سنی جست و جو می شوند. این تقاضا به ویژه در شهرهای مهم ترکیه از جمله استانبول، آنکارا و ازمیر بسیار است؛ اما شغل دبیری زبان در ترکیه نیز شرایط و الزامات خاص خود را دارد. پس از اخذ مدرک TEFL و تجربه تدریس یا دوره TTC (تربیت مدرس) کاندیدای اصلی کار در کشور ترکیه خواهید شد.کارآموزی درترکیه شما به احتمال زیاد در استانبول فرصت شغلی کار کردن در شرکت های وابسته به شرکت های جهانی مانند Google،Red Bull ،Vodafonenbsp;و Colgate-Palmolive را پیدا خواهید کرد. IAESTE سازمان کارآموزی برای دانشجویان رشته های علمی و فنی که به دنبال کار هستند این امکان را فراهم می سازد. برای شروع کارآموزی در ترکیه شما نیاز به مجوز کاری دارید و می توانید از کنسولگری کشور ترکیه در کشور خود اقدام به اخذ این نوع ویزا را داشته باشید. کارآموزان معمولا بدون حقوق هستند اما بعضی از کارفرمایان به شما کمک هزینه ای معادل 80$ (دلار) می دهند.الزامات زبان برای کار در ترکیههمانطور که گفته شد مردم کشور ترکیه از سطح زبان انگلیسی پایینی برخوردار هستند و حداکثر نیمی از جمعیت قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند، درحالی که این زبان یک روش ارتباطی تجاری معقول و منطقی در شهرهای بزرگی مانند آنکارا و استانبول است. برای کاریابی در ترکیه شما نیاز به مدرک زبان ندارید اما برای برطرف کردن نیازهای خود و ارتباط با دیگران باید درک کافی داشته باشید تا بتوانید ارتباط برقرار کنید. در بدو ورود آزمونی مبنی بر دانش زبان ترکی از شما گرفته نخواهد شد اما برای بدست آوردن فرصت های شغلی بهتر و زندگی در ترکیه حتما به زبان ترکی نیاز پیدا خواهید کرد.شرایط کلی کار در ترکیه99.8% جمعیت ترکیه مسلمان هستند و طبق آمار دولتی، تعطیلات مذهبی اهمیت ویژه ای دارد، دو جشنواره اسلامی که یک جشن سه روزه پایان ماه رمضان و چهار روز جشن فداکاری جزو هفت روز تعصیلات ملی ترکی می باشد. ساعات کاری در ترکیه نمی تواند بیشتر از 45 ساعت در هفته باشد که به طور معمول طی 6 روز تقسیم می گردد؛ ساعات کاری بیشتر مشاغل اداری از 8:30 الی 17:30 می باشند، که در ماه های تابستان شروع و خاتمه زودتری دارند. حق مرخصی ها اگر استفاده نشده باشند سالانه پرداخت می شوند و حداقل دستمزد در ترکیه 165465$ (دلار) می باشد.اگر برنامه ریزی جهت مهاجرت به ترکیه از طریق کار را دارید و از نوع کاریابی و نوع درخواست ویزا اطلاعی ندارید و حتی نمی دانید که در کشور ترکیه رشته تحصیلی شما فرصت شغلی دارد یا خیر، با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.
ادامه مطلب

تحصیل مهندسی در ترکیه

تحصیل مهندسی در ترکیه
بیشتر از 200 دانشگاه در سرتاسر کشور ترکیه وجود دارد که بسیاری از آنها دارای رنکینگ بالا در جهان می باشند، همچنین یکی دیگر از نکات مهم درباره دانشگاه های ترکیه این است که بسیاری از این دانشگاه ها در برنامه Erasmus + شرکت می کنند که از تبادل دانشجویی بین المللی پشتیبانی می کند. شاید یکی از پرطرفدارترین رشته ها از دید دانشجویان رشته مهندسی باشد، به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا در مورد تحصیل در رشته مهندسی در کشور ترکیه صحبت کنیم. از سال 16-2015، تعداد دانشجویانی که دانشگاه های ترکیه را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، سال به سال افزایش پیدا کرده، بطوری که در حال حاضر تعداد 650,000 دانشجوی خارجی در کشور ترکیه مشغول به تحصیل می باشند. شاید جالب باشد بدانید 10 دانشگاه از دانشگاه های ترکیه در سال 2019، در رتبهبندی دانشگاهی کیو.اس (QS World University Rankings) قرار داشتند. از دیگر دلایل جذب روز افزون دانشجو های خارجی، به ویژه دانشجویان مهندسی به این کشور، مقرون به صرفه بودن دانشگاه های آن است. همچنین اقتصاد ترکیه در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است به همین روی این کشور به دلیل نیاز دولت ترکیه به خودکفایی، هزینه و توجه زیادی برای پیشرفت رشته های مهندسی در ترکیه از جمله رشته های کامپیوتر، برق، مکانیک و غیره کرده است.دانشگاه های مهم تحصیل مهندسی در ترکیهدر ترکیه هم دانشگاه های دولتی و هم دانشگاه های خصوصی فعالیت دارند؛ در دانشگاه های دولتی که پایه گذار آنها دولت ترکیه است، شهریه کمتری از دانشجویان گرفته می شود. این دانشگاه ها به طور عموم از زبان های ترکی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی برای تدریس استفاده می کنند (البته در این دانشگاه ها دروس اکثراً به زبان ترکی تدریس می شود). دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی شهریه بیشتری دریافت می کنند و زبان اکثر آن ها انگلیسی است. اکثر دانشگاهای برتر در ترکیه در شهرهای مهم ترکیه یعنی آنکارا و استانبول قرار گرفته اند. در زیر لیستی از دانشگاه های برتر مهندسی ترکیه را ذکر می کنیم:&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه فنی استانبول (رتبه 223 دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه بغازیچی (رتبه 263 دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه فنی خاورمیانه (رتبه 263 دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه فنی ییلدیز (رتبه 325 دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه فرات (رتبه 440 دانشگاه های مهندسی جهان)&bullnbspnbspnbspnbsp;دانشگاه بیلکنت (رتبه 481 دانشگاه های مهندسی جهان)آزمون Ouml;S برای تحصیل مهندسی در ترکیهدانشگاه های دولتی در کشور ترکیه، برای دانشجویان خارجی، آزمون ورودی برگزار می کنند، این آزمون Ouml;S نام دارد. این آزمون توسط هر دانشگاه بصورت مجزا گرفته می شود، البته اکثراً دانشگاه ها نمره های آزمون Ouml;S گرفته شده توسط دانشگاه های دیگر را قبول می کنند. بعضاً در صورت ارائه مدارک قوی از نظر نمره و پژوهش های علمی از طرف دانشجو به دانشگاه، دانشجو دیگر لازم نیست نمرات آزمون Ouml;S را ارائه دهد (می تواند امتحان ندهد). نمرات این آزمون تا 2 سال اعتبار دارد؛ آزمون به دو بخش آزمون زبان ترکی و آزمون مهارتهای یادگیری اساسی تقسیم می شود. آزمون مهارتهای یادگیری اساسی به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و همچنین آزمون زبان برای ارزیابی مهارت زبان ترکی دانشجو است، تا در صورت لزوم برای دانشجو دوره یکساله زبان در نظر گرفته شود. نمره آزمون یوس مهارتهای اساسی، درجه ای است که دانشگاه از آن به عنوان پایه ای برای پذیرش دانشجو استفاده می کند. دانشگاه های خصوصی آزمون ورودی نداشته، ولی برای اخذ پذیرش، داشتن آزمون زبان و همچنین پیشینه تحصیلی قوی و معدل بالا از اهمیت برخوردارند.هزینه تحصیل در رشته مهندسی در ترکیهدانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی؟ این شاید اولین سوال یک دانشجوی خارجی که قصد تحصیل در ترکیه را دارد باشد. همانند تمامی دانشگاه ها در سراسر جهان، در کشور ترکیه نیز دانشگاه های خصوصی از نظر شهریه از دانشگاه های دولتی گران تر هستند. برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی را دارند، هزینه سالانه بسته به دانشگاه انتخابی مبلغی حدود 240$-$1500 (دلار آمریکا) می باشد، البته در نظر داشته باشید این مبلغ در صورتی که دانشگاه به زبان ترکی تدریس کند، 750$-$240 (دلارآمریکا) و در صورتی که دانشجو قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارد، 1500$-450$ (دلار آمریکا) می باشد. همچنین برای دانشجویانی که انتخابشان دانشگاه خصوصی است، هزینه سالانه بسته به دانشگاه انتخابی مبلغی حدود 20000$-5000$ (دلار آمریکا) می باشد. هزینه های زندگی در ترکیههزینه زندگی در هر جای دنیا بستگی به سبک زندگی فرد دارد؛ البته به طور کلی هزینه تحصیل و هزینه زندگی در ترکیه نسبت به کشور های دیگر پائین است. بطور معمول دانشجوی خارجی در ترکیه هر ماه مبلغ 500$-400$ (دلار آمریکا) برای اجاره ی خانه، خورد و خوراک، تفریحات، لباس، تلفن می پردازد. برای خرید کتاب نیز ماهانه مبلغی در حدود 150$-100$ (دلار آمریکا) لازم است. البته تمامی این هزینه های نسبی است و با توجه به محل زندگی امکان دارد متفاوت باشد. به طورکلی برای هر ترم دانشگاهی، هزینه ها به شرح زیر می باشد:محل اقامت : 2000$-1500$ (دلار آمریکا)خورد و خوراک: 1100$ (دلار آمریکا)حمل و نقل: 300$ (دلار آمریکا)کتاب: 150$ (دلار آمریکا)موقعیت شغلی در رشته مهندسی در ترکیهپیش از این هیچگونه قوانینی برای دانشجویان بین المللی در ترکیه در مورد کار در حال تحصیل وضع نشده بود؛ در حقیقت، هیچ ساعتی مشخص نشده و به این دانشجویان اجازه کار قانونی در ترکیه داده نمی شد. رئیس جمهور ترکیه اخیراً اعلام کرده که به همه دانشجویان بین المللی اجازه کار درحین تحصیل در ترکیه داده می شود؛ علاوه بر این، این دانشجویان همچنین می توانند مجوز اقامت در دانشگاه های خود را به راحتی تمدید کنند. جزئیات قوانین در زیر آمده است:nbspnbspnbspnbsp; دانشجویان خارجی که در دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی ترکیه ثبت نام کرده اند، می توانند مشروط بر این که اجازه کار قانونی داشته باشند، کار کنند.nbspnbspnbspnbsp; دانشجویان بین المللی که دوره دو ساله کارشناسی ارشد یا برنامه تحصیل در مقطع کارشناسی را می گذرانند، می توانند پس از اتمام سال اول خود، مجوز کار بگیرند.nbspnbspnbspnbsp; مجوزهای کاری که به دانشجویان بین المللی اعطا شده، بر اجازه اقامت دانشجویی تأثیر نمی گذارد.nbspnbspnbspnbsp; دانشجویان بین المللی که در برنامه های آموزش حرفه ای با کارفرما تحصیل می کنند، تحت قانون مجوز کار قرار دارند.nbspnbspnbspnbsp; دانش آموزانی که تحت برنامه های آموزش و جوانان اتحادیه اروپا تحصیل می کنند از اجازه کار معاف هستند.nbspnbspnbspnbsp; افراد خارجی که از اجازه کار در کشور معاف هستند، ممکن است کار کنند یا بدون اجازه کار اشتغال داشته باشند.nbspnbspnbspnbsp; به طور کلی، یک دانشجوی بین المللی باید کمتر از 30 تا 35 ساعت در هفته کار کند.بورسیه جهت تحصیل در رشته مهندسی در کشور ترکیهشاید بتوان گفت که شرایط دانشجویان خارجی در ترکیه برای دریافت بورس تحصیلی به مراتب آسانتر و راحتتر از کار دانشجوئی باشد. چراکه انجام کار دانشجوئی در کشور ترکیه اولا به خاطر موانع قانونی (مثل اخذ مجوز) و ثانیا بازار کار نامطلوب ترکیه و دیدگاه منفی کارفرمایان ترک برای جذب دانشجویان غیرترک محدودیت های خاص خود را دارد. اما شرایط دریافت بورس تحصیلی مخصوصا از دانشگاه های دولتی ترکیه برای دانشجویان ایرانی واجد شرایط کاملا مهیا است. در ترکیه معروفترین برنامه بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان مهندسی موسوم به ترکیه بورسلاری یا بورسیه دولتی ترکیه است. از جمله امتیازات اخذ این بورس تحصیلی ترکیه عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مختnbsp; دانشجویان از تمامی مقاطع تحصیلی و هر ملیتی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت کمک هزینه ماهیانه از 700 تا 1400 TRYnbsp;(لیره) متناسب با دوره تحصیلی متقاضی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پوشش کامل شهریه تحصیلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پوشش هزینه بیمه سلامت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه اسکان دانشجوئی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه بلیط پرواز (برگشت)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پوشش شهریه کورس آموزش زبان ترکیدر این مقاله سعی شد تا شما را با تحصیل در کشور ترکیه، مخصوصاً تحصیل رشته مهندسی آشنا کنیم. در صورت هرگونه سوال یا ابهام با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.
ادامه مطلب

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت

تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت
ترکیه دارای موقعیت منحصر به فرد جغرافیاییست که نیمی از آن در آسیا و نیمه دیگری از آن در اروپا قرار دارد. خاص بودن این کشور و شرایط توریست پذیر بودن، زیبایی شهرهای مهم آن از جمله آنکارا که پایتخت ترکیه است، همچنین دیگر شهرها مانند ازمیر، استانبول و آنتالیا باعث جذب بسیاری از مردم از سراسر جهان شده است. این موضوع مطرح است که کشور ترکیه به دلیل داشتن مسافت کم و نزدیک بودن به کشور ما از جمله مقاصدیست که تعداد زیادی از ایرانیان این کشور را درالویت خود برای مهاجرت قرار میدهند؛ به همین علت در این مقاله به تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت میپردازیم.اگر متقاضی مهاجرت به ترکیه هستید و اقامت این کشور و پس از آن تابعیت برای شما اهمیت دارد، متوجه این موضوع باشید که برای گرفتن پاسپورت این کشور راه های متفاوتی وجود دارد؛ از جمله این روش ها سرمایه گذاری و خرید املاک و مستغلات در ترکیه است. این نکته قابل توجه است که شخص میتواند تابعیت ترکیه را برای همسر و فرزندان خود البته با بازه ی سنی (فرزندان زیر 30 سال و تحت شرایطی که حضانت فرزند بر عهده شخص تابع باشد، و هچنین گرفتن اقامت برای همسر شرایط خاص خود را دارد) بگیرد؛ به علاوه این مسئله اهمیت دارد که تمام شرایط شخص متقاضی باید در قوانین وزارتخانه درج شده باشد.خرید ملک در ترکیه و تبدیل اقامت به تابعیتیکی از روش های رایج تبدیل اقامت به تابعیت در بسیاری از کشورهای دنیا سرمایه گذاری از طرق مختلف است، که البته یکی از روش های مهم سرمایه گذاری خرید ملک است. شخص متقاضی باید به سن قانونی (که قانون کشور ترکیه آن را مشخص میکند) رسیده باشد، معمولا این سن بالای 18 سال است. البته حداقل مقدار برای سرمایه گذاری و یا خرید ملک متفاوت است و هر روزه دست خوش تغییرات است، حداقل مبلغ برایخرید ملک در ترکیه در سال گذشته از 1 میلیون دلار به مبلغ 250 هزار دلار تغییر کرده است. در ادامه باید به این توضیح اشاره کرد که مبلغ خرید ملک برای افراد خارجی که میخواهند توسط آن به تابعیت برسند متفاوت است.تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت 5 سال زمان میبرد و در طول این مدت فرد متقاضی نباید از کشور خارج شود (البته در کل این زمان، جمعا 12 ماه میتواند بیرون از ترکیه باشد). شخص متقاضی دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید از لحاظ سلامت هیچ مشکل و مریضی نداشته باشد؛ همچنین باید رفتار و عادات درستی داشته باشد و رفتاری که هیچگونه ضرر و مشکلی برای محیط اطراف و برای جامعه ایجاد نکند. یکی از مهم ترین نکته ها برای مهاجرت و شروع زندگی در کشوری جدید داشتن اطلاعات حدودی در خصوص فرهنگ مردم و توانایی صحبت کردن به زبان آن کشور است.گرفتن تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذارییکی از سیستم هایی که کشور ترکیه آن را از سال 2018 راه اندازی کرده سرمایه گذاری در ترکیه است؛ حداقل مبلغ ممکن برای سرمایه گذاری در این کشور باید 500000 دلار باشد که این مبلغ باید برای مدت 3 سال در این کشور بماند. افرادی که واجد شرایط این سرمایه گذاری هستند همچنین میتوانند با راه اندازی شرکت و استخدام حداقل 50 پرسنل ترک، سرمایه گذاری خود را در این کشور ادامه دهند.این راه که امکان ایجاد شغل برای خیلی از ترک زبانان را فراهم میکند، یکی از بهترین راه های اخذ تابعیت ترکیه است.تحصیل در ترکیه و دریافت اقامتهمانطور که قبل تر ذکر شد ترکیه از جمله کشور هاییست که مهاجرت کردن به آن شرایط بهتر و آسان تر و ارزانتری نسبت به کشوهای اروپایی دارد. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند باید به این نکته توجه کنند که دانشگاه ها و کالج ها و مدارس این کشور به چند نوع دولتی و خصوصی و نیمه خصوصی تقسیم میشوند. از مسائل مهمی که باید به آن اشاره شود این است که دریافت ویزای کشور ترکیه بسیار راحت تر و آسان تر از سایر کشورها می باشد؛ قدم اول برای دریافت ویزای تحصیلی این است که شما باید پذیرش از یک کالج یا دانشگاه های ترکیه بگیرید؛ همچنین این نکته قابل ذکر است که از پایین ترین مقطع تا بالاترین مقطع برای ایرانیان اجازه تحصیل در این کشور وجود دارد.علاوه بر آن بعضی از دانشگاه ها هستند که بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطا میکنند؛ در جدول زیر به برخی از آنان اشاره میکنیم:دانشگاه آمریکایی (GAU) شامل هزینه ی تحصیل و کمک هزینه تحصیل دانشگاه بین المللی قبرس(CIU) در ترکیه فقط کمک هزینه ترم بهار و پاییز از مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مدارس ترکیه کارنامه ی تحصیلی آخرین مقطع است، تحصیل در بیشتر مدارس به زبان ترکی است و البته هزینه ی آن هم نسبت به مدارس انگلیسی زبان ارزان تر می باشد. دانش آموزان گزینه های متفاوتی برای تحصیل درترکیه دارند، از جمله تحصیل در مدارس ایرانی، تحصیل در مدارس بین المللی که یکی از معتبر ترین دیپلم ها را دارد. بعد از اتمام تحصیل و اخذ مدرک، شخص متقاضی میتواند بدنبال کار بگردد و بعد از پیدا کردن کار اقامت خود را تمدید کند.گرفتن تابعیت ترکیه از طریق تولدزمانی که مادر یا پدر نوزاد تابعیت کشور ترکیه را اخذ کرده باشند، فرزند بدون توجه به محل تولد تابعیت ترکیه را کسب میکند. بسیاری از والدین با هدف دریافت اقامت ترکیه از طریق تولد اقدام به تولد فرزند در این کشور می کنند، اما باید توجه کنند که اگر پدر و مادر نوزاد خارجی باشند و فرزند در خاک ترکیه متولد شود، تنها اقامت موقت این کشور به نوزاد اعطا می شود و والدین هیچگونه حق اقامتی در ترکیه ندارند. طبق قوانینی که اخیرا اصلاح شده در صورتی که نوزاد متولد شده در ترکیه نتواند تابعیت پدر یا مادر خارجی خود را دریافت کند، یک شهروند ترکیه محسوب می شود.همانطور که گفته شد برای گرفتن اقامت و همچنین تابعیت ترکیه شرایط و مراحل مختلفی وجود دارد، که هر کدام از آن ها نیازمند تمکن مالی، زمان و شرایط متفاوتی است. اما از آن جا که کشور ترکیه با پذیزفتن افراد مهاجر به اقتصاد و سرمایه کشور کمک میکند این راه را برای افراد باز گذاشته و افراد با شرایط بسیار آسان تر امکان مهاجرت چه از نوع تحصیلی چه سرمایه گذاری و خرید ملک را خواهند داشت.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت به ترکیه، کارشناسان و وکیلان خبره ی خود را در اختیار شما عزیزان قرار داده تا با بهترین شرایط ممکن به خواسته خود در زمینه مهاجرت برسید.
ادامه مطلب

