پیدا کردن کار در کانادا

افرادی که موفق شده اند به کانادا مهاجرت کنند و یا در صدد مهاجرت به این کشور هستند یکی از دغدغه های آنها پیدا کردن شغل در این کشور می باشد. راه های متدوالی برای این موضوع از سوی افراد مختلف پیشنهاد می گردد، البته همکاران ما در تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی داشته اند که بر اساس قوانینی که اداره مهاجرت کانادا برای جستجوی شغل در این کشور مشخص نموده برای شما عزیزان مطالب مهمی را بازگو نمایند.


پیدا کردن شغل در کانادا

فرآیند پیدا کردن کار زمانی که شما در خاک کانادا هستید یا خارج از این کشور حضور دارید بسیار متفاوت است. زمانی که شما به فکر مهاجرت و کار در کشوری دیگر هستید بایستی از اصول اولیه این موضوع آگاه باشید؛ در حال حاضر مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان تقاضای بالایی دارد و افراد زیادی هر ساله به دنبال مهاجرت به کانادا هستند زیرا که همچنان در سال 2020 یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا معرفی می گردد. آنچه که در قوانین و سایت دولتی اداره مهاجرت این کشور برای رسیدن به موقعیت شغلی در این کشور مقرر شده را برای شما عزیزان بازگو می نمائیم.


نحوه پیدا کردن کار در کانادا

 شما می توانید به طرق متفاوتی برای پیدا کردن شغل در کانادا اقدام نمائید مانند:

•        سایت های معروف و بزرگ کاریابی

•        استفاده از وبسایت رسمی برای یافتن مشاغل عمومی فدرال کانادا

•        مراجعه مستقیم به کمپانی و یا کارفرماهایی که نیاز به نیروی کار دارند

•        مراجعه حضوری به دفاتر کاریابی در کانادا

•        ارتباط با مهاجرینی که در کانادا هستند

•        جستجو در آگهی، مجلات و روزنامه هایی که موقعیت شغلی را درخواست دارند

آنچه که از موارد بالا مشخص شده این است که حضور فیزیکی در محیط و داشتن یک اقامت بلند مدت در کانادا اولین قدم شما برای رسیدن به یک موقعیت کاری در این کشور می باشد. البته در ادامه از زبان اداره مهاجرت و قوانینی که دولت کانادا برای کارفرمایان جهت استخدام یک نیروی کار خارجی مشخص نموده است نیز مطالب مهمی را یادآور می شویم.


قوانین پیدا کردن شغل در کانادا

شاید شما بخواهید در مشاغل دولتی یا آزاد در کشور کانادا مشغول بکار شوید، که برای یافتن کار در هر کدام از این موقعیت ها از سوی دولت قوانین خاصی مشخص شده است. به گفته وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا شما برای یافتن شغل در این کشور بایستی چند مرحله را طی نمائید. در ابتدا زمانی که شما در کانادا هستید بایستی شماره بیمه اجتماعی که به آن SIN گفته می شود را دریافت نمائید. این کد 9 رقمی برای یافتن کار در کانادا و دریافت مجوز کار و همچنین استفاده از مزایا و خدمات دولتی به آن نیاز خواهید داشت؛ این کد به عنوان شناسه شماست و برای هیچ فرد دیگری قابل استفاده نمی باشد.

چه زمانی به کد SIN نیاز دارید؟ به گفته اداره مهاجرت کانادا اگر شما یک شهروند کانادایی یا دارای اقامت دائم یا موقت کانادا هستید نیاز به دریافت این کد خواهید داشت. طبق قوانین از زمانی که شما به 12 سالگی می رسید می توانید خودتان مستقلا برای دریافت این کد نیز درخواست کنید. طبق گفته اداره مهاجرت کانادا افرادی که مایل به دریافت کد SIN می باشند بایستی متناسب با شرایط اقامتی خود مدارک مورد نیاز را ارائه نمایند. مثلا برای افرادی که مقیم دائم کانادا هستند یک سری مدارک خاص، برای افرادی که اقامت موقت دارند و یا اقامت تحصیلی دارند برای دریافت این کد بایستی مدارک مخصوص به نوع اقامت خود را ارائه نمایند.


