بهترین شهرهای سوئد برای زندگی

افرادی که خواستار مهاجرت به سوئد هستند مسلما به دنبال بهترین شهرهای سوئد برای زندگی خواهند بود تا در یکی از این شهرها سکونت کنند و از زندگی خود لذت ببرند. اکثر شهرهای مهم سوئد در جنوب کشور متمرکز شده اند زیرا در جنوب سوئد آب و هوا گرم تر از شمال می باشد. شمال سوئد سرمای سخت تر و زمستان های بسیار سردتری دارد و ممکن است برای بسیاری ناخوشایند باشد. شهرهای استکهلم (Stockholm) و گوتنبرگ (Gothenburg) سوئد به رغم بر گران بودن و هزینه بالای زندگی از جمله بهترین شهرهای سوئد برای زندگی هستند اما برای افرادی که به دنبال زندگی در سوئد با هزینه کم تر هستند نیز شهرهای دیگری وجود دارند که برای زندگی توسط مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معرفی شده اند و مختصر شرح داده شده اند.


شهر سولنا از بهترین شهرهای سوئد برای زندگی

شهر سولنا (Solna) شهری زیباست که در شمال استکهلم قرار دارد و همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای سوئد برای زندگی شناخته می شود. مهاجرینی که به دنبال مکانی آرام تر و زندگی با آرامشی هستند و همچنین می خواهند دسترسی راحتی به پایتخت یعنی استکهلم  داشته باشند قطعا باید شهر سولنا را به عنوان گزینه اول در نظر بگیرند. یکی از جذاب ترین جنبه های زندگی در شهر سولنا پایین بودن نرخ مالیات شرکت هاست که صنایع گسترده ای اعم از تاسیس شرکت های مختلف و شروع به کار را به خود جلب کرده است. بازار کار در این شهر چشمگیر می باشد و از نظر فرهنگی بسیار پر شور تر از پایتخت است. پارک های زیاد و همچنین کاخ اولریکسدال، کاخ سلطنتی هاگا، پارک ملی آنگو و کاخ کارلبرگ از جمله برترین جاذبه های گردشگری سوئد هستند که در شهر سولنا قرار دارند.


شهر استکهلم

استکهلم بزرگترین شهر در اسکاندیناویست و یکی از جذاب ترین ویژگی های آن قرار گرفتن بر روی 14 جزیره می باشد و یک امتیاز عالی برای کسانیست که دوست دارند در نزدیکی آب زندگی کنند. افرادی که در این شهر زندگی می کنند به دریاچه مولارن و دریای بالتیک به راحتی دسترسی خواهند داشت. استکهلم دارای شجره فرهنگی غنی و یک شهر کیهانی است. این شهر همچنین خانه برخی از بهترین دانشگاه های اروپا، میزبان موزه ها و بازار کار پر رونق می باشد. استکهلم احتمالا بهترین مکان در سوئد برای یافتن کار برای مهاجرین است؛ همچنین برای کسانی که از راه دور کار می کنند دسترسی عالی به اینترنت در سراسر شهر برقرار می باشد. حمل و نقل عمومی از بهترین های جهانیست و مترو یکی از زیباترین و بهترین خدمات عمومی در این شهر است. البته باید درنظر بگیرید هزینه زندگی در استکهلم نسبت به سایر شهر ها بسیار بالاست.


گوتنبرگ از بهترین شهرهای سوئد برای زندگی

درست در شمال مالمو، گوتنبرگ جمعیت جوان و متنوعی را به خود جلب می کند و در بین متقاضیان مهاجرت به سوئد بسیار محبوب است. این شهر دومین شهر بزرگ بعد از استکهلم بوده و دارای دو دانشگاه بزرگ و یک بازار کار پر رونق می باشد. جذابیت و موسیقی در محیط آرام و جوی سالم زندگی در شهر گوتنبرگ را بسیار لذت بخش می کند. این شهر یکی از پر بازدیدترین شهرهای سوئد است زیرا مکان های تاریخی و مکان های توریستی زیادی وجود دارد که مردم می توانند در طول هفته از آن بازدید کنند. مردم همچنین می توانند در پارک عمومی لیزبرگ تفریح کنند. همچنین می توانند در مجمع الجزایر گوتنبرگ گشت و گذار یا  یک تور کشتی در شهر رزرو کنند. همچنین در بسیاری از رستوران های مختلف شهر میگو با کیفیتی بسیار عالی ارائه می شود.