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار
یکی از کشورهای جدیدا پر بازده در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی در آسیا کشور ترکیه است. مهاجرت به ترکیه از طریق کار یکی از گزینه های جدید ایرانیان در سال های اخیر به خصوص در سال 2020 شده. این کشور به دلیل شرایط نسبتا خوب اقتصادی، جغرافیایی و سیاسی در آسیا تبدیل به یکی از قطب های گردشگری و مهاجرت نیز تبدیل شده است. بسیاری از ایرانیان به دلیل نزدیکی فاصله جغرافیایی و چه بسا فرهنگی به کشور ترکیه هرساله از روش های مختلفی از جمله تحصیل، سیاسی و کار به این کشور مهاجرت و سفر می کنند.توصیف ترکیه و کار در این کشورشور ترکیه با مساحت 783356 کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی 82 میلیون نفر در سال 2020 جزء کشورهای وسیع و پر جمعیت غرب آسیا به شمار می آید. این کشور دارای مرز مشترک با 6 کشور مختلف می باشد: ارمنستان، ایران، گرجستان، بلغارستان، عراق و روسیه و هم در قاره آسیا و هم در قاره اروپا قرار دارد. وجود صنعت هایی نظیر نساجی و پوشاک، لوازم الکترونیکی، ماشین سازی، گردشگری، کشتی سازی باعث شده نرخ بیکاری در این کشور نسبتا پایین باشد. اخیرا در سال 2020 نرخ بیکاری ترکیه به 13.2 درصد رسیده که این موضوع کاهشی 1 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد. واحد پولی این کشور لیر می باشد که در سال های اخیر رشد به نسبت خوبی در میان ارز های بین المللی دیگر داشته است.این موضوع که میزان بیکاری در کارهایی غیر از صنعت کشاورزی با 1.1 درصد کاهش روبرو شده نشان از رشد صنعت ترکیه در میان کشورهای مختلف می دهد. نرخ حقوق و خرج های زندگی در ترکیه با هم تناسب دارد و هر ماه فرد ساکن در شهرهای این کشور قادر به ذخیره کردن سرمایه خود نیز می باشد. برای مسافرت های توریستی به ترکیه نیازی به ویزا نیست ولیکن در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق کار را دارید باید ویزا دریافت نمایید. شما می توانید پس از پیدا کردن کارفرما با طی روند های اداری در سفارت ترکیه ویزای کاری این کشور را دریافت نمایید. در شهرهای مهم ترکیه می توانید با میانگین 45 ساعت کار در هفته درآمدی معادل 500 $ (دلار) آمریکا را داشته باشید. باید دقت داشت که این درآمد با توجه به تخصص شما می تواند بسیار بیشتر باشد، برای مثال یک مهندس برق یا کامپیوتر یا آی تی می تواند درآمدی معادل 1000$ (دلار) در ماه را نیزکسب نماید.ویزای کاری ترکیه ومدارک مورد نیاز ویزای کاری ترکیه به دو دسته تقسیم می شود:ویزای کار موقت (Temporary work visa)اعتبار این نوع ویزا 1 سال می باشد و در صورت توافق متقاضی و کارفرما این ویزا برای 3 سال قابل تمدید است و سپس این نوع ویزا دوباره بعد از گذشت 3 سال می تواند تا 6 سال تمدید شود. خانواده فرد نیز با شرایط بعد از 5 سال می توانند اجازه کار دریافت کنند.ویزای کار نامحدود (unlimited work visa) در صورتی که فرد 8 سال اقامت این کشور را داشته باشد یا اینکه 6 سال بدون خروج از کشور در ترکیه ساکن بوده باشد، ویزای کار نامحدود را دریافت میکند در حقیقت این فرد به نوعی دارای اقامت دائم ترکیه می باشد.تتتآن دسته از مجوزها که اجازه اقامت آنها در ترکیه 6 ماه می باشد، پس از یافتن کار می توانند برای دریافت ویزای کار مستقیما به اداره کار این کشور مراجعه فرمایند. ولیکن ایرانیان بدلیل اینکه مدت اجازه اقامت آنها در ترکیه در هر سال 90 روز می باشد باید برای دریافت این نوع ویزا ابتدا کار فرما پیدا کنند و سپس برای طی باقی مراحل اداری به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنند. پس از یافتن کارفرما و مراجعه به سفارت ترکیه در ایران به مدارک زیر جهت دریافت ویزای کاری ترکیه نیازمندید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ترجمه مدارک شناسایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت و کپی آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه نامه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تمکن مالی جهت ثابت کردن توانایی زندگی در ترکیه به مدت یک سال&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نامه کار فرما&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء پیشینهموسسه های کاریابی و مقایسه شغل های مختلف در ترکیهبا توجه به مهارت، دانش، تخصص و مدرک تحصیلی شما و نوع شغلی که شما انتخاب می کنید حداکثر درآمد شما در ترکیه متفاوت می باشد. دسته ای از درآمد های سالیانه در ترکیه را می توانید در جدول زیر مشاهده و مقایسه فرمایید:شغل درآمد به دلار گارسون 15000$ برنامه نویس 23000$ مهندس کامپیوتر 24000$ مهندس عمران 21000$ مدیریت بازاریابی 42000$ مدیر پروژه 40000$ مهندس مکانیک 24000$ با توجه به شغل های مختلف و درآمد آنها می توان متوجه شد که مشاغل تخصصی از درآمد خوبی برخوردار هستند و جزء بهترین مشاغل ترکیه محسوب میشوند؛ می توان نتیجه گرفت که ترکیه برای مهاجرت کاری متخصصین نیز گزینه خوبی محسوب می شود.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارتباط گسترده ای که با شرکت های معتبر کاریابی در ترکیه دارد میتواند شما را در جست و جوی شغل مورد علاقه تان یاری کند. از جمله موسسه های معروف کاریابی در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه بالا جابز ترکیه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه Human Re Sourches man Agemen &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه isyolu&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه Nexus Careers &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه peryonمهمترین سایت های کاریابی در ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه از طریق کار سایت هایی مانند: صاحبین دان، اِلمان و کارییِر میباشند.مهاجرت به ترکیه از طریق کار و ویزای همراهبهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به ترکیه از طریق کار از تسلط خود به زبان ترکی مطمئن شوید زیرا که اکثر کارفرمایان این موضوع برایشان مهم می باشد؛ این مزیت باعث می شود شما بتوانید شغل بهتر با درآمدی بهتر را انتخاب بکنید. حداقل دستمزد در ترکیه 1100 لیر یا به عبارتی 320$ (دلار) می باشد و به صورت متوسط حقوق افراد حدود 1600 لیر یا 600$ (دلار) در ماه می باشد، این درآمد برای داشتن یک زندگی خوب و مرفه در ترکیه کفایت خواهد کرد. افراد متقاضی مهاجرت به ترکیه از طریق کار پس از پیدا کردن کارفرما و طی امور اداری جهت دریافت ویزای کاری می توانند پس از طی یک سال کار در ترکیه برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام به دریافت ویزای همراه کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای کاری ترکیه می توانید و مهاجرت به این کشور با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه

شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه
کشور ترکیه هم همانند بسیاری از کشورها از نظر تحصیل مورد توجه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. اگر بخواهیم کشور ترکیه را از نظر مزایای مختلف در نظر بگیریم که توجه بسیاری را به خود جلب کرده مواردی از قبیل، پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه، عدم نیاز به ویزا، اعتبار مدارک تحصیلی اعطا شده و نزدیکی به کشور ایران را میتوان مهمترین مزایا در نظر گرفت. در این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای شما عزیزان نگارش شده میخواهیم در مورد موضوع شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه بپردازیم. با توجه به این موضوع که کشور ترکیه سالیانه در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد، بورسیه تحصیلی در ترکیه مزیت هایی دارد مانند تحصیل رایگان، بیمه های درمانی، حقوق و غیره.شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیهبه طور کلی شرایط بورسیه در ترکیه از دو راه معمول انجام می شود؛ در مرحله اول ثبت نام در سایت پذیرش و پاسخ به تمامی خواسته های مورد نظر در سایت، در مرحله دوم بعد از گرفتن تایید از طریق ایمیل انتظار برای ثبت تاریخ ملاقات و مصاحبه حضوری. برای گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه شرایط سنی از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد؛ برای مقطع کارشناسی سن متقاضی نباید از 21 سال بیشتر، برای مقطع کارشناسی ارشد نباید از 30 سال بیشتر و برای مقطع دکترا نیز سن متقاضی نباید از 35 سال بیشتر باشد؛ پس باید به سن توجه زیادی داشته باشید تا با درخواست بورسیه شما موافقت شود. برای دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه شرط معدل نیز دارای اهمیت ویژه ایی می باشد؛ برای مقطع کارشناسی حداقل معدل 14، برای دوره ی کارشناسی ارشد حداقل معدل 15 و برای مقطع دکترا حداقل معدل 14 از جمله موارد حائز اهمیت می باشد. همان طور که در مطالب فوق ذکر کردیم بورسیه تحصیلی شامل مزایایی نیز می شود از جمله خوابگاه و بیمه و همچنین مزایای کمک هزینه دولت ترکیه که برای مقاطع مختلف متفاوت می باشد که از حدود 800 (لیر) شروع می شود. لیست مدارکی که برای ثبت نام بورسیه برای تحصیل در ترکیه مورد نیاز است عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; شماره تماس و ایمیل صحیح&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; یک قطعه عکس پرسنلی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسکن مدارک تحصیلی متقاضی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; توصیه نامه معتبر برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انگیزه نامه به زبان انگلیسی یا ترکی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حتما به زبان انگلیسیانواع بورسیه تحصیلی در ترکیههمان طور که می دانید هزینه تحصیل در کشورهای مختلف متفاوت است؛ مبحث هزینه باعث می شود دانشجویان به دنبال کشورهایی باشند که هزینه تحصیل در آنها پایین تر از سایر کشورها باشد. شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده، در نتیجه کشور ترکیه گزینه مناسبی به شمار می رود. کشور ترکیه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شرایطی را فراهم کرده تا بتوانند با هزینه کمتر تحصیل کنند، به همین دلیل کشور ترکیه انواع بورسیه ها را در نظر گرفته، در این قسمت به معرفی انواع بورسیه تحصیلی در ترکیه می پردازیم:بورسیه فول فاند ترکیه: برای ثبت نام در این بورسیه زمان خاصی در نظر گرفته می شود که دانشجویان باید در این بازه زمانی ثبت نام خود را انجام دهند. این نوع بورسیه بهترین نوع بورسیه تحصیلی کشور ترکیه می باشد و هزینه هایی از قبیل حمل و نقل و پزشکی را در بر مگیرد.بورسیه درصدی ترکیه: این نوع از بورسیه به کسانی تعلق می گیرد که در آزمونی به نام آزمون یوس شرکت کرده باشند. مواردی که باید در این نوع بورسیه مورد توجه قرار بگیرد داشتن رزومه مناسب، معدل بالا، تقدیر نامه، انگیزه نامه و غیره میباشد؛ سپس دانشگاه پس از بررسی موارد مورد نظر بورسیه مشخص شده را به دانشجو اعطا می کند.مزایای بورسیه تحصیلی ترکیهبورسیه های تحصیلی در کشور ترکیه از مزایایی فراوانی برخوردار هستند که عبارتند از:1- اقامت رایگانیکی از مزایایی که دانشجویان را به سمت دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه سوق می دهد، اقامت رایگان می باشد؛ کشور ترکیه به دانشجویان بین المللی خوابگاه رایگان می دهد، همچنین دانشجویان می توانند از تمامی خدمات خوابگاه خود به صورت رایگان استفاده کنند بدون هیچ هزینه ایی. در صورت تمایل دانشجویان می توانند با هزینه شخصی خودشان آپارتمانی خارج از محوطه دانشگاه اجاره کنند، اما استفاده از خوابگاه به مراتب برای دانشجویان بهتر است.2- عدم لزوم در پرداخت شهریهدانشجویان در مورد پرداخت شهریه نیازی به نگرانی و تشویش ندارند و با دریافت بورسیه می توانند بدون شهریه به تحصیل ادامه دهند؛ درواقع می توانند کمک هزینه تحصیلی خود را به عنوان شهریه در نظر بگیرند.3- هزینه درمانیهزینه درمان یکی از دغدغه هاییست که ذهن دانشجویان را ضمن تحصیل در ترکیه به خود مشغول می کند، اما داشتن بورسیه تحصیلی می تواند خدمات درمانی را پوشش دهد.4- هزینه مسافرت دانشجویانهزینه سفر دانشجویان توسط بورسیه تحصیلی در ترکیه به این معناست که دولت کشور ترکیه دو بلیط رفت و برگشت متقاضی را ضمن تحصیل پوشش می دهد؛ یک بلیط برای زمانی که دانشجو میخواد از کشور خود به ترکیه بیاید و یک بلیط هم برای بازگشت متقاضی به کشورش، این دو بلیط به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه ایی می باشد. اگر دانشجو بلیط سفر خود را خودش با هزینه شخصی تهیه کند، هزینه بلیط از طرف کشور ترکیه به حساب دانشجو واریز می شود.5- آموزش زبان ترکیمتقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی ملزم هستند در دوره یک ساله زبان ترکی به صورت رایگان شرکت کنند.6- پرداخت حقوق ماهیانهدانشجویان دوره بورسیه تحصیلی علاوه بر اینکه در دروه تحصیلی به صورت رایگان شرکت می کنند، حقوق ماهیانه هم دریافت می کنند که از حدود 700 (لیر) برای مقاطع مختلف، متغیر می باشد.شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه مقطع کارشناسی در این مقطع دانشجویان باید در دوره یک ساله زبان ترکی شرکت کنند، اگر در این مرحله از آزمون نمره مناسبی کسب کنند وارد مرحله پذیرش از دانشگاه می شوند. در این مرحله دانشجویان فیلتر معدل می شوند، فقط دانشجویانی که معدل بالای 15 داشته باشند، در اولویت قرار می گیرند و شامل بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی می شوند. نکته بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد ریز نمرات دانشجویان هم می باشد، دانشجو نباید ریز نمرات معدل زیر 12 داشته باشد.شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه مقطع کارشناسی ارشدپس از پشت سر گذاشتن دوره کارشناسی، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد هم باید مراحلی را طی کنند، مانند معدل دیپلم 12 ساله که نباید زیر 15 باشد، فاصله تحصیلی وجود نداشته باشد، شرایط سنی پایین تر از حد مشخص شده داشته باشند، به خصوص اگر دانشجویی به زبان رسمی ترکیه تسلط داشته باشد از اولیت ویژه ایی برخوردار مشود.شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع دکترامقطع دکترا هم مانند دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد، اما در مقطع دکترا هم بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد و هم کمک هزینه های دانشجویی. البته باید این نکته را در نظر داشت که در مقطع دکترا محدودیت بسیاری در پذیرش وجود دارد؛ در این مرحله دانشجو می بایست با یک استاد راهنما در زمینه تحصیل مشاوره و مکاتبه داشته باشد و پس از تایید استاد راهنما دانشجو وارد مرحله بعد یعنی پذیرش می شود. در این مرحله حتما باید معدل دانشجو بالای18باشد، مقالات علمی ارائه دهد و دوره زبان ترکی را هم بگذراند.تعداد دانشجویانی که هر ساله برای تحصیل در مقاطع مختلف به کشور ترکیه مهاجرت می کنند رو به افزایش است، این امر نشان می دهد کشور ترکیه از نظر نظام آموزشی میان دانشجویان بین المللی جایگاه ویژه ایی دارد.برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط بورسیه تحصیلی و دریافت اقامت ترکیه از طریق تحصیل می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و از طریق مشاوره تلفنی رایگان پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
ادامه مطلب

قوانین مهاجرتی ترکیه

قوانین مهاجرتی ترکیه
یکی از کشور های جدیدا پر بازده در اقتصاد و تولید ناخالص داخلی در آسیا کشور ترکیه است و آشنایی با قوانین مهاجرتی ترکیه برای هر علاقه مندی ضروری است. مهاجرت به ترکیه از روشهای مختلف به یکی از گزینه های جدید و پرطرفدار ایرانیان در سال های اخیر به خصوص در سال 2020 تبدیل شده است. این کشور به دلیل شرایط نسبتا خوب اقتصادی، جغرافیایی و سیاسی در آسیا تبدیل به یکی از قطب های گردگشگری و مهاجرت شده؛ و بسیاری از ایرانیان به دلیل نزدیکی فاصله جغرافیایی و چه بسا فرهنگی هرساله مهاجرت های مختلفی از جمله مهاجرت های تحصیلی، سیاسی و کاری به این کشور می کنند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در پی آن است با باز کردن بحث درباب قوانین مهاجرتی کشور ترکیه شما را در زمینه های مختلف مهاجرتی به این کشور یاری رسانند.توصیف کشور اورآسیایی ترکیه در 2020کشور ترکیه با مساحت حدودی 783356 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 82 میلیون نفر در سال 2020 جزء کشورهای وسیع و پر جمعیت غرب آسیا به شمار می آید. این کشور دارای مرز مشترک با 6 کشور مختلف می باشد: ارمنستان، ایران، گرجستان، بلغارستان، عراق و روسیه؛ همچنین این کشور از طرفی به آسیا و از طرفی به اروپا راه دارد. صنایعی نظیر نساجی، ماشین سازی، توریسم، کشتی سازی و لوازم الکترونیک از بزرگترین صنایع ترکیه هستند که باعث پایین بودن نرخ بیکاری این کشور شده اند که اخیرا در سال 2020 نرخ بیکاری ترکیه به 13.2 درصد رسیده؛ این موضوع کاهش 1 درصدی را نسبت به سال قبل را نشان می دهد. واحد پولی ترکیه لیر می باشد که در سال های اخیر رشد به نسبت خوبی در میان ارز های بین المللی دیگر داشته است. متوسط حقوق و مخارج زندگی در ترکیه با هم تناسب دارند و هر ماه فرد ساکن در ترکیه قادر به پس انداز سرمایه خود نیز می باشد. برای مسافرت های توریستی به ترکیه نیازی به ویزا نمی باشد ولی در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه و کار یا تحصیل را دارید باید ویزا دریافت نمایید.قوانین مهاجرت کاری ترکیه در 2020هر فرد ایرانی برای کار در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای کاری از سفارت ترکیه و مجوز کار از سوی وزارت کار (به صورت مخفف MLSS) می باشد. درخواست ویزای کار وظیفه کارگر و درخواست مجوز کار بر عهده کارفرمای ترک می باشد؛ لازم است بدانید که فقط در صورت تایید MLSS ویزای کار برای متقاضی صادر می شود. شرط مهم و کاربردی برای استارت درخواست این ویزا نیز داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کار از کارفرمایی در ترکیه است. شما می توانید با میانگین 45 ساعت کار در هفته درآمدی معادل 500 $ (دلار) آمریکا را داشته باشید، باید دقت داشت که این درآمد با توجه به تخصص شما و کار در بهترین مشاغل ترکیه می تواند بسیار بیشتر باشد برای مثال یک مهندس برق یا کامپیوتر یا IT می تواند درآمدی معادل 1000$ (دلار) در ماه را نیز کسب نماید.متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند متقاضی یکی از دو دسته ویزایی زیر باشند: ویزای کار موقت (Temporary work visa)اعتبار این نوع ویزا 1 ساله می باشد و در صورت ادامه همکاری و توافق با کارفرما تا 3 سال دیگر قابل تمدید می باشد و پس از آن ویزای کار موقت ترکیه مجددا می تواند تا 6 سال تمدید شود؛ خانواده فرد نیز با شرایط بعد از 5 سال می توانند اجازه کار دریافت کنند.ویزای کار نامحدود (unlimited work visa) در صورتی که فرد 8 سال اقامت کشور ترکیه را داشته باشد یا اینکه 6 سال بدون رفت و آمد در ترکیه ساکن بوده باشد، می تواند این ویزا را در اختیار بگیرد؛ در حقیقت فرد دارنده این ویزا به نوعی دارای اقامت دائم ترکیه می باشد.قوانین ترکیه درباب شرایط ویزای کارمتقاضیانی که دارای مجوز اقامت 6 ماهه در ترکیه هستند پس از پیدا کردن کار باید برای دریافت ویزای کار مستقیما به اداره کار این کشور مراجعه فرمایند. اما متقاضیان ایرانی بدلیل داشتن مدت اجازه اقامت 90 روز در هر سال باید برای دریافت ویزای کاری ابتدا کارفرما پیدا کنند و سپس به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنند. پس از پیدا کردن کارفرمای ترکی و مراجعه به سفارت، باید مدارک زیر را برای دریافت ویزا تهیه کنید:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدارک شناسایی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر و کپی آن&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; بیمه نامه معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تمکن مالی (جهت ثابت کردن توانایی زندگی در ترکیه به مدت یک سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; قرارداد کار با کار فرمای مربوطه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی عدم سوء پیشینهقوانین ترکیه در مهاجرت تحصیلی در 2020تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک 12 ساله دیپلم دارد؛ اکثر رشته های کارشناسی در ترکیه 4 ساله می باشند و به زبان ترکی می باشد؛ هر چند که دانشگاه های انگلیسی زبان نیز وجود دارند. برای تحصیل در رشته های پزشکی متقاضیان نیاز به شرکت در آزمون ورودی به نام YOS دارند، این آزمون از طرف دولت برگزار می شود. رشته پزشکی در ترکیه 6 ساله می باشد؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بین 100 تا 300$ (دلار) و در دانشگاه های غیر دولتی این مبلغ به 8000$ تا 25000$ (دلار) نیز می رسد. دانشجویان کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را دارند. در مقطع ارشد دانشجویان نیاز به آزمون ورودی ندارند و دانشگاه با صلاح خود دانشجویان را جذب می کند؛ هزینه دانشگاه ها در کارشناسی ارشد با توجه به زبان و نوع دانشگاه می تواند بین 500$ تا 3000$ (دلار) باشد؛ دانشجویان ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند. همچنین دانشجویان دکتری در ترکیه به مدرک زبان آیلتس 6.5 احتیاج دارند و هزینه تحصیل در این مقطع در صورت بورس نشدن ممکن است به حدود 40000$ (دلار) نیز برسد؛ این دوره حدود 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان این مقطع اجاز 30 ساعت کار در هفته را دارند.قوانین ترکیه در مهاجرت سرمایه گذاری در 2020حداقل 18 ساله بودن از شرایط سرمایه گذاری در ترکیه می باشد؛ فرد می تواند با خرید ملک به مبلغ حداقل 250000$ (دلار) یا ثبت شرکت با حداقل مبلغ 1527000TRY (لیر) در ترکیه اقامت دائم این کشور را دریافت کند. این سرمایه گذاری می تواند در صنعت هایی مانند پوشاک، کشاورزی و یا اتومبیل باشد که بسیار سود آورند. باید به این نکته اشاره کرد با این مبالغ می توان در برخی دیگر کشور های اروپایی سرمایه گذاری کرد که بسیار قابل اعتماد تر از سرمایه گذاری در ترکیه است. در کل مطابق قوانین ترکیه، سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی برای اخذ سریع و مستقیم تابعیت ترکیه 3 راه پیش رو دارند:روش ها شرایط خرید ملک در ترکیه بشرط خرید ملک به ارزش حداقل 250000 $ (دلار) ثبت شرکت در ترکیه با حداقل سرمایه 1527000TRY (لیر) و کارآفرینی برای 50 کارگر ترکیه ای پس انداز بانکی یا خرید سهام بشرط سرمایه گذاری حداقل 500000$ (دلار) قوانین مهاجرت ترکیه از طریق ازدواج و پناهندگی در 2020یکی از راه های مهاجرت به ترکیه ازدواج با یک تبعه ترک می باشد؛ در این مورد دختر و پسر هر دو باید به سن قانونی رسیده باشند، در غیر اینصورت قانون ترکیه این امر را کودک آزاری خطاب می کند و این امر مجازات در پی دارد. باید ثابت شود که ازدواج بر پایه مشخصی انجام شده نه صرفا برای گرفتن اقامت ترکیه و باید به این موضوع دقت کرد که قانونی در ترکیه وجود دارد که چند همسری را در آن ممنوع می کند و برای ازدواج جدید فرد باید به ازدواج قبلی خود پایان دهد. پس با توجه به تمام قوانین ذکر شده فرد از طریق ازدواج به یک اقامت حداکثر 5 ساله دست می یابد و پس از آن در صورت تداوم ازدواج این اقامت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. پناهندگی یکی دیگر از طرق مهاجرت به کشور ترکیه است ولیکن به دلیل نبود سیستم و قانونی مشخص در حمایت از پناهندگان این روش ممکن است خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. قانون در این کشور به هیچ عنوان اجازه تحصیل و کار به پناهندگان را نمی دهد و این موضوع پناهندگان را همیشه در معرض خطر قرار خواهد داد؛ در صورت اقدام به این روش جهت مهاجرت به ترکیه به شما توصیه می شود که بلافاصله خود را به پلیس معرفی کنید و در صورت موافقت پلیس شما را در کمپ های پناهندگی جای خواهند داد.لازم به ذکر است که مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این روش را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند و هیچ خدماتی در این زمینه ارائه نخواهند داد.
ادامه مطلب

