شهرهای دانشجویی نروژ

شناخت شهرهای دانشجویی نروژ یکی از الزامات برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به نروژ است که عدم آن رعایت این اصل می تواند منجر به بروز اختلالات در مهاجرت به این کشور شود. شایان ذکر است که تحصیل و خدمات درمانی در این کشور رایگان بوده و این کشور بین مهاجرین و بومیان خود تفاوتی قائل نمی شود. همچنین این کشور بر مالیات تاکید بسیاری داشته و منابع خدماتی را از مالیات تامین می کند. به عبارتی هزینه خدماتی که در این کشور رایگان هستند از مالیاتی پرداخت می شوند که مردم به دولت می پردازند. نظام آموزشی نروژ جزء بهترین ها در جهان بوده و دولت این کشور استانداردهای بالای زندگی و تحصیل در جهان را برای شهروندان تامین کرده است.


آشنایی با کشور نروژ و شهرهای دانشجویی آن

کشور نروژ یکی از کشورهای اسکاندیناویست که در شمال اروپا واقع شده است و میزبان جمعیتی بالغ بر حدود 5,296,326 نفر می باشد. این کشور از کشورهای عضو شینگن بوده و اخذ ویزای شینگن برای سفر به این کشور موجب سهولت در رفت و آمد بین کشورهای عضو این توافقنامه خواهد شد. خدمات آموزش عالی (تحصیلات) در نروژ مانند خدمات درمانی رایگان است اما این به معنی کاملا رایگان بودن تحصیل نبوده و مقدار کمی به عنوان هزینه دانشجویی و هزینه زندگی برعهده خود متقاضی می باشد. هزینه خدمات تحصیلی از سوی دولت و از مالیات های پرداختی مردم تامین می شوند؛ به عبارتی اشخاص به جای پرداخت هزینه برای خدمات تحصیل، مالیات را پرداخت کرده و به میزان دلخواه از این خدمات استفاده می نمایند.

خدمات تحصیلی در کشور نروژ در موسسات آموزشی خصوصی و دولتی ارائه شده و متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند موسسه آموزش عالی مورد نظر خود را انتخاب کرده، برای اخذ پذیرش در آن به رقابت بپردازند و پس از پذیرش اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ کنند. به نقل از وب سایت QS در سال 2016 تعداد 4 دانشگاه از نروژ در بین دانشگاه های برتر جهان حضور داشته اند و این به معنی سطح علمی و کیفیت بالای این کشور است که انرژی، زمان و هزینه های مالی بالایی را نیاز دارد.


شهرهای دانشجویی نروژ و شهر اسلو

شهر اسلو، پایتخت نروژ بوده بارها در لیست گرانترین شهرهای جهان رتبه های اول را کسب کرده؛ به عبارتی هزینه زندگی در این شهر بالا بوده و این مسئله مهمی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ و تحصیل در شهر اسلو است. اما به دلایل مختلفی این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرها جهت زندگی شناخته می شود؛ شهر اسلو همواره موج های بزرگی از مهاجران را متحمل شده و بسیاری از آن ها را در خود جای می دهد، این مسئله بیانگر تنوع قومیتی در این شهر بوده و محدودیت های فرهنگی و هنری و همچنین محدودیت هایی در زمینه خرید را از بین می برد. 

وجود حمل و نقل وسیع و همچنین امکانات رفاهی و فرهنگی موجب شده تا شهر اسلو شهری مناسب برای دانشجویان عنوان شود و محل مناسبی جهت تحصیل و آینده شغلی به شمار آید. اسلو محل زندگی تعدادی از ثروتمند ترین افراد نروژ است که می تواند به امور شروع بیزینس در نروژ کمک نماید. همچنین این شهر دارای ظرفیت های تفریحی متعددی است که می تواند روحیه دانشجویان را برای افزایش بازدهی تحصیلی افزایش دهد. این مسئله می تواند نظر دانشجویان را به این شهر جلب کند. گفتنی است که این شهر به لحاظ آینده شغلی متقاضیان می تواند این نیاز را تامین کند و پس از تحصیل دانشجویان منجر به اشتغال آن ها در همین شهر شود.


شهرهای دانشجویی نروژ و شهر برگن

شهر برگن به عنوان دومین شهر بزرگ در کشور نروژ شناخته می شود که در سواحل غربی این کشور واقع شده است. شهر برگن دارای جاذبه های مفرح متعددی بوده و دانشجویان می توانند اوقات فراغت خود را در این تفرجگاه ها به تفریح بپردازند تا انگیزه آن ها حفظ شده و به تحصیلات خو نگیرند. شایان ذکر است که این شهر همواره میزبان فستیوال های متعددی بوده و این فرصت مناسبی برای آشنایی دانشجویان با این نوع فستیوال های خارجی و فرهنگ مردم این کشور است. این شهر مقصد مناسبی جهت آموزش عالی به شمار می آید و همچنین مرکز کشتی رانی، کشتی سازی و پرورش آبزیان است که فرصت های مناسبی را برای دانشجویان با رشته های مرتبط ایجاد می کند.

شهر برگن شهر بسیار مناسبی برای تحصیل در کشور نروژ شناخته شده و تحصیل در آن می تواند منجر به بهره مندی از امکانات و تسهیلات آموزشی مطلوب شود، چرا که برگن دارای دانشگاه های و موسسات آموزش عالی معتبری بوده و امکانات رفاهی آن در سطح مطلوبی قرار دارد. از جمله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در برگن عبارت اند از:

•        دانشگاه برگن

•        کالج برگن

•        بنیاد تحقیقات دریایی

•        مدرسه اقتصاد نروژ (که یکی از معتبرترین مدارس کسب و کار در کشور اسکاندیناوی نروژ است.)


شهر تروند هایم در نروژ

این شهر یکی از شهرهای قدیمی در مرکز کشور اسکاندیناوی نروژ است که دارای میراث فرهنگی غنی می باشد و مکان های متعددی برای گشت گذار در داخل و خارج از شهر دارد. این به آن معنی است که این شهر برای متقاضیانی جذابیت خواهد داشت که به میراث فرهنگی و تاریخی کشور نروژ علاقه مند هستند و مایل اند هر چه بیشتر در مورد آن بدانند. تروندهایم اگر چه شهر کوچکیست اما شهر مناسبی برای دانشجویان به حساب می آید. همچنین این شهر دارای دانشگاه معتبریست که جذابیت آن را دو چندان کرده و برای دانشجویان بین المللی، بسیار مناسب به نظر می رسد.


فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ مستلزم اطلاع از آخرین دانش حقوقی و تسلط بر قوانین مهاجرتی کشور نروژ می باشد که این کار فقط در حیطه تخصصی کارشناسان و وکلای زبده و کارآزموده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با مشاوران این موسسه در ارتباط باشید.