پیدا کردن شغل در کانادا از ایران

برای خیلی از افراد این سوال وجود دارد که چگونه می توان زمانی که در کانادا نیستیم، از کشور مبدا یک موقعیت کاری از این کشور بدست آوریم؟ بر اساس آنچه که در ابتدای این مطلب هم خواندید شما می توانید مادامی که در خاک کانادا هستید این اقدام را شروع نمائید. شرایطی که رسیدن به کار در کانادا را از خاک ایران سخت می نماید شامل موارد زیر است:

•        عدم اثبات داشتن اقامت موقت یا دائم در خاک کانادا

•        عدم داشتن شماره بیمه اجتماعی (SIN)

•        عدم ارتباط مستقیم با کارفرما و همچنین حمایت کارفرما از نیروی کار داخلی

•        عدم اثبات داشتن گواهینامه های خاص جهت اشتغال در مشاغل خاص و موارد دیگر

برای دستیابی به یک موقعیت کاری در کانادا شما تنها می توانید از اینجا از طریق راه های مجازی ارتباط ایجاد کنید که در بسیاری از موارد حتی به رزومه و ایمیل شما پاسخی داده نمی شود و یا کارفرما از شما می خواهد که برای مصاحبه و ارتباط اولیه در کانادا حضور داشته باشید.


مهاجرت کاری به کانادا

بر اساس یک سیستم مشخص شده از سوی اداره مهاجرت کانادا اگر شما امروز به فکر مهاجرت به این کشور افتاده اید ابتدا بدانید که آیا اصلا در این کشور به حرفه شما نیاز هست یا خیر؟ دولت کانادا در چند سال اخیر بر اساس یک سیستم امتیازبندی مشخص و ارائه لیست مشاغل مورد نیاز، نیروی کار خود را در یک سیستم رقابتی و امتیازی جذب می نماید. بر این اساس افرادی که موفق شوند از این سیستم امتیازبندی موفق بیرون آیند و از سوی دولت کانادا به عنوان یک نیروی کار دعوت به کانادا شوند، از همان ابتدای امر می توانند با اخذ اقامت دائم یا همان PR پایشان را به این کشور باز کنند.

همین موضوع می تواند اثبات نماید که دولت کانادا کارفرماها را ملزم به این نموده که افرادی که توانسته اند از طریق این سیستم موفق به مهاجرت به کانادا شوند در اولویت برای استخدام قرار دهند و فقط در مواقع خیلی خاص شاید کارفرما بتواند شخصی را زمانی که خارج از کاناداست برای کار در این کشور جذب نماید. با توجه به تعهدات و هزینه هایی که توسط دولت برای کارفرمایان در خصوص جذب یک نیروی کار خارجی که هنوز اقامتی در این کشور ندارد مشخص شده، کمتر کارفرمایی دست به چنین اقدامی می زند تا کسی را که در خاک کانادا نیست با توجه به اینکه باید عهده دار پرداخت مالیات او گردد و خیلی موارد و اصول دیگر را رعایت کند ، چنین کاری بکند.


پیدا کردن شغل در کانادا توسط موسسات کاریابی

آنچه که در این نوشتار خواندید گویای این است که شما برای استخدام در یک موقعیت شغلی در کانادا مادامی که در خاک این کشور نیستید در اولویت نخواهید بود؛ اما همچنان در برخی موارد نادر مشاهده شده که افراد توانسته اند به این مهم دست یابند. نقش موسسات کاریابی که فعالیت قانونی در این زمینه دارند این است که افراد را بر اساس قوانین مشخص شده از سوی دولت آن کشور راهنمایی و کمک نمایند تا شخص بتواند به یک موقعیت کاری برسد.

منتهی از این موضوع می تواند سوء استفاده های بسیاری گردد، چرا که برخی افراد که می دانند بدست آوردن یک موقعیت برای هر کسی که سودای مهاجرت در سر دارد فوق العاده با ارزش است، از این رو شاید با ارائه پیشنهادهای غیر واقعی و جعلی از افراد مبالغ بالایی را برای این موضوع دریافت نمایند و او را فریب دهند. پیدا کردن شغل در کانادا از طریق موسسات کاریابی صرفا با مشورت و همکاری یک وکیل اداره مهاجرت که از سوی دولت کانادا تائید شده و با نظارت وکیل روی کاریابی قانونی از سوی آن موسسه ممکن می باشد.


شما عزیزان می توانید در مورد مهاجرت کاری به کانادا و سایر شرایط پیدا کردن کار از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمائید.