دانشگاه های کانادا

 دانشگاه های کانادا از شهرت بالایی در زمینه کیفیت و نوع سیستم آموزشی برخوردار میباشند. ارائه مدارک زبان انگلیسی یکی از مهمترین ملزومات تحصیل در دانشگاه های این کشور محسوب میگردد. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است و دانشجویان میباید از مهارت این زبان برخوردار باشند. دانشگاه های کشور کانادا از برترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی برخوردار میباشند. میتوان گفت تحصیل در دانشگاه های این کشور آینده شغلی دانشجویان را تضمین مینماید. زیرا مدارکی که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در کانادا اخذ مینمایند در تمامی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده است. دانشجویان براحتی میتوانند شغل مورد نظر خود را نه تنها در کانادا بلکه در دیگر کشورها یافته و به انجام کار بپردازند. کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضیان تحصیل در کانادا و دیگر کشورها را در تمامی مسیر یاری و راهنمائی می نمایند.


پذیرش در دانشگاه های کانادا با یکدیگر متفاوت است. برخی از دانشگاه های این کشور جهت پذیرش دانشجو، آزمون های ورودی اخذ مینمایند. علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون های ورودی، برخورداری از معدل بالا در دوران تحصیلی قبلی از اهمیت بالایی برخودار می باشد. تمامی دانشگاه های کشور کانادا دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه مینمایند و هزینه های تحصیلی در این کشور از 7000 دلار تا 22000 دلار در سال میرسد. در ادامه ما به معرفی دانشگاه های این کشور خواهیم پرداخت.


دانشگاه تورنتو کانادا

یکی از برترین دانشگاه های کشور کانادا دانشگاه تورنتو میباشد. این دانشگاه رتبه 1 را در میان دانشگاه های کانادا اخذ نموده است. همچنین رتبه 17 جهانی مخصوص به این دانشگاه میباشد. دانشگاه تورنتو دانشگاهی علمی تحقیقاتی است که از بهترین کیفیت های آموزشی در این دانشگاه ارائه داده میشود. این دانشگاه امکانات و خدمات رفاهی بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است. هر ساله پذیرش دانشجویان بین المللی از اوایل فصل پائیز در این دانشگاه آغاز میگردد. تا به امروز دانشجویان زیادی تحصیلاتشان را در این دانشگاه به اتمام رسانیده اند، که تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه به 573000 نفر میرسد. در حال حاضر نیز پذیرای دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف میباشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی میتوانند از میان 700 رشته مختلف رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند. همچنین امکان انتخاب رشته از میان 222 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان وجود دارد. بطور میانیگین هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی 35000 -39000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا 18000-51000 دلار در سال متغیر می باشد.


دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه پس از دانشگاه تورنتو بیشترین اعتبار را در میان دانشگاه های کانادا به خود اختصاص داده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای قدمتی طولانی است و رتبه 37 جهانی به این دانشگاه اختصاص دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا به قطب آموزش و یادگیری در شمال قارهی آمریکا معروف است و در جذب دانشجویان بین المللی نقش بسیار موثری دارد. شهریه های تحصیلی در این دانشگاه بالغ بر 34000 دلار در سال تخمین زده شده است. ناگفته نماند دانشجویان میتوانند به تحصیل در رشته های مختلف در مقاطع مختلف کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه بپردازند. تحصیل در این دانشگاه نیز موجب تضمین آینده شغلی دانشجویان میگردد. زیرا تمامی مدارک صادر شده توسط این دانشگاه در تمامی کشورهای جهان از اعتبار بالایی برخوردار می باشند.


دانشگاه مک گیل

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های کانادا دانشگاه مک گیل است. این دانشگاه دارای رتبه 44 جهانی و رتبه سوم دانشگاه های جهان را کسب نموده است. دانشگاه مک گیل بیشترین آماز جذب دانشجویان بین المللی را در میان دانشگاه های کانادا دارد و در حال حاضر نیز دانشجویان زیادی از 150 کشور مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. در بسیاری از رتبه بندی ها این دانشگاه هم سطح دانشگاه فنی مونیخ در آلمان دانسته شده است. دانشگاه مک گیل دانشگاهی پزشکی است که رتبه اول را در بین تمامی دانشگاه های پزشکی کانادا بخود اختصاص داده است. برنامه های پزشکی و تحقیقاتی دانشگاه مک گیل در بین دانشگاه های جهان از شهرت بالایی برخوردار است. این دانشگاه نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور کانادا است که در شهر کبک در سال 1821 تأسیس گردید. هزینه های تحصیل در این دانشگاه 16000-45000 دلار در سال برآورد شده است.


دانشگاه مک مستر

چهارمین دانشگاه معتبر در کشور کانادا دانشگاه مک مستر است که دانشگاهی پیشرو در زمینه پزشکی و تحقیقاتی بشمار می رود. این دانشگاه رتبه 77 را در میان سایر دانشگاه های جهان از آن خود نموده است. دانشگاه مک مستر متشکل از 6 دانشکده علوم- مهندسی- بهداشت- علوم انسانی- علوم اجتماعی و تجارت میباشد که در شهر همیلتون کانادا موقعیت دارد. هم اکنون این دانشگاه پذیرای31843 دانشجو میباشد که دانشجویان بین المللی زیادی از 113 کشور جهان نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. دانشگاه مک مستر وسعت زیادی را بخود اختصاص داده است، بطوریکه امکانات بسیار مناسبی همچون مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری- مکان های وسیع ورزشی و مراکز تحقیقاتی بزرگی را برای دانشجویان فراهم نموده است. هزینه های تحصیل در دانشگاه مک مستر 6800 -28000 دلار در سال متغیر است. ناگفته نماند هزینه های تحصیل در این دانشگاه سالانه با مقداری افزایش همراه است.


دانشگاه مونترال

یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا دانشگاه مونترال است که رتبه 90 جهانی مخصوص به این دانشگاه است. این دانشگاه در شهر کبک کانادا موقعیت دارد و زبان تحصیل در دانشگاه مونترال فرانسوی است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان بشمار می رود. تعداد دانشجویان این دانشگاه به 67000 نفر میرسد و رشته های متنوعی بالغ بر 600 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان ارائه میگردد. ناگفته نماند امکان تحصیل در برخی از رشته به زبان انگلیسی در این دانشگاه میسر است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که متشکل از 7 پردیس می باشد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر کانادا مناسب تر است و شهریه تحصیلی دانشجویان در مقاطه کارشناسی ارشد و دکترا 7300-8000 دلار در سال تخمین زده شده است.


دانشگاه آلبرتا

یکی دیگر از موفق ترین دانشگاه های علوم و تحقیقاتی کشور کانادا دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون کانادا است. این دانشگاه رنکینگ 132 جهانی را اخذ نموده است و متشکل از 18 دپارتمان و 5 پردیس میباشد. این دانشگاه 500 رشته مختلف تحصیلی را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می نماید. در حال حاضر 34000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیلند که دانشجویان بین المللی این دانشگاه از 114 کشور مختلف این دانشگاه را جهت ادامه تحصیل انتخاب نموده اند. دانشجویان در این دانشگاه میتوانند به دو صورت پاره وقت و تمام وقت به تحصیل بپردازند. متوسط شهریه های تحصیلی در این دانشگاه 22000 دلار در سال برآورد شده است. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه براحتی میتوانند شغل مورد نظر خود را در کانادا و یا دیگر کشورهای جهان بیابند.


دانشگاه اوتاوا

از میان دانشگاه های خصوصی کشور کانادا دانشگاه اوتاوا یکی از برترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود. این دانشگاه رتبه 176 را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. دانشگاه اوتاوا دارای قدمتی دیرینه و برابر با 145 سال می باشد. تحصیل در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر اشت و دانشجویان میتوانند در بین 300 رشته تحصیلی رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. شهریه های تحصیلی دانشگاه اوتاوا از 14000 دلار در ساال آغاز و تا 48000 دلار در سال می رسد.


دانشگاه وسترن

یکی از دانشگاه های دولتی کشور کانادا که بیشترین ستاره ها را در بین دانشگاه های کانادا اخذ نموده است دانشگاه وسترن کانادا است. این دانشگاه دارای رتبه 190 جهانی است و از 3 دانشکده تشکیل شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه بالغ بر 36000نفر و تعدا د رشته های ارائه شده برابر با 400 رشته مختلف میباشد. دانشگاه وسترن را دانشگاهی پژوهشی می دانند و هر ساله هزینه های تقریباً برابر با 240میلیون دلار صرف تحقیقات و پژوهش در این دانشگاه میگردد. ناگفته نماند انسولین در این دانشگاه کشف گردید. این دانشگاه نیز فضایی برابر با 400 هکتار را بخود اختصاص داده است. هزینه های تحصیل در این دانشگاه 30000 دلار در سال برآورد شده است.


دانشگاه کلگری

در سال 1996 دانشگاه کلگری در کانادا تأسیس گردید که به جوانترین دانشگاه این کشور معروف است. این دانشگاه در طول فعالیت خود بزودی توانست رتبه 199 جهانی را از آن خود نماید. این دانشگاه در پایتخت کشور کانادا شهر کلگری موقعیت دارد و در رشته های انرژی- مهندسی- سیاست و علوم و فضا به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. سیستم آموزشی این دانشگاه از باکیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان است و سالانه درآمدی بالغ بر 360 میلیون در سال دارد. هزینه های تحصیل در این دانشگاه برابر با12700-30700 دلار در سال است.


دانشگاه واترلو

یکی از نو آورترین دانشگاه های کشور کانادا،دانشگاه واترلو است که دارای رتبه 201 جهانی میباشد. این دانشگاه نیز در لیست برترین دانشگاه های کشور کانادا قرار دارد. از مهمترین دلایل شهرت دانشگاه واترلو ارائه دوره های تحصیلی بهمره کارهای عملی میباشد. دانشجویان با استفاده از این فرصت میتوانند در حین تحصیل و یادگیری مطالب تئوری به تجربه های عملی نیز در این دانشگاه بپردازند. یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این دانشگاه موضوع فوق میباشد. این دانشگاه متشکل از 4 دانشکده است که به دانشگاهی کارآفرین معروف است. هزینه های تحصیل در دانشگاه واترلو30300 دلار در سال برآورد شده است.


کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین دانشگاه های جهان دانشجویان را در مسیر تحصیلی شان یاری و راهنمائی می نمایند.