مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

هر ساله افراد زیادی در سراسر دنیا تصمیم به مهاجرت می گیرند، کشور کانادا یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا محسوب می شود. به جرات می توان گفت ایرانیان زیادی هر ساله این کشور را برای کار، زندگی یا تحصیل انتخاب می کنند. وجود مزایا و معایب مهاجرت به کانادا غیر قابل انکار می باشد و بهتر است متقاضیان راجع به آن ها اطلاعات کاملی به دست آورند.


برای مهاجرت به این کشور روش های متفاوتی وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب نمایند. با توجه به سوالات متداول متقاضیان کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت در عرصه مهاجرت، در مقاله پیش رو قصد دارند به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا بپردازند و اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار متقاضیان قرار دهند.


اطلاعات عمومی در رابطه با کشور کانادا

این کشور به عنوان دومین کشور پهناور در دنیا شناخته می شود، مساحت کشور کانادا 9984670 کیلومتر مربع می باشد. بیشتر از 35 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند، 80 % از شهروندان کانادا در شهرهایی زندگی می کنند که تا مرزهای کشور آمریکا 250 کیلومتر فاصله دارد.


کشور کانادا دارای 3 قلمرو و 10 استان می باشد، که عبارتند از: آلبرتا، کبک، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، اونتاریو، نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرینس ادوارد، نووا اسکوشیا و ساسکاچوان. کشور کانادا بر اساس حکومت دموکراتیک فدرال اداره می شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که مسئولیت کشور در اختیار دولت های استانی و دولت مرکزی قرار دارد.


کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند در دنیا شناخته می شود، اقتصاد این کشور از تنوع و گوناگونی های فراوانی برخوردار می باشد. در بین 10 کشور تولید کننده در سطح دنیا نام کشور کانادا نیز دیده می شود، بیشترین شرکت های تولیدی در 2 منطقه انتاریو و کبک قرار گرفته اند.


بیشترین محصولاتی که در این کشور تولید می شوند، شامل: چوب، کاغذ، مواد غذایی، صنایع شیمیایی و نفت و تولیدات فلزی می شوند. در این کشور سیستم یکپارچه ای برای بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است، و امکانات را به صورت مساوی در اختیار شهروندان قرار می دهد. تمامی هزینه های درمان در این کشور به صورت رایگان می باشد.


روش های مهاجرت به کشور کانادا

برای مهاجرت به کانادا طرق مختلفی وجود دارد که در ادامه سعی داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

✔ مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار

✔ مهاجرت به کشور کانادا از طریق خرید ملک

✔ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت

✔ مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور

✔ مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

✔ مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور


برای هر یک از این روش ها قوانین و شرایطی وجود دارد که متقاضیان باید پیش از انجام اقدامات لازم برای مهاجرت نسبت به آن ها آگاهی کامل داشته باشند. بدین منظور پیشنهاد می شود با متخصصین مهاجرتی مشورت کرده و اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید.


مزایا مهاجرت در کشور کانادا

در جهت بررسی مزایا و معایب مهاجرت به کانادا، ابتدا به مزایایی که متقاضیان با مهاجرت به این کشور به دست می آورند اشاره خواهیم کرد. در ادامه این بخش به شرح بعضی از این مزایا می پردازیم.


• کشور کانادا دارای امکانات عمومی بسیاری مانند: مکان های تفریحی، کتابخانه ها و پارکها می باشد، دولت این کشور سعی دارد از این امکانات به خوبی نگهداری کند. شهروندان این کشور می توانند در اوقات فراغت از این امکانات استفاده کنند و به سپری کردن اوقاتشان بپردازند.

• در این کشور 4 فصل مجزا وجود دارد و برای هر فصل تفریحاتی در نظر گرفته شده است. شهروندان بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در این کشور می توانند از امکانات تفریحی استفاده نمایند.

• اقتصاد این کشور همانند اقتصاد کشور هایی مانند: بریتانیا، آمریکا و کشور های اروپایی با بحران و چالش روبرو نشده است و به کار خود ادامه می دهد. واحد پولی این کشور دلار کانادا می باشد و دارای ارزش بالایی می باشد، بازار کار در این کشور بسیار خوب بوده و فرصت های شغلی زیادی برای متقاضیان و مهاجران وجود دارد.

• آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایی می باشد و متقاضیان می توانند با آرامش در این کشور زندگی کنند. گرچه وجود جرم و جنایت در بیشتر کشور های دنیا معمول می باشد اما طبق قوانین کانادا باید به شهروندان و اموالشان احترام گذاشته شود.


حمایت های دولت در کشور کانادا

در دنیا کشورهای کمی وجود دارند که از شهروندان خود در زمان وقوع بحران و سختی حمایت می کنند، دولت کشور کانادا در زمان هایی مانند: بیکاری و بیماری های سخت از شهروندان و خانواده آن ها حمایت می کند تا بنیان زندگی این افراد حفظ شود. همچنین دولت از طریق سازمان های خصوصی و سازمان های دولتی پوشاک، مواد غذایی، مسکن، خدمات درمانی و خدمات آموزشی در اختیار این افراد قرار می دهد.


برخی از برنامه های حمایت اجتماعی برای شهروندان این کشور به شرح ذیل می باشد.

✔ کمک های مالی به شهروندان بیکار که توانایی انجام کار ندارند

✔ بیمه های بیکاری

✔ پرداخت ماهانه مستمری به افرادی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد

✔ ارائه کمک های مالی به خانواده هایی که دارای درآمد کمی می باشند


معایب مهاجرت در کشور کانادا

متقاضیان باید بدانند که علاوه بر مزایایی که در کشور کانادا وجود دارد، معایبی نیز در این کشور دیده می شود که در این بخش سعی داریم به آن ها اشاره نماییم.

• با توجه به اینکه کشور کانادا جزء کشورهای ثروتمند در دنیا می باشد، ممکن است هزینه های زندگی برای مهاجران زیاد باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در کانادا را مطالعه نمایید.

• شهروندان برای استفاده از خدمات درمانی و مراقبت های پزشکی باید مدت زمان زیادی در انتظار باشند

• در این کشور فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد و هر ساله افراد زیادی برای کار به این کشور مهاجرت می کنند، با این وجود یافتن شغلی با موقعیت عالی کار دشواری می باشد

• نرخ مالیات در کانادا بالا می باشد، شهروندان باید با توجه به درآمد خود بین 20 % تا 30 % مالیات پرداخت نمایند

• مردم این کشور به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی به مکالمه می پردازند و مهاجرانی که به زبان فرانسوی تسلط ندارند ممکن است در برخی از موارد با مشکل مواجه شوند. همچنین اگر فردی به این 2 زبان تسلط نداشته باشد شانس کمتری برای یافتن شغل دارد

آب و هوای کشور کانادا در نیمی از فصل سال بسیار سرد می باشد و ممکن است مهاجرها با وجود این شرایط آب و هوایی روزهای سختی را تجربه نمایند


با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با مزایا و معایب مهاجرت به کانادا به دست آوردید. معمولا افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند تلاش می کنند اقامت دائم این کشور را به دست آورند، برای دریافت اقامت دائم کانادا روش های مختلفی وجود دارد که پیشنهاد می شود برای اطلاع از آن ها مقاله اخذ اقامت دائم کانادا را مطالعه نمایید.


کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند در طول انجام اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا شما را یاری نمایند. جهت دریافت مشاوره های رایگان با ما در تماس باشید.