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

شرایط ثبت شرکت در ترکیه
یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه، از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی است و در این مقاله قصد داریم مراحل ثبت شرکت در ترکیه را توضیح دهیم تا با سرمایه گذاری در این کشور محبوب ایرانیان آشنا شوید. همیشه سرمایه گذاری در کشور های دیگر دارای ریسک بوده اما قطعا اگر با اطلاعات قبلی این کار انجام گیرد می تواند تجارتی بسیار پر سود باشد. این امر در مورد ترکیه نیز صادق است؛ به همین دلیل مقاله حاضر با دیدی کلی و تحلیلی جامع از راه اندازی بیزینس و اخذ اقامت ترکیه توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است.ترکیه کشوری اوراسیایی با جعیت بیش از 82 میلیون نفر کشوری رو به پیشرفت می باشد؛ کشوری توریستی که در سالیان اخیر اقتصادش رو به پیشرفت بوده است. سازمان اطلاعاتی آمریکا اخیرا ترکیه را جزو 20 کشور برتر صنعتی جهان معرفی کرده است. ترکیه با صادرات 188.5 میلیارد دلاری در سال گذشته توانسته رشدی تقریبا 4.7% را در این حوزه بدست آورد. با توجه به اقتصاد رو به پیشرفت این کشور و نرخ تورم 8.5 درصدی از نظر بیکاری می توان کشور ترکیه را کشوری خوب و قابل اطمینان برای سرمایه گذاری دانست.دلایل سرمایه گذاری در ترکیهترکیه اقتصادی پویا دارد که سرمایه گذاران خارجی زیادی را به خود جلب می کند؛ و با رشد اقتصادی امیدوارکننده انتظار می رود این کشور یکی از اقتصادهای سریع در بین اعضای OECD را داشته باشد. علاوه بر این، ترکیه سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را ترغیب می کند و یک بخش خصوصی پویا دارد. در نمودار زیر به بررسی درصدی رشد اقتصادی این کشور در سال های اخیر می پردازیم:سال رشد اقتصادی ترکیه 2001 -6% 2005 9% 2010 8.5% 2013 8.5% 2016 2.8% 2017 7.5% 2018 3.2% 2019 1.8% زیرساخت های خوب و یک نیروی کار واجد شرایط و رقابتی دو دلیل مهم دیگر است دال بر اینکه چرا سرمایه گذاران برای پایه گذاری شرکت خود به ترکیه نگاه می کنند. همچنین قوانین مالیات ترکیه مطلوب بوده و دولت برای کسانی که شرکت هایی را در مناطق آزاد خاص باز می کنند، مشوق و مزایای مالیاتی ارائه می دهد؛ این مشوقها همچنین برای فعالیتهای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری های استراتژیک یا سرمایه گذاری های کلان قابل استفاده هستند.انواع شرکت ثبتی در ترکیهثبت شرکیه در ترکیه توسط اتاق بازرگانی این کشور صورت می گیرد و در انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که می توانند با توجه به قوانین ثبت شوند. که عبارتند از:شرکت سهامی خاصشرکت سهامی معمولاً توسط سرمایه گذاران علاقمند به راه اندازی عملیات بزرگ در ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد و دارای حداقل سرمایه سهم بیشتر از شرکت با مسئولیت محدود و حدود 50000 TRY(لیر) می باشد. این نوع شرکت در مورد فرآیند مدیریت شرکت قوانین مختلفی دارد، مثلا باید حداقل یک سهامدار و یک هیئت مدیره اجباری داشته باشد. مسئولیت اعضا محدود به میزان سرمایه گذاری شده سرمایه گذاری می شود و سرمایه به سهام تقسیم می شود که می تواند در صورت لیست شرکت در بازار بورس عمومی شود؛ این نوع شرکت برای مشاغل بزرگ مناسب تر است.شرکت با مسئولیت محدودشرکت با مسئولیت محدود (LLC) محبوب ترین شکل تجارت ترکیه است که به صورت خصوصی و عمومی قابل ثبت می باشد؛ اما نوع خصوصی معمولاً توسط کارآفرینان خارجی راه اندازی می شود. حداقل یک سهامدار برای تشکیل این نوع شرکت لازم است و حداقل سرمایه سهم نیز 10000 TRY(لیر) باید در مرحله اولیه فرآیند اختلاط سپرده شود. مسئولیت سهامداران محدود به میزان سرمایه سهم سرمایه گذاری شده در شرکت است.شرکت با مسئولیت مشترکیک شکل تجاری غیر شرکتیست و معادل مشارکت محدود در سایر کشورها می باشد.شرکت جمعی این شرکت نیز یک ساختار غیر شرکتیست و فقط توسط اشخاص حقیقی قابل ثبت است.شرکت تعاونییکی از قدیمی ترین و همچنین یکی از محبوب ترین انواع شرکت در ترکیه می باشد.مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیهسرمایه گذار برای ثبت شرکت در اتاق بازرگانی کشور ترکیه باید مدارک زیر را هنگام مراجعه ارائه دهد که برای افتتاح بسیار مهم و ضروری می باشد که عبارتند از:nbspnbspnbspnbsp; اساسنامه شرکت خارجی که باید به زبان رسمی ترکیه ترجمه شده و معتبر شودnbspnbspnbspnbsp; گواهی ثبت شرکت خارجی که باید ترجمه و محضری شودnbspnbspnbspnbsp; مصوبه هیئت مدیره شرکت برای ایجاد یک شرکت در ترکیهnbspnbspnbspnbsp; اطلاعات در مورد شخص شرکت خارجی که نماینده آن در اداره تجارت ترکیه است.nbspnbspnbspnbsp; اطلاعات در مورد مدیر یا مدیران شرکت و نسخه های گذرنامه آنهاnbspnbspnbspnbsp; تنظیم اجاره نامه شرکت و چاپ روزنامه رسمی شرکتnbspnbspnbspnbsp; تایید دفتر حسابداری و آماده کردن کد اقتصادی شرکتاما هنگام ثبت شرکت در ترکیه مراحل زیر باید انجام شود و در مجموع چیزی حدود یک هفته نیاز می باشد:nbspnbspnbspnbsp; انتخاب یک فرم تجاری که به الزامات قانون شرکت در ترکیه احترام می گذارد nbspnbspnbspnbsp; یک نام تجاری برای شرکت انتخاب کنید؛ این نام باید منحصر به فرد باشد و قبل از رزرو قابل تأیید است.nbspnbspnbspnbsp; اسناد لازم جهت ثبت گواهی ثبت را در سازمان تجارت ترکیه تهیه کنید.nbspnbspnbspnbsp; افتتاح حساب بانکی شرکت که در آن سرمایه سهم قبل از ثبت واریز می شود.nbspnbspnbspnbsp; ثبت اسناد ادغام ، اخذ شناسنامه مالیاتی و شماره مالیات بر ارزش افزوده و ثبت نام برای اشتغال.بررسی مراحل ثبت شرکت در ترکیهدرباره مراحل ثبت شرکت در ترکیه باید مستحضر باشید که در هر محله شما به چه مدارک و اسنادی نیازمند هستید. ثانیا باید بدانید که کلیه مدارک به زبان ترکی استانبولی ترجمه و ثبت محضری شود.مرحله توضیحات مراحل مرحله 1 نامگذاری شرکت مرحله 2 پیش نویس اساسنامه شرکت در دفترخانه اسناد رسمی مرحله 3 ارائه و تکمیل مدارک مربوط به ثبت تجاری مرحله 4 افتتاح حساب بانکی در ترکیه و پس انداز سرمایه اولیه مرحله 5 صدور صورت وضعیت توسط مرجع بانکی دال بر اینکه پس انداز سرمایه سهام را در اداره ثبت شرکت نشان می دهد مرحله 6 درخواست برای دریافت شماره مالیاتی و نیز مالیات بر ارزش افزوده (VAT) مرحله 7 درخواست بیمه سلامت و مجوزهای حقوق و مستمری هزینه های ثبت شرکت در ترکیهجدا از هزینه های راه اندازی شرکت و سرمایه اولیه آن، هزینه های زیر مربوط به ثبت رسمی یک شرکت ترکیه ای استکه باید در نظر گرفته شود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه دفتر مجازی در ترکیه 10euro; (یورو) در ماه است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; هزینه تشکیل شرکت درخواست شده توسط نمایندگان محلی در ترکیه تقریباً از 295euro; (یورو) برای سهامداران جداگانه شروع می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خدمات حسابداری و خدمات مشاوره مالیاتی که توسط حسابداران در ترکیه ارائه می شود، بسته به نیاز مشتری حدود 35euro; (یورو) در ماه شروع می شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خدمات کمک به افتتاح حساب بانکی که توسط نماینده محلی ارائه شده، در هر بانک 75euro; (یورو) است.سوالات متداول درمورد مراحل ثبت شرکت در ترکیهپرسش و پاسخ در باب سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت به شرح زیر می باشد:1- انواع شرکت هایی که می توانند در ترکیه ثبت شوند کدامند؟ شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت های جمعی و کمیته ای، تعاونی یا شعبه همه گزینه های یک شخص حقوقی در ترکیه است.3- درچه مدت زمانی توانید یک تجارت جدید را در ترکیه شروع کنید؟ اگر کلیه اسناد به ترتیب باشند، بیزینس جدید در ترکیه می تواند در عرض یک هفته ثبت شود.4- آیا شرکت نیاز به داشتن دفتر در ترکیه دارد؟ بله، برای یک شرکت تازه تاسیس در ترکیه یک دفتر ثبت نام ضروری است. این امر در مورد شعب شرکتهای خارجی نیز صدق می کند.5- حداقل سرمایه سهم در ترکیه برای ثبت شرکت چقدر است؟ حداقل سرمایه سهم بستگی به نوع شرکت دارد. این مبلغ برای شرکتهای سهامی بزرگتر از شرکتهای با مسئولیت محدود است: 50000 TRY(لیر) در مقابل 10000 TRY(لیر).6- الزامات افتتاح حساب بانکی در ترکیه چیست؟ افتتاح حساب بانکی برای شرکت الزامی است، زیرا سرمایه سهم پس از ادغام واریز می شود. بانکها معمولاً گواهی ثبت شرکت و سایر اسناد را که گواهی هویت اعضای مؤسس است، درخواست می کنند. طبق سیاست بانک برخی از هزینه ها اعمال می شود.7- مالیات شرکت ها در ترکیه چقدر است؟ مالیات شرکتها در ترکیه 20٪ است اما نرخهای پایین تر میتوانند اعمال شوند. مالیات حقوق و دستمزد، مالیات بر املاک و مستغلات، مالیات بر تأمین اجتماعی و سایر مالیات ها نیز اعمال می شود.با توجه به اقتصاد خوب و رو به پیشرفت این کشور، به نتیجه مطلوب رسیدن اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت امری دور از انتظار نمی باشد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دررابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه می توانید با متخصصان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.
ادامه مطلب

کار در ترکیه

کار در ترکیه
مهاجرت از طریق کار در ترکیه یکی از بهترین روهای ورود به این کشور است به طوریکه در ساهای گذشته ایرانیان بسیاری برای کسب اقامت اقدام به مهاجرت به ترکیه از طریق کار کرداند. البته شرایط اقتصادی ترکیه در ساهای اخیر به دلیل رخ دادن بحران های متعدد خیلی امیدبخش نیست؛ نرخ بیکاری این کشور در سه ماهه اول سال 2020 حدود 12% گزارش شده، اما بالا بودن کیفیت زندگی در ترکیه یکی از مزیهای مهم زندگی و کار در این کشور است.مراحل درخواست ویزای کاری ترکیه کمی متفاوت از روند درخواست سایر ویزاهای این کشور است؛ این امر به این دلیل است که در پروسه درخواست ویزای کاری ترکیه، طرفین، کارمند و کارفرما درگیر هستند. توجه داشته باشید که قبل از درخواست ویزای کار در ترکیه باید یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری داشته باشید؛ شما نمی توانید مراحل دریافت ویزا را بدون داشتن پیشنهاد کار مشخص در ترکیه شروع کنید. با دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید مسیر مهاجرت به ترکیه از طریق کار را برای خود هموار کنید.شرایط برخورداری از حق کار در ترکیه برای خارجهااساساً، اتباع خارجی تحت قانون نیروی کار بیالمللی برای حق اشتغال در کشور ترکیه باید اجازه کار دریافت کنند. وزارت کار و تأمین اجتماعی (MLSS) این کشور برای صدور مجوز کار به ارزیابی مدارک و اسناد متقاضی می پردازد و این فرایند ارزیابی حدود 30 روز طول می کشد. در برخی مشاغل خاص که نیازمند صلاحیت حرفای خاصی هستند، مانند مشاغل حوزه سلامت و پزشکی و آموزش، کسب مجوز تائید شده توسط وزارت بهداشت در خدمات بهداشتی و وزارت آموزش ملی در خدمات آموزشی الزامی است؛ همچنین، اتباع خارجی که در محدوده قانون آموزش عالی کار میکنند، باید اجازه اولیه شورای آموزش عالی را داشته باشند. اما باید توجه کرد که قبل از هر گونه اقدامی برای درخواست ویزای کاری اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه برای هر متقاضی الزامی است تا از این طریق افراد بتوانند صلاحیت خود را محرز کنند. مشاغل مورد نیاز ترکیه 2020 عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; فروشندگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آرایشگری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; حسابداری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نقاشی ساختمان&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کاشی کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; نجاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; ام دی اف کاری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; آشپزی و سرآشپزی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهمانداری&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; راهنمای تور&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مهندسی IT&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مشاغل ساختمانی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تعمیرکاریانواع مجوز کار در ترکیهبر اساس ماده 10 قانون مجوز کار به افراد متقاضی کار که شهروند ترکیه نیستند، به مدت 1 سال امکان اشتغال در کار مورد نظری که متعلق به یک شخص واقعی یا نهاد قانونی، یا مؤسسات دولتی و شرکهای دولتی است، داده می شود. بعد از گذشت این یک سال، فرد باید برای تمدید ویزای خود اقدام کند؛ پس از ارزیابی شرایط و مدارک در صورت موافقت کارفرما ویزای کار ترکیه حداکثر تا 3 سال تمدید می شود.از سوی دیگر، خارجیان دارای مجوز سکونت طولان مدت و اشتغال به مدت حداقل 8 سال، متوانند برای دریافت مجوز کار دائم ترکیه درخواست دهند؛ در صورت اخذ ویزای کاری دائم یا نامحدود فرد تقریباً از بسیاری از حقوق شهروندی برخوردار می شود. یکی از انواع دیگر مجوز کار، مجوز کار مستقل است که به خارجیانی که عضو یک حرفه هستند اعطا مشود، مشروط بر اینکه آها شرایط خاص را در قوانین کار به عمل آورند. لازم به ذکر است که به برخی از مشاغل نظیر وکالت، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی، مدیریت بیمارستان خصوصی، ماهی گیری و دریانوردی مجوز کار تعلق نمی گیرد. جدول زیر اطلاعاتی درباره انواع ویزاهای کاری در ترکیه ارائه می دهد:انواع مجوز شرایط دریافت مدت اعتبار هزینه درخواست ویزا مجوز کار Periodical/Definite(موقت) در ترکیه دریافت جاب آفر از کارفرما 1 سال (قابل تمدید) 932.90TRY (لیر) مجوز کار (دائم)Indefinite در ترکیه سکونت و اشتغال در ترکیه حداقل 8 سال نامحدود 9331.60TRY (لیر) مجوز کار (مستقل)Independent در ترکیه سکونت و اشتغال در ترکیه حداقل 5 سال 3 سال (قابل تمدید) 9331.60TRY (لیر) Turquoise Card مجوز کارت فیروزه ای در ترکیه رزومه تحصیلی و کاری قوی-کمک به رشد اقتصادی در ترکیه 3 سال (اقدام برای تابعیت) - مجوز کار ویژه Exceptional در ترکیه برخی افراد خاص، نظیر کارشناسان خبره و دانشمندان، شهروندان اتحادیه اروپا نامحدود 9331.60TRY (لیر) مجوز کار موقت ویژه ورزشکاران، هنرمندان حضور کوتاه مدت 9331.60TRY (لیر) مراحل دریافت مجوز کار در ترکیهاتباع خارجی که تصمیم به زندگی در ترکیه می گیرند، برای اقامت در این کشور پس از گذراندن دوره ویزای 90 روزه، باید اقامت یا مجوز کار خود را دریافت کنند. قبل از عزیمت به ترکیه، متقاضیان باید درخواست ویزای کاری خود را همراه با مدارك لازم به كنسولگری جمهوری ترکیه در كشورشان ارسال کنند و در ملاقاتی کوتاه در مورد پیشنهاد شغلی جدید و پیشینه و اهداف خود توضیح مختصری دهد. در روز مصاحبه شما باید پاسپورت، مدرک جاب آفر یا پیشنهاد کاری، مدارک تحصیلی (ترجمه شده به زبان رسمی ترکیه) و اثبات تمکن مالی را به همراه خود داشته باشید.پس از درخواست اولیه، فرد باید از طریق پورتال دولت الکترونیکی ترکیه (www.turkiye.gov.tr) فرم درخواست آنلاین ویزای کاری را که شامل سوالاتی در جهت احراز هویت و دانستن هدف از اخذ این ویزا است را پر کند. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری در ترکیه شامل موارد زیر می شود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; درخواست مجوز کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اظهارنامه سود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; وکیل محضری جهت استفاده از سیستم درخواست آنلایندر طی ده روز پس از تعیین وقت ویزا در سفارت ترکیه یا کنسولگری در کشور محل اقامت شما، کارفرمای شما در ترکیه باید درخواست آنلاین را در وب سایت وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه (MLSS) انجام دهد. پس از اتمام درخواست، کارفرما باید مدارک لازم را از طریق پست یا شخصاً به سفارتخانه ارسال کند؛ این کار باید ظرف ده روز پس از مصاحبه شما و حداکثر ظرف شش روز کاری پس از درخواست آنلاین انجام شود، بنابراین هماهنگی متقاضیان با کارفرمایان ضروری است.مؤسسات معتبر جهت پیدا کردن کار در ترکیهروش یافتن شغل از طریق موسسات کاریابی یکی از طرق کاریابی در ترکیه است. برای درخواست کاریابی از این طریق کافیست که متقاضیان رزومه خود را به همراه فرم اطلاعات تکمیلی به این موسسات ارسال کنند. معمولا هزینه ای که موسسات کاریابی در ترکیه از کارجویان جهت ثبت نام دریافت می کنند حدود 200 الی 700TRY (لیر) می باشد. از جمله موسسات کاریابی معروف در کشور ترکیه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابیAdecco &bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی Aizen&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه کاریابی Işkur&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; موسسه KRM Yӧnetimسایت های کاریابی ترکیهاین روزها با پیشرفت فناوری های نوین دیگر شیوه کاریابی سنتی تغییر یافته و تبلیغات و ادهای روزنامه ها جای خود را به سایت های شغلی داده است. در واقع، یکی از روش های متداول و پرکاربرد برای یافتن شغل در ترکیه و هرجایی از دنیا استفاده از وب سایت های کاریابی یا پورتال های استخدام می باشد. کارجویان از طریق این وب سایت ها می توانند رزومه (CV) برای خود ایجاد کرده و مطابق همان رزومه، کار مورد پسند خود را دنبال بکنند. در اینجا همراه با شما به مرور 3 تا از محبوب ترین سایت های معتبر کاریابی می پردازیم:Kariyer: از بهترین سایت های کاریابی در ترکیه است. این سایت فقط مختص کارجویان نبوده و به کارفرمایان نیز در یافتن کارکنان مناسب کمک می کند. از جمله بخش های جالب دیگر این سایت مصاحبه با نخبگان و روایت داستان موفقیتشان و ایضا شامل آموزش حرفه ای بوده و به کارجویان در ایجاد رزومه خوب کمک می کند.Yenibiris: یکی از سایت های شغلی قدیمی در ترکیه است. در این سایت، شما می توانید شغل تخصصی خود را پیدا کنید. این سایت از فیلترهای بسیار کارآمد جهت جستجو و پیشنهاد شغل متناسب با شرایط کارجو بهره می برد.Elemanonline: آنلاین المان از از سایت های محبوب نسل جوان است. این سایت یکی از به روزترین سایت های کاریابی در ترکیه بوده و دارای آخرین و بهترین مشاغل ترکیه به همراه شرایط لازم می باشد. Xing: یکی از سایهاییست که بیشتر از سایر سایهای شغلی شبیه به سایهای شبکه های اجتماعی است. این سایت همچنین به عنوان " Facebook جویندگان شغل" شناخته می شود. در این شبکه اجتماعی، به جای اینکه کانون اصلی فعالیت و سوابق کاری باشد، ایجاد یک استراتژی تجاری قوی مهم است. با استفاده از این سایت افراد می توانند اعضای شرکت مورد علاقه خودشان را به دوستانشان اضافه کنند و از توصیه های آها برای یافتن شغل مورد نظر خود استفاده کنند.اطلاع از هزینه زندگی در ترکیههزینه زندگی در ترکیه به مراتب ارزاتر از هر جای دیگر است. برترین شهرهای ترکیه از لحاظ کیفیت زندگی بورسا، ازمیر، آنکارا و استانبول است. هزینه زندگی در ترکیه در سال 2020، 21.01% پایین تر از ایران است و هزینه اجاره در ترکیه به طور متوسط ​​63.19٪ کمتر از ایران است. اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ترکیه 1643.71 TRY(لیر) و اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 1029.25 TRY(لیر) می باشد.در انتها باید صادقانه بیان داشت که شهروندان خارجی بدون تسلط کامل به زبان ترکی، به سختی قادر خواهند بود تا یک شغل قانونی برای خود پیدا کنند. همچنین در شرایط عادی کاریابی برای شهروندان خارجی به شدت دشوارتر از شهروندان ترکیه است چرا که کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه بیشتری برای شهروندان خارجی هستند. در صورت تمایل به کار در شهرهای مهم ترکیه می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت دریافت مشاوره در این زمینه تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

کارآفرینی در ترکیه

کارآفرینی در ترکیه
یکی از راه های متداول اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در ترکیه می باشد. روش کارآفرینی یکی از راه های مهاجرتیست که مورد تایید بیشتر کشورها برای پذیرش مهاجر بوده و در این مقاله به تحلیل آن پردازیم. ترکیه یک کشور اوراسیاییست با جمعیت 82 میلیون نفر و چیزی حدود 31.1 میلیون شاغل که باعث شده اقتصاد ترکیه همواره در حال پیشرفت باشد؛ این کشور به دلیل قرار گیری در اروپا به شدت به دنبال رشد اقتصادی است.با توجه به نرخ بیکاری ترکیه که در سال گذشته تقریبا 13.5 درصد بوده می توان گفت که رشد اقتصادی این کشور در حال وقوع است و همچنان دولت ترکیه با یک برنامه اقتصادی درصدد این است تا نرخ بیکاری کشورش را در سال 2021 تک رقمی کند. همچنین رشد اقتصادی ترکیه در سال های اخیر میانگین 4.7% را داشته و به همین دلیل این کشور به دنبال فرصت های کاری و کار آفرینان بوده پس می توان به راحتی ویزای این کشور را اخذ کرد و سرانجام به اقامت دائم کشور ترکیه دست یافت. برای پیگیری سوالات خود درباب سرمایه گذاری و کارآفرینی در ترکیه 2020 حتما با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.وضعیت اقتصاد برای کارآفرینی در ترکیهترکیه اقتصادی پویا دارد که سرمایه گذاران خارجی زیادی را به خود جلب می کند؛ به دلیل هدف گذاری این کشور با توجه به برنامه های سال 2021 و تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا، این کشور از کار آفرینان به خوبی استقبال می کند. رشد اقتصادی کشور ترکیه کاملا امیدبخش است و همین امر باعث شده تا بسیاری انتظار رشد سریع این کشور را در بین سایر کشورهای عضو OECD داشته باشد؛ هچنین به دلیل وجود بخش خصوصی بسیار فعال کشور ترکیه به ترغیب سرمایه گذاری های مستقیم خارجی می پردازد.دولت ترکیه مانند سایر کشورها از کارآفرینی در کشورش جمایت می کند؛ که این حمایت ها در قالب ویزای مخصوص کارآفرینی و تخفیف های مالیاتی هستند. متقاضیان خارجی برای کارآفرینی در کشور ترکیه 2 راه پیش رو دارند؛ آنها می توانند بنا به تعریف قانون کشور ترکیه به نام خودشان کار کرده و مالیات دهند یا می توانند اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کنند. با توجه به هزینه های زندگی پایین در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی و اقتصاد بسیار قوی تر نسبت به کشورهای همسایه می توان گفت که یک کار آفرین می تواند در ترکیه در آمد بالایی را کسب کند و زندگی مرفه ای را برای خود در این کشور به ارمغان آورد.اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در ترکیهکشور ترکیه به موضوع کارآفرینی اهمیت ویژه ایی مshy;دهد؛ افراد برای دریافت اقامت از این طریق می بایست حداقل 35.000$ (دلار) به این کشور بپردازند. از شرایط کار آفرینی در ترکیه این است که می بایست حداقل 5 تبعه ترک را در سیستم خود بکار بگیرید و این پروسه باید به مدت 3 سال تداوم داشته باشد و در طول این مدت فرد باید بیمه، حقوق و مالیات را نیز پرداخت نماید. همچنین فرد سرمایه گذار در هنگام تقاضای اقامت مدارکی دال بر به کارگیری 5 تبعه را داشته باشد و همینطور اثبات کند شغلش مزایای اقتصادی برای کشور ترکیه به همراه داشته است.مزایای کارآفرینی در ترکیهعلاوه بر تخفیفات مالیاتی و زیر ساخت های اقتصادی خوب کشور ترکیه، به راحتی می توان بعد سه سال اقامت این کشور را گرفت؛ همینطور شخص سرمایه گذار می تواند بعد از تاسیس شرکت یا به راه انداختن کار خود، خانواده خود را نیز به این کشور بیاورد. ارزان بودن هزینه زندگی در ترکیه نیز می تواند یکی از دلایل سرمایه گذاری در این کشور باشد و از آنجایی که ترکیه جزئی از اروپاست دارای بازارهای بزرگ اقتصادی نیز می باشد. همچنین بعد از تبدیل اقامت ترکیه به تابعیت به راحتی می توان بدون ویزا به 114 کشور مختلف جهان سفر کرد.کارآفرینی در ترکیه ازطریق ثبت شرکتیکی از روش های کار آفرینی در ترکیه همانطور که ذکر شد ثبت شرکت است، که باید دارای طرح اقتصادی خوب باشد و همچنین باید مجوز کار از وزارت کار ترکیه اخذ شود. همه سرمایه گذاران در ترکیه توسط دولت حمایت اقتصادی می شوند، چه افراد داخلی و چه خارجی. جهت شروع ثبت شرکت می بایست اساسنامه و نام تجاری شرکت خود را در سامانه ثبت شرکت ترکیه ثبت نمایید، همینطور سرمایه گذار برای ثبت شرکت در اتاق بازرگانی کشور ترکیه باید مدارکی را هنگام مراجعه ارائه دهد که برای افتتاح بسیار مهم و ضروری می باشد، که عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اساسنامه شرکت خارجی که باید به زبان ترکی ترجمه شده و معتبر شود&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; گواهی ثبت شرکت خارجی که باید ترجمه و محضری شود.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مصوبه هیئت مدیره شرکت برای ایجاد یک شرکت در ترکیه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اطلاعات در مورد شخص شرکت خارجی که نماینده آن در اداره تجارت ترکیه است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اطلاعات در مورد مدیر یا مدیران شرکت و نسخه های گذرنامه آنها&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تنظیم اجاره نامه شرکت و چتپ روزنامه رسمی شرکت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; تایید دفتر حسابداری و آماده کردن کد اقتصادی شرکتمقایسه نرخ کارآفرینی در ترکیه با بقیه کشور های اروپاییبنگاه اقتصادی (شرکت) موتور محرک رشد اقتصادی هر کشوری می باشد و بدون شرکت و کارآفرینان و بدون نو آوری مشاغل جدید زیادی وجود نخواهد داشت. موفقیت کارآفرینی در یک خلاء صورت نمی گیرد؛ کارآفرینان در زمینه جغرافیای خاص خود از جمله اقتصاد و جامعه محلی، ملی یا حتی فرامنطق خود هستند. شاخص جهانی کارآفرینی یک شاخص سالانه است که سلامت اکوسیستم های کارآفرینی در هر یک از 137 کشور را اندازه گیری می کند، سپس عملکرد اینها را در برابر یکدیگر مرتب می کند. در روش GEDI سنجش سلامت اکوسیستم بررسی میشود، که تصویری از عملکرد هر کشور در زمینه کارآفرینی داخلی و بین المللی را ارائه می دهد. نرخ کارآفرینی کشورهای نختلف در سال 2020:ردیف کشور تولید ناخالصی در بازار جهانی امتیاز GEDI 1 ایالات متحده 52676$ 83.6 2 سوییس 54933$ 80.4 3 کاندا 42104$ 79.2 4 انگلستان 37451$ 77.8 5 استرالیا 42149$ 75.5 37 ترکیه 18651$ 44.5 38 جمهوری چک 26387$ 43.4 39 کویت 76074$ 42.8 40 تونس 10229$ 42.4 با توجه به امتیازات و اقتصاد خوب و رو به پیشرفت کشور ترکیه برای سرمایه گذاری و همینطور نزدیکی آن به کشور ایران می تواند گزینه خوبی برای کارآفرینی باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاوران و متخصصان مجرب سعی کردnbsp; تا اطلاعات جامع و مفیدی را در خصوص مهاجرت و زندگی در ترکیه در خدمت شما عزیزان بگذارد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
ادامه مطلب

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه
دانشجویان ایرانی می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه به این کشور مهاجرت کرده و از طریق تحصیل اقامت بلندمدت ترکیه را کسب نمایند. نکته جالب در اینباره اینکه ترکیه بیشترین تعداد دانشجو در اروپا را دارد که این تعداد نزدیک به 8000000 نفر است؛ همچنین 207 دانشگاه به ارائه بیش از 60000 برنامه مختلف جهت تحصیل در این کشور می پردازند. همچنین اینکه مدرک دریافت شده از دانشگاه ترکیه در همه کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته میشود. از امتیازات دیگر تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی تحصیل به زبان انگلیسی و نیز استفاده از فرصت اخذ بورس تحصیلی را می توان نام برد. برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه 2020 بهترین مشاوره ها را از وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید. اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مختلف ترکیهکیفیت بالای سطح آموزشی در ترکیه و ارائه برنامه های درسی به دو زبان ترکی و انگلیسی میتواند این کشور را برای ادامه تحصیل مناسب حال دانشجویان خارجی بکند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه را دارند با ارائه مدرک زبان معتبر می توانند وارد این دانشگاه ها شوند؛ فقط باید در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل در این دانشگاه به مراتب بالاتر از دانشگاه ها با زبان ترکی می باشد. دانشگاه هایی که برنامه درسی خود را به زبان انگلیسی در ترکیه ارئه می دهند به صورت زیر می باشد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; METU Middle East Technical University (دانشگاه فنی خاورمیانه)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;Istanbul Aydin University(دانشگاه آیدین استانبول)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; TED University (TEDU)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;Bilkent University(دانشگاه بیلکنت)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp;nbsp;Koc University(دانشگاه کوچ)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Istanbul Sehir University (دانشگاه استانبول شهیر)اخذ پذیرش از دانشگاههای فنی خاورمیانه و کوچ ترکیهدر لیست بالا دو دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه کوچ از دانشگاه های برتر کشور ترکیه به شمار می آیند. دانشگاه فنی خاورمیانه (MUC) یکی از برترین مراکز تحقیقاتی خاورمیانه است که عنوان بهترین دانشگاه خاورمیانه را نیز بدست آورده؛ این دانشگاه مورد تائید وزارت آموزش آمریکا میباشد که در شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه با تخصص در علوم طبیعی و اجتماعی در سال 1956 تأسیس شد تا نقش مهمی در توسعه ترکیه و کشورهای خاورمیانه ایفا کند، در حال حاضر حدود 31000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.دانشگاه کوچ در شهر استانبول یک دانشگاه خصوصیست که در سال 1993 تأسیس شد و اکنون از دانشگاه های پیشرو ترکیه می باشد که در سطوح جهانی آموزش میدهد. بر اساس رتبهبندی موسسه تایمز که بهترین دانشگاهای جهان را معرفی میکند، در سال 2020 دانشگاه کوچ در بین 600 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و بر اساس نظام رتبهبندی سایت QS درسال 2020، این دانشگاه در رتبه 451 دانشگاه های برتر جهان قراردارد و برترین دانشگاه ترکیه محسوب می شود. دانشگاه کوچ در حال حاضر حدود 7 دانشکده دارد که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا 81 برنامه را ارائه میدهد و حدود 7000 دانشجو دارد.شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیههر سال دولت ترکیه برای هر برنامه تحصیلی تعداد مشخصی از ظرفیت را برای دانشجویان خارجی نگه میدارد که باید افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند با بررسی آها شانس پذیرش خود را تخمین بزنند؛ طبیعی است که هر قدر تعداد ظرفیها کمتر باشد ورود به دانشگاه های ترکیه سخت تر و رقابتی تر خواهد بود. برخی رشته های محبوب بین دانشجویان بیالمللی شامل معماری، مهندسی و مدیریت می باشد. بعد از پیدا کردن برنامه تحصیلی مورد نظر در ترکیه، مرحله بعدی بررسی شرایط و مدارک لازم برای شرکت در این دوره هاست؛ برای اطلاع از این شرایط و مدارک، افراد می توانند وب سایهای مربوط به دانشگاه و مقطع تحصیلی خود را چک نماید.برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس با مدرک دیپلم شرکت در آزمون ورودی های دانشگاه و کسب نمره قبولی لازم است. آزمون یوس YOS یکی از این آزمون های ورودی است که به زبان ترکی ارائه می شود و شامل دو بخش است، بخش اول و اصلی آزمون به سنجش توانایی هوشی و دانش ریاضی شما می پردازد و بخش دوم میزان تسلط شما در زبان ترکی را برسی می کند. آزمونSATnbsp;به زبان انگلیسی برگزار می شود و سطح دشواری بالاتری نسبت به آزمون YOS دارد؛ این آزمون میزان تسلط شما به زبان انگلیسی و دانهای پایه مربوط به دبیرستان را ارزیابی می کند.فرایند اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های ترکیهبرای اطلاع از برنامه های تحصیلی و مدارک و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در ترکیه افراد میتوانند با مراجعه به وبسایهای مربوطه اطلاعت کافی را کسب بکنند. اما اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه در مقاطع مختلف معمولا به شرح زیرند:مدارک لازم جهت ورود به دوره لیسانس مدارک لازم برای ورود به دوره فوق لیسانس و دکترا فرم درخواست فرم درخواست ترجمه مدرک دیپلم دبیرستان مدرک لیسانس یا فوق لیسانس انگیزه نامه انگیزه نامه، رزومه و توصیه نامه (از طرف استادان یا کارفرمایان پیشین) اثبات تمکین مالی و پرداخت هزینه درخواست پذیرش اثبات تمکین مالی نمره زبان (آیلتس، تافل) نمره زبان (آیلتس و تافل)، یا نمرات امتحان تحصیلات تکمیلی نظیر GREیا GMT پس از تهیه کلیه مدارک خود میتوانید درخواست ویزای تحصیلی ترکیه خود را ارسال کنید. توجه داشته باشید که حتی در صورت درخواست آنلاین، مجبور خواهید بود که مدارک را از طریق پست قبل از مهلت زمان مشخص شده ارسال کنید؛ صدور این ویزا معمولاً حدود 8 هفته پس از درخواست طول می کشد. درصورت برگزاری امتحان ورودی یا مصاحبه فرد ملزم به سفر به ترکیه و شرکت در آها است.هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان ایرانی در ترکیهبه طور میانگین هزینه تحصیل در ترکیه در سال 2020 بسیار پایین تر از کشورهای اروپایی و آمریکاست؛ زندگی در ترکیه نیز از بیشتر کشورها از جمله ایران مقرون به صرفه تر می باشد. در سال 2020 هزینه ماهیانه زندگی دانشجویان خارجی در ترکیه به طور میانگین حدود 400$ (دلارآمریکا) می باشد که در هر ترم بین 100 تا 150دلار صرف خرید کتاب و سایر وسایل دانشگاه میشود. شهریه سالانه بسته به نوع دانشگاه متفاوت است، در دانشگاههای خصوصی مانند دانشگاه کوچ هزینه تحصیل سالانه 29500$ میباشد، درصورتیکه تحصیل در دانشگاههای دولتی هزینه تحصیل سالانه ای برابر با 591$ تا 3500$ (دلار در پی دارد.جدول زیر هزینه دوره های مختلف تحصیلی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی را نشان می دهد:لیسانس فوق لیسانس تحصیل به زبان انگلیسی 450$ تا 1500$ (دلار آمریکا) در سال تحصیل به زبان انگلیسی 600$ تا 900$ (دلار امریکا) در سال تحصیل به زبان ترکی 240$ تا 750$ (دلار امریکا) در سال تحصیل به زبان ترکی 300$ تا 600$ (دلار آمریکا) در سال مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل یکی از برترین راههای اخذ اقامت محسوب میگردد؛ متقاضیان تحصیل در ترکیه میبایست با در نظر گرفتن قوانین مربوط به شرایط تحصیل در این کشور نسبت به این امر اقدام داشته باشند. واجدین شرایط تحصیل نیز میتوانند درخصوص مهاجرت به ترکیه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز تماس حاصل فرمایند.
ادامه مطلب

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه
تحصیل پزشکی در ترکیه بهترین گزینه برای افراد متقاضی تحصیل در این رشته، به خصوص برای ایرانیان به شمار می رود. کشور ترکیه به عنوان یکی از مقاصد سالانه گردشگران، مکان منتخب اکثر دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل است. از طرف دیگر به دلیل همسایگی این کشور با کشور ما ایران، همواره مد نظر ایرانیان و به خصوص افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند، بوده است. البته شاید بتوان یکی از دلایل اصلی این انتخاب را مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در کشور ترکیه در رشته پزشکی دانست. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده پاسخ سوالات شما در خصوص شرایط تحصیل پزشکی، هزینه های تحصیل و همچنین مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در ترکیه، فراهم شده است.شرایط تحصیل پزشکی در ترکیهبرای متقاضیان خارجی تحصیل پزشکی در ترکیه، ابتدا توسط دانشگاه آزمونی اخذ می شود کهOuml;Snbsp;نام دارد که یک بخش آن مربوط به هوش و ریاضیات و بخش دیگر آن در خصوص مهارت زبان ترکی استانبولی است. این آزمون به صورت مجزا برای متقاضیان رشته پزشکی TUS و برای متقاضیان رشته دندانپزشکی DUS نامیده می شود. مدرک این آزمون به مدت 2 سال اعتبار دارد؛ پس از قبولی در این آزمون، متقاضی ملزم است که مدرک تافل (با نمره 80) یا مدرک آیلتس (با نمره 6.5) را ارائه نماید.تقویم آموزشی در ترکیه شامل دو ترم است که به ترم های پاییز و بهار معروفند؛ هرچند، برخی دانشگاه ها ترم تابستان را نیز ارائه می دهند. برخلاف دوره تحصیل پزشکی در آمریکا که 4 سال است، تحصیل پزشکی در ترکیه طی یک دوره 6 ساله به پایان می رسد. سال های اول و دوم تحصیل شامل فراگیری علوم پایه است و در سال سوم تحصیل، دانشجویان با آسیب شناسی و بیماری ها آشنا می شوند. در سال های چهارم و پنجم، دانشجویان دوره های کارورزی بالینی را می گذرانند و این درحالیست که در سال ششم وظیفه یک پزشک را بر عهده خواهند داشت. این پزشکان اگرچه کارورز یا همان انترن خوانده می شوند ولی برای انجام وظایف خود در بیمارستان حقوق دریافت می کنند.دانشگاه های برتر پزشکی در ترکیهلیست دانشگاه های برتر ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت ایران برای تحصیل پزشکی در سال تحصیلی 2020-2021 هستند، عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ankara University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ataturk University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ege University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Hacettepe University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Istanbul University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Koc University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Suleyman Demirel University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Gazi University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Izmir Katip Celebi Universityباید خاطر نشان کرد که 3 دانشگاه آخر از فهرست مذکور، فقط برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مورد تایید هستند. در ادامه به بررسی جزئیات دانشگاه های مورد تایید برای تحصیل پزشکی در ترکیه پرداخته ایم که در جدول زیر ارائه شده است.نام دانشگاه رتبه کشوری در سال 2020 رتبه جهانی در سال 2020 Ankara University 6-8 801-900 Ataturk University 23-24 1200-1300 Ege University 4-5 701-800 Hacettepe University 2-3 601-700 Istanbul University 1 401-500 Koc University 17-18 501-600 هزینه تحصیل پزشکی در ترکیهترکیه از لحاظ ارائه خدمات آموزشی با کیفیت بالا و شهریه بسیار کم در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرو در آموزش عالی، یک کشور منحصر به فرد به شمار می رود. میزان شهریه دانشجویان خارجی توسط دولت تعیین می شود و هزینه های تحصیل در دانشگاه ها با توجه به نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی)، مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)، رشته تحصیلی (پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق و غیره) و مدت زمان اتمام تحصیلات تعیین می گردد. به عنوان مثال، شهریه سال 2020 در دانشگاه دولتی برای رشته پزشکی چیزی در حدود $400 (دلار آمریکا) تخمین زده می شود و این در حالیست که برای دانشگاه های خصوصی میزان شهریه از $15000 تا $25000 برای سال 2020 برآورد شده است.شهریه در زمان ثبت نام و در ابتدای هر ترم باید پرداخت شود. در زیر شهریه سه دانشگاه در سال 2020 برای یک سال تحصیلی در رشته پزشکی مقایسه شده است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه استانبول: 18000 لیر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه کوچ: 96500 لیر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آنکارا: 8000 لیربدون شک می توان علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی در ترکیه را نیز به هزینه تحصیل پزشکی در این کشور اضافه نمود. از این رو در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی سال 2020 ارائه شده است.هزینه ماهانه زندگی در ترکیه به طور میانگین میزان هزینه هزینه محل اسکان TRY215 الی TRY2500 (لیر ترکیه) هزینه بیمه TRY89 (لیر ترکیه) خوراک TRY2000 (لیر ترکیه) قبض تلفن همراه TRY60 الی TRY100 (لیر ترکیه) مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در ترکیهعلاوه بر موارد ذکر شده برای تحصیل پزشکی در ترکیه، مسلماً مدارکی برای این موضوع مورد نیاز است که در زیر فهرست شده اند.nbspnbspnbspnbsp; تکمیل فرم درخواستnbspnbspnbspnbsp; گذرنامه یا سند شناسایی معتبرnbspnbspnbspnbsp; یک قطعه عکس جدید از متقاضی (توجه داشته باشید که عکس های مخدوش و نامشخص قابل قبول نیستند)nbspnbspnbspnbsp; نمرات آزمون ملی (برای داوطلبانی که فاقد هرگونه مدرک تحصیلی بین المللی هستند، اجباری است)nbspnbspnbspnbsp; دیپلم یا گواهی موقت فارغ التحصیلیnbspnbspnbspnbsp; ریز نمرات تحصیلی (رونوشت های فاقد اعتبار، ارزیابی نخواهند شد)nbspnbspnbspnbsp; نمرات امتحانات بین المللی (GRE, GMAT, DELF, YDS, Ouml;S و غیره)nbspnbspnbspnbsp; نمرات آزمون زبانnbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه درخواست به مبلغ $25 (دلار آمریکا)مهلت ارسال درخواست برای تحصیل پزشکی در ترکیه تا ابتدای ماه ژوئن است. انتخاب داوطلبان با توجه به پیشرفت تحصیلی و عملکرد مصاحبه انجام می شود؛ در محاسبه موفقیت تحصیلی، جدول معیارهای تحصیلی (نمره دیپلم، میانگین نمرات عمومی دریافت شده تا ترم آخر، نمره کنکور دانشگاه (در صورت وجود)، مدرک دیپلم یا لیسانس) به عنوان یک ملاک در نظر گرفته می شود. در طول مصاحبه، متقاضیان با توجه به معیارهای زیر ارزیابی می شوند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; انسجام بین سوابق تحصیلی و برنامه متقاضی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; میزان آگاهی در مورد اهمیت تحصیل در ترکیه و مسیر شغلی وی برای کشورش&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; علاقه قابل توجه به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; داشتن دورنمای روشنی نسبت به روابط بین ترکیه و کشور زادگاه متقاضیمتقاضیان موظف هستند نسخه اصلی اسنادی را که هنگام تشکیل پرونده در زمان مصاحبه ارسال کرده اند را ارائه دهند. نتایج مصاحبه در ماه آگوست از طریق پست الکترونیکی به متقاضیان پذیرفته شده اعلام می شود. دانشجویان باید با دعوت نامه خود در نزدیکترین سفارتخانه ها یا کنسولگری های ترکیه درخواست ویزای دانشجویی کنند.در صورتی که قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارید می توانید از راهنمایی و مشاوره وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.
ادامه مطلب

اعزام دانشجو به ترکیه

اعزام دانشجو به ترکیه
همجواری کشور ترکیه با ایران، نزدیکی فرهنگ، هزینه های پایین زندگی و همچنین یکسان بودن دین رسمی دو کشور موجب تقاضای بالا جهت اعزام دانشجو به ترکیه برای ایرانیان شده است. کشور ترکیه به عنوان سی و هفتمین کشور جهان از لحاظ وسعت و به دلیل همسایگی اش از سمت شمال غربی با کشورهای اروپایی همچون یونان و بلغارستان و مجاورتش با دریای مدیترانه از جنوب غرب، پلی برای ساکنان آسیایی و اروپایی محسوب می شود و همواره برای گردشگران، به خصوص ایرانیان جذاب بوده است. جمعیت ترکیه طبق آخرین آمار سال 2020، حدود 84 میلیون نفر برآورد شده و زبان رسمی ترکیه، ترکی استانبولی است. چنانچه قصد سفر به ترکیه را دارید و می خواهید در ترکیه تحصیلات خود را ادامه دهید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این مقاله، جزئیات لازم در خصوص اعزام دانشجو به ترکیه را برای شما فراهم آورده است.مزیت های اعزام دانشجو به ترکیهشاید بتوان اولین مزیت تحصیل در ترکیه و اعزام دانشجو به این کشور را هزینه های پایین زندگی و تحصیل نسبت به کشورهای دیگر هم سطح دانست. مزیت دیگر، وجود استانداردهای آموزش عالی، کادر آموزشی برجسته و سیستم آموزشی به روز در دانشگاه های ترکیه است که به دانشجویان این امکان را می دهد تا مراحل موفقیت تحصیلی را بهتر طی کنند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ترکیه اعتبار مدرک تحصیلی دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده از این کشور است که در بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا و سایر کشورها معتبر می باشد. مزیت های دیگری در خصوص اعزام دانشجو به ترکیه وجود دارد که در ذیل این مطلب لیست شده اند.nbspnbspnbspnbsp; دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه با فراهم آوردن امکانات آموزشی مجهز و آزمایشگاه های مدرن این امکان را به دانشجویان خارجی می دهند تا با خیالی آسوده تحصیل خود را به پایان برسانند.nbspnbspnbspnbsp; ترکیه همواره سعی داشته که کشوری امن برای گردشگران و به خصوص دانشجویان خارجی باشد. بنابراین، زندگی اجتماعی برای دانشجویان خارجی در این کشور آسان تر است.nbspnbspnbspnbsp; مهمان نوازی و روابط دوستانه مردمان این کشور و همچنین وجود جمعیت جوان بالا، ترکیه را به کشوری خاص برای جذب دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.nbspnbspnbspnbsp; وجود امکانات اقامتی، تغذیه و حمل و نقل مناسب در ترکیه که یکی از اساسی ترین نیازهای دانشجویان خارجی است با خدمات رفاهی بسیاری از دانشگاه های ترکیه فراهم می شود.معرفی دانشگاه جهت اعزام دانشجو به ترکیهدانشگاه ها و موسسات دولتی و خصوصی بسیاری در ترکیه برای اعزام دانشجو وجود دارد که مهم ترین نکته برای اعزام دانشجو به این کشور، ملاحظه رتبه جهانی دانشگاه ها است. طبق آخرین نظام رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2020، 10 دانشگاه برتر ترکیه به ترتیب عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Istanbul University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Hacettepe University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Istanbul Technical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Dokuz Eylul University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ege University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Ankara University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Bilkent University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Middle East Technical University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Erciyes University&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; Gazi Universityمعمولاً دانشگاه ها جدای از رتبه جهانی دارای رتبه بندی کشوری نیز هستند که بر اساس آخرین رتبه بندی کشوری سال 2020، 10 دانشگاه برتر این کشور دقیقاً همانند لیست فوق در جایگاه اول تا دهم رتبه بندی کشوری قرار گرفته اند.سهمیه پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه، سالانه %20 از کل سهمیه دانشجویان ورودی را به خود اختصاص می دهد. همچنین دانشگاه ها مجاز هستند در صورتی که این سهمیه تکمیل نشود از طریق فراخوان و یا ایجاد بورسیه نسبت به جذب دانشجویان خارجی اقدام نمایند. پذیرش دانشجویان خارجی منوط به قبولی در دو مورد زیر است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; کسب حداقل 40 امتیاز از آزمون یوس Ouml;S که توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اخذ می شود. خاطر نشان می گردد که نتایج این آزمون تا 2 سال معتبر است.&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; به پیشنهاد دانشگاه ها، آزمون های معادل و نمرات پایه مورد تایید شورای آموزش عالی باید توسط دانشگاه ارزیابی شوند. نمرات امتحاناتی که شبیه امتحانات پایانی مدارس باشند فاقد اعتبار هستند ولی نمرات آزمون هایی مثل آزمون ورودی دانشگاه (کنکور) به مدت 2 سال معتبر می باشند.مقاطع تحصیلی مختلف در ترکیهنکته حائز اهمیت دیگر در اعزام دانشجو به ترکیه، توجه به مقاطع تحصیلی مورد قبول در این کشور است. ترکیه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا می باشد. در جدول زیر مدت زمان تحصیل در هریک از این مقاطع ذکر شده است.مقطع تحصیلی طول مدت تحصیل کارشناسی 4 سال کارشناسی ارشد 2 سال دکتری 3 سال اخذ ویزای تحصیلی ترکیهاتباع خارجی که مایل به تحصیل (یا ادامه تحصیل) در مقاطع ابتدایی، متوسطه، دانشگاه و تحصیلات تکمیلی در ترکیه هستند و کسانی که مایل به یادگیری زبان ترکی هستند باید با ویزای دانشجویی که در فرم قانونی آنها از نمایندگی های خارجی همچون سفارتخانه ها و کنسول گری ها مهر شده است، وارد کشور ترکیه شوند. دانشجویان خارجی که برای تحصیل در ترکیه ویزا دریافت میکنند، باید مدارک ثبت نام موقت خود را طی یک ماه از مدارس یا دانشگاه ها اخذ نموده و آنها را به شعبه اتباع خارجی اداره امنیت شهر محل اقامت خود ارائه نمایند تا برای آنها اجازه اقامت برای اهداف آموزشی صادر شود. به همین ترتیب دانشجویانی که اجازه اقامت آنها منقضی شده است باید ظرف مدت 15 روز نسبت به تمدید آن اقدام کنند. در این بین سه دسته از افراد خارجی هستند که نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارند:1-دانشجویان خارجی که قبلاً تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی در مقطعی بدون وقفه و به مدت بیش از یک سال در ترکیه گذرانده اند.2-فرزندان اتباع خارجی مشغول به کار که از پیش به ترکیه آمده اند و دارای حداقل یک سال اجازه اقامت معتبر هستند.3-اتباع خارجی که برای ورود به دانشگاه در آزمون ملی ورودی دانشگاه ترکیه که برای اتباع این کشور برگزار می شود شرکت کرده و پذیرفته شده اند.نکته بسیار مهم این است که دانشجویان خارجی برای تامین هزینه های خود باید از راه های قانونی تعریف شده اقدام نمایند و کار کردن در طول تحصیل به منظور کسب درآمد برای این دسته دانشجویان ممنوع می باشد.در صورتی که قصد تحصیل و مهاجرت به ترکیه را دارید می توانید همواره از مشاوره های وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید.
ادامه مطلب

کاریابی در ترکیه

کاریابی در ترکیه
کاریابی در کشور ترکیه با توجه به رشد اقتصادی این کشور در سالیان اخیر و هم مرز بودن با ایران در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از جوانان جویای کار در کشورمان قرار گرفته است. این کشور با قرار داشتن در رتبه نوزدهم بزرگترین اقتصادهای جهان، یکی از اعضای موسس گروه G20 (20 کشور برتر دنیای اقتصاد) می باشد. همچنین تولید ناخالص داخلی ترکیه (برابری قدرت خرید) در سال 2020 در رده سیزدهم جهان قرار دارد و این کشور از اعضای مؤسس سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و از بزرگترین صادر کنندگان غیرنفتی در جهان می باشد.صنایع مهم در زمینه کاریابی در ترکیهکلا بخشهای زیرمجموعه صنایع مختلف از مهمترین زمینه های رشد اقتصاد ترکیه در سالهای اخیر بوده اند و به طبع فرصت های شغلی در این بخش ها بالاتر می باشد. اما نکته مهم در این زمینه اینست که بیشتر موقعیت های شغلی در ترکیه به زبان ترکی می باشند. شایان ذکر است رشد صنعت خودروسازی در ترکیه قابل توجه است و در سال 2015 بیش از 1.3 میلیون وسیله نقلیه موتوری تولید کرده و در رده چهاردهم تولید کنندگان بزرگ جهان قرار گرفته است؛ صنایع کشتی سازی ترکیه هم در تولید قایق های تفریحی در جهان حرف های زیادی برای گفتن دارند. برندهای بزرگ لوزام خانگی مانند Beko نیز از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی در اتحادیه اروپا هستند و سرمایه زیادی را برای تحقیق و توسعه در فناوری های جدید مربوط اختصاص می دهند، و در این زمینه نیز از تخصص متخصصان بین المللی استفاده می کنند.نکات مهم کاریابی در ترکیهکاریابی در ترکیه بسته به چارچوب آن شغل می باشد؛ می توان مشاغل نیمه وقت مربوط به راهنمای گردشگری را که بصورت آنلاین ارسال شده اند، یافت. پیدا کردن مشاغل مربوط به تدریس نیز نیازمند آنست که متقاضی شخصا به مدارس برود تا اطلاعات مربوط به روزنه ها را بدست آورد. پیدا کردن کار قبل از ورود به ترکیه کار معقول تری می باشد، زیرا نه تنها برای حفظ آرامش خاطر بلکه برای اینکه بتوان ویزا و مجوزهای مناسب را دریافت کرد، مناسب تر است. اگر متقاضی به دنبال تدریس زبان انگلیسی می باشد، پورتال های آنلاین مانند TEFL و Davacute;s ESL Cafenbsp;لیست های به روز موقعیت های آزاد را ارائه می دهند. روزنامه ها و مجلات بین المللی نیز دارای بخش های مرتبط با این کشور می باشد که ممکن است لیست مشاغل مورد نیاز ترکیه را دارا باشد. در زیر به توضیح بیشتری درباره مباحث فوق الذکر می پردازیم:شغل های نیمه وقت راه حل سریع کاریابی در ترکیهشغل های نیمه وقت در ترکیه به ویژه در زمینه توریسم به راحتی در دسترس هستند؛ متقاضی برای افزایش شانس خود برای یافتن این نوnbsp; کارها، بهتر است در ماه مارس یا آوریل اقدام کند، این امر به وی فرصت می دهد قبل از شروع فصل گردشگری وارد بازار کار شود. در شهرهایی مانند استانبول، ممکن است در تابلوهای خوابگاه ها نیز این نوع آگهی های شغلی یافت شوند، در غیر این صورت کافه ها، رستوران ها، هتل ها و باشگاه ها مکان های مناسب برای یافتن این دسته از کارها می باشند. همچنین باید توجه داشت که حقوق نه چندان بالای این مشاغل نیمه وقت معمولا به صورت نقدی پرداخت می شوند و درخواست ویزای کار توسط کارفرمایان این مشاغل حمایت نمی شوند. در حالی که این مسئله به طور کلی مشکلی ایجاد نمی کند اما باید توجه داشته باشید که این مسئله در طولانی مدت باعث بروز مشکلات مهاجرتی خواهد شد.تدریس زبان انگلیسی در ترکیهاگر متقاضی قبل از ورود به ترکیه نتواند شغل آموزگاری زبان انگلیسی یا دیگر درس ها را بیابد، احتمالاً می بایست شخصاً به مدارس رجوع کند تا در مورد امکان استخدام سوال کند. بهترین مشاغل ترکیه در این زمینه (از نظر سطح مدارس و حقوق پرداختی) به مدارک رسمی و گواهینامه های تدریس نیاز دارند، اما شغل های دیگری نیز هستند که در اختیار متقاضیان کم صلاحیت تر قرار می گیرند. در حین انجام این فرآیند متقاضی می بایست مدارکی همچون پاسپورت، کپی مدرک تحصیلی، گواهی های تدریس (در صورت لزوم)، رزومه کاری و عکس را به همراه خود داشته باشید.صدها مورد از مدارسی که به مدرس زبان انگلیسی نیازمند هستند در سراسر ترکیه وجود دارد و گرچه برخی از آنها به مدارک بالای بین المللی احتیاج دارند، اما برخی دیگر به شخصیت هایی با حداقل مدرک دانشگاهی اکتفا می کنند. مانند کار نیمه وقت، باید توجه داشت که بسیاری از مدارس زبان (به ویژه کوچکتر) ممکن است برای متقاضی درخواست ویزای کار ننمایند. در این صورت، متقاضی مجبور است هر سه ماه یک بار ترکیه را ترک و سپس دوباره وارد شود تا بطور قانونی بتواند در این کشور بماند. از این رو باید اطمینان حاصل شود که آیا قبل از پذیرش شغل اجازه کار صادر می گردد یا خیر.شغل های تمام وقت در ترکیه و درآمدهای آنهاابتدا می توان گفت بسته به زمینه کاری، داشتن مدرک تحصیلی در ترکیه بسیار مهم است. قبول کردن یک کارمند خارجی از طرف یک کارفرمای ترک مستلزم این موضوع است که وی 6 کارمند مقیم ترکیه را استخدام کند که این برای برخی کارفرماها مشکل است. بازار کار رشته زبان انگلیسی بهترین انتخاب برای خارجی های متقاضی کار در ترکیه است؛ باید توجه داشت که سایت شرکت های بزرگ خود حاوی آگهی های استخدامی مورد نیاز است. با این همه، بالاترین شانس پیدا کردن کار در ترکیه این است که از آژانس های کاریابی در کشور خود استفاده کند زیرا آمدن به این کشور بدون داشتن کار در بدو ورود می تواند مشکلات زیادی را به ارمغان آورد. با توجه به اینکه متوسط درآمد در ترکیه 76euro; است، نمودار زیر حاوی پردرآمدترین شغل های ترکیه می باشد:در مقاله ای که مطالعه کردید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی داشت به بررسی شرایط کاریابی در ترکیه بپردازد. اگر شما در رابطه با انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به کشور ترکیه نیاز به راهنمایی و مشورت دارید می توانید با مشاوران ما در تماس باشید و مشاوره های رایگان دریافت نمایید.
ادامه مطلب

اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیل

اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیل
برای فارغ التحصیلان دانشگاه های ترکیه، اولین و مهم ترین سوال این است که چگونه می توان اقامت ترکیه پس از تحصیل را دریافت کرد. خوشبختانه دولت ترکیه شرایط آسان و امکانات مناسبی را برای اتباع خارجی که تحصیل خود را در ترکیه به اتمام می رسانند، فراهم کرده است. ممکن است ایرانیانی که هم اکنون مشغول تحصیل در ترکیه هستند از این نوع اقامت در ترکیه اطلاعی نداشته باشند و فکر کنند که اخذ اقامت در این کشور فقط از طریق کار یا سرمایه گذاری فراهم است. لذا هموطنان عزیزی که در ترکیه مشغول تحصیل هستند یا تحصیل آنان به پایان رسیده می توانند با مطالعه این مقاله که با کمک تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده ، اطلاعات کافی و لازم در این زمینه را دریافت کنند.شرایط قانونی برای اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیلطبق قانون شماره 6458 در خصوص خارجیان و حمایت های بین المللی که در سال 2013 توسط رئیس جمهور ترکیه تصویب شده، تمامی دانشجویان خارجی غیر شهروند در ترکیه که قصد دارند بیش از زمان ویزای دانشجویی (بیش از 30 تا 90 روز) در ترکیه اقامت داشته باشند می توانند اقامت این کشور را با درخواست قانونی و معتبر تا سقف 1 سال دریافت کنند. البته این دسته از اتباع خارجی باید با ارائه مدرک قانونی مبنی بر ادامه تحصیل، پیش از پایان یافتن این مهلت یک ساله، 60 روز قبل از آن نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنند. همچنین بر اساس قانون مذکور، دو دسته از دانشجویان خارجی می توانند اقامت در این کشور را دریافت کنند:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خارجی هایی که اجازه اقامت خانوادگی را ندارند (تا سن 18 سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; خارجی هایی که می خواهند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحصیلات تکمیلی و یا تحصیلات تخصصی پزشکی (TUS) و دندانپزشکی (DUS) ادامه تحصیل دهندانواع روش های اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیلاگر شخصی تابعیت جمهوری ترکیه را نداشته باشد و بخواهد بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد، باید مجوز اقامت دریافت کند؛ این کار را باید پیش از حداکثر مدت اقامت 90 روزه ذکر شده در ویزا انجام داد. به طور کلی بر اساس قوانین مهاجرتی ترکیه، اقامت اتباع خارجی در ترکیه در یکی از دسته بندی های زیر جای دارد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت کوتاه مدت (حداکثر 1 سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت خانوادگی (حداکثر 2 سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت دانشجویی (با توجه به دوره تحصیل)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت طولانی مدت (برای مدت نامحدود)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت بشر دوستانه (حداکثر 1 سال)&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اخذ اقامت برای قربانیان قاچاق انسان (طی دوره زمانی 30 روز الی 6 ماه صادر می شود و حداکثر به مدت 3 سال اعتبار دارد)اتباع خارجی برای اخذ اقامت ترکیه باید به سفارت خانه یا کنسولگری های این کشور در کشور خود مراجعه کنند، ولی یک استثنا در این مورد وجود دارد و آن اینکه چنانچه تبعه خارجی در زمانی که با ویزای مدت دار در ترکیه است، می تواند برای دریافت مجوز اقامت به مقامات محلی در ترکیه مراجعه کند. برای اخذ اقامت ترکیه مدارک زیر لازم است:nbspnbspnbspnbsp; گذرنامه (پاسپورت)nbspnbspnbspnbsp; 4 قطعه عکس (با سایز موجود در گذرنامه)nbspnbspnbspnbsp; ویزاnbspnbspnbspnbsp; فرم درخواست تکمیل شدهnbspnbspnbspnbsp; بسته به نوع اخذ اقامت، گواهی کارفرما، دانشگاه و غیره nbspnbspnbspnbsp; بیمه درمانی اتباع خارجیnbspnbspnbspnbsp; اجاره نامه خانهمجوز اخذ اقامت بسته به نوع اجازه و دلیل درخواست متقاضی، بین 6 ماه تا 5 سال اعتبار خواهد داشت. البته در این مورد، هزینه های زندگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در ادامه به آنها پرداخته ایم.هزینه های اقامت ترکیه پس از تحصیلیکی از عوامل برای اقدام جهت اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیل، به خصوص برای ایرانیانی که از پیش در این کشور تحصیلات خود را گذرانده و با زندگی در این کشور آشنایی دارند، هزینه های به نسبت پایین است. از جمله هزینه های زندگی در ترکیه می توان به هزینه اجاره خانه، حمل و نقل، رستوران، ورزش و اوقات فراغت، استفاده از امکانات، خرید پوشاک و کفش و خرید از فروشگاه های مواد غذایی اشاره کرد. در نمودار زیر که بر اساس آخرین آمار سال 2020 تهیه شده، سهم هریک از این هزینه ها در زندگی ماهانه در این کشور ذکر شده است.در بین شهرهای ترکیه، 5 شهر این کشور جاذبه بالایی برای جذب توریست و به خصوص درخواست اخذ اقامت اتباع خارجی را دارند. این شهرها عبارتند از استانبول، بورسا، آنکارا، ازمیر و آنتالیا که هزینه های زندگی در هریک از این 5 شهر تقریبا یکسان است. در جدول زیر، طبق رتبه بندی شهرهای ترکیه، به تعدادی از شاخص های ماهیانه در مورد این 5 شهر پرداخته ایم.رتبه نام شهر شاخص اجاره خانه شاخص هزینه های زندگی به علاوه اجاره خانه شاخص مواد غذایی شاخص هزینه رستوران 1 استانبول 8.19% 20.42% 27.72% 20.83% 2 بورسا 5.01% 18.27% 29% 17.86% 3 آنکارا 5.32% 18.14% 26.91% 20.07% 4 ازمیر 5.78% 18.09% 26.97% 18.26% 5 آنتالیا 4.87% 17.63% 28.42% 18.33% چگونگی اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیلاتباع خارجی فارغ التحصیل از دانشگاه های ترکیه اگر قصد اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیل را داشته باشند، حداکثر تا 10 روز پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند تا نسبت به اخذ یکی از انواع اخذ اقامت ذکر شده در ابتدای مقاله اقدام نموده و همچنین ملزم به دریافت اخذ برگه اقامت e-ikamet هستند. برای اخذ اقامت بیش از 90 روز در ترکیه، تبعه خارجی باید خانه ای را اجاره کند، در بانک سپرده گذاری انجام دهد و بیمه درمانی ترکیه را دریافت نماید. سپس می تواند با توجه به موارد زیر، نسبت به اخذ برگه اقامت e-ikamet یا همان کارت شناسایی اجازه اقامت، اقدام نماید.nbspnbspnbspnbsp; پرداخت هزینه های دولتی برای صدور کارت e-ikametnbspnbspnbspnbsp; این کارت را می توان از دفاتر محلی پست، دریافت نمودnbspnbspnbspnbsp; از این کارت می توان برای ورود و خروج بدون ویزا در 66 فرودگاه ترکیه، 180 بندر و 26 مرز جمهوری ترکیه استفاده کردnbspnbspnbspnbsp; خارجیان می توانند به صورت آنلاین نبست به مشاهده وضعیت فعال بودن این کارت یا کنسل نمودن آن اقدام کنندnbspnbspnbspnbsp; برای دریافت این کارت در شهری مثل استانبول، باید مدارک اضافی همچون گزارش سلامت از بیمارستان دولتی ترکیه و مجوز پلیس صادر شده از دادگاه را نیز ارائه داد.در گذشته برای اخذ اقامت ترکیه پس از تحصیل، ارسال اسناد از طریق پست صورت می گرفت ولی خوشبختانه طبق قوانین جدید از ماه می سال 2019 به بعد، اتباع خارجی می توانند برای این کار به صورت آنلاین اقدام نمایند یا به دفتر مدیریت مهاجرت شهر محل سکونت خود در ترکیه مراجعه کنند.دانشجویان هموطن گرامی که تحصیلات خود را در ترکیه به پایان رسانده و قصد مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را دارند می توانند از کارشناسی و مشاوره بی دریغ وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرند.
ادامه مطلب

شرایط دریافت اقامت ترکیه

شرایط دریافت اقامت ترکیه
دانستن شرایط دریافت اقامت ترکیه برای کسانی که به دنبال گرفتن اقامت یک کشور دیگر هستند می تواند مفید و البته ضروی باشد. بر اساس تاریخچه ترکیه پس از انحلال امپراتوری عثمانی و به دنبال آن جنگ استقلال این کشور، مهاجرت قسمت زیادی از مردم ترک زبان و مسلمان از بالکان، قفقاز، چچن، کریمه و کرت به ترکیه فعلی آغاز و ویژگی های اساسی این کشور را شکل دادند. روند مهاجرت به ترکیه تا امروز ادامه دارد، اگرچه انگیزه ها متنوع شده اند و معمولاً با الگوهای مهاجرتی جهانی مطابقت دارند؛ به عنوان مثال، ترکیه بسیاری از مهاجران اقتصادی را از کشورهای اطراف مانند ایران و آذربایجان پذیرفته است. در دوره ای نیز این فرآیند در سال 2011 با ورود مهاجران سوری با بحران مواجه گشت.جدول زیر حاوی اطلاعات کلی در مورد کشور ترکیه است:مساحت 783,562 کیلومتر مربع جمعیت (آمار سال 2020) 82.000.000 میلیون نفر زبان ترکی و کردی واحد پول لیر پایتخت آنکارا بزرگترین شهر استانبول دین رسمی اسلام مزایای دریافت اقامت ترکیهطبق آمار اعلام شده در سال 2020 در خصوص پاسپورهای معتبر دنیا، شخص دارنده پاسپورت کشور ترکیه می تواند بدون نیاز به دریافت ویزا به 105 کشور در دنیا سفر کند. کشورهایی نظیر کانادا، آمریکا، استرالیا، انگلستان، چین و روسیه و اتحادیه اروپا از این 105 کشور مستثنی هستند، اما شهروندان ترک می توانند ویزای خود را در فرودگاه های اتحادیه اروپا دریافت نمایند. از طرف دیگر ترکیه دارای نقاط دیدنی و طبیعت شگفت انگیزیست و این در کنار یک زندگی ارزان قیمت در مقایسه با کشورهای غربی باعث افزایش روز افزون تعداد بازنشستگان اروپایی است که برای ادامه زندگی به این کشور مهاجرت می کنند و این پدیده خود روی صنایعی همچون توریسم و مسکن تاثیر بسیار مثبتی داشته است. در کنار این نکته ترکیه در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم دانشگاهی در شرق اروپاست که این خود باعث افزایش روند مهاجرت تحصیلی به ترکیه در سال های اخیر شده است، و آنها نه تنها از امکانات علمی مناسبی برخوردار می شوند بلکه مجبور به پرداخت هزینه های سنگین دانشگاه و زندگی مانند دانشگاه های اروپایی و آمریکایی نیز نیستند. همچنین ترکیه با تاسیس یکی از بروزترین و بزرگترین فرودگاه های خاورمیانه تبدیل به بزرگترین ترمینال هوایی خاورمیانه گشته که این خود نشان از پیشرفت روز افزون این کشور دارد.مهمترین شرایط دریافت اقامت ترکیهاگر متقاضی چندین سال در ترکیه زندگی کرده و قصد ترک آن را ندارد، ممکن است بخواهد درخواست تابعیت ترکیه را بدهد. با این کار دیگر نیازی به تمدید ویزا، اقامت و اجازه کار نیست. از همه بهتر، از آنجا که ترکیه اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، افراد می توانند ملیت اصلی خود را هم حفظ کنند؛ اما ممکن است مجبور باشند پیش از این کار با مقامات مهاجرتی کشور خود مشورت نمایند. واجد شرایط بودن برای تابعیت ترکیه کاملاً ساده است: فرد متقاضی باید بالای 18 سال سن داشته باشد،nbsp;باید حداقل 5 سال در ترکیه به طور قانونی زندگی کرده باشد و وقفه در آن کمتر از شش ماه باشد. همچنین، اگر افراد با یک تبعه ترکیه ازدواج کنند یا یک خارجی باشند که در خاک ترکیه متولد شده اند، مدت 5 ساله زندگی به 3 سال کاهش می یابد.سلامت جسمی و روانی فرد هم باید مورد تایید قرار گرفته و سابقه کیفری نداشته باشد؛ همچنین متقاضی باید بتواند در سطح ابتدایی به زبان ترکی صحبت کند. اگر با یک تبعه ترکیه ازدواج نکرده باشد نیز باید ثابت کند که می تواند در هنگام زندگی در ترکیه هزینه های خود را تأمین کند. تا زمانی که شغل داشته باشد، این شرط برآورده خواهید شد؛ اگر چنین نیست، ممکن است بتوان این موضوع را از طریق سپرده بانکی یا پرداختی بازنشستگی ثابت کرد. اگر فرد متقاضی نشان دهد که می تواند سهم ارزنده ای در فرهنگ و جامعه ترکیه داشته باشد برای مثال در یک شرکت ترکی کار کند یا یک ورزشکار حرفه ای یا استاد دانشگاه باشد، شانس بیشتری برای دریافت تابعیت دارد.شرایط دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیانبرای درخواست تابعیت ترکیه، باید مدارک زیر را به یک اداره دولتی محلی ارسال نمود:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; پاسپورت معتبر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; 4 عدد عکس پاسپورت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; اسنادی که ثابت می کند متقاضی دارای همسر (عقدنامه) و فرزند می باشد&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; مدرک پزشکی دال بر سلامت فیزیکی و روانیهمچنین، اثبات توانایی زبان ترکی در مصاحبه با یک افسر مهاجرت دولت ترکیه امکان پذیر بوده و این کار باید با تعیین وقت قبلی صورت بگیرد؛ این مصاحبه ها رسمی بوده و دشواری آنها بسته به افسر مهاجرت متفاوت است. با این وجود، در صورت تسلط فرد به زبان رسمی ترکیه کار دشواری در پیش رو نخواهد بود.هنگام ارائه درخواست، فرم هایی به فرد ارائه می شوند و پس از تکمیل مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه درخواست، اسناد و مدارک برای بررسی به وزارت کشور ترکیه ارسال می شوند؛ سپس سرکنسولگری ترکیه نتایج را از طریق پست به متقاضی اطلاع می دهد. شایان ذکر است که قانون تابعیت ترکیه انعطاف پذیر است، مقامات این کشور اگر تصور کنند که تصمیمی باعث بهبود وجهه کشور در رسانه های بین المللی می شود، موارد استثنایی را قائل می شوند؛ این امر به ویژه هنگامی که دولت ترکیه به دادرسی پناهچویان کشورهای خاص می پردازد، اتفاق می افتد. اگر اقامت ترکیه از طریق ازدواج بدست آمده باشد، بعد از طلاق فرد هیچ خدشه ای به آن وارد نمی گردد؛ گرچه اگر به مقامات اداره مهاجرت ثابت شود که فرد برای دریافت اقامت اقدام به ازدواج نموده تابعیت وی صلب خواهد شد.در دسترس ترین شرایط اقامت ترکیه برای ایرانیاناز میان راه های اقامتی که به دریافت تابعیت منتج می شوند، راه های زیر منطقی تر به نظر می رسد:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت از طریق ویزای کار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت از طریق انواع سرمایه گذاری در ترکیه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت از طریق ازدواج&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دریافت اقامت از طریق تحصیل در ترکیهمتقاضیان اقامت در ترکیه می بایست با در نظر گرفتن قوانین مربوط به شرایط اقامت در این کشور نسبت به این امر اقدام داشته باشند. واجدین شرایط تحصیل در ترکیه نیز می توانند در خصوص مهاجرت به ترکیه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز تماس حاصل فرمایند.
ادامه مطلب

تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه

تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه
تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه برای علاقه مندان به صنعت فیلم سازی و فرهنگ ترکیه جذاب و شگفت انگیز است. در حال حاضر، کشور ترکیه در جهان شهرت خوبی، در زمینه سریال و فیلم های سینمایی کسب کرده؛ بسیاری از آن ها در کشورهای عرب زبان خریداری و در شبکه های ملی به نمایش در می آیند. این موضوع، موجب آشنایی بیشتر مردم با ترکیه و فیلم های آن می شود به دنبال آن، بازیگران نقش اول در کشورهای دیگر، از محبوبیت خوبی برخوردار می شوند که این مساله وجهه بین المللی به حرفه ی آنان اعطا می کند. بدین ترتیب، اشخاص مجذوب و علاقه مند به تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه می شوند و در صدد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه بر می آیند. در ترکیه، به مشاغل هنری و بازیگران و خواننده ها بسیار توجه می شود و آنان همواره در میان مردم محبوب هستند. ایرانیان کم و بیش با این کشور همسایه آشنایی دارند و می دانند که استانبول ترکیه بیش از پایتخت آن، آنکارا معروف است. دین این کشور اسلام است و عموما مهاجرت و نقل مکان و خو گرفتن با کشور ترکیه برای ایرانیان آسان تر می باشد. این کشور آسیایی که در خاورمیانه قرار دارد در گذشته توسط امپراتوری عثمانی یکی از سلطنت های پرقدرت محسوب می شد. هم اکنون آثار تاریخی و باستانی زیبا و معروفی همچون ایاصوفیه از آن دوره به یادگار مانده است. این کشور همچنین به دلیل غذاهای خوش طعم و شهرت ان در کباب و غذاهای گوشتی مورد استقبال توریست ها قرار می گیرد. اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور را دارید باید بدانید که در طول دوره تحصیل خود با شگفتی هایی همجون فرهنگ و زبان زیبا و راحت آنان مواجه خواهید شد.دلایل تحصیل در رشته بازیگری در ترکیهترکیه دانشگاه های معتبری دارد که در خاورمیانه و در جهان رتبه های خوبی کسب می کنند. این دانشگاه ها رشته ها و دوره های خاصی را با توجه به درخواست دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. برخی از دانشگاه های کشور ترکیه با دیگر دانشگاه های اروپایی تعملات تحقیقاتی و آموزشی دارند که این امر موجب پیشرفت و ترقی دانشگاه و دانشجویان می شود؛ این امر نیز وجهه بین المللی دانشگاه را تغییر می دهد. شما می توانید در مقاطع متفاوتی در این کشور تحصیل کنید از دیپلم و فوق دیپلم گرفته تا دکترا شما می توانید در رشته بازیگری به کسب علم و حرفه بپردازید، همچنین می توانید در دوره ها و کارگاه های آموزشی بازیگری ثبت نام کنید. برخی از سیستم های دانشگاه های ترکیه از سیستم های اموزشی معتبر در جهان الگو گرفته و آن سیستم را اجرا می کنند.از دیگر مزایای تحصیل در رشته بازیگری در ترکیه بهره مند شدن از علم و دانش استادان متخصصیست که در خارج از کشور تحصیل کرده و رتبه علمی بالایی دارند. همچنین وجود بحث های بسیار و تمارین حرفه ای از نکات مثبت این رشته در این کشور است. ارائه پروژه های عملی به جای آزمون های تستی و کتبی در این رشته از دیگر مسائل مهم برای دانشجویان تلقی می شود. شرکت در تئاترهای دانشجویی و فراگیری مهارت های مرتبط با بازیگری نظیر فیلم سازی و عکاسی و تدوین نیز برای آنان فراهم می شود. اخذ مدارک معتبر و گاها بین المللی موجب می شود تا شما بتوانید در کشورهای دیگر نیز از ارائه مدارک تحصیلی خود اطمینان خاطر داشته باشید.دانشگاه های تحصیل در رشته بازیگری در ترکیهترکیه که در مکانی ویژه و استراتژیک در آسیا واقع شده ، با کشورهای اروپایی و آسیایی هم مرز است و از هردو تاثیراتی میگیرد، مثلا با یونان و ایران و عراق و سوریه با اشکال متفاوت تعامل دارد. شهرهای این کشور نیز بنابر این موضوع فضا و امکانات متفاوتی دارند؛ مثلا استانبول بیشتر تفریحیست و آنکارا بیشتر سیاسی. اینکه شما به عنوان دانشجو در کدام شهر و دانشگاه قصد ادامه تحصیل دارید نیز موجب ایجاد تغییرات بر زندگی دانشجویی شما می شود. آنتالیا و ازمیر و آدانا از دیگر شهرهای مشهورند که هر کدام با دیگری شرایط زندگی و جو متفاوتی دارد. همچنین در نظر داشته باشید که دانشگاه های ترکیه سوابق درخشانی در ارائه بازیگران معروف و حرفه ای به اجتماع دارند. برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه بیلکنت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه سهیر استانبول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه کادیرهاnbsp;&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه یاسار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه کوچ&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه آیدین استانبول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه سابانجی استانبول&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه هنر و طراحی ازمیر&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه اوکانمدارک لازم برای تحصیل در رشته بازیگری در ترکیههر دانشگاه در ترکیه قوانین و مقررات خاص خود را برای اعطای اجازه تحصیل به دانشجوهای بین المللی دارد. بیشتر آنان مدارک لازم و نکات مهم خود را مانند آزمون های ورودی و یا شهریه ها و مخارج و خوابگاه و اسکان را در وب سایت خود قرار می دهند. شما می بایست پس از مطالعه و تحقیق در این خصوص مدارک اولیه خود را حاضر کنید؛ از مهم ترین مدارک، مدارک هویتی و شناسایی شماست. سپس می بایست ریز نمرات و مدارک تحصیلی و آموزشی و سوابق تحصیلی خودتان را به همراه عکس مورد نظر آنان ارسال کنید. در کنار این مدارک فرم درخواستی آنان و ویزا و گذرنامه و یا اگر مدارک افتخاری همچون مقالات، جوایز و گواهی نامه های دوره های خاص را که گذرانده اید به همراه سوابق کاری که می تواند موجب تایید و پذیرش شما شود را ارسال فرمایید.ترکیه در سال های اخیر همواره تلاش می کند تا بتواند سیستم آموزش و دانشگاه های خود را مطابق با چهارچوب های بین المللی پیش ببرد و موجبات پیشرفت خود را در زمینه آموزش و پرورش بهبود ببخشد. خصوصا در مورد بازیگری که تجارب درخشانی در این حوزه دارد، نهایت سعی خود را می کند تا گام مهمی خروجی های آکادمیک قدرتمند و با پشتوانه ی استواری در جهت اثبات صنعت فیلم در جهان بردارد. جذب دانشجویان بین المللی نیز از اهداف این کشور است تا بتواند فرهنگ های متفاوتی را به خود جذب و رتبه علمی خود را بالا ببرد. در حال حاضر براساس آمار 100000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در ترکیه هستند که در رشته های متفاوت و در شهرهای مختلف این کشور در حال تحصیل و علم آموزی می باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.
ادامه مطلب

تحصیل در رشته سینما در ترکیه

تحصیل در رشته سینما در ترکیه
کسانی که قصد تحصیل در خارج از کشور در رشته سینما را دارند، تحصیل در رشته سینما در ترکیه بهترین انتخاب می باشد. کشور ترکیه واقع در دو قاره اروپا و آسیا و جزء مهمی از خاورمیانه می باشد، این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. جمعیت این کشور بیش از 80 میلیون نفر می باشد و با هشت کشور یونان، بلغارستان، گرجستان، ارمنستان، نخجوان، ایران، عراق و سوریه مرز مشترک زمینی دارد. همچنین در سه دریای مختلف، دریای اژه، دریای سیاه و دریای مدیترانه قرار دارد.ترکیه در طول سال ها مورد حملات و اشغال قرار گرفته است؛ علاوه بر این، این کشور تلاطم های سیاسی را تجربه می کند. اما از این گذشته این کشور یک انتخاب مناسب و عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد. فرهنگ این کشور متنوع می باشد که به اروپا و دنیای غرب باز می گردد و با این وجود، ارزش های سنتی خود را حفظ کرده است، تأثیرات فرهنگ های آناتولی و عثمانی در ترکیه را نیز مشاهده خواهید کرد. این کشور از طریق پلی قسمت اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. میدان تقسیم (Taksim) واقع در بخش اروپای شهر استانبول یکی از مناطق گردشگری مهم این شهر به حساب می آید که رستوران، مغازه و هتل های این منطقه را معروف کرده است. این میدان همچنین بینای یاد بود جمهوری می باشد که توسط پیترو کانونیکا ساخته شد و در سال 1928 افتتاح شد، این بنای یادبود 5 سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه در سال 1923 ، پس از جنگ استقلال ترکیه است.تحصیل در ترکیه در سال 2021در حال حاضر مقصد گردشگری محبوب، بهبود سریع کیفیت آموزش عالی، ترکیه را به عنوان مکانی مناسب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. این کشور دارای پیوندهای بین المللی بیشماریست و موقعیت مکانی این کشور آن را به یک اتصال عالی برای آسیا و اروپا تبدیل می کند. در حال حاضر حدود 125 هزار نفر دانشجوی بین المللی در ترکیه تحصیل می کنند؛ دولت ترکیه خواهان افزایش این مقدار به 350 هزار نفر دانشجوی بین المللی طی چند سال آینده برساند. دانشگاه های ترکیه فرصت تجربه آموزش عالی را به دانشجویان بین المللی و بومی می دهند. در حال حاضر در ترکیه حدود 183 موسسه آموزش عالی وجود دارد که 109 تای آنها دانشگاه های دولتی و 74 تای آنها دانشگاه های خصوصی می باشند؛ این دانشگاه ها هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهند.با وجود اینکه سیستم آموزش عالی ترکیه جزء جدیدترین سیستم ها در جهان می باشد که شهرت جهانی دارد؛ دو دانشگاه ترکیه جزء 600 دانشگاه برتر رتبه بندی QS در سال 2021 شناخته شده اند که عبارتند از:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رتبه جهانی دانشگاه کوچ : 451&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; رتبه دانشگاه سابانچی : 521زبان رسمی ترکیه، ترکی می باشد؛ اما چندین زبان دیگر هم در این کشور وجود دارد که در سراسر آن صحبت می کند که می توان به کورمانجی، عربی، زازا، کباردی و غیره اشاره کرد. برای تحصیل در ترکیه اگر زبان ترکی نمی دانید، جای نگرانی نیست چرا که اکثر دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند. اما به خاطر داشته باشید که اگر تحصیل در یک زبان غیر بومی را انتخاب کنید، لازم است مدارکی در مورد مهارت خود ارائه دهید. اگر استانداردهای لازم را ندارید، ممکن است بتوانید یک دوره زبان را برای پیشرفت در شما بگذرانید.مروری بر تحصیل در رشته سینما در ترکیهدانشجویان با تحصیل در ترکیه در رشته سینما با اصول تولید فیلم و استفاده از تجهیزات آن از جمله دوربین های دیجیتال، لنزها، سیستم های پشتیبانی دوربین، تجهیزات روشنایی قابل حمل و تجهیزات اصلی صدا آشنا می شوند. نگرانی های زیبایی شناختی تولید فیلم و ویدئو نیز با در نظر گرفتن اصول فیلم و زبان ویدیویی معرفی می شود. الزامات خاص رسانه غربالگری نیز با تأکید ویژه ای نسبت به اشکال نسبتاً جدیدتر مانند کامپیوتر، وب، موبایل و نمایشگر پلت فرم دیجیتال علاوه بر طرح ریزی سنتی و فرم های مبتنی بر پخش پوشش داده می شود. دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند در لیست زیر آمده است:&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه یاسار&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه Bau&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه بیلکنت&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه یدیتپه&bullnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp; دانشگاه Bahcesehirامکاناتی که دانشگاه ها در اختیار دانشجویان قرار می دهند، نه تنها امکانات تحصیلی می باشد بلکه امکانات تفریحی مانند باشگاه های اجتماعی، تیم های ورزشی و رویدادهای فرهنگی می باشد. که در هر دانشگاه، دانشجویان دور هم جمع می شوند و باهم درباره فرهنگ های هر کشوری صحبت می کنند. وقتی وارد ترکیه می شوید می فهمید که فعال ترین نقاط شهر مکان های معاشرت دانشجویان به لطف کافه ها، رستوران ها و کتابخانه هایی که دانشجویان در آن جا می مانند، می باشد.هزینه تحصیل در رشته سینما در ترکیهبسته به مکان و زبانی که برای تحصیل انتخاب می کنید، شهریه تحصیل رشته سینما در ترکیه متفاوت است، به طور کلی رشته هایی که به زبان ترکی باشند ارزان تر از رشته هایی می باشد که به زبان انگلیسی می باشد؛ همچنین شهریه دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی گران تر می باشند. به طور متوسط، برای گذراندن رشته تصیلی سینما در هر دانشگاهی به طور سالیانه بین 1600 تا 9000 (لیر) مورد نیاز می باشد. دانشگاه های خصوصی خودشان هزینه ها را تعیین می کنند که می تواند به طور متوسط 110000 (لیر) تخمین زده شود؛ اما متقاضیان می توانند با بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده هزینه زندگی و شهریه را کnbsp; کنند. هزینه زندگی در ترکیه بسته به مکانی که انتخاب می کنید، می تواند متفاوت باشد؛ اگر در شهرهای بزرگ کشور ترکیه می خواهید زندگی کنید، مسلما اجاره خانه و حتی خرید آن گران تر از شهرهای کوچک است. اما هزینه زندگی در ترکیه را به صورت ماهانه می توان بین 2000 تا 2700 (لیر) تخمین زد که این مقدار شامل اجاره محل اقامت، مواد غذایی و مسافر می باشد. البته این مقدار بسته به عادات خرج کردن شما می تواند کم و یا زیاد شود؛ جدا از هزینه زندگی در هر ترم باید بین 500 تا 600 (لیر) برای خرید کتاب ها و هزینه های احتمالی در نظر بگیرید. هزینه بیمه درمانی نیز هزینه دیگری است که دانشجویان باید در نظر بگیرند.اگر قصد تحصیل در رشته سینما در ترکیه را دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر از این موضوع می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.
ادامه مطلب

ثبت پرسش