زندگی در شهرهای هلسینگبوری و مارستراند

هلسینگبوری (Helsingborg) یکی دیگر از از پربازدیدترین شهرهای سوئد است زیرا در هلسینگبوری تئاترهای عالی، موزه ها، رستوران ها و زمین های گلف زیاد وجود دارد. مردم می توانند از زندگی با کیفیت زندگی در خانه های کرایه ای کم هزینه لذت ببرند. آنها همچنین می توانند ملک را با قیمت ارزان خریداری کنند. قیمت مواد غذایی در این شهر بسیار بالا اما نسبتا مقرون به صرفه است زیرا مردم می توانند از قدرت خرید محلی بالایی برخوردار شوند. شهر مارستراند (Marstrand) نیز یکی دیگر از شهرهای خوب سوئد برای زندگی است، زیرا بسیاری از تئاترها، موزه های تاریخی ، ساختمان ها و مکان های توریستی در شهر وجود دارند. مردم و مهاجرین می توانند زندگی خود را با گزینه های مناسب اجاره خانه در سوئد در این شهر بگذرانند. می توانید بدون هیچ گونه نگرانی زندگی با کیفیتی را در این شهر را تجربه کنید.


شهر مالمو سوئد

مالمو (Malmo) پایتخت استان اسکانیا سوئد و سومین شهر بزرگ این کشور است. جنوب شهر مالمو محبوب به تدریج گسترده شده و توسعه یافته و خود را به عنوان جایگزین جوان برای استکهلم قرار داده است. این شهر به دلیل استقبال فوق العاده پذیرای بازدید کنندگان و مهاجران بین المللی  دارای جامعه متنوع و فعالانه و در ارتقا فرهنگ سوئد پررونق می باشد. مالمو فقط 30 دقیقه با کپنهاگ فاصله دارد و مرکز دانشجویی، استارتاپ ها و شرکت های فنی است و جمعیتی بسیار جوان تر نسبت به استکهلم دارد. این شهر همچنین پارک ها، ساختمان ها و باغ های معمول دارد که مورد توجه مردم و شهروندان این شهر قرار می گیرد و همچنین بسیاری از رویدادها و جشنواره های خارج از منزل برگزاری و جشن گرفته می شود. این شهر با توصیفات گفته شده یکی دیگر از بهترین شهرهای سوئد برای زندگی است.


زندگی در شهر اومئا سوئد

بزرگترین اجتماع در شمال سوئد در شهر اومئا است که دارای یک دانشگاه و موقعیتی زیبا در ورودی خلیج بوتنیا و رودخانه Umea می باشد. این شهر به عنوان مرکز منطقه شمال سوئد دیده می شود و طیف گسترده ای از افراد محلی و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سوئد به آن جذب می شود. این شهر بدون شک یک مکان عالی برای شرکت در ورزش های زمستانی، از جمله اسکی و هاکی روی یخ است. همچنین یک جشنواره جاز سالانه، جشنواره های فیلم و موسیقی و تعدادی موزه در این شهر برگزار می شوند. در واقع شهر اومئا در سال 2014 بعنوان یک پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد. نکته ای که باید در مورد این شهر به خاطر داشته باشید این است که آب و هوای بسیار سردی دارد و گاهی پایین ترین دما در فوریه به 38- درجه سانتی گراد می رسد و همچنین ساعات نور روز نیز محدود است. با این حال تابستان شاهد گرمای بیشتر و روزهای طولانی تری می باشد.


زندگی در شهر ویسبی سوئد

بندر ویسبی دارای یک تاریخ غنی است که قدمت آن به دوران وایکینگ ها در اسکاندیناوی باز می گردد. ساختمانهای تاریخی هنوز همان رنگ زندگی مردم باستان را که در این بخش از سوئد زندگی می کنند به شما می دهد. همانطور که در عصر مدرن هستید، مراکز بزرگ ساختمان و توریستی مدرن را در این شهر پیدا خواهید کرد بنابراین هرگز در شهر ویسبی سوئد احساس خستگی نخواهید کرد. اجاره خانه در شهر ویسبی ارزان است اما فروشگاه های مواد غذایی قیمت متوسط یا بالایی دارند؛ بنابراین شما می توانید انتخاب کنید که آیا در این سرزمین زیبا زندگی می کنید یا خیر. علاوه بر شهر ویسبی به شهرهای اوپسالا، لوند، ناکا، لیدینگو و بسیاری دیگر می توان بهعنوان بهترین شهرهای سوئد برای زندگی اشاره کرد.


برای اخذ مشاوره و آگاهی از روش های مختلف مهاجرت به سوئد می توانید  از دانش و تجربیات مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده کنید و از شرایط کار باخبر شوید.